Diskuse » Železnice » Polsko » Archiv diskuse Polsko do 03. 3. 2022 « předcházející | další »

Archiv diskuse Polsko do 03. 3. 2022

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Středa, 29. prosince 2021 - 22:45:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 508
Registrován: 8-2017
Miroslav_ Zikmund:
"V českých podmínkách je problém v tom, že ČD "umanutě" trvají na tarifním bodu Grenze a lomeném jízdném a pseudovýhodném příhraničním jízdným, dražším než jízdné podle vnitro tarifu toho, kdo jezdí = ČD ... To co už přes 30 let země za někdejší železnou oponou neřeší ...."
Tarifni bod Grenze je problem pouze pro FIPkare a (polo-)rezimkare. Kastany toto fakt v dobe Sparpreisu v dalkovce a ruznych MPS a preshranicnich sitovek fakt netrapi. Ale vyresit problem FIPkaru a rezimkaru je opravdu to gró, na co by se mely CD zamerit.
Středa, 29. prosince 2021 - 23:01:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2793
Registrován: 6-2019
To není pravda, protože FIP platily a platí až do první stanice sousedící železnice, čili to nemá s gr. nic společného. Zkuste příště najít méně průhledný zástupný důvod.
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Miroslav_ Zikmund
Pátek, 31. prosince 2021 - 20:10:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 2-2016
Nocni_spoje : a proč sem pletete FIP ... toto je učená disputace o (ne)výhodných mezistátních jízdenkách na Česko-zahraničních železničních přechodech ... kde jsou dopravcem ČD. Místo toho, aby se dohodly na principu "kdo jezdí - toho vnitrostátní jízdenka platí", tak si hrají na lomené jízdné na "Grenze".

Před lety jsem se na osobáku do BV tak letmo zeptal rakouského štiplítka, kolik účtuje za jízdenku na úseku ČD Břeclav Grenze - Břeclav, má -li cestující rakouskou jízdenku VOR jen na Grenze, tak odpověděl něco v tom smyslu, že je s tím moc práce ... v současnosti v rakouském automatu "české Grenze" nejsou ...
Než platit za jízdné z Českých Velenic do Gmündu několik desítek korun za fakticky jeden km na rakouském území - v tuzemsku se jede v obvodu stanice, Grenze je vymezena polohou vjezdového návěstidla do Velenic, tak je lepší jít pěšky a ty koruny prolít hrdlem zlatavým mokem ...
Sobota, 01. ledna 2022 - 11:21:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 509
Registrován: 8-2017
Aby to byla ucena disputace, tak byste o tom ale museli neco vedet.
Drtivou vetsinu cestujicich (a evidentne ani ty FIPkare) tarifni bod Grenze nezajima, protoze maji proste jizdenku skrz a to, jak si dopravci jizdne pote deli je jim uplne jedno.

A ty procenta lidi, kterym to chybi nebo nedokazou (nechteji) najit preshranicni nabidku rozhodne nejsou achilovou patou preshranicni dopravy.
Mladějov
Sobota, 01. ledna 2022 - 12:07:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17251
Registrován: 3-2007
Tak ten problém samozřejmě není u fipkařů na fipku, ale u režistů, co jezděj nad ty fipky a tak se jim nějaká přeshraniční "civilní" nabídka nevyplatí a mezinárodní jízdné jim připadá na ten 1 km (2,5..drahé).
To je stále opakované a zde nanášené téma panem Zikmundem - jeho letitou tužbou je, aby režijka platila až do první stanice v zahraničí a vnitrotarif ČD taky.

Já se tedy přiznám, že mi připadá systém, kdy se někde koupí Labe-Elbe, někde Egronet, jinde se k síťovce ČD nebo režijce dá dokoupit za 1E příplatek (funguje to pořád takto do Furthu?), že zrovna tam Bayern Ticket neplatí pro změnu FIW - česká státní hranice (i když to málokdo z čety hrotí), jinde zas jiná nabídka (krajová - dřív to bylo DB-něco) jako docela dobrej bordel.

Nicméně to (těžko se to změní) je i podle mého názoru vážně věc poměrně marginální - přes tu hranici jezdí jednotky kusů (mimo Děčína a v určitých obdobích Chebu) a těch pár obsedantních cestovatelů (šotoušů a režistů, z nichž takhle jezdí zase jednotky kusů, do sta lidí v republice) za to snad ani nestojí..a ti si to najdou.

A že by dát padesát nebo stovku (jednu - dvě plzně) za pár km přes hranici bylo taaak hrozné a že byste na to páni režisté neměli?

No a ti největší kolenovrté budou běhat podél kolejí i po třiceti letech pěšky - i z Břeclavi do Hohenau, žejo, pane Zikmunde?

Kolenovrtství je především stav duše.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Sobota, 01. ledna 2022 - 14:11:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8831
Registrován: 12-2011
Na přechodu Lichkov - Miedzylesie žádný tarifní bod gr. v praxi neexistuje, zde se jede jen na tarif KD, což je v pořádku.

Já jsem na Bayern ticket jel i přes hranice. V případě Domažlic jsem měl předkoupenou jízdenku z bodu gr, v případě vlaku Marktrewitz jsem na něho dojel až do Chebu, protože průvodčí nepřišel a já si u něj nedokoupil lístek ze Schirdingu do Chebu, jak jsem měl v plánu.

No a ti největší kolenovrté budou běhat podél kolejí i po třiceti letech pěšky - i z Břeclavi do Hohenau, žejo, pane Zikmunde?

To se opravdu stalo?
Miroslav_ Zikmund
Sobota, 01. ledna 2022 - 20:49:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1096
Registrován: 2-2016
Mladějov : zřejmě jste to s oslavou příchodu nového roku poněkud přehnal ... co melete opakovaně o tom, že mojí touhou je platnost režijky do první stanice v zahraničí ? Je to jen o tom, aby platilo "vnitrojízdné" toho, kdo jezdí. Když to jde na přechodech v západoevropském zahraničí, tak proč to nemůže jít na postsocialistických českých přechodech a vymýšlí se "(ne)výhodné" přeshraniční jízdenky ...
Co bych podle patologických představ měl v první zahraniční stanici hledat za štěstí ?

intelpetr : taky následek přílišné konzumace ? Když tak Boří Les - přechod Poštorná / Reinthal - Bernhardstahl za účelem získání hraničního razítka CZ / AT do sbírky, v opačném směru pak průzkum tehdejšího hraničního přechodu na Pohansku - kolem baráku bývalé rakouské celnice, který je vidět z vlaku ... očum bývalé hlásky Pohansko a objektu pohraniční roty ...
Současně "průzkum" bojem pro případ, že by ujel poslední vlak z Vídně do tuzemska a následným vlakem se dalo dojet jen Bernhardsthalu a pak to dojít do BV "zu fuss" ... na první vlak. Otázka tak tří hodin ... v současnosti je to passé ...
Chápu, že pro mnohé je nepředstavitelná noční bojovka Bernhardsthal - Břeclav neosvětleným lesem ...
Obdobně lze Summerau - Horní Dvořiště přes (Deutsch) Hörschlag ...[crazy] (23.47 - 4.35 / 5.28)
Sobota, 01. ledna 2022 - 22:49:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 510
Registrován: 8-2017
Miroslav_ Zikmund:
"a vymýšlí se "(ne)výhodné" přeshraniční jízdenky ... "
To na co se snazim upozornit je, ze pro drtivou vetsinu cestujicich jsou tyto jizdenky opravdu vyhodne.
Muj priklad z dneska, Pardubice-Frankfurt za 690 Kc, za to bych stezi poridil Norimberk-Frankfurt na bahn.de. Usek Pardubice-Cheb stoji 589 Kc. To same pres Decin na Berlin, na Slovensko, do Vidne atd. To, ze na nekolika regio prechodech na zapad stoji "preskok" hranice 4-5 Euro mne fak neprijde jako nejaky kulervouci problem a holt pujdou kolenovrti pesky nebo jako Vlcek na kole.
Sobota, 01. ledna 2022 - 22:54:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3016
Registrován: 5-2008
MZ: Pohansko nebyla "hláska" , ale stanoviště s krycími návěstidly , které kryry výkolejky na traťových kolejích . Vlaky do (z)Rakouska , os.vlaky tam zastavily pro nástup ( výstup ) "kontrolních hlídek PS" , které doprovázely os.vlaky z (do ) Břeclavi,nákl. vlaky zastavovaly z důvodu kontroly PS .
Objekt PS byl tzv. "Piket", který sloužil PS . Přechod patřil úseku 25 pohraniční roty "Znojemské " brigády, samotná pohraniční rota byla v Poštorné.
Don Parmezano
Neděle, 02. ledna 2022 - 08:36:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2802
Registrován: 6-2019
To se opravdu stalo?
Pěšky jsem běžně chodíval z Potůčků do Johannu a zpátky když nebyl zrovna přípoj, Tešín - Cieszyn, jednou Lubawka - Královec, Zawidow - Černousy... Všude kde to časově dávalo smysl.
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Neděle, 02. ledna 2022 - 10:07:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1012
Registrován: 12-2007
Miroslav_ Zikmund:
"a vymýšlí se "(ne)výhodné" přeshraniční jízdenky ... "
Pokud si pamatuji, tak v případě Rakouska jednání proběhla ať už to bylo vzájemné uznávání vnitrtarifu ČV/Gmünd, levnější jízdenky EURegio, protože i ty jsou poměrně dost drahé nebo krajská+Rakousko, ale oni jsou prostě neústupní a když na všechno řeknou ne, tak máme prostě smůlu a mají na to v plné právo. Naopak Němci nám vycházejí velmi vstříc, nabídek je spousta a s přihlédnutím k jejich cenové politice jsou pro nás velmi výhodné. Např. z Děčína do Schöny o 4 Kč dražší než do Žlebu, Bad Schandau sice poskočí o 32 Kč, ale pořád je to dle tarifu VVO méně než dětské jízdné (1,70€) pro místní . Chebsko sem nezkoumal, ale mám za to, že je to obdobné. Problém pro (polo)režisty je ten, že to musí potupně zaplatit až z/do Děčína a nejde odečíst ten úsek po Gr. [andel]
intelpetr:
"Na přechodu Lichkov - Miedzylesie žádný tarifní bod gr. v praxi neexistuje, zde se jede jen na tarif KD, což je v pořádku. "
Taky je jen škoda, že KD ani LE neumí prodat Wrocław už z ÚnO a je potřeba to rozlomit a IREDO z Pardubic do Lichkova či odjinud zase není bez BČK přestupní. [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Cisalpino.)
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Radekedar
Neděle, 02. ledna 2022 - 10:27:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2566
Registrován: 6-2008
Cisalpino:
"IREDO z Pardubic do Lichkova či odjinud zase není bez BČK přestupní."
Dovolím si Vás opravit. IREDO je přestupní v rámci tzv. dopravců s novým odbavovacím zařízením, což jsou zjednodušeně řečeno všichni dopravci kromě autobusů v Pardubickém kraji. Tedy z Pardubic do Lichkova lze jet vlakem na IREDO bez nutnosti BČK.
Neděle, 02. ledna 2022 - 12:23:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8833
Registrován: 12-2011
Ahmad_Šáh_Masúd:
"To se opravdu stalo?
Pěšky jsem běžně chodíval z Potůčků do Johannu a zpátky když nebyl zrovna přípoj, Tešín - Cieszyn, jednou Lubawka - Královec, Zawidow - Černousy... Všude kde to časově dávalo smysl."

Já mezi lety 2012 - 2014 chodil na vlak do Chalupek. Jenže to jsou případy, kdy se přes hranici nedalo jinak dostat. Mladějov to popisoval tak, že MZ šel pěšky do Hohennau kvůli tomu, aby nemusel platit přeshraniční jízdné. Ale jelikož to byla turistická procházka po krásách naší ochrany před imperialisty, budiž to pochopeno. [proud]
Neděle, 02. ledna 2022 - 13:10:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1904
Registrován: 2-2010
ad Ahmád: Ten Zawidów přecházení mě zaujal, to jste tam mířil na nějaký spoj nebo z důvodu vyfocení nějakého nákladu. Páč osobní doprava do Zawidova bude asi hodně dlouho mimo provoz.
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Neděle, 02. ledna 2022 - 14:09:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2806
Registrován: 6-2019
Jo, přijel jsem tam párou z ČR a zpátky šel pěšky. A pár let před tím tam zaúvraťoval v osobáku PKP do Bogatynii.
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Neděle, 02. ledna 2022 - 14:16:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 588
Registrován: 12-2020
Já jel v prosinci 1999 vlakem ráno z Liberce do Frýdlantu, pak busem na do Kunratic. Dále pěšky za šílené ledovky přes čáru do Bogatynie. Odtud jel 8:15 vlak přes Zawidów do Mikulové. Pak pěšky zpět přes Zawidów, přechod Habartice. Okolo 15 té hodiny vlakem z Černous zpět, večer v Praze.
Přes Jakuszyce jsem takhle šel několikrát do Poreby pěšky. Pak vlakem do Polska dále. Jednou i z Otovic do Scinawky Sr. dále do Klodzka a Slezkých Strání.
Jednou jsme taky byli s kámošem v České Lípě. Večer jsme dali pár piv a chtěli shánět nocleh. Všude bylo plno, jinak jen drahé hotely. Tak jsme v 22 hod vyrazili pěšky do Prahy. Bez baterek, bez mobilů, bez map. Většinově po silnici , část po kolejích, přes Kokořínsko po značkách. Třeba východ slunce kolem 4 hodiny ráno u Housky či měsíc nad siluetou Bezdězu si pamatuju dodnes. Od Lhotky u M. bylo šílené vedro, bylo to v červnu. Od Neratovic do Prahy jsme museli jít z větší části po silnici, to už moc příjemné nebylo. Vzpomínám, že v Nerátkách jsme zvažovali to ukončit, ale pak jsme si dali teplé jídlo a v pohodě to došli. Bylo to 80 km, trvalo nám to 22 hodin a na smyčce tramvaje v Ďáblicích jsme na rozloučenou dali každý 100 dřepů.
Neděle, 02. ledna 2022 - 17:38:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9720
Registrován: 9-2004
J.M. - to teda klobouk dolů..[ok].
Úterý, 04. ledna 2022 - 04:52:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2531
Registrován: 7-2008
J.M. Od Byšic dál do Prahy to bylo z velké části přes pole, tam nic moc není. To samotné okolí Lípy asi vypadalo jinak, než dnes, tuším, že tehdy se na jih nedalo jinak, než po hlavní přes Zahrádky...
Úterý, 04. ledna 2022 - 09:59:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 609
Registrován: 12-2020
Po hlavní silnici jsme určitě nešli, ale přes Okřešice, Jestřebí, Doksy na nádraží do Oken, pak po vedlejších do Kruhu a na Housku dál po červené do Lhotky, pak po zelené do Měln. Vrutice pak po cestách do Tuhaně, Neratovic, polními cestami do Zlonína a pěšinkou podél trati do Měšic a po bývalé vlečce do Líbeznic a nakonec už přímo po hlavní do Ďáblic tam nebylo vyhnutí.
Österreich
Sobota, 08. ledna 2022 - 19:46:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 5-2018
PKP Intercity ruší od 13.1. bilety weekendowe. Nahrazeny budou jízdenku Multiprzejazd - síťovou jízdenkou platnou od úterý 0.00 do čtvrtka 15.00. Cena v 2.třídě 119 PLN, v první 159 PLN. Jinak podmínky použití stejné jako doposud.
Vechtr
Sobota, 08. ledna 2022 - 19:47:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 275
Registrován: 12-2015
Po dlouhé době jsem se vypravil vlakem do Polska a při návratu mě v Lichkově překvapilo asi pět celníků, kteří mě řádně profilcovali. Prohrabali mi batoh, i pouzdro na brýle mě nechali otevřít, fotili si občanku. Vzhledem k tomu, že na polské straně se celá cesta obešla bez sebemenšího náznaku nějaké kontroly, mě to dost znechutilo. Spolucestující ve vlaku z Ústí n. O. mě ale poučil, že to tam je běžné, že hledají pašeráky léků, ze kterých se u nás vyrábějí drogy. Prý tito lidi jezdí většinou vlakem. Fakt jsou tyhle kontroly v době schengenu normální?

Mimochodem ve vlaku z Lichkova přes hranici a zpět jsem byl pokaždé jediný cestující.
Něcestujtě s papagájom, ujo Porubjak. Celú cestu čosi tára, cestujúcich sprosto ohovára.
Paul2no
Sobota, 08. ledna 2022 - 20:02:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2592
Registrován: 11-2009
Vechtr: a zajímal je i příjezdový formulář?
Vechtr
Sobota, 08. ledna 2022 - 21:22:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 276
Registrován: 12-2015
Zajímal je evidentně jen obsah batohu. Když si to tak zpětně vybavuju, tak polská průvodčí (resp. prodavačka jízdenek) po zjištění, že v Miedzilesiu nevysedám, viditelně znervózněla. S druhým průvodčím u soupravy něco řešili a pak jsme se teprve rozjeli. V tu chvíli mě nenapadlo nic lepšího, než že doufali, že do toho Lichkova nebudou muset jet a zabalí to v Miedzilesiu.

Jestli to má sloužit k potírání feťáctví v českých zemích, tak je to asi dobře, ale je smutné, že přítomnost cestujícího v přeshraničním vlaku je dnes natolik kuriosní, že vede ke zburcování bezpečnostních složek na mezinárodní úrovni.
Něcestujtě s papagájom, ujo Porubjak. Celú cestu čosi tára, cestujúcich sprosto ohovára.
Sobota, 08. ledna 2022 - 21:40:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 661
Registrován: 12-2020
Je to smutné, ale koresponduje to s dobou. Dokud budou feťáci a distributoři takovejch sajrajtů, tak občas bude muset i slušný člověk snést prohlídku. I když kolik toho chytnou? 5 nebo 10%?
Sobota, 08. ledna 2022 - 21:59:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4217
Registrován: 6-2007
Když ještě jezdily klasiky přes čáru, tak se mi několikrát stávalo že se polský průvodčí už celou cestu divně díval a v Lichkově následoval prodloužený pobyt a prohlídka celniky včetně rozbalování zpocených ponožek a vytahování všeho z kapes i u brašny s foťákem.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Sobota, 08. ledna 2022 - 22:13:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14413
Registrován: 5-2004
jo, taky mne tam sacovali kdysi, v desti na perone. Od ty doby pres lichkov nejezdim, enderacky v zitave mne kdysi stacily. Jinde jsem to nezazil.
Vechtr
Sobota, 08. ledna 2022 - 22:13:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 277
Registrován: 12-2015
Tak tos mě uklidnil. Já sice nejsem příliš krásný člověk, ale jako vařič snad přece jen nevypadám. Ale ta průvodčí vypadala fakt rozhozeně. Asi už mají nějaké zkušenosti.

Jinak co se týče krátkých cest do Polska, tak v zemi platí povinná karanténa po příjezdu nahraditelná potvrzením o očkování/prodělání/PCR. Dle zpráv z antivaxerských skupin na fejsu to však nikdo systematicky nekontroluje a lidi vesele jezdí na nákupy, lyže a do termálů. Po návratu není potřeba vyplňovat příjezdový formulář, pokud cesta nebyla delší než 24 hodin. Doslova: DALŠÍ VÝJIMKY Z TESTŮ A PŘÍJEZDOVÉHO FORMULÁŘE PRO: b) osoby, které jsou oprávněny vstoupit na území České republiky, které iii) cestují pozemní cestou přímo do nebo přímo ze sousedních zemí na dobu nepřesahující 24 hodin; v případě cesty hromadným dopravním prostředkem přímo do nebo přímo ze sousedních zemí na dobu nepřesahující 24 hodin platí pouze povinnost disponovat před cestou výsledkem testu, kterým může být i výsledek RAT testu

Já jsem s sebou dnes kromě potvrzení ofoceného v mobilu nic neměl, cílem dnešního výletu bylo experimentálně ověřit, zda se dá vyjet za hranice pro oběd a pár lahváčů do batohu jako před koronáčem, bez toho, aby člověk řešil nějaké testy a formuláře. To se povedlo, jen ten filcunk trochu zkazil celkový dojem. Společenskou nebezpečnost mého výletu považuju za minimální, takže případná porušení platných nařízení milostivě odpusťte.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vechtr.)
Něcestujtě s papagájom, ujo Porubjak. Celú cestu čosi tára, cestujúcich sprosto ohovára.
Sobota, 08. ledna 2022 - 22:44:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8841
Registrován: 12-2011
Já se divím, že se ten Lichkov pořád tak drží. Pro cestování je to fakt zoufale pomalé. Možná až začne jezdit dálková doprava, tak tento přechod bude mít zase nějaký smysl.
Neděle, 09. ledna 2022 - 14:13:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8842
Registrován: 12-2011
Pokud je obecně na Dráze některá tarifní nabídka u cestujících oblíbená, jednoznačně dochází k jejímu zneužívání. Proto PKP IC ruší Bilet weekendowy.

https://businessinsider.com.pl/biznes/cios-w-amatorow-weekendowyc h-podrozy-pkp-intercity-likwiduje-bilet-weekendowy/etwn01f
Neděle, 09. ledna 2022 - 14:57:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14420
Registrován: 5-2004
Svým způsobem to má logiku. Uprostřed týdne je nejspíš podstatně menší využití vlaků.
Neděle, 09. ledna 2022 - 15:13:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2831
Registrován: 6-2019
A ten víkendovej byl velmi levnej, za šest stovek dva dny jedničkou po celým Polsku, to bylo hodně levný.
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Neděle, 09. ledna 2022 - 17:42:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4203
Registrován: 5-2002
Ono je fakt, že poskytovat sley v neděli večer, kdy je pička, je trochu nesmysl.

K těm kontrolám: tak je vidět, proč v Lichkově nemůžou být z Polska ostré přípoje do ČR. Protože než by vás prošacovali, tak by ten přípoj ujel a mohli byste v lepším případě čekat dvě hodiny na další vlak, v horším si pak volat taxíka nebo platit ubytování, pokud tam někde je.
Celní správa tyto praomoci má, a nejen na hranicích, ale v podstatě na celém území ČR. Stejně, jako mohou být i ve vnitrozemí Německa ostré kontroly jejich orgánů.

Samozřejmě, je to taková logika silových orgánů "tady jezdí málo lidí, tak budeme šacovat všechny".
Neděle, 09. ledna 2022 - 19:59:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14424
Registrován: 5-2004
No a proto když tam jedu tak přes Kudowu kde ti prudilové nikdy nebyli.
Úterý, 18. ledna 2022 - 17:01:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 729
Registrován: 12-2020
Já teda moderní vlaky moc nemusím, ale tohle se mi docela líbilo. Wisla-Glebce před 10 lety.
Bugear
Sobota, 22. ledna 2022 - 18:51:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3931
Registrován: 8-2005
@Nocni_spoje: No a pak jsou země jako ta, o které je tato diskuze, kde se dá mezinárodní sparpreis koupit akorát na kase a dopravce na druhé straně hranice ho taky samostatně neprodá. (Stav před třemi lety, kdy jsem to řešil naposled.)

Šacování celníky jsem pár let zpátky zažil taky, v ÚnO po příjezdu z Lichkova.
Online výpočet kontrolní číslice
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Pondělí, 24. ledna 2022 - 13:33:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 499
Registrován: 8-2010


herkules2016l
Čtvrtek, 27. ledna 2022 - 11:50:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 177
Registrován: 7-2020
@Vojtag: Czy masz jakieś konkretne informacje na temat, że Orion Kolej chce sprzedać wszystkie swoje posiadane ST43 do Rumunii? A jeżeli byłoby to jak wyglądałby transport?
Čtvrtek, 27. ledna 2022 - 16:45:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4229
Registrován: 6-2007
Nie wiem czy ida na sprzedaz, czy na naprawe, tylko wiem ze maja zostac transportowane z PL przez Czechy i Slowacje.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Úterý, 01. února 2022 - 18:53:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 178
Registrován: 7-2020
@Vojtag: Rozumiem. Pewnie będziesz się starać sfotografować ich transport, gdyż na pewno nie jedna z osób będzie nim zainteresowana.

Tak zresztą to chyba będzie druga sytuacja w której lokomotywy ST43 ex-PKP trafiają poza granicę. Pamiętam, że chyba jakiś jeden Rumun pod koniec lat 90-tych został sprzedany jakieś prywatnej firmie z Włoch, ale nie pamiętam szczegółów, czy poza nim jakieś maszyny z PKP trafiły z powrotem do Rumunii lub jakiś innych krajów?
Pátek, 04. února 2022 - 19:05:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 265
Registrován: 7-2008
Něco pro projížděče

https://www.turkol.pl/index.php?option=com_content&view=article&i d=427

(Příspěvek byl editován uživatelem Boro.)
Neděle, 06. února 2022 - 02:37:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2539
Registrován: 7-2008
Petr_vlček:
"jo, taky mne tam sacovali kdysi, v desti na perone. Od ty doby pres lichkov nejezdim, enderacky v zitave mne kdysi stacily. Jinde jsem to nezazil."

Já to nezažil nikdy a to jsem tam jel několikrát. Mj. počítám, že jsem tam jel vícekrát ve směru do Polska, z Polska jednou na Blablacar a jednou přes Bohumín.

U mně možná hraje roli to, že mi je 37, nosím křížek, silné brýle a mluvím polsky, tedy kombinace, která úplně na nákupčího léků nesedí. To platí zejména v případě, že ty tipy jim dávají přímo polští průvodčí.

No a ještě jedna věc, Pardubický kraj je podobnými kontrolami vyhlášený i ve vnitrostátních vlacích. Nikde jinde se to neděje v takové míře, že šacují lidi, kteří fakticky nic nemají.

Vechtr: Já když jsem jel, jelo vždy více lidí (3 až 12, řekněme). A nikdo mne nešacoval nikdy. Zažil jsem, že tam zevlovali celníci, když jsem jel do Polska a na cestě zpátky už tam nebyli.

J.M.: Tihle lidé nejezdí do Polska jednou za rok, musí to dělat častěji (záleží na tom, zda je to přímo živí, pak musí jezdit často, ale přechody střídají). Takže dříve či později je chytí. Ale tím, že vezou několik krabiček Nurofenu, či z čeho to vaří, se jen dostanou do hledáčku, samo o sobě to snad není trestné. No a k té cestě, z Líbeznic do Březiněvsi to jde projít mimo hlavní, ale dál fakt není jiná cesta. Celkově bych to fakt nešel, maximálně někam ke Mšenu.
Mladějov
Pondělí, 07. února 2022 - 10:51:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17507
Registrován: 3-2007
>Ale tím, že vezou několik krabiček Nurofenu

No já tohle moc nechápu: Když si "vařič" nebo "kurýr" vezme auto, tak do pitomé rezervy (nebo kamkoli jinam) dá Nurofenu tolik, že by musel vlakem jet stokrát - a je to akorát přestupek, když mu na to nějakou shodou náhod přijdou.
O nějakém schování mezi nábytek či jiné zboží v dodávce ala Ford Tranzit nemluvě.

Jako mi spíš připadá, že si na Lichkově polské orgány akorát na něco hrají - minimálně na prokazování své nepostradatelnosti tamtéž.

Že šacujou PV, se ovšem nedivím [biggrin].
Mne tam nešacovali nikdy - ovšem jel jsem tam a zpátky pouze dvakrát.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pondělí, 07. února 2022 - 21:14:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 813
Registrován: 12-2020
Dolnoslezské vojvodství převzalo před 3 dny trať do Karpacze. Vypsáno je výběrové řízení na rekonstrukci prvního úseku Jel. Góra - Myslakowice, na který je již zajištěno financování. V další etapě by měly být obnoveny úseky Myslakowice - Karpacz a Myslakowice - Kowary Górne. Že bychom se přece jen svezli zase vlakem pod Sněžku?
Úterý, 08. února 2022 - 18:42:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2926
Registrován: 6-2019
Zaniklé tramvajové tratě v centru Bydgoszczi, v předvánočním čase. Nejhezčí partie jsou přímo na Rynku a kolem něj.Kdo navštívil toto velkoměsto v devadesátých letech, tak už ho nepozná. Například z původní jednokolejky od nádraží do centra nezbylo vůbec nic a trať je obnovená po velké dvoukolejné přeložce úplně mimo starou trasu.
Celá zaniklá síť tramvajových linek se dá projít zhruba za 3 hodiny.
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Čtvrtek, 10. února 2022 - 09:21:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 842
Registrován: 1-2004
Pokud se v Polsku očekává k 12/3 oficiální možná změna JŘ a tudíž jízdenky v e-shopu zatím nejsou k mání, kdy asi (od kdy) budou v e-shopu uvolněny do prodeje?
Díky za zkušenost, abych to nemusel klikat každý den...
Čtvrtek, 10. února 2022 - 11:10:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4230
Registrován: 5-2002
si na Lichkově polské orgány akorát na něco hrají To dělají české orgány.
Čtvrtek, 10. února 2022 - 16:30:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1930
Registrován: 11-2005
AŠM: a kudy prosím vedla ta TT od nádraží do centra kdysi? Ulicí Dworcowou? Mě se nejvíc líbila trať přes smyčku Babia Wieś, ale ta byla zrovna na podzim v dost dlouhodobé výluce, pár úseků rekonstruovaných, některé zdevastované, a na jednom konci rozdíl skoro dva metry v niveletě. Že by už bylo hotovo? [coze] Jednokolejka zůstala jen na Wilczak. Konstalů i při sobotě jezdilo dost.

Canfranc: no, zkušenosti jsou různé. Třeba když jsem jel první den platnosti po této malé změně GVD jednou osobákem, tak nebylo den předem jasné, kdy pojede, protože se jeho časová poloha lišila v údajích dopravce, v údajích infra (PLK) a v mezinárodním Hafasu (tři různé časy odjezdu). Ani si nepamatuju už, který byl správný. Nicméně, zkusil bych tipnout předprodej jeden měsíc. Jedná se Ti o PKPIC, nebo nějaký jiný dopravce? Pokud Intercity, tak jeho e-shop je zrovna dost sdílný stran předprodeje, viz screen:


Vær oppmerksom på avstanden mellom tog og plattform.
Čtvrtek, 10. února 2022 - 22:58:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 843
Registrován: 1-2004
Libcha: Ok, dík. PKP IC na můj vlak píší měsíc předem. Na stránkách jiných prodejců další údaje neměli...
Pátek, 11. února 2022 - 15:30:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2939
Registrován: 6-2019
LP: Ano, dworcowou. Dnes má nový povrch i většina domů je opravených.
Jižně od ní stála elektrárna s tramvajovým napojením:
elna
ale je to tam celé pozměněné. Dnešní elektrárníci tam mají honosné budovy, zčásti původní, ale moc přístupné veřejnosti to není.
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Pondělí, 28. února 2022 - 00:52:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8986
Registrován: 12-2011
Zajímavost z PKP: Jeden z evakuačních vlaků ze Lvova pojede po LHS až do stanice Olkusz. Jeden širokorozchodný vlak pak přijede do Zamośće.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
Pondělí, 28. února 2022 - 19:25:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 266
Registrován: 7-2008
Tak to je celkem jobovka [jidlo]

https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/ekspresowa-decyzja-plk-napra wiaja-linie-zagorz--kroscienko-by-pomoc-uchodzcom--106927.html
Pondělí, 28. února 2022 - 20:29:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 852
Registrován: 1-2004
Tož lepší směr by byl na SZ z Chyrowa na Przemyšl [jidlo]
Úterý, 01. března 2022 - 13:14:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2960
Registrován: 6-2019
IP: I Chełm se rozjezdil. Dneska pražské křídlo Chopina zaplněné uprchlíky, všechno v klidu, v každém voze zůstala průchozí ulička. Asi o půl hodiny před ním projel od Přemyšle evakuační speciál (polské HV + české vozy), zajímavé bylo, že nejspíš v každé významnější stanici na jeho průjezd dohlížela SOK.
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Úterý, 01. března 2022 - 17:12:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8990
Registrován: 12-2011
Polregio chtělo zítra stávkovat. [crazy] Vzhledem k válce na Ukrajině se však stávka odsouvá na neurčito.
Středa, 02. března 2022 - 18:34:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8992
Registrován: 12-2011
SKPL začne vozit evakuační vlaky z Krościenka do Sanoku. Trať byla na polské straně poměrně rychle dána do provozního stavu.
Čtvrtek, 03. března 2022 - 09:18:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 11-2005
...snad by na to dokonce měli poprvé nasadit ex-nizozemské DM'90.
Vær oppmerksom på avstanden mellom tog og plattform.
Saul_Goodman
Čtvrtek, 03. března 2022 - 16:30:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 912
Registrován: 11-2019
Ahmad_Šáh_Masúd:
"zajímavé bylo, že nejspíš v každé významnější stanici na jeho průjezd dohlížela SOK."
Jj SOK… Zcela samostatná ozbrojená složka, nic moc placení, ale bez větší kontroly, ideální práce pro různé psychopaty [wink] Jako každé správné polské uniformy (a že takových dalších složek je v Polsku hodně) se musí neustále předvádět a snažit se aktivně prokazovat svojí důležitost…
Čtvrtek, 03. března 2022 - 18:51:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1945
Registrován: 11-2005
Ačkoli se SG často nesouhlasím, tohle platí do puntíku. Straż Ochrony Kolei je v principu bezpečnostní agentura, i její příslušníci jsou zhusta takoví ti nadprůměrně inteligentní lidoopi, jaké by u takové složky jeden čekal; nicméně má a mají zákonem dané velké pravomoci srovnatelné s řádnou policií, jsa plnohodnotnou silovou složkou státu. Takže si na ně při cestování po Polsku dávejte majzla.
Vær oppmerksom på avstanden mellom tog og plattform.
Čtvrtek, 03. března 2022 - 19:15:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4265
Registrován: 6-2007
Já si o SOK taky myslel ledacos, ale od doby co mi pomáhali na Boží hod v Siemianowicach Śląskich zavřít vozy s vysypaným koksem a hlídali mi vlak, než jsem si zajistil zbytek vozů a zapl do brzdy vozy co mi zloději vypnuli, tak je mám celkem v úctě.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Čtvrtek, 03. března 2022 - 21:34:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1036
Registrován: 7-2017
K těm nouzově aktivovaným polsko-ukrajinským přechodům: je průjezdný železniční řechod Hrebenne PL / Rava Russka UA ?