Diskuse » Železnice » „Buštěhradka“ a okolí » Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 27. 8. 2025 « předcházející | další »

Archiv diskuse „Buštěhradka“ a okolí do 27. 8. 2025

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pátek, 11. července 2025 - 18:22:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5339
Registrován: 3-2015
Koukám ta 753.608 se na tom Vápenci drží stále, navíc teď to musí jezdit přes Rakovník, protože z Rudné do Hostivic je výluka. Předpokládám, že první úvrať udělá na Závodí, když je na to na obou stranách koncipována bez zajíždění do osobního nádraží Beroun, to si budu muset na to taky někde počíhat, je pěkně dlouhý.
Pátek, 11. července 2025 - 18:42:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 131
Registrován: 5-2021
Pronájem bizona 608 měl být původně do konce června. 30.června se měl vrátit zpět CZ Loko, ale vypadá to, že se pronájem prodloužil a bude se čekat až se vrátí 604 z CZ Loka.
Pátek, 11. července 2025 - 19:47:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1053
Registrován: 10-2011
Video: Demolice nádraží Kladno

Roční výročí demolice nádražní budovy a restaurace.
Pátek, 11. července 2025 - 20:18:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12428
Registrován: 6-2006
A pořád tam je díra[biggrin]
Vzpomínka na vrbu:
Pondělí, 14. července 2025 - 07:40:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1054
Registrován: 10-2011
Kladno Město 14.2.2025

T669.1130.
Pondělí, 14. července 2025 - 21:34:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5343
Registrován: 3-2015
Neví někdo který den by mohl jet teďka ten vápenec? Potřeboval bych aby jel. O víkendu nejel vůbec a dneska taky ne. [blush]
Úterý, 15. července 2025 - 00:27:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2348
Registrován: 12-2006
Praha Dejvice 1990 a tehdejší vlaky jako kulisa k písničce.

https://www.youtube.com/watch?v=j9UiU0OMz7o
Úterý, 15. července 2025 - 04:35:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13212
Registrován: 9-2002
No to je ale vodrhovačka... Skoro je to lepší bez zvuku. Na kultovní nádražku asi neměli koule.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Úterý, 15. července 2025 - 05:19:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12430
Registrován: 6-2006
Děkujeme, to neznám. Jak ti cestující nastupují pěkně do vejšky, na schůdky, do těch klasických souprav[happy]
wlk
Úterý, 15. července 2025 - 08:47:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 57
Registrován: 8-2017
Vápenec má odstávku.
Úterý, 15. července 2025 - 11:29:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 4-2023
Včerejší křižování v Dubí. Nevíte někdo kam jel?

Úterý, 15. července 2025 - 15:08:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2349
Registrován: 12-2006
Do Kněževse.
Středa, 16. července 2025 - 09:18:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1258
Registrován: 7-2007
[vypravci]Dnes z Lužné do Chomutova čekejte [masinka]M131.105[satan]
Čtvrtek, 17. července 2025 - 09:18:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12431
Registrován: 6-2006
Po Kladnu probíhá menší demolice už i v Rakovníku u vlakáče:

Padl starý domek, který před patnácti léty obýval starší pár. On vousáč před penzí byl průvodčí. Měli tam mimo kočky a několika slepic za plotem naproti, i tmavého psa.
Ty slepice venku dožívali i po majitelích. Noci trávili divoce v koruně bezu.
Úterý, 29. července 2025 - 14:02:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12438
Registrován: 6-2006
Tak dnes zase jede vápenec, matinka mi ho odfotila asi v Lašovicích:
Pátek, 01. srpna 2025 - 22:08:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12441
Registrován: 6-2006
Dnes večer se od Berouna do Lužné přesouval konvoj, 720.139 a Všudybylka:

Z Lišky se nedá fotit[sad]
Sobota, 02. srpna 2025 - 12:08:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2350
Registrován: 12-2006
Celé dopoledne pendluje 814 mei Masaryčkou a Dejvicemi kvůli seznání strojvedoucích. Zítra by měla taky.
Sobota, 02. srpna 2025 - 12:10:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2351
Registrován: 12-2006
Dnes měla jet KDS s 810 z Dejvic na Mayrau. Vyšlo to depeší, na jejich stránkách je to taky, ale nejelo to. Nevíte někdo důvod?
Sobota, 02. srpna 2025 - 16:26:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 415
Registrován: 9-2023
Fotíte někdo ty odklony uhlí PKP Cargo přes Žatec a Lužnou? V Počeradech jsem viděl, že to jezdí na 4 Brejlovce, je to zajímavá souprava. Jen co vím, tak do Počerad to jezdí dopoledne a po obědě (cca 12:00) zpět

Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Cobram
Sobota, 02. srpna 2025 - 16:51:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1551
Registrován: 10-2019
O._Svoboda:
Prosím o nějaké bližší informace, co to je.
To je do Kladna?
Sobota, 02. srpna 2025 - 17:03:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2352
Registrován: 12-2006
Jezdí to z Dubí přes Lužnou a Žatec do Počerad a zpět. Téměř pravidelně kolem osmé ráno i večer z Dubí a odpoledne a kolem půlnoci zpět.
Sobota, 02. srpna 2025 - 17:14:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12444
Registrován: 6-2006
A ty Brejle ČD Cargo na snímku, to je jiný vlak?
Cobram
Sobota, 02. srpna 2025 - 21:35:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1552
Registrován: 10-2019
Jeneč:
Díky za informace, to je v dobré časy, tak to se na ně někde mezi Kladnem a Lužnou rád mrknu.
A do kdy by to takhle přes Lužnou mělo jezdit?
Neděle, 03. srpna 2025 - 06:14:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2353
Registrován: 12-2006
Pokud je to kvůli výluce spojky z Obrnic směrem na Bilinu, tak ta je do 25.9.
A ty Brejlovci jsou ČD Cargo a přetahují vlaky z Počerad do Mostu, tak předpokládám, že v Obrnicích je i napěťová výluka.
Cobram
Neděle, 03. srpna 2025 - 08:48:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1553
Registrován: 10-2019
Jeneč:
Díky za upřesnění. Jestli to bude takhle opravdu denně až skoro do konce září, tak to je dostatečná příležitost pro náležitou fotodokumentaci [happy].
Neděle, 03. srpna 2025 - 15:40:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 416
Registrován: 9-2023
Soráč, že jsem neodpověděl, z mobilu se mi na Káčko nedaří přihlašovat a musím jen přes pc. Je to asi tak, jak psal Jeneč. Do Počerad to přijíždí kolem 11, před 13 se to dává do pohybu. A jinak ta výluka má končit 9. 9., ale třeba mám špatný info já
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Cobram
Neděle, 03. srpna 2025 - 16:18:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1557
Registrován: 10-2019
O._Svoboda:
Díky. Ono se to z těch postupně přibývajících informací nějak poskládá.
Jestli to vyjíždí kolem 8 hodiny z Dubí, a kolem 11 je to v Počeradech, tak by se mi to zítra mohlo časově sejít. Jedu osobákem v 8:45 z Kladna do Rakovníka, tak dorazím do Kladna s předstihem, a uvidím, jestli se po té osmé hodině objeví, a když jo, tak pak ještě vyskočím ve Strašecí nebo v Lužné, a zkusím na ně počkat někde tam.
A jestli jsem to pochopil dobře, a po té zhruba 13. hodině se to dává do pohybu zase směrem zpátky na Kladno, tak to jsou ještě taky dobré časy, Řevničovské lesy a příjezd do Kladna ještě za dobrého světla.
Neděle, 03. srpna 2025 - 16:41:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2354
Registrován: 12-2006
No v Obrnicích jsou výluky dvě. Napěťová má termín do 14.8. a traťová - spojka z Obrnic na Bílinu do 25.9.
Otázka je, jestli po konci napěťové začnou jezdit přes Ústí s úvratí v Mostě, nebo to nechaj odklonem až do toho 25.
Neděle, 03. srpna 2025 - 18:48:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 418
Registrován: 9-2023
Je to možný, já to asi blbě pochopil. Tak aspoň bude ještě nějaký čas to tam chytit. To PKP Cargo logicky musí vyjít někde Krupá, nebo Lužná a dál po slunci, počítám kolem 15 na Kladně, ale fakt nevím, je to jen odhad. Co vím, tak se z Počerad vyjíždí 12-13, nevím přesně. Ať se podaří snímek přeju
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Cobram
Neděle, 03. srpna 2025 - 19:25:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1558
Registrován: 10-2019
Jeneč a O._Svoboda: Díky. Zkusím to v následujících dnech určitě vícekrát na různých místech, od středy už by snad mělo být i sluníčko.
Johnnyc
Neděle, 03. srpna 2025 - 22:03:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 2-2009
Co vím, tak se z Počerad vyjíždí 12-13

ono to bude jezdit asi různě, třeba dnes projížděla prázdná souprava Lužnou v 11:50, stačí se kouknout na kameru
Cobram
Neděle, 03. srpna 2025 - 22:47:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1559
Registrován: 10-2019
No fakt, že jo. Prošel jsem ten kamerový záznam z Lužné, a opravdu kolem 11:50 od Kladna, a pak zpátky kolem 16:10 na Kladno (tudíž vykřižovaní dopoledne se spěšňákovou Reginou a odpoledne s Arrivou v obojím případě v Řevničově).
Na jedné straně soupravy 2x v barvách PKP, na druhé straně 1x v barvách PKP a 1x v oranžovošedé.
Pondělí, 04. srpna 2025 - 11:21:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 107
Registrován: 5-2022
Něco málo mobilem z cesty Dejvice - Bubny



Pondělí, 04. srpna 2025 - 15:43:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12445
Registrován: 6-2006
Cobram
Pondělí, 04. srpna 2025 - 16:58:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1560
Registrován: 10-2019
Nevíte někdo, jak to dneska bylo časově s těmi 753.7 PKP?
V kolik to tak projíždělo Lužnou od Kladna, a pak zpátky na Kladno?
Ráno v 8:35 se v Kladně mihla jen samotná dvojice 753.7 PKP (modrozelená a oranžovošedá), ale nevím, jestli odjeli směr Dubí, nebo směr Lužná a dál.
Cestou vlakem z Kladna v 8:45 do Rakovníka, a zpátky ve 12:09 z Rakovníka jsem je nikde nepotkal, a luženská webkamera se mi dneska vůbec nechce načíst.
Pondělí, 04. srpna 2025 - 18:50:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2355
Registrován: 12-2006
Jely jen masiny do Počerad, zatím jsou tam a v noci povezou uhlí do Dubí. Další mašiny jely z Dubí přes Lovosice taky do Počerad. Ty se zatím taky od dopoledne nehly.
Cobram
Pondělí, 04. srpna 2025 - 19:27:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1561
Registrován: 10-2019
Jeneč:
Díky. Tak snad v těch následujících týdnech budou k vidění přes den mezi Kladnem a Lužnou.
Úterý, 05. srpna 2025 - 06:32:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2356
Registrován: 12-2006
V noci uhlí nejelo, tak snad přes den pojedou. Naložený vlak stojí v Počeradech už od včerejška.
Cobram
Úterý, 05. srpna 2025 - 11:42:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1562
Registrován: 10-2019
Tak koukám na webkameru z Lužné, a dneska jede do Kralovic opravdu Singrovka, jak je psáno. Tentokrát žádná změna vozidla. Doufám, že to vydrží i na příští jízdy.
Středa, 06. srpna 2025 - 09:38:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2357
Registrován: 12-2006
Tak PKP už bohužel jezdí ve své trase přes Ústí.
Cobram
Středa, 06. srpna 2025 - 10:57:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1563
Registrován: 10-2019
No tak to je pech.
To vypadalo tak nadějně, minimálně na pár týdnů, 2x denně, dokonce i počasí už se konečně umoudřilo ...
Už jsem si vybíral nejlepší místa na focení mezi Kladnem a Lužnou.
A nakonec je z toho jenom pár ranních fotek samotného dvojčete v Kladně. Škoda.
Přidávám ještě odpolední vápenec s ex PSŽ Bizonem.

753.734 + 753.729, 753.608, Kladno 4.8.2025

Středa, 06. srpna 2025 - 12:34:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12450
Registrován: 6-2006
Čtvrtek, 07. srpna 2025 - 11:05:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 766
Registrován: 6-2003
Tak jsem 6.8. byl v Počeradech. 14:30 - 15:50 jsem natočil toto: https://youtu.be/vd8ROBGOh3k


Neděle, 10. srpna 2025 - 16:45:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12454
Registrován: 6-2006
Úterý, 12. srpna 2025 - 17:06:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12455
Registrován: 6-2006
Historickým vlakem z muzea do depozitáře odklonem, ve středu 13. srpna[pozor]
POZOR - z důvodu výluky na trati jsou vlaky vedené odklonem přes Rakovník a Louny-předměstí a Postoloprty v odlišních časových polohách! Odjezd z Lužné zůstává v 10:46, ze Žatce je však posunutý na 12:08, příjezd do Chomutova je plánovaný ve 12:35. Zpět se vlak vydá na svou cestu z Chomutova v 15:18, zastaví v Žatci v 15:52 a do Lužné přijede v 17:12. Vlak na odklonové trase zastaví pro výstup a nástup cestujících pouze ve stanici Žatec.[happy]
Úterý, 12. srpna 2025 - 18:23:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 509
Registrován: 7-2011
Včera v Chomutově. R 1087 a Os 16808.
Cobram
Čtvrtek, 14. srpna 2025 - 18:07:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1574
Registrován: 10-2019
Všiml jsem si ve sledovačce včera (středa) dvojice 740.518 + 740.459 IDS cargo, kotle do Středokluk.
Můžu poprosit o bližší informace, jestli to bude nějaká pravidelnější přeprava (a v jakých dnech), a nebo to byla jen jednorázovka?
Pátek, 15. srpna 2025 - 08:00:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12458
Registrován: 6-2006
Dnes odpoledne se z Rak.s vyrovnávkou Lenzingu povezou i čtyři vozy s dřívím[happy]
Pátek, 15. srpna 2025 - 14:49:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12459
Registrován: 6-2006
Průjezd GW Trainu Rakovníkem:
Středa, 20. srpna 2025 - 09:06:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12462
Registrován: 6-2006
Středa, 20. srpna 2025 - 18:48:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 420
Registrován: 9-2023
Zítra Cyklohráček po obědě směr Křivoklát, kdyby se někomu chtělo. Foťte, točte
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Cobram
Čtvrtek, 21. srpna 2025 - 09:55:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1575
Registrován: 10-2019
Podle sledovačky si dneska udělá výlet Kralupy - Smíchov - Hostivice a zpět červenožlutá 809.281.
Sv/Os 98100/98101, Smíchov 14:01-14:31, Hostivice 15:06-15:40, Smíchov 16:20-16:25.
To celkem stojí za vidění a zadokumentování.
Doplnil by někdo informaci, jestli to ze Smíchova pojede přes Zličín, nebo přes Rudnou ???
Pátek, 22. srpna 2025 - 19:23:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12465
Registrován: 6-2006
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-zeleznicni-usek-mezi -ruzyni-a-kladnem-dostal-stavebni-povoleni-284558#dop_ab_variant= 1520001&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=8& utm_campaign=abtest290_novy_boxik_streamu_varAA&utm_medium=z-boxi ku&utm_source=www.seznam.cz
Sobota, 23. srpna 2025 - 06:45:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8334
Registrován: 6-2016
Marťa_rak: "Kompletní dokončení celého úseku z Prahy – Masarykova nádraží do Kladna včetně odbočky a zokruhování s novou stanicí Praha – Letiště Václava Havla očekává Ministerstvo dopravy po roce 2030."

Tak to je dokonalá formulace![biggrin]
Kejvačka
Sobota, 23. srpna 2025 - 20:52:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3480
Registrován: 10-2004
Ze čtvrtečního Cyklohráčku:

Kladno:




Kačice:



100chov - pamětní deska (i) Miloše Zemana, skoro jako v KLDR, toto nádraží navštívil "vůdce" [rofl]:



Lužná u Rakovníka:






Něco málo z muzea - asi by patřilo spíše do sekce vraků, ale ta je zde jen pro hnací vozidla, kdežto vagóny jsou zvlášť a já to nebudu dělit:






(Jeneč řadím do sekce o mechanických návěstidlech. Prahu do Žel. uzlu Praha.)
Dějiny píší vítězové.
Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní.
Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř.
Neděle, 24. srpna 2025 - 12:31:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12467
Registrován: 6-2006
Dnešní příjezd Lengingu:
Úterý, 26. srpna 2025 - 14:16:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 7-2007
[pozor]Zítra naposledy v tomto roce se můžete svézt z muzea do depozitáře NTM - v plánu je lokomotiva 754.023 a dva vozy Bam[vypravci]
Středa, 27. srpna 2025 - 09:01:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 167
Registrován: 11-2017
Jarda Kučera:

Děkujeme pěkně za info předem [ok]

Bylo by možné - samozřejmě do příslušného vlákna (nebo popř. na FB Nostalgie) zveřejnit podobné info o sobotní akci do Lešan? Čili která z v úvahu připadajících Zamračených stane v čele vlaku? [fotic]

Předem i za to díky :-)
https://www.flickr.com/photos/159429634@N05/
Středa, 27. srpna 2025 - 12:46:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5390
Registrován: 3-2015
Tak místo rychlého přesunu z Berouna do Lužný na poslední jízdu do depozitáře, se stal pravý opak a v Roztokách jsem to musel otočit. To už se nedalo stihnout 10:46 ODJEZD z Lužný a kde já jsem byl tou dobou teprve,, a že bude v Rakovníku čekat přípoj na Lužnou, když je tam, čas na přestup dvě minuty od berounského vlak[ko]. Těch 15 minut sekera z Berouna by problém nebyl, ale dlouhé čekání v Roztokách vše podělalo, tady je vidět, jak chybí mezi Roztoky a Lašovicemi jiná bližší stanice na křižování. Normálně mají křižování v Lašovicích, ale stačí zpoždění a je to v pytli.
Středa, 27. srpna 2025 - 17:33:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12471
Registrován: 6-2006
Na berounské mají osobáky zpoždění bych řekl pořád, Lišky ne lišky. Hodně to zachraňují ty projeté zastávky na znamení.