| Diskuse » Železnice » „Buštěhradka“ a okolí » Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 13. 4. 2026 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 13. 4. 2026dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10779 Registrován: 5-2010 |
781 592 KDS ve Vraňanech míří na Kladno s 12 vozy. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5602 Registrován: 3-2015 |
Já si včera večer taky všimnul nákladu jedoucího od Rakovníka se dvěma červeno bílými brejláky, zrovna jsem v hlídal v depu a od Závodí se to přihnalo do stanice, supr zážitek, i když už byla tma tmoucí. Jo a prosím nebude o víkendu třeba náhodou zase obsluha Swisspearlu? Mám volno, hodilo by se to. (Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1102 Registrován: 10-2011 |
Vinařice u Kladna - Hornický skanzen Mayrau 28.10.2025 781 592-1 + 750 202-4 Vinařice u Kladna - Hornický skanzen Mayrau 14.2.2026 714 217-7 Kladno 8.1.2026 M296.1021 Kladno 29.1.2026 T435.0539 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12929 Registrován: 6-2006 |
V půl dvanácté v Lužné, stála 753.001 v muzeu poblíž vrat před soupravou. Někdy pozdějc někam odjela. V Kladně dvě trojité Regionovy. Sergej přijel do Dubí v 15:50, už jsem nedoufal. Že mají odvahu tu moderní soupravu tam odstavit. Opodál je očouzené doupě. Na opačné straně, v okolí obytného domu, je slušné smetiště. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5603 Registrován: 3-2015 |
Tak ne a jak mi radil Cobram, beru zítra sebou malý kompakt a když by něco jelo, tak si to zjistím, služebním telefonem fotit nesmím, pro svou potřebu a zvyk, ale fotím taky během výkonu, je to paradox. Fotka se okamžitě musí odeslat . (Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12931 Registrován: 6-2006 |
Jsem nevěděl že nad bývalým dolem Perun byl dřevařský závod. Železniční vozy byly přistavené i ve stanici Mutějovice. Tam musel být crkot, koneckonců jako jinde. Podle leteckého snímku z roku 1998 už byly oba areály prázdné. Později začali demolice objektů. Zbyla jen panelová plocha. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12933 Registrován: 6-2006 |
Dnes v chladném dopoledni mě docela překvapila 006 na rychlíku. Jak důkladně nečtu ty jízdní řády. Předtím na Lenzingu se svezla na zbrojení i modrá Bangle 068 Bylo dovezeno i 8 modrých cisteren z Lovochemie do Hořesedel. Tipuji že nahoru vezmou první čtyři v úterý večer. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26690 Registrován: 3-2007 |
Jasně, v neděli jezdí místo Arrivy ČD. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5610 Registrován: 3-2015 |
A já jsem si říkal v Berouně, proč jela na tom taky 068, takže na zbrojení taky, odpoledne už ji reko přivezla zpět do Berouna. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1106 Registrován: 10-2011 |
Vinařice u Kladna - Hornický skanzen Mayrau 27.3.2026 DH 120 27/1978 + DH 120 F 78/1992 + DH 60 48/1983 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10790 Registrován: 5-2010 |
Dnes Swisspearl s Bertou, bude to dvakrát dnes s 12 Rajkama.Plus stažení 20 prázdných. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2380 Registrován: 12-2006 |
Dnes vlak 9803 místo Hydry 2x trio 814 v barvách PIDu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5613 Registrován: 3-2015 |
Kruci ten Swisspearl, to už jsem zaregistroval pozdě, dneska by se to hodilo z obou stran bez slunce tam na vlečce.![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12937 Registrován: 6-2006 |
V rakovnickém depu jeden liščí vetřelec odjinud: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12940 Registrován: 6-2006 |
Po 17:40 se vezla první čtyřka vozů s hnojivem: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3349 Registrován: 7-2003 |
Už to jezdí od pátku. Ve stanicích Unhošť, Jeneč a Hostivice probíhá kácení stromů kolem kolejí.
Psáno z mobilu.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12941 Registrován: 6-2006 |
Prokouklo to tam, ale toho odpadu co se tím ukázalo. To by v Unhošti mohli při té příležitosti zbourat to zničené stavědlo a vybrakovaný drážní domek na kladenském zhlaví. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2381 Registrován: 12-2006 |
Stavbě to nepřekáží, pryč to půjde nejspíš najednou i se staniční budovou za cca 3 roky. 😉 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12946 Registrován: 6-2006 |
Jestli zejtra na svátek pojede vyrovnávka do Berouna, tak budou za loko samé prázdné: 12 Lenzling + 4 Lovochemie + jedna od nafty. Hořesedly: Stanice Chrášťany z poloviny vzadu vyřezaná ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12947 Registrován: 6-2006 |
Dnes Kocour a tři kočáry V rakovnickém depu, kousek od zhlaví, stojí polomáčená Hydra |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 835 Registrován: 8-2010 |
Ta Hydra je 21 Lenka?
herkules2016l
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12949 Registrován: 6-2006 |
Určitě. Jestli dnes dopoledne přijela z Lužné? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5626 Registrován: 3-2015 |
Já viděl rakovnický R v Berouně, ty tři kočáry potěšily ale. No a zítra to jede samozřejmě zase a nějak tuším, že kocour už nepojede a neděli taky, bude tam jako na potvoru Bardota a já už budu v práci a maximálně jim na odjezdu zamávám, jak už to tak bývá poslední dobou.![]() |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26710 Registrován: 3-2007 |
Makat se musí. Jen mi vydělávejte na budoucí důchod , už se těším. Bardota (vršovická) je plánovaná víkend co víkend do 1.11. na Dolním a další z Prahy do Zruče - třeba teď za prodloužený víkend s Kácováky 4 páry vlaků včetně jízdy stovkou na 221. Tak nepropadejte malomyslnosti. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 184 Registrován: 6-2013 |
"Kruci ten Swisspearl, to už jsem zaregistroval pozdě, dneska by se to hodilo z obou stran bez slunce tam na vlečce. "Ďalší obsluhy sú plánované na 07.04. a 13.04. ![]() |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1767 Registrován: 10-2019 |
742.286: Děkujeme ze informaci. V jednom z těch termínů určitě vyrazím. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 311 Registrován: 2-2006 |
Kácení stromů proběhlo i mezi cyklostezkou a tratí u Kamenných Žehrovic. Vzali to docela načisto. Chystá se něco i tam? Odhaduju, že asi ne. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12951 Registrován: 6-2006 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5642 Registrován: 3-2015 |
No sakra od 07.04, mám jet hlídat do Karlštejna na nádraží a pak další dny také, ale mají to být snad noční, později večer, tak uvidím.. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1769 Registrován: 10-2019 |
Už jsem teď delší dobu nejel do Rakovníka nedělním odpoledním spojem ve 14:45, a ze sledovačky vyplývá, že to má v neděli a ve svátky jezdit 814 v čele + 854 postrk (OS 19708). Je to opravdu tak, a nebo je to nějaký nesmysl ve sledovačce? IDOS při rozkliknutí spoje OS 19708 dneska ukazuje 854 + 2 vozy |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26731 Registrován: 3-2007 |
Dnes jela 854 a za tím zamčená Regína takže to sedí. Jinak došlo k úpravě oběhů 854 - viz sledovačka - minimálně od 1.4.2026. Si tu sledovačku zkuste na papíře rozkreslit, jestli sedí i ostatní obraty - došlo de facto k omezení nasazování 854 na jiných vlacích, než Sp Kladno-Praha, třeba nedělní ranní Sp z Prahy "místo Arrivy" TGM - Rakovník vozí již 814 a ne 854. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12953 Registrován: 6-2006 |
Dnes večer dvě 753 PCP Cargo + cibule z Kladna do Rak. a Berouna. V 19:18 V Řevničově míjení s modrou Liškou směr Kladno. V Lužné muzeu stojí 743.2, Mikádo a Pilštik. U nádraží zaparkované karavany a dodávky filmařů ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10799 Registrován: 5-2010 |
Swisspearl dnes Berta 751 036 QQ. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5663 Registrován: 3-2015 |
Swisspearl tedy klapl, i když jsem musel déle čekat, ale vyplatilo se, mašinka houkala už po osmé ranní ve fabrice. Takže přidávám i foto z vlečky z té fabriky, kdy se odváží prázdné Rajky do Berouna a zrovna projíždí místem na Závodí, okolo Palu a následně fabriky Carrier Transicold ( dříve Linde Frigera ), kde jsem strávil dosud své nejúspěšnější pracovní léta. Zajímavostí je, že i do této fabriky odbočuje kolej, právě z dnešní Swisspearl vlečky, takže kdysi z dob staré Frigery, tam normálně fungoval také provoz po vlečce a odvážely se odtamdud po kolejích, ale to už dávno odvál čas, dnes už uvnitř závodu není po vlečce ani pamatky, místo ní je parkoviště pro zaměstnance a taky kuřárna . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4916 Registrován: 11-2007 |
Přátelé, nemá někdo plánek původního kolejiště žst. Praha Dejvice, ale za budovou bývalé stanice koněspřežky? Bývalo tam myslím zahradnictví. Díky |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13789 Registrován: 9-2002 |
Plánek nemám, ale byly tam tři kusý koleje bez odvratu a mechanická ranžírka
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12955 Registrován: 6-2006 |
Natáčí se v muzeu. Před dvěma vraty do rotundy je zaplachtovaná konstrukce. Něco jsem zaslechl o německých espézetkách na vozech. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12957 Registrován: 6-2006 |
Nenašel by někdo prosím info, v kolik ten vápenec PCP Cargo pozdě večer přibližně vyjíždí z Berouna do Rak. Dík. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1107 Registrován: 10-2011 |
Kladno 14.3.2026 T478.1010 |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1771 Registrován: 10-2019 |
Nemáte prosím někdo upřesnění k té dnešní odpolední a večerní Ventilovce - akce Semmeringem jídelním vozem? Jestli se obě ty jízdy jedou jako okruh. U té večerní Praha - Hostivice - Praha je Semmering jasný, ale co ta odpolední jízda? Ta odpolední je psaná na Rudnou, z Prahy Hl.n. ve 14:50, a v Rudné má být v čase 15:47 až 15:50, což vylučuje, že by jela nahoru po Semmeringu přes Hostivice, to by se nedalo stihnout. Logicky se tedy nabízí (a časově to i vychází), že z Rudné bude pokračovat na Hostivice (kde ale nezastavuje) a dolů po Semmeringu. A nebo se bude z té Rudné zase vracet dolů do Prahy Prokopákem? (To by samozřejmě musela jet s postrkem, protože objet na Rudné soupravu za 3 minuty je nesmysl.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12959 Registrován: 6-2006 |
V muzeu je již klid. 743.2 a 854.029 jsou pryč. V Rakovníku je zajímavá souprava + dvě cibule. Jedna retro pro KHKD, třeba ji povezou do Kněževsi. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12961 Registrován: 6-2006 |
Souprava do Berouna připravena. Rajky / Uacs stojí zvlášť, jestli si je Herkulesáci něčím nechají stáhnout do Lužné či až na základnu |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5677 Registrován: 3-2015 |
Marťa: Druhá fotka, pravé aprílové to se ani jinak nedá nazvat. Doufám, že večer už to odejde a ať klidně zůstane zataženo, nebude se tak rychle prochlazovat zemský povrch, jak jako při celonočním vyjasnění.![]() |
|
pačus
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 222 Registrován: 4-2016 |
Kolem 14-15h z Vojkovic se bude vracet 749.262 s Mattonkou.Trasa Žatec - Lužná - Bubny - Libeň |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 533 Registrován: 9-2023 |
Dnešní dopoledne na Buštěhradce. Po dlouhé době jsem tady viděl zajímavý přepravy. Škoda jen toho počasí
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2382 Registrován: 12-2006 |
To z té poslední fotky teď jede zpět. Lužnou by to mělo projíždět v cca 19:50 směr Kladno, Dejvice, Libeň, a pak přes hlavák do Veselí nad Lužnicí. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12963 Registrován: 6-2006 |
Co tam je za nejasnost? 14-15h z Vojkovic se bude vracet 749.262 s Mattonkou. Trasa Žatec - Lužná - Bubny a na snímku je mašina směr Lužná Jasně dopoledne. Ranní vyrovnávka na sever. Na ty rajky jsem dnes úplně zapomněl (Příspěvek byl editován uživatelem Marťa rak.) (Příspěvek byl editován uživatelem Marťa rak.) |
|
pačus
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 223 Registrován: 4-2016 |
Ráno tam, odpoledne zpět.. hlásil jsem zpáteční cestu do Veselí :D Ostatně dnes bylo na stodvacítce rušno |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5699 Registrován: 3-2015 |
Pačus: Skvělé zachycené snímky, tohle si fakt užívám z okolí Lužné potažmo Března. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12964 Registrován: 6-2006 |
Hektor má rozsvícená všechna světla, to jel tedy někam na východ? Že bych si zítra ráno zkusmo zajel do Chrášťan a na Kolešovku. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 534 Registrován: 9-2023 |
Já to fotil včera dopoledne a jel směrem na Krupou. Cílovka mi není známá
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12965 Registrován: 6-2006 |
Ty dvě cibule určitě vezli do Kněževsi. Pozdějc soudím, vytáhli tu nákladní soupravu a jeli zpět do Lužné. Dnes si po dlouhé době mrkla do Rakony původní stará dobrá 742.068. Čekal jsem, že trojka poté zajede do depa a nic. Asi pozdějc. Po desáté v depu, si asi čtyři minuty na sebe tři fírové houkali a odovídali si. Jako děti Měl jsem dojem, že jsem v depu při posunu, zahlédl ještě trojdílnou Regínu v barvě PID. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5700 Registrován: 3-2015 |
Pár fotek dnes z Berouna . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10802 Registrován: 5-2010 |
Tu nákladní retro soupravu vezl Hektor 720 003 PP z Kněževsi do Benešova.Dnes ta souprava byla nasazena na fotovlaku z Čerčan do Zruče a zpět v čele s Karkulkama 725 255 a 726 532. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12966 Registrován: 6-2006 |
Tak ty Karkule fotičům přeji , akorát to počasí stálo za pendrek. Jeník vyfotil návrat 742.722+746, takže to znamená, že 742.068 zůstane možná do pátku v Rakovníku Proto ta dnešní obsluha Rakony motorem K 6 S 230 DR Škoda že není Lovochemie do Hořesedel. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5702 Registrován: 3-2015 |
Marťa: No hlavně mě tam zaujala za cisterna za nimi, proto to a navíc to zastavilo tam, jak jsem to vyfotil, protože Panter, tak stál pořád v cestě .. Jo to jsme se trefili skoro oba, já chtěl původně i ten náklad na Rakovník a i s tou 068 zařazenou za těmi 742/7, na návěstidle v Berouně už svítily chvíli dvě oranžový, takže jsem, poznal, že má připravenou vlakovou cestu pro volný průjezd třetí kolejí, směrem někam na Závodí, taky že jo a byl to právě ten náklad do Rakovníka ráno, než jsem stihnul doběhnout na prostřední nástupiště, už byl ve stanici a měl prostě nade mnou navrch, nestihl, jsem ani vytáhnout foto , abych se ideálně trefil na záběr. Tak snad příště, jestli to ještě pojede někdy v tomto složení.. Jo a ta pěkná 744 183, po obratu, ještě v Berouně manipulovala v v prostoru překladiště za budovou, aby tam nabrala další pracovní stroj, který jsme tam shodou okolností vyfotil už ráno. (Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...) (Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10803 Registrován: 5-2010 |
Swisspearl dnes Berta. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5703 Registrován: 3-2015 |
Mimochodem v Berouně je ještě taky stará 742 083, taky jsem jí tam viděl hned ráno zaparkovanou před buduvou, pak hned odjela do ranžíru, během dne nějaká ta práce v ranžíru a odpoledne přijela zase na odpočinek před budovu ve stanici, ta nikam do Rakovníka neodjela. ![]() |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1773 Registrován: 10-2019 |
Drak ze skalky: Díky. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5704 Registrován: 3-2015 |
Cobram: Rád tě tu vidím . Nepojedeš náhodou sem do Berouna někdy v tu dobu obsluhy právě Swisspearlu, už houká v areálu, slyším i přes zavřená okna doma na tu dálku . Já půjdu hned na nádraží hlavní, je zataženo zatím, ideální něco tam vyfotit až to přijede z vlečky s těmi prázdnými myslím. ![]() |