Diskuse » Železnice » „Buštěhradka“ a okolí » Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 13. 4. 2026 « předcházející | další »

Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 13. 4. 2026

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pátek, 27. března 2026 - 14:38:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10779
Registrován: 5-2010
781 592 KDS ve Vraňanech míří na Kladno s 12 vozy.
Pátek, 27. března 2026 - 17:23:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5602
Registrován: 3-2015
Já si včera večer taky všimnul nákladu jedoucího od Rakovníka se dvěma červeno bílými brejláky, zrovna jsem v hlídal v depu a od Závodí se to přihnalo do stanice, supr zážitek, i když už byla tma tmoucí. [talker]

Jo a prosím nebude o víkendu třeba náhodou zase obsluha Swisspearlu? Mám volno, hodilo by se to.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...)
Pátek, 27. března 2026 - 18:19:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1102
Registrován: 10-2011
Vinařice u Kladna - Hornický skanzen Mayrau 28.10.2025

781 592-1 + 750 202-4

Vinařice u Kladna - Hornický skanzen Mayrau 14.2.2026

714 217-7

Kladno 8.1.2026

M296.1021

Kladno 29.1.2026

T435.0539
Pátek, 27. března 2026 - 18:52:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12929
Registrován: 6-2006
V půl dvanácté v Lužné, stála 753.001 v muzeu poblíž vrat před soupravou. Někdy pozdějc někam odjela.
V Kladně dvě trojité Regionovy.
Sergej přijel do Dubí v 15:50, už jsem nedoufal. Že mají odvahu tu moderní soupravu tam odstavit. Opodál je očouzené doupě. Na opačné straně, v okolí obytného domu, je slušné smetiště.

Pátek, 27. března 2026 - 21:24:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5603
Registrován: 3-2015
Tak ne a jak mi radil Cobram, beru zítra sebou malý kompakt a když by něco jelo, tak si to zjistím, služebním telefonem fotit nesmím, pro svou potřebu a zvyk, ale fotím taky během výkonu, je to paradox. Fotka se okamžitě musí odeslat .

(Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...)
Sobota, 28. března 2026 - 15:40:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12931
Registrován: 6-2006
Jsem nevěděl že nad bývalým dolem Perun byl dřevařský závod. Železniční vozy byly přistavené i ve stanici Mutějovice. Tam musel být crkot, koneckonců jako jinde. Podle leteckého snímku z roku 1998 už byly oba areály prázdné. Později začali demolice objektů. Zbyla jen panelová plocha.
Neděle, 29. března 2026 - 12:56:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12933
Registrován: 6-2006
Dnes v chladném dopoledni mě docela překvapila 006 na rychlíku. Jak důkladně nečtu ty jízdní řády.
Předtím na Lenzingu se svezla na zbrojení i modrá Bangle 068[jidlo]
Bylo dovezeno i 8 modrých cisteren z Lovochemie do Hořesedel. Tipuji že nahoru vezmou první čtyři v úterý večer.
Mladějov
Neděle, 29. března 2026 - 13:05:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26690
Registrován: 3-2007
Jasně, v neděli jezdí místo Arrivy ČD.
Neděle, 29. března 2026 - 23:45:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5610
Registrován: 3-2015
A já jsem si říkal v Berouně, proč jela na tom taky 068, takže na zbrojení taky, odpoledne už ji reko přivezla zpět do Berouna.
Pondělí, 30. března 2026 - 11:34:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 10-2011
Vinařice u Kladna - Hornický skanzen Mayrau 27.3.2026

DH 120 27/1978 + DH 120 F 78/1992 + DH 60 48/1983
Úterý, 31. března 2026 - 07:04:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10790
Registrován: 5-2010
Dnes Swisspearl s Bertou, bude to dvakrát dnes s 12 Rajkama.Plus stažení 20 prázdných.
Úterý, 31. března 2026 - 07:16:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2380
Registrován: 12-2006
Dnes vlak 9803 místo Hydry 2x trio 814 v barvách PIDu.
Úterý, 31. března 2026 - 12:12:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5613
Registrován: 3-2015
Kruci ten Swisspearl, to už jsem zaregistroval pozdě, dneska by se to hodilo z obou stran bez slunce tam na vlečce.[blush]
Úterý, 31. března 2026 - 12:21:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12937
Registrován: 6-2006
V rakovnickém depu jeden liščí vetřelec odjinud:
Úterý, 31. března 2026 - 18:23:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12940
Registrován: 6-2006
Po 17:40 se vezla první čtyřka vozů s hnojivem:
Úterý, 31. března 2026 - 19:31:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3349
Registrován: 7-2003
Jeneč:
"Dnes vlak 9803 místo Hydry 2x trio 814 v barvách PIDu."
Už to jezdí od pátku.

Ve stanicích Unhošť, Jeneč a Hostivice probíhá kácení stromů kolem kolejí.

Psáno z mobilu.
Úterý, 31. března 2026 - 21:13:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12941
Registrován: 6-2006
Prokouklo to tam, ale toho odpadu co se tím ukázalo. To by v Unhošti mohli při té příležitosti zbourat to zničené stavědlo a vybrakovaný drážní domek na kladenském zhlaví.
Úterý, 31. března 2026 - 21:40:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2381
Registrován: 12-2006
Stavbě to nepřekáží, pryč to půjde nejspíš najednou i se staniční budovou za cca 3 roky. 😉
Čtvrtek, 02. dubna 2026 - 22:13:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12946
Registrován: 6-2006
Jestli zejtra na svátek pojede vyrovnávka do Berouna, tak budou za loko samé prázdné: 12 Lenzling + 4 Lovochemie + jedna od nafty.
Hořesedly:

Stanice Chrášťany z poloviny vzadu vyřezaná[happy]
Pátek, 03. dubna 2026 - 14:54:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12947
Registrován: 6-2006
Dnes Kocour a tři kočáry[happy]
V rakovnickém depu, kousek od zhlaví, stojí polomáčená Hydra[pozor]
Pátek, 03. dubna 2026 - 15:07:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 835
Registrován: 8-2010
Ta Hydra je 21 Lenka?
herkules2016l
Pátek, 03. dubna 2026 - 15:24:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12949
Registrován: 6-2006
Určitě. Jestli dnes dopoledne přijela z Lužné?
Pátek, 03. dubna 2026 - 16:33:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5626
Registrován: 3-2015
Já viděl rakovnický R v Berouně, ty tři kočáry potěšily ale. No a zítra to jede samozřejmě zase a nějak tuším, že kocour už nepojede a neděli taky, bude tam jako na potvoru Bardota a já už budu v práci a maximálně jim na odjezdu zamávám, jak už to tak bývá poslední dobou.[blush]
Mladějov
Pátek, 03. dubna 2026 - 17:16:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26710
Registrován: 3-2007
Makat se musí. Jen mi vydělávejte na budoucí důchod [biggrin], už se těším.

Bardota (vršovická) je plánovaná víkend co víkend do 1.11. na Dolním a další z Prahy do Zruče - třeba teď za prodloužený víkend s Kácováky 4 páry vlaků včetně jízdy stovkou na 221.

Tak nepropadejte malomyslnosti.


(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Neděle, 05. dubna 2026 - 08:58:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 184
Registrován: 6-2013
Jeník_H..:
"Kruci ten Swisspearl, to už jsem zaregistroval pozdě, dneska by se to hodilo z obou stran bez slunce tam na vlečce.[blush]"

Ďalší obsluhy sú plánované na 07.04. a 13.04. [wink]
Cobram
Neděle, 05. dubna 2026 - 09:14:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1767
Registrován: 10-2019
742.286:
Děkujeme ze informaci. V jednom z těch termínů určitě vyrazím.
Neděle, 05. dubna 2026 - 10:35:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 311
Registrován: 2-2006
Kácení stromů proběhlo i mezi cyklostezkou a tratí u Kamenných Žehrovic. Vzali to docela načisto. Chystá se něco i tam? Odhaduju, že asi ne.
Neděle, 05. dubna 2026 - 12:08:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12951
Registrován: 6-2006
Neděle, 05. dubna 2026 - 19:26:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5642
Registrován: 3-2015
No sakra od 07.04, mám jet hlídat do Karlštejna na nádraží a pak další dny také, ale mají to být snad noční, později večer, tak uvidím..
Cobram
Pondělí, 06. dubna 2026 - 16:50:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1769
Registrován: 10-2019
Už jsem teď delší dobu nejel do Rakovníka nedělním odpoledním spojem ve 14:45,
a ze sledovačky vyplývá, že to má v neděli a ve svátky jezdit 814 v čele + 854 postrk (OS 19708).
Je to opravdu tak, a nebo je to nějaký nesmysl ve sledovačce?
IDOS při rozkliknutí spoje OS 19708 dneska ukazuje 854 + 2 vozy
Mladějov
Pondělí, 06. dubna 2026 - 17:11:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26731
Registrován: 3-2007
Dnes jela 854 a za tím zamčená Regína takže to sedí.

Jinak došlo k úpravě oběhů 854 - viz sledovačka - minimálně od 1.4.2026.

Si tu sledovačku zkuste na papíře rozkreslit, jestli sedí i ostatní obraty - došlo de facto k omezení nasazování 854 na jiných vlacích, než Sp Kladno-Praha, třeba nedělní ranní Sp z Prahy "místo Arrivy" TGM - Rakovník vozí již 814 a ne 854.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pondělí, 06. dubna 2026 - 20:37:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12953
Registrován: 6-2006
Dnes večer dvě 753 PCP Cargo + cibule z Kladna do Rak. a Berouna.
V 19:18 V Řevničově míjení s modrou Liškou směr Kladno.
V Lužné muzeu stojí 743.2, Mikádo a Pilštik.
U nádraží zaparkované karavany a dodávky filmařů[happy]
Úterý, 07. dubna 2026 - 07:17:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10799
Registrován: 5-2010
Swisspearl dnes Berta 751 036 QQ.
Úterý, 07. dubna 2026 - 10:55:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5663
Registrován: 3-2015
Swisspearl tedy klapl, i když jsem musel déle čekat, ale vyplatilo se, mašinka houkala už po osmé ranní ve fabrice. Takže přidávám i foto z vlečky z té fabriky, kdy se odváží prázdné Rajky do Berouna a zrovna projíždí místem na Závodí, okolo Palu a následně fabriky Carrier Transicold ( dříve Linde Frigera ), kde jsem strávil dosud své nejúspěšnější pracovní léta. Zajímavostí je, že i do této fabriky odbočuje kolej, právě z dnešní Swisspearl vlečky, takže kdysi z dob staré Frigery, tam normálně fungoval také provoz po vlečce a odvážely se odtamdud po kolejích, ale to už dávno odvál čas, dnes už uvnitř závodu není po vlečce ani pamatky, místo ní je parkoviště pro zaměstnance a taky kuřárna [ok].
Úterý, 07. dubna 2026 - 19:46:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4916
Registrován: 11-2007
Přátelé, nemá někdo plánek původního kolejiště žst. Praha Dejvice, ale za budovou bývalé stanice koněspřežky? Bývalo tam myslím zahradnictví. Díky
Úterý, 07. dubna 2026 - 20:16:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13789
Registrován: 9-2002
Plánek nemám, ale byly tam tři kusý koleje bez odvratu a mechanická ranžírka
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Úterý, 07. dubna 2026 - 20:31:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12955
Registrován: 6-2006
Natáčí se v muzeu. Před dvěma vraty do rotundy je zaplachtovaná konstrukce. Něco jsem zaslechl o německých espézetkách na vozech.
Středa, 08. dubna 2026 - 17:12:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12957
Registrován: 6-2006
Nenašel by někdo prosím info, v kolik ten vápenec PCP Cargo pozdě večer přibližně vyjíždí z Berouna do Rak. Dík.
Středa, 08. dubna 2026 - 17:38:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1107
Registrován: 10-2011
Kladno 14.3.2026

T478.1010
Cobram
Čtvrtek, 09. dubna 2026 - 08:54:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1771
Registrován: 10-2019
Nemáte prosím někdo upřesnění k té dnešní odpolední a večerní Ventilovce - akce Semmeringem jídelním vozem?
Jestli se obě ty jízdy jedou jako okruh.
U té večerní Praha - Hostivice - Praha je Semmering jasný, ale co ta odpolední jízda?
Ta odpolední je psaná na Rudnou, z Prahy Hl.n. ve 14:50, a v Rudné má být v čase 15:47 až 15:50,
což vylučuje, že by jela nahoru po Semmeringu přes Hostivice, to by se nedalo stihnout.
Logicky se tedy nabízí (a časově to i vychází), že z Rudné bude pokračovat na Hostivice (kde ale nezastavuje) a dolů po Semmeringu.
A nebo se bude z té Rudné zase vracet dolů do Prahy Prokopákem?
(To by samozřejmě musela jet s postrkem, protože objet na Rudné soupravu za 3 minuty je nesmysl.)
Čtvrtek, 09. dubna 2026 - 17:15:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12959
Registrován: 6-2006
V muzeu je již klid. 743.2 a 854.029 jsou pryč.
V Rakovníku je zajímavá souprava + dvě cibule. Jedna retro pro KHKD, třeba ji povezou do Kněževsi.


Pátek, 10. dubna 2026 - 11:37:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12961
Registrován: 6-2006
Souprava do Berouna připravena. Rajky / Uacs stojí zvlášť, jestli si je Herkulesáci něčím nechají stáhnout do Lužné či až na základnu[uhoh]
Pátek, 10. dubna 2026 - 16:10:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5677
Registrován: 3-2015
Marťa: Druhá fotka, pravé aprílové to se ani jinak nedá nazvat. Doufám, že večer už to odejde a ať klidně zůstane zataženo, nebude se tak rychle prochlazovat zemský povrch, jak jako při celonočním vyjasnění.[wink]
pačus
Sobota, 11. dubna 2026 - 12:18:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 222
Registrován: 4-2016
Kolem 14-15h z Vojkovic se bude vracet 749.262 s Mattonkou.Trasa Žatec - Lužná - Bubny - Libeň
Sobota, 11. dubna 2026 - 16:42:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 533
Registrován: 9-2023
Dnešní dopoledne na Buštěhradce. Po dlouhé době jsem tady viděl zajímavý přepravy. Škoda jen toho počasí

Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Sobota, 11. dubna 2026 - 19:27:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2382
Registrován: 12-2006
To z té poslední fotky teď jede zpět. Lužnou by to mělo projíždět v cca 19:50 směr Kladno, Dejvice, Libeň, a pak přes hlavák do Veselí nad Lužnicí.
Sobota, 11. dubna 2026 - 21:53:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12963
Registrován: 6-2006
Co tam je za nejasnost? 14-15h z Vojkovic se bude vracet 749.262 s Mattonkou. Trasa Žatec - Lužná - Bubny a na snímku je mašina směr Lužná[uhoh] Jasně dopoledne. Ranní vyrovnávka na sever.
Na ty rajky jsem dnes úplně zapomněl[angry]

(Příspěvek byl editován uživatelem Marťa rak.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Marťa rak.)
pačus
Sobota, 11. dubna 2026 - 22:05:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 223
Registrován: 4-2016
Ráno tam, odpoledne zpět.. hlásil jsem zpáteční cestu do Veselí :D Ostatně dnes bylo na stodvacítce rušno [fotic]

Neděle, 12. dubna 2026 - 04:54:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5699
Registrován: 3-2015
Pačus: Skvělé zachycené snímky, tohle si fakt užívám z okolí Lužné potažmo Března. [ok]
Neděle, 12. dubna 2026 - 08:41:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12964
Registrován: 6-2006
Hektor má rozsvícená všechna světla, to jel tedy někam na východ? Že bych si zítra ráno zkusmo zajel do Chrášťan a na Kolešovku.
Neděle, 12. dubna 2026 - 08:54:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 534
Registrován: 9-2023
Já to fotil včera dopoledne a jel směrem na Krupou. Cílovka mi není známá
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Neděle, 12. dubna 2026 - 12:49:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12965
Registrován: 6-2006
Ty dvě cibule určitě vezli do Kněževsi. Pozdějc soudím, vytáhli tu nákladní soupravu a jeli zpět do Lužné.
Dnes si po dlouhé době mrkla do Rakony původní stará dobrá 742.068. Čekal jsem, že trojka poté zajede do depa a nic. Asi pozdějc.
Po desáté v depu, si asi čtyři minuty na sebe tři fírové houkali a odovídali si. Jako děti[biggrin]


Měl jsem dojem, že jsem v depu při posunu, zahlédl ještě trojdílnou Regínu v barvě PID.
Neděle, 12. dubna 2026 - 19:13:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5700
Registrován: 3-2015
Pár fotek dnes z Berouna [wink].
Neděle, 12. dubna 2026 - 22:00:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10802
Registrován: 5-2010
Tu nákladní retro soupravu vezl Hektor 720 003 PP z Kněževsi do Benešova.Dnes ta souprava byla nasazena na fotovlaku z Čerčan do Zruče a zpět v čele s Karkulkama 725 255 a 726 532.
Neděle, 12. dubna 2026 - 23:19:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12966
Registrován: 6-2006
Tak ty Karkule fotičům přeji[jidlo], akorát to počasí stálo za pendrek.
Jeník vyfotil návrat 742.722+746, takže to znamená, že 742.068 zůstane možná do pátku v Rakovníku[happy] Proto ta dnešní obsluha Rakony motorem K 6 S 230 DR[ok] Škoda že není Lovochemie do Hořesedel.
Pondělí, 13. dubna 2026 - 06:59:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5702
Registrován: 3-2015
Marťa: No hlavně mě tam zaujala za cisterna za nimi, proto to a navíc to zastavilo tam, jak jsem to vyfotil, protože Panter, tak stál pořád v cestě [proud]..

Jo to jsme se trefili skoro oba, já chtěl původně i ten náklad na Rakovník a i s tou 068 zařazenou za těmi 742/7, na návěstidle v Berouně už svítily chvíli dvě oranžový, takže jsem, poznal, že má připravenou vlakovou cestu pro volný průjezd třetí kolejí, směrem někam na Závodí, taky že jo a byl to právě ten náklad do Rakovníka ráno, než jsem stihnul doběhnout na prostřední nástupiště, už byl ve stanici a měl prostě nade mnou navrch, nestihl, jsem ani vytáhnout foto [proud], abych se ideálně trefil na záběr. Tak snad příště, jestli to ještě pojede někdy v tomto složení..[wink]

Jo a ta pěkná 744 183, po obratu, ještě v Berouně manipulovala v v prostoru překladiště za budovou, aby tam nabrala další pracovní stroj, který jsme tam shodou okolností vyfotil už ráno.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...)

(Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...)
Pondělí, 13. dubna 2026 - 07:47:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10803
Registrován: 5-2010
Swisspearl dnes Berta.
Pondělí, 13. dubna 2026 - 07:48:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5703
Registrován: 3-2015
Mimochodem v Berouně je ještě taky stará 742 083, taky jsem jí tam viděl hned ráno zaparkovanou před buduvou, pak hned odjela do ranžíru, během dne nějaká ta práce v ranžíru a odpoledne přijela zase na odpočinek před budovu ve stanici, ta nikam do Rakovníka neodjela. [wink]
Cobram
Pondělí, 13. dubna 2026 - 08:02:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1773
Registrován: 10-2019
Drak ze skalky:
Díky.
Pondělí, 13. dubna 2026 - 08:20:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5704
Registrován: 3-2015
Cobram: Rád tě tu vidím [ok]. Nepojedeš náhodou sem do Berouna někdy v tu dobu obsluhy právě Swisspearlu, už houká v areálu, slyším i přes zavřená okna doma na tu dálku [wink]. Já půjdu hned na nádraží hlavní, je zataženo zatím, ideální něco tam vyfotit až to přijede z vlečky s těmi prázdnými myslím. [wink]