| Diskuse » Železnice » „Buštěhradka“ a okolí » Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 26. 9. 2025 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 26. 9. 2025dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5391 Registrován: 3-2015 |
Ano například Račice, ale v tomhle případě to nešlo ku prospěchu, nestáhnul vůbec nic naopak minuty přibývaly. Nakonec jsem rád, že jsem to zaříznul, jednu cestu jsem neplatil. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12472 Registrován: 6-2006 |
Milostín a Svojetín: Hektor se hnul z Rak. směr Blatno asi ve 13:13. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1056 Registrován: 10-2011 |
Kladno 10.5.2024 Kladno 13.2.2025 Důl Schoeller 13.8.2025 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12474 Registrován: 6-2006 |
Dnes popoledni odvezla Baruna 148 tři najbrtí 810 (559, 313, 418); jeden vlečňák a Adélu z Rak. do můzea. Ve 14:47 z Rak. někam na západ odjela žlutá 810 GW Trainu: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27 Registrován: 4-2023 |
Čí byly ty vagony od DB co stály ráno za sypákama v Hostivicích ? Regiojetu? Většinou to byla první třída... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2358 Registrován: 12-2006 |
Nejspíš jo. Regiojet teď jezdí s vozama na údržbu z Malešic do Zličína přes Kralupy. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12483 Registrován: 6-2006 |
Dnes ráno na otočku do Kralovic a asi v 10:10 dál někam na západ soukromá 0.308 s měřícím vozem: |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1578 Registrován: 10-2019 |
750.308 se žlutým diagnosťákem momentálně odstaveny v Rakovníku u rampy, ticho a stažené rolety. Kdyby někdo věděl, kdy budou odjíždět, dejte prosím info. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1057 Registrován: 10-2011 |
Kladno 3.9.2025 |
|
Mr_nobody
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 268 Registrován: 10-2007 |
První nádražní dřevostavba v Česku. V Kladně začalo budování nové výpravní budovy https://zdopravy.cz/prvni-nadrazni-drevostavba-v-cesku-v-kladne-z acalo-budovani-nove-vypravni-budovy-258065/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5402 Registrován: 3-2015 |
https://kzc.cz/neprehlednete/187/250907_vyluka_rakovnicky_rychlik .pdf No skvělý tak to jede v sobotu v této sezoně vlak celou trasu naposledy, už chápu proč jede v sobotu ten hurvajz do Nižbora, furt výluky.. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12485 Registrován: 6-2006 |
Tak Brejle ráno měřila Kolešovku. Jsem ji zahlédl s Landerbánu jak sune do Krupé. A v 18:30 průjezd uhlí Lužnou, z Počerad, Žatce na Kladno. Na 4x 753.7 ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1059 Registrován: 10-2011 |
Kladno 5.9.2025 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5404 Registrován: 3-2015 |
Co zítra pojede na tom vlaku ze Smíchova do muzea v Lužné? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12488 Registrován: 6-2006 |
Tipuji 1.148. Nulka 308 stojí u haly v K. Hoře. Žlutý vůz stále v Raku. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12492 Registrován: 6-2006 |
V Bubnech má stará budova snesenou střešní krytinu, z jednoho okna vede potrubí dolů na bordel. Snad i okenice jsou pryč. To bude demolice nebo naopak rekonstrukce? Dík. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 25093 Registrován: 3-2007 |
Ze staré budovy bude muzeum holocaustu, psali to snad u každé novinové zprávy o nové stanici v bubnech. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12493 Registrován: 6-2006 |
Psát mohli ale já to nečetl. Pražan nejsem a jsem věrný pouze Káčku Dík. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 25096 Registrován: 3-2007 |
Už jsem to tady psal, ale přesto pro zajímavost: Z Buben odjížděl do pracovního tábora na okraj vojenského prostoru SS do Bystřice u Benešova (Tomic) i mladý Miloš Kopecký (jakožto syn židovské maminky). Bubny byly výchozí stanicí mnoha podobných přeprav - i do koncentračních táborů v Říši nebo lidí tzv. totálně (povinně) nasazených na práci v Německu ve válečném průmyslu nebo třeba jako výpravčí a podobně. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12496 Registrován: 6-2006 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5407 Registrován: 3-2015 |
Kdo tu výluku takto naplánoval blbě od neděle na 174, už jsem koukal, je to z Berouna do Roztok u Kř. Klidně stačilo od pondělí ne, aby stačil projet i dneska Rakovnický rychlíK a nedávat ten bus. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1982 Registrován: 5-2002 |
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12498 Registrován: 6-2006 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12499 Registrován: 6-2006 |
Želeč. Rekonstrukce pilířů přemostění: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12500 Registrován: 6-2006 |
A Lužnou před 16 hodinou proburácelo uhlíčko: To skutečně ze Žatce jelo v kuse po příjezdu osobáku v 15:21? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12508 Registrován: 6-2006 |
Po 15 hodině v Lužné spatřen pohyb Pilštika 286. Nebyl v Rakovníku pro šťávu? A před 16 hodinou v Měcholupech Landrbán míjel uhelnou soupravu PCP Cargo. Museli drobet popotáhnout, aby uvolnili výhybku. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1062 Registrován: 10-2011 |
Praha Bubny 6.9.2025 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12515 Registrován: 6-2006 |
|
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1587 Registrován: 10-2019 |
Tak koukám na sledovačce, že se dneska k večeru přesouvá z Chebu do Lužné Čmelák se Sergejem. A bude následovat návoz na sobotní Den železnice do Nymburka. Nejsou nějaké informace o časech, kdy bude přesun strojů z Lužné do Nymburka ? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 439 Registrován: 9-2023 |
Ten přesun z Lužné do Nymburka byl údajně kolem 5 ráno
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12522 Registrován: 6-2006 |
To musel bejt zvuk v lese kolem Merkovky |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1591 Registrován: 10-2019 |
V Lužné v muzeu přímo naproti vchodu jsem včera při průjezdu kolem z okna vlaku zahlédl vytaženou páru, částečně černá, částečně v základu, předpokládám, že to musela být částečně poskládaná 365.024. Nic jiného mě nenapadá. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12523 Registrován: 6-2006 |
Když je výluka na berounské, nedělní dopolední lenzing a směs, tedy opět s Kralup a přes Lužnou, že? Dík. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 441 Registrován: 9-2023 |
Marťo, díky že jsi to napsal. Koukal jsem na webku a fakt projížděl kolem 7:40 Lužnou. Ale takhle ráno to nevim jestli to půjde fotit
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12526 Registrován: 6-2006 |
Hergot, ty si pospíšili. Jsem čekal příjezd pozdějc. To už mašiny pojedou zpět![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 442 Registrován: 9-2023 |
Jj, to asi půjde fotit až v zimním čase
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12527 Registrován: 6-2006 |
Nevím jak dnes ale včera v Lužné byli zase filmaři Okolo skladu z rampou stálo několik dodávek a skříňových vozů, i s cateringem. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12529 Registrován: 6-2006 |
Čmelák se Sergejem se do Lužné vrátily/vrací nebo až později? Dík. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10291 Registrován: 5-2010 |
Sergej se čmelákem už aktuálně Stochovem. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1592 Registrován: 10-2019 |
Drak_ze_skalky: Minul jsem se nimi opravdu těsně. Dával jsem po včerejším celodenním železničním Nymburce dneska dlouhou celodenní vyjížďku na kole, abych se s tím letošním létem nějak důstojně rozloučil, a když jsem se vracel po cyklostezce od Lán ke Kladnu, tak mě nejdřív u Kamenných Žehrovic míjel Hurvínek, který jel asi 10 minut před nimi. Toho jsem narychlo stihnul cvaknout, ale Sergeje se Čmelákem jsem viděl jenom skrze stromy kousek od přejezdu u Rozdělova. To mě mrzí celkem dost. Světlo na focení bylo super. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12530 Registrován: 6-2006 |
Škoda že nebylo info z Prahy. To jeli strojně nebo s obytňákem? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4119 Registrován: 7-2005 |
loko 556.0443 veze 2.9.1974 manipulák na vlečce dolu Nejedlý z Kamenných Žehrovic |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1593 Registrován: 10-2019 |
Zdepa: Pěkná fotka. Je zajímavé vidět, jak to tam dříve vypadalo. Dneska tam jezdím běžně, ale za školních let jsem jako tehdy "buštěhraďák" do těch končin nikdy nezavítal. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12534 Registrován: 6-2006 |
720.509+3xBalm teď projel od nádraží Rakovník odbočkou někam na západ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10292 Registrován: 5-2010 |
Tentokrát nebylo no, já osobně jsem byl na Krejcárku fotit ty čtyři konvoje od Nymburka a to nám ještě pátý konvoj odklonili přes moje domovské Malešice z důvodu těch dvou sražených v Praze (Mstětice-Počernice a pak zase mezi Běchama a Libní), ale zase to jelo později a pěkně se nám slunce šouplo do ideálního úhlu. Řazení luženského bylo 781 600-770 001-BDs-4 Baiky-nějaká pára-Baika. A to ještě ráno od Nymburka do Rakovníka jela souprava 831 043-Bix-820 100. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10293 Registrován: 5-2010 |
Do Blatna. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12539 Registrován: 6-2006 |
Po deváté jsem zaslechl houkání a dokonce teď se blíží od Rak. k Senomatům a možná dál 720.509 + 3x 020 (Příspěvek byl editován uživatelem Marťa rak.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12540 Registrován: 6-2006 |
A Pacifik je pryč. Ve 13:36 příjezd prázdnej od Senomat. Ve stanici k soupravě přidali svůj hytlák a v 15:08 odjeli směr Lužná: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13312 Registrován: 9-2002 |
Boha, čim fotíš ? Mixérem ? Toustovačem ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12543 Registrován: 6-2006 |
Automatickým nejlevnější foťákem. A na nějaké profesionální nastavování všech možných podpůrných funkcí, kterými i ten můj přístroj disponuje, nemám (v dešti nebo ve spěchu) čas a naučené dovednosti. Nadprůměrné snímky hledejte u jiných. Děkuji. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13313 Registrován: 9-2002 |
Smartphone nemáš ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12546 Registrován: 6-2006 |
Nee, mě to nervuje, to šoupání prstem a neustále překlepy. Hlavně při načítání palet v zaměstnání, kde byl fofr , ale je pravda, že už mi bylo řečeno, že ty placaté stírací mobily fotí líp Kdo by to před léty řekl, kam to pokročí Nechám to takto. Přátelům v Obličejové knize, kam podobné neostrosti strkám ve velkém, jsou spokojení. A když neprší, tak si foťákem natáčím. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9891 Registrován: 9-2011 |
Nejlíp mi fotila Nokia E52 (tlačítková) a i se nejlíp ovládala (stačila na to 1 ruka). Pak mě banka donutila přejít na stírací telefon (to je hezkej obrat... ) - a to už dvakrát, že už prej nepodporujou nějakýho staršího Druida, a ty fotěj kupodivu hůř (sice vyšší rozlišení, ale horší barvy) a jednoručně je ovládat je hodně náročné (přinejmenším příprava je dvojručná). (jsem zvědavej, jak by teoreticky fotila N 3310 - sice tak 1 Mpx, ale barvičky určitě vymazlený )
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8404 Registrován: 6-2016 |
K těm částečně rozmazaným fotkám dodám čerstvý příběh. Už cca 10 dní mám nové PC s W11. A v rámci přetahování některých adresářů z toho starého provádím selekci fotek. Zarazilo mě, že z některých příbuzenských akcí (stejné místo, stejné osvětlení, stejné nastavení foťáku v daný čas) jsem našel pár rozmazaných fotek. Opravdu jsem do nastavení nezasahoval, nepřeběhlo tam žádné vnouče, ani zpěvný pták nepřelétl... Mobil se nazývá SAMSUNG A20e, takové akce fotím většinou "úzkoúhle". |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 25282 Registrován: 3-2007 |
Zarazilo mě, že z některých příbuzenských akcí (stejné místo, stejné osvětlení, stejné nastavení foťáku v daný čas) jsem našel pár rozmazaných fotek. To je ovšem rukama - prostě jste tím aparátem (dneska se říká zařízením) v okamžiku zmáčknutí spouště hýbal a mázlo se to. Mazejte už po prvním stažení - mít v archivu fotky na houno nemá smysl } |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10304 Registrován: 5-2010 |
Z Kolešovic ještě dnes pojede návoz s 720 509 do Benešova. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1594 Registrován: 10-2019 |
Drak_ze_skalky: Pětikolák ??? Nejsou k dispozici nějaké časy? To by stálo za to. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10305 Registrován: 5-2010 |
Z Kolešovic to asi pojede jen strojně snad něco bude brát až v Lužné, zatím ale nevím co. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10306 Registrován: 5-2010 |
Tak ten Hektor veze jen čtyři vozy. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1595 Registrován: 10-2019 |
Drak_ze-skalky: Díky. |