Diskuse » Železnice » Železniční literatura » Archiv diskuse Železniční literatura do 05. 4. 2025 « předcházející | další »

Archiv diskuse Železniční literatura do 05. 4. 2025

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Sobota, 12. října 2024 - 14:09:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3919
Registrován: 7-2005
ad d_h - tak od včera má Corona v prodeji Nákladní vozy ČSD 1918-1945
Sobota, 12. října 2024 - 19:11:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 189
Registrován: 7-2017
Zdepa:
"ad d_h - tak od včera má Corona v prodeji Nákladní vozy ČSD 1918-1945"

To je opravdu zajímavé. NADATUR avizuje na listopad knihu Nákladní vozy ČSD 1918-1950 a Corona vydává něco velmi podobného. Tedy na malém trhu dvě velmi podobné publikace.
Sobota, 12. října 2024 - 21:44:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3920
Registrován: 7-2005
Aspoň si chtivý čtenář bude moc nechat donést jednu knihu od Ježíška a druhou do dědy Mráze. [happy]
Jen v případě Corony to jsou dvě knihy (úvod a katalog).
BmbČ
Úterý, 15. října 2024 - 21:06:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9438
Registrován: 1-2007
Tedy i Mikuláš by mohl něco přinést. [wink]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Němec_z_ova
Pátek, 18. října 2024 - 23:20:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4749
Registrován: 4-2009
drake: Dnes jsem se stal šťastným majitelem obou vyšlých knih Nákladní vozy ČSD 1918-1945. Chtěl bych Vám za ně tímto poděkovat. DĚKUJI, je to nádhera[ok]
Mufloni nepatří na koleje[pozor][pozor][pozor]
Pondělí, 21. října 2024 - 09:00:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 930
Registrován: 7-2017
Němec_z_ova: Děkuji. Pokud se vám líbí tak snad vás potěší informace, že během příštího roku se objeví třetí kniha, jejíž tématem budou soukromé vozy stejného období.
Úterý, 22. října 2024 - 11:04:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2728
Registrován: 11-2005
Taky je mám na cestě a je k breku, kam jsme se až teď "dopracovali"...[sad]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 23. října 2024 - 08:49:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 931
Registrován: 7-2017
a je k breku, kam jsme se až teď "dopracovali"...[sad]

Nějak mi uniká smysl druhé části věty. Čeho se má ta připomínka týkat?
Středa, 23. října 2024 - 18:45:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2730
Registrován: 11-2005
Omlouvám se, nic proti Vám nebo knihám, za které moc děkuji.
Je to jen můj neobratný povzdech nad současnou nákladní dopravou, vlečkami a souvisejícím provozem.
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 23. října 2024 - 20:02:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 5-2013
Tak jsem se chtěl podívat do e-shopu CORONY na novinky a ouha nezobrazují se náhledy publikací, je to chyba na mém přístroji, nebo to opravdu nechodí?

Tajemný_em
Čtvrtek, 24. října 2024 - 20:46:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4824
Registrován: 5-2002
Taky mi to nezobrazuje. Wokna ani Androjd (Jabko nevlastním).
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
dědek_hank
Čtvrtek, 24. října 2024 - 21:40:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5649
Registrován: 7-2017
Sey:
"Tak jsem se chtěl podívat do e-shopu CORONY na novinky a ouha nezobrazují se náhledy publikací, je to chyba na mém přístroji, nebo to opravdu nechodí?"

To je u nich. Mám Linux Mint + Firefox a nejde to ani u mě.
dědek_hank
Čtvrtek, 31. října 2024 - 13:42:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5655
Registrován: 7-2017
Vyjde letos u Chrochtíků nějaký "parní" nástěnný kalendář pro rok 2025?
Středa, 20. listopadu 2024 - 17:43:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3931
Registrován: 7-2005
Dopravní nakladatelství KROKODÝL vydalo první číslo občasníku Koktejl železničních zajímavostí. Podle úvodníku se má zabývat obdobím po roce 1945. A4, 130 stránek, 9 článků (většinou autor M.Žabka)
Pátek, 22. listopadu 2024 - 20:46:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 272
Registrován: 12-2011
Vážení, právě vyšel nový Almanach, 115.díl,parni lok. 400.1,421.0. Info na email korbel444@seznam.cz
Neděle, 24. listopadu 2024 - 13:30:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 278
Registrován: 9-2023
Kdyby někdo chtěl skoro novou knížku, tak kámoš prodává. Odkaz: https://knihy.bazos.cz/inzerat/194420713/svobodou-to-zacalo-gwtr- 2023.php
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
dědek_hank
Čtvrtek, 05. prosince 2024 - 10:33:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5696
Registrován: 7-2017
V Pragomodelu se objevila nabídka knihy Zdeňka Bauera Lokomotivy pod Pradědem. Máte o ní prosím někdo bližší informace?
Čtvrtek, 05. prosince 2024 - 14:30:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2817
Registrován: 6-2004
Pondělí, 09. prosince 2024 - 13:50:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 8-2024
HISTORISCHE BAHNHOFS BAUTEN prodám, 3 díly. Transpress (DDR) 1980,1988.1988, vždy kolem 260str.,25x27cm,váz.,perf.stav, cena dohodou. jsem z Brna.
Pondělí, 09. prosince 2024 - 13:55:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 8-2024
pozn.k nádražím - obsah knih zahrnuje území Německa
dědek_hank
Pondělí, 09. prosince 2024 - 18:42:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5702
Registrován: 7-2017
jano:
"pozn.k nádražím - obsah knih zahrnuje území Německa"

Německa nebo NDR?
Úterý, 10. prosince 2024 - 20:48:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 8-2024
Band I: Sachsen,Preussen,Mecklenburg,Thuringen,
B.II: Braunschweig, Hannover, Preussen, Bremen, Hamburg, Odenburg, Schleswig-Holsten,
B.III: Bayern, Baden, Wirttemberg, Pfalz, Nassau, Hessen
Středa, 11. prosince 2024 - 18:49:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3938
Registrován: 7-2005
ad d_h - začátek distribuce knihy je posunut na 20.12. z technických důvodů
Úterý, 17. prosince 2024 - 18:21:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 275
Registrován: 12-2011
Vážení, právě vychází nový 116.díl Almanach Brejlovci T 478.3, 4.část, stroje 3301 až 3408. Info na email korbel444@seznam.cz
dědek_hank
Sobota, 21. prosince 2024 - 08:08:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5727
Registrován: 7-2017
Po prvním prolistování knihy Lokomotivy pod Pradědem: Zřejmě životní dílo Zdeňka Bauera. Popis dějin vzniku obou tratí Olomouc - Krnov včetně odbočujících lokálek a popis provozu na nich. Podrobné statistiky lokomotiv provozovaných na obou stranách jesenického okruhu od začátku jejich existence jako soukromých (MSCB, MGB, ÖLEG) včetně lokálek, v tom i staré stroje, které se nedožily ani roku 1914. Příděly lok. do služeben, oběhy lok. a turnusy lok. čet, zátěžové tabulky, služební i veřejné jízdní řády. Příděly osobních vozů na jednotlivé trati. Krásné provozní fotky, některé známé a x-krát publikované, jiné z dosud neokoukaných zdrojů. Osobní vzpomínky autora z jeho četných návštěv Jeseníků. Vlastnoručně psaný životopis šumperského strojvedoucího Jaroslava Březiny i jeho otce Jana, taktéž strojvedoucího. Fotky modelů relevantních lokomotiv v H0. Přiložen je CD nazvaný Jesenické pastorále se zvuky lokomotiv a vlaků pořízenými autorem v letech 1969-73 na tratích, na stanovištích lok. i ve výtopnách, k němuž je v textu knihy obsáhlé textové libreto doprovázené fotografiemi pořízenými při záznamu zvuku. Kniha je úctyhodná bichle; manželka, když ji vzala do ruky, tak se zděsila [biggrin] a pak ji šla zvážit - 3 kg. [lol] A připravte se i na cenový šok - v Pragomodelu 2590 Kč (tato cena platí do 31. 03. 2025, od 01. 04. 2890 Kč!). [crazy] Nicméně pro mě částka, které v žádném případě nelituji. A každému vážnému zájemci o tuto část železniční historie doporučuji ke koupi.
Úterý, 24. prosince 2024 - 11:43:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7869
Registrován: 9-2003
Ad. Hank, výtečně, nepochyboval jsem, že to bude stát za to :-) samozřejmě kupuji.

A dotaz do pléna, jaké jsou dojmy či recenze na "nákladní vozy" které jak jsem pochopil vyšly dvakrát od odlišného týmu autorů? Připomíná mi to situaci před lety když vyšly dvě knihy o řadě 310.0
..pořádná mašina má kotel a komín..
Úterý, 24. prosince 2024 - 14:45:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3947
Registrován: 7-2005
ad Alf - myslím, že by jste měl vzít obě (tři) knihy do ruky v knihkupectví (pokud ta možnost je) a porovnat. Základní vizuální rozdíl? V "Nákladních vozech" z Corony jsou uveřejněny původní plány vozů výrobců (schválená ministerstvem). Což budou jistě kvitovat modeláři. Ve verzi Nadatur jsou většinou rozměrová schémata. Ohledně písmenek a čísel je verze z Corony po stránce výroby v daném období kompletní.
Zrovna v tomto případě srovnání s vydáním dvou knih o lokomotivách 310.0 není úplně na místě.
Protože znám autory z "obou stran", prosím o názor i další čtenáře.....
Středa, 25. prosince 2024 - 01:45:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7870
Registrován: 9-2003
Díky,rozhodně nemám v úmyslu řešit kvalitu či osobnost jednotlivých autorů, zajímalo mne hlavně porovnání obsahu , zpracování a informace uvedené. Za literaturu nemám problém utratit finance, ale uvítám zmíněné info pro představu co očekávat, zvlášť u tématu které zatím nebylo zpracováno.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Středa, 01. ledna 2025 - 18:43:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 277
Registrován: 12-2011
Již brzy vyjde nový 117.díl Almanachů, Bardotky řady T 478.1, 1.část, stroje čísel 1001 až 1115. Celkem budou dvě části. Info na email korbe444@seznam.cz
dědek_hank
Čtvrtek, 02. ledna 2025 - 09:11:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5743
Registrován: 7-2017
eremu1:
"Již brzy vyjde nový 117.díl Almanachů, Bardotky řady T 478.1, 1.část, stroje čísel 1001 až 1115. Celkem budou dvě části. Info na email korbe444@seznam.cz"

Je ta e-mailová adresa správně?
Němec_z_ova
Čtvrtek, 02. ledna 2025 - 13:42:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4836
Registrován: 4-2009
Před 444 vložte písmeno l [wink]
Mufloni nepatří na koleje[pozor][pozor][pozor]
bre_steg
Čtvrtek, 02. ledna 2025 - 20:45:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 102
Registrován: 8-2024
hank: děkuju za tip, na základě Vašeho zhodnocení jsem si ji objednal. Je to opravdu zajímavá kniha. Dnes mi přišla a opravdu překvapila množstvím informací.
Sobota, 04. ledna 2025 - 14:06:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 278
Registrován: 12-2011
Ano, omlouvám se ,nový Almanach T478.1 objednávejte na email korbel444@seznam.cz
Neděle, 05. ledna 2025 - 11:29:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 7-2019
dědek hank: Kalendáře vyšly jako tradičně dva. Jeden černobílý a jeden barevný. Téma ČB: Lokomotivy a lidé osobních vlaků a téma barevného : Výtopny depa a depíčka.....
Pondělí, 06. ledna 2025 - 08:34:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 311
Registrován: 7-2017
b-g:
Ale letos byly nějak později, ne? Taky jsem se v listopadu v Pragomodelu poptával, jak to "s vámi" je (na webových stránkách ještě nic neměli) a zda nemám volit "náhradní program". Naštěstí jsem byl ujištěn, že kalendáře budou. Zakoupeno (tuším) na samém konci listopadu.
Neděle, 12. ledna 2025 - 19:57:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 279
Registrován: 12-2011
Právě vyšel nový Almanach, motorové lok. T478. 1, 1.část. Info na email korbel444@seznam.cz
Pátek, 24. ledna 2025 - 19:40:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 280
Registrován: 12-2011
Vážení, právě vyšel nový Almanach, 118.díl, lokomotivy T 478.1, 2.část. Info na email korbel444@seznam.cz
Pondělí, 03. února 2025 - 20:28:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 282
Registrován: 12-2011
Právě vyšel nový Almanach, lok. T458. 1, 2.část, stroje 1101 až 1231.Info na email korbel444@seznam.cz
Neděle, 09. února 2025 - 08:05:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 292
Registrován: 11-2011
Redukuju knihovnu, v případě zájmu nabídněte. spacula@seznam.cz Dohoda


(Příspěvek byl editován uživatelem spacula.)
Black_Ritter
Neděle, 09. února 2025 - 22:35:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 2-2025
Mám dotaz na někoho od Chrochtíků, resp. na autory knihy o Zamračených - je možné uvést, kdy lze očekávat oznámení 2. dílu? Díky [vypravci]
mot
Pátek, 14. února 2025 - 20:36:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5473
Registrován: 7-2017
Myslím, že toto je nová kniha:
dědek_hank
Čtvrtek, 20. února 2025 - 15:14:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5814
Registrován: 7-2017
Můžete prosím někdo z vás, kdo jste četli obě, stručně porovnat dvě knižní publikace z poslední doby o nákladních vozech ČSD? Jsou to tyto:

Nákladní vozy ČSD 1918-1950, autoři Mahel, Losos et al., nakl. Nadatur
Nákladní vozy 1918-1945 I+II, autor R. Šindelář, nakl. Corona

Tu druhou mám. Je v té první obsaženo něco zásadního, co v té druhé chybí?

Děkuji předem.
Pondělí, 24. února 2025 - 20:13:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 285
Registrován: 12-2011
Právě vychází nový Almanach,120. díl, motorové lokomotivy řady T466. 0, 1.část, stroje čísel 001 až 0100. Info na email korbel444@seznam.cz
Sobota, 08. března 2025 - 19:43:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 287
Registrován: 12-2011
Vážení. Právě je dokončen nový 121. díl Almanach, motorové vozy M152. 0, 1.část. Info na email korbel444@seznam.cz
Sobota, 22. března 2025 - 20:16:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 288
Registrován: 12-2011
Zdravím. Právě je dokončen nový Almanach. 122.dil, lok. T466. 0,2.část.Info na email korbel444@seznam.cz
Sobota, 29. března 2025 - 10:25:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 879
Registrován: 11-2004
Časopis Železničář pro veřejnost končí. Přišel mi email, že ukončí mé předplatné (a vrátí mi ČD body, za které jsem si ho objednal). Poslední číslo má vyjít začátkem dubna a pak už to bude jen pro zaměstnance skupiny ČD.
Sobota, 29. března 2025 - 11:08:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1067
Registrován: 1-2004
Však za ty peníze v něm nebylo nic, co by už člověk nevěděl odjinud...
Sobota, 29. března 2025 - 12:14:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 880
Registrován: 11-2004
Je pravda, že za peníze bych si to asi nepředplatil, ale bodů mám tolik, že nevím co s nima. A děti si v tom rádi listují a koukají na obrázky vlaků. Škoda, vždycky když přišlo nové číslo, tak by na hodinu klid [biggrin]
Smithers
Sobota, 29. března 2025 - 19:20:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 958
Registrován: 12-2007
ČD pro vás nekončí, stane se z něj čtvrtletník a bude se distribuovat jen na nádražích. Předplatné už nebude možné. Interním časopisem bude Železničář.
Black_Ritter
Sobota, 29. března 2025 - 20:26:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 2-2025
Vlákno poskočilo a po sedmi týdnech můj dotaz zapadl - informace o 2. dílu Bardotek od pánů Bittnera a spol. někdo má? Nevěřím, že se ještě nic neví... [vypravci]
Strom
Sobota, 29. března 2025 - 21:29:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1311
Registrován: 7-2008
ČD pro vás nekončí, stane se z něj čtvrtletník a bude se distribuovat jen na nádražích. Předplatné už nebude možné. Interním časopisem bude Železničář.

Comar píše o konci předplatného časopisu Železničář, respektive bude jen pro zaměstnance skupiny ČD a Vy píšete o jiné periodicitě ČD pro Vás...

To opravdu bude jen 4x za rok? Nu což, vrátí se k začátkům v 90. letech. Je mi divný, že by nedokázali naplnit obsah toho ČD pro Vás každý měsíc. Nesnižují například početní stavy v redakcích? Nebo má pan Ústečák víc práce jinde, třeba opět u DPP?

Comar: no tak budeš muset dětem nosit Dráhu nebo Ohníček či Mateřídoušku[biggrin]
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Neděle, 30. března 2025 - 08:58:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 881
Registrován: 11-2004
Naplnit ČD pro Vás každý měsíc problém nebude, ale musí to někdo zaplatit. Vydávat něco takového každý měsíc je personálně náročné. V rámci "úpravy strategie médií skupiny ČĎ" (=škrty v rozpočtu) se to prostě zredukuje na čtvrtletní vydání. Myslím, že o žádného cestujícího kvůli tomu nepřijdou.
Strom
Neděle, 30. března 2025 - 10:35:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1312
Registrován: 7-2008
Tak myslel jsem si to, že je kvůli škrtům v rozpočtu mimo hlavní výdělečné činnosti. Ten Železničář třeba někde půjde sehnat z pracovišť ČD. Tedy ne, že bych po něm toužil, na webu se našel a přečetl jsem z něj maximálně tak 1/3 - 1/2 článků. Předplatné jsem si kdysi koupil za body v době kdy už to byl formát časopisu. Možná vycházel i jako časopis dříve častěji (25x za rok)? Nebo je to blbost? Novinový formát byl 50x ročně, ale to se většinou číst moc nedalo...
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
BmbČ
Sobota, 05. dubna 2025 - 00:21:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9517
Registrován: 1-2007
Když jsem časopis Železničář odebíral v 80. letech, tak to byl čtrnáctideník. Někdy se stávalo, že vyšlo 1x měsíčně dvojčíslo. I ještě celkem nedávno byl Železničář vydáván jako čtrnáctideník.
Pro zajímavost. [wink] Po 37 letech od jeho vzniku vyšlo poslední číslo novinového Jihočeského Želeničáře vydávaným PO Č. Budějovice. Od 4. července 1990 pokračoval jako Železničář - týdeník pracujících Plzeňské oblasti ČSD a ŽOS Pzeň. [vypravci]

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Sobota, 05. dubna 2025 - 09:41:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5510
Registrován: 12-2020
Novinový formát byl 50x ročně, ale to se většinou číst moc nedalo...
Dle mého názoru to bylo lepší než dnes. V 70-80 letech barevný 14 deník byl sice dost poplatný době se spoustou blbejch komokeců, ale občas se tam kvalitní články našly. Ať už od Hendrycha, Bauera, Petra a jiných.
Od devadesátek dalších 30 let to bylo možná informačně ještě zajímavější. Teď posledních 10 let to už byl úpadek. Jen ČD a jen chlubení, kolik nových panterů, lišek apod. To už jsem ho ani nekupoval.

ČD pro vás byl taky zajímavý, v posledních letech se mi to už ale zdálo mělo sestupnou tendenci.
Mladějov
Sobota, 05. dubna 2025 - 10:53:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24084
Registrován: 3-2007
>Dle mého názoru to bylo lepší než dnes

Jak jinak [lol][lol][lol][lol]

>V 70-80 letech barevný 14 deník byl sice dost poplatný době se spoustou blbejch komokeců, ale občas se tam kvalitní články našly. Ať už od Hendrycha, Bauera, Petra a jiných.

To jo. Taky jsem to měl předplacené a dva ročníky jsem si nechal svázat.
Ale lepší? Nebyl internet ani DF typu tohoto a další, kde se dozvím, kde se co děje bez filtrace modrogumní redakcí a s půlročním zpožděním.

Pamatuju jako svátek, když na zadní straně bylo (1985?) pár kvalitních fotek francouzských parních mašin z muzea v Mylhúzách a pár řádků o tom uvnitř tuším od M. Petra. Tady jsme o tom věděli (dozvěděli se) prd.

Regionální noviny "železničář" apod byly naprostá tragédie na úrovni dnešního firemního de facto reklamního plátku ČD provaz, kde se furt dokola omílaj railjety, pantery, jídelní vozy atd., aniž někdo reflektuje, že třeba koupit lůžko do zahraničí nebo jen jízdenku je věc pro tarifně protřelé jedince a NENÍ SNAHA TO ZMĚNIT.

Dneska je pro jeden typ šotoušů Dráha, pro jiný a pro profíky s informacemi o novinkách v oboru a hezké shrnutí Železniční magazín a pak nepřeberně www stránek.. a ono to bylo dřív lepší [crazy]

Totální ztráta soudnosti.



(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Sobota, 05. dubna 2025 - 12:28:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5515
Registrován: 12-2020
Ale lepší? Nebyl internet ani DF typu tohoto a další, kde se dozvím, kde se co děje bez filtrace modrogumní redakcí a s půlročním zpožděním.
Já srovnávám starý a nový Železničář. Vy srovnáváte informace v časopise s internetem.

pár kvalitních fotek francouzských parních mašin z muzea v Mylhúzách a pár řádků o tom uvnitř tuším od M. Petra. Tady jsme o tom věděli (dozvěděli se) prd.

A k čemu by vám to bylo, když tam skoro nikdo nemohl jet. To bylo lepší nevědět, než vědět[wink]

aniž někdo reflektuje, že třeba koupit lůžko do zahraničí nebo jen jízdenku je věc pro tarifně protřelé jedince a NENÍ SNAHA TO ZMĚNIT.
To se naprosto shodneme.

Totální ztráta soudnosti. Viz výše.
BmbČ
Sobota, 05. dubna 2025 - 13:42:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9518
Registrován: 1-2007
Kdo se podrobněji zajímá o regionální historii železnice, tak pro toho jsou dnes bývalé novinové Železničáře vydávané příslušnými provozními oddíly zajímavým zdrojem informací. Jsou ideálním doplňkem k archivním materiálům. [ok]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Mladějov
Sobota, 05. dubna 2025 - 14:59:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24091
Registrován: 3-2007
Jasně. Dnes. Dnes je sebeblbější režimní časopis zdrojem cenných archivních poznatků - to si nedělám legraci.
Mladějov
Sobota, 05. dubna 2025 - 15:04:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24092
Registrován: 3-2007
>A k čemu by vám to bylo, když tam skoro nikdo nemohl jet. To bylo lepší nevědět, než vědět

Ano, přesně takhle uvažovali komunističtí tesiloví strejci. Vy byste se mezi ně názorově bezvadně hodil.



(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)