| Diskuse » Železnice » V televizi říkali, že ... V novinách psali, že ... » Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 19. 8. 2025 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 19. 8. 2025dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10643 Registrován: 1-2007 |
Dobrovolníci opravují jindřichohradeckou úzkokolejku. Vlaky by se mohly vrátit ještě letos |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10644 Registrován: 1-2007 |
Provoz vlaků mezi Karlštejnem a Berounem je do prosince omezen. České dráhy modernizují trať |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17387 Registrován: 12-2009 |
Jsem zvědavý, jestli někdy nastane doba, kdy se přestane psát "ČD modernizují trať", případně nádraží. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17881 Registrován: 5-2004 |
Zajimyvy je ze ted je zas na 4,5 mesice (na ty stavbe zkraceny pry o 8 mesicu...) lom k nicemu. Funguje jen kdyz je vyluka lom - karlstejn kde se to vyjezdi i se zastavkou v jednokolejce. K berounu je nutno opet pulku vlaku zrusit. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33681 Registrován: 5-2002 |
Vlčoun: no prostě se předtím ty vlaky potkávaly na dvojkolejné půlce, která je teď jednokolejná. Co je na tom k nepochopení...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17883 Registrován: 5-2004 |
potkavaly se resp cekaly u lomu nebo na karlstejne podle toho co bylo jak zpozdeny. Na tom se nic nemeni. Staci +10 cehokoli od plzne a za chvilku ma osobak od prahy tech +10 sestiminutovym obratem |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33685 Registrován: 5-2002 |
No jo, no. Prošli si tím pravidelní cestující na 011, 091, 221 a na právě dokončované na 232 a - světe div se - jezdí tím pořád a je jich čím dál víc. To jen 171 je něco extra - asi proto, že holt na Vlčouna dopadá naplno a ne jen když se vytraká s plečkou na vejlet...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10648 Registrován: 1-2007 |
VIDEO: To bylo o metry. Řidič odbočil před projíždějící vlak, dalšího stroj téměř nabral Na základě vyhodnocení policie bude nově při průjezdu vlaku svítit červená pro všechny směry. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3813 Registrován: 8-2010 |
České TGV v ohrožení. Babiš s Havlíčkem se na rychlovlacích neshodnou |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6364 Registrován: 9-2003 |
Mouka: Ta auta ovšem zjevně jela na červenou, když proti svítil zelený směrový signál.
NOBLE BRICKS
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10652 Registrován: 1-2007 |
Bohužel se ten nesmysl o novém nádraží po 40 letech dostal i do veřejnoprávních médií... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9835 Registrován: 9-2011 |
Už jsem paní redaktorce napsal, že se jedná o obecně oblíbený omyl ![]()
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10655 Registrován: 1-2007 |
Nejspíš špatná interpretace pana generálního. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6175 Registrován: 12-2020 |
Správné nádraží musí mít přednostu, výpravčího, restauraci, výdejnu jízdenek, úschovnu a výhybkáře. Tohle je pouhá zastávka![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33703 Registrován: 5-2002 |
JM: Tohle je pouhá zastávka A vadí to vůbec něčemu...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6180 Registrován: 12-2020 |
Nevadí, ale pak to není nádraží v obecně užívaném slova smyslu. Nicméně chápu, že pohlaváři/novináři z toho potřebují udělat malou senzaci, když už to stálo tolik peněz...![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33706 Registrován: 5-2002 |
JM: ale pak to není nádraží v obecně užívaném slova smyslu Jenže v pražské MHD je obecně užívaným smyslem slova "nádraží" místo, kde zastavují vlaky osobní dopravy, přičemž je lhostejno, zda jde o nádraží nebo o zastávku. Takže jsme měli třeba Nádraží Strašnice a nikdo se tam žádného přednosty ani nádražky nedožadoval...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6372 Registrován: 9-2003 |
Džem: Správné nádraží musí mít MEZISTÁTNÍ pokladnu a VYTÁPĚNOU čekárnu.
NOBLE BRICKS
|
|
Quex
|
|
|
Administrátor Číslo příspěvku: 9506 Registrován: 5-2002 |
Správné nádraží musí mít přednostu, výpravčího, restauraci, výdejnu jízdenek, úschovnu a výhybkáře. Tohle je pouhá zastávka Hlavně musí mít kolejové rozvětvení, nějaké předjízdné koleje atd. Tady je to fakticky souběh dvou dvoukolejných tratí s nástupišti, čili klasická zastávka.
"Doba střelců neskončila. A já Vás o tom přesvědčím. A nejen Vás!"
|
|
Paul2no
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3629 Registrován: 11-2009 |
Tady je to fakticky souběh dvou dvoukolejných tratí s nástupišti, čili klasická zastávka. Což má za následek to, že vlaky do centra odjíždějí střídavě ze dvou nástupišť, mezi kterými se musí podchodem. Dnes to asi nevadí, ale začne to vadit až bude časem Nové Spojení II. Řešit by to šlo levostranným provozem ve směru na Kladno, ale to v Bubnech zase neumožňuje konfigurace výhybek. |
|
Quex
|
|
|
Administrátor Číslo příspěvku: 9507 Registrován: 5-2002 |
Řešit by to šlo levostranným provozem ve směru na Kladno, ale to v Bubnech zase neumožňuje konfigurace výhybek Právě a ani nejde odjet z kladenského nástupiště přímo na kralupskou trať, což sice nešlo ani předtím, ale toto přece mělo být zásadní zlepšení? Takže fakticky předražená zastávka, a o to šlo.
"Doba střelců neskončila. A já Vás o tom přesvědčím. A nejen Vás!"
|
|
Babilon
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4819 Registrován: 12-2007 |
Hlavně musí mít kolejové rozvětvení, nějaké předjízdné koleje atd. To popisujete železniční stanici, nikoliv nádraží. Má to nádražní budovu a víc než dvě koleje - za mě je to jasné nádraží. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17023 Registrován: 4-2003 |
Quex: Hlavně musí mít kolejové rozvětvení, nějaké předjízdné koleje atd. Tady je to fakticky souběh dvou dvoukolejných tratí s nástupišti, čili klasická zastávka. Vzhledem k tomu, že jsi si doma zapomněl brýle, doporučuji návštěvu žst. Praha-Bubny provést minimálně ještě jednou . Právě a ani nejde odjet z kladenského nástupiště přímo na kralupskou trať, což sice nešlo ani předtím, ale toto přece mělo být zásadní zlepšení?[biggrin] Takže fakticky předražená zastávka, a o to šlo. Odjezd z kladenského nástupiště do Kralup je zbytečný. Naopak na jednu ze skutečných nectností upozroňuje Paul2no: Což má za následek to, že vlaky do centra odjíždějí střídavě ze dvou nástupišť, mezi kterými se musí podchodem. Dnes to asi nevadí, ale začne to vadit až bude časem Nové Spojení II. Řešit by to šlo levostranným provozem ve směru na Kladno, ale to v Bubnech zase neumožňuje konfigurace výhybek. Ovšem nejhorší nectnost, která by mimo jiné odstranila to, o čem píše Paul2no ve svém příspěvku 3629, je neexistence mimoúrovňového rozpletu směr Kralupy a Kladno. To mi vadí nejvíce s ohledem na budoucnost. Ale na Správě železnic a na Ministerstvu dopravy s nějakým Novým Spojením 2 před lety úředníci nepočítali, měli ho nejspíš za naprosto nereálnou záležitost . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17390 Registrován: 12-2009 |
Má to nádražní budovu a víc než dvě koleje - za mě je to jasné nádraží. nádraží |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 121 Registrován: 11-2017 |
Hlavně ne levostranný provoz. Lidi jsou zvyklí že vlaky stejně jako auta jezdí vpravo a na zastávkách takovéhle exot levostranné trati by vznikala spousta nedorozumění. To jedině za podmínky že by všechny zastávky na takové trati byly jako ostrov mezi kolekemi, no ale už tu máme Výstaviště. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33710 Registrován: 5-2002 |
P2no: Což má za následek to, že vlaky do centra odjíždějí střídavě ze dvou nástupišť, mezi kterými se musí podchodem. No tak se prostě v tom podchodu podívám, ze kterýho nástupiště to jede dřív, a vylezu na správnej perón. V čem je problém...? Dnes to asi nevadí, ale začne to vadit až bude časem Nové Spojení II. A v čem by to mělo vadit? Ono snad bude potřeba v Bubnech přestupovat...? Bram: nejhorší nectnost, která by mimo jiné odstranila to, o čem píše Paul2no ve svém příspěvku 3629, je neexistence mimoúrovňového rozpletu směr Kralupy a Kladno No, bylo by to sice hezký, ale... Prioritou je možnost mimoúrovňového křížení s propojením mezi Veletržní a Dělnickou. To tamní prostor trápí vůbec nejvíc. Případný mimoúrovňový rozplet by znamenal další patro navíc, s čímž by mohli mít problém místní a památkáři. Kolejové uspořádání Buben je navíc takové, že umožňuje vzájemně se nerušící jízdy od/do Kladna po koleji 701 a od/do Kralup po koleji 702, ať už stejnosměrné nebo protisměrné. A to se minimálně do doby, než bude NS II., může ukázat jako užitečnější, zejména budou-li koleje na Masaryčce přidělovány tak nějak traťově.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8297 Registrován: 6-2016 |
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-italie-postavi-nejd elsi-visuty-most-na-svete-spoji-sicilii-s-pevninou-283334 Bude zajímavé, jestli vlaky budou jezdit dřív přes Messinskou úžinu, nebo po novém mostě na Výtoni... SŽ by mohla použít italskou fintu a prachy na výměnu začlenit do 5% na obranu ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15624 Registrován: 4-2003 |
ani nejde odjet z kladenského nástupiště přímo na kralupskou trať Z pohledu dnenšího a hlavně budoucího dopravního programu a vytížení je ten požadavek nesmyslný. e neexistence mimoúrovňového rozpletu směr Kralupy a Kladno. To mi vadí nejvíce s ohledem na budoucnost. To jsi nějak počítal a konfrontoval výpočty dopravního modelu, nebo to máš vycucaný z prstu?
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24863 Registrován: 3-2007 |
Já vám nevím, pánové. Mít nějakou vizi a ušetřit si do budoucna nějaké vícenáklady případně výluky je sice super a hodí se to (třeba v metru na Pankráci před 50+ lety založená odbočka na D ušetřila minimálně půlroční výluku Céčka), ale dost často se stává, že představa a požadavky na tu či onu dostavbu jsou po létech úplně jiné a to, co se postavilo, se stejně zboří (třeba na zastávce Kačerov po pouhých 10 letech (!)), takže.. Územní rezervy jistě, ale třeba na konkrétním provedení NS2 ještě ani není shoda a co bude za dalších 30 let nebo ještě víc (včetně požadavků) ví Bůh (Saturnin). A k tomu - nechci si tady hrát na Klonfara, ale dlouhodobé problémy státní organizace fakt řešit neumí - viz zrovna "jeho" Železniční most, viz (město) Libeňák atd., v téhle kombinaci nikdo neví, co se kde potento a bude se okolo toho jen přešlapovat. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10663 Registrován: 1-2007 |
Mladějov: Jestli myslíte tu kusou kolej, tak ta je na Pražského povstání. |
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10159 Registrován: 3-2007 |
Ne, myslí (donedávna) zaslepený kousek odbočného tunelu na Pankráci, který umožnil kolejově propojit C a D bez stavebního zásahu stěny tunelu provozované traťové koleje. (Ta výluka by nebyla půlroční, možná by stačilo vyloučit jen jednu kolej a pendlovat po druhé, ale voser by to byl.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9839 Registrován: 9-2011 |
Což má za následek to, že vlaky do centra odjíždějí střídavě ze dvou nástupišť, mezi kterými se musí podchodem. Kolik lidí asi bude jezdit z Bubnů na Mas. a budou "muset řešit", na kterej peron vylízt? Nebo dokonce že přijedou ke kladenskýmu peronu a budou muset přestupovat na prostřední peron? Jinak teda ale stavební řešení, kdy nemůžete čekat před oběma eskalátory a on-line si vybrat ten správnej, je napřesdržku a dokoulí . (z příčného vestibulu "v přízemí" je výlez na krajní perony "hned", zatímco na druhej se musí nejdřív nějakejch 20 metrů chodbou rovnoběžně s kolejema a až pak se eskalátoruje nahoru)
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10666 Registrován: 1-2007 |
S4991023: Mouka: Ta auta ovšem zjevně jela na červenou, když proti svítil zelený směrový signál. Důvodem je fakt, že na křižovatce je nad odbočovacím pruhem instalován pouze jednodílný semafor se zelenou šipkou. Ta zůstává vypnutá při průjezdu vlaku na sousedním přejezdu, zatímco hlavní semafor povolující výjezd z křižovatky zůstává svítit zeleně. Sice nesvítila doplňková (vyklizovací šipka vlevo), ale zřejmě svítila klasická zelená, která povoluje jízdu do všech směrů. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6374 Registrován: 9-2003 |
Jestliže ale "z výhledu" je semafor se směrovými signály, tak plný signál v protisměru je v rozporu se zdravým rozumem a snad i normami.
NOBLE BRICKS
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1749 Registrován: 5-2002 |
"Hlavně musí mít kolejové rozvětvení, nějaké předjízdné koleje atd. Tady je to fakticky souběh dvou dvoukolejných tratí s nástupišti, čili klasická zastávka." Za druhé si protiřečíte, neboť Bubna zcela zjevně kolejové rozvětvení mají. U nástupišť jsou celkem čtyři staniční koleje, které jsou na obou koncích zapojeny do zhlaví. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2519 Registrován: 3-2013 |
Ad laminátka: Já tam na streetview vidím v protisměru semafor se šipkami, a to ještě zřejmě vpravo pro přímý směr a na levé straně pro odbočení k přejezdu. Řidiči jsou patrně tupci. Fakt je, že asi blbě je z jejich pohledu vidět signalizace přejezdu, ale proto mají na semaforu pro odbočení vlevo červenou. |
|
Paul2no
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3631 Registrován: 11-2009 |
Kolik lidí asi bude jezdit z Bubnů na Mas. a budou "muset řešit", na kterej peron vylízt? Nebo dokonce že přijedou ke kladenskýmu peronu a budou muset přestupovat na prostřední peron? Proto jsem psal, že to bude potíž až bude jednoho dne NS2, a Masaryčka nebude konečná. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33726 Registrován: 5-2002 |
P2no: Proto jsem psal, že to bude potíž až bude jednoho dne NS2, a Masaryčka nebude konečná. A proč by to měla bejt potíž? Prostě si Os od Kralup chvilku počká u peronu, až projede Os na Kladno. A pokud se do toho nebudou motat další vlaky, půjde je na viaduktu prohodit do levostranného provozu, aby se na tom křížení minuly. Proto je ten angličan á la Stromovka rozloženej do poloangličana a paralelní spojku.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10668 Registrován: 1-2007 |
ad Zlín: Celá křižovatka momentálně prochází modernizací a během prací jsou semafory vypnuté a v provozu je provizorní světelné zařízení. To ovšem funguje trochu jinak. Takže asi nelze vycházet z toho, co je na StreetView. |
|
Paul2no
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3632 Registrován: 11-2009 |
A proč by to měla bejt potíž? Protože až Masaryčka nebude konečná, tak v Bubnech bude nezanedbatelný nástup směrem do centra. A je uživatelsky nepřívětivé, že vlaky do centra budou střídavě odjíždět z dvou nástupišť, kde cestující budou muset přebíhat podle toho který vlak pojede dřív (a tabule nejsou všespásné - pokud jedou dva vlaky 5 minut po sobě, ale první má 5 minut zpoždění, tak si leda tak můžete hodit korunou, který pojede jako první). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9843 Registrován: 9-2011 |
Protože až Masaryčka nebude konečná, tak vy už tu, tatínku, dávno nebudete. Třeba to naši prapravnuci vyřeší levostranným provozem od Dejvic nebo telekinezí...
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33731 Registrován: 5-2002 |
P2no: A je uživatelsky nepřívětivé, že vlaky do centra budou střídavě odjíždět z dvou nástupišť, kde cestující budou muset přebíhat podle toho který vlak pojede dřív (a tabule nejsou všespásné - pokud jedou dva vlaky 5 minut po sobě, ale první má 5 minut zpoždění, tak si leda tak můžete hodit korunou, který pojede jako první). Zajímavé, jak někteří lidé už teď vědí, že v době za X let nebude z těch tabulích jasně zřejmé, který z těch dvou vlaků pojede jako první (kór když se odhadovaný čas skutečného odjezdu píše leckde už dnes)... AL: Třeba to naši prapravnuci vyřeší levostranným provozem od Dejvic nebo telekinezí... Pokud zrovna nepojede nic odnaproti do Dejvic, bohatě postačí levostranný provoz od toho kříže před peronem... A pokud zrovna pojede, odjede jako první vlak od Dejvic, protože s ním není v kolizi.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10669 Registrován: 1-2007 |
Pokud zrovna nepojede nic odnaproti do Dejvic, bohatě postačí levostranný provoz od toho kříže před peronem... Nemusel by jet levostranně už z Masaryčky? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33734 Registrován: 5-2002 |
Mouka: Nemusel by jet levostranně už z Masaryčky? P2no tu fabuluje o dvou vlacích na Masaryčku, mezi kterými si nebude umět vybrat, takže vlak z Masaryčky s tím nemá pranic společného (má nanejvýš nepřekážet).
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10670 Registrován: 1-2007 |
Já to chápal tak, že by jezdily levostranně vlaky od Dejvic, ale i do Dejvic. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8305 Registrován: 6-2016 |
Dost dobrej (nejen) šotouš https://www.idnes.cz/technet/technika/swissminiatur-svycarsko-min iatura-vlak-model-zeleznice.A250731_123148_tec_technika_erp |
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10163 Registrován: 3-2007 |
Musím říct, že výčet kritických problémů nové zastávky mě docela zaskočil. Chybí terasa, lidem jedoucím z Bubnů do Prahy bude sněžit na záda, kriticky chybí mimoúrovňový rozplet a jsou tam dvě nástupiště matoucí cestující v roce 2070. Že to odšpuntovalo obrovský posun hnusu k normální městské čtvrti i že zmizela holešovická WTF zastávka je asi tak 1000x zásadnější než tyhle výkřiky... |
|
Machiavelli
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 104 Registrován: 3-2025 |
Náhodou, holešovická zastávka bývala skvělé místo k čekání na vlak, hezky se tam koukalo na T458.1 neustále hoblující zhlaví a posílající na směrové koleje jeden odraz za druhým (kdy osobák na Kralupy často musel pár minut počkat pod stavědlem před zastávkou), případně opačným směrem sunoucí porci Wapek do elektrárny Léta páně 1975-1989. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17027 Registrován: 4-2003 |
Machiavelli:Léta páně 1975-1989. Uber pár let, všechno tohle skončilo se zastavením provozu na staré přístavní vlečce v roce 1986 a před tím už to bylo oslabeno zastavením provozu vlečky do jatek v roce 1983. Pak už jen skomírající provoz uhelných skladů a různých skladišť, přetrvávala obsluha ŽOS. Ve stejné době ukončilo provoz i depo Bubny, které pak už bylo využíváno jen jako deponie vládních vozů. Když byla výstava lokomotiv v roce 1988 v depu Bubny, tak bylo vidět, že celé je to tam v předsmrtné agonii. |
|
Machiavelli
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 105 Registrován: 3-2025 |
Jatka i vlečka do přístavu měly větší vliv na šíbování na opačném zhlaví (tam to často bylo na mostě "stereo" po obou kolejích), dtto jízdy z/do depa. Přes zastávku se šíbovaly především vlaky směr Kralupy. Ale souhlasím, že otevření přeložky mimo Bubny se výrazně projevilo. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10672 Registrován: 1-2007 |
Kupka rozhodne o železničním mostu na Výtoni v půlce září spolu s plánem postupu |
|
Paul2no
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3645 Registrován: 11-2009 |
Ta nerozhodnost státu ohledně vyšehradského mostu je naprosto fascinující. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10673 Registrován: 1-2007 |
Krize nákladní železnice. Místo oceli a dřeva vozí balíky e-shopů |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8319 Registrován: 6-2016 |
Mouka: Klíííd! Uršulína jistě dobře ví co dělá Aneb "u blbejch na dvorečku". Jako za komančů a RVHP! |
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10173 Registrován: 3-2007 |
Nemlich stejný jako za komunistů, když se řešilo těšnovské nádraží nebo dálnice pod a nad Národním muzeeem. |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 75183 Registrován: 4-2003 |
"Kolejové uspořádání Buben je navíc takové, že umožňuje vzájemně se nerušící jízdy od/do Kladna po koleji 701 a od/do Kralup po koleji 702, ať už stejnosměrné nebo protisměrné. A to se minimálně do doby, než bude NS II., může ukázat jako užitečnější, zejména budou-li koleje na Masaryčce přidělovány tak nějak traťově." Sluší se však říct, že ale ani případné mimoúrovňové řešení by nebylo bez neduhů (bez dalších oúpatření, mj. s hlavovou Masnou). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1750 Registrován: 5-2002 |
Při mimoúrovňovém řešení by nástupiště směr Buštěhrad muselo být na šikmé rampě, ne? Něco takového sice šlo před lety v Antverpách vybudovat, ale dneska už by asi nějaká norma hlasovala proti s právem veta..? Navíc nedává smysl úplně těsně před hlavovým nádražím slévat dvě dvojkolejky směrově: vede k dvojnásobnému počtu kolizí ve zhlaví na tom hlavovém nádraží... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10674 Registrován: 1-2007 |
Brno sto let čeká na nové nádraží. Jeho stavba je zase o krok blíž |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17048 Registrován: 4-2003 |
Sants:Navíc nedává smysl úplně těsně před hlavovým nádražím slévat dvě dvojkolejky směrově: vede k dvojnásobnému počtu kolizí ve zhlaví na tom hlavovém nádraží... Pro dnešní dobu určitě ne, ale po výstavbě Nového spojení II to už bude jiné. Ale to se bavíme až tak o roku 2050 nejdříve . Docela by mne zajímalo využití Masarykova nádraží po dostavbě Nového spojení II. Předpokládám, že na něm budou končit a začínat linky R od Děčína (v tu dobu již dlouhá léta v elektrických jednotkách), pak i některé open access vlaky směr Kolín a nejspíš i Liberec. Ono se toho jistě najde dost, protože hlavní nádraží, byť zbavené velké části příměstské dopravy, není nafukovací a oproti dnešní době bude mít maximálně tak dvě nástupní hrany navíc u nového osmého nástupiště. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10676 Registrován: 1-2007 |
Vagony v Česku nemají co vozit. ČD Cargo jich nechá tisíce sešrotovat |