Diskuse » Železnice » 844 a 847 - RegioShark a RegioFox » Archiv diskuse 844 a 847 - RegioShark a RegioFox do 01. 3. 2026 « předcházející | další »

Archiv diskuse 844 a 847 - RegioShark a RegioFox do 01. 3. 2026

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Úterý, 03. února 2026 - 13:51:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 2-2023
Děkuji, drobná zmínka tam vskutku je. Já jsem tam Foxe zahlédl až v sobotu 31.1. odpoledne, tak asi jezdila o něco déle.
Čtvrtek, 05. února 2026 - 14:15:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 830
Registrován: 6-2023
Kdy začnou jezdit lišky na Pacifiku?
¡Ay que lindo! Eda, he's so cute! Who's a widdle guy? Who's a widdle guy? Is it you? Is it you?
Pátek, 06. února 2026 - 13:00:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17665
Registrován: 6-2003
Podle sledovačky 847.089 jezdí dnes na horním Pacifiku.
Mladějov
Pátek, 06. února 2026 - 13:14:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26362
Registrován: 3-2007
Tak Carlo si to jistě umí najít taky - každopádně pravidelné nasazování na 210 se plánuje cca od půli června, tohle jsou jen jízdy v rámci seznání strojvedoucích.
Na Horní by vycházel kladivový obrat 9219/9226 ve Štádleru, pokud se turnusy (i z důvodu nedostatku či poruchovosti 841) trochu nepřekopou.

Výstavka je putovní (citát) [biggrin]
Pátek, 06. února 2026 - 15:10:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34781
Registrován: 5-2002
ML: Chápu správně, že zácviky se jezdí na horním, ale nasazení pak bude nejdřív na dolním Pacifiku...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Mladějov
Pátek, 06. února 2026 - 17:22:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26366
Registrován: 3-2007
Ano, vršovických ano.
Tak tyhle zácviky (na vršovické 847 089) jsou pro čerčanské, táborské 847 nasazuje Tábor jako náhrady za Štádlery (koukni na sledovačku a turnusy) a dostanou se tak z Tábora do Bene a na Vlašimku a Sedlčanku. Tyhle dvé lokálky jsou zatím obsluhovány 810 ( a v rámci třídenního turnusu 841.3 zajíždí zatím jedna 841.3 do Vlašimi). Během února by měly chodit z DPOV další 841.3 (do Tábora) a postupně ty 810 vytlačit až na dva TD na 212 a zálohu.
Vršováci si budou seznávat na 070 do Mělníka. A až se nahradí 854 tamtéž, tak bude čas začít (po dalších dodàvkách 847) nahrazovat nějaká ta tria na 210. Plán cca půlka června.
Když si k tomu otevřeš sledovačku Tábor 841.3 a 810 (ty pořád dislokované v Čerčanech), tak je to krásně vidět.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pondělí, 09. února 2026 - 10:26:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2968
Registrován: 9-2011
Do ČR dnes dorazily 847 092-4 a 847 093-2.
Středa, 11. února 2026 - 11:34:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1066
Registrován: 10-2017
Mladějov:
"dostanou se tak z Tábora do Bene a na Vlašimku a Sedlčanku."
Ony budou 847 jezdit na Sedlčany a Vlašim také ?

Mladějov:
"pokud se turnusy (i z důvodu nedostatku či poruchovosti 841) trochu nepřekopou."
Tak má to být sedmidenní turnus a 841.3 má být 9 kusů pro Čerčany . Takže hádám, že ty dva záložní budou stačit.
Mladějov
Středa, 11. února 2026 - 12:49:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26387
Registrován: 3-2007
810.296: Prosím pořádně číst už první větu: jako náhrady vystavované táborským depem za Štádlery.
I proto si tu řadu teď čerčanští dělají a jezdí si na odpolední výlety do Zruče s 847.089.

No 7/2 je rozhodně málo, předpokládají, že nebude třeba letos žádný střet na přejezdu? Závady SM? Záruční opravy s voláním případně zdlouhavým řešením u DPO? Kde žijou? Nebo vědomě Potěmkinovy vesnice?
U poruchových 841 nemluvě.

Ale budou k tomu záložní čtyři 810 (+2 turnus 212), které když tak naženou na tu Vlašimku (jako teď 2. TD 841.3) případně se holt bude na Vlašimce objednávat autobus - dvě mašiny z devíti, nota bene spolehlivosti Štádlerů je naivita (nebo úmyslný kníže Potěmkin).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 13. února 2026 - 16:01:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 758
Registrován: 11-2020
Zálohy budou podle toho co si objedná objednavatel, ne co potřebuje provoz. ČD určitě nebudou dělat charitu kterou jim nikdo nezaplatí, to by na liberalizovaném trhu neobstáli. Nemusí se nám to líbit, ale je to tak.
Pikehead
Pátek, 13. února 2026 - 16:18:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10428
Registrován: 3-2007
Toť plamenná řeč, ale začít by se tedy asi mělo zajištěním v oboru obvyklé disponibility vozidla, které si objednatel na výkon poručil a zaplatil.
Pokud to nejde zařídit jinak než vytvořením (v rámci odvětví nesmyslně vysokých) záloh, není to problém nikoho jiného než ČD. Označovat dodávku objednaného za charitu je IMHO mimo keramiku.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pikehead.)
mot
Pátek, 13. února 2026 - 16:59:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6089
Registrován: 7-2017
Jestli on nebude trochu problém v tom, že vozidla "patří" krajům.
Pikehead
Pátek, 13. února 2026 - 18:42:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10429
Registrován: 3-2007
Nevím, co znamená "patří" krajům, ale bez uvozovek patří ČD.
Sobota, 14. února 2026 - 17:02:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 836
Registrován: 6-2023
Na Pacifik až v červnu? Podle mých výpočtů dojedou do ČR všechny Pražské + 060 do 4. května.
¡Ay que lindo! Eda, he's so cute! Who's a widdle guy? Who's a widdle guy? Is it you? Is it you?
Mladějov
Sobota, 14. února 2026 - 18:14:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26411
Registrován: 3-2007
Tak asi se neřídějí podle vašich výpočtů [biggrin]
Úterý, 17. února 2026 - 14:15:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 122
Registrován: 7-2022
V Brodě nejezdí ani jeden žralok a v provozu nejsou ani čtyři foxy..takže to musí zachraňovat 814
Středa, 18. února 2026 - 17:14:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17670
Registrován: 6-2003
847.080 na Horním Pacifiku, 9209/9216/9219/9226:
Sobota, 21. února 2026 - 11:35:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 733
Registrován: 12-2003
Dovolím si malou recenzi foxů 847 na trati 070.

Velké pozitivum je určitě zřetelně lepší dynamika (než 854 a 845), která umožňuje krátit jízdní doby a zpoždění. Až na pár detailů má s ohledem na možnosti poměrně dobře uspořádaný interiér. I přes silnější osvětlení (vůči Bdtn) se okna nechovají jako zrcadlo (jako v Elefantech) a je z nich i za tmy relativně vidět. Zásuvky, bezbariérovost, klimatizace jsou na naší trati taky krok vpřed. Žádný zápach, o kterém se psalo, ani náznakem necítím.

Co je obecný neduh nových nízkopodlažních vozidel je nepřehledný interiér (schody, zákoutí, různé konfigurace sedadel, která v pár extrémních případech nemají okno), což je horší pro cestující a lepší pro vandaly.

Subjektivně mi vlak přijde poměrně hlučný v obloucích (vrzání, skřípání, hučení od podvozků a kloubu). Sedadla mě osobně přijdou dost nepohodlná, divně tvarovaná, sedák málo měkký a málo zaklopený dozadu, takže z nich kloužu a tlačí mě [zadnice]. V kolenou mi vadí odpadkový koš, zavazadlové police jsou docela malé.

Celkově ale hodnotím vlak dobře, vzhledově pěkně. Jelikož nevidím v nasazení žádné vyslané zálohy, tak budou ve spolehlivosti vůči starším strojům jistě o poznání dál.
Sobota, 21. února 2026 - 14:16:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 847
Registrován: 6-2023
Romanero: podle mě je lepší plyš než koženka, která je v zimě moc studená a když je horko tak nechává mokrý fleky a to zvlášť když...... ne to sem psát nebudu od toho je Pixiv xD
Každopádně nevíte někdo o Foxech na Liteňce jak se dřív psalo? O Regínách od června vím.
¡Ay que lindo! Eda, he's so cute! Who's a widdle guy? Who's a widdle guy? Is it you? Is it you?
Sobota, 21. února 2026 - 16:17:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13715
Registrován: 9-2002
carloromano:
"od toho je Pixiv xD "
Nerozumim řeči tvýho kmene...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Mladějov
Sobota, 21. února 2026 - 16:40:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26445
Registrován: 3-2007
Tak si taky nalej na hadr toluen, wono to přijde [biggrin]
Sobota, 21. února 2026 - 18:25:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13716
Registrován: 9-2002
No nemusim mít všechno. Stejně asi zase běží o nějaký hentai hovadiny nebo podobný blbosti.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Sobota, 21. února 2026 - 18:48:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3494
Registrován: 8-2017
Romanero: Právě jednou 847 jedu a ruku musím mít opřenou o okenní rám, protože ty loketní opěrky u okna jsou tak úzký, že se na ně nevejde loket.

Dneska zrovna jedu nalehko, ale jindy mě dost štve, že s batohem na člověk k dispozici jenom nízkopodlažní část, protože v té vysokopodlažní není kam dát zavazadlo větší než kabelka.

K osvětlení: Ano, ešusy jsou horší, ale to je dost nízká laťka. V předchůdcích byla možnost si zhasnout a dospat, tady může člověk na spaní rovnou zapomenout.
Sobota, 21. února 2026 - 19:02:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2980
Registrován: 9-2011
Romanero:
"Sedadla mě osobně přijdou dost nepohodlná, divně tvarovaná, sedák málo měkký a málo zaklopený dozadu, takže z nich kloužu a tlačí mě [zadnice]."

Tak teď nevím, jestli čtu o 847, nebo 810 [lol]
Sobota, 21. února 2026 - 21:48:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 848
Registrován: 6-2023
Agent: prostě tu nechci rozepisovat do detailů některé věci a tak zmíním že tohle není Pixiv, kde se dá najít i spousta specifických fetišů pojmenovaných japonskými neologismy, ale naštěstí jenom v anime verzi.
Spíš mě zaráží že se tu rozmazává můj citát, ale nikdo se nezmínil o liškách na Liteňce.
¡Ay que lindo! Eda, he's so cute! Who's a widdle guy? Who's a widdle guy? Is it you? Is it you?
Mladějov
Sobota, 21. února 2026 - 21:56:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26448
Registrován: 3-2007
[biggrin]
Sobota, 21. února 2026 - 23:34:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13717
Registrován: 9-2002
carloromano:
"Agent: prostě tu nechci rozepisovat do detailů některé věci a tak zmíním že tohle není Pixiv, kde se dá najít i spousta specifických fetišů pojmenovaných japonskými neologismy, ale naštěstí jenom v anime verzi."

Jenže ne každej má Anime nebo Pixiv a kdo ví co všechno eště v povinný znalosti. A jistě nejsem sám...

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Neděle, 22. února 2026 - 15:28:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8637
Registrován: 8-2006
Liteňku nevím, ale někde byla fotka lišky v Bubnech od/na Hostivice a snad až Kladno.[coze]
frutabruta
Neděle, 22. února 2026 - 15:31:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 220
Registrován: 3-2015
čelakovičan: ta fotka z Bubnů byla na FB PID: odkaz
Neděle, 22. února 2026 - 17:10:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8639
Registrován: 8-2006
No vida, díky za připomenutí.[ok][happy]
Neděle, 22. února 2026 - 18:36:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34842
Registrován: 5-2002
Spíš na Amazon než na Kladno.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Neděle, 22. února 2026 - 20:32:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 80
Registrován: 3-2018
Proč má jedna z hradeckých lišek deklasovanou jedničku? Sobotní Sp1824.

Pondělí, 23. února 2026 - 10:24:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2981
Registrován: 9-2011
Do ČR dnes dorazily 847 094-0 a 847 095-7.
Středa, 25. února 2026 - 09:09:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 7-2022
Copak se to v Brodě děje? Jezdí dva ze sedmi foxů a žralok 030 je taky 5 týdnů mimo.
Středa, 25. února 2026 - 19:58:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 851
Registrován: 6-2023
Už jsou v Praze

¡Ay que lindo! Eda, he's so cute! Who's a widdle guy? Who's a widdle guy? Is it you? Is it you?
Statistik
Čtvrtek, 26. února 2026 - 12:03:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7831
Registrován: 6-2004
A v pondělí budou další dva... A tak dále.
Pátek, 27. února 2026 - 09:06:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 485
Registrován: 2-2012
Jen aby neskončily v Brodě jako dočasná výpomoc (z dřívějška víme, že Vysočina/Pardubice si umí dupnout). Tam je to fakt bída.

V Rakovníku je v jednom oběhovém dni taky RN (navíc některé vlaky byly bez zdvojení), za Trutnov prý dneska bojuje 854+954.
[bomba]
mot
Pátek, 27. února 2026 - 12:12:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6121
Registrován: 7-2017
Trutnov potvrzuji, teď 854+954 na Sp1807.
mot
Pátek, 27. února 2026 - 13:32:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6123
Registrován: 7-2017
A na Chlumec též Regína 058.
Pátek, 27. února 2026 - 14:29:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 154
Registrován: 3-2020
Na 173 teď odpoledne Liška .093👍😄.Funglovka s červenými potahy.Paráda😄
mot
Pátek, 27. února 2026 - 15:56:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6126
Registrován: 7-2017
Tak hlavně aby vydržela, na potahy to nejezdí [wink].
706ka
Pátek, 27. února 2026 - 17:05:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 11-2019
Statistik:
"A v pondělí budou další dva... A tak dále."

A v pondělí nebudou [happy]
Statistik
Pátek, 27. února 2026 - 18:13:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7834
Registrován: 6-2004
706: vážně? Jak to?
MartinM
Pátek, 27. února 2026 - 19:01:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 498
Registrován: 12-2017
mot:
"Trutnov potvrzuji, teď 854+954 na Sp1807."
No jo no, když kraje nepozaduji dostatek záložních vozidel. Tak pak samozřejmě nejezdí.
mot
Pátek, 27. února 2026 - 20:17:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6128
Registrován: 7-2017
A kdo by ty u plotu stojící zálohy zaplatil? Dnes by Trutnov potřeboval nejmíň 2 a to netuším, jak je na tom rameno 032.
Pátek, 27. února 2026 - 21:06:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 843
Registrován: 5-2012
Trutnov zálohu má. Ale.. jedna stojí na hydrostat, druhá na motor a třetí jela na soustruh. Čtvrtá má MM. Pátá jezdí posilu v pondělí a v pátek. No, je to tak tak. Letos má do Trutnova přijít ještě 6 kusů. Dva kusy nahradí tria na Broumově. Zbytek se zapojí do velkého oběhu do HK a Letohrad.
MartinM
Pátek, 27. února 2026 - 21:50:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 499
Registrován: 12-2017
Tak pak si ale nemůžeme stěžovat že místo toho jezdí 814 nebo něco jiného. Za mě je těch záloh prostě málo.
Trať 032 má samozřejmě před 040 přednost, díky spojování by to tam bez Foxů nešlo.
Letos by jich mělo přijít ještě 7 , ale očekával bych, že půjdou spíš do Hradce než do Trutnova. Respektive letos ty výkony jezdí Hradec.
Sobota, 28. února 2026 - 08:36:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 10-2017
MartinM:
"Za mě je těch záloh prostě málo."
Slovy moderních odborníků - zálohy (personální ani vozidlové) se v dnešní době nevyplatí - nejsou efektivní, proč přece platit mašinu, která stojí nebo strojvedoucího, aby celou směnu proseděl. Dnešní trh funguje bohužel takto.
Sobota, 28. února 2026 - 09:45:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34876
Registrován: 5-2002
810.296: A že je teda v Praze turnusovanej záložní Syslograf...?
To do těch tvých teorií nějak nezapadá...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Mladějov
Sobota, 28. února 2026 - 10:24:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26476
Registrován: 3-2007
810.296:
"MartinM:
"Za mě je těch záloh prostě málo."Slovy moderních odborníků - zálohy (personální ani vozidlové) se v dnešní době nevyplatí - nejsou efektivní, proč přece platit mašinu, která stojí nebo strojvedoucího, aby celou směnu proseděl. Dnešní trh funguje bohužel takto."

Dnešní trh funguje, jak si obě smluvní strany přejí. Takový pražský DPP prostě zálohy má, jak v busech, tak v tram i v metru. Také třeba službu, kdy v případě závady tramvaje někde na trase k ní jede pod majáčky pohotovost a ti závadu odstraní nebo tram odsunou s pomocí následující na opravu.

To je totiž o tom, že když si tedy objednatel poroučí, tak musí mít také určité minimální znalosti z oboru
(nebo si na to někoho najmout), když nevěří dopravci. Totéž třeba o zde diskutovaném turnusování až na dřeň a pak stačí dvě nehody na přejezdech a jezdí se v náhradách až do alelujá.

K tomu třeba móda minimálních záloh i u odepsaných vozidel, třeba ČD to bezva umí u vozů i lokomotiv, takže žijí trvale v nedostatku vozidel a potřebě jezdit se závadami.

Ano, prostě "blbec" někde na kraji může v podstatě tu veřejnou dopravu (hlavně železniční) hodně poškodit. Zvlášť, když na tyhle posty s oblibou dosazovali bývalé "panáky" z managementu ex ČSAD.
mot
Sobota, 28. února 2026 - 10:59:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6129
Registrován: 7-2017
Prahu (Brno....) s MHD nepočítejte, to je jiný level. Tam jsou ty operace v řádech minut a jednotek km.
Při dnešních hodinových taktech je fakt asi jednodušší ty zálohy nemít (ev. minimální) a raději vypustit spoj.
Nejsou náhodou ty nejezdící Lišky ještě pod servisem Pesy?
Mladějov
Sobota, 28. února 2026 - 11:32:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26477
Registrován: 3-2007
Mote, já prostě popisuji, jak to mají zařízené jinde a jak se v tom lze inspirovat. Ano, vím, že km vzdálenosti jsou jinde, přesto váš přístup "nedá se nic dělat, vždycky se to tak dělalo/nikdy se to tak nedělalo" nikam nevede. A aby třeba někdo z Nymburka šel (jel) opravit loko třeba jen do stanice, nedej bože třeba do Kolína, ta hereze..

"Vypustit spoj" - no problém je, že se zatarasí trať, že "vypustíte" kvůli i banální závadě dopravu na x hodin a y spojů a že to (jak je na vás krásně vidět) prostě nikoho nezajímá.

Pak tedy i já, celoživotní příznivec železniční dopravy, musím říct, že pro cestující je lepší místo třeba Liteňky autobus do Řevnic. Ten totiž lze objet.

Lišky - a to je fajn důvod, proč to nejde, že? 95 % vozidel toto omezení nemá a i já si pamatuji řešení použitá třeba u 471: Že výrobce měl dohodu, že část servisu dělali pracovníci depa.

Prostě krok po krůčku je ta železnice těžkopádnější proti silnici - za potlesku lidí vašeho ražení, bohužel.

Ježdění "se zálohami", tedy zajistit disponibilitu vozidel v počtech sjednaných, je ZÁKLAD.

Tedy základ k tomu, aby ta doprava byla spolehlivá a každodenně (podtrhuji) použitelná např. k ježdění do/z práce, škol, za zábavou.

Jinak je to jen "blbá" atrakce a penězovod někomu a ekologická zátěž. Jistě, můžeme si pak tisíckrát povídat, jak je ten vlak fajn a hroozně se divit, že lidé hlasují volantem.


(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Sobota, 28. února 2026 - 11:45:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 3-2020
Mot: jasně potahy jsou to poslední.Já jen , že se tu před časem objevila,086 a snad hned 2.den provozu měla nehodu s autem v Hlubočepích a (zatím)dojezdila. Jinak lišky tady vcelku O.K.
Sobota, 28. února 2026 - 20:40:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2031
Registrován: 8-2011
Dnes z Nepomuku do Blatné v podání Lišky, no pocity lehce smíšené. Samozřejmě proti nové jednotce žádné výhrady, ale nasazení na podobné trati ,kde lepší dynamické vlastnosti jednotky asi není jak a kde využít je takové celkem k hounu. Courání se 40-50 ( dle údajů na obrazovkách v interiéru) ,projíždění většiny zastávek na znamení a stejně v Blatné +3 . Ještě, že přípoj čekal. Přijde mi to jako nasadit luxusní patrový Neoplán na linku z Rokycan do Liblína.
Sobota, 28. února 2026 - 21:56:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 10-2017
Mladějov:
"To je totiž o tom, že když si tedy objednatel poroučí, tak musí mít také určité minimální znalosti z oboru
(nebo si na to někoho najmout), když nevěří dopravci. Totéž třeba o zde diskutovaném turnusování až na dřeň a pak stačí dvě nehody na přejezdech a jezdí se v náhradách až do alelujá."
To je právě ono..

mot:
"Při dnešních hodinových taktech je fakt asi jednodušší ty zálohy nemít (ev. minimální) a raději vypustit spoj."
No jistě, ale jestli si hrajeme na ekologii a chceme odlákat lidi z aut do VHD, tak musí ta VHD být spolehlivá a odřeknutí spoje je pro cestujícího to nejhorší. Ono by nebylo na škodu mít dispečerské zálohy aspoň v některých uzlech nebo v bývalých depech, kde by tedy byl k dispozici i strojvedoucí (Pečky, Zdice, Kolín, Všetaty, Kladno) . Jako ano, chápu že něco by to stálo, ale je to jedna z investic do ekologií.
Sobota, 28. února 2026 - 22:14:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 486
Registrován: 2-2012
Hroch: Liška na té trati je úlet, stejne jako na Liteňce, pokud tam fakt bude.

Na druhou stranu, když jsem z Nepomuka do Blatné jel za srovnatelných podmínek Regínou, bylo to vlastně přesně takové - průjezd všude, ale problémy a zpoždění.
[bomba]
Smithers
Neděle, 01. března 2026 - 09:56:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 12-2007
DPP u tramvají operativní zálohy v síti už nemá. To skončilo před cca 15 lety právě proto, že to objednavatel neplatil. Teď se jen mění tramvaje po nehodách nebo závadách, ale že by se vypravovaly vozy navíc, třeba kvůli zpoždění, to už bohužel ne. Možná něco se zkusí při výluce metra. Bývala Xka různě po obratištích, dlouho přežívalo noční X v Myslíkově, ale taky už není.
U busů pár záloh je. Ale opravdu pár.
ROPID před lety chtěl jednu OZ na Roztylech a platil ji Arrivě. Skončilo to v roce 2015 na nedostatek řidičů.
Mladějov
Neděle, 01. března 2026 - 10:27:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26480
Registrován: 3-2007
Jistě. Taky je to třeba z vozovny Žižkov na Olšana, kde stávalo X-ko, asi 5 minut cesty.

Doufám, že ten váš popis nemá být ospravedlněním stavu na železnici? MHD Praha je, a to přes silnou IAD, nekázeň řidičů parkujících na kolejích atd. velmi spolehlivá a kéž by toho dosáhla jednou železnice.

Kde třeba trvalo hromadu let dosáhnout stavu, kdy se ze čtyř Os vlaků stojících za sebou jeden dva otočí a obslouží opačný směr (jak uměli tramvajáci už za první republiky) a netrvá se na vyjetí všech kilometrů jízdou čtyř zpožděných vlaků na blok třeba ze Říčan do Benešova a zpátky.
mot
Neděle, 01. března 2026 - 20:17:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6130
Registrován: 7-2017
A aby třeba někdo z Nymburka šel (jel) opravit loko třeba jen do stanice, nedej bože třeba do Kolína, ta hereze..
Osobně tipuju, že ten "někdo z Nymburka" by v Kolíně byl platný jak mrtvýmu zimník.
Kolik je tady mašin kompatibilních s Liškou pro ev. odtažení?
Možná kecám a špatně si pamatuju, ale Lišky nemají neutrál a je nutno rozpojit kardan?
Mladějov
Neděle, 01. března 2026 - 21:58:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26502
Registrován: 3-2007
No asi všechny, mají adaptér a pochybuji, že by bez něj směly na trať.

Pro vás podruhé: nejde přece jen o Lišky.

Ale vy máte jistotu, že je zbytečné něco dělat jinak, hledáte důvody, tak já se s vámi vážně nemám sílu pořád dokola dohadovat. To nemá smysl.