| Diskuse » Železnice » V televizi říkali, že ... V novinách psali, že ... » Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 04. 7. 2025 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 04. 7. 2025dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15514 Registrován: 4-2003 |
Veríme, že uvítate dostupnosť tejto služby Tak tohle by nevymyslel ani komik. ![]()
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5832 Registrován: 12-2020 |
A co je na tom špatně? Jasně otvírací doba je velmi omezená, ale pořád lepší než nic. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10499 Registrován: 1-2007 |
Dělníci zahájili rekonstrukci dalšího úseku historické železniční vlečky v Radošově České dráhy staví v Havlíčkově Brodě moderní opravárenskou halu. Sloužit bude i Pardubickému kraji (Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8199 Registrován: 6-2016 |
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-zpravy-liberecky-kraj-stat-p rodava-ozubnicove-tyce-z-korenovske-zubacky-40526044 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10501 Registrován: 1-2007 |
Neznámý pachatel naskládal na koleje na Děčínsku kameny. Policie hledá svědky |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17162 Registrován: 12-2009 |
https://archiv.hn.cz/c1-67748530-prulomovy-moment-etcs-neprinasi- zadne-slibovane-vyhody-a-je-jenom-mnohem-drazsi-rekli-dopravci-ku pkovi |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33419 Registrován: 5-2002 |
Ohl: A tys čekal, že mu budou říkat něco jiného...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10502 Registrován: 1-2007 |
Provozovatelé muzejní dráhy otevřeli nádraží v Zastávce |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17164 Registrován: 12-2009 |
Když je to tak opěvované v novinách, tak by člověk čekal, že nějaká pozitiva by tam najít mohli. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13264 Registrován: 5-2002 |
ad Jalovec: Když je to tak opěvované v novinách, tak by člověk čekal, že nějaká pozitiva by tam najít mohli. Jediné pozitivum je, že nám statistika projetých návěstidel vlaky neletí tak drsně nahoru jako kdysi, ale zatím se drží. Loni 1 - 5 45 projetí, letos 47 projetí. Nicméně ve stejném období projetí při posunu loni 15, letos 30. A to se Beránek docela držel, protože například výměna vadného modemu za novější typ, protože se starší již nedělá je za 800 000.
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
|
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10057 Registrován: 3-2007 |
Modem za 800K je samozřejmě průser, ale nevím zda je to argument pro nezavádění ETCS. Mimochodem, s Beránkovými výplody souhlasíte? Přijde vám, že na zavedení ETCS na polovině páteřních tratí s obřím zpožděním je něco "šprtského"? A proč může české „šprtské“ zavádění ETCS jednou působit až absurdně. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17716 Registrován: 5-2004 |
Mně teda tuhle zaujala velikost toho ETCS krámu ve vozidle (konkrétně syslu). To je půl hajzlu v šukafonu nebo když to vezmu směrem k elektrice a MaR tak je to rozvaděč s 250 kW frekvenčním měničem a řízením navíječky papíru... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17166 Registrován: 12-2009 |
letos 47 projetí. Co z toho byl problém s funkcí ETCS a co jiná příčina? (Obsluha atd) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33421 Registrován: 5-2002 |
Vlčoun: Mně teda tuhle zaujala velikost toho ETCS krámu ve vozidle (konkrétně syslu). No, to Tě spíš zaujala velikost nikoli ETCS, ale rozváděče. Ono je tam toho víc, třeba černá skříňka (co je ve skutečnosti oranžová). Samotné ETCS až zas tak velké není. když to vezmu směrem k elektrice a MaR tak je to rozvaděč s 250 kW frekvenčním měničem a řízením navíječky papíru No jo, ale do fabriky, která stojí na zemi a nedrncá.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2485 Registrován: 3-2013 |
Z mého laického pohledu na ETCS možná není až tak důležité, zda ubude projetých návěstidel, ale zda ubude nehod s tragickými následky. |
|
Machiavelli
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 75 Registrován: 3-2025 |
Skutečná nejdůležitější funkce ETCS je úředně vynucená a zaručená marže dodavatelů. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 675 Registrován: 11-2020 |
Počet železničních nehod s tragickými následky je zanedbatelný i bez ETCS. Kolikrát za víkend na silnicích zemře lidí, jako na železnici za 10 let. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2487 Registrován: 3-2013 |
To je sice možné, ale neznamená to, že s tím tedy nebudeme nic dělat. Nakonec hlavní smysl zab. zař. vždy byl a je v tom takovým nehodám zabránit. |
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10061 Registrován: 3-2007 |
To jsou teda kecy jako od Stammtische... takové Hustopeče nastaly na silnici naposledy kdy? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11606 Registrován: 5-2007 |
Pikehead: Pred 6 rokmi, D1, km 49, cisterna s olejom sa v noci prevrátila kvôli defektu, do nej narazili tuším 3 autá, celé to začalo horieť, 2 ľudia uhoreli, hasiči to sanovali pár dní, diaľnica bola v danom smere neprejazdná týždne, nakoniec to museli celé zbrúsiť a dať nový CB kryt asi na 40m celého pásu plus sa čistil snáď kilometer kanalizácie. Celý záver z tej nehody je, že za ňu nikto nemôže. Nikto nepožadoval zníženie rýchlosti na diaľnici v noci na 70km/h (bezpečná rýchlosť na stretávacie svetlá) ani vystrojenie stredového pásu na všetkých diaľniciach tak, aby sa dali používať diaľkové svetlá... |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24606 Registrován: 3-2007 |
>vystrojenie stredového pásu na všetkých diaľniciach tak, aby sa dali používať diaľkové svetlá... Jj, tohle okoukali soudruzi na západě už v 70s - u prvního úseku D1 do Mirošovic to už bylo, pamatuji si to coby dítko. Vysazené keře - živý plot. Mimochodem také žluté vodorovné značení - později opuštěno kvůli valutové náročnosti žluté barvy aneb československá socialistická klasika. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10506 Registrován: 1-2007 |
O letních prázdninách zastaví v Břeclavi i Hodoníně přímé vlaky z Polska do Chorvatska Správa železnic vypíše během léta soutěž na projekční práce k rychlovlaku z Liberce do Mladé Boleslavi V Pardubickém kraji začnou opět pravidelné sobotní jízdy parního expresu Terminál 21. století u vysokorychlostní trati na Kolínsku, SŽ ukázala vizualizace (Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 958 Registrován: 10-2018 |
" Mimochodem také žluté vodorovné značení - později opuštěno kvůli valutové náročnosti žluté barvy aneb československá socialistická klasika." |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24613 Registrován: 3-2007 |
Pro jaké účely a proč se teda od toho ustoupilo? S chromovou žlutí měl bolševik vždycky problém - třeba na železnici a u nátěrů hnacích vozidel. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10507 Registrován: 1-2007 |
Řidiče na Vyškovsku uvěznily závory na přejezdu, hned poté projel vlak |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 678 Registrován: 11-2020 |
Pikehead: Kolik bylo v Hustopečích mrtvých a zraněných? 0. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11607 Registrován: 5-2007 |
hjguzf: Bez znižovania ceny ľudského života, v Hustopečích sú také hmotné a ekologické škody, že by to po prepočte na pár mŕtvych "vydalo". |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5458 Registrován: 11-2008 |
Ať koukám, jak koukám na to video, tak co bránilo řidiči auta normálně opustit přejezd. Vždyť ty závory jsou tzv. "poloviční" a ve výjezdu z přejezdu mu na jeho straně silnice nic nebránilo . A nebo jel opačným směrem a celou cestu couval ? ![]() ![]() |
|
Machiavelli
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 77 Registrován: 3-2025 |
Netřeba bádat - zkrátka funkční mozek není součástí povinné výbavy ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5868 Registrován: 12-2020 |
Takže stačí zavést povinnost řidičů jít každý rok na psychotesty a silnice budou rázem volné![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1844 Registrován: 8-2011 |
70km/h (bezpečná rýchlosť na stretávacie svetlá) ani vystrojenie stredového pásu na všetkých diaľniciach tak, aby sa dali používať diaľkové svetlá. To by muselo být dost vysoké křoví ,aby nedošlo k oslňování těch, co sedí výš než řidič osobaku . 😉 |
|
M_g
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2191 Registrován: 6-2006 |
Ať koukáte, jak koukáte, tak to nemáte z pohledu řidiče. Proč by se měl snažit přejet nebezpečně před vlakem, když byl v celkem bezpečné vzdálenosti od vlaku opřený vzadu o závoru? Z mého pohledu je funkčnost mozku potvrzena. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24621 Registrován: 3-2007 |
Pokud budete chodit každý rok z titulu práce v provozu na železnici, tak to beru! Dělal jste vůbec někdy psychotesty a v kterém roce? Já že to tak moc jiným doporučujete. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17735 Registrován: 5-2004 |
Vjet na přejezd tak, že se nechám zavřít šraňkama (ta červená asi blikala už dobu, ne že naskočila 50 m před ním) svědčí o nefunkčnosti mozku. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10515 Registrován: 1-2007 |
odkazhttps://sever.rozhlas.cz/zeleznicari-zverejnili-prvni-cast-d okumentace-pro-posouzeni-vlivu-nove-9497623 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10516 Registrován: 1-2007 |
Spěšný vlak projel návěstidlo v Pardubicích, provoz na zastávku centrum je zastaven |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5873 Registrován: 12-2020 |
Mladějov: Pokud budete chodit každý rok z titulu práce v provozu na železnici, tak to beru! A ona je bezpečnost na železnici a silnici srovnatelná? Dělal jste vůbec někdy psychotesty Dělal, když jste tak zvědavý a bez problémů udělal, nicméně nikdy jsem je na svoji funkci nepotřeboval, takže i kdybych je neudělal, můžete v klidu jezdit vlakem dál a silnicím se vyhýbat ![]() |
|
dědek_hank
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5960 Registrován: 7-2017 |
Tenhle vlak není pro chudé. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17201 Registrován: 12-2009 |
Přitom je na konci článku návod, jak mít funkční zabezpečovač i bez ETCS. Ten, co mají žluté mašiny. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10518 Registrován: 1-2007 |
Železničáři zavedli náhradní vlaky z Harrachova do Polska, mají jezdit až do půlky září |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10523 Registrován: 1-2007 |
Z vlaku vypadl člověk, patrně pod vlivem drog. Provoz na trati u Chlumce stojí |
|
Leinad
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 801 Registrován: 8-2009 |
https://klatovsky.denik.cz/zpravy_region/klatovy-studeni-gymnaziu m-vylet-problem-obsazenost-vlaku-ceske-drahy.html Ve vlaku volno několik sedaček, vystoupit musí i ti kteří si sedli, protože nejsou ohlášení. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10525 Registrován: 1-2007 |
Ministerstvo dopravy zhodnotí půlrok fungování ETCS na železnici Lanškroun získá přímé vlakové spojení na Pardubice, vznikne do dvou let (Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10526 Registrován: 1-2007 |
Kapacita železnice přestává stačit Loučení s bufetem na nádraží v Rožnově pod Radhoštěm (Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8222 Registrován: 6-2016 |
Mouka: Díky té reportáži jsem pochopil, proč musí na Výtoňský most přijít červený terč - uleví se kapacitě hlavního nádraží!![]() ![]() ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5019 Registrován: 4-2014 |
Kapacita kolejí přestává stačit a podle SŽ se dostává do stavu přetížení. Jak úsměvné, když při každé optimalizaci stanice dojde k redukci stávajícího kolejiště a tím dojde i ke snížení kapacity stanice. Takže vedení SŽ by nemělo břečet v TV a spíše se zaměřit na své technology, aby už konečně ty stanice přestali při plánované optimalizaci kolejově mršit a redukovat. Takže za vzniklou situaci si může SŽ sama. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33474 Registrován: 5-2002 |
L3.21: Takže za vzniklou situaci si může SŽ sama. Prosím Tě, nejdřív si poslechni ten podcast s ing. Vrtělem, abys měl aspoň trochu ánung, co to ten stav přetížení je...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10527 Registrován: 1-2007 |
Zrovna v Praze na hlavním se v 90. letech přidávalo 6. a 7. nástupiště, o redukci se nedá hovořit. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16896 Registrován: 4-2003 |
Mouka:Zrovna v Praze na hlavním se v 90. letech přidávalo 6. a 7. nástupiště, o redukci se nedá hovořit. Též neexistovalo nástupiště 1B, kam dnes jezdí zejména LEO. A rozhodně nelze než kvitovat, že dnes jsou na pražském hlavním nádraží všechny nástupní hrany bezpečně přístupné z podchodu a zmizela dvě úzká prasečí nástupiště, na které se chodilo přes koleje. To už mnozí zapomněli, stejně jak na divočinu, kterou byla průběžná dopravní kolej přímo u budovy, kde se o nějakém nástupišti také nedalo hovořit. Do vlaku se tam lezlo jak ze sypaného nástupiště . Dneska by to chtělo z kapacitních důvodů i takový bizár, jako je reaktivace trati přes Vítkov. Jenže to by se v Příběnické posrali až za ušima... A samozřejmě předělat prostor mezi Sluncovou a Balabenkou. Takže most přes koleje mezi stanicemi Libeň - Masarykovo/hlavní nádraží na Balabence nově čtyřkolejný a nová kolej ze Sluncové na Balabenku podél koleje 401 tunýlkem pod tratí Balabenka - hlavní, aby se odstranila kolize na Balabence pro vlaky z hlavního nádraží do Holešovic s vlaky z Masarykova nádraží do Vysočan. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33481 Registrován: 5-2002 |
Bram: Dneska by to chtělo z kapacitních důvodů i takový bizár, jako je reaktivace trati přes Vítkov... ...na kterou by se dalo dostat jen z kolejí 30-34. A to se vyplatí, Horste. aby se odstranila kolize na Balabence pro vlaky z hlavního nádraží do Holešovic s vlaky z Masarykova nádraží do Vysočan Tam žádná taková kolize není. Jo, v opačném směru, to je jiné kafe - tam by pomohlo postavit přesmyk z 301. do 402. koleje, akorát se mu mezitím cosi postavilo do cesty...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16903 Registrován: 4-2003 |
Hajnej:...na kterou by se dalo dostat jen z kolejí 30-34. A to se vyplatí, Horste. Pomohlo by to, ale nic takového se samozřejmě realizovat nebude . Tam žádná taková kolize není. [nene] Jo, v opačném směru, to je jiné kafe - tam by pomohlo postavit přesmyk z 301. do 402. koleje, akorát se mu mezitím cosi postavilo do cesty... Nemáš tak úplně pravdu, protože se zcela běžně jezdí tak, jak to zrovna vychází, čili se využívá banalizace. Mínil jsem samozřejmě hlavně ale opačný směr, tedy vlaky od Vysočan na Masarykovo nádraží. A nemínil jsem přesmyk z 301. do 402. koleje, ten postavit kvůli nové měnírně nejde . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8223 Registrován: 6-2016 |
„Pak budu dělat výlety s těmi, kteří se mnou budou mít zájem jezdit vlakem, ne tak daleko, takže pojedeme třeba na Křivoklát nebo směr Dobříš, Říp,“ Zdroj: https://www.idnes.cz/volby/letni-volebni-kampan-havlicek-tocena-z mrzlina-fiala-grilovani-ano-jizdne.A250630_133042_volby_kop |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8227 Registrován: 6-2016 |
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-kralovska-rodina-ob razem-karel-iii-ukonci-tradici-zapocatou-kralovnou-viktorii-setri -280648 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2011 Registrován: 9-2015 |
@Bram Mám pocit, že tak je to skoro všude, u Plzně možná taky budou litovat, že se kolem Berounky už nejezdí. A máš pravdu, o tom Hlavním nádraží jsem to všechno zapomněl, a to tam jezdím od dětství. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33484 Registrován: 5-2002 |
Bram: Nemáš tak úplně pravdu, protože se zcela běžně jezdí tak, jak to zrovna vychází, čili se využívá banalizace. To sice ano, ale pak je nesmysl popisovat vlaky jako "odkud kam" - je potřeba psát po které koleji. ten postavit kvůli nové měnírně nejde A co asi jiného jsem měl na mysli tím "cosi"...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10530 Registrován: 1-2007 |
Cestující na železnici čekají výluky a přestupy. Začala oprava nástupiště kolínského nádraží Vesmírné vlaky možná budou brzo i v Česku, testuje se první z nich (Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.) |
|
Voyageur
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 113 Registrován: 5-2019 |
"https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-kralovska-rodina-ob razem-karel-iii-ukonci-tradici-zapocatou-kralovnou-viktorii-setri -280648" Devítivagonovou soupravu britská vládnoucí dynastie využívá zejména při cestách po Británii, její provoz však monarchie vyhodnotila jako příliš drahý. Například dvoudenní únorová cesta vlaku mezi Londýnem a hrabstvími Gloucestershire a Staffordshire stála 44 tisíc liber (téměř 1,3 milionu Kč). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16908 Registrován: 4-2003 |
Hajnej:To sice ano, ale pak je nesmysl popisovat vlaky jako "odkud kam" - je potřeba psát po které koleji. Polepším se . A co asi jiného jsem měl na mysli tím "cosi"...? Dovolil jsem si to takto upřesnit, protože ne každý, kdo si to tu čte, ví, co tím "cosi" myslíš. Ale dobře, i v tomto směru se polepším, abys pro příště neměl zbytečně pocit, že z Tebe dělám méněcenného jedince . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10541 Registrován: 1-2007 |
Dva mašinfírové i speciální mobil, na koridor by jinak parní vlak vyjet nemohl Oživení lokálky do Bochova po 30 letech. Obce chtějí vrátit vlaky s cestujícími |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10547 Registrován: 1-2007 |
Pět řidičů na Vyškovsku přejelo koleje na červenou, naváděl je neznámý muž |