Diskuse » Železnice » Německo » Archiv diskuse Německo do 25. 7. 2022 « předcházející | další »

Archiv diskuse Německo do 25. 7. 2022

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Österreich
Pondělí, 11. července 2022 - 13:15:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 81
Registrován: 5-2018
Zrovna Hrádek byla výjimka už od začátku - stejně jako Varnsdorf.
Pondělí, 11. července 2022 - 21:46:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 6-2022
Tak se podělím o pár fotek z Německa. Nejsem šotouš, čili bez bližších komentářů typu apod. :-) Jinak 9 eurový ticket fungoval, paradoxně jedinkrát mě kontrolovali v MHD ve Frankfurtu, ve vlaku ani jednou (i když jednou jsem na průvodčí narazil, ale nastupoval jsem do vagonu, který akorát zkontrolovala). Vlaky dost plné, ale nevím jak vypadají normálně. Pár lidí třeba kus cesty muselo stát, ale jinak se všichni vešli bez problémů.


Pondělí, 11. července 2022 - 21:47:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 6-2022


Sirka
Úterý, 12. července 2022 - 08:38:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 555
Registrován: 9-2007
Vantju:
"Kdo ještě nemáte 9-Euro-Ticket a nejste tak netrpěliví jako já, že byste si ji museli koupit online, doporučuji město Naumburg"
Vypadá to zajímavě, ale když už by tam člověk jel, tak za tu cestu zaplatí mnohem víc než 9 euro. Nebo konkrétní měsíc tam vyplní oni i dopředu? Kdyby tam někdo měl během července cestu a pak do Prahy, tak bych asi o jednu poprosil
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Úterý, 12. července 2022 - 11:55:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 275
Registrován: 8-2017
Pro Drak ze skalky: dodatečně dík za popis prací u Bádu.
Středa, 13. července 2022 - 17:42:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1261
Registrován: 12-2020
https://plus.rozhlas.cz/katerina-smejkalova-levne-jizdne-je-v-ces ku-populismem-v-nemecku-predpokladem-8785591
Středa, 13. července 2022 - 17:58:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16165
Registrován: 12-2007
To je mi článek... [ko]

"zjednodušení cestování napříč Německem" (když to neplatí v dálkové dopravě - ještě že tak)

"nedostatečná kapacita souprav" srov. "na infrastruktuře se předtím šetřilo" (posílení kapacity souprav je
v aspektu infrastruktury otázkou leda tak délky nástupišť)

"aut moc neubylo" ( = aniž by řekla, že tím pádem padá původní argument o úlevě od vysokých cen PHM) vs. "ubylo by jich, pokud by nabídka spojení byla lepší" (což by jich za takové situace ubylo i při byť vyšším jízdném)

"nepřístojný populismus pro levné cestování byť jen důchodců" (50 % je sleva ažaž, když si člověk uvědomí, že za tu cenu dostávají stejnou službu jako ti, kteří platí 100 %)

"drahá MHD v Praze" - ve skutečnosti je pražské roční jízdné velmi levné; 3650 Kč ročně = jen asi 300 Kč/měsíc neboli 10 Kč/den (!)

"experiment s levnými lístky" (nezohlednění, že ty jsou u nás relativně levné už teď, oproti původním cenám v SRN, mmch. dodnes aplikovanými pro dálkové vlaky)

"obrat k široce dostupné veřejné dopravě jako součást kvalitního života pro všechny"
... a proto valná většina lidí pořád jezdí autem; resp. v nemalé části mimoželezničních oblastí (nejen) SRN ani moc jiných možností nemají.

Edit - říkal jsem si, že ten článek má dost "a2larmistický" nádech a hle - jestli nejde o shodu jmen, autorka je aktivní i na a2larmu. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Středa, 13. července 2022 - 19:11:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14767
Registrován: 5-2004
no nevim jestli jizdny v praze v podobe masna - vaclavak za 30 je nak extra levny. Pro neprazaky co do prahy jedou parkrat za mesic je jednodussi dojet autem. Uz proto ze neni nutno pred kazdou cestou resit "co tam zrovna dnes jezdi"
Pezos
Středa, 13. července 2022 - 20:57:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2313
Registrován: 4-2014
David:
"Edit - říkal jsem si, že ten článek má dost "a2larmistický" nádech a hle - jestli nejde o shodu jmen, autorka je aktivní i na a2larmu. [happy] "
Stačí se podívat na výběr článků autorky na portálu rozhlasu

Plošná pomoc není nesmyslné rozhazování
Na výběr je jen vyšší zdanění, nebo vidle rozzuřených davů
Vláda odmítá sáhnout na daně – a tupě šetří na učitelích


(Příspěvek byl editován uživatelem pezos.)
Největší optimisté jsou konspirační teoretici. Oni totiž věří, že ten bo*del někdo řídí.

Nehledejte zlý úmysl tam, kde je dostatečným vysvětlením hloupost. Hanlonova břitva
Středa, 13. července 2022 - 22:30:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2177
Registrován: 11-2005
Při včerejší jízdě do Švýcarska jsem si všimnul, že v úseku mezi Mülheim(Baden) a odb. Schliengen se již jezdí po nových kolejích, které vznikly západně od stávající trasy. Původní těleso bylo sneseno až na zemní pláň a po rekonstrukci bude sloužit rychlým kolejím VRT směrem k tunelu Katzenberg. Stanice Mülheim(Baden), kde bude VRT prozatím končit se masivně překopává, aby bylo možné ty 2 dvoukolejky kvalitně propojit.

V úseku Haltingen - Weil am Rhein - Basel Bad Bf je zase o trochu lépe vidět budoucí zaústění VRT od tunelu Katzenberg. Je tam neuvěřitelně betonu a také se překopává ranžír.
Donner au train des idées d'avance...
Čtvrtek, 14. července 2022 - 09:38:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2018
Registrován: 11-2005
Petr_vlček:
"masna - vaclavak za 30 je nak extra levny. Pro neprazaky co do prahy jedou parkrat za mesic je jednodussi dojet autem."

Jo? A kde s tím autem na tom Václaváku zaparkujete a kolik to bude stát? A vůbec, pokud je problém těch 30 Kč za tramvaj, tak mi řekněte, kolik stojí taková jízda vlastním autem odněkud do Prahy (klidně počítejte jen benzín, auto "prostě je"). Vlastně nakonec, když už jsme na té Masně, dá se čekat, že sem typický kaštan přijede stejně na PID jízdenku, takže ho cesta tramvají na Václavák pak už stojí ... waitforit ... nic.
See it, say it, sorted.
Čtvrtek, 14. července 2022 - 10:39:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 747
Registrován: 10-2020
David 16165 - populismus pro levné cestování byť jen důchodců" (50 % je sleva ažaž, když si člověk uvědomí, že za tu cenu dostávají stejnou službu jako ti, kteří platí 100 %)
cestování napříč Německem" (když to neplatí v dálkové dopravě - ještě že tak)
„drahá MHD v Praze" - ve skutečnosti je pražské roční jízdné velmi levné


Děsná závist mluví z Davida.....co kdyby ti z vejplaty každej měsíc ukradli polovičku, budeš jim děkovat a jásat ?? Ta sleva pro seniory byly jen drobky z té ukradené sumy! Ale neboj, taky na tebe dojde......čas je jediná spravedlnost na tom světě, každej zestárne....
Mohl bys aspoň vysvětlit fungování ekonomik na Slov a Maď, kde už několik let mají tu slevu 100%.....jak to oni zvládají?
Taky na HŽ jezdí mládež ZDARMA.
U nás prý důchody nejsou zdaněny- hmmm ...proč je zdaňovat, když jim půlku ukradnou už při výpočtu....

Ona by ta MHD mohla být levnější, kdyby nebylo těch národních tradic (husitských - kdo nekrade , okrádá rodinu...) , jenže tenhle stát právě dle těch tradic vznikl – "republika je naše a sami si ji rozkrademe, a žádnej císař z Vídně nám do toho nebude kecat"....Od té doby naše vlády vymýšlejí další nové daně a ty staré zvyšují – před 100 lety bylo DPH 2% - a dnes jim desetinásobek je málo.....vymysleli třeba „potravní daň“ pro města , ta taky za císaře nebývala...nebo dopravní "půjčka"....


Čtvrtek, 14. července 2022 - 11:02:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16169
Registrován: 12-2007
no nevim jestli jizdny v praze v podobe masna - vaclavak za 30 je nak extra levny"
... napsáno coby reakce na můj výrok, kde jsem výslovně upomínal, že mám na mysli roční předplatné. [ko]

Děsná závist mluví z Davida.....co kdyby ti z vejplaty každej měsíc ukradli polovičku, budeš jim děkovat a jásat ?
Nikoliv závist, ale objektivní konstatování (mimochodem tu 50% slevu jejím držitelům přeji a považuji ji za sociálně přiměřenou).

Zbytek o "drobcích", "ukradených polovičkách" atd. jsou mimoběžné nesmysly (stejně jako např. vedle v rakouské diskusi o "rozpadlém Schengenu vinou nočních odklonů/NAD mezi Salcburkem a Innsbruckem).

(No ještě aby ministr, který tu věc vymyslel, ji vzápětí označoval jako nemyslnou/neúspěšnou - že... Vždyť proč by to dělal?)

Mohl bys aspoň vysvětlit fungování ekonomik na Slov a Maď, kde už několik let mají tu slevu 100%.....jak to oni zvládají?
Tak, že na SVK hrozí drastická redukce (již tak zredukovaného) počtu vlaků.
A tak, že dálkové vlaky naopak bývají přeplněné.

Jo, Chorvatsko je taky krásná ukázka - hlavní nádraží v hlavním městě s asi pěti průjezdnými kolejemi.
"Příměstská" doprava v 1h taktu.
Fůra tratí bez osobní dopravy či "podle potřeb občanů" (ostatně v Německu to první jmenované platí také - spousta takových tratí, na kterých by se u nás jezdilo dodnes, tam je bez osobky i desítky let).

V tom tarifu od 1. 9. 1990 je hlavně zajímavé zrušení nesmyslného příplatku na Sp vlaky (a rychlíkový byl pro většinu lidí zrušen napřesrok; jen pro ZTP a snad i starobní důchodce přetrval až do roku 1998). Tzn. v části případů reálně došlo ke zlevnění (!) jízdného.

Samozřejmě zvýšení cen tehdy souviselo z uvolněním cenotvorby (což je základní tržní prvek), ke kterému v v rámci ČSFR došlo od 1. 1. 1991. Plus samozřejmě inflace (mimochodem ve srovnání zejména s tehdejším Polskem byla relativně nízká).

Nepřestupné jízdné v brněnské MHD a s tím spojené nesystémovosti typu "z každé čtvrti přímé bus-linka až k okraji historického jádra Brna", byť souběžně s tram-linkami a s o to delšími intervaly, to byla taky kapitola sama pro sebe (někdy do půlky 90. let 20. stol). Resp. i ty tramvaje měly - pro zajištění "přímého spojení skoro odkudkoliv kamkoliv" - o to delší intervaly, zato jejich počet byl dost vysoký (matně pamatuji linku č. 18 a snad ani to nebylo nejvyšší číslo).

před 100 lety bylo DPH 2%
A starobní penze byly před 100 lety jak vysoké?
Důchodci z nich mohli ve vlacích jezdit na delší výlety než dnes? [happy]

Akorát teda pozor na ta srovnání - v tom Rakousku, od kterého se teda ty české země v roce 1918, je nynější základní sazba DPH 20 %. Tzn. jen o jeden procentní bod méně než u nás.

Jo, pokud se toho stáří dožiju (nad čímž můžu přemýšlet tím víc ve chvíli, kdy zrovna zítra oslavím jisté půlkulaté narozeniny), tak doufám, že budu mít čistější mysl než jistí zapšklí jedinci.
A jestli se ho nedožiju, tak závěť mám už od 9/2020 sepsanou + u notáře uloženou. [satan]

Jo, i z toho Německa z minulého týdne (kdy sice podmínky pro cestování nejsou letos ideální, ale za jistých opatření/omezení je naštěstí přece jen realizovat lze) bych nějaké postřehy/fotky mohl napsat, ale... asi nějak není chuť. [sad]

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Čtvrtek, 14. července 2022 - 12:36:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3476
Registrován: 8-2009
No já jsem se chtěl dneska projet z Lauterbourgu do Wörthu(Rhein) a světe div se, asi nejsou lidi. Podle DB vlaky nahrazeny NAD, francouzský vyhledávač nenabízí pro dnešní den žádný spoj, až zítra, němec uvádí že NAD bude do pondělí (včetně) s odůvodněním nedostatek personálu z důvodu krátkodobé nemoci tak si vyber jestli na ten bahnhof vůbec jít[coze]

P.S.: PodleIDOSU to jezdí úplně normálně[biggrin]
Život je hořký. Bohudík !
Nebudu si měnit nick proto, že jsem se přestěhoval[kecal]
Čtvrtek, 14. července 2022 - 19:54:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2559
Registrován: 8-2012
Kdyby tu byl někdo znalý, sháním radu, kde se dá v Marktredwitzu zaparkovat bezplatně poblíž nádraží, ideálně v docházkové vzdálenosti 5 - 10 minut. Děkuji za tipy a rady
Čtvrtek, 14. července 2022 - 20:40:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 749
Registrován: 10-2020
David - Jo, Chorvatsko je taky krásná ukázka - hlavní nádraží v hlavním městě s asi pěti průjezdnými kolejemi.
"Příměstská" doprava v 1h taktu.


Zatímco u Prahy to jezdí téměř furt....., jo?
Příměstská" doprava – to ale není pouze 010 a 171, nebo co jsou ty ostatní tratě?


Takže co je větší [zadnice] – Zagreb nebo Praha?????
Čtvrtek, 14. července 2022 - 20:43:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3310
Registrován: 6-2019
Podélně pod kaštany v ulici od nádraží dolů,ale stávalo tam dost aut. Chce to zabrat místo brzy ráno. Jinak P+R za jednotky eur za den.
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Čtvrtek, 14. července 2022 - 22:12:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16172
Registrován: 12-2007
Zatímco u Prahy to jezdí téměř furt....., jo?
Celkem jo - i na té odkazované t-070 jsou to 2 spoje v období a směru špičky těsně za Prahou.
Mmch. ten 15min. interval je okolo Záhřebu teda kde?

Ale jo, i v tom jediném páru rychlíků ze Záhřebu do Rijeky, jakož i (stav mimo nejužší, dvouměsíční sezónu) jednom jediném páru rychlíků do Splitu, můžou lidi do 18 let jet "zdarma" (resp. ve druhém jmenovaném případě jen pokud na ně zbude místenka do té dvouvozovky, co tam jezdí, že).

A stejně tak můžou jet vlakem zadara do Zadara... ehm Zadaru... aha, vlastně nemůžou, tam už skoro 10 let osobní doprava vůbec není, že. [happy]
----------------------------------

Trať Lebach - Völklingen - již od roku 1985 bez osobní dopravy. V 90. letech vytrhána (bylo by tomu tak i u nás? [happy]). Až v roce 2011, resp. ve druhé etapě 2014, byl úsek Lebach - Walpershofen reaktivován coby dráha de iure železniční, ale s tramvajovými vozidly - na meziměstské trati ze Saarbrückenu.

Ostatně i v Saarbrückenu samotném byl tramvajový provoz zrušen už v roce 1965 (bylo by tomu tak i u nás? [happy]). Po dlouhých 32 letech došlo v rámci města ke (znovu)zprovoznění jediné, páteřní tramvajové tratě, z jižní strany propojené s tratí do francouzského Sarreguemines. Až ve 21. století pokračovala v několika etapách výstavba tratě na sever od Saarbrückenu - po Walpershofen coby tramvajová trať, dále do Lebachu - jak jsem již zmínil - coby trať de iure železniční.


Jednokolejná "lokálka" (tedy na německé poměry, zatímco na české poměry by šlo o relativně hlavní trať) mezi Bielefeldem a Paderbornem. V mezilehlém městečku Hövelhof odbočuje trať do dalšího velkého města - Güterslohu (viz mapa). Ovšem i tato trať je již po několik desítek let bez osobní dopravy. Bylo by tomu tak i u nás? [happy]

Pátek, 15. července 2022 - 10:49:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14026
Registrován: 4-2003
csik:Takže co je větší [zadnice] – Zagreb nebo Praha?????

Největší [zadnice] je pochopitelně csik, který není schopen pochopit, že příměstskou dopravu na tratích 070 a 120 tvoří veškeré vlaky, co tam jezdí, tedy i R a Sp, nikoliv jenom Os [wink].

Přičemž csikovo neustálé lhaní lze vyvrátit i tvrzením, že v ranní špičce jedou osobní vlaky z Všetat do Prahy dokonce dva za hodinu a ne pouze jede. Takže ve špičce nejšpičkovatější tam spolu s R a Sp jsou za hodinu vlaky dokonce TŘI [wink].
Mladějov
Pátek, 15. července 2022 - 10:59:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18133
Registrován: 3-2007
Bram: Pán má prostě stařeckou kverulancii, když mu vyvrátíš tohle, tak bude pičovat zas nad něčím jiným.
Hlavně slevy!! [biggrin]
Pátek, 15. července 2022 - 11:04:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 750
Registrován: 10-2020
On ten Vševěd Bram není schopen pochopit, že lidi bydlí i jinde, než jen v Čakovicích........
Pátek, 15. července 2022 - 12:11:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5088
Registrován: 9-2003
Glory: Tohleto kolenovrtství má jednu zásadní výhodu, od té doby, co máme v Praze barevné zóny, nemám problém zaparkovat kdekoliv.
NOBLE BRICKS
Pátek, 15. července 2022 - 17:53:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14043
Registrován: 4-2003
Mladějov:Pán má prostě stařeckou kverulancii, když mu vyvrátíš tohle, tak bude pičovat zas nad něčím jiným.

Však jsem nic jiného od [zadnice] ani nečekal [biggrin][rofl][biggrin].


On ten Vševěd Bram není schopen pochopit, že lidi bydlí i jinde, než jen v Čakovicích........

Pro pana [zadnice] ještě jednou celopaticky: Ve špičce nejšpičkovatější, tedy ráno v pracovní dny z Všetat ve směru do Prahy jedou dva osobní zastávkové vlaky. K tomu ještě jeden R a Sp za hodinu. Celkově tedy TŘI vlaky za hodinu. Víc se toho prostě na zdejší infrastrukturu nevejde. Kdyby byla konečně postavena druhá kolej z Čakovic do Měšic, byla by linka S34 prodloužena do Měšic. Druhá kolej tu ale není dostavěna, tak S34 končí od Vysočan v Čakovicích. Já bych s brabencem velice rád jezdil až do Měšic, ale po poli s ním fakt jezdit nebudu [nene].

A co se týká chorvatské železniční infrastruktury, tak tam stále pro opravy tratí používají ve velkém dřevěné pražce, což zejména u obloukovitých tratí se silnou nákladní dopravou a hlavně s balkánskou údržbou je akorát záruka toho, že o pár let později ta trať zase bude jedna dlouhá pomalá jízda s rychlostí cca 30 až 40 km/h. Zdravím tímto trať Karlovac - Ogulin, kde na výše zmíněným způsobem opravených úsecích zase očekávám návrat do defaultního stavu [biggrin].
Pátek, 15. července 2022 - 20:46:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2560
Registrován: 8-2012
S4991023: To není kolenovrtství, ale naopak nenažranost DB s tím co předvádí u nádraží
Pátek, 15. července 2022 - 21:19:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2178
Registrován: 11-2005
Ten problém se zvýšeným počtem nemocných uprostřed léta začíná v Německu opravdu ohrožovat chod i základních služeb. Neprojevuje se to pouze u dopravních společností, které musí řešit rušení spojů v době, kdy je to kvůli zvýšené poptávce zejména v regionální dopravě velmi nežádoucí. Problém je i u Polizei, hasičů, v nemocnicích, pečovatelských službách. Kdyby nebyly prázdniny, bude problém i ve školách. Na letištích je to multiplikováno navíc sníženými tabulkovými stavy personálu. Některé průmyslové podniky musí přejít pouze na jednosměnný provoz.

Četl jsem článek, že v těchto dnech je v Německu až 3x více větší nemocnost na chřipku a rhinoviry než před Corona krizí. Část padá také na vrub zvyšujícím se počtům nové varianty Corony. To v létě, když je dostatek UV záření, prostě není normální. A teď si položte otázku, čím to asi bude?
Donner au train des idées d'avance...
Pátek, 15. července 2022 - 22:29:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 751
Registrován: 10-2020
David 16172 - i na té odkazované t-070 jsou to 2 spoje v období a směru špičky těsně za Prahou

Máš v tom nějakej větší chaos.....si myslíš, že Čakovice jsou za Prahou???
A co ten název – nic nenapovídá?
Tak si tedy pořádně spočítej, kolik těch vlaků mají k dispozici lidi, co bydlí opravdu „těsně za Prahou“.

David - můžou jet vlakem zadara do Zadara... ehm Zadaru... aha, vlastně nemůžou, tam už skoro 10 let osobní doprava vůbec není, že.
>>viz Balkán
Pátek, 15. července 2022 - 23:13:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5091
Registrován: 9-2003
Glory: 5 éček na den je pro vás nenažranost?
Rail2005: Tak schválně, čím to podle vás bude?
NOBLE BRICKS
Sobota, 16. července 2022 - 08:35:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14055
Registrován: 4-2003
csik:Máš v tom nějakej větší chaos.....si myslíš, že Čakovice jsou za Prahou???

Stanice Všetaty a Neratovice, včetně zastávky Neratovice sídliště snad neleží za Prahou?!? To jsou kupodivu největší zdroje frekvence pro příměstské vlaky. A už se konečně, ty jeden kverulantskej důchodcovskej trumbelíne, smiř s tím, že na trati 070 tvoří příměstskou dopravu i vlaky R a Sp. Stejně tomu tak je na trati 120 [wink].
Pondělí, 18. července 2022 - 22:01:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 758
Registrován: 10-2020
Bram – obyvatel Tišic, Kojetic, Zlonína či Měšic dá za dopravu stejně jak ten z Neratovic, ale těch vlaků má k dispozici sotva polovinu – je to správně???,


Koukám Davide, že asi trochu pomaleji chápeš psaný text – já 13.7. napsal, že dnes tam není trvalá osobní doprava. A jak vidíš z jř, skončila 8.7. a začne až 12.9. – tak co je špatně???
A bylo to v souvislosti s tím odklonem Venecijáku, který nabízí oba úseky = tenhle i ten u Sistiany projet jedním vlakem bez přestupů během několika hodin. Možná si dost často stojíš na kabelu a pak píšeš ty blbiny, jako s tím Zadarem:
můžou jet vlakem zadara do Zadara... ehm Zadaru... aha, vlastně nemůžou, tam už skoro 10 let osobní doprava vůbec není, že.

Tak podle tebe NAD není osobní doprava???
Potom tedy podle tvého uvažování není skoro celé prázdniny osobní doprava na trati Vysočany-Neratovice, protože i tam je místo vlaku nyní NAD.......

A nebo ta jízdenka z Brna – píšeš: Nepřestupné jízdné v brněnské MHD
a přitom 6 řádků toho textu na jízdence píše o přestupech.....
Pondělí, 18. července 2022 - 22:28:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16185
Registrován: 12-2007
já 13.7. napsal, že dnes tam není trvalá osobní doprava.
Ach tak - O. K., tím pádem by to platilo i o jakémkoliv víkendu, byť by tam vlaky jezdily i o prázdninách.
(mmch. slovo "dnes" má reálně dva významy - jednak "v dnešní den", ale také "v současné době")

Tak podle tebe NAD není osobní doprava???
Ach pardon; upravuji do přesnější podoby - nedá se ta dojet vlakem (kdy letos už tam není ani ta NAD, takže tak jako tak mám letos, ba i dnes, pravdu).

a přitom 6 řádků toho textu na jízdence píše o přestupech.....
Pardon; bez bližšího čtení té jízdenky, zařadil jsem ji do špatného údobí - zatímco v mnou zmiňovaném bylo jízdné zcela nepřestupné, tak v odkazované (ale tím pádem asi starší než z roku 1989?) jízdence je možný přestup, ovšem pouze "v rámci jednoho směru jízdy" a "jen ve stanovených zastávkách" (zatímco dnes, ba i zítra [happy], se dá na jednorázovou jízdenku přestupovat, ba i přerušovat jízdenku kdekoliv; ba i se na ni dá stihnout jet "zpět", pokud se to stihne v rámci její časové platnosti).

Potom tedy podle tvého uvažování není skoro celé prázdniny osobní doprava na trati Vysočany-Neratovice, protože i tam je místo vlaku nyní NAD.......
Po dobu vyloučení tratě z provozu tam osobní železniční doprava skutečně není.

Jen co výluka skončí, opět tam bude (zjevně na rozdíl od - jak bylo vedle psáno, fyzicky sjízdné + pro nákladní dopravu využívané - trati do Zadaru).

------------------------------------------

Wiesbaden. Velkoměsto s 278 tis. obyvateli. Ačkoliv není nejlidnatějším, ba ani nejvíce centrálně umístěným městem spolkové země Hesensko, je jejím hlavním městem. Již v roce 1955 zde byl zrušen provoz tramvají, o 3 roky později byla zrušena poslední tramvajová trať na území města, totiž meziměstská z nedalekého Mainzu (česky: Mohuč; zemské hlavní město spolkové země Porýní-Falc).

V minulých letech byly plány obnovit alespoň tuto meziměstskou trať a trasovat ji přes město. Referendum občanů konané na podzim roku 2020 toto odmítlo. Městskou dopravu zde nadále zajišťují výhradně autobusy (srov. s dopravními prostředky zajišťujícími MHD ve srovnatelně lidnatých městech ČR).

Pondělí, 18. července 2022 - 22:49:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 9-2015
@Csik(2Bram): Je to správně. Protože mu někdo zajišťuje dopravu s vyššími náklady než v Neratovicích. Měl by platit více, když se neodstěhuje k dopravnímu centru (kde bývají vyšší nájmy) a když už neplatí, tak horší interval je přiměřené vyrovnání.
Úterý, 19. července 2022 - 08:50:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14067
Registrován: 4-2003
csik:obyvatel Tišic, Kojetic, Zlonína či Měšic dá za dopravu stejně jak ten z Neratovic, ale těch vlaků má k dispozici sotva polovinu – je to správně???,

Otázka nestojí tak, jestli je to správně. Otázka stojí jinak, tj. zda to jde změnit. Odpověď je ale NE. Kdyby byla položena druhá kolej mezi Čakovicemi a Měšicemi, je do Měšic již dávno protažena linka S34. Ale na žádné kdyby se tu nehraje, ta kolej prostě neexistuje.
Úterý, 19. července 2022 - 15:09:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 759
Registrován: 10-2020
Ale Brame, co to je za pohádky, doprava se dá zhustit i bez 2.koleje. Sloužily k tomu výhybny. Kbely, Kojetice, Kuks, Bartoušov.. , vše se zrušilo, u nás se furt blbne do foroty....
Úterý, 19. července 2022 - 16:30:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4285
Registrován: 5-2002
No fajn, to znamená čekat na křižování na každé mezi.[sad]
Mladějov
Úterý, 19. července 2022 - 16:47:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18155
Registrován: 3-2007
>u nás se furt blbne do foroty....

..věta, která nechybí ve stejné nebo podobné formě v žádném vašem příspěvku.

To stáří je fakt pěkně hnusný [lol]
Úterý, 19. července 2022 - 16:50:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14785
Registrován: 5-2004
vazne se nejak extra cekalo u tramvaji mezi libercem a jabloncem?

Mch bartousov byl zrusen a pote obnoven prave proto aby se nehnilo v kopidlne...

Zruseny hradlo v chuchli leta zpusobovalo brzdeni/zastaveni rychliku na zavodisti coz odstrani teprve smrad...
Mladějov
Úterý, 19. července 2022 - 16:55:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18157
Registrován: 3-2007
Vážně se nějak extra čeká třeba tenhle týden na 171, když je jednokolejnej jen úsek Karlštejn-Třebaň?
Úterý, 19. července 2022 - 19:54:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 563
Registrován: 8-2017
CD byli evidentne na vylete v Nemecku...
Středa, 20. července 2022 - 06:30:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14069
Registrován: 4-2003
csik:Ale Brame, co to je za pohádky, doprava se dá zhustit i bez 2.koleje. Sloužily k tomu výhybny. Kbely, Kojetice, Kuks, Bartoušov.. , vše se zrušilo, u nás se furt blbne do foroty....

Když nic jiného, tak výlet do historie: V Hovorčovicích stanice či výhybna nikdy nebyla, takže ani za toho slavného dřívbylolípu by nemohla linka S34 dojet alespoň do Měšic [nene].

A když už jsme v diskusi o Německu, tak je třeba připomenout, že Správa železnic se nechová jako DB Netz a proto stále existují v koncových stanicích koleje, na kterých se dá objíždět a dá se provozovat i nákladní doprava. Pod taktovkou DB Netz by tady bylo mnoho koncových stanic s jednou kolejí. Zatím tu vyjma extrému typu Žacléř není ani jedna, takže kecy o rušení bych ponechal stranou [wink].


Mladějov:To stáří je fakt pěkně hnusný

Bych Tě opravil: csikovo stáří připadá hnusný nám, ale samotný csik je s jeho projevy nejspíš spokojen. Méně spokojen asi je, když mu jeho projevy stařecké demence neustále omlacujeme o palici a neuznáváme ho jako jednu z největších kapacit v oblasti železnice, techniky, politiky, ekonomie a historie [proud].
Středa, 20. července 2022 - 13:03:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5492
Registrován: 9-2007
Nocni_spoje:
"CD byli evidentne na vylete v Nemecku..."
Byli, a?

Je to dobře, Německo je pořád ve velkém inspirativní a je jedině dobře, že je snaha se dívat do zahraničí a ne si neustále jet tu vlastní českou cestu.
Středa, 20. července 2022 - 17:45:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2574
Registrován: 8-2017
Vypadá to, že ta inspirace už k nám pronikla: odkaz
Čtvrtek, 21. července 2022 - 07:54:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2537
Registrován: 11-2007
Někdo tady nedávno psal, že mají končit 218 na Sylt, snad díky elektrifikaci, výluce, od září. Vyhledávač ale žádnou výluku neukazuje. Víte otom někdo něco nebo to byl jen planej poplach?
Čtvrtek, 21. července 2022 - 10:17:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5099
Registrován: 9-2003
Sylt má být elektrifikován do roku 2029. Ale 218 asi skončí kvůli tomu, že tam budou nasazeny nějaké dualmody nebo tak.
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 21. července 2022 - 11:19:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10503
Registrován: 5-2007
M250.0: Možno tam boli naopak, školiť DB ako sa vyjazďujú nereálne naplánované výluky [biggrin]
Pátek, 22. července 2022 - 13:10:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3321
Registrován: 6-2019
AV:Možná tak nové hadry personálu. Zbytek v rozvratu, kam se hrabe Balkán.
IC2 z Norimberku do Stuttgartu plus 32, i přes zpracovaný odklon. ICE na Mannheim stojí na předměstí, porucha ZZ. A to tu mají dennodenně. Výluky v oblasti Trieru prekopane už potřetí za půl roku... Jo a to i to kafe v IC odpovídá době.

Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Sobota, 23. července 2022 - 17:10:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3322
Registrován: 6-2019
Norimberk přimesto na Neuhaus totálně v rozkladu, nulové informace, cedule jen v němčině apod. Ale db navigátor vám to směle doporučí :-)
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Sobota, 23. července 2022 - 17:35:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3323
Registrován: 6-2019
Žádné "stabilizační" pendlbusy po 30 minutách nejezdí, to je jen SEV propaganda z vylhaných plakátů. Nepřijel žádný, infomatorky jsou jen na nastupistich a výluky nikdo nehlída.
RE41 na Weiden neklimatizuje a je přeplněné. A nejede.
Adame, kde vidíš ty vzory pro nás??? :-)))
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Sobota, 23. července 2022 - 20:27:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3324
Registrován: 6-2019
K dotazu ohledně parkování v Marktredwidz. Ceny celkem lidové.Teď se tu mohu jít tak maximálně oběsit, poslední spoj za dvě hodiny.
A přibyla tu nová infrastruktura :

Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Fkam
Sobota, 23. července 2022 - 22:35:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4060
Registrován: 3-2011
Z důvodu pandemie je prostě problém. Spousta lidí je nemocných-pozitivních a tak někde se to může projevit výpadkem spojů atd
Na to, že je pandemie, tak německá doprava to zatím zvládá obstojně a díky za maximální nasazení na železnici i v MHD
Nejlepší tramvaje jsou tramvaje Tatra. [ok]

Neděle, 24. července 2022 - 11:34:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 883
Registrován: 10-2010
Ahmad: Dva dotazy k poslední fotce - jak se nakládají kola do horní části té konstrukce? A vpravo v pozadí to je teploušská vlajka? [biggrin]
Neděle, 24. července 2022 - 12:43:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7736
Registrován: 5-2002
Jo a to i to kafe v IC odpovídá době.

To je teď strašná móda tenhle turek, Lufthansa to má taky... Jenom tomu musíš říkat brew... [happy]

( jenom je u Lufthansy levnější koukám)S kafem jenom překvapil rakouský Railjet, tam mají na tom vozíku automat na kapsle, to docela šlo.

(Příspěvek byl editován uživatelem H_k.)
Neděle, 24. července 2022 - 19:28:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3325
Registrován: 6-2019
Ano, je to skutečně něco na způsob turka, ale není to jemně mletý, spíš jemný granulát. Cena nějak kolem 2,5 - 3 eurochechtáků. Chuťově nic moc.
IC 2 na lince do Karlsruhe jsem operativně změnil kvůli přeplněnosti ICE z Norimberka do Frankfurtu. S přestupem to mělo být do Mannheimu pomalejší jen asi o 15 minut. Reálně však i to ICčko bylo odkloněné (po Backnang - Ludwigsburg, tam úvratě) a navíc chytlo hned + 30, nějaké pomalé jízdy. Zato byla patrová jednotka celkem prázdná, děžurná nechodila, z obsluhy minibaru kapal pot. Přípojné ICE samozřejmě ujelo, takže v cíli přesně taktová hodina navíc.

Porýní i Falc vypadala v pátek hodně rozvráceně, zpožděné bylo skoro všechno a všude. Nedostačující kapacity uzlů i tratí, nedostatek personálu, regiovrstva tragicky přeplněná - prakticky všude.
Provozně celkem složitou výluku v Ehrandu sice zvládli v zimě perfektně naplánovat (mejly chodily už od února), během jara a léta upravit a nyní je to tak, že na zastávkách visí JŘ ze zimy, kde už poznámky a omezení neplatí a jezdí se zase trochu jinak. Průvodčí už chodí jen když je souprava fyzicky průchozí, což dost často prostě není.
Maximální nasazení pane Fkam vypadá jinak i v Německu (a nemusí jít rovnou o totální nasazení). Ne, že provozuji klopidla v + 35 C BEZ funkční klimatizace. Zlaté ČD - ty prostě soupravu nevypraví a vezmou z depa jiného žraloka. Ta hodina a půl v nevětrané přeplněné jednotce z Norimberka do Weidenu byla jednou z nejhorších, co jsem kdy zažil. Zlatá 3. třída v Africe. Přeplněný vlak plný ožralých fanoušků fotbalu, zpoždění, tam kdyby někdo exnul, tak ho tam snad nechají a ušlapou.

Tobík - vlajku jsem nepochopil a manipulaci s koly bohužel neviděl. Ale vypadá to celkem fajn.
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Fkam
Neděle, 24. července 2022 - 19:42:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4061
Registrován: 3-2011
Ne každý je nadšený z klimatizace ve veřejné dopravě. Já jsem rád, když není/nefunguje. V tomto ohledu se nelze zavděčit všem.
A lepší vypravit vlak s nefunkční klimatizací než nevypravit vlak vůbec.
Nejlepší tramvaje jsou tramvaje Tatra. [ok]

Miroslav_ Zikmund
Neděle, 24. července 2022 - 21:05:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1356
Registrován: 2-2016
Tobik : normálně se držák vysune, sklopí, nasadí se kolo a zase zvedne a zasune (kolejnička) ... jiné řešení není patrné.
Dan_od_mun
Neděle, 24. července 2022 - 21:17:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 525
Registrován: 6-2005
Železniční krize je v Bavorsku dosud nepředstavitelná, NAD z Norimberku v sobotu prostě nejezdila a DB navigátor nabízí alternativní trasu přes Weiden a poznámkou, že se nemusíte do vlaku dostat.
Další trvalý problém je ve Schwandorfu na "EC"/Alex z Česka. Relativně malé zpoždění z Česka + kontrola policie způsobí ukončení vlaku ve Schwandorfu a vynucenou cestu dalším spojem, bizarní situace např. V pondělí, příjezd do Mnichova v 17.18 o tři hodiny opožděn...
Problémy má i opravdová dálková doprava, příkladem může být nepřipojení další jednotky k ICE 26 v Passau a nechutné přeplnění.
Neděle, 24. července 2022 - 21:45:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 889
Registrován: 10-2010
ad Ahmad, M. Zikmund
- ano, takhle nějak se to tam asi bude nakládat. V ČR zaase máme cyklověže [happy]
- vpravo nahoře je část nějaké vlajky, vypadá to jako teploušský prapor [biggrin]
Neděle, 24. července 2022 - 22:10:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16187
Registrován: 12-2007
NAD z Norimberku v sobotu prostě nejezdila
Nejezdí už týden. Namísto toho jsou zavedeny kyvadlové spoje mezi levobřežní a pravobřežní tratí, mj. z nádraží Hersbruck links Pegnitz na nádraží Hersbruck rechts Pegnitz coby přípoje k/od vlaků(m) RE mj. směr Marktredwitz. Nepochopitelné však je, že vyhledávače spojení namísto této nové verze uvádějí původní verzi NAD s dovětkem, že tato verze NAD nejede.

Ale pozor - na nádraží Hersbruck links Pegnitz není, přinejmenším u nástupiště od budovy, žádná šipka směrem k autobusu NAD; dnes ráno jsem (spolu s jediným dalším cestujícím takto přestupujícím od "časově vhodného" vlaku S-Bahn) ten autobus našel způsobem "hledej střechu autobusu" po ujití této vzdálenosti od (v té stanici jízdu končícího) vlaku S-Bahn k onomu autobusu.
Neděle, 24. července 2022 - 22:58:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16188
Registrován: 12-2007
Několik obrázků k výše uvedenému:


Dan_od_mun
Neděle, 24. července 2022 - 23:23:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 526
Registrován: 6-2005
David - díky za upřesnění, našel jsem to následně i na bahn.de/aktuell v záložce Regio Bayern. Kde jinde než v DB navigatoru hledat? Je to nemocné a nejen v Bavorsku. Rozhodně se nedá spoléhat na ostré vazby kdekoli v Německu.
Pondělí, 25. července 2022 - 06:53:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3327
Registrován: 6-2019
Aha, tak už je mi jasné, proč jsem zkouškou SEV logiky neprošel...

Jinak v Os na RB95 Marktredwidz - Cheb - Aš - Selb německé průvodčí hlásí a pak tvrdě vymáhají doplatky k jízdenkám za 9,- eur za české úseky. A je to pěkně mastné, z popky na místě z Schirndingu do Chebu za 4,2 eur za jednoho. A když zkasíruje celý vagon, tak má docela vyděláno.
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.