Diskuse » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici « předcházející | další »

Nejotřesnější zážitky na železnici

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Předchozí roky: 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 22. 1. 2018 Lexa_karel 60 22. 1. 2018 06:37
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 12. 2. 2018 Bobik 60 12. 2. 2018 20:58
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 05. 3. 2018 čelakovičan 60 05. 3. 2018 19:24
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 26. 3. 2018 Zapa 60 26. 3. 2018 19:36
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 15. 5. 2018 Ghost 60 15. 5. 2018 23:10
Nabídka zaměstnání
   autor příspěvek
Nesni
Úterý, 15. května 2018 - 23:18:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1688
Registrován: 6-2014
elitní klienty s IN100
Klienta s IN 100 z Pardubic do Prahy bych k elitě neřadil. To je naopak klient, který platí za cestu velmi málo, navíc blokuje výběr místa dálkovým cestujícím a jezdí po směru špičky.

jí nedojde, že se asi něco děje? Že by možná stálo za to se dispečera zeptat?
Podobná iniciativa nemusí být nadřízenými dobře přijata (myslím obecně, poměry na ČD neznám). Pracovní náplní průvodčího je kontrolovat tarifní kázeň, nikoliv mapovat MÚ a rozhodovat o odpuštění plateb cestujícím.
Trolleybus
Úterý, 15. května 2018 - 23:28:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2910
Registrován: 5-2002
Asdf: Mně se to stalo už několikrát, když jsem zapomněl, že mám dávno dopředu koupenou místenku a chtěl jsem si koupit další (a nemuselo to být na stejný vlak, ale třeba na jiný o půl hodiny později). E-shop mě nechá normálně vybrat místenku, ale pak mi vyhodí chybu, že pro danou Inkartu už je v tomto čase zakoupena jiná místenka. Tudíž musím původní místenku stornovat a pak teprve jde koupit jiná (naštěstí jde koupit hned po podání žádosti o storno, není třeba čekat, až přijde zpráva o vyřízení).

Nesni: Majitel IN100 vyplázne 20 nebo 25 litrů předem, dráhy mají peníze hned a nemusí čekat, až jim to nasype po jednotlivých jízdenkách. A co se týká nízké ceny - žluťák už cenu Praha-Pce stlačil na 79 korun v hytláku a 89 ve standardu. Takže pokud jezdím Prahu 2-3x týdně a necestoval bych na jiných trasách, tak je cenová nabídka RGJ a ČD prakticky identická a pro ČD hovoří jen podstatně vyšší počet spojů a hlavně spoje i brzy ráno a pozdě večer.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Středa, 16. května 2018 - 10:19:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7898
Registrován: 8-2012
zda tedy vůbec existuje člověk, co umí pracovat s lidmi a je ochoten pracovat jako vlakvedoucí na Ex1
Samozřejmě že ano. Heleďte, Ex1 není nejkonkurenčnějším prostředím v ČR a už vůbec ne na světě, to jen modří zvyklí na Matku Kojnou "smrádek ale teploučko" mají od 2011 extra šokovou terapii.
dnes již neplatí, že zaměstnanec ČD = automaticky modroguma
To tu taky nikdo nikdy paušálně netvrdil - modrogumové jsou ti lidé, kteří mají určité (známé) vlastnosti a kteří obvykle nejvíc kejhají.
Neustále si stěžující cestující na sebemenší drobnosti ... je samozřejmě virtuální realita, drtivá většina cestujících je naprosto v pohodě, skutečné nadávky jsou naprostou výjimkou a nad někoho s chronickou "qerulatio praecox" je třeba se povznést. Nevím, co třeba chcete vysvětlovat na různých cenách jízdenek deset minut - letušák taky nevysvětluje cestujícím, že místa vedle sebe v letadle můžou stát éček deset anebo taky tři stovky.
třeba to, že teď jezdí Praha - Žilina Bymee nebo B249 ... je problém Jediného Správného Dopravce a cestující si logicky bude stěžovat (už totiž nemusí držet hubu a krok a bejt rád, že jede). Pro dopravce ještě pořád lepší, než kdyby hlasoval nohama. Samozřejmě pokud do toho vstupuje prvek "neustále" (i když iluze podle K-reportu je diametrálně odlišná [happy] ), tak to asi nemá jiné řešení než změnu zaměstnání. Ale nečekejte, že jen kvůli pracovní pohodě čety bude substrát hýkat nadšením, že vůbec dojel - tahle doba dávno minula a přes tužby mnohých doufám, že se už nevrátí.
Usuzuji tedy, že můžu mít buďto četu
Problém bych viděl v tom, že s četami přicházíte (pracovně) příliš často do styku, takže ty "problémy" berete dost subjektivně. Ale když se v Pardubicích "naloží" X desítek substrátu z jiného vlaku, tak to "chudák" vlakvedoucí na Ex1 správně má buď a) všechno zkasírovat, protože mu dispečer nezavolal, nebo b) nejpozději u třetího sám zavolat tomu dispečerovi, jestli na tvrzení toho "takycestujícího" (made by 6YC) náhodou není něco pravdy (cestující je podvodník, dokud neprokáže opak, o.c.)?

Poslali aj taku celkom mrchu z US, co sa vozila po kazdom za kazdu somarinu
Něco takového si teď určitě říkají "chudáci" ve Škodě Limassol, kam se nasáčkovali Němci od DB a nenechají se u NIMu ojebat ani o milimetr, zatímco 109E pro ČD byla větší pohoda. No a předpokládám, že rozdíl ve výsledném produktu bude taky zřejmý. Prostě to tak dneska je a časy socialistické kvality "dodělej doma" prostě skončily.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 16. května 2018 - 10:28:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3207
Registrován: 9-2007
Nesni:
"Podobná iniciativa nemusí být nadřízenými dobře přijata (myslím obecně, poměry na ČD neznám). Pracovní náplní průvodčího je kontrolovat tarifní kázeň, nikoliv mapovat MÚ a rozhodovat o odpuštění plateb cestujícím."
Ano, to je přesně ten nesvědomitý přístup průvodčího, který by v práci s lidmi neměl co dělat. [crazy] Co takhle trochu rozhledu? Pokud jsem platící zákazník a služba, kterou chci využít, z nějakého důvodu využít nejde, tak je naprosto mimo realitu, aby po mně někdo tupě chtěl dodržování tarifu bez ohledu na okolnosti.

Člověk, který pracuje s lidmi, by naopak měl mít rozhled a v situaci, kdy mu do vlaku nastoupí někdo z 570 s odůvodněním, že vlak byl odřeknut, má mít pochopení pro onen vztah cestující-dopravce a především proč ten cestující vlastně služby přepravy z bodu A do bodu B využívá - aby se někam dostal. V takové situace je zcela na místě si skrz dispečera ověřit co se stalo a cestujícím s místenkou tak maximálně vysvětlit, že místenka platí v 570 a tak jim zde nemůže garantovat vybrané místo k sezení (např. u okna), ale nic dalšího. Tomu se říká lidský přístup a už i vedení ČD chápe, že buď se budou chovat k platícím zákazníkům takto, nebo se na ně opravdu všichni vykašlou.

Ostatně kontrolovat tarifní kázeň je minimálně nefér v rámci onoho vztahu cestující-dopravce. Jak jsem psal výše, když si zaplatím nějakou službu (přeprava 570 do Prahy) a dopravce mi ji neposkytne (570 odřeknut), je opravdu nemístné chtít za selhání dopravce ještě něco doplácet.
Středa, 16. května 2018 - 10:45:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1179
Registrován: 6-2002
kontrolovat tarifní kázeň
By mě zajímalo jak cestující porušil tarifní kázeň? Za lístek si zaplatil s evším všudy, co tarif svatý požaduje a plechová huba přece hlásila, že cestující použíjí následný vlak. By mě zajímalo, za co by měl být kaštan ještě potrestán?

Mimochodem - v létě při příjezdu do hotelu se zjistilo, že náš zamluvený pokoj je technicky nevyhovující, byl nám tedy nabídnut větší (!) pokoj, a představte si, že po nás nikdo nechtěl doplatit rozdíl mezi nocležným obou pokojů...
Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizardnějšího a nevysvětlitelnějšího.

Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se stalo.
Středa, 16. května 2018 - 10:50:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3208
Registrován: 9-2007
T.H.: Začnu odzadu - můj postoj k vzniklé situaci si můžete přečíst v předchozím příspěvku.

K tomu hýkání, to samozřejmě nečekám. Problém, že teď opravdu jezdí dennodenně Béčka na Ostravu (a to opravdu vídávám denně, když jezdím přes hlavní nádraží) je pochopitelně ČD, nicméně konkrétně nějakých osob. Těm je to ale jedno, protože s cestujícími do styku nepřijdou, to průvodčí, jenže ten zase neovlivní to, co mu jede. A i kdyby, tak o nějakém "umožněném" nepřebrání soupravy nemůže být řeč, protože všechny Bmz nejspíše někam nárazově zmizely, neb ještě měsíc zpátky normálně na Ex1 jezdily vozy co měly a nic lepšího na ONJ asi nebude (+ doba, než se reklamovaný vůz odpojí a připojí se nový, občas posune odjezd vlaku třeba i hodinu a zpožďovat kvůli tomu vlaky se asi nikomu nechce).

je samozřejmě virtuální realita Jak to víte? Mně stačí jet párkrát do měsíce s Ex1 a "nepříjemnosti", tedy věci, na které se za pár minut zapomene, vznikají už po nástupu do vlaku - naposledy měla paní problém, že nemá kam dát kočárek a řvala na průvodčího, ať to nějak zařídí, protože nechat ho na představku jí nevyhovovalo. Onen "problém" pak nejspíše fakt nastane jen jeden za cestu, ale v člověku vždy nechá nějakou jizvu. Já osobně si vzpomenu na všechny konflikty s cestujícími, co jsem jako průvodce LLV měl a nijak jsem/bych je ovlivnit nemohl a to se fakt stávalo tak jednou za tři jízdy. Jenže jsem měl v měsíci těch jízd hodně málo, průvodčí na Ex1 jezdí téměř denně a za měsíc se jim tak nahromadí asi tolik "jizev", co mám já za tři roky. A opět, vlivem vozů jsou problémy na Ex1 skutečně prakticky denně, ať už to je blbost jako nefunkční wifi nebo rovnou nezařazení celého vozu. Když budete chodit do práce s pocitem že "co se to dneska zase podělá", tak asi nebudete chodit do práce moc nadšený.

To tu taky nikdo nikdy paušálně netvrdil
Pokud ne, tak ten problém s cestujícími mají nejen modrogumové na základě toho, co píšete v první reakci, ale i normální průvodčí, kteří k ČD nastoupili třeba od RegioJetu nebo v době, kdy už se konkurence zažila a smrádek ale teploučko té Vámi nazývané Jediné Správné Dráhy už prostě neznali.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vantju.)
Středa, 16. května 2018 - 11:00:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7902
Registrován: 8-2012
někoho známého, co zrovna veze Ex1
Já bych to radši ukončil, protože právě tohle z toho čouhá jak červená fusekle z vanilkovýho pudinku.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 16. května 2018 - 14:58:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5532
Registrován: 9-2011
Problém kasírování vždy a všude mají nádražníci velice zažraný.
Při skončení bankovní karty vám banka vydá novou zdarma. Dtto (normální) občanka, tramvajenka (zde nevím, jestli některé podniky nejsou "aktivní").
Ale když nádražníkovi končí jeho (i služební) inkarta, vypíše si "žádost o vydání duplikátu" a zaplatí snad stokorunu.

Chápu tenhle proces, když někdo chce vydat duplikát (ztráta, poškození atd.). Ale vydání NOVÉ KARTY (a tedy ne duplikátu) z důvodu skončení platnosti té staré by snad nemělo probíhat stejně jako žádost o duplikát, nebo jo?
Nesni
Středa, 16. května 2018 - 21:08:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1689
Registrován: 6-2014
Iaya:
plechová huba přece hlásila, že cestující použíjí následný vlak
Z původního příspěvku diskutujícího Tass nic takového nevyplývá a už vůbec ne, že by v povinně místenkovém vlaku bylo dovoleno cestovat bez místenky. Dovolím si citovat:
1) mají použít následující vlaky - takže ne pouze první následující vlak
2) následující 514 je povinně mistenková. Plechová huba to oznámí - cestujícím bylo plechovou hubou oznámeno, že místenka je povinná.

Vantju:
v situaci, kdy mu do vlaku nastoupí někdo z 570 s odůvodněním, že vlak byl odřeknut, má mít pochopení pro onen vztah cestující-dopravce
OK, tak jak byste vztah cestující-dopravce zhodnotil zde?
"S rodinou jsme se vypravili na výlet do Prahy. Chtěli jsme mít cestou pohodlí a nemuset se někde mačkat, proto jsme se rozhodli pro povinně místenkový vlak, kde jsme měli jistotu, že nad našimi sedadly nebudou postávat v uličce žádní cestující. Požadovaných 140 Kč za místenky jsme rádi zaplatili. Byli jsme trochu zaskočeni, když se do našeho vozu v Pardubicích nahrnul dav cestujících, někteří asi neměli místenky, protože zůstali stát v uličce a blokovali na představku vstup na WC. Za chvíli přišel průvodčí a čekal jsem, že je vykáže ven. Místo toho se začal s novými cestujícími bavit a ukázalo se, že místenky nemá žádný z nich, ale prý to nevadí a dokonce jim radil, že si mají požádat o odškodnění za zpoždění nějakého jiného vlaku. Dostaneme taky odškodnění? Celou cestu do Prahy nad námi stála nepříjemná paní s taškou na kolečkách a vrhala na nás zlostné pohledy, jako že ji asi máme pustit sednout i s tou taškou. Na záchod se manželka ve vysokém stupni těhotenství raději ani nezkoušela prodrat. My jsme zpoždění toho jiného vlaku nezavinili a zaplatili jsme si za pohodlné cestování, tak nechápu, proč si dráha řeší svoje provozní problémy na náš úkor. Příště pojedeme raději s panem Jančurou."
Trolleybus
Středa, 16. května 2018 - 21:55:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2911
Registrován: 5-2002
Faktem je, že by povinně místenkové vlaky mohly být nějak označeny i na nádražních tabulích. V současném stavu ten, kdo parametry vlaků nezná nazpaměť, nic netuší až do chvíle, než mu to řekne plechová huba. A pak už je kolikrát pozdě, sám to znám z 513, kterou na Wilsonu kolikrát přistaví až chvíli před odjezdem, takže když ji plechohuba ohlásí těsně předtím, je už na úprk do haly a zpět pro místenku dost pozdě.
BTW, pár 513/514 je zrádný taky svými mimikry. Běžný kaštan se už naučil, že ta modrá jednotka je pinďa a je povinně místenkový, protože je to něco víc. Jak má ale vizuálně poznat, že musí mít místenku i do 513/514, když jsou to tuctové vlaky, kde jsou řazeny i tak podřadné plechovky jako Bdmpee...
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Středa, 16. května 2018 - 22:07:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4257
Registrován: 4-2003
Nesni:
"Požadovaných 140 Kč za místenky jsme rádi zaplatili."
Zvláštní naturel rád platit za něco, co je nabízeno zdarma.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pepa_kox
Středa, 16. května 2018 - 23:43:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4485
Registrován: 9-2005
Aleš Liesk: Tak si k nádražníkům doplňte ještě Plzeňské městské dopravní podniky a jejich výměnu starých plzeňských karet za á, tuším 170,- Kč[crazy]
Stovka je moc, co?
Jako droga se sbírá její kořen (Radix dauci), semena (Fructus dauci) a výjimečně i nať (Herba dauci). Mrkev se používá v léčitelství jako močopudný a projímavý prostředek.
Středa, 16. května 2018 - 23:45:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 789
Registrován: 1-2013
že by v povinně místenkovém vlaku bylo dovoleno cestovat bez místenky.
Smluvní přepravní podmínky, čl. 259: Pokud vlak mimořádně ukončí jízdu před cílovou stanicí nebo dojde v přestupní
stanici ke ztrátě přípoje, má cestující právo dokončit přepravu dle uzavřené přepravní smlouvy.
čl.259.1.2.: Pokračování přepravy nelze nárokovat ve vlacích s povinnou rezervací nebo vlacích s globální cenou.

Postup průvodčího vlaku 514 byl správný.

Nesni: jak byste vztah cestující-dopravce zhodnotil zde?
Stížnost cestujícího by byla shledána jako oprávněná.
Trolleybus
Čtvrtek, 17. května 2018 - 00:29:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2912
Registrován: 5-2002
Aleš_Liesk.: Do seznamu poplatků za výměnu karty doplňte taktéž DPMP, cena 130 Kč. Vtipná je lokální terminologie: pokud staré kartě skončí doba platnosti, není nově vydaná karta "novou kartou", ale "duplikátem". Pro vysvětlení: v dubnu t.r. měl DP akci První karta zdarma. I dotázal jsem se, zda používají bankovní terminologii - první karta je ta, kterou máte jako první produkt tohoto typu, i když se člověku fyzicky vystřídá v ruce třeba 10 plastových kartiček. Ukázalo se, že DP používá své vlastní termíny, v nichž karta vydaná jako náhrada za exspirovanou předchozí kartu je duplikát, zatímco první kartou je jen první fyzický kus plastu. Ke cti DPMP je třeba podotknout, že starším kartám bez námitek prodlužují dobu platnosti, pokud z nich mezitím neslezl veškerý potisk.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Trolleybus
Čtvrtek, 17. května 2018 - 00:42:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2913
Registrován: 5-2002
Jaroslav_T:
"Postup průvodčího vlaku 514 byl správný. "

Víte, co jsem několikrát zažil ve vlaku u žluťáka? Nastoupil jsem v Pardubicích do 1042, usedl na své místo. Krátce po rozjezdu proklusal vagónem týmlídr, zastavil stewarda a povídá: "1002 má velké zpoždění, tak tady máme lidi, co na něj nečekali a nastoupili k nám. Najdi jim místa, kdybys nic volného už neměl, přiveď je za mnou."
A to je přesně ten rozdíl, který se předpisy postihnout nedá. Nenechat cestující stát na nádraží a vzít je s sebou, i když podle tarifu jedou bez platné jízdenky a měli by si jízdné zaplatit znovu. Pomoct jim s nalezením místa a nedělat z toho vědu, když to bude potřeba, klidně je posadit do vozu vyšší kategorie. Pořád je plno lidí, co se diví oddanosti příznivců žlutých vlaků. Tak přesně tohle jsou chvíle, kdy se z neutrálního cestujícího stává nadšený zastánce, který pak žlutou firmu hájí do roztrhání těla.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Čtvrtek, 17. května 2018 - 02:43:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 7-2017
Zdar páni. Můj zážitek není "otřesný", spíš je to povídání o zmatené lesní včele. Možná jsem nesvéprávný k použití železnice. A možná už jsem také nerudný dědek a nic mi není dobré :-)

Podnikl jsem včera tu nepředloženost, že jsem se jal dopravit z Kladna do Prahy vlakem, jsa dočasně bez auta. Porušil jsem tak pravidlo, které jsem vyčetl kdesi na tomto fóru, že vlak se má používat pouze jako zážitková agentura a atrakce pro děti, nikoli jako seriózní dopravní prostředek.

Mělo to vyrážet z Kladna v 16.15, a tak jsem se v 16.10 začal starat, do čeho asi tak bych měl nastoupit. Stál tam sice vlak, jemuž na displeji svítilo Bubny - Vltavská, ale zaráželo mě, že má lokotku na opačné straně očekávaného směru jízdy. Na čele po směru jízdy sice byl vagón se stanovištěm strojvůdce, zdálo se mi však, že v něm neshledávám dost místa pro umístění motoru, že nemá motor, ani komín jsem neviděl. Velká motorová lokotka byla právě na opačné straně vlaku. Na ukazateli odjezdů nebyla 5 minut před odjezdem žádná Praha uvedená.

Když na perón vylezl pán s červenou čapkou, zeptal jsem se ho, zda ten modrý vlak je do Prahy. A také, jestli ta divná kolej - nekolej u perónu se počítá. Pravil, že kolej se počítá a že vlak do Prahy to ještě není, že to teprve vlak do Prahy bude, až ho vyhlásí. Zatím ať do něj prý nelezu. To jsem sice nepochopil, že se vlak stane vlakem až po výroku Budiž vlak, ale už jsem se neptal. Nechtěl jsem být v Kladně za mentála z Prahe, a také jsem se trochu bál dalších pythických odpovědí...

Mezitím rozhlas pravil, že huhly huhly přijede cosi odkudsi na druhou kolej VPRAVO. Za okamžik přijel motorák VLEVO a byla to kolej třetí, jestli teda mám počítat i tu tajuplnou divnokolej. Můj zmatek dosáhl vrcholu.

Vydal jsem se tedy váhavě přes koleje, že vlezu do modrého vlaku. Ale rozhlas začal hlásit, ať lidi nelezou do kolejí, protože pojede vlak, pojede vlak, pojede vlak. Tak jsem se raději vrátil hezky zpátky na perón, neboť jsem se lekl, že po divnokoleji schované pod štěrkem profrčí kilem pinďulíno. Nejdřív přihrkalo cosi zprava na druhé koleji a zařadilo se to kdesi v dáli na okraji stanice za tam už stojící motorák. Takže aha, to asi měl být ten příjezd vpravo hlášený "kdysi dávno". Pán s červenou čepicí šel ke stanovišti strojvůdce v modrém vagónu bez motoru a ťukal tam plácačkou na okno. Že by nový druh znamení k odjezdu? Modrý vlak zavřel otevřené dveře a já se vyděsil, že mi Praha ujede. Jenže ono se hnulo to na třetí vlevo a odskákalo to doprava. No a lidé, zřejmě místní znalci a fajnšmekři železnice, se začali trousit do modráska, který už tam teoreticky minutu nebyl. Right, ono to nějak půjde, bo nejsme blbí a máme na té štěrkove koleji s kaluži rok 2018!

Letím tedy do modráska, aby mě neodjel, neboť už bylo 16.16. V modráskovi stojím u otevřeného okna připravený vyskočit, kdyby to místo na Prahu jelo na Drážďany (nadsázka). A skutečně, JIŽ v 16.21 se vlak s pravidelným odjezdem v 16.15 hnul na Prahu... Plný úspěch!

A jeli jsme i s tou lokotkou na špatné straně, čemuž jako substrát nerozumím.

Ještě mě čeká dopravit vlakem jízdní kolo z jakého Čebína prý kdesi u Brna do Prahy. Akce řádově náročnější. Vzhledem k tomu, jak nelehce jsem zvládal včerejší Kladno - Praha, uvažuji, zda nevzít z půjčovny dodávku ;-)

Čtvrtek, 17. května 2018 - 07:46:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 6-2002
Pokud vlak mimořádně ukončí jízdu před
cílovou stanicí nebo dojde v přestupní
stanici ke ztrátě přípoje, má cestující právo dokončit přepravu dle uzavřené
přepravní smlouvy.
čl.259.1.2.: Pokračování přepravy nelze nárokovat ve vlacích s povinnou
rezervací nebo vlacích s globální cenou.


Tohle tam fakt je? A všem to připadá OK?
Už dlouho jsem nečetl něco tak protizákaznického...

Pokračování přepravy nelze nárokovat Tohle by v žádných podmínkách normálního dopravce nemělo být vůbec uvedeno (pokud se jedná o přerušení cesty na straně dopravce)
Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizardnějšího a nevysvětlitelnějšího.

Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se stalo.
Čtvrtek, 17. května 2018 - 07:57:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1786
Registrován: 6-2016
"A jeli jsme i s tou lokotkou na špatné straně, čemuž jako substrát nerozumím"
Je to souprava s řídícím vozem (ten na opačném konci než lokomotiva), ze kterého fíra řídí vlak v daném směru. S lokomotivou je "propojen", takže ji ovládá stejně, jako by v ní seděl[biggrin]
Je to tak udělané proto, aby lokomotiva nemusela v koncové stanici vlak objíždět.
Čtvrtek, 17. května 2018 - 08:05:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 790
Registrován: 1-2013
Iaya:
"Tohle tam fakt je? A všem to připadá OK? "
Ano, tohle tam fakt je (neopisoval jsem to, ale zkopíroval).
Čtvrtek, 17. května 2018 - 08:54:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 116
Registrován: 12-2017
Avia Furgon: Jo ty včeličko, co by si dělal v takovém Nürnberg hbf? To by bylo takové zmatení na dvacátou. Lidi v této přeinformované době už ty informace kolem nevnímají a pak nejsou schopni nastoupit ani do správného vlaku na jednokolejce.
Čtvrtek, 17. května 2018 - 09:28:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7909
Registrován: 8-2012
V tom Kladně to teda očividně problém přehršle informací ke zmatení nebyl...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 17. května 2018 - 10:20:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 201
Registrován: 7-2017
Kladno a dobrodružná cesta do Prahy - aneb Jak pár slovy popsat takovou blbost [lol] dotyčná osoba by měla psát básničky, nebo jiné slohové útvary, a objevit sílu Zenu, aby se dokázala vyrovnat s těmito zákeřnými dilematy. Akorát se děsím, že za silnicích potkávám něco takového, snad nehloubá i nad sytostí červené barvy na semaforech, nebo dokonce kam které auto pojede a neprožívá různé divné odbočky tak jako tu kolej na nádraží [crazy]
Čtvrtek, 17. května 2018 - 10:46:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8998
Registrován: 4-2003
Bobmaster:Kladno a dobrodružná cesta do Prahy - aneb Jak pár slovy popsat takovou blbost


A teď si Bobmastře představ, že jsem kdysi chodil s jednou ženou, která v době, kdy jsem jí potkal, si vzpomněla, že vlakem jezdila občas jako malá z Berouna do Prahy. Jinak ne, jezdila pak do Prahy vždy autobusem (žabotlam, nádraží daleko a ze Závodí, kde bydlela, pro změnu neakceptovatelná nabídka) a jinam autem.

To bylo najednou vysvětlování, co vše je nutné vědět, než se člověk někam vydá vlakem a nějak se těm postřehům diskutujícího Avia Furgon už ani moc nedivím. Dotyčná, se kterou jsem výše zmiňoval, se časem přestěhovala do Kladna a pak to dávala i vlakem do Prahy s přestupem z vlaku od městské zastávky na vlak od Rakovníka.

Ovšem střet pro lidi, co nejezdí vlakem, s běžnou drážní realitou, není moc příjemný a pak se v této diskusi dočteme: Na druhou stranu, bohumínské vlakové čety jsou z provozu na Ex1 docela znechucené, ať už jde o specifickou klientelu (cestující více náchylní na cokoliv negativního vzhledem ke konkurenci)

Bohumínské vlakové čety tedy těžko zvládají nápor běžných lidí, co vlakem nejezdili, kdežto jinde běžný člověk nezvládá běžnou drážní realitu, aneb to, co je pro modře uvažujícího jedince zcela normální a nepozastaví se nad tím [proud].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Čtvrtek, 17. května 2018 - 13:57:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3211
Registrován: 9-2007
Já to asi napsal špatně, ale celé to "fňukání" za vlakové čety jsem nechtěl psát že jsou to modrogumní chudáčcci, protože substrát po nich najednou něco chce, ale že dráha na plno věcí tak kašle a důsledkem jsou naštvaní cestující, kteří za to pak kritizují četu. Ta je z toho frustrovaná a dál už to na můj příspěvek snad logicky navazuje.

Můžu použít třeba mnou popsanou situaci - cestující s kočárkem odmítla nechat kočárek na představku a chtěla jej vzít s sebou do šestimístného a plně obsazeného kupé v Bmz. Když zjistila, že to je nerealizovatelné, začala si stěžovat vlakvedoucímu a neřešitelnost situace ji poměrně hodně rozčílila. No a protože se málokdo hádá rád a je velmi nepříjemné neustále dokola opakovat, že to jinak nejde, tak když se člověk dostane do podobného konfliktu téměř při každé jízdě, chodí do práce frustrovaný z toho, co jej bude dnes čekat. A já znám člověka, kterému právě tyhle dennodenní konflikty téměř zničily život a opravdu to není tím, že by to byl modře uvažující jedinec, jen (mj.) velmi těžko snášel "boj s větrnými mlýny", tedy ačkoliv často nemohl se situací opravdu nic udělat, byl hromosvodem pro cestující i v takových situacích, jakou jsem popsal na začátku tohoto odstavce.
Čtvrtek, 17. května 2018 - 14:16:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7915
Registrován: 8-2012
já znám člověka, kterému právě tyhle dennodenní konflikty téměř zničily život
Pak to jednoduše není práce pro něj a nehledejte v tom nějaké "zavinění" qerulujícími cestujícími nebo dokonce zlým substrátem nedostatečně "nadšeným" z Národní retrosoupravy. Takže pokud zrovna netoužil stát se hostinským [happy], totiž průvodčím, tak se určitě najde v něčem jiném.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 17. května 2018 - 16:23:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2707
Registrován: 9-2003
Bram: V bývalém zaměstnání jsem měl kolegyni, která asi jednou ročně jezdila za svým bratrem do Prešova.
Protože moje spolubydlící pochází taky z Prešova, bavili jsme se o cestování tam a já jsem projevil údiv nad tím, že tuto asi sedmi- (tenkrát ještě možná osmi-) hodinovou cestu absolvuje autobusem, když může jet vlakem. Kolegyně projevila zájem, tak jsem začal vysvětlovat. Ovšem dostal jsem se jen do fáze "v Kysaku přesedneš" a kolegyně plna hrůzy prohlásil "tak to v žádném případě, já bych určitě špatně přesedla". Třeba by dnes přímým Leošem už jela. Tím bych zase nejel já.

Vantju: Kolega byl málo asertivní. Měl se ženské zeptat, zda v autobuse taky nezůstane s kočárkem na vyhrazeném místě a bere si ho ke "čtyřce". Ženská by mu odpověděla, že autobusem zásadně nejezdí, protože není žádná socka že jezdí zásadně autem. A v tom okamžiku mohl kolega trumfovat otázkou, zda v tom autě dává kočárek do kufru nebo do prostoru pro cestující. Jinak jak píše kolega TH - kdo prostě není dělanej na práci s lidma, tak nemá dělat konduktéra. Když já si vzpomenu, kolikrát na mne mířili nějakou zbraní, kolikrát mi vyhrožovali "víte, kdeo jsem já?"...
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 17. května 2018 - 19:13:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1968
Registrován: 1-2009
Ad Vantju: běžná situace s kočárky na představku je na krusnohorech zejména mezi UL - TP - MO.

Že je v soupravě řazen vůz pro přepravu kočárků uzpůsoben ba dokonce i s vyhrazenými oddíly pro přednostní přepravu s dětmi a dokonce že chvíli po "vysokém" krychliku jede nízkopodlažní Panter je věc druhá.
Nesni
Čtvrtek, 17. května 2018 - 22:28:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1690
Registrován: 6-2014
Aleš_Liesk.:
vydání NOVÉ KARTY (a tedy ne duplikátu) z důvodu skončení platnosti té staré by snad nemělo probíhat stejně jako žádost o duplikát, nebo jo?
Pokud jde o In-karty, tak jsem se na to dotazoval na nádraží a bylo mi odpovězeno, že 100 Kč se platí jen v případě vydání pokračovací (tj. nové) karty bez IN aplikace. Při koupi pokračovací karty s nějakou IN aplikací se platí jen cena aplikace, nová karta je k ní zdarma.
Pátek, 18. května 2018 - 09:37:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6619
Registrován: 8-2007
a dokonce že chvíli po "vysokém" krychliku jede nízkopodlažní Panter je věc druhá.

Jenže z toho Pantera je možno cestujícího bez jízdenky vysadit na zastávce.Rychlíkem dojedou nejméně do příští rychlíkové zastávky i bez jízdenky.[biggrin]
Pátek, 18. května 2018 - 15:48:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 12-2017
Apollo 17: [ok] [proud] přesně tak. Stačili mi k tomu tři dvojice UL TP MO. "Hej More na co jizdenků, to je rasizmůs".
Pátek, 18. května 2018 - 16:12:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 12-2017
Taky jsem byl svědkem zastavení rychlíku na severočeské páteřní trati na mezilehlé zastávce. Byl zde průvodčím "vyhozen" občan jedné nejmenované minority a vlak po malé chvilce frčel dál. Asi to byl zaměstnanec národního, který si nenechá od každého paznehta nadělat na hlavu. Nevím jak personál o šest tříd lepších, třeba by dostal na cestu po svejch hnědou žbrďolu. Ovšem na druhou stranu by to mohlo být bráno jako urážka jistého etnika. Opačně by takového klienta mohli nabrat, najít mu místo a dopravit bezplatně na místo určení. I negativní reklama je reklama. Vše ukáže čas a rád uvidím super služby na palubě lepších na tratích 090, 130 potažmo 140. I hlavní ideolog pan Hádek se jistě těší.
Pátek, 18. května 2018 - 16:31:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7928
Registrován: 8-2012
Nevím jak personál o šest tříd lepších, třeba by dostal na cestu po svejch hnědou žbrďolu
Nevím kdo tu vysíral do Žlutozla, když toto vyloučilo z přepravy někoho kdesi v Brandejse nad Orlicí... a bez žbrďoly (která je největší frustrací jančurobijců, přitom to je nákladově nula nic a efekt jako blázen, jen to chce být schopen dodržet nějaký elementární standard).
rád uvidím super služby na palubě lepších na tratích 090, 130 potažmo 140
Copak, už vám začíná prdel cvakat drát? Nebojte, na 2019 se už shání velkej modrej bagr, kterým se to chudáku Matce nabagruje.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 18. května 2018 - 16:43:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8225
Registrován: 5-2007
T.H.: Zopakujme si. Ono sa tu na Jančurojet nadávalo len preto, že toho človeka vysadili? Alebo preto, že ho vysadili v stanici bez mimoúrovňového prístupu, nikomu to nezavolali, vysadili ho na vzdialenejšej koľaji, a ešte do postavenej vlakovej cesty pre protiidúci rýchlik?
Pátek, 18. května 2018 - 17:02:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7929
Registrován: 8-2012
Tak co je to za kecy "nevím, jak personál o šest tříd lepších"? Očividně vysazuje taky a tohle byl jen mediálně vděčný případ. (Druhá aféra, co si vzpomínám, bylo vymetení nějakého ožraly v Pardubicích, taky za ukrutného vytí vymítačů žlutého Ďábla... ale to se zrovna nehodí do krámu, že.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 18. května 2018 - 17:09:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8226
Registrován: 5-2007
T_._H_.: Tak to možno skúste použiť ako argument slušne a bez tých Vašich štandardných výlevov hnoja...
Pátek, 18. května 2018 - 17:18:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 5-2018
Bobmaster napsal:
"Petr Tenzor: my to chápeme. Prostě jste byl cca půl hodiny před odjezdem na místě, přehlédl jste označenou pokladnu a nechtěl použít jízdní doklad IDS JMK v domnění, že za jízdenku vystavenou ve vlaku zaplatíte menší obnos. A ono to nevyšlo... "
Ne, nechtel jsem plytvat jizenkou na vic zon. Nad 2 Kc navic bych mavl rukou.

"Zkuste podat oficiální stížnost, ta budova vypadá opravdu odporně na to, že leží na modernizovaném páteřním koridoru. Pokud možno z toho vynechte průvodčího, ten je tam opravdu od toho, aby vám oznámil cifru a vybral příslušnou částku (a taky kvůli dávání Souhlasu k odjezdu, samozřejmě)."
Nesouhlasim, jednak mi, zakaznikovi, vubec nerekl ze je tam tech 40 Kc kvuli pokladne, dokud jsem se ho 2x nezeptal, to je poskozovani jmena sve firmy, pokud mi hodla vsugerovat ze 14 km stoji 69 Kc. Dale, pamatuju si dva pripady, kdy se pruvodci zachovali jako myslici rozumni lide. Pri prvnim jsem jel z Lesne do Slavkova u Brna a protoze jsem nemel IDS jizdenku, kupoval jsem si ve vlaku jizdenku ze Slatiny. Pruvodci mi rekl ze to bude +40 Kc, kdyz jsem se ho ptal proc, protoze jedu z Lesne, kde pokladna neni, lisacky mi odvetil ze pri prestupu na hlavnim nadrazi jsem si jizdenku koupit mohl. Na to jsem mu rekl, ze nemohl, protoze vlak z Tisnova mel 6 minut zpozdeni, takze mi zbyly 2 minuty na prestup, coz je tak tak, kdyz vlak stoji na konci peronu 100 metro od schodu z podchodu. Pruvodci to uznal a tech 40 Kc navic mi nenapocital. V druhem pripade jsem dobihal na nadrazi a ve stresu si omylem cvakl uz oznacenou IDS jizdenku. Pruvodci projevil pochopeni a na pripravenou neoznacenou jizdenku mi napsal datum a cas (i kdyz by mohl mit potize v pripade ze by se objevil revizor).
Vic takovych pruvodcich a min takovych, jako byl ten robot.

M_g napsal:
"Mám pocit, že na dveřích k nástupišti směr Brno bývala cedule, kde jsou pokladny (na nástupiště se dá dostat i žlutou turistickou značkou bez překonání kolejí), podle mapy.cz z roku 2016 je označení velmi, velmi bídné i od "města"."

Je to možné, jak jsem psal, k podchodu jsem se nepřibližoval. Cedulka by měla být u tunelu, za kterým se odbočuje na nástupiště, jinak je to o ničem.

Mouka napsal:
"Brno Židenice nemají pokladnu v provozu v neděli

Není pravda, viz zde."

Tak ji museli nově otevřít, ještě 2 roky zpět okénko v sobotu bylo otevřené, v neděli zavřené. Každopádně v Židenicích přes budovu/podchod člověk jít musí, takže si všimne.
Samozřejmě mě těší, že po letech zavírání pokladen i v poměrně frekventovaných stanicích je najednou otvírají i v neděli, ale neškodilo by o tom informovat cestující.

P.S.: omlouvám se za mix příspěvku bez diakritiky a s ní. Tak to dopadá, když něco člověk píše delší dobu a mezitím vyřizuje různé věci [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr_Tenzor.)
Pátek, 18. května 2018 - 17:34:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 12-2017
Ale ať klidně nastoupí na tyto tratě jiný lepší dopravce a ať si užije lepších cestujících. Absolutně nemám problém s tím, že někdo a je jedno kdo, vyrazí neplatiče z vlaku a klidně ať se pořádně zaryje hubou do pešunku. Jo á propos docela by mně zajímalo jestli pan Hádek zvládne napsat příspěvek bez jeho specielního slovníku: režimka, jediná správná dráha, dosyp, žlutozlo, bedna kytu, modrogum, netáhlo a pár dalších. [uhoh]
Sobota, 19. května 2018 - 07:25:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6172
Registrován: 8-2006
Bez speciálního slovníku TO NEJDE u některých.[ko]
Hejk
Sobota, 19. května 2018 - 13:54:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 335
Registrován: 1-2006
Můj otřesný zážitek je vyplňovat nový druh soupisky. Kdo teda tento nový vzor vymyslel? Vyplňovat to snad budu s lupou. Tak mrňavý řádky. To se vážně nepovedlo.
Hejk
Sobota, 19. května 2018 - 15:24:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 336
Registrován: 1-2006
Tak k předchozímu příspěvku jen doplním, že se jedná o chybu v tiskárně, tak OK
Neděle, 20. května 2018 - 18:18:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5536
Registrován: 9-2011
Nesni:
OK, tak jak byste vztah cestující-dopravce zhodnotil zde?
"S rodinou jsme se vypravili... Chtěli jsme mít cestou pohodlí a nemuset se někde mačkat, proto jsme se rozhodli pro povinně místenkový vlak, ... Požadovaných 140 Kč za místenky jsme rádi zaplatili. Byli jsme trochu zaskočeni, když se do našeho vozu v Pardubicích nahrnul dav cestujících, někteří asi neměli místenky,... dokonce jim radil, že si mají požádat o odškodnění za zpoždění nějakého jiného vlaku. Dostaneme taky odškodnění? ... My jsme zpoždění toho jiného vlaku nezavinili ... proč si dráha řeší svoje provozní problémy na náš úkor. Příště pojedeme raději s panem Jančurou."


V normální firmě bych předpokládal následující odpověď:
Vážený pane,
nejprve přijměte naši omluvu za nepříjemnosti, které vás potkaly.
Z důvodu srážky na přejezdu (poruchy,....) byl zrušen předchozí vlak a z důvodu minimalizace dopadu na cestující tohoto vlaku jsme zcela mimořádně povolili jejich přepravu nejbližším vhodným vlakem, čímž ale bohužel došlo k jeho přeplnění.
Jako omluvu prosím přijměte návratek ceny za místenky a dále voucher ve stejné ceně, který můžete uplatnit při vaší příští cestě...
S upřímnou omluvou
Picmoch Určený v.r.

Nebo je nějakej zásadní problém, aby to takhle nemohlo proběhnout?
Teda kromě §1 odst. b).
Nesni
Pondělí, 21. května 2018 - 21:02:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1691
Registrován: 6-2014
Aleš_Liesk.:
Mně šlo hlavně o to, že prozákaznický přístup k jedné části zákazníků může být výrazně protizákaznickým vůči jiné skupině zákazníků. Jak si to pak firma následně s tou poškozenou částí zákazníků vyřeší, to je věc druhá. Klidně vámi navrhovaným způsobem. Ale průvodčí musí jednat hned, na místě.
Pondělí, 18. června 2018 - 17:51:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 231
Registrován: 7-2017

Taky bych si dal svacinu
Pondělí, 18. června 2018 - 19:53:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 222
Registrován: 7-2017
Šéfe pozor na úžeh, z toho už zmagořil nejeden expert na focení (i když tím asi nebudeš, podle kvality fotografie a písemného projevu) [crazy]
Kalanis
Středa, 20. června 2018 - 13:38:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2220
Registrován: 12-2006
Takze dnesni Ex113 do Ovy hezky :cunik:. Jeden se tesi na raildays a na cestu dostane RZD s nerudny personalem a xa nima prakticky koprivy. Navrch tahle smeska vedena polskym strojem dostane kvuli dverim na uvod +15 a do Ovy pribere dalsich +45. Cele to korunovalo precpani z pic do Olmiku a predjeti naslednym bimbadlem uz v Zabrehu.
Posláno z mobilu. 2.0
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Pátek, 22. června 2018 - 19:24:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3604
Registrován: 1-2010
Za doby, kdy na podkrušnohorských R ještě byly stahovací okna standardem, takže se dalo podívat co se děje, jsem zažil vysazování neplatičů mimo pravidelné zastávky několikrát, jak na rychlodráze, tak kolem Mostu.
Projití vlaku dvěma sekuriťáky je též dobrá věc, na takové chlapíky nedělají ramena ani ostřílení černí pasažéři, po "ponaučení" na představku bývá neplatič v klidu vystoupen.
Sobota, 23. června 2018 - 09:12:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6309
Registrován: 12-2011
Kvalita dispečerského aparátu Národního dopravce v praxi: EC 273 má 15 minut zpoždění. Moravia v Břeclavi čeká, čeká a nakonec se rozjede. 25 sekund po odjezdu přijíždí k nástupišti zpožděný EC 273[crazy][crazy][crazy] Naštěstí jsem tím směrem nejel. Jo a to béčko do Vídně bylo taky super.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 25. června 2018 - 13:30:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8279
Registrován: 5-2007
intelpetr: Tak ak sa čakalo, možno sa dočkalo toho, že z 273 nahlásili, že nikto neprestupuje...
Čtvrtek, 05. července 2018 - 22:24:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1373
Registrován: 9-2004
Sp 1768 z HK na Broumov měl dnes žáček v zácviku kdežto 1793 někdo kdo měl koule.
Pátek, 06. července 2018 - 09:23:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1558
Registrován: 10-2009
Sp 1793 měla možná jedna slečna strojvůdkyně. Nevím to jistě, ale koule asi nemá. [wink]
Sobota, 07. července 2018 - 12:27:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 64
Registrován: 11-2014
Neděle, 08. července 2018 - 07:29:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 7-2017
Bože můj, co to je za debilní debilní debilní mučidla na těch sedačkách? Už tak jsou ty sedáky samy o sobě úzké. Po pěti minutách sedění v této španělské sedačce ™ jsem byl ochotný podepsat, že jsem profesor Horák.

V pondělí odpo se zas po letech neprozřetelně odhodlávám použít strašnovlak na cestu z Teplic do Prahy. Již na odjezdu v Teplicích +15 minut, čekej dlouho, český debile, času dost. Ve Vraňanech při odpočinkové desetiminutové pauze bohužel usínám. Probouzím se v Holešovicích, vlak už stojí na nádraží, venku někdo píská. Sakra, chtěl jsem tu vystoupit. Ale vlak pořád stojí... Beze spěchu si skládám do batohu knížku a láhev minerálky. Vlak pořád stojí... Beze spěchu kráčím na představek a chci vystoupit. Ale co to? Kreténské tlačítko nereaguje a klika nikde! Prostě už se písklo, a tak jsou dveře zamčené. Vlak pořád stojí... dalších 8 minut. Málem mi z toho rupla cévka.

Další vyhlídková jízda přes Jekatěrinburg na Hlavák byla samosebou zpestřená stáním v tunelu. Ale jen asi dvouminutovým. Nějaký tatínek s malým chlapečkem, stepující u dveří, si povídali o tom, že jim asi ujede přípoj a maminka čeká v Hradci...

Ale uznávám, že oproti výsadku v Třebáni v předcházejícím příspěvku víceméně o nic nešlo. Prostě jízdní řád - komiks místo Dikobrazu, a Česká drahá - zážitková agentura Frankenstein!
Neděle, 08. července 2018 - 09:24:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1164
Registrován: 5-2002
Podroužek:
"Sp 1793 měla možná jedna slečna strojvůdkyně. Nevím to jistě, ale koule asi nemá. [wink]"
Ale s tím, co má ona, si může těch koulí půjčit, kolik bude chtít [wink]
Pezos
Neděle, 08. července 2018 - 10:09:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1010
Registrován: 4-2014
Avia_Furgon:
"Bože můj, co to je za debilní debilní debilní mučidla na těch sedačkách?"
Výsledek snahy "chceme tam stolek, ale ještě ho neumíme integrovat do sedačky před sebou".
Na odložení pití není moc použitelný, bo málokdy je po rozložení rovný. V 90. letech o laptotech nic nevěděli, proto je na tento účel v podstatě nepoužitelný (malý a na blbém místě). A díky skvělému maskování o jeho existenci většina cestujících ani neví - je to pro ně jen překážející kus plastu...
Neděle, 08. července 2018 - 10:52:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2043
Registrován: 1-2009
Ad pezos: Výsledek snahy "chceme tam stolek, ale ještě ho neumíme integrovat do sedačky před sebou".

Nu soudruzi v Goša Smederevska Palanka (*SFRJ) to již uměli v roce 1985 (foto vypůjčené z vagonweb.cz)
Neděle, 08. července 2018 - 17:37:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 5-2014
Dnešní ex 142 +40 a odpověď průvodčího: lidé dlouho vystupují a nastupují[proud]

(dobytčí podmínky v 10 lidech na představku nezmiňuji)
Úterý, 10. července 2018 - 17:07:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 277
Registrován: 8-2017
martin_hh - jo, ono, než se ten materiál vysype a nasype, tak to trvá opravdu dlouho, zvlášť, když 8. vozová souprava má jenom jedny dveře
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:  
Pouze registrovaní
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.