| Diskuse » Železnice » 150 a 151 - banány » Archiv diskuse 150 a 151 - banány do 02. 9. 2025 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse 150 a 151 - banány do 02. 9. 2025dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4619 Registrován: 3-2004 |
Pokud objednavatel soutěží co nejlevnější zahraniční dovolenou u moře, dá se čekat, že to halt Kanáry nebudou, no. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9418 Registrován: 8-2007 |
"Pokud objednavatel soutěží co nejlevnější zahraniční dovolenou u moře, dá se čekat, že to halt Kanáry nebudou, no." Ale ani 10 naprosto atypických, 50 let starých lokomotiv. Levnější by bylo dualizovat ty nepotřebné lokomotivy 163,162 (případně zvýšit rychlost na 160 km/h jako mají slovenské 361), které by byly obdobné dalším Esům,Peršingům u ČD. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5850 Registrován: 4-2007 |
Na 160 km/h nemá eso dost výkonu, viz líná 361 (dle komentářů zde) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9419 Registrován: 8-2007 |
Banán zase nemá elektronickou skluzovou ochranu, která by omezovala tažnou sílu na jednotlivé podvozky, ale při skluzu jedné nápravy snižuje výkon celé lokomotivy. A jízdní řád se nedá dělat jen na jízdu v suchém slunném odpoledni. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5851 Registrován: 4-2007 |
To je možné, ale furt je plán zdvousystémovat 151, a ne zrychlovat a zdvousystémovat 163 Třeba někomu vyšlo, že varianta se 151 může vyjít líp finančně. Co my víme? Osobně jsem celkem zvědavej, z tohohle bude. ![]() |
|
El_Barto
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 303 Registrován: 9-2024 |
"To chce klid Mladějovský "Oldo"...já vím, v pátek ta cesta z práce na Benešov byla taková zodpovědně hodnotová Ale dřív bylo líp - pamatuju, jak v kraji nešel proud a kolem stejně jezdili banáni s rychlíkama...ale teď v pátek, víš, STzH "![]() |
|
Pezos
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3006 Registrován: 4-2014 |
"No je tu ještě jedna varianta. Tím, že ČD ztrácí výkony je možné, že se vectrony od RSL vrátí po doběhnutí smlouvy (kromě těch, co se odkoupily) a pak by se mohlo hodit i vlastních 18 ks 380 a 12 ks 351. Je taky možné, že by Dráhy s nimi mohly dostat na nižší cenu v soutěžích, jsou to pořád mašiny na 160 km/h. Jinak v tom opravdu nevidím smysl, snad jen skrz ekonomickou stránku provozu. Ale to je čistě můj pohled na věc."
Největší optimisté jsou konspirační teoretici. Oni totiž věří, že ten bo*del někdo řídí.
Nehledejte zlý úmysl tam, kde je dostatečným vysvětlením hloupost. Hanlonova břitva |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 379 Registrován: 4-2020 |
Doufám, že tahle kravina se starými šroty odejde stejně rychle jako přišla, už jenom kvůli tomu, že když s tím do něčeho prásknete, tak vás to tam jako fíru slisuje zaživa, takže ne, díky. Na GŘ ČD by měli začít odebírat lepší materiál nebo si přestat za erár hrát na šotouše. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5852 Registrován: 4-2007 |
Pezos: Ale fakt jenom asi, když ten nebohej mladej muž byl šotouš a na ty 151 se těšil... Zájem je |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17277 Registrován: 12-2009 |
fíru slisuje zaživa, Řekl bych, že to, do čeho narazil v té rychlosti, by nerozdýchal ani vectron. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2512 Registrován: 3-2013 |
Ale fíra by možná měl větší šanci na přežití. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5854 Registrován: 4-2007 |
TMB: To jsou jen hrubé teorie, jakou šanci měli ti dva z Milavče? A to byli v relativně nových strojích. Nechci to bagatelizovat, ale když tady budou mít dráhy stále 83 ks es, tak to je naprosto stejná konzerva. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13205 Registrován: 9-2002 |
Jenže na těch Esech apod. se dá o dost rychleji zdrhnout do strojovny.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5859 Registrován: 4-2007 |
Agent: Drtivá většina těchto velmi závažných nehod nebude o útěku do strojovny. Čímž ovšem nespochybňuji tvůj argument... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17281 Registrován: 12-2009 |
rychleji zdrhnout do strojovny. Tam se asi stačil jen leknout... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18624 Registrován: 11-2002 |
Ovšem argument, že na větráku by (možná) dopad stejně není asi dost silný na to, aby obhajoval něco, co obhájit nejde. Skutečně těžkých nehod měly ty 150/350 na svůj malý počet relativně dost, všechny skončily ve šrotu a až na Studénku, kde to byla jen neskutečná náhoda, že to ta mašina trefila "nejlépe" jak mohla, taky fíři na krchově (pokud se nepletu). Nejen oni... To samý samozřejmě i 163/363.. Kolik podobě těžkých nehod měly skutečně moderní stroje a jak to dopadlo? U nás snad Třebová, ale tam fíra stihl vyskočit, takže těžko soudit, jak by jinak dopadl. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5861 Registrován: 4-2007 |
350 011 po těžké nehodě na Liptově zrušená nebyla. Dá se to shrnout i tak, že nehodu jako v Lutyni, nebo ve Studénce, to jest náraz ve vysoké rychlosti cca kolem 100 km/h, patrně žádná moderní mašina ještě neabsolvovala na našem území (a snad ani neabsolvuje). Tudíž se to nedá porovnat. Byť je jasné, že by z toho měly vyjít lépe. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9510 Registrován: 9-2005 |
Proč na našem území?
♥UA
|
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1539 Registrován: 10-2019 |
Proboha lidi, přestaňte už používat ten odporný termín "šotouš". Je to paskvil na entou. Žijeme v České republice, tak nevím, proč je pořád dokola nutné používat ty zkomoleniny nějakých cizojazyčných slov. Zjišťuji, že tenhle paskvil už se nepoužívá jen k hanlivému označování fotografů (byť někdy značně šílených), ale už i obecně pomalu pro každého, komu se líbí jakýkoliv trochu starší stroj. |
|
ElektrickaJednotka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 331 Registrován: 4-2019 |
Cobram: Ten termín zčásti i pochází z tohoto fóra, tipnul bych si, že jeho autoři zde stále přispívají. Takového člověka nepřesvědčíte, aby s tím přestal, i když to slovo dávno ztratilo svůj původní význam (jak jste psal, označení šíleného fotografa).
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15 Registrován: 11-2013 |
Dá se to shrnout i tak, že nehodu jako v Lutyni, nebo ve Studénce, to jest náraz ve vysoké rychlosti cca kolem 100 km/h, patrně žádná moderní mašina ještě neabsolvovala na našem území Ak nezáleží, na akom území, tak absolvovala. Rušňovodič mŕtvy. https://www.railjournal.com/freight/freight-train-accident-kills- driver-in-southwest-germany/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5338 Registrován: 3-2015 |
Cobram klid! Já vím, že někdy to je na palici s tím slovem, nic s tím dneska neuděláme. Už jsem si zvykl za ta léta co fotím a je mi to jedno. Jsem fanoušek železnice a ať si to každej nazve jak chce a dokud mě to bude bavit, tak jím budu i nadále. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13276 Registrován: 5-2002 |
ad 362.001: Ak nezáleží, na akom území, tak absolvovala. Rušňovodič mŕtvy. Nicméně zde došlo k extrémní shodě náhod, že ten betonový prvek spadl úzkou stranou k čelu vlaku a dostal se nad nárazníky a hmotnost vlaku měla zcela jiné parametry, než má čtyřvozový rychlík... Závěrečná zpráva zde...
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13206 Registrován: 9-2002 |
"Proboha lidi, přestaňte už používat ten odporný termín "šotouš". Je to paskvil na entou. Žijeme v České republice, tak nevím, proč je pořád dokola nutné používat ty zkomoleniny nějakých cizojazyčných slov. Zjišťuji, že tenhle paskvil už se nepoužívá jen k hanlivému označování fotografů (byť někdy značně šílených), ale už i obecně pomalu pro každého, komu se líbí jakýkoliv trochu starší stroj." Je to zažitý už několikero dekád, takže to nevykořeníš. Šotouš je pro mě nejen (často pošahanej) fotograf... Jedna z definic štotouše je mj. i ta, že ho to označení rozčiluje, obzvlášť tehdy, když je tak titulován. Často lze za štouše považvat i jiný magory do železnice - viz zejména vlákno o Brejlovcích. Tady k tomu máš nějaký aspoň 20 let starý čtení: https://www.kalanys.com/web/sotous/pribeh.htm https://www.k-report.net/diskuse/archiv2007/28/Homo_sapiens_sider odromofilis-113284.txt
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13 Registrován: 12-2024 |
Neví někdo proč na výkonech už dlouho nebyla žádná 151 ? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1844 Registrován: 7-2007 |
MartyRepistak: Protože to nebylo potřeba. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 79 Registrován: 8-2017 |
Dnes bude na 686 |
|
Lexa_karel
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1256 Registrován: 12-2009 |
K tématu hanlivého označení "šoutouš" si dovolím konstatovat - užívají jej především Ti, kteří se dnes obvykle profesně podílí na dráze železné - cudně zapomínají, že to byli i oni kdo lezli po stožárech či stromech, užívali si každou mimořádnou jízdu kde pobíhali jako splašení - ano, to k fandovství ale patří. Nebo snad takto chceme hanlivě označovat i vážené (kmety) autory o loko řadách, historii železnice, ... ?? Zcela určitě jste už několik takových "antišotoušů" poznali - na akci o víkendu fotí, vydávají v hloučcích svá moudra dychtivě naslouchající omladině aby pak tady své spolu účastníky uráželi. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33825 Registrován: 5-2002 |
Cobram: Zjišťuji, že tenhle paskvil už se nepoužívá jen k hanlivému označování fotografů (byť někdy značně šílených), ale už i obecně pomalu pro každého, komu se líbí jakýkoliv trochu starší stroj. To ovšem zjišťuješ špatně - používá se pro lidi, kteří jsou v tom či onom mimo realitu. KL: cudně zapomínají, že to byli i oni kdo lezli po stožárech či stromech, užívali si každou mimořádnou jízdu kde pobíhali jako splašení Podsuv.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24965 Registrován: 3-2007 |
Hm, tak se koukněte, co na cizí fotku 750.7 napsal před chvílí Marťa v brejlovcové diskusi (25.8. 9.00). To slovo tady a v odborné veřejnosti vyjadřuje opravdu lidi, kteří už začínají být (nebo dávno jsou) mimo realitu a je celkem zauživané. Na zálibě fotit vláćky proboha přece není nic špatného a nikdy to tady nikdo netvrdil, ale tahle vcelku neškodná zábava někdy a u některých nabývá hodně patologických rysů včetně nenávisti k těm, co jim odporují v extrémních názorech někdy i na celou společnost.. Mám obavuy že tohle označení jen tak nevykořeníte.. No a ti extrémní šotoušii (ultras..) jsou povětšinou ještě poměrně nebo taky dost hloupí.. takže si z nich občas někdo vzdělanější udělá legraci, hlavně když se nechají svou nenávistí unést anebo omílají jedno a totéž jako kolovatek třeba roky den co den ( stačí slovo Kuks ). . Tohle tady nerozsoudíte. Prostě extrémismus v čemkoli vyvolává obvykle nesouhlasné reakce okolí - jestli je to škudlení, boj proti rušení prázdných vlaků, extrémní fixace na železnici nebo třeba chování vypitých ultras na fotbale..a vůbec na veřejnosti. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33830 Registrován: 5-2002 |
ML: Jo, taky jsem si na tuhle diskuzi vzpomněl, když jsem to tam četl... A nejsem schopnej posoudit, jestli přestávám být k těmhle mimoňům tolerantní, nebo jestli jsou čím dál radikálnější. Asi obojí...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13279 Registrován: 9-2002 |
Brejlovcofilní šotouši jsou skupina velmi specifická. IMHO asi taky nejvíc mimo realitu a každá ta zrušená popelnice nebo často i jen catrizace je přivádí k šílesntví.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24966 Registrován: 3-2007 |
Agent: To první znám, to druhé ne a je to perfektně popisné! Autor je dobrý pozorovatel a psycholog a zasloužil by si minimálně láhev kvalitního alkoholu. Trasér, Vrták, Projížděč, Kursbušník, Předpisář..jako bych některé zdejší persony viděl. Jen tam chybí Kritik (všechno se to dělá dneska blbě a všechno je blbě), přečasto s přetokem do politiky jako Frustrát (zlatý komunisti) a nenávisti. Ten už nemá koníčka jako potěšení.. Ale to už není obvykle taková legrace. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13280 Registrován: 9-2002 |
Taky chybí zpátečník: To je takovej mašinkář nebo spíš šotouš, kterej je vysoce proti jakýmkoliv úpravám na vntřku i vnějšku nejen hnacích vozidel - nejlepší návěstidla jsou mechanický, nejhorší nátěr je Najbrt nebo Blonski, nejlepší Brejlovec má blesky apod.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24967 Registrován: 3-2007 |
To jsou všichni, ne? Kromě čeledi Modernizátor a poddruhu Vrt(k)ař Akorát jedni milují páru a jiní šukafon a někteří úplně všechno až do konce socialismu v Čechách Poddruhy brejlovcofilů jako Purista a Tunič - to je stejně zajímavý, že často to bývá průnik těchto dvou druhů. No ono logika není silnou stránkou celé komunity - snad kromě Techniků a Historiků. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33834 Registrován: 5-2002 |
Někdy jsou ti jedinci zajímavě nevyvážení - to třeba někdo vyklikává do map smělé vize úžasných tratí, ale s nulovým pokrokem v oblasti zabezpečení...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Lexa_karel
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1257 Registrován: 12-2009 |
Hajnej 33825: žádnej podsuv. Stačí se zúčastnit zvláštních jízd a máš jasno. O to více Tě pak překvapí, když jezdíš několik dní v jednom voze s ultra šotoušem, ze kterého se stane zarytý antišotouš. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33837 Registrován: 5-2002 |
Lexa: Stačí se zúčastnit zvláštních jízd a máš jasno. Proč bych měl mít jasno právě ze zvláštních jízd, které jsou zcela marginální část dění na železnici a ke kterým retro vozidlo tak nějak patří...? O té nekritičnosti šotoušů přece mnohem víc vypovídá jejich vyjadřování k běžnému provozu. Obávám se, že ses dopustil metodické chyby...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 491 Registrován: 5-2012 |
151.027 na R/Sv 95953 /Lovosice 25.8.2025/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27 Registrován: 7-2022 |
" Šotouš je pro mě nejen (často pošahanej) fotograf... Jedna z definic štotouše je mj. i ta, že ho to označení rozčiluje, obzvlášť tehdy, když je tak titulován. Často lze za štouše považvat i jiný magory do železnice - viz zejména vlákno o Brejlovcích. " Mě tohle označení taky rozčiluje, byť jsem fotograf. Ale rozčiluje mě to právě kvůli tomu, že bych měl sdílet stejné označení jako výše jmenovaní magoři a extrémisti. I kvůli nim se snažím vyhýbat velkým akcím, protože tam člověk narazí na takový "kousky", až je mu stydno že má stejný koníček. A ten odpor k nim jsem si stihl vypěstovat za poměrně krátkou dobu. Od tradičních lezců po čemkoliv vysokém, po dospělého chlápka, který se vztekal jak rozmazlené děcko před cukrárnou, jen protože musel jít na místo focení pěšky když mu někdo zatarasil vjezd na louku a on pak za svým milovaným vlakem nemohl ihned uhánět dál. |
|
Lexa_karel
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1258 Registrován: 12-2009 |
Hajnej 33837: obávám se, že seš mimo mísu. Z řady autorů znám osobně 2, další podle vidění, všech si nesmírně vážím. Proto mi označení železničních nadšenců heslem "šotouš" vadí. Poslední příklad rozlučka s Bobinami v Olomouci až Sp.N.Vsi, to bylo plné tzv. "šotoušů" včetně těch pobíhajících uznávaných autorů knih. Druhý pohled jsou fota z provozu - ta vznikla kdy a kde?? To asi někam musel někdo dojít, vybrat místo a správný úhel pohledu, zajít za strojmistrem a pocourat se s foťákem depem, ... . Kde se asi berou fota parních mašinek z dob jejich pravidelného provozu? Dnes jsou všichni rádi za jakoukoliv dokumentaci, nafocenou třeba Pionýrem (pokud tušíš co to je). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33846 Registrován: 5-2002 |
Lexa: ono dost záleží na tom, co kdo po pojmem "šotouš" rozumí. Můžeme zadefinovat množinu šotoušů jako kohokoliv, kdo fotí věci okolo dráhy, lhostejno zda se přitom chová inteligentně nebo jako debil - pak ale není sebemenší důvod takové označení považovat za hanlivé a mimo mísu je Cobram s jeho nářky o paskvilu. Nebo tak můžeme označovat jen tu nekritickou podmnožinu, a pak v ní ty lidi, co si jich tak nesmírně vážíš, nejspíš nenajdeš.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1293 Registrován: 11-2006 |
Trošku se z vášnivé diskuse vytratilo zaměření této už de facto historické sekce. Nebudu diskutovat, jen tedy opět historický exkurs 14 let zpět, tedy 26. 8. 2011 a Ex 240 Leoš Janáček se 151.012: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1294 Registrován: 11-2006 |
19. 4. 1997 a 151.020 právě přivezla do Přerova bouchnutou 151.027: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14952 Registrován: 4-2003 |
Na Masně se to snad stalo. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 371 Registrován: 7-2013 |
Již jsem si párkrát říkal, zda měla ta červená na té jedné ližině nějaký důvod. Lokomotiv/řad to mělo více, tak kdyby někdo věděl, budu rád za edukativní okénku. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33850 Registrován: 5-2002 |
Hans: Mám za to, že to červené nebyla ani tak ližina sloužící k odběru proudu (je níž a šíř), ale spíš něco jako aerodynamické vyvážení sběrače a ochrana proti jeho zaháknutí.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9847 Registrován: 9-2011 |
Pro změnu něco aktuálního od 224: Ahoj všem, daří se mi tu dobře, opečovávají mě tu jak princeznu, i když jsem "až" Dvojka Zrovna mi opravují baráček, kde bydlím - viz další foto Často tu vídám i nejmladší generaci
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9848 Registrován: 9-2011 |
Jnd: myslíš tu akci, jak jednou v pátek při začínající odpolední špičce stála ta 027 v depu ve šturcu, ale přes námezník a překážela nějakému posunu, zrovna na ní byl vézeťák a ten se nabídl, že s ní pohne, že to umí, a není teda nutné chodit ke strojmistrům pro opravdového fíru? No, uměl to: zvednul si jí (pro něj "naneštěstí" snad byla ještě se vzduchem), zařadil směr a hrdinně tam zadal 2. stupeň. A ono nic. Tak 3., pak čtvrtej... pak ho napadlo, že je asi zabrděná přídavnou (byla). Tak přídavnou odbrzdil a naprouděná krysa vyrazila vstříc šturcu (snad jen pražec napříč kolejí) a za ním stojícímu kotevnímu stožáru, na kterej byla uvázaná trolej z půlky Masaryčky. No a místo aby ten bambula tam tu přídavnou zase rychle vrátil, tak začal sjíždět ze stupňů, ale to už čumák políbil ten kotevní stožár a skácel ho k zemi, i s tou trolejí na půlce Masaryčky.
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14955 Registrován: 4-2003 |
Aleš_Liesk. Jo to bude ono , fotku na místě činu nemám ,ale pak odstasvanou už jo . jen to musím naskenovat ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1295 Registrován: 11-2006 |
Čumák zblízka (ale tu story jsem neznal): |
|
Regpetrs
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1353 Registrován: 2-2007 |
Hans: Hlava sběrače Schunk. Holt asi nikdo nespecifikoval při objednání barvu, tak je udělali červeném jak byli zvyklí. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1298 Registrován: 11-2006 |
A trošku hlouběji v čase. V čele sice brejle, které jsem tehdy nečekal, protože o výlukách jsem neměl ponětí, ale za nimi 150, konkrétně 7. 4. 1993 a Košmendy s vlakovou 150.016, vpředu výluková 753.197, která těch barevných verzí vystřídala neúrekom: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4812 Registrován: 11-2007 |
Kromě 27 jsou ještě nějaký Banány v provozu nebo už je jediná a zbytek je odstaven? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 372 Registrován: 7-2013 |
Hajnej: Jojo, vím že to nebyla ližina sloužící k odběru proudu, ale jak lépe to specifikovat Každopádně tobě i RegPetrsovi díky za odpověď. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13289 Registrován: 9-2002 |
"Někdy jsou ti jedinci zajímavě nevyvážení - to třeba někdo vyklikává do map smělé vize úžasných tratí, ale s nulovým pokrokem v oblasti zabezpečení..." To kdo to teď nedávno chtěl navrhovat nějakej novej drátovod ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Ml636
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6183 Registrován: 11-2006 |
Jděte s tím kolektivním oflusáváním 151 už fakt kamsi. Dokud z nějakého neznámého důvodu Dráha nezačala využívat leasingy Vectronů, tak to byla pro všechny elitní řada, "na kterou se stojí pořadníky". A najednou tam táhne, jezdí se s tím blbě a je to nebezpečné. Přátelé, nebezpečné je všechno, co vyleze ze zalepeného kyslíkového stanu v trezoru olepeném polštáři. Z Vectrona zase debilně vidíte, ta mašina je odporná, hnusná jak půlnoc vracející se z flámu a vlak s Vectronem v čele se snad může líbit jen Germánofilovi, mně tedy rozhodně ne. Dali jste se na nějakou (D)dráhu, tak holt je tam riziko, že ve státě, kde dostane řidičák každý blb (a nejen na silniční vozidla) se může stát nějaký střet. Taky může vykolejit vlak s benzenem. Taky může rupnout kolejnice nad roklí a díky neexistenci LVZ to nezjistíte. Mně to připadá jako hon na čarodějnice, začít hanět a nadávat, když jste pro to ještě donedávna horovali a 40, nebo 50 let, má to význam? Tak si sáhněte na platy a můžete mít každé 3 roky nový stroj. Hlavně doufám, že nelítáte na dovolené. Ono to letadlo jaksi je ještě větší krabička sirek, než ten Banán. ![]()
Rebel Yell
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9861 Registrován: 9-2011 |
Do pořízení nových loko sice do krys taky táhlo, ale jinak patřily k tomu lepšímu, co tu bylo. Zvlášť ve srovnání s bobinami. Tak žádnej div, že na ně chtěl kde-kdo. Embéčko bylo ve své době taky celkem na špici (toho, co se u nás dalo pořídit - tj. ve srovnání se staršími oktávkami, stejšny a pd.). A dneska? Komfort (z dnešního pohledu) téměř nulový (topení nic moc, bez klimy, bez rádia (jo, i to je dnes součástí komfortu), bez posilovačů, bez opěrek hlavy, bez denního svícení, bez couvacích asistentů, bez cyklovače stěračů...), bezpečnost nízká (nádrž vepředu, pásy jen vepředu - navíc nenavíjecí, měkká kastle, bez ABS,...). Takže žádný div, že spousta fírů chtěla na něco "lepšího".
Všichni jste volové. Servít
|
|
El_Barto
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 320 Registrován: 9-2024 |
"Dokud z nějakého neznámého důvodu Dráha nezačala využívat leasingy Vectronů, tak to byla pro všechny elitní řada, "na kterou se stojí pořadníky"." "Z Vectrona zase debilně vidíte, ta mašina je odporná, hnusná jak půlnoc vracející se z flámu a vlak s Vectronem v čele se snad může líbit jen Germánofilovi, mně tedy rozhodně ne." Pojďme tedy zrušit SZZ, TZZ, PZZ, veškerou pasivní bezpečnost, to samé u aut, protože vždycky se může stát nějaká, byť sebemíň pravděpodobná, věc, před kterou vás to neochrání. |
|
bre_steg
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 205 Registrován: 8-2024 |
Vždyť je to fakt. Chcete-li si jezdit starým krámem, jezděte si s ním. Já taky používám jako daily Volvo 940 z roku 1992 k plné spokojenosti. Ale nikoho nenutím aby s ním jezdil taky a taky nikomu nemůžete nutit v zaměstnání starý krámy jen proto, že to před takřka padesáti léty byl vrchol vývoje a vlajková loď a že z ní některým jedincům při pohledu na ni pořád houpne a odkrví se jim mozek. Dokud z nějakého neznámého důvodu Dráha nezačala využívat leasingy Vectronů, tak to byla pro všechny elitní řada, "na kterou se stojí pořadníky". Jsem si víceméně jist že jen málokterého fíru lákalo jezdit se starým nepohodlným škopkem, ale velmi ho lákaly turnusy na kterých ty škopky jezdily. Daleká trasa, větší rychlost, minimum prostojů ve stanicích a v hodinách zaplaceno co je člověk v práci, žádný směnový cancoury po čtyřech až šesti hodinách, na které dojíždí fíři autem přes půl okresu na kdejakou zapadlou lokálku. A když se nabízí po všech ohledech lepší stroje, chtějí lidi logicky pracovat tam a starý stroje si užije jen pár nadšenců. Spousta lidí přistupuje k dráze stylem „do zaměstnání si chodím vydělat, aby byla dráha funkční, spolehlivá a hezká, stavím si doma hánulu/tétéčko." Je to asi jeden z mála způsobů jak se vyrovnat s tím že provoz se ubírá směrem, který se nadšencům dráhy moc nepozdává, ačkoliv se na tom provozu nějakým způsobem podílí a jsou jeho součástí. vlak s Vectronem v čele se snad může líbit jen Germánofilovi, mně tedy rozhodně ne. V tom bude ten kámen úrazu, Vám se prostě nelíbí, mne třeba ano, za mne je to jedna z těch hezčích moderních lokomotiv. A tady asi naše způsobilost posuzovat kvality obou strojů končí, jsem si jist že nejste fíra stejně jako ani já nejsem fíra. Zejména je toto vtipná poznámka v kontextu toho, že počátky železnic jsou u nás s germanismem spjaty a že v genech máme poloviční mix germánů a slovanů. ![]() |