Diskuse » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 16. 2. 2022 « předcházející | další »

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 16. 2. 2022

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
D.S.
Neděle, 23. ledna 2022 - 09:05:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 408
Registrován: 12-2017
Úpa: Líbí se mi třeba na TANK ONO zabalený řízek na plátku chleba a s nakládaným okurkem [jidlo]. No a pak už jen čtečku na občanské průkazy, aby to umělo vydávat i pivo. Takových pivomatů je všude po republice dost, tak nevím, proč by to nešlo zakomponovat do vlaku na výdej plešek.

Ano, pivo je velká slabina toho automatu a k cestování vlakem pivo prostě patří. Myslím, že hlavní problém bude v legislativě, kde byl prodej alkoholu v automatech zakázán v rámci protikuřáckého zákona, takže i se čtečkou by to nebylo korektní.
Nicméně buďme rádi i tak, třeba v Polsku je konzumace ve vlaku zakázaná úplně a už jsem byl průvodčí pokárán za načnuté pivo s hrozbou pokuty tuším dokonce 500PLN.
Neděle, 23. ledna 2022 - 09:14:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15883
Registrován: 12-2007
A je jedno kdy, začnou prázdniny a študáky vystřídají v IP desítky cyklistů z/do Moravského prasu, na Macechu atp.
Avšak jen v počtu shodujícím se počtu háků, bo povinná rezervace míst pro jízdní kolo.
Přičemž počet příslušných háků v celém IP není úplně nejvyšší.

Bagety, které plavou v pochybné majonéze, složení je na list A3 a mají trvanlivost 3 roky z bezpečnostních důvodů nežeru.
Trvanlivost v řádu týdnů (což se i mně jeví podivné) mají (ze sortimentu prodávaného "u železnice") snad jen bagety značky Deli.
Zato bagety značky Hamé či Crocodille mají trvanlivost jen několik dnů.

V automatech na nádražích jsou k vidění i jiné druhý než značky Deli, i když pravda, tam zase je nějaké to úskalí v šířce příslušného zásobníku v automatu vs. v obvyklé délce příslušného typu baget (některé typy byly za tímto účelem vyráběny i v kratší podobě).

Líbí se mi třeba na TANK ONO zabalený řízek na plátku chleba a s nakládaným okurkem
Tohle jsem viděl (ba si i párkrát koupil) přinejmenším občas i v přinejmenším některých Pontech.

Teoreticky by neměl být problém toto prodávat i v automatech ve vlacích (zrovna chléb by se do příslušné přihrádky bez problémů vešel).

Jinak, nad rámec zmíněného vypíchnu taky systém např. z linky Zittau - Cottbus, kde občerstvení (včetně sendvičů atd.) je prodáváno přímo průvodčím, nicméně toto se z logiky věci hodí spíše do kratších, resp. méně (co do absolutního počtu cestujících) vytížených souprav/linek.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Neděle, 23. ledna 2022 - 12:27:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4790
Registrován: 5-2004
Mladějov:
"Když vy, pánové, někteří (EDIT - nemyslím Orkyho)na všechny tyhle služby navíc koukáte optikou toho turisty na výletě, co si najde spoje, zabalí svačiny a pití, obšlápne si, co potřebuje a plánuje, takže nemusí být dvě hodiny ve zpátečním vlaku hlady.

Lidé s trochu náročnějším pracovním programem, než 8,5 hodiny od-do na jednom fleku, to občerstvení občas přivítají (stejně jako ho má pro tyhle lidi každá benzinová pumpa 24 hodin denně a taky tam nikdo neprudí o tom, že to "není povinné"). "
Přesně. Vžyť se ta diskuse rozjela pod stesky, zda se do vlaků R19+R9 vrátí cestující, pro které je dnes skrz výluková omezení nepoužitelný. Osobně bych řekl, že se klidně vrátí, pokud vlak využije svých výhod, třeba že se v něm člověk během jízdy relativně použitelně nasnídá/naobědvá/navečeří, aniž by člověk kvůli tomu musel obětovat 10-20 min z času před cestou skokem do obchodu (který notabene před 6. ranní nebo po 21. večer nemusí být otevřený).

Ze stejného soudku je připojení na internet plus místo schopné práce na noťasu, nebo třeba rozsah provozu a interval. Ano, nemusí to být, ale pokud to vlak nenabídne, jakou výhodu bude mít oproti tomu autu, pokud se čas vevnitř nedá využít k něčemu, co by se cestujícím hodilo, případně pokud vlak nejede tehdy, když potřebují?

Hajnej:
"To je fyzikální vlastnost sendvičů a baget, že se nedají prodávat jinak, než z vozíku...?"
Osobně bych čekal, že to bude fyzikální vlastnost těch konkrétních automatů, případně jejich zástavby do pantera.
Neděle, 23. ledna 2022 - 12:48:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16414
Registrován: 10-2004
David_jaša: Ale já mám dojem, že v nějaké dostupnosti občerstvení na palubě vlaků dálkové dopravy panuje celkem většinově shoda. To, na čem se tady neshodneme, je metoda dostupnosti toho občerstvení. Teď tu proběhl názor, že se má nízkopodlažní prostorný nástup obětovat tomu, aby cestující měl možnost dostat bagetu pod rypák místo toho, aby si došel pár kroků do automatu. Dokonce cítím, že tu jsou tací, kteří by i na rychlících, kde dominuje doprava na střední vzdálenost, chtěli mít provozně drahý restaurační vagón.
Neděle, 23. ledna 2022 - 13:10:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1409
Registrován: 7-2017
Ono staci, ze bude vysoka frekvencia cestujucich a clovek sa k automatu nedostane rovnako ako sa nikam nedostane vozik a vidno to aj v pendoline, staci akcnejsia skupinka v 1.triede a solidnejsia obsadenost v druhej a na objednavku mozete v 2 zabudnut.
Najvacsi problem dostupnosti je doplnanie tovaru, ak nebude priebezne, tak casom sa vsetko vypreda a ludia budu mat smolika.
Alkohol by som urcite nepredaval, mam viacero skusenosti s alkoholom vo vlaku a nie je nic horsie, ludia sa nacengaju, potom sa to rozlieva po podlahe a smrdi to cez pol vlaku. [angry]
mot
Neděle, 23. ledna 2022 - 13:28:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3568
Registrován: 7-2017
Na Hradec jezdili s vozíčkem, v pátky nebo ve špičkách jsem jim tedy nezáviděl. V BDčku měli vyhrazené kupé, jak po jejich vyřazení nevím.
Kolegova známá jezdila s vozíkem a prý to bylo docela o hubu. Nebezpečí hrozilo, když ho táhla. Byli totiž jedinci, co si zboží sami "odebírali", pochopitelně bez placení. No a ten vozík tlačit taky nebylo žádné terno.
Neděle, 23. ledna 2022 - 15:55:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2462
Registrován: 1-2013
mot: Kolegova známá jezdila s vozíkem a prý to bylo docela o hubu. \
Kdysi jsem se dal náhodně do rozhovoru s člověkem, který s tím občerstvovacím vozíkem jezdil. Potíže nebyly ani tak velké jako naložit vozík do vlaku, vyložit vozík z vlaku, ale jízda přes přechodové můstky z vozu do vozu a hlídání zboží před jedinci, kteří si odebírali zboží sami ve chvíli, kdy zaléval kafe nebo kasíroval.
D.S.
Neděle, 23. ledna 2022 - 16:24:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 409
Registrován: 12-2017
Velky_sef: Alkohol by som urcite nepredaval, mam viacero skusenosti s alkoholom vo vlaku a nie je nic horsie, ludia sa nacengaju, potom sa to rozlieva po podlahe a smrdi to cez pol vlaku. [angry]

Naprosté většině lidí stačí ke spokojenosti si dát jedno pivo, takový člověk rozhodně nemůže negativně působit na ostatní cestující. Když už se chce někdo vyloženě zbombit, tak určitě nebude spoléhat na automat ve vlaku, ale vezme si svojí zásobu tak jako tak.
Pikehead
Neděle, 23. ledna 2022 - 17:39:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7911
Registrován: 3-2007
Jojo, jednou jsem jel s nějakým niemandem, co si koupil rovnou dvoulitrovou petku. Snad mu vydržela aspoň do Tábora...
Neděle, 23. ledna 2022 - 18:07:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1410
Registrován: 7-2017
Dnes uz JLV pouziva skor rudliky ako minibar, ktory sa navyse naklada prazdny a zasoby sa doplnia az vo vlaku. Tie starsie voziky dnes myslim jazdia este v pendolinach, kde nie je taky problem s prechodom ako v beznej suprave.

Ono sa s tym pivom bude aj tak dost triast, ked bude v tom automate. Uplne to mam pred ocami, otvorim plechovku/lahvac a hned pena a je to na podlahe. Ten smrad tam potom ostane nez niekto tu podlahu neutrie, pozdravujem Regiojet a ich koberce.
Ale suhlasim, ze vacsina tychto alkoholickych cestujucich ma svoje vlastne zasoby, z toho dovodu som sa snazil vyhybat valasskym expresom, pretoze v nich bolo nasavanie caste a potom po kupe este lietala flasa, ked vystupili Valasi cestou. V tom najhorsom pripade ju nedopili a rozliala sa po podlahe, to bol panecku smrad.
Neděle, 23. ledna 2022 - 21:40:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4791
Registrován: 5-2004
Orky:
"To, na čem se tady neshodneme, je metoda dostupnosti toho občerstvení. Teď tu proběhl názor, že se má nízkopodlažní prostorný nástup obětovat tomu, aby cestující měl možnost dostat bagetu pod rypák místo toho, aby si došel pár kroků do automatu."
Tak tohle začlo taky u mě, u zkušenosti s R19 v předchozím GVD, kdy jel na většině vlaků panter bez jídla, nicméně na palubě několika vlaků vedených klasikou cosi k dispozici bylo, [happy] následované osobní preferencí, že když jedu (sám...) s kolem v čase jídla, radši budu za vysokou soupravu s možností občerstvení než za pantera bez.

Osobně bych jako nejlepší cestu pro danou trasu a vlaky viděl odstranění případných překážek bránících prodeji chlazených zkazitelných věcí z automatu v panterovi, nicméně to jsem už nenapsal, a následná diskuse byla vskutku zábavná. [wink]
Pondělí, 24. ledna 2022 - 00:15:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 254
Registrován: 2-2018
mot: Teď má vyhrazený oddíl v Bmztku, které nahradilo BDs a je v něm rezervováno několik oddílů pro děti a jeden má průvodčí. Místo pro jízdní kola je v Bdpee.
Pondělí, 24. ledna 2022 - 04:54:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13364
Registrován: 4-2003
D.S.:Naprosté většině lidí stačí ke spokojenosti si dát jedno pivo, takový člověk rozhodně nemůže negativně působit na ostatní cestující. Když už se chce někdo vyloženě zbombit, tak určitě nebude spoléhat na automat ve vlaku, ale vezme si svojí zásobu tak jako tak.

Bude daleko lépe, když alkoholické nápoje se ve vlaku prodávat nebudou. Krom toho mají mnozí lidé tendenci vysosat ne jedno pivo za cestu, ale klidně dvě až tři. To proto, aby jim cesta lépe utíkala.
Pondělí, 24. ledna 2022 - 06:17:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9569
Registrován: 5-2002
ale klidně dvě až tři. To proto, aby jim cesta lépe utíkala. nikoliv utíkala cesta, ale nemuseli mít hadr přes ksicht. Lepší je plechovka, tam průvodčí nevidí že je vypitá. Kamarád používá vypité krabicové mlíčko s brčkem. Akorát to občas zapijí tím pivkem .-)
D.S.
Pondělí, 24. ledna 2022 - 07:59:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 410
Registrován: 12-2017
Bram: Bude daleko lépe, když alkoholické nápoje se ve vlaku prodávat nebudou. Krom toho mají mnozí lidé tendenci vysosat ne jedno pivo za cestu, ale klidně dvě až tři. To proto, aby jim cesta lépe utíkala.

Musíte brát možnost dát si pivo jako benefit u kterého se mnozí rozhodují jestli pojedou vlakem nebo autem. I když dá někdo 2 nebo tři piva, tak tím nijak ostatní cestující neobtěžuje, něco jiného je když si přinese flašku kořalky...
mot
Pondělí, 24. ledna 2022 - 10:28:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3570
Registrován: 7-2017
Netuším, zda by bylo možné jen tak, dodatečně, umístit automat do nástupního či jiného prostoru. Ten kousek váží několik desítek kg, takže jednak z bezpečnostních důvodů, jednak z konstrukčních důvodů. Potřebuje přívod elektřiny a vzhledem k chlazení nějaký prostor pro cirkulaci vzduchu.
Musel by být pevně uchycený, tudíž by to mělo být řešené už z výroby nebo schválenou úpravou.

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Mladějov
Pondělí, 24. ledna 2022 - 10:55:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17384
Registrován: 3-2007
Já jsem v tomto na rozpacích. Jestli dělá někdo ve vlaku problémy s alkoholem, tak jsou to z 99 % lidé, co už podnapilí do toho vlaku přišli, nebo i ne, ale hlavně si donesou alkohol svůj (protože ten "předražený" nebudou kupovat a hlavně nemaj jistotu, zda bude k dispozici).

Zakazovat prodej (nebo dokonce pití) ve vlaku je podle mne akorát úzkoprsá alibistická hloupost (viz třeba Polsko, kde si tradičně vozej cestující mládežníci flašku vodky, chlastá se tvrdej jako o závod s patřičnými efekty a když si já vytáhnu před průvodčí pitomou jednu plechovku Plzně, tak jsem minimálně napomenut).

I v tom jídeláku si to pivo k jídlu rád dám.

Suchoprdi celého světa, spojte se! [biggrin]
Paul2no
Pondělí, 24. ledna 2022 - 11:13:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2619
Registrován: 11-2009
Bram: takže jako v Polsku, kde je konzumace alkoholu v prostředcích veřejné dopravy všeobecně zakázána? S tím bych i souhlasil. Možná bych šel ještě dál a udělal to jako v USA, kde je zakázána konzumace alkoholu kdekoli na veřejném prostranství, takže pít můžete pouze doma nebo v baru.
mot
Pondělí, 24. ledna 2022 - 11:18:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3571
Registrován: 7-2017
Ono v Česku je to docela na palici: ve vlaku, obklopen dětmi, požívat můžu, v parku na lavičce, obklopen sám sebou, nikoliv [biggrin][biggrin][biggrin]. Zde je to, bohužel, jen na obcích:
Obec je oprávněna obecně závaznou vyhláškou regulovat ... nejen samotnou konzumaci alkoholu na vymezených veřejných prostranstvích, ale i činnosti k této konzumaci směřující (např. zdržování se na veřejném prostranství s otevřenou lahví nebo jinou nádobou s alkoholickým nápojem,

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Mladějov
Pondělí, 24. ledna 2022 - 11:27:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17386
Registrován: 3-2007
Paul: Jenže ty vaše zákazy musí být taky v praxi vymáhány, resp. vymahatelné, jinak to dopadne jako v tom katolickém alibistickém Polsku, které má k těmhle papírovým krásným, ale v praxi k hounu řešením tradiční afinitu. Třeba zákaz potratů tamtéž - úžasné.

Jinak v USA si každý pouliční ožralka dá to pivo (tvrdé) do papírového pytlíku a už se to s tím tak i prodává - takže taky obyčejnej alibismus. Jakkoli se zákazem pití alkoholu na veřejnosti bych souhlasil - kvůli bezdomovcům.
Pondělí, 24. ledna 2022 - 11:46:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13369
Registrován: 4-2003
Mladějov:Zakazovat prodej (nebo dokonce pití) ve vlaku je podle mne akorát úzkoprsá alibistická hloupost (viz třeba Polsko, kde si tradičně vozej cestující mládežníci flašku vodky, chlastá se tvrdej jako o závod s patřičnými efekty a když si já vytáhnu před průvodčí pitomou jednu plechovku Plzně, tak jsem minimálně napomenut).

Mínil jsem to tak, že lze ze strany objednatele vyslovit požadavek na to, aby ve vlaku (vyjma jídelního vozu a pouze ke spotřebě přímo tam) nebyly alkoholické nápoje prodávány. Jinak nic nikomu nezakazovat, nemá to žádný smysl. Ale na druhou stranu mi přijde zbytečné podporovat pití alkoholických nápojů pomocí automatů.
Mladějov
Pondělí, 24. ledna 2022 - 11:53:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17387
Registrován: 3-2007
Jo, tak s tímhle bych i souhlasil. Nakonec tu jednu plechovkovou Plzeň za rok ve vlaku..Mne jse spíš o princip.

Prostě já jsem liberál a nelíbí se mi to pomalé ale trvalé okrajování všech svobod a špikování všeho zákazy a nařízeními a restrikcemi. To je cesta do pekla.
Ve vlaku nepotřebuju pít alkohol - ale zakazovat to všem (viz Paul) je prostě cesta suchoprda: Já to nepiju, tak to nemusí pít nikdo.
Pondělí, 24. ledna 2022 - 12:31:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14467
Registrován: 5-2004
"Jakkoli se zákazem pití alkoholu na veřejnosti bych souhlasil - kvůli bezdomovcům."

Tak právě ti se na to zvysoka vyserou protože jim nic nehrozí. Max pokuta co nezaplatěj, skončí někde v exekuci a o to menší šancí je že by se bezďák mohl vrátit z ulice.

Mch ty zákazy a pytlíky mi připomínaj klasiku různejch školních brannejch cvičení či výletů provozovanou za účelem dráždění pedagogického dozoru - totiž flaška od rumu naplněná čajem[lol]
Pondělí, 24. ledna 2022 - 12:34:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16415
Registrován: 10-2004
Mladějov: Čím jsou lidé větší blbci a ojebávači, tím je větší byrokracie (nařízení a zákazy). Holt svoboda se snoubí se zodpovědností. A když lidí nebudou zodpovědní, přijdou o svobody. Určitě znáš známý citát, že svoboda jednoho začíná tam, kde končí svoboda druhého. Až tohle společnost pochopí a bude se podle toho chovat, nebudou nařízení a restrikce v takové míře potřeba. A na to pití piva ve vlaku tohle platí taky.
Mladějov
Pondělí, 24. ledna 2022 - 14:44:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17390
Registrován: 3-2007
>právě ti se na to zvysoka vyserou protože jim nic nehrozí.

Kecy. Okolo pražského Hlaváku byly těch alkolických trosek chčijících a seroucích pod sebe plné lavičky i zeleň a po zákazu a buzeraci empíky je klid.
Dtto třeba Anděl, dtto Smícháč.
D.S.
Pondělí, 24. ledna 2022 - 15:08:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 411
Registrován: 12-2017
Když tak koukám, jak se názory na blbé pití piva liší (nezaměňovat s alkoholismem), tak by bylo asi nejlepším řešením zavést suchá kupé, aby abstinenti nebyli pohoršováni, stejně jako se zavedly dámská kupé[rofl] Pivo prostě k české kultuře patří, třeba sám Jančura je docela velký pivní propagátor a v jeho vlacích ho považuje za základ sortimentu.
Jinak samozřejmě zákaz prodeje piva na palubě by nic nevyřešil, to by se zakázal prodej i v Pontech, Relay, apod. jako v Polsku?
Pondělí, 24. ledna 2022 - 15:57:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1411
Registrován: 7-2017
O nejake jedno pivko resp rozumnu konzumaciu alkoholu tu nejde, ale o nadmiernu konzumaciu, kedy takato skupina zvykne byt hlucna, zapachajuca ergo obtazujuca spolucestujucich. Nehovoriac o pripadoch, kedy alkohol rozleju a smrdi po celom vlaku ci upchatim toalety.
Riesenim je takychto ludi upozornit a v pripade pokracovania takehoto spravania ich z vlaku vyhodit ci uz za pomoci PCR alebo SBS.
Pondělí, 24. ledna 2022 - 16:20:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4643
Registrován: 11-2008
Tady nejde o jedno pivko. Ale o to, když jede partička každý má plechovku, jsou veselí a polovičce ta plechovka při otvírání vystříkne, případně ji odloží na zem a zakopnout o ni. [lol][lol]
Pondělí, 24. ledna 2022 - 18:19:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14470
Registrován: 5-2004
"Kecy. Okolo pražského Hlaváku byly těch alkolických trosek chčijících a seroucích pod sebe plné lavičky i zeleň a po zákazu a buzeraci empíky je klid.
Dtto třeba Anděl, dtto Smícháč."

No Smícháč, to je kapitolka. Anděl taky.

Dříve to bylo kolem IPP.

Vesměs se to propojuje s fetem a fetkám je fakt vše úplně jedno.

A když už nejsou v Šervůdu tak co si myslíš že se stalo:
- přestali chlastat
- chlastají jinde kde to není tolik vidět (leč místním není co závidět protože čím míň to je vidět tím menší snaha s tím něco dělat).

On v podstatě celej úsek B od Anděla po Zličín je zejména večer lahůdka (ne že by to od Palmy po ČM bylo nějak lepší).
Mladějov
Pondělí, 24. ledna 2022 - 18:44:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17394
Registrován: 3-2007
>A když už nejsou v Šervůdu tak co si myslíš že se stalo:
- přestali chlastat
- chlastají jinde kde to není tolik vidět (leč místním není co závidět protože čím míň to je vidět tím menší snaha s tím něco dělat).

?????

Já reagoval na tebe, že zákaz chlastání na ulici nemá cenu - protože jinak by to na tom Hlaváku vypadalo pořád tak tragicky.

Nehledě na to, že když je tam necháš, tak se tam budou nutně stahovat další a další (něco vyžebraj, někomu něco čórnou, jednou mi tam nějakej zmrd nabízel foťák, nakonec šel až na čtyři stovky a byla to napodobenina z umělý hmoty - taky s tím nechtěl jít nikam pod světlo.

Já vím, pro tebe je od jisté doby jakékoli řešení na howno, všechno na howno..
Pondělí, 24. ledna 2022 - 21:35:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14475
Registrován: 5-2004
No že by mně nějak lákalo za současného stavu třeba čekat na vlak na lavičce před hlavákem nebo směrem k Bolzance (ne dnes ale když je na to počasí) nemůžu vzhledem k tamnímu osazenstvu říct.

Mně by přišlo efektivnější kdyby společnost bezďáky systémově negenerovala.
Úterý, 25. ledna 2022 - 07:57:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13375
Registrován: 4-2003
Petr vlček:Mně by přišlo efektivnější kdyby společnost bezďáky systémově negenerovala.

Společnost generovala bezdomovce i v době, kterou Woelfchen nekriticky adoruje. Jen nesměli být tak na očích a museli být nějak alespoň na oko zaměstnáni. Takže po Praze většinou stáli s novinami v ruce a vyřvávali: Veeeeeeeečeeeeeeeeerníííííí Praaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaa.

A byli nabušeni na ubytovnách a někteří z nich dokonce dostali byt. Viz jedna pozdější bezďačka, která na základní škole, kam jsem chodil, dělala vrátnou. Nějakých pár let roce 1989 jí vyrazili, protože se její nezřízené chlastání začalo projevovat i na jejím chování ve vrátnici ve škole. Byt pak údajně propila...
Úterý, 25. ledna 2022 - 12:35:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2733
Registrován: 12-2007
Nevadí mi myšlenka, že by se mohlo konzumovat jen v určitých částech vlaku. Osobně si pivo po cestě na vejlet dám, ale když jedu s dětma, tak fakt nemám potřebu, aby děti pozorovaly, jak si dává někdo pivo třeba k snídani. Proto třeba vyloučit konzumaci z celého vozu s dětskými oddíly mi nepřijde jako špatný nápad.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Úterý, 25. ledna 2022 - 21:51:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 1-2020
Už jsem si párkrát dal pivo, když jsem jel s rodinou v dětské části Railjetu, nepřišlo mi to nijak nepatřičné (byť tam byli další pasažéři, nejspíš asi i děti). Asi nebyl čas snídaně, ale stejně by mi to vyloučení konzumace z celého vozu s dětskými oddíly přišlo trochu nadbytečné: Na toho, kdo se chová jako ovádko, lze mít nabito jinou částí přepravních podmínek, a kdo si cestou z výletu dá ve vší počestnosti toho lahváče, snad nikomu nevadí.
Úterý, 25. ledna 2022 - 22:31:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 983
Registrován: 9-2015
@Orky: +1
Čtvrtek, 27. ledna 2022 - 07:32:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2734
Registrován: 12-2007
Krňan: Ale jo, ale vy jste rozumný člověk. Jde o to, aby se tam nedostávali lidi, co mají ten alkohol spjatý s dalším sociálně patologickým chováním. Pak na to holt dojedou i slušný lidi.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Čtvrtek, 27. ledna 2022 - 10:17:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1029
Registrován: 7-2017
www.seznam.cz
Uzavřené hlavní nádraží: Správa železnic na několik desítek minut uzavřela hlavní nádraží v Praze kvůli nahlášené bombě. Metro stanicí projíždí, vlaky končí na okolích nádražích.

Toho "vtipálka" chytit, přivázat ke sloupu na wilsoňáku, a každý cestjící jehož vlak má kvůi tomu zpoždění, by ho mohl nakopat do zadku. A samozřejmě ho nechat uhradit náklady na tu policejní akci. Když se někdo neumí bavit jinak...[ko]
mot
Čtvrtek, 10. února 2022 - 12:32:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3587
Registrován: 7-2017
https://zdopravy.cz/rychleji-z-liberce-na-moravu-arriva-navrhuje- statu-rychliky-liberec-kolin-103347/
Pondělí, 14. února 2022 - 11:04:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 12-2019
Od 15. února platí drobná změna jízdního řádu (tratě 015 a 252), změnové listy naleznete na http://prelepky.wz.cz
Úterý, 15. února 2022 - 22:24:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1143
Registrován: 1-2015
Pamatuje si tady někdo ještě na rychlíky Praha - Louny - Most, tažené motorovými vozy 853? Podle mě by se mohl poslední relikt "Luna" Praha - Louny prodloužit z/do Mostu. Nemyslím si, že by to mělo nějaký rušivý vliv na pravidelnost spojů v úseku Louny - Most. Jen si myslím, že je škoda, že takovéto spojení už neexistuje. A určitě by se využilo. Naposledy jsem s ním jel v roce 2013 a to byl ještě ve složení 854+054.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."
Jan Masaryk

Nejdebilnější výrok v historii: "Nevěřte všemu, co je na internetu, to už říkal Masaryk". Jakub Michálek (Piráti)
Úterý, 15. února 2022 - 22:31:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8949
Registrován: 12-2011
Takový spoj by měl hlavně POTENCIÁL[pozor] [rofl]
Středa, 16. února 2022 - 07:48:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 227
Registrován: 9-2017
intelpetr:
Pokud by ho jezdilo něco, co nemá na koridoru delší JD, než osobní vlak (třeba dva stadlery), tak asi i jo. Kdyby se zastavovalo tak jako R Praha-Most - Louny, Peruc, Klobuky, Zlonice, Slaný, Kralupy, Libčice, Praha, tak by byl z Loun v Praze za +-1:30, ze slaného za 52min. To je oboje časově konkurenceschopné minimálně pro tu půlku Prahy, která není mezi Veleslavínem a Masaryčkou, navíc by to půlilo interval děčínských rychlíků v Kralupech. Dál do Mostu to asi opravdu smysl moc nemá bez nějakých výraznějších zrychlení trati, což by ale směrové poměry dovolovaly.
Současné Sp jsou opravdu naprosto k ničemu a měly by se zrušit. Cesta trvá déle, než Osobáky s přestupem v Kralupech, a ještě to jezdí šílená souprava 714+Bdtn
Středa, 16. února 2022 - 09:11:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1799
Registrován: 12-2007
vojtaTS29:

třeba dva stadlery

Tak pro začátek počítejte, že mít v systému "sva stadlery" (předpokládám, že máte na mysli RS1) stojí cca 14 milionů Kč ročně. A takovou částku asi nikdo netouží dát na poněkud zbytné vlaky...
Středa, 16. února 2022 - 10:23:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 858
Registrován: 12-2020
Pepan 1981: Pamatuji. Rychlíky jezdily v 90 letech s ř. 853 + 053 + 053, v druhé půlce devadesátek jezdily 843+043 + (943) a byly velmi slušně vytížené. Nejvíce lidí jezdilo v pátky a neděle. Léta jsem takhle jezdil z Kralup na Moldavu. Bylo to pohodlné. Pak na to dali zpět ř. 853 a nakonec to zrušili. Řešení by bylo poměrně jednoduché. Na úseku Kralupy - Slaný ponechat ř. 809, na frekvenci to bohatě stačí a ty dva ušetřené Stadlery dát na ty zrychlené vlaky Praha - Slaný - Louny. Jinak jak píše VojtasTS29. S tím bych naprosto souhlasil. Ale pro nového ministra je prioritou prý čistota ve vlacích. Ten zamrzl v 90 letech. Jako kdybych slyšel Mládka, Římana a Šípa. Oni asi vlakem nejezdí, jinak by věděli, že špinavé vlaky nejezdí již drahně let. Já sám bych musel vzpomínat hodně dlouho dozadu, abych nějaký takový vlak objevil, na rozdíl třeba od Slovenska. A kraj žádné Sp vlaky zavádět nebude, ten chce jen šetřit a zavádět nové nevytížené bus linky jako třeba Slaný - Rakovník, kde je interval o víkendu 4 hodiny a nejezdí s tím víc než 5 lidí.
Pikehead
Středa, 16. února 2022 - 10:51:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7999
Registrován: 3-2007
A vlak Praha-Slaný-Louny by byl přesně pro koho? Měl by atraktivní jízdní dobu pro spojení Loun s Prahou?

Vzhledem k tomu, že do Loun vede dálnice, tak i spěšný vlak se bude po lokálkách kodrcat výrazně delší čas než přímý autobus...
Středa, 16. února 2022 - 11:25:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8950
Registrován: 12-2011
Jojo, v devadesátkách jezdil nějaký rychlík plný, tak to automaticky znamená, že by měl jezdit i teď, protože je tam ten devadesátkový POTENCIÁL[pozor] Od konce devadesátek uplynulo ale již 22 let a svět kolem Dráhy se bohužel zcela změnil (například D7).

A co má ministr dopravy společné s lokálkovým provozem, který objednávají kraje? Jojo, je prostě potřeba si kopnout do třídního nepřítele v podobě některé z pravicových stran.
Středa, 16. února 2022 - 11:45:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 859
Registrován: 12-2020
Já někde psal něco o potenciálu? To si tady vymýšlíte vy. Pán tady navrhoval obnovení rychlíků, tak ministr s tím má společného to, že šéfuje ministerstvu, které ty rychlíky objednává. A je to výsostně politická záležitost. Nebo chcete říct, že posilování linky Praha - HB - Jihlava je nutné, když tam vede D 1? To je naprosto totéž. Ale projev pana ministra jasně ukazuje to, že o železnici nic neví. Ale vzhledem k tomu, že v Líbeznicích dráhu už léta nemají, tak to ani není s podivem. A do nikoho nekopu, jen kontatuji, co pan ministr včera prohlásil v TN. Budu jen rád, když své ministrování bude zvládat dobře, jen tomu nějak nevěřím, na to snad mám právo, ne?
Středa, 16. února 2022 - 12:07:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1144
Registrován: 1-2015
No, zrovna takový rychlíky z Mostu do Prahy přes Louny, by sice nebyly o moc rychlejší než přes Ústí, ale hlavně je to kratší. A klidně bych se přimluvil, v zájmu zachování taktu mezi Obrnicemi a Louny, vést přes Louny střed, tedy mimo Bečov, Lenešice a Dobroměřice. A klidně by mohly zastavovat na Podbabě a končit na Masaryčce. Je fakt, že ta souprava, která vede podvečerní spěšný vlak "Luna", je fakt tragédie, ale to tam mají dát 854+054?
Mimochodem, v poslední rok, kdy jezdil spěšný vlak z Mostu do Prahy, už jezdila Regionova místo 854, no a to už jsem radši jel přes Ústí rychlíkem.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."
Jan Masaryk

Nejdebilnější výrok v historii: "Nevěřte všemu, co je na internetu, to už říkal Masaryk". Jakub Michálek (Piráti)
Středa, 16. února 2022 - 13:36:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13503
Registrován: 4-2003
Pepan.1981:A klidně bych se přimluvil, v zájmu zachování taktu mezi Obrnicemi a Louny, vést přes Louny střed, tedy mimo Bečov, Lenešice a Dobroměřice.

Zrovna v úseku přes zastávku Louny střed, tj. od Loun až k trianglu u pro cestující uzavřené stanice Louny-předměstí, není kapacity na rozdávání. Jenže to Pepan.1981 samozřejmě neví [uhoh].

No, zrovna takový rychlíky z Mostu do Prahy přes Louny, by sice nebyly o moc rychlejší než přes Ústí, ale hlavně je to kratší.

Bylo by to na howno, ale mělo by to určitě tak leda potenciONál [crazy].
Středa, 16. února 2022 - 13:46:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1146
Registrován: 1-2015
Zrovna v úseku přes zastávku Louny střed, tj. od Loun až k trianglu u pro cestující uzavřené stanice Louny-předměstí, není kapacity na rozdávání. Jenže to Pepan.1981 samozřejmě neví [uhoh].

No tak já tohle nevím, že jo?

Bylo by to na howno, ale mělo by to určitě tak leda potenciONál [crazy].

No on tam potenciál je. Ale když Sp LUNA staví v kdejaké [zadnice] tak to je těžký, že jo? Pak ta konkurenceschopnost jde do kopru.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."
Jan Masaryk

Nejdebilnější výrok v historii: "Nevěřte všemu, co je na internetu, to už říkal Masaryk". Jakub Michálek (Piráti)
Adam_r
Středa, 16. února 2022 - 13:54:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1519
Registrován: 10-2003
No, zrovna takový rychlíky z Mostu do Prahy přes Louny, by sice nebyly o moc rychlejší než přes Ústí, ale hlavně je to kratší.
... a s ohledem na to, ze kratsi neznamena automaticky "levnejsi", tak moc lidi by nemelo duvod jet tim pres Slany, kdyz muze jet "lepsim" vlakem za kratsi dobu pres Usti. Ono se staci podivat do jizdniho radu z tech 90 let kolik jezdilo primych rychliku pres Usti a kolik jezdi dnes. V podstate vsichni cestujici z Mostu do Prahy "presedlali" na Krusnohor, bus, nebo auto a nikomu se po jizde pres Slane moc nestyska.
Středa, 16. února 2022 - 13:59:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8951
Registrován: 12-2011
No on tam potenciál je.

Šotouši tvrdili, že POTENCIÁL je i v Mochově.
Středa, 16. února 2022 - 17:19:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1147
Registrován: 1-2015
Ten Mochov byl na hovno už když tam zastavili provoz poprvé. Přímé spojení s Prahou je vlastně od dob, kdy začala jezdit 398.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."
Jan Masaryk

Nejdebilnější výrok v historii: "Nevěřte všemu, co je na internetu, to už říkal Masaryk". Jakub Michálek (Piráti)
Středa, 16. února 2022 - 17:25:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1148
Registrován: 1-2015
intelpetr:
"Jojo, je prostě potřeba si kopnout do třídního nepřítele v podobě některé z pravicových stran."
Jestli podporujete někoho z toho pětizla, tak to je Vaše věc, nicméně Vaše vizitka, jak byste chtěl tuto zemi spravovat[pozor]
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."
Jan Masaryk

Nejdebilnější výrok v historii: "Nevěřte všemu, co je na internetu, to už říkal Masaryk". Jakub Michálek (Piráti)
Středa, 16. února 2022 - 18:13:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13505
Registrován: 4-2003
Jednaosmdesáty SPD Pepan by měl dostat pěkný lepan:-).
Středa, 16. února 2022 - 18:24:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8954
Registrován: 12-2011
Prostě třídní nepřítel. Se dívím, že nebyla vyhlášena alespoň stávková pohotovost za těch pár vzducholokálek, co ti zlí pravičáci zrušili. Nikdo nemyslí na ty chudáky lidi, kteří tím stejně nejezdili. [lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
Středa, 16. února 2022 - 18:59:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7382
Registrován: 8-2006
Pamatuju víkendový spěšňák do Mostu, na který navazoval osobák na Moldavu.[ok] Odpoledne to samé zpět. Osobák do Mostu a spěšňák do Prahy.[happy] Ale smysluplnější je asi NEPŘESTUP[crazy][crazy] v 9:30 v Mostě mezi Krušnohorem a osobákem na Moldavu.
Mladějov
Středa, 16. února 2022 - 19:19:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17546
Registrován: 3-2007
Jo, víkendový Sp s jedním Bnp z Mostu, ten byl super - v srpnu(!) jsem tím jel z Mostu do Prahy ve společnosti čtyř lidí,co jsme se znali a dohromady ve vlaku možná osm a hydra kvílela a ploužila se čtyřicítkou - padesátkou..

Jako atrakce možná dobré, pro cestující teda docela pocitová tragédie. Každodenní tedy rozhodně.
V Kralupech přistoupilo dalších cca 10, co tomu dalo přednost před panťákem.

Jinak tamní frekvence nevíkendová je skutečně tak na tu 809 mezi Slaným a Kralupy, dál tragédie.
Středa, 16. února 2022 - 19:47:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 1-2015
intelpetr:
"Se dívím, že nebyla vyhlášena alespoň stávková pohotovost za těch pár vzducholokálek"
Tak já to viděl v té lokálce mezi Straškovem a Zlonicemi. Té opravdu škoda nebude a není. Ten motorák, i když jel ze Slaného, to byla opravdu tragédie, jednou jsem s tím jel, ale seděl jsem tam celou dobu sám.
Bram:
"Jednaosmdesáty SPD Pepan by měl dostat pěkný lepan:-)."
Pokud mě chceš nálepkovat jako podporovatele SPD, tak tě zklamu. Nejsem příznivcem žádné parlamentní a neparlamentní strany.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."
Jan Masaryk

Nejdebilnější výrok v historii: "Nevěřte všemu, co je na internetu, to už říkal Masaryk". Jakub Michálek (Piráti)
Pikehead
Středa, 16. února 2022 - 20:59:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8004
Registrován: 3-2007
Pepan.1981:
"intelpetr:
Nejsem příznivcem žádné parlamentní a neparlamentní strany."

Taková snad ani neexistuje - takže můžeš být příznivce nějaké parlamentní NEBO neparlamentní strany.