| Diskuse » Železnice » 844 a 847 - RegioShark a RegioFox » Archiv diskuse 844 a 847 - RegioShark a RegioFox do 01. 3. 2026 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse 844 a 847 - RegioShark a RegioFox do 01. 3. 2026dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10 Registrován: 2-2023 |
Děkuji, drobná zmínka tam vskutku je. Já jsem tam Foxe zahlédl až v sobotu 31.1. odpoledne, tak asi jezdila o něco déle. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 830 Registrován: 6-2023 |
Kdy začnou jezdit lišky na Pacifiku?
¡Ay que lindo! Eda, he's so cute! Who's a widdle guy? Who's a widdle guy? Is it you? Is it you?
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17665 Registrován: 6-2003 |
Podle sledovačky 847.089 jezdí dnes na horním Pacifiku. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26362 Registrován: 3-2007 |
Tak Carlo si to jistě umí najít taky - každopádně pravidelné nasazování na 210 se plánuje cca od půli června, tohle jsou jen jízdy v rámci seznání strojvedoucích. Na Horní by vycházel kladivový obrat 9219/9226 ve Štádleru, pokud se turnusy (i z důvodu nedostatku či poruchovosti 841) trochu nepřekopou. Výstavka je putovní (citát) ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 34781 Registrován: 5-2002 |
ML: Chápu správně, že zácviky se jezdí na horním, ale nasazení pak bude nejdřív na dolním Pacifiku...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26366 Registrován: 3-2007 |
Ano, vršovických ano. Tak tyhle zácviky (na vršovické 847 089) jsou pro čerčanské, táborské 847 nasazuje Tábor jako náhrady za Štádlery (koukni na sledovačku a turnusy) a dostanou se tak z Tábora do Bene a na Vlašimku a Sedlčanku. Tyhle dvé lokálky jsou zatím obsluhovány 810 ( a v rámci třídenního turnusu 841.3 zajíždí zatím jedna 841.3 do Vlašimi). Během února by měly chodit z DPOV další 841.3 (do Tábora) a postupně ty 810 vytlačit až na dva TD na 212 a zálohu. Vršováci si budou seznávat na 070 do Mělníka. A až se nahradí 854 tamtéž, tak bude čas začít (po dalších dodàvkách 847) nahrazovat nějaká ta tria na 210. Plán cca půlka června. Když si k tomu otevřeš sledovačku Tábor 841.3 a 810 (ty pořád dislokované v Čerčanech), tak je to krásně vidět. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2968 Registrován: 9-2011 |
Do ČR dnes dorazily 847 092-4 a 847 093-2. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1066 Registrován: 10-2017 |
Ony budou 847 jezdit na Sedlčany a Vlašim také ? Tak má to být sedmidenní turnus a 841.3 má být 9 kusů pro Čerčany . Takže hádám, že ty dva záložní budou stačit. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26387 Registrován: 3-2007 |
810.296: Prosím pořádně číst už první větu: jako náhrady vystavované táborským depem za Štádlery. I proto si tu řadu teď čerčanští dělají a jezdí si na odpolední výlety do Zruče s 847.089. No 7/2 je rozhodně málo, předpokládají, že nebude třeba letos žádný střet na přejezdu? Závady SM? Záruční opravy s voláním případně zdlouhavým řešením u DPO? Kde žijou? Nebo vědomě Potěmkinovy vesnice? U poruchových 841 nemluvě. Ale budou k tomu záložní čtyři 810 (+2 turnus 212), které když tak naženou na tu Vlašimku (jako teď 2. TD 841.3) případně se holt bude na Vlašimce objednávat autobus - dvě mašiny z devíti, nota bene spolehlivosti Štádlerů je naivita (nebo úmyslný kníže Potěmkin). (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 758 Registrován: 11-2020 |
Zálohy budou podle toho co si objedná objednavatel, ne co potřebuje provoz. ČD určitě nebudou dělat charitu kterou jim nikdo nezaplatí, to by na liberalizovaném trhu neobstáli. Nemusí se nám to líbit, ale je to tak. |
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10428 Registrován: 3-2007 |
Toť plamenná řeč, ale začít by se tedy asi mělo zajištěním v oboru obvyklé disponibility vozidla, které si objednatel na výkon poručil a zaplatil. Pokud to nejde zařídit jinak než vytvořením (v rámci odvětví nesmyslně vysokých) záloh, není to problém nikoho jiného než ČD. Označovat dodávku objednaného za charitu je IMHO mimo keramiku. (Příspěvek byl editován uživatelem Pikehead.) |
|
mot
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6089 Registrován: 7-2017 |
Jestli on nebude trochu problém v tom, že vozidla "patří" krajům. |
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10429 Registrován: 3-2007 |
Nevím, co znamená "patří" krajům, ale bez uvozovek patří ČD. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 836 Registrován: 6-2023 |
Na Pacifik až v červnu? Podle mých výpočtů dojedou do ČR všechny Pražské + 060 do 4. května.
¡Ay que lindo! Eda, he's so cute! Who's a widdle guy? Who's a widdle guy? Is it you? Is it you?
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26411 Registrován: 3-2007 |
Tak asi se neřídějí podle vašich výpočtů ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 122 Registrován: 7-2022 |
V Brodě nejezdí ani jeden žralok a v provozu nejsou ani čtyři foxy..takže to musí zachraňovat 814 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17670 Registrován: 6-2003 |
847.080 na Horním Pacifiku, 9209/9216/9219/9226: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 733 Registrován: 12-2003 |
Dovolím si malou recenzi foxů 847 na trati 070. Velké pozitivum je určitě zřetelně lepší dynamika (než 854 a 845), která umožňuje krátit jízdní doby a zpoždění. Až na pár detailů má s ohledem na možnosti poměrně dobře uspořádaný interiér. I přes silnější osvětlení (vůči Bdtn) se okna nechovají jako zrcadlo (jako v Elefantech) a je z nich i za tmy relativně vidět. Zásuvky, bezbariérovost, klimatizace jsou na naší trati taky krok vpřed. Žádný zápach, o kterém se psalo, ani náznakem necítím. Co je obecný neduh nových nízkopodlažních vozidel je nepřehledný interiér (schody, zákoutí, různé konfigurace sedadel, která v pár extrémních případech nemají okno), což je horší pro cestující a lepší pro vandaly. Subjektivně mi vlak přijde poměrně hlučný v obloucích (vrzání, skřípání, hučení od podvozků a kloubu). Sedadla mě osobně přijdou dost nepohodlná, divně tvarovaná, sedák málo měkký a málo zaklopený dozadu, takže z nich kloužu a tlačí mě . V kolenou mi vadí odpadkový koš, zavazadlové police jsou docela malé. Celkově ale hodnotím vlak dobře, vzhledově pěkně. Jelikož nevidím v nasazení žádné vyslané zálohy, tak budou ve spolehlivosti vůči starším strojům jistě o poznání dál. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 847 Registrován: 6-2023 |
Romanero: podle mě je lepší plyš než koženka, která je v zimě moc studená a když je horko tak nechává mokrý fleky a to zvlášť když...... ne to sem psát nebudu od toho je Pixiv xD Každopádně nevíte někdo o Foxech na Liteňce jak se dřív psalo? O Regínách od června vím.
¡Ay que lindo! Eda, he's so cute! Who's a widdle guy? Who's a widdle guy? Is it you? Is it you?
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13715 Registrován: 9-2002 |
Nerozumim řeči tvýho kmene...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26445 Registrován: 3-2007 |
Tak si taky nalej na hadr toluen, wono to přijde ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13716 Registrován: 9-2002 |
No nemusim mít všechno. Stejně asi zase běží o nějaký hentai hovadiny nebo podobný blbosti.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3494 Registrován: 8-2017 |
Romanero: Právě jednou 847 jedu a ruku musím mít opřenou o okenní rám, protože ty loketní opěrky u okna jsou tak úzký, že se na ně nevejde loket. Dneska zrovna jedu nalehko, ale jindy mě dost štve, že s batohem na člověk k dispozici jenom nízkopodlažní část, protože v té vysokopodlažní není kam dát zavazadlo větší než kabelka. K osvětlení: Ano, ešusy jsou horší, ale to je dost nízká laťka. V předchůdcích byla možnost si zhasnout a dospat, tady může člověk na spaní rovnou zapomenout. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2980 Registrován: 9-2011 |
"Sedadla mě osobně přijdou dost nepohodlná, divně tvarovaná, sedák málo měkký a málo zaklopený dozadu, takže z nich kloužu a tlačí mě ."Tak teď nevím, jestli čtu o 847, nebo 810 ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 848 Registrován: 6-2023 |
Agent: prostě tu nechci rozepisovat do detailů některé věci a tak zmíním že tohle není Pixiv, kde se dá najít i spousta specifických fetišů pojmenovaných japonskými neologismy, ale naštěstí jenom v anime verzi. Spíš mě zaráží že se tu rozmazává můj citát, ale nikdo se nezmínil o liškách na Liteňce.
¡Ay que lindo! Eda, he's so cute! Who's a widdle guy? Who's a widdle guy? Is it you? Is it you?
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26448 Registrován: 3-2007 |
![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13717 Registrován: 9-2002 |
"Agent: prostě tu nechci rozepisovat do detailů některé věci a tak zmíním že tohle není Pixiv, kde se dá najít i spousta specifických fetišů pojmenovaných japonskými neologismy, ale naštěstí jenom v anime verzi." Jenže ne každej má Anime nebo Pixiv a kdo ví co všechno eště v povinný znalosti. A jistě nejsem sám... (Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8637 Registrován: 8-2006 |
Liteňku nevím, ale někde byla fotka lišky v Bubnech od/na Hostivice a snad až Kladno.![]() |
|
frutabruta
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 220 Registrován: 3-2015 |
čelakovičan: ta fotka z Bubnů byla na FB PID: odkaz |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8639 Registrován: 8-2006 |
No vida, díky za připomenutí.![]() ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 34842 Registrován: 5-2002 |
Spíš na Amazon než na Kladno.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 80 Registrován: 3-2018 |
Proč má jedna z hradeckých lišek deklasovanou jedničku? Sobotní Sp1824. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2981 Registrován: 9-2011 |
Do ČR dnes dorazily 847 094-0 a 847 095-7. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 127 Registrován: 7-2022 |
Copak se to v Brodě děje? Jezdí dva ze sedmi foxů a žralok 030 je taky 5 týdnů mimo. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 851 Registrován: 6-2023 |
Už jsou v Praze
¡Ay que lindo! Eda, he's so cute! Who's a widdle guy? Who's a widdle guy? Is it you? Is it you?
|
|
Statistik
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7831 Registrován: 6-2004 |
A v pondělí budou další dva... A tak dále. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 485 Registrován: 2-2012 |
Jen aby neskončily v Brodě jako dočasná výpomoc (z dřívějška víme, že Vysočina/Pardubice si umí dupnout). Tam je to fakt bída. V Rakovníku je v jednom oběhovém dni taky RN (navíc některé vlaky byly bez zdvojení), za Trutnov prý dneska bojuje 854+954.
|
|
mot
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6121 Registrován: 7-2017 |
Trutnov potvrzuji, teď 854+954 na Sp1807. |
|
mot
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6123 Registrován: 7-2017 |
A na Chlumec též Regína 058. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 154 Registrován: 3-2020 |
Na 173 teď odpoledne Liška .093👍😄.Funglovka s červenými potahy.Paráda😄 |
|
mot
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6126 Registrován: 7-2017 |
Tak hlavně aby vydržela, na potahy to nejezdí . |
|
706ka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 70 Registrován: 11-2019 |
A v pondělí nebudou ![]() |
|
Statistik
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7834 Registrován: 6-2004 |
706: vážně? Jak to? |
|
MartinM
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 498 Registrován: 12-2017 |
No jo no, když kraje nepozaduji dostatek záložních vozidel. Tak pak samozřejmě nejezdí. |
|
mot
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6128 Registrován: 7-2017 |
A kdo by ty u plotu stojící zálohy zaplatil? Dnes by Trutnov potřeboval nejmíň 2 a to netuším, jak je na tom rameno 032. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 843 Registrován: 5-2012 |
Trutnov zálohu má. Ale.. jedna stojí na hydrostat, druhá na motor a třetí jela na soustruh. Čtvrtá má MM. Pátá jezdí posilu v pondělí a v pátek. No, je to tak tak. Letos má do Trutnova přijít ještě 6 kusů. Dva kusy nahradí tria na Broumově. Zbytek se zapojí do velkého oběhu do HK a Letohrad. |
|
MartinM
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 499 Registrován: 12-2017 |
Tak pak si ale nemůžeme stěžovat že místo toho jezdí 814 nebo něco jiného. Za mě je těch záloh prostě málo. Trať 032 má samozřejmě před 040 přednost, díky spojování by to tam bez Foxů nešlo. Letos by jich mělo přijít ještě 7 , ale očekával bych, že půjdou spíš do Hradce než do Trutnova. Respektive letos ty výkony jezdí Hradec. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1079 Registrován: 10-2017 |
Slovy moderních odborníků - zálohy (personální ani vozidlové) se v dnešní době nevyplatí - nejsou efektivní, proč přece platit mašinu, která stojí nebo strojvedoucího, aby celou směnu proseděl. Dnešní trh funguje bohužel takto. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 34876 Registrován: 5-2002 |
810.296: A že je teda v Praze turnusovanej záložní Syslograf...? To do těch tvých teorií nějak nezapadá...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26476 Registrován: 3-2007 |
"MartinM: "Za mě je těch záloh prostě málo."Slovy moderních odborníků - zálohy (personální ani vozidlové) se v dnešní době nevyplatí - nejsou efektivní, proč přece platit mašinu, která stojí nebo strojvedoucího, aby celou směnu proseděl. Dnešní trh funguje bohužel takto." Dnešní trh funguje, jak si obě smluvní strany přejí. Takový pražský DPP prostě zálohy má, jak v busech, tak v tram i v metru. Také třeba službu, kdy v případě závady tramvaje někde na trase k ní jede pod majáčky pohotovost a ti závadu odstraní nebo tram odsunou s pomocí následující na opravu. To je totiž o tom, že když si tedy objednatel poroučí, tak musí mít také určité minimální znalosti z oboru (nebo si na to někoho najmout), když nevěří dopravci. Totéž třeba o zde diskutovaném turnusování až na dřeň a pak stačí dvě nehody na přejezdech a jezdí se v náhradách až do alelujá. K tomu třeba móda minimálních záloh i u odepsaných vozidel, třeba ČD to bezva umí u vozů i lokomotiv, takže žijí trvale v nedostatku vozidel a potřebě jezdit se závadami. Ano, prostě "blbec" někde na kraji může v podstatě tu veřejnou dopravu (hlavně železniční) hodně poškodit. Zvlášť, když na tyhle posty s oblibou dosazovali bývalé "panáky" z managementu ex ČSAD. |
|
mot
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6129 Registrován: 7-2017 |
Prahu (Brno....) s MHD nepočítejte, to je jiný level. Tam jsou ty operace v řádech minut a jednotek km. Při dnešních hodinových taktech je fakt asi jednodušší ty zálohy nemít (ev. minimální) a raději vypustit spoj. Nejsou náhodou ty nejezdící Lišky ještě pod servisem Pesy? |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26477 Registrován: 3-2007 |
Mote, já prostě popisuji, jak to mají zařízené jinde a jak se v tom lze inspirovat. Ano, vím, že km vzdálenosti jsou jinde, přesto váš přístup "nedá se nic dělat, vždycky se to tak dělalo/nikdy se to tak nedělalo" nikam nevede. A aby třeba někdo z Nymburka šel (jel) opravit loko třeba jen do stanice, nedej bože třeba do Kolína, ta hereze.. "Vypustit spoj" - no problém je, že se zatarasí trať, že "vypustíte" kvůli i banální závadě dopravu na x hodin a y spojů a že to (jak je na vás krásně vidět) prostě nikoho nezajímá. Pak tedy i já, celoživotní příznivec železniční dopravy, musím říct, že pro cestující je lepší místo třeba Liteňky autobus do Řevnic. Ten totiž lze objet. Lišky - a to je fajn důvod, proč to nejde, že? 95 % vozidel toto omezení nemá a i já si pamatuji řešení použitá třeba u 471: Že výrobce měl dohodu, že část servisu dělali pracovníci depa. Prostě krok po krůčku je ta železnice těžkopádnější proti silnici - za potlesku lidí vašeho ražení, bohužel. Ježdění "se zálohami", tedy zajistit disponibilitu vozidel v počtech sjednaných, je ZÁKLAD. Tedy základ k tomu, aby ta doprava byla spolehlivá a každodenně (podtrhuji) použitelná např. k ježdění do/z práce, škol, za zábavou. Jinak je to jen "blbá" atrakce a penězovod někomu a ekologická zátěž. Jistě, můžeme si pak tisíckrát povídat, jak je ten vlak fajn a hroozně se divit, že lidé hlasují volantem. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 155 Registrován: 3-2020 |
Mot: jasně potahy jsou to poslední.Já jen , že se tu před časem objevila,086 a snad hned 2.den provozu měla nehodu s autem v Hlubočepích a (zatím)dojezdila. Jinak lišky tady vcelku O.K. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2031 Registrován: 8-2011 |
Dnes z Nepomuku do Blatné v podání Lišky, no pocity lehce smíšené. Samozřejmě proti nové jednotce žádné výhrady, ale nasazení na podobné trati ,kde lepší dynamické vlastnosti jednotky asi není jak a kde využít je takové celkem k hounu. Courání se 40-50 ( dle údajů na obrazovkách v interiéru) ,projíždění většiny zastávek na znamení a stejně v Blatné +3 . Ještě, že přípoj čekal. Přijde mi to jako nasadit luxusní patrový Neoplán na linku z Rokycan do Liblína. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1080 Registrován: 10-2017 |
"To je totiž o tom, že když si tedy objednatel poroučí, tak musí mít také určité minimální znalosti z oboru (nebo si na to někoho najmout), když nevěří dopravci. Totéž třeba o zde diskutovaném turnusování až na dřeň a pak stačí dvě nehody na přejezdech a jezdí se v náhradách až do alelujá." "Při dnešních hodinových taktech je fakt asi jednodušší ty zálohy nemít (ev. minimální) a raději vypustit spoj." |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 486 Registrován: 2-2012 |
Hroch: Liška na té trati je úlet, stejne jako na Liteňce, pokud tam fakt bude. Na druhou stranu, když jsem z Nepomuka do Blatné jel za srovnatelných podmínek Regínou, bylo to vlastně přesně takové - průjezd všude, ale problémy a zpoždění.
|
|
Smithers
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1062 Registrován: 12-2007 |
DPP u tramvají operativní zálohy v síti už nemá. To skončilo před cca 15 lety právě proto, že to objednavatel neplatil. Teď se jen mění tramvaje po nehodách nebo závadách, ale že by se vypravovaly vozy navíc, třeba kvůli zpoždění, to už bohužel ne. Možná něco se zkusí při výluce metra. Bývala Xka různě po obratištích, dlouho přežívalo noční X v Myslíkově, ale taky už není. U busů pár záloh je. Ale opravdu pár. ROPID před lety chtěl jednu OZ na Roztylech a platil ji Arrivě. Skončilo to v roce 2015 na nedostatek řidičů. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26480 Registrován: 3-2007 |
Jistě. Taky je to třeba z vozovny Žižkov na Olšana, kde stávalo X-ko, asi 5 minut cesty. Doufám, že ten váš popis nemá být ospravedlněním stavu na železnici? MHD Praha je, a to přes silnou IAD, nekázeň řidičů parkujících na kolejích atd. velmi spolehlivá a kéž by toho dosáhla jednou železnice. Kde třeba trvalo hromadu let dosáhnout stavu, kdy se ze čtyř Os vlaků stojících za sebou jeden dva otočí a obslouží opačný směr (jak uměli tramvajáci už za první republiky) a netrvá se na vyjetí všech kilometrů jízdou čtyř zpožděných vlaků na blok třeba ze Říčan do Benešova a zpátky. |
|
mot
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6130 Registrován: 7-2017 |
A aby třeba někdo z Nymburka šel (jel) opravit loko třeba jen do stanice, nedej bože třeba do Kolína, ta hereze.. Osobně tipuju, že ten "někdo z Nymburka" by v Kolíně byl platný jak mrtvýmu zimník. Kolik je tady mašin kompatibilních s Liškou pro ev. odtažení? Možná kecám a špatně si pamatuju, ale Lišky nemají neutrál a je nutno rozpojit kardan? |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26502 Registrován: 3-2007 |
No asi všechny, mají adaptér a pochybuji, že by bez něj směly na trať. Pro vás podruhé: nejde přece jen o Lišky. Ale vy máte jistotu, že je zbytečné něco dělat jinak, hledáte důvody, tak já se s vámi vážně nemám sílu pořád dokola dohadovat. To nemá smysl. |