| Diskuse » Železnice » 844 a 847 - RegioShark a RegioFox » Archiv diskuse 844 a 847 - RegioShark a RegioFox do 07. 4. 2026 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse 844 a 847 - RegioShark a RegioFox do 07. 4. 2026dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10504 Registrován: 3-2007 |
Variantu že byste sem psal příčetněji tímto zavrhujeme? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10120 Registrován: 9-2011 |
Taky držím palce!
Všichni jste volové. Servít
|
|
Statistik
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7840 Registrován: 6-2004 |
706ka: Garantuji Ti, že příští dva pondělky nepřijede ani jeden výrobek z Polska, takže s " a tak dále " se můžeš nechat akorát vyfotit Když už si tykáme, soudruhu odboráři, tak já jsem tu nepsal, že má něco přijet každé pondělí. To sis tam dosadil Ty. Jen jsem paal o tom jednom konkrétním pondělku, kdy tys tu předpovídal, že nic nepřijede. A když přijelo, tak ses k tomu jen tradičně "hrdinsky" nehlásil. Garantuj si, co chceš. Na tom, že další dvě mají DLE PLÁNU přijet až 23.3., to nic nemění. Samozřejmě kromě možného zásahu vyšší moci, ten ale kromě Tebe neumí "garantovat" asi nikdo. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9402 Registrován: 3-2006 |
"Mořepetr: "Tak to nečtěte když Vás to sere. "Variantu že byste sem psal příčetněji tímto zavrhujeme?"Co je nepříčetného na tom, když vypočtu některé nerealizované projekty za stopadesát let existence trati a dovolím si tvrdit, že je toho zde na dvě fůry. Například pro onu opravnu vozů, byla dokonce zakoupena parcela, kterou následně jako nepotřebnou převedlo ministerstvo železnic na ministerstvo národní obrany a jsou to dnes objekty bývalých kasáren na Balonce. Propojení Dobříš-Příbram bylo připraveno do té míry, že vydávané mapy tuto trať obsahovaly. V archivu v Příbrami je kompletní realizační dokumentace. V terénu byla kompletně vytyčena a realizace měla začít na jaře 1915. Hlavní trať Plzeň - Brno, byla brána tak vážně jako současné VRT, protože územní rezerva byla vytyčena a dodržována ještě při začátku výstavby Sídliště v Příbrami začátkem padesátých let. Předelektrifikační příprava pro rok 1994, probíhala od konce osmdesátých let a řešil se i souběh manipulační tratě trolejbusu s elektrifikovanou tratí v Příbrami. Kontejnerové překladiště ve Zdicích bylo v úrovni připomínek k dokumentaci. A jsme ani ne ve třetině. Takže jestli Vám vadí výčet faktů, tak nezbývá níc jiného, než si nasadit neprůhledné brýle, aby Vás to nerušilo.
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10505 Registrován: 3-2007 |
Mně nevadí výčet faktů, ale jejich interpretace do nějakého obřího kňourání s poukazem na to, že trať 200 je nějak výjimečně poškozena hnutím osudu - není tomu tak. |
|
mot
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6151 Registrován: 7-2017 |
Wokodobe: u dálnic je to právě naopak, ty mají vést mimo obce. Af78: právě před chvílí (Os po 13. hod) jelo dvojče Foxů směr Ostroměř - Stará Paka. Tipuju, že se jeden právě vracel z Prahy. Normálně jezdí sólo. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9403 Registrován: 3-2006 |
Ad Pikehead: Takže tyto pánové ve svých textech jenom kňourali? (upozorňuji, zase jenom rychlý výběr): K dějinám železniční otázky v Písku. [Písek]: Th. Kopecký, 1909], s. 5. Dostupné také z: https://www.digitalniknihovna.cz/cdk/uuid/uuid:5180faec-d7f4-11e9 -b71e-001b63bd97ba Návrh poslanců dr F. Lukavského, dr Zadiny, B. Staška, L. Pika, F. Pechmana, inž. Záhorského a druhů na vydání zákona a koncesní listině železniční společnosti pro výstavbu a provoz českomoravské dráhy Plzeň-Brno s přípojkami, zastoupené inž. Frant. Hofmeistrem, inž. B, Svobodou, inž. Vošickým, Jos. Dvořákem, JUC B. Myslivečkem a vrchním radou Mášou. https://www.psp.cz/eknih/1929ns/ps/tisky/t0117_00.htm No je pravda, že většina obyvatel v tomto prostoru mlčí a kdo může tak odtud zdrhá. No je to také řešení. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/nefunkcni-obce-vylidneni-prace -doprava-skola-skolka.A190606_214913_domaci_rko https://www.pribram.cz/clanek/ma-mlada-generace-duvod-v-pribrami- zustat-data-i-hlasy-mladych-mluvi-jasne/34024/
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10506 Registrován: 3-2007 |
Podobných nápadů byly spousty, co to má dokazovat nebo nedokazovat o "prokletí" trati 200? Kňourání je to, že se tady imrvére pozastavujete nad tím, že se to nerealizovalo. A nějak nerozumím, co váš kolovrátek o prokletí trati 200 má společného s vylidňováním chudých kopcovitých regionů na krajských hranicích. Nic tam není, lidé tam hospodařili spíš ze zoufalství a kdo mohl, zdrhal - už Sovova sbírka Z mého kraje z roku 1893 popisuje lidi, kteří utíkají před bídou z Pacovska do Ameriky. Kdyby na trati 200 visel drát, tak by lidé jakože neodcházeli? To jsou představy o významu dráhy odpovídající tak možná tomu roku 1893... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9404 Registrován: 3-2006 |
Tady řešíme železnici, jsme v diskusi o železnici, kdo Vám ale říká, že podobně nekritizuji jiné dopravní stavby, které se nerealizovaly a dodnes chybí. Jako těžko tu budeme probírat obchvat Lochovic. Nebo degradovanou I/30. Případně zde zmíněný trolejbus v PB. Kolečko ke kolečku a máte fungující stroj. Vše totiž souvisí se vším. A bez slušné dopravní infrastruktury (ať silniční, nebo železniční) tu můžete mít černozem jako v Polabí a zlaté doly a přesto to bude k ...
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13734 Registrován: 9-2002 |
To je víc jak sto let starý. K čemu to dneska je ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9405 Registrován: 3-2006 |
Co myslíš? Republiku nebo nějaký dokument?
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10507 Registrován: 3-2007 |
Mořepetr: "Všechno souvisí se vším" pro mě úplně nepředstavuje smysluplnou rozvojovou ekonomii, sorry jako. Mimochodem, ona do Příbrami nevede padesát let dálnice? Co za dopravní infrastrukturu vám chybí, kosmodrom a námořní přístav? Na vláčky do Prahy zapomeňte, přímá trať nebude nikdy a tunel do Berouna je za sto miliard, takže asi taky ne. Obojí je pro Příbramsko "nice to have". Radši tam makejte a nevymlouvejte se na blbosti. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13735 Registrován: 9-2002 |
Ty sto let starý věci, který sem cpeš naprosto zbytečně. S tematem vlákna to nesouvisíani okrajově a ani nevim, co nám tim vlastně chceš říct. (Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9406 Registrován: 3-2006 |
"Ty sto let starý věci, který sem cpeš naprosto zbytečně. S tematem vlákna to nesouvisíani okrajově a ani nevim, co nám tim vlastně chceš říct. (Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)" Ono to vzniklo jednoduše a z vlákna. Od roku 2026 se měly Foxy nasazovat na S60. Ale jsou jen jako výstavka, protože je jich málo. No a po začátku výhradního provozu ETCS na 170, hrozí zkrácení linky do Zdic. Přitom /nevím zda budu dobře citovat) na "prdelní" lokálku do Sedlčan se nasadí vozidla s ETCS, aby mohla zajíždět do Benešova. Proto ten exkurs do historie, že už je toho za těch stopadesát let celkem dost, co "neklaplo". Takže souvislost s 847 je, jen je to na dlouhé čtení. ![]()
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9407 Registrován: 3-2006 |
"Mořepetr: "Všechno souvisí se vším" pro mě úplně nepředstavuje smysluplnou rozvojovou ekonomii, sorry jako. Mimochodem, ona do Příbrami nevede padesát let dálnice? Co za dopravní infrastrukturu vám chybí, kosmodrom a námořní přístav? Na vláčky do Prahy zapomeňte, přímá trať nebude nikdy a tunel do Berouna je za sto miliard, takže asi taky ne. Obojí je pro Příbramsko "nice to have". Radši tam makejte a nevymlouvejte se na blbosti." Z Příbrami nepotřebujete jen do Prahy. Ohledně vláčků, kdysi jsem navrhoval a to dokonce i tady, když nedokážeme tu 200 dát dohromady, aby fungovala vezměme ty peníze co stojí a zrušte jí. No a postavme novou silnici mezi D4 a D5. No nějak jsem přivolal návrh D99, jen se realizace nikdo z nás nedožije. A pokud budeme blbnout s tou 200, tak se na ní možná dočkáme stejného scénáře jako na Dobříšandě nebo Rožmitálce.
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10508 Registrován: 3-2007 |
Tak nevím podle čeho tak soudíte, zatím je poměrně vysoko v elektrizačních plánech a to celá až do Písku... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9408 Registrován: 3-2006 |
"Tak nevím podle čeho tak soudíte, zatím je poměrně vysoko v elektrizačních plánech a to celá až do Písku..." Bohužel ne poprvé, už potřetí je dost vysoko. Letos se měla dodělávat oprava trati mezi Příbramí a Březnicí a nejdřív příští rok.
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 130 Registrován: 7-2022 |
Lišky 015 a 017 jsou údajně na opravě v Jihlavě |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15303 Registrován: 6-2004 |
Včerejší Holešov: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2555 Registrován: 7-2008 |
"Kdyby na trati 200 visel drát, tak by lidé jakože neodcházeli? To jsou představy o významu dráhy odpovídající tak možná tomu roku 1893..." Ono je to těžké, když Šumpersko nebo Valašsko se v některých ohledech drží lépe a drát tam vede. Kauzalita tam však spíše není. V Mladé Boleslavi a Turnově špagát nemají a ekonomicky se jim docela daří, totéž v Rychnově. Problém je spíše ve vedení tratě delší cestou přes Zdice, přímé spojení přes Dobříš (ne v trase současné Dobříšky) by určitě Příbrami a Písku pomohlo. A ne, D4 sice vede až do Příbrami, ale problémem je úzké hrdlo v Chuchli. Spíše než špagát nad tratí 200 by lidem pomohla novostavba příměstské tratě do Mníšku, kde by byl přestupní terminál u Lidlu a regionální vlakotramvaje by zajížděly i přímo do centra. Na druhé straně by se napojovaly na trať 171 v Lahovicích, případně i na 210, kde v cestě stojí Přírodní památka Krňák. Ano, bude to drahé, přesto si myslím, že by to mělo smysl. Mj. navázal bych na to i další urbanistický rozvoj Mníšku. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 34992 Registrován: 5-2002 |
Nedávno na severovýchodě:
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2407 Registrován: 1-2010 |
Dnes v Jičíně premiérově na Českém ráji stroj 847.094 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3314 Registrován: 2-2006 |
Jakto, že je s Liškama takový průser v Havl. Brodě? V jiných částech republiky to celkem jezdí, ne?!
Nejlepší pohled na svět je z okna vlaku.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1973 Registrován: 9-2010 |
Nevím jaký je aktuální důvod, ale v Brodě se hodně odstavovalo na kola. V případě Renesance se není moc co divit na tom slavonickém tankodromu..![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9438 Registrován: 3-2006 |
"A ne, D4 sice vede až do Příbrami, ale problémem je úzké hrdlo v Chuchli. Spíše než špagát nad tratí 200 by lidem pomohla novostavba příměstské tratě do Mníšku, kde by byl přestupní terminál u Lidlu a regionální vlakotramvaje by zajížděly i přímo do centra. Na druhé straně by se napojovaly na trať 171 v Lahovicích, případně i na 210, kde v cestě stojí Přírodní památka Krňák. Ano, bude to drahé, přesto si myslím, že by to mělo smysl. Mj. navázal bych na to i další urbanistický rozvoj Mníšku." Tak ono neprošlo ani zkrácení, které by vzniklo variantou F u nové tratě Praha-Beroun-Hořovice. A pokud jde o vlakotramvaje na pacifiku, jedná se také o stále opakující se plán. Viz Zdroj:Vltavské proudy: čtrnáctideník pro zájmy Povltaví, Posázaví a Poberouní. 24.06.1939. V Praze: Spolek rodáků z Netvořic a okolí, roč. 18, č. 12, s. 2. Dostupné také z: https://www.digitalniknihovna.cz/cbvk/uuid/uuid:909e8c56-5c3e-11e c-912d-001b63bd97ba Prostě kde není vůle.
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26603 Registrován: 3-2007 |
Vůle? Tak si o tom něco nastudujte - novostavba vlakotramvaje je z technických a legislativních důvodů prakticky nerealizovatelná věc. A přineslo by to za pozitiva přesně co? Za kolik? Nezlobte se, ale tohle jsou naprosté fantasmagorie, vždycky byly a taky budou. Jen mne celkem překvapuje, jak mají nestandardní řešení desítky let výdrž a to zrovna do Mníšku . Mníšek, odkud je to po dálnici autobusem kousek na Smíchov k metru potřebuje nějakou vlakotramvaj s dvojnásobnou dobou jízdy do Bráníka? Lidi, neblbněte.. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9439 Registrován: 3-2006 |
Ad Mladějov: Politická vůle řešit dopravně jihozápad. Používá se to po desítky let, jen při předvolební kampani. Např. 17. září 2020 "Jednou z Kupkových priorit je zlepšení údržby a správy silnic 2. a 3. třídy, které jsou v kraji vytíženější než silnice první třídy v některých jiných regionech: „Problém je ten, že se Středočeský kraj vyvíjel historicky jako jakési ‚vnitřní Sudety‘. Říkám to v uvozovkách, ale víme, že do komunikací se neinvestovalo.“" Zdroj: https://www.ods.cz/clanek/19840-v-opakovani-koalice-s-ano-neverim -do-voleb-jdu-s-ambici-vyhrat
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Paul2no
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3807 Registrován: 11-2009 |
Já nerozumím co mají všichni s těmi vlakotramvajemi. Jestli něco, tak příměstská tramvaj. Mně se třeba moc líbí ten systém co mají v Porúří - vlastně docela normální tramvaje, co jezdí 80 km/h na meziměstských tratích. Takové pokračování v tomhle stylu z budoucích Zdib někam do Líbeznice nebo Odoleny Vody by bylo moc pěkné, i když vím že to asi nikdy nebude (i ty Zdiby budou malý zázrak). |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26604 Registrován: 3-2007 |
mp: Já si tedy nemůžu pomoci, ale musím souhlasit s Pikem: Jaký má smysl se cítit ubližovaným a pořád sem tahat něčí citáty, jak vám tam "něco" postaví? To je přece všude - a jestli myslíte, že pitomost typu vlakotramvaj do Mníšku něco vyřeší, nebo "spásná" drátizace 200, tak jste, nezlobte se, totálně mimo. Vy si v tom brečení prostě nevím proč libujete. A hlavně píšete každý příspěvek o něčem jiném - teď o silnicích 2, a 3. třídy. Jo, stojej za houby. Ještě si pamatuju Ratha, jak peníze z položky "opravy silnic 2. a 3. třídy" přesouval na proplácení třicetikorun u doktora s tím, že "dělá něco pro lidi". (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9440 Registrován: 3-2006 |
Ad Mladějov: Doprava se musí na daném území řešit komplexně. Protože je jen jedna A brekot se spíš ozývá od obcí. Např. https://www.facebook.com/mestysjince/posts/pfbid0N95GBjiJn2HKo4vX 7CtPUZw7sz5AeWEcjGpsWWEkVQNNyULwhAAwBbro53gnPVR9l Jinak od toho tu máme demokratické fórum, aby se každý mohl vyjádřit k dopravě. (Příspěvek byl editován uživatelem Mořepetr.)
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26606 Registrován: 3-2007 |
No vyjadřovat se jistě můžete, klidně i kafemlejnkovat, jen abyste brzy nepůsobil poněkud monotematicky ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9441 Registrován: 3-2006 |
Ad Mladějov: Děkuji. Monotématické to musí být, klidně je to možné nadepsat "Prosazení rodného Podbrdí, na dopravní mapě ČR". Ještě bych vysvětlil k těm odkazům. Nerad bych nechával ostatní hledat "článek od Peroutky" ![]()
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 623 Registrován: 9-2009 |
Mark21: Jenže na Renesanci nejezdí Lišky pro Pardubický kraj, na Pardubice jezdí teď snad jen 2 Lišky a v týdnu se zde dokonce objevila náhradní souprava ve složení 810 + 010 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18384 Registrován: 5-2004 |
Tak pribrami by vic pomoh ten slavnej fiktivni tunel. A mnisek? Tam maj zelenou starostku cili nic. Nebyli schopny ani vyuzit vlecku do bejvalejch kovohuti co vedla skoro k dalnici misto ukonceni vlaku v cisovicke prdeli sveta... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9442 Registrován: 3-2006 |
Tunel je dnes pouze otázkou peněz. Je rozhodnuto o tom jak bude vypadat. Takže to už je opravdu o "politickém poklepání kladívkem". Teď by bylo záhodno řešit neuralgický bod na tuto stavbu navazující, což je údolí Litavky a červeného potoka. Máme tu vize obchvatů dvojek, Elektrifikaci a úpravy trati 200 a dlouhodobou vizi propojení D5 a D4. Pokud všechny tyto stavby prolneme do mapy, zjistíme, že nám zde nezůstane v dopravní infrastruktuře kámen na kameni. Rozhodně není dobře, pokud se tato díla budou řešit samostatně a nebudou připravené na svou interakci. Rovněž posazování by mělo probíhat s maximalizací přínosu pro obce v této oblasti a blízkém okolí (Příbram, Mníšek, Dobříš). Ale to opravdu nepatří do této diskuse. I když jsem četl, zajímavý komentář k nasazení 847. Že prý se nasazují na ty tratě, kterým mají zvýšit náklady svou cenou , aby je bylo možné uzavřít. Tomu se lze jen pousmát. ![]()
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 34997 Registrován: 5-2002 |
ML: Ještě si pamatuju Ratha, jak peníze z položky "opravy silnic 2. a 3. třídy" přesouval na proplácení třicetikorun u doktora s tím, že "dělá něco pro lidi". Tady holt platí "jaký elektorát(h), taký protektorát(h)"...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 173 Registrován: 6-2018 |
Dnešní večerní liščí Beroun 🦊
Слава Україні! Героям слава!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10139 Registrován: 9-2011 |
Jinými slovy: v Berouně dávají lišky dobrou noc! ![]()
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 88 Registrován: 4-2023 |
https://youtu.be/gGql2ITNxT8?is=B2edjfoda_yEqeS4 Polské Lišky nově i ve Všetatech. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2992 Registrován: 9-2011 |
V pondělí 23. března 2026 dorazily do ČR 847 097-3 a 847 099-9. Dnes pokračují z Bohumína do Libně. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 868 Registrován: 6-2023 |
Jó a to se dřív dostaneš v tu nebeskou říš....
¡Ay que lindo! Eda, he's so cute! Who's a widdle guy? Who's a widdle guy? Is it you? Is it you?
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15324 Registrován: 6-2004 |
Včerejší odpolední Kojetín: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5606 Registrován: 3-2015 |
Rozvodna Depo Beroun. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2561 Registrován: 7-2008 |
"Mníšek, odkud je to po dálnici autobusem kousek na Smíchov k metru potřebuje nějakou vlakotramvaj s dvojnásobnou dobou jízdy do Bráníka? Lidi, neblbněte.." Akorát, že vůbec. Po dálnici jste za chvíli v Lahovicích a pak stojíte v zácpě. Vlakotramvaj ve stopě Dobříšky, jen napojená do centra Mníšku, není řešení. Ta by musela být podél rychlosilnice a pak napojená do Chuchle (možnost jízdy na oba břehy, ale ne do Modřan) nebo přes Krňák na Komořany. Narážíme na technický problém, nejen postavit novou trať, ale provozovat na ní paralelně vlakotramvaje s nižší dosahovanou rychlostí a lehčí stavbou, tak rychlejší vlaky, které by jezdily přes Příbram dál na jih. Protože jen pro Mníšek a Dobříš (tam by nevadila nižší rychlost) nemá novostavba tratě smysl. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2562 Registrován: 7-2008 |
"I když jsem četl, zajímavý komentář k nasazení 847. Že prý se nasazují na ty tratě, kterým mají zvýšit náklady svou cenou , aby je bylo možné uzavřít. Tomu se lze jen pousmát. "Nasazením na Liteňku a Dobříšku mohou takový dojem vyvolat. Zvláště, když na Kladno jezdí stále Regionovy. Nebo Nymburk-Mladá Boleslav-Turnov, značná část tratě umožňuje 90-100 km/h a na osobácích 814. Ono tedy na těch osobácích moc lidí nejezdí (do Turnova jakž takž, ale Nymburk je zoufalý poslední roky), tam by možná nejlépe vyšly 841. Další možnost by byly sólo 843, kdyby zůstaly v Čechách. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9476 Registrován: 3-2006 |
"Mořepetr: "I když jsem četl, zajímavý komentář k nasazení 847. Že prý se nasazují na ty tratě, kterým mají zvýšit náklady svou cenou , aby je bylo možné uzavřít. Tomu se lze jen pousmát. " Nasazením na Liteňku a Dobříšku mohou takový dojem vyvolat. Zvláště, když na Kladno jezdí stále Regionovy. " Jinak má Liteňku jdou 814 ne 847. Na Protivince zůstaly také 814. 847 tu jezdí jen na ukázku.
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12952 Registrován: 6-2006 |
Lišule devatenácka, drobet nakřáplá: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9836 Registrován: 9-2005 |
019 vzala to stádo?
♥UA
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2563 Registrován: 7-2008 |
"Všd: "Mořepetr: "I když jsem četl, zajímavý komentář k nasazení 847. Že prý se nasazují na ty tratě, kterým mají zvýšit náklady svou cenou , aby je bylo možné uzavřít. Tomu se lze jen pousmát. " Nasazením na Liteňku a Dobříšku mohou takový dojem vyvolat. Zvláště, když na Kladno jezdí stále Regionovy. "Takže je do ceny každého výkonu kalkulována amortizace aktuálně nasazeného vozidla? Jinak má Liteňku jdou 814 ne 847. Na Protivince zůstaly také 814. 847 tu jezdí jen na ukázku." Co vím, na některé výkony byly uzavírané smlouvy, které předpokládaly mnohem vyšší úplatu, v některých případech však zároveň i smluvní pokuty. Další chuťovka byla, pokud ty byly nastavené tak, že bylo výhodnější vlak odříct, než nasadit nevyhovující soupravu. Netuším, zda je to případ zmíněných tratí. Konkrétně u 847 je údajně problém velmi vysoká spotřeba nafty i v poměru k výkonu. Jinak jednotky 844 stály 64.1 mil. Kč za jednotku, 847 90 milionů. Nevím přesný důvod tak výrazného zdražení. Čistě na inflaci to hodit nelze. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9581 Registrován: 8-2007 |
Konkrétně u 847 je údajně problém velmi vysoká spotřeba nafty To je "problém " od doby, kdy vyšel v Železničáři článek o 844 a novinář uviděl na displeji spotřebu 159 l/100 km. Pokud to je srovnáváno s 810,814 je spotřeba vysoká. Je to výkonem a hmotností vozidlo podobné, jako 854/843 + vlek, navíc má klimatizaci a lepší dynamiku. |
|
MartinM
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 520 Registrován: 12-2017 |
"Netuším, zda je to případ zmíněných tratí. Konkrétně u 847 je údajně problém velmi vysoká spotřeba nafty i v poměru k výkonu. Jinak jednotky 844 stály 64.1 mil. Kč za jednotku, 847 90 milionů. Nevím přesný důvod tak výrazného zdražení. Čistě na inflaci to hodit nelze." Opravdu to nejde vše za inflací? já bych řekl, že ano. Například průměrná mzds v roce 2013 byla 25 035 Kč a v roce 2023 pak už 43 341 Kč, to je nárůst o 73%, například jen meziroční inflace mezi roky 2021 a 2022 byla skoro celý rok přes 20%, takže za deset let byla mnohem vyšší. Takže nárůst ceny cca o třetinu svádí spíše k tomu, že 847 jsou levnější, což když se podíváte na provedení, tak 847 opravdu působí laciněji. |
|
Opavák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 901 Registrován: 12-2007 |
843+1vůz se spotřebě 159/100 nepřiblíží ani omylem. Ano, nemá klimu, ale dynamiku s jedním vozem má celkem slušnou a za polovinu spotřeby toho polského škopku. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26729 Registrován: 3-2007 |
To je zase debata. Apollo tam má smajlík, jako strojvedoucí a technik ví, že to byl údaj okamžité spotřeby (a novinář nevzdělaný tupoň). Polský škopek? A co tedy konkrétně se mělo koupit na obnovu parku motoráků, kde a za kolik nám poradíte? Já se nemůžu ubránit dojmu, že šotoušům a pak milovníkům socialistických a postsocialistických motoráků či DBL se nezavděčí vůbec nic nové. Nebo ano? Souhlasím, že proti 810, 814 je spotřeba vysoká. Takže co se teda mělo koupit nebo se má jezdit s 810 a 814 navždycky? Požadavky TSI na nová vozidla jsou prostě přísnější, lehoučkou skořápku ala 810, 814 vám nikdo neschválí, podobný vývoj jako u aut. Na tyhle otázky totiž nikdy ti věční kritici každého nového vozidla neodpovědí. Zaplaťpánbůh se to koupilo a ve velké zakázce a ne jako 20 solitérů atd, nehledě na to, že za současné vlády by to byl asi problém. Takže máme u ČD x nových Lišek a ty budou minimálně 30 let brázdit naše tratě, k tomu 844 (Plzeňsko, Karlovarsko), repasované Štádlery (což asi není spolehlivostně úplně výhra, ale budiž) = solidní základ pro vozbu na neelelektrizovaných tratích na těch 20 - 30 let a spolu s 814 a zbytkem 810 myslím pro ČD (a hlavně cestující!) celkem vyřešeno. Vysoká spotřeba se mi taky moc nelíbí, ale nová vozidla jsou především drahá potřebou originálních náhradních dílů a nemožností to řešit kanibalizací jako u těch 810,814,854,843,842, kterých přirozeně ubývá. Každopádně (opakuji), jiný cenově dostupný nový motorový vůz nota bene v takových počtech (a včetně ETCS) prostě na trhu neseženete. Buďte rádi za Lišky. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16251 Registrován: 4-2003 |
Konkrétně u 847 je údajně problém velmi vysoká spotřeba nafty i v poměru k výkonu To je bláboĺ stejně jako blábol “poměr spotřeby k výkonu”. Vraťte se na ZŠ a naučte se elementární pojmy z fyziky. Nebo jinak, proč by měly mít nějakou nadměrnou spotřebu?? Tak to aspoň zkuste technicky oddůvodnit, i když by mě zajímalo jak. Nemluvě že nafta to je zlomek nákladů oproti době před 20-30 lety, zatímco příšerně podražila lidská práce a ti bohatší lidi maji úplně jiný nároky.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10546 Registrován: 3-2007 |
Mladějov: Na otázku, kterou jste položil, vám reálně neodpoví, protože o výrobě moderních motoráků vědí kulové. Aby byl tento typ gerontů šťastný, musel byste splnit dvě podmínky: 1) Určitě by to nemělo přinášet nic radikálně nového. Novým věcem nerozumí a to je neurotizuje a aktivizuje k nenávistnému odporu. 2) Mělo by to být vozidlo, ve kterém poznají pár věcí ze svého produktivního věku, protože to bylo "dobře" a udržuje je to v iluzi, že nejsou mimo. (Etalonem je motorový vůz předválečné koncepce se strojovnou a pomaloběžným motorem od Breitfelda nebo primitivní kolejový autobus ze Studénky, zastaralý už v době vzniku.) V diskusi s těmito jedinci se proto poměrně těžko hledá společný jmenovatel a stejně tak se těžko hledá, co zajímavého by mohli k dnešním problémům říci (navzdory tomu, že sami jsou přesvědčeni o opaku). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1108 Registrován: 10-2017 |
Nevím proč, ale mě třeba 847 přijdou v porovnání s 844 podstatně lepší, byť je to koncepčně jedno a totéž. A co se týče spolehlivosti, tak mi přijde, že jsou na tom asi lépe, než RS1. Ale jelikož to musí v případě nehody dlouho čekat na ND, je zapotřebí mít těch 847 více do zálohy. Nebo prostě mít v záloze několik starších vozidel. Zatím, ale vzhledem k tomu, co se děje na východě to asi s cenou také zamává. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2565 Registrován: 7-2008 |
"Všd: "Netuším, zda je to případ zmíněných tratí. Konkrétně u 847 je údajně problém velmi vysoká spotřeba nafty i v poměru k výkonu. Jinak jednotky 844 stály 64.1 mil. Kč za jednotku, 847 90 milionů. Nevím přesný důvod tak výrazného zdražení. Čistě na inflaci to hodit nelze." Opravdu to nejde vše za inflací? já bych řekl, že ano. Například průměrná mzds v roce 2013 byla 25 035 Kč a v roce 2023 pak už 43 341 Kč, to je nárůst o 73%, například jen meziroční inflace mezi roky 2021 a 2022 byla skoro celý rok přes 20%, takže za deset let byla mnohem vyšší. Takže nárůst ceny cca o třetinu svádí spíše k tomu, že 847 jsou levnější, což když se podíváte na provedení, tak 847 opravdu působí laciněji." Možná se mýlím. Ale některé věci zdražují více, jiné méně. Tady jsem měl podezření, zda ČD prostě nepřistoupili na přílišné zdražení, v situaci, kdy se mnoha výrobcům už nechce dieselová vozidla dělat. V praxi je nabízí PESA a Stadler, v některých výběrových řízeních byly i jednotky Lint pod značkou Škodovky (koupila výrobní závod), Newagu (fakticky dodal jen pár kusů přímo do Polska) a malovýrobců ŽOS Vrútky a Končar. Konkurence je tak omezená. 861 ŽOS Vrútky nejsou moc dobrá vozidla (hlučnost, schody), Končary netuším, ale zřejmě by to byl moc velký risk, a Stadler ani Škoda-Alstom by nešli s cenou níž, než PESA. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2566 Registrován: 7-2008 |
"Konkrétně u 847 je údajně problém velmi vysoká spotřeba nafty i v poměru k výkonu To je bláboĺ stejně jako blábol “poměr spotřeby k výkonu”. Vraťte se na ZŠ a naučte se elementární pojmy z fyziky. Nebo jinak, proč by měly mít nějakou nadměrnou spotřebu?? Tak to aspoň zkuste technicky oddůvodnit, i když by mě zajímalo jak. Nemluvě že nafta to je zlomek nákladů oproti době před 20-30 lety, zatímco příšerně podražila lidská práce a ti bohatší lidi maji úplně jiný nároky." Samozřejmě počítání spotřeba litrů nafty na 100 km děleno výkon v kW může být zavádějící. Ale při spotřebě v poměru k počtu míst k sezení to vyjde ještě hůř pro 847. Samozřejmě, ve věci pohodlí nebo zvládání ostřejších jízdních dob mají navrch 847. Bohatší lidi většinově jezdí autem, pokud nejsou v situaci, že s ním nezaparkují, ale tehdy jezdí hlavně elektrickými vlaky, dieselovými velmi málo. Naopak máte pravdu, že palivo tvoří jen zlomek celkových nákladů. Problém je, že vysoké náklady na palivo i odpisy mohou vést k omezení či ukončení provozu na některých tratích. A naopak, je otázka, o kolik % vzroste počet cestujících oproti tomu, kdyby tam nadále jezdily 847. A pozor, já si fakt nemyslím, že nová vozidla jsou špatně atd. Jen mám obavu, aby nevedla k omezování provozu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2567 Registrován: 7-2008 |
"Mladějov: Na otázku, kterou jste položil, vám reálně neodpoví, protože o výrobě moderních motoráků vědí kulové. Aby byl tento typ gerontů šťastný, musel byste splnit dvě podmínky: 1) Určitě by to nemělo přinášet nic radikálně nového. Novým věcem nerozumí a to je neurotizuje a aktivizuje k nenávistnému odporu. 2) Mělo by to být vozidlo, ve kterém poznají pár věcí ze svého produktivního věku, protože to bylo "dobře" a udržuje je to v iluzi, že nejsou mimo. (Etalonem je motorový vůz předválečné koncepce se strojovnou a pomaloběžným motorem od Breitfelda nebo primitivní kolejový autobus ze Studénky, zastaralý už v době vzniku.) V diskusi s těmito jedinci se proto poměrně těžko hledá společný jmenovatel a stejně tak se těžko hledá, co zajímavého by mohli k dnešním problémům říci (navzdory tomu, že sami jsou přesvědčeni o opaku)." Ono to moc nesouvisí se socialismem, takové Ürdingeny jsou skvělé a jsou kapitalistické. Ale teď vážně. Lidi chtějí dieselové motoráky a chtějí je od "osvědčených výrobců". ČKD však zkrachovalo, Siemens a Bombardier je přestaly dělat. Ürdingen, ADtrans či Talbot už neexistují, a tak došlo na Poláky. Když jsem navrhoval nákup z Polska v 0. letech, byl jsem tu označován velmi nepěkně. Teď se to splnilo, a zase je špatně, že upozorňuji, že mají své nevýhody. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9583 Registrován: 8-2007 |
Ale teď vážně. Lidi chtějí dieselové motoráky a chtějí je od "osvědčených výrobců". ČKD však zkrachovalo, Siemens a Bombardier je přestaly dělat. Ürdingen, ADtrans či Talbot už neexistují, a tak došlo na Poláky. A teď si představte, že ty motoráky "od Poláků" mají komponenty od "osvědčených výrobců". Motory Rolls-Royce a převodovky ZF tvoří Power Pack s celým příslušenstvím, které se na ten polský motorák přidělá a pohání polská dvojkolí v podvozku. Brždění zajišťují komponenty osvědčené firmy Knorr. Polská je skříň, okna, sedačky jsou osvědčeného českého výroce Borcad atd.... |