Diskuse » Železnice » „Posázavský pacifik“ a přilehlé tratě » Archiv diskuse „Posázavský pacifik“ a přilehlé ... do 03. 4. 2022 « předcházející | další »

Archiv diskuse „Posázavský pacifik“ a přilehlé ... do 03. 4. 2022

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pondělí, 28. března 2022 - 15:21:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 926
Registrován: 12-2020
A teď mi vysvětlete jak přispívá k činnosti dobrého hospodáře např. zřízení nové kanceláře SŽ na hlavním nádraží? Co tam vyprodukují za finanční přínosy, aby se ti zaměstnanci zaplatili?
S4991023: Můžete v klidu spát. Když má někdo odlišný názor na věci než vy, tak ještě nemusí být členem nějaké pochybné organizace. Na své svědomí prohlašuji, že nejsem a ani jsem nikdy nebyl členem žádné organizace (a doufám že ani nebudu) ani strany. Ještě nějaké dotazy ze stran kádrováků?
Mladějov
Pondělí, 28. března 2022 - 15:33:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17637
Registrován: 3-2007
Já jen koukám, jak tohle téma některé tak přitahuje.
Jasně, že je lepší dělat na Dobříši 10 nebo 20 let výhybkáře, co fakticky pracuje dvě hodiny z 12, než dojíždět někam, kde je frmol, kde si v noci ani nedřímnou atd.

Konkrétně ta Dobříš - máte přes kopec celou 171, kde je několik desítek (!) stanovišť s nepřetržitou potřebou signalisty či hradláře a samozřejmě by tam to místo všichni obratem získali, pořád je tam nedostatek lidí. A taky jim tu práci určitě nabídli, no když ji odmítnou..o tom ovšem p.Kubík už nepíše.

Dvanáctky, turnus..na který se vyplatí přijet i tím autem (taky se koukněte, že u prakticky každého stanoviště na 171 stojí soukromé auto). Jen je to přes den frmol a v noci sice tolik ne, ale Dobříš to fakt není.

Mně by tedy nebavilo kopat se do zadku 10 hodin z 12, ale když už tomu ti lidé dávaj přednost, no tak musej jaksi počítat, že tenhle socík jednou skončí.
A už někdy před těmi 15-20 lety, kdy tam začaly jezdit skoro výhradně a pak už jen výhradně regíny bez potřeby objíždění, by se inteligentní člověk v tomhle věku poptal jinde - ať už na dráze, nebo mimo ni.

Že se vždycky v Obzoru řešej tak rádi ti nejméně kvalifikovaní a že 90% tamních článků vždycky něco zamlčuje, aby to vytvářelo obraz zlého kapitalismu (zdravím J.M.) a bezvýchodnosti tamní situace?

Jako jen na dráze je takových profesí, co ti lidé mohli vykonávat a dávno se na ně rekvalifikovat -a to kromě hradlářů, signalistů, výpravčích i "kancelářská" - osobní pokladní, nákladní pokladní, trazitér, komerční pracovník..a dokonce většinou i se zachováním všech výhod ("léta", režijka..)

Mně jich je lidsky líto - ale to jim jako měli platit plat za nic až do důchodu?

Lidi, neblbněte.

J.M.: tak argumentace "proč zřídil na hlavním kancelář SŽ" je ve vztahu k nějakým třem lidem na Dobříši úplně mimózní - to jim jako měli platit za nic a kancelář nezřizovat?

Jako nemůžu si pomoct, ale tohle téma "ani muže ze závodu, ani metr z tratí" je koukám pro někoho alfa omega.
Zase to sem Luboš vrátil a zase se řeší nějací tři lidé - kdyby jich bylo 500 (fabrika), tak se vás to ani nedotkne.

Jako Dobříš není Jeseník, to je Středočeský kraj, proboha.
Kde mmch tisíce Ukrajinců našli obratem práci..protože chtěli.

Snad už byste to mohli uzavřít, pánové.
Pikehead
Pondělí, 28. března 2022 - 15:47:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8162
Registrován: 3-2007
J.M.:
"V dnešní době vás zaměstnavatel klidně po 30 letech práce ze dne na den v klidu vyhodí na dlažbu."
Mně hrozně baví vyjádření "v dnešní době", které implikuje, že "v jiné době" tomu tak nebylo. Bylo, na dlažbu vás mohli vyhodit i za komunistů.
J.M.:
"Taková je prostě realita a zdaleka nejde jen o kvality zaměstnance. Stále v tom hrají největší roli známosti a tvrdé lokty."
Tak jestli se bavíme o pozici výhybkáře ve stanici Dobříš, tak by mě zajímalo přes jakou známost se takové pozice získávají. Není to spíš do sekce "Vtipy se železniční tématikou"?
J.M.:
"A jestli chcete vyprávět pohádky o spravedlivém kapitalismu, tak si je můžete vyprávět doma."
Jediné pohádky tady vyrábíte vy - o jakémsi paralelním systému, který by zbytečně zaměstnaným lidem umožnil někde proflákat deset let do důchodu (aby nemuseli měnit profesi, cokoliv nového se učit, víc makat nebo dojíždět 20 km).

Jelikož i vám je sto let a nejste již zcela při smyslech, tak vás chci upozornit, že verze Mladějova je k realitě mnohem bližší.
Pondělí, 28. března 2022 - 16:04:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26182
Registrován: 5-2002
Pike: Bylo, na dlažbu vás mohli vyhodit i za komunistů.
Navíc dost často takovým způsobem, že se pak nic rozumného nedalo najít ani jinde, leda nějaká kotelna.

J.M. Pan Kubík má možná exotické názory, ale ve své podstatě má pravdu
To přidané "své" tomu dalo trochu jiný význam, než jste nejspíš zamýšlel... [proud]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 28. března 2022 - 16:06:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14583
Registrován: 5-2004
a jak dlouho budou na ty 171 slouzit?

Jinac to je z dobrise slusna streka s tim, ze se motas okreskama v noci mezi zveri a v zime klouzacce.

To jestli ma nekdo 2-3 roky do duchodu takje lepsi se nechat vyhodit pro nadbytecnost a jit do predcasnyho duchodu. Kdyz ma stat na duchodovym ucte ty prebytky.
Pondělí, 28. března 2022 - 16:22:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13610
Registrován: 4-2003
Petr vlček:a jak dlouho budou na ty 171 slouzit?

Radotín (mimo) - Karlštejn (mimo) ještě minimálně pět let.


To jestli ma nekdo 2-3 roky do duchodu takje lepsi se nechat vyhodit pro nadbytecnost a jit do predcasnyho duchodu. Kdyz ma stat na duchodovym ucte ty prebytky.

Spíš to vypadá, že si budou moci hradlaři v důchodovém věku ještě přivydělat. Ale to je zjevně moc těžké na pochopení jak u vlčka, tak u dobříšských výhybkářů majících pár let před důchodem [biggrin].
Mladějov
Pondělí, 28. března 2022 - 16:32:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17638
Registrován: 3-2007
>To jestli ma nekdo 2-3 roky do duchodu takje lepsi se nechat vyhodit pro nadbytecnost a jit do predcasnyho duchodu.

No jestli jim je, jak píše Kubík, kromě jednoho cca 55, tak je to teda deset let.
Co je lepší - no tak to je snad starost především jejich samotných, pak teda (když Obzor), tak OSŽ atd.

Z Dobříše je to slušná štreka - jasně. Všichni jsou z Dobříše? Nejde sjet třeba do Radotína a jet vlakem někam do těch Dobřichovic atd.?

Tak teda vyplácet jim plat za nic (což +- bylo už těch minimálně 10 let zpátky(!) a stalo se zřejmě neudržitelným i pro SŽ omezením počtu těch vlaků, co na tu Dobříš dojedou a "tabulkově" to přestalo vycházet.
Což Kubík hází za vinu samozřejmě zlým politikům.

Úplně upřímně tam jezděj jednotky kusů a smysl mělo už dávno navrhované - z Vraného do Dobříše jezdit jen o víkendech (rekreace).

Mmch i na nějaké objíždění tam stačí dva samovraty a ty výhybky tam někdo dojede namazat spolu s dalšími stanicemi až třeba do Zbraslavi. A pořád je tam výpravčí, co ty výhybky umí odemknout taky a ten případný posun zorganizovat. Nakonec namazat taky - když mu na to uzavřou extra smlouvu s odměnou, taxe o to ti lidé ještě budou prát.

Jak dlouho budou sloužit?
No těch cca 10 let do důchodu určitě.

Mně teda tenhle tyjátr kvůli třem-pěti lidem připadá teda neadekvátní, i proto, že znám poměrně dost lidí, co si třeba na té železnici zničili zdraví, a tady se propíraj nějaký "chudáci", co tam v závětří měli třicet let nemakačenkovskej havaj, který jim skončil, tak se tady zase úpí, jak zlej kapitalismus..

Osobně nepochybuju, že si tohle řešení zvolili - protože na tu 171 se jim nechtělo, poberou slušné odstupné a někde to "doklepou".
Tohle nejsou typy "hrdina práce".
Pondělí, 28. března 2022 - 20:45:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14824
Registrován: 8-2004
Mladějov (17637, 17638): [ok]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pondělí, 28. března 2022 - 21:02:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 928
Registrován: 12-2020
Pánové vaše emoce jsou zcela zbytečné. Nikde jsem netvrdil, že má někoho platit dráha zbytečně. Jen jsem konstatoval, že po 30 letech dráha klidně někoho ze dne na den vyhodí, tak to prostě je. Po zrušení některého pracoviště pak samozřejmě většině lidí místa nabídne, ale tam do toho vstupuje ten faktor, který jsem popisoval. Vůbec nejde o kvalitu pracovníka, tu nikdo nikdy neřeší, ale jde o známosti. Ten kdo má dobrého známého, tomu je nabídnuto místo obvykle výhodnější (za lepší peníze, blíže apod.). To se ostatně dělo i za dřívější doby. Rozdíl je v tom, že dříve bylo těch míst k výběru neúrekom. Dnes můžete dojíždět i dvě hodiny a to jen za předpokladu jízdy autem. Nad vlakem nemá cenu vůbec přemýšlet, protože na 6 ráno, včetně víkendů se mnohde VHD vůbec nedostanete. A ještě k minulé době. Ano vyhodit člověka z práce mohli i za komoušů, ale z místa signalisty, výhybkáře, staničního dělníka, posunovače, průvodčího nákladních vlaků takový případ nepamatuji. Bylo to bráno jako úplné dno a na těchto místech naopak často dleli lidé, kteří proti komoušům bojovali. Na stavědlech jsem takových pár zažil a nikdo jim nic neudělal.
Nikdo neodpověděl, jaký přínos má platit tu kancelář na hl. nádraží. Tam ten člověk není zbytečný? Já tomu říkám trafika.
A jestli myslíte, že všichni ti signalisti, výhybkáři, hláskaři se v práci flákají, tak vás taky mohu vyvést z omylu. Já mám v práci vůbec problém si dojít i na záchod. Za den cca 100 vlakových cest, do toho 10-15 x za směnu posun.
Pondělí, 28. března 2022 - 21:46:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12127
Registrován: 4-2003
Pánové vaše emoce jsou zcela zbytečné

Oni žádné velké emoce nemají, jinak by Vás poslali někam i s Kubíkem.

Rozdíl je v tom, že dříve bylo těch míst k výběru neúrekom.

To je i dneska, jenom tom hypersupu, logistickým centru, atp. Jenom tam prostě personál neprosedí třičtvtě směny na lavičce jako výhybkář v Dobříši.
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Pondělí, 28. března 2022 - 22:49:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3711
Registrován: 4-2014
V článku p. Kubíka se také psalo, že OSŽ řeší co s nimi po 31. březnu. Bohužel pro ty lidi to žádná výhra nebude, protože dojíždět z Dobříše někam na 171 pokud jim tam bude nabídnuto uplatnění, tak to by vzal jen dobrodruh. A stejně za několik let se stejný problém bude řešit i na té trati 171 co výpravčími, signalisty a hradláři na traťových hradlech, kam všechny ty lidi strčit. Už teď se řeší co hradláři z hradla Korno a Tetín, kteří půjdou jako první.
Třeba, když končili výpravčí v Plané u Mar. Lázní tak jim bylo ze strany OSŽ a SŽ nabídnuto uplatnění v Nepomuku a nebo odchod od dráhy do jiného oboru k jinému zaměstnavateli. Výpravčí je s tou to nabídkou poslali do[zadnice] a hledali na dráze místo na vlastní pěst a ejhle místo se našlo a hned za humny v Tachově, Boru v Mariánských Lázních, no a když ten jeden výpravčí nastoupil do těch Mariánek tak tam všichni žasli, že jim nikdo z vedení OSŽ a SŽ ty Mariánky nenabídnul.

Takže pro ty výhybkáře bude asi lepší, když budou hledat na vlastní pěst, bohužel mimo obor, protože z Dobříše dojíždět autem se dá jen buď do Příbrami a nebo do Prahy, jinam dojíždět autem je horor a nebo další možnost hledat něco v místě, tedy na Dobříši, nějaké firmy tam jsou.(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Úterý, 29. března 2022 - 01:56:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 295
Registrován: 2-2018
RadekŠ: I takové jsou ve výběru, dokonce v teple a s televizí, internetem, rádiem a kuchyňkou, kde jediným rozdílem je, že onen zaměstnanec nesedí doma ale v práci. Náplň se občas liší. Někde se mačká knoflík k závoře, jinde zapisuje do sešitu, vydávají klíče, atd. Nemluvím o pípání s čipem, co 3h po arealu/budově-patrech. To už je nehratelný - moc práce… Stačí pořádně přebrat inzeráty na ostrahu. Osobně vím o několika popsaných pozicích. I tyto zaměstnavatelé mají spíš podstav. Lokalita nehraje roli, v každým větším městě je takový práce dostatek. Asi i v JeZeDu nebo lomu na váze - obdobnou práci lze najít i na vesnici. Platově sice blíž k podprůměru, živ. min. to není ale výhybkář též asi nebere raketu. Potřebná kvalifikace 0 - zvládnul by to šimpanz. 55+ taky nehraje roli - představa/reálná možnost aby o popsaném/podobném džobu, byť jen uvažoval normální průměrný občan v produktivním věku, to je naprostý sci-fi. Vidím to jen jako alibismus a berličky. Je to snažší a pohodlnější, než se jakkoli namáhat s řešením. Když se nechce, bývá to horší, než když to nejde… Topshit je, když vám za ty kydy platěj a vydává se to v tisíci ks nákladu. [crazy] Bohužel budou muset uvolnění zaměstnanci z Dobříše, vystoupit ze svoji komfortní zóny, kterou mají dosud zažitou (smrádek a teploučko). Změna je život. Věřím tomu, že neskončí na Hermésu…
Úterý, 29. března 2022 - 08:04:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2498
Registrován: 1-2013
Mladějov 17638: Všichni jsou z Dobříše?
Ne, nejsou.

Úplně upřímně tam jezděj jednotky kusů a smysl mělo už dávno navrhované - z Vraného do Dobříše jezdit jen o víkendech (rekreace).

Vlak 2004 je veden dvěma regionovami, je to nejvytíženější vlak. Je i frekvence Vrané - Měchenice, ale nejsou to nijak horentní počty.
Jinak se zbytkem textu souhlas.
Úterý, 29. března 2022 - 08:08:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12128
Registrován: 4-2003
V článku p. Kubíka se také psalo, že OSŽ

Dojděte si do Baumaxu, kupte si kladívko a tím se v přestávkách mezi vlaky místo čtení Obzoru mlaťte do hlavy. Vyjde to nastejno, i finančně.[crazy]

Váš průser je v tom, že furt žvejkáte takovýhle hovadiny. Dyť ten Kubík působí jako mentálně retardovaný a nenávistný člověk s jedním životním tématem. A to je mu snad jenom lehce přes padesát.

Když to budete furt dokola číst a žvejkat, tak se mu časem začnete podobat.[crazy]
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Úterý, 29. března 2022 - 08:17:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2499
Registrován: 1-2013
AllForOnepnzs: I takové jsou ve výběru, dokonce v teple a s televizí, internetem, rádiem a kuchyňkou, kde jediným rozdílem je, že onen zaměstnanec nesedí doma ale v práci.
To je pravda. Znám pár lidí v aktivním věku, nejsou to žádní myslitelé - a na obdobných pozicích se chytli všichni.
Když je Západ náš vzor, tak jsem někde četl, že je tam zcela běžné, že se lidi stěhují za prací, když chtějí dělat svoji profesi. Nechtějí-li se stěhovat, jdou dělat něco jiného.
Úterý, 29. března 2022 - 09:23:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 667
Registrován: 7-2017
Dobříš je ještě legrace, počkejte až M. Kubík podnikne výlet do Trhového Štěpánova a zjistí, že i tam jsou výhybkáři a jejich pracovní místa ohroženy - to teprve nastane smršť článků a tady dumání, co by mohli dělat a kam dojíždět [biggrin]
Úterý, 29. března 2022 - 09:55:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8672
Registrován: 1-2007
Nikdo neodpověděl, jaký přínos má platit tu kancelář na hl. nádraží. Tam ten člověk není zbytečný? Já tomu říkám trafika.

Pochopte, že je běžným standardem, že každá větší firma (i státní) se musí nějak prezentovat a má nějaké marketingové oddělení.

Dobříš je ještě legrace, počkejte až M. Kubík podnikne výlet do Trhového Štěpánova a zjistí, že i tam jsou výhybkáři a jejich pracovní místa ohroženy

WTF?! K čemu je v T. Štěpánově výhybkář? Výměny na vjezdovém zhlaví se ovládají z dopravní kanceláře, to dělá výpravčí. Manipulák má svého vedoucího posunu.
Když jede motorák do výtopny (bejvávalo), tak si výměny dokáže naházet buďto výpravčí, nebo fíra. 2 motory večer zajely, 2 ráno vyjely. 4x denně posun (mimo ten zmíněný manipulák). Žádnou další situaci, která by vyžadovala posun a tudíž ruční házení výměn si tam dost dobře neumím představit, motory tam už roky jezdily sólo bez vleku, tudíž žádné objíždění.
Mladějov
Úterý, 29. března 2022 - 10:06:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17644
Registrován: 3-2007
>tady dumání

Je úplně logickou reakcí na opakované příspěvky typu "bezvýchodná situace, zlý kapitalista SŽ je vykopl deset let před důchodem, to je nemohli platit dál, když můžou na hlavním otevřít kancelář?"

No a DBListi se hádaj, že na 171 je to daleko, blbý okresky, co v zimě namrzaj a tak, prostě na jakýkoli návrh uplatnění dva příspěvky, proč to nejde - naprostá klasika.

Ale jo, Trhový Štěpánov, nevím, jestli je tam výhybkář (pokud jo, tak je to Dobříš2, taky tam jezděj solo - (zde 810) už několik let a Mn má vlastní četu) ale rozhodně je tam pořád výpravčí.

Jinak ono se to nezdá, ale počty lidí na těch stanovištích pořád nejsou zanedbatelné: když budu počítat (jen pro představu) do nepřetržitého 5 lidí na stanoviště, tak je to na 171 od Korna po Radotín(mimo) 11 stanovišť, 55 lidí + 20 výpravčích + nějaké ty pokladní a další pracovníci..100 lidí v pohodě.
A to nepočítám traťovku, úklid, nějakou tu ostrahu, "přidělené" zabezpečováky, dráteníky atd.
Úterý, 29. března 2022 - 18:24:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14827
Registrován: 8-2004
J.M.:
"Vůbec nejde o kvalitu pracovníka, tu nikdo nikdy neřeší, ale jde o známosti. Ten kdo má dobrého známého, tomu je nabídnuto místo obvykle výhodnější (za lepší peníze, blíže apod.)."
To si cucáte z kterého palce?
J.M.:
"Rozdíl je v tom, že dříve bylo těch míst k výběru neúrekom. Dnes můžete dojíždět i dvě hodiny a to jen za předpokladu jízdy autem."
Nebo třeba 20 minut. Nebo hodinu. Úplně stejně jako před čtyřiceti lety, navíc častěji.
J.M.:
"A jestli myslíte, že všichni ti signalisti, výhybkáři, hláskaři se v práci flákají, tak vás taky mohu vyvést z omylu."
Řeč je tu o Dobříši (a teď nově o Trhovém Štěpánovu). Možná byste se mohl naučit číst.
Luboš_3.21:
"někam na 171 pokud jim tam bude nabídnuto uplatnění, tak to by vzal jen dobrodruh"
Proč jen dobrodruh?
Luboš_3.21:
" protože z Dobříše dojíždět autem se dá jen buď do Příbrami a nebo do Prahy, jinam dojíždět autem je horor"
Proč horor? V čem horor?
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Úterý, 29. března 2022 - 23:17:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 296
Registrován: 2-2018
Mladějov: To jako doopravdy dodnes everyday, přijde každý ráno někdy kolem šestý na Dobříši výhybkář/ka. Celej den (8h nebo 12h směnu) tam čumí v ajncliku a během šichty dělá úplný hovno, potom fajront a zpátky po “práci” domu?!

Luboš_3.21: … protože z Dobříše dojíždět autem se dá jen buď do Příbrami a nebo do Prahy, jinam dojíždět autem je horor…
Kdybych měl jezdit autem z Dobříše do Prahy, označil bych za horor to. K tomu se v nejbližší době přidá uzavírka Barr. mostu a určitě to dopravní situaci nezlepší…[uhoh]

J.M.;..myslíte, že všichni ti signalisti, výhybkáři, hláskaři se v práci flákají,…
Určitě ne všichni. Většina, co se v práci nefláká: mají během směny frmol/náplň - jejich práce je potřebná a má tedy konkrétní účel. Pod nimi se židle netřese. Diskuze se vede (původně) o pozicích, pro které už není v konkrétní lokalitě práce (Dobříš/T.Štěpánov). Posledních 15-10let…[crazy]
Úterý, 29. března 2022 - 23:32:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 297
Registrován: 2-2018
Jestli ti výhybkáři v obou lokalitách, doteď každý den (i kdyby jen kladiva) slouží, přijde mi to stejně neuvěřitelný jako když jsem v Dráze (cca 96-98) četl cestopis z Arménie, popisoval autor stanice, v nichž roky nebyl vlak (možná tak drezína) a přesto je trať stále obsazená, jak za běžného provozu…

(Příspěvek byl editován uživatelem AllForOne(pnzs).)
Středa, 30. března 2022 - 07:16:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1855
Registrován: 4-2011
Ono je "vyhodit" a "vyhodit", že... jedna věc je organizačně zrušit místo a člověku "deset let před důchodem" říct, že už systémově není jeho práce nutná, a jiná věc je "vyhodit kvůli kravině" (5 minut pozdní příchod, na každého psa se najde hůl) a vzít tam někoho jiného.

Asi bych nikomu a priori nevyčítal, že chce mít v práci víc klidu než frmolu. I takoví hasiči jsou radši, když prosedí den na společenské místnosti bez výjezdů - i když to je trochu něco jiného, protože tam jde o zdraví a životy (jejich i ostatních). Jenže jak se píše výše, pak se takový pracovník SŽ nesmí divit, že to může kdykoliv skončit. A já jsem tedy hluboce přesvědčen, že hledat SI práci je povinnost primárně každého jednotlivce, zaměstavatel při rušení pro nadbytečnost "něco" nabídne, případně odstupné a nazdar, důchod nedůchod. Ve Vietnamu jsem viděl lidi, jak ručně zavírali brány na přejezdech na jednokolejných tratích, kde kvůli absenci výhyben ten provoz (a tedy pracovní frmol) asi nebyl nic moc, jenže tam je nemít, tak ten vlak při každém průjezdu sejmul tři auta a deset skútrů.

A pokud jde o "dnešní dobu", tak nechápu, že se to uplatnění "vyhozených" ještě řeší, když spektrum pracovních pozic je násobně větší než "tehdy" a firma tu není pro zaměstnance, ale zaměstnanec pro firmu. Naštěstí. A světe div se, "vyhazuje" se všude, udělá se to podle ZP a nazdar. A zrovna u SŽ/ČD s odbory a sociálními programy atd. si takový posunovač z Prdelákova stojí ještě dobře, ale když nemá co posunovat...
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 30. března 2022 - 07:57:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1856
Registrován: 4-2011
četa si chce taky přece dáchnout, uvařit na Dobříši kafe apod. Ne trčet kdesi v Čísovicích. Totéž trčí čety v Hrubé Vodě, Drahanovicích apod. Kdo vymýšlí takový model gvd, že se nečeká v uzlové stanici - např. OLOMOUC - kde je restaurace a zázemí, ale "kdesi v poli" ? Asi to je schválnost...

A to si představte, že existují stovky řidičů autobusů VHD, kteří mají dle JŘ pauzy někde na vesnicích, kde je jejich zázemím strom a jejich restaurací je termoska (třeba i proto, že v tom městě mají průjezdnou konečnou). A mnohým to vyhovuje, protože obratiště je na konci vesnice u louky nebo lesa, oni se v pohodě vyvětrají a jedou zpátky do frmolu města. A jiným to zase nevyhovuje, protože jsou tam sami a radši by měli odpočinkovou cimru se svačináři. Ale to neznamená, že se budou všude stavět, topit, uklízet, svítit. V nouzových případech má objednatel (kraj) nepsanou dohodu s obcemi, že si řidiči veškeré případné potřeby pořeší na OÚ.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 30. března 2022 - 15:51:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 404
Registrován: 6-2012

„Jak si to hovado dovoluje označovat zastavení zcela nepoužitelné osobní dopravy na několika krátkých úsecích za projev "protiželezniční vlády" kraje?"


Přestože jsem fanouškem železnice a výrazné omezení vlaků v úseku Čisovice - Dobříš mě mrzí, snažím se uvažovat realisticky, autobus je určitě levnější, ale:

Na webových stránkách Zprávy z Mníšku.cz je popsáno jednání ze Středočeským krajem o zrušení vlaků. Jsou tam citována slova pana Boreckého: „za zrušené vlaky získají cestující ekvivalentní náhradu v podobě autobusové dopravy. Tam, kde zmizí vlakové spojení, tam přijede autobus.“
Co se týče okolí mníšeckého nádraží, tak přibyly pouze 2 páry autobusových spojů, je vůbec otázka zda na tyto spoje kraj vůbec přispívá. Dříve hrazeny z rozpočtu města.
Naopak z mníšeckého náměstí do čisovického nádraží přibylo spousta párů spojů navazující v Mníšku na spoje z/do Prahy. Proč? Vždyť do Čisovic vlak z Prahy přece jezdí stále ve stejném rozsahu. Jediný smysl je opravdu umělá likvidace dráhy. Lidé se naučí tyto spoje používat a vlaku klesnou počty cestujících.
Mladějov
Středa, 30. března 2022 - 16:09:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17647
Registrován: 3-2007
>Co se týče okolí mníšeckého nádraží, tak přibyly pouze 2 páry autobusových spojů, je vůbec otázka zda na tyto spoje kraj vůbec přispívá. Dříve hrazeny z rozpočtu města.
Naopak z mníšeckého náměstí do čisovického nádraží přibylo spousta párů spojů navazující v Mníšku na spoje z/do Prahy. Proč? Vždyť do Čisovic vlak z Prahy přece jezdí stále ve stejném rozsahu. Jediný smysl je opravdu umělá likvidace dráhy. Lidé se naučí tyto spoje používat a vlaku klesnou počty cestujících.

Jako vy si vážně myslíte (po vzoru pana Kubíka a Obzoru), že někdo potřebuje "uměle likvidovat dráhu"??
Prostě lidé chtějí rychle do Prahy a to jim tady dráha nedává - tím spíš, že většina lidí z Dobříše do hlavního města má cíle v přilehlé části Prahy (Smíchov).
Když jim to spojení nenabídnete, tak prostě pojedou auty. Někoho nutit do vlaku oklikou "protože je to vlak" je tady na denní dojíždění vážně mimo.

Prostě máte tratě, kam má smysl směrovat místní busy (třeba páteřní 171,221,011 atd. s intervalem "jede to furt") a tratě, kde to smysl při značném intervalu vlaků a nízké cestovní rychlosti (210) moc nemá. (jako jet do práce, nechat si ujet třikrát přípoj a pokaždé přijít pozdě o hodinu či víc, tak prostě pojedu jinak).

Prostě je to tak: NĚKTERÉ tratě jsou svým trasováním a rychlostí a třeba jednokolejností (výluky) pro denní dojíždění nevhodné, pomalé. Proto tam stačí Regína, ve které jede pár lidí.
No a NĚKTERÉ tratě o cestující mít nouzi nebudou, protože procházejí velkými sídly s třeba mizernou silniční sítí (171) a je tam problém odvozit i ty stávající.

Kam by se mělo spíše investovat, co myslíte?
Středa, 30. března 2022 - 16:44:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 405
Registrován: 6-2012
Mladějov:
Souhlasím s Vámi, že lidé směřují na Smíchov. Přiznám, že i já, přestože jsem fanoušek železnice, využívám hlavně autobusové spojení, když jede. Ikdyž ta rychlost se k tomu vlaku začíná přibližovat (během let přestaly být rychlé spoje mezi Prahou a Mníškem, navíc jsou častější kolony) a zaleží i odkud z Prahy jedu.
Přečtěte si ale pořádně co jsem napsal, včetně věty od pana Boreckého. Všechny vlaky nahrazeny autobusem nejsou a teď některé spoje CHYBÍ!!! A to narážím jen na spojení s Prahou, Dobříš teď je na auto.
Proto je mi divné, že kraj v okolí zastávek vlaku Rymáně - Stará Huť posílil dopravu jen pár spoji a na Čisovice toho jezdí od prosince znatelně víc, kdyby to bylo všude tak nic neříkám.
Mladějov
Středa, 30. března 2022 - 16:56:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17648
Registrován: 3-2007
>Přečtěte si ale pořádně co jsem napsal, včetně věty od pana Boreckého. Všechny vlaky nahrazeny autobusem nejsou a teď některé spoje CHYBÍ!!!

Jako nezlobte se, ale dělat z Boreckého zloducha a pást se na každém jeho slůvku ve větě mi nepřipadá jako racionální chování.

Tam mu napište, on vám odpoví a třeba jsou ty důvody racionální - co čekáte zde? Že vám budu kývat na to, jaký je to antivlakový hajzl?
Ale no tak..

Zřejmě to bude jednodušší: V okolí Rymáně a Staré huti byl nástup a výstup z vlaku minimální.
Nevím. Napište mu.

On má klasické dilema: Ušetřit tak, aby se to dotklo co nejmenšího počtu LIDÍ.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Středa, 30. března 2022 - 17:33:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 406
Registrován: 6-2012
Mladějov: Já bych ho za slovo netahal. Bydlím tady a prostě ubyly spoje, to mě hlavně štve (a nejde o to, že to byl vlak). Jak teď koukám, tak z Dobříše to docela ještě jde, ale na Dobříš se to zhoršilo katastrofálně.

Se podívejte sám na idos.cz, dejte si to z Mníšek p.Brdy (vlak), to vyhledá jak vlakovou tak autobusovou dopravu u vlakového nádraží. Škoda, že to neumí do minulosti pro porovnání.
Středa, 30. března 2022 - 17:54:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 407
Registrován: 6-2012
Mladějov:
Nejsmutnější na tom všem je, že před dvěma lety začal Covid, zavřeli se školy, továrny, hospody atd. Tak vše jezdilo v plném rozsahu, dokonce výše zmíněný vlak Os 2004 jezdily 2 REGÍNY, ale to byly i autobusy. To se promrhalo takovejch peněz. Kdyby se tohle tenkrát nějak zkrouhlo, možná teď ani k žádnému ruzšení ani nedocházelo.

Možná škoda, že pan Borecký tam nebyl už tenkrát.
Mladějov
Středa, 30. března 2022 - 18:05:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17649
Registrován: 3-2007
Protože v těch smlouvách je taky maximální "okrouhnutí" a to je pár %, jen ČD to maj jinak. Taky nebyla politická vůle ještě víc cpát lidi do méně spojů - to je těžké.
Támhle zařízli Mochovku, no dopravci (KŽC) museli zaplatit (taky vzduchovozič, jen ne tak řvoucí) výkon na trati sousední.
A deklarovalo se "zdroje jsou".

Prostě systém veřejné dopravy je dost těžkopádný moloch - a s tím nic neuděláte z principu.
Stejně jako s tím, že budou lidé tím víc jezdit místo ní autem - s výjimkou třeba pražské příměstské, kde jsou ucpané silnice denním úkazem.
Středa, 30. března 2022 - 18:26:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 929
Registrován: 12-2020
Tohle je bohužel pořád stejná písnička. Drahé vlaky budou nahrazeny levnými autobusy, levnější bude taxík apod. Pak se zavede místo 8 vlaků 3-4 busy nejlépe bez návaznosti a za pár let se to zruší všechno. Jeden příklad ze včerejška. Os na trati Benešov - Tábor dopoledne cca 15-20 osob. Odpolední Os 8276 cca 30-40 osob. Oba vlaky ř. 814. Návazný Sp 1508 v Benešově 2 lidi ve vagóně, až do Prahy nepřekročil počet osob ve voze 8. Souprava 362? + 4 Béčka. Os na trati Benešov - Tábor cestovní rychlost cca 50 km/h. Sp na trati Benešov - Praha cestovní rychlost 50 km/h (reálně +5 protože poskakování za předchozím osobákem). Za tímto Sp jede o 7 minut později osobní vlak jehož jízdní doba je i při zastavení ve všech zastávkách shodná. Pro mě parádní zážitek, krásný béčka, otvítatelná okna, ale jinak je to těžké plýtvání. Po dokončení koridoru se cestovní rychlost i plynulost provozu na dvoukolejné trati ještě vylepší, přesto kraj uvažuje o zrušení osobáků Benešov - Tábor.
Mladějov
Středa, 30. března 2022 - 19:05:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17650
Registrován: 3-2007
Nojo, když ten Sp se vrací proti špičce v podstatě jako Sv na další Sp, jen ho zveřejněním kraj zaplatí.
Ono je to vážně složitější, než jak se to tady občas nastiňuje ve jménu bitvy "ani vlak z tratí, ami muž ze závodu".
Středa, 30. března 2022 - 19:56:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 175
Registrován: 2-2017
J.M.: A co byste asi tak navrhoval??? Ten Sp jede z Bn proto, aby se pak plný zase vracel z Prahy. Nebo myslíte, že by bylo lepší soupravu odstavit v Benešově a z Prahy vypravit další soupravu s další četou??? To by asi levněji nevyšlo. Stejně se to takto praktikuje na 011, kde na čtyřech Sp jezdí tři soupravy. Ta jedna se prostě musí otočit a je jasné, že v "protisměru" asi nebude využití velké.
Středa, 30. března 2022 - 21:00:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4962
Registrován: 9-2003
Mne fakt překvapuje, že na dráze dělají taková tupidla, co o dráze fakt nic netuší.
NOBLE BRICKS
Středa, 30. března 2022 - 21:03:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9033
Registrován: 12-2011
Alespoň bude co psát do Obzoru. [happy]
Středa, 30. března 2022 - 22:20:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 519
Registrován: 12-2017
J.M. Jeden příklad ze včerejška. Os na trati Benešov - Tábor dopoledne cca 15-20 osob. Odpolední Os 8276 cca 30-40 osob.

Jasně, každý si chce ještě projet starou trať, tak se plněj i osobáky [happy]. Teď poslední sobotní sp Sázava z Benešova na stojáka, protože akce ve Střezimíři + mraky šotoušů. Ale jinak když jsem s tím jel dvakrát v únoru, to vypadalo asi nějak taktko:

Ale bylo to super, celé béčko pro sebe [proud] [ok]. Ohledně os největší smysl dává ranní 7:15 v Táboře a odpolední 15:10 z Tábora což taky jedou dvě béčka (+ tedy ten váš 8276). Vše ostatní během dne vozilo jednotky cestujících.
Čtvrtek, 31. března 2022 - 02:08:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 298
Registrován: 2-2018
Mladějov: Připomenu svou otázku z 296. Doplním další: Směna je tam pouze přes den nebo je tam někdo 24/7? Musí tam vůbec někdo být? Mám za to, že nákladní doprava skoro nic a objíždění ani křižování (od Čísovic) se nekoná. Jízdní řád v pracovní dny není úplná hrůza… To by se nezvládla regina otočit sama, něco jako v Třemošnici? Tam je cestou úvrať, poměrně dost párů osobních vl. a velmi silná nákladní přeprava, přesto je na celé trati (236) minimum provozních zaměstnanců.

škodér: „za zrušené vlaky získají cestující ekvivalentní náhradu v podobě autobusové dopravy. Tam, kde zmizí vlakové spojení, tam přijede autobus.“
Z hlediska PR to vidím v pořádku. Do tiskového prohlášení se úplně nehodí: ,,Zbytečný vlakový spoje, který stěně nikoho nevozily, jsou dost drahý a teď potřebujeme fest šetřit. Na ty jednotky kusů, omylem tu a tam vlaky používající serem, budou si muset poradit jinak…” Je normální, že už se neřekne úplně všechno, to dělají všichni, nic konspiračního… Určitě něco trochu náhradou nabídnou. Ale už z hlediska řešení, nevidím ho u postupu: přesný počet sedadel původního spoje, nahradit naprosto stejným počtem sedaček v busu a zachovat rovněž všechny spoje - v podstatě to překopírovat. A k tomu by měl Borecký podat detailní hlášení, v němž by všechny změny (spoj po spoji) explicitně popsal?
Přiznám, že i já, přestože jsem fanoušek železnice, využívám hlavně autobusové spojení, když jede.
Tohle je top. Nadáváte na rušení vlaků, vlastně ale jezdíte autobusem… [crazy] Proč?


Focus1976:Asi bych nikomu a priori nevyčítal, že chce mít v práci víc klidu než frmolu. Souhlasím. Vždyť podle toho už bych uvažoval při výběru povolání. Z podstaty věci mi vyplývá: Kdo si našel místo u dráhy (např. výhybkář) t.j. “v provozu”, že v práci mít frmol bude a předem s tím počítal. Pokud už ta práce nebude, nabídnou mi buď jinou (moje volba ano/ne) nebo odskok a jak píšete. Pohoda v souladu s ZP. Nemusí jim nikdo v Obzoru dělat advokáta. Mohl by se taky střelit do vlastní nohy… Tohle je víc medvědí služba než šance.


Kde bere Kubík podněty? Z ext. zdrojů, prosí se ho někdo nebo je to jen osobní porucha? Účel jeho článků je vlastně nasrat nebo volat o pomoc?
Čtvrtek, 31. března 2022 - 06:45:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13620
Registrován: 4-2003
Mladějov:Támhle zařízli Mochovku, no dopravci (KŽC) museli zaplatit (taky vzduchovozič, jen ne tak řvoucí) výkon na trati sousední.

Je vidět, že v plácání nesmyslů už vcelku slušně dotahuješ jiné diskutéry. KŽCD dostalo místo Mochova výkony ČD na posilových vlacích 18301 a 18302 mezi Neratovicemi a Kralupy. Co na to říkaly ČD nevím, těch jsem se opravdu neptal. Jestli jim to vadilo, nebo vyhovovalo, mi není tedy známo. Jinak zrovna posilový vlak 18301 z Kralup do Neratovic je patrně nejvytíženější vlak na trati, jezdí v něm kolem čtyřiceti lidí, vesměs studenti neratovického gymnázia a nutno říci, že v případě děvčat jde o esteticky velice příjemné pozorování [proud]. A zbylé vlaky 18300 a 18303 jsou jen zveřejněné Sv, ale k mému údivu i s nimi jezdí běžně více lidí, než se odvezlo v Mochově za celý den. Samozřejmě se lze ptát, jestli čtyřicet lidí u nejvytíženějšího vlaku na trati je to pravé ořechové pro železniční dopravu, ale na druhou stranu si nejsem moc jist, že by v případě autobusové dopravy byl výsledek lepší...
Čtvrtek, 31. března 2022 - 07:30:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13623
Registrován: 4-2003
AFO:Připomenu svou otázku z 296. Doplním další: Směna je tam pouze přes den nebo je tam někdo 24/7? Musí tam vůbec někdo být? Mám za to, že nákladní doprava skoro nic a objíždění ani křižování (od Čísovic) se nekoná. Jízdní řád v pracovní dny není úplná hrůza… To by se nezvládla regina otočit sama, něco jako v Třemošnici? Tam je cestou úvrať, poměrně dost párů osobních vl. a velmi silná nákladní přeprava, přesto je na celé trati (236) minimum provozních zaměstnanců.

Co by v Dobříši po výměně ZZ výhybkář dělal?!? Pomíjím skutečnost, že tam byl zbytečný i před výměnou ZZ. Tam musí být akorát výpravčí, protože se přejezd přes Pražskou neobslouží sám od sebe. Regina se nemá potřebu nikam otáčet, tu si "otočí" přechodem na opačné stanoviště přeci sám strojvedoucí.

Spíš mám pocit, že se na ty výhybkáře v Dobříši nějak (nejspíš záměrně) "zapomnělo" a někdo si toho konečně všiml (nebo na to začal už moc hlasitě upozorňovat) a bylo to už vyhodnoceno jako neudržitelná záležitost. Bylo by to totiž už moc okaté, šlo by to jen v případě, že by tam alespoň jednou či dvakrát denně zajela souprava s patry a několikrát týdně i manipulační vlak, jinak neee [nene]. Proto najednou takový řev, smrádek a teplíčko končí [biggrin].
Čtvrtek, 31. března 2022 - 07:30:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15930
Registrován: 12-2007
Je vidět, že v plácání nesmyslů už vcelku slušně dotahuješ jiné diskutéry.

Podle mě nedává moc logiku i to vyjádření v té věci, že není vhodné vázat autobusy na vlaky jedoucí např. "jen" 1x za hodinu (prý kvůli riziku, že vlak autobusu ujede a lidé by museli čekat).

Jednak - pominu-li, že úplně to samé hrozí i u vlaků jedoucích 1x za hodinu, tak řešením je např. stanovení dostatečně dlouhé přestupní doby bus-vlak apod.

Např. v Jihomoravském kraji (tedy - těch jeho částech dále od Brna, kde vlaky jezdí jen v 1h taktu) není toto překážkou v existenci vazeb bus-vlak ani v jejich využívání mj. pracujícími lidmi.

Teď poslední sobotní sp Sázava z Benešova na stojáka, protože akce ve Střezimíři + mraky šotoušů. Ale jinak když jsem s tím jel dvakrát v únoru, to vypadalo asi nějak taktko:
Není nic jednoduššího než takový sobotní "dopoledne-z-Prahy-jedoucí" spoj zrušit, je-li málo vytížen.

Jinak bych to vnímal u těch taktových couráků, ale (určitě nepíšu nic nového) ideálně kdyby pokračovaly přímo do Prahy, jejich zastavování na České Sibiři bylo střídmější a samozřejmě pokud by byly vedeny adekvátní elektrickou jednotkou.

Účel jeho článků je vlastně nasrat nebo volat o pomoc?
Z mého dlouhodobého pozorování si dovolím odhadovat klidně i spíše to první (včetně určité snahy o "šíření nenávisti" směrem k běžným nádražákům; přičemž pak to dopadá, že nádražáci vyhrožují svévolným zastavením své práce** např. "pokud Jihomoravský kraj neupraví znění své smlouvy s ČD", zato ti samí nádražáci pak např. i ve vlaku, když se jsou o tom schopni bavit třebas jen 2 metry od dalších, běžných cestujících, nadávají na "špatné časy začátků/konců směn" či na "dlouhé prostoje v pauzách mezi spoji", tzn. na věci související přímo se zaměstnavatelem, které jim přitom jejich odbory zlepšit neumějí).

** Což vlastně zní v případě takových dobříšských výhybkářů či trhovoštěpánovských výpravčích o to paradoxněji.
Čtvrtek, 31. března 2022 - 10:30:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8673
Registrován: 1-2007
To by se nezvládla regina otočit sama, něco jako v Třemošnici? Tam je cestou úvrať, poměrně dost párů osobních vl. a velmi silná nákladní přeprava, přesto je na celé trati (236) minimum provozních zaměstnanců.

Pokud jsou ve stanicích ústředně stavěné výměny a k tomu přejezdy závislé na postavení vlakové cesty, tak je to problém (neříkám, že není řešitelný).

Pokud však jsou ve stanicích místně stavěné výměny a žádné přejezdy závislé na postavení vlakové cesty, tak se z té tratě dá udělat D3 bez nějakých zásadních technických úprav (musí se osadit lichoběžníky a zneplatnit návěstidla) jen změnou předpisu.

To první je případ dobříšské trati a to druhé třemošnické.
Čtvrtek, 31. března 2022 - 11:53:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13626
Registrován: 4-2003
Mouka:Pokud však jsou ve stanicích místně stavěné výměny a žádné přejezdy závislé na postavení vlakové cesty, tak se z té tratě dá udělat D3 bez nějakých zásadních technických úprav (musí se osadit lichoběžníky a zneplatnit návěstidla) jen změnou předpisu.

To první je případ dobříšské trati a to druhé třemošnické.

Žádná D3 už nejspíš nově nikdy nikde zavedena nebude. Naštěstí, protože D3 v dnešní době už nemá na síti Správy železnic vůbec co pohledávat. Případ Dobříše by šel vyřešit systémem D1 s jedním vlakem s tím, že by se musel upravit přejezd na Pražské tak, aby šel ovládat z nějaké skříňky přímo strojvedoucím před odjezdem vlaku do Prahy. Ale nikdo tímto způsobem Dobříš nejspíš řešit nebude, takhle se nejspíš vyřeší Trhový Štěpánov.
Čtvrtek, 31. března 2022 - 12:21:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 299
Registrován: 2-2018
Bram, Mouka: Když ne způsobem jako D3 (236), mohl by být použit systém, který se používal v Prachovicích o víkendech a v cementárně na stavědle nikdo nebyl… Jezdilo se snad i proti stůj. Jak byly ovládaný přejezdy v Kostelci nevím.
Čtvrtek, 31. března 2022 - 12:32:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3720
Registrován: 4-2014
Bram:
"Případ Dobříše by šel vyřešit systémem D1 s jedním vlakem s tím, že by se musel upravit přejezd na Pražské tak, aby šel ovládat z nějaké skříňky přímo strojvedoucím před odjezdem vlaku do Prahy. Ale nikdo tímto způsobem Dobříš nejspíš řešit nebude,"

Přesně tak, nová technologie v Dobříši je už připravena na zapojení do dálkového ovládání, stačí jen udělat plnohodnotné TZZ mezi Mníškem a Žst. Dobříš, pořešit tu Hraštici(udělat z toho výhybnu, nebo vyškubat výměny a udělat z toho zastávku což si myslím, že s případnou instalací TZZ to tak asi bude) a pak po doplnění technologie v Dobříši a ve Vraném se Dobříš může přepnout na DOZ z Vraného a až se to přepnutí uskuteční , tak v Dobříši už nebude ani výpravčí.

Na některých stanicích s mechanickým ústředním stavědlem (ÚS) platilo, že signalista - výhybkář přestavil výměnové páky do požadované polohy, pak přišel k ÚS výpravčí, který ty páky zkontroloval pohledem přeložil směrový závěrník a postavil návěstidlo do polohy volno. Pak po projetí vlaku přestavil návěstidlo do základní polohy, vybavil závěr výměn a přeložil kolejový závěrník do základní polohy, pak přišel signalista a přestavil výměnové páky do základní polohy. Takže stavění vlakových cest prováděli místo jednoho člověka dva lidé. Přitom vše v pohodě zvládne výpravčí sám a tím, že to ÚS obsluhovali dva lidé, tak se tím vytvářela uměle pracovní místa, což dnes pomalu končí.
Jinak v Trhovém Štěpánově by také měl být na denních směnách přítomen i výhybkář.

V Dobříši tam výpravčí všechny úkony na ÚS prováděl sám, neboť ÚS nemělo výměnové páky, ale výměnové kličky. Výhybkáři měli na starost pouze ručně stavěné výměny.
Čtvrtek, 31. března 2022 - 12:38:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8675
Registrován: 1-2007
Žádná D3 už nejspíš nově nikdy nikde zavedena nebude.

Asi nebude, po nehodě v Perninku je trend prakticky opačný. Spíše jsem měl na mysli, jak to bylo na třemošnické v minulosti.

Případ Dobříše by šel vyřešit systémem D1 s jedním vlakem

Přes den ano, ale v noci tam jsou 3 soupravy. Teoreticky se nabízí uzamčený vlaku na manipulační koleji v nákladišti a uvolnění tratě. Ale to je teorie, viz níže.

Ale nikdo tímto způsobem Dobříš nejspíš řešit nebude

Jak už bylo řečeno, dálkovina je otázkou času.

který se používal v Prachovicích o víkendech a v cementárně na stavědle nikdo nebyl… Jezdilo se snad i proti stůj.

Výluka dopravní služby, výměny trvale uzamčeny do rovna. Takto to funguje v Malešově a Zbraslavicích ve večerních hodinách (a určitě i jinde), ale tam se snad nejezdí proti stůj, ale jsou tam zneplatňující kříže (asi z LEDek) na návěstidlech.
Čtvrtek, 31. března 2022 - 12:43:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3721
Registrován: 4-2014
AllForOnepnzs - Žst. Kostele ovládá dálkově výpravčí z Heřmanova Městce.
Čtvrtek, 31. března 2022 - 13:21:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 300
Registrován: 2-2018
Mouka: Netřeba chodit do Zbraslavi nebo Malešova, čočky s křížema má už i M. Hraštice a je trvale neobsazená. Nevím jestli zde nebo na vlaky.net, byla o této změně řeč a jestli si pamatuju správně, tak se obsazuje jen o víkendech nebo nost. jízdách přes prázdniny.
Čtvrtek, 31. března 2022 - 15:44:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12090
Registrován: 6-2004
co tam v závětří měli třicet let nemakačenkovskej havaj,

a kolik nočních jste odsloužil vy? i kdyby tam jen "seděli", což se snad nedělo, noční je noční... Pro organismus je to věc nepřirozená, rozhozené biorytmy, často nemožnost po noční ráno usnout atd. atd. - zasloužili by lázně apod. - ne výpověď (myslím obecně borce v provozu na nočních)

(Příspěvek byl editován uživatelem Fany.)
Čtvrtek, 31. března 2022 - 16:16:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 301
Registrován: 2-2018
Fany: Twl, děláte si [zadnice], že jo?! Jste encyklopedická ukázka kovanýho komouše, který vede odbory. (zmr**ký netáhlo nejhrubšího zrna):
a kolik nočních jste odsloužil vy? i kdyby tam jen "seděli", noční je noční... zasloužili by lázně apod. - ne výpověď
Primárně: Co mi není rovno, po tom je mi hov**! Můj názor zase je, že by zasloužili 25 ran veřejně holí vč. jejich vedení, které to dopustilo (ve finále je odpovědnost za nakládání s prostředky jejich) a ještě to docálovat zpátky! “Chudáci” tam trpěli na noční, když se flákali (de fuck to přiživovali) za peníze, samozřejmě na erárním kanapi za erární teplo. Popisujete to teatrálně jako kdyby seděli celou dobu na štokrleti na Sněžce, za každého počasí, jen si to představím, dělá se mi od žaludku ještě hůř [ko] [uhoh] [sad]! Co ty, na které třeba jiní musí venku ve vánici během noční tvrdě hákovat a místo lázní dostanou za odměnu mimořádnou směnu aby se stihnul termín?! Odskok už právě dostávali dost dlouho (těch posledních 15let) a aby toho nebylo málo, tak ho teď dostanou teda ještě jednou jednorázově. Opět úplně za nic!!! A tahle verbež má tu drzost u toho držkovat-veřejně [crazy], místo aby pokorně čuměli do země a u toho v rohu šoupali nohama. To ne, naopak chtěj do Píšťan. Řešil bych stejně jako revma ve Švejkovi! Je mi na blití…
Čtvrtek, 31. března 2022 - 16:20:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 302
Registrován: 2-2018
Edit: Viz Přílepy: Pěkně k tomu nicnedělání, se z toho muset dát každoročně dokupy (za cizí samosebou!) ve Varech v Kriváni… No twl! [crazy][crazy][crazy]
Čtvrtek, 31. března 2022 - 16:26:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 303
Registrován: 2-2018
Fany: K tomu co jste editoval: Kecy, kazdej to má individuálně, mně třeba vadí ranní vstávání a naopak rád dělám, tak do třech až čtyř ráno, naštěstí si to můžu nastavit dle libosti. A nerelativizujte to, vyznělo to dost jasně…
Čtvrtek, 31. března 2022 - 16:38:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12092
Registrován: 6-2004
V klidu, slušně, noční jsou náročné..

A jsem (ač vás to nemusí zajímat) voličem současné koalice, tak buďte v klidu..
Čtvrtek, 31. března 2022 - 17:14:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 304
Registrován: 2-2018
To jsem psal výš: Ty se o práci nemusí bát a na rekreaci určitě dostanou přidáno, což je samozřejmě naprosto v pořádku! Komu hodíte lístek, do toho mi nic není, máte svaté právo si rozhodnout sám! Veřejně prezentovaný názor působil v originále (viz můj 301) trochu jinak. Původní verze výrazně připomínala (napodobovala) články (výstřiky) p. Kubíka, kterými obohacuje čtenáře Obzoru…

(Příspěvek byl editován uživatelem AllForOne(pnzs).)
Čtvrtek, 31. března 2022 - 18:09:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1857
Registrován: 4-2011
zasloužili by lázně apod.

A nemohli by, prosím pěkně, v řádně nahlášeném termínu dovolené jet, kam chtějí, za svoje? Jako všichni ostatní? Třeba jako lidi z eonu, kteří jsou taky v noci v práci, aby se posunovač mohl na cimře dívat na televizi. A pokud jde o lázně jako takové, co přesně by ošetřující lékař u takové profese indikoval jako důvod pro lázně? To ponocování? Jaké lázně to léčí? To spíš psychiatrické léčebny.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Čtvrtek, 31. března 2022 - 20:43:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 932
Registrován: 12-2020
A nemohli by, prosím pěkně, v řádně nahlášeném termínu dovolené jet, kam chtějí, za svoje? Tak to snad mohou jet všichni ne? Ozdravný pobyt je součástí benefitu poskytovaného zaměstnavatelem. Toto je běžné i jiných firem, např. známý dělá (pouze 8 hodinové denní v kanclu) u Veolie vody. Něměli by mu to taky zrušit? Víte proč se ty ozdravné pobyty poskytují? Slouží jako prevence nemocí. Pokud ty pobyty zrušíte, pojede tam za svoje prachy tak 5% lidí. Mohu vás ujistit, že dělat noční směny víc než 20 let se u většiny lidí na zdraví projeví a to dost. Jak známo prevence je vždy levnější, než léčba chorob. Stačí?
Čtvrtek, 31. března 2022 - 20:47:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 933
Registrován: 12-2020
Jasně, každý si chce ještě projet starou trať, tak se plněj i osobáky [happy]. Teď poslední sobotní sp Sázava z Benešova na stojáka, protože akce ve Střezimíři + mraky šotoušů. Ale jinak když jsem s tím jel dvakrát v únoru, to vypadalo asi nějak taktko Mluvíte nesmysly, v těch osobácích byly většinou studenti jedoucí dopoledne k Táboru a odpoledne zpět. Dost lidí vystupovalo v Heřmaničkách a Voticích. Na šotouše vypadal jen jeden, ten byl předtím fotit ve Střezimíři.
Čtvrtek, 31. března 2022 - 22:33:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1858
Registrován: 4-2011
Ozdravný pobyt je součástí benefitu poskytovaného zaměstnavatelem. Toto je běžné i jiných firem, např. známý dělá (pouze 8 hodinové denní v kanclu) u Veolie vody. Něměli by mu to taky zrušit?
Je to nenároková věc. Klidně mohli. Napsal jste "lázně", a "lázně" indikuje i ošetřující lékař pro pooperační stavy. OP a lázně není totéž.

Víte proč se ty ozdravné pobyty poskytují? Slouží jako prevence nemocí..
Pokud ten posunovač o svoje zdraví nepečuje 349 dnů v roce, tak ten týden mu nepomůže. Jako prevence nemocí slouží mnohem lépe věci, které můžou lidi dělat za svoje. Navíc tady šermujete ponocováním.

Pokud ty pobyty zrušíte, pojede tam za svoje prachy tak 5% lidí.
A to je argument k čemu? Pořád je to jejich zdraví. A jestli se o ně nestarají, zničí si ho i tak.

Mohu vás ujistit, že dělat noční směny víc než 20 let se u většiny lidí na zdraví projeví a to dost. Jak známo prevence je vždy levnější, než léčba chorob. Stačí?
Mě o tom ujistila i manželka-doktorka, byť je nedělá dvacet let. Pořád mi není jasné, jak týden ozdravného pobytu napraví noční směny. Ponechám bez komentáře 20 let strávených na té samé profesi. Koukám, že tohle máte v sobě jako bypass.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pátek, 01. dubna 2022 - 05:47:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12093
Registrován: 6-2004
O lázních jsem psal já, pane... dobrá tedy, ozdravný pobyt... po x letech na nočních si to plně zaslouží ti borci v provozu. Tečka.
Neděle, 03. dubna 2022 - 11:57:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 216
Registrován: 9-2007
Příjezd vozů na nakládku dříví do Kácova
Neděle, 03. dubna 2022 - 13:18:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 951
Registrován: 12-2020
Od 4. června by měl údajně být nějaký letní provoz v úseku Vlašim - Trh. Štěpánov (dopravce Railway Capital).