| Diskuse » Železnice » Ostatní země » Archiv diskuse Ostatní země do 25. 1. 2026 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse Ostatní země do 25. 1. 2026dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1120 Registrován: 1-2004 |
Před dvěma roky touhle dobou výluka nebyla... (Příspěvek byl editován uživatelem Canfranc.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6490 Registrován: 6-2019 |
Canfranc: nádherné fotky, díky! Koukám, že na tu Etnu budu muset vylézt (nějakou ne moc běžnou trasou), dokud na to mám, je to pěkná hora, nyní dostupná od 15,- eur z BTS :-) Kupodivu i u Taliánů se to dodržovat umí Momentík, tobě se povedlo na webu TI spáchat rezervaci na tichý oddíl? Já ho v náhledu nenašel ani u IC, ICN ani na ETR 700.
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1121 Registrován: 1-2004 |
Jako bonus vlečka do přístavu v Catanii: Po příletu vypadala Ruzyně takhle: |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 75566 Registrován: 4-2003 |
Náš příjezd do Vídně vypadal takhle: Samozřejmě NJ jel včas (narozdíl od 3/5hodinového zpoždění směrem do Švýcarska), když to člověk nepotřebuje. Pokračovali jsme na Cmunt až za dvě hodiny), tak jsme se šli provětrat po městě - vichr, sibérie... (Přes den ve Vatikánu ještě hezky, ale už večer v Padově a následně Benátkách taky už nebylo zrovna vedro.) Ale před Cmuntem jako když utne - po sněhu ani památky a i vcelku teplo bylo, že jsme si i jedno rychlý při estupu ve Velenicích dali. (Až následně jsme jeli do Vatikánu budějckého. ) AŠM: Trenitalia nevím - tam nejde samostatná místenka. Něco jsem řešil přes web Interrailu (tam jde vybrat typ místa, jen u lůžek to umí jen celý singl, tj. pro 2 osoby dva singly - servisní poplatek se někdy ukáže, u denních ne, ale cena je i tak vyšší jak u pokladny o nějaké 2 nebo 3 €). Část přes https://www.raileurope.com/ (tam jde za poplatek vybrat často i místo, jen na mobilu se mi nepodařilo přehodit měnu z dolarů na jinou měnu). A protože jsem zpátky chtěl lůžko, nebo aspoň lehátko jen pro dva, tak zbytek na pokladně, což byl trochu boj. Nicméně místenku na konrétní místa na IC se vyřídit podařilo, podobně pak noční vlak do Říma - bohužel místo lůžka jsme měli stejně jen lehátko, ale aspoň jen pro dva (110 € stojí). (Rezervaci do Bussiness na Direttissimu jsem si radši vyřídil na webu, už tak za mnou byla docela fronta...) Prvotní snaha všude (Messina, Siracusa) byla odeslat mne k automatu, který ale samostatnou jízdenku neumí. Asi nejhůře dopadl web Nighjetu, kde teď mám vlivem nějaké chyby (které jsem si bohužel všimnul až moc pozdě) na 14. prosince dvě místa z Florencie do Vídně, zrušit/vrátit to nejde a jezdit se mi tam kvůli tomu teda fakt nechce, takže to halt asi nechám propadnout. Jo a bacha, jízdenka z automatu se pak musí aktivovat a má jakousi podivnou časovou platnost. Takže jsme měli jízdenku např. Trapani - Cefalú, ale zároveň se počítalo jakýchsi 240 minut. Nicméně nám stačilo ject jen tam a dle vlakvedoucí nijak nevadilo, že to trvalo hodin skoro pět. Tak nevím. Ale ono teda většina jízdenky moc neřešila, snad s jedinou výjimkou, která dokonce chodila nejen za výchozí stanicí. |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 75572 Registrován: 4-2003 |
Jinak teda vlečka do přístavu v Catanii se možná stane dalším místem, kde koleje zmizí beze stop - cosi se tam dělo. A ještě jeden poznatek - zatímco návratek za zpoždění ICN (většina vznikla před Římem a v Římě) byl vyřešen rychle a v podstatě automaticky, na totéž za násobně vyšší zpoždění s rakouským NJ čekám už skoro týden. Skoro bych to čekal opačně. Dotaz: Je už nějakej pátek, kdy se mluvilo/psalo o obnovení přeshraniční tratě mezi íránským Khafema afghánským Rozanakem. Tušíte někdo, zda to skutečně nastalo a zda včetně avizované osobní dopravy? Hned tak se tam asi nevypravím a už si pořádně nepamatuju, kde na webu jsem vlastně pořizoval jízdenky na íránské vlaky, ale spíš jen jestli je to vůbec na pořadu dne, protože podobných slibů je zásoba všude... A když by se to v oblasti někdy uklidnilo, nějakej ten tejden by se tam strávit nechal (Sýrie, Írán, Afgánistán) - za těch 20 nebo 30 let na to třeba i budu mít už čas, jestli nebudu dřív v penále. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6507 Registrován: 6-2019 |
Osobní doprava určitě ne. Nicméně Afghánistán a přidružené regiony severně od něj, mám na čekací listině, čekám na schválení dovolené (letecky do Střední Asie, tam pár týdnů, po zemi přes Mazáre Šaríf, Kundúz a Fajzabád do Vachánského údolí, dále zpět stále po zemi do Kábulu, pár zajímavostí v okolí a přes Chajbarský průsmyk do Pešaváru a nejspíš z Islamabádu zpět dom). V případě zdržení někde na severu konec v Kábulu. Nyní je hodně vhodná doba, je tam klid a levně, tak bych to nerad proxxal. Sýrii bych si rád zopakoval a to dohromady s Libanonem, chybí mi tam pár zajímavých míst, nicméně to se dá v pohodě zvládnout za týden, prostým proházením směn. Kdyby tě z toho něco zaujalo, můžeme to probrat 13. v sobotu ve Veselí.
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Administrátor Číslo příspěvku: 75578 Registrován: 4-2003 |
Jo, zajímalo by mě to. Už jen proto, že se tam asi jen tak nedostanu. Už poslední návštěva Íránu se nestkala zrovna s pochopením, a to tam byl zrovna úplný klid... Dám to i sem: Polská data pro nový JŘ nejsou ještě asi kompletně nahraná (ani na webu PKP), nicméně po pár pokusech se potvrzuje, že opravdu začne jezdit odpolední spoj směrem do Litvy, tak jak píše seat61. Takže půjde ject ráno z Prahy (raději košickým Pendolinem s přestupem na Sobieskiho, ale dalo by se i přímou Varšavou, když by jela včas a čtvrt hodiny na přestup by stačilo) a v půl dvanácté je příjezd do stanice Vilnius. (Podobně opačně.) Takže kdo by to chtěl absolvovat, dá se při brzkém odjezdu z Prahy druhý den večer přijet až do Helsinek, případně třetí den ráno už pochodovat za polární kruh. Sice jsme to takhle neplánovali (chtěli jsme se motat kolem Krkonoš a krkonošským nočníkem ject do Varšavy na dopolední spoj), ale možná návštěvu Pobaltí zkrátíme a o to víc si projedeme Finsko. Jen teda tam ještě zkusím radši napsat e-mail, abych měl aspoň něco v ruce, až tam po nás někdo bude chtít platit poloviční jízdné. |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 75583 Registrován: 4-2003 |
A ještě poslední postřeh k jihu Itálie: Provoz se zřejmě poměrně brzy vrátí i na trať Catanzaro Lido - Catanzaro Sala, a to včetně odbočky do stanice Catanzaro. Na tabulích ve stanici Catanzaro Lido se psalo něco o roce 2025, nicméně minimálně na spojce z „hlavní” tratě Catanzaro - Lamezia reálně tak do roka nebo dvou. Přestupní dvoukolejná(?) stanice/terminálek umístěná kolmo na tu stávající (Catanzaro Lido) se před dokončením už vcelku tvářila. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16710 Registrován: 12-2007 |
Provoz mimo severní a severojižní trasy formou náhodných výstřelů, Zde vypíchnu, že slušný takt je na severojižní trase Termini Imerese - Agrigento, a to snad i lepší než v relaci Messina - Catania, resp. zejména navazujícím úseku Catania - Siracusa. Mmch. cca 30km (!) část tratě mezi Messinou a Katánií je překládána do tunelové trasy. Podle tetičky Wiki dojde nejprve ke zprovoznění jižní části se spojkou na původní trať (asi to samé co bylo v letech 2001 - 2016 u San Lorenza) a z toho, co v tom článku je psáno, to vypadá, že původní úsek přinejmenším severně od té propojky zůstane (pro regionální dopravu) zachován. ------------------------------------ A zde "z jiného světa" (zejména co se intervalu týče, a to jsem si až zpětně uvědomil, že záběry jsou ze sobot/nedělí; v pracovní dny by v některých úsecích jelo ještě víc spojů) - videosestřih ze švýcarských 1000mm tratí RBS (Bern - Worblaufen - Worb/Unterzollikofen/Solothurn) a ASM (Solothurn - Langenthal - St. Urban a Biel - Ins), zejména z let 2023 a 2024, v malé míře z let 2018 a 2019: https://www.youtube.com/watch?v=Q9wrb2xXEi8&pp=0gcJCSMKAYcqIYzv Horní řada: zleva Bern RBS (podzemní nádraží, které bude v roce 2029 nahrazeno novou, prostornější stanicí) 6/2018, Boll-Utzigen (stanice v přeložené poloze od roku 2020) 4/2024, Bätterkinden (pásmová stanice na trati do Solothurnu) 4/2024; prostřední řada: zleva St. Urban (za stanicí u kláštera + zaterčovaný úsek za zastákou Ziegelei) 4/2024, Worb Dorf (cca půl roku před náhradou těchto starých tramvají novými) 4/2024; dolní řada: zleva Solothurn 6/2019, Biel/Bienne 6/2018, Ins (stejná jednotka jako "o fotku vedle", ale mezitím jiný nátěr) 7/2021. |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 75635 Registrován: 4-2003 |
Jo, na tuhle přeložku jsem zapomněl. Tam jsem ale (z vlaku) moc žádnou činnost neviděl. Stejně jako jsem neviděl/přehlédl odbočnou trať ze stanice Chianchitta. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 137 Registrován: 5-2022 |
Planuju dalsi akci na unor, vlakem na Sicilii a vylezt na Etnu Zatim vyhrava varianta: 1) praha - linz (jizni expres, 1.trida) 2) linz - Venezia (nightjet, luzko) 3) venezia - milano (freccia, bussines) 4) milano - siracussa (ICN, luzko) Nekdo nejake doporuceni? Zarazilo mr ze ve vlaku ICN neni razen vuz s kupe Superior, to znamena ze bez sprchy v kupe, s tim sme dost pocitali (ale cetl jsem ze prochazi reko, takze asi kvuli tomu) jsou sprchy alespon ve voze? Dalsi vec Etna - Uplne nahoru se da jen s pruvodcem, jenze vetsinou je to v kombinaci s lanovkou a plesnivejma autama. Da se to udelat pesky od spodni stanice lanovky? Nebyl nekdo nahodou? |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 75699 Registrován: 4-2003 |
Na Etnu jsem chtěl, ale kvůli NAD jsme to odložili na „někdy příště”, navíc stejně bylo celej tejden nahoře hnusně a bylo by prd vidět. Na cestě do Benátek bych asi raději důrazně připomenul, kdy budete chtít snídani (že fakt ne 2 hodiny před cílem... ). FR bussines vzít určitě tichej, ve většině vlaku byl jinak dost rachot. Případně si připlatit trochu víc za Executive a mít to s pořádným obžerstvením. Prémiová čekárna v Benátkách ale asi není, aby se člověk nadlábnul už tam. Naopak do Lince bych 1. třídu určitě nedoporučil, ARmpee829 za peníze navíc nestojí - stačí si tam zaskočit na jídlo. (Ale samozřejmě každej to má jinak.) Na ICN pak bacha na odjezdy s náskokem (plus kdybyste chtěli někam jinam, tak se včas nahlásit, jinak vlak stanice projede). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6591 Registrován: 6-2019 |
Prémiová čekárna v Benátkách ale asi není, aby se člověk nadlábnul už tam. Lounge, kde se dá nějak slušně najíst jsem ještě u kolejí neviděl (na rozdíl od letišť, kde jsem se mohl výhodně přežrat a ožrat). Na Svatý Lucii jsou místo lounge mraky zlodějíčků a předražený všechno, sámoška nikde. Na Mestre lze zakoupit naproti nádraží lahváče a něco u Arabů, za malým parkovištěm si lehnout na chodník po vzoru místních bezďáků, nohy natáhnout do ulice a pochlastávat, aby člověk tu změnu rozdejchal. U Etny já měl pro změnu parádní počasí, ale zase mi chyběl jeden den na výstup navíc. Na ICN pak bacha na odjezdy s náskokem Já si vybral hodně obskurní ICN Salerno - Torino, které jezdí jen o víkendech a zastavuje jen na Tiburtině a pak v Piacenze. Kolem Neapole kroužil po nákladních tratích a spojkách, v Pise jsme čekali na odjezd podle JŘ hezky u peronů, ale neveřejně, v Miláně včas. Jejich velkoprostory jsou s tlumeným světlem, slušně topící, ovšem v letní sezóně bych to nechtěl ani vidět. ![]()
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Administrátor Číslo příspěvku: 75705 Registrován: 4-2003 |
"Prémiová čekárna v Benátkách ale asi není, aby se člověk nadlábnul už tam. Lounge, kde se dá nějak slušně najíst jsem ještě u kolejí neviděl (na rozdíl od letišť, kde jsem se mohl výhodně přežrat a ožrat)." To naopak Executive ve FR docela splňuje. V Benátkách mě překvapila drzost racků, kde mi jeden málem přistál na hlavě (nakonec mě jen štrejchnul), když jsem vyndal kus vánočky. Až následně jsem s přečetl varování, že jezení na veřejnosti se právě z toho důvodu nedoporučuje. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 138 Registrován: 5-2022 |
Moc díky vsem za rady, je super ze at se zepta clovek na jakoukoliv destinaci, tak uz tam nekdo byl a poradi![]() Booknul sem to nakonec takto: (dame pauzu jeste ve meste Peschiera na navstevu nadrazniho baru a trida executive v techto vlacichcneni) Jeste by me zajimalo, zda v ICN nabizeji neco k jidlu a piti, ci se mame poradne predzasobit Jeste by me zajimalo, |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 75713 Registrován: 4-2003 |
V ICN by něco být k dispozici mělo být (nabídka visí tady), ale jelikož se nikdo za celou cestu neobtěžoval cokoliv nabízet (ono teda se vlastně za celou cestu nikdo moc neobjevil, co by vypadal jako obsluha...), tak jsme to nevyzkoušeli a najedli se akorát na trajektu a pak až mimo vlak. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26061 Registrován: 3-2007 |
Koukám levnější než u JLV ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6598 Registrován: 6-2019 |
Podle těch fotek napůl junk food. ![]()
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Administrátor Číslo příspěvku: 75795 Registrován: 4-2003 |
Musel jsem si hledat, co tohle spojení vůbec znamená. Ale jo, to zase musím souhlasit, že u nás to sice stojí o něco víc, ale prefabrikované amarouny se až tak moc nevyskytujou. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6616 Registrován: 6-2019 |
Celý vyspělý svět jede na syntetických napodobeninách jídla. Jsou i výjimky, třeba Skandinávci to honí víc do zdravé výživy, Francouzi zase preferují kvalitu, ale opravdu kvalitní jídlo si člověk dá mnohem spíš někde na trhu v Džalalabádu, Lagosu nebo v nějaký zapadlý řiti světa, než italském vlaku. Kolem mě jeli s tím vozíkem několikrát, ale vždy jsem se radši normálně najedl někde v bufetu na/u nádraží. A překvapivě dobře. Za měsíc mě čeká několikadení akce v GB, to bude zase gastro tortura (nikdy nezapomenu, jak kolegovi zaměnili ráno někde v kavárně kafe a málem dostal infarkt ).
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Kofolytik
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 506 Registrován: 10-2003 |
Dnes to opravdu spustili. Jezdí se mezi Catanzaro Lido a Catanzaro Citta! |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6375 Registrován: 11-2006 |
V bezedných vodách internetu jsem narazil na "zahradní" železnici na okraji Ósaky. Je vidět, že i Japonci si rádi hrají. Malá železnice Sakuradani.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
|
|
Administrátor Číslo příspěvku: 75828 Registrován: 4-2003 |
Kofolytik: Tak to docela koukám. Kolejově moc nechybělo, ale zázemí ještě před měsícem moc kompletní nebylo. Ale na to to nejezdí a asi byl zájem to stihnout. AŠM: Taky jak kde. V nočním vlaku (Caledonian Sleeper) byla před pár lety nabídka slušná (a cenově narozdíl od jízdného nijak extrémní - poděkujeme JLV ), u denních spojů to bylo tak půl na půl. V Irsku bylo cosi jako JV akorát na mezinárodním spoji z Dublinu do Belfastu (a jednom obratu na jih), nicméně obsluha se projevovala tak, že mě chuť si cokoliv dávat přešla (pomalu jak po revoluci u nás ). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6684 Registrován: 6-2019 |
10. 2. bude obnovena osobní doprava mezi Tanzánií a Zambií. Ze dvou párů vlaků týdně je však bohužel jen jeden (==> vyprodanost). (zdroj: TAZARA)
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Kejvačka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3551 Registrován: 10-2004 |
Kim Čong Un po delším čase opět pronesl projev z železničního vozu, ve vláčku maje autíčko. KLDR, město Sinuidžu (Sinuidžu-ši, transkribuje se takto, ale čte se prakticky Sinydžu-ši = 신의주시 ). Zdroj: KCNA.kp (Opakuji: Nejsem zastáncem tamního klerofašistického režimu. Byl jsem jím v minulosti, za což jsem spáchal sebekritiku.) (Příspěvek byl editován uživatelem Kejvačka.)
Dějiny píší vítězové.
Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní. Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 150 Registrován: 5-2022 |
Kejvacka: slusna exotika, nevite zda existuje sance (napr pres Koryo tour) na cestu primym vozem Moskva - Pchjongajang? Ted sou nejaky nasponovany vztahy tak asi moc ne ale jestli to slo treba v minulosti? Max naklady bych videl cca 250.000 czk Me je zas cela politicka situace ve svete naprosto ukradena, zajima me to z ciste zeleznicniho a cestovatelskeho hlediska |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26185 Registrován: 3-2007 |
AF: Proboha neposílejte dolary Kimovi - to on přesně potřebuje. Nakonec Putin taky. Jinak v minulosti se tam pár Evropanů vlakem dostalo (tuším z Číny), ale Kim to pak zařízl, aby neviděli něco, co by se neslučovalo s potěmkinovským divadlem, co tam zažívají turisté. Mne tedy představa, že musím bydlet v hotelu, kde mi polepí okna neprůhlednou fólií, abych neviděl to, co nemám, neskutečně nasrala navždy - no asi to máte se soudruhem Kejvačkou jinak. Jinak si přečtěte třeba tu Špitálníkovou, jak tam byla (koreanistka) tuším dva semestry na univerzitě a jak to tam fungovalo - já ybch řekl, že to normálnímu člověku stačí. Jste pražák, mají to v městské knihovně (třeba). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6709 Registrován: 6-2019 |
AF: Není. Oni nejsou tak blbí jak vypadají z vnějšku a poučili se.
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 151 Registrován: 5-2022 |
Mladejov: Ja bych tam ani nikde ubytovanej poradne nebyl - to jejich divadlo me taky nezajima. Chci pouze projet nejdelsi primou linku sveta (primy vuz) dat jednu noc na hotelu a pak odletet zpet. Ale chapu, ze to asi neni mozny - zeptat sem se ale musel. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6711 Registrován: 6-2019 |
To nejde, nebýt ubytovaný. To je úplně jiný svět. Doporučuji (zdaleka nejen Vám) tak půl roku studia nasávání informací před jakoukoli cestou někam do neznáma. Zní to banálně, ale úplně běžně se setkávám po světě s lidmi, kteří neznají nebo nechápou ani základní kulturní rozdíly, historii, politický vývoj, prostě poměry v zemi a to ani v takových základních věcech jako jídlo, práce, víra, zvyky atp. Vypadá to pak hodně blbě, obvzlášť, když do toho vrazíte pár set tisíc a vyvolává mnoho trapných situací a nakonec je návštěvník pro místní vlastně za hlupáka.
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 152 Registrován: 5-2022 |
Asi jsem se celkove blbe vyjadril. V nejblizsi dobe nemam v planu do S koreje cestovat. Nicmene po prispevku pana Kejvačky jsem si vzpomnel na relativne nedavne obnoveni provozu tohoto primeho vozu a tudiz me s vyhledem do budoucna zajimalo, zda existuje vubec sance se do tohoto primeho vozu dostat jako turista pres mistni cestovni agenturu (koryo apod). Uvedenou castku 250.000 jsem dal jako maximum ceho jsem schopen a ochoten do dovolene na osobu investovat. Jinymi slovy, muj dotaz byl ciste ze zvedavosti, zda treba nekdy v minulosti (soucasna situace neni dobra) bylo mozne cestovat PRAVE TIMTO PRIMYM VOZEM (Moskva - Pchongjang) Bez tohoto spojeni me S korea vubec nelaka ani do budoucna Celkove si tak ruzne planuju akce co me zajimaji a pak se pro neco rozhodnu a neco necham ve stadiu uvah (jako pravdepodobne toto) V nejblizsi dobe mam 100% potvrzenej uplnoi zacatecnickou akci vlakem Praha-Siracusa-Ragusa s vystupem na Etnu a navstevou Strombolli a pak na cervenec Pamir highway v Tajikistanu s cestou vlakem Tashkent - Dushanbe a Andijon - Tashkent Takze jestli jsem se nekoho otazkou na S koreu dotknul, tak se omlouvam a verte tomu, ze nez nekam jedu, tak si informace o dane zemi vzdy prostuduji |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26190 Registrován: 3-2007 |
No mne rozhodně ne.. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 823 Registrován: 8-2017 |
Cestu, jak si to představuje AF se povedlo zrealizovat Helmutovi v roce 2008. Zde blog vc. odkazu na 26minutove video. Co mi říkal, tak po jejich cestě, kdy byli všichni tak překvapený, že se tam objevil Evropan, že je nechali projet už to vůbec nešlo. (Příspěvek byl editován uživatelem Nocni_spoje.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6716 Registrován: 6-2019 |
pak na cervenec Pamir highway v Tajikistanu s cestou vlakem Tashkent - Dushanbe a Andijon - Tashkent Raději tam mluvte o Taškentu, Dušanbe, Andižanu, Oši, Pamírském traktu apod. A i v češtině je to tak správně :-) V červenci tam bude dost šílené vedro, nicméně asi pořád snesitelný. Hnusné je to v plackartách a obščich vozech bez klimatizace a často i vody. Já se tam mihnu na podzim, pravděpodobně, kdy už by ty nejhorší vedra mohly polevit, ale při změnách klimatu jeden nikdy neví. akze jestli jsem se nekoho otazkou na S koreu dotknul, tak se omlouvam Mně taky ne, jen mi to přišlo nesmírně naivní.
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6718 Registrován: 6-2019 |
Občas se zde objeví dotaz na Bagdádskou dráhu. Tohle poměrně aktuální video ukazuje současný stav nebo spíš konec. Každý jistě rozpozná lokomotivy dodávané na Blízký a Střední východ. Připomínám, že ještě relativně nedávno, přes nástupem ISIS (ke kterému tzv. vyspělý západní svět pořádně přispěl) jezdíval i dálkový spoj z Ankary do Mosulu. Inu, export demokracie v praxi: odkaz Spolu se stavbami v Turecku a zjevném nezájmu o nějaký progres v této jinak velmi bohaté zemi, si troufám tvrdit, že tohle je na generace "vyřešený".
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 153 Registrován: 5-2022 |
Nocni_spoje: moc diky za odkaz - precteno cele - velkej respekt k odvaze vsech zucastenych a velika zavist AŠM: Budu se snazit s tema nazvama, ale naprosto uprimne - na toto sem primitiv (a mozna i na dalsi veci ) Jinak vim ze bude dole vedro ale nahore to zas bude prijemny a dlouhy dny no. Takze niziny hodlame nejak prezit a nahore bude fajn. . Kazdopadne rozhodne nejsem moc zcestovalej a ve vsem si necham moc rad poradit (mozna obcas znim namyslene, ale neni to tak) diky |
|
Kejvačka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3553 Registrován: 10-2004 |
Pokud je mi známo, KLDR v současnosti neumožňuje návštěvy turistů z nikoli spřátelených zemí prakticky vůbec, ani po železnici, ani jinak. Proč tak činí, nevím, přece jenom to pro ni představovalo slušné zisky a minimální riziko (turisté byli dobře hlídáni prověřenými kádry, jejichž věrností rozhodně nemohly otřást jejich kecy ). Zdá se, že až na vzácné výjimky (velmi malé "delegace přátelství") tam nyní z cizinců nepouštějí nikoho kromě Rusů (samozřejmě jen těch zcela loajálních současnému fašistickému pojetí "rusko-(severo)korejského přátelství", jdoucímu doslova přes mrtvoly). Poslední česká "delegace přátelství" tam byla, pokud vím, v dubnu tohoto roku, ale nebyl v ní nikdo, s kým bych byl v kontaktu, takže nemám bližší informace. Pokud je mi známo, z těchto pěti lidí (členů KSČM a KSČ, ano, ta druhá strana také existuje, naprosto legálně) nikdo o návštěvě nezveřejnil vůbec nic. Není to ani tak ostych jako neschopnost a lhostejnost. "Mladějov" se mýlí, pokud soudí, že mě snad za mého pobytu v KLDR nenaštvala neprůhledná úprava oken hotelového pokoje, abych neviděl ven. Naopak, troufám si tvrdit, že jsem byl první a jediný, alespoň z Čechů a Slováků (o ostatních nevím), kdo takovou praxi zveřejnil a kritizoval. (Příspěvek byl editován uživatelem Kejvačka.)
Dějiny píší vítězové.
Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní. Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2943 Registrován: 9-2005 |
nenaštvala neprůhledná úprava oken hotelového pokoje My jsme tam byli v roce 2016. Spali jsme všude možně, a nikde nebyly neprůhledná okna, ani na hotelech, ani v dopravních prostředcích, takže mne to namíchnou nemohlo. Jen někde, např. v nějaké "zotavovně Mír" kdesi uprostřed bažin nebyly otevíratelné, což k namíchnutí bylo - bylo neskutečně přetopíno a nedalo se větrat.
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6757 Registrován: 12-2020 |
Já se ani nedivím, že tam nikoho nepouštějí. Jinak by tam hned měli spoustu agentů . Takhle nikdo neví co se tam děje a Kim má šanci se udržet. Jinak by jim tam Trump taky vrazil, pokud by měl dostatek informací o situaci v zemi. Takže té uzavřenosti z jejich pohledu celkem rozumím, je to pud sebezáchovy systému. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26208 Registrován: 3-2007 |
A proč by měli podle vás nějací "agenti" destruovat KLDR? Povídejte, mysliteli. A čí, podle vás? |
|
Kejvačka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3554 Registrován: 10-2004 |
Houmr: Ano, do roku 2018 to nebylo, až potom přitvrdili a zakryli leccos. A 2020 už tam nepustili nikoho a od té doby (mimo Ruska a okrajově Číny) jen několik naprosto nesdílných pochybných individuí. Posledních několik neoficiálních dopravních fotek z KLDR, o kterých vím, je tak z dubna 2024 od Slováka Alexe V. (a zřejmě nejdou napřímo sdílet, nevím, proč - když vložím odkaz na jeho fotky ze "Seznamu autobusů", zobazí se prázdná stránka), ale k železnici ho nepustili. https://seznam-autobusu.cz/fotky?autor=Alex+V.. Odkaz zde nefunguje. Nevím, proč. (Příspěvek byl editován uživatelem Kejvačka.) (Příspěvek byl editován uživatelem Kejvačka.)
Dějiny píší vítězové.
Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní. Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6759 Registrován: 12-2020 |
Podívejte, všichni víme, že většina zemí má svoje agenty v zemích, kde mají své zájmy. A když je země tvrdě uzavřená, tak se tam prostě žádný agent nedostane a pokud náhodou ano bude okamžitě silně podezřelý. Pokud bude volný pohyb osob, pak je šance takového člověka odhlalit minimální. Tak prosté to je. A kdo by měl zájem tam proniknout je přece jasné. Celosvětový vládce a četník demokracie. Hádejte kdo, je to jednoduché... Další diskuzi přerušuji a radši si jedu zalyžovat ![]() |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26213 Registrován: 3-2007 |
Aha. No vy jste fakt jednoduchej. Běžte. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2944 Registrován: 9-2005 |
Ano, do roku 2018 to nebylo, až potom přitvrdili a zakryli leccos. Tak to je pak už o pár levelů výš. Tenkrát akorát něco zakazovali fotit, popř. se dožadovali smazání fotky...
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 824 Registrován: 8-2017 |
" A když je země tvrdě uzavřená, tak se tam prostě žádný agent nedostane a pokud náhodou ano bude okamžitě silně podezřelý. Pokud bude volný pohyb osob, pak je šance takového člověka odhlalit minimální. Tak prosté to je." |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1132 Registrován: 1-2004 |
A ty chytřejší země, které nechávají otevřeno, se sledováním agentů přicházejících zvenku dostanou lépe i k těm v zemi fungujícím a skrytým. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5098 Registrován: 4-2003 |
Myslím, že problém dělá ta tečka na konci jeho uživatelského jména... Jinak díky za ty fotky Kimova vlaku, to je hodně velká zajímavost. A taky mě zaujalo, jak viditelně jsou některé z nich upravované... Např. všechny vlajky na 1., 4., 5. a 6. fotce jsou krásně nasvícené, přitom na stínu vlaku je vidět, že se fotilo proti slunci. A poslední fotka působí úplně nereálně - tak moc se snažili mít všechno dokonalé, až to vypadá jak z nějaké počítačové hry . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6762 Registrován: 12-2020 |
Noční spoje: kteří tam žijí a někdo je platí? No tak schválně. Zkuste si teď zaplatit nějakého agenta v KLDR.... Jsem zvědav jak to uděláte. Jestli se vám to povede, tak jste fakt dobrej. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 19143 Registrován: 11-2002 |
Náhodou natrefeno, ale tohle už nebude zcela v poklidu ani v Indii, ne? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16081 Registrován: 4-2003 |
Zkuste si teď zaplatit nějakého agenta v KLDR.... Tajný agent s ksichtem bílýho evropana bude v takový brutálně profízlovaný zemí plný šikmookých žlutých lidí vážně strašně nenápadnej. ![]() ![]() ![]()
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5099 Registrován: 4-2003 |
Taky, že to Indie není, je to Bangladéš. Tam jsou standardy o něco nižší, mj. tam stále je normální jízda cestujících na střechách vagonů. A to video je hodně přizoomované a navíc zrychlené, aby vypadalo dramatičtěji... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 19144 Registrován: 11-2002 |
Jenda_z_hk: děkuji za upřesnění i vyjasnění. Autor má těch místních specifik zachyceno víc, ale nemaje FCB jsem si brzy narazil nos... ![]() |
|
Madusan
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 733 Registrován: 2-2007 |
Sicilie https://messina.gazzettadelsud.it/articoli/cronaca/2026/01/21/fer rovia-sospesa-nel-vuoto-a-scaletta-treni-completamente-fermi-tra- messina-e-catania-1a37abf0-3df9-475a-b516-d63ace146e1d/ Messina Catanie na dlouho bez dopravy.Nynější hurikán a 9 metrové vlny vzaly kus trati. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5216 Registrován: 11-2006 |
Zdravím, nevíte někdo, jestli se v Amsterdamu na centrální stanici dostanu na nástupiště, nebo jsou bez lístku uzavřená terminály? Popř.doporučíte něco železničně zajímavého v okolí? Děkuji. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 450 Registrován: 6-2020 |
Mirous: nástupiště jsou uzavřená terminály. Ale při troše šikovnosti..![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6740 Registrován: 6-2019 |
M. Zlivský zřejmě za polárním kruhem umrzl , tak než rozmrzne to tu zamořím pár fetkama z podzimní Itálie. Neapol: Taranto:
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5100 Registrován: 4-2003 |
Poradíte mi prosím, zda se místenky k FIP na RENFE dají nějakým způsobem pořídit v ČR? On-line to dle všeho nejde... Děkuji! |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6748 Registrován: 6-2019 |
Nedají. Nijak. Až na místě.
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Vlarsky
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 337 Registrován: 2-2023 |
Dají. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6750 Registrován: 6-2019 |
Nedají. To je bohužel tři roky stará věc, dnes jen na místě, za cenu hádání o tarifních kódech (zase alespoň odpadlo hádání s českou kasírkou, že T je Turista, tedy druhá třída, P Preferente apod.).
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|