| Diskuse » Železnice » Železnice bývalého SSSR | « předcházející | další » |
Železnice bývalého SSSRdolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
Jízdní řády železničních správ bývalého SSSR
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6955 Registrován: 6-2019 |
Edit: tak nic, podle všeho to je cosi jako asijský měřičák. |
|
Vlarsky
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 390 Registrován: 2-2023 |
Ganz jezdí jen s hlavami a bez vložáku. Totální úpadek. (fotka z fejsbučku) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6974 Registrován: 6-2019 |
Jerevan - Kafan, po příjezdu do Kafanu, 1982: |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76247 Registrován: 4-2003 |
Vypadá to, že v Litvě jednu z dálkových jednotek obdařují výzdobou tak nějak častěji nebo dokonce pravidelně - aktuálně jsou krajní vozy přelepeny do růžova: Kelionė, kurią privalai patirti! |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6988 Registrován: 6-2019 |
Astana se dočkala první linky metra, spojující nádraží Nurly Žol s letištěm: |
|
Šari
|
|
|
Moderátor Číslo příspěvku: 17436 Registrován: 11-2005 |
Gruzínská vláda oznámila, že po šestileté přestávce bude 26. května 2026 obnovena denní osobní železniční doprava mezi Tbilisi a Baku. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6989 Registrován: 6-2019 |
Bohužel chyba v překladu. Denně, ne denní. Takže opět noční skok, prý už v nových vozech: Vlaky na trase Baku-Tbilisi-Baku každý den: - Odjezd z Baku ve 23:10 a do Tbilisi druhý den v 08:41 - Odjezd z Tbilisi ve 21:00 a další den do Baku v 06:24. Vlak bude zastavovat v Ázerbájdžánu na železničním nádraží Baku, Biladžari, Jevlach, Gandža, Agstafa a Bejuk Kasik a na území Gruzie na nádraží Gardabani a nádraží Tbilisi. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6993 Registrován: 6-2019 |
Arménie z pohraničních razítek odstranila Ararat: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6999 Registrován: 6-2019 |
První vlak táhla AZ4A-0001, zde při průjezdu hřbitovem v Rustavi (kde kdysi jezdily i trolejbusy, dnes údajně nad 100 000 obyvatel - a rychlík tam nestaví..., ovšem stejně jako mnoho jiných provozů skončily krátce po první válce po rozpadu Sajuzu). Podobných fotek bude brzy plno: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7000 Registrován: 6-2019 |
Kyrgyzská výletní železnice rozšiřuje provoz: • Od 5. do 21. června 2026 - v pátek, sobotu a neděli • Od 26. června do 13. září 2026 - denně (!) Odjezd ze stanice Biškek-2 - 08:06 Příjezd na nádraží Balykčy - 12:12 Příjezd na zastávku "Balykčy Pláž" - 12:37 Odjezd návrat z vlakového nádraží "Balykčy Pláž" - 18:40 Příjezd na nádraží Balykčy - 19:00 Příjezd na stanici Biškek-2 - 23:11 Navíc se dá čekat obnova uzbeckého dálkového spoje z Taškentu, ten ovšem jezdíval v dost nepříjemných časových polohách (a ne až po vlečce na pláž). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 171 Registrován: 5-2022 |
Pokud by nekoho zajimalo a nebo by se treba hodilo info, tak jizdenky na vlak 3023 Tashkent - Dushanbe se daji uplne v pohode koupit pres Beloruske drahy (jedna se o elektronickou rezervaci - staci vytisknout) Tadzicke drahy nemaji funkcni eshop, uzbecky eshop tento vlak nevidi a kazašsky zas nedovoli platbu cz kartou Vlak jezdi kazde uterý tam a kazde pondeli zpet. Belorusove prodavaji pouze spaci kupe. My jedeme timto vlakem pouze usek Samarkand - Dushanbe a takzo vypada jizdni doklad: (Příspěvek byl editován uživatelem alpenflair.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7001 Registrován: 6-2019 |
kazašsky zas nedovoli platbu cz kartou Opravdu? Já měl za to, že se tu už psalo (asi Alex), že tam lze normálně nakupovat. Jiná karta, nějaký fintech ala Revolut? Ne, že bych to nutně potřeboval, ale na spoj, který jezdí jen jednou za dva týdny, bych byl rád vybaven předem. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 172 Registrován: 5-2022 |
AŠM: Úplně na mě nespoléhejte, nicméně narazil jsem už při registraci na eshopu (nutná při nákupu jízdenek) na ověření sms -berou pouze kazašské číslo - to jsem si obstaral. Nicméně platba neproběhla (Spořitelna, Revolut Visa i Mastercard) s hláškou, že naše země není podporovaná pro platbu. Sice mám kamarádku z Kazachstánu (ta mi zařídila i to číslo na ověřovací sms) která by to byla schopná i cvaknout, ale pak jsem ten vlak našel i na BČ. Ale jak říkám, mohl jsem někde něco přehlédnout (např přepnout účet pro cizince atp.) takže pokud by to někomu fungovalo dejte prosím vědět, nikdy nevím, kdy se mi to může hodit. A ještě mám dotaz, zda vlak Tashkent - Dushnabe veze i jídelní vůz? Dle výběru místa z plánku vozů by to tak mohlo být, jelikož jsou kupéčkové vozy číslované 5 - 11 s tím, že č.6 chybí - by mohl být teroreticky jídelák. 1-4 bych tipoval Plackarty (ty BČ neprodává - nejsou vidět) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 350 Registrován: 12-2017 |
AlpenFair- zlatá MasterCard od mBank úplně bez problému... Proto jsem i Kazacha doporučil, protože jsem nikdy neměl problém s nákupem. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7004 Registrován: 6-2019 |
AF: z jídelního vozu jsem viděl nějaké fotky. Jen je možné, že ho řadili jen zpočátku a teď už nejezdí. Džamel - no, já skončil na tom, že e-shop neumožní ani předvolbu českého čísla, čímžto není možné postoupit do dalšího levelu :-) I když někde jsem už četl návod jak to obejít, ale jsem líný to hledat. Vyhledávač funguje, tedy až na příměstské vlaky (kterých je beztak pět a půl...). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 173 Registrován: 5-2022 |
Džamel: tak to máte opravdu štestí, mám 3 karty a ani jedna nejede. Zaseknu se vzdy u platby (kazašske tel cislo mam) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 482 Registrován: 6-2020 |
https://www.youtube.com/watch?v=WSxDTVPyYf8 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 112 Registrován: 11-2019 |
Zdravím, z tohoto rozcestníku na webu UZ mi už několik dní nejdou rozkliknout JŘ příměstských vlaků ve Lvovské oblasti. Některé další oblasti také nejdou, ale jiné ano. Nevíte, prosím, čím by to mohlo být? Nedaly by se JŘ najít i někde jinde? Díky! https://uz.gov.ua/passengers/suburban_train_schedule/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 154 Registrován: 8-2013 |
Voda: Když si stáhněte aplikaci UZ na prodej jizdenek, tak je tam na výběr dálkové nebo příměstské vlaky. Dají se koupit jízdenky i na příměstské vlaky a je tam i jízdní řád toho konkrétního vlaku. |
|
Vlarsky
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 410 Registrován: 2-2023 |
Nový článek z náhodné cesty do Moldavska. Náhodou v Moldavsku [2026] |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5906 Registrován: 9-2007 |
Hezký článek. Připomněl mi střevní chřipku, která se rozvinula několik dní po večeři v moldavské stodole a zneschopnila mě na dva týdny. Já snad o výletě taky něco napíšu. Měla to být poslední velká cesta na několik let, ale před Budapeští jsem zjistil, že jsem nechal doma pas, takže jsem se ještě týž den vracel domů a původní plán předehnal letadlem z Prahy do Istanbulu a na lodi z Evropy do Asie jsme se na dálku shodli, že dál na východ už nepojedu. Nakonec to byl ale velice povedený výlet plný zážitků – tedy s dovětkem, že zážitek nemusí být vždy pozitivní, ale hlavně když je silný. A teda aby mi vypadl mobil z okna posledního (!) osobáku ve stanici Valea Mărului, já pro něj vyběhnu bez věcí ven, osobák mezitím ujede a s několika málo procenty baterie se pak snažím skrze překladač vysvětlit výpravčí co se stalo... Díky Bohu za EU a sjednocení nabíječek. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 115 Registrován: 11-2019 |
Hezký den, nedokázali byste mi prosím poradit s nákupem jízdenky na přímý vlak Vídeň-Užhorod? Chtěl bych jet cca 1. 7. a ani OEBB, ani MÁV, ani UZ jízdenku nedokáže prodat... Díky! |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7215 Registrován: 12-2020 |
Vantju: Mohu vás uklidnit, že jsme takhle cestovali po Balkáně bez mobilu, bez mapy, bez znalosti jazyka a taky jsme vždy dojeli, kam jsme chtěli. Ale pravda pas je základ... . Příprava před cestou a kontrola důležitého vybavení je nutná vždy. A zážitky musí být silné a zároveň pozitivní. Naštěstí těch negativních je za dobu mého cestování vlastně úplné minimum a takové jak popisujte vlastně žádné ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7031 Registrován: 6-2019 |
Já furt čekal v tom Moldavsku nějakou pointu - a ona tam žádná není :-) AV: svět je všude zajímavý, když už jste byli v Kišiněvu, mohli jste studovat trolejbusový systém, ohledně některých jednosměrných linek mám jisté pochyby... :-) JM: tak tak, bez telefonu, platebních karet, pojištění, návodu na použití železnice. Ono to funguje nakonec podobně všude na světě. Netřeba se bát - třeba se nebát! Jedna sračka nemůže nikoho zastavit, nejde o mor, choleru či ebolu. To vše mmch. mnohem snadněji chytnete například v Berlíně, tuhle jsem koukal, jak tam poctivý Němec zvrací krev přímo na nástupiště. ![]() |
|
Šari
|
|
|
Moderátor Číslo příspěvku: 17444 Registrován: 11-2005 |
Vlarsky: ututlání průšvihu s pádem stodoly ze zvedáku v Ungheni, ke kterému mělo dojít v roce 2024. To bylo tak ututlané, že fotky obletěly sociální sítě hned v den události ![]() Mimochodem do Ungheni momentálně jezdí už jen jedna hlava D1. |
|
Vlarsky
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 418 Registrován: 2-2023 |
A aby toho nebylo málo, tak od 04.05.2026 ten osobák jezdí jen pondělí - středa - pátek. (Příspěvek byl editován uživatelem vlarsky.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11212 Registrován: 1-2007 |
Na estonské železnici se testovala reakce na dronový útok |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5910 Registrován: 9-2007 |
"Hezký den, nedokázali byste mi prosím poradit s nákupem jízdenky na přímý vlak Vídeň-Užhorod? Chtěl bych jet cca 1. 7. a ani OEBB, ani MÁV, ani UZ jízdenku nedokáže prodat... Díky!" Ta proběhla, udělal jsem si i checklist a pas si odškrtnul s tím, že je v jiné místnosti na komodě tak, abych ho viděl a ráno vzal někam k sobě a ne do batohu. Bohužel jsem nepočítal s tím, že mě v polospánku ve čtyři ráno nenapadne do té místnosti vůbec jít. Je, v tom, jak to vlastně byla jen tak obyčejná cesta. Za 20 let bude vše úplně jinak a i takováhle běžná cesta bude jen vzpomínkou a to je, si myslím, neméně zajímavé, než jet na něco extra. Ba naopak, existují šotouši, co fotí jen to, co jim přijde zajímavé, ale jak fotí už 20 let, začíná jim docházet, že kdyby před těmi 20 lety fotili i běžný provoz, měly by fotky někdy i větší hodnotu, než fotky z akcí, které má každý, kdo tam tehdy byl. "svět je všude zajímavý, když už jste byli v Kišiněvu, mohli jste studovat trolejbusový systém, ohledně některých jednosměrných linek mám jisté pochyby..." Jinak nešlo o nic závratného, připadal jsem si jako náhodný američan, co v Evropě dělá bordel, ale i když na to potom doplatí, lidé mají snahu mu pomoct a snad i pochopení. Ohledně věcí jsem měl obrovské štěstí na lidi, hned v další stanici přistoupila "kolegyně" od Dráhy a zachovala se velmi zodpovědně, neboť věci sbalila a v Sibiu předala na pobočku policie na nádraží. A tady jsem měl zase štěstí na člověka, co mluvil perfektně anglicky, našel na mě v papírech telefon a já tak věděl rovnou kam jít a nic mi nezmizelo. |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76347 Registrován: 4-2003 |
"Ono zrovna u MHD je to takové diskutabilní, když už tam zajímavá vozidla nejezdí... to už pak člověk nemá moc chuť se tím vozit. "V Tiraspolu toho bylo samozřejmě k vidění více - kromě mnoha soudruhů i eifelovka: Na závěr dvě ze stanice - odjezdová tabvule už nějaký ten rok neplatí...: |