Diskuse » Železnice » „Buštěhradka“ a okolí » Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 27. 3. 2026 « předcházející | další »

Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 27. 3. 2026

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Středa, 04. března 2026 - 16:33:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1099
Registrován: 10-2011
Vinařice u Kladna - Hornický skanzen Mayrau 3.3.2026

Cobram
Čtvrtek, 05. března 2026 - 08:49:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1739
Registrován: 10-2019
Včera nebo předevčírem večer prý projížděl v Kladně kolem Lega nějaký náklad, věžová loko vpředu i vzadu na postrku (snad kombinace modrá-šedá, ale to není jisté), vozy asi štěrk?
Může někdo upřesnit?
A jak je to s prací na úseku Kladno - Jeneč, věděl by někdo jak to bude v následujících týdnech vypadat, nějaký návoz materiálu a podobně?
Čtvrtek, 05. března 2026 - 18:49:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12889
Registrován: 6-2006
Ve stanici Jeneč naproti budově důkladně vyřezáno. Traťovka se činila i z Lužné do Rak.
U jenečských mechanik několik šotoušů, ale bez pořádných nákladů to je nuda.
Pátek, 06. března 2026 - 14:31:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12891
Registrován: 6-2006
Po půl jedenácté štěstí na Ponorku ve vyřezané hostivické stanici:
Cobram
Pátek, 06. března 2026 - 15:56:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1740
Registrován: 10-2019
To jsi měl štěstí, Martine. Já tuhle zelenou pořád míjím.
A zírám, jak je to okolí vyřezané. Takhle hodně to tam nepamatuju.
Pátek, 06. března 2026 - 21:41:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2377
Registrován: 12-2006
Cobram:
To byl vápenec z Nučic. Byla tam výluka, tak odjížděl z Nučic až před 17 hod.
Cobram
Pátek, 06. března 2026 - 22:41:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1742
Registrován: 10-2019
Jeneč:
Díky. Já to měl zprostředkovaně, a 741.7 s vápencem, to mě napadlo jako první možnost. Ale vzhledem k té nejistotě barvy jsem se radši zeptal.
Cobram
Sobota, 07. března 2026 - 11:26:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1744
Registrován: 10-2019
Mám zprostředkovanou informaci, že v Berouně už se prý minimálně posledních několik dnů pohybuje Bardotka (šedo-červená, žlutý proužek ?) + cibule.
Může to někdo upřesnit, jaká to je, a odkud kam to jezdí?
Díky.
Sobota, 07. března 2026 - 11:34:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6228
Registrován: 9-2005
Ahoj, kvůli plánování šotocesty dotaz. Cca úterý či středa jaká je šance, že na Sp 1590 (Masna 11:00) bude Hydra? A na Os 16774 (15:31 Rakovník směr Blatno) něajká pěkná 810? Příp. na předchozím Os 16716?

Díky za info.
Cobram
Sobota, 07. března 2026 - 12:05:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1745
Registrován: 10-2019
M k:
Spěšňák z Masaryčky do Bečova jezdí Regina.
Hydra jezdí jenom ve všední dny večerní spěšňák Praha - Blatno (a pak navazující Os Blatno - Rakovník), a brzy ráno Blatno - Praha.
Rakovnické 810 jsou už bohužel několik let všechny jen modré v Najbrtu, takže nic zajímavého. Červeno-krémové 810 jsou k vidění v Rakovníku jenom ty, co nasazuje Landerbahn jako doplnění ke svým zeleným ještěrkám na vlacích do Kralovic a do Žatce. To je ale nepravidelně. Když budeš mít štěstí, bude odstavená v Rakovníku u budovy, stává tam dost často. Ale do Blatna se s ní nesvezeš.
Sobota, 07. března 2026 - 14:41:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6229
Registrován: 9-2005
Aha. Ale uspokojí mi i modra 810. Ty do Blatna ještě v hojné míře?
Mladějov
Sobota, 07. března 2026 - 14:45:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26526
Registrován: 3-2007
Koukněte do KJŘ/idosu. Co je s invalidním vozejkem je Regína.
Cobram
Sobota, 07. března 2026 - 16:52:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1746
Registrován: 10-2019
M k:

Mrkni do těch dvou přiložených odkazů na sledovačku, tam jsou úplně všechny 810 a Reginy z Rakovníka, ale chce to se mrknout až v pondělí, teď přes víkend ti nebudou sedět čísla některých spojů, protože o víkendy je to trošku jinak.
A ještě bych dal pozor na to, že do pondělí je mezi Rakovníkem a Blatnem výluka, tak bych se v pondělí ještě pro sichr radši přesvědčil v IDOSu, jestli už bude úterý a středa v pohodě (někdy se vyjímečně stává, že se třeba něco nestihne dodělat, a výluka se prodlouží, ale to fakt jen vyjímečně)

https://www.55p.cz/rakovnik_854_2026/

https://www.55p.cz/rakovnik_853_2026/
Neděle, 08. března 2026 - 12:11:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12892
Registrován: 6-2006
V Rakovníku byly dopoledne postupně k vidění čtyři mašiny z motory K 6 S 230 DR.
Nejdříve Lv od Berouna na Lužnou 741.506 ve schématu ex Viamont, vezoucí neschopnou 740.304.
Potom Lenzing + modrá 742.083 na zbrojení.
V Berouně by se měli měnit cibule, 742.361+520.
Neděle, 08. března 2026 - 14:00:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 527
Registrován: 9-2023
Z Rakovníka obrazem

Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Pondělí, 09. března 2026 - 15:15:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97
Registrován: 1-2015
Kdy prosím zaćíná výluka v Jenći?Děkuji
Pondělí, 09. března 2026 - 15:24:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2378
Registrován: 12-2006
Jaká?
Úterý, 10. března 2026 - 09:43:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12896
Registrován: 6-2006
Třeba míní budoucí stavbu rychlodráhy[uhoh]
Úterý, 10. března 2026 - 12:43:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 1-2015
Přesně tak,Marťo.Prostě do kdy normálně?
Úterý, 10. března 2026 - 15:21:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12897
Registrován: 6-2006
Dočkáme se, dají i zde s předstihem vědět[happy]
Ve st. Řevničov jsem si z vlaku všiml, že byla vyškubána vlečka bývalé pily. V areálu za stromy jsem zahlédl naskládané pražce. Návěst posun zakázán začíná u druhých vlečkových vrat (pily).
Středa, 11. března 2026 - 18:51:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2379
Registrován: 12-2006
Normálně tak určitě rok, spíš dva. Pak občasná výluka na pár dnů.
Čtvrtek, 12. března 2026 - 18:37:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12898
Registrován: 6-2006
V Rakovníku za koupalištěm oblouk pěkně vyřezán. Takto to za 26 let snad ani nepamatuji. Půlka, možná se bude pokračovat.

Vpravo u zárubní zdi prý byla nakládací kolej šachty.
Pátek, 13. března 2026 - 07:23:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10732
Registrován: 5-2010
Dnes opět obsluha Swisspearlu v Závodí, ale místo Barky 751 036 tam bude taky pěkná modrá 740 529 Qalqamu.
Prázdné rajky pak dopoledne odveze Vectron 193 261 LTE co přivezl ložené z Hranic na Moravě.
Cobram
Pátek, 13. března 2026 - 08:24:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1750
Registrován: 10-2019
Drak ze skalky:
Potěšující informace.
Je možné, že se tam bude pohybovat ještě někdy kolem poledne?
Já mám zrovna do Berouna cestu, ale ujelo mi ranní spojení, a dostanu se tam až těsně před polednem.
Pátek, 13. března 2026 - 08:35:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10733
Registrován: 5-2010
Teď tam jela pro 20 prázdných Rajek a pak tam odveze po deseti dvě várky ložených.Tak snad ano.
Cobram
Pátek, 13. března 2026 - 08:44:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1751
Registrován: 10-2019
Drak ze skalky:
Tak snad jo. Doufám.
Díky za informaci.
Pátek, 13. března 2026 - 08:57:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5577
Registrován: 3-2015
Cobram: Že bych zaběhl taky na Závodí kolem poledne, počasí se vybralo, mlha je fuč. [wink]
Pátek, 13. března 2026 - 09:09:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10734
Registrován: 5-2010
Ta druhá várka ložených dle plánu kolem 11.hodiny, kolem 12.hodiny by už dle plánu měla Bangle odjíždět Lv na Příbram.
Pátek, 13. března 2026 - 16:40:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5580
Registrován: 3-2015
Drak: Mockrát dík za dokonalý servis ohledně dnešní obsluhy vlečky v Berouně. Sotva jsem došel a už dávka rajek s 740 529 přijela na Závodí [fotic].
Cobram
Pátek, 13. března 2026 - 18:52:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1752
Registrován: 10-2019
Drak ze skalky:
I já moc díky za informace k té 740.529. (Alespoň dodatečně. Přes den jsem byl bez netu)
Stihl jsem jí po té 12. hodině, když se vracela z vlečky.

Jeník H:
S tou ranní mlhou jsi mě překvapil. U mě na Kladensku bylo sluníčko od rána.
Ty rajky už jsem s ní nestihl, snad příště. Fotka v Závodí pěkná.
Mladějov
Pátek, 13. března 2026 - 19:15:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26568
Registrován: 3-2007
Tak u řeky v údolí bývá mlha prostě déle.
Pátek, 13. března 2026 - 22:16:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12899
Registrován: 6-2006
Ve st. Řevničov. Jestli ta vlečka pily odpovídala jak je to na mapě?

Tu návěstní desku tam nemuseli dávat, stačilo zavřít vrata[biggrin]
Sobota, 14. března 2026 - 15:42:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 826
Registrován: 8-2010
Marťa_rak: Neodpovídá, stačí pohled na mapy.cz rok 2001 - 2003 a tam ta druhá výhybka - spojka ještě je vidět a dává to i větší logiku. A možná se tam rýsuje i nějaký odvrat, ale to už je hádání. A rok 2013 - 2015 je ještě zřetelnější :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Ještěrka_lítací.)
Cobram
Neděle, 15. března 2026 - 17:24:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1753
Registrován: 10-2019
740.529 se po poledni 13.3.2026 po splnění pracovních povinností na vlečce Swisspearl v Závodí vrací přes Beroun do Příbrami.

Neděle, 15. března 2026 - 22:23:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5583
Registrován: 3-2015
Cobram: Když vidím ty fotky z Berouna, tak se tam zítra vrátím dostanice, ale už v úplně jiné roli, než doposud, měl bych tam totiž pracovat, takže už na šotoušení čas nebude! S mojí inteligencí, snad tam zapadnu do týmu, hlavně, že budu mít kontakt s vlaky [happy] [happy]
Cobram
Pondělí, 16. března 2026 - 00:09:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1754
Registrován: 10-2019
Jeník H.:
Přeji hodně štěstí a spokojenost v novém působišti [happy].
(A ještě si k tomu pořídit malý slušný foťák, co může mít člověk pořád při sobě, a být vždy připraven ...[happy])
Pondělí, 16. března 2026 - 10:23:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12906
Registrován: 6-2006
Přepravy PKP Cargo nic? Včera dopoledne jsem schválně čekal[sad]

Vykolejené vozy v Rakovníku ve stanici opět spojeny.
Pondělí, 16. března 2026 - 19:22:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 529
Registrován: 9-2023
Pkp Cargo s Uacs projelo kolem 19:10 Lužnou směr Rakovník. Zpět asi pozdě večer
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Čtvrtek, 19. března 2026 - 07:04:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10745
Registrován: 5-2010
Dnes opět obsluha Swisspearlu, tentokrát s Barčou 751 036 Qalqamu.Vectron 193 272 LTE s rajkama, aktuálně před Poříčanama.
Cobram
Čtvrtek, 19. března 2026 - 07:30:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1755
Registrován: 10-2019
Drak ze skalky:
Díky za info. Doufal jsem, že to bude zase pátek, protože mám v pátek zase do Berouna cestu, ale nevadí, snad to vyjde i tak.
Čtvrtek, 19. března 2026 - 08:38:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5584
Registrován: 3-2015
Drak: To by šlo, takže návoz prázdných rajek do fabriky opět asi ve dvou várkách časově stejně jako minule v pátek?
T4783363
Čtvrtek, 19. března 2026 - 08:41:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1269
Registrován: 2-2006
Jeník: Teď je ve fabrice a bude stahovat, následně poveze dvě várky rajek do fabriky.
Čtvrtek, 19. března 2026 - 08:46:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10747
Registrován: 5-2010
Tak,tak nejdříve stáhne 20 prázdných Rajek do Berouna pro Vectrona a až pak naváží po 10 ložených do Swisspearlu.
Čtvrtek, 19. března 2026 - 13:07:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5585
Registrován: 3-2015
Dneska zajela ta Barča s vozy do fabriky jinam, než jsem očekával na Závodí k prvnímu nástupišti, takže následný Fox OD Rakovníka musel do odbočky, tak uvidím co z toho vyleze. No a minulý pátek jak to obsluhoval 740 529, tak už byl tou dobou jak jede Fox od Rakovníka ve fabrice s várkou a osobák měl tedy naprosto volný přímý směr na hlavní do Berouna.[wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...)
Pátek, 20. března 2026 - 20:52:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12911
Registrován: 6-2006
Scorseseho štáb přinesl do Úštěku zimu. A jak se zdá, na nádraží Dejvice také. U první koleje a starého zábradlí, také bylo lehce pocukrováno. A dnes ráno před šestou, obělená Brejle 001 se soupravou, sunula do muzea. Z vlaku to vypadalo jako přízračný vlak. Také mě zprvu blesklo, že někdo převáží soukromou zatmelenou Brejli na nový lak.
Takže možná za rok se DiCaprio na plátně projede v našem vlaku[jidlo]

Kdyby se náhodou měl Praotec vracet do Č.Lípy (pokud už nejel), dejte prosím vědět.
Sobota, 21. března 2026 - 12:58:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 602
Registrován: 5-2007
Marťa_rak:
"Scorseseho štáb...."

Akorát, že v Dejvicích se natáčel seriál Věk Nevinnosti pro Netflix, který nemá s DiCapriem ani Scorsese nic společného [wink]

https://www.facebook.com/groups/236021420935/posts/10162743717450 936/
Sobota, 21. března 2026 - 13:49:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12915
Registrován: 6-2006
Ale ta Sedma tam byla před měsícem. Že by ten falešný sníh (který tam na snímku nevidím), vydržel dodnes. Uvidíme. Mohlo to být cokoliv.
Sobota, 21. března 2026 - 14:09:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 603
Registrován: 5-2007
Ano, ty krystalky cukru nebo soli, nebo co to je, se v Dejvicích válí už měsíc. Moc to nemizí.
Sobota, 21. března 2026 - 17:20:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1100
Registrován: 10-2011
Marťa_rak:
"Scorseseho štáb přinesl do Úštěku zimu. A jak se zdá, na nádraží Dejvice také. U první koleje a starého zábradlí, také bylo lehce pocukrováno. A dnes ráno před šestou, obělená Brejle 001 se soupravou, sunula do muzea. Z vlaku to vypadalo jako přízračný vlak. Také mě zprvu blesklo, že někdo převáží soukromou zatmelenou Brejli na nový lak."

Pár dnů zpátky byly internety plné fotek z Chrášťan, kde se zasněžovala filmová lokace a byla tam na Kolešovce i ta zasněžená souprava s Brejlovcem.
Sobota, 21. března 2026 - 22:36:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12916
Registrován: 6-2006
Díky oběma[happy] Kolešovka mě také napadla. No jo internety...ale já se soustřeďuji na info zde. Je to jednoduší, sice omezenější, ale člověk může z internetu, z přemíry informací a přeskakování i zblbnout.
Cobram
Neděle, 22. března 2026 - 08:13:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1757
Registrován: 10-2019
Marťa rak:
Pokud jde o ty mraky informací na internetu, tak hlavní problém je, že drtivá většina lidí, co vědí, kde ty informace najít, si ty zdroje syslí jen pro sebe.
Už X-krát jsem se normálně slušně ptal a žádal o odkazy na nějaké internetové zdroje, ale vždycky to dopadlo stejně. Mlčení, nebo nějaké narážky a invektivy, ale smysluplná odpověď žádná.
Proto si vážím těch několika málo lidí, co poradí, a o informace se podělí.
Neděle, 22. března 2026 - 08:41:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12918
Registrován: 6-2006
V pohodě, počkáme si až bude film za dva roky ke stažení[happy]
Kdyby jelo PKP Cargo do Berouna i třeba zase večer, může někdo dát info. Moc děkuji. Minule jsem schválně čekal v rakovnické stanici po 22 hodině a nic. Přijeli asi ještě pozdějc.
Úterý, 24. března 2026 - 20:37:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12921
Registrován: 6-2006
Středa, 25. března 2026 - 06:32:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10764
Registrován: 5-2010
Vectron LTE již před pátou ranní s 20 loženýma rajkama v Berouně.Dnes obsluha Swisspearlu v režii 740 529 Qalqamu.
Cobram
Středa, 25. března 2026 - 06:58:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1758
Registrován: 10-2019
Drak ze skalky:
Díky za info.
Čtvrtek, 26. března 2026 - 16:26:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10773
Registrován: 5-2010
Od Dolních Beřkovic jede na Kladno-Dubí Sergej 781 592 KDS se soupravou 11 vozů RJ.
Čtvrtek, 26. března 2026 - 20:11:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12924
Registrován: 6-2006
Nejbližší vlak z Rak. do Kladna byl rychlík Arriva. V 18:20 v Kladně už nic zajímavého nebylo. Tak jindy snad bude štěstí. Chtělo by to helikoptéru[biggrin]
Brejle 001 pořád v muzeu.
Pátek, 27. března 2026 - 10:25:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10777
Registrován: 5-2010
Dnes se opět povezou vozy RJ do Kladna-Dubí a vypadá to opět na Sergeje KDS, aktuálně je už v Ústí nad Labem.
Pátek, 27. března 2026 - 10:36:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12926
Registrován: 6-2006
Prý teď přes Rakovník nahodile jezdí dvojička brejlovců UNIDO s odkloněnými kontejnery z relace Obrnice - Žatec - Plzeň - Nemanice. Mimořádně přes Louny - Beroun - Příbram, většinou tak jednou až dvakrát týdně[coze]
Pátek, 27. března 2026 - 11:34:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10778
Registrován: 5-2010
Jj jezdí.