| Diskuse » Železnice » 720 a 721 - hektory » Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 28. 9. 2025 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 28. 9. 2025dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 655 Registrován: 11-2018 |
Vďaka. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 656 Registrován: 11-2018 |
721.058 predaná Aluexu, asi na zošrotovanie. S ňou aj 5 laminátok ZSSK. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3254 Registrován: 9-2003 |
Nebyly by prosím čísla těch laminátek? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 657 Registrován: 11-2018 |
V "Prílohe" je zmluva aj s číslami predaných strojov. https://www.crz.gov.sk/zmluva/10582022/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3255 Registrován: 9-2003 |
Díky. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6098 Registrován: 5-2002 |
Železniční víkend ve Starém Plzenci: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12207 Registrován: 6-2006 |
Na Mapách, v Jihlavě město je zachycen nějaký Hektor: |
|
bre_steg
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 170 Registrován: 8-2024 |
Tipl bych si 721.230 od Máňovců. 🙂 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 685 Registrován: 11-2018 |
"Krásavica" sa vrátila. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2266 Registrován: 1-2010 |
Dnes se po trase Mělník - Dvůr Králové projela tato souprava, zachycená před stanicí Libuň. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5196 Registrován: 3-2015 |
Hektůrek 720 003 dnes dvakrát z Prahy na Karlštejn a zpět. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12245 Registrován: 6-2006 |
A dost možná táž souprava teď do Bochova![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 866 Registrován: 2-2009 |
Hektor vracející se z kúpelov(Trenčianská Teplá) do kúpelov(Piešťany)
http://marek275.rajce.idnes.cz/
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 79 Registrován: 7-2017 |
721 012-3 Žilina 4.5.2025. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 432 Registrován: 2-2012 |
721.004,027,060 MH v ŽOS Zvolen. Predbežne ukončení 004 august,027 september, 060 október. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 46 Registrován: 10-2023 |
Dnes v Horšovském Týně. Hektor přivezl historickou soupravu s parní lok. 310.072 na regionální den železnice. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12386 Registrován: 6-2006 |
Prosím vás, k čemu slouží ty otvory v rámu pod kabinou na 509?: Jako by pod těmi dvířky byl reproduktor ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6144 Registrován: 11-2006 |
Nepoznám sice konkrétní úpravu na 509, ale šacuju to buď na měnič/zdroj nebo vytápěcí agregát (bufík).
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 47 Registrován: 10-2023 |
Dnes v Nezvěsticích |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 493 Registrován: 8-2017 |
Včera na Moldavě. Veliké díky Drážďanským a CHV za realizaci akce. Je vidět, že "Starý dobrý HEKTOR", pokud se mu dá to co potřebuje ( zde díky všem opravářům, kteří se na jeho stavu podíleli nebo podílejí //včetně IDS!!!//), umí stále dokázat své přednosti. Škoda, že se nepočítá u této řady s instalací ETCS, CHV by to určitě u jedné ze svých významných nosných řad uvítalo. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 155 Registrován: 4-2020 |
Ono je i dobře, že do toho nedají ETCS. Ztratilo by to potom historickou hodnotu. Navíc CHV nechce do svých historických vozidel instalovat ETCS. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6300 Registrován: 9-2003 |
Lukkyn: Tak určitě. Budeš vhodným nástupcem ing. Zeithammera "lepší neprovozní exponát než provozní".
NOBLE BRICKS
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12411 Registrován: 6-2006 |
Dnes dopoledne v Kolíně mě na posunu s cisternami v areálu překvapila mašina 721.039, jestli jsem dobře viděl. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 752 Registrován: 5-2012 |
Na dílně v HK. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12420 Registrován: 6-2006 |
Vostuda pro náš Rakovník![]() Nikdo na vlakáči z rampy, odstavené mašině 720.509 odšrouboval litý znak ČKD. To budou mít v Benešově radost. Že se ten šotouš nestydí![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1193 Registrován: 10-2012 |
Kam jsi ho pověsil??? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12421 Registrován: 6-2006 |
Místo lustru a kolem věnec ze žároviček![]() |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1538 Registrován: 10-2019 |
Marťa_rak: No Martine, už mě to před pár dny napadlo, že je to celkem risk, nechávat ho stát u té rampy. Debilů, co toho jsou schopni "využít" je bohužel všude dost ... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12422 Registrován: 6-2006 |
Před léty tam Cargáci neprozřetelně odstavili hytlák a parchanti vytloukli okno. Před tím to na té rampě značně odnesl soukromej nakladač na uhlí. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2290 Registrován: 1-2010 |
Včerejší návoz do Martinic zajistil stroj 720.114 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 50 Registrován: 10-2023 |
720.509 odstavený u rampy v Rakovníku. (6.7.25) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1086 Registrován: 4-2009 |
Je tam bomba. Doslova. Za plechem je malá skříňka a v ní propanbutanová nádoba napájející kempingový vařič na stanovišti.
Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6786 Registrován: 11-2009 |
Dolní Lipka • 19.7.2025 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6181 Registrován: 11-2006 |
Je jim už přes šedesát, na čele mají spoustu vrásek a na rámu nespočet šrámů, které jim udělil život. Přesto dál věrně a dobře slouží, starý dobrý čékáďácký šestiválec se líně převaluje v pravidelném rytmu a vypadá to, že ani ten sedmý křížek v provozu není nereálný.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 167 Registrován: 1-2020 |
Pěkně jste to vystihl Zrovinka včera se u nás dva Hektoři ukázali(1 dotáhl GJW, 1 z výluky s jeřábem a pracákem odhekal kamsi pryč),napadla mě stejná myšlenka-jsou to po tolika letech neúnavní pracanti!! |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6150 Registrován: 5-2002 |
Velký a malý: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2070 Registrován: 8-2006 |
E499001 moc hezky napsané. Měl jsem tu možnost jezdit na obou řadách (T435.0+T458.1) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14938 Registrován: 4-2003 |
Ta 720 091 tam stojí hádám tak 3 roky na stejném místě. 721 517 vídám s cisternama v Olmouci . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2968 Registrován: 11-2005 |
Dnes se po revizi vrátil do Vamberka na vlečku ESAB 721 179-0
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 505 Registrován: 2-2015 |
hercules: 721.004,027,060 MH v ŽOS Zvolen. Predbežne ukončení 004 august,027 september, 060 október. S 721.073 to už budou 4 kusy Plánují se ještě nějaké další? Kolik a které slovenské 721 prošly Nymburkem mezi lety cca 2013-2016? Díky
V dnešní době kde chce každý víc a víc, zkus ty chtít o něco míň...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1645 Registrován: 9-2010 |
Ťapka 004 již při práci.. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 722 Registrován: 11-2018 |
nitram Asi 9. Teoreticky by mohli ísť nejaké košické alebo ešte 12-ka? Zoznam strojov ZSSK som dával dokopy tu, tam sú aj tie z Legiosu menované: https://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/8458-Sluzime-uz-60-rokov/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 824 Registrován: 3-2013 |
RUŠEŇ 721.027 po HM oprave v ŽOS ZVOLEN... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 506 Registrován: 2-2015 |
Bastions: Díky. Krasný článek![]()
V dnešní době kde chce každý víc a víc, zkus ty chtít o něco míň...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12453 Registrován: 6-2006 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 457 Registrován: 1-2012 |
nitram- mám jen fotku z října 2014. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2071 Registrován: 8-2006 |
Bastions--pěkný článek.Jen několik strojů jsem nedohonil,abych si je vyfotil.Měl jsem je rád.I řadu T435.0. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 88 Registrován: 10-2017 |
nitram: aktualne je v ZOS na MH 721 060 + 140 a planuje sa pristavenie 721 102 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 498 Registrován: 8-2017 |
nemáte někdo fotku lok T 435.0 s pomocným vagonem, vybaveným mj. pantografem. Používalo se to údajně na vlečce tehdejšího NHKG Ostrava, mám dojem u koksovny> Ale nevím to přesně. Mohlo to být tak kolem roku 1984. Dík dopředu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5439 Registrován: 6-2007 |
Něco podobného bylo zřejmě i na dole Darkov, kde měly posunovat při nakládce vozů upravené 720. 593 a 595, pod trolejí s napětím 600V. Ale snímek jsem žádný neviděl. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14957 Registrován: 4-2003 |
A k čemu to bylo ? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 499 Registrován: 8-2017 |
Tak s těmi upravenými 720 to byl Darkov. Bylo to k posunu na nakládce nebo vykládce, aby nemuseli startovat Motor. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14958 Registrován: 4-2003 |
A to měl teda z troleje nějak spojený elktricky přes ten vagon do mašiny a kontrolerem ovládal trakčáky ? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 501 Registrován: 8-2017 |
Jo jo, nějak tak to bylo. Přesný popis tč. nemám. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2326 Registrován: 1-2010 |
Dnes na festival Město pohádek do Jičína s dětmi zavítaly stroje 720099 + 721122 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 62 Registrován: 9-2023 |
Ta přechodová lávka u řídícího stanoviště, co koukám tak jí mají převážně 721 ale možná i na malých hektorech se někde vyskytuje, tak ta se v reálu někdy sklápěla a používala? Nějak mne nenapadá její smysluplné využití... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 502 Registrován: 8-2017 |
Pro Řiditele: sklápěl se ten přechodový můstek, pokud byly na delší dobu spojeny lokomotivy T 458.1 , případně tehdy i 5 do mnohočlenného ( dnes myslím vícenásobného) řízení. Na normálním rozchodu jsem to tu a tam viděl na tzv. "Dispečerkách", ale v podstatě příchodem Čmeláků a Sergejů se T 458.1 vyskytovaly hodně na posunu a nebo tam, kde stačily samy výkonově. Pak už to bylo nepotřebné a v průběhu let se ty můstky v dílnách sundávaly a provedla se úprava zadních madel. Jak tomu bylo na širokém rozchodě, nevím |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 63 Registrován: 9-2023 |
Jo díky, taky jsem si říkal, že snad mnohočlenný řízení ale právě, že to jsem u Hektorů nikdy neviděl. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12537 Registrován: 6-2006 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2286 Registrován: 12-2007 |
Zvolen 12.9.2025, třetí do party hobloval zálohu.
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
|