Diskuse » Železnice » 460 a 560 » Archiv diskuse 460 a 560 do 26. 10. 2025 « předcházející | další »

Archiv diskuse 460 a 560 do 26. 10. 2025

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Neděle, 05. října 2025 - 08:59:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1695
Registrován: 4-2019
Brněnské tornádo 005 s odstupem devíti let
Neděle, 05. října 2025 - 11:32:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2561
Registrován: 3-2013
Nechcete si opravdu to "tornádo" odpustit? Alespoň u řady 560.
Neděle, 05. října 2025 - 16:30:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1696
Registrován: 4-2019
Berte to s humorem, chtěl jsem jen poškádlit diskusi [wink]
V Brně vždycky panťák, před pětapadesáti lety jsem na nich začínal!
Neděle, 05. října 2025 - 16:59:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2563
Registrován: 3-2013
Tak to jo! Já je před 40 lety fotil. A jako kluk obdivoval ty barevné.


Neděle, 05. října 2025 - 18:00:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1683
Registrován: 8-2006
Pavle! Už jsem chtěl napsat neser[proud].
TMB - Fotky prototypu v černobílém provedení jsou nadčasové a i když jsem ho na údržbu neměl tak rád jako sériovky (hůře rozmístěné některé komponenty, tedy náročnější údržba, byl na něm vidět zub času oproti tehdy novějším sériovým jednotkám), tak jízdní vlastnosti měl se starší regulací (ABEL) lepší, jak KAIN na ostatních jednotkách.[happy]
Neděle, 05. října 2025 - 18:38:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 57
Registrován: 3-2015
Vidím správně na 4. fotce druhý odzadu ŘV? [blush]
To byla nějaká mimořádnost, nebo to jezdilo takto složené s ŘV uprostřed soupravy?
Neděle, 05. října 2025 - 19:03:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6181
Registrován: 5-2002
Nebude to bývalý řidičák?
Neděle, 05. října 2025 - 19:09:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2565
Registrován: 3-2013
Řídicí vozy Ř488.0 se nepoužívaly a měly snad i vybrakovaná stanoviště. Obě prototypové jednotky byly vyrobené jako třivozové, ale jezdily spolu, nejprve jako šestivozová, a po zrušení jednoho nemotorového vozu po nehodě(N488.0002)jako pětivozová jednotka.
Po požáru jednoho řídicího vozu byl tento nahrazen sériovým nemotorovým a druhý řídicí upraven na průchozí nemotorový.

Na čtvrté fotce v roce 1985 byly ještě oba řídicí vozy.
A jak se dívám, na předposlední fotce je dokonce prototypová jednotka se dvěma sériovými nemotorovými vozy, což je stav krátce po požáru řídicího vozu, kdy druhý zbylý řídicí vůz ještě nebyl předělaný na vložený. Dobře je to vidět podle předělu mezi červenou a krémovou, kdy u sériových jednotek sahá červená až pod okna, kdežto u prototypu končila o něco níže.


(Příspěvek byl editován uživatelem TMB.)
Neděle, 05. října 2025 - 20:29:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1697
Registrován: 4-2019
TMB, Vasekpetr1 - děkuji jménem obecenstva za zajímavé informace
Neděle, 05. října 2025 - 20:49:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14982
Registrován: 4-2003
TMB

[fotic][ok]
Neděle, 05. října 2025 - 21:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1684
Registrován: 8-2006
TMB:
" ...a druhý řídicí upraven na průchozí nemotorový..."
Mohu potvrdit, osobně jsem se přestavby účastnil a jako čerstvý absolvent svářečského kurzu v Hodoníně jsem přiložil několikero housenek mezi řidičák a odřezané průchozí čelo druhého řidičáku[biggrin].
Pro upřesnění - jednalo se o roky 1985-86.[happy]
Tajemný_em
Neděle, 05. října 2025 - 22:43:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4972
Registrován: 5-2002
TMB:
"A jak se dívám, na předposlední fotce je dokonce prototypová jednotka se dvěma sériovými nemotorovými vozy, což je stav krátce po požáru řídicího vozu, což je stav krátce po požáru řídicího vozu, kdy druhý zbylý řídicí vůz ještě nebyl předělaný na vložený. Dobře je to vidět podle předělu mezi červenou a krémovou, kdy u sériových jednotek sahá červená až pod okna"

Fotky moc zajímavé! Se spíš trochu divím, že k úpravě obou Ř488 na vložáky nedošlo už mnohem dřív, když byly k ničemu už v podstatě od začátku.

Odkdy vlastně v Brně začaly experimenty se čtyřmi vloženými vozy? Teoreticky to bylo možné od začátku, kdy ještě nebylo nic vyřazeného, Brno jako jediné depo dostalo z výroby dva vložené vozy navrch, což jinde nebylo.
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
Neděle, 05. října 2025 - 23:57:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1685
Registrován: 8-2006
Ony ty řidičáky byly sice k ničemu, ale dokud nesfajrovaly, tak byly normálně provozní, pouze nebyly průchozí a v té době byl v Brně navíc jen ten jeden vložák, co jezdil na 03/04. Ten druhý vložák byl tuším v Heršpicích vzadu za točnou a používal se jen při výpadku jiného vložáku. Ono totiž v té době se jezdilo pravidelně i ve spojení dvou jednotek a trefovat se do peronů s dvěma vozy navíc nebylo úplně bezproblémové, tak asi proto. Ostatní jednotky byly pětivozové a šestivozovky začaly až po zařazení pantografů do divočiny okolo Brna. Ostatně Alan to píše ve svém pojednání a zmiňuje rok 2003.[wink] Nebyl tlak na to, aby se s těmi řidičáky něco dělalo, hlavně, že to jezdilo.
Tajemný_em
Pondělí, 06. října 2025 - 00:28:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4973
Registrován: 5-2002
Jo, jasný. Jsem četl/viděl fotky, že zhruba na přelomu 70./80. let byla v Brně (minimálně) jedna šestivozovka - 560.003/04 a dokonce ve dvou barevných provedeních, takže to její zesílení určitě trvalo déle. A napadlo mě v podstatě to samé, jestli měla svůj spešl oběh anebo lítala s ostatními panťáky a občas na ni vyšlo i třeba to spřažení dvou jednotek na jeden vlak...

O Alanových stránkách samozřejmě vím, ale ani on tam nemá vše. [wink] V půlce 90. let si šestivozovku v Brně nějak nevybavuji, i když tam přešly z Bohumína dva (063.331 a 332) vložáky. Ale ty spíš přišly zachránit podstav brněnských vozů, když předtím dva vložáky shořely. Skutečné šestivozovky se sestavily až koncem léta 2002 s pomocí druhé várky bohumínských (301, 302) a bývalých Ústečáků (čísla přes 400)...
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
Pátek, 10. října 2025 - 21:24:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17606
Registrován: 12-2009
V. Meziříčí
Pátek, 10. října 2025 - 23:08:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13347
Registrován: 9-2002
jen blbej dotaz - vložák ze 460 lze bez úprav nacpat do 560 a naopak ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Sobota, 11. října 2025 - 10:57:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4214
Registrován: 12-2006
Myslím že to tak jednoduše nepůjde. Sice vložaky k řadě 560 mají kliku, ale nějakou elektroniku tak už taky mají.
Sobota, 11. října 2025 - 11:42:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18932
Registrován: 11-2002
On se asi neptá na současnost (zde už to je jedno), jako spíše historicko-obecně. Znalí jistě doplní, ale situace, kdy by se vložák z 560 dával do 460 snad nikdy nenastala. Vždy jen opačně. Nějaké úpravy tam tuším potřeba byly, ale nic dramatického.
Neděle, 12. října 2025 - 01:30:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13348
Registrován: 9-2002
Takto obecně mi to stačí - děkuju.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Středa, 15. října 2025 - 09:19:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3751
Registrován: 4-2005
Na stránkách www.detskazeleznica.sk jsou podrobnosti k akci "Stretnutie pantografov na Kysuciach" 24. - 26. 10., jízdní řády, jízdenky apod. Mimochodem i společná jízda slovenské a české jednotky na Ostravsko.
1982 - 2022 40 let trolejbusů 14 Tr v Brně
Banan151
Středa, 15. října 2025 - 09:40:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1940
Registrován: 6-2009
A na Facebooku ČD Nostalgie jsou i JŘ české části akce - jízda z VM do Čadce a zpět do Olomouce.
Pezos
Středa, 15. října 2025 - 11:56:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3093
Registrován: 4-2014
Jazdy Pantografu po Kysuciach na osobných zastávkových vlakoch medzi Čadcou a Skalitým, kde v období rokov 1995-1999 táto jednotka patrila k bežnému koloritu regionálnej dopravy.
Toto se dalo formulovat i lépe (v tom období skalitská ještě neměla TV, takže 460 tam jezdit nemohly). Nejspíš mysleli nasazení na Čadca - Žilina.
Největší optimisté jsou konspirační teoretici. Oni totiž věří, že ten bo*del někdo řídí.

Nehledejte zlý úmysl tam, kde je dostatečným vysvětlením hloupost. Hanlonova břitva
Středa, 15. října 2025 - 12:51:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18934
Registrován: 11-2002
Pro historickou věrnost skutečně běžného koloritu by tu jednotku měli pořádně zasvinit a místo jednoho motoru prdnout bobinu.. [lol]
ElektrickaJednotka
Čtvrtek, 16. října 2025 - 17:51:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 361
Registrován: 4-2019
Jak bude vůbec technicky řešená jízda obou jednotek společně? Pokud vím, tak minimálně u českých 460 už byly zásuvky na čelech dávno odpojené a jejich obvody pryč - zadní jednotka bude vypnutá?
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
Opavák
Čtvrtek, 16. října 2025 - 19:29:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 892
Registrován: 12-2007
Já teda o té jízdě vím úplné kulové, ale co takhle, že tam budou 2 strojvedoucí, to vás nenapadlo??
ElektrickaJednotka
Čtvrtek, 16. října 2025 - 19:58:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 362
Registrován: 4-2019
To považuju za samozřejmost. Jen mě udivuje, že by ještě dnes bylo legální jet se dvěma fyzicky spojenými soupravami, které spolu nesdílí řízení a fíři by jeli nezávisle, tzv. postaru, třeba jen podle tlaku v brzdovém potrubí.
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
Čtvrtek, 16. října 2025 - 20:58:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14988
Registrován: 4-2003
Tak důležité je aby to brzdilo. Pokud to brzdí dohromady z vedoucího vozidla tak není problém. Ostatně jaký koliv postrk je tako zapojen do brzdy ,ale výkon je na strojvedooucím na postrkové lokomotivě. Zda tam je loko ,nebo v tomto případě druhí jednotka je uplně jedno.
Čtvrtek, 16. října 2025 - 21:11:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14989
Registrován: 4-2003
U nových mašin když jste na postrku a přední začně brzdit tak vám to i shodí z výkonu na té postrkačce tím poklesem tlaku potrubí. U starších možná ne ,to ať doplní někdo jiný ....
Mladějov
Čtvrtek, 16. října 2025 - 21:15:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25421
Registrován: 3-2007
U starších při poklesu tlaku pod cca 3,5 bar.
Čtvrtek, 16. října 2025 - 21:20:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18936
Registrován: 11-2002
Vzato čistě prakticky, snad s výjimkou úseku Čadca - Mosty (a to ještě možná a spíše se zastavením někde v kopci) by jedna souprava měla bez větších problémů být schopná odvézt druhou v celé plánované trase. Lhostejno, zda 4vz třívozovou nebo opačně (ten rozdíl vah není tak zásadní). Praktických příkladů, kdy ještě 5vz soupravy jezdily vcelku běžně na Mosty na jeden motor zažito nespočet. Na rozjezdu z Bocanek směr Mosty to bylo o poznání línější, ale dojelo to vždy, rozhodně ne krokem a i za mizerného počasí. (úvahy o huntování historických vozidel prosím neřešit, berte to jen jako poznámku pod čarou na téma, jak moc nezbytně nutné je spojování či spolupráce obou jednotek pro jednu cestu z Čadce do Ovy)
Pondělí, 20. října 2025 - 14:12:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 212
Registrován: 6-2018
Len tak mimochodom, chcem sa opytat ohladom sobotňajšej plánovej jazdy retra 079+080 medzi Hranicami na Moravě a Ostavou v úseku, kde má výnimku z prevádzky pod ETCS. Pôjde v tom úseku zníženou rýchlosťou alebo akým spôsobom sú vlastn riešené takéto výnimky?[happy]
Youtube: Pantograf 460 channel

URL: https://www.youtube.com/channel/UCUz6dVwn32q-KhOmf-Xz5IA

e-mail: pantograf460.em488@gmail.com
Pondělí, 20. října 2025 - 18:32:41  
Administrátor
Číslo příspěvku: 75364
Registrován: 4-2003
Předpokládám že hlavní omezení budou čistě administrativní (pro omezení možných následků, když by něco neproběhlo, jak má) a budou spočívat v jízdě mezistaničně (před takovým vlakem i za ním bude muset být prázdný oddíl). I když by v zásadě stačilo ten oddíl držet před nevybaveným vlakem (na uvolnění oddílu nemá ETCS L2 vliv).
Rychlost bude asi také nějak omezena (60 nebo 100 km/h), i když opět to není vysloveně nezbytné, pokud půjde o vlak s funkčním rádiem a trať s oddílovými návěstidly a kódováním.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 23. října 2025 - 09:41:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1706
Registrován: 4-2019

560 025-9
Čtvrtek, 23. října 2025 - 22:48:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1693
Registrován: 8-2006
Tak to je tvoje fotka, Pavle? Nebyla tu už kdysi dááávno? Myslím si, že to je ta samá, kterou měl synátor v noťasu na ploše a to mohlo být klidně okolo roku 2010?[happy]
I když teď si nejsem jistý, jestli tam na tomto stejném místě nebyl vyfocený Šedý vlk... [wink]
Čtvrtek, 23. října 2025 - 23:03:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4858
Registrován: 11-2007
Jak jsou řazeny vložáky u 460 043/044? 460 043 + 063 361 + 063 363 + 063 364 + 460 044? Díky
Pátek, 24. října 2025 - 08:31:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1707
Registrován: 4-2019
VP1 > rozhodně jsem tady šedýho vlka fotil 23.5.2010 s Os4711, jen jede na jih![wink] Fotka se určitě někde na síti potuluje...
Tajemný_em
Sobota, 25. října 2025 - 00:35:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4979
Registrován: 5-2002
Janek_lemoch:
"Jak jsou řazeny vložáky u 460 043/044? 460 043 + 063 361 + 063 363 + 063 364 + 460 044? Díky"

odkaz
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
Sobota, 25. října 2025 - 08:38:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1604
Registrován: 1-2006
Zdravím
Měl bych prosbu. Netušíte někdo odstíny té šedé ústecké jednotky 460.075?
460.075
Střecha by měla být RAL 7005, modrá 5015.....

Děkuji
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo... a když né to, tak použij flexu!! Jinak tě už nic nezachrání... Je to v řiti. Dneska ani flexa nepomohla!

Na K-reportu od 23.ledna 2006
ElektrickaJednotka
Sobota, 25. října 2025 - 21:36:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 363
Registrován: 4-2019
Dnes mohu Združeniu detskej železnice Košice poděkovat za skvělý zážitek. Shromážděná komunita měla atmosféru podobnou, jako první "Tornádo Expres" (ačkoli ten název se mi příčí). Hodně štěstí s 043/044 při dalších jízdách [vypravci]

Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
Neděle, 26. října 2025 - 13:52:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3126
Registrován: 4-2011
Než dám nějaké fotky, tak aspoň pár Video záběrů.
Halbstadt
Neděle, 26. října 2025 - 17:04:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1632
Registrován: 9-2006
Tornádo dojezdilo
Neděle, 26. října 2025 - 17:11:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2082
Registrován: 11-2006
Ano, prý vykolejilo na výhybce v Přerově [sad]
Neděle, 26. října 2025 - 17:21:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 243
Registrován: 4-2021
Teď je otázka čí je to chyba, jestli něco špatně s výhybkou nebo jestli nějaký technický problém na 460. Já osobně se přikláním k druhé variantě, bůhví kdy byla na nějaké prohlídce či revizi [uhoh]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirik_En..)
Neděle, 26. října 2025 - 18:17:23  
Moderátor
Číslo příspěvku: 4080
Registrován: 12-2009
Jirik_En.: Údajně dopravní závada při posunu...
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Neděle, 26. října 2025 - 18:22:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 9-2019
Jirik_En.:
"Teď je otázka čí je to chyba, jestli něco špatně s výhybkou nebo jestli nějaký technický problém na 460. Já osobně se přikláním k druhé variantě, bůhví kdy byla na nějaké prohlídce či revizi [uhoh]
(Příspěvek byl editován uživatelem Jirik_En..)"

Jako že by se tu proháněla jednotka bez revizí?
Neděle, 26. října 2025 - 18:24:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 244
Registrován: 4-2021
8447: Jakém je stavu bych se ani nedivil
Mladějov
Neděle, 26. října 2025 - 18:44:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25509
Registrován: 3-2007
A v jakém je stavu - konkrětně co je ve špatném stavu?



(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Neděle, 26. října 2025 - 18:46:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18958
Registrován: 11-2002
Jirik_En. bůhví kdy byla na nějaké prohlídce či revizi - pro dané tvrzení existují nějaké relevantní skutečnosti nebo je to o "si myslím"?!
Mladějov
Neděle, 26. října 2025 - 18:49:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25511
Registrován: 3-2007
Obyčejné kinderšotokecičky..
Neděle, 26. října 2025 - 19:00:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 294
Registrován: 7-2024
Na revizi být určitě musela, bez ní by podle mě nedostala výjimku pro ETCS, ja bych se přikláněl k podhození výhybky (zrovna dnes jsem o tom četl v souvislosti s tramvajemi, u vlaku to bude asi podobne)
Neděle, 26. října 2025 - 19:01:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6186
Registrován: 5-2002
Honnzok:
"Jirik_En.: Údajně dopravní závada při posunu..."

Proč se znovu objevilo v Přerově? Poslední jízda přece měla být do ValMezu, jsme myslel že přímo do Hranic.
Neděle, 26. října 2025 - 19:13:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 245
Registrován: 4-2021
Stačí se podívat v jakém je stavu, bych se nedivil, kdyby tam ta revize nebyla
Neděle, 26. října 2025 - 19:15:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18959
Registrován: 11-2002
Stačí se podívat v jakém je stavu, bych se nedivil, kdyby tam ta revize nebyla - takže Mladějov to trefil přesně... [crazy]
ElektrickaJednotka
Neděle, 26. října 2025 - 19:18:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 364
Registrován: 4-2019
Znamená to pro tu jednotku šrot, nebo pouze neprovozní stav?
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
Neděle, 26. října 2025 - 19:19:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 246
Registrován: 4-2021
Smím-li se zeptat, kolik Vy jste tady měl domněnek? Jinak děkuji za takovéto označení, omládl jsem z minuty na minutu [wink]
Neděle, 26. října 2025 - 19:23:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 247
Registrován: 4-2021
ElektrickaJednotka: Bude záležet na rozsahu poškození a finančních prostředcích
Neděle, 26. října 2025 - 19:34:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18962
Registrován: 11-2002
Smím-li se zeptat, kolik Vy jste tady měl domněnek? - příklad? To za A. A za B, je rozdíl mezi tím vyslovit domněku a takto to i říct, a mezi tím vydávat své domněnky bez dalšího za fakta. Ale ano - být blbem je v zásadě asi pro každého..
Neděle, 26. října 2025 - 19:47:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 248
Registrován: 4-2021
Jena: Ok, to přiznávám, že to nebylo jasně řečeno, že to je domněnka. Dík, rada do příště [happy]
Neděle, 26. října 2025 - 19:47:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3127
Registrován: 4-2011
A co nějaké pojištění? Nezaplatí se oprava z pojistky?
Mladějov
Neděle, 26. října 2025 - 19:47:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25512
Registrován: 3-2007
ElektrickaJednotka:
"Znamená to pro tu jednotku šrot, nebo pouze neprovozní stav?"

Tak to záleží na tom, co bylo poškozeno, třeba pokud se zkroutil rám, tak konečná..

Jirik: Tak co tam tedy nebylo v pořádku? V jakém je stavu? Špatném? Z čeho tak soudíte?
A nezlobte se, kecy, že neměla revizi, tomu prostě z několika důvodům nevěřím a celkem vás to do té kategorie "jeden šotouš povídal" zařazuje, nezlobte se.

ostatní: Ta nehoda vypadá spíš na podhození a to na daném typu ZZ nastane tak při projetí ranžírky, za níž už se "točí" výměna, což je můj tip na nejpravděpodobnější příčinu té vidlicové jízdy.