Diskuse » Železnice » „Buštěhradka“ a okolí » Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 03. 3. 2026 « předcházející | další »

Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 03. 3. 2026

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Sobota, 24. ledna 2026 - 08:55:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 10-2011
Video ze sněhových jízd s lokomotivou DH 60 48/1983 v Hornickém skanzenu Mayrau 10.1.2026.

Pepi
Sobota, 24. ledna 2026 - 10:40:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 401
Registrován: 8-2008
PKP Kladno - Beroun a zpět přes Rakovník zase v neděli přes den a z pondělí na úterý v noci.
Vozí se vápenec z VČS na odsíření kladenské elektrárny.
Přes Rakovník z důvodu zavedení výhradního provozu ETCS Kralupy - Praha.
843.004-3,843.005-0,843.007-6,843.009-2,843.015-9,843.016-7,843.017-5,843.018-3 Apolla z depa Chomutov
Sobota, 24. ledna 2026 - 18:23:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12812
Registrován: 6-2006
Děkuji[happy]
Když mého známého překvapila v loňském roce vyrovnávka vápence:
Neděle, 25. ledna 2026 - 08:00:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 504
Registrován: 9-2023
Do Kladna se blíží prázdná souprava od vápence z Března, v čele je řada 741 a to samé i na postrku
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Neděle, 25. ledna 2026 - 11:17:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12813
Registrován: 6-2006
Aby se to někomu nepletlo. To byl vápenec v režii SD a mašiny 741.7. Kocour 741.5 jel předevčírem.
Vyrovnávka PKP Cargo do Berouna a Lenzingy od Berouna, přijeli do Rak. hned po sobě (9:16). Modré cargo si muselo chvilku počkat až vyjede Arriva na Lužnou a uvolní kolej.
Brejle odjeli z Rak. asi v 9:43.
Neděle, 25. ledna 2026 - 17:13:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12814
Registrován: 6-2006
Zpáteční jízda z Berouna určitě byla dřív. z Rak. odpoledne vyjely natankované mašiny 742.7 s přeloženým dřívím.

Jsem zvědav jak povezou ty rozpůlené vozy, když oba mají jen jedno spřáhlo. Jeden vůz by museli otočit na točně. Oni si poradí.
Neděle, 25. ledna 2026 - 17:46:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 10-2011
Video ze sněhových jízd s lokomotivou BND 30 v Hornickém skanzenu Mayrau 10.1.2026.

Středa, 28. ledna 2026 - 19:34:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12820
Registrován: 6-2006
Čtvrtek, 29. ledna 2026 - 13:41:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 288
Registrován: 10-2007
Od Prahy uhání směr Kladno a Lužná velký Hektor a souprava historických vozů, mj. vozy Ca (pancéřák).
Čtvrtek, 29. ledna 2026 - 13:58:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 4-2022
212 a 029 jezdí neobvykle prdelkou ku Praze (dnešní Sp 1568).
Čtvrtek, 29. ledna 2026 - 14:09:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10618
Registrován: 5-2010
Pro:
"Od Prahy uhání směr Kladno a Lužná velký Hektor a souprava historických vozů, mj. vozy Ca (pancéřák)."
Je to malý Hektor 720 539 a veze to z Dolní Lipky do Lužný.
Čtvrtek, 29. ledna 2026 - 17:21:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12822
Registrován: 6-2006
Já se při brouzdání ve sněhu také těšil, že při troše štěstí pojede rudá 091[happy]

539 pamatuji ještě pod EŽ. Továrního schématu se opět dočkala. Třeba jednou takto prokoukne i 541.
Neděle, 01. února 2026 - 09:26:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 509
Registrován: 9-2023
Pkp Cargo s Uacs teď projelo Stochovem směr Rakovník. Vpředu dvojice Brejlovců
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Neděle, 01. února 2026 - 09:43:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10631
Registrován: 5-2010
Ráno už jela přes Rakovník i prázdná souprava z Března do Nučic s SD-KD a ještě jede Lv 740 529 Qalqam od Berouna přes Rakovník na Louny.
Neděle, 01. února 2026 - 11:28:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12824
Registrován: 6-2006
Lenzing s trojkou 742.7 přijel asi 9:41. V 9:55 přijelo to obrýlené PKP Cargo (odj. dolů 10:23) a krátce po nich od Ber. přijel ten modrý Kocour. Po příjezdu Landrbánu odjel na sever.
Neděle, 01. února 2026 - 16:07:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 510
Registrován: 9-2023
Dvojice Brejlovců PKP Cargo s Uacs obrazem

Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Úterý, 03. února 2026 - 12:48:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 2-2026
Dneska někdo točil Sp 1564 v Ruzyni. Kdopa to byl???
Úterý, 03. února 2026 - 15:14:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 514
Registrován: 9-2023
V Lužné u Rakovníka kolem 1 odpoledne. Brejlovci PKP Cargo do Kladna a ČD nostalgie do České Lípy

Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Úterý, 03. února 2026 - 17:34:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12827
Registrován: 6-2006
Praotec bez proužků jel nahoru kudy, přes Žatec nebo Rakovník? Dík.
Úterý, 03. února 2026 - 18:33:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 515
Registrován: 9-2023
Kámoš měl jř. Jelo to přes Chomutov a Děčín do České Lípy
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Čtvrtek, 05. února 2026 - 12:54:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2417
Registrován: 7-2006
https://kladensky.denik.cz/zpravy_region/lide-se-v-kladne-na-kore ji-maji-kruhaku-i-autobusu-dockat-jeste-letos-20260204.html?fbcli d=IwY2xjawPxYzpleHRuA2FlbQIxMABicmlkETF5VHlmang1d3hiR05vSGQ2c3J0Y wZhcHBfaWQQMjIyMDM5MTc4ODIwMDg5MgABHrz8VSAr1VId31uAZyE_d77T5BdSUy n0mtesseM1DaUsBpr7xnmuW68C7FDu_aem_GGysUIduocBgYwBcd4jYlA

„V současné době bohužel došlo ke změně vlastníka samotné vlečky. Správa státních hmotných rezerv, se kterou jsme doposud jednali o způsobu a rozsahu zabezpečení vlečky a vyřizovali potřebná vyjádření dle jejich požadavků, prohlásila vlečku za nepotřebnou a převedla ji na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, řekl Heral.

To vypadá, že už není dál v plánu využívat vlečku do Vinařic, kde je sklad státních hmotných rezerv a bude se využívat jen větev na Mayrovku. Jak dlouho se už do Vinařic nejezdí, máte někdo ponětí?
Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš !!
Čtvrtek, 05. února 2026 - 15:18:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12828
Registrován: 6-2006
A v Rakovníku na vlakáči mě spadla brada, máme v depu ženu strojvedoucí:

[coze][ok]
Čtvrtek, 05. února 2026 - 20:38:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 832
Registrován: 6-2023
A???
Tady by se taky určitě nějaká našla.

(Příspěvek byl editován uživatelem carloromano.)
¡Ay que lindo! Eda, he's so cute! Who's a widdle guy? Who's a widdle guy? Is it you? Is it you?
Pátek, 06. února 2026 - 09:52:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12829
Registrován: 6-2006
Kde tady? Na Sicilii?
Tak snad ty vodičky, ať už u kamionů, v busech a železniční dopravy, dostávají stejný plat jako muži[happy]
Pátek, 06. února 2026 - 10:34:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 834
Registrován: 6-2023
Myslím tady na K-reportu
¡Ay que lindo! Eda, he's so cute! Who's a widdle guy? Who's a widdle guy? Is it you? Is it you?
Pátek, 06. února 2026 - 12:26:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9546
Registrován: 8-2007
snad ty vodičky, ať už u kamionů, v busech a železniční dopravy, dostávají stejný plat jako muži

A proč by neměly dostávat stejně, jako muži?
Pátek, 06. února 2026 - 13:59:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17338
Registrován: 4-2003
Marťa rak:A v Rakovníku na vlakáči mě spadla brada, máme v depu ženu strojvedoucí:

Ženy jako strojvedoucí jezdí u mnoha dopravců. Minimálně první rok provozu u DLB jezdila na vlacích Rakovník - Most žena, která měla už několik dětí. Několikrát jsem jí střídal a popovídal si sní, když jsem u DLB jezdil jako výpomoc. Kde jezdí nyní, netuším, ale tehdy jezdila jako domácí u Trilexu a u DLB jezdila také jen na výpomoc. Takže se ženský prvek mezi strojvedoucími vlaků v Rakovníku vyskytoval již před dlouhými lety a zcela určitě se vyskytl nejednou i v tamním depu, neb tam DLB se svými vlaky jezdí tankovat naftu a vozidla si tankují strojvedoucí sami [wink].
Neděle, 08. února 2026 - 08:53:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 517
Registrován: 9-2023
SD dneska s vápencem přes Rakovník tam i zpět z důvodu výluky. Těsně před 8 se soupravou přes Lužnou. Zpět asi jen klasicky Lv
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Čtvrtek, 12. února 2026 - 15:09:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12844
Registrován: 6-2006
Na sile v Rakovníku opět plní:
Pátek, 13. února 2026 - 19:29:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 520
Registrován: 9-2023
Kdyby někdo nevěděl, tak zítra Cyklohráček z Prahy na vlečku Mayrau. Odjezd z Prahy 10:50
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Sobota, 14. února 2026 - 09:49:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 521
Registrován: 9-2023
Dneska na vápenci jen řada 741, kdyby někdo chtěl fotku. Teď Lužná směr Kladno jako Lv
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Sobota, 14. února 2026 - 20:54:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12849
Registrován: 6-2006
Zítra dost možná, buď hned popoledni nebo později, vezmou natankované loko 742.7 do Berouna obilňáky, co aktuálně stojí na předávacích kolejích ZZN, vytažené z areálu.
Neděle, 15. února 2026 - 11:08:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12851
Registrován: 6-2006
Ranní lenzing:
Neděle, 15. února 2026 - 15:11:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1095
Registrován: 10-2011
Vinařice u Kladna - Hornický skanzen Mayrau 14.2.2026

Cyklohráček poprvé na vlečce z Kladna Dubí do Hornického skanzenu Mayrau.

Video s příjezdem Cyklohráčku na Mayrovku.
Johnnyc
Pondělí, 16. února 2026 - 17:12:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1160
Registrován: 2-2009
aspoň měli rekreanti z nedalekého ubytovacího zařízení o zábavu postaráno
Středa, 18. února 2026 - 13:57:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1097
Registrován: 10-2011
Kladno 18.2.2026

Zleva T478.1004 + 464.044 + 556.0298 a v čele T435.0539.
Středa, 18. února 2026 - 14:40:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12856
Registrován: 6-2006
Pěkné. To se asi vracet nebude že?
Čtvrtek, 19. února 2026 - 09:13:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1128
Registrován: 4-2003
Ahoj. Nenajdete někdo ve svém archivu fotku nákladního vlaku s vozy Laads, kterými se přepravovaly dodávky do Jenče. Pamatuji si to matně, když jsme jezdívali fotit Berty. Myslím si, že se na tom na přelomu milénia vozily dodávky a nebo tahače. Jde mi o ztvárnění do modelů a nejlépe o důkaz, jaké auta se na tom vozily kolem roku 2000. Díky
Čtvrtek, 19. února 2026 - 17:08:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12857
Registrován: 6-2006
V 15:40 přivezl osobák z Kladna chcíplou Regínu 139. Lego ji stáhlo do depa.
Johnnyc
Čtvrtek, 19. února 2026 - 17:27:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1161
Registrován: 2-2009
článek o přepravě tahačů do Jenče se spoustou fotek je zde na k-reportu

https://www.k-report.net/clanky/nove-scanie-si-vyzkousely-jizdu-v lakem/
Pátek, 20. února 2026 - 11:36:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12858
Registrován: 6-2006
Prý někdy před více než dvaceti lety v rakovnickém depu, za točnou vypadl brejlovec na výhybce, a při nakolejování pomáhal Kocour 742[coze]
Mirek_2037
Neděle, 22. února 2026 - 19:25:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 5-2012
751.155 s Os9806 Praha střed - Chomutov, Praha Ruzyně 14. dubna 1990.
Neděle, 22. února 2026 - 20:50:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12861
Registrován: 6-2006
Pěkné. Já jí zaregistroval už jako šedorudou v provozní jednotce Kladno o deset let pozdějc.
Bývalý polní přejezd nad Rakovníkem. Keračka vzadu ještě šlapala:
Středa, 25. února 2026 - 08:47:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12865
Registrován: 6-2006
Cibule do Rak. nejedou. Je kupodivu slunečno, že bych dnes zkusil vápenec u Pavlova.
Čtvrtek, 26. února 2026 - 10:27:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12869
Registrován: 6-2006
Nádraží Řevničov v únoru 2003:
Pátek, 27. února 2026 - 09:46:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12873
Registrován: 6-2006
Prosím znalé, přibližně v jakých časech odjíždí vápenec v sobotu? Dík.
Pátek, 27. února 2026 - 11:31:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 494
Registrován: 7-2006

Rakovník Hbf
Pátek, 27. února 2026 - 16:00:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12874
Registrován: 6-2006
Kolem 13:15 od Loun do Rak. přijela fialová 730 se štěrkem. Ještě před Cargem odjela směr Beroun. Možná poveze prázdné sypáky zpět nahoru.
Pátek, 27. února 2026 - 21:58:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12877
Registrován: 6-2006
Pátek, 27. února 2026 - 22:14:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3347
Registrován: 7-2003
Trať 120 | Rakovník - Praha Masarykovo nádraží (PID S5, S50, R45)
V úseku: Jeneč – Unhošť
Pozn.:Projetí návěstidla zakazující jízdu ve stanici Jeneč.
odkaz
Psáno z mobilu.
Pátek, 27. února 2026 - 22:29:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3348
Registrován: 7-2003
Marťa_rak:
"Prosím znalé, přibližně v jakých časech odjíždí vápenec v sobotu? Dík."
Z Hostivic po 10. hod, většinou kolem 11. hod v Kladně.
Nebo se zkus zeptat tady odkaz Borci z SDKD tam dávají fotky z cest.
Psáno z mobilu.
Pátek, 27. února 2026 - 22:37:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2375
Registrován: 12-2006
Zítra je ale výluka do 16 hod, pokud vápenec pojede, tak až po té 16 hod z Kladna.
Sobota, 28. února 2026 - 01:35:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12878
Registrován: 6-2006
Dík. Taky jsem si později všiml na vlakáči té výluky.
Sobota, 28. února 2026 - 07:54:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 143
Registrován: 5-2021
Když jsou výluky, tak se většinou jede přes Křivoklát, Rakovník a Lužnou u Rak. Minulý víkend to tak myslím bylo.
Sobota, 28. února 2026 - 09:24:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2376
Registrován: 12-2006
Ve čtvrtek si počkali na ukončení výluky, včera jeli přes Křivoklát, ale v Lužné byli nakonec ještě později, než kdyby jeli normální trasou po výluce. Takže kdoví kudy pojedou dnes.
Sobota, 28. února 2026 - 11:07:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 144
Registrován: 5-2021
Loko na vápenec odjeli teprve před půl hodinou z Tušimic na Březno. Tři věžovky 741.7.
Sobota, 28. února 2026 - 17:01:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12883
Registrován: 6-2006
V Rakovníku traťovka po létech prořezala na světlo staré propustky u Tyršovo koupaliště:
Johnnyc
Sobota, 28. února 2026 - 17:09:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1164
Registrován: 2-2009
vápenec z Kladna odjel po 16 hodině
Neděle, 01. března 2026 - 14:28:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12884
Registrován: 6-2006
Dnes kolem desáté vyrovnávka vápence. Lenzing dorazil až v půl dvanácté.

Využil jsem výluky, takže je uklizen traťový zářez za koupalištěm. Z lávky se dá fotit, aniž by tam rušil bordel.
Úterý, 03. března 2026 - 21:17:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12887
Registrován: 6-2006
V rakovnické stanici stojí zaklínovaná 742.7 + 6 ložených vozů dříví a jedna cisterna od nafty. To do Berouna jezdí pozdě večer nebo časně ráno? Dík.