| Diskuse » Železnice » 460 a 560 » Archiv diskuse 460 a 560 do 22. 9. 2025 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse 460 a 560 do 22. 9. 2025dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Tajemný_em
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4939 Registrován: 5-2002 |
Za plotem v Chomutově.
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 247 Registrován: 7-2024 |
Byla by to hrozná ostuda... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3106 Registrován: 4-2011 |
Měla by stát pořád v Chomutově, když jsem kolem ní jel posledního června, tak byla ještě v pohodě, ale taky jsem zaslechl, že už je počmáraná. Různých fám se naříkalo už tolik, takže dokud to neuvídím, neuvěřím. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3107 Registrován: 4-2011 |
dejv1q: Jé, to mělo ještě koženku. Nejsou v Košicích ještě 2 nesešrotované hlavy? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 159 Registrován: 4-2020 |
Je bez grafitů, odstavená v Chomutově. Až o ni ČD nebudou mít zájem, bude převedena nejspíš do majetku NTM, který již o jednotku předem projevil zájem. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5 Registrován: 7-2025 |
Ostravské_tornádo Mali by byť ešte 057/058 keďže pôvodne mala byť historicka suprava 057/058 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 360 Registrován: 7-2017 |
V Košicích stály 57/58 ještě v květnu. V červnu už ne. Šrotace? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1 Registrován: 8-2025 |
"Je bez grafitů, odstavená v Chomutově. Až o ni ČD nebudou mít zájem, bude převedena nejspíš do majetku NTM, který již o jednotku předem projevil zájem." Každopádně ale NTM o jednotku naopak přes četná jednání zájem dlouhodobě nejeví. V Chomutově je momentálně uklizená, protože je to jediné místo kam se vejde a vydrží déle než přes noc v kuse. Jak si Ksandr vzpomene, že ji tam nechce, tak s největší pravděpodobností poputuje také do šrotu. Prozatím je stále v majetku ČD-N, které ale nemá finance (a chuť) ji provozovat. Prý by se to mělo zlepšit s vyvedením ze struktury ČD, osobně z toho mám opačný pocit. (Příspěvek byl editován uživatelem 460.079.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 165 Registrován: 4-2020 |
Problémem je, že ta jednotka nezůstala v Olomouci. Kdyby tam zůstala, mohla by být do dnešních dnů provozní. V Olomouci je totiž parta, která při rozlučce projevila zájem se o jednotku postarat. Bohužel není v jejich silách, aby každý týden nebo jednou za dva týdny jezdili do Chomutova jednotku vyčistit, opravit a případně u ní udělat nějakou větší údržbu atd. Je to škoda, navíc v Olomouci se v ulici U Podjezdu nachází spoustu místa, kde by se ta jednotka dala zaparkovat, trochu zainvestovat do plotu a přístřešku a mohla by se v krásném stavu zachovat dodnes. Bohužel. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3283 Registrován: 9-2003 |
V Olomouci probíhá rekonstrukce depa, která bude trvat několik let. Už teď je problém poskládat po depu a ve stanici pantery, tak na muzejniho panťáka tam určitě místo není. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2 Registrován: 8-2025 |
Kdyby (hypoteticky, protože jak píše Dave - místo tam na ní opravdu není) jednotka zůstala v Olomouci, stála by někde zastrčená v nestřeženém prostoru. V lepším případě by touhle dobou byla dávno počmáraná, v horším případě by z ní zbyl jenom skelet. V tomto ohledu se Chomutovu žádný areál nevyrovná. A ona není? "V Olomouci je totiž parta, která při rozlučce projevila zájem se o jednotku postarat. Bohužel není v jejich silách, aby každý týden nebo jednou za dva týdny jezdili do Chomutova jednotku vyčistit, opravit a případně u ní udělat nějakou větší údržbu atd. " Jezdit do Chomutova každý týden naštěstí není potřeba. Bavíme se o kusu železa, ne domácím mazlíčkovi, aby vyžadoval týdenní péči "Je to škoda, navíc v Olomouci se v ulici U Podjezdu nachází spoustu místa, kde by se ta jednotka dala zaparkovat, trochu zainvestovat do plotu a přístřešku a mohla by se v krásném stavu zachovat dodnes." ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1679 Registrován: 4-2019 |
560 024-2 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15092 Registrován: 6-2004 |
květen 2017, jednotka 460 (Rokytnice u Přerova) (Příspěvek byl editován uživatelem Fany.)
https://www.youtube.com/user/FanyCz
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6 Registrován: 7-2025 |
Len oznamujem že 6.9 2025 bude jazda Pantografom 460.043/044, Košice - Poprad - Košice https://www.detskazeleznica.sk/--6-696-pantografom-do-popradu |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 210 Registrován: 6-2018 |
"Pri akcii Tokajský Expres sú na stránke organizátora uvedené iné HDV než pantograf, tak uvidíme, čo potom reálne pôjde" Plus ešte info k príspevku, ktorý som tu zverejnil 4.7.2025 o plánovaných nostalgických jazdách. Na stránke organizátora Detská železnica je už aj pri akcii Tokajský expres uvedené ako vlakové HDV jednotka 460 pantograf, takže vyzerá to tak, že koncom Septembra by sa okrem Popradu záujemcovia mohli zviezť aj z Košíc do Čerhova resp. asi až do Slovenského Nového Mesta. Držme palce organizátorom, nech sa obe jazdy zdarne podaria a všetko prebehne hladko ![]()
Youtube: Pantograf 460 channel
URL: https://www.youtube.com/channel/UCUz6dVwn32q-KhOmf-Xz5IA e-mail: pantograf460.em488@gmail.com |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3108 Registrován: 4-2011 |
Není to tak dlouho, co vytáhli "muzejní" panťák pod dráty, aby si udělali fotku s Hurvínkem, na fotkách měl zvednutý sběč, jestli ale je provozuschopný, nebo zvedli sběrač jen kvůli fotce, to netuším. Jinak doufám, že se tímhle nedopouštím zakázané reklamy, ale v těch to dnech vyšla knížka od známého Jiřího Casky - Elektrické jednotky řady EM 488.0/460, Historie, vývoj, technika. K Objednání Tady. Je to tozdělené, mimo jiné na částí Ostravsko, Košicko, Ústecko, nehody, nátěry a přeznačení jednotek, ukončení provozu. Je to moc povedené. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18748 Registrován: 11-2002 |
Ostravské_tornádo: jestli ale je provozuschopný, nebo zvedli sběrač jen kvůli fotce, to netuším. - za tu dobu, co tam stojí, tak pokud do něj neteče, nebo není hlídaný jako na východě, tak by s provozuschopností nemusel být problém. Revize nepočítám... ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4804 Registrován: 11-2007 |
Komu vlastně patří 460 043/044? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 757 Registrován: 6-2023 |
Pokud se něco nezměnilo tak Košické dětské železnici. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3109 Registrován: 4-2011 |
Jena Samozřejmě. I když to vypadá nedůstojně, že je tam na dešti, ale nic závažného se s tím snad neděje, počmáraný není, otevřená okna, jak někdo říkal, taky nemá, občas jedu kolem do Málkova a vypadá OK. Že už bude mít asi propadlé revize, to je druhá věc, ale to se snad, kdyby bylo potřeba, dá udělt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 264 Registrován: 7-2024 |
""Pri akcii Tokajský Expres sú na stránke organizátora uvedené iné HDV než pantograf, tak uvidíme, čo potom reálne pôjde" Plus ešte info k príspevku, ktorý som tu zverejnil 4.7.2025 o plánovaných nostalgických jazdách. Na stránke organizátora Detská železnica je už aj pri akcii Tokajský expres uvedené ako vlakové HDV jednotka 460 pantograf, takže vyzerá to tak, že koncom Septembra by sa okrem Popradu záujemcovia mohli zviezť aj z Košíc do Čerhova resp. asi až do Slovenského Nového Mesta. Držme palce organizátorom, nech sa obe jazdy zdarne podaria a všetko prebehne hladko " |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 211 Registrován: 6-2018 |
Tornádo460: Pokiaľ viem, stále je v pláne, mala by sa uskutočniť počas víkendu 24-26.10.2025. Som ale veľmi zvedavý, ako bude táto akcia zorganizovaná a či to naozaj bude len jedna jazda Košice - Skalité a späť, alebo či sa využije celý víkend a budú aj nejaké ďalšie jazdy napr. medzi Čadcou a Žilinou alebo niekam inam.
Youtube: Pantograf 460 channel
URL: https://www.youtube.com/channel/UCUz6dVwn32q-KhOmf-Xz5IA e-mail: pantograf460.em488@gmail.com |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 266 Registrován: 7-2024 |
"Tornádo460: Pokiaľ viem, stále je v pláne, mala by sa uskutočniť počas víkendu 24-26.10.2025. Som ale veľmi zvedavý, ako bude táto akcia zorganizovaná a či to naozaj bude len jedna jazda Košice - Skalité a späť, alebo či sa využije celý víkend a budú aj nejaké ďalšie jazdy napr. medzi Čadcou a Žilinou alebo niekam inam. " |
|
Tajemný_em
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4961 Registrován: 5-2002 |
"Jinak doufám, že se tímhle nedopouštím zakázané reklamy, ale v těch to dnech vyšla knížka od známého Jiřího Casky - Elektrické jednotky řady EM 488.0/460, Historie, vývoj, technika. K Objednání Tady. Je to tozdělené, mimo jiné na částí Ostravsko, Košicko, Ústecko, nehody, nátěry a přeznačení jednotek, ukončení provozu. Je to moc povedené." Jsem tedy zcela opačného názoru, pokud bych mohl známkovat, tak dávám uvedené publikaci 2 z 5 bodů. Za těch těch 420 kaček (vč. poštovného) jsem teda ani žádný zázrak nečekal, ale zas na druhou stranu, pokud pan autor spolupracoval s kapacitami jako pánové Motyčka, Nantl, Krivý, Adamovský nebo Friml, tak mě fakt zaráží ta úroveň. Technickou část nerozebírám, ale některá provozní a historická fakta jsou neúplná nebo nepřesná, spousta fotek byla otištěna už jinde či na internetu. Člověka to úplně neurazí, ale ani nenadchne. Štrublíkovy bobiny nebo Žabkovy 753 nebo 131 byly úplně jiný level. A za odpovídající cenu. (Příspěvek byl editován uživatelem tajemný_em.)
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
|
|
ElektrickaJednotka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 345 Registrován: 4-2019 |
Přidávám se k Tajemnému. Dříve nepublikovaných nebo mně neznámých obrázků tam opravdu nebylo mnoho, a třešničkou na dortu bylo použití typového výkresu řady 560, namísto 460. Rovněž v závěrečné tabulce jsou pouze základní a nepříliš přesné údaje, např. místa likvidací u velké části vozů chybí. Čekal jsem i foto vyřazených vozů, kvůli nim jsem si knihu pořídil, na netu není co se týče likvidací prakticky ani jeden veřejně dostupný obrázek.
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3110 Registrován: 4-2011 |
Tajemný_em: ElektrickaJednotka. To máte, bohužel pravdu. Už jen popisy u mých fotek, že vlak z Roudnice do Ústí, nebo opačně. Snad kromě jednoho vlaku za den, to jezdilo vždycky z Roudnice až do Děčína. Nebo že vlak přijel do Děčína po pravobžece, na to Jirka Caska přišel jak? Potom minimálně u 2 fotek je chybně uvedý rok, seknul se o desetiletí. Pak je tam, že na trati 301 jezdily žabotlamy hned po její elektrifikaci, což je taky nesmysl, jezdily tam někdy kolem let 2003 - 2006. Potom mi uplně nedávají smysl ty datumy redislokace do Bohumína, do Olomouce. Jako chápu třeba to, že úředně už ústecké 460 možná patřily od 1.12. 2007 Bohumínu a fyzicky byly ještě u nás, ale to by chtělo, aby to tam bylo takto uvedené. Potom redislokace do Olomouce proběhla až někdy s grafikonem 2009/2010 (a pak postupně, jak Olomouc likvidovala jednotlivé jednotky, tak si z Bohumína brala další). Pak mi nedává smysl tabulka zařazení jednotlivých panťáků do dep, proč by prvních několik ústeckých jednotek bylo úředně zařazených do Bohumína, když byly od začátku fyzicky v Ústí? Taky mohl věnovat více těm barevným verzím (některé tam ani nezmínil, nebo pokud by se mu podařilo zjistit, kdy a kde se která verze začala používat). Víc se mělo věnovat těm "rekonstrukcím", zejména sběračům, protože se objevovaly různé varianty klasických nebo polopantografových a v počtu 2+2 nebo 1+1 v hodně různých časových obdobích. Potom rekonstrukce světel, rekonstrukce osvětlení interiéru (nejvýznamnější asi na Slovensku), úpravy ovládání světel a topení na Ústecku, vyřazování zadního vozu při rozjezdu u bohumínských, pak ta rekonstrukce zavíracích mechanismů a výměna dveří za tlačítkové, a tak dále. (Podrobně jsem tuhle část zatím nečetl, tak nevím, jestli se o tomhle nezmiňuje, ale zatím jsem to tam nezahlédl). Asi to chtělo věnovat přípravě knížky více času a hlavně lepší korekturu. Jinak pro mě je většina fotek neznámých, především těch slovenských a "historických" (na druhou stranu, ta fotka z košického depa, jak stojí 3 panťáky vedle sebe, ta mi doma visí na stěně už víc jak 15 let). Z provozu na Ústecku (ze "současnosti"), tam je zase většina fotka mých, nebo notorický známých z internetu. Jo a že tam nemá podrobně uvedné, kdy co bylo zlikvidované, tak tam píše, že co se likvidovalo v České Třebové, tak mu neumožnili, jako jediní, nahlédnout do dokumentace. (Příspěvek byl editován uživatelem Ostravské_Tornádo.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3111 Registrován: 4-2011 |
Chomutovské Tornádo údajně odjelo do Valmezu, je s ním něco v plánu? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2072 Registrován: 11-2006 |
Plány bohužel nevím, ale fotky z dnešní cesty vlaku Sv 98085 z Chomutova do Valašského Meziříčí se 362 118 na přípřeži 460 079/080 jsou všude po internetech. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3112 Registrován: 4-2011 |
Mohli by udělat v Žilině setkání. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2073 Registrován: 11-2006 |
Tak prý jede depa ve VM na revizi ... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18830 Registrován: 11-2002 |
Podle všeho do VM už jela z Hranic sama. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2435 Registrován: 12-2007 |
Článeček na railtrains.sk |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 172 Registrován: 10-2017 |
Dnes ráno ještě stála pod přístřeškem ve Valašském Meziříčí, viděl jsem ji z vlaku do Rožnova, chtěl jsem udělat odpoledne fotku, ale to už tam nebyla. Zato tam stály dvě "zamračené". Těch jsem si zase ráno nevšiml, tedy jestli tam stály |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18874 Registrován: 11-2002 |
Měla by se přesunout do Bohumína, ale kdy a proč netuším. 362.118, která ji počítám poveze, je ale v už ve VM. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 315 Registrován: 12-2022 |
Muzejní tornádo by se mělo v sobotu pohybovat kolem Nymburka na dni železnice - viz čd-nostalgie. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3113 Registrován: 4-2011 |
Je tam psané, návozový vlak z Prahy do Nymburka, potom pendly mezi Kolínem a Čelákovicemi a pak odvoz do Prahy. https://denzeleznice.cz/wms/frontend/uploads/dokumenty/J%C5%98_ND %C5%BD_2025.pdf https://denzeleznice.cz/wms/frontend/uploads/dokumenty/J%C5%98_na voz_odvoz.pdf Samozřejmě, že tornádo je pro mě mnohem zajímavější, ale proč zase není žába, která podle ČD nostalgie měla být a tornádo naopak nemělo být nikde? Jinak vloni v Ústí nad Orlicí a v České Třebové to byla super akce. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5417 Registrován: 3-2015 |
Ano je to tak, místo Žabáka si ten návozový vlak střihne tornádo, takže se bude dnes přesouvat do Prahy a zítra ráno bych rád byl u toho.![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18876 Registrován: 11-2002 |
Pravdu díte, omlouvám se na dezinformaci. Už je na cestě s 362.118 v čele, aktuálně před Třebovou.. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18877 Registrován: 11-2002 |
Osutí, jede to pomalu, bo sestava 362.118 + 460.079/80 + 350.002 + 464.202 + WLAB + M120. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1277 Registrován: 9-2017 |
"Je tam psané, návozový vlak z Prahy do Nymburka, potom pendly mezi Kolínem a Čelákovicemi a pak odvoz do Prahy. https://denzeleznice.cz/wms/frontend/uploads/dokumenty/J%C5%98_ND %C5%BD_2025.pdf https://denzeleznice.cz/wms/frontend/uploads/dokumenty/J%C5%98_na voz_odvoz.pdf Samozřejmě, že tornádo je pro mě mnohem zajímavější, ale proč zase není žába, která podle ČD nostalgie měla být a tornádo naopak nemělo být nikde? Jinak vloni v Ústí nad Orlicí a v České Třebové to byla super akce."
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18879 Registrován: 11-2002 |
Zato věžák, krysa (třeba s rybákama), rosnička a kupa dalších vozidel tam bude dobově přesné terno... ![]() ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1279 Registrován: 9-2017 |
"Zato věžák, krysa (třeba s rybákama), rosnička a kupa dalších vozidel tam bude dobově přesné terno... ![]() "
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3114 Registrován: 4-2011 |
Jena: Hlavně na tom úseku co je nejnověji zmodernizovaný, by to vypadalo fakt "pěkně". AnounymTojeFuk: Ano, stihl jsem si pořídit místenky na všechny vlaky, co jsem potřeboval. Jinak to je přesně ten důvod, proč je 3vozová varianta pitomá. U těch pendlů, co pojedou několikrát denně, to je asi jedno, ale jako návoz/ odvoz na akci, by se hodila třeba škatule, nebo 2 spojené. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1280 Registrován: 9-2017 |
"Jena: Hlavně na tom úseku co je nejnověji zmodernizovaný, by to vypadalo fakt "pěkně". AnounymTojeFuk: Ano, stihl jsem si pořídit místenky na všechny vlaky, co jsem potřeboval. Jinak to je přesně ten důvod, proč je 3vozová varianta pitomá. U těch pendlů, co pojedou několikrát denně, to je asi jedno, ale jako návoz/ odvoz na akci, by se hodila třeba škatule, nebo 2 spojené. " Nebo tedy vyjma toho mohly třeba Bpjo vyrazit se 151.0 a třeba 163.234
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3115 Registrován: 4-2011 |
Slováci mají 5vozovou 460. Nevím, jestli se někde neválí ještě nějaký vložák, který by se dal opravit, rekonstruovat do provozuschopného stavu, ale spíš ne. V Olomouci prý mají jednu 460 ale vložák asi ne. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1281 Registrován: 9-2017 |
"Slováci mají 5vozovou 460. Nevím, jestli se někde neválí ještě nějaký vložák, který by se dal opravit, rekonstruovat do provozuschopného stavu, ale spíš ne. V Olomouci prý mají jednu 460 ale vložák asi ne. "
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3116 Registrován: 4-2011 |
AnounymTojeFuk: bohužel, možné je všechno. Pak už jedině upravit 060, jestli nějaká je. Co se tam vlastně muselo upravit, aby 063 mohla jezdit s 560 a naopak? Když teda pomineme, že 560 a jeho vložáky, co se dochovaly, je modernizovaný paskvil, ale pořád lepší než nic. Když měli Slováci rozlučku s 460, tak byla 4vozová, protože jeden vložák měl údajně poruchu, ale na Rušňoparádě a snad i 6. září byl 5vozový. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4206 Registrován: 12-2006 |
K 560.023/24: Má zachovaný vložák navíc, ale nemá revize. Ještě je zachována 560.021, jako případný zdroj dílů,kdyby vše něco stalo. Tenhle rok nevyjela, protože neprošla přes elektro revizy, vadný trakční motor. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1693 Registrován: 4-2019 |
560 010-1 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4181 Registrován: 12-2007 |
Pozdrav z Čelákovic: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3118 Registrován: 4-2011 |
Akce se moc povedla, ale pořád jsem nepochopil, proč nejel žabotlam. Šotouši tvrdili, že se žabotlam nepovedlo nahodit, jiní zase říkali, že si šotouši vyprosili tornádo, místo žabotlamu. Já samozřejmě mám tornádo milionkrát radši, ale žabotlamem jsem se už taky hodně dlouho nesvezl. Nejlepší by bylo, kdyby jezdily oba panťáky. Jinak škoda, že ten návozový z Prahy, mi kvůli zpoždění Krušnohoru ujel. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 443 Registrován: 9-2023 |
Jj, mohlo to točit naproti sobě Tornádo i Žabák a všichni by byli spokojený
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18886 Registrován: 11-2002 |
Všichni nebo ultrass?? Ti, pro které tyhle akce jsou určeny z 90% nerozeznají žábu od krendence, brejli od čmeláka, leda barvou nebo jak to ne/čadí. A těm se všeho dostalo dosyta, jezdila kupa starých barených vláčků, některé i a vagonky s dřevěnými lavicemi a jen v rozpouštějícím se dýmu za vlakem plným rozzářených očích nadávalo několik bláznů, že Ce za šlechtičnou přeci vypadá blbě a kredenc s oranžovým proužkem na čele těžko v provozu vozil Bixy s bílým podběhem. Pokud si navíc dobře vybavuji některé dřívejší komentáře, 45/46 už se leckomu jevila okoukaná (jak by taky ne, když jiná není) a když je to tedy tentokrát jinak (lhostejno, zda záměrně či jen shodou okolností), zase je to blbě. Ale co, stejně jako ten dým se rozplynou i tyhle nářky... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3119 Registrován: 4-2011 |
Jena: Myslím, že tyhle akce jsou hlavně pro nadšence železnice a staré pardály, co to v provozu zažili a všimnou si takových "nepřesností". Malým dětem, co vidí starou mašinku, těm to bude jedno, ty je znají jen z těch akcí. Zaznělo tam hodněkrát, že tornádo na této trati nejezdilo, že se tam nehodí (teda v úseku Nymburk - Lysá částčně jezdilo, v 90. letech jeden pár týdně, 2 spojené panťáky na Sp do Kolína), že pro tuhle trať je typický žabák. Já byl samozřejmě nadšený, že jede tornádo, ale toho jsem si minulý rok užil víc než dost (a snad užiju ještě na Slovensku) a žabákem jsem jel naposled, jak jezdil do Kutné Hory. S tornádem bych byl radši za nějakou akci na Ústecku, do Děčína, do Roudnice a podobně, nebo do Kadaně Prunéřova, kde sice nejezdilo, ale brzo se to přepne na střídavinu a už by se tam nemohlo objevit. Nebo taky Ústí - Lysá - Nymburk - Velký Osek - Hradec Králové - Týniště nO - Choceň. Tam seice nejezdilo nikdy, ale je to jedna z mála tratí, kde ještě může. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18888 Registrován: 11-2002 |
Co dodat, snad jen ... ... a jednu provozní vzpomínku. (Příspěvek byl editován uživatelem jena.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 51 Registrován: 3-2015 |
"S tornádem bych byl radši za nějakou akci na Ústecku, do Děčína, do Roudnice a podobně, nebo do Kadaně Prunéřova, kde sice nejezdilo, ale brzo se to přepne na střídavinu a už by se tam nemohlo objevit." Plkat umí každý, něco takového zorganizovat dovede jenom hrstka lidí a ta si holt letos vybrala Nymburk a okolí. Vymysli, zaplať a může panťák jezdit Ústí - Děčín klidně kazdý den v roce... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1282 Registrován: 9-2017 |
"Všichni nebo ultrass?? Ti, pro které tyhle akce jsou určeny z 90% nerozeznají žábu od krendence, brejli od čmeláka, leda barvou nebo jak to ne/čadí. A těm se všeho dostalo dosyta, jezdila kupa starých barených vláčků, některé i a vagonky s dřevěnými lavicemi a jen v rozpouštějícím se dýmu za vlakem plným rozzářených očích nadávalo několik bláznů, že Ce za šlechtičnou přeci vypadá blbě a kredenc s oranžovým proužkem na čele těžko v provozu vozil Bixy s bílým podběhem. Pokud si navíc dobře vybavuji některé dřívejší komentáře, 45/46 už se leckomu jevila okoukaná (jak by taky ne, když jiná není) a když je to tedy tentokrát jinak (lhostejno, zda záměrně či jen shodou okolností), zase je to blbě. Ale co, stejně jako ten dým se rozplynou i tyhle nářky..." A taky to rozporuje ten zbytek, když už je to akce "pro kretény" tak přece je jedno jestli je něco okoukaný, ne? To by bylo úplně ideální, využít ty jednotky obě. Ale co jsem slyšel tak 451 trápí nějaký technický závady. Což je smutný, když si vezmu že někdy v Dubnu? Nebo kdy dojela sama do Prahy, od té doby měla být minimálně už jednou venku a stejně nejsou schopní jí dát na NDŽ dohromady.
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18889 Registrován: 11-2002 |
"Na takový akce stejně chodí akorát debilové co nepoznají Šlechtičnu od Štokra, tak je jedno co tam pošlem" ... když už je to akce "pro kretény" - málo na koho sedne přísloví "podle sebe soudím Tebe" víc než na hrnec . Víc není co dodat, snad jen ... nepochopil. Ale nepřekvapuje.. ![]() Tak to ale dopadá, když si někdo plete výročí nějaké tratě (i tam ale záleží na pojetí akce) a celonárodní den železnice (což je v zásadě cirkus). Pak mu není pomoci. Snad se ale dočká uspokojení, třeba rámovaným obrázkem předpisově nasvícené žáby v Lysé osobně podepsaný panem generálním Kokrhelem. (Příspěvek byl editován uživatelem jena.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1283 Registrován: 9-2017 |
""Na takový akce stejně chodí akorát debilové co nepoznají Šlechtičnu od Štokra, tak je jedno co tam pošlem" ... když už je to akce "pro kretény" - málo na koho sedne přísloví "podle sebe soudím Tebe" víc než na hrnec . Víc není co dodat, snad jen ... nepochopil. Ale nepřekvapuje.. ![]() Tak to ale dopadá, když si někdo plete výročí nějaké tratě (i tam ale záleží na pojetí akce) a celonárodní den železnice (což je v zásadě cirkus). Pak mu není pomoci. Snad se ale dočká uspokojení, třeba rámovaným obrázkem předpisově nasvícené žáby v Lysé osobně podepsaný panem generálním Kokrhelem. (Příspěvek byl editován uživatelem jena.) " - ale zjevně je tohle myšlení mnoha lidí v národní nostalgii...
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18891 Registrován: 11-2002 |
nevadí že ještě pár dní před akcí v oficiálních materiálech figurovalo vozidlo, které se nakonec nedostavilo a přijelo úplně jiné - pokud nebylo technicky způsobilé, jak byste udělal Vy? Celou dobu je tady je navíc zejména brekot, že nebyla žába, která se na tu trať hodí více, ne, že nesedí vozidla (čímž netvrdím, že to nezaznělo, ale zaniklo to v moři jiných nářků) ... A že ji stejně nejsou schopní jí dát na NDŽ dohromady? - Ono se řada věcí totiž nejlépe dělá hubou žeáno?! Jako bych viděl Homera Simpsona, když kandidoval do vedení odboru komunálních služeb se sloganem "Nemohl by to udělat někdo jiný"?! |