| Diskuse » Železnice » Zabezpečovací zařízení na železnici » Archiv diskuse Zabezpečovací zařízení na železnici do 09. 7. 2025 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse Zabezpečovací zařízení na železnici do 09. 7. 2025dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1973 Registrován: 11-2006 |
Ještě vlastně doplním, že pro výhybku 31 s hydraulickými přestavníky je to jednodušší, protože přestavníky ve výměnové části mají 1 elektomotor v rozvaděčové skříni, a PHS část také 1 elektromotor ve své rozvaděčové skříni. Pokud tedy není závada v hydraulickém systému, tak stačí točit klikou na těchto 2 místech postupně, a přestavují se všechny přestavníky v dané části výhybky. Nicméně jestli to chápu dobře, tak je třeba zde klikou otočit řádově vícekrát než u elektromotorického přestavníku, čili nakonec celé přestavování vyjde také na několik minut. | ||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1453 Registrován: 6-2015 |
Hajnej: A co koordinovat točení takto: https://www.youtube.com/watch?v=5UAR09cPiYc "Hrozí zpoždění, zvýšit rychlost!" ![]() |
||||||||||||
|
h2o
|
|||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 77 Registrován: 8-2013 |
"Co se týče výpadku napájení u těch vícepřestavníkových výhybek, ve stanici je UNZ, takže by výpadek napájení neměl nastat. Co by se dělo, kdyby opravdu nastal, to nevím, ale je možné, že by bylo nutno výhybku dotočit ručně klikou." |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1454 Registrován: 6-2015 |
Co vlastně označují barvy chrániček? Černá, červená, modrá, všiml jsem si že je i zelená, a dokonce i jakási fialová Díky. |
||||||||||||
|
Laminatka
|
|||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 57 Registrován: 1-2025 |
Co je chránička? |
||||||||||||
|
bre_steg
|
|||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 165 Registrován: 8-2024 |
Ohebná plastová „trubka" na ochranu kabelů. Prostě obrovský husí krk, který se dává do země. | ||||||||||||
|
h2o
|
|||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 79 Registrován: 8-2013 |
K6S31ODR:
|
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1455 Registrován: 6-2015 |
h2o: Díky za vysvětlení. Ještě by mne zajímalo, k čemu se používá/používal v kolejišti sedmižilový kabel AYKY 7x6? Aspoň odhadem myslím že to byla "šestka hlína". 6x černá žíla + 1x zelená žíla. Normální silnoproudý kabel, žádný sdělovací. Všiml jsem si toho když před časem "vyorávali" Horní Počernice. Díky. |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11526 Registrován: 5-2007 |
7x6 AYKY by teoreticky mohol byť do prestavníku. | ||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1457 Registrován: 6-2015 |
A proč sedm žil? To jsou tři fáze pro motor, jeden ochranný vodič a dva pro nějaké koncové spínače? Tady je foto ze šrotu když vyorávali Mstětice: Díky. |
||||||||||||
|
h2o
|
|||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 80 Registrován: 8-2013 |
Pět žil plus rezerva u samostatného přestavníku. Sedm žil se používá u fyzických dvojic pro vazbu mezi přestavníky. | ||||||||||||
|
McBain
|
|||||||||||||
|
Administrátor Číslo příspěvku: 27546 Registrován: 5-2002 |
Co je (býval) systém VES? |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11553 Registrován: 5-2007 |
McBain: Bol to názov výrobcu "Vereinigte Eisenbahnsignalwerke, Berlin". Stran zariadení sa skratkou VES označovali primárne viacradové elektrodynamické stavadlá z produkcie onej firmy, jedno z nich bolo o.i. v Bohumíne a teraz neviem či nie aj v Děčíně. Býval o tom pekný článok na webe Softikonu ale už je preč. (Příspěvek byl editován uživatelem asdf.) |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4976 Registrován: 4-2014 |
Zdravím. Mám prosím dotaz. Proč při aktivaci nového staničního zab. zařízení v Žst. Dobříš byla změna platnost cestových náv. Sc2, Sc1 a Sc3. Dříve ta návěstidla platila jen pro jízdu vlaku a určovala konec jízdní cesty, pro posun byla neplatná. Ale při aktivaci nového elektronického SZZ byla změna jejich platnost a nově platí jak pro jízdu vlaku, tak i pro posun. Znamenáto, že tedy jde na těch cesťácích nově rozsvítit bílá?., dříve při ústředním mechanickém stavědle to nešlo. | ||||||||||||
|
dany
|
|||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 404 Registrován: 8-2019 |
Znamenáto, že tedy jde na těch cesťácích nově rozsvítit bílá? Nikoliv, bílá svítilna není osazena. Tam bylo nejspíš potřeba stanovit konec zabezpečené posunové cesty (od Se1/Se2). U SZZ 3. kategorie není úplně žádoucí, aby se jezdilo na bílou k námezníku nebo svodnému klínu výkolejky. |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4977 Registrován: 4-2014 |
Dany: Diky. | ||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1999 Registrován: 11-2006 |
Nevíte náhodou někdo, proč se poslední dobou EMZ (moc) nebudují v klasickém venkovním provedení, ale dělají se uzavřené v kolonce, která se jinak používá pro PSt.? Možná to v provozu reálně problémy nepřináší, ale laicky mi to přijde trochu na hlavu, že ta kolonka s EMZ je sice v kolejišti blízko uzamčené výměny/výkolejky, ale nejprve se někde úplně jinde musí nafasovat klíč od kolonky, aby bylo možné se dostat k EMZ a vyjmutí klíče od výměny/výkolejky. | ||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33141 Registrován: 5-2002 |
Sonic: napadá mě jedině nějaký pokus o Vandalfest provedení... Jinak s tou blízkostí je to někdy zajímavé - třeba v Kopidlně je společný sloupek se dvěma EMZ, umístěný poblíž hrotů výměn. Asi se tím něco ušetřilo, ale výsledkem je docela opruz, protože se jako první odemyká výkolejka.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4980 Registrován: 4-2014 |
"Nevíte náhodou někdo, proč se poslední dobou EMZ (moc) nebudují v klasickém venkovním provedení, ale dělají se uzavřené v kolonce, která se jinak používá pro PSt.? Možná to v provozu reálně problémy nepřináší, ale laicky mi to přijde trochu na hlavu, že ta kolonka s EMZ je sice v kolejišti blízko uzamčené výměny/výkolejky, ale nejprve se někde úplně jinde musí nafasovat klíč od kolonky, aby bylo možné se dostat k EMZ a vyjmutí klíče od výměny/výkolejky." To zřizování EMZ zámků do kolonky mi připadá jako snaha SŽ ty zámky lépe ochránit před nějakým vandalským poškozením a to zejména ve stanicích, které už nesjou obszazeny žádným zaměstnancem a hrozí tam poškození toho zámku. V té kolonce je ten EMZ skryt a jen tak někdo se k němu už nedostane. Leda, že by si ten vandal dal práci vypáčit dvířka. |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1938 Registrován: 1-2006 |
Sonic: Osobně to, posledních 25 let, dávám kvůli vandalismu, manipulacím se silničními vozidly v okolí EZetu a kvůli povětrnostním vlivům. Ale určující by v tom měl být požadavek (mlčícího) správce. Pokud by byla poblíž ovládací skříňka pomocného stavědla, nebo pokud by to bylo řekněme u vlečky na trati nebo v případech, kde toho je víc, není o čem a koncentruje se to do jednoho místa. Ono, stačí se projít po kolejišti a kouknout jak vypadají EZty venku po letech služby. Umístění většinou v blízkosti výměnového zámku, ze kterého jde nejčastěji používaný výsledný klíč, aby nenastalo to, co píše Hajnej. Ne vždy to lze. Něco smyslu je i v tom, co píše Luboš_3.21. Staví se to tak, že ve stanicích bude čím dál méně lidí (ideálně nula) + to, že je to zamčené, je většinou o tom, že se to spíš nebude používat. Zejména ne ve výhradním provozu ETCS s benefity, kdy to při absenci odvratů přináší další překvapení pro provoz při uvolnění klíče, není-li na to konfigurace připravena. Klíč od kolonky může být univerzál pro danou oblast, dopravci jej nemusí po použití vracet. Nevidím problém krom toho, že tam někdo jede mimořádně a musí si zařizovat. Osud... Nepřijde mi blbé ani do té skříňky integrovat telefon, který se u EZtů ještě pořád dělá. |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 790 Registrován: 7-2017 |
Mám dotaz - když je trať vybavená AHr s návěstidly, tak jsou třísvětelná. Ale co je třetí světlo? Žlutá? Co návěstí? Nebo bílá kvůli přivolávačce? |
||||||||||||
|
dany
|
|||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 407 Registrován: 8-2019 |
Bílá kvůli přivolávačce. Případně může být oddílové návěstidlo sloučené a předvěstí vjezdového a pak je čtyřsvětelné i se žlutou. |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 791 Registrován: 7-2017 |
dany - díky. | ||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12 Registrován: 9-2009 |
Mám dotaz jak je zajištěna cesta vlaku u RZZ 71, když před odjezdovým návěstidlem je výhybka a ranžírky. A jaký je postup při přípravě cesty. Díky |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 359 Registrován: 7-2017 |
Jako laik se domnívám, že výměny musí být v základní poloze a ranžírky zhaslé. | ||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 175 Registrován: 4-2017 |
Tota: Normálně jako u každé jiné vlakové cesty na staniční kolej, prostě se postaví od vjezdu na tu danou kolej, což u RZZ a očividně v tomto případě na cestové volbě, tak stiskem počátečního tlačítka návěstidla a koncového tlačítka na staniční koleji, což následně dovede k zapevnění výhybek i tady na této koleji před návěstidlem. pudr.kolsky: Je vidět, že jste laik, protože pro vlakovou cestu, respektive pro vjezd vlaku na takovou kolej, tak není důvod zhasínat seřaďovací návěstidla, když pro obyčejný vlak i tak neplatí. Účel mají jenom v případě posunu. |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11583 Registrován: 5-2007 |
Tatar: Je pomerne častá hantýrka, že zhasnutím návestidla sa myslí rozsvietenie iného než dovoľujúceho znaku alebo privolávačky. Takže pudr.kolsky zas až tak laik byť nemusí Inak môžete trochu spresniť to "zapevnenie"? Ja mám totiž za to (ale môžem sa v tomto mýliť) že RZZ polohu tých výhybiek pri stavaní odjazdovej vôbec nerieši a správnu polohu tých výhybiek rieši buď vjazdová cesta, alebo je to na výpravcovi. A či je pri postavenej odjazdovej ceste znemožnené s tými výhybkami manipulovať, to už si fak nepamätám. |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35 Registrován: 6-2020 |
"Inak môžete trochu spresniť to "zapevnenie"? Ja mám totiž za to (ale môžem sa v tomto mýliť) že RZZ polohu tých výhybiek pri stavaní odjazdovej vôbec nerieši a správnu polohu tých výhybiek rieši buď vjazdová cesta, alebo je to na výpravcovi. " |
||||||||||||
|
Kočkopes
|
|||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2020 Registrován: 10-2017 |
Odjezdová vlaková cesta je úsek od konce daného vlaku až po vjezdové návěstidlo z opačného směru (zjednodušeně řečeno). Teoreticky by to teda měla správně zohlednit i závěrová tabulka a pro odjezdovou VC by měly být přestavené ty dvě výhybky do požadované polohy, resp. pokud nebudou, tak by se neměl provést ani závěr VC a rozsvícení dovolující návěsti. Ale jestli to tak je ve skutečnosti, to netuším ![]() |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 361 Registrován: 7-2017 |
Tatar,Asdf: pudr.kolský je fíra na penzi, pro kterého výraz "zhaslá ranžírka" rovnal se předpisovému pojmu Posun zakázán a ranžírkou bylo míněno světelné seřaďovací návěstidlo, v tomto případě možná trpasličí. Laikem je v oboru zabezpečovací a sdělovací techniky, neb maturoval z lokomotiv. | ||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5450 Registrován: 11-2008 |
Jak koukám na foto té RZZ, tak ty výměny před odjezdovým návěstidlem mají kolejové obvody. Takže buď budou zajištěné závěrem posunové cesty, nebo závěrem vlakové cesty. V každém případě budou pod závěrem, takže není co řešit. V případě vlakové vjezdové cesty budou pod závěrem vlakové cesty a na ranžírkách bude svítit modrá. Při odjezdové vlakové cestě bude úplně jedno jestli kolejové obvody budou obsazené, nebo volné. Bude záležet, odkud ten vlak bude odjíždět. ...... Může ale existovat pro tuto stanici nějaká "vyjímka" v obsluze, ta by měla být ve staničním řádu piopsána. ![]() |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33336 Registrován: 5-2002 |
Vxy: Ono to nebude tak jednoduché - odjezdové návěstidlo nesmí ukazovat víc, než na kolik je ta kolej stavěná. Asi by nebylo úplně košer rozsvítit na tom návěstidle zelenej pruh, kdyby kdesi v půli koleje byla výměna dokřiva...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
||||||||||||
|
balik
|
|||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2609 Registrován: 11-2002 |
To je bývalý Radotín. Jistě se objeví kolega, který poví, jak to tam bylo... |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 161 Registrován: 1-2020 |
No,řekl bych,že ze 3 přes 3a se vlaková odjezdová cesta zapevní i s návěstí dovolující jízdu normálně,ale z 5-ikdyby byl ten kousek do 3a postaven jako posun,,na bílou",ze 3a dál se vlaková cesta zapevní,ale návěstidlo nejspíš nerozsvítí,dokud se spojka 21/22 neotočí zpátky do základu...si myslím.Tam budou nejspíš podobný závislosti,jako když je do těchto kolejí,,na skladiště" použito EMZ-dokud se to nezamkne zpět,neměl by jít rozsvítit odjezd... | ||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9464 Registrován: 9-2005 |
To je i na křemíkovkách. VC musí být pod závěrem VC vždy celá a tudíž přes celou dopravní kolej. Ať už z ní odjíždíme, nebo na ni vjíždíme. VC nesmí být postavitelná na kolej, či z koleje, která není kolejí dopravní.
♥UA
|
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2012 Registrován: 11-2006 |
Ano, jak píše balik, je to původní reléovka Praha-Radotín (dokonce na mojí fotce ). V obvodu návěstního relé odjezdového návěstidla L3 byl zařazený kontakt plusové polohy výměn 21/22, tj. bez jejich plusové polohy se nerozsvítil volnoznak. Pro vjezdové cesty bylo třeba stavět vlakovou cestu přes všechny části dělené koleje - pokud vlak ukončil jízdu před koncem vlakové cesty (velmi časté na té 3. koleji), tak bylo třeba závěry zbytku cesty nouzově zrušit. |
||||||||||||
|
ridic_vlaku
|
|||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 689 Registrován: 5-2019 |
Tak mne tak napadá, že tohle řeší i elektromechanika v Dobřichovicích a Řevnicích. Pomocí zástrčkového zámku v řídícím přístroji. A ve výsledku platí "To je i na křemíkovkách. VC musí být pod závěrem VC vždy celá a tudíž přes celou dopravní kolej. Ať už z ní odjíždíme, nebo na ni vjíždíme. VC nesmí být postavitelná na kolej, či z koleje, která není kolejí dopravní." |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2013 Registrován: 11-2006 |
ad Radotín: Našel jsem video, kde je vidět stavění vjezdové cesty od Smíchova na 3. kolej + to rušení závěru neprojeté části cesty - tak jsem to sestříhal a dal to sem (omlouvám se za slabší kvalitu a za absenci zvuku): https://youtu.be/3JLJbIfJwZo Stavění odjezdové cesty ze 3. dělené koleje asi natočené bohužel nemám. |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3381 Registrován: 5-2008 |
Tohle "umělo" už ústřední stavědlo v Lulču , výhybka č. 3 A v doravní koleji 5 na 7 kolej . klíč od ní byl držené ve stavědlovým přístroju v zástrčkovým zámku , když byl vytažené ven ze zámku, tak nepostavils žáddnou vlakovou cestu
Don Parmezano
|
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13149 Registrován: 9-2002 |
Hradlovina v st. Pha - Velesravín taky držela klíč od velxle do koleje číslo 2 - když se to vyndalo, nešlo stavět barvu - jen bílou. Šlo o druhou a třetí vexl od přejezdu - byly spárovaný.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
||||||||||||
|
3973
|
|||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 472 Registrován: 9-2009 |
Si ňákej chytrej :-) Buď rád, že ti nepřejeli před dopravou mašinku.
AO 53-54
|
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13150 Registrován: 9-2002 |
Spíš si to eště pořád pamatuju. Ty ne ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33357 Registrován: 5-2002 |
ŘV: Tak mne tak napadá, že tohle řeší i elektromechanika v Dobřichovicích a Řevnicích. Pomocí zástrčkového zámku v řídícím přístroji. Jo, a mně se tohle řešení líbí víc. ŘP je celkem přirozené místo, kde lze snadno zapracovat závislost na vjezdy/odjezdy z/do obou stran. Pokud je ta výměna blízko dopravy nebo je jen řídce přestavovaná, viděl bych to jako první volbu. Alternativní řešení, kdy to má jedno stavědlo na páku a na druhé je to přetaženo souhlasovým hradlem, je už podstatně nákladnější, ale taky nikterak neobvyklé. Ohledně 3. koleje v Radotíně by mě zajímaly dvě věci: jednak to, ze kterých bloků je poskládána, jednak to, zda se tam předpokládal tak častý posun, nebo jestli to nebyl tak trochu purismus ve smyslu "všechno na motor".
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2015 Registrován: 11-2006 |
"Ohledně 3. koleje v Radotíně by mě zajímaly dvě věci: jednak to, ze kterých bloků je poskládána" ... Q-S3 <-> H-S3 <-> K-3d <-> B-Se11 <-> S-13 <-> J-13 <-> B-Se15 <-> K-3 <-> B-Se30 <-> J-22 <-> S-22 <-> B-Se33 <-> K-3e <-> H-L3 <-> Q-L3 ... s tím, že koncová vlaková relé KV mají přepínací kontakty zapojené do strun 1, 2, 5, 6 za polovinou bloku K, a při přítahu KV tak propojují struny pro další pokračování za blokem K (normálně všechny struny za blokem K končí). "jednak to, zda se tam předpokládal tak častý posun, nebo jestli to nebyl tak trochu purismus ve smyslu "všechno na motor"." |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2016 Registrován: 11-2006 |
Hajnej: ad Radotín: Ještě je otázka, kdo tu novou reléovku tenkrát platil, jestli se na tom nějak nepodílela cementárna … ? Protože na mnoha místech po republice, kde modernizaci za komančů financoval velký podnik vlečkově zapojený do stanice, tak se zdá, že je dráha dokázala často slušně podojit, a navymýšlet si stran SZZ hory doly. | ||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3382 Registrován: 5-2008 |
Zajímavý to bylo v Adamově , výhybka č.9 v SK 4 , byla obsluhována ze st. 2, kde měla "svůj" vlastní "závěr výměn , při vjezdu na 4 SK od Brna , musel signalista st.2 zavřít tento závěr výměm , jinak by signalista na st. 1 neuzavřel závěr výměn pro vjezd na 4 SK od Brna.
Don Parmezano
|
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33360 Registrován: 5-2002 |
Sonic: dík, takže opravdu tři K-bloky. Ona se toho "bible" dotýká jen velmi okrajově... koncová vlaková relé KV mají přepínací kontakty zapojené do strun 1, 2, 5, 6 za polovinou bloku K KV, nebo PLV/PSV...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
||||||||||||
|
ridic_vlaku
|
|||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 690 Registrován: 5-2019 |
Ona ta pátá manipulační v Radotíně byla i částečně elektrifikována a postával na ní v pohotovosti radotínský postrk. A uhlí se tam na její druhé straně skládalo celkem pravidelně. Tak se kdysi ten motor přestavníku i občas protočil. :-) Zajímavé bylo v Radotíně i střední zhlaví, takový malý ranžírek, v sudé skupině. A ranžírka krátké kusé manipulační koleje otočená kolmo k manipulační koleji. :-) |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2017 Registrován: 11-2006 |
Nz. Jo jo, tam jsou tyhle speciální případy popsané bohužel dost spartánsky. V tom Radotíně se ta relé jmenovala KV, ale každý ten obcházený blok K měl svoje, které natáhlo pomocí relé KV od koncového tlačítka a přidržovalo se pak přes závěrné relé úseku - tj. vlastně to je přesně ekvivalent PLV/PSV v novějších instalacích (to nové pojmenování PLV/PSV možná vzniklo po typizaci AŽD 71). |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2018 Registrován: 11-2006 |
ridic_vlaku: Díky za doplnění To střední zhlaví v 6. a 8. SK mělo i PSt.1 - jestlipak se to někdy používalo? Já si spíš pamatuju soupravy stojící přes to. |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33362 Registrován: 5-2002 |
Sonic: V tom Radotíně se ta relé jmenovala KV, ale každý ten obcházený blok K měl svoje, které natáhlo pomocí relé KV od koncového tlačítka a přidržovalo se pak přes závěrné relé úseku - tj. vlastně to je přesně ekvivalent PLV/PSV v novějších instalacích (to nové pojmenování PLV/PSV možná vzniklo po typizaci AŽD 71). To dává smysl. Funguje to stejně jako QV/QS a K/1K/2K a kdyby se to přece jen někde nějak potento, jistí to opačná polarita N relé oproti M...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13 Registrován: 9-2009 |
Děkuji pánové za vysvětlení ![]() |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 574 Registrován: 12-2007 |
Zdravím vespolek neměl by někdo fotky vnitřku pomocného stavědla v Ostrava Třebovice?
Nejkrásnější pohled na svět je ze stanoviště lokomotivy.
|
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 63 Registrován: 7-2017 |
Zdravím neměl by někdo nějaký situační plán či plánek ŽST Týniště n.Orlicí po modernizaci? Děkuji ![]() |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 575 Registrován: 12-2007 |
"Zdravím neměl by někdo nějaký situační plán či plánek ŽST Týniště n.Orlicí po modernizaci? Děkuji "Napiš mě na Maila ![]()
Nejkrásnější pohled na svět je ze stanoviště lokomotivy.
|
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 576 Registrován: 12-2007 |
Zdravím měl bych dotaz - Není tu někdo, kdo má zkušenost s D3 Odbočka Moravice - Hradec nad Moravicí? 1. Klíče pro obsluhy by měli být u dirigujícího dispečera? 2. Má dirigující dispečer nějaké obrazovky ? 3. Nemá někdo foto PSt z Branky u Opavy (výkres mám)
Nejkrásnější pohled na svět je ze stanoviště lokomotivy.
|
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10566 Registrován: 1-2007 |
1. Klíče pro obsluhy by měli být u dirigujícího dispečera? PN D3 nemám, ale z logiky věci by měly být u někoho v Opavě, když jiná přípojná stanice není. Jestli je to dirigující dispečer, nebo venkovní výpravčí, takové detaily netuším. 2. Má dirigující dispečer nějaké obrazovky ? Papírový dopravní deník jistě nepíše, takže obrazovky má. |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 375 Registrován: 7-2017 |
Podle pomůcek GVD z roku 2016 je odbočka Moravice dálkově ovládána ze žst Opava východ. V úseku Opava východ a odbočkou je automatické traťové hradlo se samočinným zjišťováním konce vlaku. Teprve do Hradce a Životic se jezdí podle D3 na radiové spojení nebo telefonické dorozumívání. V Opavě je ESA 11 s JOPkou. Klíče od výhybek a výkolejek jsou v soupravě (soupravách) hlavních klíčů. Sídlem dirigujícího dispečera je Opava východ. Je zde automatický záznam slovní komunikace (Příspěvek byl editován uživatelem pudr.kolsky.) |
||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10572 Registrován: 1-2007 |
V úseku Opava východ a odbočkou je automatické traťové hradlo se samočinným zjišťováním konce vlaku. Ale stejně musí v Opavě výpravčí zkontrolovat konce, protože mezi Odb. Moravice a Hradcem žádná kontrola volnosti trati není. Nebo to chápu špatně? (Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.) |
||||||||||||
|
dany
|
|||||||||||||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 415 Registrován: 8-2019 |
"Ale stejně musí v Opavě výpravčí zkontrolovat konce, protože mezi Odb. Moravice a Hradcem žádná kontrola volnosti trati není. Nebo to chápu špatně? " Kdepak, pokud je přilehlá stanice ovládána dálkově (a to i v případě, že je v danou chvíli předána na místní řízení), ohlašuje skutečnost, že vlak vjel celý do přilehlé stanice a uvolnil prostorový oddíl tratě D3, vždy strojvedoucí dirigujícímu dispečerovi. Dirigující dispečer tuto skutečnost ohlásí výpravčímu dálkově ovládané stanice, kderý čas ohlášení dokumentuje jako danou odhlášku za vlakem. |
||||||||||||