Diskuse » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 02. 8. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 02. 8. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Neděle, 01. srpna 2021 - 12:18:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12675
Registrován: 4-2003
Ghost:Zabezpečováci SŽ totiž mohou sice výhybku zamknout, ale nemohou ji střežit, neboť na to nejsou dopravně způsobilí.

Je takový problém, aby Správa železnic nařídila vydat všeobecný rozkaz s tím, aby strojvedoucí před uzamčenou výhybkou, přes kterou jede proti hrotu nejprve zastavil a opticky si jí zkontroloval (plus přes ní měl nařízeno jet maximální rychlostí 10 km/h pro elimininaci následků naprosto nepravděpodobného vykolejení)?!? Vždyť v podstatě to samé musí automaticky strojvedoucí udělat tehdy, když na něj nebliká zábleskové světlo u samovratné výhybky...

Dráha si fakt umí dobře zařídit, že věci opravdu nejdou a tak jí budou všichni považovat za nepotřebnou [crazy].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Pikehead
Neděle, 01. srpna 2021 - 12:36:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7486
Registrován: 3-2007
Bram:
"Je to přitom velice jednoduché, autobus linky 651 je tam veden většinou spojů jen z náměstí do Senohrab. Aby v Pyšelích lidé využívali spojení do Prahy linkou 651 s následným přestupem v Senohrabech na vlak, musel by být autobus veden ve špičkách pracovních dní po půlhodině (což v ranní špičce již nastalo), ale to nestačí."
Aniž bych chtěl na všechno nadávat, tak v práci koordinátora IDSK jsou dost znatelné rezervy v konstrukci, to vidím i tady na Voticku, kde se nepovedlo logicky a smysluplně obsloužit oba významné huby - jak autobusák, tak nádraží rychlíků do Prahy.
Do dopravního systému s podstatnýma logickýma dírama moc pravidelných cestujících nenalákají. A to ty vaše Pyšely jsou prehistorická integrace z Bendlových dob, kterou se od těch dob mohl objednatel snažit trochu vytunit...
Pikehead
Neděle, 01. srpna 2021 - 12:43:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7487
Registrován: 3-2007
Ghost:
"Zabezpečováci SŽ totiž mohou sice výhybku zamknout, ale nemohou ji střežit, neboť na to nejsou dopravně způsobilí."
Tzn. na výhybce fungoval výměnový zámek a byla uzamčena v přímém směru. Pro sichr tam dali ještě přenosný zámek a i tak je nutné výhybku střežit živým člověkem?
Neměl by Havlíček radši nechat přepsat tu D1?
Neděle, 01. srpna 2021 - 12:45:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2994
Registrován: 12-2007
aktuálně je evidentně víc peněz než připravených investičních záměrů, takže se opravují všemožné vraždy (a určitě dojde i na Kozinu), zrychluje 4. koridor atd.
To ja som zase počul, že hrozí, že nebude ani na Čelákovice - Mstětice...
Neděle, 01. srpna 2021 - 12:50:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12677
Registrován: 4-2003
Pikehead:Aniž bych chtěl na všechno nadávat, tak v práci koordinátora IDSK jsou dost znatelné rezervy v konstrukci, to vidím i tady na Voticku, kde se nepovedlo logicky a smysluplně obsloužit oba významné huby - jak autobusák, tak nádraží rychlíků do Prahy.

Není opodstatněné na vše nadávat. Jen prostě vývoj jde jinam a dnes nejde (ani v autobusové dopravě) udržet to, co dříve snad i vyhovovalo.


Do dopravního systému s podstatnýma logickýma dírama moc pravidelných cestujících nenalákají. A to ty vaše Pyšely jsou prehistorická integrace z Bendlových dob, kterou se od těch dob mohl objednatel snažit trochu vytunit...

Částečné vytunění přišlo - půlhodinový interval v ranní špičce. Jenže nepřišlo vytunění odpolední, takže ranní vytunění se nepromítlo zcela pochopitelně tak, jak by si všichni představovali, tj. podstatným zvýšením přepravených cestujících. Nehledě na nerespektování docházkové vzdálenosti. Se vždycky jezdilo z náměstí, jenže dneska prostě nikdo čtvrt hodiny do kopce dupat nebude, navíc se obec dost rozšířila. To jsou ty logické chyby, které by měly být zjevné organizátorovi a když ne jemu, tak alespoň starostovi a jeho úředníkům, aby se byli schopni zasadit o nápravu... Jenže tohle je prostě těžké vysvětlit lidem, kteří toto buď nevidí, nebo zatuhli v režimu: Vždyť se to tak vždycky dělalo a stačilo to.
Pikehead
Neděle, 01. srpna 2021 - 13:03:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7490
Registrován: 3-2007
Bohužel gramotnost samospráv v této oblasti je dost nevalná, místy až tristní (i po integraci tu máme větší obce, kam o víkendu nejede ani kolo) a koordinátor nějaké vzdělávání a diskuse co by se dalo a jak to nejlíp nastavit moc neumí.

A to potenciál v Pyšelech je samozřejmě někde jinde než tady na opravdovém venkově.
Neděle, 01. srpna 2021 - 13:06:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2995
Registrován: 12-2007
A ono se na tu trať ve špičkách něco ještě vejde bez reaktivace Toušně? Mám za to, že ne .
Píšem niečo také?
Vlaky nahradiť autobusmi a pretože KŽC niečo dostať musí - tak pár vlakov v špičke. Mimo špičku tam tie vlaky vozia vzduch. Tá trať má zmysel iba keď sa kopne o level vyššie. Len to by niekto musel opustiť dogmu, že LnL musí mať Os po 15 min...
Neděle, 01. srpna 2021 - 13:36:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12679
Registrován: 4-2003
Pikehead:Bohužel gramotnost samospráv v této oblasti je dost nevalná, místy až tristní (i po integraci tu máme větší obce, kam o víkendu nejede ani kolo) a koordinátor nějaké vzdělávání a diskuse co by se dalo a jak to nejlíp nastavit moc neumí.

S víkendovou dopravou do míst, kde po turistické stránce nic není, bych byl velice opatrný. Ta totiž může být daleko slabší (nebo i téměř nulová) oproti pracovním dnům. Viz třeba Pyšely, tam si každý o víkendu buď zajede autem (chataři), nebo si dojde z železniční zastávky u Pyšelky.


A to potenciál v Pyšelech je samozřejmě někde jinde než tady na opravdovém venkově.

V pracovní dny zcela určitě, ale o víkendech, kdy se tolik nespěchá, už ale ne. Navíc není problém si z pyšelské železniční zastávky do Pyšel během nějaké vycházky či výletu dojít. Jenže těch výletníků tam moc nikdy nebylo, nevedou tam hlavní turistické trasy, ty vedou hlavně podél Sázavy. Pyšely jsou jinak pěkné městečko, s velice hezky zrekonstruovaným náměstím a jeho širším okolím, dá se jít i na Loretu, kde je hezká vyhlídka do kraje. Ale aby i pěší turisté přišli do Pyšel, nebo skrz ně jen prošli, by musela být vyznačena tato turistická trasa: https://en.mapy.cz/s/hafosukate

Nejlépe jako červená posázavská stezka, protože její vedení od Nespek po silnici č. 603 k Borové Lhotě je příšerné a dále k pyšelské železniční zastávce to také není nic extra...
Neděle, 01. srpna 2021 - 13:47:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12680
Registrován: 4-2003
Tratovak:Píšem niečo také?
Vlaky nahradiť autobusmi a pretože KŽC niečo dostať musí - tak pár vlakov v špičke.


Tudy fakt neee [nene].


Mimo špičku tam tie vlaky vozia vzduch.

I tady bych si vzhledem k obsazení mimošpičkových vlaků mezi BnL a Čelákovicemi dovolil nesouhlasit.


i{ Tá trať má zmysel iba keď sa kopne o level vyššie. Len to by niekto musel opustiť dogmu, že LnL musí mať Os po 15 min...}

Jenže to znamenalo překopání již zrekonstruované žst. Čelákovice a nebo se Čelákovicím nějakou spojkou vyhnout. Ani jedno není dle mého názoru reálné [nene]. Lysá nad Labem má přeci čtvrthodinu i kvůli Jiřině...

Osobně bych se spokojil s reaktivací Toušně, návaznosti vlaků a pak by se vidělo dále. Dle mého odhadu by velice brzy přestala stačit dvouvozová regionova po půlhodnině a některé vlaky by se musely zdvojovat.
Pikehead
Neděle, 01. srpna 2021 - 13:48:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7492
Registrován: 3-2007
Tak neříkám že po hodině, třeba tady máme tady "páteřní linku" co jezdí o víkendu 4x za den, dokonce se i trefí k vlaku a Pánbůh zaplať i za to. Takhle nějak si představuju význam ZDO.

Do Pyšel jsem jezdíval i já občas v sobotu ráno běhat, jednotky lidí se mnou jezdily (byla to ale třístovka z Budějovické přes Kamenici). Sakra, to bych vlastně mohl zase někdy vyzkoušet...
Neděle, 01. srpna 2021 - 13:49:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14081
Registrován: 5-2004
"Prostě pro cestují z Dobříše do Prahy jednoznačně vyhrává bus"

Ono to je jak kdy, jak odkud a jak a kam v tý Praze. Z Dobříše to zázrak nebude, z takový Hraštice pokud se nejede ausgerechnet na Smíchov ale třeba na Pankrác nebo do Vršovic už bude vlak na tom velmi podobně s busem. O zacpané ranní Strakonické (náhodně, tudíž nepředvidatelně) nemluvě.

No a Kouřim - bus je mimo realitu díky zasekané 1/2 (Mukařov, Říčany, Uhříněves). Nějaký nevymetací bus Kouřim - Český Brod se sotva uživí, vymeták je zas opruz. Tudíž to je o autě buď až do cíle nebo někam k vlaku kde jde zaparkovat hned u nádraží.... A totéž bude po zrušení toho zbytku z Čisovic (protože pokles frekvence) i otázka Bojovýho oudolu, Rymáně, Nové Vsi, Hraštice i Starý Hutě. Na D4 před Prahou bude ráno větší zácpa o několik aut.

K tomu nutno připočíst i zavedené houmoficy kdy hafo lidí jede 1-2x týdně místo denně v kombinaci s významným zdražením PIDu. Tudíž úbytek lidí ve VHD. Nějaký kydy že "pražskej kupon zůstal za pětku na den" na to celkem nemají vliv.
Neděle, 01. srpna 2021 - 13:51:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12681
Registrován: 4-2003
Petr vlček:Ono to je jak kdy, jak odkud a jak a kam v tý Praze. Z Dobříše to zázrak nebude, z takový Hraštice pokud se nejede ausgerechnet na Smíchov ale třeba na Pankrác nebo do Vršovic už bude vlak na tom velmi podobně s busem. O zacpané ranní Strakonické (náhodně, tudíž nepředvidatelně) nemluvě.

Zase meleš absolutní kraviny...[crazy]
Neděle, 01. srpna 2021 - 13:59:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12682
Registrován: 4-2003
Pikehead:Tak neříkám že po hodině, třeba tady máme tady "páteřní linku" co jezdí o víkendu 4x za den, dokonce se i trefí k vlaku a Pánbůh zaplať i za to. Takhle nějak si představuju význam ZDO.

Jenže ono to tak je, ale vozí to fakt vzduch. V Pyšelích není výrazný turistický cíl, tak s tím autobusem tam nikdo nejezdí. Chataři jezdí autem a místní, pokud někam potřebují, také. Proto tvrdím, že lpění na ZDO o víkendu, kdy není šance, že by s tím někdo jel, je fakt cesta do kytek... Kdo může chodit, dojde si na vlak pěšky, protože o víkendu se nikam nespěchá, nebo si k vlaku zajede autem. Vypozorováno dlouhodobě, také jsem si říkal, že je škoda, že s víkendovým autobusem nikdo nejezdí. Ale nejezdí a je to třeba vzít jako fakt a raději díky zrušení víkendových spojů mít možnost přidat třeba dva páry spojů v pracovní dny.
Neděle, 01. srpna 2021 - 14:08:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14083
Registrován: 5-2004
A jak to bude po zastavení provozu s tratí Bousov - Bakov? Pravidelná nákladní doprava tam asi až snad na nějakou výjimku z Bakova do Kněžmosti nebude - ovšem slouží to jako odklon pro boleslavnou Škodovku. Tudíž nějaké náklady na údržbu tam asi zůstanou. Podobně na tom bude i ten kus do Dobříše, kde nějaká ta nakládka stále je.
Neděle, 01. srpna 2021 - 14:16:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3206
Registrován: 4-2014
Petr Vlček - Všechny tratě, kde se zastaví od nového GVD 21/22 osobní provoz nadále zůstanou v provozu, ale už jen pro nákladní dopravu. Ty tratě nikdo fyzicky rušit a likvidovat nebude.
Neděle, 01. srpna 2021 - 14:42:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 159
Registrován: 11-2018
Pyšely mají i vlak ne? Člověk může chodit i pěšky. Jste tlustí máte cukrovky a nehodláte chodit ani kousek pěšky? Zdá se mi to? A vaše zaměstnání není nijak fyzicky namáhavé. Praprababička dřela na poli, bydlela v Polánce v JZ Čechách a jak se cestovalo? Jelo se vlakem do zastávky Mileč a odtud pěšky. A k vejletování. 15km pěší výlet nebejvalo nic. 30km pěší výlet nebejvával žádnou šíleností. A dnes? Dnes o víkendu jdete 3km pěšky a chcípáte únavou. Nebo pražské parky dříve se do nich chodilo v pracovních dnech a o víkendech byly prázdné, protože se jezdívalo na túry za Prahou a dnes? Místo túry Křivoklátskými lesy sedíte na zadcích v Riegrových sadech a myslíte si, že jste šli do přírody.
Neděle, 01. srpna 2021 - 14:53:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4697
Registrován: 9-2003
Bram 12679, 12682: No vidíš, a přesně kvůli téhle koncepci bychom ani do těch Pyšel nešli.
NOBLE BRICKS
Neděle, 01. srpna 2021 - 14:55:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4698
Registrován: 9-2003
Trojhonzíku, přestaň plácat nenávistné nesmysly.
NOBLE BRICKS
Neděle, 01. srpna 2021 - 15:11:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12684
Registrován: 4-2003
S4991023:No vidíš, a přesně kvůli téhle koncepci bychom ani do těch Pyšel nešli.

Však bych si dovolil hromadnou dopravu označit jako velký průser Pyšel a vůbec se nedivím, že jste tam nešli...

Vskutku na howno je být odkázán na šotoušstvo ve vedení IDSK, na nezájem vedení města, nebo jen na nemožnost zaparkovat u železniční stanice v Senohrabech či Čtyřkolech...

Jinak to samé platí pro Kouřim, Černý Kostelec, Ondřejov atd..
Neděle, 01. srpna 2021 - 16:16:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14084
Registrován: 5-2004
"Všechny tratě, kde se zastaví od nového GVD 21/22 osobní provoz nadále zůstanou v provozu, ale už jen pro nákladní dopravu. Ty tratě nikdo fyzicky rušit a likvidovat nebude."

Takže to rušení pokud na trati nebude určitý počet vlaků ročně je už pasé?
Neděle, 01. srpna 2021 - 16:24:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3209
Registrován: 4-2014
Petr Vlček - Ano, mělo by to tak být, neboť ta konzervace tratí, pokud neprojede určitý počet vlaků v parlamentu neprošla.

Ministr: Konzervace dráhy by lokálkám pomohla
Havlíčkův boj za lokálky přichází jen pár týdnů poté, co poslanci definitivně odmítli novelizaci zákona o dráhách, která by umožnila takzvanou konzervaci dráhy. Novelu ministerstvo dopravy tlačilo přes poslance ANO 2011 Martina Kolovratníka bez jakéhokoliv projednání s objednateli, tedy kraji. Návrh se několikrát změnil, první verze počítala s tím, že by konzervace mohla nastat u tratí, kde neprojede více jak 1500 vlaků za rok. „Počty vlaků byly stanoveny na základě několika kol diskuse expertů ministerstva dopravy, Správy železnic a dopravců. Diskuse k osobní a nákladní dopravě probíhala zvlášť,“ řekl u první verze mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. Nakonec neprošla ani výrazně měkčí verze s 300 vlaky a podmíněným souhlasem krajů.


Takže SŽ ty tratě musí udržovat dál, žádná konzervace tratí, které nesplní limity se konat zatím nebude.
Neděle, 01. srpna 2021 - 16:24:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1485
Registrován: 4-2009
Protože spadne pod stůl novela ZoD, která neprošla ještě 3.ctenim ve Sněmovně a už se to nestihne...Ve Sněmovně je totiž ještě asi 500 neprojednanych bodů... Já bych z toho vraždil, protože nás, tj. @zesnad_cz, to stálo takový námahy , času a peněz a nic z toho. Přitom to měla být jednoduchá technická novela zákona.... Můžeme po volbách začít znova od nuly. Včetně případný konzervace.
Neděle, 01. srpna 2021 - 16:31:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1486
Registrován: 4-2009
Luboš 3.21 : To, že na Hospodářském výboru neprošly nějaké návrhy ( ani Kolovratnikuv, ani Polanskeho návrh na konzervaci) ještě neznamená, že by to na plénu projít nemohlo. Ten důvod, proč to nebude, jsem už napsal. Jednoduše se ta novela nestihne projednat. Nic jiného v tom není a stopro se to na podzim objeví znova.
Neděle, 01. srpna 2021 - 16:42:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3210
Registrován: 4-2014
Quenya - To je sice pěkné, ale aby to nepadlo jak na trati Slavkov - Loket, totálně rozkradeno. Jen ať ta nákladka na těch tratí jezdí dál, pokud tam po zakonzervování nebude nic jezdit, tak to tak dopadne. Jedině, že by SŽ tu trať dál musela udržovat v bezvadném provozuschopném dál, ale to asi nebude, pokud se tam nebude jezdit vůbec nic, tak na tu trať hodí dlouhodobou výluku a je hotovo a dopadne to tak jak na trati Slavkov - Loket, Mladotice - Kralovice, kde je také dlouhodobá údržbová výluka a fyzicky ty tratě už skoro vůbec neexistují - rozkradeno.

Takže je dobře, že ta krávovina spadla pod stůl.

Žesnad by raději měl bojovat o to, aby se už konečně začalo stavět nové spojení Praha - Beroun a tím aby došlo po dostavbě nového spojení k odlehčení nákladní dopravy přes uzel Děčín a začal se využívat více také přechod Cheb - Schirnding, případně Č. Kubice - Furth im Wald.

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Neděle, 01. srpna 2021 - 17:06:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6465
Registrován: 3-2006
Quenya:
"Protože spadne pod stůl novela ZoD, která neprošla ještě 3.ctenim ve Sněmovně a už se to nestihne...Ve Sněmovně je totiž ještě asi 500 neprojednanych bodů... Já bych z toho vraždil, protože nás, tj. @zesnad_cz, to stálo takový námahy , času a peněz a nic z toho. Přitom to měla být jednoduchá technická novela zákona.... Můžeme po volbách začít znova od nuly. Včetně případný konzervace."

Zřejmě by se nad tím měli zamyslet a toto již konečně legislativně ošetřit. To dělání tlusté čáry za každou zvolenou sněmovnou stojí stát dost financí.[blush]
Neděle, 01. srpna 2021 - 17:17:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1488
Registrován: 4-2009
Luboš 3.21 : Zjevně o naší praci absolutně nic nevíte, nečtete náš newsletter, protože byste jinak nemohl něco takového napsat. A to je zjevně z naší strany pořád špatná PR práce 🙂🙂🙂 S kolegou P. Š. a dalšími, kromě miliardy jiných aktivit, jsme už 5 let právě tahounem toho, že se kolem Domažlic vůbec něco děje . 😉 Můj odhad je, že budeme jezdit Kubicí kolem roku 2030, když to dobře dopadne.
Pikehead
Neděle, 01. srpna 2021 - 17:25:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7493
Registrován: 3-2007
3xPražan:
"Pyšely mají i vlak ne? Člověk může chodit i pěšky. Jste tlustí máte cukrovky a nehodláte chodit ani kousek pěšky? Zdá se mi to? A vaše zaměstnání není nijak fyzicky namáhavé."
Pyšely mají vlak 600 metrů k nejbližší zástavbě, jestli se nepletu, tak jdete do kopce po neosvětlené silnici mimo zástavbu bez chodníku. Podívejte se, kdo sockou hlavně jezdí - starší lidi, děti, ženský...

3xPražan:
"15km pěší výlet nebejvalo nic. 30km pěší výlet nebejvával žádnou šíleností. A dnes? Dnes o víkendu jdete 3km pěšky a chcípáte únavou."
Já nevím, ke komu přesně hovoříte, já šel 2x i Praha-Prčice (74 km) a vaše nápady mi i tak přijdou debilní.
Neděle, 01. srpna 2021 - 17:26:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3211
Registrován: 4-2014
Quenya - Ano to vím, že bojujete ta tu Domažlickou trať, za to pochvala, ale z vašeho textu v příspěvku č.1485 vyplývá, že se pouštíte i do těch konzervací tratí, vždyť ta konzervace tratí je vlastně tichý začátek jejich konce, tam by měl Žesnad bojovat proti tomu. [happy]
Neděle, 01. srpna 2021 - 17:30:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4534
Registrován: 12-2007
Quenya: Četl jsem v tisku, že se výrazně snažíte o modernizaci tratě 180, která má být až do zastávky Domažlice město dvoukolejná. Jenom si říkám, zda by ta trať neměla být dvoukolejná až do odbočky tratě 184 ve směru Bělá nad Radbuzou, aby se nevytvořilo úzké hrdlo mezi zastávkou Domažlice město a tou odbočkou blízko zastávky Poběžovice.
Neděle, 01. srpna 2021 - 17:41:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1489
Registrován: 4-2009
Konzervace - před 3lety jsme se dohodli s MD na čísle 12 vlaků /rok a to platí i nadále. Sorry, ale nejsou na všechno peníze a my rozhodně nebudeme podporovat nesmyslné investice a bojovat za všechny tratě, zjm. ne za takové, které nemají vůbec žádný potenciál a neměly ho nikdy, už od svého vzniku. Máme na páteřních trasách tolik nevyresenych úzkých hrdel, že je kam cpát peníze. Nezapomínejte, že SŽ si sama nehospodari a peníze dostává ze SFDI. Jen tak mimochodem, i Kozí dráha teď prochází CBA analýzou a jde do CK MD. No a to nikdy bez nás nemůže ekonomicky vyjít (politicky ano a jsem potom zvědav, kdo se pod to podepíše) a nevšiml jsem si, že by kdokoli se na nás obrátil s jakýmkoliv seriózním dotazem, návrhem, informací nebo záměrem týkající se nákladní dopravy . NIKDO. Jsou to totiž jen šotoušské vlhké sny, žádná realita. Ale - jak píšu - politicky to projít může. Tak se ale na nás potom nezlobte, že nemůžeme podporovat kdejakou kravinu. 😉
Neděle, 01. srpna 2021 - 17:50:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1490
Registrován: 4-2009
Wagon : Ano, bez nás by se na Kubici nic nedělo. Tohle je na delší debatu, ale v nejbližším Železničním magazínu vyjde na toto téma větší materiál, který jsme připomínkovali. Obecně - my, se teď naopak děsíme, ze tu dvoukolejnost nekdo vezme vážně, čímž tu realizaci přestavby opět zabije a přidáme si nejméně dalších 5 let... Nejsme proti zvýšení kapacity ( najednou to jde???) ale jestliže po pětileté bitvě se nam podařilo něco, co je dopravně-technologicky OK, je to schváleno centralni komisí, tak by to teď teď bylo kontraproduktivní.
Neděle, 01. srpna 2021 - 19:47:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14085
Registrován: 5-2004
"Můj odhad je, že budeme jezdit Kubicí kolem roku 2030, když to dobře dopadne."

Tu zátěž vygeneruje uzel Plzeň? Protože do Prahy to nebude ono ani po hrbatý ani částečnou jednokolejkou podle vody.

Když vezmu jak to "odsejpá" (5 let Beroun - Královák) tak:
- do konce 2024 snad konec smradu
- následně do roku 2027 Beroun - Karlštejn
- Radotín do Břichovice současným tempem nejmíň 4 roky, takže 2031
- Dobřichovice - Řevnice je kousek, tak roky jen dva, 2033
- Řevnice - Karlštejn i s Třebaní zas nejmíň roky tři, a to už je 2036.

A to jsem optimista že to pofrčí.
Neděle, 01. srpna 2021 - 20:54:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11379
Registrován: 5-2002
Tu zátěž vygeneruje uzel Plzeň? Protože do Prahy to nebude ono ani po hrbatý ani částečnou jednokolejkou podle vody.

Nedají se udělat všechny stavby najednou, aby vše naráz začalo fungovat...

Tak holt Kubice bude hotová a pro jízdy v denní době si počká na Prahu - Beroun.
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Neděle, 01. srpna 2021 - 21:18:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4699
Registrován: 9-2003
Pikehead: To přidejte, na začátek Pyšel je to od Pyšelky přes kilák, to předtím je ještě Vysoká Lhota. A do centra Pyšel je to tak 2,5 kiláku. To je půl hodiny ostrým krokem. 600 m je luxusní docházková vzdálenost, já to mám až na perón 500 m a to vnímám tak, že bydlím přímo na nádraží [lol].
NOBLE BRICKS
Pondělí, 02. srpna 2021 - 08:50:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2996
Registrován: 12-2007
I tady bych si vzhledem k obsazení mimošpičkových vlaků mezi BnL a Čelákovicemi dovolil nesouhlasit.
Asi pozeráme každý na iné vlaky...

Jenže to znamenalo překopání již zrekonstruované žst. Čelákovice a nebo se Čelákovicím nějakou spojkou vyhnout.
Stačila by táto spojka: https://sk.mapy.cz/s/koporabunu v rámci stavby preložky. Ak je pravda, že na tú stavbu nebudú prachy a odsunie sa, tak bude aj priestor na zmenu projektu. A možno by to vyriešila aj zmena stavby pred dokončením...

Lysá nad Labem má přeci čtvrthodinu i kvůli Jiřině...
No a? Jiřina je Menheten?

Osobně bych se spokojil s reaktivací Toušně, návaznosti vlaků a pak by se vidělo dále. Dle mého odhadu by velice brzy přestala stačit dvouvozová regionova po půlhodnině a některé vlaky by se musely zdvojovat.
A dostaneme sa k tomu, že tá trať má potenciál na priame vlaky BnL - Praha. A sme spiatky pri tom, že "Lysú si nedáme". Ale ako kompromis - budiš.
Pondělí, 02. srpna 2021 - 08:59:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2274
Registrován: 1-2013
Bram:
"Petr vlček:Ono to je jak kdy, jak odkud a jak a kam v tý Praze. Z Dobříše to zázrak nebude, z takový Hraštice pokud se nejede ausgerechnet na Smíchov ale třeba na Pankrác nebo do Vršovic už bude vlak na tom velmi podobně s busem. O zacpané ranní Strakonické (náhodně, tudíž nepředvidatelně) nemluvě.

Zase meleš absolutní kraviny...[crazy]"
Nemele absolutní kraviny, má plnou pravdu.
Pondělí, 02. srpna 2021 - 10:08:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7198
Registrován: 8-2006
Neměly by přímé vlaky BnL - Praha mít svojí trať trasovanou úplně jinak, než je t232? Nebo přijíždět do Čelákovic naopak kolem xx:47[coze] a v xx:52 ( pravda, až od prosince ) pokračovat S9 do Prahy? Případně tedy mít S9 ( nebo jakou linku ) i v xx:22 z Čelákovic do Prahy a ideálně spěšńák. Není nutné mít jenom couráky.[uhoh]
Mladějov
Pondělí, 02. srpna 2021 - 11:03:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16617
Registrován: 3-2007
Jaroslav_T:
"Bram:
"Petr vlček:Ono to je jak kdy, jak odkud a jak a kam v tý Praze. Z Dobříše to zázrak nebude, z takový Hraštice pokud se nejede ausgerechnet na Smíchov ale třeba na Pankrác nebo do Vršovic už bude vlak na tom velmi podobně s busem. O zacpané ranní Strakonické (náhodně, tudíž nepředvidatelně) nemluvě.

Zase meleš absolutní kraviny...[crazy]"Nemele absolutní kraviny, má plnou pravdu."

No..akorát, že na ní lidi asi moc neslyšej [lol]
Pondělí, 02. srpna 2021 - 11:06:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12692
Registrován: 4-2003
Jaroslav T:Nemele absolutní kraviny, má plnou pravdu.

Kdyby vlček pravdu měl, tak se tu neprobírá plánované zastevní dopravy mezi Čisovicemi a Dobříší. Dálnice D4 i přes problémy s kapacitou v části, kde už to není D4 a je to Strakonická, je zjevně pro lidi natolik atraktivní, že se určitým občasným problémům přizpůsobili.

Ostatně zájem "dráhy" o cestující nejlépe ilustruje situace v Dobříši. Touto cestou https://mapy.cz/s/cacekukobo tj. přes sídliště (!!!) se většinou vracím ze Stožce při výletu na Brdech. Procházím sídlištěm a hned u šturců žst. Dobříš mne uvítá plot s dírou, kterým chodím přes třicet let na nádraží. Ani po redukci kolejiště žst. Dobříš nebyla "dráha" schopna tuto cestu zlegalizovat. Přitom hned za koncem stanice jsou paneláky plné lidí a "dráhu" to absolutně netankuje. Že i turisté by byli rozhodně pro, aby tato cesta byla legální a nevedla smetištěm, snad ani psát nemusím [nene].

O sci fi, kde by se nástupiště udělalo ve šturcech (zde: https://mapy.cz/s/kasutokeha ) a lidé ze sídliště by to měli výrazně blíž na vlak, raději ani nemluvím. Jistě, zase by se narazilo na to, že to nejde, že je nesmysl zastavovat po třista metrech u nádražní budovy (to by přitom ničemu až tak nevadilo), ale daleko lepší by bylo po vybudování nového nástupiště (včetně neového přechodu přes koleje) zastavovat ještě zde https://mapy.cz/s/gapacavepe , což by nikomu cestu neprodloužilo. Ale hlavně by to nástupiště nebylo tak odporně úzké a dalo se udržovat i v zimě, což dnešní vysoké úzké nudle s lampami uprostřed (nástupiště u koleje č. 1) nudle na nádraží neumožňují [crazy].

Ale chápu, že tohle je moc náročné pro lidi na "dráze" (a samozřejmě naše profláklé dráhodvokáty) pobrat, takže zase na chvíli zalezu a počkám si na reakce [proud].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Pondělí, 02. srpna 2021 - 11:16:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7380
Registrován: 9-2005
Bram: a co třeba obec Dobříš? A zastupiči tamních obyvatel? Řekl bych, že kdyby projevovali iniciativu, tak by už i Dráha s tím něco udělala. Pokud tam není komplikace například v pozemcích (jako třeba nedodělaný východ z podchodu na sever od nádraží H. Počernice).
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Mladějov
Pondělí, 02. srpna 2021 - 11:23:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16618
Registrován: 3-2007
No prostě je na tom krásně vidět, že železnice je pro místní zcela okrajová věc používaná jednotkami kusů.
Pondělí, 02. srpna 2021 - 12:38:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3212
Registrován: 4-2014
Bram - Ta Dobříš to je zapeklitá věc a to v tom, že koleje ze současné stanice už nejde nikam prodloužit a pokračovat dál směr Příbram. Řešení by možná bylo. A to: současnou stanici nechat jako nákladní a od současného vjezdového návěstidla postavit z cela novou trasu, asi takto, aby se nové osobní nádraží dostalo blíže k centru města (viz. obrázek - červená čára= nová trať)


No a pak by to chtělo další přeložky na trase Vrané - Dobříš, aby bylo umožněno navýšit rychlost aspoň na 75 - 80 km/h. Pak by možná mělo smysl udržovat vlakové spoje z Prahy na Dobříš i v pracovní dny. Jenže všechny tyto akce zafinancovat by stálo mnoho peněz a to nikdy nikdo do takovéto lokálky nedá.
mot
Pondělí, 02. srpna 2021 - 13:08:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3225
Registrován: 7-2017
A zároveň by vznikla petice proti dráze či PHS u baráků...
Pondělí, 02. srpna 2021 - 13:15:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12693
Registrován: 4-2003
Qěcy:a co třeba obec Dobříš? A zastupiči tamních obyvatel? Řekl bych, že kdyby projevovali iniciativu, tak by už i Dráha s tím něco udělala. Pokud tam není komplikace například v pozemcích (jako třeba nedodělaný východ z podchodu na sever od nádraží H. Počernice).

A co kdyby třeba "dráha" iniciovala něco i sama a našla si proto podporu u IDSK?

Teď se děje přesně to, co jednoho krásného dne přijít muselo, čili konec smrádku a teplíčka: Velké omezení provozu osobních vlaků.

Přičemž do trati se ale narvalo dost peněz a to dost neúčelně, asi nejspíš s výhledem, že smrádek a teplíčko bude trvat nekonečně dlouho. Tak "dráha" sklízí plody. Nojo, no...

Vždyť ani zvýšení rychlosti alespoň na 60 km/h se nekonalo, protože v Praze jsou zvyklí na to, že se takové "nesmysly" při opravách trati nedělají. V jiných OŘ to ale přitom jde...
Pondělí, 02. srpna 2021 - 13:27:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14090
Registrován: 5-2004
"No..akorát, že na ní lidi asi moc neslyšej "

Tak když tam teď byla několik let po sobě několikaměsíční výluka tak se není čemu divit. Je to stejný jako když se zavádí nový spoj.

Zcela na rovinu - ani já už nesledoval zda zrovna náhodou na Dobříš nejede vlak a bral to jako "nejezdí".

Je hezký jak tu krásně točíte Dobříš. Ten bus z Hraštice a Nový Vse bude výhodnej jak?
Pondělí, 02. srpna 2021 - 13:34:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12694
Registrován: 4-2003
Petr vlček:Ten bus z Hraštice a Nový Vse bude výhodnej jak?

Třeba tak, že z Mníšku pojede rovnou po D4 do Prahy.


Tak když tam teď byla několik let po sobě několikaměsíční výluka tak se není čemu divit.

Po několikaměsíční výluce ale nepřišlo zrychlení vlaku do Prahy alespoňtřeba o 15 minut [nene].
Pondělí, 02. srpna 2021 - 13:47:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2276
Registrován: 1-2013
Jakožto dlouholetý místní obyvatel plně souhlasím s kolegou Mladějov, že železnice je pro místní zcela okrajová věc používaná jednotkami kusů. To bylo nejlépe vidět při poslední dlouhodobé výluce, kdy busy NAD jezdily až do centra města na náměstí - a jejich použití bylo velice minimální.
Bus NAD ČD z náměstí jel několikrát denně ve stejné časové poloze jako bus PID 361. Přesto byl více využit bus 361. Důvod je jednoduchý - lidi 70+ v busu ČD by museli z kapsy vyndat nějaký peníz, ale v busu 361 jeli "na občanku".

Je pravda, že jsou i lidé (ne nějaké velké počty, ale spíše jednotlivci), kteří používají vlak v úseku Dobříš - Nová Ves. Jsou i lidi jezdící z Malé Hraštice do Modřan zastávky i na Kačerov, což je možná dáno tím, že z Hraštice do Prahy není přímé autobusové spojení, jedině s přestupem v Mníšku na 317 - a stává se (ne denně), že u ranních spojů 317 se už z Mníšku jede vestoje. Ale ve vlaku je doopravdy slabá frekvence. Jedná se o pracovní dny, o víkendech je situace jiná.

Majitelem pozemku mezi šturcem a ulicí jsou Lesy České republiky, a ty víceméně mlčky tolerují tu neoficiální cestu.

Že bus z Mníšku pojede rovnou po D4 do Prahy není nejlepší řešení. Lidi budou donuceni jet na Smíchov, i když jejich cílem jsou Modřany.
Pondělí, 02. srpna 2021 - 13:49:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6473
Registrován: 3-2006
Ad Dobříš, když ono si místní obyvatelstvo už tak nějak zvyklo, že zástupci dopravy a zejména té železniční, tento kraj považují za neperspektivní a na dopravní stavby moc pracný. Takže Dobříš to po více než 100 letech, tak nějak vzdala.
"Snahy o prodloužení dobříšské tratě do Příbrami pokračovaly až do roku 1914. Konečným návrhem byla dráha Příbram – Svatá Hora – Dubno – Občov – Dubenec – Dlouhá Lhota – Obořiště – Dobříš jako odbočka železnice Sedlčany – Vysoký Chlumec – Krásná Hora – Kamýk – Luh – Příbram. Marné snahy o stavbu dráhy Dobříš – Příbram pokračovaly i po první světové válce a nakrátko byly oživeny i v 90. letech 20. století."
Zdroj

Vždy bylo něco přednější než dopravní infrastruktura v kraji mezi Vltavou a Brdy (jednou to bylo propojení Moravy a Slovenska, pak nové tratě na Slovensku). A tady se prakticky zlepšením podmínek obyvatel zabýval jen prvorepublikový poslanec Václav Johanis, který několikrát v zájmu Podbrdska interpeloval a žádal pomoc chudému kraji.
Pondělí, 02. srpna 2021 - 14:25:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 941
Registrován: 7-2017
Mořepetr: ano, máte pravdu v tomto: "jednou to bylo propojení Moravy a Slovenska, pak nové tratě na Slovensku". Navíc už ve 20-tých (a tím víc ve 30-tých) letech 20.století se hromadně modernizovaly silnice, takže se vyplatilo nasadit na úseky typu Dobříš-Příbram už tehdy autobus.
Pondělí, 02. srpna 2021 - 14:32:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6561
Registrován: 12-2004
V roce 1914 byla trochu jiná situace, i když pro některé fanoušky železnice asi ne.
Mladějov
Pondělí, 02. srpna 2021 - 14:37:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16620
Registrován: 3-2007
Pv: Jasně to bude tou výlukou [lol], jinde se výluky nedělaj.

Hele, tak prostě poctivě napiš, že jsi názoru "ani muže ze závodu" a je to.
Hraní na to, že hledáš nějaké objektivní důvody..přičemž ti VŽDY vyjde "nerušit osobku" případně "nerušit ani spoj" jako v případě té Dobříše, Lužce atd. je už po x letech čtení tady trochu divná nàhoda.
M_g
Pondělí, 02. srpna 2021 - 14:52:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1459
Registrován: 6-2006
JM:Koudelov přímo v obci
A tušíte, že Koudelov je jen velmi vzdálená periferie Vrdů - Dolních Bučic? Přičemž z Vrdů je to blíž do Skovic, ale stejně nad 30 minut pěšky.
A tušíte, že všechny obce v dost širokém okolí tratě jsou péčí šotoušů na IDS o sobotách a nedělích bez obsluhy VHD?
To musí být ta 810 o sobotách a nedělích plná výletníků do Třemošnice, aby obhájila svoji existenci.
Pondělí, 02. srpna 2021 - 14:54:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2477
Registrován: 4-2003
Majitelem pozemku mezi šturcem a ulicí jsou Lesy České republiky, a ty víceméně mlčky tolerují tu neoficiální cestu.

Není to pravda, Lesy tam sice hospodaří na kousku pozemku, který je ve vlastnictví státu, ale samotný šturc a jeho bezprostřední okolí je obklopeno pozemky ve vlastnictví soukromých subjektů, takže není jak se ze šturcu dostat jinak než přes soukromé pozemky. Tím samozřejmě není vyloučené s jejich majiteli dosáhnout nějaké dohody.
Pondělí, 02. srpna 2021 - 15:05:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12695
Registrován: 4-2003
Jaroslav T:Že bus z Mníšku pojede rovnou po D4 do Prahy není nejlepší řešení. Lidi budou donuceni jet na Smíchov, i když jejich cílem jsou Modřany.

To je v případě autobusové linky velice jednoduše řešitelná věc. Stačí jí objednat a zaplatit a pokud bude o ní zájem...

Tato linka https://mapy.cz/s/capubolove by si asi na nezájem cestujících stěžovat nemohla, ale IDSK a ROPID se budou zuby nehty bránit jejímu vzniku.
Pondělí, 02. srpna 2021 - 15:16:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4704
Registrován: 9-2003
M_g 1459: Někdy kolem roku 2000, ještě jako militantní šotouš, jsem se zúčastnil jakési šotojízdy po vlečce do Dlních Bučic s následnou besedou s místním obyvatelstvem s návrhy na zavedení osobní dopravy po vlečce. Kupodivu, místní obyvatelstvo už tenkrát nebylo této myšlence nakloněno [biggrin].
NOBLE BRICKS
Pondělí, 02. srpna 2021 - 15:17:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11632
Registrován: 4-2003
o sobě několikaměsíční výluka tak se není čemu divit....zvýšení rychlosti alespoň na 60 km/h

Autobus to zajede za 40 minut z cetra Dobříše na Smíchov, vlaku to trvá 2x delší dobu na Kačerov. Dtto Mníšek, kde je ten poměr ještě horší. To jsou 2 hlavní místa na trase. Nemluvě o četnosti spojů.

Tohle prostě nijak nepřebijete ani v těch nejšílenějších šotosnech. Zbytek nevýznamné obce.
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Pondělí, 02. srpna 2021 - 15:31:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2277
Registrován: 1-2013
RadekŠ: Autobus to zajede za 40 minut z centra Dobříše na Smíchov ... Nemluvě o četnosti spojů.
Od chvíle, kdy obsluhu Dobříše provádí PID linka 395, panuje v Dobříši z dopravní obsluhou doopravdy spokojenost. Linka 395 je považována za spolehlivou. Jakmile dojde k dokončení bus pruhu mezi Velkou Chuchlí a Barrandovským mostem, tak věřím, že obavy ze zácpy na Strakonické zmizí.
Pondělí, 02. srpna 2021 - 15:36:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14093
Registrován: 5-2004
"Třeba tak, že z Mníšku pojede rovnou po D4 do Prahy."

To jako že ho celodenně uživí nějaká Hraštice a pod?

Dobříšem tu argumentují jiní. Já tvrdím že je kravina zaříznout vlak v Čisovicích. To snad tak pondělí - čtvrtek od listopadu do března, což bude úspora jak kráva. To bych fakt klidně viděl osekaný Řevnice. Ve 13,01 a 13,31 stejně jako 19,01 a 19,31 jsou zcela "zbytný".

A nijak narvaný to nejezdí když stačí ve čtyři odpoledne na Beroun kapacita sólo ešusu aniž by se stálo v celým dolejšku.

Mch příští týden bude opět výluka. Dříve se hodinovka ve špičce doplňovala ještě ca na 15-45 jednosměrnou posilou na Beroun. Letos už to není potřeba, takže ve špičce prac. dne bude za Radotín čistá hodinovka. Do Řevnic není potřeba ani půlhodina, natož 15 minut....
Pondělí, 02. srpna 2021 - 15:38:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14094
Registrován: 5-2004
"Jakmile dojde k dokončení bus pruhu mezi Velkou Chuchlí a Barrandovským mostem, tak věřím, že obavy ze zácpy na Strakonické zmizí."

Nebo se posune před Lahvovice.
Pondělí, 02. srpna 2021 - 16:22:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 9-2017
Pokud jsem to pochopil dobře, tak by vlaky do Dobříše měli jezdit o víkendech plus v období letního času. Tak to mi přijde docela adekvátní. Tam je hlavně turistický potenciál.
Ale pokud má změna platit už od nového jízdního řádu, tak by bylo dobré zveřejnit jeho upravený návrh