Diskuse » Železnice » Nákladní vozy » Archiv diskuse Nákladní vozy do 15. 7. 2025 « předcházející | další »

Archiv diskuse Nákladní vozy do 15. 7. 2025

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Statistik
Pondělí, 05. května 2025 - 17:34:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7696
Registrován: 6-2004
Ono to nebylo o dvou vagonech. Tohle jsem ulovil za dva dny v roce 2010.

Já jsem to nemyslel obecně, ale na ten sirouhlík. A ten, jestli dobře vidím, jel opravdu jen ve dvou vozech. Oproti tomu čpavek i rusáci a postsovětské národy ze zvyku obvykle vozí v dloooouhých ucelenkách, pokud to tedy nejede k nějakému "last mile" maloodběrateli.
Navíc ty vozy na čpavek jsou ukrajinské (a jestli dobře čtu, tak patří společnosti Rivneazot, tedy jely z Horodku u Rivného). To znamená, že to měly to na Slovensko sice stále relativně daleko na naše poměry, ale pořád to byla cca třikrát kratší cesta, než měl ten sirouhlík z Volgogradu.
Evidentně se to ale tehdy vyplatilo.
Pepa_kox
Středa, 07. května 2025 - 21:38:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4657
Registrován: 9-2005
Kvituji plodnou a symyslupnou diskuzi[ok]

Přidám na kouknutí dva kotle, které už asi nikdy nikam nepojedou. U bývalé Lovochemie mám vyfocen i výrobní štítek, ale je absolutně nečitelný.


Neboj se toho co nevidíš. Boj se toho, že neuvidíš vůbec nic!
Čtvrtek, 08. května 2025 - 17:10:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 5-2017
Dobrý den,
Má nekdo dalsi informace otéto rade Legios 194... ?

194078 az 194093 / 2018 = 33 54 CZ-WASCO 7846 405 az 420
194172 az 194183 / 2018 = 33 54 CZ-WASCO 7846 593 az 604
194356 / 2018 = 33 54 CZ-LGSL 7846 800
194371 az 194424 / 2018 = 37 80 D-ERR 7929 110 az 163
194436 az 194443 / 2018 = 33 54 CZ-WASCO 7830 001 az 008
194456 az 194468 / 2018 = 37 80 D-ERR 7929 165 az 177
194490 az 194510 / 2018-19 = 33 54 CZ-WASCO 7830 030 az 050
194512 az 194513 / 2018 = 37 80 D-ERR 7929 178 az 179
194526 / 2018 = 37 80 D-ERR 7929 190
194588 az 194626 / 2019 = 33 54 CZ-WASCO 7830 052 az 090
194627 az 194638 / 2019 = 37 80 D-ERR 7929 201 az 212
194639 az 194655 = 33 54 Cz-WASCO 7830 091 az 107
194683 / 2019 = 33 54 Cz-WASCO 7830 125
194854 / 2019 = 37 80 D-ERR 7840 095
194869 az 194876 / 2019 = 37 80 D-ERR 7840 104 az 111

Dekuju. Horst
Pátek, 09. května 2025 - 16:22:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 432
Registrován: 11-2010
Omlouvám se že narušuji odbornou diskuzi o cisternách ale mohl bych se zeptat, kolik měla ČSD a později ŽSR výměnných normálně rozchodných podvozků? A jak byly skladovány (podle propagandy minulé doby v největším suchozemském přístavu) v Čierné nad Tisou?
Pátek, 09. května 2025 - 19:12:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1403
Registrován: 7-2017
Tady je skladování podvozků osobních vozů v Čopu z roku 1984. U těch nákladních to bylo asi obdobné.

Pátek, 09. května 2025 - 19:39:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 433
Registrován: 11-2010
To Viki59: Děkuji. Tak trochu jsem si to myslel, ale co kdyby. A na osobní jsem nevzpomněl.[happy]
A zrovna tady bych myslel, (asi přímý a pravidelný spoj do Milovic) že ty podvozky by byly někde připravené na koleji.
Pátek, 09. května 2025 - 20:06:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 434
Registrován: 11-2010
https://mapy.cz/letecka?q=%C4%8Cierna%20nad%20Tisou&source=osm&id =1015712470&x=22.1380265&y=48.5595987&z=19
Není to ono na co jsem se ptal???
Pátek, 09. května 2025 - 23:04:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 696
Registrován: 11-2018
Už dlhšie som nestretol vozne Hadgs, nasadzuje ich ZSSKC niekde?
Sobota, 10. května 2025 - 00:33:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1404
Registrován: 7-2017
Libor169:
Tady je převazování rychlíkového vozu v Čopu.
Sobota, 10. května 2025 - 06:32:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 435
Registrován: 11-2010
to Viki59: Děkuji za reakci. Hodíte mi do mých teorií vidle.[happy][happy]
Ale donutilo mě to, prozkoumat i Ukrajinskou stranu, a dle map ten váš obrázek (osobní vůz) je z Chop-Perevalchovna i ty podvozky by se dali spočítat. Ale nákladní vozy se převazují v Maťovcích? Na tom odkazu z Mapy.cz by to i odpovídalo, že v té hale. A i v roce 2019 (aktuální snímek mapy.cz) tam byl poměrně slušný provoz.
Sobota, 10. května 2025 - 06:54:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5328
Registrován: 6-2007
Převazovna v Maťovcích už nějaký čas nefunguje, teď pouze v Čierne.
jagg
Sobota, 10. května 2025 - 12:19:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1348
Registrován: 5-2012
Jaké typy podvozků vlastně byly a jsou používány pro rozchod 1435mm pro osobní a nákladní vozy postsovětských zemí v provozu v civilizaci?
Mladějov
Sobota, 10. května 2025 - 13:39:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24270
Registrován: 3-2007
Prosím Čop, ne (poměrně hloupě) v anglické transkripci Chop, jste snad Slovan.

Jinak by mne zajímala praxe v převazování osobních vozů ČSD, protože třeba pro zájezdové vozy byly široké podvozky deponovány v Čierné (podle čísel vozů, ke každému provozovanému tam byl konkrétní podvozek z výroby, čímž netvrdím, že dostával konkrétní vůz konkrétní podvozky, to by se z toho zbláznili) a zřejmě se převazovaly tam - že by se posílaly podvozky ad hoc do Čopu dost pochybuji. Jedině nějaký trvalý kontingent průběžně obměňovaný.

Chtělo by to nějakého znalého pamětníka. Tohle je celkem neznámá problematika/oblast.
Sobota, 10. května 2025 - 15:58:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1634
Registrován: 3-2011
jagg: pre nákladné je typ Diamond.
EDIT: Bastions: Hadgs tvorili kolorit žst. Michalovce (snáď pre miestnú sladovňu), aktuálne ale neviem.

(Příspěvek byl editován uživatelem Fero.)
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Sobota, 10. května 2025 - 17:15:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1586
Registrován: 9-2010
Fero:
"EDIT: Bastions: Hadgs tvorili kolorit žst. Michalovce (snáď pre miestnú sladovňu), aktuálne ale neviem"

Aktuálně jsou Michalovce odříznuté, ovšem i před výlukou se zde tyto vozy už nevyskytovaly.
Neděle, 11. května 2025 - 16:21:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 436
Registrován: 11-2010
To Mladějov:[happy][happy]Omlouvám se, jsem to převzal z Mapy.cz, ale Ukrajina je už asi v Google maps a hlavní název je anglicky. Při druhé návštěvě toho místa jsem na to koukal. Ale hlavně že se dohledalo místo.
Jinak ještě se taky připojím k Mladějovi, a já se optám, zda se vůbec převazovaly osobní vozy?? Nákladní asi né.
Pátek, 16. května 2025 - 11:13:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 870
Registrován: 2-2009
Bastions:
Já si je fotil v NMnV taky a tuším správně, že skončily v kovošrotu asi 500 metrů od nádraží? Viděno z vlaku směr Čachtice. Vlečku jsem prošel, ale je tam vysoká brána a vysoký plot.


http://marek275.rajce.idnes.cz/
Úterý, 20. května 2025 - 16:33:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 342
Registrován: 3-2011
Neměl by tady někdo výkres vozu Lgnss, který se vyráběl ve Studénce a používá ho švýcarská pošta?

Alespoň "typák" by stačil. Děkuji.
Úterý, 20. května 2025 - 16:58:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 343
Registrován: 3-2011
P.S. - vozy projektovala českolipská konstrukční kancelář LKKV a vyráběly se na samém konci devadesátých let
Středa, 21. května 2025 - 13:41:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 803
Registrován: 3-2013
[fotic]

Středa, 21. května 2025 - 15:25:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2796
Registrován: 9-2011
Bagr_poclain:
"Bastions:
Já si je fotil v NMnV taky a tuším správně, že skončily v kovošrotu asi 500 metrů od nádraží? Viděno z vlaku směr Čachtice. Vlečku jsem prošel, ale je tam vysoká brána a vysoký plot.

"
Tak už je po nich? Minimálně vozy 2601 028-6 a 033-6 (spolu s dalšími 22) byly ve dnech 5. - 7. 12. 2021 v sile v Opavě na nakládce ječmene. Ten pak mířil do Michalovců. Prázdnou soupravu přivezla až do Opavy 131.087 / 088, loženou odvezla 131.035 / 036 (a z Bystřice to strkala 182.168). To byla akce!


Pátek, 23. května 2025 - 21:36:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 2-2021
Libor169
V roku 1998 mala v Maťovciach ŽSR 908 normálnerozchodných podvozkov určených na preväzovanie širokorozchodných vozňov (časopis Žsemafor 1998, č. 11, článok na str. 4-5; str. 5 vpravo hore). Je tam aj snímka žeriavu a vidieť aj ich uloženie.
Sobota, 24. května 2025 - 21:44:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6109
Registrován: 11-2006
Já dám k dobru pro ilustraci svůj snímek z léta 2017, kdy už byla převazovna v Maťovcích "out of service". To kvantum podvozků je tam vidět.
K převazování WLAB nebo jiných vozů ČSD jen moje domněnka, že v Čiernej nad Tisou na tyto operace byla způsobilá snad jen opravna nákladních vozů. Což se neslučuje s převazem vozů během pobytu vlaku v žst. Čierna n.T. Podle mého byly i podvozky ČSD dlouhodobě smluvně uskladněny v převazovně v Čopu, protože to je široko daleko jediné místo, k tomuto účelu určené. V celém uzlu ČnT je/bylo 11.překládacích ramp, ale nikdy jsem si nevšiml, že by se tam převazovaly os.vozy.

http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Němec_z_ova
Sobota, 24. května 2025 - 22:22:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4950
Registrován: 4-2009
Nad převazováním osobních vozů můžete bádat na vlaky.net[wink] Máte tam zachycenu i výměnu spřáhla.
Mufloni nepatří na koleje[pozor][pozor][pozor]
Neděle, 25. května 2025 - 04:30:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 373
Registrován: 9-2017
Jenom bych opravil tu často opakovanou a v česku skoro univerzální chybu - podvozky s litými postranicemi, používané téměř jako jediný typ podvozku v nákladní dopravě na celém světě mimo Evropu (V Austrálii až do rychlosti 115 km/h pod kontejnerovými vozy) nejsou a nikdy nebyly podvozky Diamond, ale Bettendorf (a ještě lépe AAR typ Y). Podvozek Diamond (diamond frame bogie/truck), občas taky Arch-bar, je jen a pouze podvozek s postranicemi tvořenými ocelovou pásovinou, protože při pohledu z boku připomínají "diamant".


(Příspěvek byl editován uživatelem vojtasTS29.)
Němec_z_ova
Neděle, 25. května 2025 - 05:35:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4951
Registrován: 4-2009
vojtasTS29: Člověče, jste si jistý?[wink]


Že by se páni inženýři Dušan Kos a Josef Procházka v knize Pojezdy a podvozky železničních vozů v roce 1964 mýlili?

PS: Pro klid své duše jsem ještě zkusil strýčka Google. Máte pravdu, u podvozků Diamond nabízí převážně snímky podvozků z pásoviny, v druhém případě pak jde o lité bočnice.
Ale stejně jsem našel výjimku. Spiknutí tedy může být širší, než by odpovídalo našemu rybníčku[wink]


(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)
Mufloni nepatří na koleje[pozor][pozor][pozor]
Statistik
Pondělí, 26. května 2025 - 06:52:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7707
Registrován: 6-2004
Má pravdu, ale už se tomu "Bettendorfu" v některých zemích (včetně Německa) nadává do diamondů tak dlouhá desetiletí, že je to dnes asi už jedno.

Těch dalších vývojových variant Diamondu (a to včetně Bettendorfu, který se sice v principu konstrukce/vypružení/vůlí od Diamondu liší, ale pořád z toho Diamondu vychází), bylo několik, vznikly v různých částech světa, a někde se používají (a vyvíjejí) dodnes. Takže bych asi vynechal dost zavádějící spojitost s klasifikací podle "americké UIC" (AAR). Ta s Evropou, Indií nebo Čínou má společného pramálo.
Středa, 28. května 2025 - 00:47:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 709
Registrován: 11-2018
Poradí niekto prosím písmenkové značenie?
ŽSR presvitá, Gb??? nie.
Číslo: 42 56 154 2 235-8
Petr_k
Středa, 28. května 2025 - 01:31:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14363
Registrován: 4-2003
Gbqs 9-115.2
DIE VERGELTUNGSAFFE!

Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava)
Středa, 28. května 2025 - 15:20:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 82
Registrován: 3-2023
V našej armáde asi menej vídaný typ.


Statistik: mimochodom mohol by som poprosiť kontakt na mail? Ešte by sa u mňa našlo zopár fotiek ktoré by vás mohli zaujímať.
Středa, 28. května 2025 - 18:55:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 711
Registrován: 11-2018
Vďaka.
Vagonet
Sobota, 07. června 2025 - 13:04:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1195
Registrován: 7-2017
Mcx
Neděle, 08. června 2025 - 09:07:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2554
Registrován: 2-2006
Článek k vozům Slps
odkaz

Web:
parostroj.net
ostramo.parostroj.net
Neděle, 08. června 2025 - 22:58:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 9-2023
Pánové, nemáte někdo prosím fotografie "buřtového" vozu Uacs 521.1 51 konstrukční skupiny, nejlépe z dob ČSD, ideálně samotného prototypu? Případně aspoň, jaké měl prototyp číslo? Či vyšel někde o něm nějaký článek?
jagg
Pondělí, 09. června 2025 - 00:50:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1351
Registrován: 5-2012
Možná ZDE?
Pondělí, 09. června 2025 - 06:09:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 9-2023
Díky Jaggu,leč to znám. Tam je prototyp vyfocen tak nešťastně, že číslo nevidět. Zrovna tam musel strčit palici ten týpek s kufříkem. :-)
Statistik
Pondělí, 09. června 2025 - 07:38:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7713
Registrován: 6-2004
JuraHT: Tam je prototyp vyfocen tak nešťastně, že číslo nevidět.
A popisku pod fotkou jste četl?
Pondělí, 09. června 2025 - 16:01:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 9-2023
Statistik:
"JuraHT: Tam je prototyp vyfocen tak nešťastně, že číslo nevidět.
A popisku pod fotkou jste četl?"
Nyní ano, v původní verzi článku, kterou mám uloženou, však číslo nefiguruje. Viz. přiložený screen.

I tak by mě zajímalo umístění a přesný vzhled popisu s číslem, případně dalších.


(Příspěvek byl editován uživatelem JuraHT.)

(Příspěvek byl editován uživatelem JuraHT.)
Mcx
Úterý, 10. června 2025 - 15:38:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2555
Registrován: 2-2006
Popis vozu

Web:
parostroj.net
ostramo.parostroj.net
Úterý, 10. června 2025 - 21:47:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 9-2023
Mcx:
"Popis vozu
"
Jejda, díky moc, Milane, to je přesně ono!
Regpetrs
Pátek, 20. června 2025 - 13:36:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1318
Registrován: 2-2007
VojtaTS29: Diamond je diamant, ale též kosočtverec. Myslím, že druhý význam k podvozkům pasuje lépe.
Pátek, 20. června 2025 - 19:43:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1199
Registrován: 4-2022
VojtaTS29: to je takový překladatelský oříšek. Je to jako když se někdo hádá, že gurmán nemůže být labužník, protože ve francouzštině... - jenže my jsme v češtině.
Tady se říká všem severoamerickým trojdílným podvozkům prostě diamond, a je zbytečné dělat chytřejšího. A v Americe se to dělí na mraky typů. A mezi nimi i ten nýtovaný diamond.
Pro změnu v Americe je diamond cokoliv co má tvar kosočtverce, nebo spláclého šestiúhelníku. Tady máte diamond cihly:
https://www.alamy.com/stock-photo-diamond-shape-brick-wall-chimne y-stack-keble-college-oxford-england-80460052.html
baňaté komíny na lokomotivách jsou taky diamond:
https://ross-crain.com/south-park-line/plan-collections/smoke-sta cks-domes.htm
prostě cokoliv.

Kouzlo překladu. Kolik třešní, tolik višní.
Tak jako přízemí je první patro
miliarda je bilión
a hmotnost na nápravu se nepočítá až na kolejnici, ale opravdu, jak řečeno, na nápravě (tj. v ložiskách) a liší se tedy právě o vlastní hmostnost nápravy.
Pátek, 20. června 2025 - 20:39:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1641
Registrován: 3-2011
přízemí je první patro
prvé podlažie
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Pátek, 20. června 2025 - 21:19:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 718
Registrován: 11-2018
Interval 7883 Zaes je u ZSSKC vymierajúci druh alebo kde sú tieto vozne nasadzované?
Pondělí, 14. července 2025 - 21:10:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 83
Registrován: 3-2023
Zdravím, nestretol sa niekdo s izolovanými Zaes 7884 51x a 75x majiteľa NCHZ? 6 kusom zostal pôvodný kotol s izoláciou - z toho 5ks slúžilo na Slovaprop a posledný kus na Slovamyl. Snažím sa vypátrať kde mohli chodiť, keďže sú prevažne zdokumentované v blízkosti Bratislavy okolo roku 2005. Ďakujem
Pondělí, 14. července 2025 - 22:21:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2952
Registrován: 11-2005
Tak například 33 56 788 4518 - 1 NCHZ jel v lednu 2012 do Čech s chlorňanem, jestli to nějak pomůže [wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pondělí, 14. července 2025 - 23:07:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 84
Registrován: 3-2023
Práve o tie na chlórňan a HCl mi nejde [happy], pokiaľ viem jazdia doteraz, ale ďakujem.
Statistik
Úterý, 15. července 2025 - 08:31:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7718
Registrován: 6-2004
Polnáč: klidně jste mohl napsat na mail, i když moje reakční doby znáte (nebo poslat soukromou zprávu odsud z K-reportu přes ty ikony u příspěvku), aby tady naše diskuze opět někomu nepřekážela.

Ty vozy na slovaprop (a jeden z nich na slovamyl) mám focené - celkem čtyři 788 45 a jeden 788 47. Jde o normální Rahi 9-321.1 a Rahi 9-321.3 - z pohledu laika jde o identické typy vozů.
Jejich pohyby do detailu neznám. Z 788 47 byly prokazatelně dva vozy v ČR po roce 2004, přičemž jako přepravovanou látku v NL mám uvedenou kyselinu chlorovodíkovou do Pardubic-Rosic n. L., tedy k "Miramovi"[happy]. Z nich má Miram focený například 7884 748. Šlo o rekonstruovaný vůz s noovým kotlem.
O tom, že by v ČR někdy po roce 2000 byl nějaký vůz se slovamylem nebo slovapropem, osobně celkem pochybuju, ale berte to jen jako můj názor.

Vozy v intervalu 788 45 byly v ČR prokazatelně přinejmenším tyto: 7884 517 a 518. Šlo o už zmíněné přepravy chlornanu sodného do Pardubic-Rosic n. L. nebo do EURO-ŠARMu ve Slatiňanech (dnes OQEMA), což je distributor chemikálií především pro menší odběratele, resp. v menších baleních, než distribuují sami výrobci. Tyhle vozy ale mají dosazený nový kotel s novou (a jinou) armaturou a jsou určené právě na ten chlornan.

Tradiční PS: z čísel vozů nic světoborného nedovozujte. V intervalech 788 45xx a 788 47xx jsou naházené různé vozy různých majitelů. Novácké ChZ v tom mají jen vždy výseč pro svoje vozy. Ty hliníkové Rahi dvou továrních typů jsou v tomhle případě ucelená výseč čísel, seřazených za sebou.
Úterý, 15. července 2025 - 10:20:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 85
Registrován: 3-2023
Statistik: chcel som napísať na mail, ale keďže vám ikona pri príspevku nefunguje tak nemám ako [happy]. Mne pokiaľ viem funguje, prípadne mi pošlite aj prázdny mail.

Každopádne ďakujem za rozsiahlu odpoveď. Zaujalo ma práve to že tie izolované vozne sa celkom často vyskytovali "vonku" napr. aj v roku 2008. Ale zatiaľ o nijakom podniku ktoré tieto 2 látky spracovával neviem a hlavne sa neskôr uvádza že všetkých 6ks (Rahi) slúžilo ako podnikový sklad.
Čo sa týka výr. čísel a pár info tie mám, ale chýbajú celkom fotky. Pre zaujímavosť, 7884 513-2 na Slovaprop mal podstúpiť revíziu v roku 2009.
Tu je napríklad "sedmička" v Bratislave (druhý vozeň), samozrejme z takejto fotky ide číslo asi len ťažko identifikovať
Statistik
Úterý, 15. července 2025 - 11:15:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7719
Registrován: 6-2004
Mail na mě máte celou dobu, už jsme si psali.
Soukromé zprávy odsud z K-repu mi normálně chodí, tak nevím, proč Vám to nefunguje. Zkuste se doptat administrátorů.
Úterý, 15. července 2025 - 12:19:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 86
Registrován: 3-2023
Tak mail sa mi podarilo nájsť, tak dúfam že je to on. Správu som vám poslal.
Úterý, 15. července 2025 - 12:24:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1654
Registrován: 8-2006
Statistik: na obranu Polnáče - i mně se Tvůj mail ani nabídka soukromé zprávy u Tebe nezobrazuje. spíš Ty nemáš něco povolené[wink]
Statistik
Úterý, 15. července 2025 - 14:20:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7720
Registrován: 6-2004
Tak to se něco muselo změnit tady, protože já do nastavení nezasahoval. A není to tak dávno, co mi odtud nějaká SZ přišla. Tak nevím, ale kouknu na to.
Úterý, 15. července 2025 - 15:48:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 4-2023
Dotaz nemá někdo vyfoceny Ua-x předělany z Easu ?
Statistik
Úterý, 15. července 2025 - 15:53:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7721
Registrován: 6-2004
C3rv: já mám.
Statistik
Úterý, 15. července 2025 - 16:01:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7722
Registrován: 6-2004
Ad Vasekpetr1 a Polnáč:

v nastavení profilu jsem našel toto: "Neposílej mi soukromé zprávy od ostatních uživatelů diskuse". Měl jsem a mám to nezaškrtnuté. Žádné jiné nastavení, které by mohlo blokovat možnost zaslání SZ od ostatních uživatelů, jsem tam nenašel. Tak nevím, ale podle všeho by to mělo fungovat.
Úterý, 15. července 2025 - 16:49:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 88
Registrován: 3-2023
Statistik: ako pozerám tak by to malo ísť. Každopádne ako som písal, na mail ktorý som našiel som vám poslal správu + fotky. Tak hádam to prišlo
Statistik
Úterý, 15. července 2025 - 16:50:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7723
Registrován: 6-2004
Ano, mail přišel a ty předešlé dohledám.
Úterý, 15. července 2025 - 16:55:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 4-2023
Statistik: mužů poprosit ?[happy]
Statistik
Úterý, 15. července 2025 - 19:53:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7724
Registrován: 6-2004
Máte to v mailu.