| Diskuse » Železnice » „Buštěhradka“ a okolí » Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 08. 12. 2025 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 08. 12. 2025dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
pačus
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 215 Registrován: 4-2016 |
Dle jř Lužná 12:20-14:40 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 176 Registrován: 11-2017 |
Vixy: Jsou si tím 4kolákem jistej? Nějak nevím, co by byl té Ventilovce na Mikuláše platnej...
https://www.flickr.com/photos/159429634@N05/
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5488 Registrován: 3-2015 |
Jak to Čtyřkoláka dobere v Lužný? Má zítra jezdit kolem Prahy Ventilovka 431.032 plus ten praotec. Tož tady odkaz.https://www.cd.cz/vlakem-na-vylet/vylet/praha/mikulasske-parni-ji zdy-v-praze-a-okoli/19030 |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1654 Registrován: 10-2019 |
pačus: Díky. Kladno tedy vychází za světla jen tak tak ... Snad se to nezpozdí. V každém případě to tedy vypadá, že v Kladně to bude muset taky chviličku postát. Odjezd z Kladna je možný až po příjezdu Arrivy od Prahy, to znamená tak v 15:45. (Příspěvek byl editován uživatelem cobram.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10442 Registrován: 5-2010 |
Praotec odjezd z Lužné. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10444 Registrován: 5-2010 |
Žádnou páru neveze jen vozy, nějakou párovku veze od Hradce Králové do Vršek žehlička 111 001. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12678 Registrován: 6-2006 |
A po 17 hodině v Rakovníku v M 262.045 PP. Odjezd tipuji směr Beroun. A jiná zelená Trojka s pracovními stroji stojí u rampy v Rakovníku ![]() |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1656 Registrován: 10-2019 |
vixy, pačus a Drak: Díky všem za informace k dnešnímu přesunu "Praotce". Myslím, že fotodokumentace se staniční budovou v Jenči má svoji hodnotu, vzhledem k brzké ( ) modernizaci trati ... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 177 Registrován: 11-2017 |
Dvaašedesátka byla z Lužný (831.043) a odvezla nějakou grupu z Rakony do Chrášťan. Zpátky jela Sv.
https://www.flickr.com/photos/159429634@N05/
|
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1658 Registrován: 10-2019 |
Tak alespoň něco na ukázku z té dnešní podvečerní návštěvy T478.3001 v Jenči. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 25823 Registrován: 3-2007 |
Na tu tmu to vyšlo slušně! ![]() |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1659 Registrován: 10-2019 |
Mladějov: Díky. Kdyby jel o hodinku později, tak už by to bylo v pytli ... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12680 Registrován: 6-2006 |
Známej v září fotil z Rakony: |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1660 Registrován: 10-2019 |
Praotec T478.3001 dnes na Mikulášském vlaku na postrku, v čele s Ventilovkou 431.032. Pozdně odpolední Hostivice, světlo opět nic moc, stejně jako předchozí den, ale pořád lepší, než ten původně předpovídaný déšť ... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5490 Registrován: 3-2015 |
Cobram: Proboha čím to fotíš? Máš dokonce lepší fotky než já a říkám to bez okolků. Vystačíš si s nízkým ISO a relativně dlouhý čas na jedoucí vlak a přitom je vše ostré, ano ten vlak se rozjíždí teprve ze stanice, takže ta rychlost nebude závratná kort v Hostivicích. Mě focení hodně naučilo, ale než mít rozmazanou fotku způsobenou expozičním časem, raději zvednu citlivost ( pustím automatiku ) na jedoucí vlak a krátký čas, při tom počasí jaké je nyní. U statických fotek se to snažím taky regulovat nízko dokud to jde. Takže Cobram moc dobrá práce. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10447 Registrován: 5-2010 |
Mrkni do exifu a hned budeš vědět čím fotí. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1661 Registrován: 10-2019 |
Jeník_H.: Malý kapesní Canon G7X (Mark II). Jelikož trávím poměrně dost času na kole, tak už jsem se před pár lety vykašlal na kupování nového velkého foťáku a posledních roky fotím jenom "kapesníkem", který se vejde do kapsy u dresu. Tenhle Canon už má za sebou asi tak miliardu fotek, a toho potu, kolik už za ty roky v kapse dresu na zádech vstřebal, to se asi nedá vyčíslit ... Je to fakt držák, snese hodně (ale nechci to zakřiknout). Pokud jde o to focení s ním - ostří rychle a dobře (i když ta Ventilovka není zrovna nejostřejší, ale to je mojí blbostí), ale neumí přírodní zeleň. Předtím jsem fotil s kapesním Canonem G11, a to byla naprostá fantazie, pokud jde o krajinky a fotky přírody vůbec. To už asi nikdy ničím netrumfnu. Ale bohužel dosloužil. G7X je bez problémů přes zimu, na jaře, když jsou listy čerstvě světle zelené, a na podzim to taky jde, když se to vybarví, ale přes léto je to velká bída. Listí na stromech to tlačí do šedočerna, a nikdy se mi nepodařilo přijít na to, co s tím udělat, zkoušel jsem mraky různých módů nastavení, a nic. Kytičky, lístečky a cokoliv focené hodně na blízko to vybarví (a zaostří) nádherně, zeleň úžasná, i pozadí krásně vybarvené, ale jak jde o širší záběr, je to v pytli. A pokud jde o železniční focení, tak by se z toho foťáku určitě dalo dostat víc, jenže na mě už je tam těch funkcí, možností a podmožností v desítkách a stovkách různých vzájemných kombinací prostě až moc, a už mě nebaví hrabat se v tom moc do hloubky a hledat ideální variantu pro každý záběr. Takže používám pár přednastavených možností v uživatelském nastavení, a to je všechno. Nevýhoda je, že má malé přiblížení, v reálu je ten zoom jen dvojnásobný, a to je málo, vzdálenější záběry musíš fotit na největší rozlišení, což na kvalitě snímku moc nepřidá, a pak udělat výřezy. No a kapesní foťáky jsou totálně na ústupu. G7X Mark II už se samozřejmě koupit nedá, já jsem si nedávno koupil Mark III, a i ty jsou na pořadník, a čekáš několik týdnů, nebo i měsíců, než nějaké přijdou (a jestli vůbec ještě přijdou). Skoro všichni výrobci už od toho upouštějí, dneska si člověk koupí buď velký foťák, a nebo fotí mobilem. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5492 Registrován: 3-2015 |
No to mě zajímalo no teda "kapesníkem" fotíš , ale vůbec to z fotek není poznat. Máš velkou výhodu, nemusíš foťák nosit na popruhu, je to lehký. To ostření je taky velmi důležité, vím to tom své, někdy mi prostě zaostří pozdě a vlak je už dávno mimo záběr, někdy je to boj s tím ostřením, ale hodím to brzy za hlavu. Kapesní mám taky, občas beru, když si chci hrát a nechci myslet extra na nastavování veličin, jinak se ale bez zrcadlovky neobejdu, fotím s tím prakticky všechno, pak ten pocit, mám vyfoceno, líbí se mi to a fofrem do počítače na editaci. (Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5493 Registrován: 3-2015 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12688 Registrován: 6-2006 |
Dnes ráno v 8:40 do Rak. a pozdějc asi v 10:40 pokračoval na Louny jel Hektor se soupravou. A po deváté z Rak. někam na východ odjela Brejle s technikou. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3774 Registrován: 4-2005 |
Mám tady nějaký dluh se zubačkou: Byla to fajn akce, díky a třeba v sobotu u nás na svařáku na viděnou:-)
1982 - 2022 40 let trolejbusů 14 Tr v Brně
|
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1662 Registrován: 10-2019 |
Michal_Ř: Nádhera !!! Ty fotky v Řevničově i přes to psí počasí naprosto parádní. A Rakušanka ve společnosti tří odstavených elektrických 150, to jsou za poslední roky jedny z nejraritnějších fotek z depa v Rakovníku ... Dobře, že je tohle neobvyklé setkání na neobvyklém místě takhle krásně a kvalitně zdokumentováno. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12690 Registrován: 6-2006 |
Dnes, nebo v těchto dnech, na vápenci v čele 2x 741, pk 753.6. 13.12. Adventní okružní jízda Prahou s parní lokomotivou 23.1097 DR a 754.044 V Rakovníku novinka: |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1664 Registrován: 10-2019 |
Martine, ta 810.510 je pěkná a dost netradiční. Já jsem si jí ráno za tmy všiml bohužel až z okna vlaku. Tak pevně doufám, že vydrží v Rakovníku celý týden. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1665 Registrován: 10-2019 |
Nevíte náhodou někdo, co se skrývá pod sobotním spěšňákem Sp 91230/91231 Praha Hl.n. - Beroun - Křivoklát - Rakovník a zpět? 6.12.2025 by měl jet Cyklohráček, jako v loňském roce o Mikuláše, ale v jízdním řádu to jako Cyklohráček označené není. Minulý rok jel s Barčou 107 v čele. A co letos? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5500 Registrován: 3-2015 |
Uvidíme. To bych snad i přijel do Rakovníka, loni se tam potkala 749 a 754. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9485 Registrován: 8-2007 |
Tak pevně doufám, že vydrží v Rakovníku celý týden. Ale ona tam jen nestojí. Jezdí vlaky do Jirkova. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1668 Registrován: 10-2019 |
Apollo_17: Jasně. To nebylo myšleno tak, že v Rakovníku celou dobu stojí. Myslel jsem to tak, jestli na té "Transžatecké magistrále" vydrží celý týden, nebo jí vystřídá zase nějaká jiná. Já doufám, že vydrží. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12691 Registrován: 6-2006 |
Někdy tam (třeba 009) stojí povětšinu několik dní, někdy zaskakuje. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12692 Registrován: 6-2006 |
Zatím barevný Orchestrion ve stanici stojí. U rampy i Brejle 197. Čeká na podbíječku z Čisté. |
|
pačus
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 217 Registrován: 4-2016 |
Dnešní přesun 354.7152 do Krkonoš |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12695 Registrován: 6-2006 |
Copak zase filmování nebo jízdy pro bohaté? A kdy asi návrat (s Hektorem)? Dík. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12696 Registrován: 6-2006 |
Brejle a dva stroje na úpravu svršku stojí opuštěné v rak. stanici. Vedle na rampě stála malá autocisterna - rozvoz pohonných hmot. Buď ještě zítra ráno pojedou do Čisté makat nebo z mašinou odjedou pryč. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2366 Registrován: 1-2010 |
"Dnešní přesun 354.7152 do Krkonoš https://www.cysnews.cz/parni-vlaky/xix-andelska-projizdka-martini ce-v-krkonosich-rokytnice-nad-jizerou/ " |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12700 Registrován: 6-2006 |
749 262 RS Boršov-Křivoklát. 751 236 PP s Valentou do Nižboru a Vraného. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 481 Registrován: 9-2023 |
Na vlaku Sp 91230 jede 854.015
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
|
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1671 Registrován: 10-2019 |
Martine, kde jsi přišel na tu 749.262 Boršov - Křivoklát ? |
|
pačus
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 218 Registrován: 4-2016 |
|
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1672 Registrován: 10-2019 |
Jasně, o té příští sobotě vím. Ale radši jsem se zeptal, jestli náhodou není něco navíc i na ten dnešek. |
|
pačus
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 219 Registrován: 4-2016 |
Ajo, datum jsem přehlédnul, dnes to jede jako R 10749. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12701 Registrován: 6-2006 |
Martine, kde jsi přišel na tu 749.262? - Drak_ze_skalky to vedle napsal, ale nevím, jestli bude čekat v Roztokách nebo také u nás. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12702 Registrován: 6-2006 |
Škoda že fíra v Roztokách nenechal rozsvícení ty červené pozičky ![]() |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1673 Registrován: 10-2019 |
No tak jsem zvědav, jestli ta 749.262 pojede i tu příští sobotu ... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12703 Registrován: 6-2006 |
Když mají plakát. A musí, mám tam nějaké resty, poněvadž dnes na Křivoklát sunula až asi v 16:20. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5507 Registrován: 3-2015 |
Tak ten zvláštní R z Budějovic na Křivoklát v sobotu 13.12. by měl normálně jet, je napsanej ve sledovačce a navíc po rozkliknutí v přehledu výletních vlaků se zobrazí i Sv jízdy, takže tomu říkám komplet servis. ![]() |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1674 Registrován: 10-2019 |
Vypadá to tak, že opravdu pojede. Tak snad bude i lepší světlo. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1675 Registrován: 10-2019 |
Tak potvrzeno. Ta sobotní 749.262 z Budějovic na Křivoklát platí. Takže 12:15 až 15:19 v Roztokách postojí Barča 749.262, a 10:43 až 15:32 v Roztokách postojí Barča z akce Valenta Rail. U té zůstává otázka, jaká to bude. Vypadá to nadějně, protože obvyklá pacifická 751 236 možná pojede na Advent do Písku. Takže zase od ČD půjčená zelená 749.264, a nebo spíš nějaká od KŽC, když se vyjíždí z Čakovic? 006 by nebyla marná ... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12706 Registrován: 6-2006 |
Jsem dnes přes poledne na Kolešovce schválně čekal na návrat 357.7 se soupravou. Nic. Možná teď nebo za tmy. Nebo jindy![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12707 Registrován: 6-2006 |
Nezapomeňte Adventní okružní jízda Prahou s parní lokomotivou 23.1097 DR Jedna Baruna bude muset v sobotu stát v Rakovníku. Nemuseli tenkrát SŽDC v Roztokách odebírat tu zadní čtvrtou kolej. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1676 Registrován: 10-2019 |
Marťa_rak: Obě budou stát v Roztokách. Mají to tak obě vypsané. Po tu dobu, co tam budou odstavené, tam není žádné křižování osobáků, a i kdyby, tak by asi obě ty Barči vešli v pohodě za sebe na jednu kolej, ani jeden z těch vlaků zřejmě nebude tak dlouhý, a ta třetí kolej má přes 300 metrů. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 39 Registrován: 4-2022 |
Trať 120 Praha – Rakovník Zhruba od června bude většina spěšných vlaků vedena nízkopodlažními jednotkami. https://dopravacek.eu/2025/12/08/prehledne-novy-jizdni-rad-2026-c eskych-drah-v-praze-a-stredoceskem-kraji/ Co sem pošlou? Foxy by musely jezdit tak ve trojičkách, aby měly podobnou kapacitu, to nedává moc smysl, ne? |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 25905 Registrován: 3-2007 |
Zřejmě Tria uvolněná z Pacifiku? ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 215 Registrován: 9-2009 |
Takže zase další šrot na Kladno? Na ,,povedené,, reko balmy už se zapomnělo, tak je třeba zase s tou kulturou cestování zahýbat ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3383 Registrován: 8-2017 |
Já bych se nesmál, všechno tomu nasvědčuje. Modla nízkopodlažnosti opět vítězí. V KHK to na 027 dopadlo stejně - velké motory nahrazeny 847, regionovy ponechány. ![]() |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1677 Registrován: 10-2019 |
Já už jsem to před časem slyšel, že od léta 2026 nás mezi Prahou, Kladnem a Rakovníkem čeká dehydratace ... Ale nikdo se k tomu nevyjadřoval, resp. spíš každý říkal, že je to nesmysl, no a je to tady. A předpokládám, že na večerním spěšňáku z Prahy do Rakovníka už teď od příštího týdne taky bude jezdit Regina, protože je protažený až do Blatna. (Ale třeba ne, a na Bečovce se bude půl roku objevovat věc nevídaná ) |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 25913 Registrován: 3-2007 |
No polední Sp Praha Mas.n.-Bečov (!) je regína tutově. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1678 Registrován: 10-2019 |
To jo, na to už jsem se ptal, a to bude určitě. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13521 Registrován: 9-2002 |
"Já už jsem to před časem slyšel, že od léta 2026 nás mezi Prahou, Kladnem a Rakovníkem čeká dehydratace ..."
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 25916 Registrován: 3-2007 |
Tak ono tam v podstatě dvě soupravy vylítaly na těch Sp mezi Prahou a Kladnem město všechno. Já bych třeba neposílal 847 na klikatou pomalou lokálku na Dobříš, na Dolní jsou ta tria akorát a naopak je posílal na Kladno, ale já nejsem Borecký. Nejspíš má představu, že se to rychle zadrátuje a tohle je provizorum, fakt je, že na padesátkové lokálky jako Liteňka je to škoda, když je nemám pro všechny výkony. 854 jsou fakt po 50 letech nonsens + modla nízkopodlažnosti včetně vozů, kam se leze jako na rozhlednu. Na druhou stranu na dálkovku jako MR Krakonoš, různé ty Trutnovy z Prahy přes Paku či víkendové Sušice ap. to pohodlím nemělo chybu. No život jde dál a řvoucí 843 budou také za pár let v propadlišti dějin a šukafony a regíny taky - jen aby s nima neskončila taky třetina lokálek, až začnou krajům docházet peníze a budou chtít někde rychle ušetřit. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3385 Registrován: 8-2017 |
854 jsou fakt po 50 letech nonsens + modla nízkopodlažnosti včetně vozů, kam se leze jako na rozhlednu. Do elektrizace vydržet mohly. Regíny jsou úplně zbytečný propad komfortu na pár let. Připomíná mi to někdejší chlubení se tehdejší SŽDC, jak moc se povedla rekonstrukce Wilsonu (což léty taky pěkně uzrálo), kde na srovnávacích fotografiích "jak to bylo předtím" byly záběry rozkopané haly s ploty z období rekonstrukce. Tak tady je to asi taky teď čím hůř, tím líp, aby pak vynikl ten rozdíl. |