| Diskuse » Železnice » „Buštěhradka“ a okolí » Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 27. 3. 2026 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 27. 3. 2026dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1099 Registrován: 10-2011 |
Vinařice u Kladna - Hornický skanzen Mayrau 3.3.2026 |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1739 Registrován: 10-2019 |
Včera nebo předevčírem večer prý projížděl v Kladně kolem Lega nějaký náklad, věžová loko vpředu i vzadu na postrku (snad kombinace modrá-šedá, ale to není jisté), vozy asi štěrk? Může někdo upřesnit? A jak je to s prací na úseku Kladno - Jeneč, věděl by někdo jak to bude v následujících týdnech vypadat, nějaký návoz materiálu a podobně? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12889 Registrován: 6-2006 |
Ve stanici Jeneč naproti budově důkladně vyřezáno. Traťovka se činila i z Lužné do Rak. U jenečských mechanik několik šotoušů, ale bez pořádných nákladů to je nuda. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12891 Registrován: 6-2006 |
Po půl jedenácté štěstí na Ponorku ve vyřezané hostivické stanici: |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1740 Registrován: 10-2019 |
To jsi měl štěstí, Martine. Já tuhle zelenou pořád míjím. A zírám, jak je to okolí vyřezané. Takhle hodně to tam nepamatuju. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2377 Registrován: 12-2006 |
Cobram: To byl vápenec z Nučic. Byla tam výluka, tak odjížděl z Nučic až před 17 hod. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1742 Registrován: 10-2019 |
Jeneč: Díky. Já to měl zprostředkovaně, a 741.7 s vápencem, to mě napadlo jako první možnost. Ale vzhledem k té nejistotě barvy jsem se radši zeptal. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1744 Registrován: 10-2019 |
Mám zprostředkovanou informaci, že v Berouně už se prý minimálně posledních několik dnů pohybuje Bardotka (šedo-červená, žlutý proužek ?) + cibule. Může to někdo upřesnit, jaká to je, a odkud kam to jezdí? Díky. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6228 Registrován: 9-2005 |
Ahoj, kvůli plánování šotocesty dotaz. Cca úterý či středa jaká je šance, že na Sp 1590 (Masna 11:00) bude Hydra? A na Os 16774 (15:31 Rakovník směr Blatno) něajká pěkná 810? Příp. na předchozím Os 16716? Díky za info. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1745 Registrován: 10-2019 |
M k: Spěšňák z Masaryčky do Bečova jezdí Regina. Hydra jezdí jenom ve všední dny večerní spěšňák Praha - Blatno (a pak navazující Os Blatno - Rakovník), a brzy ráno Blatno - Praha. Rakovnické 810 jsou už bohužel několik let všechny jen modré v Najbrtu, takže nic zajímavého. Červeno-krémové 810 jsou k vidění v Rakovníku jenom ty, co nasazuje Landerbahn jako doplnění ke svým zeleným ještěrkám na vlacích do Kralovic a do Žatce. To je ale nepravidelně. Když budeš mít štěstí, bude odstavená v Rakovníku u budovy, stává tam dost často. Ale do Blatna se s ní nesvezeš. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6229 Registrován: 9-2005 |
Aha. Ale uspokojí mi i modra 810. Ty do Blatna ještě v hojné míře? |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26526 Registrován: 3-2007 |
Koukněte do KJŘ/idosu. Co je s invalidním vozejkem je Regína. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1746 Registrován: 10-2019 |
M k: Mrkni do těch dvou přiložených odkazů na sledovačku, tam jsou úplně všechny 810 a Reginy z Rakovníka, ale chce to se mrknout až v pondělí, teď přes víkend ti nebudou sedět čísla některých spojů, protože o víkendy je to trošku jinak. A ještě bych dal pozor na to, že do pondělí je mezi Rakovníkem a Blatnem výluka, tak bych se v pondělí ještě pro sichr radši přesvědčil v IDOSu, jestli už bude úterý a středa v pohodě (někdy se vyjímečně stává, že se třeba něco nestihne dodělat, a výluka se prodlouží, ale to fakt jen vyjímečně) https://www.55p.cz/rakovnik_854_2026/ https://www.55p.cz/rakovnik_853_2026/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12892 Registrován: 6-2006 |
V Rakovníku byly dopoledne postupně k vidění čtyři mašiny z motory K 6 S 230 DR. Nejdříve Lv od Berouna na Lužnou 741.506 ve schématu ex Viamont, vezoucí neschopnou 740.304. Potom Lenzing + modrá 742.083 na zbrojení. V Berouně by se měli měnit cibule, 742.361+520. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 527 Registrován: 9-2023 |
Z Rakovníka obrazem
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 97 Registrován: 1-2015 |
Kdy prosím zaćíná výluka v Jenći?Děkuji |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2378 Registrován: 12-2006 |
Jaká? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12896 Registrován: 6-2006 |
Třeba míní budoucí stavbu rychlodráhy |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 98 Registrován: 1-2015 |
Přesně tak,Marťo.Prostě do kdy normálně? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12897 Registrován: 6-2006 |
Dočkáme se, dají i zde s předstihem vědět Ve st. Řevničov jsem si z vlaku všiml, že byla vyškubána vlečka bývalé pily. V areálu za stromy jsem zahlédl naskládané pražce. Návěst posun zakázán začíná u druhých vlečkových vrat (pily). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2379 Registrován: 12-2006 |
Normálně tak určitě rok, spíš dva. Pak občasná výluka na pár dnů. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12898 Registrován: 6-2006 |
V Rakovníku za koupalištěm oblouk pěkně vyřezán. Takto to za 26 let snad ani nepamatuji. Půlka, možná se bude pokračovat. Vpravo u zárubní zdi prý byla nakládací kolej šachty. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10732 Registrován: 5-2010 |
Dnes opět obsluha Swisspearlu v Závodí, ale místo Barky 751 036 tam bude taky pěkná modrá 740 529 Qalqamu. Prázdné rajky pak dopoledne odveze Vectron 193 261 LTE co přivezl ložené z Hranic na Moravě. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1750 Registrován: 10-2019 |
Drak ze skalky: Potěšující informace. Je možné, že se tam bude pohybovat ještě někdy kolem poledne? Já mám zrovna do Berouna cestu, ale ujelo mi ranní spojení, a dostanu se tam až těsně před polednem. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10733 Registrován: 5-2010 |
Teď tam jela pro 20 prázdných Rajek a pak tam odveze po deseti dvě várky ložených.Tak snad ano. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1751 Registrován: 10-2019 |
Drak ze skalky: Tak snad jo. Doufám. Díky za informaci. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5577 Registrován: 3-2015 |
Cobram: Že bych zaběhl taky na Závodí kolem poledne, počasí se vybralo, mlha je fuč. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10734 Registrován: 5-2010 |
Ta druhá várka ložených dle plánu kolem 11.hodiny, kolem 12.hodiny by už dle plánu měla Bangle odjíždět Lv na Příbram. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5580 Registrován: 3-2015 |
Drak: Mockrát dík za dokonalý servis ohledně dnešní obsluhy vlečky v Berouně. Sotva jsem došel a už dávka rajek s 740 529 přijela na Závodí . |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1752 Registrován: 10-2019 |
Drak ze skalky: I já moc díky za informace k té 740.529. (Alespoň dodatečně. Přes den jsem byl bez netu) Stihl jsem jí po té 12. hodině, když se vracela z vlečky. Jeník H: S tou ranní mlhou jsi mě překvapil. U mě na Kladensku bylo sluníčko od rána. Ty rajky už jsem s ní nestihl, snad příště. Fotka v Závodí pěkná. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26568 Registrován: 3-2007 |
Tak u řeky v údolí bývá mlha prostě déle. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12899 Registrován: 6-2006 |
Ve st. Řevničov. Jestli ta vlečka pily odpovídala jak je to na mapě? Tu návěstní desku tam nemuseli dávat, stačilo zavřít vrata ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 826 Registrován: 8-2010 |
Marťa_rak: Neodpovídá, stačí pohled na mapy.cz rok 2001 - 2003 a tam ta druhá výhybka - spojka ještě je vidět a dává to i větší logiku. A možná se tam rýsuje i nějaký odvrat, ale to už je hádání. A rok 2013 - 2015 je ještě zřetelnější :-) (Příspěvek byl editován uživatelem Ještěrka_lítací.) |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1753 Registrován: 10-2019 |
740.529 se po poledni 13.3.2026 po splnění pracovních povinností na vlečce Swisspearl v Závodí vrací přes Beroun do Příbrami. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5583 Registrován: 3-2015 |
Cobram: Když vidím ty fotky z Berouna, tak se tam zítra vrátím dostanice, ale už v úplně jiné roli, než doposud, měl bych tam totiž pracovat, takže už na šotoušení čas nebude! S mojí inteligencí, snad tam zapadnu do týmu, hlavně, že budu mít kontakt s vlaky ![]() |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1754 Registrován: 10-2019 |
Jeník H.: Přeji hodně štěstí a spokojenost v novém působišti . (A ještě si k tomu pořídit malý slušný foťák, co může mít člověk pořád při sobě, a být vždy připraven ... ) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12906 Registrován: 6-2006 |
Přepravy PKP Cargo nic? Včera dopoledne jsem schválně čekal Vykolejené vozy v Rakovníku ve stanici opět spojeny. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 529 Registrován: 9-2023 |
Pkp Cargo s Uacs projelo kolem 19:10 Lužnou směr Rakovník. Zpět asi pozdě večer
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10745 Registrován: 5-2010 |
Dnes opět obsluha Swisspearlu, tentokrát s Barčou 751 036 Qalqamu.Vectron 193 272 LTE s rajkama, aktuálně před Poříčanama. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1755 Registrován: 10-2019 |
Drak ze skalky: Díky za info. Doufal jsem, že to bude zase pátek, protože mám v pátek zase do Berouna cestu, ale nevadí, snad to vyjde i tak. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5584 Registrován: 3-2015 |
Drak: To by šlo, takže návoz prázdných rajek do fabriky opět asi ve dvou várkách časově stejně jako minule v pátek? |
|
T4783363
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1269 Registrován: 2-2006 |
Jeník: Teď je ve fabrice a bude stahovat, následně poveze dvě várky rajek do fabriky. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10747 Registrován: 5-2010 |
Tak,tak nejdříve stáhne 20 prázdných Rajek do Berouna pro Vectrona a až pak naváží po 10 ložených do Swisspearlu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5585 Registrován: 3-2015 |
Dneska zajela ta Barča s vozy do fabriky jinam, než jsem očekával na Závodí k prvnímu nástupišti, takže následný Fox OD Rakovníka musel do odbočky, tak uvidím co z toho vyleze. No a minulý pátek jak to obsluhoval 740 529, tak už byl tou dobou jak jede Fox od Rakovníka ve fabrice s várkou a osobák měl tedy naprosto volný přímý směr na hlavní do Berouna. (Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12911 Registrován: 6-2006 |
Scorseseho štáb přinesl do Úštěku zimu. A jak se zdá, na nádraží Dejvice také. U první koleje a starého zábradlí, také bylo lehce pocukrováno. A dnes ráno před šestou, obělená Brejle 001 se soupravou, sunula do muzea. Z vlaku to vypadalo jako přízračný vlak. Také mě zprvu blesklo, že někdo převáží soukromou zatmelenou Brejli na nový lak. Takže možná za rok se DiCaprio na plátně projede v našem vlaku Kdyby se náhodou měl Praotec vracet do Č.Lípy (pokud už nejel), dejte prosím vědět. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 602 Registrován: 5-2007 |
Akorát, že v Dejvicích se natáčel seriál Věk Nevinnosti pro Netflix, který nemá s DiCapriem ani Scorsese nic společného https://www.facebook.com/groups/236021420935/posts/10162743717450 936/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12915 Registrován: 6-2006 |
Ale ta Sedma tam byla před měsícem. Že by ten falešný sníh (který tam na snímku nevidím), vydržel dodnes. Uvidíme. Mohlo to být cokoliv. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 603 Registrován: 5-2007 |
Ano, ty krystalky cukru nebo soli, nebo co to je, se v Dejvicích válí už měsíc. Moc to nemizí. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1100 Registrován: 10-2011 |
"Scorseseho štáb přinesl do Úštěku zimu. A jak se zdá, na nádraží Dejvice také. U první koleje a starého zábradlí, také bylo lehce pocukrováno. A dnes ráno před šestou, obělená Brejle 001 se soupravou, sunula do muzea. Z vlaku to vypadalo jako přízračný vlak. Také mě zprvu blesklo, že někdo převáží soukromou zatmelenou Brejli na nový lak." Pár dnů zpátky byly internety plné fotek z Chrášťan, kde se zasněžovala filmová lokace a byla tam na Kolešovce i ta zasněžená souprava s Brejlovcem. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12916 Registrován: 6-2006 |
Díky oběma Kolešovka mě také napadla. No jo internety...ale já se soustřeďuji na info zde. Je to jednoduší, sice omezenější, ale člověk může z internetu, z přemíry informací a přeskakování i zblbnout. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1757 Registrován: 10-2019 |
Marťa rak: Pokud jde o ty mraky informací na internetu, tak hlavní problém je, že drtivá většina lidí, co vědí, kde ty informace najít, si ty zdroje syslí jen pro sebe. Už X-krát jsem se normálně slušně ptal a žádal o odkazy na nějaké internetové zdroje, ale vždycky to dopadlo stejně. Mlčení, nebo nějaké narážky a invektivy, ale smysluplná odpověď žádná. Proto si vážím těch několika málo lidí, co poradí, a o informace se podělí. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12918 Registrován: 6-2006 |
V pohodě, počkáme si až bude film za dva roky ke stažení Kdyby jelo PKP Cargo do Berouna i třeba zase večer, může někdo dát info. Moc děkuji. Minule jsem schválně čekal v rakovnické stanici po 22 hodině a nic. Přijeli asi ještě pozdějc. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12921 Registrován: 6-2006 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10764 Registrován: 5-2010 |
Vectron LTE již před pátou ranní s 20 loženýma rajkama v Berouně.Dnes obsluha Swisspearlu v režii 740 529 Qalqamu. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1758 Registrován: 10-2019 |
Drak ze skalky: Díky za info. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10773 Registrován: 5-2010 |
Od Dolních Beřkovic jede na Kladno-Dubí Sergej 781 592 KDS se soupravou 11 vozů RJ. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12924 Registrován: 6-2006 |
Nejbližší vlak z Rak. do Kladna byl rychlík Arriva. V 18:20 v Kladně už nic zajímavého nebylo. Tak jindy snad bude štěstí. Chtělo by to helikoptéru Brejle 001 pořád v muzeu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10777 Registrován: 5-2010 |
Dnes se opět povezou vozy RJ do Kladna-Dubí a vypadá to opět na Sergeje KDS, aktuálně je už v Ústí nad Labem. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12926 Registrován: 6-2006 |
Prý teď přes Rakovník nahodile jezdí dvojička brejlovců UNIDO s odkloněnými kontejnery z relace Obrnice - Žatec - Plzeň - Nemanice. Mimořádně přes Louny - Beroun - Příbram, většinou tak jednou až dvakrát týdně![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10778 Registrován: 5-2010 |
Jj jezdí. |