Diskuse » Železnice » V televizi říkali, že ... V novinách psali, že ... » Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 27. 12. 2025 « předcházející | další »

Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 27. 12. 2025

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Čtvrtek, 04. prosince 2025 - 15:34:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8506
Registrován: 6-2016
Jedním z lomů kolem Žulové je i dnes zrušený lom LIHOVAR[lol] To je podle mě "dosti neobvyklý" název! I když v obci byl od roku 1909 funkční lihovar.
K lomu vedla i vlečka (dle mapy.cz).
Čtvrtek, 04. prosince 2025 - 15:51:45  
Administrátor
Číslo příspěvku: 75621
Registrován: 4-2003
Ano, jsou tam ještě pilíře mostu přes Vidnávku a jí přilehlou silničku.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 04. prosince 2025 - 16:16:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6548
Registrován: 12-2020
To množství opuštěných lomů v lokalitě mě překvapilo. Bylo jich tam fakt mraky. Prolezl jsem to na jaře v rámci komplexně ozdravného pobytu... Dobrá procedura na obnovu těla i ducha[ok][lol]
dědek_hank
Čtvrtek, 04. prosince 2025 - 18:19:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6135
Registrován: 7-2017
J.M.:
"Podle umělé inteligence byl dřívější název pro říčku Brannou
Mittelbordbach. Mapy ale uvádějí Schwarzbach, tedy Černý potok. Takže vy i umělá inteligence máte za pět!!"

Ve skutečnosti to celé bylo ještě složitější, viz zde:
https://www.turistika.cz/mista/branna-horni-tok-reky/detail
dědek_hank
Čtvrtek, 04. prosince 2025 - 18:26:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6136
Registrován: 7-2017
Hajnej:
"A Zuckmantel jsou Zlaté Hory a ne Zlatý kabát?
Protože se tam těžilo zlato a protože ten "mantl" byl kabát spíš metaforicky."

K etymologii místních názvů Zuckmantel (v českých zemích je jich nejmíň 5) viz zde:
https://asjournals.lib.cas.cz/actaonomastica/article/uuid:f742e5c 3-6e91-4f70-864a-a94390a435fc/pdf
Němec_z_ova
Čtvrtek, 04. prosince 2025 - 19:50:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5078
Registrován: 4-2009
J.M.:
" Prolezl jsem to na jaře v rámci komplexně ozdravného pobytu... Dobrá procedura na obnovu těla i ducha[ok][lol]"

A proč Vám to nepomohlo?[coze]
Mufloni nepatří na koleje[pozor][pozor][pozor]
Čtvrtek, 04. prosince 2025 - 23:23:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34428
Registrován: 5-2002
JM: Hned letošní první sníh v Praze a okolí byl totální kolaps
A který datum máš konkrétně na mysli...?
Já se zrovna ve dnech, kdy sněžilo, mimořádně pohyboval po Praze autem, neb jsem vozil máti k zubaři, a žádnýho kolapsu jsem si nevšiml (což by, pokud by byl opravdu totální, nebylo možné).

Podle umělé inteligence byl dřívější název pro říčku Brannou Mittelbordbach.
A ta říčka se přejmenovávala taky v roce 1949...?

NzO: A proč Vám to nepomohlo?
Ta sedla...! [rofl][rofl][rofl]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pátek, 05. prosince 2025 - 08:47:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10916
Registrován: 1-2007
Jednotný vzhled, čipové karty a rozšířený jízdní řád. Jižní Čechy chystají změny ve veřejné dopravě
Pátek, 05. prosince 2025 - 08:53:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8507
Registrován: 6-2016
Mouka: To bude paráda[rofl] Všechno se přelakuje podle Pendolína - Chotoviny jsou v JČ kraji[rofl]
Pátek, 05. prosince 2025 - 13:09:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3039
Registrován: 11-2005
Předseda ÚOHS změnil dvě vysoké pokuty za kartel na železnici
ATE, AŽD Praha, EPLcond, MONZAS, První SaZ Plzeň a STARMON [cunik][zadnice]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pátek, 05. prosince 2025 - 16:47:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8509
Registrován: 6-2016
Tak "na Pinďu" to nebude - https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/ids-ideska-dopravni- system-jihoceskeho-kraje-autobusy-vlaky-mhd.A251205_881788_budejo vice-zpravy_mrl
Chlap
Sobota, 06. prosince 2025 - 13:10:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 246
Registrován: 12-2009
novinky.cz Platy ve školách jsou pro kraj neznámou, nový rozpočet má větší výdaje
Středočeští zastupitelé na začátku týdne schválili rozpočet na rok 2026. Jeden z největších dílů výdajů směřuje do školství. „Výdaje na školství jsme museli navýšit, protože se sem propisují náklady na nepedagogické pracovníky,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast financí Michael Kašpar (STAN). Otázkou zůstává, kde kraj vezme peníze na to, aby pokryl všechny výdaje na platy, které jsou vyčíslené na 1,2 miliardy korun. Od státu totiž nemá zaručenou celou potřebnou sumu.
Ještě větší část rozpočtu než školství spolyká doprava, a to jak na údržbu silnic druhých a třetích tříd, kde je vyčleněno 2,9 miliardy korun, tak na zajištění veřejné dopravy. Zajištění linkových autobusů vyjde kraj v příštím roce na 2,34 miliardy a zajištění vlaků na 3,96 miliardy korun. Tyto rekordní výdaje jsou příčinou, proč vedení kraje přistoupilo ke zdražení jízdného od následujícího roku. Přímo nakupované papírové jízdenky vyjdou dráž o 30 procent, elektronické jízdné se zdraží o 20 procent.
Sobota, 06. prosince 2025 - 13:34:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8510
Registrován: 6-2016
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-zpravy-pardubicky-kraj-foto- hrbitov-vlaku-i-budouci-srot-potrebuje-peci-40552151
Neděle, 07. prosince 2025 - 06:56:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8511
Registrován: 6-2016
https://www.idnes.cz/cestovani/po-cesku/zanikle-trate-zkusebni-tr at-vagonka-studenka-bartosovice.A251201_152548_po-cesku_vrja
Neděle, 07. prosince 2025 - 09:01:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10918
Registrován: 1-2007
Horní Slavkov chce prodloužit cyklostezku do Lokte. Vést má po bývalé železnici, která se nepoužívá
Neděle, 07. prosince 2025 - 15:17:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34441
Registrován: 5-2002
Ad HK a bartošovická vlečka: mám za to, že Kraken nebyl poslední, co se tam zkoušelo. Určitě jsme tam dělali první pokusy s protismykem Dako EP-94 na voze Bte 397, což bylo - jak plyne z označení - někdy okolo roku 1994. A tou dobou už oba Krakeni jezdili okolo Prahy a měli zabudované AVV (1993 zelenej, 1994 modrej).
Možná se tam jeden z nich ještě podíval po nějaké větší garanční opravě, ze které se vracel v době, kdy se dělal koridor mezi Zámrskem a Uherskem - dodnes si pamatuju, jak jsme to s Jirkovu Výborným a Tondou Prellem jeli celej den, protože nás při tehdejším řízení provozu věčně někde zastavovali a ptali se, kam jedeme, a vyvrcholilo to víc než hodinovým ztvrdnutím v tom Zámrsku.
A možná se tam na své první krůčky podívaly i prototypy 843 a 471, jakkoliv následné řady jako takové se už zkoušely někde jinde.
Asi to budu muset s "Hroudou" trochu probrat...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Neděle, 07. prosince 2025 - 16:29:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5099
Registrován: 4-2014
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/u-spravy-zeleznic-neustale-vyvs tavaji-pochybnosti-rika-exper/r~da341474d05a11f09af20cc47ab5f122/ ?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_var iant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
Pondělí, 08. prosince 2025 - 00:51:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34445
Registrován: 5-2002
Ad moje odpolední A možná se tam na své první krůčky podívaly i prototypy 843 a 471
Po nahlédnutí do adresářů se záznamy z měření mohu s jistotou konstatovat, že:
* 14.6.1998 jezdil na "Bartoškách" motorový vůz 843.031 a cosi se tam laborovalo s brzdou,
* 2.9.1998 tam jezdil přinejmenším jeden z motorových vozů 471 a nacvičoval si tam součinnost brzd.

Kraken tedy s hodně velkou pravděpodobností poslední nebyl...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pezos
Pondělí, 08. prosince 2025 - 07:54:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3153
Registrován: 4-2014
Dálnice i železnice. Ministerstvo vykáže dvacítku staveb jako výdaje na obranu
Největší optimisté jsou konspirační teoretici. Oni totiž věří, že ten bo*del někdo řídí.

Nehledejte zlý úmysl tam, kde je dostatečným vysvětlením hloupost. Hanlonova břitva
Pondělí, 08. prosince 2025 - 16:14:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8513
Registrován: 6-2016
https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/prerovsko-pad-do-kolejiste-mu ze-prejel-vlak-vyvazl-nezranen.A251208_140328_olomouc-zpravy_stk
Pondělí, 08. prosince 2025 - 20:46:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6558
Registrován: 12-2020
Hajnej: A proč Vám to nepomohlo?
Ta sedla...!

Sedlo leda prd velebnosti. Zato pobyt v Jeseníkách mi zvedl životní spokojenost z 99% na 100%, takže pomohl. A hlavně to trvá dosud[proud]
A nic na tom nemění, že někteří jedinci jako Němec z Ostravy nebo Hajnej z lesa to nepoznají[lol]
Úterý, 09. prosince 2025 - 11:27:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3831
Registrován: 8-2010
Přehodnocení vysokorychlostních tratí? Tady je, jak může dopadnout
Úterý, 09. prosince 2025 - 11:49:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6577
Registrován: 12-2020
Dopadne to jako vždycky. Nepostaví se nic, byť za studie a plány už padly miliardy. A bude to zřejmě dobře, bo nikdo neví kolik bude stát jízdenka, kolik lidí pojede, všechno jsou to jen odhady co stojí na vodě a stejně to bude jen politické rozhodnutí, které s ekonomikou nebude mít nic společného.
Nakonec budem rádi, když postavíme Dresden - Praha - Brno a na (Katowice) - Ostrava - Brno a Plzeň - Domažlice bude alespoň těch 200 km/h a státní rozpočet nezkrachuje.
Úterý, 09. prosince 2025 - 19:30:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8515
Registrován: 6-2016
J.M.: Já bych doplnil ještě jednu otázku - Kdo s tím bude jezdit? Mezistátní cestující asi jo. Ale tuzemci? Když si přičtou k jízdním době čas na dojetí k výchozí stanici a čas na odjetí z cílové stanice do kýženého cíle, tak to (podle mě) nebude žádná extra darda...
Úterý, 09. prosince 2025 - 19:36:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11869
Registrován: 5-2007
honzaklonfar: O to rýchlejšie to práve musí jazdiť...
Středa, 10. prosince 2025 - 10:39:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8517
Registrován: 6-2016
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-nejde-vyrobit-armade-nevysla -zakazka-na-obri-vagon-pro-tezkou-techniku-40551599
Němec_z_ova
Středa, 10. prosince 2025 - 11:13:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5080
Registrován: 4-2009
honzaklonfar: Člověče, kdybyste se nedržel "Stařinek" tak to víte již z webu Zdopravy.cz. Tam to bylo 12.11.2025. Také byste se vyhnul podivným poznámkám o délce vozu[crazy], to už hraničí s pohádkami pro děti.
Mufloni nepatří na koleje[pozor][pozor][pozor]
Středa, 10. prosince 2025 - 11:45:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8518
Registrován: 6-2016
Němec_z_ova: Já si zapnutí "Stařinek" s dovolením ponechám - na titulní stránce mají aktuální jméno, jehož svátek se oslavuje. A to mi vzhledem k velkému počtu příbuzných dost vyhovuje[proud]

A že občas "popojedu i dál" snad zatím není zakázané... A v archivu jsem ten odkaz nenašel, takže se zase tak moc nestalo, že?
Němec_z_ova
Středa, 10. prosince 2025 - 13:37:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5081
Registrován: 4-2009
honzaklonfar: Čtěte si co chcete[wink]
Jen se nedivte, že se Vám budu občas smát. Stařinkám to trvalo "pouhý" měsíc, než si něčeho takového všimli. A vysmívaná pohádka o délce vozu? Nejdelší "náš*" vůz měl 51200 mm a nákladem byl natahován až k 68 metrům. I přes ložnou hmotnost 300 t byl proveditelný a jezdil. Jen nebyl vhodný pro přepravu kontejnerů spolu s tanky Leopard. Taky v republice nevydržel[sad]

*) na našem území bydlící[wink]
Mufloni nepatří na koleje[pozor][pozor][pozor]
Čtvrtek, 11. prosince 2025 - 18:13:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8519
Registrován: 6-2016
Snad to dneska není příliš staré[biggrin]
Mladějov
Čtvrtek, 11. prosince 2025 - 18:17:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25936
Registrován: 3-2007
A co jako?
Čtvrtek, 11. prosince 2025 - 20:46:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9491
Registrován: 8-2007
Jakob "hajluje" na hlavním nádraží.[proud]
Čtvrtek, 11. prosince 2025 - 21:04:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17872
Registrován: 12-2009
Fotka na památku, jak byli po mnoha desetiletích na nádraží mezi obyčejným plebsem? ? [proud]
Pátek, 12. prosince 2025 - 04:11:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1952
Registrován: 8-2017
to jsou komodevianti.......
Pátek, 12. prosince 2025 - 06:28:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1995
Registrován: 8-2011
Někdo může jet vlakem a ten,kdo se zaklíná šetřením potřebuje letadlo. [crazy]
Pátek, 12. prosince 2025 - 07:39:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8520
Registrován: 6-2016
https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/zeleznice-nakladni-cd-carg o.A250911_170109_eko-doprava_cfr
Pátek, 12. prosince 2025 - 20:04:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1955
Registrován: 8-2017
honzaklonfar - no to se nedivim

- emisní povolenka stojí v evropě 80eur a více

- emisní povolenka v jižní korei, či indii stojí 2-4eura

takže firmy v evropě se stávají nekonkurenceschopnými, a protože se likviduje jedna firma za druhou, snižuje se i počet plátců do fondu inovací a modernizací

prostě, tak dlouho jsme šli na západ, až jsme opět skončili na východě

čest práci, soudruzi
dědek_hank
Sobota, 13. prosince 2025 - 20:54:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6154
Registrován: 7-2017
https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/olomouc-nadrazi-mesto-ce karna-kultura-minikino.html
https://www.irozhlas.cz/kultura/film/je-muj-osobni-sen-na-olomouc kem-nadrazi-se-otevira-minikino-navstevnici-uslysi-i_2512110957_j tr
https://cekarnaolomouc.cz/
Neděle, 14. prosince 2025 - 19:33:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8523
Registrován: 6-2016
Starší diskutéři to budou znát, některým mladším by se to mohlo líbit[happy]
Drážní to je[biggrin]
https://sigrosada.webnode.cz/products/muj-prvni-klobouk/
Středa, 17. prosince 2025 - 06:18:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10928
Registrován: 1-2007
Šoférovi stíhanému za tragickou srážku s vlakem v Dolní Lutyni vrátili řidičák
Středa, 17. prosince 2025 - 14:52:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17896
Registrován: 12-2009
Teď ještě zjistit, že fíra jel o 0,1 km/h víc a vina je jasná.
Čtvrtek, 18. prosince 2025 - 08:44:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10932
Registrován: 1-2007
145 kilometrů za hodinu. Je obnoveno spojení mezi Karlštejnem a Berounem, nově s ETCS systémem
Mladějov
Čtvrtek, 18. prosince 2025 - 13:22:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26021
Registrován: 3-2007
No a v ČT včera: "Zase zpoždění" [crazy]
Já bych snad ani nepsal o těch 145 km/h, protože to vypadá jako výsměch.

Jinak cena dvě a čtvrt miliardy je teda darda - fakt je, že to vzali opravdu zgruntu, ale při podobných cenách se ani nedivím, že řediteli SŽ najdou 80 mega doma v trezoru [proud]

Kolikpak bude stát dotáhnout opravu 171 do Radotína?

Jasně, dezoláty tohle nezajímá.
Čtvrtek, 18. prosince 2025 - 14:23:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10045
Registrován: 9-2011
Mouka: ETCS... Systém ale spustí až někdy v polovině příštího roku.
Hm, snad se nebude opakovat situace, kdy "se systém spustí už za půl roku", a mezitím se tam stane
Všichni jste volové. Servít
Čtvrtek, 18. prosince 2025 - 15:46:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34538
Registrován: 5-2002
ML: cena dvě a čtvrt miliardy je teda darda - fakt je, že to vzali opravdu zgruntu
Nejen zgruntu včetně spousty dalšího kromě tratě, ale i v dost nepřívětivým terénu.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 18. prosince 2025 - 16:10:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 988
Registrován: 10-2018
Mladějov:
"Kolikpak bude stát dotáhnout opravu 171 do Radotína?

Jasně, dezoláty tohle nezajímá."

A proč by mělo? 300 milionů za kilometr, když se jedná prakticky o "novostavbu za provozu", není nic co by vybočovalo z mezí obvyklých, ani na dráze, ani na silnici. I když teda reko D1 vyšla jen na necelých 200 za km, ale taky už to je pět let zpátky.

Takže Rado-Karl počítejme tak šest miliard, s přihlédnutím k mostu a nadjezdům spíš k desíti. Železnice je drahý koníček.
Čtvrtek, 18. prosince 2025 - 17:10:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3056
Registrován: 11-2005
Železnice je drahá, protože různé kartely, zaměstnávající jinde těžko uplatnitelné fachidioty, musí žrát [cunik]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pátek, 19. prosince 2025 - 10:28:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10936
Registrován: 1-2007
MF Dnes, pátek 12. 12.
Pátek, 19. prosince 2025 - 11:49:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8538
Registrován: 6-2016
To samé, akorát se to lépe čte[happy]
https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/doprava-zeleznice-nakladni .A251211_155613_eko-doprava_cfr
Pátek, 19. prosince 2025 - 12:16:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6669
Registrován: 12-2020
Nákladní doprava na dráze je v historické krizi, dopravci balancují nad zánikem, ale Velká Pětka tvrdí, že se dnes převeze po železnici více zboží, než dřív[lol] TAk co tedy řešíme, když je všechno v pořádku a kamiony to zajistí naprosto bez problémů?
Pátek, 19. prosince 2025 - 12:40:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8539
Registrován: 6-2016
Ohledně nákladní dopravy si dovolím sdělit, že doprava pomocí "maňasů" (Mn) je opravdu konkurence neschopná.
A množství přepravovaných "ucelenek" je silně ovlivněno výkonností průmyslu. A ta, zejména díky ojropředpisům, není z největších...

Viz např. spádoviště Ústí n/L, které bylo "repasováno" na KOMPAS už za kapitalismu, a pár let (nechce se mi to hledat) už je zrušené, a funguje jako "parkoviště...
Pátek, 19. prosince 2025 - 13:07:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10938
Registrován: 1-2007
Ministr Bednárik chce otevřít v EU debatu o záchraně nákladní železniční dopravy
Pátek, 19. prosince 2025 - 13:53:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6671
Registrován: 12-2020
je silně ovlivněno výkonností průmyslu. A ta, zejména díky ojropředpisům, není z největších...
A jsme u jádra problému.
A kromě Mn vlaků ovšem ubývá i těch ucelenek a navíc i u nich klesá ziskovost.

Bednárik se mi zdá docela rozumný, ale že by s tím něco udělal? Pochybuji...
Neděle, 21. prosince 2025 - 00:14:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5111
Registrován: 4-2014
https://www.dopravadnes.cz/clanek/nezakonne-vyluky-na-zeleznici-v erdikt-soudu-muze-zmenit-pravidla-pro-dopravni-stavby?utm_source= www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_s ource_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=0&dop_vert_id=dscv1& dop_req_id=8duJ5bRdsHl-202512202312&dop_id=269051249
Chlap
Neděle, 21. prosince 2025 - 07:47:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 247
Registrován: 12-2009
Katastrofy v přímém přenosu s02e01 (csfd   Ξ)
Deset největších katastrof (nehod) leteckých a železničních ve světě (vysílala TV Prima ZOOM, 17 a 20 prosince) k vidění na https://www.iprima.cz/serialy/katastrofy-v-primem-prenosu/destruc tion-decoded-s2/1-havarie
Například tam uvádějí neštěstí, když vlak spláchlo Tsunami.
Pondělí, 22. prosince 2025 - 08:51:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10939
Registrován: 1-2007
Zastávka v Meziříčí má za sebou obnovu, s VRT se očekává její větší vytížení
Úterý, 23. prosince 2025 - 08:32:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8551
Registrován: 6-2016
https://ekonomickydenik.cz/parakotouly-do-prikopu/
Úterý, 23. prosince 2025 - 18:06:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8555
Registrován: 6-2016
https://ekonomickydenik.cz/personalni-sroub-na-ministerstvu-dopra vy/
Středa, 24. prosince 2025 - 13:01:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12753
Registrován: 6-2006
https://www.railtarget.cz/technologie-a-infrastruktura/turbinovka -rev-jako-pri-naletu-rekordmanku-museli-do-stanice-tlacit-11524.h tml?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_ variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
Sobota, 27. prosince 2025 - 17:46:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8562
Registrován: 6-2016
https://zdopravy.cz/slovensky-statni-dopravce-kupuje-deset-ojetyc h-patrovych-luzkovych-vozu-pochlubil-se-slevou-269556