Diskuse » Železnice » V televizi říkali, že ... V novinách psali, že ... » Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 19. 8. 2025 « předcházející | další »

Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 19. 8. 2025

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Neděle, 03. srpna 2025 - 15:27:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10643
Registrován: 1-2007
Dobrovolníci opravují jindřichohradeckou úzkokolejku. Vlaky by se mohly vrátit ještě letos
Pondělí, 04. srpna 2025 - 08:20:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10644
Registrován: 1-2007
Provoz vlaků mezi Karlštejnem a Berounem je do prosince omezen. České dráhy modernizují trať
Pondělí, 04. srpna 2025 - 08:51:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17387
Registrován: 12-2009
Jsem zvědavý, jestli někdy nastane doba, kdy se přestane psát "ČD modernizují trať", případně nádraží.
Pondělí, 04. srpna 2025 - 09:04:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17881
Registrován: 5-2004
Zajimyvy je ze ted je zas na 4,5 mesice (na ty stavbe zkraceny pry o 8 mesicu...) lom k nicemu. Funguje jen kdyz je vyluka lom - karlstejn kde se to vyjezdi i se zastavkou v jednokolejce. K berounu je nutno opet pulku vlaku zrusit.
Pondělí, 04. srpna 2025 - 10:09:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33681
Registrován: 5-2002
Vlčoun: no prostě se předtím ty vlaky potkávaly na dvojkolejné půlce, která je teď jednokolejná. Co je na tom k nepochopení...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 04. srpna 2025 - 11:58:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17883
Registrován: 5-2004
potkavaly se resp cekaly u lomu nebo na karlstejne podle toho co bylo jak zpozdeny. Na tom se nic nemeni. Staci +10 cehokoli od plzne a za chvilku ma osobak od prahy tech +10 sestiminutovym obratem
Pondělí, 04. srpna 2025 - 12:31:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33685
Registrován: 5-2002
No jo, no. Prošli si tím pravidelní cestující na 011, 091, 221 a na právě dokončované na 232 a - světe div se - jezdí tím pořád a je jich čím dál víc.
To jen 171 je něco extra - asi proto, že holt na Vlčouna dopadá naplno a ne jen když se vytraká s plečkou na vejlet...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Úterý, 05. srpna 2025 - 09:12:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10648
Registrován: 1-2007
VIDEO: To bylo o metry. Řidič odbočil před projíždějící vlak, dalšího stroj téměř nabral

Na základě vyhodnocení policie bude nově při průjezdu vlaku svítit červená pro všechny směry.
Úterý, 05. srpna 2025 - 09:41:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3813
Registrován: 8-2010
České TGV v ohrožení. Babiš s Havlíčkem se na rychlovlacích neshodnou
Úterý, 05. srpna 2025 - 10:34:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6364
Registrován: 9-2003
Mouka: Ta auta ovšem zjevně jela na červenou, když proti svítil zelený směrový signál.
NOBLE BRICKS
Středa, 06. srpna 2025 - 07:01:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10652
Registrován: 1-2007
Bohužel se ten nesmysl o novém nádraží po 40 letech dostal i do veřejnoprávních médií...
Středa, 06. srpna 2025 - 08:56:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9835
Registrován: 9-2011
Už jsem paní redaktorce napsal, že se jedná o obecně oblíbený omyl [happy]
Všichni jste volové. Servít
Středa, 06. srpna 2025 - 09:08:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10655
Registrován: 1-2007
Nejspíš špatná interpretace pana generálního.
Středa, 06. srpna 2025 - 10:07:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6175
Registrován: 12-2020
Správné nádraží musí mít přednostu, výpravčího, restauraci, výdejnu jízdenek, úschovnu a výhybkáře. Tohle je pouhá zastávka[wink]
Středa, 06. srpna 2025 - 11:18:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33703
Registrován: 5-2002
JM: Tohle je pouhá zastávka
A vadí to vůbec něčemu...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 06. srpna 2025 - 11:36:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6180
Registrován: 12-2020
Nevadí, ale pak to není nádraží v obecně užívaném slova smyslu. Nicméně chápu, že pohlaváři/novináři z toho potřebují udělat malou senzaci, když už to stálo tolik peněz...[wink]
Středa, 06. srpna 2025 - 12:33:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33706
Registrován: 5-2002
JM: ale pak to není nádraží v obecně užívaném slova smyslu
Jenže v pražské MHD je obecně užívaným smyslem slova "nádraží" místo, kde zastavují vlaky osobní dopravy, přičemž je lhostejno, zda jde o nádraží nebo o zastávku.
Takže jsme měli třeba Nádraží Strašnice a nikdo se tam žádného přednosty ani nádražky nedožadoval...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 06. srpna 2025 - 13:33:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6372
Registrován: 9-2003
Džem: Správné nádraží musí mít MEZISTÁTNÍ pokladnu a VYTÁPĚNOU čekárnu.
NOBLE BRICKS
Quex
Středa, 06. srpna 2025 - 13:52:33  
Administrátor
Číslo příspěvku: 9506
Registrován: 5-2002
Správné nádraží musí mít přednostu, výpravčího, restauraci, výdejnu jízdenek, úschovnu a výhybkáře. Tohle je pouhá zastávka

Hlavně musí mít kolejové rozvětvení, nějaké předjízdné koleje atd. Tady je to fakticky souběh dvou dvoukolejných tratí s nástupišti, čili klasická zastávka.
"Doba střelců neskončila. A já Vás o tom přesvědčím. A nejen Vás!"
Paul2no
Středa, 06. srpna 2025 - 14:04:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3629
Registrován: 11-2009
Tady je to fakticky souběh dvou dvoukolejných tratí s nástupišti, čili klasická zastávka.

Což má za následek to, že vlaky do centra odjíždějí střídavě ze dvou nástupišť, mezi kterými se musí podchodem. Dnes to asi nevadí, ale začne to vadit až bude časem Nové Spojení II. Řešit by to šlo levostranným provozem ve směru na Kladno, ale to v Bubnech zase neumožňuje konfigurace výhybek.
Quex
Středa, 06. srpna 2025 - 14:20:57  
Administrátor
Číslo příspěvku: 9507
Registrován: 5-2002
Řešit by to šlo levostranným provozem ve směru na Kladno, ale to v Bubnech zase neumožňuje konfigurace výhybek

Právě a ani nejde odjet z kladenského nástupiště přímo na kralupskou trať, což sice nešlo ani předtím, ale toto přece mělo být zásadní zlepšení?[biggrin] Takže fakticky předražená zastávka, a o to šlo.
"Doba střelců neskončila. A já Vás o tom přesvědčím. A nejen Vás!"
Babilon
Středa, 06. srpna 2025 - 14:52:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4819
Registrován: 12-2007
Hlavně musí mít kolejové rozvětvení, nějaké předjízdné koleje atd.
To popisujete železniční stanici, nikoliv nádraží.
Má to nádražní budovu a víc než dvě koleje - za mě je to jasné nádraží.
Středa, 06. srpna 2025 - 14:58:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17023
Registrován: 4-2003
Quex: Hlavně musí mít kolejové rozvětvení, nějaké předjízdné koleje atd. Tady je to fakticky souběh dvou dvoukolejných tratí s nástupišti, čili klasická zastávka.

Vzhledem k tomu, že jsi si doma zapomněl brýle, doporučuji návštěvu žst. Praha-Bubny provést minimálně ještě jednou [proud].


Právě a ani nejde odjet z kladenského nástupiště přímo na kralupskou trať, což sice nešlo ani předtím, ale toto přece mělo být zásadní zlepšení?[biggrin] Takže fakticky předražená zastávka, a o to šlo.

Odjezd z kladenského nástupiště do Kralup je zbytečný.

Naopak na jednu ze skutečných nectností upozroňuje Paul2no: Což má za následek to, že vlaky do centra odjíždějí střídavě ze dvou nástupišť, mezi kterými se musí podchodem. Dnes to asi nevadí, ale začne to vadit až bude časem Nové Spojení II. Řešit by to šlo levostranným provozem ve směru na Kladno, ale to v Bubnech zase neumožňuje konfigurace výhybek.

Ovšem nejhorší nectnost, která by mimo jiné odstranila to, o čem píše Paul2no ve svém příspěvku 3629, je neexistence mimoúrovňového rozpletu směr Kralupy a Kladno. To mi vadí nejvíce s ohledem na budoucnost. Ale na Správě železnic a na Ministerstvu dopravy s nějakým Novým Spojením 2 před lety úředníci nepočítali, měli ho nejspíš za naprosto nereálnou záležitost [crazy].
Středa, 06. srpna 2025 - 15:17:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17390
Registrován: 12-2009
Má to nádražní budovu a víc než dvě koleje - za mě je to jasné nádraží.
nádraží
Středa, 06. srpna 2025 - 15:26:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 11-2017
Hlavně ne levostranný provoz. Lidi jsou zvyklí že vlaky stejně jako auta jezdí vpravo a na zastávkách takovéhle exot levostranné trati by vznikala spousta nedorozumění. To jedině za podmínky že by všechny zastávky na takové trati byly jako ostrov mezi kolekemi, no ale už tu máme Výstaviště.
Středa, 06. srpna 2025 - 17:57:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33710
Registrován: 5-2002
P2no: Což má za následek to, že vlaky do centra odjíždějí střídavě ze dvou nástupišť, mezi kterými se musí podchodem.
No tak se prostě v tom podchodu podívám, ze kterýho nástupiště to jede dřív, a vylezu na správnej perón. V čem je problém...?

Dnes to asi nevadí, ale začne to vadit až bude časem Nové Spojení II.
A v čem by to mělo vadit? Ono snad bude potřeba v Bubnech přestupovat...?

Bram: nejhorší nectnost, která by mimo jiné odstranila to, o čem píše Paul2no ve svém příspěvku 3629, je neexistence mimoúrovňového rozpletu směr Kralupy a Kladno
No, bylo by to sice hezký, ale...
Prioritou je možnost mimoúrovňového křížení s propojením mezi Veletržní a Dělnickou. To tamní prostor trápí vůbec nejvíc. Případný mimoúrovňový rozplet by znamenal další patro navíc, s čímž by mohli mít problém místní a památkáři.

Kolejové uspořádání Buben je navíc takové, že umožňuje vzájemně se nerušící jízdy od/do Kladna po koleji 701 a od/do Kralup po koleji 702, ať už stejnosměrné nebo protisměrné. A to se minimálně do doby, než bude NS II., může ukázat jako užitečnější, zejména budou-li koleje na Masaryčce přidělovány tak nějak traťově.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 06. srpna 2025 - 18:32:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8297
Registrován: 6-2016
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-italie-postavi-nejd elsi-visuty-most-na-svete-spoji-sicilii-s-pevninou-283334

Bude zajímavé, jestli vlaky budou jezdit dřív přes Messinskou úžinu, nebo po novém mostě na Výtoni...
SŽ by mohla použít italskou fintu a prachy na výměnu začlenit do 5% na obranu[biggrin]
Čtvrtek, 07. srpna 2025 - 08:47:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15624
Registrován: 4-2003
ani nejde odjet z kladenského nástupiště přímo na kralupskou trať

Z pohledu dnenšího a hlavně budoucího dopravního programu a vytížení je ten požadavek nesmyslný.

e neexistence mimoúrovňového rozpletu směr Kralupy a Kladno. To mi vadí nejvíce s ohledem na budoucnost.

To jsi nějak počítal a konfrontoval výpočty dopravního modelu, nebo to máš vycucaný z prstu?
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Mladějov
Čtvrtek, 07. srpna 2025 - 09:24:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24863
Registrován: 3-2007
Já vám nevím, pánové.

Mít nějakou vizi a ušetřit si do budoucna nějaké vícenáklady případně výluky je sice super a hodí se to (třeba v metru na Pankráci před 50+ lety založená odbočka na D ušetřila minimálně půlroční výluku Céčka), ale dost často se stává, že představa a požadavky na tu či onu dostavbu jsou po létech úplně jiné a to, co se postavilo, se stejně zboří (třeba na zastávce Kačerov po pouhých 10 letech (!)), takže..

Územní rezervy jistě, ale třeba na konkrétním provedení NS2 ještě ani není shoda a co bude za dalších 30 let nebo ještě víc (včetně požadavků) ví Bůh (Saturnin).

A k tomu - nechci si tady hrát na Klonfara, ale dlouhodobé problémy státní organizace fakt řešit neumí - viz zrovna "jeho" Železniční most, viz (město) Libeňák atd., v téhle kombinaci nikdo neví, co se kde potento a bude se okolo toho jen přešlapovat.
Čtvrtek, 07. srpna 2025 - 12:13:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10663
Registrován: 1-2007
Mladějov: Jestli myslíte tu kusou kolej, tak ta je na Pražského povstání.
Pikehead
Čtvrtek, 07. srpna 2025 - 12:19:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10159
Registrován: 3-2007
Ne, myslí (donedávna) zaslepený kousek odbočného tunelu na Pankráci, který umožnil kolejově propojit C a D bez stavebního zásahu stěny tunelu provozované traťové koleje.

(Ta výluka by nebyla půlroční, možná by stačilo vyloučit jen jednu kolej a pendlovat po druhé, ale voser by to byl.)
Čtvrtek, 07. srpna 2025 - 13:05:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9839
Registrován: 9-2011
Což má za následek to, že vlaky do centra odjíždějí střídavě ze dvou nástupišť, mezi kterými se musí podchodem.
Kolik lidí asi bude jezdit z Bubnů na Mas. a budou "muset řešit", na kterej peron vylízt? Nebo dokonce že přijedou ke kladenskýmu peronu a budou muset přestupovat na prostřední peron?
Jinak teda ale stavební řešení, kdy nemůžete čekat před oběma eskalátory a on-line si vybrat ten správnej, je napřesdržku a dokoulí [kladivo].
(z příčného vestibulu "v přízemí" je výlez na krajní perony "hned", zatímco na druhej se musí nejdřív nějakejch 20 metrů chodbou rovnoběžně s kolejema a až pak se eskalátoruje nahoru)
Všichni jste volové. Servít
Čtvrtek, 07. srpna 2025 - 14:09:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10666
Registrován: 1-2007
S4991023: Mouka: Ta auta ovšem zjevně jela na červenou, když proti svítil zelený směrový signál.

Důvodem je fakt, že na křižovatce je nad odbočovacím pruhem instalován pouze jednodílný semafor se zelenou šipkou. Ta zůstává vypnutá při průjezdu vlaku na sousedním přejezdu, zatímco hlavní semafor povolující výjezd z křižovatky zůstává svítit zeleně.

Sice nesvítila doplňková (vyklizovací šipka vlevo), ale zřejmě svítila klasická zelená, která povoluje jízdu do všech směrů.
Čtvrtek, 07. srpna 2025 - 15:39:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6374
Registrován: 9-2003
Jestliže ale "z výhledu" je semafor se směrovými signály, tak plný signál v protisměru je v rozporu se zdravým rozumem a snad i normami.
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 07. srpna 2025 - 19:32:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1749
Registrován: 5-2002
Quex:
"Hlavně musí mít kolejové rozvětvení, nějaké předjízdné koleje atd. Tady je to fakticky souběh dvou dvoukolejných tratí s nástupišti, čili klasická zastávka."
Za prvé se hluboce mýlíte, železniční stanice nemusí mít kolejové rozvětvení: Hlubočepy byly plnohodnotnou stanicí i v té etapě, kdy neměly vůbec žádnou výhybku. Základním poznávacím znamením stanice není kolejové rozvětvení, nýbrž staniční kolej.

Za druhé si protiřečíte, neboť Bubna zcela zjevně kolejové rozvětvení mají. U nástupišť jsou celkem čtyři staniční koleje, které jsou na obou koncích zapojeny do zhlaví.
Čtvrtek, 07. srpna 2025 - 19:40:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2519
Registrován: 3-2013
Ad laminátka: Já tam na streetview vidím v protisměru semafor se šipkami, a to ještě zřejmě vpravo pro přímý směr a na levé straně pro odbočení k přejezdu. Řidiči jsou patrně tupci.
Fakt je, že asi blbě je z jejich pohledu vidět signalizace přejezdu, ale proto mají na semaforu pro odbočení vlevo červenou.
Paul2no
Čtvrtek, 07. srpna 2025 - 19:44:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3631
Registrován: 11-2009
Kolik lidí asi bude jezdit z Bubnů na Mas. a budou "muset řešit", na kterej peron vylízt? Nebo dokonce že přijedou ke kladenskýmu peronu a budou muset přestupovat na prostřední peron?

Proto jsem psal, že to bude potíž až bude jednoho dne NS2, a Masaryčka nebude konečná.
Čtvrtek, 07. srpna 2025 - 23:11:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33726
Registrován: 5-2002
P2no: Proto jsem psal, že to bude potíž až bude jednoho dne NS2, a Masaryčka nebude konečná.
A proč by to měla bejt potíž?
Prostě si Os od Kralup chvilku počká u peronu, až projede Os na Kladno.
A pokud se do toho nebudou motat další vlaky, půjde je na viaduktu prohodit do levostranného provozu, aby se na tom křížení minuly. Proto je ten angličan á la Stromovka rozloženej do poloangličana a paralelní spojku.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pátek, 08. srpna 2025 - 07:15:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10668
Registrován: 1-2007
ad Zlín: Celá křižovatka momentálně prochází modernizací a během prací jsou semafory vypnuté a v provozu je provizorní světelné zařízení. To ovšem funguje trochu jinak.

Takže asi nelze vycházet z toho, co je na StreetView.
Paul2no
Pátek, 08. srpna 2025 - 07:22:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3632
Registrován: 11-2009
A proč by to měla bejt potíž?

Protože až Masaryčka nebude konečná, tak v Bubnech bude nezanedbatelný nástup směrem do centra. A je uživatelsky nepřívětivé, že vlaky do centra budou střídavě odjíždět z dvou nástupišť, kde cestující budou muset přebíhat podle toho který vlak pojede dřív (a tabule nejsou všespásné - pokud jedou dva vlaky 5 minut po sobě, ale první má 5 minut zpoždění, tak si leda tak můžete hodit korunou, který pojede jako první).
Pátek, 08. srpna 2025 - 08:09:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9843
Registrován: 9-2011
Protože až Masaryčka nebude konečná, tak vy už tu, tatínku, dávno nebudete.
Třeba to naši prapravnuci vyřeší levostranným provozem od Dejvic nebo telekinezí...
Všichni jste volové. Servít
Pátek, 08. srpna 2025 - 09:41:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33731
Registrován: 5-2002
P2no: A je uživatelsky nepřívětivé, že vlaky do centra budou střídavě odjíždět z dvou nástupišť, kde cestující budou muset přebíhat podle toho který vlak pojede dřív (a tabule nejsou všespásné - pokud jedou dva vlaky 5 minut po sobě, ale první má 5 minut zpoždění, tak si leda tak můžete hodit korunou, který pojede jako první).
Zajímavé, jak někteří lidé už teď vědí, že v době za X let nebude z těch tabulích jasně zřejmé, který z těch dvou vlaků pojede jako první (kór když se odhadovaný čas skutečného odjezdu píše leckde už dnes)... [crazy]

AL: Třeba to naši prapravnuci vyřeší levostranným provozem od Dejvic nebo telekinezí...
Pokud zrovna nepojede nic odnaproti do Dejvic, bohatě postačí levostranný provoz od toho kříže před peronem...
A pokud zrovna pojede, odjede jako první vlak od Dejvic, protože s ním není v kolizi.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pátek, 08. srpna 2025 - 13:48:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10669
Registrován: 1-2007
Pokud zrovna nepojede nic odnaproti do Dejvic, bohatě postačí levostranný provoz od toho kříže před peronem...
Nemusel by jet levostranně už z Masaryčky?
Pátek, 08. srpna 2025 - 14:30:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33734
Registrován: 5-2002
Mouka: Nemusel by jet levostranně už z Masaryčky?
P2no tu fabuluje o dvou vlacích na Masaryčku, mezi kterými si nebude umět vybrat, takže vlak z Masaryčky s tím nemá pranic společného (má nanejvýš nepřekážet).
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pátek, 08. srpna 2025 - 16:45:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10670
Registrován: 1-2007
Já to chápal tak, že by jezdily levostranně vlaky od Dejvic, ale i do Dejvic.
Sobota, 09. srpna 2025 - 11:08:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8305
Registrován: 6-2016
Dost dobrej (nejen) šotouš [happy]
https://www.idnes.cz/technet/technika/swissminiatur-svycarsko-min iatura-vlak-model-zeleznice.A250731_123148_tec_technika_erp
Pikehead
Sobota, 09. srpna 2025 - 11:49:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10163
Registrován: 3-2007
Musím říct, že výčet kritických problémů nové zastávky mě docela zaskočil. Chybí terasa, lidem jedoucím z Bubnů do Prahy bude sněžit na záda, kriticky chybí mimoúrovňový rozplet a jsou tam dvě nástupiště matoucí cestující v roce 2070.

Že to odšpuntovalo obrovský posun hnusu k normální městské čtvrti i že zmizela holešovická WTF zastávka je asi tak 1000x zásadnější než tyhle výkřiky...
Machiavelli
Pondělí, 11. srpna 2025 - 16:31:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 104
Registrován: 3-2025
Náhodou, holešovická zastávka bývala skvělé místo k čekání na vlak, hezky se tam koukalo na T458.1 neustále hoblující zhlaví a posílající na směrové koleje jeden odraz za druhým (kdy osobák na Kralupy často musel pár minut počkat pod stavědlem před zastávkou), případně opačným směrem sunoucí porci Wapek do elektrárny [wink]
Léta páně 1975-1989.
Úterý, 12. srpna 2025 - 17:40:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17027
Registrován: 4-2003
Machiavelli:Léta páně 1975-1989.

Uber pár let, všechno tohle skončilo se zastavením provozu na staré přístavní vlečce v roce 1986 a před tím už to bylo oslabeno zastavením provozu vlečky do jatek v roce 1983. Pak už jen skomírající provoz uhelných skladů a různých skladišť, přetrvávala obsluha ŽOS. Ve stejné době ukončilo provoz i depo Bubny, které pak už bylo využíváno jen jako deponie vládních vozů. Když byla výstava lokomotiv v roce 1988 v depu Bubny, tak bylo vidět, že celé je to tam v předsmrtné agonii.
Machiavelli
Čtvrtek, 14. srpna 2025 - 01:10:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 3-2025
Jatka i vlečka do přístavu měly větší vliv na šíbování na opačném zhlaví (tam to často bylo na mostě "stereo" po obou kolejích), dtto jízdy z/do depa.
Přes zastávku se šíbovaly především vlaky směr Kralupy.
Ale souhlasím, že otevření přeložky mimo Bubny se výrazně projevilo.
Čtvrtek, 14. srpna 2025 - 06:59:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10672
Registrován: 1-2007
Kupka rozhodne o železničním mostu na Výtoni v půlce září spolu s plánem postupu
Paul2no
Čtvrtek, 14. srpna 2025 - 07:57:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3645
Registrován: 11-2009
Ta nerozhodnost státu ohledně vyšehradského mostu je naprosto fascinující.
Pondělí, 18. srpna 2025 - 10:13:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10673
Registrován: 1-2007
Krize nákladní železnice. Místo oceli a dřeva vozí balíky e-shopů
Pondělí, 18. srpna 2025 - 10:51:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8319
Registrován: 6-2016
Mouka: Klíííd! Uršulína jistě dobře ví co dělá[rofl]

Aneb "u blbejch na dvorečku". Jako za komančů a RVHP!
Pikehead
Pondělí, 18. srpna 2025 - 12:04:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10173
Registrován: 3-2007
Nemlich stejný jako za komunistů, když se řešilo těšnovské nádraží nebo dálnice pod a nad Národním muzeeem.
Pondělí, 18. srpna 2025 - 17:15:55  
Administrátor
Číslo příspěvku: 75183
Registrován: 4-2003
Hajnej:
"Kolejové uspořádání Buben je navíc takové, že umožňuje vzájemně se nerušící jízdy od/do Kladna po koleji 701 a od/do Kralup po koleji 702, ať už stejnosměrné nebo protisměrné. A to se minimálně do doby, než bude NS II., může ukázat jako užitečnější, zejména budou-li koleje na Masaryčce přidělovány tak nějak traťově."
S tím se počítá a i simulace ověřila, že to do určité míry provozu bude postačovat (kralupské obousměrně a některé dejvické mezi ně). Nicmnéně i bez NS II to bude omezující už kvůli tomu, že další úrovňová kolize se nachází hned vedle ve Stromovce a de facto to spolu s dalším výrazně „usměrní” možnosti provozu (nejen) na trati do Kralup (včetně vlaků do Německa, dokad tam budou).
Sluší se však říct, že ale ani případné mimoúrovňové řešení by nebylo bez neduhů (bez dalších oúpatření, mj. s hlavovou Masnou).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pondělí, 18. srpna 2025 - 17:33:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1750
Registrován: 5-2002
Při mimoúrovňovém řešení by nástupiště směr Buštěhrad muselo být na šikmé rampě, ne? Něco takového sice šlo před lety v Antverpách vybudovat, ale dneska už by asi nějaká norma hlasovala proti s právem veta..?

Navíc nedává smysl úplně těsně před hlavovým nádražím slévat dvě dvojkolejky směrově: vede k dvojnásobnému počtu kolizí ve zhlaví na tom hlavovém nádraží...
Úterý, 19. srpna 2025 - 07:35:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10674
Registrován: 1-2007
Brno sto let čeká na nové nádraží. Jeho stavba je zase o krok blíž
Úterý, 19. srpna 2025 - 08:02:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17048
Registrován: 4-2003
Sants:Navíc nedává smysl úplně těsně před hlavovým nádražím slévat dvě dvojkolejky směrově: vede k dvojnásobnému počtu kolizí ve zhlaví na tom hlavovém nádraží...

Pro dnešní dobu určitě ne, ale po výstavbě Nového spojení II to už bude jiné. Ale to se bavíme až tak o roku 2050 nejdříve [proud].

Docela by mne zajímalo využití Masarykova nádraží po dostavbě Nového spojení II. Předpokládám, že na něm budou končit a začínat linky R od Děčína (v tu dobu již dlouhá léta v elektrických jednotkách), pak i některé open access vlaky směr Kolín a nejspíš i Liberec. Ono se toho jistě najde dost, protože hlavní nádraží, byť zbavené velké části příměstské dopravy, není nafukovací a oproti dnešní době bude mít maximálně tak dvě nástupní hrany navíc u nového osmého nástupiště.
Úterý, 19. srpna 2025 - 10:53:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10676
Registrován: 1-2007
Vagony v Česku nemají co vozit. ČD Cargo jich nechá tisíce sešrotovat