| Diskuse » Železnice » V televizi říkali, že ... V novinách psali, že ... » Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 27. 12. 2025 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 27. 12. 2025dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8506 Registrován: 6-2016 |
Jedním z lomů kolem Žulové je i dnes zrušený lom LIHOVAR To je podle mě "dosti neobvyklý" název! I když v obci byl od roku 1909 funkční lihovar. K lomu vedla i vlečka (dle mapy.cz). |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 75621 Registrován: 4-2003 |
Ano, jsou tam ještě pilíře mostu přes Vidnávku a jí přilehlou silničku. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6548 Registrován: 12-2020 |
To množství opuštěných lomů v lokalitě mě překvapilo. Bylo jich tam fakt mraky. Prolezl jsem to na jaře v rámci komplexně ozdravného pobytu... Dobrá procedura na obnovu těla i ducha![]() ![]() |
|
dědek_hank
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6135 Registrován: 7-2017 |
"Podle umělé inteligence byl dřívější název pro říčku Brannou Mittelbordbach. Mapy ale uvádějí Schwarzbach, tedy Černý potok. Takže vy i umělá inteligence máte za pět!!" Ve skutečnosti to celé bylo ještě složitější, viz zde: https://www.turistika.cz/mista/branna-horni-tok-reky/detail |
|
dědek_hank
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6136 Registrován: 7-2017 |
"A Zuckmantel jsou Zlaté Hory a ne Zlatý kabát? Protože se tam těžilo zlato a protože ten "mantl" byl kabát spíš metaforicky." K etymologii místních názvů Zuckmantel (v českých zemích je jich nejmíň 5) viz zde: https://asjournals.lib.cas.cz/actaonomastica/article/uuid:f742e5c 3-6e91-4f70-864a-a94390a435fc/pdf |
|
Němec_z_ova
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5078 Registrován: 4-2009 |
" Prolezl jsem to na jaře v rámci komplexně ozdravného pobytu... Dobrá procedura na obnovu těla i ducha ![]() "A proč Vám to nepomohlo? ![]()
Mufloni nepatří na koleje
![]() ![]()
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 34428 Registrován: 5-2002 |
JM: Hned letošní první sníh v Praze a okolí byl totální kolaps A který datum máš konkrétně na mysli...? Já se zrovna ve dnech, kdy sněžilo, mimořádně pohyboval po Praze autem, neb jsem vozil máti k zubaři, a žádnýho kolapsu jsem si nevšiml (což by, pokud by byl opravdu totální, nebylo možné). Podle umělé inteligence byl dřívější název pro říčku Brannou Mittelbordbach. A ta říčka se přejmenovávala taky v roce 1949...? NzO: A proč Vám to nepomohlo? Ta sedla...! ![]() ![]() ![]()
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10916 Registrován: 1-2007 |
Jednotný vzhled, čipové karty a rozšířený jízdní řád. Jižní Čechy chystají změny ve veřejné dopravě |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8507 Registrován: 6-2016 |
Mouka: To bude paráda Všechno se přelakuje podle Pendolína - Chotoviny jsou v JČ kraji![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3039 Registrován: 11-2005 |
Předseda ÚOHS změnil dvě vysoké pokuty za kartel na železnici ATE, AŽD Praha, EPLcond, MONZAS, První SaZ Plzeň a STARMON ![]() ![]()
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8509 Registrován: 6-2016 |
Tak "na Pinďu" to nebude - https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/ids-ideska-dopravni- system-jihoceskeho-kraje-autobusy-vlaky-mhd.A251205_881788_budejo vice-zpravy_mrl |
|
Chlap
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 246 Registrován: 12-2009 |
novinky.cz Platy ve školách jsou pro kraj neznámou, nový rozpočet má větší výdaje Středočeští zastupitelé na začátku týdne schválili rozpočet na rok 2026. Jeden z největších dílů výdajů směřuje do školství. „Výdaje na školství jsme museli navýšit, protože se sem propisují náklady na nepedagogické pracovníky,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast financí Michael Kašpar (STAN). Otázkou zůstává, kde kraj vezme peníze na to, aby pokryl všechny výdaje na platy, které jsou vyčíslené na 1,2 miliardy korun. Od státu totiž nemá zaručenou celou potřebnou sumu. Ještě větší část rozpočtu než školství spolyká doprava, a to jak na údržbu silnic druhých a třetích tříd, kde je vyčleněno 2,9 miliardy korun, tak na zajištění veřejné dopravy. Zajištění linkových autobusů vyjde kraj v příštím roce na 2,34 miliardy a zajištění vlaků na 3,96 miliardy korun. Tyto rekordní výdaje jsou příčinou, proč vedení kraje přistoupilo ke zdražení jízdného od následujícího roku. Přímo nakupované papírové jízdenky vyjdou dráž o 30 procent, elektronické jízdné se zdraží o 20 procent. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8510 Registrován: 6-2016 |
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-zpravy-pardubicky-kraj-foto- hrbitov-vlaku-i-budouci-srot-potrebuje-peci-40552151 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8511 Registrován: 6-2016 |
https://www.idnes.cz/cestovani/po-cesku/zanikle-trate-zkusebni-tr at-vagonka-studenka-bartosovice.A251201_152548_po-cesku_vrja |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10918 Registrován: 1-2007 |
Horní Slavkov chce prodloužit cyklostezku do Lokte. Vést má po bývalé železnici, která se nepoužívá |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 34441 Registrován: 5-2002 |
Ad HK a bartošovická vlečka: mám za to, že Kraken nebyl poslední, co se tam zkoušelo. Určitě jsme tam dělali první pokusy s protismykem Dako EP-94 na voze Bte 397, což bylo - jak plyne z označení - někdy okolo roku 1994. A tou dobou už oba Krakeni jezdili okolo Prahy a měli zabudované AVV (1993 zelenej, 1994 modrej). Možná se tam jeden z nich ještě podíval po nějaké větší garanční opravě, ze které se vracel v době, kdy se dělal koridor mezi Zámrskem a Uherskem - dodnes si pamatuju, jak jsme to s Jirkovu Výborným a Tondou Prellem jeli celej den, protože nás při tehdejším řízení provozu věčně někde zastavovali a ptali se, kam jedeme, a vyvrcholilo to víc než hodinovým ztvrdnutím v tom Zámrsku. A možná se tam na své první krůčky podívaly i prototypy 843 a 471, jakkoliv následné řady jako takové se už zkoušely někde jinde. Asi to budu muset s "Hroudou" trochu probrat...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5099 Registrován: 4-2014 |
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/u-spravy-zeleznic-neustale-vyvs tavaji-pochybnosti-rika-exper/r~da341474d05a11f09af20cc47ab5f122/ ?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_var iant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 34445 Registrován: 5-2002 |
Ad moje odpolední A možná se tam na své první krůčky podívaly i prototypy 843 a 471 Po nahlédnutí do adresářů se záznamy z měření mohu s jistotou konstatovat, že: * 14.6.1998 jezdil na "Bartoškách" motorový vůz 843.031 a cosi se tam laborovalo s brzdou, * 2.9.1998 tam jezdil přinejmenším jeden z motorových vozů 471 a nacvičoval si tam součinnost brzd. Kraken tedy s hodně velkou pravděpodobností poslední nebyl...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Pezos
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3153 Registrován: 4-2014 |
Dálnice i železnice. Ministerstvo vykáže dvacítku staveb jako výdaje na obranu
Největší optimisté jsou konspirační teoretici. Oni totiž věří, že ten bo*del někdo řídí.
Nehledejte zlý úmysl tam, kde je dostatečným vysvětlením hloupost. Hanlonova břitva |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8513 Registrován: 6-2016 |
https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/prerovsko-pad-do-kolejiste-mu ze-prejel-vlak-vyvazl-nezranen.A251208_140328_olomouc-zpravy_stk |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6558 Registrován: 12-2020 |
Hajnej: A proč Vám to nepomohlo? Ta sedla...! Sedlo leda prd velebnosti. Zato pobyt v Jeseníkách mi zvedl životní spokojenost z 99% na 100%, takže pomohl. A hlavně to trvá dosud A nic na tom nemění, že někteří jedinci jako Němec z Ostravy nebo Hajnej z lesa to nepoznají ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3831 Registrován: 8-2010 |
Přehodnocení vysokorychlostních tratí? Tady je, jak může dopadnout |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6577 Registrován: 12-2020 |
Dopadne to jako vždycky. Nepostaví se nic, byť za studie a plány už padly miliardy. A bude to zřejmě dobře, bo nikdo neví kolik bude stát jízdenka, kolik lidí pojede, všechno jsou to jen odhady co stojí na vodě a stejně to bude jen politické rozhodnutí, které s ekonomikou nebude mít nic společného. Nakonec budem rádi, když postavíme Dresden - Praha - Brno a na (Katowice) - Ostrava - Brno a Plzeň - Domažlice bude alespoň těch 200 km/h a státní rozpočet nezkrachuje. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8515 Registrován: 6-2016 |
J.M.: Já bych doplnil ještě jednu otázku - Kdo s tím bude jezdit? Mezistátní cestující asi jo. Ale tuzemci? Když si přičtou k jízdním době čas na dojetí k výchozí stanici a čas na odjetí z cílové stanice do kýženého cíle, tak to (podle mě) nebude žádná extra darda... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11869 Registrován: 5-2007 |
honzaklonfar: O to rýchlejšie to práve musí jazdiť... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8517 Registrován: 6-2016 |
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-nejde-vyrobit-armade-nevysla -zakazka-na-obri-vagon-pro-tezkou-techniku-40551599 |
|
Němec_z_ova
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5080 Registrován: 4-2009 |
honzaklonfar: Člověče, kdybyste se nedržel "Stařinek" tak to víte již z webu Zdopravy.cz. Tam to bylo 12.11.2025. Také byste se vyhnul podivným poznámkám o délce vozu , to už hraničí s pohádkami pro děti.
Mufloni nepatří na koleje
![]() ![]()
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8518 Registrován: 6-2016 |
Němec_z_ova: Já si zapnutí "Stařinek" s dovolením ponechám - na titulní stránce mají aktuální jméno, jehož svátek se oslavuje. A to mi vzhledem k velkému počtu příbuzných dost vyhovuje A že občas "popojedu i dál" snad zatím není zakázané... A v archivu jsem ten odkaz nenašel, takže se zase tak moc nestalo, že? |
|
Němec_z_ova
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5081 Registrován: 4-2009 |
honzaklonfar: Čtěte si co chcete Jen se nedivte, že se Vám budu občas smát. Stařinkám to trvalo "pouhý" měsíc, než si něčeho takového všimli. A vysmívaná pohádka o délce vozu? Nejdelší "náš*" vůz měl 51200 mm a nákladem byl natahován až k 68 metrům. I přes ložnou hmotnost 300 t byl proveditelný a jezdil. Jen nebyl vhodný pro přepravu kontejnerů spolu s tanky Leopard. Taky v republice nevydržel *) na našem území bydlící ![]()
Mufloni nepatří na koleje
![]() ![]()
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8519 Registrován: 6-2016 |
Snad to dneska není příliš staré |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 25936 Registrován: 3-2007 |
A co jako? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9491 Registrován: 8-2007 |
Jakob "hajluje" na hlavním nádraží.![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17872 Registrován: 12-2009 |
Fotka na památku, jak byli po mnoha desetiletích na nádraží mezi obyčejným plebsem? ? ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1952 Registrován: 8-2017 |
to jsou komodevianti....... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1995 Registrován: 8-2011 |
Někdo může jet vlakem a ten,kdo se zaklíná šetřením potřebuje letadlo. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8520 Registrován: 6-2016 |
https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/zeleznice-nakladni-cd-carg o.A250911_170109_eko-doprava_cfr |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1955 Registrován: 8-2017 |
honzaklonfar - no to se nedivim - emisní povolenka stojí v evropě 80eur a více - emisní povolenka v jižní korei, či indii stojí 2-4eura takže firmy v evropě se stávají nekonkurenceschopnými, a protože se likviduje jedna firma za druhou, snižuje se i počet plátců do fondu inovací a modernizací prostě, tak dlouho jsme šli na západ, až jsme opět skončili na východě čest práci, soudruzi |
|
dědek_hank
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6154 Registrován: 7-2017 |
https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/olomouc-nadrazi-mesto-ce karna-kultura-minikino.html https://www.irozhlas.cz/kultura/film/je-muj-osobni-sen-na-olomouc kem-nadrazi-se-otevira-minikino-navstevnici-uslysi-i_2512110957_j tr https://cekarnaolomouc.cz/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8523 Registrován: 6-2016 |
Starší diskutéři to budou znát, některým mladším by se to mohlo líbit Drážní to je https://sigrosada.webnode.cz/products/muj-prvni-klobouk/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10928 Registrován: 1-2007 |
Šoférovi stíhanému za tragickou srážku s vlakem v Dolní Lutyni vrátili řidičák |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17896 Registrován: 12-2009 |
Teď ještě zjistit, že fíra jel o 0,1 km/h víc a vina je jasná. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10932 Registrován: 1-2007 |
145 kilometrů za hodinu. Je obnoveno spojení mezi Karlštejnem a Berounem, nově s ETCS systémem |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26021 Registrován: 3-2007 |
No a v ČT včera: "Zase zpoždění" Já bych snad ani nepsal o těch 145 km/h, protože to vypadá jako výsměch. Jinak cena dvě a čtvrt miliardy je teda darda - fakt je, že to vzali opravdu zgruntu, ale při podobných cenách se ani nedivím, že řediteli SŽ najdou 80 mega doma v trezoru Kolikpak bude stát dotáhnout opravu 171 do Radotína? Jasně, dezoláty tohle nezajímá. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10045 Registrován: 9-2011 |
Mouka: ETCS... Systém ale spustí až někdy v polovině příštího roku. Hm, snad se nebude opakovat situace, kdy "se systém spustí už za půl roku", a mezitím se tam stane ![]()
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 34538 Registrován: 5-2002 |
ML: cena dvě a čtvrt miliardy je teda darda - fakt je, že to vzali opravdu zgruntu Nejen zgruntu včetně spousty dalšího kromě tratě, ale i v dost nepřívětivým terénu.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 988 Registrován: 10-2018 |
A proč by mělo? 300 milionů za kilometr, když se jedná prakticky o "novostavbu za provozu", není nic co by vybočovalo z mezí obvyklých, ani na dráze, ani na silnici. I když teda reko D1 vyšla jen na necelých 200 za km, ale taky už to je pět let zpátky. Takže Rado-Karl počítejme tak šest miliard, s přihlédnutím k mostu a nadjezdům spíš k desíti. Železnice je drahý koníček. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3056 Registrován: 11-2005 |
Železnice je drahá, protože různé kartely, zaměstnávající jinde těžko uplatnitelné fachidioty, musí žrát ![]()
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10936 Registrován: 1-2007 |
MF Dnes, pátek 12. 12. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8538 Registrován: 6-2016 |
To samé, akorát se to lépe čte https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/doprava-zeleznice-nakladni .A251211_155613_eko-doprava_cfr |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6669 Registrován: 12-2020 |
Nákladní doprava na dráze je v historické krizi, dopravci balancují nad zánikem, ale Velká Pětka tvrdí, že se dnes převeze po železnici více zboží, než dřív TAk co tedy řešíme, když je všechno v pořádku a kamiony to zajistí naprosto bez problémů? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8539 Registrován: 6-2016 |
Ohledně nákladní dopravy si dovolím sdělit, že doprava pomocí "maňasů" (Mn) je opravdu konkurence neschopná. A množství přepravovaných "ucelenek" je silně ovlivněno výkonností průmyslu. A ta, zejména díky ojropředpisům, není z největších... Viz např. spádoviště Ústí n/L, které bylo "repasováno" na KOMPAS už za kapitalismu, a pár let (nechce se mi to hledat) už je zrušené, a funguje jako "parkoviště... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10938 Registrován: 1-2007 |
Ministr Bednárik chce otevřít v EU debatu o záchraně nákladní železniční dopravy |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6671 Registrován: 12-2020 |
je silně ovlivněno výkonností průmyslu. A ta, zejména díky ojropředpisům, není z největších... A jsme u jádra problému. A kromě Mn vlaků ovšem ubývá i těch ucelenek a navíc i u nich klesá ziskovost. Bednárik se mi zdá docela rozumný, ale že by s tím něco udělal? Pochybuji... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5111 Registrován: 4-2014 |
https://www.dopravadnes.cz/clanek/nezakonne-vyluky-na-zeleznici-v erdikt-soudu-muze-zmenit-pravidla-pro-dopravni-stavby?utm_source= www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_s ource_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=0&dop_vert_id=dscv1& dop_req_id=8duJ5bRdsHl-202512202312&dop_id=269051249 |
|
Chlap
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 247 Registrován: 12-2009 |
Katastrofy v přímém přenosu s02e01 (csfd Ξ) Deset největších katastrof (nehod) leteckých a železničních ve světě (vysílala TV Prima ZOOM, 17 a 20 prosince) k vidění na https://www.iprima.cz/serialy/katastrofy-v-primem-prenosu/destruc tion-decoded-s2/1-havarie Například tam uvádějí neštěstí, když vlak spláchlo Tsunami. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10939 Registrován: 1-2007 |
Zastávka v Meziříčí má za sebou obnovu, s VRT se očekává její větší vytížení |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8551 Registrován: 6-2016 |
https://ekonomickydenik.cz/parakotouly-do-prikopu/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8555 Registrován: 6-2016 |
https://ekonomickydenik.cz/personalni-sroub-na-ministerstvu-dopra vy/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12753 Registrován: 6-2006 |
https://www.railtarget.cz/technologie-a-infrastruktura/turbinovka -rev-jako-pri-naletu-rekordmanku-museli-do-stanice-tlacit-11524.h tml?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_ variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8562 Registrován: 6-2016 |
https://zdopravy.cz/slovensky-statni-dopravce-kupuje-deset-ojetyc h-patrovych-luzkovych-vozu-pochlubil-se-slevou-269556 |