| Diskuse » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 21. 4. 2026 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 21. 4. 2026dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16324 Registrován: 4-2003 |
Mladějov: No protože jsem šáhnul po mobilu a zkusil si to "jako dummy" koupit včetně přečtení celkem přehledných PP ČD (první jízdenka) a Onetiketu (druhá jízdenka) přímo v aplikaci. V obou případech lze stornovat nepozději 15 minut před "před" začátkem platnosti. Která u toho druhého lístku (analogicky jako u prvního) začíná v okamžiku pravidelného odjezdu toho druhého vlaku.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18304 Registrován: 12-2009 |
Kdyby mi řekli, že z důvodu výpadku elektřiny následkem třeba pádu stromu nebyl salám chlazený, nežaloval bych je. A nepsal bych "máte vadný mražák". |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16325 Registrován: 4-2003 |
ale tohle plus že Arriva ti jízdenku na jeden vlak neuzná v následujícím je prostě průser. Ježišmarjá, ten Onetiket mu dál normálně platil a nějaký "Arriva neuzná" je totální nesmysl. Mohl dál normálně pokračovat jakýmikoliv dalšími vlaky do Lípy bez ohledu na logo dopravce až do půlnoci následujícího dne - viz PP Onetiketu uvedené u lístku v aplikaci. Ale on se rozhodl dál nepokračovat vlakem a ten lístek se pokusil vrátit pozdě, tj. 14 a méně minut před pravidelným odjezdem prvního přípojného vlaku z Ústí (opět uvedeo v aplikaci). A když dal v aplikaci "storno", tak se mu lístek zneplatnil, ale peníze mu nepřišly, protože na ně nemá nárok.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35137 Registrován: 5-2002 |
Takže klasická situace, kdy se někdo špatně rozhodne, chce se vysmeknout z následků toho rozhodnutí a je ochotnej to hnát "až do Štrasburku"...?
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18453 Registrován: 5-2004 |
Spíš klasická situace českého tarifního bordelu mnoha dopravců. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16326 Registrován: 4-2003 |
V případě jednotného tarifu ČD/ČSD coby jednoho drážního dopravce by ta situace přeci dopadla úplně stejně.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Pajas2
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1444 Registrován: 10-2009 |
RadekŠ: Nedopadla, cestující by se normálně vzdal další jízdy z důvodu zpoždění/ujetí přípoje a ukončil by jízdu v přestupní stanici. A požádal by o návratek z jízdného, tj. za nevyužitý úsek cesty. Občas to využiju a funguje to. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16327 Registrován: 4-2003 |
A požádal by o návratek z jízdného, tj. za nevyužitý úsek cesty Stejně jako to mohl udělat tady, liší se to jen technikáliema.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10152 Registrován: 6-2015 |
"Kdyby mi řekli, že z důvodu výpadku elektřiny následkem třeba pádu stromu nebyl salám chlazený, nežaloval bych je. A nepsal bych "máte vadný mražák"." |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18305 Registrován: 12-2009 |
To se nechápeme. Já píšu o tom, že ing. neví, že za to dopravce nemůže. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18454 Registrován: 5-2004 |
Ono se šlo dokonce vzdát další cesty a zdarma se vrátit. I to jsem kdysi využil, dokonce s KMB kde mně byly odečteny km. |
|
Babilon
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4895 Registrován: 12-2007 |
Stejně jako to mohl udělat tady, liší se to jen technikáliema. V jednom případě mohu vrátit jízdenku až poté, co zjistím, že mi přípoj ujel, v druhém případě musím jízdenku vrátit ještě v době, kdy nevím, jestli přípoj počká nebo ujede. To není technikálie, to je naprosto zásadní rozdíl. |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10153 Registrován: 6-2015 |
Prodejce taky nemůže za poruchu rádia. A taky tu reklamaci řešíš s ním, a ne s výrobcem z Číny. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10164 Registrován: 9-2011 |
Hajnej: Takže klasická situace, kdy se někdo špatně rozhodne, chce se vysmeknout z následků toho rozhodnutí No a jak by ses rozhodl ty, kdyby ti průvodčí řekl, že se pokusí pozdržet navazující vlak, a až těsně před jeho odjezdem (kdy už nemáš možnost lístek vrátit) ti přišel říct "Tak sorry, nepovedlo se"? Taky se nám stalo, že průvodčí před Žilinou vyhlašoval (dokonce sám od sebe, ne že by byl požádán), že přípoj v Púchově počká, ať nepřestupujeme v Žilně na vlak přes Ostravu, a nakonec nepočkal a v tom Púchově jsme ztvrdli téměř dvě hodiny. Chyba asi byla, že dotyčný ten lístek stornoval (což asi pro něj nemělo žádný přínos, pokud to bylo pod 15 minut do odjezdu, a tedy bez vrácení peněz). Měl ho reklamovat jako nevyužitý z důvodu zpoždění prvního vlaku. Ale ve stresu se člověk často rozhoduje špatně. Na vrácení z důvodu ujetí přípoje kvůli zpoždění prvního vlaku by se žádná 15minutová hranice vztahovat neměla, to není vrácení z vlastní vůle cestujícího.
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35140 Registrován: 5-2002 |
AL: No a jak by ses rozhodl ty Tady přece nejde o to, jak bych se rozhodl já, ale o to, co bych dělal poté, co se ukázalo, že jsem se rozhodl špatně. Špatně jsem se rozhodl už mockrát (naštěstí v ničem zásadním), ale dopis představenstvu plnej titulů jsem fakt nepsal ani jednou. Holt je potřeba to brát sportovně, někdy se z toho dá vytěžit dobrá historka pro pobavení společnosti.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7089 Registrován: 12-2020 |
Prostě je v tom totální bordel. Místo jednoho jednoduchého postupu, několik složitých. To jsou ty výhody více dopravců a více tarifů Do SPPO by se mělo doplnit, že vlak smí využít jen člověk vybavený mobilem, internetem, tiskárnou, nabíječkou a musí mít nastudovaný všechny zákony, vyhlášky, výluky. Dále musí mít vystudovanou vysokou školu s vyznamenáním, ovšem pouze obor tarify železniční dopravy + právnická fakulta. Ostatní cestující z přepravy vyloučit. Železnice si prostě vystačí sama, zákazníky mít nemusí. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12108 Registrován: 5-2007 |
AL: o není vrácení z vlastní vůle cestujícího To už sa dostávame k tomu klasickému problému delenia lístkov, že z pohľadu prepravnej zmluvy na ten druhý lístok to JE vrátenie z vlastnej vôle cestujúceho, ktorý sa proste nedostavil k nástupu cesty. To, že okolnosťou pod tlakom ktorej sa nedostavil, je meškanie predošlého vlaku, je z tohoto pohľadu nezaujímavé a nejde to rozlíšiť od stavu, ako keby sa dotyčný nedostavil z titulu že, ja neviem, zaspal. Nejaká snaha prinútiť dopravcov k priznávaniu práv aj v taktom prípade síce v rámci EU je, ale vpravde netuším aký je stav implementácie u jednotlivých dopravcov v ČR, pretože delenie lístkov prakticky nevyužívam. J.M.: Ja si teda pamätám delenie lístkov aj dôb všeobjímajúcej matky dráhy (typicky pri cestovaní cez hranice) a v prípade že by v takom prípade niekomu ušiel vlak, a snažil sa niečoho domôcť, tak by sa s ním nikto nebavil, a tu by ho akurát všetci v jednom šiku vysmiali. Tak neviem, kde vidíte zhoršenie. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26862 Registrován: 3-2007 |
Asdf: Tady snad ani nejde o nějaké kompenzace, ale prostě o to, aby to nebyla pro cestující tak dokonalá byrokracie - třeba zrovna s tím vrácením při ujetí přípoje nebo jiné vyfikundace, které jsem tady připomenul (a Radek to špatně pochopil), že třeba u Arrivy když máte její (její!!) jízdenku na vlak (s místenkou, dálkovka v neděli odpoledne) v 16 hodin a dodatečně potřebujete jet dřív (ve 14), tak to nejde jednoduše přebookovat, ale musíte si koupit novou, zaplatit a za starou dostanete akorát kredit (a to i když jste na začátku zákaznické konto odmítli). Prostě vychčijárna. (Zlaté ČD, kde vrací peníze, na konto, bez srážek a max. do tří dnů a když je to tentýž den, ani vám to nestrhnou). A jinak sice chápu pojem "dělení" ale cestující to kupoval naráz v jedné aplikaci a ta mu to tak nabídla.. Jako tvrdit jednoznačně, že to je věc a problém a hloupost cestujícího a zrovna v tomto případě, se mi zdá trochu přes čáru. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16328 Registrován: 4-2003 |
JM: Prostě je v tom totální bordel. Místo jednoho jednoduchého postupu Proč se proboha vyjadřujete k věcem, které jste nejspíš kvůli režimce a absenci mobilu, atd. nikdy nedělal??
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7090 Registrován: 12-2020 |
Ale dělal. Myslíte, že mám režijku od narození? A vůbec nejde jen o mobil. Komlikovanější je to dnes i na pokladně, když ty už skoro nikde nejsou. Prostě to proboha udělejte jednoduše. Stačí na to jednoduchá jedna věta. Všichni dopravci jsou povinni uznávat jízdenky všech dopravců na dotyčné trase. Pokud vím, tak třeba ve Švýcarsku i přes existenci mnoha dopravců to tak většinou je. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16329 Registrován: 4-2003 |
Prostě vychčijárna. To není žádná vychčijárna ale normnální obchodní podmínky, nic to neporušuje a řekl bych že ten počet případů bude zcela marginální. Podobně jsme za těch cca 5 let takovýho člověka zažil ve vlaku jednou a nic nevracel - prostě ho průvodčí nechal bejt - úplně tsjeně jako já jsem jel na jízdenku ČD omylem dřívějším vlakem a nebyla z toho žádná kovbojka. Radek to špatně pochopil S námi debatovým tématem to přeci nesouvisí.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26863 Registrován: 3-2007 |
Proboha proč ty té Arr musíš dělat advokáta doslova za každou cenu? Máš postižení jako Džem, jen na opačnou stranu? Zcela marginální? Jo, bezva všechno bagatelizovat. Stalo se to třeba i mně a ty prachy samozřejmě na účtu Arrivy zůstaly a nikdy je neuvidím. A tohle je vnitřní nastavení toho dopravce a zjevně úmyslné. Prostě jsou věci, co jsou blbě a co by se měly změnit, i když to budeš bagatelizovat horem dolem. A v tom souhrnu dělají cestování vlakem medvědí službu. "Nechal ho bejt" no a kdyby nenechal a zaplatil jsem jí eště mastnou pokutu/přirážku, tak mi tady právem řeknete, že jsem se měl zachovat podle jejich SPP. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16330 Registrován: 4-2003 |
proč ty té Arr musíš dělat advokáta Proboha, v čem se to projevuje? Já prostě nemám ani jsem nikdy neměl potřebu se točit na takových hovadinách. To je věc mentálního nastavení a ničeho jinýho avůbec nechápu, ja tohle někdo v sobě může nosit. co by se měly změnit A tak někdo (kdo?) musí změnit zákonné normy platící pro všechny stejně.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12109 Registrován: 5-2007 |
Mladějov: Ja myslím, že Regiojet, LeoExpres a Arriva jasne ukázali, že cestujúci "to tak chce". V zmysle, že je pre neho podstatná možnosť rušiť jednorazovú cestu bez udania dôvodu takmer na poslednú chvíľu, a je ochotný za tým účelom zniesť aj tu uvádzanú byrokraciu a komplikácie. Ostatne aj predmetný dopis Ing. P.H. by v dobách pred väčším vstupom súkromníkov na trh vlastne ani nemohol vzniknúť, pretože niečo ako storno 15 minút pred odjazdom by proste neexistovalo. Skúsme zaspomínať, čo by sa stalo, keď niekto cestoval ja neviem zo Slavkova u Brna do Prahy, v roku 2007, a použil k tomu kombináciu zákazníceho cestovného pre úsek Slavkov - Brno hl.n. a eLišku pre úsek Brno hl.n.-Praha. To by sa s ním o storne tej eLišky nikto ani nebavil. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26864 Registrován: 3-2007 |
Jak " to tak chce"? U ČD lze do 15 minut před odjezdem elektronicky zrušit a prachy vrací do koruny, pokud je to týž den, tak je ani nestrhly. Kdyby to takto fungovalo u ARR, neřeknu ani slovo. Holt máte režijku a nevracíte u ČD jízdenky ani místenky. K ujetým přípojům: Nemohl vzniknúť je argument pro co? Pro jednotnou dráhu? Vrátit nevyužitou jízdenku samozřejmě šlo (dokonce v celé době její platnosti!) a prachy jsem dostal ihned na pokladně, jen s malou srážkou (se kterou vzhledem na administrativní náročnost souhlasím). To je vzdání se jízdy. Na to, aby mi jízdenka platila jen na ten vlak a ne jiný si sice zvykám, ale tyjátr, co okolo toho zcela zbytečně a úmyslně dělají u Arrivy prostě neberu a ano, kritizuji a rád bych ho změnil. A připadá mi to legitimní a rozhodně nekverulantské. A nevracení peněz za svinstvo. Tolik asi k tomu. Podívejte, máme nějaký stav, tedy x dopravců, každý s jinými podmínkami a jak vidno nedořešené problémy okolo přestupů. Nejsem Džem, abych tady při každé příležitosti nesmyslně kvílel jak DBL atd a ani by to nemělo smysl. Ale řešit zjevné vychčijárny je třeba. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10166 Registrován: 9-2011 |
Asdf: na ten druhý lístok to JE vrátenie z vlastnej vôle cestujúceho, Pokud jsem to pochopil dobře, tak stěžovatel to kupoval jako jednu (jedinou) cestu v aplikaci Mooy vluck. Že mu systém vydal fyzicky dvě jízdenky je technikálie daná tím, že na první úsek mu systém nabídl levnější jízdné ČD a na druhý úsek Jednolístek, protože celkem logicky u ČD nekoupíte lístek Arrivy. Nicméně to, že to kupoval na jednu smlouvu (jako jednu cestu až do té Lípy či kam to chtěl jet), stěžovatel explicitně uvádí. (Je ale možné, že mu systém nabídl i jedinou všeobjímající Jednojízdenku, ale stěžovatel ji z důvodu vyšší ceny odmítl, nevíme.) JM: Všichni dopravci jsou povinni uznávat jízdenky všech dopravců na dotyčné trase To je totéž, jako jít si naplnit košík do Kauflandu a chtít ho zaplatit u pokladny Tesca. Nicméně takový univerzální lístek existuje a stěžovatel ho měl pro druhou část trasy. Jen je povětšinou dražší než "privátní lístek" daného dopravce.
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10167 Registrován: 9-2011 |
Hajnej: Tady přece nejde o to, jak bych se rozhodl já, ale o to, co bych dělal poté, co se ukázalo, že jsem se rozhodl špatně. ... Dopis představenstvu plnej titulů jsem fakt nepsal ani jednou. Tak co teda bylo to "špatné rozhodnutí, z jehož následků se chce vysmeknout"? Že zrušil jízdenku nebo že psal na představenstvo?
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12110 Registrován: 5-2007 |
Mladějov: Režijku nemám a ani som ju nikdy nevlastnil. Niekoľko rokov som si kupoval IN100, ale naposledy tak pred 7 rokmi. A nie, to bolo len konštatovanie, že za jednotnej dráhy fungovali stornopodmienky úplne inak. Vzdať sa jazdy šlo len z viny dráhy, a len v rámci jednej prepravnej zmluvy. Keby ste mal z akéhokoľvek dôvodu rozdelený lístok, nikto sa s Vami o vzdaní sa jazdy baviť nebude. Výhodou zasa bolo to, že sa dalo spravidla flexibilnejšie (ak nepočítam rôzne IRT medzinárodné lístky a globálne ceny) vrátane možnosti použiť skorší vlak. Tyjátr z toho robia prakticky všetci okrem ČD, čo si tak pamätám, ale v posledných rokov robím vlakom tarifne skôr "jednoduchšie" cesty začasto bez prestupu, tak mi možno niečo uniká. AL: Nemám teraz čas overovať či Mój Pociąg nejak výrazne prezentuje to, že daná situácia v podstate nutne vedie na 2 prepravné zmluvy, ale ak to takto predávajú, tak by som to očakával. |
|
Babilon
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4896 Registrován: 12-2007 |
Pokud jsem to pochopil dobře, tak stěžovatel to kupoval jako jednu (jedinou) cestu v aplikaci Mooy vluck. Ale taky tam je hodně výrazně uvedeno, že se jedná o dvě samostatné přepravní smlouvy. Že běžný kaštan nemusí tušit, co to znamená, je druhá věc. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26865 Registrován: 3-2007 |
Asdf: Ne, šlo vrátit nepoužitou jízdenku v celé (!) době její platnosti, vždyť jsem vám to psal. Z mého důvodu. "Tyjátr robia všetci okrem ČD" To je možné, já doteď jezdil Arrivou a žlutým převážně jen na PID. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7092 Registrován: 12-2020 |
Aleš Liesk: To je totéž, jako jít si naplnit košík do Kauflandu a chtít ho zaplatit u pokladny Tesca. To tedy není. Protože se tak děje na státní infrastruktuře. Bez té státní infrastruktury by se mohli všichni dopravci jít leda klouzat ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18457 Registrován: 5-2004 |
Jde vůbec dnes jet na onetiket Brno Praha přes Havlbrod bez dalších obstrukcí čímkoli (tedy ČD, RJ to bez místenky neumí) kratší cestou přes Třebovou? Dtto na ČD? Dřív skutečně to bylo tak, že jízdenka platila na jakýkoli vlak v době její platnosti což bylo daný den + další den kus dle vzdálenosti, ba šlo jet bez dalšího trasou kratší. Dnes to začíná připomínat systém autobusů. Jede to přímo? Pak to jde. Jsou tam přestupy natož mezi dopravci? Pak jedině auto. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7093 Registrován: 12-2020 |
Mladějov: Ne, šlo vrátit nepoužitou jízdenku v celé (!) době její platnosti, vždyť jsem vám to psal. Z mého důvodu. Máte pravdu, samozřejmě šlo to. "Tyjátr robia všetci okrem ČD" Protože jim nejde o cestující, ale o prachy. To je logické, nikoli praktické pro cestujícího. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26867 Registrován: 3-2007 |
PV: Jízda musela být započata v den uvedený na jízdence, ale to jen tak pro doplnění. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16331 Registrován: 4-2003 |
Nemohl vzniknúť je argument pro co? Pro jednotnou dráhu? Vrátit nevyužitou jízdenku samozřejmě šlo No vrátit nevyužitou jízdenku jde přeci i teď, a to i když ji nevyužiješ v části cesty. Na to, aby mi jízdenka platila jen na ten vlak a ne jiný Já si takový jízdenky zcela běžně ba téměř výhradně a zcela dobrovolně/rád kupuju. Jmenujou se Vázaná jízdenka ČD a má to tak nejspíš dost velká část lidí.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10168 Registrován: 9-2011 |
Babilon: Ale taky tam je hodně výrazně uvedeno, že se jedná o dvě samostatné přepravní smlouvy. Pokud to tam je takto uvedeno, pak se obávám, že bratr Rudolf nepřijel - tedy že pan stěžující má smůlu. Ještě se zeptám: Oneticket je taky vázán na konkrétní vlak? (já měl za to, že je vázán na relaci a datum, ne na konkrétní vlak) JM: To tedy není. Protože se tak děje na státní infrastruktuře. Ale do toho Kauflandu i do Tesca taky vozej zásoby po státních silnicích... To s tím nemá vůbec nic společného. Vy jako cestující uzavíráte smlouvu s dopravcem na jízdu jeho vlakem (přičemž u Jednolístku to nemusí být úplně pravda). Zkuste s lístkem od ČSAD vlézt k Jančurovi, vždyť taky jezdí po státních silnicích, tak by to podle vás mělo být jedno, jaký lístek máte.
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16332 Registrován: 4-2003 |
Jde vůbec dnes jet na onetiket Brno Praha přes Havlbrod bez dalších obstrukcí čímkoli To je dotaz jak pro blbý na dvorečku - samozřejmě že ano. Ještě se Vlčku ptejte, jak se nandavá šprcka. Že mu systém vydal fyzicky dvě jízdenky je technikálie daná tím, že na první úsek mu systém nabídl levnější jízdné ČD a na druhý úsek Jednolístek, protože celkem logicky u ČD nekoupíte lístek Arrivy. To je daný tím že si to nabídky 3 možností takto vybral, mohl ject celou cestu na Onetiket, nebo mu nabídli vázanou ČD do Ústí s tím, že si dál koupí lístek u navazuzcího dopravce (třeba ve vlaku).
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7095 Registrován: 12-2020 |
tak by to podle vás mělo být jedno, jaký lístek máte. Taky, že jo. Mělo by to být jedno i u Jančurových autobusů. Jak je teda možné, že ve Švýcarsku to jde? Je tam hromada soukromých tratí a jízdenky platí všude (vyjma pár turistických zubaček apod.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7096 Registrován: 12-2020 |
RadekŠ: To je daný tím že si to nabídky 3 možností takto vybral Tom je právě ten kapitalismus. Máte hromady možností, ale všechny na prd ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18307 Registrován: 12-2009 |
Prodejce taky nemůže za poruchu rádia. Odpovídalo by spíš řešit s prodejcem špatný signál v některém místě a nemožnost naladění požadované stanice. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35143 Registrován: 5-2002 |
AL: Pokud to tam je takto uvedeno, pak se obávám, že bratr Rudolf nepřijel - tedy že pan stěžující má smůlu. Bingo! A proto je to harašení žalobama onou snahou vyvléknout se. JM: Máte hromady možností, ale všechny na prd Každá má svá pro a proti a holt si musíš mezi nimi vybrat. V tom je ta svoboda, víme...? Nebo tomu mám rozumět tak, že na prd je ono musení si vybrat (a za ten výběr si odpovídat - ještě k tomu sám sobě)...?
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7098 Registrován: 12-2020 |
Každá má svá pro a proti a holt si musíš mezi nimi vybrat. V tom je ta svoboda, víme...? No to máme o svobodě každý jinou představu. Moje představa svobody výběru je, že všechno bude kvalitní a já si vyberu zda chci levnější nebo dražší výrobek. Pak je to svoboda výběru. Takže jedu stejnou trasu a mohu si vybrat, zda s drahým luxusním vlakem nebo stadardem za levnější cenu. Tohle žádná svoboda není, jen bordel a chaos. A hlavně všichni koukaj, kde by vás natáhli. Proto všude ten chaos v cenách a tisíce výjimek. Aby to prostě nešlo snadno srovnat. |
|
Paul2no
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3845 Registrován: 11-2009 |
Podle mně stát v tomhle naprosto selhal, nikdy neměl závazkovým dopravcům dát tak volnou ruku jako co do tarifu dal, a snaží se to napravit OT, který ale reálně existuje jen aby se neřeklo. Že stát chce výběrka, budiž, ale nemá na tom být bit cestující, pro kterého to mnohdy reálně znamená komplikace a zdražení. Kraje to s integrovanými systémy zvládly, stát nikoli. Vedle v Německu platí, že ve všech závazkových vlacích platí buď místní IDS jízdenky, nebo jízdné DB. To DB jízdné ovšem včetně i třeba různých včasných (levnějších) jízdenek. U nás je OT vždy ta nejdražší variana, a není to chyba, ale záměr. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16333 Registrován: 4-2003 |
Jak je teda možné, že ve Švýcarsku to jde? Je tam hromada soukromých tratí a jízdenky platí všude No to je možný léta i nás mimoni, jmenuje se to Onetiket, a je mimochodem drahej stejně jako základní jízdné ČD. Prodá mu ho každý závazkový dopravce. stát v tomhle naprosto selhal, nikdy neměl závazkovým dopravcům dát tak volnou ruku jako co do tarifu dal, Takže by jim měl ty jejich tarify a slevy (třeba vázaná ČD) zakázat, abyste jezdili dráž?? není to chyba, ale záměr Samozřejmě že to je záměr, protože cenovou regulaci nejspíš ani jinak udělat nelze. (Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7099 Registrován: 12-2020 |
No to je možný léta i nás mimoni, jmenuje se to Onetiket, a je mimochodem drahej stejně jako základní jízdné ČD A platí všude, I ve všech busech? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7100 Registrován: 12-2020 |
Takže by jim měl ty jejich tarify a slevy (třeba vázaná ČD) zakázat, abyste jezdili dráž?? Proč? Stát by určil ceny. Samozřejmě by je každý mohl snížit, ale za stále stejných podmínek a ne za nějakou ojebávku typu vázaný vlak apod. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18458 Registrován: 5-2004 |
A už onetiket platí i ve vlacích na komerční riziko? Mimoto mám pořád dojem že je o něco dražší než ČD. Pravda, i tak už ale je občas levnější než PID. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12111 Registrován: 5-2007 |
Petr_vlček: Mám za to, že už platí dokonca vo všetkých vlakoch na komerčné riziko. Tj. ČD, RJ aj LE. |
|
Paul2no
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3846 Registrován: 11-2009 |
Stát má určit obecná pravidla. V letectví to funguje - pokud vám uletí přípoj kvůli zpoždění předchozího letu, musí se o vás dopravce toho zpožděného letu postarat a přerezervovat vás na jiný vhodný let. Ne že se na vás prostě vykašlou. Regulace tam jsou docela přísné. Tady by pro začátek stačilo, aby si dopravci navzájem uznávali zpožděnky a umožnili využít v takové situaci i následný spoj (a jak se pak ti dopravci vyrovnají mezi sebou už je jejich problém). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7103 Registrován: 12-2020 |
Asdf: No a to je právě ten bordel. Něco někde platí, něco neplatí a všechno se průběžně mění. Tenhle tarifní bordel podle mě odradí možná 30% potencionálních cestujících, kteří dnes jezdí převážně jen auty. Jeden příklad z téhle neděle. Nymburk - Kopidlno 60,-. Kopidlno - Rokytňany dalších 60,- (bo AŽD není v PIDu) a bus z Úherců do Nymburka zase 60,-. Takže kvůli použití linky AŽD téměř dvojnásobná cena. Celkem tedy 180 Kč za ujetých 29 + 12 + 32 km. Když si toto stejné dáte autem, tak za cca 60 km (po silnici je to kratší) dáte cca 240 za benzín. Takže už při dvou lidech v autě se to nevyplatí. Takže ve vlaku nejel nikdo a v buse měl řidič vánoce, bo prý po dvou letech co tam jezdí jsme byli první nastupující. A všechny busy co jsme v oblasti potkali slovy 0 cestujících. Jestli ono by to nechtělo ten tarif jaksi snížit ? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12112 Registrován: 5-2007 |
AŽD to má ako turistickú atrakciu na skúšanie Edity. Takže tých 60,- berte ako keby ste dali 60,- za vstupné niekam na hrad. A hneď to bude vyzerať lepšie. Ostatne predpokladám, že by ste v nedeľu Nymburk - Kopidlno - Rokytňany - Úherce - Nymburk len tak z necestoval. Mimochodom z toho vychádza akurát to, že benzín bol v poslednej dobe z rôznych dôvodov výnimočne lacný. (Příspěvek byl editován uživatelem asdf.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16334 Registrován: 4-2003 |
Stát má určit obecná pravidla Panebože, ta pravidla dávno fungují - jak cenová, tak odbavovací, jenom Vy jste se snimi neráčil seznámiti a dáváte hraběcí rady. pokud vám uletí přípoj kvůli zpoždění předchozího letu, musí se o vás dopravce toho zpožděného letu postarat a přerezervovat vás na jiný vhodný let. Dost lidí si kupuje přes nějaký agreátor dvě levnější samostatné letenky a třeba od různých společností, kde nic takového neplatí. Aby ušetřili. Úpně stejně jako na dráze - kde můžou ject na Onetiket a nějaký úvahy jak/kdy včas vystornovat návaznou jízdenku odpadnou, protože jim vrátí neprojetou část cesty. ------------------------- Mimochodem - já jsme neměl refundovatelnou letenku asi 10 let a propadla mi jednou - letos v lednu, protože zdravotní indispozice. Dtto nerefundovatelné ubytování v hotelu nebo třeb nerefunfovatelné dovolená přes Booking. Pořád se mi (nebo mému zaměstanavateli) brutálně vyplatilo. Stejně tak mi propadla vázaná jízdenka ČD asi dvakrát a hrůza.... přišel jsem za 5 let o svůj výdělek asi za hodinu a půl práce. To abych napsal ministrovi.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7104 Registrován: 12-2020 |
Asdf: Ostatne predpokladám, že [auto] by ste v nedeľu Nymburk - Kopidlno - Rokytňany - Úherce - Nymburk len tak z [zadnice] necestoval. Já jsem cestoval jako doprovod zaplatit těch 60,- + 60,- mi fakt nevadí. Jen vám říkám, jak to komentovali ti, co jezdí normálně autem a kdybych nejel já, tak jedou autem, jako vždycky. Hádejte proč? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7105 Registrován: 12-2020 |
přišel jsem za 5 let o svůj výdělek asi za hodinu a půl práce. Vy jste třeba přišel o málo, jiný o hodně a ještě je jeho plat malý. To, že vám to nevadí, ještě neznamená, že to nevadí jiným. Aspoň vidíte, že dřív bylo líp. Jízdenky se kupovaly až před odjezdem u kasy, takže neprojet jízdenku z důvodu nemoci nepřipadalo v úvahu a ubytování se rezervovalo telefonicky nebo dopisem, takže taky nehrozilo, že člověk o peníze přijde. Dnes si po většině rezervací ubytovatel ty prachy schrábne, i když tam nedorazíte. To jsou ty výhody moderních vymožeností ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12113 Registrován: 5-2007 |
J.M.: To je taká klasika. V okamihu keď si to auto kúpite proste pretože preto, takže jeho cenu neriešite, potom si to ešte aj odšoférujete pretože proste preto, takže zadarmo, tak sa tomu čisto cenou konkurovalo, konkuruje a konkurovať vždy bude dosť zle... |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26868 Registrován: 3-2007 |
No samozřejmě že se jízdenky prodávaly i jako předprodejní a to i klasické lepenkové, nejen třeba ty s lůžkovým lístkem. Prostě jsem řekl Praha - Děčín na pátek a nemusel pak čekat ve frontě a mohl jít na poslední chvíli. Ano, poučil jsem se, prostě lístek nekupovat dopředu (což jsem vždy považoval za výhodu drážní dopravy). Tu možnost máte pořád! Jinak vaše nářky k nějakým lokálkovým jízdám nota bene s více přestupy - tak tady prostě autům nelze konkurovat ani pohodlím ani cenou ani rychlostí - to je úplně jiná diskuse. A smysl má řešit vlaky ( ve smyslu vašeho milovaného potenciálu) tam, kde lidé jezdí (větší sídla, hlavní tratě), někde v jednokolejkových královstvích nic nevymyslíte a lidé nepřibydou i když si to pořád nechcete připustit. Nemíchejte pořád všechno dohromady. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7106 Registrován: 12-2020 |
Mladějov: tak tady prostě autům nelze konkurovat ani pohodlím ani cenou ani rychlostí - to je úplně jiná diskuse. No já slyším od lidí jezdících autem něco jiného. Dost z nich by tou lokálkou nebo busem jelo, kdyby to bylo výrazně levnější, než tím autem. Dnes dost lidí dá třeba i na ekologii. Ale platit za delší jízdní doby, nutnost čekání na VHD, docházku na nádraží ještě vyšší cenu, než autem, to prostě 99% lidí nevydýchá. Prostě aby to lidi hodně využívali, musí tam být nějaká velká výhoda. A rychlost to na venkově nebude, takt taky ne a pohodlí asi taky ne. Takže zbývá cena. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26869 Registrován: 3-2007 |
Jo? A ti "vaši jezdící autem" teď jezdí vlakem, když litr benzínu ze dne na den vyskočil z 33 na 42 korun a to už 1. 3.? Když stál v roce 2022 dokonce skoro padesátikorunu při daleko nižších mzdách i cenách VHD? A nafta ještě více ? Buď si vymýšlíte nebo oni se s vámi jako ultras nádražákem nechtějí přít nebo si lžou do kapsy. Mimochodem existují velmi dobře zdokumentované dny, kdy byla VHD zadarmo a nijak výrazný vliv to nemělo. Jak u nás, tak třeba v Itálii, kde řadu let byla ve velkých městech v ranní a odpolední špičce VHD zdarma (už v 70. letech!) a bylo to zrušeno pro obrovské náklady a řadu negativních jevů. To jen vy, škudlilové, si myslíte, že se každý potento, když mu zlevníte VHD. A představujete si, že to naplní ty vaše prázdné lokálky. A pořád dokola. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7108 Registrován: 12-2020 |
Tak ono by to muselo být na pořád, ne jen tak na chvíli. Takové ty dny, že jeden den za rok to dáme zdarma, to je na nic. A nejde jen o lokálky. Především tu máme 80% autobusových linek, kterými skoro nikdo nejezdí. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26870 Registrován: 3-2007 |
Vy to stejně neuznáte a budete se hádat - tak si myslete co chcete. Čest. |