Diskuse » Železnice » 460 a 560 » Archiv diskuse 460 a 560 do 05. 2. 2026 « předcházející | další »

Archiv diskuse 460 a 560 do 05. 2. 2026

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Neděle, 26. října 2025 - 19:57:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 249
Registrován: 4-2021
Mladějov: Jo, to že neměla revizi je blbost, přiznávám. Stav té jednotky mě přivádí k názoru, že je jen otázka času, kdy se něco pokazí. Mimochodem čerstvá zpráva, údajně strojvedoucí projel posun zakázán a říznul veksli

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirik_En..)
Neděle, 26. října 2025 - 20:42:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18963
Registrován: 11-2002
Proč by vlak jedoucí z Oc do VM přes Přerov, navíc jednotkou, tam ještě navíc posunoval/přestavoval? Tím netvrdím, že tomu tak být nemohlo, ale je asi poměrně nezvyklé...

Každopádně, vlak sice nebyl plný, ale pořád tam bylo dost nadšenců s mobily, co fotili/točili kde co. I jak to šlo bokem.. [kladivo]
Neděle, 26. října 2025 - 21:01:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 392
Registrován: 1-2007
Jena: Ano nezvyklé bylo to, že z Olomouce tornádo za sebou táhlo soupravu rybáků, to mohl být důvod posunu, ale měl jsem za to, že to takhle dojede až do Valmezu.
Neděle, 26. října 2025 - 21:04:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9463
Registrován: 8-2007
A co nějaké pojištění? Nezaplatí se oprava z pojistky?
Mimochodem čerstvá zpráva, údajně strojvedoucí projel posun zakázán a říznul veksli


No pokud to projel strojvedoucí, bude označen za viníka, zaplatí 4,5 násobek své průměrné mzdy.(pokud je pojištěn, pomůže mu s tím pojišťovna).
To ale pokryje zbídou pomocný vlak, škody na železničním svršku, NAD atd...
Peníze na opravu jednotky bude muset dopravce vyhrabat ze své pokladničky.
Banan151
Neděle, 26. října 2025 - 21:22:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1942
Registrován: 6-2009
Jena: pokud vím, tahali za tím rybáky…

Jinak s ohledem na to, že jednotka má celou dobu budoucnost velmi nejistou a ČD Nostalgie fakt nemá prachy, tak je to nejspíš konečná no [sad]. Resp., konec je velmi pravděpodobný, ta jednotka už vůbec neměla byt provozována, okolnosti ji přály, a dopřály…

Samozřejmě, jsou to jen mé domněnky, ale když si vezmu, jak na tom nostalgie je…

Technickou závadu za tím nikdo nehledejte.

(Příspěvek byl editován uživatelem Banan151.)
Neděle, 26. října 2025 - 21:23:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3128
Registrován: 4-2011
Apollo_17 Myslel jsem spíš jestli ten panťák nemá nějakou pojistku pro tyto případy.
Neděle, 26. října 2025 - 21:23:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18964
Registrován: 11-2002
Ano nezvyklé bylo to, že z Olomouce tornádo za sebou táhlo soupravu rybáků, to mohl být důvod posunu - to by lecco s tím posunem vysvětlovalo. Díky... [happy] (i Bananovi151)

Mmch, už jsem viděl 460 táhnout zetku, WLAB i 3 malé uhláky, ale Rybáky, to ještě ne... [proud][nene]
Neděle, 26. října 2025 - 22:04:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 186
Registrován: 4-2020
Uvidíme, jak to dopadne. Pokud to nezavinili ČD, možná něco dostanou od viníka. Slovenská 460 043/044 taky před nějakou dobou vykolejila:

https://zdopravy.cz/na-slovensku-opet-vykolejil-vlak-pri-nehode-v -kosicich-nebyl-nikdo-zranen-155800/

Navíc se jedná o vložený vůz, takže o nějakou vážnou škodu tady asi nepůjde. Navíc v třebové se nachází ještě spousta náhradních podvozků, takže oprava by možná šla. Jen to bude muset někdo zaplatit.
Neděle, 26. října 2025 - 22:14:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3129
Registrován: 4-2011
Lukkyn V Třebové je ještě jedna "kompletní" jednotka, teda kompletní v podobě skeletu, vše ostatní by se muselo použít z této, nebo vyrobit nové.
Neděle, 26. října 2025 - 22:24:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 187
Registrován: 4-2020
Ono bude stačit pouze několik dílů na podvozky. Pokud ten vložák nebude nějak vážně poškozený, není důvod ho měnit za jiný, který roky někde hnil a může být ve špatném stavu.
Neděle, 26. října 2025 - 22:34:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3130
Registrován: 4-2011
Lukkyn Nehnil roky, dojezdil loni v létě a do května letošního roku byl ukryt před vandaly, ale pak byl převezen do Třebové, tam se během pár dnů rozkrade všechno, co jde.
Pondělí, 27. října 2025 - 07:34:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 9-2019
Lukkyn:
"Uvidíme, jak to dopadne. Pokud to nezavinili ČD, možná něco dostanou od viníka. Slovenská 460 043/044 taky před nějakou dobou vykolejila:
https://zdopravy.cz/na-slovensku-opet-vykolejil-vlak-pri-nehode-v -kosicich-nebyl-nikdo-zranen-155800/ Navíc se jedná o vložený vůz, takže o nějakou vážnou škodu tady asi nepůjde. Navíc v třebové se nachází ještě spousta náhradních podvozků, takže oprava by možná šla. Jen to bude muset někdo zaplatit."

V tý Třebový to jsou naprosto dokonale vykradený a zdevastovaný trosky. A vzhledem k tomu, jak je na tom bídně (co se financí týče) ČD Nostalgie, tak dost pochybuju, že by někdo měnil podvozky, nechával vyrábět nový díly, nebo že by posílal jednotku do DPOV na opravu poškozených čel, podvozků a čelníků...
Pondělí, 27. října 2025 - 19:19:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18966
Registrován: 11-2002
Hlavy podle všeho ráno dorazily i s rybáky (v čele se 743.211) do Valmezu, vložák zůstal v Přerově...
Úterý, 28. října 2025 - 11:29:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 112
Registrován: 7-2021
Vložák má KO podvozky. Když bude vůle, opravit půjde.
Úterý, 28. října 2025 - 11:49:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 295
Registrován: 7-2024
Náhradní podvozky by určitě byly z vložáku 069/070 co je v ČT
Němec_z_ova
Úterý, 28. října 2025 - 17:00:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5045
Registrován: 4-2009
Zbytečně složité, navrhuji rozdělit hlavy. Jednu uložit na pomník před výpravní budovu v Bohumíně a druhou v Ústí nad Labem. A čas, spolu s rázovitými občany města, vám ukáže, kam to opravdu patří[lol]
Mufloni nepatří na koleje[pozor][pozor][pozor]
Středa, 29. října 2025 - 22:05:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3759
Registrován: 4-2005
Náhodou, 43/44 jela pěkně, zakomponoval jsem jízdu s ní v rámci setkání Zubaček CZ/SK v Tisovci. Jela parádně. Děkujeme kolegům slovenské jednotky za super přístup a péči. Snad český vložák přežije, když je teoretická možnost.
1982 - 2022 40 let trolejbusů 14 Tr v Brně
Sobota, 01. listopadu 2025 - 07:15:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1303
Registrován: 9-2017
Jak na tom vůbec je ta poslední 69/70 v ČT? Tam odjela kompletní a defakto provozní. Hádaám že se stala ubytkem bezdomovců, okradená o kabeláž
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
Sobota, 01. listopadu 2025 - 18:06:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 9-2019
AnounymTojeFuk:
"Jak na tom vůbec je ta poslední 69/70 v ČT? Tam odjela kompletní a defakto provozní. Hádaám že se stala ubytkem bezdomovců, okradená o kabeláž
"

Samozřejmě je to totální vykradená troska... Přijela tam už mírně rozebraná ze Šumperka a 070 byla cejtit spáleninou. Hned vedle jsou špalkový Bdt po celolaku v roce 24 ve Vrútkách s novým čalouněním sedaček apod., ještě vonící novotou. V tý části co to stojí, tak v Honeckerech z Hradce a v nějakým Bafíku bydlí zřejmě početná skupina nenechavců, která tam ve velkým rube hliníkový police, elektriku a zanechávají brutální bordel... Tudle jsem tam za bílýho dne potkal jednoho trvale opálenýho s igelitkou a nářadím, jak prolejzá celý kolony sem a tam a rube měď z rozvaděče... Jak to tam pak vypadá asi v noci.
Pondělí, 03. listopadu 2025 - 08:53:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9953
Registrován: 9-2011
Pokračování diskuse z Nehod:
Podobně se startoval MG u žbt (zapnout vypínač a stisknout a držet tlačítko nabuzení, dokud se neobjeví napětí). A taky šlo přepnout napájení na druhý vůz, opět s nějakými omezeními.

Edit: to vypínání trakce zadního vozu si dělali Ostravaci, po rozjezdu třeba z Čadce se zadní vůz odpojil a bylo to tak akorát.
Ale při dílnách jim to vyhazovali a ještě na ně psali nějaká hlášení o neschválených úpravách... [kladivo]
Inu, Ordnung muss sein [sad]

(Příspěvek byl editován uživatelem aleš_liesk..)
Všichni jste volové. Servít
Pondělí, 03. listopadu 2025 - 09:39:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3131
Registrován: 4-2011
8447 hnus, když jsem si tam byl já uloupit nějakou tu hliníkovou polici z 076, tak jsem se divil, že tohle zloděje kovů nezajímá, protože to tam nikde nechybělo.

Aleš_Liesk. prý, krom 069/070 to vypínání zadního vozu bylo doděláno i na naše ex ústecké panťáky.
Pondělí, 03. listopadu 2025 - 09:51:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3132
Registrován: 4-2011
Jinak co jsem slyšel, tak s brněnským střídavým panťákem to taky nevypadá dobře, údajně má poruchu trafa a trakčáku, zničený lak od odstraňování čmáranic a snaha to nějak dát do pořádku není, takže jestli si to neodkoupí ZSSK, tak asi taky konec.
Pondělí, 03. listopadu 2025 - 10:53:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2404
Registrován: 3-2015
No to to teda dopracovali.. Takže je možný že budou neprovozní obě jednotky. Tak alespoň, jako výstavné kusy.
I když by asi fakt bylo jednodušší obě jednotky svěřit někomu z SK.
Pondělí, 03. listopadu 2025 - 11:18:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4224
Registrován: 12-2006
Pokud vím tak brněnský neprošel elektro revizí kvůli vadnému trakčnímu motoru.
Pondělí, 03. listopadu 2025 - 11:59:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3133
Registrován: 4-2011
Tom350: tak to je asi jeden z více důvodů, proč je neprovozní.
8447
Pondělí, 03. listopadu 2025 - 14:35:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 50
Registrován: 9-2019
Ostravské_tornádo:
"8447 hnus, když jsem si tam byl já uloupit nějakou tu hliníkovou polici z 076, tak jsem se divil, že tohle zloděje kovů nezajímá, protože to tam nikde nechybělo.
Aleš_Liesk. prý, krom 069/070 to vypínání zadního vozu bylo doděláno i na naše ex ústecké panťáky."

Všechno bude... Police už tam tuším nejsou nikde. Zůstávají jen ty nový z Parsu v šedivý barvě se čtverečkovým výpletem ze železa. Pamatuju tam kolonu vykradených a zdevastovaných Béček z Brna, kde police byly, a za 2 týdny tam nezůstala jediná.


ZSSK určitě 560 od ČD kupovat nebude, to když už, tak by si to do nájmu možná vzal nějaký tamní spolek, ale bůh ví, jak to dopadne...
Teoreticky mají v Brně tuším 560.021, odkud by to mohlo bejt k mání..? Pokud se to všechno samozřejmě nevyvezlo do Třebový.
Pondělí, 03. listopadu 2025 - 16:22:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4225
Registrován: 12-2006
V Brně se nachází 560.023+024 k tomu 2 vložáky a jako zdroj náhradních dílů, kdyby se něco těm dvěma stalo tak je tady ještě 560.021. Pak je tady ještě vrak toho Slovenského? 560.019?
8447
Pondělí, 03. listopadu 2025 - 17:06:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 9-2019
Tou 021 jsem si nebyl úplně jistej, ale jsem rád za potvrzení. Slovenská 560.019 byla odložena do "Suezu", nebo jak se tý volně přístupný oblasti dole pod depem v Majlontu nadává, s nějakými nákladními vozy, ovšem ty zas na rozdíl od 560 zase zmizely bůh ví kam. Doteď jsem nepochopil, proč ji nesešrotovali s tou 015 někdy před 4 lety.

Tehdy se do Suezu cca na rok odstavilo asi 20 vozů B a B(D)tax, který dopadly naprosto katastrofálně... Část z nich se odvezla do Třebový k likvidaci, zbytek z nějakýho důvodu stále stojí na očích vytaženej zpátky do depa... Podle mě je to taky jeden z důvodů, proč tam lezou různí sprejeři a dávají holt zabrat i BAXIně. 😐
Pondělí, 03. listopadu 2025 - 22:12:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3842
Registrován: 2-2007
to vypínání trakce zadního vozu si dělali Ostravaci, po rozjezdu třeba z Čadce se zadní vůz odpojil a bylo to tak akorát.
Ale při dílnách jim to vyhazovali a ještě na ně psali nějaká hlášení o neschválených úpravách...


Co jsem na nich jezdil, vždy bylo funkční odpojení zadní sekce, rekonstrukce byla určitě schválená.
Ústecké zase pro změnu měly rekonstrukci na osvětlení soupravy, bylo možné ovládat ze stanoviště strojvedoucího, u bohumínských se osvětlení vozů muselo provádět ručně v každém voze zvlášť.
Úterý, 04. listopadu 2025 - 11:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3134
Registrován: 4-2011
Rumek: Ano, to je pravda, že naše panťáky měly to ovládání osvětlení ze stanoviště a snad i topení. Akorát když přišly do Slezska a na Moravu, tak už se to nepoužívalo, protože to bylo různě namíchané s těmi, co tu úpravu neměly.
Úterý, 04. listopadu 2025 - 22:29:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 3-2025


Současný stav hnacích vozů 079/080 ve Valašském Meziříčí. Vzhledově na tom nevypadají nějak špatně
Středa, 05. listopadu 2025 - 14:23:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18986
Registrován: 11-2002
Koukám, vložáky to vlastně k dispozici má. Jen přeřadit a protáhnout kabel... [blesk][proud]
Středa, 05. listopadu 2025 - 15:05:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 300
Registrován: 7-2024
Jena:
"Koukám, vložáky to vlastně k dispozici má. Jen přeřadit a protáhnout kabel... [blesk][proud]
"
Vypadalo by to velice zajímavě [biggrin][proud]
Neděle, 09. listopadu 2025 - 16:31:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1605
Registrován: 1-2006
Jelikož příspěvek totálně zapadl ( nedivím se ).

Měl bych prosbu. Netušíte někdo odstíny té šedé ústecké jednotky ?
460.075

Bočnice je určitě světlejší než střecha která by měla být Ral 7005.
Děkuji
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo... a když né to, tak použij flexu!! Jinak tě už nic nezachrání... Je to v řiti. Dneska ani flexa nepomohla!

Na K-reportu od 23.ledna 2006
Neděle, 09. listopadu 2025 - 21:36:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3137
Registrován: 4-2011
To bude vědět TajemnýEM, střechy nejspíš zůstaly nepřemalované po verzi 1988.
Neděle, 09. listopadu 2025 - 23:28:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3138
Registrován: 4-2011
Přidávám nějaké fotky z poslední velké tornádové akce:


















Pondělí, 10. listopadu 2025 - 12:09:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 789
Registrován: 6-2023
Ostravské tornád:
Nejsi náhodou ten cosplayer jak hraje na housle? Něco z toho bylo i na Instagramu.
Pondělí, 10. listopadu 2025 - 13:02:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3139
Registrován: 4-2011
carloromano: o tom nic nevím xD
Tajemný_em
Pondělí, 10. listopadu 2025 - 17:50:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4987
Registrován: 5-2002
Ostravské_tornádo:
"To bude vědět TajemnýEM, střechy nejspíš zůstaly nepřemalované po verzi 1988."

Moc mě těší Tvá důvěra, leč o přesných odstínech nevím ani prd. Jisté je jedno: že odstíny u ústeckých "vlků šediváků" nebyly jednotné. Třeba 79/80 ještě měla střechu šedohnědou (ČSN 2179 ≈ RAL 7002), která byla předepsaná k zeleno-žlutému unifiku, další panťáky měly třeba už střechu "jen" šedou, bůhvíkterého odstínu. I ta "hlavní" šedá na skříni byla u některých panťáků tmavší, jinde světlejší. Totéž modré proužky, kde byly různé odstíny i jejich šířka... Tyhle nátěry se aplikovaly skoro 5 let, u části (UL) panťáků dokonce opakovaně. Pochybuji silně, že tenkrát v Šumperku měli jednoho dodavatele, který dodával jednotné odstíny. Takže nešťastnému modeláři pak nezbývá, než zkušeným okem odhadnout a experimentovat.
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
Pondělí, 10. listopadu 2025 - 22:25:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3140
Registrován: 4-2011
Tajemný_em: Právě dává smysl, že šedý vlky měly střechy od zelenožlutých, protože jestli v letech 1988 - 1992 dostaly nový nátěr, právě ten zelenožlutý, ve třídě 1, tak by byl nesmysl hned po 4 letech dělat nový lak na střechu, ten šedý vlak byl asi lak 2, ostatně na 085/086 bylo hezky vidět kolem dveří, že pod šedou barvou je zelená. Jinak si pamatuju, minimálně u jednoho panťáku, v tom už oficiálním starším modrošedým unifiku, byly červené dveře v určitém světle takové jako třpytkové. Jestli lo bylo tím, že to bylo už staré vyšisované, nebo tak mělo být, to těžko říct. Každopádně, i k dyž jsem na panťáky viděl z okna každý den, ty změny v nátěrech byly pozvolné, že mi to ani nepřišlo, že se to tak rychle měnilo, teda krom změny ze zelenožluté na šedého vlka, to byla hodně viditelná změna a občas byly i různě barevně kombinované jednotky. A potom ta poslední unifik verze před Najbrtem, s tou světlou šedou, to bylo taky hodně nápadná změna. Hlavně ta střecha, neumím tu barvu pojmenovat, ale byla, no zvracícího smajlíka tu nemáme, ale přesně by jí vystihl. Nejhezčí střechu měl asi Najbrt 1. On vůbec Najbrt 1 byl na těchle panťákách hodně pěkný.
8447
Úterý, 11. listopadu 2025 - 08:24:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 9-2019
Netrvalo dlouho, a 460.079/080 ve ValMezu posprejovali...
Úterý, 11. listopadu 2025 - 08:53:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3141
Registrován: 4-2011
8447: to snad ne, snad karma zafunguje. Někdo by jim měl posprejovat okno od bytu.
V Chomutově byl sice na dešti, ale za ostnatým drátem.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravské_tornádo.)
8447
Úterý, 11. listopadu 2025 - 09:57:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 59
Registrován: 9-2019
Bohužel ano. Tak "doufám", že to taky po vzoru 560 odstaví kvůli slezlýmu laku po graffiti...
Úterý, 11. listopadu 2025 - 13:10:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3142
Registrován: 4-2011
8447: jj, 560 prej má slezlej lak, poškozený TM a vytelký olej z trafa.
Čtvrtek, 13. listopadu 2025 - 13:55:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 580
Registrován: 12-2007
Kdyby se někomu hodilo - barvy na čela 460

Nejkrásnější pohled na svět je ze stanoviště lokomotivy.
Čtvrtek, 13. listopadu 2025 - 13:56:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 581
Registrován: 12-2007
A vložáky 460

Nejkrásnější pohled na svět je ze stanoviště lokomotivy.
Pj29
Pondělí, 15. prosince 2025 - 10:25:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 1-2010
Obsloužila někdy jednotka řady 460 trať č. 290?
15 let na K-reportu
El_Barto
Pondělí, 15. prosince 2025 - 11:01:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 377
Registrován: 9-2024
Ano, jednotka 460.069/070 tam jezdila kvůli poznání strojvedoucích 10.12.2022 a pak jezdila 11.12.2022 i s lidmi např. na Os 3626. 12.12.2022 na vlacích Os 3631, 3634, 3685, 3642, 13723 a 3646 jezdila jednotka 460.075/076. Potom už nejspíš nic, do konce prosince jezdily různé náhrady 843 nebo 362 s klasikou a začaly se rozjíždět pantery.
Úterý, 16. prosince 2025 - 19:44:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3145
Registrován: 4-2011
El_Barto: Týjo, taková škoda, že jsem o tom nevěděl, zrovna 075/076.
Čtvrtek, 25. prosince 2025 - 22:36:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1609
Registrován: 1-2006
Úplně jsem zapomněl, že jsem tu pokládal dotaz na laky 😅.
Samozřejmě jsem ani nečekal přesný čísla ČSN nebo RAL, jsem rád i za to přiblížení. Každopádně děkuji za odpovědi.
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo... a když né to, tak použij flexu!! Jinak tě už nic nezachrání... Je to v řiti. Dneska ani flexa nepomohla!

Na K-reportu od 23.ledna 2006
Sobota, 10. ledna 2026 - 18:04:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1081
Registrován: 8-2007
Jednotka 460.069+070 dnes přistavena v České Třebové na místo, kde se šrotuje.
Neděle, 18. ledna 2026 - 22:41:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 818
Registrován: 6-2023
Existují ještě 560 008, 560 027 a 060 040? Podle tabulek stále existují, ale byly zasaženy požárem v roce 2023.
¡Ay que lindo! Eda, he's so cute! Who's a widdle guy? Who's a widdle guy? Is it you? Is it you?
Středa, 21. ledna 2026 - 22:21:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3328
Registrován: 9-2003
Existují ještě 560 008, 560 027 a 060 040? Podle tabulek stále existují, ale byly zasaženy požárem v roce 2023.
Neexistují dávno.
Jednotka 460.069+070 dnes přistavena v České Třebové na místo, kde se šrotuje.
Vypadá to, že 460.069+070 už to má za sebou. Už na místě, kde se šrotuje, není.
Sobota, 24. ledna 2026 - 17:23:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19153
Registrován: 11-2002
Když ještě o šroťáku 460 ani nepomyslely..
Pondělí, 26. ledna 2026 - 13:08:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3154
Registrován: 4-2011
Jena to je ten druhý, snad z jediných 2, co spolu s 069/070 obdržely tohle barevné schéma.
Těm ústeckým zbývalo ještě něco přes půl roku provozu "doma". I tak to bylo celkem neuvěřitelné, že některé ústecké panťáky se dočkaly ještě skoro 17 let provozu, to je bez 2 let stejná doba, jako je pamatuju v Ústí. Ale zase škoda, že padesátky se nedožil ani jeden, dokonce ty nejnovější skončily jako jedny z prvních.

A vlastně z těch sedmi posledních provozních, ten nejstarší vydržel nejdéle.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravské_tornádo.)
Tajemný_em
Pondělí, 26. ledna 2026 - 20:58:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5033
Registrován: 5-2002
Ostravské_tornádo:
"Jena to je ten druhý, snad z jediných 2, co spolu s 069/070 obdržely tohle barevné schéma."

Ještě brněnská 560.003/04 v tom jezdila. Ale všechny tři se v detailech lišily.
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
Úterý, 27. ledna 2026 - 11:49:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3157
Registrován: 4-2011
Tajemný_em brněnské nepočítám.
Jinak jsem si uvědiomil, že ta 027/028 nebyla nejstarší z těch 7 posledních, starší byla 011/012 a 023/024, které dojezdily ještě před výlukovou posilou, ale ta 027/028, co vydržela do úplně posledního dne provozu 460, byla poslední z první série. Pak byla slovenská série, pak krátká série bohumínská a nakonec nejnovější ústecká.
Jinak ta slovenská rérie měla údajně z výroby hnědou koženku pultů stanoviště (naše modrou), je to tak? Proč tam byla tato odlišnost?
Úterý, 03. února 2026 - 17:36:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18088
Registrován: 12-2009
z rychlíku
VM
Čtvrtek, 05. února 2026 - 02:21:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 214
Registrován: 6-2018
Ohl: Veľká vďaka za aktuálnu fotku historickej 460 po dlhom čase[wink]

Nastal nejaký posun v jej prípade, ohľadom jej opravy a ďalšej prevádzky, prípadne sú nejaké nové informácie o jej osude? Či bude zatiaľ len tak stáť bez použitia až kým sa z nej nestane vrak?
Youtube: Pantograf 460 channel

URL: https://www.youtube.com/channel/UCUz6dVwn32q-KhOmf-Xz5IA

e-mail: pantograf460.em488@gmail.com
ElektrickaJednotka
Čtvrtek, 05. února 2026 - 19:15:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 389
Registrován: 4-2019
Něco jsem slyšel o opravě vložáku, ale jezdit už nebude, prý jen statický exponát - takže prakticky [smrt]
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.