| Diskuse » Železnice » 150 a 151 - banány » Archiv diskuse 150 a 151 - banány do 04. 3. 2025 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse 150 a 151 - banány do 04. 3. 2025dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15167 Registrován: 4-2003 |
Z toho ale plyne že stavba bude dokončena v roce 2026, čili se asi těžko se bude jezdit ve výhradním provozu od ledna 2026.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8413 Registrován: 8-2006 |
https://www.spravazeleznic.cz/documents/50004227/50157876/Pl%C3%A 1n+investic+na+rok+2024+-+3.+zm%C4%9Bna/02688ec7-c2af-442c-b72a-b 01e5be4b1da Tady jsou údaje 05-2023 - 01-2026 (str.3), ale asi jsem ten údaj 01-2026 pochopil špatně. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15169 Registrován: 4-2003 |
Ne, ale u1) končení stavby a 2) zahájení výhradního provozu jsou dvě různé věci a v tomhle případě nenastanou současně.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8414 Registrován: 8-2006 |
Jasný, dík.![]() |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 23757 Registrován: 3-2007 |
A proč taková náhlá změna rozhodnutí - tedy 9.3. a ne ješté nedávno přímo hlásané ježdění do GVD? Ty mašiny přece (dohromady) nemůžou mít tak rychle vyježděné km. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 270 Registrován: 1-2011 |
https://archiv.hn.cz/c1-67615540-ceske-drahy-konci-s-dalsimi-lege ndami-na-zacatku-brezna-stahnou-lokomotivy-rady-151-a-namale-maji -i-dalsi#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 173 Registrován: 7-2024 |
"A proč taková náhlá změna rozhodnutí - tedy 9.3. a ne ješté nedávno přímo hlásané ježdění do GVD? Ty mašiny přece (dohromady) nemůžou mít tak rychle vyježděné km." |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9311 Registrován: 8-2007 |
A proč taková náhlá změna rozhodnutí - tedy 9.3. a ne ješté nedávno přímo hlásané ježdění do GVD? Jen spekulace- Cargo ještě nepřebírá lok. 162, které budou od 9.3. na Hradečanech nahrazeny Esy. Takže by 162 byly u ČD bez práce a jinde je nelze nasadit. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15176 Registrován: 4-2003 |
Richteol: Šotouš Beránek se v HN opět utrhl šéfredaktorovi ze řetězu pubertálními výroky o elitních strojích a vyloženým blábolem české cestě ETCS, která znemožňuje instalaci ETCS do málopočetných řad. Krom toho by rčitě někdo cpal peníze do skoro 50 let starého stroje s 10 mil naběhaných km. Mašku, přivažte si ho!! Cargo ještě nepřebírá lok. 162 Ono je taky musí zaplatit a nejspíš o ně nebude mít v současnosti zájem.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 360 Registrován: 4-2020 |
Apollo_17: Proč tam vlastně jdou Esa? Stejnosměrná štreka, 162 ETCS mají pokud vím. |
|
754061
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 335 Registrován: 7-2019 |
ETCS mají jen 162 WTB. Takže ty, co jezdí Hradčany, ne. Proto se uklidí na linku do Děčína. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1090 Registrován: 9-2017 |
" A proč taková náhlá změna rozhodnutí - tedy 9.3. a ne ješté nedávno přímo hlásané ježdění do GVD? Jen spekulace- Cargo ještě nepřebírá lok. 162, které budou od 9.3. na Hradečanech nahrazeny Esy. Takže by 162 byly u ČD bez práce a jinde je nelze nasadit." Jedna 162 s WTB a ETCS dneska točí osobáky do Pardubic za Pantera
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1091 Registrován: 9-2017 |
"Richteol: Šotouš Beránek se v HN opět utrhl šéfredaktorovi ze řetězu pubertálními výroky o elitních strojích a vyloženým blábolem české cestě ETCS, která znemožňuje instalaci ETCS do málopočetných řad. Krom toho by rčitě někdo cpal peníze do skoro 50 let starého stroje s 10 mil naběhaných km. Mašku, přivažte si ho!! Cargo ještě nepřebírá lok. 162 Ono je taky musí zaplatit a nejspíš o ně nebude mít v současnosti zájem." Já naopak v mnohém s tím článkem souhlasím. Jednak ano elitní stroje to minimálně byly a ano naše řešení ETCS se současnou cenovkou a řešením opravdu do malokusových řad tu instalaci úplně neumožňuje/nevyplatí se. Naštěstí se rýsují i levnější varianty, ale to je zatím hudba budoucnosti
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 23758 Registrován: 3-2007 |
ATF: A podle vás by se tedy měly držet 15x dál, (donekonečna?) nebo co tím chcete říct, když oponujete Radkovi, který argumentuje stářím těch strojů a nalítanými kilometry? Jak je to u ČDC s ochotou rekonstruovat další loko (ty 162) na esa (dualizace) a dosazovat ETCS momentálně nevím, můžu to zkusit zjistit, pokud nebude nějaký insider rychlejší a informovanější, ale domnívám se, že ani tak nejde o ceny odkupu, ale té dualizace a ETCSizace, protože bez toho jim ty 162 budou v podstatě velmi brzo k ničemu*). To je otázka finanční rozvahy. *) od prosince 2025 je výhradní provoz Praha-Kralupy, takže se ty 162 dostanou z SOKV Ústí nejdál na západ do Kadaně (Prunéřov) a na východ/jih do Kralup (dnes ještě Praha a Beroun) a pravobřežkou do Kutné Hory, kde už se přepřahá E/S poměrně zřídka. Jinak je samozřejmě perspektivnější mít rekoesa, než stejnosměrné odporové hrbaté, to jistě. Osobně doufám, že k tomu odkupu a reko přesto dojde, ale současný vývoj v přepravách a hlavně financích asi trochu management zostražitil. Ovšem propadnou také značné dotace EU. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9312 Registrován: 8-2007 |
Jinak je samozřejmě perspektivnější mít rekoesa, než stejnosměrné odporové hrbaté, to jistě. No a pokud se prodávají i ty stejnosměrné Hrbaté(na konci loňského roku prodaly SD dvě 130 a nový majitel do nich plánuje dosadit ETCS), nejspíš se prodá i několik Peršingů. Když je nebude chtít ČD Cargo, najde se určitě jiný zájemce. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 23763 Registrován: 3-2007 |
No, určitě.. zase je to poměrně složitá lokomotiva, vyžadující jisté zázemí (elektroniky, ND..) a zkušenost dílny, dva kousky 163 si proto kupovat někým, kdo je nikdy neprovozoval, moc nedává smysl, tu hrbatku opraví kladivem a šroubovákem, to je "elektrický trakař". Ale snad je ČDC koupí a nechá rekonstruovat, těch řekněme dalších 20 let mohou jezdit v pohodě. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 361 Registrován: 4-2020 |
Přesně tak, ono to tak nejspíš dopadne. ETCS a dualizace u nich bude nutnost, na čistě stejnosměrné výkony bude dost hrbatic. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 175 Registrován: 7-2024 |
Neví někdo, kdy by měla 151.023 jet naposledy? A kdyžtak i 006? Díky |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18341 Registrován: 11-2002 |
V zájmu zachování nejen "duševní rovnováhy" by bylo nejlepší, kdyby, aspoň na pravidlech, už nevyjely. Prostě utrum, finito. Příležitostí bylo nespočet.. Minimálně v roli záskoků se některé stroje na trati ještě nějaký čas asi objeví i po onom "soudném dni", byť podobně jako u bert, které na poslední jízdu vyjížděly několikrát, aby to stejně poslední jízda nakonec nebyla, to nejspíše nebude. Holt dorazil mladej , ten se nezakecá... ![]() ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3259 Registrován: 12-2007 |
Jena: Tohle je diskusní fórum a vlákno 151. Proč by se nikdo neměl mít možnost rozloučit? A já tu mám stejnou prosbu. Na kterých vlacích se lze do Děčína či jinam projet s řadou 151? Kolem 15.10 v pracovních dnech ji potkávám na Wilsonu, takže v tu dobu se tam motá.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18343 Registrován: 11-2002 |
R_1463Úpa: Tohle je diskusní fórum a vlákno 151, Proč by se nikdo neměl mít možnost rozloučit? - on někdo brání diskuzi? Nebo tomu rozloučení? Jen jsem chtěl naznačit, že z řady důvodů je někdy i lepší, když to přijde náhle. Příležitostí nafotit bylo nespočet, že se konec blíží se ví dlouho a aspoň by odpadlo ono někdy až nebezpečné pobíhání určitých typů kolem trati či po nádraží. Stačí se podívat, jak to někdy vypadá na některých rozlučkových akcích. Je až s podivem, že onu rozlučku neměl posléze i někdo z masa a kostí. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1269 Registrován: 11-2006 |
Březen 2007 a dvě dvacítky vedle sebe: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5460 Registrován: 4-2007 |
Jena: A to máš pravdu, ale taky asi málokdo čekal, že to na Ústí zabalí už po čtvrtroce, měl se dojezdit snad GVD, ne? Tímto se omlouvám kolegovi 753006, měls evidentně pravdu, ale fakt jsem si myslel, že si děláš z místního šotouštva prde... srandu. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18345 Registrován: 11-2002 |
měl se dojezdit snad GVD, ne? - měl, ale holt věci se mohou někdy i náhle změnit. Jestli pro ty 162 není jiná práce... Jinak ano, je to celkem nečekané, ale ono by to šílenství s blížícím se koncem vypuklo jen o nějaký ten měsíc později s "velkým finále" v posledním týdnu, dvěma. Takto to kupa lidí prostě nestihne a bude více klid (pro železničáře atp). A že si krysu někde na 090 nevyfotí 1000 šotoušů, ale jen třeba 150?! Pro historii to bude i tak zdokumentováno více než dostatečně. Navíc, nemyslím si, že ty 151 končí úplně (možná se ale pletu), jen už budou maximálně zaskakovat. Vybrané kusy.. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14835 Registrován: 4-2003 |
Takto to kupa lidí prostě nestihne a bude více klid (pro železničáře atp). Jako sorry ,ale tenhel argument od někoho kdo se s fotákem lomozí kolem kolejí 25 let uplně neberu. Taky by jsi u těch kolejí byl kdyby ti to jelo kolem Havru a okolí. ![]() ![]() Já třeba na na trati 090 zelenou 023 ani barevnou 006 nemám a přijde mi to vcelku zajímavé ... teda ted už mám ,ale tak nějak nikdo nečekal ,že to nejspíše bude mít tokový rychlý konec. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5465 Registrován: 4-2007 |
No ono asi nekončí definitivně, když se původně počítalo, že dojezdí grafikon, tak určitě několik kusů musí mít dost kilometrů ještě. Takže já s Tebou souhlasím![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11036 Registrován: 2-2006 |
Banány kroutí u Českých drah poslední kilometry. Míří do zálohy a do prodeje Lokomotivy řady 150.2 a 151 najely dohromady od uvedení do provozu více než 216 milionů kilometrů. Pětice lokomotiv (151.001, 006, 011, 014 a 019) překročila od vyrobení dokonce 10 milionů ujetých kilometrů. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18346 Registrován: 11-2002 |
Jnd: Taky by jsi u těch kolejí byl kdyby ti to jelo kolem Havru a okolí - jistěže byl. Neb dokumentuji provoz kolem "komína" a snažím se zachytit momenty všední i nevšední. Předpokládám, že kolem Vltavy/Labe je těch dalších "Jeňů" kupa.![]() A ti to tedy mají, historie zaznamenána, nemusím být tisícíprvní.. Taky jsem si nenechal ujít toho 31.12., i proto, že bylo hezky. Ale kdyby žádné rozlučky nebyly, jen bych pokrčil rameny s tím, že příležitostí bylo dost dřív... Nakonec, předpokládám, že nejvíc si ceníš právě těch záběrů, kdy dopředu ještě nevíš, že to bylo naposledy. Určitě víš, o čem píšu. Hele, já to nikomu neberu zájem si to či ono zdokumentovat. Jen tvrdím, že někdy se kolem toho dělá až zbytečné haló a rychle dohánět to, co bylo předtím opomíjeno, nejde. Ne, pokud to má mít nějakou úroveň. Ano, na té 090 mají ty krysy epizodu kratší, než se čekalo. Ale dílem konec ještě není a dílem, konec toho kterého stroje mohl nastat kdykoli nebo ohledu na nějaký MDŽ 2025. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 177 Registrován: 7-2024 |
A i po tom ,,konci,, toho 8.3. se určitě sem tam nějaká záloha objeví, minimálně 023 (jakožto muzejní kus) by se mohla objevit na nějakém dni železnice, nějaké retro jízdě, ovšem pokud se z ní nestane nějaký statický exponát...aspoň podle mě. A stejně tak Pepin. (Příspěvek byl editován uživatelem Tornádo460.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 479 Registrován: 5-2012 |
151.016 Decin 20.2.2025 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12821 Registrován: 9-2002 |
" pokud se z ní nestane nějaký statický exponát...aspoň podle mě. A stejně tak Pepin. (Příspěvek byl editován uživatelem Tornádo460.)" ... k čemuž stejně dojde, protože ETCS.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 178 Registrován: 7-2024 |
"Tornádo460: " pokud se z ní nestane nějaký statický exponát...aspoň podle mě. A stejně tak Pepin. (Příspěvek byl editován uživatelem Tornádo460.)" ... k čemuž stejně dojde, protože ETCS. " No ETCS pravda, ale přece je výjimka pro historické vozy, která se jim udělí 30 dnů před plánovanou jízdou. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 473 Registrován: 8-2017 |
Podle všeho Pepin a 151 023 půjdou do CHV. Zatím to nemám 100% potvrzeno, že to tak je. |
|
Ml636
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6155 Registrován: 11-2006 |
DHV je pro lokomotivy zabiják. Lepší prodat je rovnou do šrotu a za utržené peníze nakoupit nejobvyklejší muzejní exponáty v ČR: fotografie a kresby vystavené na ušmudlaných nástěnkách. K čemu stroj, co nejezdí. Aby na tom seděl v depozitáři prach a slintalo se nad tím, když jednou za 5 let ukážou veřejnosti? Zrušili si to, tak ať si to sešrotujou a bude klid. Pozemky prodat, postavit tam betonové krabice, všechno zrušit, rádio je zastaralé, zpívá se na můj vkus taky už moc dlouho, koupání už taky není moderní a jídlo jen v tabletách. Nová doba, bez radostí a emocí, nacpaná do čipů, bílých stěn a betonu.
Rebel Yell
|
|
ElektrickaJednotka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 297 Registrován: 4-2019 |
Ml636: Právě jste nepopsal DHV Lužná, ale Chomutov. Tam sedí neaktivní stroje, které papírově neexistují a už se vlastní silou nikdy nepohnou. S699.001, E406.0501, 475.1142, 498.106 a další unikáty by mohly vyprávět... Pokud tam 371 a 151 nepůjdou, jen dobře pro ně - do doby, než bude všude ETCS nebo přepnuté napájení, si pod ČD pravděpodobně zajezdí.
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12824 Registrován: 9-2002 |
S 699.0 nemá mj. trafo, který by se možná dalo sehnat, jenže nanejvejš v Rusku.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 274 Registrován: 8-2017 |
Agent: problém není trafo, ale majitel. |
|
Bdlm
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2267 Registrován: 3-2007 |
Agent. S699.001 trafo má a na další experty tím nemyslím Vás nebudu odpovídat. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14836 Registrován: 4-2003 |
Ml636 Dobrý a co máš dál ?? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5999 Registrován: 9-2003 |
Ml636: A máš na to předepsanou nějakou medikaci?
NOBLE BRICKS
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12828 Registrován: 9-2002 |
Pak asi se moje letitý informace nezakládaji na pravdě - Když to chtěli v 90. letech zprovoznit, tak právě na tom trafáku to údajně zhaslo.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4134 Registrován: 12-2006 |
No ona byla po požáru strojovny co já vím. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6083 Registrován: 5-2002 |
Aspoň jeden obrázek . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5183 Registrován: 11-2006 |
Chtěli bychom se ještě projet vlakem vedeným 150 do Děčína. Ideálně ve čtvrtek..jezdí každý den na stejných vlacích? Děkuji. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14838 Registrován: 4-2003 |
Mirous https://sledovani.55p.cz/cz.html |
|
55p
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2219 Registrován: 6-2009 |
V pracovní dny by měly jezdit dva v obězích TS 121, ale pro jistotu se na stránce s aktuálním nasazení přesvědčte, zda to tak v daný den skutečně je.
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.
Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8832 Registrován: 10-2003 |
019 na obratu 682/695 v Ústí pod skálou. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3265 Registrován: 12-2007 |
Díky moc všem za info. Včera krásné svezení 151 019 Kvalitní foto snad dodá Mirouš. I když bylo zataženo a špatná viditelnost.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8421 Registrován: 8-2006 |
151.007 dnes na R10, tuším na spoji v 16:10 z Prahy do HK. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1974 Registrován: 5-2002 |
Potvrzuji, Na R 931 (16:10 z Prahy hl.n.) jela 151 007, vedle stojí Azrael 743 213 s vlakem Sp 1544 a vlevo ešus 471 076 s osobním vlakem do Lysé.
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1270 Registrován: 11-2006 |
151.007 s IC 540 Landek v Polance v dubnu 2010: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3030 Registrován: 11-2007 |
Nevíte někdo, proč poslední dny pravidelného provozu jezdí převážně jen 151 016 a 151 019?A občas zaskakuje 151 007 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 677 Registrován: 5-2012 |
Ostatní mohou mít závadu, najeté kilometry... Dopravce je nehodlá udržovat a investovat do nich peníze když tato řada končí. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3031 Registrován: 11-2007 |
To vím ale že by všechny ostatní měly najednou problém? Zas tak málo jich není |
|
El_Barto
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 198 Registrován: 9-2024 |
Třeba je prostě není důvod více střídat. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3032 Registrován: 11-2007 |
taky možnost |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3033 Registrován: 11-2007 |
Každopádně škoda, mohly to poslední dny střídat aby se holky ještě projely než![]() ![]() |
|
El_Barto
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 199 Registrován: 9-2024 |
Není řečeno, že už si nezajezdí na různých náhradách, výhradní provoz na levobřežce a v pražském uzlu ještě nějakou dobu nebude, obdobně konverze na AC. Viz včerejší jízda 151.007 do Hradce. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3034 Registrován: 11-2007 |
Každopádně mi budou moc chybět, přecijenom jsem se na nich něco najezdil a to kolikrát mě dopravily do cíle ani nespočítám Navíc, vůbec nevypadaj na to, že by měly jít do starého železa![]() ![]() ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 183 Registrován: 7-2024 |
"Není řečeno, že už si nezajezdí na různých náhradách, výhradní provoz na levobřežce a v pražském uzlu ještě nějakou dobu nebude, obdobně konverze na AC. Viz včerejší jízda 151.007 do Hradce." ![]() |