Diskuse » Železnice » V televizi říkali, že ... V novinách psali, že ... » Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 04. 7. 2025 « předcházející | další »

Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 04. 7. 2025

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pátek, 13. června 2025 - 12:46:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15514
Registrován: 4-2003
Veríme, že uvítate dostupnosť tejto služby

Tak tohle by nevymyslel ani komik.[crazy]
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Pátek, 13. června 2025 - 13:07:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5832
Registrován: 12-2020
A co je na tom špatně? Jasně otvírací doba je velmi omezená, ale pořád lepší než nic.
Pondělí, 16. června 2025 - 08:42:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10499
Registrován: 1-2007
Dělníci zahájili rekonstrukci dalšího úseku historické železniční vlečky v Radošově

České dráhy staví v Havlíčkově Brodě moderní opravárenskou halu. Sloužit bude i Pardubickému kraji

(Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.)
Pondělí, 16. června 2025 - 12:58:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8199
Registrován: 6-2016
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-zpravy-liberecky-kraj-stat-p rodava-ozubnicove-tyce-z-korenovske-zubacky-40526044
Pondělí, 16. června 2025 - 14:08:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10501
Registrován: 1-2007
Neznámý pachatel naskládal na koleje na Děčínsku kameny. Policie hledá svědky
Pondělí, 16. června 2025 - 14:46:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17162
Registrován: 12-2009
https://archiv.hn.cz/c1-67748530-prulomovy-moment-etcs-neprinasi- zadne-slibovane-vyhody-a-je-jenom-mnohem-drazsi-rekli-dopravci-ku pkovi
Pondělí, 16. června 2025 - 16:58:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33419
Registrován: 5-2002
Ohl: A tys čekal, že mu budou říkat něco jiného...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 16. června 2025 - 17:05:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10502
Registrován: 1-2007
Provozovatelé muzejní dráhy otevřeli nádraží v Zastávce
Pondělí, 16. června 2025 - 17:05:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17164
Registrován: 12-2009
Když je to tak opěvované v novinách, tak by člověk čekal, že nějaká pozitiva by tam najít mohli.
Pondělí, 16. června 2025 - 17:10:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13264
Registrován: 5-2002
ad Jalovec: Když je to tak opěvované v novinách, tak by člověk čekal, že nějaká pozitiva by tam najít mohli.

Jediné pozitivum je, že nám statistika projetých návěstidel vlaky neletí tak drsně nahoru jako kdysi, ale zatím se drží.
Loni 1 - 5 45 projetí, letos 47 projetí.
Nicméně ve stejném období projetí při posunu loni 15, letos 30.

A to se Beránek docela držel, protože například výměna vadného modemu za novější typ, protože se starší již nedělá je za 800 000.
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Pikehead
Pondělí, 16. června 2025 - 17:25:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10057
Registrován: 3-2007
Modem za 800K je samozřejmě průser, ale nevím zda je to argument pro nezavádění ETCS.

Mimochodem, s Beránkovými výplody souhlasíte? Přijde vám, že na zavedení ETCS na polovině páteřních tratí s obřím zpožděním je něco "šprtského"?

A proč může české „šprtské“ zavádění ETCS jednou působit až absurdně.
Pondělí, 16. června 2025 - 17:49:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17716
Registrován: 5-2004
Mně teda tuhle zaujala velikost toho ETCS krámu ve vozidle (konkrétně syslu). To je půl hajzlu v šukafonu nebo když to vezmu směrem k elektrice a MaR tak je to rozvaděč s 250 kW frekvenčním měničem a řízením navíječky papíru...
Pondělí, 16. června 2025 - 19:55:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17166
Registrován: 12-2009
letos 47 projetí.
Co z toho byl problém s funkcí ETCS a co jiná příčina? (Obsluha atd)
Pondělí, 16. června 2025 - 23:26:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33421
Registrován: 5-2002
Vlčoun: Mně teda tuhle zaujala velikost toho ETCS krámu ve vozidle (konkrétně syslu).
No, to Tě spíš zaujala velikost nikoli ETCS, ale rozváděče. Ono je tam toho víc, třeba černá skříňka (co je ve skutečnosti oranžová). Samotné ETCS až zas tak velké není.

když to vezmu směrem k elektrice a MaR tak je to rozvaděč s 250 kW frekvenčním měničem a řízením navíječky papíru
No jo, ale do fabriky, která stojí na zemi a nedrncá.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Úterý, 17. června 2025 - 07:05:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2485
Registrován: 3-2013
Z mého laického pohledu na ETCS možná není až tak důležité, zda ubude projetých návěstidel, ale zda ubude nehod s tragickými následky.
Machiavelli
Úterý, 17. června 2025 - 08:51:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 3-2025
Skutečná nejdůležitější funkce ETCS je úředně vynucená a zaručená marže dodavatelů.
Úterý, 17. června 2025 - 13:39:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 675
Registrován: 11-2020
Počet železničních nehod s tragickými následky je zanedbatelný i bez ETCS. Kolikrát za víkend na silnicích zemře lidí, jako na železnici za 10 let.
Úterý, 17. června 2025 - 14:56:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2487
Registrován: 3-2013
To je sice možné, ale neznamená to, že s tím tedy nebudeme nic dělat. Nakonec hlavní smysl zab. zař. vždy byl a je v tom takovým nehodám zabránit.
Pikehead
Úterý, 17. června 2025 - 15:36:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10061
Registrován: 3-2007
To jsou teda kecy jako od Stammtische... takové Hustopeče nastaly na silnici naposledy kdy?
Úterý, 17. června 2025 - 20:23:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11606
Registrován: 5-2007
Pikehead: Pred 6 rokmi, D1, km 49, cisterna s olejom sa v noci prevrátila kvôli defektu, do nej narazili tuším 3 autá, celé to začalo horieť, 2 ľudia uhoreli, hasiči to sanovali pár dní, diaľnica bola v danom smere neprejazdná týždne, nakoniec to museli celé zbrúsiť a dať nový CB kryt asi na 40m celého pásu plus sa čistil snáď kilometer kanalizácie.

Celý záver z tej nehody je, že za ňu nikto nemôže. Nikto nepožadoval zníženie rýchlosti na diaľnici v noci na 70km/h (bezpečná rýchlosť na stretávacie svetlá) ani vystrojenie stredového pásu na všetkých diaľniciach tak, aby sa dali používať diaľkové svetlá...
Mladějov
Úterý, 17. června 2025 - 22:08:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24606
Registrován: 3-2007
>vystrojenie stredového pásu na všetkých diaľniciach tak, aby sa dali používať diaľkové svetlá...

Jj, tohle okoukali soudruzi na západě už v 70s - u prvního úseku D1 do Mirošovic to už bylo, pamatuji si to coby dítko.

Vysazené keře - živý plot.

Mimochodem také žluté vodorovné značení - později opuštěno kvůli valutové náročnosti žluté barvy aneb československá socialistická klasika.
Středa, 18. června 2025 - 08:46:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10506
Registrován: 1-2007
O letních prázdninách zastaví v Břeclavi i Hodoníně přímé vlaky z Polska do Chorvatska

Správa železnic vypíše během léta soutěž na projekční práce k rychlovlaku z Liberce do Mladé Boleslavi

V Pardubickém kraji začnou opět pravidelné sobotní jízdy parního expresu

Terminál 21. století u vysokorychlostní trati na Kolínsku, SŽ ukázala vizualizace

(Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.)
Středa, 18. června 2025 - 10:25:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 958
Registrován: 10-2018
Mladějov:
"
Mimochodem také žluté vodorovné značení - později opuštěno kvůli valutové náročnosti žluté barvy aneb československá socialistická klasika."
Spíš DBH klasika a městská legenda. Ono se totiž žluté značení začalo používat pro docela jiné účely, a spousta zemí se vrátila "kvůli valutové náročnosti žluté barvy" k bílému. Vlastně pro tu žlutou nebyl žádný logický důvod .. jinak chromová žluť je naproso běžnej pigment a netuším, proč by měl být valutově náročnej.
Mladějov
Středa, 18. června 2025 - 10:40:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24613
Registrován: 3-2007
Pro jaké účely a proč se teda od toho ustoupilo?
S chromovou žlutí měl bolševik vždycky problém - třeba na železnici a u nátěrů hnacích vozidel.
Středa, 18. června 2025 - 10:57:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10507
Registrován: 1-2007
Řidiče na Vyškovsku uvěznily závory na přejezdu, hned poté projel vlak
Středa, 18. června 2025 - 12:17:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 678
Registrován: 11-2020
Pikehead:
Kolik bylo v Hustopečích mrtvých a zraněných? 0.
Středa, 18. června 2025 - 12:47:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11607
Registrován: 5-2007
hjguzf: Bez znižovania ceny ľudského života, v Hustopečích sú také hmotné a ekologické škody, že by to po prepočte na pár mŕtvych "vydalo".
Středa, 18. června 2025 - 13:44:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5458
Registrován: 11-2008

Ať koukám, jak koukám na to video, tak co bránilo řidiči auta normálně opustit přejezd. Vždyť ty závory jsou tzv. "poloviční" a ve výjezdu z přejezdu mu na jeho straně silnice nic nebránilo . [andel]

A nebo jel opačným směrem a celou cestu couval ?[andel][lol]
Machiavelli
Středa, 18. června 2025 - 19:29:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 77
Registrován: 3-2025
Netřeba bádat - zkrátka funkční mozek není součástí povinné výbavy [sad]
Středa, 18. června 2025 - 19:33:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5868
Registrován: 12-2020
Takže stačí zavést povinnost řidičů jít každý rok na psychotesty a silnice budou rázem volné[wink]
Středa, 18. června 2025 - 21:47:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1844
Registrován: 8-2011
70km/h (bezpečná rýchlosť na stretávacie svetlá) ani vystrojenie stredového pásu na všetkých diaľniciach tak, aby sa dali používať diaľkové svetlá.
To by muselo být dost vysoké křoví ,aby nedošlo k oslňování těch, co sedí výš než řidič osobaku . 😉
M_g
Čtvrtek, 19. června 2025 - 09:45:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2191
Registrován: 6-2006
Ať koukáte, jak koukáte, tak to nemáte z pohledu řidiče.
Proč by se měl snažit přejet nebezpečně před vlakem, když byl v celkem bezpečné vzdálenosti od vlaku opřený vzadu o závoru?
Z mého pohledu je funkčnost mozku potvrzena.
Mladějov
Čtvrtek, 19. června 2025 - 10:37:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24621
Registrován: 3-2007
J.M.:
"Takže stačí zavést povinnost řidičů jít každý rok na psychotesty a silnice budou rázem volné[wink]"

Pokud budete chodit každý rok z titulu práce v provozu na železnici, tak to beru!

Dělal jste vůbec někdy psychotesty a v kterém roce? Já že to tak moc jiným doporučujete.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 19. června 2025 - 12:05:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17735
Registrován: 5-2004
Vjet na přejezd tak, že se nechám zavřít šraňkama (ta červená asi blikala už dobu, ne že naskočila 50 m před ním) svědčí o nefunkčnosti mozku.
Pátek, 20. června 2025 - 08:52:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10515
Registrován: 1-2007
odkazhttps://sever.rozhlas.cz/zeleznicari-zverejnili-prvni-cast-d okumentace-pro-posouzeni-vlivu-nove-9497623
Pátek, 20. června 2025 - 10:56:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10516
Registrován: 1-2007
Spěšný vlak projel návěstidlo v Pardubicích, provoz na zastávku centrum je zastaven
Pátek, 20. června 2025 - 20:17:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5873
Registrován: 12-2020
Mladějov: Pokud budete chodit každý rok z titulu práce v provozu na železnici, tak to beru!

A ona je bezpečnost na železnici a silnici srovnatelná?

Dělal jste vůbec někdy psychotesty Dělal, když jste tak zvědavý a bez problémů udělal, nicméně nikdy jsem je na svoji funkci nepotřeboval, takže i kdybych je neudělal, můžete v klidu jezdit vlakem dál a silnicím se vyhýbat[lol]
dědek_hank
Sobota, 21. června 2025 - 14:36:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5960
Registrován: 7-2017
Tenhle vlak není pro chudé.
Sobota, 21. června 2025 - 15:27:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17201
Registrován: 12-2009
Přitom je na konci článku návod, jak mít funkční zabezpečovač i bez ETCS.
Ten, co mají žluté mašiny.

[lol]
Pondělí, 23. června 2025 - 09:08:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10518
Registrován: 1-2007
Železničáři zavedli náhradní vlaky z Harrachova do Polska, mají jezdit až do půlky září
Čtvrtek, 26. června 2025 - 11:21:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10523
Registrován: 1-2007
Z vlaku vypadl člověk, patrně pod vlivem drog. Provoz na trati u Chlumce stojí
Leinad
Pondělí, 30. června 2025 - 00:13:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 801
Registrován: 8-2009
https://klatovsky.denik.cz/zpravy_region/klatovy-studeni-gymnaziu m-vylet-problem-obsazenost-vlaku-ceske-drahy.html
Ve vlaku volno několik sedaček, vystoupit musí i ti kteří si sedli, protože nejsou ohlášení.
Pondělí, 30. června 2025 - 08:14:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10525
Registrován: 1-2007
Ministerstvo dopravy zhodnotí půlrok fungování ETCS na železnici

Lanškroun získá přímé vlakové spojení na Pardubice, vznikne do dvou let

(Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.)
Pondělí, 30. června 2025 - 18:49:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10526
Registrován: 1-2007
Kapacita železnice přestává stačit

Loučení s bufetem na nádraží v Rožnově pod Radhoštěm

(Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.)
Pondělí, 30. června 2025 - 18:55:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8222
Registrován: 6-2016
Mouka: Díky té reportáži jsem pochopil, proč musí na Výtoňský most přijít červený terč - uleví se kapacitě hlavního nádraží![biggrin][biggrin][biggrin]
Pondělí, 30. června 2025 - 19:02:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5019
Registrován: 4-2014

Kapacita kolejí přestává stačit a podle SŽ se dostává do stavu přetížení. Jak úsměvné, když při každé optimalizaci stanice dojde k redukci stávajícího kolejiště a tím dojde i ke snížení kapacity stanice. Takže vedení SŽ by nemělo břečet v TV a spíše se zaměřit na své technology, aby už konečně ty stanice přestali při plánované optimalizaci kolejově mršit a redukovat. Takže za vzniklou situaci si může SŽ sama.
Pondělí, 30. června 2025 - 19:26:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33474
Registrován: 5-2002
L3.21: Takže za vzniklou situaci si může SŽ sama.
Prosím Tě, nejdřív si poslechni ten podcast s ing. Vrtělem, abys měl aspoň trochu ánung, co to ten stav přetížení je...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 30. června 2025 - 21:51:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10527
Registrován: 1-2007
Zrovna v Praze na hlavním se v 90. letech přidávalo 6. a 7. nástupiště, o redukci se nedá hovořit.
Úterý, 01. července 2025 - 08:12:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16896
Registrován: 4-2003
Mouka:Zrovna v Praze na hlavním se v 90. letech přidávalo 6. a 7. nástupiště, o redukci se nedá hovořit.

Též neexistovalo nástupiště 1B, kam dnes jezdí zejména LEO. A rozhodně nelze než kvitovat, že dnes jsou na pražském hlavním nádraží všechny nástupní hrany bezpečně přístupné z podchodu a zmizela dvě úzká prasečí nástupiště, na které se chodilo přes koleje. To už mnozí zapomněli, stejně jak na divočinu, kterou byla průběžná dopravní kolej přímo u budovy, kde se o nějakém nástupišti také nedalo hovořit. Do vlaku se tam lezlo jak ze sypaného nástupiště [crazy].

Dneska by to chtělo z kapacitních důvodů i takový bizár, jako je reaktivace trati přes Vítkov. Jenže to by se v Příběnické posrali až za ušima...

A samozřejmě předělat prostor mezi Sluncovou a Balabenkou. Takže most přes koleje mezi stanicemi Libeň - Masarykovo/hlavní nádraží na Balabence nově čtyřkolejný a nová kolej ze Sluncové na Balabenku podél koleje 401 tunýlkem pod tratí Balabenka - hlavní, aby se odstranila kolize na Balabence pro vlaky z hlavního nádraží do Holešovic s vlaky z Masarykova nádraží do Vysočan.
Úterý, 01. července 2025 - 11:51:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33481
Registrován: 5-2002
Bram: Dneska by to chtělo z kapacitních důvodů i takový bizár, jako je reaktivace trati přes Vítkov...
...na kterou by se dalo dostat jen z kolejí 30-34. A to se vyplatí, Horste. [crazy]

aby se odstranila kolize na Balabence pro vlaky z hlavního nádraží do Holešovic s vlaky z Masarykova nádraží do Vysočan
Tam žádná taková kolize není. [nene]
Jo, v opačném směru, to je jiné kafe - tam by pomohlo postavit přesmyk z 301. do 402. koleje, akorát se mu mezitím cosi postavilo do cesty...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Úterý, 01. července 2025 - 12:09:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16903
Registrován: 4-2003
Hajnej:...na kterou by se dalo dostat jen z kolejí 30-34. A to se vyplatí, Horste.

Pomohlo by to, ale nic takového se samozřejmě realizovat nebude [nene].


Tam žádná taková kolize není. [nene] Jo, v opačném směru, to je jiné kafe - tam by pomohlo postavit přesmyk z 301. do 402. koleje, akorát se mu mezitím cosi postavilo do cesty...

Nemáš tak úplně pravdu, protože se zcela běžně jezdí tak, jak to zrovna vychází, čili se využívá banalizace.

Mínil jsem samozřejmě hlavně ale opačný směr, tedy vlaky od Vysočan na Masarykovo nádraží. A nemínil jsem přesmyk z 301. do 402. koleje, ten postavit kvůli nové měnírně nejde [nene].
Úterý, 01. července 2025 - 12:11:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8223
Registrován: 6-2016
„Pak budu dělat výlety s těmi, kteří se mnou budou mít zájem jezdit vlakem, ne tak daleko, takže pojedeme třeba na Křivoklát nebo směr Dobříš, Říp,“
Zdroj: https://www.idnes.cz/volby/letni-volebni-kampan-havlicek-tocena-z mrzlina-fiala-grilovani-ano-jizdne.A250630_133042_volby_kop
Úterý, 01. července 2025 - 20:12:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8227
Registrován: 6-2016
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-kralovska-rodina-ob razem-karel-iii-ukonci-tradici-zapocatou-kralovnou-viktorii-setri -280648
Úterý, 01. července 2025 - 22:22:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2011
Registrován: 9-2015
@Bram
Mám pocit, že tak je to skoro všude, u Plzně možná taky budou litovat, že se kolem Berounky už nejezdí.
A máš pravdu, o tom Hlavním nádraží jsem to všechno zapomněl, a to tam jezdím od dětství.
Středa, 02. července 2025 - 01:11:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33484
Registrován: 5-2002
Bram: Nemáš tak úplně pravdu, protože se zcela běžně jezdí tak, jak to zrovna vychází, čili se využívá banalizace.
To sice ano, ale pak je nesmysl popisovat vlaky jako "odkud kam" - je potřeba psát po které koleji.

ten postavit kvůli nové měnírně nejde
A co asi jiného jsem měl na mysli tím "cosi"...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 02. července 2025 - 07:04:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10530
Registrován: 1-2007
Cestující na železnici čekají výluky a přestupy. Začala oprava nástupiště kolínského nádraží


Vesmírné vlaky možná budou brzo i v Česku, testuje se první z nich

(Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.)
Voyageur
Středa, 02. července 2025 - 09:17:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 113
Registrován: 5-2019
K fotogalerii existuje i článek na stejné téma. Novinky.cz >> Bude se šetřit, rozhodla Británie a ruší královský vlak fungující od viktoriánské éry
Devítivagonovou soupravu britská vládnoucí dynastie využívá zejména při cestách po Británii, její provoz však monarchie vyhodnotila jako příliš drahý. Například dvoudenní únorová cesta vlaku mezi Londýnem a hrabstvími Gloucestershire a Staffordshire stála 44 tisíc liber (téměř 1,3 milionu Kč).
Středa, 02. července 2025 - 10:12:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16908
Registrován: 4-2003
Hajnej:To sice ano, ale pak je nesmysl popisovat vlaky jako "odkud kam" - je potřeba psát po které koleji.

Polepším se [wink].


A co asi jiného jsem měl na mysli tím "cosi"...?

Dovolil jsem si to takto upřesnit, protože ne každý, kdo si to tu čte, ví, co tím "cosi" myslíš. Ale dobře, i v tomto směru se polepším, abys pro příště neměl zbytečně pocit, že z Tebe dělám méněcenného jedince [wink].
Pátek, 04. července 2025 - 07:10:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10541
Registrován: 1-2007
Dva mašinfírové i speciální mobil, na koridor by jinak parní vlak vyjet nemohl

Oživení lokálky do Bochova po 30 letech. Obce chtějí vrátit vlaky s cestujícími
Pátek, 04. července 2025 - 09:58:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10547
Registrován: 1-2007
Pět řidičů na Vyškovsku přejelo koleje na červenou, naváděl je neznámý muž