Diskuse » Železnice » Všeobecná neželezniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 31. 10. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 31. 10. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pondělí, 25. října 2021 - 17:08:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1358
Registrován: 7-2017
V prvom rade by to nebola diskusia ale polemika [satan]
Pondělí, 25. října 2021 - 18:41:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3661
Registrován: 7-2017
Pikehead: Vycházím z toho, že reálná ekonomika je výměna hmoty a energie mezi lidstvem a přírodou, při níž vznikají peníze a odpady jako vedlejší produkty. Z této logiky vycházela už zpráva Římského klubu Meze růstu. Po prošustrovaných 50 letech od jejího vydání se ukazuje, že vývoj sleduje její nejhorší scénář.

Existují i další relevantní zdroje, jejichž názory za odborné považovat lze, třeba Václav Smil, který už před 20 lety považoval za jedno ze dvou největších globálních rizik vedle světové jaderné války právě pandemii (https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1clav_Smil), Gail Tverbergová (https://ourfiniteworld.com/) nebo Ugo Bardi (https://thesenecaeffect.blogspot.com/). Pravděpodobnost výskytu pandemie v příštích 20 letech (napsáno v roce 2005) Smil vyjádřil v desítkách %. (Nechce se mi to teď hledat, mám to v papírovém archívu.)

Myslíte pandemii koronaviru nebo skokový růst cen energií daný spekulací s povolenkami? Je druh externích šoků, které předpovědět prostě nejdou.
Ne, myslel jsem např. krizi roku 2008, kterou předpověděli mj. Nouriel Roubini (https://cs.wikipedia.org/wiki/Nouriel_Roubini) nebo Michael Burry. (Ten druhý na ní kromě toho slušně vydělal...)

Ale jo, souhlasím s tím, že černé labutě předpovědět nelze. Proto je potřeba zvyšovat odolnost civilizace proti jejich působení, když už se objeví. Jak na to, viz Nassim Taleb třeba tady:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Teorie_%C4%8Dern%C3%A9_labut%C4%9B

...skokový růst cen energií daný spekulací s povolenkami...
je mnohokrát vyvrácený argument, viz třeba toto vyjádření IEA (členskou zemí IEA je btw i ČR):
https://www.iea.org/news/statement-on-recent-developments-in-natu ral-gas-and-electricity-markets
Výkonný ředitel IEA Birol k tomu uvedl: “Recent increases in global natural gas prices are the result of multiple factors, and it is inaccurate and misleading to lay the responsibility at the door of the clean energy transition,” tj. "Současný nárůst světových cen zemního plynu je výsledkem mnoha faktorů a je nepřesné a zavádějící činit za něj zodpovědným přechod na čisté energie".

Jaké ještě odborné názory si mám povolat na pomoc? Mám jich tu po ruce víc než dost. Všechno důležité za posledních 50 let už někdo napsal, ignorují to korporace, politici, které mají korporace na špagátkách, mainstreamová média, která budou bránit status quo do roztrhání těla, a mainstreamoví makroekonomové, kteří všechno, co se jim nehodí do tabulek, grafů a prezentací označí za externality a dál se tím ve svých modelech nezabývají.

Nakonec ještě kouzelný odstaveček z internetového měsíčníku PPF z letošního července:
"Z hlediska vývoje měnové politiky hlavních centrálních bank bude tedy kritický především letošní podzim. V té době už by mělo být jasnější, jakým směrem se inflace vydala a centrální banky budou muset k tomuto vývoji zaujmout stanovisko.Buď potvrdí, že v souladu s jejich očekáváním dochází k zmírňování přechodně zvýšených inflačních tlaků a že tedy mohou pokračovat v pouze velmi pozvolném zmírňování podpory ekonomik nebo budou muset razantně změnit kurz a přejít k rychlému utahování měnové politiky, což by mělo velmi podstatné dopady na ekonomiky i finanční trhy."
Stručně řečeno, nebude-li pršet, nezmoknem. [crazy]
Pondělí, 25. října 2021 - 18:58:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25219
Registrován: 5-2002
Hank: to s tou výměnou hmoty a energie trochu pokulhává. Leda že bys mi zjevil, kde se těží jedničky a nuly do SW a do přenášených dat...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pikehead
Pondělí, 25. října 2021 - 20:49:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7686
Registrován: 3-2007
Ano, Smil v roce 2005 napsal článek, který se zabýval diskontinuitami ve vývoji civilizace, ke kterým dokonce vypočetl pravděpodobnost. Podle abstraktu pana Smila trápila Earth's collision with nearby asteroids, massive volcanic eruptions and mega-tsunami generated by these events, as well as by huge landslides); viral pandemics; and transformational wars.

Na Zemi je několik (možná desítek) tisíc lidí jako je Smil. Smil je poměrně overrated díky tomu, že ho čte a propaguje Bill Gates, obsahově jsou jeho knihy spíš vědecká publicistika než věda. Je zajímavé to číst, nicméně základě Smilova článku má tedy centrální banka každoročně očekávat pandemii a dopad meteoritu? Jak taková strategie přesně vypadá? A jak vypadá vaše osobní strategie pro vulkanické erupce a války měnící politickou mapu světa?

Nouriel Roubini předpověděl krizi? No klidně, a určitě nebyl sám. Ono vždy najdete na světě někoho, kdo něco velkého nebo chmurného předpovídá, jen si tyhle miliony špatných predikcí nikdo nepamatuje, ani se k nim autoři nehlásí... Jak v pravou chvíli vědět, kterému roubinimu máte věřit, a kterého neposlouchat? Jo a nezapomeňte prosím, jakmile přijde krize, pochválit české komické duo Šichtářová & Pikora, které příchod krize předvídá několikrát ročně již mnoho roků...

Nassim Taleb... krásné hraběcí rady, jen jak víte, že namísto černých labutí, na které se trénujete, nepřijdou úplně jiné, ještě černější? Ale teď máte problém přesně opačný, protože sám Taleb tvrdí, že koronavirus černá labuť není - tím spíš jimi nebudou nějaké banální fluktuace cen zemního plynu.

A když už jsme u zemního plynu, šéfa IEA a jeho multiple factors, tak tyto faktory jsou jak na straně nabídky, tak poptávky a předvídat, že se sejdou a co z toho vzejde se nepovedlo ani výrazně specializovanějším institucím než je analytický tým malé centrální banky.

Takže ano, jakkoliv je spousta věcí, které čtete, sama o sobě pravdivá (nebo aspoň není nepravdivá), jejich praktickou aplikaci i supersyntézu do návodu na řízení Zeměkoule si představujete jako Hurvínek válku.
Pondělí, 25. října 2021 - 21:07:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6913
Registrován: 3-2006
Že Vás to baví, už v březnu jsme si tu ujasnili, že žádná krize není.[blush]
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=4316370
Úterý, 26. října 2021 - 08:30:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11799
Registrován: 4-2003
březnu jsme si tu ujasnili, že žádná krize není.

Samozřejmě že tu žádná klasická krize (slovo klasická Vám vypadlo, přepokládám neúmyslně z neznalosti). Máme tu kombinaci nabídkových a poptávkových šoků, které dramaticky zvyšují inflační tlaky a vyvolávají potřebu zpřísnění měnové politiky. V klasické,. tj. cyklické krizi, by to bylo přesně obráceně.

Pike: Souhlas, ale to je stejně házení hrachu na zeď, resp, Kurger-Dunning. Jinak dle stylistiky podle mě nepsal ten článek někdo jiný a nebyli ti ti fejkoví studenti v textu.
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Úterý, 26. října 2021 - 08:40:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5497
Registrován: 6-2016
Krize není, vše v pořádku. Jako ve filmu Bílá paní - "nekecej a plav"...

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/obchody-zbozi-zasobovan i-regaly-logistika.A211025_115808_eko-zahranicni_ven

Když takový stav byl u nás za komančů, tak za to mohly imperialistické ideodiverzní centrály. Kdo může za ten dnešní euroatlantický stav? Putin? Čína? vepřík Kim?

Som z teho volaaký zmatěný, súdruh geněral[biggrin]
Úterý, 26. října 2021 - 09:04:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3662
Registrován: 7-2017
Proč si promovaní ekonomové myslí, že rozumějí světu líp než kdokoli jiný? Protože si vynutili, aby je politici nechali kecat do věcí, od nichž by měli být drženi co nejdál? Kruger-Dunning se v plné míře vztahuje i na ně.

Z Murphyho zákonů: Kdo má ze všech nástrojů k dispozici jenom kladivo, všechny problémy světa se mu zredukují na hřebíky.

A ještě: Fungující ekonomika by neměla být cíl, ale účel.

(Příspěvek byl editován uživatelem dědek_hank.)
Mladějov
Úterý, 26. října 2021 - 09:33:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16984
Registrován: 3-2007
hk: No to je právě ten rozdíl, že příčin je více. Ale chápu, že mentální bolševici maj jasno - je to ten fujfuj kapitalismus,co už se rozkládá od roku 1948 (Hank teda píše 2008).
Jste koukám poněkud zmaten, že se neukazuje na jasného nepřítele, že?

Nemám Vás za mentálního bolševika, ale RadekŠ to napsal v 11799 jednoduše a výstižně a poněkud nechápu, co je na tom k zesměšňování.

Ono se prostě na volném trhu nějaké masivnější vnitřní i vnější zásahy do ekonomiky nutně projeví - z toho si už dělal legraci hloupej bolševik v padesátých letech, že na Wall Streetu někdo dvakrát kejchne a kurs dolaru padá dolů,kdežto naše měna je pevná a ne tak labilní (no po měnové reformě to už neříkali).
Kapitalismus se už tenkrát podle těch chytrolínů řítil do zkázy.

Kua, proč před pádem železné opony neutíkali západní Němci do DDR?

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Úterý, 26. října 2021 - 09:37:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3663
Registrován: 7-2017
"...mentální bolševici maj jasno - je to ten fujfuj kapitalismus..."

Aha, takže všichni na které odkazuju, od Římského klubu až po Nassima Taleba, jsou mentální bolševici?
Úterý, 26. října 2021 - 11:23:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5499
Registrován: 6-2016
dědek_hank: Ó nikoliv! Mentální bolševici jsme my dva[rofl] - podle zdejších vševědů...

Škoda, že nekandidovali v letošních volbách - už teď jsme se mohli mít jak prasata v žitě[rofl]
Mladějov
Úterý, 26. října 2021 - 11:33:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16990
Registrován: 3-2007
Nojo,no,když teda potřebujete být osobní - proč teda nekandidujou chytrolíni jako Hank a vy - mohli jsme se mít jako prasata v žitě.
Blbý,co?
Nápodobně.

Mimochodem naříkáte tady pořád vy (a Hank), jak je potřeba změnit to a to a jak to stojí za houno, ne třeba Pikehead nebo RŠ.
Úterý, 26. října 2021 - 11:57:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12962
Registrován: 4-2003
Mladějov:Nojo,no,když teda potřebujete být osobní - proč teda nekandidujou chytrolíni jako Hank a vy - mohli jsme se mít jako prasata v žitě.
Blbý,co?
Nápodobně.


Schválně, zda si to hoši uvědomí [proud].


Mimochodem naříkáte tady pořád vy (a Hank), jak je potřeba změnit to a to a jak to stojí za houno, ne třeba Pikehead nebo RŠ.

A oběma (dědek hank a HK) přitom nic nechybí [wink].
Mladějov
Úterý, 26. října 2021 - 12:00:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16991
Registrován: 3-2007
Stejně jsou úžasní ti příznivci třetích cest po padesáti letech.
Tohle frčelo fakt v tom 1968,když byl založen zmiňovaný Římský klub.
Úterý, 26. října 2021 - 12:00:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3664
Registrován: 7-2017
Mladějov 16990: Poukazovat na bordel a navrhovat, jak z něj ven, není naříkání. Ti, na které odkazuju, si i ve vládnoucím systému našli způsoby, jak se slušně uživit. Znamená to, že mají držet hubu a krok, aby o to živobytí nepřišli?

Tak jistě, ono patří k lidské přirozenosti ztotožňovat se raději s vítězi než s lůzry. Jenže všeho do času. Jak stojí psáno: První budou posledními a poslední prvními.
Úterý, 26. října 2021 - 12:04:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3665
Registrován: 7-2017
Mladějov 16991: Vývoj posledních 10 - 15 let dává za pravdu těm horším scénářům z Mezí růstu.
Mladějov
Úterý, 26. října 2021 - 12:16:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16992
Registrován: 3-2007
No jako já vůbec nemám nic proti Římskému klubu ani lidem,který jej založili.
On je někdo umlčuje?
Holt když mají tak úžasné myšlenky, tak ať je prosadí a zkusí si tu odpovědnost - tedy standardní demokratickou cestou - založí partaj, přesvědčí voliče, obsadí klíčová ministerstva a uvádějí své teze do praxe.
Nic proti.
Jen kritizovat bez odpovědnosti umí každý trouba.

Ale prostě velká část veřejnosti,především té odborné, to vidí při podrobnějším rozebrání jednotlivých oborů jako pouze akademické kecy - a dokonce to dokáže oddůvodnit,proč.
Konstataci něčeho a návrh od stolu.

A za sebe vám řeknu, že mám vždycky podezření u autorů univerzálních všespásných řešení,ale to nechte stranou.

A že věříte blábolům,jak se "kapitalismus" řítí do záhuby, to je váš problém, oni to říkali už přetím půl stoletím, co?

Já nemám nic ani proti starším pánům,co věří "osmašedesátnickým" ideálům, jen prostě svět je jinde a úplně jiný než v roce 1968 (a mimochodem to,co dělá Brusel,je velmi v intencích Římského klubu a levicových ekonomů).
To,co tady máme za socialismus teď,o tom se v nějakém tom 1972 těm pánům ani nesnilo -a je to funkční? Dyť si z toho Bruselu a jím nastolovaných změn tady dělá legraci právě Klonfar a to každý den alespoň jedním výsměšným příspěvkem.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pikehead
Úterý, 26. října 2021 - 13:36:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7688
Registrován: 3-2007
RadekŠ: myslíte ten Smilův článek z r. 2005? (Do jstoru jsem se nedostal.)

DH: Jak já, tak RadekŠ máme školy, které jsou zaměřené spíše prakticky (například můj magisterský obor byla mezinárodní politika) a nikde tu v diskusi nevidím argument založený na nějaké sofistikované ekonomii. Diskuse se týkala CPI (což je relativně základní statistika) a možností predikce komplexních jevů (což je forecasting alias "prognostika" a to není vědecká disciplína).

Když to vezmu kolem a kolem, tak mnohem silnější představy o racionálním/technickém/direktivním řízení společnosti jste tu celou dobu předváděl spíš vy. Těď mě úplně nenapadá nějaká použitelná "sociologie", která by vám vaše slepá místa daná nedostatkem relevantní zkušenosti aspoň teoreticky doplnila - možná něco jako Checklandova Soft Systems Methodology, tam najdete některé věcí, které se vám snažil naznačit Mladějov...
Mladějov
Úterý, 26. října 2021 - 14:33:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16994
Registrován: 3-2007
Pike: Ono je to takový syndrom řady lidí 70+ (co jim tedy bylo v 1968 tak 20-30), že věří ba přísahají na nějaký "svatý grál",který ale ošklivý mainstream lidem utajuje ve spolupráci se zlými kapitalistickými průmyslníky střihu 19.století,co by všechno zničili a to se zhroutí a oni mají ten recept.
Já znám takovéhle lidi privátně minimálně dva a společné je jim neumění pracovat kriticky s informacemi a umět filtrovat zdroje - kdo to říká a proč a zajímat se o to,čím se třeba živí,co umí,co dokázal.

A typické je pro tuhle generaci posílání si takovýchto článků s "přepošlete to,než to smažou" [wink]

Ono to zní srandovně,ale to je prostě zkratka. Nakonec trochu podobně fosilní typ je i třeba Miloš Zeman, byl M.Grégr.
Přičemž všichni svorně zapomínají, že 1968 nebo 1971 není 2021. Ani na "Západě", natož tady.
Společnost je úplně jinde,lidé mají jiné hodnoty, hospodářství má úplně jinou strukturu.


(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Úterý, 26. října 2021 - 15:10:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11800
Registrován: 4-2003
myslíte ten Smilův článek z r. 2005?

Stuchlíkův.
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Úterý, 26. října 2021 - 15:19:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3666
Registrován: 7-2017
Pikehead, Mladějov: Václav Smil nepublikoval jenom ten jeden jediný článek... V češtině mu vyšlo nejméně 6 knih, o kterých vím. Problém není ani tak s jeho doporučeními (koneckonců radil různým US politikům i Billu Gatesovi) jako s tím, že ho the-powers-to-be neberou tak vážně, jak by bylo potřeba. Gail Tverberg je pojistná matematička, takže taky prakticky zaměřená osoba, a píše o tomtéž už nejmíň 15 let, viz její web, na který jsem tu už odkazoval. Ugo Bardi, člen Římského klubu, je fyzikální chemik. Čím se třeba živí, co umí, co dokázali, to se dá celkem snadno dohledat.

Jestli není vědeckou disciplínou prognostika, není jí ani makroekonomie, aspoň ne v tom provedení, které má navrch od dob thatcherismu a reaganomiky a které stále žije hlavně z mocenské a finanční podpory těch, kdo si myslí, že mají gebíry na to, aby ředitelovali zeměkouli.

Nemám pocit, že by kdokoli ze jmenovaných (a dalších, které čtu) měli nějaká univerzální všespásná řešení. Oni jsou spíš v pozicích Kassander nebo Jeremiášů - proroků, kteří mívají pravdu, kterým ale jejich varování nikdo nevěří a které za starých časů jejich kmeny nebo národy upalovaly nebo kamenovaly (a po jejich smrti, když se post festum ukázalo, že ta varování byla odůvodněná, jim stavěly pomníky nebo je svatořečily).

Ta všespásná řešení měli a mají jiní - viz např. x-krát vyvrácené a stále se vracející bludy o ekonomii nabídky a prokapávání bohatství, které vedly jen k historicky nebývalé koncentraci majetků v rukách hrstky lidí. Jejich hra je s nulovým součtem a na té prohrávající straně je 99,99% pozemšťanů.

Mladějov:
"No jako já vůbec nemám nic proti Římskému klubu ani lidem,který jej založili. On je někdo umlčuje?"

A já jsem někde napsal, že je někdo umlčuje?

Mladějov:
" Holt když mají tak úžasné myšlenky, tak ať je prosadí a zkusí si tu odpovědnost - tedy standardní demokratickou cestou - založí partaj, přesvědčí voliče, obsadí klíčová ministerstva a uvádějí své teze do praxe.
Jen kritizovat bez odpovědnosti umí každý trouba."

Ano. Tyhle neoliberální kecy poslouchám už přes 30 let. Od lidí, kteří jiné úžasné myšlenky - tzn. své, ty, které jim vyhovují - z mocenských pozic a silou největších majetků nalívají lidem do hlav, aby lidi náhodou nenapadlo hledat příčiny současného bordelu tam, kde jsou, tj. v základech současného systému. Výsledky vidíme v přímém přenosu.

(Příspěvek byl editován uživatelem dědek_hank.)

(Příspěvek byl editován uživatelem dědek_hank.)
Úterý, 26. října 2021 - 15:21:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11801
Registrován: 4-2003
Diskuse se týkala CPI (což je relativně základní statistika) a možností predikce komplexních jevů (což je forecasting alias "prognostika" a to není vědecká disciplína).

- CPI není základní, ale poměrně dost komplexní a prokročilá statistika, jen to není na první pohled vidět.

- Forecastig samozřejmě využívá vědeckých metod a je i předmětem vědy.
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Mladějov
Úterý, 26. října 2021 - 15:28:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16995
Registrován: 3-2007
h: Jo,nejlepší bude zbořit současný systém. Teď je na to ta pravá chvíle.
Vy jste vážně xxx, jestli tomuhle vážně věříte a to padesát let.
Jinak kecy o potřebě zničit současný (špatný) systém tady za potlesku starých frustrovaných mentálních bolševiků a dvacetiletých naivků, co v životě nezažili reálný socialismus v praxi,cpete soustavně akorát vy - a pár lidí na ty vaše anarchistické bludy o potřebě spravedlivější společnosti akorát reaguje.

Co kdybyste si radši na budování lepšího světa a lepšího společenského řádu vybral nějakou menší zemičku, která zas nemá tak moc co ztratit?
Úterý, 26. října 2021 - 15:42:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3667
Registrován: 7-2017
Vyloveno z internetu:
Překvapeni, že najednou rostou ceny úplně všeho a skoro všeho začíná být nedostatek? Nebyli byste, kdybyste posledních dvacet let řešili i něco jiného, než boj proti komunismu. Dnešní problémy nespadly z nebe, je na ně zaděláno už dlouho, jen je většina ignorovala.
Úterý, 26. října 2021 - 15:46:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3668
Registrován: 7-2017
Mladějov:
"Jo,nejlepší bude zbořit současný systém. Teď je na to ta pravá chvíle."

Není potřeba, on se dřív nebo později zhroutí sám. (Zatím to tak vždycky v dějinách bylo a těžko to kdy bude jinak.) A díky jeho neohroženým obráncům do roztrhání těla tady není a nejspíš ani nebude nic rozumného, čím ho nahradit.
Mladějov
Úterý, 26. října 2021 - 15:57:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16997
Registrován: 3-2007
Ale to si nějak blbě personifikujete.
Že se zhroutí sám, tady píšete na mnoha řádcích pořád dokola léta,psali to už v tom 1971 a ono ne a ne [biggrin]

Podsouváte - můj jakýkoli názor nezpůsobí vůbec nic.
A vy akorát blekotáte, že je potřeba změnit systém, demokratickou cestu odmítáte, tak nějaký převrat? Povídejte!

Vy akorát úplně typicky máte svůj Svatý grál - v které zemi to funguje podle vašich představ? Tipuju nikdy, ale jistě byste to vybudovali-jenže on vám o to nikdo nestojí.mmch jsem slyšel od vás vždycky jen kritiku všeho a obecné řeči-nikdy JAK a jak byste zajistil prosperitu a spokojenost lidí. A zajisté bude následovat úhybné Přečtěte si toho a toho pána.
Nikdo nikde nepředvedl, že to funguje.

To vážně nemá smysl.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Úterý, 26. října 2021 - 16:09:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11802
Registrován: 4-2003
Není potřeba, on se dřív nebo později zhroutí sám.


https://youtu.be/miyVM5PhZQE?t=8
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Úterý, 26. října 2021 - 16:52:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25225
Registrován: 5-2002
Hank: Jak stojí psáno: První budou posledními a poslední prvními.
To je Ti stejnak houby platný, protože průměrní zůstanou i nadále průměrnými. [proud]

Oni jsou spíš v pozicích Kassander nebo Jeremiášů - proroků, kteří mívají pravdu, kterým ale jejich varování nikdo nevěří
Jak už bylo zmíněno, katastrofických věšteb je za dvacetník arch, takže některá z nich prostě musí aspoň trochu přibližně vyjít. Akorát nikdo předem neví, která z nich to je. To je to samý, jako s loterií: čas od času všichni vidíme, že někdo ten jackpot trefil, ale čísla pro příští tah z toho spočítat stejně nedokážeme.

a které za starých časů jejich kmeny nebo národy upalovaly nebo kamenovaly
Ano, jako důležitou psychohygienickou prevenci.

ML: mmch jsem slyšel od vás vždycky jen kritiku všeho a obecné řeči-nikdy JAK a jak byste zajistil prosperitu a spokojenost lidí
Hank je prostě kritikem ve smyslu čapkovské definice téhož. [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Mladějov
Úterý, 26. října 2021 - 17:11:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16998
Registrován: 3-2007
Njn,to je ta Stejskalovská generace.
Pikehead
Úterý, 26. října 2021 - 17:24:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7689
Registrován: 3-2007
RadekŠ:
"- CPI není základní, ale poměrně dost komplexní a prokročilá statistika, jen to není na první pohled vidět."
To určitě je, pokud se bavíme o potřebě něco takového vymyslet nebo udržovat. Pokud jde o vysvětlení že je to podíl dvou vážených průměrů a co typově + z jakých důvodů ty vážené průměry tvoří, tak mi to přijde poměrně jednoduché. (Ostatně tohle je obsah toho vysvětlení z 2. semestru, kterým se tu oháním.)
dědek_hank:
"Není potřeba, on se dřív nebo později zhroutí sám. (Zatím to tak vždycky v dějinách bylo a těžko to kdy bude jinak.)"
Tak třeba Spojené státy americké jako vlajková loď tohoto systému fungují od roku 1776, to máte většinu novověku.
dědek_hank:
"A díky jeho neohroženým obráncům do roztrhání těla tady není a nejspíš ani nebude nic rozumného, čím ho nahradit."
Já bych řekl, že primárně bojujeme s vašimi nedotaženými nápady a blbými závěry. Že to v konečném výsledku vypadá jako boj "za systém" je nechtěný a možná jen vámi projektovaný výsledek.
Mladějov
Úterý, 26. října 2021 - 17:29:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16999
Registrován: 3-2007
Tak jsem si přečetl něco o dědkovi_hankovi a pár jeho článků v Britských listech i jinde a mám vcelku jasno.
Úterý, 26. října 2021 - 18:59:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 454
Registrován: 12-2017
dědek hank: Není potřeba, on se dřív nebo později zhroutí sám. (Zatím to tak vždycky v dějinách bylo a těžko to kdy bude jinak.)
Tak za poslední léta se zhroutily hlavně ty socialistický a marxistický systémy. I když někde to zuby nehty zatím drží při životě, byť ryjou držkou v zemi (Kuba, S.Korea, Laos)...
Úterý, 26. října 2021 - 19:13:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3669
Registrován: 7-2017
bandita 454: Reálný socialismus (resp. to, co z něj zbylo v čínském a vietnamském provedení) a kapitalismus jsou dvě strany jedné mince, která se jmenuje průmyslová společnost. Jestli půjdou do háje, půjdou spolu. Tady se teď hraje o osud průmyslové civilizace.
Mladějov
Úterý, 26. října 2021 - 21:09:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17001
Registrován: 3-2007
Pro ilustraci kousek pánova článku více než 11 let starého:

Tímto rozsudkem americký Nejvyšší soud odhalil hloubku svého pohrdání právem, skutečné úmysly a neúctu k legislativnímu procesu. Rozsudek není ničím jiným než politickým převratem, zásadní změnou státního zřízení. Poslouží nejen konečné porážce demokracie, ale také úplné likvidaci toho, co ještě zbylo z malého podnikání. Od nynějška nikdo nebude v úřadě bez povolení korporací, žádná živnost nebude existovat bez jejich tichého svolení. Nebude to však trvat dlouho. Chamtivost sežere všechno, nakonec i sama sebe. Bankrot USA pokročil už dost daleko a jeho postup bude čím dál rychlejší přeměnou státu na otevřenou vládu zlodějů.

Takže vítejte v plutokracii a užívejte si ji, dokud to jde - dlouho to trvat nebude.


(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pikehead
Úterý, 26. října 2021 - 21:27:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7690
Registrován: 3-2007
Aha, já myslel, že je to nějaký neškodný senilní magor typu K.S. nebo Klonfar. Jestli byl takovýto pošuk už v padesáti, tak to Metodika měkkých systémů rozhodně nezachrání. Ale stárnout ve světě, kterému nerozumím a který bytostně nesnáším, musí být opravdu hnus.
Mladějov
Úterý, 26. října 2021 - 21:33:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17002
Registrován: 3-2007
Omlouvám se, 2010, takže opravuji na..více než 11 let starého.
Pardon.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Středa, 27. října 2021 - 05:11:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12966
Registrován: 4-2003
Mladějov:Tak jsem si přečetl něco o dědkovi_hankovi a pár jeho článků v Britských listech i jinde a mám vcelku jasno.

Bylo by možné sem dát odkaz na tato moudra?
Pikehead
Středa, 27. října 2021 - 07:50:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7692
Registrován: 3-2007
Bram: Nuda, průměrný produkt grafomaniakálního důchodce na Neviditelném psu nebo Britských listech. Žánru se vymyká snad jen ten plamenný závěr, který Mladějov dal sem.

Dá se to vygooglit, odkaz je tady.
Středa, 27. října 2021 - 08:35:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11803
Registrován: 4-2003
Já jsem to přestal číst v okamžiku kdy jsem došel k "nejvyšší soud svévolně..". [crazy]

No prostě svět plný ústrků a spiknutí. Jinak kolega se kdysi ve zblitkách snažil upozorňovat na různé očividné nesmysly či vysvětlit určité věci, nakonec mu Čulík začal dělat pakárnu a spojovat se zaměstnavatelem, tak se na ně vysral.

----------

Btw, dneska si ke mne přisedl manželský pár podobného ražení ve věku cca 55, vizuálně tak na 65 a mentálně na 80, oblečení vz. bezďák. Pán je asi učitel nebo co, protože tam začal vykřikovat,co to je za móresy že studenti chtí zásuvky, mají si koupit notebook a telefon,který něco vydrží a né aby nabíjeli za peníze školy. Musel jsem se tada dost držet abych nevystartoval a nezaptal se ho, esli taky nemají ve škole záchod a studenti se musí doma pořádně vysrat před vyučováním.
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Středa, 27. října 2021 - 09:08:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12972
Registrován: 4-2003
Pikehead:Nuda, průměrný produkt grafomaniakálního důchodce na Neviditelném psu nebo Britských listech. Žánru se vymyká snad jen ten plamenný závěr, který Mladějov dal sem.

Dá se to vygooglit, odkaz je tady.


Díky.


RadekŠ:No prostě svět plný ústrků a spiknutí. Jinak kolega se kdysi ve zblitkách snažil upozorňovat na různé očividné nesmysly či vysvětlit určité věci, nakonec mu Čulík začal dělat pakárnu a spojovat se zaměstnavatelem, tak se na ně vysral.

Čulík mi svojí celkovou úrovní silně připomíná jisté diskutující na k-reportu, kteří volali hlasitě nejen po zabanování diskutujícího T. H., ale hlavně o jeho potrestání v rámci svého zaměstnání u Metransu [crazy].


Btw, dneska si ke mne přisedl manželský pár podobného ražení ve věku cca 55, vizuálně tak na 65 a mentálně na 80, oblečení vz. bezďák. Pán je asi učitel nebo co, protože tam začal vykřikovat,co to je za móresy že studenti chtí zásuvky, mají si koupit notebook a telefon,který něco vydrží a né aby nabíjeli za peníze školy. Musel jsem se tada dost držet abych nevystartoval a nezaptal se ho, esli taky nemají ve škole záchod a studenti se musí doma pořádně vysrat před vyučováním.

Takové jedince jsem bohužel potkal také [crazy][sad][uhoh][coze][angry].
Mladějov
Středa, 27. října 2021 - 09:15:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17003
Registrován: 3-2007
Měl ses ho zeptat, jestli učí matematiku - že totiž jedno nabití telefonu přijde při průměrné ceně za kWh cca 5,50 (tedy v jednotkách korun) na jednotky haléřů - to spláchnutí na hajzlu stojí víc.

A tohle učí mladou generaci..
Mladějov
Středa, 27. října 2021 - 09:24:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17004
Registrován: 3-2007
Bram: Tak Čulík potřebuje udržet profil listu pro kupující a předplatitele, to je všechno.
A to jsou právě převážně starší lidé,důchodci Stejskalovského a hankovského typu.
Prostě všechno je spiknutí a podvod a v BL to odhalujou, všude jinde jsou prodaný a je to mejnstrým.

Odkaz už nepotřebuješ, je tam i životopis pána..já to sem nechtěl s odkazem přímo dávat.
Ale všimni si jednoho článku, jak má dovedně zpracované ty,co s ním nesouhlasí a rozdělené do kategorií proč. Zkus se tam najít, nebude to nic lichotivýho [biggrin]


(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pikehead
Středa, 27. října 2021 - 10:50:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7693
Registrován: 3-2007
Bram: Na podobné žádosti o trest v práci se jednou nečekaně ozval Petr Šimral že veškeré stížnosti přijímá (a teď nevím, zda osobně v Uhříněvsi, nebo i písemně)... Zájem o stěžování rázem utichnul. [proud]

Mladějov: Myslím, že jsem to našel, typologie je neúplná, ale nejblíž mám asi k třídnímu nepříteli kategorie IV, "předbohatí" japíci, zřejmí aspiranti na pozice v servisní části vyšší střední třídy, jen teda ta elevace do vyšší střední třídy se mi navzdory poměrně únavnému servisování zatím nedaří...
Mladějov
Středa, 27. října 2021 - 12:02:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17005
Registrován: 3-2007
[biggrin]
Středa, 27. října 2021 - 12:08:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25230
Registrován: 5-2002
Takže je to přece jen on...
Ono mi už kdysi bylo nápadné, proč reagoval tak podrážděně, když jsem chtěl vědět, co v životě dokázal.[proud]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 27. října 2021 - 12:10:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25231
Registrován: 5-2002
ML: Zkus se tam najít, nebude to nic lichotivýho
Na mě asi zapomněl...
Žádnej chlíveček "Ti, co říkají, že je potřeba přestat se zabejvat píčovinama a začít dělat něco pořádnýho" tam nevidím.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 27. října 2021 - 12:18:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11804
Registrován: 4-2003
elevace do vyšší střední třídy se mi navzdory poměrně únavnému servisování zatím nedaří...

Jemu taky ne, v tom je ten jeho ploblém.
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Mladějov
Středa, 27. října 2021 - 14:54:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17010
Registrován: 3-2007
Hajnej:
"ML: Zkus se tam najít, nebude to nic lichotivýho
Na mě asi zapomněl...
Žádnej chlíveček "Ti, co říkají, že je potřeba přestat se zabejvat píčovinama a začít dělat něco pořádnýho" tam nevidím."

Jo vyvyšovat se potřebuješ nad náma čtyřkařema..houby s octem.

Asi budeš nejspíš taky ta kategorie IV. Hank ti to případně vysvětlí a zařadí tě správně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Středa, 27. října 2021 - 16:42:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25235
Registrován: 5-2002
ML: Pike taky píše, že typologie je neúplná... [wink]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 27. října 2021 - 21:03:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 112
Registrován: 5-2018
průměrný produkt grafomaniakálního důchodce na Neviditelném psu nebo Britských listech

Blisty jsou žumpa, ty se nedají číst, ale že by Markéta Šichtařová nebo Pavel Kohout na Psu byli grafomaniakální důchodci?

Hezky si notujete, jak jste rozcupovali bezvýznamného dědka, ale jaksi zapadla původní myšlenka, že kvalita loňské inflační prognózy ČNB stojí za starou bačkoru. Nejde jen o výsledek, ale zejména o mylné úvahy analytiků, které k výsledku vedly. Abych byl fér, teď jsem se díval do prognózu Fedu, taky mimo.

Jestlipak se v příští prognóze ČNB dočteme něco o lesson learned?
Pikehead
Čtvrtek, 28. října 2021 - 12:50:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7696
Registrován: 3-2007
No ono dědkovi, jak sám můžete vidět, ani tak nešlo o kvalitu prognózy, ale o sběr katastrofických zpráv, které pomáhají vydrolit současný systém a zavést nějaký dědkovský NWO.

Ale o kvalitě prognózy si můžeme klidně popovídat. Nebo co si myslíte o imputovaném nájemném... :-)

Btw. Markéta Šichtářová se taky nedá číst, byť důchodce není. Vždy mi přišla něco jako Klaus mladší - vysoce inteligentní člověk, který odborně a logicky staví argumentaci, aby do ní nakonec jebnula nějaký svůj (logicky naprosto nesedící) vlastní závěr, který vydává za odborně nesporný. Zatímco Mlaus je prostě bezskrupulózní sběrač hlasů ze dna, nikdy jsem nerozkryl o co jde Šichtářové. Možná taky grafomanie. Ale pobavilo mě, když se nakonec našla právě v Trojbarvičce.
Pátek, 29. října 2021 - 08:32:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11805
Registrován: 4-2003
K prognóze se vyjařovat nesmím a u MŠ jde o palologický rys. Obyčejný megamindrák z mládí, kdy vyrůstala v sociálně slabší rodině.
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Pátek, 29. října 2021 - 08:42:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11806
Registrován: 4-2003
našla právě v Trojbarvičce

Logicky - protože v tomhle byzbysovém projektu šlo jen o prachy a to se už eklovalo i tomu Mlausovi,takže včas vypadl.
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Desiro
Pátek, 29. října 2021 - 08:49:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3907
Registrován: 2-2004
To jsou výroky jak ve čtvrté cenové. Asi projekce.
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Pátek, 29. října 2021 - 09:43:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25245
Registrován: 5-2002
Desiro: Kdysi jsem tu psal, že tyhle lockdowny budou mít rozsáhlé negativní ekonomické následky a bez reakce ( tedy vyjma Hajného osobního útoku).
Hezky předvádíš tzv. milosrdnou amnézii...
Hajnému byly Tvé ekonomické predikce celkem šumafuk, ale vadily mu Tvé otravné promořovací teorie a jejich podpírání selektivními "důkazy" a později pak i snahy draze vytvářet očkovací pořadníky podle hladiny protilátek.
Přesně, jak píše Pike(7679): "A jste si jistý, že předmětem diskuse byla tato poměrně jednoduše předvídatelná věc, nebo spíš vaše závěry, které jste si na ní narouboval?"

Jinak co se týče Tvých dalších prognóz, tak Ti nevyšla ani ta očkovací.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Desiro
Pátek, 29. října 2021 - 13:08:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3908
Registrován: 2-2004
Hajnej:
Hezky předvádíš tzv. milosrdnou amnézii...
Jak tu někdo psal, všechny výroky jsou tu dokumentované. Já bych ty své - s zohledněním stavu vědění a situace v době vzniku - neměnil.
Hajnému byly Tvé ekonomické predikce celkem šumafuk
Přesto si cítil potřebu se k nim vyjádřit.
co se týče Tvých dalších prognóz, tak Ti nevyšla ani ta očkovací.
Jaká konkrétně?
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Miloš_jonák
Pátek, 29. října 2021 - 13:23:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 499
Registrován: 12-2007
Desiro: Kdysi jsem tu psal, že tyhle lockdowny budou mít rozsáhlé negativní ekonomické následky a bez reakce
Já pořád marně hledám těch přes 10% nezaměstnaných a minimálně polovinu zkrachovalých hotelů, divadel a restaurací jak lidé jako Vy opakovaně vykřikovali.
Pátek, 29. října 2021 - 13:49:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25251
Registrován: 5-2002
Desiro: Já bych ty své - s zohledněním stavu vědění a situace v době vzniku - neměnil.
Však je o tom i přísloví - jenom blbec nemění svůj názor.
Kupříkladu můj názor ohledně přirozeného promoření byl v roce 2020 výrazně optimističtější, než ten letošní, ale na základě fakt jsem ho korigoval.

Přesto si cítil potřebu se k nim vyjádřit.
Povídej...

Jaká konkrétně?
Když jsem odhadl, že moje generace bude očkovaná někdy v květnu-červnu, tvrdil jsi, že na to nebude dostatek vakcín. Navzdory tomu jsem byl jako neprioritní očkován v první půli května a přeočkován v druhé půli června.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pátek, 29. října 2021 - 19:10:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6923
Registrován: 3-2006
Miloš_jonák:
"Já pořád marně hledám těch přes 10% nezaměstnaných a minimálně polovinu zkrachovalých hotelů, divadel a restaurací jak lidé jako Vy opakovaně vykřikovali."

Máte pravdu, také docela žasnu nad tou setrvačností ekonomiky.

Hotely se pomalu přestavují na byty. A díky tomu, že tu není dostatek zahraničních pracovníků, tak je i zaměstnání. Spíš jde o to za kolik. No ale každý radši vezme práci za míň, lepší vrabec v hrsti než holub na střeše.
Desiro
Neděle, 31. října 2021 - 10:08:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3909
Registrován: 2-2004
Hajnej:
můj názor ohledně přirozeného promoření byl v roce 2020 výrazně optimističtější, než ten letošní, ale na základě fakt jsem ho korigoval.
Zrovna teď k němu dochází a je to dobře, kontakt s virem je pro trénování imunity potřeba. Ještě by to teda chtělo sundat ty respirátory...
Zbytek témat je možné si najít v historii diskuze, aby nedocházelo ke zkreslenému výkladu tehdejší diskuze ve smyslu vidění světa jiného diskutujícího.

Miloš Jonák: Na programu antivirus + ad argumentace Mořepetr.
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.