Diskuse » Železnice » „Buštěhradka“ a okolí » Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 26. 9. 2025 « předcházející | další »

Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 26. 9. 2025

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Středa, 27. srpna 2025 - 17:59:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5391
Registrován: 3-2015
Ano například Račice, ale v tomhle případě to nešlo ku prospěchu, nestáhnul vůbec nic naopak minuty přibývaly. Nakonec jsem rád, že jsem to zaříznul, jednu cestu jsem neplatil.
Středa, 27. srpna 2025 - 18:08:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12472
Registrován: 6-2006
Milostín a Svojetín:

Hektor se hnul z Rak. směr Blatno asi ve 13:13.
Středa, 27. srpna 2025 - 21:59:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 10-2011
Kladno 10.5.2024


Kladno 13.2.2025


Důl Schoeller 13.8.2025

Čtvrtek, 28. srpna 2025 - 16:11:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12474
Registrován: 6-2006
Dnes popoledni odvezla Baruna 148 tři najbrtí 810 (559, 313, 418); jeden vlečňák a Adélu z Rak. do můzea. Ve 14:47 z Rak. někam na západ odjela žlutá 810 GW Trainu:
Pátek, 29. srpna 2025 - 20:38:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 4-2023
Čí byly ty vagony od DB co stály ráno za sypákama v Hostivicích ? Regiojetu? Většinou to byla první třída...
Pátek, 29. srpna 2025 - 21:43:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2358
Registrován: 12-2006
Nejspíš jo. Regiojet teď jezdí s vozama na údržbu z Malešic do Zličína přes Kralupy.
Středa, 03. září 2025 - 11:13:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12483
Registrován: 6-2006
Dnes ráno na otočku do Kralovic a asi v 10:10 dál někam na západ soukromá 0.308 s měřícím vozem:
Cobram
Středa, 03. září 2025 - 16:32:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1578
Registrován: 10-2019
750.308 se žlutým diagnosťákem momentálně odstaveny v Rakovníku u rampy, ticho a stažené rolety. Kdyby někdo věděl, kdy budou odjíždět, dejte prosím info.
Středa, 03. září 2025 - 16:50:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1057
Registrován: 10-2011
Kladno 3.9.2025

Mr_nobody
Středa, 03. září 2025 - 22:30:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 268
Registrován: 10-2007
První nádražní dřevostavba v Česku. V Kladně začalo budování nové výpravní budovy

https://zdopravy.cz/prvni-nadrazni-drevostavba-v-cesku-v-kladne-z acalo-budovani-nove-vypravni-budovy-258065/
Čtvrtek, 04. září 2025 - 18:39:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5402
Registrován: 3-2015
https://kzc.cz/neprehlednete/187/250907_vyluka_rakovnicky_rychlik .pdf

No skvělý tak to jede v sobotu v této sezoně vlak celou trasu naposledy, už chápu proč jede v sobotu ten hurvajz do Nižbora, furt výluky..
Čtvrtek, 04. září 2025 - 20:16:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12485
Registrován: 6-2006
Tak Brejle ráno měřila Kolešovku. Jsem ji zahlédl s Landerbánu jak sune do Krupé.
A v 18:30 průjezd uhlí Lužnou, z Počerad, Žatce na Kladno. Na 4x 753.7[happy]
Pátek, 05. září 2025 - 13:20:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1059
Registrován: 10-2011
Kladno 5.9.2025

Pátek, 05. září 2025 - 17:57:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5404
Registrován: 3-2015
Co zítra pojede na tom vlaku ze Smíchova do muzea v Lužné?
Pátek, 05. září 2025 - 22:40:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12488
Registrován: 6-2006
Tipuji 1.148.
Nulka 308 stojí u haly v K. Hoře. Žlutý vůz stále v Raku.
Sobota, 06. září 2025 - 18:30:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12492
Registrován: 6-2006
V Bubnech má stará budova snesenou střešní krytinu, z jednoho okna vede potrubí dolů na bordel. Snad i okenice jsou pryč. To bude demolice nebo naopak rekonstrukce? Dík.
Mladějov
Sobota, 06. září 2025 - 19:03:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25093
Registrován: 3-2007
Ze staré budovy bude muzeum holocaustu, psali to snad u každé novinové zprávy o nové stanici v bubnech.
Sobota, 06. září 2025 - 19:13:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12493
Registrován: 6-2006
Psát mohli ale já to nečetl. Pražan nejsem a jsem věrný pouze Káčku[wink] Dík.
Mladějov
Sobota, 06. září 2025 - 19:43:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25096
Registrován: 3-2007
Už jsem to tady psal, ale přesto pro zajímavost: Z Buben odjížděl do pracovního tábora na okraj vojenského prostoru SS do Bystřice u Benešova (Tomic) i mladý Miloš Kopecký (jakožto syn židovské maminky).

Bubny byly výchozí stanicí mnoha podobných přeprav - i do koncentračních táborů v Říši nebo lidí tzv. totálně (povinně) nasazených na práci v Německu ve válečném průmyslu nebo třeba jako výpravčí a podobně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Neděle, 07. září 2025 - 10:25:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12496
Registrován: 6-2006
Neděle, 07. září 2025 - 14:28:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5407
Registrován: 3-2015
Kdo tu výluku takto naplánoval blbě od neděle na 174, už jsem koukal, je to z Berouna do Roztok u Kř.
Klidně stačilo od pondělí ne, aby stačil projet i dneska Rakovnický rychlíK a nedávat ten bus.
Neděle, 07. září 2025 - 22:34:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1982
Registrován: 5-2002

Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
Pondělí, 08. září 2025 - 08:41:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12498
Registrován: 6-2006
Pondělí, 08. září 2025 - 18:18:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12499
Registrován: 6-2006
Želeč. Rekonstrukce pilířů přemostění:
Pondělí, 08. září 2025 - 19:10:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12500
Registrován: 6-2006
A Lužnou před 16 hodinou proburácelo uhlíčko:

To skutečně ze Žatce jelo v kuse po příjezdu osobáku v 15:21?
Čtvrtek, 11. září 2025 - 17:35:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12508
Registrován: 6-2006
Po 15 hodině v Lužné spatřen pohyb Pilštika 286. Nebyl v Rakovníku pro šťávu?
A před 16 hodinou v Měcholupech Landrbán míjel uhelnou soupravu PCP Cargo. Museli drobet popotáhnout, aby uvolnili výhybku.
Pátek, 12. září 2025 - 16:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 10-2011
Praha Bubny 6.9.2025

Pondělí, 15. září 2025 - 19:16:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12515
Registrován: 6-2006
Cobram
Čtvrtek, 18. září 2025 - 19:31:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1587
Registrován: 10-2019
Tak koukám na sledovačce, že se dneska k večeru přesouvá z Chebu do Lužné Čmelák se Sergejem.
A bude následovat návoz na sobotní Den železnice do Nymburka.

Nejsou nějaké informace o časech, kdy bude přesun strojů z Lužné do Nymburka ?
Pátek, 19. září 2025 - 09:53:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 439
Registrován: 9-2023
Ten přesun z Lužné do Nymburka byl údajně kolem 5 ráno
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Pátek, 19. září 2025 - 16:05:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12522
Registrován: 6-2006
To musel bejt zvuk v lese kolem Merkovky[happy]
Cobram
Sobota, 20. září 2025 - 04:39:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1591
Registrován: 10-2019
V Lužné v muzeu přímo naproti vchodu jsem včera při průjezdu kolem z okna vlaku zahlédl vytaženou páru, částečně černá, částečně v základu, předpokládám, že to musela být částečně poskládaná 365.024. Nic jiného mě nenapadá.
Sobota, 20. září 2025 - 23:45:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12523
Registrován: 6-2006
Když je výluka na berounské, nedělní dopolední lenzing a směs, tedy opět s Kralup a přes Lužnou, že? Dík.
Neděle, 21. září 2025 - 07:45:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 441
Registrován: 9-2023
Marťo, díky že jsi to napsal. Koukal jsem na webku a fakt projížděl kolem 7:40 Lužnou. Ale takhle ráno to nevim jestli to půjde fotit

Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Neděle, 21. září 2025 - 08:04:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12526
Registrován: 6-2006
Hergot, ty si pospíšili. Jsem čekal příjezd pozdějc. To už mašiny pojedou zpět[sad]
Neděle, 21. září 2025 - 08:07:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 442
Registrován: 9-2023
Jj, to asi půjde fotit až v zimním čase
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Neděle, 21. září 2025 - 09:18:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12527
Registrován: 6-2006
Nevím jak dnes ale včera v Lužné byli zase filmaři[pozor] Okolo skladu z rampou stálo několik dodávek a skříňových vozů, i s cateringem.
Neděle, 21. září 2025 - 15:58:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12529
Registrován: 6-2006
Čmelák se Sergejem se do Lužné vrátily/vrací nebo až později? Dík.
Neděle, 21. září 2025 - 16:19:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10291
Registrován: 5-2010
Sergej se čmelákem už aktuálně Stochovem.
Cobram
Neděle, 21. září 2025 - 19:00:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1592
Registrován: 10-2019
Drak_ze_skalky:
Minul jsem se nimi opravdu těsně. Dával jsem po včerejším celodenním železničním Nymburce dneska dlouhou celodenní vyjížďku na kole, abych se s tím letošním létem nějak důstojně rozloučil, a když jsem se vracel po cyklostezce od Lán ke Kladnu, tak mě nejdřív u Kamenných Žehrovic míjel Hurvínek, který jel asi 10 minut před nimi. Toho jsem narychlo stihnul cvaknout, ale Sergeje se Čmelákem jsem viděl jenom skrze stromy kousek od přejezdu u Rozdělova. To mě mrzí celkem dost. Světlo na focení bylo super.
Neděle, 21. září 2025 - 19:11:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12530
Registrován: 6-2006
Škoda že nebylo info z Prahy. To jeli strojně nebo s obytňákem?
Neděle, 21. září 2025 - 21:56:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4119
Registrován: 7-2005
loko 556.0443 veze 2.9.1974 manipulák na vlečce dolu Nejedlý z Kamenných Žehrovic
Cobram
Neděle, 21. září 2025 - 22:13:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1593
Registrován: 10-2019
Zdepa:
Pěkná fotka. Je zajímavé vidět, jak to tam dříve vypadalo. Dneska tam jezdím běžně, ale za školních let jsem jako tehdy "buštěhraďák" do těch končin nikdy nezavítal.
Úterý, 23. září 2025 - 14:46:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12534
Registrován: 6-2006
720.509+3xBalm teď projel od nádraží Rakovník odbočkou někam na západ[pozor]
Úterý, 23. září 2025 - 20:56:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10292
Registrován: 5-2010
Marťa_rak:
"Škoda že nebylo info z Prahy. To jeli strojně nebo s obytňákem?"
Tentokrát nebylo no, já osobně jsem byl na Krejcárku fotit ty čtyři konvoje od Nymburka a to nám ještě pátý konvoj odklonili přes moje domovské Malešice z důvodu těch dvou sražených v Praze (Mstětice-Počernice a pak zase mezi Běchama a Libní), ale zase to jelo později a pěkně se nám slunce šouplo do ideálního úhlu.
Řazení luženského bylo 781 600-770 001-BDs-4 Baiky-nějaká pára-Baika.
A to ještě ráno od Nymburka do Rakovníka jela souprava 831 043-Bix-820 100.
Úterý, 23. září 2025 - 20:58:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10293
Registrován: 5-2010
Marťa_rak:
"720.509+3xBalm teď projel od nádraží Rakovník odbočkou někam na západ[pozor]"
Do Blatna.
Čtvrtek, 25. září 2025 - 11:28:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12539
Registrován: 6-2006
Po deváté jsem zaslechl houkání a dokonce teď se blíží od Rak. k Senomatům a možná dál 720.509 + 3x 020[pozor]

(Příspěvek byl editován uživatelem Marťa rak.)
Čtvrtek, 25. září 2025 - 15:59:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12540
Registrován: 6-2006
A Pacifik je pryč. Ve 13:36 příjezd prázdnej od Senomat. Ve stanici k soupravě přidali svůj hytlák a v 15:08 odjeli směr Lužná:
Čtvrtek, 25. září 2025 - 17:52:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13312
Registrován: 9-2002
Boha, čim fotíš ? Mixérem ? Toustovačem ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Čtvrtek, 25. září 2025 - 18:03:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12543
Registrován: 6-2006
Automatickým nejlevnější foťákem. A na nějaké profesionální nastavování všech možných podpůrných funkcí, kterými i ten můj přístroj disponuje, nemám (v dešti nebo ve spěchu) čas a naučené dovednosti. Nadprůměrné snímky hledejte u jiných. Děkuji.
Čtvrtek, 25. září 2025 - 19:38:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13313
Registrován: 9-2002
Smartphone nemáš ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Čtvrtek, 25. září 2025 - 22:56:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12546
Registrován: 6-2006
Nee, mě to nervuje, to šoupání prstem a neustále překlepy. Hlavně při načítání palet v zaměstnání, kde byl fofr[angry], ale je pravda, že už mi bylo řečeno, že ty placaté stírací mobily fotí líp[happy] Kdo by to před léty řekl, kam to pokročí[nene] Nechám to takto. Přátelům v Obličejové knize, kam podobné neostrosti strkám ve velkém, jsou spokojení.
A když neprší, tak si foťákem natáčím.
Pátek, 26. září 2025 - 08:36:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9891
Registrován: 9-2011
Nejlíp mi fotila Nokia E52 (tlačítková) a i se nejlíp ovládala (stačila na to 1 ruka). Pak mě banka donutila přejít na stírací telefon (to je hezkej obrat... [happy]) - a to už dvakrát, že už prej nepodporujou nějakýho staršího Druida, a ty fotěj kupodivu hůř (sice vyšší rozlišení, ale horší barvy) a jednoručně je ovládat je hodně náročné (přinejmenším příprava je dvojručná).
(jsem zvědavej, jak by teoreticky fotila N 3310 - sice tak 1 Mpx, ale barvičky určitě vymazlený [proud])
Všichni jste volové. Servít
Pátek, 26. září 2025 - 10:21:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8404
Registrován: 6-2016
K těm částečně rozmazaným fotkám dodám čerstvý příběh. Už cca 10 dní mám nové PC s W11. A v rámci přetahování některých adresářů z toho starého provádím selekci fotek. Zarazilo mě, že z některých příbuzenských akcí (stejné místo, stejné osvětlení, stejné nastavení foťáku v daný čas) jsem našel pár rozmazaných fotek. Opravdu jsem do nastavení nezasahoval, nepřeběhlo tam žádné vnouče, ani zpěvný pták nepřelétl...

Mobil se nazývá SAMSUNG A20e, takové akce fotím většinou "úzkoúhle".
Mladějov
Pátek, 26. září 2025 - 10:33:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25282
Registrován: 3-2007
Zarazilo mě, že z některých příbuzenských akcí (stejné místo, stejné osvětlení, stejné nastavení foťáku v daný čas) jsem našel pár rozmazaných fotek.

To je ovšem rukama - prostě jste tím aparátem (dneska se říká zařízením) v okamžiku zmáčknutí spouště hýbal a mázlo se to.

Mazejte už po prvním stažení - mít v archivu fotky na houno nemá smysl [wink]}
Pátek, 26. září 2025 - 10:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10304
Registrován: 5-2010
Z Kolešovic ještě dnes pojede návoz s 720 509 do Benešova.
Cobram
Pátek, 26. září 2025 - 11:22:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1594
Registrován: 10-2019
Drak_ze_skalky:
Pětikolák ???
Nejsou k dispozici nějaké časy? To by stálo za to.
Pátek, 26. září 2025 - 11:33:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10305
Registrován: 5-2010
Z Kolešovic to asi pojede jen strojně snad něco bude brát až v Lužné, zatím ale nevím co.
Pátek, 26. září 2025 - 12:22:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10306
Registrován: 5-2010
Tak ten Hektor veze jen čtyři vozy.
Cobram
Pátek, 26. září 2025 - 12:38:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1595
Registrován: 10-2019
Drak_ze-skalky:
Díky.