Diskuse » Železnice » 150 a 151 - banány » Archiv diskuse 150 a 151 - banány do 04. 1. 2025 « předcházející | další »

Archiv diskuse 150 a 151 - banány do 04. 1. 2025

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Čtvrtek, 02. ledna 2025 - 10:02:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1021
Registrován: 9-2017
Dj_tiësto:
"A jak to dopadlo, bude z toho něco?Ta 350.002 má jít do Chomutova?"
CHV nikoliv NTM... A jak to dopadlo ukáže čas
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
Čtvrtek, 02. ledna 2025 - 10:06:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2934
Registrován: 11-2007
Tak snad to klapne. Bylo by fajn kdyby si z každé řady zachovaly alespoň dva kousky[happy]Přecijenom je to rychlíková legenda. Pěkně se na nich jezdilo[wink]Za mě lepší než 163 ale některým fírům tam chyběla automatika[happy]
Miroslav_ Zikmund
Čtvrtek, 02. ledna 2025 - 10:46:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2311
Registrován: 2-2016
Dj_tiësto - na E 499.2 z výroby automatika byla, ale z hlediska údržby dělala víc škody [ko] než provozního užitku [ok], tudíž byla rychle "poslána k [satan]"

Předpokládám, že podrobnosti mohou doplnit pánové Hajnej a Lieskovský ...
Čtvrtek, 02. ledna 2025 - 11:41:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9542
Registrován: 9-2011
Pánové Hajnej a Lieskovský toho moc nedoplní, v té době ještě zahřívali svými [zadnice] školní židle.
Nicméně od starěích kolegů vědí, že problémy byly ("fenomén Pečky" - opakované přechody série-paralel). Na pultu byla i příprava pro cílové brzdění, ale takové předpotopní, kde si strojvedoucí přepínači volil zábrzdnou vzdálenost a žádané odrychlení na křivce, to ale zavánělo průšvihem.
Všichni jste volové. Servít
Čtvrtek, 02. ledna 2025 - 11:54:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2935
Registrován: 11-2007
ad MZ: To samozřejmě vím ale už sem jí nezažil jen co sem slyšel tak prostě odporová regulece a automatika moc nejde dohromady. Předpokládám, že jak se striktně držela nastavené rychlosti tak prostě pořád přepínala stupně jak o život[proud]
Čtvrtek, 02. ledna 2025 - 12:26:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18248
Registrován: 11-2002
Já bych jen doplnil zajímavost, že nejméně na jednom stroji (hodně mlhavě se mi vybavují čísla 004 008, ale dost možná se pletu) se na pultě patřičná "čudla" dožila možná i přelomu tisíceletí. Byť v notně nekompletním stavu (většinou jen osičky pakeťáku bez bakelitového přepínače) a i tak nikdo neměl odvahu na to byť z prdele sahat. I když to asi bylo dávno odpojené...

Sám jsem to fyzicky viděl, před rokem cca 1995 to být nemohlo, spíše o něco později.
Miroslav_ Zikmund
Čtvrtek, 02. ledna 2025 - 13:05:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2312
Registrován: 2-2016
Aleš_Liesk. - tak to se oběma omlouvám za mystifikaci, netušil jsem vaše "mládí".
Takže patrně ARR je patrně "dítě" pana ing. Božetěcha Šůly, jako AVV. Ten ovšem sleduje dění ze železničního nebe.

Dj_tiësto : ARR nadměrně opotřebovávala linkové stykače, jak se snažila úzkostlivě udržovat nastavenou rychlost ... Navíc dlouhá léta byly "vatované" jízdní doby, se 12 vozy na háku = cca 540 tun (Šohaj) stíhal jízdní doby na čistou sérii ... Přes stanice 100, pokud nebylo z obloukových důvodů méně, mezistaniční úseky s rychlostí 120 z hlediska délky nic moc, nebylo nutné mašinu týrat ... nebo třeba Štěpánov - Olomouc "jen výběhem".
Dnes jen historie ...
Čtvrtek, 02. ledna 2025 - 13:30:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32413
Registrován: 5-2002
Ziki: Takže patrně ARR je patrně "dítě" pana ing. Božetěcha Šůly, jako AVV.
ARR ano, (analogové) ACB též ano, ale (digitální) AVV je už jeho vnouče.
Jo a bez toho kroužku nad -u-, prosím...

ARR nadměrně opotřebovávala linkové stykače, jak se snažila úzkostlivě udržovat nastavenou rychlost
Tohle se dá řešit tím, že se reguluje rychlost v určitém rozpětí.
Protože to ale fakticky znamená mít skoro ještě jeden regulátor rychlosti navíc, dočkalo se to realizace až v digitální podobě na Syslech (ta fíčůra se aktivuje, pokud je k nim připojen Plecháč).
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 02. ledna 2025 - 14:56:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2936
Registrován: 11-2007
ad MZ:No, mě docela bavilo jezdit co to šlo a ztahovat třeba zpoždění[proud]Byl jeden fíra když přišel v Olomouci střídat tak se ptal jak jede a hned dodal, já ji pořádně proženu[proud]Ale to už je tak strašně dávno, to nikdo neměl ještě mobil s GPS tak se dalo jet i více než bylo dovoleno, taky záleželo na sjetí obručí
Čtvrtek, 02. ledna 2025 - 15:37:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 9-2017
Když vidím tu 150.024 v Poděbradech a v Hradci, taková teoretická, jako záloha by 150.2/151 ještě mohli na Hradecký rychlíky? Kdyby to oběh dovolil, ne? Ono tedy od druhé půlky 2024 už to bylo velice minimální ten výskyt, ale první půl rok docela často jezdily za Peršingy.
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
Čtvrtek, 02. ledna 2025 - 16:00:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2937
Registrován: 11-2007
Taky si myslím, že na Hradec by ještě mohly, když to jezdí přes Lysou
Čtvrtek, 02. ledna 2025 - 16:03:31  
Moderátor
Číslo příspěvku: 3880
Registrován: 12-2009
AnonymTojeFuk: Provozu 150/151 na R10 reálně 2x nic nebrání, aktuálně vozí všechny R10 loko 162 (nejen dnes viz sledovačka). Turnus je psán pro 362 kvůli ETCS. ETCS není na normální trase R10 sice potřeba, ale nějaká pravděpodobnost odklonu na trasu přes Poříčany furt je. Navíc 362 přišly z větší části o práci na R17 a EX7, kde je nahrazuje loko 380. Takže je stále výskyt stroje 150/151 v případě potřeby možný.
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Čtvrtek, 02. ledna 2025 - 16:13:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1026
Registrován: 9-2017
Tak třeba se tam ještě při nějakým výpadku ukážou [wink] joo je pravda že moc nic nebrání jejich nasazení
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
Čtvrtek, 02. ledna 2025 - 16:32:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2938
Registrován: 11-2007
tak jako tam klidně mohly dál lítat, jedině jak bylo zmíněno,je tu riziko odklonu přes Sadskou
Ml636
Pátek, 03. ledna 2025 - 01:05:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6148
Registrován: 11-2006
No, krásné vzpomínky. Jestlipak budou za dalších 30 let tytéž pěkné vzpomínky na dnešní sterilní digitální dobu, tratě bez návěstidel, mrtvá nádraží a mašiny, které za pár let rovnou budou na své fíry posílat bonzhlášenky za jakoukoliv milimetrovou odchylku. Nojo, dobře už bylo.
Rebel Yell
Pátek, 03. ledna 2025 - 01:57:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5346
Registrován: 4-2007
Za 30 let posílat "hlášení" na fíry? A jako na jaký? Mašinfíra je řemeslo v budoucnu určeno k vyhynutí[wink]
Pátek, 03. ledna 2025 - 09:09:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9547
Registrován: 9-2011
Vy máte pěkné vzpomínky na dobu před 30 či 40 lety? Tratě samá pomalá, cestovní rychlost rychlíků okolo 60 km/h, špína, záchody bez vody či nedejbože toaletního papíru, v létě vedro a průvan, v zimě buď taky anebo zima a průvan...
Všichni jste volové. Servít
Pátek, 03. ledna 2025 - 09:16:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1029
Registrován: 9-2017
Aleš_Liesk.:
"Vy máte pěkné vzpomínky na dobu před 30 či 40 lety? Tratě samá pomalá, cestovní rychlost rychlíků okolo 60 km/h, špína, záchody bez vody či nedejbože toaletního papíru, v létě vedro a průvan, v zimě buď taky anebo zima a průvan..."
Já vždycky zapomenu jak je dnešní doba skvělá a podobný průjmy mi to vždycky spolehlivě připomenou... Ty vlaky kde má fungovat klima a nefuguje, počmáraný, špinavý hajzly, bez papíru, v zimě netopící... Tehdy se v létě aspoň dalo otevřít okno, dneska se upečte a lidi se slabšími srdci třeba kolabujte. Hlavně že se máme líp [crazy]
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
Pátek, 03. ledna 2025 - 10:51:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32422
Registrován: 5-2002
636: Jestlipak budou za dalších 30 let tytéž pěkné vzpomínky na dnešní sterilní digitální dobu
Já v té digitální době už 30 let žiju (v březnu to bude 32 let, co jsme dávali na Krakena digitální CRv&AVV) a sterilní mi rozhodně nepřipadá. Asi to bude tím, že těm počítačům na rozdíl od Tebe rozumím...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Mladějov
Pátek, 03. ledna 2025 - 10:54:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23443
Registrován: 3-2007
Ml636:
"No, krásné vzpomínky. Jestlipak budou za dalších 30 let tytéž pěkné vzpomínky na dnešní sterilní digitální dobu, tratě bez návěstidel, mrtvá nádraží a mašiny, které za pár let rovnou budou na své fíry posílat bonzhlášenky za jakoukoliv milimetrovou odchylku. Nojo, dobře už bylo."

Člověče, ty jseš docela toxický - s tebou teda musí být super trávit třeba dovolenou nebo pracoviště - furt totéž jako kafemlejnek. Natož nějaká těžká životní údobí - pobyt v nemocnici a ty ležíš vedle, já nemůžu utéct a ty a pičuješ a pičuješ [proud], vojnu, basu.

Snad abyste si to někteří DBL STZH radši hodili. Já neříkám si (v každodenním blázinci) nepovzdechnout, ale tohle?

Doteď jsem tě měl prostě za fandu techniky, strojů, mašinek, železnice, ale tohle?

Postoj "Starý věčně nasraný bolševik důchodce v 70" [wink]

Snad bys měl vážně navštívit minimálně psychologa. Nebo dopadneš jako ..no nechci jmenovat [proud]


EDIT: Sterilní doba? Doba, kdy má každý x možností, jak si uspořádat život? Zvlášť mladí.
Kdy to žiješ? Ve vězení svého mozku?

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 03. ledna 2025 - 11:37:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9549
Registrován: 9-2011
ATJF:
Ty vlaky kde má fungovat klima a nefuguje - to je porucha, a upřímně řečeno, za posledních jánevím 10 let jsem poruchu klimy zažil asi 2x, a to jsem v létě jezdil tak 6 vlaky za měsíc.
počmáraný, špinavý hajzly - minimum
bez papíru - nepamatuju se už, kdy na WC chyběl papír. Zato za DBL tam papír byl MOŽNÁ ve výchozí stanici a vydržel tak půl hodiny, než ho někdo ukradl.
v zimě netopící... - výjimka
Tehdy se v létě aspoň dalo otevřít okno - jasně, šotouši furt hlavy venku a že někomu vadí průvan je nezajímalo.
dneska se upečte a lidi se slabšími srdci třeba kolabujte - viz první bod
Hlavně že se máme líp Hlavně že DBL.
Všichni jste volové. Servít
Pátek, 03. ledna 2025 - 11:56:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1031
Registrován: 9-2017
Nemáš pravdu ani v jednom bodě, ale chápu ty si potřebuješ jen kopnout... Klimatizace nefunguje minimálně na jednom spoji denně a to je spíš větší číslo. Naopak takové topení třeba v Hungarii pravidelně vysazuje na stejnosměru a funguje jen na střídavině...
RegioJet měl vleklou kauzu s chybějícím hajzl papírem, Elefanty trpí jak na klimu, tak topení, tak na hajzly. Spousta dálkových vlaků rovněž
průvan většinou vadí nerudným důchodcům (náhoda?) co sice uměj běhat v kauflandu pro slevy, ale poprosit o přivření okna je problém, zato ho rádi ve 35+ stupních zavřou protože jim vadí průvan a že se všichni kolem pečou je jim u zadku. Ale to jsme hodně odbočily od strojů 150.2/151
Jak to tedy bude Primárně vyjezdit 151/371 a 150.2 tak jako mlčky postojí v záloze a počkají na příležitost?
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
Pátek, 03. ledna 2025 - 12:20:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 268
Registrován: 1-2011
Někde jsem četl bohužel už si nevzpomenu kde, měl o jednu lokomotivu řady 150 zájem Tatran klub ze Slovenska.
Mladějov
Pátek, 03. ledna 2025 - 12:36:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23445
Registrován: 3-2007
Jo, to jste holky hodně odbočily.

150.2 budou jezdit taky, mají 140 km/h stejně jako soupravy Děčínů.
Pátek, 03. ledna 2025 - 12:40:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1032
Registrován: 9-2017
Richteol:
"Někde jsem četl bohužel už si nevzpomenu kde, měl o jednu lokomotivu řady 150 zájem Tatran klub ze Slovenska."
Od Tatranu vzhledem k postupující střídavině na Slovensku bych spíš čekal 350, ale možný to je.
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
Pátek, 03. ledna 2025 - 12:41:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1033
Registrován: 9-2017
Mladějov:
"Jo, to jste holky hodně odbočily.

150.2 budou jezdit taky, mají 140 km/h stejně jako soupravy Děčínů."
Já právě myslel že 151 a 371 budou jezdit přednostně a 150.2 kterých už je malinko budou zálohovat
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
Mladějov
Pátek, 03. ledna 2025 - 12:57:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23446
Registrován: 3-2007
No prostě je cíl na všech 15x vyjezdit kilometry.
Jestli budou napřed jezdit 151 a pak 150.2 nebo zčásti nebo opačně je přece úplně jedno.

Vyjezdí se, odstaví, některé náhradní díly dá svým družkám. Já tedy nevím konkrétní "zásoby" km s porovnáním potřeby km toho turnusu, (ale zajímalo by mne to), ale tipuji, že prakticky se to stejně do mrtě u všech nevyjezdí - závažnější porucha bude znamenat logicky stopku a poruchovější exempláře bude snaha moc nenasazovat atd.

Berte to jako takové (i ekonomické) rozloučení s těmi mašinami - kromě dvou 371, co se jim udržuje revize PZB do Německa a počítá se s nimi i po 12 2025 na Komety do Drážďan.
Pátek, 03. ledna 2025 - 13:01:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8376
Registrován: 8-2006
Jak to bylo s ježděním banánů na t280? Jenom okrajové spoje 521/520, nebo i ježdění přes den za světla? A jenom vnitrostátně, nebo až do Púchova, resp. Žiliny?
Pátek, 03. ledna 2025 - 13:38:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3798
Registrován: 2-2007
Jak to bylo s ježděním banánů na t280? Jenom okrajové spoje 521/520, nebo i ježdění přes den za světla? A jenom vnitrostátně, nebo až do Púchova, resp. Žiliny?

A dotaz je k jakému období?

Ještě před cca 10 lety se běžně jezdilo se 150/151 až do Žiliny.
Malý_fotograf
Pátek, 03. ledna 2025 - 13:49:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8372
Registrován: 5-2002
Mladějov:
"Vyjezdí se, odstaví, některé náhradní díly dá svým družkám. Já tedy nevím konkrétní "zásoby" km s porovnáním potřeby km toho turnusu, (ale zajímalo by mne to), ale tipuji, že prakticky se to stejně do mrtě u všech nevyjezdí - závažnější porucha bude znamenat logicky stopku a poruchovější exempláře bude snaha moc nenasazovat atd. "
Ohledně zbývajících kilometrů mám info, že těm 150.2 zbývá fakt jen malinko, tak je možné, že se s nimi už v provozu vůbec nesetkáme. Ono to nebylo vidět, ale depa s těmi proběhy a kilometry pracovala už od té doby, co vešel v platnost nový ECM balíček.
S těmi poruchovými exempláři je to takové paradoxní. Pokud se na nich nepodělá něco, kde už náklady na opravu převyšují zůstatkovou hodnotu vozidla, vydrží většinou ve stavu nejdéle, zatímco spolehlivé držáky prostě jezdí, není o nich slyšet a pak jdou pro vyježděné kilometry k plotu jako první.
• Tykání je projev kolegiality. Diskutérům na fóru tykám a chci aby mi bylo tykáno.
• Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Pátek, 03. ledna 2025 - 13:59:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15046
Registrován: 4-2003
AnounymTojeFuk: Můžu se optat kolik je Vám let?? Dle vašeho setrvalého vystupování totiž soudím, že Vám nebylo ani 30 dost možná ani 20. Takže si těžko můžete pamatovat jak olezle vypadaly vlaky před 40 lety.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Pátek, 03. ledna 2025 - 14:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8377
Registrován: 8-2006
Rumek: Období je asi jedno, to já jen tak pro zajímavost. Všichni teď řešili poslední jízdy přes Ovu, tak mne napadlo, jestli to vůbec jezdilo i přes Púchov. Já mám v hlavě "jenom Vsetín" 521/520 a nic jiného. Díky za info.[ok][happy]
Špáňa
Pátek, 03. ledna 2025 - 14:17:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4921
Registrován: 9-2007
151.006, Ex 221 Detvan, Púchov, 3.2.2011 [wink]


Jinak jak píše Rumek, ono to nebude cca, ale víceméně přesně 10 let, v srpnu 2015 se přepínalo, ale v první polovině roku se tam ještě výjimečně nějaká ta 150.2/151 objevila (např. 28.ledna 150.222 na EC 122)

(Příspěvek byl editován uživatelem Špáňa.)
Mladějov
Pátek, 03. ledna 2025 - 14:20:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23453
Registrován: 3-2007
RŠ: No hele..

Já se před pár dny setkal úplnou náhodou s jedním exemplářem typu "šotomagor" - cestou na Špičák v "kravíně" Bnp nebo jak se tomu říká na sebe upozornil už v Klatovech - deset minut před odjezdem měl otevřené okno do pasu a běhal střídavě z jedné strany na druhou. Říkám si - třeba koukne při odjezdu na depo a přestane.
Ne, okno dokořán, průvan jako v mauzoleu, pak teda zavřel, ale v každé zastávce otevřel a běhal z jedné strany na druhou, neklidný.. pocit jako v Bohnicích, když tím máš jet hodinu.

Pán na čtyřce za ním ho slušně upozornil: Pane, mohl byste prosím zavřít to okno? Dělal, že neslyší, pak se hádal, že bude otvírat jen při stání atd.
Navlečený ve flanelové košili a asi třech flískách - no není divu, že mu není zima [proud]

Tak jsem pána, co se mu nelíbil průvan jako u Lenina v mauzoleu podpořil, dotyčný ještě asi tři zastávky běhal od okna k oknu, pak jen bral za držadlo a koukal po nás..a pak konečně šel do jiného vozu.

Pak viděn, jak fotí za šera a vánice v Nýrsku na peroně - takže třeba anonymovi je dobrých 50+, jak Štanclovi a dalším radši_nejmenuju tady [wink].

Určitě bude mít krásné fotky, třeba jako Mirek Zikmund.

Ach jo.
Pátek, 03. ledna 2025 - 14:30:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3799
Registrován: 2-2007
čelakovičan: vozba na Žilinu samozřejmě skončila přepnutím Púchova na střídavinu. Potom už zůstaly jen ty zkrácené varianty do Vsetína...
Pátek, 03. ledna 2025 - 14:58:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1034
Registrován: 9-2017
RadekŠ:
"AnounymTojeFuk: Můžu se optat kolik je Vám let?? Dle vašeho setrvalého vystupování totiž soudím, že Vám nebylo ani 30 dost možná ani 20. Takže si těžko můžete pamatovat jak olezle vypadaly vlaky před 40 lety."
Ale pamatuju a můžu srovnat s dneškem... A vaše domněnky jsou mi upřímně úplně u zadnice[ok]
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
Pátek, 03. ledna 2025 - 15:07:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8378
Registrován: 8-2006
Špáňa: Díky za fotku.[ok]
Tak Púchov už je přepnutý 10 let... A já myslel, že "to bylo přepnutý včera"... Oběma díky za info.[ok]
Pátek, 03. ledna 2025 - 15:22:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1036
Registrován: 9-2017
čelakovičan:
"Špáňa: Díky za fotku.[ok]
Tak Púchov už je přepnutý 10 let... A já myslel, že "to bylo přepnutý včera"... Oběma díky za info.[ok]"
Taky valím oči jak dlouho je ten Púchov přepnutý[coze] Jinak moje tušení ohledně vyjetosti 150.2 byla tedy správná. Ty mašiny už jsou už spíš vyřazený [proud]
Není nad řádný štěkot Kylchapu, burácení Zamračené a dunění Brejlovce
Pátek, 03. ledna 2025 - 15:22:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9552
Registrován: 9-2011
můžu srovnat s dneškem
To byste sice mohl, ale výsledky vašeho srovnávání jsou poněkud podivné.

RegioJet měl vleklou kauzu s chybějícím hajzl papírem,
No vidíte, za ČSD nebyl papír téměř nikde a nikdo se nad tím teda nepozastavoval, natož aby z toho dělal aféru [biggrin]
Všichni jste volové. Servít
Pátek, 03. ledna 2025 - 15:23:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 10-2019
Milochov-Nosice, rok 2008,
Pátek, 03. ledna 2025 - 15:57:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 11-2006
150.012, nedatováno, tehdy jsem jej vyřadil bokem...:


Jenom dvě poznámky:

- je to focené z okna, ale tím se nemíním zapojovat do diskusí, ty jsou mimo mě. Já sem prostě jen občas plácnu nějaký obrázek, protože si říkám, co vlastně s nimi. Ale chci jen pro úplnost dodat, že jsem z okna fotil zásadně tehdy, když jsem byl v kupé sám nebo s podobně postiženým, zásadně když bylo pěkně a zásadně jsem nevystrkoval kedlubnu, ale jen objektiv. Ta stahovací okna byla někdy fajn, ale pokud člověk narazil na bezohledné individuum, bylo to za trest (ostatně stejně jako poměrně často zkřížená okna, která nešla dovřít);

- ad vlaky na 280 - vyvolalo to ve mně vzpomínky, jak jsem kalkuloval, jestli jet domů ze Žiliny vrchem odpolední 644 (Košičan přes Havířov mně byl kvůli přestupu v Olomouci celkem k ničemu, ale občas jsem s ním jel rád) nebo noční 648 Hron nebo spodem podvečerním Detvanem, či v případě úprku ze školy dopolední Bečvou. V noci raději vrchem, protože se člověk vyspal. Pokud si pamatuji dobře, spodem ještě Laborec, Hornád, Dukla, ...
Pátek, 03. ledna 2025 - 16:03:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12642
Registrován: 9-2002
Co Vsacan ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pátek, 03. ledna 2025 - 16:07:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1260
Registrován: 11-2006
150.024 vjíždí s IC 106 do Svinova, 1.2.1997:
Pátek, 03. ledna 2025 - 16:44:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3868
Registrován: 8-2009
Agent: Vsacan jezdíval ze Žiliny hodně brzo ráno. Navíc banáni ha tahali až v úseku Přerov - Praha (jako jediný z valašských rychílů zajížděl do Přerova).
Život je hořký. Bohudík !
Nebudu si měnit nick proto, že jsem se přestěhoval[kecal]
Pátek, 03. ledna 2025 - 16:55:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3091
Registrován: 7-2002
Se zdá neuvěřitelné, že je to "tolik" let. Kvalitu berte prosím s rezervou, spíše pro připomenutí. Jména a čísla vlaků jsem snad nepomotal[happy]




Tehdy tam do toho fušovaly asi jen 162?


A abych ukončil tou správnou řadou...[happy]
Pátek, 03. ledna 2025 - 18:37:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8379
Registrován: 8-2006
Všem díky za fotky.[jidlo]
Pátek, 03. ledna 2025 - 18:55:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5347
Registrován: 4-2007
Po přepnutí Púchova jela jednou, nebo dvakrát 150.2 na odkloněném EC 242 "Roháče" přes Púchov.[wink]
Pátek, 03. ledna 2025 - 19:01:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5348
Registrován: 4-2007
Jurekfm: Záleží které období. I Bečva zajízděla do Přerova i Detvan...
Pátek, 03. ledna 2025 - 20:00:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3869
Registrován: 8-2009
Dj: já to myslel někdy 80/90. Ono po rozdělení už to šlo stejně do kytek.
Život je hořký. Bohudík !
Nebudu si měnit nick proto, že jsem se přestěhoval[kecal]
Pátek, 03. ledna 2025 - 21:34:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 12-2007
úvrat v Přerově:
Bečva do 2007
Vsacan do 2008
Excelsior do 2014
Leo expres od 2012
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Pátek, 03. ledna 2025 - 22:31:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1395
Registrován: 9-2005
Pár záběrů řady 150 z minulosti:






Pořízeno na dobový materiál (zlevněné fomachromy R20 z žilinského foto-kina) v odpovídající "kvalitě".
Pátek, 03. ledna 2025 - 22:38:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 310
Registrován: 7-2017
čelakovičan:
Jak poznamenali už ostatní... důležité je doplnit, na které období cílíte.
Například za doby Československa (přelom 80./90. let) jezdily E499.2 převážně přes Valachy. Což nás s bráchou, kteří jsme tyto lokomotivy měli rádi, docela štvalo, protože potkat "banána" v Porubě/Svinově během dne v podstatě nešlo... (tak snad jen ten Košičan, který se kolem Ostravy ovšem jen těsně proplížil [biggrin])

Takže za sebe ještě připojím obrázky z ostravské derniéry. Bylo to alespoň pěkně seřazeno: 141-142-143 [happy]:

Sobota, 04. ledna 2025 - 10:33:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18258
Registrován: 11-2002
Martin_kašpar: hezký návrat do minulosti, [ok] Jak ten hraniční kámen (je tam někde dodones?, někdy po přelomu tisíciletí jsem ho trochu zrenovoval, pár let se pak držel, ale při koridorizaci ho šoupli bokem a kdo ví, kde skonči), tak ta Čadca. Tam to byl často mazec, jak se motaly soupravy "do cesty". Vzpomínám, jednou zastavil snad hned na té nejbližší koleji dvojitý panťák do/ze Žiliny a někde "za něj" posléze doplachtily kredence od Skalitého. Leč v cestě od vlaku těm lidem vadily ty panťáci. Problém vyřešen bristně tím, že fíra 460 odvolil dveře na obě strany a šlo se duch... [proud] Dnes něco nemyslitelného... [nene]

Aktuálně se na EC 116 za vlakovým větrákem odváží do Prahy 151.007, které stála od Silvetra v Bohumíně. Tím se asi historie výskytu řady na východě definitivně uzavřela, ještě pár dní totiž byla byť teoritická šance nasazení na Kysučany. No, nestalo se tak a pokud ještě něco v Bi zbylo, pak už, pokud se nepletu, jen nějaký neprovozní kus.
Sobota, 04. ledna 2025 - 13:07:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1215
Registrován: 10-2006
Tridvatri: Krásné fotky [ok], trať přes Valašsko je parádní.
Pokud si můžu vybrat, jedu na Slovensko kvůli krajině právě tudy.
Ještě si dovolím přiložit předposlední sudý Košičan se 150 v čele v Kolíně.
Ml636
Sobota, 04. ledna 2025 - 17:21:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6149
Registrován: 11-2006
Mladějove, kdo z nás není vězněm svého mozku? Snad jen někdo, kdo frčí na koksu nebo peří, ten si lítá v jiných dimenzích.

Tu definici mojí osoby jsi měl správně, ale nevím, proč mně přisuzuješ koniny a za každou cenu ze mě udělat vola. Takhle bojovat s někým, kdo má misto tebe rád zelenou barvu, a ne fialovou, to je taky dost úmorný boj. Tak mám prostě rád starou dobu. Líbí se mi technika té doby, klidnější průběh života, větší opravdovost. Ty snad nečteš a nesleduješ. Dnešní virtuální generace má mnohem více problémů už od školních let, což já nepamatuji. Můžu říct, že asi nejsem komunista, to nemáme v rodině. Ale neflušu za každou cenu na nějaké období něčeho.
A srovnávat otevření okna s neustálým otevíráním okna za jízdy v mrazu, to přece nemůže být myšleno vážně...
Ten člověk byl na 99% poruchový a jako většina šotoušů byl autista.
Na druhou stranu se obávám, že preference nějakého období před jiným obdobím, není diagnóza, ale povaha, a že na tohle mě k psychoušovi asi nedostaneš.
Rebel Yell
Sobota, 04. ledna 2025 - 17:49:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1396
Registrován: 9-2005
Tak se mi tam omylem přimotal panťák, tak ještě jednou 150.007

Paul2no
Sobota, 04. ledna 2025 - 18:20:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3464
Registrován: 11-2009
Co vlastně teď s lokomotivami bude? Šroťák, prodej, darování někam do muzea (plánují si ČD nechat nějakou v rámci DHV?)?
Sobota, 04. ledna 2025 - 18:36:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 449
Registrován: 8-2017
Něco jsem slyšel o 151 023 pro CHV
Sobota, 04. ledna 2025 - 19:44:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1494
Registrován: 12-2003
ano
151.023 CHV
150.209 NTM
15x.0xx do SK za 350.002
150.0xx na pomník do OCÚ Střed
U ČD pracují dva druhy lidí. Jedni chodí do práce a druzí chodí pracovat. Bohužel, těch prvních je víc.
www.pendolino.cz
Sobota, 04. ledna 2025 - 19:55:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2835
Registrován: 11-2005
Pernerovka před univerzitu v Pardubicích by mohla taky, mají tam už připravené koleje...[wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration