| Diskuse » Železnice » 150 a 151 - banány » Archiv diskuse 150 a 151 - banány do 30. 5. 2025 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse 150 a 151 - banány do 30. 5. 2025dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3546 Registrován: 8-2008 |
150.224 Bezpráví 26.7.2025 EC 242 "Košičan"
Fotogalerie lokomotiv: http://krumpolc.rajce.idnes.cz/
Fotogalerie pohraničního opevnění z let 1936 - 1938: http://ropiky1938.rajce.idnes.cz/ .............................................................. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 482 Registrován: 2-2012 |
Sla by zjistit cisla eurojackpotu na pristi tyden? Vidim, że umite cestovat casem. ..kdyztak vam poslu mail, aby se to tu nevykecalo. ..dekuji predem |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18510 Registrován: 11-2002 |
belka6v: teď tam bude prd, když teď někdo vyhrál 3 mld... Zřejmý překlep. že by o 10 let míň?! |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3549 Registrován: 8-2008 |
A jo sakra Když oni ty letopočty taky pořád měněj. kdo se v tom má vyznat je to rok 2015 samozřejmě.
Fotogalerie lokomotiv: http://krumpolc.rajce.idnes.cz/
Fotogalerie pohraničního opevnění z let 1936 - 1938: http://ropiky1938.rajce.idnes.cz/ .............................................................. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5239 Registrován: 3-2015 |
Na R z Prahy do Hradce Králové dnes mj. 151 023 . Tak to někdo může . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8479 Registrován: 8-2006 |
151.023 stále na R10, aktuálně veze R955 do HK. |
|
Jaydeesq
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 855 Registrován: 9-2008 |
dnes 4 kousky 151 na R10 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1538 Registrován: 9-2004 |
023 čekající v HK na R928 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8482 Registrován: 8-2006 |
R951 - 151.027 R933 - 151.016 Víc jsem jich neviděl. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8483 Registrován: 8-2006 |
Tak 151.023 veze R922 do Prahy.![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4041 Registrován: 12-2007 |
Pozdrav zo Zálužia: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 595 Registrován: 7-2017 |
Řečeno slovy klasika, čtyři měsíce po Vectronizaci a Krysy sa tu proháňajú jak před deseti lety... |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24342 Registrován: 3-2007 |
A kterého klasika? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2916 Registrován: 11-2005 |
Labutí píseň banánů...a pak už jen "obdivovat" Vectrona s fousama nebo s čivavou na boku - úpadek, ach jo ![]()
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration |
|
Jaydeesq
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 856 Registrován: 9-2008 |
to stejné se říkalo, když přišly banány a stejné se bude říkat až skončí vectroni.. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 596 Registrován: 7-2017 |
Klasika Polívky z Kurva hoši gutentag Tak až ty všechny Krysy a Plecháče atd. nebudou, tak ty Vectrony a Esa prostě budou muset jezdit a nebo se budou muset půjdčovat mašiny od Carga![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8484 Registrován: 8-2006 |
Dnes na R10 151.016, .019 a .023 (co jsem viděl), ale taky eso 362.081 eShop. Jinak jestli za měsíc a něco začnou spoje R10 jezdit spodem přes Poříčany kvůli výluce Mstětice-Čelákovice, tak tam ty banány opravdu nebudou. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2311 Registrován: 3-2015 |
Tak 150.224 už se přesouvá z Lužné, pravděpodobně k novému majiteli.. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 218 Registrován: 7-2024 |
Na jakém vlaku směr SK bude přípřež/nebo postrk se ví? |
|
Malý_fotograf
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8401 Registrován: 5-2002 |
Jede činná na závěsu 889 z Prahy.
• Tykání je projev kolegiality. Diskutérům na fóru tykám a chci aby mi bylo tykáno.
• Na každou svini se někde vaří voda. I na mě. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24421 Registrován: 3-2007 |
Těžko by mohla být přípřežní, když nemá ETCS. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3260 Registrován: 9-2003 |
150.224 dnes v noci opustí Českou republiku. Z Bohumína poveze konvoj vracející se na Slovensko (749.246,775.012+vozy) z Regionálního dne železnice v České Třebové. V sobotu se převážela jen do ČT. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8489 Registrován: 8-2006 |
Já jsem si říkal, proč je na 889, když má jet na SK... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3820 Registrován: 2-2007 |
Dnes v Liptovském Mikuláši proběhlo přivítání lokomotivy 150 224, kde bude mít svůj nový domov. Už se těším na nový nátěr... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2735 Registrován: 4-2003 |
Která je ta druhá v České třebové?
* * * Usmívej se! Bude Hůř
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 644 Registrován: 1-2009 |
Která je ta druhá v České třebové? Podle mě je to 150.226.
Trainweb.cz
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 222 Registrován: 7-2024 |
"Dnes v Liptovském Mikuláši proběhlo přivítání lokomotivy 150 224, kde bude mít svůj nový domov. Už se těším na nový nátěr... " |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 706 Registrován: 11-2018 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14907 Registrován: 4-2003 |
Která je ta druhá v České třebové? Řekl bych 226 dle kontrolky 9. co přečtu ze své fotky z okna ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 707 Registrován: 11-2018 |
Ak sa s tým nehýbalo: https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/403782 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3821 Registrován: 2-2007 |
Tornádo460: něco se naznačuje tady: odkaz |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3107 Registrován: 11-2007 |
Nevíte proč si vybrali zrovna tu 224?Byla to náhoda nebo nějaký určitý důvod,stav.km a tak? |
|
Regpetrs
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1308 Registrován: 2-2007 |
160 00 km po R1 a slušná kola. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3113 Registrován: 11-2007 |
ok.dík |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 290 Registrován: 12-2018 |
Co říkáte na možnost, že by z banánů byly gorily? Tedy že by se modernizovaly na dvousystémové s ETCS? ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 69 Registrován: 11-2024 |
"Co říkáte na možnost, že by z banánů byly gorily? Tedy že by se modernizovaly na dvousystémové s ETCS? " Otázka je, kolik by to vydrželo, než by se to rozpadlo a jestli by se drahám vrátily peníze za tuto "modernizaci". V dnešní době je pro ČD výhodnější si vzít na leasing Vectrona, který může kamkoliv... :-D |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13257 Registrován: 5-2002 |
ad Jeden z mnoha: Co říkáte na možnost, že by z banánů byly gorily? Tedy že by se modernizovaly na dvousystémové s ETCS? Řada 150 vůbec neměla vzniknout a v roce 1978 měla být rovnou vyrobena další série řady 350. Dnes do těchto lokomotiv strkat peníze je "totální kravina".
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5760 Registrován: 4-2007 |
Souhlasím s tím, že cpát do toho peníze je podle mě bláznovství, a fakt si myslím, že se jedná o vtip, nadruhou stranu fakt je i ten, že by se s tím mohli v soutěžích dostat třeba na nižší cenu než s Vectronem. Jinak mi uniká, proč by se v 70. letech vyrábělo dalších 27 dvouproudových lokomotiv na 160 km/h s odporovou regulací, když jediný styk soustav v té době byl v Kutné Hoře a další byl asi až v roce 85 v Nedakonicích. To je stejně uhozená myšlenka, jako dualizace potkanů. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 108 Registrován: 1-2019 |
https://zdopravy.cz/necekany-obrat-ceske-drahy-resi-modernizaci-l okomotiv-s-kterymi-se-jiz-rozloucily-246796/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17067 Registrován: 12-2009 |
kolik by to vydrželo, než by se to rozpadlo Byly dobře udržované, nerozpadly by se. v roce 1978 měla být rovnou vyrobena další série řady 350 Pohledem z dneška ano. Ale tenkrát nikdo o přepínání na 25kV moc neuvažoval.(ani Leo relativně nedávno) Odporová regulace. Na jednu stranu, z hlediska potřeby to až tak nevadí, pokud je provozovaná na rychlících. Chvíli po rozjezdu už na odporech nejede. Ovšem problém s automatikou- tu s touto regulací provozovat moc nejde. Ale zase provozně spolehlivá, nenáročná údržba. Až na spotřebu kontaktů kontroléru. Jako zálohy, proč ne. Otázka, za kolik by to bylo. Ovšem muselo by se zapracovat na těsnosti dveří. ![]() |
|
Chary
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2680 Registrován: 3-2010 |
Já se tedy těchto diskusí účastním jen zřídkavě, a proto tedy nechť mě někdo fundovaný opraví, ale Ohl: Ovšem problém s automatikou- tu s touto regulací provozovat moc nejde. Pokud si vybavím svoje notně zaprášené znalosti z oboru informatiky a programování, a vezmu v potaz i to, co jsme velmi kdysi plánovali s kamarádem, totiž ovládání TéTéčkového panelu pomocí takové menší hromady nějakého železa ze staré telefonní ústředny a počítače Didaktik M, a něco se nám ve zkušební fázi povedlo rozjet, třeba zadat příkaz a přehodit výhybku... Věřím tomu, že kdyby si někdo dal tu práci, dokázal by naprogramovat počítačové ovládání např. odporové regulace lokomotivy řady 151. V podstatě je to Turingův stroj, kde máte nějaké vstupy, volty, ampéry, teploty, předdefinovanou tabulku výkonových stupňů a algoritmus, který z toho vypočítá, jestli se má dát pokyn aktuátoru "nahoru" nebo "dolu" a případně o kolik a za jakých podmínek. Ostatně počítačem řízené aktuátory analogových mechanismů máme prakticky všude kolem sebe.
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy
Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
|
|
Regpetrs
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1309 Registrován: 2-2007 |
Chary: UC se pokusil o regulaci na plecháčích. Tam jde o to, aby se tolik nelpělo na přesném dodržení rychlosti, aby se mašina furt nesnažila regulovat. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24463 Registrován: 3-2007 |
Chary: No ono to tak skutečně je - nejen modernizované 150.2 jsou s počítačovým ovládáním stykačů jízdních stupňů, bez mezikontroléru a podle situace se mj. některé jízdní stupně přeskakují atd. Dost to zkomfortnilo (pro strojvedoucího) ovládání a šetří výkonové stykače. Mmch 350 to mají také, jen od slovenského výrobce (řízení MIRER). Automatika by bohužel "couráním" po stupních a častými přechody S/P tu poruchovost brzy naopak silně zvýšila - na což přišli už s ARR, která byla u 150 brzy odpojena. Ale to jen tak pro zajímavost - dneska je to už historie. Nicméně mne těší, že ještě budeme mít možnost nějaký čas vídat ř. 150 mezi (Bohumínem), Žilinou a Košicemi. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 713 Registrován: 11-2018 |
Pre tých, ktorých zaujíma nový náter 150.224. Zdroj: FB RTVS https://www.facebook.com/share/v/1HhMrYGWPU/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2316 Registrován: 3-2015 |
" Nicméně mne těší, že ještě budeme mít možnost nějaký čas vídat ř. 150 mezi (Bohumínem), Žilinou a Košicemi." |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3823 Registrován: 2-2007 |
Nicméně mne těší, že ještě budeme mít možnost nějaký čas vídat ř. 150 mezi (Bohumínem), Žilinou a Košicemi. Příští rok, tuším v březnu se má Žilina přepínat na střídavinu... ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 223 Registrován: 7-2024 |
"Nicméně mne těší, že ještě budeme mít možnost nějaký čas vídat ř. 150 mezi (Bohumínem), Žilinou a Košicemi. Příští rok, tuším v březnu se má Žilina přepínat na střídavinu... " |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 109 Registrován: 1-2019 |
Což se snad nestane. Kde by s tím vůbec ČD chtěly jezdit? Od prosince 2026 se uvolní 362 z R9 a další 362/162 z ÚK, od 2028(2029) se uvolní esa/vectrony ze západních expresů + od konce letošního roku bude přicházet 50 vectronů na 230. To nevypadá moc na nedostatek lokomotiv. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3824 Registrován: 2-2007 |
Tornádo460: Žádný problém pro, pokud se tak stane, dualizované 151 Jenže tahle "fantasmagorie" dualizované 151 už nemá nic společného se zmíněnou řadou 150... |
|
55p
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2231 Registrován: 6-2009 |
Vrátí se 10 vectronů ELL a otázka pro zasvěcené, kolik 193 RSL už ČD odkoupily a kolik mají jen v nájmu?
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.
Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5390 Registrován: 3-2004 |
Nějak tomu nerozumím, na jedné straně mi přebývají unifikované a relativně moderní lokomotivy 162, které si nevzalo Cargo (na které mám schválenou hromadnou přestavbu na AC/DC a ETCS) a na druhé straně modernizovat pár dalších prototypů 151? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9399 Registrován: 8-2007 |
Nějak tomu nerozumím, na jedné straně mi přebývají unifikované a relativně moderní lokomotivy 162, které si nevzalo Cargo Šotouši na GŘ. To je úplně stejné, jako nutná potřeba 3 Bardotek na Pacifiku. S tou dualizací je to úplná ptákovina. Na Slovensku budou vyřazovat 350, což by byl výsledek té dualizace Banánů. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15446 Registrován: 4-2003 |
Nějak tomu nerozumím Vítejte do klubu. Obávám se že se na Pobřeží chujoviny sešla nějaká mimořádná kombinace šotoušů a tupých účetních.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5391 Registrován: 3-2004 |
A nebo naopak někdo z od finnačního ředitele, kdo požaduje důkaz, jako fakt kurva důkaz, že ta rekonstrukce nemá smysl. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13137 Registrován: 9-2002 |
Nechlastej a nehul od rána... Tyhle starý škopky končí, tak se s tim rač smířit.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 30 Registrován: 3-2020 |
Agent 13137: ...škopky... Toto rozveď(te), pokud máte chuť. Nechci vůbec polemizovat o jejich stáří, ale poruchovost dvojek mně po různých vylepšeních nepřišla tragická. Že by se některé závady opakovaly extrémně často, bych teda neřekl. Tobě přišla poruchovost velká? Mně osobně na nich nejvíc vadily dlouhé vozební ramena (St.Město - Praha) v létě a hlavně v dobách rozkopaného koridoru... To byly nekonečné jízdy přískoky po koridoru střídané rychlou jízdou, kde to šlo. Všechno buď v neskutečném horku nebo v průvanu. (Strategie byla být jen v trenkách s obvazem kolem hlavy, který chránil uši před zánětem a bránil potu z čela kapat na pult ). A v zimě zas do některých kusů táhlo. V posledních letech mě ale jízda na nich nijak neurážela. A ze začátku to asi vyvažoval ten pocit ze 4MW ovládaných jednou páčkou![]() |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24473 Registrován: 3-2007 |
Agent, Zapalovač: Agente, ono to, co nám připadá jako absurdistán, napsal (zveřejnil) tradičně Sůra v "zdopravy.cz" , odkud pochází, jak mi pořád občas nedochází, tak 99 % materiálu k diskusi zdejšího šotoušstva. Takže to někoho někde na Pobřeží vážně napadlo, přičemž je to samozřejmě neskutečná pitomost a úžasné piruety, když napřed není věrchuška ČD schopna ani vyjezdit kilometry těch končících řad do dílen (150.2, 151, 371) a za půl roku chce předělávat 151 na 351? Přičemž mohla a může mít hotové 351 jako 350 ze Slovenska Fakt bezva doklad o prudce upadající úrovni lidí na Nábřeží a jejich schopnosti vést podnik jinak, než jako šotouš. K potřebnosti a počtu lokomotiv se tady vyjádřili i další a mně to připadá vážně jako blbej fór - ale není. No postavte si, soudruzi, co libo, ale zatím to vypadá pro ČD dost špatně a každé takovéhle rozhodnutí posílá z vaší firmy miliardy do kanálu.. tak hlavně, že někdo bude mít svůj pomníček. Pokud ČD prohrají ještě nějakou významnou dálkovku (Budapest - Berlín - Hamburg) a pražskou příměstskou, tak si může půlka Géřetu a 80 % provozního personálu balit kufry. Ano, z velké části právě díky neschopnému vedení firmy. Zapalovač: Tak Agent takhle říká každé morálně a technicky dožilé řadě Jinak pod předběžnou tržní konzultací je podepsán jistý Daniel Šafrata, Safrata@gr.cd.cz a je tam i služební telefon, tak se to dá poměrně snadno ověřit. Udělejte to někdo - rád si reakci přečtu. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5768 Registrován: 4-2007 |
Mladějov: Kdyby sis to u toho Sůry přečetl, tak než sepsání tohohle zbytečného elaborátu, bys viděl, že se opírá o odkaz na Tenderarenu, kde jsou skutečně vypsány tržní konzultace s exppirací koncem června.![]() |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24474 Registrován: 3-2007 |
Jo, četl jsem to a furt mi to připadá jako hloupý vtip - včetně ani ne měsíční lhůty pro podání nabídek. Nebo holt kšeftík pro spřátelenou firmu. Tím spíš, že je tam tak krátká lhůta od zveřejnění po podání nabídek. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5769 Registrován: 4-2007 |
Jinak mě na tom přijde zajímavé to, že se to objevilo ve stejné době jako ty 754.7 (?). Podle mě tu vůbec nejde o potřebu dvouproudových "lowcost" mašin, pokud by byla, dala by se přesně pokoupit řada 350 ze Slovenska, jak píše Mladějov, ale já si myslím, že jde hlavně o to proprat nějaké dotace na ty dualizace skrz řadu 151, pro nějakou spřátelenou firmu. Tipnu si, že do těch konzultací přijde jedna konkrétní nabídka. |