| Diskuse » Železnice » 460 a 560 » Archiv diskuse 460 a 560 do 22. 7. 2025 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse 460 a 560 do 22. 7. 2025dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 31 Registrován: 8-2024 |
"Jen doplním Ohl, na odvoz nachystány tyto 460: 011+025+010+016+015+009. Vyfotit je všechny najednou nejde, odstavené to je mezi vozama z obou stran. " |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18459 Registrován: 11-2002 |
Rumek: to se jim to pojede, když to mají hozené na propojky... ![]() Trebovak: vzhledem k notně omezené rychlosti si myslím, že s tím nebudou moc chtít překážet na koridoru mezi tím kvantem osoby, co se tam za světla hemží. Leda by chtěli mít přehled, kdy a kde něco upadne.. PS: už se našel ten ztracený nárazník? Ne jediný.. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 32 Registrován: 8-2024 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1 Registrován: 4-2025 |
Dnes okolo 14:30 medzi Kosicami a Kysakom smerom na Poprad Tatry konvoj 5 starych zelenobielych Pantografov za zltozelenou lokomotivou 131 :-) . Foto zajtra :-) . V buducnosti to maju byt muzejne masinky :-) ? Je to kus detstva: vylety s braskom za pradedom do Kuzmic a Presova, ked pri Perone v Ke stal pripraveny rychlik na Prahu so 150kou :-) . Jedine Loky a Rusnoparada :-) . |
|
ElektrickaJednotka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 316 Registrován: 4-2019 |
460 044 už má podle fotek retro značení a čtyři sběrače. Je i pětivozová, pokud tedy nebyla jen nadstavená na focení. LED světla zůstávají, nátěr taky. Co se týká těch pěti vozů, tak přece to někde jde, když už ne u nás. No, bratia Slováci, gratulácia a veľa šťastia s vašou EM488.0 ![]()
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1633 Registrován: 3-2011 |
ke1: to mohli ísť do Drienovskej N.V. na vlečku kovošrotu.
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 215 Registrován: 7-2024 |
"460 044 už má podle fotek retro značení a čtyři sběrače. Je i pětivozová, pokud tedy nebyla jen nadstavená na focení. LED světla zůstávají, nátěr taky. Co se týká těch pěti vozů, tak přece to někde jde, když už ne u nás. No, bratia Slováci, gratulácia a veľa šťastia s vašou EM488.0 " |
|
ElektrickaJednotka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 317 Registrován: 4-2019 |
Tornádo460 - poslal mi to kamarád, ten to měl z chatu na Messengeru kam to dal nějaký fíra z ValMezu. Zeptám se ho jestli to sem můžu dát, pokud ne, tak smolík.
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 217 Registrován: 7-2024 |
"Tornádo460 - poslal mi to kamarád, ten to měl z chatu na Messengeru kam to dal nějaký fíra z ValMezu. Zeptám se ho jestli to sem můžu dát, pokud ne, tak smolík. " |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 46 Registrován: 1-2015 |
Pár fotek z pátečního (17.5.2025) Bohumína. V sobotu ráno již na tomto místě nebyly, takže zřejmě došlo k převozu do Třebové. (Příspěvek byl editován uživatelem Petr1988.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3819 Registrován: 2-2007 |
V sobotu ráno již na tomto místě nebyly, takže zřejmě došlo k převozu do Třebové. V sobotu odpoledne ty šroty byly odstavené v Šunychlu, jestli všechny, to nevím.... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18531 Registrován: 11-2002 |
Petr1988: hezký fotky , mají přesně tu atmosféru, jaká se k dané chvíli hodí... Člověk tak trochu zamáčkne slzu, tím spíše, když některé ty stroje viděl večer na jejich posledních vlacích v plné síle a následujícího rána už nevyjely. Nikdy... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2312 Registrován: 3-2015 |
"Petr1988: hezký fotky , mají přesně tu atmosféru, jaká se k dané chvíli hodí... Člověk tak trochu zamáčkne slzu, tím spíše, když některé ty stroje viděl večer na jejich posledních vlacích v plné síle a následujícího rána už nevyjely. Nikdy... " |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2 Registrován: 3-2025 |
Před deseti dny uplynul rok od chvíle, kdy definitivně přestala jezdit řada 460 na dřívější lince S3 (dnešní M7) mezi žst. Přerov – Vsetín. Na památku přikládám fotky ze 7. 5. 2024 (dva dny před koncem provozu na S3) a také své vzpomínkové video.![]() ![]() https://www.youtube.com/watch?v=41Nh8PwQilU&lc=UgyHFBrrMRdb9v2evR x4AaABAg |
|
Strojmistr
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 62 Registrován: 12-2017 |
V pondělí zmizne i ten relikt ze Šumperka. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2009 Registrován: 11-2006 |
V neděli odpoledne v Šumperku vytáhli tu 460 070 + 063 405 + 460 069 odstavenou s jedním Bdtee ze 14. kusé, přidávali k tomu ještě další 2 vozy z 5t (jeden Bdtee a jeden Bdt), a pak to nechali na 10. - tak asi příprava na zítřejší odsun, co zmiňuje Strojmistr. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2010 Registrován: 11-2006 |
Věděl byste někdo, jak to dopadlo s tou 460 070/069 ze Šumperka, byla tedy někam odvezena? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3090 Registrován: 4-2011 |
Nějaká hlava 460 ještě stojí v Bohumíně, aspoň 13.5. jsem jí tam viděl. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3091 Registrován: 4-2011 |
Tak koukám, že i z Bohína to zmizlo. Fero: Ano, do Drienovskej, mám to natočené, když jsem jel kolem toho. Pak třeba přidám video. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3092 Registrován: 4-2011 |
Video z průjezdu kolem šrotiště |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3093 Registrován: 4-2011 |
Petr1988: Pořád se mi nechce věřit, že někomu stojí za to, pro pár deka hliníku rozebrat celé okno. To já si sundal třeba koš, nebo polici, kterou doma vystavím. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1181 Registrován: 9-2017 |
069/070 tedy už taky někde lehne pod autogenem?
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5348 Registrován: 6-2007 |
Když někomu stojí za to vylít do země elektrolyt a roztřískat články z baterek, tak co by někdo nerozmlátil a nevypáčil okno pro hliník z rámu... Bylo zajímavé sledovat jak to v tom Bohumíně pomalu a dokonale mizí, zatímco po tom pak zůstaly jen hromady bordelu v kolejišti. Ještě že jsou ČD takoví samaritáni a podporují tímto všechny ty chudáky ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33 Registrován: 8-2024 |
"Věděl byste někdo, jak to dopadlo s tou 460 070/069 ze Šumperka, byla tedy někam odvezena? ČT " |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3240 Registrován: 2-2004 |
Sonic: jedna hlava z 460.069/070 stojí v Olomouci u motorové remízy. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6127 Registrován: 5-2002 |
Bočeli: Prý je to jiná hlava, snad 059. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 224 Registrován: 7-2024 |
Ví někdo zda na dopravní nostalgii v Brně bude jezdit 560.023/024? Zatím to nikde není, ale zda by někdo věděl, tak budu rád |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3094 Registrován: 4-2011 |
Vojtag I když je to prasárna, tak to chápu, že to olovo, nebo jiné kovy z baterií, nebo i cokoliv z elektroinstalace, která byla u 460 taky kompletně vytrhaná, zlodějům stojí za to, ale hliníkový rám okna? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3095 Registrován: 4-2011 |
Jinak zaslech jsem od jednoho "divného" slovenského šotouše, že přímo z toho šroťáku někdo zachránil vložák 063.376, ví někdo něco, případně co by s ním do budoucna mělo být? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1627 Registrován: 8-2006 |
"Vojtag I když je to prasárna, tak to chápu, že to olovo, nebo jiné kovy z baterií, ..." |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1664 Registrován: 4-2019 |
NiFe, Vašku... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1628 Registrován: 8-2006 |
Nojoo, už je to dlooouho, co je Radek Tichý v Heršpicích obhospodařoval...![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3096 Registrován: 4-2011 |
NiFe budou asi trochu zpeněžitelný. Ale vylít elektrolyt do země, že ti ha*zlové se nezastaví před ničím a je jim uplně jedno, co to udělá. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 34 Registrován: 8-2024 |
"Vojtag I když je to prasárna, tak to chápu, že to olovo, nebo jiné kovy z baterií, nebo i cokoliv z elektroinstalace, která byla u 460 taky kompletně vytrhaná, zlodějům stojí za to, ale hliníkový rám okna?" Jednu skupinku mám i nafocenou, brali rámy oken ze 460 v Bohumíně, kompletně vysesali 011 hlavu a pár vlozaků, klidně mohu poskytnout fotky na mail 😉 .nemám problém |
|
ElektrickaJednotka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 327 Registrován: 4-2019 |
Jo, to je fakt "dobrý" nápad, dát to někomu mailem. Nebylo by lepší, dát to na policii, když už jste měli takové štěstí a nafotili zloděje přímo při tom?
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 124 Registrován: 8-2008 |
Tož co čakať, šak je to énem kindermafyján... ![]()
ČKD HULÍN nejlepši
Každyho blbca co by začal blbě mektať o hulení odkazuju na mapu České republiky - HULÍN je město. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1427 Registrován: 7-2015 |
Však jistě, jak by mohl volat policii, když sám by musel vysvětlovat, co tam dělá... ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3097 Registrován: 4-2011 |
ElektrickaJednotka: Jasný, policie bude řešit pár kilo ukradenýho hliníků z vozu s nulovou účetní hodnotou. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35 Registrován: 8-2024 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1 Registrován: 7-2025 |
Ostravské_tornádo - čo tým myslíš že niekto zachránil slovenský vložák 063.376, lebo ja som bol pri tom ako sa šrotovalo a vložak aj s ostatnými vložák i šiel do šrotu. Jediné čo tam chýbalo boli vstupné dvere. |
|
Tajemný_em
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4936 Registrován: 5-2002 |
Panťák 43/44 byl na letošní Rušňoparádě doplněný na pět vozů (a také o přední sběrače a nějaké drobné vzhledové úpravy). Viz střih z nějakého YT videa: Takže ten vložák navíc byl jen dočasný a jednotka zůstane nadále čtyřvozová?
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2 Registrován: 7-2025 |
Tajemný_em - jednotka zostane 5- vozová keďže pôvodný vložený voz mal v roku 2024 pred slávnostným ukončením prevádzky “poruchu” keďže tam niekto zatiahol záchrannú brzdu a nedalo sa s ním hýbať. Ale očividne sa ho podarilo opraviť, a jednotka obdrží aj pôvodné svetlá |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3 Registrován: 7-2025 |
Taktiež už sú aj zverejnené noatalgické jazdy na ktoré jednotka pôjde |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2343 Registrován: 3-2015 |
Mohl bys prosím hodit sem odkaz? Díky. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 243 Registrován: 7-2024 |
Taky bych poprosil o odkaz |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 208 Registrován: 6-2018 |
Odkaz tu: https://nastanici.sk/kalend%C3%A1r-podujat%C3%AD alebo https://www.zeleznicnemuzeum.sk/userfiles/file/sk-zeleznica-2025. pdf Podujatia: 6.9. S Pantografom do Tatier (Košice-Poprad a späť, Poprad - Starý Smokovec a späť, elektrická jednotka 460.057/058 Pantograf, električka EMU 89.009 Trojča) www.detskazeleznica.sk 0905496426 27.9. Tokajský expres (Košice-Slovenské Nové Mesto a späť, elektrická jednotka 460.043/044 Pantograf) www.detskazeleznica.sk, 0905496426 24.-26.10. Návrat Pantografu na Kysuce (Košice-Žilina-Čadca-Skalité a späť, elektrická jednotka 460.043/044 Pantograf) www.detskazeleznica.sk, 0905496426 Nedajte sa pomylit tou 460.057/058, ide o chybu. Jednotka 057/058 bola teraz na Jar zošrotovaná. Posledná akcia ešte nie je uvedená na stránkach organizátora, ale čo mám info z rôznych zdrojov, mala by sa uskutočniť. Pri akcii Tokajský Expres sú na stránke organizátora uvedené iné HDV než pantograf, tak uvidíme, čo potom reálne pôjde
Youtube: Pantograf 460 channel
URL: https://www.youtube.com/channel/UCUz6dVwn32q-KhOmf-Xz5IA e-mail: pantograf460.em488@gmail.com |
|
Tajemný_em
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4937 Registrován: 5-2002 |
Dík za info! Který vložák je vlastně ten třetí v 43/44? O 063.361 a 364 vím.
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2344 Registrován: 3-2015 |
"Odkaz tu: https://nastanici.sk/kalend%C3%A1r-podujat%C3%AD alebo https://www.zeleznicnemuzeum.sk/userfiles/file/sk-zeleznica-2025. pdf Podujatia: 6.9. S Pantografom do Tatier (Košice-Poprad a späť, Poprad - Starý Smokovec a späť, elektrická jednotka 460.057/058 Pantograf, električka EMU 89.009 Trojča) www.detskazeleznica.sk 0905496426 27.9. Tokajský expres (Košice-Slovenské Nové Mesto a späť, elektrická jednotka 460.043/044 Pantograf) www.detskazeleznica.sk, 0905496426 24.-26.10. Návrat Pantografu na Kysuce (Košice-Žilina-Čadca-Skalité a späť, elektrická jednotka 460.043/044 Pantograf) www.detskazeleznica.sk, 0905496426 Nedajte sa pomylit tou 460.057/058, ide o chybu. Jednotka 057/058 bola teraz na Jar zošrotovaná. Posledná akcia ešte nie je uvedená na stránkach organizátora, ale čo mám info z rôznych zdrojov, mala by sa uskutočniť. Pri akcii Tokajský Expres sú na stránke organizátora uvedené iné HDV než pantograf, tak uvidíme, čo potom reálne pôjde" |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 732 Registrován: 6-2023 |
Nejspíš 363, Posledně byl v jednotce řazen 387, ale zase tam nebyů 364. 387 byl prodán do šrotu. https://docs.google.com/spreadsheets/d/11LFgOpO0beDv2Bqgm3Gis9qc1 EQK6a-ZwXU83nV6Su4/edit?gid=2082875694#gid=2082875694 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 209 Registrován: 6-2018 |
Páni a keď už sme prebrali slovenskú historickú 460, nedá mi neopýtať sa na tú českú, stojacu v Chomutove. Viem, že tá už má niekoľko nostalgických jázd za sebou a aj na tej poslednej - Tornádo Expres 2 - som zachytil info, že síce snaha zorganizovať s ňou nejaké jazdy je, ale samozrejme je to hlavne o peniazoch a o vôli udržať ju v prevázdkovom stave. Ale od Októbra 2024 už ubehlo už viac ako 8 mesiacov a zatiaľ sa žiadna akcia nečrtá... Nájde sa tu niekto, kto by vedel povedať, v akom stave aktuálne je 460.079+080 a či sú v plánoch/v príprave nejaké jazdy s ňou? Budem veľmi vďačný za každé info ![]()
Youtube: Pantograf 460 channel
URL: https://www.youtube.com/channel/UCUz6dVwn32q-KhOmf-Xz5IA e-mail: pantograf460.em488@gmail.com |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3102 Registrován: 4-2011 |
Zajímavé zjevení 460 ve filmu Československé televize. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3103 Registrován: 4-2011 |
dejv1q Ty ledm*dkový světla tomu mohli klidně nechat, nemusí být přece všechno tak, jak to přišlo z fabriky, ale třeba tak, jak to bylo v provozu nejdéle, nebo jako poslední. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 577 Registrován: 7-2017 |
Ostravské_tornádo: A co je ještě větší perlička, že po příjezdu tornáda do stanice v Ostravě na hlavák a projití nadchodem je střih a oba dva budoucí advokáti se ocitnou v Opavě před radnicí. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3104 Registrován: 4-2011 |
mati To filmaři dělají běžně, že takto střídají místa. Třeba pokud znáte film Probudím se včera, je to takový celkem novodobý "scifi" film, kde většina filmu se odehrává v retrospektivě, tak ten večírek co mají na konci školního roku se odehrává v kulturním sále Lovoš v Lovosicích a když z něj vycházejí na ulici, tak projdou lítačkama co jsou ještě v tom sále v Lovosicích, ale z baráku na ulici vycházejí v Litoměřicích z nádražní budovy Litoměřice horní nádraží. I když obě budovy byly v době natáčení filmu ještě před rekonstrukcí, ten Lovoš asi nevypadal dostatečně "retro". Jinak jako dobrá perlička tam na tom záběru tornáda je to, že na trati jede solo a do Ostarvy přijíždějí ve dvojici. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 246 Registrován: 7-2024 |
"Páni a keď už sme prebrali slovenskú historickú 460, nedá mi neopýtať sa na tú českú, stojacu v Chomutove. Viem, že tá už má niekoľko nostalgických jázd za sebou a aj na tej poslednej - Tornádo Expres 2 - som zachytil info, že síce snaha zorganizovať s ňou nejaké jazdy je, ale samozrejme je to hlavne o peniazoch a o vôli udržať ju v prevázdkovom stave. Ale od Októbra 2024 už ubehlo už viac ako 8 mesiacov a zatiaľ sa žiadna akcia nečrtá... Nájde sa tu niekto, kto by vedel povedať, v akom stave aktuálne je 460.079+080 a či sú v plánoch/v príprave nejaké jazdy s ňou? Budem veľmi vďačný za každé info " |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4178 Registrován: 12-2006 |
Ty Slovenské 560 jsou už všechny sešrotované kromě té jedné co je vrak v Brně? Nebo ještě nějaká existuje? |
|
Tajemný_em
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4938 Registrován: 5-2002 |
Prej ne. Nedávno o tom byla řeč v jedné skupině na Fb, Slováci se tam dušovali, že už neexistují ani 560.016 a 20, co léta strašily v areálu ŽOS Vrútky. (Příspěvek byl editován uživatelem tajemný_em.)
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4 Registrován: 7-2025 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3105 Registrován: 4-2011 |
Už kolují zvěsti, že má jít do šrotu i 460.079/080, co je na tom pravdy? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2063 Registrován: 11-2006 |
A ta 460.079/080 je teď kde? |