Diskuse » Železnice » „Posázavský pacifik“ a přilehlé tratě » Archiv diskuse „Posázavský pacifik“ a přilehlé ... do 07. 5. 2026 « předcházející | další »

Archiv diskuse „Posázavský pacifik“ a přilehlé ... do 07. 5. 2026

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Čtvrtek, 09. dubna 2026 - 17:57:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7049
Registrován: 12-2020
RadekŠ: analytiků čekám analytické vyjádření v číslech

Že úsporou 10 plnych úvazků klesnou náklady na mzdy

Jenže Radku já vám píšu, že došlo k úspoře pouze 1,5 pracovníka (ti odešli s odstupným). Ostatní se přesunuli na jiná pracoviště, tudíž budou mzdu dostávat i nadále. Takže k žádné úspoře 10 lidí nedošlo.
Čtvrtek, 09. dubna 2026 - 19:25:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16284
Registrován: 4-2003
že došlo k úspoře pouze 1,5 pracovníka (ti odešli s odstupným). Ostatní se přesunuli na jiná pracoviště,

Pokud si tohle vážně myslíte, tak jste ekonomický analfabet a jakoliv dalši dabata je marná.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Čtvrtek, 09. dubna 2026 - 19:32:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12100
Registrován: 5-2007
J.M.: A čo robí toho 8,5 človeka na nových pracoviskách? Nezastáva tam náhodou prácu, ktorú museli robiť iní zamestnanci za 125% platu, pretože nadčas?
Čtvrtek, 09. dubna 2026 - 20:44:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 367
Registrován: 2-2017
......a jsme tady v tématu "Posázavský pacifik" a přilehlé tratě????
Čtvrtek, 09. dubna 2026 - 22:27:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2051
Registrován: 8-2011
Tudíž je to věc náš všech, bo se platí z našich daní
Přičemž zrovna vy požadujete platit z našich daní mnohdy úplné nesmysly.
Pátek, 10. dubna 2026 - 00:06:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1114
Registrován: 10-2017
Mladějov:
"No napřed jste tady vykládal, jak mělo ČDC místo propouštění snížit normu a za dva dny zase píšete, jak bude 48 h pracovní týden a sobota jako přesčas se 40 % příplatkem?"
Jedna věc je, co by bylo dobré, druhá věc je, co požadují zaměstnavatelé. A pokud bude sobota pracovním dnem (případně), nebude nutný žádný příplatek. (Ano, doufejme že toto nenastane! )

Mladějov:
"No to je v tuzemských podmínkách blbost jako kráva - NIKDO vám nebude v ČR dobrovolně chodit do práce ještě v sobotu a nafurt, nehledě na to, že to prostě ten zaměstnavatel nepotřebuje. To prostě nemá šanci projít."
Kdo říká že dobrovolně? Zaměstnavatelé by tímto ušetřili. Ostatně ti nejvíce křičí, že 40 hod/týdně je málo.

Mladějov:
"A fungovat zde pouze na polovičních úvazcích či brigádách lze též, jen se holt k tomu důchodu dokopete tak v osmdesáti."
Neříkám pouze, ale i jako možnost. A kratší úvazky nabízí mizivé procento zaměstnavatelů. Ani ČD/ČDC/SŽ. Nebo snad ano ?

Mladějov:
"obrovské daňové úlevy"
No to má dnes mnoho podnikatelů, zejména těch zahraničních. A pak "nejsou peníze" na tt, na tamto....

Radek_Strnad:
"......a jsme tady v tématu "Posázavský pacifik" a přilehlé tratě????"
Ano. A koukám že 841 se na Benešovsku zabydlely. 810 už se z Čerčan odstěhovaly ?
Pátek, 10. dubna 2026 - 01:03:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35088
Registrován: 5-2002
JM: A vy jste takový génius, že 100% víte, která práce za kolik roků skončí? Která bude nebo nebude perspektivní?
Před 45 lety bylo v Praze 6 stanic s reléovkou: Běchovice, Krč, Libeň, Radotín, Smíchov a Vršovice. Zbytek do celkových cca 30 stanic byly elektromechaniky a mechaniky.
Postupem času těch RZZ a později elektronických ZZ přibývalo a dnes to jsou v Praze téměř všechny stanice (elmech je snad už jen ve Veleslavíně, jinej mě nenapadá).
Jinde je tomu +/- podobně.
Fakt musí být někdo génius, aby přišel na to, že je profese signalisty neperspektivní...?
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Pátek, 10. dubna 2026 - 01:13:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12102
Registrován: 5-2007
Hajnej: Elmech sú snáď ešte Čakovice a Satalice. Ale to je detail.

810.296: Zrovna u výpravčích SŽ je hromada rôzne krátených úväzkov a dokonca aj hromada brigádnikov. A prosímvás, ten 48h pracovný týždeň bol nejaký divný výkrik na sociálnych sieťach, toho zatiaľ nemá zmysel sa chytať. Ostatne aj ten 32 hodinový je ešte ďaleko v lufte. Aj keď zrovna u nás v práci je u niektorých profesií po zapracovaní 32h úväzok k dispozícii.
Pátek, 10. dubna 2026 - 07:07:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16285
Registrován: 4-2003
Pouze Satalice a taky je to tzv. žába na prameni.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Pátek, 10. dubna 2026 - 07:16:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35089
Registrován: 5-2002
Asdf: jo no jo, Satalice, na tuhle trať jsem při noční inventuře zapomněl...
Čakovice mají TEST.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Pátek, 10. dubna 2026 - 07:34:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 368
Registrován: 2-2017
810.296: Neodstěhovaly. Včera odpoledne jsem jednu viděl s retro(polomáčeným) vlekem ve Skalici při jízdě do Čerčan.
Pikehead
Pátek, 10. dubna 2026 - 09:59:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10565
Registrován: 3-2007
Na Velký pátek jsme překládali červenou značku a šukafon tam několikrát přejel přes oblíbený šotoflek mezi Benešovem a Myslíčí. I šotouši tam dorazili.
Na mně tam úplně padla nostalgie, že tu popelnici provázející mě celým životem už nebudu vídat. [biggrin]
Mladějov
Pátek, 10. dubna 2026 - 10:43:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26774
Registrován: 3-2007
810.296:
" A koukám že 841 se na Benešovsku zabydlely. 810 už se z Čerčan odstěhovaly ?"

Ne. Pořád je málo fčích 841, takže jezdí 810 1-2 na Vlašim či Sedlčany a turnusově dvě na 212, přičemž ten druhý TD je je "flákací" - jeden pár na Vlašim ráno a jede pár do Zruče odpoledne.
Pikehead
Pátek, 10. dubna 2026 - 10:52:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10566
Registrován: 3-2007
Minulý pátek to kroutilo Vlašim celý den, a to tam jezdí dva motory (večer jsme je viděli křižovat v Postupicích).
Pátek, 10. dubna 2026 - 11:02:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35093
Registrován: 5-2002
JM: Ostatní se přesunuli na jiná pracoviště, tudíž budou mzdu dostávat i nadále.
Tak pro názornost příklad jednoho z těch přesunutých s čísly vymyšlenými tak, aby to dokázali pochopit i ne zcela excelentní počtáři:
Ten jeden člověk bere v Neratovicích 1000 šušňů. Někde jinde chybí jeden člověk ze šesti, takže se o jeho práci dělí pět zbývajících lidí. Každý z nich dělá 20 % přesčasů, ale protože jsou honorovány 125% sazbou, dostanou za ně navíc nikoli 200 šušňů, ale 250 - celkem tedy berou 1250 šušňů každej, všech pět tedy 6250 šušňů a spolu s tím Neratovičákem dohromady 7250 šušňů.
Po zrušení fleku v Neratovicích a přeložení ušetřeného člověka jinam tam jinde dělá konečně plnej počet 6 lidí bez přesčasů, tedy každej za 1000 šušňů, dohromady tedy 6000 šušňů.
To je o 1250 šušňů míň než předtím, a to i kdyby ses stavěl na hlavu a odstrkoval ušima.

Závěr: pokud někoho ze zrušenýho fleku přeložím jinam, kde někdo chyběl a vytloukalo se to přesčasama, pak za toho jednoho člověka ušetřím, přestože teď dělá za stejný prachy jinde, a paradoxně dokonce ušetřím ještě o něco víc - tolik, jako kdyby na původním místě bouchal jenom přesčasy.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Pátek, 10. dubna 2026 - 13:47:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 879
Registrován: 6-2023
Ivo, nevíš k čemu byla tato kolej? Určitě víš kde xD


(Příspěvek byl editován uživatelem carloromano.)
Chuck Norris navštívil všechny jako první, jedinou vyjímkou je VOSKO (Velké Otaku Srazy), které jako první navštívil Jiří Voskovec.
Pátek, 10. dubna 2026 - 14:20:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35097
Registrován: 5-2002
Která? Vidím tam tři - zleva doprava:
- traťová kolej do Davle
- traťová klej do Měchenic
- odvratná kolej z vedlejší tratě
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Pikehead
Pátek, 10. dubna 2026 - 14:42:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10570
Registrován: 3-2007
Kajouš myslí ten odvrat. Teď když ví, že to je odvrat, tak by se mohl informačně obsloužit sám strejdou gůglem.
Pátek, 10. dubna 2026 - 15:47:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 369
Registrován: 2-2017
Ví prosím někdo, jestli pojede na Horním zítra a v neděli Zamráča nebo je plánován Brejlovec?????
Pátek, 10. dubna 2026 - 17:13:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35100
Registrován: 5-2002
Pike: Teď když ví, že to je odvrat, tak by se mohl informačně obsloužit sám strejdou gůglem.
Pokud není na téma odvratu žádné anime, tak je ztracenej... [biggrin]
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Pátek, 10. dubna 2026 - 18:21:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 884
Registrován: 6-2023
Tak jako já nevím, jít se podívat na odbočku byl jenom takový vedlejší nápad během sobotního mini aftertripu do Skochovic. Z vlaku to prostě není vidět. A dokumentaci cesty do Skochovic, která měla velmi (aspoň pro Iva) nepochopitelný význam sem opravdu radši dávat nebudu. Kvůli kvalitě, která bude potřebovat vyeditovat to nebylo ani na IG.
Chuck Norris navštívil všechny jako první, jedinou vyjímkou je VOSKO (Velké Otaku Srazy), které jako první navštívil Jiří Voskovec.
Pikehead
Pátek, 10. dubna 2026 - 19:16:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10572
Registrován: 3-2007
carloromano:
"Tak jako já nevím"
[ok]
Sobota, 11. dubna 2026 - 00:14:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 885
Registrován: 6-2023
I když zase na druhou stranu....
Teď sice nejde o Skocho nýbrž o Davli, kde to nádraží dřív mělo šmrnc. Už toho hodně vzala peronizace stejně jako v Jílovém a zadrátování si úplně nedovedu představit. Tato oblast je jediná v blízkosti Prahy kde nedochází k masivní urbanizaci a díky tomu je tato trať moje oblíbená.
Když se vrátíme k mínusům Davle, tak je to nádražka Remagen. Interiér není velký a lidé s klaustrofobií a tělesně postižení by možná měli problém, ale jinak má interiér přislušný vibe. Bohužel velmi mě při návštěvě loni v srpnu zklamala obsluha. Vzhled a vyjadřování by nikdo nečekal. Za ty 2 roky jsem stále nenavštívila SK Marinu Chýše a nevím proč, ale na Mapách.com to má dobré recenzea tak to musím napravit. Ještě mi v Davli na nádraží chyběla nějaká ta kočička (podle nového zákona by ale musely být minimálně dvě), ale ne v tom slova smyslu jak to myslí například Sirka. Dokonce bylo v plánu ji tam udělat aspoň fiktivně a měla se jmenovat Saxy (odkaz na Saxanu, protože hlavní hrdina který vlastně už ani neexistuje se cítí jako čaroděj), ale od toho bylo ustoupeno. Ještě by bylo dobré zmínit, že zde SŽ plánovala lávku přes kolejiště: https://www.k-report.net/discus/messages/28/001_pruvodni_zprava-3 22245.pdf.
Snad jste se v této směsi pocitů, plánů a recenzí nějak zorientovali, ale pořád bude lepší takzvaný KVD outing sem nedávat. https://tenor.com/cs/view/vaggie-beautiful-cute-hazbin-hotel-hell averse-gif-13452698949292948221
Chuck Norris navštívil všechny jako první, jedinou vyjímkou je VOSKO (Velké Otaku Srazy), které jako první navštívil Jiří Voskovec.
Sobota, 11. dubna 2026 - 09:28:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 370
Registrován: 2-2017
Tak copak dnes ráno kde komu uteklo za zvíře, že byl hlášen střet vlaku 9242 s hospodářským předpokládám čtyřnožcem mezi Sázavou a Samechovem? Od Samechova do Skalice by nic být nemělo(kravky na louce u hromad už nebývají), velbloud s lamou a divné krávy z Fun parku jsou přes vodu, pak jen les a voda do Plužin, tam taky žádné větší zvíře nikdo nechová a pak zase les a voda a v Sázavě snad jedině z té zahrady vlevo za mostkem, tam nějaká zvířena byla, že by něco uteklo.
Úterý, 14. dubna 2026 - 23:42:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 386
Registrován: 5-2009
Karkulky s historickou nákladní soupravou na horním Pacifiku v neděli 12.4.2026.

https://youtu.be/EGdm-vRxFR4
Středa, 15. dubna 2026 - 16:47:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 509
Registrován: 7-2017
Mph: Mašinky to byly krásné,ale služba na nich náročná. Hlavně v zimě, když se ještě muselo běhat kolem pegasa. A taky byly dost poruchové. Mnohokrát jsme na osobácích z Kolína do Ledečka museli místo nich brát páru. Mluvím o roce 1975 !
Sobota, 18. dubna 2026 - 20:38:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 373
Registrován: 2-2017
Dneska už z Prahy zpožděný Os2519 rozesral dopravu, kde mohl. Nejprve se za ním až do Strančic přískoky nevím proč táhnul Sp1599, přitom ve Vršovicích stály oba vedle sebe a dále čtyřkolejka, takže bych asi poslal Sp dopředu. Nestalo se, takže ve Strančicích tuto ploužící se dvojici vlaků dohnal a proti srsti předjel EC, takže nešťastný Os2519 dostal ještě víc naloženo, neboť Sp následně konečně pustili před něj. Tím nastalo, že přijel pozdě do Benešova, kde předpokládám přechází na Os2522, který dostal 20 min už z BN, takže v Čerčanech dostal naloženo Sp1599 a protože bylo hezky a jeli lidi, tak cestou nic nepokrátil, spíš nějakou minutu ještě přidal, takže zpozdil i NAD do Kolína a protijedoucí Os9214 ve Zruči a taktéž dále pokračující Os24863.
Sobota, 18. dubna 2026 - 21:17:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3465
Registrován: 12-2007
Co dnes prosím jelo na 1599?
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Sobota, 18. dubna 2026 - 21:33:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 375
Registrován: 2-2017
Sp1599: 754 076-8(zelenomáčený).
Sobota, 25. dubna 2026 - 07:14:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35157
Registrován: 5-2002
Z liščího orienťáku:

Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Mladějov
Sobota, 25. dubna 2026 - 10:56:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26888
Registrován: 3-2007
Vezměte si, páni fotiči, za příklad Hajného: Vzorně uvedena místa focení, stačí jedním slovem.
Ha: Druhá fotka úplná Arizona takhle na jaře.

A pozitivní hlášení: Ač dnešní 1599 z Prahy o 10 minut později, tak Pacifikem v podstatě včas, tak +3, davy (spokojených) lidí a k dovršení idylky v čele burácí 749 264 jako za starých časů.

EDIT: Souprava pochopitelně 4x Bdtn v červenokrémové. Můžete sem přispět nějakou pěknou fotkou.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Sobota, 25. dubna 2026 - 11:28:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 377
Registrován: 2-2017
Kde jsou ty časy, kdy jezdily Zamráči různých čísel a já jsem stál s foťákem na louce ve Skalici zcela sám.
Mladějov
Sobota, 25. dubna 2026 - 11:34:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26889
Registrován: 3-2007
No, někdy jsem tam stál já [wink]
Sobota, 25. dubna 2026 - 15:47:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 378
Registrován: 2-2017
Dneska ráno tam byly po stromech opičky s foťáky a za chvíli budou zas na druhé straně. Mají to teď blbý, neb jim větší kusy podél trati vykáceli a tedy musí vzít zavděk kdejaké olši, osice či lísce, až si říkám, jak se tam vůbec udrží. A kdyby si udělali jeden den brigádu a pořezali tu letitou soustavu trnkových keřů, tak mají videa přes celou louku bez rušícího elementu a bez nasazování životů.
Mladějov
Sobota, 25. dubna 2026 - 16:28:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26892
Registrován: 3-2007
Tak jsem to asi přechválil - 264 skončila u Soběšína a jsem zvědav,co odkud přijede ke stažení. NAD vyrazila z Ledečka naproti za 9225. Tak jak při cestě zpět pobere frekvenci z 1596 a 1598, nechtěl bych tam být. Humus.

Edit: 16.35 snad brejlovec Skalicí. Tak si visící vyfotěj přípřež.


(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Sobota, 25. dubna 2026 - 16:44:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1515
Registrován: 12-2003
Jj. Už se pro ní žene ten zelenopolomačenej Brejloun.
Asi si to půjdu vyfotit [wink]
U ČD pracují dva druhy lidí. Jedni chodí do práce a druzí chodí pracovat. Bohužel, těch prvních je víc.
www.pendolino.cz
Mladějov
Sobota, 25. dubna 2026 - 16:47:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26893
Registrován: 3-2007
Fotku ze Sázavy sem! [ok] Ono ani tunely by nebyly špatné.
Sobota, 25. dubna 2026 - 17:43:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 379
Registrován: 2-2017
Vážení pánové: Foťte!!!!! Kdybych to zjistil dřív, fotil bych taky!
Jirka
Sobota, 25. dubna 2026 - 17:49:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 869
Registrován: 5-2002
Náhradní souprava v úseku Čerčany - Praha hl. n. v podání Vectronu a pater od 9068.
Jirka.
Mladějov
Sobota, 25. dubna 2026 - 17:51:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26894
Registrován: 3-2007
Foto bude?
Jirka
Sobota, 25. dubna 2026 - 17:58:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 870
Registrován: 5-2002
Jestli to byl dotaz na mě, tak bohužel. Už je v cíli, jel na čas. Jen jsem ho ze zvědavosti zkouknul na vršovické webkameře.
Jirka.
Jirka
Sobota, 25. dubna 2026 - 18:07:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 871
Registrován: 5-2002
Původní 1596 před chílí, dle Grappu, vyrazil z Ledečka.
Jirka.
Mladějov
Sobota, 25. dubna 2026 - 18:14:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26895
Registrován: 3-2007
Jj, akorát ujede před nosem všem, co jdou na 9232. Zeptám se, ono AHr dělící mezistaniční úsek Ledečko St1 - Kácov na dva oddíly už je deaktivované? Že 9232 čekala v Kácově až do dojetí 1596 do Ledečka.
Sobota, 25. dubna 2026 - 20:34:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1516
Registrován: 12-2003
Mladějov: foto

odkaz
U ČD pracují dva druhy lidí. Jedni chodí do práce a druzí chodí pracovat. Bohužel, těch prvních je víc.
www.pendolino.cz
Sobota, 25. dubna 2026 - 20:48:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 380
Registrován: 2-2017
Takže zítřejší Sp1599 bude asi zase s Brejlounem jako min týden nebo má někdo jiné informace???? Pokud ano, tak prosím informujte.
Sobota, 25. dubna 2026 - 20:57:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17702
Registrován: 6-2003
Sp 1596 o kus dále na hlavní trati
Mladějov
Sobota, 25. dubna 2026 - 21:25:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26896
Registrován: 3-2007
Pojede 4076, co dneska zachraňovala situaci.
Honzíkovi děkuji, hezké video. I PoBovi.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
PepaN
Neděle, 26. dubna 2026 - 06:33:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 891
Registrován: 1-2012
Včera v Soběšíně



Neděle, 26. dubna 2026 - 12:27:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 381
Registrován: 2-2017
Dneska Sp1599 z hl.n. za +15. Přitom sestava horní/dolní s oběma Brejlouny byla ve Vršovicích už v 7:30(dle kamaráda), tak nechápu, v čem byl zase problém dostat ji včas na hl.n. Přesto se stíhalo v Čerčanech(příjezd +7) překopat Brejlouna na druhou stranu a odjet pouze s +5 kvůli zpožděnému Os z Prahy. Vypravit tento vlak včas z výchozí stanice, zdá se býti nadlidským úkonem.
Jirka
Neděle, 26. dubna 2026 - 13:20:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 872
Registrován: 5-2002
No, praxe posledních víkendů je, že těsně před osmou se ve Vršovicích naposunuje část sv. pro Sp na zadek sv. pro 9066. Těsně po osmé se to teprve pohne z Vršovic na hlavní. Na hlavním pak je problém i s tím, že loko pro 9066 nemůže objet vozy, dokud Sp neodjede a navíc to občas drhne i vlivem tamějšího provozu. Takže včas nejde ani 9066. Tomu trochu pomůže 11min. hnití ve Vršovicích. Podle mě je to celé špatně organizované a s různou obměnou se to opakuje rok co rok. Někdy se to v průběhu roku upravilo, někdy ne.

Správně by podle mého mělo být tak, že v čele Sv na hlavní pojede loko od vlaku s dřívějším odjezdem, letos tedy Sp 1599. 9066 pak může jed hned za 1599 a ne teprve doobjíždět svojí soupravu.
Jirka.
Neděle, 26. dubna 2026 - 17:52:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 382
Registrován: 2-2017
Jirka: Ovšem včasné přistavení soupravy je problém, který u tohoto vlaku přetrvává snad desetiletí. Nejhorší to bývalo většinou na jaře na začátku provozu, pak se to postupně vylepšovalo. Ale další rok zase to samé. Tak uvidíme opět za týden.
Mladějov
Sobota, 02. května 2026 - 12:47:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26927
Registrován: 3-2007
Copak se to dělo v pátek 1.5. na Vlašimce, že tam jezdily dvojité regionovy a zřejmě s tím náhrada některých Os na 212 810 + vůz nebo Fox, stejně jako dnes ráno do Zruče dvě regíny na 9207/9210? Nějaké objednané přepravy? Plánuje se ještě něco dalšího?

Děkuji.
Jenc
Sobota, 02. května 2026 - 13:39:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 1-2025
Stejně jako každý rok – https://majovky.cz/
Jezdila dvě spojená dua a jedno trio – viz https://www.55p.cz/tabor_823_2026/1.5.2026.html
Jenc
Neděle, 03. května 2026 - 13:28:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 1-2025
A to ještě nevíte, že minulou neděli tam jezdilo spojené duo + trio.
https://www.55p.cz/tabor_823_2026/26.4.2026.html


Neděle, 03. května 2026 - 23:50:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 10-2017
A copak se to děje s 841.3? Nějaká rozsáhlejší údržba nebo vysoká poruchovost ?
Kalanis
Čtvrtek, 07. května 2026 - 17:04:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2480
Registrován: 12-2006
Páteční zábava na Vlašimce - skóre: Odvezli necelých 10000 lidí, co šlo přes kasu + bonusy jako já, kteří měli buď nějakou síťovku nebo něco dlouhodobého. Ráno start v 0930 už byl plný. A i štrůdl po 1830 byl napráskaný až po strop - chtělo by to ještě tohle pořadí s regínama. V Benešově ještě kluci z Pacifiku blbli s Rosničkou a dalšími exponáty. Ale tam jsem nezastavoval. Jsem zvědav na tenhle víkend, kde sice nebudou slavnosti, ale bude celkem hezky.

Jinak ce se týče štrůdlů: Prý zatím poruchové a často nahrazovány sólo šukafony. Což se s nízkopodlažností nesetkává. Aspoň 1 zahozená regína duo by se uživila. Papíry fírové prý mají.
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Čtvrtek, 07. května 2026 - 18:10:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18497
Registrován: 5-2004
To jsem zvědavej odkud se mají vylíhnout ty reginy s kasou 0-0-S pro Liteňku údajně od půlky června. Tria se přesunuly zpátky na Kladno (už tam byly před patnácti nebo kolika roky), na horním Pacifiku přibyly reginy, reko štrůdle v prdeli (což vypadá na poněkud nepovedenou reko když ty původní liberecký jezdí).

Ve středu v Přelouči do Heřmanu šukafon (neměly tam být taky reginy?).
Mladějov
Čtvrtek, 07. května 2026 - 21:51:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26941
Registrován: 3-2007
Piš jen STZH, ušetříš drahocenný strojový čas [lol]

Jinak táborské štrúdly mají údajně záruční vady - poruchy, takže čekají na servis = opravy nejsou ihned.
Turnusováno na 220,222,223 7 ks, stav devět = stejně se to bude muset nahrazovat něčím jiným i v případě nulové poruchovosti a nula nehod na přejezdech atd. Na Olbra-Tábor je hradí volné Lišky.

Solo šuky jsou přímo čerčanské a ihned k dispozici a jezdí poslední dobou jako náhrady v podstatě setrvale dva, jeden do Vlašimi a druhý do Sedlčan, aby to tak nebolelo. Jinak formálně v JŘ není nízkopodlažnost.

Další dva šuky jsou turnusovány na Zruč - mmch i na jeden ze dvou nejfrekventovanějších vlaků na 212 (9213 se dvěma přívěsy!) a pátý jezdí ráno školáka do Vlašimi a zpět Benešova (s přívěsem) a odpo pár do Zruče.

Pokud se to nepovede do grafikonu nějak rozumně rozjezdit, tak se asi bude muset vymyslet něco jiného - možnost je jezdit částečně třeba s esem, vozem a syslem Tb-Olbra, sehnat tam Pantera (pochybuji) nebo prostě volná místa obsadit žraloky (bude výhradní ETCS, takže s šukem maximálně do Vlašimi a ještě to bude muset na soupravové jízdy Čč-Bene (tankstelle) něco tahat.

No oni si nějak poradí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 07. května 2026 - 22:17:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1128
Registrován: 10-2017
Mladějov:
"Na Olbra-Tábor je hradí volné Lišky."
Tzn. že Tábor má Lišky navíc?

Mladějov:
"Pokud se to nepovede do grafikonu nějak rozumně rozjezdit, tak se asi bude muset vymyslet něco jiného"
Tak pokud to jsou nějaké záruční vady, tak se to dá do toho půl roku v pohodě vyřešit. Ve Třebové a i v Lounech už to jezdí celkem spolehlivě. (alespoň dle sledovaček)

Mladějov:
"sehnat tam Pantera (pochybuji)"
Nejezdí Panter do Bechyně ? Pokud ano, šlo by to nahradit 814.

Mladějov:
"takže s šukem maximálně do Vlašimi a ještě to bude muset na soupravové jízdy Čč-Bene (tankstelle) něco tahat."
To asi nehrozí, ne? 810 mají z Čerčan zmizet komplet do června nebo podzimu tohoto roku?
Mladějov
Čtvrtek, 07. května 2026 - 22:32:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26942
Registrován: 3-2007
No já vám prostě píšu, jak to je a asi to tak bude zatím nadále.

Ne, Panter do Bechyně nejezdí vůbec, ukázal se jako nevhodný. Jezdí tam tč. jedna žehla a jedna regína, sledovačky máte dostupné úplně stejně jako ty třebovské a lounské - ale co vím, tak Třebovou vám tady někdo zpochybnil (neb 261).

No prostě zatím jsou 810 v Čerčanech potřeba, takže "zmizet komplet" je spíš vaše přání.

Ono ani těch Regín zjevně není dost, jak snad sám vidíte.

Provoz se prostě zařídí podle situace - nějaké "mizení komplet" zjevně nedává zatím smysl. O co vám jde? Chcete slyšet za každou cenu nějaký závazný termín? Já vidím jako velmi rozumné si v těch Čerčanech nějaký ten šuk nechávat jako záložní, zvlášť když není potřeba jinde. Bez nich by se prostě jezdila NAD - to chcete?

Příští GVD je to ovšem o něčem jiném.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)