Diskuse » Železnice » Osobní vozy » Archiv diskuse Osobní vozy do 14. 10. 2022 « předcházející | další »

Archiv diskuse Osobní vozy do 14. 10. 2022

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Středa, 24. srpna 2022 - 21:43:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5230
Registrován: 6-2011
Pokud jedu do/z Prahee takse snažim těm italským kolotočům vyhnout. Jízda s tim mi nepřijde zrovna příjemná.

Večerní dobře krátí zpoždění, ale obecně je taky nevyhledávám. IJ bývají prázdnější, a při vhodném snížení intenziy osvětlení méně přesvětlené. Pseudonovinář píše že budou jezdit nějaký noční spoj Praha - Bohumín...to bude pěkně na palici, co se světla týče

Na R16 se mezi posilami objeví turnusově B249, takže protože se nechtělo využít Bdtee276 z posil R11, bude se jezdit podle spodních rychlostníků.

Bdtee by byl potřeba trojnásobek. Na Domažlicích jsou aktuálně dvě + čtyři Btee289, dvě Bdtee jsou v Chebu v náhradní soupravě R15, a jedno je dlouhodobě mimo - zřejmě v dílnách. Kde je zbytek a proč nejezdí nevím, je půlka týdne, jak může vypadat jejich nasazování na R11 si umím představit. Že jsou provozní 4/12 bych se v Plzni vůbec nedivil. (z toho 2 v Chebu)
„Je lepší udělat si z tohoto života tak úplný a příjemný zážitek, jak je jen možné, pro případ, že smrt stojí za h*vno, což, obávám se, tak nějak bude." (Trainspotting)

🇺🇦🇺🇦🇺🇦

Путин - х*йло !
Středa, 24. srpna 2022 - 21:49:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5095
Registrován: 1-2010
Brno má přímé spojení s Plzní každé dvě hodiny, akorát to není přes Prahu.

Jet R11 v celé trase považuji za tvrdé šoto, docela by mě zajímalo kolik lidí měsíčně to absolvuje (opravdu celé, ne třeba Nepomuk-Třebíč). 6 h 13 min v Béčku [fotic] a jako bonus riziko roztržení vlaku v ČB, pokud se po cestě nějak víc zaseká - varianta s přestupem v Praze je oproti tomu ještě docela dobrá.
Ale trasa je to opravdu hezká, málokterý jiný spoj může nabídnout tak pěkné výhledy z okna po tak dlouhou dobu.

(Příspěvek byl editován uživatelem 1510015.)
"Áčka, Béčka & interiéry" - přehledy interiérů vybraných řad vozů ČD [new]
Středa, 24. srpna 2022 - 22:29:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2642
Registrován: 4-2003
Tantin27:
"Ve špičce se bez místenky stejně cestovat už nedá."

Jako proč by to nešlo? Nemám problém si tu hodinu nebo dvě postát, když to není každý den, ale jen občas a když to jinak nejde. Tím netvrdím že by mi to vyhovovalo nebo že by to tak většina lidí zkousla. Vadí mi ale to, že bych při pokračování z Plzně dál za Prahu byl z toho tzv. výhodně přímého průjezdného vlaku v Praze nekompromisně bez místenky vyhozen. Ne všechny cesty se prostě dají naplánovat dopředu, aby se na to natvrdo sháněla místenka.

Paul2no Suri: Brno má přímé spojení s Plzní každé dvě hodiny, akorát to není přes Prahu.

/Ano, formálně má, ale myšleno bylo něco rychlejšího přes Prahu à la někdejší Ex570/571 Brněnský drak. Proč tedy toto ne a Ostrava ano?
Čtvrtek, 25. srpna 2022 - 08:05:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7583
Registrován: 8-2006
A není to tak, že když jedu "někam ZA Prahu", tak MUSÍM mít místenku UŽ z té Plzně (resp. FL,Chebu, apod.)?

Co se týče souprav, nestálo by za úvahu mít pěti (šesti?) vozové IJ jako kmenové soupravy i na jiných linkách (Ex1/Ex2, Ex7, apod.) a v případě potřeby posílit jednotlivými vozy? Mít na Ex1 jednou Amz, pak Aee, jindy prý zase NIC (pokud je to pravda) je docela k ničemu.
Čtvrtek, 25. srpna 2022 - 08:21:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2643
Registrován: 4-2003
čelakovičan:
"A není to tak, že když jedu "někam ZA Prahu", tak MUSÍM mít místenku UŽ z té Plzně (resp. FL,Chebu, apod.)?"

Samozřejmě že ne, v úseku Františkovy Lázně, resp. Cheb - Praha hl.n. mít rezervaci nemusím i když jedu dál za Prahu. Ostatně jak byste to chtěl řešit u dokladů nevázaných na konkrétní vlak (Flexi)? Dál z Prahy na východ už pak rezervace musí být.
Nevím tedy, jestli eshop umí prodat vcelku na jeden doklad vázanou jízdenku na takový vlak za situace kdy je např. v úseku Plzeň - Praha vyprodaný a Praha - Pradubice nikoliv, tj. jízdne za úsek Plzeň - Pardubice, ale rezervace jen Praha - Pardubice. Pokud ne tak je to prostě debilovina.

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Malý_fotograf
Čtvrtek, 25. srpna 2022 - 09:47:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7946
Registrován: 5-2002
Tantin27:
"Vím jen z okolí, kolik lidí tím jede jen proto, že to. je přímé a nevadí jim příplatek za místenku."
Mám stejnou zkušenost.

1510015:
"Jet R11 v celé trase považuji za tvrdé šoto, docela by mě zajímalo kolik lidí měsíčně to absolvuje (opravdu celé, ne třeba Nepomuk-Třebíč)."
Souhlas, na druhou stranu průjezdy přes Budějovice pro cestující kdekoliv po trase (třeba ze Strakonic) už mi smysl dávají. Trhání linky R11 bude podle mého spíš na škodu a když už by se někde měla trhat, tak spíš v Jihlavě, která leží vedle úseku s malou frekvencí (Jihlava - Jindřichův Hradec) a tak lidí projíždějících je méně než v Českých Budějovicích.
• Tykání je projev kolegiality. Diskutérům na fóru tykám a chci aby mi bylo tykáno.
• Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Čtvrtek, 25. srpna 2022 - 12:13:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1384
Registrován: 12-2007
R11 je sice strasna, ale alternativni spojeni z jizni prdele cech do brna jsou jeste horsi. Ja takhle jezdil par let ze strakonic do brna zhruba ob vikend do skoly, roztrzeni v jihlave by aspon o vikendu nedavalo vubec smysl, tam uz ten vlak byl plny cestujicich do brna, v budejcich by to slo, zvlast kdyby to melo znamenat nejake pouzitelne emu a snad i, aspon castecne, hodinovy interval z plzne do budejc.

(realisticky, v jihlave je akorat holy ko.ot, budejce jsou aspon nejaky cil v podobe regionalniho centra a navazujicich turistickych destinaci)
Východní Evropa jste vy.
Jirka67
Čtvrtek, 25. srpna 2022 - 14:21:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 317
Registrován: 7-2011
Suri:
"Flexibilitu vidím nyní v tom, že si ráno koupím lístek z Plzně do Prahy (na In 50) a jedu dle potřeby, jak mi to vyjde. Třeba až odpoledne Ex z Plzně (z práce), někdy až z Rokycan do Prahy (z domova).... To je pro mě flexibilita

To samé umí oneticket "

Aha, takže místo 87 Kč bych platil 174 Kč, skvělý vylepšení ... [kladivo]
Pátek, 26. srpna 2022 - 08:31:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5096
Registrován: 1-2010
průjezdy přes Budějovice pro cestující kdekoliv po trase (třeba ze Strakonic) už mi smysl dávají.

To samozřejmě, moc velký fanda roztržení v ČB nejsem. Zároveň ale nejsem fanda současného ostrého pobytu v ČB, kdy se dá pokrátit tak minuta, a nebo také jich deset nabrat, když je přestup od Lince na Jihlavu/Brno 4 minuty (na Plzeň dokonce 6) a i ty Sp Vltavy-Dunaje jedou velmi ostrou JD. Je to sice na první pohled ušetření času právě pro ty projíždějící, ale reálně se jen u každého druhého spoje prováží zpoždění a boří se grafikon přes půlku republiky. A minutové/půlminutové pobyty ve stanicích s nenulovým obratem cestujících (Strakonice, Veselí, K.Řečice, Počátky) tomu při soupravě s vozy bez centrálu vážně moc nepřidávají.
Trhání v Jihlavě mi též smysl nedává, viz Thingie. Naposledy jsem Jihlavu projížděl ve středu (ráno a večer) a minimálně polovina cestujících ve vlaku se nevyměnila. Jen, opět, je to tam velmi našponované, snad ještě více, než v ČB. Jihlavské osobní nádraží má poměrně nestandardní uspořádání kolejiště (nazval bych to spíš "na ho*no") a stačí, že jeden z mnoha zde se pohybujících vlaků má pět minut a už je to celé v řiti.
"Áčka, Béčka & interiéry" - přehledy interiérů vybraných řad vozů ČD [new]
Pátek, 26. srpna 2022 - 08:52:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5521
Registrován: 9-2007
Suri:
"To jako myšleno ty dva páry pendolin skrz Prahu? Nemyslím si, že by to byl nějak zásadní problém, kdyby nebyly."
Neznám v Česku natřískanější vlak, než je tento "lázeňský expres", nedávno jsem se pokusil svézt z Prahy do Chebu, místenku jsem neměl, protože jsem nedokázal odhadnout který vlak stihnu a do Plzně jsem si nesedl, byť jsem jel jedničkou (a nebyl jsem sám).

Ona je ještě jedna varianta, kterou nevím proč vynecháváte, udělat z těchto vlaků opět zcela nezávislé spoje mimo takt. Mám ale obavy, že s takovou není dost interjetů a ty dva páry vlaků jezdí i proto, že není třeba žádných dalších souprav na zajištění provozu linky Ex6.

Vím, že je opravdu dlouholetá snaha preferovat kratší a silné, pravidelné linky mezi uzly, než párkrát denně pár náhodných přímých spojení, ale to neznamená, že by to naprosto všem vyhovovalo. Znám docela dost lidí a i kdekdo od dráhy, co se nedá nazývat fanouškem, ale něco jako "BFU", má z přestupů (poněkud oprávněné) obavy. Kdekdo z tohohle fóra to asi nedokáže pochopit, ale pro spoustu lidí je problém už jen samotná orientace v prostoru.

Namátkou nedávno, EC Polonia a Moravia mají společný oběh, Polonia z Varšavy do Vídně, Moravia na noc z Vídně do Katovic, Moravia ráno z Katovic do Vídně a Polonia odpoledne zpět z Vídně do Varšavy. Jídelák bývá, zřejmě na základě nějakého nepsaného pravidla, ve správě personálu, nicméně ti se na otočení cedulek vykašlali a tak byla na dveřích jídelního vozu vlaku z Vídně do Varšavy cedulka z Katovic do Vídně. V Ostravě na nástupišti postávaly dvě dívky, vypadaly že vlakem chtějí i jet, ale zároveň působily strašně zmateně... přiblížily se k vlaku, podívaly se zrovna na tu jednu zmíněnou špatnou ceduli a ustoupily, zřejmě v dojmu, že to není jejich plánovaný vlak. Už to vypadalo, že jim vlak ujede, když naštěstí jednu napadlo zeptat se kolem procházející vlakové čety, zda vlak jede do Katovic. Po zjištění, že ano, do vlaku naběhly a věřím, že tenhle případ dopadl i dobře.

Zkrátka, a to není jenom toto odvětví, zkušeného člověka občas dokáže překvapit, jak někdo nezkušený uvažuje. Nedá se s tím ale nic moc dělat, když by holkám vlak ujel, tak se o jeho využití příště nejspíš ani nepokusí. Cestování se dá jedině maximálně zjednodušovat, a přestup, ať už jsou benefity taktového provozu sebevětší, je zrovna jeden z největších "strašáků" cestování.

Jestliže tedy existuje nějaké poměrně logické přímé spojení (v tomto případě ano, z Moravy do lázní a opačně), nemělo by být řešení jej při nějakých problémech zrušit, ale pokusit se ho v nějaké míře zachovat. Netaktové turistické vlaky jsou běžné i v Rakousku, i v Německu,...
čelakovičan:
"Co se týče souprav, nestálo by za úvahu mít pěti (šesti?) vozové IJ jako kmenové soupravy i na jiných linkách (Ex1/Ex2, Ex7, apod.) a v případě potřeby posílit jednotlivými vozy? Mít na Ex1 jednou Amz, pak Aee, jindy prý zase NIC (pokud je to pravda) je docela k ničemu."
Tak tohle napadlo asi kdekoho už dříve, důvod proč se tak neděje je naprosto zřejmý - kdo to zaplatí?

Kdyby na to MD peníze mělo, tak by určitě mělo i na Desira na R2x, například.
Orky
Pátek, 26. srpna 2022 - 09:41:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16605
Registrován: 10-2004
Vantju: Interjetů dost je, když se může 1 ks hnát do Ostravy. Do Chebu přes Ústí potřebujete 5 ks (bez ranní posily, kterou klidně může zajistit souprava od Ex5), přes Plzeň 3+1 ks a máte jich 10. Ten "+1" je dneska pendolino, ale zase jezdí interjet do Ostravy. Reálně tedy turnus 9 souprav a 1 v záloze. Myslím si, že minimálně o víkendech by ten "+1" interjet mohl být trasován přes Plzeň v poloze lázeňského pendolina a to by mohlo jet navíc povinně místenkové třeba i s menší frekvencí zastavování.
Mladějov
Pátek, 26. srpna 2022 - 09:54:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18369
Registrován: 3-2007
Orky: Ale problém je v kapacitě - to bys musel za IJ přidávat klasy.
Tak to snad ať to jede celé v prostorné 9vz klasice s hospodou (o těch víkendech).
Od září je to přesně takto naplánované - a je tam tak cca o 160 sedadel více a rezerva.


(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 26. srpna 2022 - 09:55:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5522
Registrován: 9-2007
Jo to je vlastně pravda, dopolední/odpolední pár ano a ten nocující v Karlových Varech, ten snad takové problémy s přetěžováním nemívá... tudíž až pomine problém s nedostatkem Pendolín, mohla by ta jedna souprava bez prozatimního využití jezdit namísto dopoledního/odpoledního SC, to by jezdilo ve své odlišné časové poloze (a mohlo by být i rychlejší, protože oproti interjetům reálně je, jen taktová poloha viditelné rozdíly neumožňuje)... no to by bylo pěkné. [happy] Díky za doplnění!
Orky
Pátek, 26. srpna 2022 - 13:29:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16607
Registrován: 10-2004
Mladějov: Na IJ lze přidávat klasy a taky se tak děje. Ale já se snažil popsat situaci, kdy by místo pendolína jel IJ jen do Chebu a pendolíno jelo navíc v jiné poloze a až do Františkových lázní s omezenou zastavovací politikou. Tím bychom místo pendolina měli pendolíno a IJ. Něco podobného tady několik let fungovalo, viz třeba GVD 2012.
Pátek, 26. srpna 2022 - 15:07:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2644
Registrován: 4-2003
Orky:
" Ale já se snažil popsat situaci, kdy by místo pendolína jel IJ jen do Chebu a pendolíno jelo navíc v jiné poloze a až do Františkových lázní s omezenou zastavovací politikou. Tím bychom místo pendolina měli pendolíno a IJ. Něco podobného tady několik let fungovalo, viz třeba GVD 2012."


Takové řešení by bylo ideální a logické a zcela bych s ním souhlasil, tj. ty nesystémové vlaky vést zvlášť mimo linku Ex6, tj. v jiné časové poloze než Ex6 jako komerční spoj - jsou-li to takové kasovní trháky využívané zejména pro spojení Ostravska se západočeskými lázněmi, jak zde mnozí naznačujete, pak by se to mělo dopravci vyplatit a zaplatit z jízdného, pak klidně ať je to v celé trase s povinnou rezervací. Další výhodou by byla možnost v Plzni zkrátit pobyt pouze na nezbytné minimum 2 minut jako je obvyklé v jiných nácestných zastávkách. Doufám, že při soutěži dopravce na linku Ex6 (chebská větev) se bude poptávat opravdu jen úsek Praha - Cheb ve stejné kvalitě a se stejnými podmínkami celodenně po hodině bez nějakých děr pro nesystémové vlaky typu pendolinu.
Pátek, 26. srpna 2022 - 15:24:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2645
Registrován: 4-2003
Vantju: Neznám v Česku natřískanější vlak, než je tento "lázeňský expres", nedávno jsem se pokusil svézt z Prahy do Chebu, místenku jsem neměl, protože jsem nedokázal odhadnout který vlak stihnu a do Plzně jsem si nesedl, byť jsem jel jedničkou (a nebyl jsem sám).

Taky jsem tím tak párkrát jel na stojáka, že to bývá natřískané vím, mě ale vadí to, že vás v takovém případě v Praze z toho vlaku vyhodí, když potřebujete o kus dál, tak na co přímý vlak. Prostě zásadně různé přepravní podmínky v jednom vlaku jsou nekomfortní a můžou vám nečekaně zkřížit plány. Kdyby tyto dva páry Pendolin ze západu nebyly s povinnou rezervací v úseku Praha - Ostrava, tak je to za mě celkem OK.
Orky
Pátek, 26. srpna 2022 - 16:24:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16608
Registrován: 10-2004
Suri: Jenže to vypadá, že kapacitní problém je fakticky pouze o víkendech a to, že to jezdí vytížené 1-2 dny v týdnu a to třeba ještě jen část roku moc k tomu, že by byl ochotný to někdo provozovat komerčně, nemusí vést. A jak to pak chcete řešit? Prostě jde o víkendovou špičku, stejně jako jsou špičky v pracovní dny.
Myslím si, že není důvod k tomu dotovat celodenní a celotýdenní dálkový hodinový interval, ale posilovat špičky v sobotou dopoledne tam a v neděli odpoledne zpátky určitě důvod je.
Pátek, 26. srpna 2022 - 17:58:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2646
Registrován: 4-2003
Orky:
"Suri: Jenže to vypadá, že kapacitní problém je fakticky pouze o víkendech a to, že to jezdí vytížené 1-2 dny v týdnu a to třeba ještě jen část roku moc k tomu, že by byl ochotný to někdo provozovat komerčně, nemusí vést. A jak to pak chcete řešit? Prostě jde o víkendovou špičku, stejně jako jsou špičky v pracovní dny.
Myslím si, že není důvod k tomu dotovat celodenní a celotýdenní dálkový hodinový interval, ale posilovat špičky v sobotou dopoledne tam a v neděli odpoledne zpátky určitě důvod je.
"

Pak ale velmi trefně zdůvodňujete, že kvůli víkendům, a to ještě jen v určitou část roku, je nesmysl celoročně denně tahat mezi Prahou a Plzní dva nesystémové páry vlaků namísto standardního Ex v trase jen Praha-Cheb ve standardní soupravě linky Ex6.

Proč by tedy nemohla jezdit standardně Ex6 v hodinovém taktu a v sezóně o víkendech mimotaktově prodloužené dva páry vlaků dál na západ k pokrytí špiček a návozu frekvence do lázní, klidně s povinnou rezervací v celé trase.

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Orky
Pátek, 26. srpna 2022 - 18:25:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16609
Registrován: 10-2004
Suri: Nezdůvodňuju. Pokud Pendolino odpovídá smlouvě na zajištění linky Ex6, tak nevím, co by na tom mělo být nesystémového. To je asi jako kdyby se vám nelíbilo, že je na nějaké regonální lince v provozu půlka regionov a půlka třeba RS1, ale nasazení obou druhů souprav odpovídalo smlouvě. Já se jenom snažím hledat smysluplné řešení, jak zajistit nabídku pro příliš vysokou poptávku o víkendech. A přijde mi špatně spoléhat na to, že to možná zachrání nějaký dopravce svým komerčním spojem a pochybuju o tom, že se do toho pohrne.
Pátek, 26. srpna 2022 - 18:59:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14940
Registrován: 5-2004
a jak se vam ta posila vejde na 171 kde je ze dvou letnich mesicu 35 dni vyluka radotin - dobrichovice?
Pátek, 26. srpna 2022 - 19:18:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2647
Registrován: 4-2003
Orky:
"Suri: Nezdůvodňuju. Pokud Pendolino odpovídá smlouvě na zajištění linky Ex6, tak nevím, co by na tom mělo být nesystémového. To je asi jako kdyby se vám nelíbilo, že je na nějaké regonální lince v provozu půlka regionov a půlka třeba RS1, ale nasazení obou druhů souprav odpovídalo smlouvě."

Nikde netvrdím, že by to neodpovídalo smlouvě, odpovídá, Ministerstvo dopravy si to tak objednalo, ale to neznamená, že je to to nejlepší, spíše se zdá, že se vyšlo dopravci vstříc, když se mu sem pendolino nasadit umožnilo. Nesystémové je to v tom, smyslu, že to nezapadá do logiky linky Ex6, kde se po hodině střídají vlaky v trasách Praha-Mnichov a Praha-Cheb krom okrajových spojů. Tím že něco z toho táhnu na druhej konec země jenom zvyšuju pravděpodobnost nějakých nepravidelností a nestabilit na tom druhém konci.

Že se na nějaké regionální lince nasazuje mix vozidel úplně šťastné nebude. Za mě homogenizace, pravidelnost, minimum výjimek, stejná úroveň služeb na lince , pro jiného uniformita, nuda, šeď, jednoznačně přispívá k větší efektivnosti a z pohledu cestujícího ke snažší čitelnosti a použitelnosti takové dopravy - ať už to začíná ovládáním dveří, informačním systémem, používáním stálých nástupišť pro danou linku, stejných vozidel atd. Někde, jako třeba v Plzeňském kraji, už to pochopili a tam přes standardy kvality to podle nových smluv k takové standardizaci, spěje.
Mladějov
Pátek, 26. srpna 2022 - 19:19:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18374
Registrován: 3-2007
Tak posila už tady přece byla a moc to nevyřešilo, lidi se cpali do toho, co jelo dřív.
Devítivozová souprava je lepší a levnější řešení.
Pátek, 26. srpna 2022 - 19:27:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2648
Registrován: 4-2003
Petr_vlček:
"a jak se vam ta posila vejde na 171 kde je ze dvou letnich mesicu 35 dni vyluka radotin - dobrichovice?"


Od toho je SŽ, aby přidělila nebo nepřidělila kapacitu dráhy, samozřejmě podle "bezvýlukového stavu". Když je plánovaná výluka, tak se zpracuje výlukový jízdní řád. Jsou samozřejmě pravidla a postupy, jak se takový výlukový jízdní řád sestavuje, včetně toho, co se případně odřekne nebo nahradí v NAD pokud kapacita nepostačuje. Ale to vy snad víte, tak nechápu, proč ten dotaz.

A neřešíme stav teď, teď to prostě je tak objednáno a dojezdí to tak, ale až dobu od 12/2026, kdy snad bude Ex6 vysoutěžená a třeba s jiným dopravcem než teď.
Pátek, 26. srpna 2022 - 20:29:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14941
Registrován: 5-2004
171 bude rozkopana leta po roce 2026.

Ja narazim na to, ze vzhledem ke stavu v pritomnosti i dost daleke budoucnosti bude 171 vzdy nejmene pul roku ve vylukovem stavu. A mam neodbytny pocit ze pokud kmen projede a posila bude beroun - praha v nad tak ta posila bude k hovnu protoze malokdo bude mit zajem o pridani prestupu na bus. I dnes to je tak ze z r16 tak pulka lidi v beroune misto do nad jde do esusu xx. 19.

To opravdu radsi tu delsi klasu, treba i ij doplneny o nejake Bmz.

Ps: on ten ij je o dost pohodlnejsi nez pendolino.
Pátek, 26. srpna 2022 - 20:49:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5043
Registrován: 5-2002
Pár obrázků z dnešního svezení ve voze Bdmpee253 50 54 22-44 216-8.
Těší mne, že tento unikát stále jezdí, viděl jsem ho naposled tak 10 let zpět při nasazení na rychlíku Brno - Bohumín...www.prototypy.cz - stránky, které vytváříte i Vy všichni!
Dále můžete navštívit i mé weby www.kolmix.cz (soukromý), www.prototypy.cz/sergeje, www.tovacovka.cz a www.hanackeleto.cz.
Slanour
Pondělí, 29. srpna 2022 - 14:15:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 805
Registrován: 6-2008
Rosta_kolmix: Můj nejoblíbenější bymák, esli se to teda o téhle řadě vůbec dá říct [biggrin]
Slaňour
Pondělí, 29. srpna 2022 - 14:53:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5097
Registrován: 1-2010
Vůz Bdtn756 318 s rozsvícenými bílými světly při sunutí na brněnské hl.n.

"Áčka, Béčka & interiéry" - přehledy interiérů vybraných řad vozů ČD [new]
Úterý, 30. srpna 2022 - 10:51:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3177
Registrován: 2-2006
Neví někdo kam Brnu zmizely klasické soupravy Bdmtee + řídicí vůz jezdící na trati 330? Včera jezdila souprava 2xB a BDs.
Nejlepší pohled na svět je z okna vlaku. [happy]
Čtvrtek, 01. září 2022 - 10:11:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 358
Registrován: 6-2021
Lukssek-Ridici vozy nejezdí, protože většina neprošla ECM a čekají na vyvazovaci opravy.
A to,proč namísto tech Bdmtee dali B a Bds, to nevím.
Pátek, 02. září 2022 - 18:11:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3109
Registrován: 4-2005
Přátelé, zapomněl jsem sem vložit zajímavý vůz v provozu, dne 30. 7. odstaven v Libuni, evidentně má za sebou několik sovětských ofenziv:-)...ale ten den regulérně v provozu:

Pátek, 02. září 2022 - 18:19:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 166
Registrován: 9-2016
Lukssek-ty soupravy jezdí už dvě.A je to fakt paráda když díky objíždění mají hned ranní vlaky zpoždění 10-15 minut.
Pátek, 02. září 2022 - 18:25:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1793
Registrován: 5-2004
Lukssek, palavan: od 1.9. je to pravidelné řazení - dvě soupravy 2xB + BDs.
Syslové zakrývají koleje v depu v Majlontě, aby na ně moc nesvítilo a nepršelo. Nemůžou jezdit někde po 330. [crazy]
Pátek, 02. září 2022 - 19:14:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 167
Registrován: 9-2016
Jirka p-tak to chápu,koleje jsou celkem drahé 🙂 Dík za odpověď,asi to teď bude docela loterie cestovat ráno.Anebo ty soupravy mají oběh takový že je vždycky potkám na tom ranním kterým jezdím a tak bude lepší jezdit o 20 minut dřív?A to už sem zažil letos všechno,požár v Otrokovicích,kdy místo v 18 sem dojel domů v 21.Následné ježdění stylem přijdeš na nádraží a ono během chvilky něco dojede.Pak autobusové výluky a když už se to dalo dohromady tak zas přijde toto.Prostě docela dobrodružné léto 😀
Sobota, 03. září 2022 - 07:57:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1795
Registrován: 5-2004
V pracovní den je oběh následující:
1. den: 4200/4203/4206/4209/4212/4215/4232
2. den: 4231/4204/4253/4254/4207/4210/4213/4218/4221
Objíždění v Břeclavi za 10 minut se stihnout nedá, u vlaků s ostrým obratem v Břeclavi lze očekávat zpoždění.
Sobota, 03. září 2022 - 09:50:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 168
Registrován: 9-2016
Jirka p-děkuju
Malý_fotograf
Pondělí, 05. září 2022 - 22:08:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7948
Registrován: 5-2002
Poslední dobou se na internetu objevují fotky konvoje rozpracovaných rekonstrukcí Bdmtee z Tratecu, které nebyly dokončeny. Vozy jsou v různém stádiu rozpracování, ale i tak mám trochu pochybnosti, jestli se vůbec ještě nějakého dalšího přírůstku řady Bdmtee267 a 268 dočkáme. Něco mi říká, že se tenhle diskutabilní projekt tak nějak nenápadně vytratí ze světa bez náhrady... Ostatně o tom, co všechno je schopen omluvit Pardubický kraj, se můžeme dočíst na Zdopravy.cz v rozborech kauzy Busline...
• Tykání je projev kolegiality. Diskutérům na fóru tykám a chci aby mi bylo tykáno.
• Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Úterý, 06. září 2022 - 13:29:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1407
Registrován: 4-2003
Z jakého důvodu mají vozy interjetu uvedeny jiné (nižší) brzdící váhy pro Německo? Z čeho to pramení? To je běžné u více řád vozů? Dik
Úterý, 06. září 2022 - 23:19:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 37
Registrován: 7-2014
Rosta_kolmix:
"Pár obrázků z dnešního svezení ve voze Bdmpee253 50 54 22-44 216-8.
Těší mne, že tento unikát stále jezdí, viděl jsem ho naposled tak 10 let zpět při nasazení na rychlíku Brno - Bohumín...
"
Jezdí tento vůz na nějakých vlacích pravidelně? Ví někdo dny a čísla vlaků? Na https://www.alanbutschek.cz/rady/rada_b_pty_nov.htm je jen informace, která moc nepomůže:

Od listopadu 2020 až doposud (duben 2022) se vyskytuje příležitostně na vlárské trati a na spěšném vlaku "Pernštejn"; na výkonech Brno - Břeclav - Přerov již nejezdí.
Středa, 07. září 2022 - 09:56:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5536
Registrován: 9-2007
Jezdí nepravidelně, já jsem se s ním loni svezl na Sp ze Žďáru nad Sázavou po staré Tišnovce do Brna.

Vůz teď nějakou dobu jezdil na různých Sp z Brna na Kyjov (tj. jak do Starého Města, tak do Bojkovic), ale teď už téměř týden stojí.
Pátek, 09. září 2022 - 14:58:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4082
Registrován: 11-2007
Přátelé, jakou délku přes nárazníky mají vozy InterJetu? Jako RailJetu? Díky
Pátek, 09. září 2022 - 15:21:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3319
Registrován: 8-2010
Janek_lemoch:
"Přátelé, jakou délku přes nárazníky mají vozy InterJetu? Jako RailJetu? Díky"
Tabulkově shodnou, a to 26,5 m s výjimkou řídícího vozu Afmpz, který má u Railjetu 26,9 m a ten Interjety nemají.
Pátek, 09. září 2022 - 18:24:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4083
Registrován: 11-2007
Uměli by Inter a RailJet spolu komunikovat?
Pátek, 09. září 2022 - 22:56:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3322
Registrován: 8-2010
Janek_lemoch:
"Uměli by Inter a RailJet spolu komunikovat?"
Protože to oboje nejspíš používá stejný protokol - ÖBB WTB, tak nejspíš ano, ale je otázka, zda by to šlo hned teď, tj. bez příslušných ověření/úprav (?!) té komunikace, nápověda: ÖBB WTB = slabikář, ovšem písmenka A,B,C,D = Railjet - E,F,G, H = InterJet...[proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem Paul_red_adair.)
Úterý, 13. září 2022 - 15:16:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4085
Registrován: 11-2007
Přátelé, může mít někdo poradit jaká je délka, váha a počet sedadel u patrových vozů Bmteeo²⁹⁸, Bmteeo²⁹⁷ a ABfbdmteeo³⁹⁶? Děkuju moc
Úterý, 13. září 2022 - 20:46:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 153
Registrován: 12-2018
Mohu sloužit jen délkami vozů: 26410+26400+26950 mm
A počtem sedadel: 128+128+100

(Příspěvek byl editován uživatelem Jeden_z_mnoha.)
Úterý, 13. září 2022 - 21:15:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1797
Registrován: 5-2004
Pár fotek údajů patrových vozů.
Řídicí vůz ABfbdmteeo396 86-72 00x:


Vložený vůz Bdmteeo297:


Koncový vůz Bdmteeo298:


Ještě by mě zajímalo, jaká dostaly výrobní čísla. Na výrobních štítcích na vozech je uveden jen rok výroby.
Středa, 14. září 2022 - 09:04:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4087
Registrován: 11-2007
Děkuju
3690013
Čtvrtek, 22. září 2022 - 14:31:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 385
Registrován: 2-2011
Na konci dnešního R 981 jsem viděl Bdmtee, ale možná to mohl být i zde nedávno diskutovaný vůz Bdmpee253 50 54 22-44 216-8.
3690013
Čtvrtek, 22. září 2022 - 18:21:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 392
Registrován: 2-2011
Sobota, 24. září 2022 - 20:38:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8924
Registrován: 12-2005
Včera se v Plzni objevil honekr.

Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Sobota, 01. října 2022 - 21:21:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2654
Registrován: 8-2017
Zkusím to tu oživit dotazem: Už poněkolikáté jsem zaznamenal, že aby nemuseli uprchlíci spát na Wilsonu v hale, přistavuje se tam na noc souprava honeckerů. Nepředpokládám, že by je na lazaret někdo upravoval kvůli tomuto nárazovému využití, ale šlo by to dnes ještě? Jestli jsou k tomu potřeba nějaké dodatečné díly, jsou ještě někde uloženy a pokud ano, vlastní je ČD nebo armáda?
Ghost
Neděle, 02. října 2022 - 07:37:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2555
Registrován: 1-2011
M250.0:
"Zkusím to tu oživit dotazem: Už poněkolikáté jsem zaznamenal, že aby nemuseli uprchlíci spát na Wilsonu v hale, přistavuje se tam na noc souprava honeckerů. Nepředpokládám, že by je na lazaret někdo upravoval kvůli tomuto nárazovému využití, ale šlo by to dnes ještě? Jestli jsou k tomu potřeba nějaké dodatečné díly, jsou ještě někde uloženy a pokud ano, vlastní je ČD nebo armáda?"

Težko říct, zdali je nemocniční výbava pro bymáky někde ještě skladována a zdali je vůbec ještě funkční. Další věcí je, jestli někdo nacvičuje jak to tam dát :-) Pro představu jak to fungovalo přikládám foto z knihy Osobní železniční vozy ČSD II.
Neděle, 02. října 2022 - 15:32:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5551
Registrován: 9-2007
Našel jsem kdysi dávno v hlubinách internetu článek, tedy spíše vzpomínky nějakého pána. Dostal jsem svolení je vložit na vagonweb do článkové sekce, ale obsahovaly nějaké nepřesnosti... asi se jej pokusím dotáhnout, je to zajímavé téma a i menší stručný článek může mít větší hodnotu, než ty často jen krátké věty či "předávání znalostí" skrze diskuzní fóra. Jeden zdejší diskutující vzpomínal, že vůz bylo možno upravit i jinak, než jako lazaretní, ale viděl to poprvé a naposled v Bakově n/J v roce 1995 a o tomhle tématu toho, minimálně na internetu, moc není.
Neděle, 02. října 2022 - 19:33:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 91
Registrován: 10-2017
Mohl by mi někdo znalý objasnit záhadu dveří vozu Bdtee 276? Pokaždé když chci nastoupit v Jeseníku a ještě není nastartována lokomotiva, dveře nefungují. Až po nastartování a zapnutí CZE dveře zapípají, rozsvítí se tlačítko a jdou otevřít. No dnes v Brně stála souprava rychlíku Bouzov bez lokomotivy a dveře vozu Bdtee 276 fungovaly normálně. Je tam několik možností nastavení dveří, nebo to nefunguje při poklesu napětí v baterii? V Jeseníku stojí souprava skoro dvě hodiny a tak je možné že dojde k poklesu napětí v baterii. Dík za odpověď.
Pondělí, 03. října 2022 - 08:08:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 12-2018
janek666:
"Mohl by mi někdo znalý objasnit záhadu dveří vozu Bdtee 276? Pokaždé když chci nastoupit v Jeseníku a ještě není nastartována lokomotiva, dveře nefungují. Až po nastartování a zapnutí CZE dveře zapípají, rozsvítí se tlačítko a jdou otevřít. No dnes v Brně stála souprava rychlíku Bouzov bez lokomotivy a dveře vozu Bdtee 276 fungovaly normálně. Je tam několik možností nastavení dveří, nebo to nefunguje při poklesu napětí v baterii? V Jeseníku stojí souprava skoro dvě hodiny a tak je možné že dojde k poklesu napětí v baterii. Dík za odpověď."

S největší pravděpodobností to bylo nedostatkem vzduchu v hlavním potrubí a tedy byl uspaný protismykový regulátor = dveře neaktivní. Po odvěšení lokomotivy zůstal v jímce vzduch a pak ještě pár minut trvá, než se protismyk uspí, proto dveře fungovaly i bez mašiny. CZE a napětí baterií na to nemá vliv.
Sobota, 08. října 2022 - 20:32:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 92
Registrován: 10-2017
Meny dík.
Je to možné. Po dvou hodinách stání bez nastartované lokomotivy. A je to asi v Jeseníku normální věc, protože pokaždé co jsem tam byl a (s kolem) čekal na nastartování, abych mohl nasednout do Bdtee 276, tak všichni "domácí" nastupovali do vozu přes vedlejší "béčko". Nikoho ani nenapadlo mačkat tlačítko a chtít nasednout rovnou do Bdtee 276.
Neděle, 09. října 2022 - 14:20:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1869
Registrován: 5-2010
Ví někdo, do kterého railjetu byl umístěn ten nový opakovač signálu?
Můj web o Lesnickém Slavínu
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Neděle, 09. října 2022 - 22:23:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 235
Registrován: 1-2006
vcera jsem tim jel, byl to rj370 18:38 z brna, to uz se da smad zjistit kterej to je.
Neděle, 09. října 2022 - 23:14:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2663
Registrován: 7-2017
Měl by to být railjet.007. [vypravci]
Pátek, 14. října 2022 - 15:52:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1870
Registrován: 5-2010
Jedu v rámci jednoho dne z Mariánek do Brna. Do Prahy jsem poprvé vyzkoušel Interjet, tím jsem jel poprvé v životě. Jel jsem už dříve do Plzně, respektive do Pňovan. Ale až do Mariánek jsem jel poprvé, tudíž mám možnost porovnat InterJet a railjet v první třídě. Sedačky jsou samozřejmě lepší v InterJetu, ovšem současně mi přijde, že v InterJetu bylo cestou z Mariánek do Prahy snad i více ticho. Railjet přes Vysočinu jako by pořád tak nějak byl občas více slyšet. Zdá se mi to nebo je to tratí nebo snad opravdu vlakem?
Můj web o Lesnickém Slavínu
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian