Diskuse » Železnice » Restaurační, lůžkové, lehátkové, společenské a salonní vozy » Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 23. 3. 2022 « předcházející | další »

Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 23. 3. 2022

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Středa, 22. září 2021 - 06:30:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2629
Registrován: 12-2007
Mladějov: Říkalo se to a něco na tom bylo [proud]
Ondras888: Nevím, jaký je stav nyní, ale když člověk pro zdravotní důvody nemohl nastoupit, volal na dispečink a dispečink obvolával volné průvodce, zda nemohou nastoupit. Já takto jel celý turnus temelína z Prahy do BB/Zvolenu a zpět do Prahy (příjezd někdy kolem půl 4 ráno). Jenže mi volali z dispečinku, že kolega, co mě má střídat, nenastoupí. Tak jsem vzal ještě pokračování Praha-Cheb-Praha, přičemž mi volali z dispečinku, že další kolega po mně nenastoupí, zda bych to nemohl vzít, a tak jsem pokračoval Praha-Zvolen-Praha. Domů jsem se vrátil o 2 a půl dne později, než bylo plánováno [lol][lol]

Co se týká zdravotní indispozice během výkonu, tak pokud je více ubytovacích vozů, řeší se to s průvodci vedlejších ubytovacích vozů. Pokud ovšem jede jediný ubytovací vůz a průvodce nemůže, je to velký průšvih. Za mé působení se to však nestalo a ani jsem o tom neslyšel, že by během služby průvodce nemohl. Je urban legend, že jeden průvodce si během denní pauzy zlomil nohu při lyžování v Tatrách a z Popradu do Prahy již službu vykonával s gipsem a o berli [proud][proud] Ale nastoupil.

Nutno říci, že "staří pardálové" postupně mizeli/byli odejiti a nastoupila nová generace nadšenců, kteří svou práci dělali skutečně profesionálně. Není nutno cestu lůžkovým vozem nedoporučovat, doba před 13 lety se změnila, na opilého průvodce už se nenarazí. Naopak, dnes už se nestane, že by průvodce neuměl anglicky a nebyl zdvořilý.

Imho: Tehdy ten buzerantský kolega se jmenoval Marcel. Jméno už samo o sobě trochu teplý [proud]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Středa, 22. září 2021 - 14:04:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4854
Registrován: 9-2003
Koukám, že průvodci ubytovacích vozů se skládají z homosexuálů a homofobů.
NOBLE BRICKS
Středa, 22. září 2021 - 16:05:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5257
Registrován: 9-2007
Já bych si dovolil podotknout, že jsem hetero, ženatý a nejsem v žádném případě homofob. Ale zase tu práci už pár let nedělám, no. [proud]

V sobotu si snad najdu čas na nějaké vzpomínky. Dělat práci na HPP hodně unavuje, ale jednou za čas si něco zajet je moc příjemné... tak se uvidí, jestli bude JLV zase nabírat brigádníky. [jidlo]

Nutno říci, že "staří pardálové" postupně mizeli/byli odejiti a nastoupila nová generace nadšenců, kteří svou práci dělali skutečně profesionálně. Není nutno cestu lůžkovým vozem nedoporučovat, doba před 13 lety se změnila, na opilého průvodce už se nenarazí. Naopak, dnes už se nestane, že by průvodce neuměl anglicky a nebyl zdvořilý.
To je pravda. Podařilo se mi do procesu zapojit pár mých přátel-vrstevníků a dnes už tam sice taky mnoho z nich není, ale nemyslím si, že by produktu nějak škodili, spíše naopak.

A nutno dodat, že podobné zážitky se stanou možná tak jednou-dvakrát za kariéru. Logicky proto se tu na ně tak vzpomíná, kdyby mělo k problematickým situacím docházet při každé cestě, tak by na to už dávno vzniklo nějaké opatření.
Čtvrtek, 23. září 2021 - 12:53:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1221
Registrován: 12-2008
Já ti nevím, Adame, ale pokud si vzpomínám, na pozici průvodce jsme tě přitáhli spíše my s Petrem, čemuž odpovídají i naše a tvé služební čísla [biggrin]. Nedá se ti upřít přitáhnutí jiných šotoušů, povětšinou to ale spíš byla opravdu výživná individua [crazy].

Co se týče dotazu na zálohy, od doby co si pamatuji až do současnosti, funguje každý den jedna záloha, která je připravena v případě potřeby výkon odjet.

Zážitků z práce by bylo opravdu mnoho, ale z mého postavení nejsou vhodná ke psaní na diskusní fórum, ale spíše tak do hospody k dobrému půllitru [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem faigja 162.)
Pátek, 24. září 2021 - 09:49:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2632
Registrován: 12-2007
Vantju: Lépe bych to nepopsal. Jsou to vypíchnuté události za tisíce a tisíce uplynulých hodin šichty.

Jedna méně úsměvná historka byla, když jednoho srpnového dne roku 2010 bylo ve Zvolenu přes den neuvěřitelné vedro a večer padaly extrémně velké kroupy a na úbočí Velké Fatry byla stacionární bouřka s intenzivním lijákem. Trať z Banské Bystrici do Martina byla neprůjezdná, což se zjistilo ještě před naším odjezdem. Takže nám jen ve Zvolenu dali brejlovce na opačnou stranu a vyrazili jsme směr Hronská Dúbrava, odkud jsme pokračovali do Kremnice a Turčianských Teplic. Už od Horné Stubně bylo vidět, že je to apokalypsa, lidi byli venku před vyplavenými baráky, někteří ještě pytlovali pytle s pískem, všude se valila voda a po obloze se ještě proháněly blesky od doznívajcí bouřky. Ukázalo se, že mít rozlehlé kukuřičné lány na strmých svazích Velké Fatry není asi vhodné. Od Horní Stubni po Turčianské Teplice jsme jeli krokem, koukaly už jen hlavy kolejnic, jinak všude voda. Až zde jsme dostali informaci, že zde končíme a jsou připraveny evakuační autobusy pro cestující do Žiliny a že počká Slovakia na cestující lůžkového vozu (které čekala noc v lepším případě na sedačce, v horším na stojáka). Co bude s "mým" lůžkovým vozem ovšem nikdo nevěděl. Vzhledem k tomu, že na evakuaci bylo asi tak 10 min, nebylo v mých silách vypakovat všechny cestující z plně obsazeného lůžkového vozu a ještě uzavřít všechny, nejen účetní, doklady, uklidit kuchyňku atd. a vůz opustit. Takže jsem pomohl všem vystoupit. Pamatuji si jen šero, stmívalo se a všude burácela a valila se voda. Veřejné osvětlení nefungovalo. Všem cestujícím jsem pomohl vystoupit s bagáží na dost nízké nástupiště, dal jim instrukce, kde je autobus a že podle mých informací na ně Slovakia do Prahy v Žilině počká.

Zavolal jsem tohle na dispečink, aby počítali, že ráno na ONJ "nafťák" nepřijede.[proud]

No a pak už jen tma, ticho, klid a vlak duchů a v něm jen já. Usnul jsem a někdy během noci se náš vůz dal do pohybu. V naprosté tmě jsem netušil, kam jedeme (chytrý telefon jsem před 11 lety neměl). Nakonec za rozbřesku vidím stavědlo Hronská Dúbrava a za 11 hodin po odjezdu ze Zvolenu jsem byl pro velkou slávu opět ve Zvolenu [proud] Pak chlapci odpojili nafťák a dali jej na rychlík do Blavy. Když jsem byl po poledni v Blavě, výpravka dostal záchvat smíchu, co tam ten vůz dělá. Nakonec nás připojili na konec jakéhosi Haška z Budapešti a kolem 19 hod jsem byl na ONJ jako na koni.

Z dnešního pohledu to zní neuvěřitelně, člověk by si tyhle provozní informace možná dohledal na netu, ale tehdy se člověk vydal napospas do neznáma [proud] Asi největší problém byl, že jsem netušil, kdy kam ten nafťák přešíbují, takže jsem si netroufl jej opustit a jít třeba na nákup. Takže mi dispečink dovolil živit se kafem a sušenkama ze zadarmových snídaní, které si ale nikdo kolem 9 večer při evakuaci v Turčianských Teplicích nedal [proud]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
hrejzadarmo
Čtvrtek, 30. září 2021 - 18:35:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 361
Registrován: 2-2014
Netuší jak je na tom WSBA s vozy, kolik jich jim zbylo? Zajišťují někde nějaké spojení?
Kde se vůbec jejich vozy udržují?
Pondělí, 04. října 2021 - 21:48:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2094
Registrován: 5-2007
https://zdopravy.cz/obb-dal-expanduje-s-nocnimi-vlaky-z-22-vozu-o dstrani-sedacky-a-prestavi-je-na-lehatkove-93364/
Úterý, 05. října 2021 - 11:27:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5260
Registrován: 9-2007
Vagonweb toho ví dost. [happy]

WLABmee jezdí z Budapešti do Berlína, Bvcmz různě... obojí už v majetku MÁV-START. Zůstaly Bcmh a ty jezdí tam kde dřív, tj. Humenné - Praha a Humenné - Bratislava. Bvcmz 034 a 036 od RDC už snad nejezdí.
Pátek, 08. října 2021 - 17:56:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 11-2017
Vážení, jedná se o chybu, nebo byl skutečně svého času na Slovenské strele v pravidelném řazení /uznávám, jen v pátek/ salónní vůz?

To bylo určeno pro nějaké echt bolševiky, kteří se vraceli na víkend domů?

Odkaz zde: https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=CSD&kategorie=Ex&cis lo=173&nazev=Slovensk%C3%A1%20strela&rok=1984
Pátek, 08. října 2021 - 19:49:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 156
Registrován: 11-2017
Měl jsem ještě chvilku si to "študovat" a už chápu. Ten salón se přes noc z neděle na pondělí vracel z Bratislavy do Prahy na R Devín. Tak už je mi jasné, komu ten vůz posloužil, když je v něm kromě salónního uspořádání i několik lůžek.. [crazy]
Tajemný_em
Sobota, 09. října 2021 - 23:00:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4254
Registrován: 5-2002
Ondras888:
"pro nějaké echt bolševiky"

Aniž bych sem chtěl zatahovat politické debaty, tak zmíněný salón jezdíval i v dobách ČSFR, tj. po Sametu. Vozili se v něm slovenští (event. moravští) poslanci Federálního shromáždění.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Středa, 13. října 2021 - 07:26:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2645
Registrován: 12-2007
Jak to vlastně vypadá s Temelíny? Asi nejsou ještě po rekonstrukci. Jejich ne zrovna příjemné hodnocení očima automobilisty je zde https://www.garaz.cz/clanek/vlakem-tam-fordem-zpatky-21006928#dop _ab_variant=0&dop_source_zone_name=autoweb.sznhp.box&dop_req_id=L WNkR3uN5DC-202110130509&dop_id=21006928&source=hp&seq_no=1&utm_ca mpaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

S šířkou postelí se nic nenadělá, ale špinavá sprcha a smrduté wc jsou ostudou.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Čtvrtek, 21. října 2021 - 19:42:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 174
Registrován: 7-2007
Hodnocení "novináře" automobilisty je poplatné zájmům jeho chlebodárce, jak je u této profese obvyklé. Vybral si pro svůj "výlet" čistě turistickou relaci Praha - Poprad, fungující pouze v pátek a je na něm nasazován vůz, vyrobený jako sedačkový pro příměstské a spěšné vlaky před 40 lety v NDR a před více, než 20 lety "svépomocně" v jakési opravně přestavěný na lůžkový. Vůz obvykle stojí celý týden odstavený a pouze v pátek vyjíždí na výlet do Popradu. Žádná sláva, ale pro cestující na dovolenou, zvlášť s dětmi vyhovuje. Menší prostor vzhledem k ponechání zavazadel ve vozidle není obvykle problémem. Je ovšem možné si rezervovat lůžko i v jiném voze, renomovaného výrobce, ještě neplnoletém, "doprovázejícím" denně autovůz do Košic. Lůžka jsou zde téměř dvojnásobné šíře i o pár centimetrů delší a matrace vyšší. Tyto vozy mají i vyšší vnitřní prostor, tedy rozestup lůžek nad sebou. V obou případech je však cestování v kupé pro 3 osoby poněkud nepohodlné, byť si např. lze zajistit pro 2 - 6 osob prostorný "apartmán" se dvěma dolními lůžky, případně dalšími ve druhé či třetí úrovni i vlastní sprchou a toaletou. Horní (třetí) lůžka však vzhledem k tvaru vozu plnohodnotná být prostě nemohou a lze je považovat spíše za přistýlky. A co se týká ceny - to nechť si každý spočte sám, ale při pracovní cestě vyjde pohodlněji a téměř vždy i finančně výhodněji jet autovlakem a vykázat cestu vlastním vozem. A mnozí tak rádi činí.
Duchodce_z_vysočiny
Pátek, 22. října 2021 - 09:30:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 272
Registrován: 12-2010
až na to že ty vozy nejsou dělaný z příměstských ale z dálkových, ovšem teda stejný konstrukce, jen dveře jinde
Pátek, 22. října 2021 - 12:23:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4884
Registrován: 9-2003
Článek má stejnou úroveň, jako celá seznamní "garáž", kde může evidentně dělat "redaktora" kdokoliv, kdo se může prokázat vlastnictvím ŘP, neboli nulovou. Proti tomu je diskuse na G-Repu vysoce odborná profesionální skupina.
NOBLE BRICKS
Neděle, 24. října 2021 - 10:32:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 643
Registrován: 7-2017
A navíc stačí mrknout do diskuse, kde se mísí klasické výkřiky typu: Hnusné zpožděné vlaky jsou fuj a nikdy bych tím nejel(a) !!! (čili s nulovou hodnotou) a hodnocení dalších uživatelů, kteří službu již vyzkoušeli, nebo aspoň plánovali vyzkoušet a jejich hodnocení, které pro autovlaky nevychází zdaleka tak špatně. Že má na hodnocení redaktora vliv mj. možnost si z okna auta vyfotit Tatry (což u vlaku jedoucího v noci moc dobře nelze), staví tento článek na úroveň jistého A. P., jehož velkou sérii hodnocení restauračních a jídelních služeb napříč železničními dopravci ovlivňovalo např. počasí za oknem nebo jestli musel při odchodu z nádraží čekat, až mu na schodech uvolní místo nějaký dělník s vozíkem. Samozřejmě jen u jednoho dopravce, u těch dalších, správně barevných se nic takového neřešilo [kladivo]
Pondělí, 25. října 2021 - 11:54:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2657
Registrován: 12-2007
Nicméně je fakt, že na wc se sprchou byl jistý odér prakticky z výroby. Vím, že když se používala sprcha, odpadní voda vytékala odkudsi z podlahy a pak tam vyhnívala. Nebyl to problém jednoho kusu, ale problém z výroby [uhoh]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pátek, 05. listopadu 2021 - 11:39:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5314
Registrován: 9-2007
Do Prahy dnes potřetí zavítala souprava lehátek a dvou lůžek ex ÖBB typu P, obojí společnosti Euro-Express . Relace vlaku je Amsterdam - Praha - Amsterdam a vozí výletníky na objednávku společnosti GreenCityTrip.

Jejich web, kde si lze najít termíny jízdy vlaku do Prahy (v únoru 2022 třeba třikrát, v lednu jen jednou, ale zjevně se tu s vozy budeme setkávat častěji), je nádherným příkladem uplatnění leteckých prvků na drážní dopravu – dá se koupit zpáteční jízdenka za 139 EUR do Bc!!!!!!!!! Ale [proud] jen 20 EUR je za výběr místa, 40 EUR za flexi jízdenku, 30 EUR za povlečení, 30 EUR za hygienický balíček, dalších x EUR za snídani,... nicméně, ve čtyřech lidech jsem se dostal na cca 250 EUR za zpáteční cestu, což je pro našince k ničemu, ale ultrašotouši jako já k tomu mají pádný důvod.

Ten se nachází ve směru do Prahy na konci, ve směru z Prahy na začátku – Bcm243! Jedny z posledních zástupců původních nemodernizovaných lehátek západoněmeckých železnic, pocházejících z let 1962-1972. Vzniklo 467 vozů, větší část (140 vozů?) byla už počátkem 80. let upravena na vozy s prostorem pro invalidy a později z 54 z nich vznikly Bvcmbz, ze zbývajících Bcm vzniklo 117 Bvcmz, část vozů byla odprodána do Srbska, do Černé Hory, do Rumunska a do Nizozemska. Do Prahy jezdily vozy německé (někdy do počátku 21. století), nizozemské (R 370/371 Amsterdam - Praha a opačně do roku 2002) i srbské/černohorské (zde jsou sice Goše, ale naživo jsem minimálně jednou německou ojetinu na kurzu Bar - Praha viděl). No a německé vozy jezdily do Španělska (Port Bou), do Norska, do Turecka, jako charter do Kaliningradu,... [happy]

Myslel jsem si, že po převzetí Bvcmz od DB tyto vozy v Německu definitivně zaniknou, ale ne. Navíc v rezervačním plánku GreenCityTrip jsou vždy vozy č. 15 a 16 šestilehátkové, Euro-Express má jinak jen pětilehátkové Bvcmz248.1 a Bvcmz248.3, tudíž zjevně do Česka budou tyto zázraky zajíždět pravidelně. [jidlo]
Za loko dva vozy typu P, ex. ÖBB 008 (CIWl 4536?) a 010 (CIWL 4538), pak hromada Bvcmz a na konci dvojice Bcm.
Pátek, 12. listopadu 2021 - 14:44:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1224
Registrován: 12-2008
První z rekonstruovaných WLABmee823 jsou již hotovy a do pár měsíců by se snad postupně mohly začít objevovat v provozu.
Pátek, 19. listopadu 2021 - 18:13:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 10-2017
Prosím Vás, co teď jezdí na Metropolu z Prahy do Budapešti? Temelín, nebo Siemens? A nejsou náhodou hotové už ty modernizované Temelíny?
Pátek, 19. listopadu 2021 - 21:02:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1743
Registrován: 5-2004
Jezdí Temelíny. V poslední době nejčastěji čísla 002, 003 a 009.
Neděle, 05. prosince 2021 - 09:59:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 12-2021
Prosím o radu zkušenější - dá se v eshopu ČD nějak vybrat konkrétní lůžko v lůžkovým voze? Pokud bych chtěl pro čtyřčlennou skupinu objednat 2 Double kupé a nechat je spojit, musí to ,,domluvit" mezinárodní pokladna, nebo to nějak naklikám? [happy]
A vůbec, který kupé jsou ve WLABmz propojitelný?
Pondělí, 06. prosince 2021 - 23:51:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 6-2002
Intuitivně to lze jednoduše zadat jak na e-shopu, tak v mobilní aplikaci. Nutno zadat že chcete být "spolu" a u kategorií rozkliknout na double.
Ovšem jestli Vám to potom nabídne oddíly vedle sebe netuším. Zřejmě budete muset navštívit pokladnu. Propojitelné jsou všechny oddíly, 3x je možnost Eco vs. Eco a 3x Eco vs. DeLux.
Úterý, 07. prosince 2021 - 00:16:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1018
Registrován: 6-2002
Projekt Luna pro Nightjet - přestavba z Bmz na multifunkční Bc (Bbcmvz serie 300)

Letáček:


V interieru je pro zvýšení "bezpečnosti" instalováno několik kamer. K obsahu se ale dostanou jen bezpečnostní složky...


Bezbariérové WC, klasické WC a hned vedle oddíl pro imobilní cestujícíChodbička a klasický oddíl - pouze T4 a mají se zatím prodávat jen jako Familienabteil. Vstup do oddílu je řešen čipovou kartou.
Oddíl pro stevarda - i přes stísněnost celkem dobře vyřešenoVozy mají zasáhnout do provozu od změny grafikonu, ale nemyslím si, že by to tak bylo. Plán byl už od října, ale kromě představení o měsíc později se zatím nic neděje. Prvotní nasazení je plánováno na NJ 446/447 Wien - Bregenz.
Vozy interiérově vypadají docela pěkně, rozhodně líp, než když jsem viděl fotky rekonstruovaného Temelína z Prasu na typ Siemens (do Temelína se použily některé interiérové prvky "vzor" Siemens WLABmz).
Úterý, 07. prosince 2021 - 09:33:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2667
Registrován: 6-2019
Hezké, na to, že to je jen lehátko to vypadá velmi použitelně.

Herr Vantju, nevíte něco o tomto: Sekce Řazení vlaků bude v roce 2022 omezena. Budou publikovány pouze vlaky v Rakousku, Srbsku a Norsku. Řazení vlaků v Česku, na Slovensku a dalších zemích již nebude v průběhu roku 2022 zpracováváno.
???
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Úterý, 07. prosince 2021 - 12:12:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2698
Registrován: 12-2007
Kubze: Fotky Temelínu z Prasu prosím nejsou někde dostupné?
Moc díky
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Úterý, 07. prosince 2021 - 15:24:08  
Administrátor
Číslo příspěvku: 74575
Registrován: 4-2003
Kubze:
"rozhodně líp, než když jsem viděl fotky rekonstruovaného Temelína z Prasu na typ Siemens (do Temelína se použily některé interiérové prvky "vzor" Siemens WLABmz)."
Fotky jsou jedna věc. Ještě víc bych se bál, co se stane, až se vlak rozjede. I když oproti původnímu Temelínu už se toho zas tak moc zkazit nedá. [crazy][crazy][crazy]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Neděle, 12. prosince 2021 - 09:03:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 113
Registrován: 6-2007
Zdravím všechny. Už jsem se dříve ptal. Jak je na tom, prosím vás. modernizovaný vůz ARmpee832 - 61 54 85-71 002-9? Jezdí? Moc díky za informaci. [happy]
Neděle, 12. prosince 2021 - 22:32:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1802
Registrován: 5-2010
Herr Vantju, nevíte něco o tomto: Sekce Řazení vlaků bude v roce 2022 omezena. Budou publikovány pouze vlaky v Rakousku, Srbsku a Norsku. Řazení vlaků v Česku, na Slovensku a dalších zemích již nebude v průběhu roku 2022 zpracováváno
Ty důvody jsou hned níže vypsány.
Můj nový web o severním okolí Brna
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Mladějov
Pondělí, 27. prosince 2021 - 16:17:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17223
Registrován: 3-2007
No. Krásně autistické.
Středa, 29. prosince 2021 - 22:03:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2166
Registrován: 5-2007
https://zdopravy.cz/ceske-drahy-nevysoutezily-vcas-provozovatele- jidelnich-vozu-jlv-maji-prechodnou-smlouvu-100206/
Čtvrtek, 30. prosince 2021 - 14:10:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3948
Registrován: 4-2007
Chtěl bych se zeptat, slovenské ARpeery jsou na 286/513//514/287 jsou nějaká forma pronájmu, nebo je to vyrovnávka výkonů? Ptám se proto, že se nikde v turnuse nepodívají na Slovensko (jen projíždí).
Pátek, 14. ledna 2022 - 15:19:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 692
Registrován: 7-2009
Na Facebookových stránkách ČMZO Elektronika se objevily fotky rekonstruovaného Bc (zřejmě 158?) KDS

https://www.facebook.com/cmzo.elektronika/photos/pcb.913846329303 448/913846165970131/
Pondělí, 17. ledna 2022 - 09:41:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1810
Registrován: 5-2010
K tomu lze ještě doplnit že o provozování jídelních vozů Českých drah má zájem i Wagon Slovakia Košice
Můj nový web o severním okolí Brna
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Neděle, 06. února 2022 - 12:08:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 10-2017
Poraďte mi, jen mně se zdá, že ve voze WLABmz826 jsou kupé různě velké/prostorné? Vím, že tam jsou DeLuxe kupé, o to nejde, ale není větší kupé vedle DeLuxe (5,7 a 9), než na obou koncích jen ty "normální".Díky.
Mladějov
Neděle, 06. února 2022 - 12:46:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17490
Registrován: 3-2007
No určitě to bude vědět Vantju [wink], ale mám dojem, že máte pravdu.
Typový výkres by to rozsekl hned.
Neděle, 06. února 2022 - 22:19:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 6-2002
Typák netřeba, jde to rozpoznat třeba i na fotografiích vozu. Jinak je to přesně tak, jak je to popsáno. Vedle DeLuxů jsou Eco oddíly vždy větší, než když je kombinace Eco vs. Eco.
Čtvrtek, 10. února 2022 - 14:58:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4927
Registrován: 9-2003
To bude podobné, jako když v AB jsou i ve dvojkové části jedničkové rozteče.
NOBLE BRICKS
Středa, 02. března 2022 - 20:19:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1226
Registrován: 12-2008
Dnes ráno dokončil svou první ostrou jízdu s cestujícími po revitalizaci vůz WLABmee823 - lidově přezdívaný Temelín na Slovakii v trase Praha - Košice a zpět. K vidění bude z počátku právě na Slovakii buďto na pozici vozu 363 do Popradu, případně jako náhrada za vůz WLABmz826 do Košic.


Středa, 02. března 2022 - 20:30:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2752
Registrován: 12-2007
Díky moc za fotky.
Na fotce č. 4 to vypadá, že je původní zahnojená podlahová krytina [cunik]
Na fotce č. 3 je vidět, že se nesáhlo na dveře, takže průvodce bude muset stále jak idiot běhat přes celý vůz ke dveřím [crazy]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Čtvrtek, 03. března 2022 - 00:06:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 8-2017
Obdivuji váš ostříží zrak, že na fotce č. 3 vidíte, že se na dveře nesáhlo. Já ty dveře na vzdálenější straně vozu stěží vidím[crazy]
Ghost
Čtvrtek, 03. března 2022 - 07:55:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2470
Registrován: 1-2011
Jestli ono to nebylo myšleno trochu jinak s těmi dveřmi [wink]
Čtvrtek, 03. března 2022 - 09:19:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1227
Registrován: 12-2008
Co se týče dveří, jsou umístěny stále poměrně nevhodně na opačné straně vozu, než má zázemí průvodce. Jinak jsou ale nové, takže doufejme, že odpadnou neustálé trable se vstupními dveřmi. Sprcha je jinak kompletně nová a to včetně podlahy.

Rozporuplně může působit, že stěny s dekorem dřeva jsou potaženy tapetou, ale čas ukáže.
Úterý, 08. března 2022 - 16:54:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 471
Registrován: 3-2013
"PREPRAVA VOZŇA DO ČR"

čo je to za vozeň ?? príde mi to ako reštaurák.
Úterý, 08. března 2022 - 17:40:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26
Registrován: 8-2017
INFO: https://zdopravy.cz/zssk-modernizuje-jidelni-vozy-prvni-je-uz-v-p rovozu-93754/
Duchodce_z_vysočiny
Úterý, 08. března 2022 - 18:35:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 283
Registrován: 12-2010
310097: jsou to exOBB velmi krátce provozovaný Regiojetem, po neúspěchu sváděným na všechno kolem nabídnuty k prodeji a aktuálně tedy na slovensku pod registrací CZ-TRA
Čtvrtek, 10. března 2022 - 07:07:52  
Administrátor
Číslo příspěvku: 74783
Registrován: 4-2003
Na 442 jako posila mj. dvě slovenské slušně olysalé Backy. Zda byly na 160 (59-80 měly), jsem si všimnout nestačil...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 10. března 2022 - 17:14:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1434
Registrován: 3-2011
Slovenské 59-80 majú Vmax 160.
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Pátek, 11. března 2022 - 09:20:05  
Administrátor
Číslo příspěvku: 74791
Registrován: 4-2003
Díky. [ok] Už jsem slovenskou Backou delší dobu nejel... [sad] Naposledy už před drahně lety škopkem číslo 201. [proud]
Tohle byly to 59-80 235 a 237. [masinka]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Neděle, 13. března 2022 - 13:14:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1228
Registrován: 12-2008
K diskuzi o slovenských Bc na pozici posilových vozů pro uprchlíky z Ukrajiny přidávám i čerstvý obrazový materiál. Větší Balkán než vůz 237 by člověk asi těžko pohledal. Předpokládám, že dnes večer se opět objeví na 442 z Košic.


Úterý, 15. března 2022 - 14:51:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5412
Registrován: 9-2007
Jezdí stále, včera/dnes z Prahy do Košic.

Bývalé vozy čísel 127-130 z roku 1980, počátkem 90. let zvýšena max. povolená rychlost na 160 km/h a přeznačeny na sérii 235-238, s určením pro kurz Bratislava - Malmö s tímto zajímavým nátěrem (ale tedy netuším, zda jej měl jen vůz 235 nebo i zbytek). Nutno dodat, že tehdy takto vzniklo více vozů (zřejmě na přelomu 80. a 90. let) intervalu 59-80, pro začátek třeba celá série 187-210 byla zrychlena a přečíslována na 211-234, ačkoliv část z nich pak byla "zpomalena" na interval 59-41 (140 km/h) a přečíslována zpátky – příkladem snad poslední slovenské Bc 59-41, 197, zbývající jsou tyto 59-80 a Bcee/Bceer.
Úterý, 15. března 2022 - 15:38:58  
Administrátor
Číslo příspěvku: 74803
Registrován: 4-2003
Díky za doplnění. [ok] Čas letí a už si ty vozy člověk moc nepamatuje. [sad]Faigja_162:
"Dnes ráno dokončil svou první ostrou jízdu s cestujícími po revitalizaci vůz WLABmee823 - lidově přezdívaný Temelín na Slovakii v trase Praha - Košice a zpět. K vidění bude z počátku právě na Slovakii buďto na pozici vozu 363 do Popradu, případně jako náhrada za vůz WLABmz826 do Košic."
Jak se vůz chová za jízdy? [uhoh]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pátek, 18. března 2022 - 06:22:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1229
Registrován: 12-2008
Martin_zlivský:
""Jak se vůz chová za jízdy? [uhoh]"
Nejel jsem na něm v celé trase, ale vzhledem k původním podvozkům nelze čekat úplné zázraky. O něco lepší chod to asi má a minimálně odpadl hluk skrz umyvadlo v oddílech a pískací ventilátor uprostřed vozu na chodbě za jízdy.

Dnes se veze z Budapešti do Prahy na 476/574 další zajímavost, maďarské Bc. Spolu s vedle jedoucím Bpmz opět určen převážně pro uprchlíky. Bc má však na dveřích oproti Bpmz cílovou stanici Břeclav, takže jestli to jede do Prahy plánovaně či nějakou chybou, netuším.


Pátek, 18. března 2022 - 07:24:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 6-2002
To maďarské Bc bylo řazeno jako náhrada za jedničku. Mezi Budapeští a Břeclaví pendluje 1x Bmz a Amz. Je to vidět na předposlední fotce, že jde o kurzové číslo 360.
Zajímavý postřeh a pěkné fotky [ok] Kdyby to tam vydrželo i nadále, člověk si v Břeclavi nemusí shánět nocleh [proud]
Pátek, 18. března 2022 - 12:55:08  
Administrátor
Číslo příspěvku: 74808
Registrován: 4-2003
Faigja_162:
"Nejel jsem na něm v celé trase, ale vzhledem k původním podvozkům nelze čekat úplné zázraky. O něco lepší chod to asi má a minimálně odpadl hluk skrz umyvadlo v oddílech a pískací ventilátor uprostřed vozu na chodbě za jízdy."
Podvozek není až takový problém jako výše popsané nešvary a především neuvěřitelná rozvrzanost a rozklepanost celého interiéru zejména krajních oddílů. Ale buďme rádi, že aspoň to pískání a odtok z umyvadla po nějakých 20 letech konečně někdo (snad definitivně) vyřešil. [proud][crazy]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pátek, 18. března 2022 - 22:39:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5415
Registrován: 9-2007
Bc dojelo až do Prahy. Po hodně dlouhé době, naposledy pravidelně snad v roce 2008, netuším, zda se vůz do Prahy podíval i někdy potom... naopak předtím řada 59-80 jezdila ještě v roce 2007 nepravidelně dokonce do Drážďan. [proud] No a předtím třeba Budapest - Malmö...
Sobota, 19. března 2022 - 08:04:44  
Administrátor
Číslo příspěvku: 74809
Registrován: 4-2003
Na 574 jede za WLABmz a Bcmz navíc maďarské ABmz. [jidlo]

Edit:
Na hlaváku pak proběhl posun s předkem soupravy.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
M152.0
Pondělí, 21. března 2022 - 16:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 10-2021
Nevěděl by někdo jak je na tom poslední ZSSK WRRm?
Úterý, 22. března 2022 - 08:51:20  
Administrátor
Číslo příspěvku: 74811
Registrován: 4-2003
Na R 945 a spol. jede Bcmz 007.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Středa, 23. března 2022 - 01:36:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 8-2017
Dobrý den, nemáte někdo informaci, jak to vypadá s renovací bistrovozů Armpee832? Prototyp je hotový už od předloni, jeden vůz je prý přistaven v dílnách a zbytek zatím jezdí. Netáhne se to už nějak dlouho?
děkuji