Diskuse » Železnice » 150 a 151 - banány » Archiv diskuse 150 a 151 - banány do 17. 2. 2025 « předcházející | další »

Archiv diskuse 150 a 151 - banány do 17. 2. 2025

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Sobota, 04. ledna 2025 - 20:05:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2255
Registrován: 3-2015
Něco málo k té 006.

https://pardubicky.denik.cz/zpravy_region/lokomotiva-151-006-univ erzita-pardubice-rozlouceni-s-lokomotivou.html
Sobota, 04. ledna 2025 - 20:26:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 146
Registrován: 7-2024
997:
"Něco jsem slyšel o 151 023 pro CHV"
Taky jsem o tom slyšel, takže na tom bude pravdy, ale ještě ji uvidíme v provozu snad
Neděle, 05. ledna 2025 - 08:08:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9857
Registrován: 5-2010
[pozor]Ráno mě pod oknem před Malešicema, projel hodně zajímavý konvoj ČD od Edenu do Kolína (depo) ve složení 743 213-754 008-150 210-150 213-150 215-111 002-111 031-111 035-714 019-714 216 plus dva osobní vozy.
Neděle, 05. ledna 2025 - 10:36:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 450
Registrován: 8-2017
To vypadá, jako by to pokračovalo do CT.
Neděle, 05. ledna 2025 - 11:13:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9863
Registrován: 5-2010
Neřekl bych nic takového nevidím, bylo tam Kolín depo a ty dva vozy veze reko bangle do Svinibrodu.
Neděle, 05. ledna 2025 - 13:42:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 527
Registrován: 12-2007
Proč by to mělo jezdit dál.
V Kolíně je kovošrot.
Mladějov
Neděle, 05. ledna 2025 - 13:49:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23464
Registrován: 3-2007
No a v Kolíně depo mohou být tahle nepotřebná vozidla klidně dočasně deponována a třeba kanibalizována na náhradní díly - Vršovice už jsou zřejmě plné budoucího šrotu z celé republiky zvaného 854 a 151 a 371 a není to kam dávat.
Neděle, 05. ledna 2025 - 14:55:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21278
Registrován: 3-2005
Ty loko se uskladnili v bývalé PJ Kolín.
Mohlo to být hezké na točne s 150 tam [happy] ovšem, zda nestojí pouze pod kamery , jako tenkrát 751 017,750 395,742 269,259...
Neděle, 05. ledna 2025 - 19:05:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6069
Registrován: 5-2002
Jena:
"Aktuálně se na EC 116 za vlakovým větrákem odváží do Prahy 151.007, které stála od Silvetra v Bohumíně. Tím se asi historie výskytu řady na východě definitivně uzavřela, ještě pár dní totiž byla byť teoritická šance nasazení na Kysučany. No, nestalo se tak a pokud ještě něco v Bi zbylo, pak už, pokud se nepletu, jen nějaký neprovozní kus."

Náhodný odchyt v Lipníku nad Bečvou:
Mladějov
Neděle, 05. ledna 2025 - 19:13:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23476
Registrován: 3-2007
EC a dva pěkné ABa [ok][proud]
Neděle, 05. ledna 2025 - 21:16:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10921
Registrován: 2-2006
Mladějov:
"EC a dva pěkné ABa [ok][proud]"
Dle aplikace Můj vlak je to mimořádné skoro pravidlo[wink]. Inu, zase nejsou vozy. Zajímalo by mě, kdy začnou na lince Ex1 jezdit WRmz[proud].
Já vím, ode dne vyhlášení[biggrin].
Neděle, 05. ledna 2025 - 21:22:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5349
Registrován: 4-2007
Semolina: Až se schválí BRmpz a nebudou potřeba do reichu. Osobně si myslím, že se tam neobjeví dřív než po prázdninách, ale spíš letos vůbec.
Neděle, 05. ledna 2025 - 21:50:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 138
Registrován: 9-2019
Když se tady otevřelo téma vozů, kde skončily ty WRmee814 co jezdily ještě loni na některých Ex1?
Neděle, 05. ledna 2025 - 22:41:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5350
Registrován: 4-2007
Viz vlákno o restauračních vozech. Vyřazeny v září 24.
Úterý, 07. ledna 2025 - 17:07:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1710
Registrován: 10-2008
Dnes si potvůrka střihla dva páry Krušnohorců [fotic]

Úterý, 07. ledna 2025 - 21:55:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 2-2023
Hezký večer, je v plánu výjezd 151 006 do provozu ještě?
Čtvrtek, 09. ledna 2025 - 08:33:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 852
Registrován: 2-2013
Jenda365: Proč by už neměla jezdit, nebo měla nějakou vážnou závadu?
Neděle, 12. ledna 2025 - 15:34:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 2-2023
Zaslechl jsem, že by ji měli nahradit jinou lokomotivou v polepu pardubické univerzity, ale nevěděl jsem v jakém časovém horizontu by se tak mělo stát, tak jsem se jen chtěl dozvědět, jak dlouho ještě bude jezdit.
Pondělí, 13. ledna 2025 - 12:47:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5043
Registrován: 3-2015
Dnes jezdí R Labe také 151 023.[happy]
Středa, 15. ledna 2025 - 15:56:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4680
Registrován: 9-2013
151 023-9 Dolní Zálezly, km. 505.8, dne 14.1.2025
Pondělí, 20. ledna 2025 - 12:14:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 658
Registrován: 5-2012
Kamarád byl náhodou v Kolíně v depu. Všechny mašiny mají dveře a dekly zavařené kusem pásoviny.

Pondělí, 20. ledna 2025 - 12:31:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5372
Registrován: 4-2007
To se vyřazují i tyristorové žehličky, jo?
Pondělí, 20. ledna 2025 - 13:10:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9583
Registrován: 9-2011
Tak ony jsou jen o cca 4 roky mladší než 150.
A s mohutným nástupem el. jednotek končí nutnost šíbování se soupravama...
Všichni jste volové. Servít
Pondělí, 20. ledna 2025 - 18:23:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 333
Registrován: 7-2013
Tyhle žehličky jsou tam jen dočasně, vyřazovat se zatím nebudou.
Pondělí, 20. ledna 2025 - 19:27:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18304
Registrován: 11-2002
Pokud budou stát v tom houští, které navíc s jarem bude ještě méně průhledné, no ... tak rychlé jako v Bi to třeba nebude, ale nepřekvapilo by, kdyby se plány "nuceně" změnily... [kladivo][smrt][kladivo]
Sobota, 25. ledna 2025 - 16:27:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 219
Registrován: 8-2017
Česká Třebová 30.12.2024
EC 241 Košičan
Pátek, 31. ledna 2025 - 14:03:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16593
Registrován: 12-2009
pár vzpomínek


Středa, 05. února 2025 - 17:52:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 9-2017
Obrat k 933 dovezla do Prahy 151.019 takže zjevně k náhradám dochází [happy] zajímavý že tedy 151 a ne 150.2, ale dochází
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
Středa, 05. února 2025 - 18:03:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1265
Registrován: 11-2006
150.026 před 20 lety, 5. 2. 2005 ve Svrčinovci:
Středa, 05. února 2025 - 19:12:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5072
Registrován: 3-2015
Ano 151 019 dneska na Hradečanech. [wink]
Čtvrtek, 06. února 2025 - 08:30:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1968
Registrován: 5-2002
Dnes taky, 151 019 právě odjela na R 923 z Prahy hl.n. směr Hradec.
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
Neděle, 09. února 2025 - 20:08:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1266
Registrován: 11-2006
A tak zase něco staršího: 013 a 020 v Bohumíně 19. 2. 05, 010 ve Svinově 26. 2. 05 (+ 810.122), 005 v Č. Těšíně 29. 4. 05:
Neděle, 09. února 2025 - 20:14:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1267
Registrován: 11-2006
150.012 v listopadu 93 s Ex 520:
Sobota, 15. února 2025 - 18:07:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4135
Registrován: 7-2004
Tak rychle na značky, konec 151 máme již 8.3. a již od příštího týdne bude začínat omezení 151 na R20.
Sobota, 15. února 2025 - 18:14:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5451
Registrován: 4-2007
Aco na těch Labatech pojede? Esa?
Sobota, 15. února 2025 - 18:25:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 7-2024
Dj_la_défense:
"Aco na těch Labatech pojede? Esa?
"
Podle mě to je jen nějaká dezinformace, říkali všude že po celý GVD budou 151 :D
Sobota, 15. února 2025 - 18:49:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 574
Registrován: 7-2017
Tak plán byl pořádně vyjezdit 151 a pošetřit některé 371, které ještě můžou do Německa. Tak jde vše asi podle plánu, ne[happy]
Sobota, 15. února 2025 - 20:31:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4136
Registrován: 7-2004
151 nahradí 162. Kdo nevěří, nemusí 😁
První dorazí do Děčína možná již příští týden.
Sobota, 15. února 2025 - 20:33:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4137
Registrován: 7-2004
Jinak 371 budou vozit pouze v kladiva 673 a o víkendech kometu.
Sobota, 15. února 2025 - 22:29:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 7-2024
753006:
"151 nahradí 162. Kdo nevěří, nemusí 😁
První dorazí do Děčína možná již příští týden."
162 odkud? :D
Neděle, 16. února 2025 - 07:25:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 256
Registrován: 10-2014
753006: 151 nahradí 162.

Tornádo460: 162 odkud?

Čeština je krásná v tom, že v první větě nepoznáte, co je podmět. Zda 151, nebo 162. Perfektní formulace, aby šotouši mohli spekulovat. [proud]
Neděle, 16. února 2025 - 08:08:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2274
Registrován: 3-2015
Nemají náhodou 162 přejít ke Cargu?
Neděle, 16. února 2025 - 08:37:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 575
Registrován: 7-2017
Ajexg: mají, ale zatím se to tak nějak odkládá[happy]
Neděle, 16. února 2025 - 08:47:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4138
Registrován: 7-2004
162 z Prahy (R10) přejdou k 9.3. pod Děčín a nahradí oběh 121 Vršovice (2x151) a 351 Děčín (2x371) a první dva oběhové dny 354 Děčín (2x362 WTB)
Oběh bude 6 + 2.
151 023 a 371 005 budou převedeny v nejbližší době pod DHV.
Tak a teď se můžete dohadovat 😁
Neděle, 16. února 2025 - 11:20:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8410
Registrován: 8-2006
Dobře, a co bude jezdit na R10? Konečně mašiny s ETCS, aby mohly tyto R jezdit i spodem přes Poříčany?
Neděle, 16. února 2025 - 11:24:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 576
Registrován: 7-2017
čelakovičan: no tak na 99% Esa. Nic jiného není k dispozici[happy]
Neděle, 16. února 2025 - 11:36:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18334
Registrován: 11-2002
753006: tys tomu dal. [wink] Dovedeš si představit tu histerii teď?![proud]
Neděle, 16. února 2025 - 11:48:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5452
Registrován: 4-2007
Já bych tomu i věřil, ale proč zrovna 371 005 a 151 023 do "historie", jen proto, že jsou v "původním" nátěru?[lol]
Podle mě jsi to přehnal už[lol] nevěřím tomu, že vozidla pro historické účely se vybíraji podle toho, co zrovna mají na sobě. Lak je totiž to nejmenší.
Čekal bych muzejní 371.001 a 151.020, ta už neexistuje, tak spíš 151.001
Neděle, 16. února 2025 - 12:32:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16660
Registrován: 12-2009
Něco /sto/padesátkového se dá stále občas nafotit i na opačném konci ČR, bez hysterie. 350 020.
Neděle, 16. února 2025 - 12:42:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33
Registrován: 11-2024
Dj_la_défense:
"Já bych tomu i věřil, ale proč zrovna 371 005 a 151 023 do "historie", jen proto, že jsou v "původním" nátěru?[lol]
Podle mě jsi to přehnal už[lol] nevěřím tomu, že vozidla pro historické účely se vybíraji podle toho, co zrovna mají na sobě. Lak je totiž to nejmenší. Čekal bych muzejní 371.001 a 151.020, ta už neexistuje, tak spíš 151.001"

Tak tady zas jde o to, že 371.001 byla odstavena pro svůj špatný stav, a 151.001 je momentálně ve Vršovicích dárcem náhradních dílů pro ostatní 151. Ale když 151.023 před cca 3-4 lety prošla větší opravou, při které obdržela i obnovu retro nátěru, tak Českým drahám vlastně odpadají další investice do oprav na "muzejní kus". [happy]
Neděle, 16. února 2025 - 14:24:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172
Registrován: 7-2024
Ohl:
"Něco /sto/padesátkového se dá stále občas nafotit i na opačném konci ČR, bez hysterie. 350 020.
"
Přesně tak, ale to by musela být i lepší denní doba (přece jen jít ve 3 ráno na bohumínské nádraží je pro odvážnější) a do těch míst nikoho nepustí...nebo je snad možná s někým nějaká domluva? Pokud ano, rád toho využiju
Neděle, 16. února 2025 - 14:51:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3282
Registrován: 2-2006
Dj_la_défense:
"Já bych tomu i věřil, ale proč zrovna 371 005 a 151 023 do "historie", jen proto, že jsou v "původním" nátěru?[lol]
Podle mě jsi to přehnal už[lol] nevěřím tomu, že vozidla pro historické účely se vybíraji podle toho, co zrovna mají na sobě. Lak je totiž to nejmenší. Čekal bych muzejní 371.001 a 151.020, ta už neexistuje, tak spíš 151.001"
Proč přehnal? Jsou to snad stroje, které měly jako poslední vyvažovačku, tudíž můžou najezdit nejvíce km.
Nejlepší pohled na svět je z okna vlaku. [happy]
Neděle, 16. února 2025 - 17:25:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 448
Registrován: 12-2021
753006:
"Kdo nevěří, nemusí 😁 "
To je hezké, ale nějaký důkaz by o tom nebyl?
Neděle, 16. února 2025 - 17:27:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4133
Registrován: 12-2006
Proč by se měla zachovat právě 001? Vždyť to není žádný prototyp, prostě normální řadová mašina téhle řady
Pondělí, 17. února 2025 - 02:00:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1088
Registrován: 9-2017
Dj_la_défense:
"Já bych tomu i věřil, ale proč zrovna 371 005 a 151 023 do "historie", jen proto, že jsou v "původním" nátěru?[lol]
Podle mě jsi to přehnal už[lol] nevěřím tomu, že vozidla pro historické účely se vybíraji podle toho, co zrovna mají na sobě. Lak je totiž to nejmenší. Čekal bych muzejní 371.001 a 151.020, ta už neexistuje, tak spíš 151.001"
Třeba proto že jsou pro ten účel už dávno vybraný a ano na lak to možná nejezdí, ale výdaje za lakování se tím ušetří... Jinak proč 001 a 020?
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
Pondělí, 17. února 2025 - 02:01:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1089
Registrován: 9-2017
čelakovičan:
"Dobře, a co bude jezdit na R10? Konečně mašiny s ETCS, aby mohly tyto R jezdit i spodem přes Poříčany?"
Kolikrát do měsíce se cesta přes Poříčany využije? 👌 Když grafikon říká že mají jezdit přes Lysou...
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
Pondělí, 17. února 2025 - 08:32:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8411
Registrován: 8-2006
Já doufám, že vůbec. Ale minulý čtvrtek průser u HoPo prostě byl[uhoh] a v lednu (nebo kdy) to taky jezdilo přes Poříčany snad kvůli drátům u Kostomlat. Navíc to ETCS má být tady na t232 snad už příští rok (myšleno hned od ledna 2026), takže mašiny (a hlavně ešusy na osobácích[kladivo]) s ETCS prostě budou potřeba.
Pondělí, 17. února 2025 - 09:12:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9307
Registrován: 8-2007
Dobře, a co bude jezdit na R10? Konečně mašiny s ETCS, aby mohly tyto R jezdit i spodem přes Poříčany?

Budou tam ESA 362 plzeňské TS 301, která byla dočasně nahrazená pražskými 162.
Pondělí, 17. února 2025 - 09:27:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15166
Registrován: 4-2003
Navíc to ETCS má být tady na t232 snad už příští rok (myšleno hned od ledna 2026), takže

Když někam něco píšete, tak si to aspoň ověřte, jinak se toho chytne 10 lidí a každýho z nich dalších 10 a bude se to efektem sněhové koule šířit dál. Stačí se podívat na výživnou debatu výše.[crazy]

Čili leden 2027.

(že někdo měl čas od roku 1978 či na debatované trati od roku 1985 a teď bude měsíc honem něco nahánět je smutný a neustále opakující se šotopříběh)
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Pondělí, 17. února 2025 - 10:11:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8412
Registrován: 8-2006
Vycházel jsem z tohohle.