Diskuse » Železnice » Železnice bývalého SSSR « předcházející | další »

Železnice bývalého SSSR

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři

Jízdní řády železničních správ bývalého SSSR

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (49)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 15. 1. 2020 Mladějov 60 15. 1. 2020 11:25
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 11. 3. 2020 Saul_Goodman 60 11. 3. 2020 21:17
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 19. 6. 2020 Vantju 60 19. 6. 2020 18:09
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 20. 10. 2020 T_._H_. 60 20. 10. 2020 06:52
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 02. 12. 2020 Z_F_J 60 02. 12. 2020 22:00
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 07. 1. 2021 remington 60 07. 1. 2021 10:44
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 28. 2. 2021 Miroslav_ Zikmund 60 28. 2. 2021 21:40
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 29. 3. 2021 Ahmad_Šáh_Masúd 60 29. 3. 2021 17:54
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 19. 4. 2021 Bram 60 19. 4. 2021 09:29
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 06. 5. 2021 Saul_Goodman 60 06. 5. 2021 10:51
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 12. 7. 2021 Brr 60 12. 7. 2021 21:58
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 16. 9. 2021 Z_F_J 60 16. 9. 2021 17:42
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 24. 10. 2021 csik 60 24. 10. 2021 14:38
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 25. 11. 2021 Ahmad_Šáh_Masúd 60 25. 11. 2021 14:27
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 29. 12. 2021 Libcha 60 29. 12. 2021 16:58
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 02. 2. 2022 Ahmad_Šáh_Masúd 60 02. 2. 2022 07:30
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 25. 2. 2022 Vojtag 60 25. 2. 2022 10:51
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 10. 3. 2022 Libcha 60 10. 3. 2022 09:57
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 23. 3. 2022 Z_F_J 60 23. 3. 2022 16:52
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 13. 4. 2022 RadekŠ 60 13. 4. 2022 20:30
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 18. 4. 2022 Quex 60 18. 4. 2022 23:09
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 20. 4. 2022 csik 60 20. 4. 2022 16:46
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 25. 4. 2022 Ahmad_Šáh_Masúd 60 25. 4. 2022 17:49
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 29. 4. 2022 původní.gp 60 29. 4. 2022 19:49
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 22. 5. 2022 Mladějov 60 22. 5. 2022 11:44
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 24. 6. 2022 Bram 60 24. 6. 2022 08:48
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 05. 7. 2022 TMB 59 05. 7. 2022 08:33
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 31. 7. 2022 Jussi 60 31. 7. 2022 15:56
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 28. 8. 2022 Vosa 60 28. 8. 2022 17:20
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 09. 10. 2022 Dj_tiësto 60 09. 10. 2022 13:57
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 23. 10. 2022 Ahmad_Šáh_Masúd 60 23. 10. 2022 15:05
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 14. 11. 2022 Canfranc 60 14. 11. 2022 08:46
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 08. 12. 2022 Pad 60 08. 12. 2022 11:26
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 25. 1. 2023 Vosa 60 25. 1. 2023 19:50
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 27. 2. 2023 Džamel 60 27. 2. 2023 05:19
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 25. 5. 2023 Bugear 60 25. 5. 2023 21:58
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 21. 8. 2023 Ahmad_Šáh_Masúd 60 21. 8. 2023 09:09
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 02. 10. 2023 Džamel 60 02. 10. 2023 19:10
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 23. 12. 2023 Ahmad_Šáh_Masúd 60 23. 12. 2023 08:16
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 31. 1. 2024 Canfranc 60 31. 1. 2024 22:02
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 20. 6. 2024 Ahmad_Šáh_Masúd 60 20. 6. 2024 21:46
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 26. 11. 2024 Nikolkazpodkopce 60 26. 11. 2024 11:55
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 10. 3. 2025 Ahmad_Šáh_Masúd 60 10. 3. 2025 12:03
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 22. 5. 2025 Ahmad_Šáh_Masúd 60 22. 5. 2025 07:56
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 13. 9. 2025 Tom754 60 13. 9. 2025 20:34
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 17. 11. 2025 Doktor 60 17. 11. 2025 13:52
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 15. 12. 2025 Mladějov 60 15. 12. 2025 11:48
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 09. 2. 2026 Ahmad_Šáh_Masúd 60 09. 2. 2026 13:37
Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 29. 4. 2026 Ahmad_Šáh_Masúd 60 29. 4. 2026 23:26
   autor příspěvek
Čtvrtek, 30. dubna 2026 - 04:24:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6955
Registrován: 6-2019
Edit: tak nic, podle všeho to je cosi jako asijský měřičák.
Vlarsky
Sobota, 02. května 2026 - 11:56:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 390
Registrován: 2-2023
Šari:
"Ten GANZ teď jezdí jen dvouvozový, jen spojené hlavy. Je to tak?"

Ganz jezdí jen s hlavami a bez vložáku. Totální úpadek.[ko]


(fotka z fejsbučku)
Pondělí, 11. května 2026 - 11:07:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6974
Registrován: 6-2019
Jerevan - Kafan, po příjezdu do Kafanu, 1982:
Čtvrtek, 14. května 2026 - 16:55:51  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76247
Registrován: 4-2003
Vypadá to, že v Litvě jednu z dálkových jednotek obdařují výzdobou tak nějak častěji nebo dokonce pravidelně - aktuálně jsou krajní vozy přelepeny do růžova:
Kelionė, kurią privalai patirti!
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pondělí, 18. května 2026 - 13:52:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6988
Registrován: 6-2019
Astana se dočkala první linky metra, spojující nádraží Nurly Žol s letištěm:

Šari
Pondělí, 18. května 2026 - 15:12:58  
Moderátor
Číslo příspěvku: 17436
Registrován: 11-2005
Gruzínská vláda oznámila, že po šestileté přestávce bude 26. května 2026 obnovena denní osobní železniční doprava mezi Tbilisi a Baku.
Středa, 20. května 2026 - 19:06:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6989
Registrován: 6-2019
Bohužel chyba v překladu. Denně, ne denní. Takže opět noční skok, prý už v nových vozech:
Vlaky na trase Baku-Tbilisi-Baku každý den:

- Odjezd z Baku ve 23:10 a do Tbilisi druhý den v 08:41

- Odjezd z Tbilisi ve 21:00 a další den do Baku v 06:24.

Vlak bude zastavovat v Ázerbájdžánu na železničním nádraží Baku, Biladžari, Jevlach, Gandža, Agstafa a Bejuk Kasik a na území Gruzie na nádraží Gardabani a nádraží Tbilisi.
Pátek, 22. května 2026 - 17:57:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6993
Registrován: 6-2019
Arménie z pohraničních razítek odstranila Ararat:
Úterý, 26. května 2026 - 08:36:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6999
Registrován: 6-2019
První vlak táhla AZ4A-0001, zde při průjezdu hřbitovem v Rustavi (kde kdysi jezdily i trolejbusy, dnes údajně nad 100 000 obyvatel - a rychlík tam nestaví..., ovšem stejně jako mnoho jiných provozů skončily krátce po první válce po rozpadu Sajuzu). Podobných fotek bude brzy plno:
Úterý, 26. května 2026 - 09:49:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7000
Registrován: 6-2019
Kyrgyzská výletní železnice rozšiřuje provoz:

• Od 5. do 21. června 2026 - v pátek, sobotu a neděli
• Od 26. června do 13. září 2026 - denně (!)
Odjezd ze stanice Biškek-2 - 08:06
Příjezd na nádraží Balykčy - 12:12
Příjezd na zastávku "Balykčy Pláž" - 12:37
Odjezd návrat z vlakového nádraží "Balykčy Pláž" - 18:40
Příjezd na nádraží Balykčy - 19:00
Příjezd na stanici Biškek-2 - 23:11

Navíc se dá čekat obnova uzbeckého dálkového spoje z Taškentu, ten ovšem jezdíval v dost nepříjemných časových polohách (a ne až po vlečce na pláž).
Úterý, 26. května 2026 - 10:59:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 5-2022
Pokud by nekoho zajimalo a nebo by se treba hodilo info, tak jizdenky na vlak 3023 Tashkent - Dushanbe se daji uplne v pohode koupit pres Beloruske drahy (jedna se o elektronickou rezervaci - staci vytisknout)

Tadzicke drahy nemaji funkcni eshop, uzbecky eshop tento vlak nevidi a kazašsky zas nedovoli platbu cz kartou

Vlak jezdi kazde uterý tam a kazde pondeli zpet. Belorusove prodavaji pouze spaci kupe.

My jedeme timto vlakem pouze usek Samarkand - Dushanbe a takzo vypada jizdni doklad:


(Příspěvek byl editován uživatelem alpenflair.)
Úterý, 26. května 2026 - 11:46:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7001
Registrován: 6-2019
kazašsky zas nedovoli platbu cz kartou

Opravdu? Já měl za to, že se tu už psalo (asi Alex), že tam lze normálně nakupovat. Jiná karta, nějaký fintech ala Revolut?
Ne, že bych to nutně potřeboval, ale na spoj, který jezdí jen jednou za dva týdny, bych byl rád vybaven předem.
Úterý, 26. května 2026 - 12:05:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172
Registrován: 5-2022
AŠM: Úplně na mě nespoléhejte, nicméně narazil jsem už při registraci na eshopu (nutná při nákupu jízdenek) na ověření sms -berou pouze kazašské číslo - to jsem si obstaral. Nicméně platba neproběhla (Spořitelna, Revolut Visa i Mastercard) s hláškou, že naše země není podporovaná pro platbu. Sice mám kamarádku z Kazachstánu (ta mi zařídila i to číslo na ověřovací sms) která by to byla schopná i cvaknout, ale pak jsem ten vlak našel i na BČ.

Ale jak říkám, mohl jsem někde něco přehlédnout (např přepnout účet pro cizince atp.) takže pokud by to někomu fungovalo dejte prosím vědět, nikdy nevím, kdy se mi to může hodit.

A ještě mám dotaz, zda vlak Tashkent - Dushnabe veze i jídelní vůz? Dle výběru místa z plánku vozů by to tak mohlo být, jelikož jsou kupéčkové vozy číslované 5 - 11 s tím, že č.6 chybí - by mohl být teroreticky jídelák. 1-4 bych tipoval Plackarty (ty BČ neprodává - nejsou vidět)
Úterý, 26. května 2026 - 21:49:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 350
Registrován: 12-2017
AlpenFair- zlatá MasterCard od mBank úplně bez problému... Proto jsem i Kazacha doporučil, protože jsem nikdy neměl problém s nákupem.
Středa, 27. května 2026 - 06:45:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7004
Registrován: 6-2019
AF: z jídelního vozu jsem viděl nějaké fotky. Jen je možné, že ho řadili jen zpočátku a teď už nejezdí.

Džamel - no, já skončil na tom, že e-shop neumožní ani předvolbu českého čísla, čímžto není možné postoupit do dalšího levelu :-) I když někde jsem už četl návod jak to obejít, ale jsem líný to hledat. Vyhledávač funguje, tedy až na příměstské vlaky (kterých je beztak pět a půl...).
Středa, 27. května 2026 - 08:26:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 173
Registrován: 5-2022
Džamel: tak to máte opravdu štestí, mám 3 karty a ani jedna nejede. Zaseknu se vzdy u platby (kazašske tel cislo mam)
Sobota, 30. května 2026 - 10:02:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 482
Registrován: 6-2020
https://www.youtube.com/watch?v=WSxDTVPyYf8
Neděle, 31. května 2026 - 14:31:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 112
Registrován: 11-2019
Zdravím, z tohoto rozcestníku na webu UZ mi už několik dní nejdou rozkliknout JŘ příměstských vlaků ve Lvovské oblasti. Některé další oblasti také nejdou, ale jiné ano. Nevíte, prosím, čím by to mohlo být? Nedaly by se JŘ najít i někde jinde? Díky!

https://uz.gov.ua/passengers/suburban_train_schedule/
Neděle, 31. května 2026 - 19:55:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 154
Registrován: 8-2013
Voda: Když si stáhněte aplikaci UZ na prodej jizdenek, tak je tam na výběr dálkové nebo příměstské vlaky. Dají se koupit jízdenky i na příměstské vlaky a je tam i jízdní řád toho konkrétního vlaku.
Vlarsky
Sobota, 06. června 2026 - 18:07:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 410
Registrován: 2-2023
Nový článek z náhodné cesty do Moldavska.

Náhodou v Moldavsku [2026]
Pondělí, 08. června 2026 - 11:12:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5906
Registrován: 9-2007
Hezký článek. Připomněl mi střevní chřipku, která se rozvinula několik dní po večeři v moldavské stodole a zneschopnila mě na dva týdny.

Já snad o výletě taky něco napíšu. Měla to být poslední velká cesta na několik let, ale před Budapeští jsem zjistil, že jsem nechal doma pas, takže jsem se ještě týž den vracel domů a původní plán předehnal letadlem z Prahy do Istanbulu a na lodi z Evropy do Asie jsme se na dálku shodli, že dál na východ už nepojedu. Nakonec to byl ale velice povedený výlet plný zážitků – tedy s dovětkem, že zážitek nemusí být vždy pozitivní, ale hlavně když je silný. A teda aby mi vypadl mobil z okna posledního (!) osobáku ve stanici Valea Mărului, já pro něj vyběhnu bez věcí ven, osobák mezitím ujede a s několika málo procenty baterie se pak snažím skrze překladač vysvětlit výpravčí co se stalo...

Díky Bohu za EU a sjednocení nabíječek. [lol]
Úterý, 09. června 2026 - 22:20:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 11-2019
Hezký den, nedokázali byste mi prosím poradit s nákupem jízdenky na přímý vlak Vídeň-Užhorod? Chtěl bych jet cca 1. 7. a ani OEBB, ani MÁV, ani UZ jízdenku nedokáže prodat... Díky!
Středa, 10. června 2026 - 07:59:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7215
Registrován: 12-2020
Vantju: Mohu vás uklidnit, že jsme takhle cestovali po Balkáně bez mobilu, bez mapy, bez znalosti jazyka a taky jsme vždy dojeli, kam jsme chtěli. Ale pravda pas je základ...[lol]. Příprava před cestou a kontrola důležitého vybavení je nutná vždy.
A zážitky musí být silné a zároveň pozitivní. Naštěstí těch negativních je za dobu mého cestování vlastně úplné minimum a takové jak popisujte vlastně žádné[wink]
Středa, 10. června 2026 - 09:23:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7031
Registrován: 6-2019
Já furt čekal v tom Moldavsku nějakou pointu - a ona tam žádná není :-)

AV: svět je všude zajímavý, když už jste byli v Kišiněvu, mohli jste studovat trolejbusový systém, ohledně některých jednosměrných linek mám jisté pochyby... :-)

JM: tak tak, bez telefonu, platebních karet, pojištění, návodu na použití železnice. Ono to funguje nakonec podobně všude na světě. Netřeba se bát - třeba se nebát! Jedna sračka nemůže nikoho zastavit, nejde o mor, choleru či ebolu. To vše mmch. mnohem snadněji chytnete například v Berlíně, tuhle jsem koukal, jak tam poctivý Němec zvrací krev přímo na nástupiště. [ko]
Šari
Středa, 10. června 2026 - 11:08:18  
Moderátor
Číslo příspěvku: 17444
Registrován: 11-2005
Vlarsky:
ututlání průšvihu s pádem stodoly ze zvedáku v Ungheni, ke kterému mělo dojít v roce 2024.
To bylo tak ututlané, že fotky obletěly sociální sítě hned v den události [lol][crazy]

Mimochodem do Ungheni momentálně jezdí už jen jedna hlava D1.
Vlarsky
Středa, 10. června 2026 - 15:46:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 418
Registrován: 2-2023
A aby toho nebylo málo, tak od 04.05.2026 ten osobák jezdí jen pondělí - středa - pátek.

(Příspěvek byl editován uživatelem vlarsky.)
Čtvrtek, 11. června 2026 - 10:26:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11212
Registrován: 1-2007
Na estonské železnici se testovala reakce na dronový útok
Čtvrtek, 11. června 2026 - 11:08:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5910
Registrován: 9-2007
Vosa:
"Hezký den, nedokázali byste mi prosím poradit s nákupem jízdenky na přímý vlak Vídeň-Užhorod? Chtěl bych jet cca 1. 7. a ani OEBB, ani MÁV, ani UZ jízdenku nedokáže prodat... Díky!"
V tomto směru od 21.05. dlouhodobě končí v Čopu. Netuším proč, ale dál nejede... tak možná proto. V opačném směru už jede z Užhorodu normálně.
J.M.:
"Příprava před cestou a kontrola důležitého vybavení je nutná vždy."
Ta proběhla, udělal jsem si i checklist a pas si odškrtnul s tím, že je v jiné místnosti na komodě tak, abych ho viděl a ráno vzal někam k sobě a ne do batohu. Bohužel jsem nepočítal s tím, že mě v polospánku ve čtyři ráno nenapadne do té místnosti vůbec jít. [crazy]
Ahmad_Šáh_Masúd:
"Já furt čekal v tom Moldavsku nějakou pointu - a ona tam žádná není"
Je, v tom, jak to vlastně byla jen tak obyčejná cesta. Za 20 let bude vše úplně jinak a i takováhle běžná cesta bude jen vzpomínkou a to je, si myslím, neméně zajímavé, než jet na něco extra. Ba naopak, existují šotouši, co fotí jen to, co jim přijde zajímavé, ale jak fotí už 20 let, začíná jim docházet, že kdyby před těmi 20 lety fotili i běžný provoz, měly by fotky někdy i větší hodnotu, než fotky z akcí, které má každý, kdo tam tehdy byl.
Ahmad_Šáh_Masúd:
"svět je všude zajímavý, když už jste byli v Kišiněvu, mohli jste studovat trolejbusový systém, ohledně některých jednosměrných linek mám jisté pochyby..."
On na to vlastně skoro ani nebyl čas. Procházku u jezera jsem chtěl absolvovat, vlak odjížděl poměrně brzo, měl jsem chuť na nějaké větší a dražší jídlo, co na naše poměry pořád odpovídalo ceně oběda v jídelně,... a den uběhl. Ono zrovna u MHD je to takové diskutabilní, když už tam zajímavá vozidla nejezdí... to už pak člověk nemá moc chuť se tím vozit. [happy]

Jinak nešlo o nic závratného, připadal jsem si jako náhodný američan, co v Evropě dělá bordel, ale i když na to potom doplatí, lidé mají snahu mu pomoct a snad i pochopení. [biggrin] Ohledně věcí jsem měl obrovské štěstí na lidi, hned v další stanici přistoupila "kolegyně" od Dráhy a zachovala se velmi zodpovědně, neboť věci sbalila a v Sibiu předala na pobočku policie na nádraží. A tady jsem měl zase štěstí na člověka, co mluvil perfektně anglicky, našel na mě v papírech telefon a já tak věděl rovnou kam jít a nic mi nezmizelo.
Pátek, 12. června 2026 - 10:07:42  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76347
Registrován: 4-2003
Vantju:
"Ono zrovna u MHD je to takové diskutabilní, když už tam zajímavá vozidla nejezdí... to už pak člověk nemá moc chuť se tím vozit. [happy]"
Ne že bych některými trolejbusy nedavno nejel ještě i u nás, ale pár zajímavých se tam našlo:


V Tiraspolu toho bylo samozřejmě k vidění více - kromě mnoha soudruhů i eifelovka:


Na závěr dvě ze stanice - odjezdová tabvule už nějaký ten rok neplatí...:

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.