| Diskuse » Železnice » Ostatní země » Archiv diskuse Ostatní země do 20. 7. 2025 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse Ostatní země do 20. 7. 2025dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6277 Registrován: 9-2003 |
Fero: Ja pracovnú obuv bežne nefasujem, túto som fasoval niekedy pred 10 rokmi, keď sme boli tuším v Saskej Kamenici obzerať bastardy. Ale pri ad-hoc využití ešte ďalších 10 rokov vydrží.
NOBLE BRICKS
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5876 Registrován: 12-2020 |
Myslíte smažení v pekle klimatizovaného IGK? Vy trávíte celou dovolenou v autě? . A dalším trestem božím je, že musíte řídit![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2495 Registrován: 3-2013 |
Já tedy jezdím na druhý břeh Jadranu, velmi rád vlakem a navazující VHD (vedro mi - zvláště u moře - nevadí, mám je raději, než zimu). Nicméně IGK má v tomto směru mnoho předností. Jako muka pekelná bych viděl jet tam třeba na bicyklu . |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24641 Registrován: 3-2007 |
Mne by celkem zajímalo, jaký by byl Džem ekolog a militantní každodenní bijec lidí, co používají auto, kdyby neměl nárok na režijky a fipky a nebyl totální kolenovrt . (Ovšem já bych v srpnu teda do Itálie fakt nejel a to žádným dopravním prostředkem, ale chápu důvody, které k tomu lidi vedou - třeba školní prázdniny jejich dětí, manželka učitelka, celozávodní dovolená jejich nebo partnera atd.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5961 Registrován: 12-2020 |
kdyby neměl nárok na režijky a fipky a nebyl totální kolenovrt Klid. V záloze jsou dva IGK. Jeden od rodičů (zatím odmítnut) a druhý u přítulkyně. Takže budoucnost je zajištěna. NAvíc dvě kola a zatím ještě vlastní nohy s možností chodit do 50 km bez problémů. Ale taky se na to můžu vybodnout (stejně už jsem skoro všude byl) a přesedlat třeba na studium archivů, tam bude celoročně vyrovnaná teplota. Otázka co by na to řekla záda . Ale myslím, že tulením večer i ráno by se tělo přizpůsobilo![]() |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24645 Registrován: 3-2007 |
V záloze jsou dva IGK. Jeden od rodičů (zatím odmítnut) a druhý u přítulkyně. Jasně. Takže výhodné využívání aut, za která nemusíte platit PŘESNĚ tohle jsem čekal. Nemám dalších otázek Vždycky tihle echtovní bojovníci, co se ohánějí ekologií, vzletnými frázemi, co jiné dehonestují za používání automobilu, mají v záloze něčí auto (nebo koukám rovnou dvě). Ale taky se na to můžu vybodnout (stejně už jsem skoro všude byl) To jako cestujete (a vlakem!) kvůli nám? Kvůli někomu? To je jen otázka "vaší hlavy", včetně té míry cestování. Já cestuju tak, aby mi to přinášelo potěšení (a ne povinnost) a můžu vás ujistit, že je to moc fajn. Nikdo vás nikam nehoní A frekvence cestování se (i z mnoha jiných důvodů, samozřejmě) značně snížila. Netřeba být (v ničem!) štvancem. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5966 Registrován: 12-2020 |
Nepochopil jste vůbec nic jako obvykle. Víte co to znamená v záloze? To je, že to normálně nepoužíváte. Ale pokud mě někdo naštve, např. tarifem, povinností rezervací nebo nemožností platit hotově, tak to auto holt třeba používat budu. A navíc to pořád bude ekologické, bo bych jel s někým kdo by jel i beze mě. To jako cestujete (a vlakem!) kvůli nám? Kvůli někomu? Jak jste na to proboha přišel? Ale cestuju už tak dlouho, že 98% mých cílů mám už zmáknutých. Ta zbývající 2 procenta dá-li zdraví a jiné okolnosti bych mohl dokončit do dalších 5 let. A pak už režijka nebude platit skoro nikde, takže ten důvod k cestování silně klesne. Logické, ne? Netřeba být (v ničem!) štvancem. To se úplně shodneme. A jezdit autem nebo letadlem, pro mě znamená být štvancem. Totéž při manipulaci kartou, chytrým mobilem apod. Tudíž je logické, že se třeba uchýlím do archivu a budu tam studovat doby, kdy svět byl ještě v pořádku ![]() |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24648 Registrován: 3-2007 |
cestuju už tak dlouho, že 98% mých cílů mám už zmáknutých. Ta zbývající 2 procenta dá-li zdraví a jiné okolnosti bych mohl dokončit do dalších 5 let. A pak už režijka nebude platit skoro nikde, takže ten důvod k cestování silně klesne. Což je tedy naprosto učebnicový případ tzv. kyselých hroznů. A jinak to přece potvrzuje, co píšu - pro vás bude důvodem tam nejezdit, že tam neplatí (nebo naopak jezdit, že tam platí, jak jste se nedávno vyjádřil o Slovensku). Jinak si představte, že většina cestovatelů (i zdejších!) tu režijku NEMÁ a přesto cestují. A čistě soukromě bych přidal názor, že omezovat se dopravou jen na vlak a VHD vůbec je neskutečná škoda a o dost jste přišel. že se třeba uchýlím do archivu a budu tam studovat doby, kdy svět byl ještě v pořádku[proud]} No vidíte, pro vás život bez režijky v podstatě končí, jiní se třeba těší i do (zatím celkem vzdáleného) důchodu, že budou mít čas na své koníčky i třeba pár pořádných delších cest, když zdraví dá a peněženka dovolí. Protože mám právě dost procestováno a nostalgicky všechno objíždět znovu mne baví jen někam a občas. Jinak vzpomínání na "doby, kdy byl svět ještě v pořádku", je docela legrace - totiž jednak je to neklamný znak stárnutí a životní nedostačivosti a jednak záhadně spadá vždy do doby mládí toho, kdo to říká Jako jistě to přijde, ale v 50 nebo 60 je to vážně ještě brzo, to je lepší se tomu tak nepoddávat a neuzavírat se předčasně. Ale samozřejmě, někdo je duševně starý ve 30, někdo pořád mladý v 80 (jako třeba většina čs. pilotů z II.WW u RAF). A moudrý. Celkem je na každém, čemu dá přednost. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5977 Registrován: 12-2020 |
o dost jste přišel. Třeba o co? Hele díky za radu. Messner třeba desítky let horolezil a pak najednou ho to přestalo bavit a koupil zámek a opravil ho. Je to špatně? to je lepší se tomu tak nepoddávat a neuzavírat se předčasně. Já se ničemu neuzavírám, ale musí mě to bavit... A jinak to přece potvrzuje, co píšu - pro vás bude důvodem tam nejezdit, že tam neplatí (nebo naopak jezdit, že tam platí, jak jste se nedávno vyjádřil o Slovensku). To si vysvětlujete blbě. Když budu mít 100% Slovenska, tak co tam budu ještě dělat? Třeba tam nepojedu ani s režijkou. A třeba budu pečovat o rodiče a nepojedu vůbec nikam. Tohle je předčasné řešit... |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24652 Registrován: 3-2007 |
Máte se za Messnera? Heleďte, já mu naprosto rozumím - ale on to neudělal proto, že mu tam už neplatila režijka. Jeho prostě dosavadní způsob života přestal uspokojovat. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5981 Registrován: 12-2020 |
Dosavadní způsob ne. Prostě prošel vrcholy, které chtěl a pak ho to přestalo bavit. To je podobné u mě. Když to co jsem chtěl vidět uvidím, tak v čem je to jiné? Režijka s tím nemá přímou souvislost. Prostě brzo bude pokryto a pak buď mohu opakovat co bylo před lety (což je většinou smutné srovnání) nebo dělat něco jiného. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17753 Registrován: 5-2004 |
"A čistě soukromě bych přidal názor, že omezovat se dopravou jen na vlak a VHD vůbec je neskutečná škoda a o dost jste přišel" Což samosebou platí i opačně pro ty, co se omezují na IAD případně letadlo+auto z půjčovny. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24656 Registrován: 3-2007 |
A on sem někdo takový chodí, nebo proč to píšeš? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13186 Registrován: 9-2002 |
Džem sockou jezdit musí, protože - pokud vůbec - má řidičák jen na ozdobu.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Jef
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6673 Registrován: 5-2002 |
A co to jako je "mít 100 % Slovenska" - za mě je to poměrně velká země se spoustou přírodních oblastí, kde by se dalo chodit donekonečna. Já už byl skoro všude po Čechách, kde žiju, ale stejně pořád objevuju nová a nová místa, no a taky je fajn si připomínat i ta "už odškrtnutá", v nových kontextech, jak se mění po letech... Nevím, v jakém momentu bych mohl prohlásit "pokryto!". |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15545 Registrován: 4-2003 |
samosebou platí i opačně pro ty, co se omezují na IAD případně letadlo+auto z půjčovny. Takových lidí je čistě statisticky cirka 95-99 %. Myslíte si jsou to nějací omezenci, chudáci, atd??
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 759 Registrován: 8-2017 |
"A jezdit autem nebo letadlem, pro mě znamená být štvancem. Totéž při manipulaci kartou, chytrým mobilem apod." |
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10077 Registrován: 3-2007 |
"Což samosebou platí i opačně pro ty, co se omezují na IAD případně letadlo+auto z půjčovny." "Já už byl skoro všude po Čechách, kde žiju, ale stejně pořád objevuju nová a nová místa, no a taky je fajn si připomínat i ta "už odškrtnutá", v nových kontextech, jak se mění po letech... Nevím, v jakém momentu bych mohl prohlásit "pokryto!"." Samozřejmě že je zajímavé se vracet na stará známá místa. V horách se jenom nečumí na kopce, ale i přemejšlí za pobytu na nich a to mi přijde, že je pokaždé jiné. (Mluví ze mě absťák 4. den bez hor.) A objevování zdánlivě známého je taky fajn - já se dostal služebně na většinu (no spíš na všechny) turistických tras v okrese Benešov (člověk by řekl nuda, tak na kolo možná). Ale něco mě pozitivně překvapilo a jsem moc rád, že mě tam osud dovedl. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5917 Registrován: 6-2019 |
V horách se jenom nečumí na kopce, ale i přemejšlí za pobytu na nich a to mi přijde, že je pokaždé jiné. A taky si odpočine, vyčistí hlavu. A právě k tomu je vhodná VHD - nemuset myslet na nějaký tankování, přeplněný hlavní tahy... Raději knihu a do vlaku, z vlaku rovnou na hory! ![]()
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10078 Registrován: 3-2007 |
Tak chápu, že název diskuse je Polsko, ale turistika se provozuje třeba na různých ostrovech, kam se jinak než letadlem dostat moc nedá a kde veřejná doprava v místech turistiky neexistuje. Proto píšu, že tak silné názory můžou mít jen lidi, kteří dohromady moc nikde nebyli. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5993 Registrován: 12-2020 |
Nocnispoje: tak porad chodime pesky a jime boruvky. Což by bylo naprosto přirozené Jef: A co to jako je "mít 100 % Slovenska" Projeté všechny tratě, prochozené téměř všechny lokálky pěšky, prochozené všechny zrušené tratě, prochozené téměř všechny zrušené lesní železnice a hospodářské drážky, z kterých se něco zajímavého dochovalo. Dále všechna pohoří a jejich zajímavá místa (vrcholy, soutěsky apod.). Projeté všechny tratě tramvají a trolejbusů, část prochozená pěšky. Většina navštívených zřícenin. Ještě mám nějaké nedostatky na Vihorlatu, hřebenovka Bukovských vrchů, Levočské vrchy a Pieniny. Třeba těch 100% dám , uvidíme... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5994 Registrován: 12-2020 |
Pikehead: Samozřejmě že je zajímavé se vracet na stará známá místa. To zcela jistě, jsou místa kde jsem byl 8-10x, pokud to stojí za to. Třeba Viseu, Vychylovka, Balog, JHMD... Ale z hlediska přírody je to většinou smutný návrat a porovnání. Bohužel většinou dříve bylo líp , takže hodně míst už zpětně nenavštěvuji, abych si nepokazil původní krásné vzpomínky... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5995 Registrován: 12-2020 |
Pikehead: Proto píšu, že tak silné názory můžou mít jen lidi, kteří dohromady moc nikde nebyli. Kdepak, jen mají procestovanou za více než 50 let skoro celou Evropu Ale na ostrovech nebyli, to je pravda, jen někde trajektem, takže mají omezený rozhled, narozdíl od těch co nám tady ničí svět neomezeným létáním ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15549 Registrován: 4-2003 |
ale turistika se provozuje třeba na různých ostrovech, kam se jinak než letadlem dostat moc nedá No přesně. Já si živě představuju, jak se dvěma malýma děckama (tehdy) poznáváme zajímavosti Kréty či Baleárů pomocí VHD. Aby si to aspoň trochu užili jak dospěláci, tak děcka a ze jsme v módu dovolená - čili nebudeme se stresovat vstáváním na nějaký čas a to esli vyrazíme o půlhodiny později. Ale chápu že pro některý lidi je to informace pomalu jak z jinýho vesmíru. PS: V obou destinacích jsme mimochodem VHD použili. TAKY. Ale k tomu jsme si na jiné dva dni pučili auto. (Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5998 Registrován: 12-2020 |
A ono je něco, co vás nutí jet na tu Krétu nebo na Baleáry? čili nebudeme se stresovat vstáváním na nějaký čas a to esli vyrazíme o půlhodiny později. Vy nevstáváte o dovolené v 5 ráno? To je divný, takový flákání ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5999 Registrován: 12-2020 |
V obou destinacích jsme mimochodem VHD použili. TAKY. Ale k tomu jsme si na jiné dva dni pučili auto. No čili aby vy jste prohlédli jeden z tisíců bezvýznamných ostrovů, tak se vychrlilo do ovzduší tuny sajrajtu od letadla a auta. Kdyby jste byli na Máchači a jeli VHD, tak se nestalo nic z toho To je přesně to zničující myšlení, které když používá většina, ničí tu planetu. Ale ještě víc mě fascinují mladí. Ti dost často řeší třídění odpadů, ekologii na každý blbosti, ale pak si nechají všechno jídlo až domů dovážet auty a cestují letadly a auty po celém světě a z toho žádný špatný pocit nemají . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5923 Registrován: 6-2019 |
To mi připomíná jednu paní co doma hystericky třídí odpad a pak nakoupí plata těch nejmenších mini jogurtů co existují.![]()
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15550 Registrován: 4-2003 |
jste prohlédli jeden z tisíců bezvýznamných ostrovů, tak se vychrlilo do ovzduší tuny sajrajtu od letadla a auta. Tak za prvý a aby bylo jasno: Vy ani omylem nejste autorita, podle který bych se v čemkoliv řídil a takhle to bude mít většina lidí. Kdyby jste byli na Máchači a jeli VHD Kromě toho že Vám do toho nic není a nechte si laskavě svoje rozumy pro sebe: Je to úplně ukázkové falešné dilema.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17755 Registrován: 5-2004 |
"No přesně. Já si živě představuju, jak se dvěma malýma děckama (tehdy) poznáváme zajímavosti Kréty či Baleárů pomocí VHD" No a já zas se třeba nedávno napil Křepkovický kyselky a dovez si domů petku Il Sany. Vlak+kolo. O hromadě různých bývalých mlýnů u Kosího potoka a jiných zbytků kam to nejde ani autem ani VHD nemluvě... Jo a vedro bylo docela taky. Skoro jak na tý Krétě Jinak cokoli proč ne. Jen mně nějak přijde logičtější znát nejbližší až blízké okolí. Jo a ono se totiž stejně všecko za život stihnout nedá. Ahmed byl třeba v Africe. Což je bezpochyby zajímavý, pro mně by to ale nebylo, neoslovuje mně třeba poušť. Mám radši les a nemusím ani velehory. Tak jsem rád že lidi houfně razí třeba na tu Krétu a neotravují pak tam kam mířím já ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6002 Registrován: 12-2020 |
RadekŠ: Jenže vy se nemáte řídit podle mě, ale podle svého rozumu. A ten by vám měl sám říct, že se máte chovat ekologicky - při vašem vzdělání. Ale jak vidno jste taky rozumu mdlého![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15551 Registrován: 4-2003 |
Jen mně nějak přijde logičtější znát nejbližší až blízké okolí. A s tím se proboha nějak vylučuje cesta do delších vzdáleností?? ![]() ![]() O hromadě různých bývalých mlýnů u Kosího potoka Vy já já já sám. Jenže představte si že v tý rodině je dovolená, aby si to užili všichni. A ne jeden autík. (Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6004 Registrován: 12-2020 |
A s tím se proboha nějak vylučuje cesta do delších vzdáleností?? S tím ne. Ale čím větší vzdálenost budete překonávat, tím větší bude výdej energie na tuto přepravu a tím větší také zplodiny z ní. Jenže představte si že v tý rodině je dovolená, aby si to užili všichni U Mácháče nebo na Seči by si to rodina neužila? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1860 Registrován: 8-2011 |
Vždycky tihle echtovní bojovníci, co se ohánějí ekologií, vzletnými frázemi, co jiné dehonestují za používání automobilu, mají v záloze něčí auto (nebo koukám rovnou dvě). Dopadlo to jako vždycky, čekal.snad někdo něco jiného? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1341 Registrován: 12-2007 |
ozoruhodná myšlenka, evidentně od člověka, jehož horizonty jsou omezeny dojezdovými možnostmi ČSD a vlastního bicyklu. To bohužel není až tak ojedinělé, mimochodem můj známý, režista, 28 let, uvažuje dost podobně, nedávno se potřeboval dostat do Liberce a nastalo velké dilema, vlakem to prostě nejde, ani přes Děčín nebo Chlumec n.Cidlinou, busy Arriva a Regiojet nepřichází v úvahu protože fujfuj dopravci, takže nakonec mu z kola nevypadl akorát Flixbus a vybrané spoje 345 obluhované ČSAD Liberec, kteří ideologicky nevadí, ale ta nutnost zaplatit jízdné byla stejně bolestivá. Jenže vy se nemáte řídit podle mě, ale podle svého rozumu. A ten by vám měl sám říct, že se máte chovat ekologicky Když sem se Vás nedávno tázal, zda považujete za ekologické obhajovat a nechat hoblovat lokálky prázdnými šukafony, tak jste raději taktně pomlčel pane ekologu. ![]()
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15552 Registrován: 4-2003 |
U Mácháče nebo na Seči by si to rodina neužila? To můžu ležet na lehátku pod slunečníkem doma zahradě, popíjet drink a číst přitom v klidu Vergilia v originále. A nikdo tam divoce neběhá, nehuláká a nehulí. Proč bych měl místo toho proboha vyrazit do Doks, kde ke zmíněmým mínusům ještě přibyde ještě studená špinavá voda? Jo, tůhle jsme si to užil 3 dni na Malši v pronajatém hausbótu. Ale to není alternativa dovolené u moře, ty věci jsou vedle sebe.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6008 Registrován: 12-2020 |
Cisalpino: zda považujete za ekologické obhajovat a nechat hoblovat lokálky prázdnými šukafony, tak jste raději taktně pomlčel pane ekologu. A vy nevidíte ten rozdíl? Já si o hoblování lokálek můžu myslet co chci a na ekologii to nic nezmění. Nerozhoduju o tom totiž. Zatímco o tom kdo , kdy a jak jede na dovolenou rozhoduje každý sám, tudíž takové rozhodnutí je buď eko nebo neeko. nedávno se potřeboval dostat do Liberce V Liberci už jsou přece lvi HrochR420: Najděte si význam slova záloha, než něco plácnete... RadekŠ: To můžu ležet na lehátku pod slunečníkem doma zahradě, popíjet drink a číst přitom v klidu Vergilia v originále. A nikdo tam divoce neběhá, nehuláká a nehulí. Proč bych měl místo toho proboha vyrazit do Doks, kde ke zmíněmým mínusům ještě přibyde ještě studená špinavá voda? [uhoh] A proč tam ty jiné rodiny tedy jezdí, když je to tak hrozné? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15553 Registrován: 4-2003 |
A proč tam ty jiné rodiny tedy jezdí A proč se na to ptáte mě?? Zeptejte se jich.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16881 Registrován: 4-2003 |
J.M.:A proč tam ty jiné rodiny tedy jezdí, když je to tak hrozné? Protože je to obrazně řečeno hned za rohem a dá se tam jet i na jeden den. Což k moři odkudkoliv z České republiky nejde . Ale na to bys mohl přijít i sám, kdybys sám sobě neseděl na kabelu . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6010 Registrován: 12-2020 |
No vidíte. A já ze svého okolí znám hned několik rodin, které tam jezdí léta na týdenní dovolenou a vyhovuje jim to. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5926 Registrován: 6-2019 |
Na Macháč nebo na Seč? A co tam ten týden dělají? Tam je nějaký veřejný dům plný kurviček nebo co? Tam bych zemřel nudou, tedy krom toho, že taková dovolená je dražší než třeba v Kazachstánu, čili já bych tam dobrovolně nejel.
Opravdu jsi byl jen tam, kam jsi došel pěšky (Goethe)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6012 Registrován: 12-2020 |
Já taky ne. Ale o nás řeč nebyla![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1863 Registrován: 8-2011 |
Sorry,ale militantní odpůrce automobilu ,který ostatní peskuje za jeho používání a nazývá je lenochy nemá o použití automobilu přemýšlet v žádném případě a má se řídit vlastními hraběcími radami, které rozdává ostatním. Takhle z toho opět vylezlo pokrytectví jako už několikrát. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6013 Registrován: 12-2020 |
militantní odpůrce Jste se ve škole nějak špatně učil. Militantní odpůrce prosazuje své zájmy zbraněmi. Mé příspěvky jsou naopak velmi mírové. Tak prosím nelžete A přemýšlet mohu o čem chci, tím žádná ekologická újma nevzniká, pokud jste si nevšiml... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17757 Registrován: 5-2004 |
Tak zrovna okolo toho máchavýho kačáku toho není málo. Na jednu stranu je Ralsko, na druhou Bezděz, na třetí začíná Kokořínsko a třeba Zahrádky nebo Sloup jsou kousek. Jiná věc je že bydlet je asi lepší někde jinde v okolí kde to není cenově napálený jak Šumava nebo Krkonoše. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 760 Registrován: 8-2017 |
Militantni odpurce se muze privazat k brane jaderne elektrarny nebo ve vasem pripade prilepit k pristavaci draze a Ruzyni. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6018 Registrován: 12-2020 |
A já něco takového dělám?![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13188 Registrován: 9-2002 |
Spamuješ tady naprostý nesmysly. To uplně stačí...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Kalanis
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2467 Registrován: 12-2006 |
Ahmad: Třeba teďka v Chotěboři je na týden/víkendy banda fantazáků. Trochu zvedli vytížení místní tratě z HB. Pak tam máš okolo třeba zámek Žleby nebo Slatiňany, hrad Lichnice, Žďár nad Sázavou a Zelenou Horu, Hlinsko, Ležáky, Trhovou Kamenici,... Pro šotouše je tam pak úvrať Žleby, (ne)napojení v Čáslavi, šraňky u Koudelova a aktuálně se škube vlečka Chotěboř - vojenský areál.
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16660 Registrován: 12-2007 |
A navíc to pořád bude ekologické, bo bych jel s někým kdo by jel i beze mě. Obdobně tak je (v přepočtu "na hlavu") ekologické, když do auta sedne celá rodina a jede někam na výlet/dovolenou. Ti dost často řeší třídění odpadů, ekologii na každý blbosti, ale pak si nechají všechno jídlo až domů dovážet auty a cestují letadly a auty po celém světě Auty "po celém světě" těžko. A i v tom letadle s nimi sedí desítky, někdy i stovky lidí (= "to letadlo by letělo i bez nich"). Mmch. Rohlík atd. taky "zavezou víc lidí zaráz", tzn. v přepočtu na 1 zákazníka určitě auto Rohlíku ujede méně km než když by každý z nich jel autem nakoupit sám (O. K., pokud by šel nakoupit pěšky, tak by toto nesedělo, ale pak by neutáhl tak velký nákup, že). Ale samozřejmě, někdo je duševně starý ve 30, někdo pořád mladý v 80 (jako třeba většina čs. pilotů z II.WW u RAF). A moudrý. A nebo případ neobyčejně moudrého, světa zcestovalého (a mj. totalitním režimem nakonec "do nemilosti spadlého") pána, který i ve svých 80, ba i 90 letech byl takový... duševně mladý vč. takříkajíc zdravých pohledů na svět, vs. ... "stejnojmenného jablka spadlého spod tento strom" (pro mě až neskutečně děsivý rozdíl - směrem dolů --------------------------------------------------- Samozřejmě že je zajímavé se vracet na stará známá místa. Třeba na Waldenburgbahn (Liestal - Waldenburg) 2020 (poslední léto se starým rozchodem) vs. 2023/2024 (již s novým rozchodem a tramvajemi mezitím v celodenním 15min. intervalu): https://www.youtube.com/watch?v=vIIPC7HzxCI P. S. A když se chce, dá se tam veřejnou dopravou dojet za hodně příznivou cenu, a to i při výběru z výhradně veřejně dostupných jízdenek. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1112 Registrován: 10-2005 |
Při výběru fotografií pro jednoho z kolegů jsem ověřoval aktuální údaje a bohužel jsem zjistil, že zase jedno parní království nenávratně skončilo. V dubnu 2024 musela společnost TouristTren vyklidit historickou železniční stanici La Sabana v Bogotě, kde mimo jiné byly dílny se spoustou starých technologií pro údržbu parních lokomotiv. Tím přišla o veškeré zázemí a provoz parních lokomotiv ukončila. Je to velká škoda. Netušil jsem dodneška jaké jsem měl štěstí a stihl díky vstřícnosti tehdejší paní majitelky TouristTrenu tu autentickou atmosféru v červnu 2022 tak nějak za pět minut dvanáct. |
|
Kofolytik
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 505 Registrován: 10-2003 |
Chtěl jsem vám sem dát nějaké informace a fotky z Kalábrie a úzkokolejek, ale protože jsme tady letecky i autem, tak se vám na to vyseru. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6057 Registrován: 12-2020 |
No, my z toho, že sem nedáte žádné fotky budeme úplně v řiti a v noci se budeme budit hrůzou, jak jste nás potrestal![]() ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 505 Registrován: 7-2011 |
Z letošního Švýcarska. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 506 Registrován: 7-2011 |
U Rhétské dráhy se stále používají hekafony, zde ve stanici Filisur pro tři tratě. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 507 Registrován: 7-2011 |
RhB |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16668 Registrován: 12-2007 |
Chtěl jsem vám sem dát nějaké informace a fotky z Kalábrie a úzkokolejek, ale protože jsme tady letecky i autem, tak se vám na to vyseru. Já jsem tam teda byl vlakem (teda jen tam, kam se dá dojet s "národním dopravcem"); no co jsem o tom před cestou četl, tak teda už řadu let je to v příslušné části neprůjezdné (a loni i v té jižní koncové části), že. No, letos v dubnu teda návštěva té severní výchozí stanice (brrr... z 80. let 20. stol., odlehlé od města, předimenzované; moc jsem nepochopil, kudy se z té stanice dá dostat pěšky k městské zástavbě; no po chvíli jsem stejně odjel pryč opět s "národním dopravcem"). Celkově těch tratí s "dočasnou" výlukou/NAD je v Itálii celkem dost. Vč. právě těch různých přes hory. Ale zrovna u té kalábrijské je to i na Mapách.com uváděno jižně od Rogliana jako "v rekonstrukci", tak... ![]() |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24741 Registrován: 3-2007 |
" A nebo případ neobyčejně moudrého, světa zcestovalého (a mj. totalitním režimem nakonec "do nemilosti spadlého") pána, který i ve svých 80, ba i 90 letech byl takový... duševně mladý vč. takříkajíc zdravých pohledů na svět, vs. ... "stejnojmenného jablka spadlého spod tento strom" (pro mě až neskutečně děsivý rozdíl - směrem dolů " Když on ho tatínek skoro vůbec nevychovával - neměl na něj kdy. |
|
dědek_hank
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5972 Registrován: 7-2017 |
Narazil jsem na sdělení, že řecká ozubená 760 mm úzkorozchodka Diakopto - Kalavryta je zubačka s nejužším rozchodem na světě. Je to pravda? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2082 Registrován: 8-2015 |
Myslím si, že diakoptská zubačka má rozchod 750 mm, ne 760 mm: https://en.wikipedia.org/wiki/Diakopto%E2%80%93Kalavryta_railway Stejný rozchod měla i nákladní zubačka v elektrárně kdesi v Rusku, ta byla elektrická a vozila rašelinu do kotlů V Maďarsku měli 635 mm zubačku v železárnách. Prý byla zrušena 1960? HU Salgotarjan railway, 635mm rack steam rail.jpg HU Zahnradbahn Salgótarján-Salgóbánya, Ungarn, 635 mm Spurweite, Floridsdorf-Lok, 1881.jpg Zde si nejsem jistý Chicago podzemní železnice rozchod 610 mm (v provozu 1906-1959) měla MOŽNÁ zubačku v jednom úseku také, viz tato fotka: Pramen https://thetrolleydodger.com/2016/04/12/lifting-the-lid-in-the-lo op/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6083 Registrován: 12-2020 |
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url =https://www.lio-occitanie.fr/montrejeau-luchon2025/&ved=2ahUKEwi J06bi5MuOAxXv7rsIHeHsEoAQFnoECDEQAQ&usg=AOvVaw0QjTTxUtqyffSBaOSY2 m-r Další obnovená trať do Luchonu v Pyrenejích ![]() |