| Diskuse » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 03. 10. 2025 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 03. 10. 2025dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18043 Registrován: 5-2004 |
Jo chápu, nikdo normální nepojede na kolo do lužních lesů kolem Moravy, natož vlakem. Zajímavý je, že tam bylo docela dost dle zdejších centrálních mozků lidstva nenormálních. No a když už tu mám haldu zetkovejch (se divím že to Z vůbec smí na flaškách bejt když je tak dezolátský ) tak fakt nevím proč bychom je nemohli odvézt a vrátit. Jo, mohli jsme je naházet do kontíku a nikam nejet. Stejně jako si vzít sváču a nejít podpořit hospodu zbouranou tornádem. Jo a ty peníze samosebou nevyplácí automat ale vydá lísteček, který se odečte od nákupu na kase. Čili mně bylo za nákup nanuků vráceno a později v létě utraceno za pivo a klobásku na fotbale v Trnavě ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1942 Registrován: 8-2011 |
nejít podpořit hospodu zbouranou tornádem. Twl nejdřív musim vrátit flašky, abych mohl podpořit hospodu, jinak bych tam nešel. Ja jsem do sousedních Mikulčic vezl plné auto potřebných věcí, co jsem koupil za svoje a ještě tam víkend makal vy podporovateli. Se divím, ze jste jim ty prázdný flašky nevyhodili pred hospodou ,ať si je jedou vrátit sami. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15734 Registrován: 4-2003 |
chápu Obávám se že nechápete zhola nic. Tyhle zážitky že člověk měl na vejletě prodal flašky a měl na buřta měl leckdo a né že ne. Ale tak v šestnácti, když měl malý kapesný.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6209 Registrován: 6-2019 |
16 mi není, ale mám pod PC stolem igelitky na německý flaški. Když je už v nich hodně flašek a plechovek, tak je hodím do auta a při víletu do NDR je prostě ve vhodné Edece vyměním za papírek z automatu a ten papírek u poklady za peníze a hned jsem ušetřil.
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15736 Registrován: 4-2003 |
le mám pod PC stolem igelitky na německý flaški. Takových tašek mám na schodech do sklepa asi pět, ale jakou to má prosím spojistost s chováním na vejletě/dovolené?? To jako mám manželce říct, hele miláčku, my dneska nepojedeme na vejlet do XXX, kde budeme dělat to a to, ale pojedem místo toho přes hranici vrátit prázdný flašky a koupíme si za to potom vuřta? To by mě asi poprávu poslala do e, protože na takovýho sorry idiota není žádná příčetná ženská zvědavá. Dtto vejlet s kamarádama, protože ti jsou taky normální, příčetní, zralí chlapi. PS: Znám teda jednoho dospěláka, co takhle dělá a i s matkou a přítulkyní, ale to je dospělej autista. Ten si prostě nemůže pomoct a mohlo bejt daleko hůř. Je zázrakem, kam ho okolí vytáhlo. "Průser" je jen ten, že tohle vykřikuje na celej vagón a ten se baví na jeho účet - podobnost se zdejší debatou je dosti velká.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10806 Registrován: 1-2007 |
Taky už jsem několikrát na cestu do Německa, či na Slovensko přibalil nějaké PETky. A co má být? Ale tahat se s tím na kole, to by se mi fakt nechtělo. Když už je řeč od odpadech, dokáže mi nědo vysvětlit tohle? V rodinnom dome kúsok od centra mesta žije skupina neprispôsobivých obyvateľov. Ich dvor sa pravidelne zaplní odpadom, mesto ho vyprace a o niekoľko mesiacov či rokov sa situácia opakuje. Mesto odhaduje, že na tomto pozemku sa nachádzalo približne 85 ton odpadu. I kdyby měli 10 dětí, babičky, dědečky, stejně nechápu, jak dají za pár měsíců dohromady 85 t odpadu. Já si myslím, že 85 t je zbruba tak množství odpadku, které průměrný jedinec vyprodukuje asi tak za celý život. Je to možné? (Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.) |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 25329 Registrován: 3-2007 |
Píší "či rokov". Tak to prostě berte s rezervou. Spíš mne zaujala ta bezzubost obce si chránit vlastní majetek - kamera či fotopast j úplně běžná věc, kterou používají např. lesáci. Nojo, státní asi tak nepálí a až to tam cigoši naházejí, tak to město zase zaplatí - je to pro úředníky a politiky zjevně nejsnažší cesta. Dotyční prostě všechno (včetně nábytku, aut, pneumatik, ledniček, praček..) hodí na dvůr a stát to jednou za tři roky nebo 5 let odvozí - že toho je x fůr a třeba 85 tun mne ani nepřekvapuje. Já byl "pracujícím svědkem", jak se vyklízel prvorepublikový rodinný domek, dva byty cca 3+1, půda, suterén s malým bytem pro správce, kotelnou a prádelnou, majitelka v důchodu žádná bordelářka nebyla a přesto se, když se léta nic nevyhazovalo, toho odpadu, nepotřebných věcí nashromáždilo, spolu s nábytkem, koberci atd. z těch bytů a bordelu při rekonstrukci toho bylo deset kontejnerů a fyzicky to bylo naprosto šílené, z 2. patra než chodit s každým kouskem po schodišti a zase nahoru, tak jsme to házeli zčásti z okna rovnou do kontejneru. Takže když někdo je bordelář a ještě tam třeba něco dotáhne, že to dá do sběru a pak zjistí, že mu to tam nevezmou (lednice např.), tak se nedivím vůbec ničemu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6213 Registrován: 6-2019 |
Takových tašek mám na schodech do sklepa asi pět, ale jakou to má prosím spojistost s chováním na vejletě/dovolené?? Třeba to, že ty flašky tam nepojedete vrátit jen kvůli těm flaškám, ale spojíte to s něčím zajímavým - třeba výletem. protože na takovýho sorry idiota není žádná příčetná ženská zvědavá. Dtto vejlet s kamarádama, protože ti jsou taky normální, příčetní, zralí chlapi. Na koho je zvědavá příčetná ženská nebo zralí chlapi nevím a je mi to fuk, vás jsem z množiny normálních lidí vyřadil v okamžiku, kdy jste se přiznal, že nepůjčujete ani auto, ani kolo a to nikomu. My si tady v klidu půjčíme auto, zajedeme k dederónům na výlet, přitom vrátíme flašky a naplníme kufr plechového miláčka potravinami, oblečením a botama v poměru cena/kvalita (pro hogo fogo: value per money index ) takovém, že zase rok nemusím doma do obchodu zjišťovat co tu zase nemají.
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1944 Registrován: 8-2011 |
Hele on se asi fakt nikdo nepozastavuje nad tim " koupím nápoje v Německu, zaplatím pfand a při příštím nákupu vrátím " ,to dělám taky . Některé jen udivil systém " koupím u nás bez zálohy a pak to pojedu přes půl světa vrátit, abych vydělal ". A ještě ze sebe udělám podporovatele hospody . |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9800 Registrován: 6-2015 |
Připomnělo mi to otevření prvního Kouslandu v Prostějově před mnoha lety. Důchodkyně při odchodu z obchodu, protože v první den byl nával, ochotně dávaly své vozíky lidem ve frontě výměnou za desetikorunu. Akorát že v něm měly žetonek, který dostaly u pokladny zdarma jako poděkování za nákup. Takto to několikrát za den zopakovaly. To byl vývar... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6216 Registrován: 6-2019 |
koupím u nás bez zálohy a pak to pojedu přes půl světa vrátit, abych vydělal A to jde nebo nejde? Já bych řekl, že ne, rozhodně třeba dánský vratný nevrátíte v SRN a naopak, divil bych se, kdyby to mezi CZ a SK bylo jinak.
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10808 Registrován: 1-2007 |
Některé nápoje mají v CZ a SK jiný EAN, některé stejný. |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9801 Registrován: 6-2015 |
Na řadě lahví koupených u nás jsem viděl na etiketě poznámku, že jsou zálohované, ale jen na Slovensku. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15738 Registrován: 4-2003 |
nepůjčujete ani auto, ani kolo a to nikomu. Gratuluju k ukázkovému pokusu o rozpoutání kulturní války. ![]()
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6017 Registrován: 4-2007 |
Některé jen udivil systém " koupím u nás bez zálohy a pak to pojedu přes půl světa vrátit, abych vydělal " Ještě tady jednou zopakuji, že to je příběh pouze z bujné fantazie pana Vlčka. 1) Zkusil jsem to z plezíru při pár cestách na Slovensko hned, jak to zavedli také několikrát a s kdečím. Ani v jednom případě jsem nebyl úspěšný, aby mi to petflašky proplatilo. 2) Při 11 eurech (kus za 0,15 e), co údajně kolega Vlček vyinkasoval, to dělá 73,33 kusů obalů, přičemž ještě tvrdil, že to bylo pouze 80% donesených, to jest 100% donesených bylo 91,67 kusů. 3) To údajně vlekli vlakem a na kole, těch bezmála 100 kusů nesmělo být zmačkaných, to je tak velký objem, že by to zabralo i relativně hodně místa v kufru auta, natož to táhnout vlakem a na kole. Celé to je jeden velký blud a kolega Vlček si to vymyslel, aby tady zase rozpoutal diskusi o jeho, řekněme, soicálním autismu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6219 Registrován: 6-2019 |
![]() ![]() ![]()
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10809 Registrován: 1-2007 |
Dá se to. Tohle jsem taky vezl vlakem a pak pěšky loni do Holíče. Byl to mix plechovek (ty především) a PET lahví, něco bylo zakoupeno u nás, něco na Slovensku. Udělal jsem si výlet na Lávku Velké Moravy a na rozhlednu v hradišti u Mikulčic. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11735 Registrován: 5-2007 |
Automat pri vložení flašky hľadá OCRkom symbol Z v šipkách. Ak na etikete je, tak to fľašu vezme. Aj keď ste si ju kúpili v ČR. Naopak fľašu bez etikety to nevezme, bárs by ste ju kúpili na Slovensku. To je celé. Ja si tiež fľašky a plechovky s tým symbolom odkladám a keď náhodou idem na Slovensko a nezabudnem na ne, tak to tam vrátim a neriešim či som to doviezol zo Slovenska alebo kúpil v ČR. Takisto naopak, ak to presiahne určený priestor, letí to normálne do žltého kontajneru a tiež neriešim či som tú zálohu zaplatil alebo to kúpil v ĆR. Vo výsledku asi budem na nule, teda čo som na Slovensku poplatil na zálohách, som asi aj dostal nazad. No ale teda zarobí na tom leda ten kto žiadny iný príjem nemá... ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10810 Registrován: 1-2007 |
Asdf: Není to spíše tak, že hledá EAN, jestli ho má v databázi? Nevím, ptám se. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11736 Registrován: 5-2007 |
Mouka: Môže byť, ale čo som tam hádzal mi príde, že zdeformovaný čiarový kód nevadil, zdeformované Z vadilo. |
|
Pezos
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3081 Registrován: 4-2014 |
"1) Zkusil jsem to z plezíru při pár cestách na Slovensko hned, jak to zavedli také několikrát a s kdečím. Ani v jednom případě jsem nebyl úspěšný, aby mi to petflašky proplatilo. "
Největší optimisté jsou konspirační teoretici. Oni totiž věří, že ten bo*del někdo řídí.
Nehledejte zlý úmysl tam, kde je dostatečným vysvětlením hloupost. Hanlonova břitva |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6018 Registrován: 4-2007 |
"Na flašce musí být slovenský symbol zálohování. Obvykle to funguje jen u málo frekventovaných produktů (typu nějaká exotická příchuť minerálky), kde jsou potenciální ztráty z titulu "koupil v Česku bez zálohy, ale nechal si ji na Slovensku vyplatit" menší, než náklady na dva druhy obalů pro Česko a Slovensko zvlášť. Rozhodně to nebude fungovat u nějaké běžné Magnesie a podobně." Takže "typický" sortiment pro sociální případ jménem Vlček. A ještě toho měl naštěstí "100" kusů... Mě to stačí, děkuji ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1945 Registrován: 8-2011 |
A to jde nebo nejde? Já bych řekl, že ne, rozhodně třeba dánský vratný nevrátíte v SRN a naopak, divil bych se, kdyby to mezi CZ a SK bylo jinak. Mě to nikdy nenapadlo zkoušet, takže nevím. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 34046 Registrován: 5-2002 |
AŠM: vás jsem z množiny normálních lidí vyřadil v okamžiku, kdy jste se přiznal, že nepůjčujete ani auto, ani kolo a to nikomu Hele, a když půjčuju auto pouze rodinným příslušníkům, tak jsem ještě normální nebo už taky ne...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9802 Registrován: 6-2015 |
Kdybys byl Valach... (Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18045 Registrován: 5-2004 |
"Na flašce musí být slovenský symbol zálohování. Obvykle to funguje jen u málo frekventovaných produktů " Tak produkty od Kofoly až tak málo frekventovaný nejsou. Jediný co to se zetkem systémově nežralo byl Schweppes. Sežralo to i různý i pomačkaný plechovky se zetkem od kdečeho. Tuhle jsem u nás kupoval Megerku a ta měla etiketu extra pro Česko bez zetka. Jináč v systému založeném primárně na tom, aby se k někomu dostaly nevyplacené zálohy mně koupeno u nás a vráceno na Slovensku netrápí. "No ale teda zarobí na tom leda ten kto žiadny iný príjem nemá... " Což je samosebou kec, protože na tom vydělá každej. Ne mnoho ale něco přeci. No a nevím proč bych měl být takový frája že hodím peníze do koše když vyrážím na podobnou trasu jak popsal Mouka. Akorát je škoda, že 36 let po plyšáku byl ponechán na věčné časy ve stavu shnití že na něj nemůže ani pěšák most na někdejší hlavní u Lanžhota. Ta lávka je tak poslední možnost od severu jak se dostat z Moravy na Slovač a a opačně s kolem. Po dálnici asi ne a vlaky z Brodského do Břeclavi taky neexistují. Jinak kdo si myslí že zálohování vyřeší bordel tak ať se podívá na lesní cesty v okolí německejch hranic. Ano, těch co poctivě zálohují a bordel vozí do pangejtů v Čechách. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6483 Registrován: 9-2003 |
Hajnej: Já auto právě rodinným příslušníkům nepůjčuji. Kamarádům a známým podle toho, jak říděj. To je pro AŠM přípustné nebo ne?
NOBLE BRICKS
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6021 Registrován: 4-2007 |
Po mě nikdo auto půjčovat nechce, všichni maj svoje... Tak jak jsem na tom?![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15739 Registrován: 4-2003 |
PV: proč bych měl být takový frája že hodím peníze do koše To jste opět nepochopil, ale nic si z toho nedělejte. Holt MUDr. S. Freud.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
El_Barto
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 344 Registrován: 9-2024 |
Teda, že se měřítkem kvalit člověka stane jeho (ne)ochota půjčit někomu auto... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9900 Registrován: 9-2011 |
PV: mně (systém) koupeno u nás a vráceno na Slovensku netrápí. Živě vidím, jak by vás rozpálilo doběla, kdyby vám to (na tom Slovensku) nesežralo flašku řádně zakoupenou a hlavně zazálohovanou tamtéž . Ještě možná tak 1, ale kdybyste jich měl 10 a fšecky by je vám to vyplivlo zpátky, tak pro vás jede rychlá... (stalo se mi to s nějakým Relaxem, 5 z vrhu jich to sežralo, šestou ne a ne a ne, přitom nikterak poškozená nebyla.)
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 34051 Registrován: 5-2002 |
No mě hlavně zaujalo to, kde se u běžného člověka vezmou PETflašky zahraniční provenience v počtu vyšších desítek kusů. U nás (kteří jsme podle Džema konzumní lidi) se totiž doma pije kohoutková voda, která je vysoce bezobalová, takže potenciálně vratnejch PETflašek se u nás najdou tak nižší desítky ročně - povětšinou jsou pořízeny jako pití na cesty, párkrát jsou recyklovány na vodu se šťávou nebo vodu pro psa a nakonec zapojeny do recyklace v místě k tomu určeném, to jest ve žlutém kontejneru. Co v rámci příbuzenstva skladujeme ve větším množství, jsou skleněný litrovky od vína na jablečnej most, a to v počtu nižších stovek kusů (zrovna tuhle sobotu to zase vypukne), ale s ohledem na to, že úzkým hrdlem příslušné moštárny je sterilizační vana (a že opakovanou sterilizací sem tam nějaké flašce při špuntování praskne hrdlo), jsme už částečně přešli na vemena v krabici (kanystry na čerstvej k okamžitý spotřebě nepočítám). Nevím, jak se poslední době změnily poměry, ale ještě před pár lety mi říkal známej, co se okolo odpadů pohybuje, že vytáhnout PET zálohováním by pro plastovej recyklační byznys bylo téměř smrtící...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Administrátor Číslo příspěvku: 75298 Registrován: 4-2003 |
Takhle jsme asi tři plechovky místo Bosny vraceli až v Záhřebu a prošlo to. "Jenže to právě přeci ničemu nevadí, protože kapacita na recyklace toho skla (papíru, plastů) je menší než kapacita zelených (modrých, žlutých) kontejnerů. Neodneseš ty, odnese jinej." "Nebo taky ne, třeba v Bruseli mají několik barevných pytlů na třídění. Ale hrubá nekázeň - žlutý pytel je na papír a modrý na plasty. Jak je to možné??? " "Já byl "pracujícím svědkem", jak se vyklízel prvorepublikový rodinný domek, dva byty cca 3+1, půda, suterén s malým bytem pro správce, kotelnou a prádelnou, majitelka v důchodu žádná bordelářka nebyla a přesto se, když se léta nic nevyhazovalo, toho odpadu, nepotřebných věcí nashromáždilo, spolu s nábytkem, koberci atd. z těch bytů a bordelu při rekonstrukci toho bylo deset kontejnerů a fyzicky to bylo naprosto šílené, z 2. patra než chodit s každým kouskem po schodišti a zase nahoru, tak jsme to házeli zčásti z okna rovnou do kontejneru. Takže když někdo je bordelář a ještě tam třeba něco dotáhne, že to dá do sběru a pak zjistí, že mu to tam nevezmou (lednice např.), tak se nedivím vůbec ničemu." ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15741 Registrován: 4-2003 |
Hajnej: běžného člověka vezmou PETflašky zahraniční provenience v počtu vyšších desítek kusů. U nás (kteří jsme podle Džema konzumní lidi) se totiž doma pije kohoutková voda, která je vysoce bezobalová, Nápodobně...no právě. Ty zálohovaný flašky mi zbydou třeba dvě a většinou od nějakých obyč. vod. před pár lety mi říkal známej, co se okolo odpadů pohybuje, že vytáhnout PET zálohováním by pro plastovej recyklační byznys bylo téměř smrtící... O tom se píše furt. MZ: Platí i pro plechovky? Protože ty je kam dát jen minimálně, Netuším.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9903 Registrován: 9-2011 |
běžného člověka vezmou PETflašky zahraniční provenience v počtu vyšších desítek kusů. No ftom je celej ftip - ony nejsou "zahraniční provenience", ale povětšinou tuzemské, avšak exportabilní na SK. Takže PV si (v CZ) koupí třeba juice Relax, vyrobenej v CZ, ale protože týž se exportuje i na SK, tak je na něm i slovenský Zetko. No a Vlčounovi je líto to vyhodit do žlutýho obsažníku, když si jich může nasyslit třeba 20 a na SK je poté zpeněžit za Eur 3,00. Jinými slovy - 20 PETek = jeden doplatek za nákup jízdenky ve vlaku (ať se držíme tématu) ![]() ![]() ![]()
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15742 Registrován: 4-2003 |
když si jich může nasyslit třeba 20 A veze si je na kole na dovolenou nebo na služební cestu. Ani zrno nazdar! (Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 25335 Registrován: 3-2007 |
"No mě hlavně zaujalo to, kde se u běžného člověka vezmou PETflašky zahraniční provenience v počtu vyšších desítek kusů. U nás (kteří jsme podle Džema konzumní lidi) se totiž doma pije kohoutková voda, která je vysoce bezobalová, takže potenciálně vratnejch PETflašek se u nás najdou tak nižší desítky ročně - povětšinou jsou pořízeny jako pití na cesty, párkrát jsou recyklovány na vodu se šťávou nebo vodu pro psa a nakonec zapojeny do recyklace v místě k tomu určeném, to jest ve žlutém kontejneru. " Jo, kamaráde, to jsou holt ti ekologové , doma to mám skoro stejně - holt nás (zjevně oba) maminka kdysi naučila na kohoutkovou, max. vodu se šťávou - ono se tyhle zvyky vč. oblíbených a neoblíbených jídel, přístupu k životu, hospodaření a dalším věcem prostě dědí a učí výchovou. Takže sem tam Magnézii případně Poděbradku (ano, převážně jako pití mimo kvartýr a na změnu, případně doplnění minerálů v letních vedrech) a ty flašky dopadnou podobně. Jednu mám v autě na případné omytí rukou či napití, šest jich občas koupím na chatu, když se tam sjede víc lidí a je poněkud slabší studna. Jinak teda nad touhle vaší diskusí jen tzv. třeštím oči a nemám slov. Ono největší ekolog je totiž ten, kdo tohle neprodukuje - a mám pro to jiný název - ohleduplnost. Taková říkejme tomu skautská nebo trempská ohleduplnost. Takovou beru a takovou mne učil třeba táta, rodiče, prarodiče nebo kamarádi a vedoucí kdysi v turisťáku (takový soc. skaut včetně lidí, co to vedli). Ohleduplnost k přírodě, k lidem, co musej v baráku, v MHD, ve vlaku snášet lidi, co napřed syslej a pak táhnou (s kolegou - takže tipuji cesťák a služební cesta - ani zrno nazmar) 200 flašek někam na Slovensko, aby za ně dostali 11 Euro a přelstili systém? Sobec Homolka jako vystřiženej. Jim přece nejde o ekologii (stejně jako při ježdění a propagování ježdění autem do centra jako levnější), jim jde akorát o vlastní konto a vydávat to za ekologii (viz zas Džemův blekt) je normální lež. Tohle jde skutečně úplně mimo mne - já se právě dozvěděl, že jsou na plastových lahvích nějaká zetka.. Ale zajímavé to je, nahlédnout někdy možná do něčí duše hloub, než by člověk chtěl, to jo. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1947 Registrován: 8-2011 |
je líto to vyhodit do žlutýho obsažníku, když si jich může nasyslit třeba 20 a na SK je poté zpeněžit za Eur 3,00 Přijde mi ,že ne " je líto vyhodit" ,ale že to je od začátku plán, jak vym..at se systémem a vydělat na něm. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 34053 Registrován: 5-2002 |
AL: Takže PV si (v CZ) koupí třeba juice Relax, vyrobenej v CZ, ale protože týž se exportuje i na SK, tak je na něm i slovenský Zetko. No a Vlčounovi je líto to vyhodit do žlutýho obsažníku, když si jich může nasyslit třeba 20 a na SK je poté zpeněžit za Eur 3,00. Skoro bych se vsadil, že když místo dvaceti Relaxů vypiju ekvivalent ve vodě se šťávou, ušetřím mnohem víc, než tři éčka. Aneb jak už psali Š+G ve Výletu do ZOO, "nechci slevu zadarmo"... ML: Ale zajímavé to je, nahlédnout někdy možná do něčí duše hloub, než by člověk chtěl, to jo. Znám i příjemnější formy hubnutí, než se pozvracet z takto viděného...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 25336 Registrován: 3-2007 |
Znám i příjemnější formy hubnutí, než se pozvracet z takto viděného... Ale no tak.. Petr není zlý, ani psychopat, natož nějaký hajzl. On je prostě jen extrémně šetřivý - a svým způsobem je to spíš prokletí, protože ho to odmalička nutí tomu podřídit úplně všechno. A když píšu úplně všechno, myslím tím úplně všechno. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15743 Registrován: 4-2003 |
Taková říkejme tomu skautská nebo trempská ohleduplnost. Takovou beru a takovou mne učil třeba táta, rodiče, prarodiče nebo kamarádi a vedoucí kdysi v turisťáku (takový soc. skaut včetně lidí, co to vedli). Přesně ... takové to malé nic, když jdeš třeba lesem a přitom sebereš nějaký odpadek na cestě.. které ale v mase dělá hodně. Zajímavé to je, nahlédnout někdy možná do něčí duše hloub, než by člověk chtěl, to jo. Já neci, neci. Bude tam totiž strašné prázdno a představa že s touhle mentální výbavou stárnu mě čím dál víc spolehlivě děsí. Asi podobně jako kriminál. Fakt jsem měl v příbuzenstvu člověka, co těch 20 let mezi šedesátkou a krchovem z velké části vyplnil studiem slevových letáků hypersupů a následným objížděním dotyčných obchodů a s následnou strašnou radostí že koupil o dvacetník levnější volejovky a uherák.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9905 Registrován: 9-2011 |
Hajnej: nechci tu zakládat další kolo zbytečných debat, ale voda se šťávou a hodněprocentní juice přeci jen nejsou totéž. Piju voboje, a je to jak f tom ftipu: nedá se to srovnat Jinak v naší vsi na SK už taky vykupujou Zetkový PETflašky. Měl jsem tam asi 3 z loňska "kdybychom někdy jeli do městečka do Lídlu, tak je vezmu s sebou" (loni je na vsi ještě nebrali). Tak jsem je vzal do krámku. Samozřejmě tam nemaj žrací mašinu, PETky se odevzdávaj u uzeninovýho pultu prodavačce, ta je zanese "dozadu", každou jednu oskenuje ručním skenerem, ze kterého pak vyleze lísteček a ten se odevzdá u pokladny, kde mi pak odečetli 45 centů. Kdyby tam Vlčoun donesl 50 PETek, tak věřím, že by ho paní prodavačka nakopala do ![]() ![]() ![]()
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6227 Registrován: 6-2019 |
á neci, neci. Bude tam totiž strašné prázdno a představa že s touhle mentální výbavou stárnu mě čím dál víc spolehlivě děsí. Asi podobně jako kriminál. Fakt jsem měl v příbuzenstvu člověka, co těch 20 let mezi šedesátkou a krchovem z velké části vyplnil studiem slevových letáků hypersupů a následným objížděním dotyčných obchodů a s následnou strašnou radostí že koupil o dvacetník levnější volejovky a uherák. No jo, ale to je většinou o IQ, který mu částečně dala příroda a částečně si ho sám nevypěstoval. Navíc DCHDC mají hromadu volnýho času a většinou i málo peněz, takže je logický, že se chovají a rozhodují jinak než lidi na vrcholu svých sil.
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13320 Registrován: 9-2002 |
Byste měli vidět recyklaci plechovek a flašek v Espanistánu... Po českym nebo německym systému recyklace se mi fakt stejská, protože všechny moje vypitý flašky i plechovky končí jedině v konťáku.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18047 Registrován: 5-2004 |
No já jsem teda nepozoroval, že bychom nějak co do množství u toho automatu v Lídlu čněli. Většina toho tam házela vozejk flašek. Jo a docela mně překvapilo že to žralo jednou dírou flašky i plechovky. Pokladní se nijak nedivil že mi na nanuky vrací peníze, natož že by automat nějak pyskoval. Voda z kohoutku je fajn, pokud teda je k pití způsobilá. A to tedy u nás opravdu není, tady se udělá i na čaji "voko" vysráženýho něčeho (nejvíc asi vápence). Jo, občas si zajdu pro vodu někam ke studánce, a vejda vida venca nabírám ji do petek... No a asi jako mně kdysi naučili nevyhazovat jídlo tak úplně stejně jsem byl naučen nevyhazovat peníze. |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9804 Registrován: 6-2015 |
" No a asi jako mně kdysi naučili nevyhazovat jídlo tak úplně stejně jsem byl naučen nevyhazovat peníze." |
|
Pezos
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3083 Registrován: 4-2014 |
"Nevím, jak se poslední době změnily poměry, ale ještě před pár lety mi říkal známej, co se okolo odpadů pohybuje, že vytáhnout PET zálohováním by pro plastovej recyklační byznys bylo téměř smrtící..." Vrácení peněz za zálohy v prodejně nad 300m2 nesmí být podmíněno nákupem ![]()
Největší optimisté jsou konspirační teoretici. Oni totiž věří, že ten bo*del někdo řídí.
Nehledejte zlý úmysl tam, kde je dostatečným vysvětlením hloupost. Hanlonova břitva |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13321 Registrován: 9-2002 |
"On je prostě jen extrémně šetřivý - a svým způsobem je to spíš prokletí, protože ho to odmalička nutí tomu podřídit úplně všechno. A když píšu úplně všechno, myslím tím úplně všechno." Proto půjde na hřbitov ve stavu "svobodný" - extrémní šetřivost ženy odpuzuje. A manželka/milenka/kamoška/prostitutka něco holt stojí...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
M_g
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2226 Registrován: 6-2006 |
To já v Německu před pár lety deklaroval, jak jsem odporně bohat tím, že jsem prvních asi deset petek postupně rozšlapal a hodil do žluté popelnice. Ani nevím, co mě ponouklo k uvědomění si, že jsou zemně, kde místo aby prázdnou petku rozšlápli a hodili do žluté popelnice před domem, tak ji v plné velikosti odnášejí do některého obchodu s automatem, který zkontroluje, jestli je láhev neporušena. Tak jsem si to vyzkoušel. Pocit něčeho vyššího se však nekonal a mám hrůzu, že i u nás to chtějí zavést. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 125 Registrován: 11-2017 |
Proto půjde na hřbitov ve stavu "svobodný" - extrémní šetřivost ženy odpuzuje. A manželka/milenka/kamoška/prostitutka něco holt stojí... Neznám ho ale neodsuzoval bych ho. Já to sám vidím u sebe, po zaplacení všech nutných plateb jako bydlení mi na měsíc zbyde nějakých 12 tisíc. Z toho si zaplatím jídlo a věci jako oblečení, mobil, internet a alespoň 2000 si snažím odložit a vyjde to tak akorát. Na randění mi už ale vážně peníze nezbydou. V restauraci jsem nebyl ani nepamatuju. A lidí jako já je spousta. Doba je zlá a bude už jen hůř. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13322 Registrován: 9-2002 |
Zajímavý... Mi proteče ročně rukama asi 20 k€, - někdy víc - ale nic moc z toho nemám - uleju bokem tak litr ročně. Minimálně 30% - 40% jsou PHM a vosery s autem. Jenže bez auta bych neměl ani to. Doba je zlá... Ale za baby a chlast utrácim pořád - asi eště nejsem tak starej. (Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 25342 Registrován: 3-2007 |
S 699.0: no vy jste pravděpodobně mladý člověk, co se právě osamostatnil, Petr podniká někdy od 1992, má několik zaměstnanců (1 až 3 to nějak oscilovalo pokud vím) a chud rozhodně není - to je o úplně jiném člověku, než se domníváte. Pan Vlček je na tom finančně minimálně velmi dobře a líp než většina z nás tady. >Doba je zlá a bude už jen hůř. Ale houby. Kdybychom si někde sedli ke stolu a popovídali, tak by se pro vás jistě nějaké řešení našlo. Jistě, předpoklad je mít slušné vzdělání, VŠ, ale i když nemáte, tak existuje spousta míst, kde vám zbyde rozhodně víc peněz. Jistě, třeba odpovědnějších, namáhavějších, ale taky líp placených. Ale asi to tady veřejně rozebírat nechcete a já to chápu. To jsou věci na osobní rozhovor. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10811 Registrován: 1-2007 |
DCHDC To je co, prosím? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10812 Registrován: 1-2007 |
Když už je řeč o odpadech, chápete někdo tohle? V rodinnom dome kúsok od centra mesta žije skupina neprispôsobivých obyvateľov. Ich dvor sa pravidelne zaplní odpadom, mesto ho vyprace a o niekoľko mesiacov či rokov sa situácia opakuje. Mesto odhaduje, že na tomto pozemku sa nachádzalo približne 85 ton odpadu. Chápu, že jsou nepřizpůsobiví, mají jiný zvyky. Ale 85 t už mi přijde fakt extrémně vysoké číslo na jeden rodinný dům. To bych tipoval, že průměrný člověk vyprodukuje snad za celý život. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6229 Registrován: 6-2019 |
rozhodně není - to je o úplně jiném člověku, než se domníváte. Pan Vlček je na tom finančně minimálně velmi dobře a líp než většina z nás A nebude to, mimo jiné, tím, že nerozhazuje za nesmysle a žije skromně? Jinak mě ovšem nepřestává fascinovat neustálá potřeba řešit někoho jiného. Co je proboha komu do toho jak kdo hospodaří a žije?
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15744 Registrován: 4-2003 |
Mladějov: Tak se aspoň podívej do OR na celou historii a na poslední výsledovku. neustálá potřeba řešit To je nejpíš důsledek toho že "řešený" nejspíš nemá kde/ od koho brát korektivy v soukromém životě a z toho plyne i určitá řekněme sociální neobratnost či nedostatečnost a z toho plnucí odlišnost, kterážto vyhřezne zde a vyvolá zpětnou vazbu.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
El_Barto
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 345 Registrován: 9-2024 |
Já se nebudu vyjadřovat ke způsobům trávení volného času kohokoli zde, ať si dělá kdo chce co chce, pokud tím nikomu neškodí, ale co mi trochu vadí je, když se někdo snaží dělat z lidí blbce, viz následující úryvek. "Kolega Vlček nás trošičku houpá... Kdyby mu automat vyplatil 11 euro, když tvrdí, že to vzalo 80% lahví, tak 80% při 15 centech za flašku je to 73,3 lahví, a 100% co tam, jakože táhli vlakem a na kole je 91,25 lahví... No, moc se mi nechce věřit, že by někdo táhl vlakem a na kole na hranice skoro 100 prázdnejch nafouknutejch lahví, nevím, kam by to asi tak uložil, je to prkaticky fyzicky nemožný... " |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 25348 Registrován: 3-2007 |
RŠ: Tak mi to prosím rozveď (do SZ, mailem - tady to fakt nebudeme ventilovat), díky. Já mu fakt nekontroluju hospodářské výsledky a ani nevím, jak se jeho firma zrovna jmenuje - zas mne to až tak nikdy neinteresovalo. Mmch mizerný účetní výkon firmy vůbec nemusí znamenat, že je dotyčný chuďas a že systém neumí dojit, ač bys mu podle výsledovky tzv. dal korunu - já jen korigoval chybnou představu pana S699.0 o Petrovi na základě jeho prezentace tady. Ono kdyby mu to nešlo a nevyhovovalo, tak to nebude provozovat (i se zaměstnanci) pomalu 35 let, místo aby si dávno vybral zaměstnaneckou pozici. Řeknu to jinak - já si rozhodně nemyslím, že je takovej blbec, za jakého ho máš (a už se ho tady v krátké době asi potřetí zastávám) Ale dál radši soukromě, díky. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4216 Registrován: 5-2003 |
" rozhodně není - to je o úplně jiném člověku, než se domníváte. Pan Vlček je na tom finančně minimálně velmi dobře a líp než většina z nás A nebude to, mimo jiné, tím, že nerozhazuje za nesmysle a žije skromně? Jinak mě ovšem nepřestává fascinovat neustálá potřeba řešit někoho jiného. Co je proboha komu do toho jak kdo hospodaří a žije?" Tohle je takové šetření jako v tom vtipu s medvědem a zajícem..🤣 V lese jede zajíc na koloběžce a projíždí kolem ožralýho medvěda, kterej kolem sebe má asi dvě přepravky vyzunklýho piva. Medvěd křine na zajíce:"Hele kámo, kdes vzal tu koloběžku?" Zajíc se otočí a povidá: "Medvěde, kdybys nechlastal to pivo, mohl sis taky ušetřit." Za pár dní jede kolem totálně na plech opilýho medvěda zajíc na kole. Medvěd čumí, lahváče v ruce a ptá se: "Zajíci, ty máš kolo??" Zajíc: "Medvěde, kdybys nechlastal, mohl jsi mít kolo taky." Za pár dní sedí medvěd na pařezu zase totálně na káry, 10 přepravek vypitýho piva a kolem si to šine zajíc v autě. Medvěd nevěřícně čumí a ptá se: "Zajíci, to už si děláš prdel, ne? Kde na to bereš?" Zajíc: "Medvěde, kdybys nechlastal, taky jsi si mohl vozit zadek v káře." Za měsíc jede zajíc po lese zase v autě a najednou nad ním zakrouží vrtulník, zajíc čumí a on tam medvěd. Zajíc zastaví a volá: "Ty vole, medvěde, kde jsi vzal vrtulník??" Medvěd: "Vrátil jsem flašky, vole." :-)
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou? P. Dobeš: Calvera |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18049 Registrován: 5-2004 |
Koukam kolik tu je kadrovaku model baby z ulicnicky organizace ksc. Ty kadravaly a stouraly uplne stejne. Aspon clovek vi s kym diskutuje a muze se prizpusobit stylu. |