Diskuse » Železnice » 720 a 721 - hektory » Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 28. 9. 2025 « předcházející | další »

Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 28. 9. 2025

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Úterý, 18. března 2025 - 14:51:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 655
Registrován: 11-2018
Vďaka.
Sobota, 22. března 2025 - 13:45:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 656
Registrován: 11-2018
721.058 predaná Aluexu, asi na zošrotovanie. S ňou aj 5 laminátok ZSSK.
Sobota, 22. března 2025 - 15:21:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3254
Registrován: 9-2003
Nebyly by prosím čísla těch laminátek?
Sobota, 22. března 2025 - 16:23:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 657
Registrován: 11-2018
V "Prílohe" je zmluva aj s číslami predaných strojov.
https://www.crz.gov.sk/zmluva/10582022/
Sobota, 22. března 2025 - 16:52:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3255
Registrován: 9-2003
Díky.
Neděle, 13. dubna 2025 - 18:26:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6098
Registrován: 5-2002
Železniční víkend ve Starém Plzenci:
Úterý, 15. dubna 2025 - 10:51:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12207
Registrován: 6-2006
Na Mapách, v Jihlavě město je zachycen nějaký Hektor:
bre_steg
Úterý, 15. dubna 2025 - 15:56:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 8-2024
Tipl bych si 721.230 od Máňovců. 🙂
Středa, 23. dubna 2025 - 15:21:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 685
Registrován: 11-2018
"Krásavica" sa vrátila.
Sobota, 26. dubna 2025 - 23:43:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2266
Registrován: 1-2010
Dnes se po trase Mělník - Dvůr Králové projela tato souprava, zachycená před stanicí Libuň.
Neděle, 27. dubna 2025 - 08:09:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5196
Registrován: 3-2015
Hektůrek 720 003 dnes dvakrát z Prahy na Karlštejn a zpět. [happy]
Úterý, 29. dubna 2025 - 11:36:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12245
Registrován: 6-2006
A dost možná táž souprava teď do Bochova[happy]
Neděle, 04. května 2025 - 19:49:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 866
Registrován: 2-2009
Hektor vracející se z kúpelov(Trenčianská Teplá) do kúpelov(Piešťany)[masinka]

http://marek275.rajce.idnes.cz/
Pondělí, 05. května 2025 - 21:31:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 79
Registrován: 7-2017
721 012-3 Žilina 4.5.2025.
Neděle, 25. května 2025 - 17:23:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 432
Registrován: 2-2012
721.004,027,060 MH v ŽOS Zvolen. Predbežne ukončení 004 august,027 september, 060 október.
Sobota, 14. června 2025 - 13:18:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 10-2023
Dnes v Horšovském Týně. Hektor přivezl historickou soupravu s parní lok. 310.072 na regionální den železnice.
Středa, 18. června 2025 - 23:53:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12386
Registrován: 6-2006
Prosím vás, k čemu slouží ty otvory v rámu pod kabinou na 509?:

Jako by pod těmi dvířky byl reproduktor[happy]
Čtvrtek, 19. června 2025 - 09:16:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6144
Registrován: 11-2006
Nepoznám sice konkrétní úpravu na 509, ale šacuju to buď na měnič/zdroj nebo vytápěcí agregát (bufík).
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Sobota, 21. června 2025 - 19:30:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 10-2023
Dnes v Nezvěsticích
Neděle, 29. června 2025 - 23:24:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 493
Registrován: 8-2017
Včera na Moldavě. Veliké díky Drážďanským a CHV za realizaci akce. Je vidět, že "Starý dobrý HEKTOR", pokud se mu dá to co potřebuje ( zde díky všem opravářům, kteří se na jeho stavu podíleli nebo podílejí //včetně IDS!!!//), umí stále dokázat své přednosti. Škoda, že se nepočítá u této řady s instalací ETCS, CHV by to určitě u jedné ze svých významných nosných řad uvítalo.
Pondělí, 30. června 2025 - 12:04:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 4-2020
Ono je i dobře, že do toho nedají ETCS. Ztratilo by to potom historickou hodnotu. Navíc CHV nechce do svých historických vozidel instalovat ETCS.
Pondělí, 30. června 2025 - 14:45:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6300
Registrován: 9-2003
Lukkyn: Tak určitě. Budeš vhodným nástupcem ing. Zeithammera "lepší neprovozní exponát než provozní".
NOBLE BRICKS
Úterý, 01. července 2025 - 21:05:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12411
Registrován: 6-2006
Dnes dopoledne v Kolíně mě na posunu s cisternami v areálu překvapila mašina 721.039, jestli jsem dobře viděl.
Čtvrtek, 03. července 2025 - 16:00:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 752
Registrován: 5-2012
Na dílně v HK.
Pondělí, 07. července 2025 - 15:17:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12420
Registrován: 6-2006
Vostuda pro náš Rakovník[kladivo][ko] Nikdo na vlakáči z rampy, odstavené mašině 720.509 odšrouboval litý znak ČKD. To budou mít v Benešově radost. Že se ten šotouš nestydí[satan]
Pondělí, 07. července 2025 - 22:25:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1193
Registrován: 10-2012
Kam jsi ho pověsil???
Úterý, 08. července 2025 - 10:23:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12421
Registrován: 6-2006
Místo lustru a kolem věnec ze žároviček[satan]
Cobram
Úterý, 08. července 2025 - 12:15:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 10-2019
Marťa_rak:
No Martine, už mě to před pár dny napadlo, že je to celkem risk, nechávat ho stát u té rampy.
Debilů, co toho jsou schopni "využít" je bohužel všude dost ...
Úterý, 08. července 2025 - 15:25:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12422
Registrován: 6-2006
Před léty tam Cargáci neprozřetelně odstavili hytlák a parchanti vytloukli okno. Před tím to na té rampě značně odnesl soukromej nakladač na uhlí.
Sobota, 12. července 2025 - 22:14:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2290
Registrován: 1-2010
Včerejší návoz do Martinic zajistil stroj 720.114
Sobota, 19. července 2025 - 19:15:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 50
Registrován: 10-2023
720.509 odstavený u rampy v Rakovníku. (6.7.25)
Čtvrtek, 24. července 2025 - 10:38:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1086
Registrován: 4-2009
Marťa_rak:
"Prosím vás, k čemu slouží ty otvory v rámu pod kabinou na 509?:

"
Je tam bomba. Doslova. [happy]

Za plechem je malá skříňka a v ní propanbutanová nádoba napájející kempingový vařič na stanovišti.
Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat...
Pátek, 25. července 2025 - 11:49:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6786
Registrován: 11-2009

Dolní Lipka • 19.7.2025
Sobota, 26. července 2025 - 13:50:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6181
Registrován: 11-2006
Je jim už přes šedesát, na čele mají spoustu vrásek a na rámu nespočet šrámů, které jim udělil život. Přesto dál věrně a dobře slouží, starý dobrý čékáďácký šestiválec se líně převaluje v pravidelném rytmu a vypadá to, že ani ten sedmý křížek v provozu není nereálný.

http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Neděle, 27. července 2025 - 11:58:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 167
Registrován: 1-2020
Pěkně jste to vystihl[ok]Zrovinka včera se u nás dva Hektoři ukázali(1 dotáhl GJW, 1 z výluky s jeřábem a pracákem odhekal kamsi pryč),napadla mě stejná myšlenka-jsou to po tolika letech neúnavní pracanti!!
Neděle, 27. července 2025 - 18:37:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6150
Registrován: 5-2002
Velký a malý:
Neděle, 27. července 2025 - 19:18:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2070
Registrován: 8-2006
E499001 moc hezky napsané. Měl jsem tu možnost jezdit na obou řadách (T435.0+T458.1)
Pondělí, 28. července 2025 - 11:07:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14938
Registrován: 4-2003
Ta 720 091 tam stojí hádám tak 3 roky na stejném místě. 721 517 vídám s cisternama v Olmouci .
Čtvrtek, 31. července 2025 - 20:43:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2968
Registrován: 11-2005
Dnes se po revizi vrátil do Vamberka na vlečku ESAB 721 179-0

Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pondělí, 04. srpna 2025 - 16:59:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 505
Registrován: 2-2015
hercules: 721.004,027,060 MH v ŽOS Zvolen. Predbežne ukončení 004 august,027 september, 060 október.
S 721.073 to už budou 4 kusy[ok] Plánují se ještě nějaké další?

Kolik a které slovenské 721 prošly Nymburkem mezi lety cca 2013-2016? Díky
V dnešní době kde chce každý víc a víc, zkus ty chtít o něco míň...[wink]
Pondělí, 04. srpna 2025 - 17:50:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1645
Registrován: 9-2010
Ťapka 004 již při práci..[masinka]

Úterý, 05. srpna 2025 - 20:47:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 722
Registrován: 11-2018
nitram
Asi 9.
Teoreticky by mohli ísť nejaké košické alebo ešte 12-ka?
Zoznam strojov ZSSK som dával dokopy tu, tam sú aj tie z Legiosu menované:
https://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/8458-Sluzime-uz-60-rokov/
Úterý, 05. srpna 2025 - 21:30:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 824
Registrován: 3-2013
RUŠEŇ 721.027 po HM oprave v ŽOS ZVOLEN...
Čtvrtek, 07. srpna 2025 - 20:20:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 506
Registrován: 2-2015
Bastions: Díky. Krasný článek[ok]
V dnešní době kde chce každý víc a víc, zkus ty chtít o něco míň...[wink]
Pátek, 08. srpna 2025 - 12:59:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12453
Registrován: 6-2006
Pátek, 15. srpna 2025 - 12:02:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 457
Registrován: 1-2012
nitram- mám jen fotku z října 2014.
Pátek, 15. srpna 2025 - 21:10:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2071
Registrován: 8-2006
Bastions--pěkný článek.Jen několik strojů jsem nedohonil,abych si je vyfotil.Měl jsem je rád.I řadu T435.0.
Sobota, 16. srpna 2025 - 20:29:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 88
Registrován: 10-2017
nitram: aktualne je v ZOS na MH 721 060 + 140 a planuje sa pristavenie 721 102
Čtvrtek, 28. srpna 2025 - 22:41:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 498
Registrován: 8-2017
nemáte někdo fotku lok T 435.0 s pomocným vagonem, vybaveným mj. pantografem. Používalo se to údajně na vlečce tehdejšího NHKG Ostrava, mám dojem u koksovny> Ale nevím to přesně. Mohlo to být tak kolem roku 1984. Dík dopředu.
Čtvrtek, 28. srpna 2025 - 23:33:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5439
Registrován: 6-2007
Něco podobného bylo zřejmě i na dole Darkov, kde měly posunovat při nakládce vozů upravené 720.
593 a 595, pod trolejí s napětím 600V. Ale snímek jsem žádný neviděl.
Pátek, 29. srpna 2025 - 09:01:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14957
Registrován: 4-2003
A k čemu to bylo ?
Pátek, 29. srpna 2025 - 10:01:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 499
Registrován: 8-2017
Tak s těmi upravenými 720 to byl Darkov. Bylo to k posunu na nakládce nebo vykládce, aby nemuseli startovat Motor.
Pátek, 29. srpna 2025 - 21:18:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14958
Registrován: 4-2003
A to měl teda z troleje nějak spojený elktricky přes ten vagon do mašiny a kontrolerem ovládal trakčáky ?
Sobota, 30. srpna 2025 - 07:58:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 501
Registrován: 8-2017
Jo jo, nějak tak to bylo. Přesný popis tč. nemám.
Čtvrtek, 11. září 2025 - 11:31:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2326
Registrován: 1-2010
Dnes na festival Město pohádek do Jičína s dětmi zavítaly stroje 720099 + 721122
Neděle, 14. září 2025 - 17:16:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 62
Registrován: 9-2023
Ta přechodová lávka u řídícího stanoviště, co koukám tak jí mají převážně 721 ale možná i na malých hektorech se někde vyskytuje, tak ta se v reálu někdy sklápěla a používala? Nějak mne nenapadá její smysluplné využití...
Neděle, 14. září 2025 - 21:29:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 502
Registrován: 8-2017
Pro Řiditele: sklápěl se ten přechodový můstek, pokud byly na delší dobu spojeny lokomotivy T 458.1 , případně tehdy i 5 do mnohočlenného ( dnes myslím vícenásobného) řízení. Na normálním rozchodu jsem to tu a tam viděl na tzv. "Dispečerkách", ale v podstatě příchodem Čmeláků a Sergejů se T 458.1 vyskytovaly hodně na posunu a nebo tam, kde stačily samy výkonově. Pak už to bylo nepotřebné a v průběhu let se ty můstky v dílnách sundávaly a provedla se úprava zadních madel.
Jak tomu bylo na širokém rozchodě, nevím
Pondělí, 15. září 2025 - 09:11:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 9-2023
Jo díky, taky jsem si říkal, že snad mnohočlenný řízení ale právě, že to jsem u Hektorů nikdy neviděl.
Středa, 24. září 2025 - 17:42:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12537
Registrován: 6-2006
Neděle, 28. září 2025 - 21:50:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2286
Registrován: 12-2007
Zvolen 12.9.2025, třetí do party hobloval zálohu.

Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...