Diskuse » Železnice » „Buštěhradka“ a okolí » Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 16. 4. 2026 « předcházející | další »

Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 16. 4. 2026

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Cobram
Pondělí, 13. dubna 2026 - 08:41:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1774
Registrován: 10-2019
Jeník H.:
Tak já to dneska bohužel nedám.
Myslel jsem, že se dostanu, ale musím to nechat na nějaký příští termín.
pačus
Pondělí, 13. dubna 2026 - 11:54:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 224
Registrován: 4-2016
Brzký návrat soupravy do Kněževse

Pondělí, 13. dubna 2026 - 12:49:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5706
Registrován: 3-2015
Cobram: V Berouně toho bylo dneska k vyfocení víc, než bych čekal, nejen tu Bertu od Swisspearlu [wink][ok].

Jo a víš, že se bude opravovat ta bytovka v Berouně vedle nádraží? Už tam dávali lešení, to vypadá na kompletní opravu fasády oken atd [wink]. No už by si to zasloužila, po tolika letech, tak proto byli lidi včera na balkonech. [ok]
Pondělí, 13. dubna 2026 - 13:03:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12968
Registrován: 6-2006
Já zkusmo z Rak. do Chrášťan vyjel pozdě, až 9:19[sad], a ta odstavená foto souprava, díky žluté rajce, byla pěkně vidět.

Aspoň jsem tam uklidit trať.
Pondělí, 13. dubna 2026 - 13:19:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5707
Registrován: 3-2015
Jo další sobotu projede od Mostu přes Louny předm. a taky Chrášťany po letech vzpomínkový rychlík Bezdrev, jednodenní vzpomínková akce, ujal se toho Die Landerbahn, vypraví soupravu s Bardotkou PP a vozy. [fotic]
Pondělí, 13. dubna 2026 - 13:34:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12969
Registrován: 6-2006
Už se těším. To spojím z návštěvou pražského krytu na Folimance[ok]

Včera dopoledne se v Rakovníku na minutku potkaly vedle sebe motory 810.228 od Blatna a 229 do Blatna. Vyběhl jsem k nim ale marně[sad]
Pondělí, 13. dubna 2026 - 13:46:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 536
Registrován: 9-2023
Rychlé info z FB: z Chomutova do Rakovníka jede Singrovka. Zkuste někdo foto. Aktuálně cca Krupá
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Cobram
Pondělí, 13. dubna 2026 - 15:12:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1775
Registrován: 10-2019
Jeník H:
Přesně tak, opravují balkony, které jsou ve špatném stavu, a komplet fasádu.
Pondělí, 13. dubna 2026 - 16:30:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 537
Registrován: 9-2023
Něco jsem našel na kartě - starší mobilovky z provozu kolem Kladna, první fotka je ze Dříně. Vše už je minulost

Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Pondělí, 13. dubna 2026 - 17:47:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12970
Registrován: 6-2006
Když vidím to PKP Cargo, nevyjedou dnes z Kladna na západ?
742.068 z Rak. nikam zmizla, jestli nejela do Berouna? Mn někam pro dříví se mi nezdá.
Pondělí, 13. dubna 2026 - 22:24:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 792
Registrován: 1-2019
Ústecký kraj publikoval informace ke studii týkající se mezikrajských tratí do Středočeského kraje, kterou si Ústecký kraj objednal u Fakulty dopravní ČVUT. Výsledky studie se budou projednávat na zastupitelstvu Ústeckého kraje dne 20. 4. 2026.

V případě tratě 110 studie jednoznačně doporučila vyhovět požadavkům obcí a zavést spěšné vlaky v relaci Louny - Slaný - Praha.

Trať 124 byla naopak označena za neperspektivní a studie na ní doporučuje ukončit provoz. Na druhou stranu autoři studie vyčíslili autobusy místo vlaků paradoxně jako dražší, a to až o 13 mil. Kč ročně. Zřejmě je důvodem nevhodná silniční síť mezi Žatcem a Rakovníkem, která nutí k zavedení více autobusových linek a objednávce více kilometrů. Takže i přes nižší jednotkovou cenu za kilometr autobusu vychází obsluha území vlakem levněji.

Odkaz na studii: https://formulare.kr-ustecky.cz/materialyzukver/13_ZUK_2026-04-20 /pdf/13_ZUK_MAT_17_2_priloha_1.pdf

Lze očekávat, že Ústecký kraj setrvá na nesouhlasném stanovisku vůči záměrům Středočeského kraje zrušit vlaky, a to na obou tratích. Ukončení provozu na trati 124 je v Ústeckém kraji politicky neprůchozí, neboť v krajské radě sedí žatecký starosta. A tomu teď hraje do karet, že studie neprokázala úsporu nákladů při ukončení vlakové dopravy.
Pondělí, 13. dubna 2026 - 22:37:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9487
Registrován: 3-2006
To jsem zvědav, zda bude odpověď IDSK stejná, jako kdysi na můj dotaz doplnit takt R26 spěšným vlakem v objednávce kraje.[blush][wink]
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
pačus
Úterý, 14. dubna 2026 - 09:25:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 225
Registrován: 4-2016
v 10h z Kněževse hektor 720.539, v Lužný doberou vozy a pak směr Dolní Lipka
Úterý, 14. dubna 2026 - 10:16:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12971
Registrován: 6-2006
Dík. Na Kolešovce je provoz. Ale jsem si do opět přečetl pozdě, leda bych stihl bus v 11 do Strašecí.
pačus
Úterý, 14. dubna 2026 - 12:00:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 226
Registrován: 4-2016
Úterý, 14. dubna 2026 - 17:02:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1109
Registrován: 10-2011
Kladno 14.4.2026

T435.0539
Úterý, 14. dubna 2026 - 17:06:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12972
Registrován: 6-2006
Tak ze starého nadjezdu na Rudě jsem si ho natočil:

V Rakovníku opět stojí rudé vozy, dle schematického obrázku jsou určeny na převoz automobilů. Dokonce dvě soupravy. Obešel jsem je ale nikde není psáno, odkud kam[uhoh]
Úterý, 14. dubna 2026 - 20:43:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10807
Registrován: 5-2010
Ty autovozy dorazily z Polska, alespoň ta první várka a jejich cílem by měla být vlečka Rakolog (šamotka).
Úterý, 14. dubna 2026 - 21:32:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 492
Registrován: 2-2012
V Nižboru a na trati směr do Berouna se kopou nějaké kabely atd. Tušíme proč? [happy]
[bomba]
Úterý, 14. dubna 2026 - 21:48:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13806
Registrován: 9-2002
Někdo:
"V Nižboru a na trati směr do Berouna se kopou nějaké kabely atd. Tušíme proč? [happy]"
ETCS ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Středa, 15. dubna 2026 - 17:20:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5722
Registrován: 3-2015
Vypadá to, že ten výroční rychlík Bezdrev tuto sobotu na trase Most - Rakovník - Beroun - Příbram - Písek - Tábor pojede nakonec 749 251 VDA. [fotic]
Středa, 15. dubna 2026 - 17:26:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12974
Registrován: 6-2006
Když to vyjde tek se s ním svezu z reouna do Rak.[jidlo] Mašina 730 v Berouně už nestojí, co? Dík.
Středa, 15. dubna 2026 - 22:10:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12975
Registrován: 6-2006
Drak_ze_skalky: autovozy dorazily z Polska - večer po návratu z Rakony, na ně najela mašina a připojili to. Možná do Lužné a na vlečku vyjedou zítra dopoledne nebo kolem poledne. Pěkná delší souprava[happy]
Z Kladna do Rakovníka už možná opět přijel Revolution Train. Proto ty záložní soukromé 810ky přemístily vpravo.
Středa, 15. dubna 2026 - 23:18:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5729
Registrován: 3-2015
Agent: Neboj, to se nestane, co tam zmůže jeden securiťák o víkendu na velkém nádraží, to by tam u těch nástupišť musel stát nonstop a to nejde, tohle by měla dělat konkurence, když má halu na starost [talker]. Ale už opravdu konec o tom. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...)
Středa, 15. dubna 2026 - 23:35:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5730
Registrován: 3-2015
Ještě jsem se chtěl zeptat na něco ohledně toto Bezdrevu. Když ještě jezdil pravidelně, tak zpátky na Rakovník a Most, byl v Berouně kolem páté odpolední ne? A teď jak pojede na jediný den vzpomínkově, tak je tam cesta zpět a příjezd do Berouna až kolem sedmé podvečerní?

To ale i ta Otava, byla ze Sušice v Berouně dříve, asi hodinku po Bezdrevu, pak jak jela do Prahy..
Středa, 15. dubna 2026 - 23:50:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12976
Registrován: 6-2006
Třeba v 2000/01: R 890, Rak. 8:06, Beroun 8:51. R 891, Beroun 17:29, Rak. 18:19. Nevím od kdy, ale dál to bylo +- okolo.
A by mě zajímalo, jaká turnusová hnací vozidla, od roku 1990 do roku 2000, se na Bezdrevu vystřídala.
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 00:07:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5731
Registrován: 3-2015
No ten příjezd teď v sobotu docela sedne v 08:36 do Berouna, já se budu modlit, aby to bylo o několik minut později [wink]. Samozřejmě ty časy u Bezdrevu se v jednotlivých obdobích lišily, při jízdě nazpět odpoledne, ale v každém případě rychlík ze Sušice, jel až po něm do Prahy.[happy]
pačus
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 00:10:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 227
Registrován: 4-2016
Při procházení starých fotek člověk najde i nějaké poklady – kdo tehdy tušil, jakou budou mít dnes cenu, scény, které se už jen těžko naskytnou znovu.

Cobram
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 07:24:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1777
Registrován: 10-2019
Pačus: Paráda! Obzvlášť ty Domoušice a Strašecí.
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 09:29:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12977
Registrován: 6-2006
Časy Bezdreva v posledním roce 2007/08: R 892 Rak. 8:02, Beroun 8:50. R 893, Beroun 17:12., Rak. 17:58.
Jednou večer v zimě, na tom jela i 742.200[happy]
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 10:37:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5732
Registrován: 3-2015
https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=%C4%8CD&kategorie=R& cislo=890&nazev=Bezdrev&rok=1996

Tady jsem našel na vagon WEB, ten Bezdrev s přepřahem na trase z Mostu do Písku normálně Diesel, ale z Písku až do ČB střídavý plecháč a zpět taky to samý, bylo to v letech 1995/96,1996/97, pak dál už jen s dieselem celou trasu, ne nadarmo se píše i dnes, že měl Bezdrev nejdelší výkon v osobní dopravě, od severozápadu směrem na jih Čech, mezi začátkem cesty Chomutov ( Most ) a cílem v ČB přes Rakovník, Beroun a Příbram s motorovou lokomotivou. V tomhle to byl opravdu rekordman..[ok]
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 11:29:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9500
Registrován: 3-2006
Ten přepřah v Písku, byl na základě zoufalství, co vlastně s tím nedokončeným zadrátováním na Protivínce udělat. Začátkem devadesátek, už se počítalo s tím, ,že bude přepřahat do elektriky už ve Zdicích. No a díky úprku EŽ na koridory, se to "dočasně" odsunulo.[uhoh]
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 11:55:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5733
Registrován: 3-2015
Mořepetr: Děkuji, myslel jsme si to a vlastně to ještě trvá dodnes mezi Pískem a Zdicemi. No kdyby k tomu skutečně došlo k tomu zadrátování v těch devadesátkách až do Zdic a na střídavinu samozřejmě, tak by ten Bezdrev stejně musel přepřahat v Berouně na diesel, když to jede na Rakovník nezávislou trakcí, já teda nevím v té době co by bylo lepšího, něco jiného by byla Otava na Prahu a musela by jezdit už s Esem 363 třeba z Horažďovic, nebo Písku, ze Sušice do Horažďovic předm, je taky neelektrizovaný úsek dosud, ale byl tehdy drátovaný i úsek z Ražic do Písku a pak, aby se vyhnul problému se stykovým místem dvou napájecích soustav v Králově Dvoře.

Jo a uzavřela se prý ta událost z Lochovic, kdy ujel strojvedoucímu z nádraží v roce 2022, 810 motorák, na kousek Liteňky dolů klesáním někam ke traktorce k přejezdu. [blush]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...)

(Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...)
Cobram
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 12:37:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1778
Registrován: 10-2019
Nevíte prosím někdo přibližně časy (a jestli už dneska, nebo až zítra ráno) kdy pojede muzejní Singrovka z Lužné do Vršovic, přesun na tu zítřejší akci?
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 12:54:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9501
Registrován: 3-2006
Jeník_H..:
"Mořepetr: Děkuji, myslel jsme si to a vlastně to ještě trvá dodnes mezi Pískem a Zdicemi. No kdyby k tomu skutečně došlo k tomu zadrátování v těch devadesátkách až do Zdic a na střídavinu samozřejmě, tak by ten Bezdrev stejně musel přepřahat v Berouně na diesel, když to jede na Rakovník nezávislou trakcí, já teda nevím v té době co by bylo lepšího, něco jiného by byla Otava na Prahu a musela by jezdit už s Esem 363 třeba z Horažďovic, nebo Písku, ze Sušice do Horažďovic předm, je taky neelektrizovaný úsek dosud, ale byl tehdy drátovaný i úsek z Ražic do Písku a pak, aby se vyhnul problému se stykovým místem dvou napájecích soustav v Králově Dvoře. "

U Bezdrevu se přepřahalo se ve Zdicích, střídal se jak fíra, tak mašina, která byla čerstvě nazbrojená. Zdicá mašina i fíra jela do Budějovic a večer do Chomutova, kde se nocovalo a ráno se pokračovalo do Zdic, kde byl zase přepřah.
Otava (Babiňák), jako "zkušební" vlak jezdil v celé trase jedním vozidlem. Původně po druhé válce to dokonce tahaly Nohaté (275.0). Pak se zde zkoušela většina nových prototypů ČKD. Známý je provoz s Agrárníkem T 435.0087, nebo zkušební provoz první 854 (030 EDITA).
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 14:47:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18439
Registrován: 5-2004
Babiňák ale taky jistou dobu v Berouně přepřahal. Dokonce grafikon - dva na nějak v raných devadesátkách na něm o víkendu jezdilo zelený patro, kmenová souprava jela o víkendu do Svobody nad Pumpou[happy]

A Bez dřev třeba v sedmdesátkách jezdil v zimě jako motor a v létě klasikou, přičemž míval hospodu a to od "Vindobony" BRam.
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 15:03:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9502
Registrován: 3-2006
Petr_vlček:
"Babiňák ale taky jistou dobu v Berouně přepřahal. Dokonce grafikon - dva na nějak v raných devadesátkách na něm o víkendu jezdilo zelený patro, kmenová souprava jela o víkendu do Svobody nad Pumpou[happy] "

Nebyl to "Chalupář"?
Ten jel v pátek do Protivína a z Berouna ho táhl zdičák a v neděli na 7908 jela mašina jako přípřež pro něj do Protivína.
To je dvojspřeží na nedělní 7908 v Příbrami (ještě bez úprav skenu)

Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Mladějov
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 15:14:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26830
Registrován: 3-2007
PV: Babiňák samozřejmě minimálně v 80s přepřahal což souviselo i s tou jinde zmiňovanou ropnou krizí v lidodemo nějak 1979/80. Bobinou do/z Berouna, jezdil jsem tím na praxi.

Ona se přepřahala v té době po drátizaci do Vraňan (Ústí) třeba i povinně místenková Vinda od Vídně už v Benešově na bobinu, jen to nebylo v KJŘ, tam byl pořád průjezd - zažito.
Do elektrizace Ústí-Děčín v Lovo zase zpátky na brejlovce a ten to vezl do Bádu. Šetřilo se fest - v osobce. V nákladce Sergeje pod dráty jen to hučelo (221 třeba).

Patra na Babiňáku jsi už psal, tak si to ověř na vagonwebu, mně se to nezdá - patra jezdila na nějakém tom víkendovém 1992 nebo tak něco - Praha - Protivín a v neděli zpátky, tam určitě. Taky s přepřahem.

Přepřah ve Zdicích u Bezdreva - no prostě socialistická klasika. Potvrzuji a i ten červený BRam.

EDIT: MP: Už jsem mu to psal dříve ale to je jako mluvit do zdi.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 16:07:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9503
Registrován: 3-2006
Mladějov:
"EDIT: MP: Už jsem mu to psal dříve ale to je jako mluvit do zdi. "

Ono, už je to také třetina století. Tak se to plete.[andel]
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 16:20:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 804
Registrován: 4-2019
Mladějov: Zrychlenka páteční, Praha - Protivín v roce 1986.
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 16:23:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5734
Registrován: 3-2015
No jo to bylo všechno při ruce tenkrát, ve Zdicích depo s lokomotivami a motorovými vozy a mohlo se jezdit, až na tu ropnou krizi na přelomu 70 a 80 let. Nevím ,nežažil jsem to, klubal jsem se na svět až v roce 1983.

piff: To je přece z Karlštejna super, takhle aspoň zavzpomínat na ty vozby. [ok]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...)
pačus
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 17:01:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 228
Registrován: 4-2016
Když už je řeč o BRam.. kde skončil 85-09 000 ? Naposledy jsem ho viděl 2017 v soupravě Bamů, který se vezli do Kralup, kde jsou hádám dodnes.
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 18:02:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9848
Registrován: 9-2005
Na Otavě se zkoušel taky řidičák ř. 943 s brejlovcem.
♥UA
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 18:07:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9849
Registrován: 9-2005
Ty Bpjo s novým peršingem to později nebylo běžné, na tyhle výkony šla většinou nějaká 141, snad i Éčková záloha. A Ds na takovém podřadném výkonu...
♥UA
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 18:15:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18443
Registrován: 5-2004
"Patra na Babiňáku jsi už psal, tak si to ověř na vagonwebu"

Na vagonwebu hodně věcí nesedí s realitou, protože to bylo plánovaný řazení...

Jelikož jsem těma patrama jel v sobotu večer ze Strakonic do Prahy tak to jinýho než babiňák sotva mohlo bejt. A vím že jsem je čekal a nebyl překvapen, čili nikoli nějaký náhodný záskok.

Na vagonwebu je třeba řazení děčínských rychlíků 1976/7 (a už dřív) v ypsilonech. No a realita návratu ze školního výletu květen/červen 76 Hřensko večerním z Děčína 18.12 byla "smíchovská" souprava Bai + Aa a k tomu jednou Ba Smíchov kam jsme měli místenky. A nebyla to žádná výjimka. 77x tak jezdily hodně dlouho než na to dorazily odporáky.

Osobáky ze Středu na Kolín v klase taky jsou psaný jako ucelenky Bh/Bt a realita byla směs občas doplněná o nějaký Ba nebo ABa "d.st. Praha hl, zapůjčen Střed"...
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 18:26:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9504
Registrován: 3-2006
"Babiňák" s patry mám vyfocený v Březnici, když byla výstava Země živitelka i Čimelice zároveň.
Bpjo bylo řazené jako posila na konec soupravy.
https://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=1627960.jpg
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 18:36:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9505
Registrován: 3-2006
No tu krizi bych nehrotil.
Selže-li vše, lze vézt Otavu i takto i když se musí šáhnout na vozidlo u nákladu.


Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 18:41:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9506
Registrován: 3-2006
Ohledně pater s moderním vozidlem, zde víkendový spoj do Plzně. Vpravo osobák do Protivína

https://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=1416917.jpg
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 18:45:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5735
Registrován: 3-2015
Mořepetr: Ty Zdice nádhera s těmi patry a elektrickou trakcí. [ok]
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 19:19:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9507
Registrován: 3-2006
Jeník_H..:
"Mořepetr: Ty Zdice nádhera s těmi patry a elektrickou trakcí. [ok]"

Ale cestovat s tím bylo peklo. Ostatně na Rakovnický byl také bajný spoj s patry Os7777.
Nahoře to bylo rozpálené vedrem, navíc byl za jízdy všude průvan a dole mlátila vymoženost v podobě posuvných dveří.
Když to jezdilo na 7912/01 tak ráno byly jen dvě možnosti, zima jak prase nebo vedro.[blush]
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 20:07:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18445
Registrován: 5-2004
Já zažil zelený patra nejvíc v době kdy jezdily z Prahy do Turnova. V zimě to (párou) topilo docela dobře, v létě to nahoře bylo díky tomu luftování a stažitelný spodní půlce okna/horní roleta hnedle lepší než Kraken z devadesátek s výklopnejma.
Mladějov
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 20:37:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26838
Registrován: 3-2007
Hnedle lepší? Si děláš srandu? Jestli bylo někde na chcípnutí, tak v létě zelená (jak píše MP) i modrá patra v patře a samozřejmě cokoli bez stahovacích oken. Šukafon třeba.
V zimě všude průvan.


(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 20:42:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9508
Registrován: 3-2006
Ono je něco jiného s tím jet na výlet, než každý den v 5:20 na šichtu.
Když to topilo párou, tak zase všude olejová pára a zamlžená okna.
Kdo měl kartonový lístek, alespoň stíral a něco viděl.
Tak musí se brát, že je to typ vozu z meziválečného období.
Ono to samé byly rybáky. Věčně namrzlé představky a regulace vedro/zima.[biggrin]
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 21:07:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12978
Registrován: 6-2006
Catr na protidrogovce a vlečka do Šamotky:
Cargáci neustále čekali na díru mezi vlaky. Z Rak. vyjeli asi v 15:45. Návrat mašiny z Lužné až v 18:55.


pačus
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 21:28:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 229
Registrován: 4-2016
Prognóza na zítra
820.100 z Rakovníka po 9h do Prahy
Rajky z Kladna kolem 8h do Berouna
A již avizovaný rychlík z Benešova do Mostu v čele s 749.251 + 3 vozy a jídelák
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 21:33:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18446
Registrován: 5-2004
Tak jste mně donutili se na vagonweb podívat a ty patra v sone na Babiňáku jsou tam psaný v GVD 91/2
Mladějov
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 21:34:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26840
Registrován: 3-2007
820.100 má jezdit zítra po Praze - Světový den mobility, otevření Dvoreckého mostu, linka 28, historické busy atd. více na stránkách PIDu.
Mladějov
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 21:35:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26841
Registrován: 3-2007
No vidíš. A jezdily současně i na tom Protivíňáku?
Cobram
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 22:05:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1781
Registrován: 10-2019
pačus:
Díky moc. Jestli to bude v tyhle časy, tak je to super.
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 23:23:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10815
Registrován: 5-2010
Dnes jsem fotil tu Barku 749 251 VDA a z Vršovic si vezla do Benešova konferenční vůz.