| Diskuse » Železnice » „Buštěhradka“ a okolí » Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 27. 8. 2025 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 27. 8. 2025dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5339 Registrován: 3-2015 |
Koukám ta 753.608 se na tom Vápenci drží stále, navíc teď to musí jezdit přes Rakovník, protože z Rudné do Hostivic je výluka. Předpokládám, že první úvrať udělá na Závodí, když je na to na obou stranách koncipována bez zajíždění do osobního nádraží Beroun, to si budu muset na to taky někde počíhat, je pěkně dlouhý. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 131 Registrován: 5-2021 |
Pronájem bizona 608 měl být původně do konce června. 30.června se měl vrátit zpět CZ Loko, ale vypadá to, že se pronájem prodloužil a bude se čekat až se vrátí 604 z CZ Loka. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1053 Registrován: 10-2011 |
Video: Demolice nádraží Kladno Roční výročí demolice nádražní budovy a restaurace. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12428 Registrován: 6-2006 |
A pořád tam je díra Vzpomínka na vrbu: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1054 Registrován: 10-2011 |
Kladno Město 14.2.2025 T669.1130. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5343 Registrován: 3-2015 |
Neví někdo který den by mohl jet teďka ten vápenec? Potřeboval bych aby jel. O víkendu nejel vůbec a dneska taky ne. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2348 Registrován: 12-2006 |
Praha Dejvice 1990 a tehdejší vlaky jako kulisa k písničce. https://www.youtube.com/watch?v=j9UiU0OMz7o |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13212 Registrován: 9-2002 |
No to je ale vodrhovačka... Skoro je to lepší bez zvuku. Na kultovní nádražku asi neměli koule.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12430 Registrován: 6-2006 |
Děkujeme, to neznám. Jak ti cestující nastupují pěkně do vejšky, na schůdky, do těch klasických souprav![]() |
|
wlk
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 57 Registrován: 8-2017 |
Vápenec má odstávku. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 19 Registrován: 4-2023 |
Včerejší křižování v Dubí. Nevíte někdo kam jel? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2349 Registrován: 12-2006 |
Do Kněževse. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1258 Registrován: 7-2007 |
Dnes z Lužné do Chomutova čekejte M131.105![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12431 Registrován: 6-2006 |
Po Kladnu probíhá menší demolice už i v Rakovníku u vlakáče: Padl starý domek, který před patnácti léty obýval starší pár. On vousáč před penzí byl průvodčí. Měli tam mimo kočky a několika slepic za plotem naproti, i tmavého psa. Ty slepice venku dožívali i po majitelích. Noci trávili divoce v koruně bezu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12438 Registrován: 6-2006 |
Tak dnes zase jede vápenec, matinka mi ho odfotila asi v Lašovicích: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12441 Registrován: 6-2006 |
Dnes večer se od Berouna do Lužné přesouval konvoj, 720.139 a Všudybylka: Z Lišky se nedá fotit ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2350 Registrován: 12-2006 |
Celé dopoledne pendluje 814 mei Masaryčkou a Dejvicemi kvůli seznání strojvedoucích. Zítra by měla taky. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2351 Registrován: 12-2006 |
Dnes měla jet KDS s 810 z Dejvic na Mayrau. Vyšlo to depeší, na jejich stránkách je to taky, ale nejelo to. Nevíte někdo důvod? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 415 Registrován: 9-2023 |
Fotíte někdo ty odklony uhlí PKP Cargo přes Žatec a Lužnou? V Počeradech jsem viděl, že to jezdí na 4 Brejlovce, je to zajímavá souprava. Jen co vím, tak do Počerad to jezdí dopoledne a po obědě (cca 12:00) zpět
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
|
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1551 Registrován: 10-2019 |
O._Svoboda: Prosím o nějaké bližší informace, co to je. To je do Kladna? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2352 Registrován: 12-2006 |
Jezdí to z Dubí přes Lužnou a Žatec do Počerad a zpět. Téměř pravidelně kolem osmé ráno i večer z Dubí a odpoledne a kolem půlnoci zpět. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12444 Registrován: 6-2006 |
A ty Brejle ČD Cargo na snímku, to je jiný vlak? |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1552 Registrován: 10-2019 |
Jeneč: Díky za informace, to je v dobré časy, tak to se na ně někde mezi Kladnem a Lužnou rád mrknu. A do kdy by to takhle přes Lužnou mělo jezdit? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2353 Registrován: 12-2006 |
Pokud je to kvůli výluce spojky z Obrnic směrem na Bilinu, tak ta je do 25.9. A ty Brejlovci jsou ČD Cargo a přetahují vlaky z Počerad do Mostu, tak předpokládám, že v Obrnicích je i napěťová výluka. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1553 Registrován: 10-2019 |
Jeneč: Díky za upřesnění. Jestli to bude takhle opravdu denně až skoro do konce září, tak to je dostatečná příležitost pro náležitou fotodokumentaci . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 416 Registrován: 9-2023 |
Soráč, že jsem neodpověděl, z mobilu se mi na Káčko nedaří přihlašovat a musím jen přes pc. Je to asi tak, jak psal Jeneč. Do Počerad to přijíždí kolem 11, před 13 se to dává do pohybu. A jinak ta výluka má končit 9. 9., ale třeba mám špatný info já
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
|
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1557 Registrován: 10-2019 |
O._Svoboda: Díky. Ono se to z těch postupně přibývajících informací nějak poskládá. Jestli to vyjíždí kolem 8 hodiny z Dubí, a kolem 11 je to v Počeradech, tak by se mi to zítra mohlo časově sejít. Jedu osobákem v 8:45 z Kladna do Rakovníka, tak dorazím do Kladna s předstihem, a uvidím, jestli se po té osmé hodině objeví, a když jo, tak pak ještě vyskočím ve Strašecí nebo v Lužné, a zkusím na ně počkat někde tam. A jestli jsem to pochopil dobře, a po té zhruba 13. hodině se to dává do pohybu zase směrem zpátky na Kladno, tak to jsou ještě taky dobré časy, Řevničovské lesy a příjezd do Kladna ještě za dobrého světla. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2354 Registrován: 12-2006 |
No v Obrnicích jsou výluky dvě. Napěťová má termín do 14.8. a traťová - spojka z Obrnic na Bílinu do 25.9. Otázka je, jestli po konci napěťové začnou jezdit přes Ústí s úvratí v Mostě, nebo to nechaj odklonem až do toho 25. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 418 Registrován: 9-2023 |
Je to možný, já to asi blbě pochopil. Tak aspoň bude ještě nějaký čas to tam chytit. To PKP Cargo logicky musí vyjít někde Krupá, nebo Lužná a dál po slunci, počítám kolem 15 na Kladně, ale fakt nevím, je to jen odhad. Co vím, tak se z Počerad vyjíždí 12-13, nevím přesně. Ať se podaří snímek přeju
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
|
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1558 Registrován: 10-2019 |
Jeneč a O._Svoboda: Díky. Zkusím to v následujících dnech určitě vícekrát na různých místech, od středy už by snad mělo být i sluníčko. |
|
Johnnyc
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1137 Registrován: 2-2009 |
Co vím, tak se z Počerad vyjíždí 12-13 ono to bude jezdit asi různě, třeba dnes projížděla prázdná souprava Lužnou v 11:50, stačí se kouknout na kameru |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1559 Registrován: 10-2019 |
No fakt, že jo. Prošel jsem ten kamerový záznam z Lužné, a opravdu kolem 11:50 od Kladna, a pak zpátky kolem 16:10 na Kladno (tudíž vykřižovaní dopoledne se spěšňákovou Reginou a odpoledne s Arrivou v obojím případě v Řevničově). Na jedné straně soupravy 2x v barvách PKP, na druhé straně 1x v barvách PKP a 1x v oranžovošedé. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 107 Registrován: 5-2022 |
Něco málo mobilem z cesty Dejvice - Bubny |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12445 Registrován: 6-2006 |
|
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1560 Registrován: 10-2019 |
Nevíte někdo, jak to dneska bylo časově s těmi 753.7 PKP? V kolik to tak projíždělo Lužnou od Kladna, a pak zpátky na Kladno? Ráno v 8:35 se v Kladně mihla jen samotná dvojice 753.7 PKP (modrozelená a oranžovošedá), ale nevím, jestli odjeli směr Dubí, nebo směr Lužná a dál. Cestou vlakem z Kladna v 8:45 do Rakovníka, a zpátky ve 12:09 z Rakovníka jsem je nikde nepotkal, a luženská webkamera se mi dneska vůbec nechce načíst. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2355 Registrován: 12-2006 |
Jely jen masiny do Počerad, zatím jsou tam a v noci povezou uhlí do Dubí. Další mašiny jely z Dubí přes Lovosice taky do Počerad. Ty se zatím taky od dopoledne nehly. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1561 Registrován: 10-2019 |
Jeneč: Díky. Tak snad v těch následujících týdnech budou k vidění přes den mezi Kladnem a Lužnou. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2356 Registrován: 12-2006 |
V noci uhlí nejelo, tak snad přes den pojedou. Naložený vlak stojí v Počeradech už od včerejška. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1562 Registrován: 10-2019 |
Tak koukám na webkameru z Lužné, a dneska jede do Kralovic opravdu Singrovka, jak je psáno. Tentokrát žádná změna vozidla. Doufám, že to vydrží i na příští jízdy. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2357 Registrován: 12-2006 |
Tak PKP už bohužel jezdí ve své trase přes Ústí. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1563 Registrován: 10-2019 |
No tak to je pech. To vypadalo tak nadějně, minimálně na pár týdnů, 2x denně, dokonce i počasí už se konečně umoudřilo ... Už jsem si vybíral nejlepší místa na focení mezi Kladnem a Lužnou. A nakonec je z toho jenom pár ranních fotek samotného dvojčete v Kladně. Škoda. Přidávám ještě odpolední vápenec s ex PSŽ Bizonem. 753.734 + 753.729, 753.608, Kladno 4.8.2025 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12450 Registrován: 6-2006 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 766 Registrován: 6-2003 |
Tak jsem 6.8. byl v Počeradech. 14:30 - 15:50 jsem natočil toto: https://youtu.be/vd8ROBGOh3k |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12454 Registrován: 6-2006 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12455 Registrován: 6-2006 |
Historickým vlakem z muzea do depozitáře odklonem, ve středu 13. srpna POZOR - z důvodu výluky na trati jsou vlaky vedené odklonem přes Rakovník a Louny-předměstí a Postoloprty v odlišních časových polohách! Odjezd z Lužné zůstává v 10:46, ze Žatce je však posunutý na 12:08, příjezd do Chomutova je plánovaný ve 12:35. Zpět se vlak vydá na svou cestu z Chomutova v 15:18, zastaví v Žatci v 15:52 a do Lužné přijede v 17:12. Vlak na odklonové trase zastaví pro výstup a nástup cestujících pouze ve stanici Žatec. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 509 Registrován: 7-2011 |
Včera v Chomutově. R 1087 a Os 16808. |
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1574 Registrován: 10-2019 |
Všiml jsem si ve sledovačce včera (středa) dvojice 740.518 + 740.459 IDS cargo, kotle do Středokluk. Můžu poprosit o bližší informace, jestli to bude nějaká pravidelnější přeprava (a v jakých dnech), a nebo to byla jen jednorázovka? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12458 Registrován: 6-2006 |
Dnes odpoledne se z Rak.s vyrovnávkou Lenzingu povezou i čtyři vozy s dřívím![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12459 Registrován: 6-2006 |
Průjezd GW Trainu Rakovníkem: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12462 Registrován: 6-2006 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 420 Registrován: 9-2023 |
Zítra Cyklohráček po obědě směr Křivoklát, kdyby se někomu chtělo. Foťte, točte
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
|
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1575 Registrován: 10-2019 |
Podle sledovačky si dneska udělá výlet Kralupy - Smíchov - Hostivice a zpět červenožlutá 809.281. Sv/Os 98100/98101, Smíchov 14:01-14:31, Hostivice 15:06-15:40, Smíchov 16:20-16:25. To celkem stojí za vidění a zadokumentování. Doplnil by někdo informaci, jestli to ze Smíchova pojede přes Zličín, nebo přes Rudnou ??? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12465 Registrován: 6-2006 |
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-zeleznicni-usek-mezi -ruzyni-a-kladnem-dostal-stavebni-povoleni-284558#dop_ab_variant= 1520001&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=8& utm_campaign=abtest290_novy_boxik_streamu_varAA&utm_medium=z-boxi ku&utm_source=www.seznam.cz |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8334 Registrován: 6-2016 |
Marťa_rak: "Kompletní dokončení celého úseku z Prahy – Masarykova nádraží do Kladna včetně odbočky a zokruhování s novou stanicí Praha – Letiště Václava Havla očekává Ministerstvo dopravy po roce 2030." Tak to je dokonalá formulace! ![]() |
|
Kejvačka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3480 Registrován: 10-2004 |
Ze čtvrtečního Cyklohráčku: Kladno: Kačice: 100chov - pamětní deska (i) Miloše Zemana, skoro jako v KLDR, toto nádraží navštívil "vůdce" : Lužná u Rakovníka: Něco málo z muzea - asi by patřilo spíše do sekce vraků, ale ta je zde jen pro hnací vozidla, kdežto vagóny jsou zvlášť a já to nebudu dělit: (Jeneč řadím do sekce o mechanických návěstidlech. Prahu do Žel. uzlu Praha.)
Dějiny píší vítězové.
Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní. Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12467 Registrován: 6-2006 |
Dnešní příjezd Lengingu: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1259 Registrován: 7-2007 |
Zítra naposledy v tomto roce se můžete svézt z muzea do depozitáře NTM - v plánu je lokomotiva 754.023 a dva vozy Bam![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 167 Registrován: 11-2017 |
Jarda Kučera: Děkujeme pěkně za info předem Bylo by možné - samozřejmě do příslušného vlákna (nebo popř. na FB Nostalgie) zveřejnit podobné info o sobotní akci do Lešan? Čili která z v úvahu připadajících Zamračených stane v čele vlaku? Předem i za to díky :-)
https://www.flickr.com/photos/159429634@N05/
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5390 Registrován: 3-2015 |
Tak místo rychlého přesunu z Berouna do Lužný na poslední jízdu do depozitáře, se stal pravý opak a v Roztokách jsem to musel otočit. To už se nedalo stihnout 10:46 ODJEZD z Lužný a kde já jsem byl tou dobou teprve,, a že bude v Rakovníku čekat přípoj na Lužnou, když je tam, čas na přestup dvě minuty od berounského vlak . Těch 15 minut sekera z Berouna by problém nebyl, ale dlouhé čekání v Roztokách vše podělalo, tady je vidět, jak chybí mezi Roztoky a Lašovicemi jiná bližší stanice na křižování. Normálně mají křižování v Lašovicích, ale stačí zpoždění a je to v pytli. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12471 Registrován: 6-2006 |
Na berounské mají osobáky zpoždění bych řekl pořád, Lišky ne lišky. Hodně to zachraňují ty projeté zastávky na znamení. |