Diskuse » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 21. 11. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 21. 11. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Mladějov
Neděle, 14. listopadu 2021 - 17:57:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17069
Registrován: 3-2007
PV14305: Miliony lidí v tomhle státě jezděj autem na nádraží a nepřipadá jim na tom vůbec nic divného, že to potřebuješ stavět takhle, je fakt jen problém v tvojí hlavě.
Neděle, 14. listopadu 2021 - 18:30:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11833
Registrován: 4-2003
tí tiskové mluvčí, ombudsmany, mediální poradce a právníky, jen proto, že úředník, politik, projektant apod. neumí obhájit svůj návrh

Ježišmarjá, oni platí ty tiskový mluvčí a tiskový odd na odbornou práci.

Nebo si myslíte, že si třeba hejtman, starosta či ministr bude sám domluvat interwiew, odpovídat denně na kvanta dotazů z médiií a na desítky dopisů od všelijakých tetek a strejců? Který je nutný nějak prohnat budovou a vypořádat? A bude se ještě k tomu starat o web, sociální sítě, grafický vizuál, tiskové zprávy a mraky dalších věcí?

Tady není ani to.

Tak tomu kraji napište, času máte evidentně dost.(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Mladějov
Neděle, 14. listopadu 2021 - 18:35:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17071
Registrován: 3-2007
Mořepetr:
"Mladějov:
"z erárního"
Nic erární není, jsou to peníze nás všech. To "Erár" si tohle neuvědomuje.

Jasně takže "Erár" si platí tiskové mluvčí, ombudsmany, mediální poradce a právníky, jen proto, že úředník, politik, projektant apod. neumí obhájit svůj návrh řešení.
"

???????
To jako polemizujete sám se sebou?

Že jsou peníze eráru nás všech vím - i proto je na rozdíl od těch "empatických" rád vydávám uvážlivě.
Neděle, 14. listopadu 2021 - 18:35:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6954
Registrován: 3-2006
Hroch:
"Pokud jede příkladmo vlak ve 14h a autobus v 16h, tak se nemusí ani protínat (přípojovat) ani nejsou duplicitní, přesto se doplňují. "

Pokud se jejich trasy neprotínají alespoň v jednom bodě (nebo alespoň v oblasti docházkové vzdálenosti) tak se nedoplňují. Pak totiž vlak jede z A do C a autobus z B do D. Doplňují se pokud jedou oba alespoň z A nebo do B. Samozřejmě nejlepší je pokud jedou oba z A do B, a všechny nácestné zastávky jsou co nejblíže v okruhu docházkové vzdálenosti.

Mladějov:
"To je to samé jako nějaké proklamace o dialogu - fakticky prostě je s řadou nátlakových skupin dialog kontraproduktivní a co se týče našeho případu - to se jako politik na kraji budete scházet se čtyřma lidma, co je zrušení toho vlaku poškodí a s nima "povedete dialog"??? "


Ad Mladějov. Ne reagoval jsem na to pokračování:
Mladějov:
"To je to samé jako nějaké proklamace o dialogu - fakticky prostě je s řadou nátlakových skupin dialog kontraproduktivní a co se týče našeho případu - to se jako politik na kraji budete scházet se čtyřma lidma, co je zrušení toho vlaku poškodí a s nima "povedete dialog"??? "


RadekŠ:
"Nebo si myslíte, že si třeba hejtman, starosta či ministr bude sám domluvat interwiew, odpovídat denně na kvanta dotazů z médiií a na desítky dopisů od všelijakých tetek a strejců? Který je nutný nějak prohnat budovou a vypořádat? A bude se ještě k tomu starat o web, sociální sítě, grafický vizuál, tiskové zprávy a mraky dalších věcí? "


??? Proč hejtman, nebo starosta? Řeč šla o projednávání změn. Což ať už jsme u toho konkrétní, třeba pan Borecký dostal úkolem od rady kraje a přizval si k tomu i pány z IDSK, kteří to odborně připravovali. Stejně tak předpokládám, že u projednání Všejanské spojky nebyl někdo sám jak "kůl v plotě".

A když už jste zmínil starosty, tak kupodivu na zastupitelstvo, může dorazit každý občan a přímo se zeptat, nebo na stránkách města se může také zeptat a důležitější rozhodnutí se před jednávají https://pribramsky.denik.cz/zpravy_region/lide-v-pribrami-mohou-p ripominkovat-navrh-rozpoctu-mesta-na-pristi-rok-2021.html


RadekŠ:
"Tady není ani to.

Tak tomu kraji napište, času máte evidentně dost. "


Proč? Já ho neruším a netvrdím, že tím nikdo nejezdí.
Důkazní břemeno je tedy na druhé straně.[wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mořepetr.)
Pondělí, 15. listopadu 2021 - 18:21:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15816
Registrován: 12-2007
Zrovna u toho časně ranního spoje Beroun - Hořovice, jakož v opačném směru pozdě večer zpět, jde fakt výhradně o úsporu variabilních nákladů, kdy ten samý počet souprav, ten samý počet personálu, ujede o nějaký ten počet km méně (+ o trošku dříve mu skončí, resp. druhý den o něco později začne, pracovní směna).

To vše s důsledky jako např. nemožnost se ani v pracovních dnech dostat od Berouna na 6. h ani do Rokycan, totéž v opačném gardu po 22. h. Plus provozní záležitosti jako např. nocování personálu v Hořovicích (resp. případně nástup/konec směny tamtéž) namísto Berouna apod.

Mmch. pakliže má platit, že na tu osobákovou linku byly pořízeny nové soupravy (což mmch. vedlo ke zvýšení nákladů na provoz té linky) mj. za účelem zatraktivnění vlakového spojení a navýšení počtu cestujících, nemusí být nynější počet cestujících v kterémkoliv spoji této linky určující.

Vlaky mají jezdit na té které trase/lince (pominu-li případné sezónní turistické záležitosti, což ale není tento případ) buď pořádně, nebo vůbec (přičemž dodávám, že nemám problém s tím, když na nejedné trase vyjde jako nejvhodnější řešení ten stav "vůbec").
Uváděný stav nebude "ani jedno".
Úterý, 16. listopadu 2021 - 21:04:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14557
Registrován: 8-2004
Mořepetr:
"Samozřejmě nejlepší je pokud jedou oba z A do B, a všechny nácestné zastávky jsou co nejblíže v okruhu docházkové vzdálenosti."
No vidíte, že jste na to nakonec přišel.[happy][ok] A že to trvalo.
Mladějov:
"To jako polemizujete sám se sebou?"
To by nebylo nic nového.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Středa, 17. listopadu 2021 - 16:08:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2514
Registrován: 7-2017
BEG objednal od 12/2023 hodinový takt SP/RE Cheb–Nürnberg. Platnost smlouvy do roku 2030, možnost opčního prodloužení až o 2 roky, přímé zadání zdůvodněno potřebou klopících vozidel, která nikdo jiný nemá.
Malý_fotograf
Středa, 17. listopadu 2021 - 16:14:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7731
Registrován: 5-2002
Tantin27: Tak to možná bude nějaké DB klopidlo nocovat i v Chebu. Nechtěl by si ho KV Kraj prodloužit až do Varů místo Pendolina? [biggrin]
• Tykání je projev kolegiality. Diskutérům na fóru tykám a chci aby mi bylo tykáno.
• Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Středa, 17. listopadu 2021 - 18:21:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6955
Registrován: 3-2006
Hroch:
"Mořepetr:
"Samozřejmě nejlepší je pokud jedou oba z A do B, a všechny nácestné zastávky jsou co nejblíže v okruhu docházkové vzdálenosti."No vidíte, že jste na to nakonec přišel.[happy][ok] A že to trvalo. "

Takže se protínají v A a B. Přičemž jste tvrdil že se nikde neprotínají.

Už se něco ví o potvrzení termínu dokončení PRAKu na letiště středočeskému kraji?
Teď tam asi na celou dopravu zůstane jen pan Borecký, když pan Kupka má jít dělat ministra dopravy.
Středa, 17. listopadu 2021 - 20:08:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2621
Registrován: 6-2019
BEG objednal od 12/2023 hodinový takt SP/RE Cheb–Nürnberg.
Hustý. A jestli k tomu zůstane RB vrstva, tak se cargo může jít klouzat?
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Středa, 17. listopadu 2021 - 20:21:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2515
Registrován: 7-2017
AŠM: A já tam blbec nedal link.

Weniger Taktlücken, mehr Direkt­ver­bin­dungen

Die Ausweitung des Angebots im Netz Express­verkehr Nordost­bayern um rund 0,7 Millionen auf circa 8,6 Millionen Zugkilometer pro Jahr dient vor allem dazu, Taktlücken zu schließen und ein möglichst flächen­de­ckendes Grundangebot im Stundentakt zu erreichen. Dabei geht es insbesondere um zusätzliche Züge am Abend auf den Strecken Nürnberg – Bayreuth – Hof, Nürnberg – Amberg – Regensburg und Nürnberg – Weiden – Neustadt (Waldnaab). Auf der nachfra­ge­starken Strecke Nürnberg – Bayreuth wird Ende 2023 der Halbstun­dentakt auch an Wochenenden eingeführt.

Fahrgäste profitieren ab Ende 2023 außerdem von stündlichen Direkt­ver­bin­dungen Nürnberg – Cheb (Eger). Heute verkehren die Direktzüge zwischen den beiden Städten lediglich alle zwei Stunden. In der Stunde dazwischen ist derzeit noch ein Umstieg in Marktredwitz erforderlich. Neu ist auch alle zwei Stunden eine schnelle Direkt­ver­bindung Bayreuth – Coburg, mit Anschluss an die ICEs Richtung Erfurt und Berlin, ab 2024 auch an die geplante RE-Linie über die Schnell­fahr­strecke nach Erfurt. Heute gibt es zwischen Bayreuth und Coburg lediglich RB-Direktzüge, die an allen Stationen halten. Im schnelleren RE-Verkehr ist heute noch ein Umstieg in Lichtenfels erforderlich.
Středa, 17. listopadu 2021 - 21:01:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14559
Registrován: 8-2004
Mořepetr:
"Takže se protínají v A a B. Přičemž jste tvrdil že se nikde neprotínají."

Podle mne se tedy v takovém případě v A a B pokud, tak stýkají (stýkají se pouze místně, nikoliv časově), nikoliv protínají. Na to člověku stačí elementární znalost českého jazyka.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Středa, 17. listopadu 2021 - 21:50:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6956
Registrován: 3-2006
Ad Hroch: A oni se nemusí stýkat ani místně, stačí když se protnou jejich docházkové vzdálenosti v místě A. Ale to už je drobnost, hlavně, že si rozumíme.
Čtvrtek, 18. listopadu 2021 - 10:27:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 782
Registrován: 3-2009
Tak jsem se koukl na nový JŘ na tratě 070/071/080 a trochu se mi z toho zamotala hlava. V minulosti vždy, když nějaký vlak zastavoval v některé stanici či zastávce např. jenom přes léto nebo o víkendu, tak zde byla u času odjezdu poznámka např. zastavuje jen v sobotu. Takto to fungovalo od nepaměti.. Nyní máme dva vlaky ve stejné trase z nichž jeden jede všechny dny v týdnu mimo soboty a nestaví v zastávce a druhý , který jede jenom v sobotu a zastavuje v dané zastávce. Samozřejmě , oba vlaky mají jiná čísla.
Připadá mi to zvláštní. Jednak si myslím, že tím je jízdní řád pro cestujícího totálně nepřehledný a dále si myslím, že i drážní zaměstnanci s tím mohou mít problém. Když se vrátím do svých železničářských let , když došlo k přečíslování některých vlaků, tak s tím měli problém vždy.
Má tato změna nějakou logiku ? Proč se jde touto cestou ?
Čtvrtek, 18. listopadu 2021 - 10:35:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 525
Registrován: 1-2007
Protože je to tak pro SŽ O16 jednodušší. O cestující samozřejmě nejde.
Pezos
Čtvrtek, 18. listopadu 2021 - 10:50:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2131
Registrován: 4-2014
Naroznej:
"Připadá mi to zvláštní. Jednak si myslím, že tím je jízdní řád pro cestujícího totálně nepřehledný a dále si myslím, že i drážní zaměstnanci s tím mohou mít problém. Když se vrátím do svých železničářských let , když došlo k přečíslování některých vlaků, tak s tím měli problém vždy.
Má tato změna nějakou logiku ? Proč se jde touto cestou ?"
Stejně tak se už dnes mění čísla vlaků během některých výluk. Celé to směřuje k tomu, že číslo vlaku bude pro cestujícího irelevantní (co nepovažuji nutně za nic špatného, hlavně v regionální dopravě).
Největší optimisté jsou konspirační teoretici. Oni totiž věří, že ten bo*del někdo řídí.

Nehledejte zlý úmysl tam, kde je dostatečným vysvětlením hloupost. Hanlonova břitva
Čtvrtek, 18. listopadu 2021 - 12:57:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 11-2020
Souhlas, já popravdě nikdy nevím číslo vlaku, kterým jedu. Vím kategorii, čas odjezdu a směr, to stačí. Popravdě u regionálky typu S1 v Praze asi ani nemá smysl uvádět viz Rakousko atd.
Pikehead
Čtvrtek, 18. listopadu 2021 - 12:57:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7746
Registrován: 3-2007
Čísla vlaků zajímají z cestující veřejnosti tak možná Michala Tučného (který si je stejně spletl)...
Čtvrtek, 18. listopadu 2021 - 14:49:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 840
Registrován: 10-2010
Přesto by měla veřejnost mít možnost dohledat si číslo spoje. Pro jeho jednoznačnou identifikaci (např. při komunikaci s dispečinkem IDS, ztráty a nálezy, zobrazení řazení na fan webech).
Čtvrtek, 18. listopadu 2021 - 15:12:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1362
Registrován: 7-2017
Ludia z Azie alebo Ameriky sa bezne orientuju podla cisla vlaku.
Paul2no
Čtvrtek, 18. listopadu 2021 - 15:55:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2541
Registrován: 11-2009
Tak co si pamatuji, ani na Slovensku se číslo u Os vlaků už nehlásí (v JŘ a na tabulích je však uvedeno stále).
Pátek, 19. listopadu 2021 - 17:08:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6957
Registrován: 3-2006
Vize budoucnosti VHD ve Středočeském kraji[kecal]
odkaz
Sobota, 20. listopadu 2021 - 13:14:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4958
Registrován: 6-2011
Už jsou někde free pomůcky gvd 2022? Na ulož.to nic, a web gvd.cz je nějaký divný...
„Je lepší udělat si z tohoto života tak úplný a příjemný zážitek, jak je jen možné, pro případ, že smrt stojí za h*vno, což, obávám se, tak nějak bude." (Trainspotting)
Sobota, 20. listopadu 2021 - 13:46:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3443
Registrován: 4-2014
6332 - Web gvd.cz po zásahu SŽ už několik měsíců nefunguje, sice autor stránek tam několikrát zkopíroval celý soubor pomůcek k GVD, ale po zásahu SŽ vždy smazáno a tak to šlo několik měsíců pořád dokola. SŽ totiž pomůcky k GVD považuje za své autorské dílo, tudíž je může publikovat jen SŽ. Už i kvůli tomu proběhl soud, aby určil zda má SŽ právo považovat pomůcky GVD za své autorské dílo a tudíž je nikdo jiný nesmí zveřejňovat. Ale jaksi asi ten spor vyšuměl do ztracena, protože nikde není publikován výsledek soudního řízení.

Co se týče ULOŽ TO, Tak tam se jistě soubor pomůcek pro GVD 2021/22 objeví, ale ještě brzo.

V Německu , tak tam je to ještě horší, tam se pomůcky k GVD vůbec nedají sehnat, protože DB to pečlivě hlídá, aby nikdo nepovolaný si je nemohl sehnat a ani zaměstnanci DB či soukromí dopravci je nikde nezveřejňovali.
Sobota, 20. listopadu 2021 - 13:53:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2516
Registrován: 7-2017
Ještě je brzy.
Sobota, 20. listopadu 2021 - 17:41:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 998
Registrován: 7-2017
6332: a což takhle návrh JŘ na rok 2023? ten by nebyl ?[biggrin][lol]
Sobota, 20. listopadu 2021 - 17:44:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4959
Registrován: 6-2011
Na ulož.to už je celkem široká paleta starších ročníků, každopádně dík, a když to bude někde jinde, hoďte link [kladivo]
„Je lepší udělat si z tohoto života tak úplný a příjemný zážitek, jak je jen možné, pro případ, že smrt stojí za h*vno, což, obávám se, tak nějak bude." (Trainspotting)
Sobota, 20. listopadu 2021 - 19:07:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3446
Registrován: 4-2014
6332:
"a ulož.to už je celkem široká paleta starších ročníků, každopádně dík"
Ano, to má jednoduché vysvětlení, protože na ULOŽ TO je zatím SŽ krátká a nemá šanci tam něco nechat smazat. Ještě lepší jsou Torrenty tam je SŽ úplně bezmocná.

Ten link raději zasílat do soukromých zpráv, než ho házet veřejně sem, protože i toto vlákno SŽ také sleduje.
Neděle, 21. listopadu 2021 - 11:05:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 9-2020
To jsou mi věci. Tak místo toho, aby se SŽ držela svého kopyta a sama dodržovala, co jí ukládá zákon, opravila Kozinu, trať Loket - Horní Slavkov, trať Mladotice - Kralovice, tak slídí po diskusních fórech a hází klacky pod nohy pár fandům, co si chtějí něco stáhnout...
Neděle, 21. listopadu 2021 - 11:30:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3448
Registrován: 4-2014
Mychal - Bohužel pro SŽ jsou pomůcky GVD velice choulostivá věc, která se musí tajit za každou cenu a ty co jsou vydávány v tzv. papírové formě, které se dají po zadání hesla na stránkách SŽ stáhnout, tak už je ani neaktualizují, co jsem se dozvěděl. V loni už se nevydávali sešiťáky pro nákladní vlaky - aktuální sešiťák byl dostupný pouze v provozních aplikacích SŽ, kterou používají dopravci. Letos to vypadá, že v papírové podobě už nevyjdou ani sešiťáky pro osobní dopravu - opět dostupné pouze přes provozní aplikace poskytované SŽ dopravcům. A nákresné jízdní řády už také v papírové podobě SŽ neaktualizuje. Výpravčí, dispečeři atd., mají používat dostupné počítačové aplikace, kde je vše aktuální - tištěný nákresní jízdní řád se má používat pouze jako nouzové řešení, když nejdou počítačové aplikace, nebo dojde k výpadkům elektrické energie a nejdou počítače.
Neděle, 21. listopadu 2021 - 12:43:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25401
Registrován: 5-2002
L3.21: Letos to vypadá, že v papírové podobě už nevyjdou ani sešiťáky pro osobní dopravu
Nejen vypadá. Nevyjdou.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Neděle, 21. listopadu 2021 - 13:11:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3450
Registrován: 4-2014
Hajnej - Díky za upřesnění.

Za nějaký čas se dá očekávat to, zřejmě to přijde i u nákresných jízdních řádů a pak i plánků stanic. Takže se s pomůckami GVD v papírové formě se pak mohou všichni rozloučit a budou definitivně nedostupné. Leda, že to někdo z těch provozních aplikací stáhne a umístí na nějaký utajený web, jehož funkční odkaz se bude šířit pomocí soukromých zpráv.

Ale není se čemu divit, SŽ vymýšlí jeden zlepšovák za druhým, aby se ty pomůcky volně nešířili a byly dostupné jen na místech, tam kde mají být.
Neděle, 21. listopadu 2021 - 13:12:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4595
Registrován: 11-2008
Jen malá technická. Omlouvám se, nechci nikoho urážet ani zesměšňovat. [happy]K čemu vám ( civilistům - sotoušům )je SJŘ a další pomůcky GVD ? Stejně podle něj drtivá většina nákladních vlaků nejezdí, ani nejsou dodržovaná plánovaná hnací vozidla. Ještě tak vlaky adhoc série čísel 5X XXX. Ty jsou kolikrát generovány těsně před vlastní jízdou vlaku. Navíc například vlak čísla 58456 může mít dneska nějaký jizdní řád a trasu a za týden to samé číslo úplně jiné a v jiní trase. Takže k čemu by vám to bylo ? A i vlaky "pravidelných" čísel nejezdí každý den ve stejném složení a se stejnou mašinou. [andel][vypravci]
Neděle, 21. listopadu 2021 - 13:19:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3451
Registrován: 4-2014
Výpravčíxy - K čemu ty pomůcky šotoušům - civilistům jsou dobré?, hlavně při modelařině hlavně plánky stanic a ty další části jako jsou sešiťáky a nákresné jízdní řády, tak pro sestavování GVD pro různé simulátory jako je Staničář a podobně.

Sranda bude až jednoho dne internet a ty různé aplikace zkolabují na několik dní, to pak už pak nepojede žádný vlak a nebude fungovat vůbec nic, protože papírová podoba je z dnešního pohledu zastaralá, jenže tento náhled se může jednou krutě vymstít. Dřív také žádné počítačové aplikace nebyly vše se vydávalo papírovou formou a vlaky jezdili, dnes bohužel bez počítače a aplikací nepojedou.(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Mladějov
Neděle, 21. listopadu 2021 - 13:35:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17075
Registrován: 3-2007
>tak pro sestavování GVD pro různé simulátory jako je Staničář a podobně.

Ale vždyť právě hustota provozu v těch simulátorech je úplně nemodelová a nesmyslná (protože jinak byste se u toho nudili). Rozumím že z toho vycucnete např. čísla relačních vlaků, ale ono si to zveřejňování firmou SŽ nepřejí primárně ti nákladní dopravci.
Já chápu plánky stanic - ale k čemu jsou komu dopředu třeba pomůcky kvůli řazení? Akorát k mudrování a kritice dopravců - já se jim vůbec nedivím, že to nechtějí an bloc pouštět. I proto, že při každé změně tady někdo blekotá, že je to proti řazení.

A hodně tady pište o uložto - pak se zas budete hrozně divit [crazy], tohle moc chytré není, to dávat na veřejné DF, ale aspoň má SŽ co dělat.

Já vcelku uznávám, že je to utajování ze strany SŽ trochu legrační, na druhou stranu je to prostě vnitrofiremní záležitost a SŽ postupuje úplně stejně, jako jakákoli jiná firma, jejíž draze shromaždovaná a aktualizovaná data by někdo dával anonymně na web.
Neděle, 21. listopadu 2021 - 13:40:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 423
Registrován: 12-2020
VýpravčíXY: Třeba k tomu, že když si někde vyfotím manipulák, tak nemusím otravovat nějakého zaměstnance, abych zjistil číslo vlaku. Nehledě na to, že u manipuláků to stále může být dobré pro zjištění alespoň přibližné polohy vlaku či dní kdy vlak jede. Ale naštěstí jsem již zjistil jiný způsob jak to zjistit u Carga...Tak třeba jedu fotit na Slovensko, SJŘ si předem nastuduji a vím zhruba, který den na které trati jaký nákladní vlak má jet. Pak podle toho ještě vyzpovídám dopravní zaměstnance a vím skoro vše. Když SJŘ neseženu, tak nevím nic a taky skoro nic nenafotím.
Neděle, 21. listopadu 2021 - 13:50:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4596
Registrován: 11-2008
ad Luboš3.21: Dneska pomůcky GVD mají úplně jiný smysl, než dříve. Říkáte, že kdyby vypadl internet ...... Ale dneska jezdí polovička nákladních vlaků ( i osobních při výlukách a odklonech ) podle jízdních řádů, které se sestavují v řádech hodin, někdy i minut před odjezdem vlaku. Jak by jste chtěli zajistit vytištění papírových JŘ v nějakém reálném čase ? A že by podle nich modeláři setavovali Staničáře a podobné simulátory ? Vždyť dopravci často žádají o trasy po částech. Takže se stejně nedá vysledovat "relace" vlaku. Jeden dopravce má trasu a číslo z Břeclav - Č.Třebová. Z ČT to převezme jiný dopravce, který má číslo do |Kolína a tam to převezme další. který má jiné číslo do Děčína. A často celou trasu jede vlak bez změny Lv i strojvedoucího . Jen pod hlavičkou tří dopravců. Takže sotouši z čísel stejně nepoznají skutečnou relaci vlaku. Běžně se stává, že dispečer dopravce vůbec neví, kdo vlak poveze ze stanice, kde končí jejich trasa, dál. On jednoduš e má za úkol zařídit jízdu vlaku do stanice XY a kdo ho poveze dál, ho nezajímá . A výpravčí/ dispečere poraď si sám. [andel][vypravci][rofl][rofl][rofl]
Mladějov
Neděle, 21. listopadu 2021 - 13:52:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17076
Registrován: 3-2007
Luboš_3.21:
"

Sranda bude až jednoho dne internet a ty různé aplikace zkolabují na několik dní, to pak už pak nepojede žádný vlak a nebude fungovat vůbec nic, protože papírová podoba je z dnešního pohledu zastaralá, jenže tento náhled se může jednou krutě vymstít. Dřív také žádné počítačové aplikace nebyly vše se vydávalo papírovou formou a vlaky jezdili, dnes bohužel bez počítače a aplikací nepojedou.
"

Jé, to je ta představa klasických drážních gum, že Dráha musí jezdit i při atomovém výbuchu [lol]
Když máte skoro všechny koridory s Esou a na dálkovinu, tak to vážně papírový sešiťáky nezachráněj [biggrin][biggrin][biggrin]
Holt jsou v celém světě blbci, že vás neposlechnou, nehoděj počítače do stoupy a nevrátěj tam Rank, žejo?

Takhle jako vy mektaly modrý gumy, když se po válce začalo u ČSD s reléovkama a určitě jiné i předtím, když se montoval Rank místo telefoniky a jiné(nebo ty samé [wink] ), když se rušil telegraf.

Kdybyste se měl vrátit jen do stavu před třiceti lety, tak byste to, co se dneska vyjezdí, nevyjezdil na těch koridorech "s počítači" bez nich ani náhodou. Protože "počítače" znamená taky GSM-R, mobily, isoř a další šikovné aplikace v každé stanici i na mašině atd.
Ale jasně, pro vás je vrcholem Dráha vzor 1970-1988 a všechno ostatní je blbě. Ovšem mýlíte se a to kardinálně. Krutě vymstít [biggrin]

Holt se i ti "dědkové" musí učit něco nového a některým to strašně vadí a někteří z nich na to ani prostě nemaj, tak otravujou vzduch.

Jestli milujete bordel a špatně udržovaný skanzen, račte na Slovensko. Taky tam ta dráha ztrácí význam jak pro osobku, tak pro náklady,i proto, že myšlenkově to říděj právě (kromě pár výjimek) tihle "klasičtí železničáři".

Nečekám, že to pochopíte.

Jinak "vlaky jezdilY".
Neděle, 21. listopadu 2021 - 13:56:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4597
Registrován: 11-2008
J.M.:
"VýpravčíXY: Třeba k tomu, že když si někde vyfotím manipulák, tak nemusím otravovat nějakého zaměstnance, abych zjistil číslo vlaku. Nehledě na to, že u manipuláků to stále může být dobré pro zjištění alespoň přibližné polohy vlaku či dní kdy vlak jede. Ale naštěstí jsem již zjistil jiný způsob jak to zjistit u Carga...Tak třeba jedu fotit na Slovensko, SJŘ si předem nastuduji a vím zhruba, který den na které trati jaký nákladní vlak má jet. Pak podle toho ještě vyzpovídám dopravní zaměstnance a vím skoro vše. Když SJŘ neseženu, tak nevím nic a taky skoro nic nenafotím."
Aha a tak třeba kvůli tomuto, podle vás by měla SŽ tisknout a zveřejňovat SJŘ ? Třeba takový SJŘ tratě 501 ( Praha - ČT )pro nákladní vlaky měl běžně kolem 300 stran. Taková knižka o 300 stránkách a její vytištění stojí nějaké peníze. Byl by jste ochoten za takovou knihu zaplatit třeba 50 Kč ?
Mladějov
Neděle, 21. listopadu 2021 - 14:06:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17077
Registrován: 3-2007
Padesát korun stojí lepší časopis, dvacet noviny.
Přece by to jeden šotouš naskenoval zadarmo a v pracovní době v práci a pak by se to na nějakém serveru sdílelo - "jako vždycky" [wink].
Neděle, 21. listopadu 2021 - 14:14:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3453
Registrován: 4-2014
Mladějov - Abych vám řekl pravdu, tak já ty SZZ typu ESA, nemám rád. Mě spíše zajímá SZZ typu RZZ AŽD 71 tlačítková nebo číslicová volba, TESTY a elektromechanika jak klasická tedy ŘP + stavědla, tak ústřední mechanická stavědla, takže ta klasika 1970 - 1988 no.

Třeba taková Plzeň - Cheb před přestavbou na koridor a modernizací zvládla klidně i přes 150 vlaků denně do roku 1994, dnes místo staré tratě máme novou zmodernizovanou a po většinu dne ta trať zeje prázdnotou, protože nic nejezdí, vše se vozí kamiony po silnici, to samé trať Plzeň - Domažlice, nákladní doprava také téměř nulová.

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Neděle, 21. listopadu 2021 - 14:18:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4598
Registrován: 11-2008
Mladějov:
"Padesát korun stojí lepší časopis, dvacet noviny.
Přece by to jeden šotouš naskenoval zadarmo a v pracovní době v práci a pak by se to na nějakém serveru sdílelo - "jako vždycky" [wink]."
Stejně ale pořád nechápu, k čemu to číslo manipuláku potřebují. Přitom se běžně stává, že "pravidelný" manipulák často jede každý den pod jiným číslem. Má naplánováno, že jede pondělí, středa, pátek. Ale dopravce potřebuje jet v úterý, tak použije nějaké číslo, které ten den nejede,aby ho nemusel odříkat, nebo dostane číslo řady 5X XXX.[andel][vypravci]
Mladějov
Neděle, 21. listopadu 2021 - 14:25:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17078
Registrován: 3-2007
Nojo, no, nemáte rád. To já vidím.
To ovšem neznamená, že je modernizace špatně - jak píšete ve vašem 3451.
Budem 2021 stavět Ranky vz. Vlasta Burian?
Já vůbec nic nemám proti železničnímu muzeu, ale to přece nejde budovat na trati, která má sloužit denně lidem k cestování - jak si tady řada romantických či starších či jednodušších šotoušů představuje, aniž jsou k tomu schopni chápat nějaké konsekvence.

Klidně modelové kolejiště s opravdovskou releovkou nebo stanicemi s opravdovým Rankem a stavědly - by si tam důchodci výpravčí hráli a všichni by se úžasně pobavili - mně by se to líbilo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Neděle, 21. listopadu 2021 - 15:06:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4599
Registrován: 11-2008
Mladějov:
"Nojo, no, nemáte rád. To já vidím.
To ovšem neznamená, že je modernizace špatně - jak píšete ve vašem 3451.
Budem 2021 stavět Ranky vz. Vlasta Burian?
Já vůbec nic nemám proti železničnímu muzeu, ale to přece nejde budovat na trati, která má sloužit denně lidem k cestování - jak si tady řada romantických či starších či jednodušších šotoušů představuje, aniž jsou k tomu schopni chápat nějaké konsekvence.

Klidně modelové kolejiště s opravdovskou releovkou nebo stanicemi s opravdovým Rankem a stavědly - by si tam důchodci výpravčí hráli a všichni by se úžasně pobavili - mně by se to líbilo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)"
A co umožnit si "pronajmout" cvičný sál s kolejištěm v Brně, kde vláčky na modelu jezdí podle toho, jak jim výpravčí staví. Majetek AŽD ( nebo Starmon ? ). Bohužel tam ale mají jen JOPky. [andel][vypravci]
Neděle, 21. listopadu 2021 - 15:13:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 427
Registrován: 12-2020
VýpravčíXY: On pokud vím nikdo ty SJŘ netiskne ve formě knížky už několik let. A to, že jsou v počítači a jen se zakáže veřejnosti přístup SŽ nic nestojí. A jinak SŽ je firma státní a tedy dotovaná z peněz nás všech, takže i na výrobu těch aplikací přispíváme všichni.
Mladějov: A k té modernizaci, proti té nikdo nic nemá, ale především pokud jde o zvýšení kapacity, rychlosti či rychlejší a pohodlnější soupravy. Bohužel u našich institucí se většina peněz vyplýtvá na zbytečnosti typu ETCS a na to zrychlování už jaksi nezbyde.
Neděle, 21. listopadu 2021 - 15:24:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3454
Registrován: 4-2014
Výpravčíxy:
"Klidně modelové kolejiště s opravdovskou releovkou nebo stanicemi s opravdovým Rankem a stavědly - by si tam důchodci výpravčí hráli a všichni by se úžasně pobavili - mně by se to líbilo. "

Tak něco takového plánuji doma, jedna stanička s ústředním mechanickým stavědlem a druhá stanička TEST 24. Zatím připravuji papírové podklady pro případnou realizaci. Akorát klasickou releovku u TESTU nahradí počítač, protože ta by se mi domů nevešla, jinak vše ostatní tedy ÚS a panel TESTU 24 ,vše by mělo mít stejné provedení jako ve skutečnosti. Ale je to ještě běh na hodně dlouhou trať.
Mladějov
Neděle, 21. listopadu 2021 - 15:24:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17079
Registrován: 3-2007
J.M.: >vyplýtvá na zbytečnosti typu ETCS

Jasně. To je holt klasický pohled laika - šotouše železničního. Asi mají o dost menší rozhled, než třeba letečtí, protože jsem nikde na leteckém DF nečetl, že se plýtvá na zbytečnosti typu ILS, GPWS a podobně, všude se rvou zbytečné a drahé počítače a dopravci pak nemaj na pohodlnější sedadla v letadlech.
A kdyby spadnul internet, tak se nebude lítat, blbci [wink]

Pravda je, že tam nechodím tak často, takže..

Váš první odstavec - koukám jste též z předchozích příspěvků nic nepochopil.
Neděle, 21. listopadu 2021 - 15:29:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4962
Registrován: 6-2011
K čemu vám ( civilistům - sotoušům )je SJŘ a další pomůcky GVD ?
Třeba k akademickému využití, ne všichni pracující v dopravě pracují zrovna na SŽ

ale k čemu jsou komu dopředu třeba pomůcky kvůli řazení? Akorát k mudrování a kritice dopravců - já se jim vůbec nedivím, že to nechtějí an bloc pouštět. I proto, že při každé změně tady někdo blekotá, že je to proti řazení.
Velmi správně, pokud kraj něco někam objedná, a jede tam něco jinýho, je ta kritika dopravce oprávněná. Nehledě na to že zveřejňování nasazení vozidel by měli dělat sami dopravci, pro cestující.

na druhou stranu je to prostě vnitrofiremní záležitost a SŽ postupuje úplně stejně, jako jakákoli jiná firma, jejíž draze shromaždovaná a aktualizovaná data by někdo dával anonymně na web.
Co příspěvek to perla. Co na tom draze shromažďují? Když si na dost dlouho stoupnu s bločkem ke kolejím, budu ta supertajná data mít taky. Nehledě na to že to nikdo neshromažďuje, ale je to nedílná součást připravy provozu, kterou je třeba vytvořit. Ne někde posbírat.

Především ale - spíš než odpovídat na otázku proč by to měli zveřejnit - nevidím důvod proč ne. Ale třeba je v tom zabudovanej návod na atomovku, nebo co já vím co tajnýho, a jen jsem to vždycky přehlédl.
„Je lepší udělat si z tohoto života tak úplný a příjemný zážitek, jak je jen možné, pro případ, že smrt stojí za h*vno, což, obávám se, tak nějak bude." (Trainspotting)
Neděle, 21. listopadu 2021 - 15:36:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3455
Registrován: 4-2014
6332:
"ředevším ale - spíš než odpovídat na otázku proč by to měli zveřejnit - nevidím důvod proč ne. Ale třeba je v tom zabudovanej návod na atomovku, nebo co já vím co tajnýho, a jen jsem to vždycky přehlédl."

V září kamarád oslovil vedení lomu VČS v Berouně, jestli by jsme si nemohli vyfotit, druhou půlku hradlové skříně HPB Beroun - Velkolom Čertovy Schody, kterou mají instalovanou na jejich stavědle v areálu lomu. Do dnes nikdo neodpověděl, asi mají strach, že by jsme zkopírovali plány jak se mele vytěžený vápenec a nakládá do vagonů a pak by jsme podle jejich plánů otevřeli vlastní lom VČS.
Mladějov
Neděle, 21. listopadu 2021 - 15:48:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17080
Registrován: 3-2007
6332: Tak si tam s tím bločkem stoupněte..
Jinak taky nechápete a ještě jste hloupě agresivní jako nějaký hloupý -náctiletý puberťák, nejspíš jím i jste.

Že to nechcete slyšet je váš problém - já vám ty data nezakazuju, ani toho nejsem příznivcem (podruhé!!), jen vám popisuju, že to je úplně běžná praxe u většiny firem.

Blbý kecy jistě mít můžete - ale svědčí to akorát o vás a vaší inteligenci.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Neděle, 21. listopadu 2021 - 15:56:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16367
Registrován: 10-2004
J.M.: To, že je nějaká firma státní, ještě neznamená, že musí všechno zveřejňovat. Pokud bychom to měli vyhnat do krajností, tak stát je náš, tzn. že bychom měli mít právo dostat se ke všem dokumentům, včetně těch tajných, protože to řeší naši volení zastupci, či úřednící, které platíme ze svých daní. Ale jsou zkrátka dokumenty, jejichž zveřejnění by mohlo ohrozit naše zájmy a taky proto jsou tajné.
Samozřejmě, nenapadá mě důvod, proč by zveřejnění pomůcek GVD mělo být problémové, koho by mohlo ohrozit. Nicméně je fakt, že jde o interní dokumenty Správy železnic (co se týká pomůcek vlastního GVD) či dopravců (co se týká vlaků, jejich oběhů, směn apod.). Mimochodem, daly se někde stáhnout pomůcky Regiojetu, Arrivy, GWTR a dalších dopravců? Na stále mazaných stránkách GVD byly jenom SŽ a ČD. Mně by některé pomůcky GVD chyběly taky. Ale na druhou stranu uzávám, že jak SŽ, tak dopravci mají právo se rozhodnout, zda je chtějí nebo nechtějí pustit ven.
Neděle, 21. listopadu 2021 - 16:09:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11851
Registrován: 4-2003
L321: Do dnes nikdo neodpověděl, asi mají strach,

Když to přišlo na sekretariát, tak to sekterářka nejspíš hodila s podobnýma líbesbrífama do koše. Protože jedou na zisk a na takovýhle hovadiny nemají čas.

To že někam napíšete, to je - promiňte - vrchol naivity. Takhle to funguje leda na úřadech. Kde se musí odpovědět i tetě z Krkonoš, ať to stojí co to stojí.[crazy]

zveřejňování nasazení vozidel by měli dělat sami dopravci, pro cestující.

Jasně, cestující zajímá, jestli pojedou řadou bflmpsvz nebo pszvbflm. [biggrin]

, protože jsem nikde na leteckém DF nečetl, že se plýtvá na zbytečnosti typu ILS, GPWS a podobně, všude se rvou zbytečné a drahé počítače

[ok][ok][ok]
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Neděle, 21. listopadu 2021 - 16:15:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11852
Registrován: 4-2003
6332: Když si na dost dlouho stoupnu s bločkem ke kolejím, budu ta supertajná data

No tak si tam stoupněte. Činnost pro neškodné blázny.
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Neděle, 21. listopadu 2021 - 16:25:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4963
Registrován: 6-2011
Mladějove, znovu a speciálně pro tebe, co na tom shromažďují? Takže pokud někdo kritizuje dopravce že neplní objednávku jsou to blbé kecy svědčící o inteligenci hloupě agresivního náctiletého puberťáka? Že jsi mamlas duševně za zenitem co umí jen urážet je jasný asi každýmu kdo se sem podívá, ale že se urážky limitně blíží ke 100% obsahu tvých postů, to je teda co říct [proud]

Jasně, cestující zajímá, jestli pojedou řadou bflmpsvz nebo pszvbflm.
Cestující zajímá třeba kam si dávají místenku, kam si dají kočárek, atd.

No tak si tam stoupněte. Činnost pro neškodné blázny.
Proč by to ale někdo měl dělat? Resp. proč by měla být utajována data která lze snadno zjistit?
„Je lepší udělat si z tohoto života tak úplný a příjemný zážitek, jak je jen možné, pro případ, že smrt stojí za h*vno, což, obávám se, tak nějak bude." (Trainspotting)
Neděle, 21. listopadu 2021 - 16:39:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25406
Registrován: 5-2002
L3.21: hlavně při modelařině hlavně plánky stanic a ty další části jako jsou sešiťáky a nákresné jízdní řády, tak pro sestavování GVD pro různé simulátory jako je Staničář a podobně
Jasně, skoro všichni modelujou epochu před 30+ lety, ale sešiťák, ten musí bejt čerstvej... [crazy]

J.M.: se většina peněz vyplýtvá na zbytečnosti typu ETCS
Koukám, další beznadějnej případ...

6332: Třeba k akademickému využití
Skutečně akademický zájemce většinou nemívá problém si nějaký ten TJŘ oficiálně vyžádat.

pokud někdo kritizuje dopravce že neplní objednávku jsou to blbé kecy svědčící o inteligenci hloupě agresivního náctiletého puberťáka?
Na hlídání plnění objednávky má objednatel své lidi, které taky dokáže potřebnými daty vybavit.
Nějaká další "veřejná" kontrola mi poněkud zavádí něčím jako PS OD (Pomocná Stráž Objednatele Dopravy).
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Neděle, 21. listopadu 2021 - 17:08:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11854
Registrován: 4-2003
Resp. proč by měla být utajována data která lze snadno zjistit?

Především ta data nejsou utajovaná. Režim utajovaných skutečností vypadá úplně jinak.

Ta data jsou neveřejná a objektivně asi neexistuje nějaký hlubší společenský zájem, proč by je měla Správa sama od sebe zveřejňovat.

Pokud Vám to vadí, tak si o ně zažádejte na základě zákona 106/1999 Sb. Ten si i bez toho v klidu pořádně přečtete.


dopravce že neplní objednávku

Správa železnic nemá nic společnýho s objednávkou mezi objednatelem a dopravcem. U ni si objednává trasu s určitými parametry dopravce. Objednatel v tom nijak nefiguruje!!
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Neděle, 21. listopadu 2021 - 17:22:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4964
Registrován: 6-2011
Skutečně akademický zájemce většinou nemívá problém si nějaký ten TJŘ oficiálně vyžádat.
Vyžádat si je lze, to já vím, ale zas nevím proč bych kvůli něčemu co v práci třeba zohledním okrajově, měl rozesílat maily na všechny strany.

Na hlídání plnění objednávky má objednatel své lidi, které taky dokáže potřebnými daty vybavit.
Nějaká další "veřejná" kontrola mi poněkud zavádí něčím jako PS OD (Pomocná Stráž Objednatele Dopravy).

Objektivně nevidím důvod proč by cestující neměl mít přístup k informaci jaké vozidlo má být nasazováno.

Správa železnic nemá nic společnýho s objednávkou mezi objednatelem a dopravcem. U ni si objednává trasu s určitými parametry dopravce. Objednatel v tom nijak nefiguruje!!
Pak je otázka čeho se obával Mladějov ve svém postu 17075...
„Je lepší udělat si z tohoto života tak úplný a příjemný zážitek, jak je jen možné, pro případ, že smrt stojí za h*vno, což, obávám se, tak nějak bude." (Trainspotting)
Neděle, 21. listopadu 2021 - 17:39:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10253
Registrován: 5-2007
Luboš_3.21: Len pre istotu, nie je cieľom aby sa nešírili pomôcky, ale proste tie JŘ vznikajú priebežne za behu a priebežne sa distribuujú. Už nie sú spracované na začiatku GVD a nemenné. Aj u toho osobného vlaku môže za grafikon existovať hneď niekoľko tabelárov zohľadňujúcich napr. výluky. Žiadne nepriestreľné stránky, 5x podlepené rôznymi opravami, už proste chvalabohu neexistujú, fíra príde s tabletom, vytiahne aktuálny tabelár, prečíta si ho a nemusí riešiť či a čo vlastne platí.

Keby vypadol internet, tak sa s výnimkou pár menej významných staníc nestane nič, dráha má v drvivej väčšine staníc sieť svoju [proud] A občas to naozaj vypadne, niekedy je to drobnosť, niekedy je to väčší prúser (za tento rok pamätám snáď jeden), ale prekvapivo dráha zatiaľ nezhynula.

6332: Akademici nám zleniveli. Pár mailov sa to bojí napísať. A verejnosť samozrejme smie vedieť typ nasadeného vozidla, ale možno by to mal zverejňovať primárne dopravca, prípadne objednávateľ, nie Správa železnic. Alebo keď už, tak s ich súhlasom vo forme nejakých oficiálnych otvorených dát, nie pod rukou v nejakých pomôckach pre internú potrebu.
Babilon
Neděle, 21. listopadu 2021 - 17:47:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4462
Registrován: 12-2007
Skutečně akademický zájemce většinou nemívá problém si nějaký ten TJŘ oficiálně vyžádat.
Možná, že se to změnilo, ale v dobách, kdy jsem dělal v akademických sférách já, to problém byl. A když už se něco sehnalo, tak jenom nějaké neaktuální verze.
Neděle, 21. listopadu 2021 - 17:50:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11855
Registrován: 4-2003
nevidím důvod proč by cestující neměl mít přístup k informaci jaké vozidlo má být nasazováno.

Dobře, tvařme se chvilku že jde o cestující.[biggrin]

-------------

Akorát že s pomůckama VOD (Vlaky Osobní Dopravy) nemá přeci Správa kolejí nic společnýho, to jsou přeci pomůcky dopravce.

Vy jste se prostě zasekl na unitární železnici a že to někdo balí na webu pacientům na způsob snímku Goodbye Lenin.
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH