Diskuse » Železnice » 150 a 151 - banány » Archiv diskuse 150 a 151 - banány do 30. 5. 2025 « předcházející | další »

Archiv diskuse 150 a 151 - banány do 30. 5. 2025

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Sobota, 10. května 2025 - 14:39:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3546
Registrován: 8-2008
150.224

Bezpráví 26.7.2025

EC 242 "Košičan"


Fotogalerie lokomotiv: http://krumpolc.rajce.idnes.cz/


Fotogalerie pohraničního opevnění z let 1936 - 1938: http://ropiky1938.rajce.idnes.cz/

..............................................................
Sobota, 10. května 2025 - 15:42:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 482
Registrován: 2-2012
Sla by zjistit cisla eurojackpotu na pristi tyden? Vidim, że umite cestovat casem. ..kdyztak vam poslu mail, aby se to tu nevykecalo. ..dekuji predem
Sobota, 10. května 2025 - 15:48:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18510
Registrován: 11-2002
belka6v: teď tam bude prd, když teď někdo vyhrál 3 mld... [wink] Zřejmý překlep. že by o 10 let míň?!
Sobota, 10. května 2025 - 16:15:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3549
Registrován: 8-2008
A jo sakra [lol]

Když oni ty letopočty taky pořád měněj. kdo se v tom má vyznat [wink]

je to rok 2015 samozřejmě.
Fotogalerie lokomotiv: http://krumpolc.rajce.idnes.cz/


Fotogalerie pohraničního opevnění z let 1936 - 1938: http://ropiky1938.rajce.idnes.cz/

..............................................................
Středa, 14. května 2025 - 12:18:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5239
Registrován: 3-2015
Na R z Prahy do Hradce Králové dnes mj. 151 023 [wink]. Tak to někdo může [fotic].
Čtvrtek, 15. května 2025 - 20:59:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8479
Registrován: 8-2006
151.023 stále na R10, aktuálně veze R955 do HK.
Jaydeesq
Pátek, 16. května 2025 - 15:26:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 855
Registrován: 9-2008
dnes 4 kousky 151 na R10
Pátek, 16. května 2025 - 17:18:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 9-2004
023 čekající v HK na R928
Pátek, 16. května 2025 - 18:39:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8482
Registrován: 8-2006
R951 - 151.027
R933 - 151.016
Víc jsem jich neviděl.
Pátek, 16. května 2025 - 19:21:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8483
Registrován: 8-2006
Tak 151.023 veze R922 do Prahy.[masinka]
Pátek, 16. května 2025 - 19:25:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4041
Registrován: 12-2007
Pozdrav zo Zálužia:
Pátek, 16. května 2025 - 20:06:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 595
Registrován: 7-2017
Řečeno slovy klasika, čtyři měsíce po Vectronizaci a Krysy sa tu proháňajú jak před deseti lety...
Mladějov
Pátek, 16. května 2025 - 20:12:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24342
Registrován: 3-2007
A kterého klasika?
Pátek, 16. května 2025 - 20:15:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2916
Registrován: 11-2005
Labutí píseň banánů...a pak už jen "obdivovat" Vectrona s fousama nebo s čivavou na boku - úpadek, ach jo [crazy]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Jaydeesq
Pátek, 16. května 2025 - 23:31:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 856
Registrován: 9-2008
to stejné se říkalo, když přišly banány a stejné se bude říkat až skončí vectroni..
Sobota, 17. května 2025 - 07:47:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 596
Registrován: 7-2017
Klasika Polívky z Kurva hoši gutentag[happy] Tak až ty všechny Krysy a Plecháče atd. nebudou, tak ty Vectrony a Esa prostě budou muset jezdit a nebo se budou muset půjdčovat mašiny od Carga[happy]
Sobota, 17. května 2025 - 19:42:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8484
Registrován: 8-2006
Dnes na R10 151.016, .019 a .023 (co jsem viděl), ale taky eso[proud] 362.081 eShop. Jinak jestli za měsíc a něco začnou spoje R10 jezdit spodem přes Poříčany kvůli výluce Mstětice-Čelákovice, tak tam ty banány opravdu nebudou.
Neděle, 18. května 2025 - 21:22:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2311
Registrován: 3-2015
Tak 150.224 už se přesouvá z Lužné, pravděpodobně k novému majiteli..
Pondělí, 19. května 2025 - 13:31:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 218
Registrován: 7-2024
Ajexg:
"Tak 150.224 už se přesouvá z Lužné, pravděpodobně k novému majiteli..
"
Na jakém vlaku směr SK bude přípřež/nebo postrk se ví?
Malý_fotograf
Sobota, 24. května 2025 - 11:01:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8401
Registrován: 5-2002
Jede činná na závěsu 889 z Prahy.
• Tykání je projev kolegiality. Diskutérům na fóru tykám a chci aby mi bylo tykáno.
• Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Mladějov
Sobota, 24. května 2025 - 11:34:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24421
Registrován: 3-2007
Těžko by mohla být přípřežní, když nemá ETCS.
Neděle, 25. května 2025 - 22:26:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3260
Registrován: 9-2003
150.224 dnes v noci opustí Českou republiku. Z Bohumína poveze konvoj vracející se na Slovensko (749.246,775.012+vozy) z Regionálního dne železnice v České Třebové. V sobotu se převážela jen do ČT.
Pondělí, 26. května 2025 - 19:28:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8489
Registrován: 8-2006
Já jsem si říkal, proč je na 889, když má jet na SK...
Úterý, 27. května 2025 - 20:19:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3820
Registrován: 2-2007
Dnes v Liptovském Mikuláši proběhlo přivítání lokomotivy 150 224, kde bude mít svůj nový domov. Už se těším na nový nátěr...[ok]
Úterý, 27. května 2025 - 20:43:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2735
Registrován: 4-2003
Která je ta druhá v České třebové?

* * * Usmívej se! Bude Hůř

Úterý, 27. května 2025 - 20:59:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 644
Registrován: 1-2009
Která je ta druhá v České třebové?
Podle mě je to 150.226.
Trainweb.cz
Úterý, 27. května 2025 - 21:01:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 222
Registrován: 7-2024
Rumek:
"Dnes v Liptovském Mikuláši proběhlo přivítání lokomotivy 150 224, kde bude mít svůj nový domov. Už se těším na nový nátěr...[ok]
"
Ví se jaký to bude? Nějak se mě to nedaří zjistit 😂
Úterý, 27. května 2025 - 21:01:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 706
Registrován: 11-2018
Úterý, 27. května 2025 - 21:04:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14907
Registrován: 4-2003
Která je ta druhá v České třebové?

Řekl bych 226 dle kontrolky 9. co přečtu ze své fotky z okna [fotic]

Úterý, 27. května 2025 - 21:18:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 707
Registrován: 11-2018
Ak sa s tým nehýbalo:
https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/403782
Úterý, 27. května 2025 - 21:45:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3821
Registrován: 2-2007
Tornádo460: něco se naznačuje tady: odkaz
Středa, 28. května 2025 - 09:19:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3107
Registrován: 11-2007
Nevíte proč si vybrali zrovna tu 224?Byla to náhoda nebo nějaký určitý důvod,stav.km a tak?
Regpetrs
Středa, 28. května 2025 - 12:27:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 2-2007
160 00 km po R1 a slušná kola.
Středa, 28. května 2025 - 13:24:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3113
Registrován: 11-2007
ok.dík
Středa, 28. května 2025 - 18:15:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 290
Registrován: 12-2018
Co říkáte na možnost, že by z banánů byly gorily? Tedy že by se modernizovaly na dvousystémové s ETCS? [wink]
Středa, 28. května 2025 - 18:33:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 11-2024
Jeden_z_mnoha:
"Co říkáte na možnost, že by z banánů byly gorily? Tedy že by se modernizovaly na dvousystémové s ETCS? [wink]
"

Otázka je, kolik by to vydrželo, než by se to rozpadlo a jestli by se drahám vrátily peníze za tuto "modernizaci". V dnešní době je pro ČD výhodnější si vzít na leasing Vectrona, který může kamkoliv... :-D
Středa, 28. května 2025 - 18:57:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13257
Registrován: 5-2002
ad Jeden z mnoha: Co říkáte na možnost, že by z banánů byly gorily? Tedy že by se modernizovaly na dvousystémové s ETCS?

Řada 150 vůbec neměla vzniknout a v roce 1978 měla být rovnou vyrobena další série řady 350.

Dnes do těchto lokomotiv strkat peníze je "totální kravina".
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Středa, 28. května 2025 - 20:15:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5760
Registrován: 4-2007
Souhlasím s tím, že cpát do toho peníze je podle mě bláznovství, a fakt si myslím, že se jedná o vtip, nadruhou stranu fakt je i ten, že by se s tím mohli v soutěžích dostat třeba na nižší cenu než s Vectronem.

Jinak mi uniká, proč by se v 70. letech vyrábělo dalších 27 dvouproudových lokomotiv na 160 km/h s odporovou regulací, když jediný styk soustav v té době byl v Kutné Hoře a další byl asi až v roce 85 v Nedakonicích. To je stejně uhozená myšlenka, jako dualizace potkanů.
Středa, 28. května 2025 - 20:44:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 1-2019
https://zdopravy.cz/necekany-obrat-ceske-drahy-resi-modernizaci-l okomotiv-s-kterymi-se-jiz-rozloucily-246796/
Středa, 28. května 2025 - 21:59:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17067
Registrován: 12-2009
kolik by to vydrželo, než by se to rozpadlo
Byly dobře udržované, nerozpadly by se.

v roce 1978 měla být rovnou vyrobena další série řady 350
Pohledem z dneška ano. Ale tenkrát nikdo o přepínání na 25kV moc neuvažoval.(ani Leo relativně nedávno)

Odporová regulace. Na jednu stranu, z hlediska potřeby to až tak nevadí, pokud je provozovaná na rychlících. Chvíli po rozjezdu už na odporech nejede.
Ovšem problém s automatikou- tu s touto regulací provozovat moc nejde.

Ale zase provozně spolehlivá, nenáročná údržba. Až na spotřebu kontaktů kontroléru.
Jako zálohy, proč ne. Otázka, za kolik by to bylo.

Ovšem muselo by se zapracovat na těsnosti dveří. [proud]
Chary
Středa, 28. května 2025 - 22:23:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2680
Registrován: 3-2010
Já se tedy těchto diskusí účastním jen zřídkavě, a proto tedy nechť mě někdo fundovaný opraví, ale

Ohl: Ovšem problém s automatikou- tu s touto regulací provozovat moc nejde.

Pokud si vybavím svoje notně zaprášené znalosti z oboru informatiky a programování, a vezmu v potaz i to, co jsme velmi kdysi plánovali s kamarádem, totiž ovládání TéTéčkového panelu pomocí takové menší hromady nějakého železa ze staré telefonní ústředny a počítače Didaktik M, a něco se nám ve zkušební fázi povedlo rozjet, třeba zadat příkaz a přehodit výhybku...

Věřím tomu, že kdyby si někdo dal tu práci, dokázal by naprogramovat počítačové ovládání např. odporové regulace lokomotivy řady 151. V podstatě je to Turingův stroj, kde máte nějaké vstupy, volty, ampéry, teploty, předdefinovanou tabulku výkonových stupňů a algoritmus, který z toho vypočítá, jestli se má dát pokyn aktuátoru "nahoru" nebo "dolu" a případně o kolik a za jakých podmínek. Ostatně počítačem řízené aktuátory analogových mechanismů máme prakticky všude kolem sebe.
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Regpetrs
Středa, 28. května 2025 - 22:39:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1309
Registrován: 2-2007
Chary: UC se pokusil o regulaci na plecháčích. Tam jde o to, aby se tolik nelpělo na přesném dodržení rychlosti, aby se mašina furt nesnažila regulovat.
Mladějov
Čtvrtek, 29. května 2025 - 05:02:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24463
Registrován: 3-2007
Chary: No ono to tak skutečně je - nejen modernizované 150.2 jsou s počítačovým ovládáním stykačů jízdních stupňů, bez mezikontroléru a podle situace se mj. některé jízdní stupně přeskakují atd. [wink]

Dost to zkomfortnilo (pro strojvedoucího) ovládání a šetří výkonové stykače.

Mmch 350 to mají také, jen od slovenského výrobce (řízení MIRER).

Automatika by bohužel "couráním" po stupních a častými přechody S/P tu poruchovost brzy naopak silně zvýšila - na což přišli už s ARR, která byla u 150 brzy odpojena.

Ale to jen tak pro zajímavost - dneska je to už historie.

Nicméně mne těší, že ještě budeme mít možnost nějaký čas vídat ř. 150 mezi (Bohumínem), Žilinou a Košicemi.
Čtvrtek, 29. května 2025 - 10:38:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 713
Registrován: 11-2018
Pre tých, ktorých zaujíma nový náter 150.224.
Zdroj: FB RTVS
https://www.facebook.com/share/v/1HhMrYGWPU/
Čtvrtek, 29. května 2025 - 11:10:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2316
Registrován: 3-2015
Mladějov:
" Nicméně mne těší, že ještě budeme mít možnost nějaký čas vídat ř. 150 mezi (Bohumínem), Žilinou a Košicemi."
To je na mysli 150.224?
Čtvrtek, 29. května 2025 - 11:30:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3823
Registrován: 2-2007
Nicméně mne těší, že ještě budeme mít možnost nějaký čas vídat ř. 150 mezi (Bohumínem), Žilinou a Košicemi.

Příští rok, tuším v březnu se má Žilina přepínat na střídavinu...[wink]
Čtvrtek, 29. května 2025 - 11:48:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 223
Registrován: 7-2024
Rumek:
"Nicméně mne těší, že ještě budeme mít možnost nějaký čas vídat ř. 150 mezi (Bohumínem), Žilinou a Košicemi.
Příští rok, tuším v březnu se má Žilina přepínat na střídavinu...[wink]
"
Žádný problém pro, pokud se tak stane, dualizované 151
Čtvrtek, 29. května 2025 - 12:00:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 1-2019
Což se snad nestane. Kde by s tím vůbec ČD chtěly jezdit? Od prosince 2026 se uvolní 362 z R9 a další 362/162 z ÚK, od 2028(2029) se uvolní esa/vectrony ze západních expresů + od konce letošního roku bude přicházet 50 vectronů na 230. To nevypadá moc na nedostatek lokomotiv.
Čtvrtek, 29. května 2025 - 12:27:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3824
Registrován: 2-2007
Tornádo460: Žádný problém pro, pokud se tak stane, dualizované 151

Jenže tahle "fantasmagorie" dualizované 151 už nemá nic společného se zmíněnou řadou 150...
55p
Čtvrtek, 29. května 2025 - 12:28:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2231
Registrován: 6-2009
Vrátí se 10 vectronů ELL a otázka pro zasvěcené, kolik 193 RSL už ČD odkoupily a kolik mají jen v nájmu?
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.
Čtvrtek, 29. května 2025 - 12:35:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5390
Registrován: 3-2004
Nějak tomu nerozumím, na jedné straně mi přebývají unifikované a relativně moderní lokomotivy 162, které si nevzalo Cargo (na které mám schválenou hromadnou přestavbu na AC/DC a ETCS) a na druhé straně modernizovat pár dalších prototypů 151?
Čtvrtek, 29. května 2025 - 13:40:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9399
Registrován: 8-2007
Nějak tomu nerozumím, na jedné straně mi přebývají unifikované a relativně moderní lokomotivy 162, které si nevzalo Cargo

Šotouši na GŘ. To je úplně stejné, jako nutná potřeba 3 Bardotek na Pacifiku. S tou dualizací je to úplná ptákovina. Na Slovensku budou vyřazovat 350, což by byl výsledek té dualizace Banánů.[crazy]
Čtvrtek, 29. května 2025 - 14:59:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15446
Registrován: 4-2003
Nějak tomu nerozumím

Vítejte do klubu.

Obávám se že se na Pobřeží chujoviny sešla nějaká mimořádná kombinace šotoušů a tupých účetních.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Čtvrtek, 29. května 2025 - 15:34:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5391
Registrován: 3-2004
A nebo naopak někdo z od finnačního ředitele, kdo požaduje důkaz, jako fakt kurva důkaz, že ta rekonstrukce nemá smysl.
Čtvrtek, 29. května 2025 - 23:46:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13137
Registrován: 9-2002
Tornádo460:
"Žádný problém pro, pokud se tak stane, dualizované 151"

Nechlastej a nehul od rána... Tyhle starý škopky končí, tak se s tim rač smířit.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pátek, 30. května 2025 - 17:17:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 3-2020
Agent 13137: ...škopky...
Toto rozveď(te), pokud máte chuť. Nechci vůbec polemizovat o jejich stáří, ale poruchovost dvojek mně po různých vylepšeních nepřišla tragická. Že by se některé závady opakovaly extrémně často, bych teda neřekl. Tobě přišla poruchovost velká? Mně osobně na nich nejvíc vadily dlouhé vozební ramena (St.Město - Praha) v létě a hlavně v dobách rozkopaného koridoru... To byly nekonečné jízdy přískoky po koridoru střídané rychlou jízdou, kde to šlo. Všechno buď v neskutečném horku nebo v průvanu. (Strategie byla být jen v trenkách s obvazem kolem hlavy, který chránil uši před zánětem a bránil potu z čela kapat na pult [wink]). A v zimě zas do některých kusů táhlo. V posledních letech mě ale jízda na nich nijak neurážela. A ze začátku to asi vyvažoval ten pocit ze 4MW ovládaných jednou páčkou[vypravci]
Mladějov
Pátek, 30. května 2025 - 17:43:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24473
Registrován: 3-2007
Agent, Zapalovač:

Agente, ono to, co nám připadá jako absurdistán, napsal (zveřejnil) tradičně Sůra v "zdopravy.cz" , odkud pochází, jak mi pořád občas nedochází, tak 99 % materiálu k diskusi zdejšího šotoušstva.

Takže to někoho někde na Pobřeží vážně napadlo, přičemž je to samozřejmě neskutečná pitomost a úžasné piruety, když napřed není věrchuška ČD schopna ani vyjezdit kilometry těch končících řad do dílen (150.2, 151, 371) a za půl roku chce předělávat 151 na 351? Přičemž mohla a může mít hotové 351 jako 350 ze Slovenska [crazy]

Fakt bezva doklad o prudce upadající úrovni lidí na Nábřeží a jejich schopnosti vést podnik jinak, než jako šotouš.



K potřebnosti a počtu lokomotiv se tady vyjádřili i další a mně to připadá vážně jako blbej fór - ale není.

No postavte si, soudruzi, co libo, ale zatím to vypadá pro ČD dost špatně a každé takovéhle rozhodnutí posílá z vaší firmy miliardy do kanálu.. tak hlavně, že někdo bude mít svůj pomníček.

Pokud ČD prohrají ještě nějakou významnou dálkovku (Budapest - Berlín - Hamburg) a pražskou příměstskou, tak si může půlka Géřetu a 80 % provozního personálu balit kufry. Ano, z velké části právě díky neschopnému vedení firmy.

Zapalovač: Tak Agent takhle říká každé morálně a technicky dožilé řadě [wink]

Jinak pod předběžnou tržní konzultací je podepsán jistý Daniel Šafrata, Safrata@gr.cd.cz a je tam i služební telefon, tak se to dá poměrně snadno ověřit.

Udělejte to někdo - rád si reakci přečtu.



(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 30. května 2025 - 17:49:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5768
Registrován: 4-2007
Mladějov: Kdyby sis to u toho Sůry přečetl, tak než sepsání tohohle zbytečného elaborátu, bys viděl, že se opírá o odkaz na Tenderarenu, kde jsou skutečně vypsány tržní konzultace s exppirací koncem června.[wink]
Mladějov
Pátek, 30. května 2025 - 17:56:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24474
Registrován: 3-2007
Jo, četl jsem to a furt mi to připadá jako hloupý vtip - včetně ani ne měsíční lhůty pro podání nabídek.
Nebo holt kšeftík pro spřátelenou firmu. Tím spíš, že je tam tak krátká lhůta od zveřejnění po podání nabídek.


(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 30. května 2025 - 18:04:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5769
Registrován: 4-2007
Jinak mě na tom přijde zajímavé to, že se to objevilo ve stejné době jako ty 754.7 (?). Podle mě tu vůbec nejde o potřebu dvouproudových "lowcost" mašin, pokud by byla, dala by se přesně pokoupit řada 350 ze Slovenska, jak píše Mladějov, ale já si myslím, že jde hlavně o to proprat nějaké dotace na ty dualizace skrz řadu 151, pro nějakou spřátelenou firmu. Tipnu si, že do těch konzultací přijde jedna konkrétní nabídka.