Diskuse » Železnice » 460 a 560 » Archiv diskuse 460 a 560 do 22. 7. 2025 « předcházející | další »

Archiv diskuse 460 a 560 do 22. 7. 2025

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Neděle, 13. dubna 2025 - 14:05:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 8-2024
Rumek:
"Jen doplním Ohl, na odvoz nachystány tyto 460: 011+025+010+016+015+009.
Vyfotit je všechny najednou nejde, odstavené to je mezi vozama z obou stran.
"
neví někdo, kdy to ma do Třebové namířeno?
Neděle, 13. dubna 2025 - 14:33:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18459
Registrován: 11-2002
Rumek: to se jim to pojede, když to mají hozené na propojky... [wink][lol]

Trebovak: vzhledem k notně omezené rychlosti si myslím, že s tím nebudou moc chtít překážet na koridoru mezi tím kvantem osoby, co se tam za světla hemží. Leda by chtěli mít přehled, kdy a kde něco upadne.. [wink]

PS: už se našel ten ztracený nárazník? Ne jediný.. [proud]
Neděle, 20. dubna 2025 - 22:59:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 8-2024
Pondělí, 28. dubna 2025 - 15:35:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 4-2025
Dnes okolo 14:30 medzi Kosicami a Kysakom smerom na Poprad Tatry konvoj 5 starych zelenobielych Pantografov za zltozelenou lokomotivou 131 :-) .
Foto zajtra :-) .
V buducnosti to maju byt muzejne masinky :-) ?
Je to kus detstva: vylety s braskom za pradedom do Kuzmic a Presova,
ked pri Perone v Ke stal pripraveny rychlik na Prahu so 150kou :-) .
Jedine Loky a Rusnoparada :-) .
ElektrickaJednotka
Pátek, 09. května 2025 - 19:49:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 316
Registrován: 4-2019
460 044 už má podle fotek retro značení a čtyři sběrače. Je i pětivozová, pokud tedy nebyla jen nadstavená na focení. LED světla zůstávají, nátěr taky. Co se týká těch pěti vozů, tak přece to někde jde, když už ne u nás.
No, bratia Slováci, gratulácia a veľa šťastia s vašou EM488.0 [vypravci]
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
Pátek, 09. května 2025 - 20:33:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1633
Registrován: 3-2011
ke1: to mohli ísť do Drienovskej N.V. na vlečku kovošrotu.
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Pátek, 09. května 2025 - 21:23:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 215
Registrován: 7-2024
ElektrickaJednotka:
"460 044 už má podle fotek retro značení a čtyři sběrače. Je i pětivozová, pokud tedy nebyla jen nadstavená na focení. LED světla zůstávají, nátěr taky. Co se týká těch pěti vozů, tak přece to někde jde, když už ne u nás.
No, bratia Slováci, gratulácia a veľa šťastia s vašou EM488.0 [vypravci]"
A foto se dá najít kde prosím?
ElektrickaJednotka
Sobota, 10. května 2025 - 01:19:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 317
Registrován: 4-2019
Tornádo460 - poslal mi to kamarád, ten to měl z chatu na Messengeru kam to dal nějaký fíra z ValMezu. Zeptám se ho jestli to sem můžu dát, pokud ne, tak smolík.
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
Sobota, 10. května 2025 - 08:37:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 217
Registrován: 7-2024
ElektrickaJednotka:
"Tornádo460 - poslal mi to kamarád, ten to měl z chatu na Messengeru kam to dal nějaký fíra z ValMezu. Zeptám se ho jestli to sem můžu dát, pokud ne, tak smolík.
"
Dobře, předem díky :D
Pondělí, 19. května 2025 - 00:35:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 1-2015
Pár fotek z pátečního (17.5.2025) Bohumína. V sobotu ráno již na tomto místě nebyly, takže zřejmě došlo k převozu do Třebové.




(Příspěvek byl editován uživatelem Petr1988.)
Pondělí, 19. května 2025 - 08:08:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3819
Registrován: 2-2007
V sobotu ráno již na tomto místě nebyly, takže zřejmě došlo k převozu do Třebové.

V sobotu odpoledne ty šroty byly odstavené v Šunychlu, jestli všechny, to nevím....
Pondělí, 19. května 2025 - 14:02:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18531
Registrován: 11-2002
Petr1988: hezký fotky[ok], mají přesně tu atmosféru, jaká se k dané chvíli hodí... [smrt]

Člověk tak trochu zamáčkne slzu, tím spíše, když některé ty stroje viděl večer na jejich posledních vlacích v plné síle a následujícího rána už nevyjely. Nikdy...
Pondělí, 19. května 2025 - 14:55:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2312
Registrován: 3-2015
Jena:
"Petr1988: hezký fotky[ok], mají přesně tu atmosféru, jaká se k dané chvíli hodí... [smrt]
Člověk tak trochu zamáčkne slzu, tím spíše, když některé ty stroje viděl večer na jejich posledních vlacích v plné síle a následujícího rána už nevyjely. Nikdy...
"
Je to tak nějak divný, vidět ty stroje takhle. Případně na svých fotkách, kdy byli v plné síle a teď už jsou buď sešrotováné, nebo ve stavu před šrotací, případně jako muzejní. To samé i 150/1 a 350 a další. Ale zase je to nevyhnutelné. 2 - 3 generace před námi viděla skončit páry a my zase tohle.
Pondělí, 19. května 2025 - 19:32:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 3-2025
Před deseti dny uplynul rok od chvíle, kdy definitivně přestala jezdit řada 460 na dřívější lince S3 (dnešní M7) mezi žst. Přerov – Vsetín. Na památku přikládám fotky ze 7. 5. 2024 (dva dny před koncem provozu na S3) a také své vzpomínkové video.[smrt][masinka][smrt]
https://www.youtube.com/watch?v=41Nh8PwQilU&lc=UgyHFBrrMRdb9v2evR x4AaABAg

Strojmistr
Sobota, 24. května 2025 - 11:58:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 62
Registrován: 12-2017
V pondělí zmizne i ten relikt ze Šumperka. [satan]
Pondělí, 26. května 2025 - 01:25:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2009
Registrován: 11-2006
V neděli odpoledne v Šumperku vytáhli tu 460 070 + 063 405 + 460 069 odstavenou s jedním Bdtee ze 14. kusé, přidávali k tomu ještě další 2 vozy z 5t (jeden Bdtee a jeden Bdt), a pak to nechali na 10. - tak asi příprava na zítřejší odsun, co zmiňuje Strojmistr.

Středa, 28. května 2025 - 11:13:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2010
Registrován: 11-2006
Věděl byste někdo, jak to dopadlo s tou 460 070/069 ze Šumperka, byla tedy někam odvezena?
Čtvrtek, 29. května 2025 - 13:38:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3090
Registrován: 4-2011
Nějaká hlava 460 ještě stojí v Bohumíně, aspoň 13.5. jsem jí tam viděl.
Čtvrtek, 29. května 2025 - 13:42:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3091
Registrován: 4-2011
Tak koukám, že i z Bohína to zmizlo.
Fero: Ano, do Drienovskej, mám to natočené, když jsem jel kolem toho. Pak třeba přidám video.
Čtvrtek, 29. května 2025 - 14:01:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3092
Registrován: 4-2011
Video z průjezdu kolem šrotiště
Čtvrtek, 29. května 2025 - 14:12:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3093
Registrován: 4-2011
Petr1988: Pořád se mi nechce věřit, že někomu stojí za to, pro pár deka hliníku rozebrat celé okno. To já si sundal třeba koš, nebo polici, kterou doma vystavím.
Pátek, 30. května 2025 - 10:27:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 9-2017
069/070 tedy už taky někde lehne pod autogenem?
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
Pátek, 30. května 2025 - 11:07:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5348
Registrován: 6-2007
Když někomu stojí za to vylít do země elektrolyt a roztřískat články z baterek, tak co by někdo nerozmlátil a nevypáčil okno pro hliník z rámu...
Bylo zajímavé sledovat jak to v tom Bohumíně pomalu a dokonale mizí, zatímco po tom pak zůstaly jen hromady bordelu v kolejišti.
Ještě že jsou ČD takoví samaritáni a podporují tímto všechny ty chudáky [proud]
Sobota, 31. května 2025 - 23:52:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33
Registrován: 8-2024
Sonic:
"Věděl byste někdo, jak to dopadlo s tou 460 070/069 ze Šumperka, byla tedy někam odvezena?
ČT "
Neděle, 01. června 2025 - 18:51:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3240
Registrován: 2-2004
Sonic: jedna hlava z 460.069/070 stojí v Olomouci u motorové remízy.
Neděle, 01. června 2025 - 19:16:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6127
Registrován: 5-2002
Bočeli: Prý je to jiná hlava, snad 059.
Neděle, 01. června 2025 - 21:21:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 224
Registrován: 7-2024
Ví někdo zda na dopravní nostalgii v Brně bude jezdit 560.023/024? Zatím to nikde není, ale zda by někdo věděl, tak budu rád
Pondělí, 02. června 2025 - 09:58:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3094
Registrován: 4-2011
Vojtag I když je to prasárna, tak to chápu, že to olovo, nebo jiné kovy z baterií, nebo i cokoliv z elektroinstalace, která byla u 460 taky kompletně vytrhaná, zlodějům stojí za to, ale hliníkový rám okna?
Pondělí, 02. června 2025 - 10:03:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3095
Registrován: 4-2011
Jinak zaslech jsem od jednoho "divného" slovenského šotouše, že přímo z toho šroťáku někdo zachránil vložák 063.376, ví někdo něco, případně co by s ním do budoucna mělo být?
Pondělí, 02. června 2025 - 13:15:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 8-2006
Ostravské_tornádo:
"Vojtag I když je to prasárna, tak to chápu, že to olovo, nebo jiné kovy z baterií, ..."
Za mne tam byly AlFe baterky, s louhem (tuším sodným) jako náplň, žádné olovo. Přešlo se postupem času na jiný typ baterek?
Pondělí, 02. června 2025 - 13:36:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1664
Registrován: 4-2019
NiFe, Vašku...
Pondělí, 02. června 2025 - 15:13:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1628
Registrován: 8-2006
Nojoo, už je to dlooouho, co je Radek Tichý v Heršpicích obhospodařoval...[lol]
Pondělí, 02. června 2025 - 19:16:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3096
Registrován: 4-2011
NiFe budou asi trochu zpeněžitelný. Ale vylít elektrolyt do země, že ti ha*zlové se nezastaví před ničím a je jim uplně jedno, co to udělá.
Středa, 04. června 2025 - 18:48:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34
Registrován: 8-2024
Ostravské_tornádo:
"Vojtag I když je to prasárna, tak to chápu, že to olovo, nebo jiné kovy z baterií, nebo i cokoliv z elektroinstalace, která byla u 460 taky kompletně vytrhaná, zlodějům stojí za to, ale hliníkový rám okna?"

Jednu skupinku mám i nafocenou, brali rámy oken ze 460 v Bohumíně, kompletně vysesali 011 hlavu a pár vlozaků, klidně mohu poskytnout fotky na mail 😉 .nemám problém
ElektrickaJednotka
Středa, 04. června 2025 - 19:01:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 327
Registrován: 4-2019
Jo, to je fakt "dobrý" nápad, dát to někomu mailem. Nebylo by lepší, dát to na policii, když už jste měli takové štěstí a nafotili zloděje přímo při tom?
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
Čtvrtek, 05. června 2025 - 05:04:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 124
Registrován: 8-2008
Tož co čakať, šak je to énem kindermafyján... [crazy]
ČKD HULÍN nejlepši
Každyho blbca co by začal blbě mektať o hulení odkazuju na mapu České republiky - HULÍN je město.
Čtvrtek, 05. června 2025 - 11:10:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1427
Registrován: 7-2015
Však jistě, jak by mohl volat policii, když sám by musel vysvětlovat, co tam dělá... [lol]
Čtvrtek, 05. června 2025 - 13:04:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3097
Registrován: 4-2011
ElektrickaJednotka: Jasný, policie bude řešit pár kilo ukradenýho hliníků z vozu s nulovou účetní hodnotou.
Středa, 18. června 2025 - 18:09:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35
Registrován: 8-2024
Čtvrtek, 03. července 2025 - 19:23:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 7-2025
Ostravské_tornádo - čo tým myslíš že niekto zachránil slovenský vložák 063.376, lebo ja som bol pri tom ako sa šrotovalo a vložak aj s ostatnými vložák i šiel do šrotu. Jediné čo tam chýbalo boli vstupné dvere.
Tajemný_em
Čtvrtek, 03. července 2025 - 22:53:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4936
Registrován: 5-2002
Panťák 43/44 byl na letošní Rušňoparádě doplněný na pět vozů (a také o přední sběrače a nějaké drobné vzhledové úpravy). Viz střih z nějakého YT videa:



Takže ten vložák navíc byl jen dočasný a jednotka zůstane nadále čtyřvozová?
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
Pátek, 04. července 2025 - 12:49:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 7-2025
Tajemný_em - jednotka zostane 5- vozová keďže pôvodný vložený voz mal v roku 2024 pred slávnostným ukončením prevádzky “poruchu” keďže tam niekto zatiahol záchrannú brzdu a nedalo sa s ním hýbať. Ale očividne sa ho podarilo opraviť, a jednotka obdrží aj pôvodné svetlá
Pátek, 04. července 2025 - 12:52:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 7-2025
Taktiež už sú aj zverejnené noatalgické jazdy na ktoré jednotka pôjde
Pátek, 04. července 2025 - 13:31:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2343
Registrován: 3-2015
dejv1q:
"Taktiež už sú aj zverejnené noatalgické jazdy na ktoré jednotka pôjde
"
Mohl bys prosím hodit sem odkaz?
Díky.
Pátek, 04. července 2025 - 14:08:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 243
Registrován: 7-2024
Taky bych poprosil o odkaz
Pátek, 04. července 2025 - 14:34:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 208
Registrován: 6-2018
Odkaz tu:
https://nastanici.sk/kalend%C3%A1r-podujat%C3%AD

alebo

https://www.zeleznicnemuzeum.sk/userfiles/file/sk-zeleznica-2025. pdf

Podujatia:
6.9. S Pantografom do Tatier (Košice-Poprad a späť, Poprad - Starý Smokovec a späť, elektrická jednotka 460.057/058 Pantograf, električka EMU 89.009 Trojča) www.detskazeleznica.sk 0905496426

27.9. Tokajský expres (Košice-Slovenské Nové Mesto a späť, elektrická jednotka 460.043/044 Pantograf) www.detskazeleznica.sk, 0905496426

24.-26.10. Návrat Pantografu na Kysuce (Košice-Žilina-Čadca-Skalité a späť, elektrická jednotka 460.043/044 Pantograf) www.detskazeleznica.sk, 0905496426

Nedajte sa pomylit tou 460.057/058, ide o chybu. Jednotka 057/058 bola teraz na Jar zošrotovaná.

Posledná akcia ešte nie je uvedená na stránkach organizátora, ale čo mám info z rôznych zdrojov, mala by sa uskutočniť.
Pri akcii Tokajský Expres sú na stránke organizátora uvedené iné HDV než pantograf, tak uvidíme, čo potom reálne pôjde
Youtube: Pantograf 460 channel

URL: https://www.youtube.com/channel/UCUz6dVwn32q-KhOmf-Xz5IA

e-mail: pantograf460.em488@gmail.com
Tajemný_em
Pátek, 04. července 2025 - 17:23:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4937
Registrován: 5-2002
Dík za info! Který vložák je vlastně ten třetí v 43/44? O 063.361 a 364 vím.
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
Pátek, 04. července 2025 - 17:25:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2344
Registrován: 3-2015
karrah:
"Odkaz tu:
https://nastanici.sk/kalend%C3%A1r-podujat%C3%AD alebo https://www.zeleznicnemuzeum.sk/userfiles/file/sk-zeleznica-2025. pdf Podujatia: 6.9. S Pantografom do Tatier (Košice-Poprad a späť, Poprad - Starý Smokovec a späť, elektrická jednotka 460.057/058 Pantograf, električka EMU 89.009 Trojča) www.detskazeleznica.sk 0905496426 27.9. Tokajský expres (Košice-Slovenské Nové Mesto a späť, elektrická jednotka 460.043/044 Pantograf) www.detskazeleznica.sk, 0905496426 24.-26.10. Návrat Pantografu na Kysuce (Košice-Žilina-Čadca-Skalité a späť, elektrická jednotka 460.043/044 Pantograf) www.detskazeleznica.sk, 0905496426 Nedajte sa pomylit tou 460.057/058, ide o chybu. Jednotka 057/058 bola teraz na Jar zošrotovaná. Posledná akcia ešte nie je uvedená na stránkach organizátora, ale čo mám info z rôznych zdrojov, mala by sa uskutočniť. Pri akcii Tokajský Expres sú na stránke organizátora uvedené iné HDV než pantograf, tak uvidíme, čo potom reálne pôjde"
Díky. Ta akce z Košic do Skalité je hodně zajímavá. A je tam i plno dalších zajímavých akcí.
Neděle, 06. července 2025 - 01:14:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 732
Registrován: 6-2023
Tajemný_em:
"Dík za info! Který vložák je vlastně ten třetí v 43/44? O 063.361 a 364 vím."
Nejspíš 363, Posledně byl v jednotce řazen 387, ale zase tam nebyů 364. 387 byl prodán do šrotu.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/11LFgOpO0beDv2Bqgm3Gis9qc1 EQK6a-ZwXU83nV6Su4/edit?gid=2082875694#gid=2082875694
Pondělí, 07. července 2025 - 23:01:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 209
Registrován: 6-2018
Páni a keď už sme prebrali slovenskú historickú 460, nedá mi neopýtať sa na tú českú, stojacu v Chomutove. Viem, že tá už má niekoľko nostalgických jázd za sebou a aj na tej poslednej - Tornádo Expres 2 - som zachytil info, že síce snaha zorganizovať s ňou nejaké jazdy je, ale samozrejme je to hlavne o peniazoch a o vôli udržať ju v prevázdkovom stave. Ale od Októbra 2024 už ubehlo už viac ako 8 mesiacov a zatiaľ sa žiadna akcia nečrtá...

Nájde sa tu niekto, kto by vedel povedať, v akom stave aktuálne je 460.079+080 a či sú v plánoch/v príprave nejaké jazdy s ňou? Budem veľmi vďačný za každé info[wink]
Youtube: Pantograf 460 channel

URL: https://www.youtube.com/channel/UCUz6dVwn32q-KhOmf-Xz5IA

e-mail: pantograf460.em488@gmail.com
Pondělí, 07. července 2025 - 23:25:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3102
Registrován: 4-2011
Zajímavé zjevení 460 ve filmu Československé televize.
Pondělí, 07. července 2025 - 23:29:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3103
Registrován: 4-2011
dejv1q Ty ledm*dkový světla tomu mohli klidně nechat, nemusí být přece všechno tak, jak to přišlo z fabriky, ale třeba tak, jak to bylo v provozu nejdéle, nebo jako poslední.
Pondělí, 07. července 2025 - 23:48:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 577
Registrován: 7-2017
Ostravské_tornádo: A co je ještě větší perlička, že po příjezdu tornáda do stanice v Ostravě na hlavák a projití nadchodem je střih a oba dva budoucí advokáti se ocitnou v Opavě před radnicí.
Úterý, 08. července 2025 - 08:58:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3104
Registrován: 4-2011
mati To filmaři dělají běžně, že takto střídají místa. Třeba pokud znáte film Probudím se včera, je to takový celkem novodobý "scifi" film, kde většina filmu se odehrává v retrospektivě, tak ten večírek co mají na konci školního roku se odehrává v kulturním sále Lovoš v Lovosicích a když z něj vycházejí na ulici, tak projdou lítačkama co jsou ještě v tom sále v Lovosicích, ale z baráku na ulici vycházejí v Litoměřicích z nádražní budovy Litoměřice horní nádraží. I když obě budovy byly v době natáčení filmu ještě před rekonstrukcí, ten Lovoš asi nevypadal dostatečně "retro".
Jinak jako dobrá perlička tam na tom záběru tornáda je to, že na trati jede solo a do Ostarvy přijíždějí ve dvojici.
Úterý, 08. července 2025 - 09:04:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 246
Registrován: 7-2024
karrah:
"Páni a keď už sme prebrali slovenskú historickú 460, nedá mi neopýtať sa na tú českú, stojacu v Chomutove. Viem, že tá už má niekoľko nostalgických jázd za sebou a aj na tej poslednej - Tornádo Expres 2 - som zachytil info, že síce snaha zorganizovať s ňou nejaké jazdy je, ale samozrejme je to hlavne o peniazoch a o vôli udržať ju v prevázdkovom stave. Ale od Októbra 2024 už ubehlo už viac ako 8 mesiacov a zatiaľ sa žiadna akcia nečrtá...
Nájde sa tu niekto, kto by vedel povedať, v akom stave aktuálne je 460.079+080 a či sú v plánoch/v príprave nejaké jazdy s ňou? Budem veľmi vďačný za každé info[wink]"
Taky by mě zajímalo no
Pátek, 11. července 2025 - 22:26:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4178
Registrován: 12-2006
Ty Slovenské 560 jsou už všechny sešrotované kromě té jedné co je vrak v Brně? Nebo ještě nějaká existuje?
Tajemný_em
Sobota, 12. července 2025 - 23:09:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4938
Registrován: 5-2002
Prej ne. Nedávno o tom byla řeč v jedné skupině na Fb, Slováci se tam dušovali, že už neexistují ani 560.016 a 20, co léta strašily v areálu ŽOS Vrútky.

(Příspěvek byl editován uživatelem tajemný_em.)
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
Pátek, 18. července 2025 - 16:39:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 7-2025


Úterý, 22. července 2025 - 09:42:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3105
Registrován: 4-2011
Už kolují zvěsti, že má jít do šrotu i 460.079/080, co je na tom pravdy?
Úterý, 22. července 2025 - 09:53:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2063
Registrován: 11-2006
A ta 460.079/080 je teď kde?