Diskuse » Železnice » Vysokorychlostní tratě (VRT) » Archiv diskuse Vysokorychlostní tratě (VRT... do 09. 7. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Vysokorychlostní tratě (VRT... do 09. 7. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pátek, 21. května 2021 - 06:10:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12459
Registrován: 4-2003
Pikehead:No strašný, SŽDC zatrubní rozpadající se propustek (jestli si dobře vzpomínám, tak byly i uzavřeny, aby se tam někdo nepřizabil) a ona je to bezohlednost...

Ano, je to strašný. Při takovém jednání se pak se Správa železnic nesmí divit, že má problém stavby projednat. Drážní těleso uprostřed obce má být co nejvíce průchodné, aby dělilo obec co nejméně. Tohle ale dubové palice těžko někdy pochopí. Nechceš tedy nick radši změnit na Oakhead?!? [proud]
Pátek, 21. května 2021 - 06:31:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5119
Registrován: 6-2016
Ty černošické propustky moc průchozí nebyly (snad jeden, a to ještě nic moc). Jestli nezapomenu, tak to zkusím nafotit.

Ulice Dr. Jánského je +/- na stejné výšce jako trať, ulice Zdeňka Lhoty je místy cca o 3 metry níž, velmi úzká, sevřená náspem a zástavbou. Realizovatelný podchod by mohl SNAD být u vyústění Topolské (kousek od hradla). Jinde je to prakticky neproveditelné.
Pikehead
Pátek, 21. května 2021 - 10:26:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7223
Registrován: 3-2007
Brame, tvoje vnitřní puzení projevovat se při každé příležitosti jako kokot ti zřejmě brání pochopit psaný text: rozhodně neříkám, že se mají vesnice dělit tratí, ale posílat lidi do bortících se špinavých a nízkých propustků je prostě blbej nápad.

K tomu je ještě ta rovina, že motivů ke křižování trati v diskutované oblasti až tolik není, spodní ulice je o víkendech rušná cyklostezka, ale jinak je to ospalá rezidenční čtvrť. Pokud obec potřebuje, určitě si o extra pochod v rámci stavby požádá, i když k realizaci vzhledem k malému rozdílu výšek a velké nouzi o šířku jsem stejně skeptický jako Honza Klonfar.

Připomenul bych, že vedle v radotínské stavbě se hezky rozšiřuje bývalý propustek mlýnského náhonu (a i ten byl v původním stavu nesrovnatelný s černošickými dírami), plus je skvělá vychytávka propojení nového podchodu nahrazujícího závory s nástupištěm. Možnosti radikálně zlepšovat prostupnost tělěsa trati určitě jsou, jen není reálné je čekat dřív než v rámci rekonstrukce.
Pátek, 21. května 2021 - 11:17:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7281
Registrován: 9-2005
Pike: Jo, to je strašný. Protože ani město ani SŽ neprojevila snahu ty schůdné propusty nahradit podchody s trubkou pod podlahou. Zkrátka se na průchodnost trati vysrali. Změř si vzdálenosti mezi jednotlivými legálními průchody přes trať v celých černošicích od hranic zástavby k Mokropeskému mostu. Uvidíš obrovskou nerovnoměrnost. Krom toho furt lepší se potenciálně potlouct v temném propustu, než se nechat přejet vlakem, nebo než zacházet asi kilometr daleko na nejbližší přejezd (který se často podělává.
V Radotíně jeden propust pro náhon po zrušení náhonu kdysi za komoušů předělali na legální, byť velmi úzký podchod. Při stavbě předávacího kolejiště byl zrušen přejezd, ale nahrazen o kus dál podchodem a pozor! včetně ramp, které asi dnes imobilům nevyhovují, ale jsou jetelné na kole i na vozejku. Prostě se na to nevysrali. A krom toho v Radotíně a nejbližším okolí je prostupnost trati hodně dobrá, a rovnoměrně rozprostřená a bude stejná, navíc bezpečnější. Protože byla a je snaha se domluvit minimálně ze strany MČ.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Pátek, 21. května 2021 - 11:19:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7282
Registrován: 9-2005
Jinak ty propusty se nijak nebortily. Zatrubňovaly se kvůli zvýšení unosnosti trati.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Pátek, 21. května 2021 - 11:20:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7283
Registrován: 9-2005
Klonfar: Hele, to je vaše věc, věc obyvatel. Zařiďte si to. Ano, vím, že nebyly moc průchozí, ale šlo to.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Pikehead
Pátek, 21. května 2021 - 11:32:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7224
Registrován: 3-2007
Qěcy: Já Černošice zas tak nachozený nemám, ale možná je pointa v tom, že přechody přes trať nemusí být každých 300 metrů, ale tam, kde jsou reálně potřeba kvůli trasám lidí.

Motiv zatrubňování jsem neznal, ale neměl minimálně jeden z nich v posledním období uvnitř nějakou svéráznou podpůrnou konstrukci?

Jinak prostupnosti vyjít maximálně vstříc, ale vhodnou formou, proboha. Nejsou 50. léta a co je průchozí pro nás jako turisty/šotouše není pro normální lidi.
Pátek, 21. května 2021 - 12:16:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5121
Registrován: 6-2016
Abychom si to ujasnili, princové[biggrin] Kupodivu jsem nezapomněl a dodávám fotky. Z toho "velkého" (traťový km 14,5) jsem za 40 let viděl vylézat 2 (slovy DVĚ) děti. Pravda, přes den. Jestli se tam po nocích plížili zákazníci z hotelu Kazín nevím.

Tím "malým" by se plížili jen opravdu skalní šotouši!


Pátek, 21. května 2021 - 12:46:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5122
Registrován: 6-2016
Qěcy: Zařizovat můžeš něco, co je řešitelné a proveditelné v oboru reálných čísel a v Euklidovském prostoru.

Kdybys na případný nový podchod mezi zast. Černošice a "malým" mokropeským přejezdem aplikoval dnes platné normy, tak by ses asi velmi divil[biggrin] Kromě schodů rampa pro kočárky a invalidní vozíky, např. A tlustý do tenkýho OPRAVDU nejde!

Ohledně odporu černošických proti postupům oprav, rekonstrukcí, optimalizací, atd. jen tolik, že druhdy slibovaný tunel Praha - Beroun není a nebude, takže VEŠKERÁ doprava richtung Pilsen pojede po 171. A že některé soupravy produkují opravdu výživný hluk. V osobce zejména syslografy, v nákladce WAPky. Oboje je místy obuté a "koleje duní"...

Určitě někdo za zdejších diskutérů ví, kolikrát se od roku 89 měnily kolejnice a celá kolejová pole. To se tam kurwa nemohlo dát pružné upevnění, aby místní viděli, že se někdo snaží situaci aspoň trochu vylepšit???
Vím, že nemohlo, protože statut příslušné stavby to zdeúředně nedovoloval...

Závěrem poněkolikáté opakuju, že bydlím nahoře na Vráži a problematika průtahu 171 Černošicemi a Mokropsy se mě většinou netýká. Kromě specielních druhů počasí, kdy se ten rambajz odráží od Hladké skály a jde nahoru na kopec. Ale cestou se utlumí, takže mně to žíly netrhá.
Úterý, 25. května 2021 - 06:22:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12477
Registrován: 4-2003
Pikehead:Brame, tvoje vnitřní puzení projevovat se při každé příležitosti jako kokot ti zřejmě brání pochopit psaný text: rozhodně neříkám, že se mají vesnice dělit tratí, ale posílat lidi do bortících se špinavých a nízkých propustků je prostě blbej nápad.

Heleďse, budeš li se projevovat jako kokot vůči mne, což činíš svými dosti hloupými kecy docela často, tak očekávej adekvátní reakci. Pokud o ní nemáš zájem, tak se laskavě uklidni.
Pikehead
Úterý, 25. května 2021 - 22:02:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7233
Registrován: 3-2007
Brame, děkuju za věčnou diskusi a podanou ruku v podobě férového východiska z této - pro mě vskutku žinantní - situace. Naštěstí si to neberu osobně, neb nějaká prozíravá duše na to vyrobila diagnostický a statistický manuál.

Našel jsem tě v pátém odstavci, jedeš plnou parou k sedmému a prokazatelně postrádáš mentální kapacitu to jakkoliv změnit. Z dálky to může působit komicky, podobně jako ten článek, ale zblízka to stojí dost na hovno, viď...
Čtvrtek, 27. května 2021 - 08:59:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12486
Registrován: 4-2003
Piekehad:Brame, děkuju za věčnou diskusi a podanou ruku v podobě férového východiska z této - pro mě vskutku žinantní - situace. ...

Přemýšlel jsem, jak na tuto situaci reagovat a opravdu nevidím jako jiné východisko, než okamžitý rozchod se svojí partnerkou, prodej všech svých nemovitostí a přestěhování se k rodičům. Zde nejlépe redukovat životní prostor pro rodiče na jeden pokoj (už jsou staří, tak to tam nějak doklepou), přičemž jeden pokoj si jako svůj bývalý dětský zaberu já, který se stane pokojem šotouše, který musí vydržet nezměněn dalších necelých třicet let do doby, kdy mám podle Životního příběhu jednoho šotouše očekávat své zesnutí v naprostém osamocení a izolaci od ostatního skutečného světa. Další pokoj u rodičů bych zaplnil modelovým kolejištěm, pro které bych za peníze utržené z prodeje svých nemovitostí zakoupil několik desítek tisíc modelů lokomotiv a další tisíce vozů. Byly by to jistě vhodně investované peníze, které by mi s naprostou jistotou zařídily, že bych opravdu zemřel tak, jak je v Životním příběhu jednoho šotouše řádně a zcela správně popisováno [biggrin].


Našel jsem tě v pátém odstavci, jedeš plnou parou k sedmému a prokazatelně postrádáš mentální kapacitu to jakkoliv změnit. Z dálky to může působit komicky, podobně jako ten článek, ale zblízka to stojí dost na hovno, viď...

Copak, dostihla tě nějaká nepříjemná životní situace, že mne pro poléčení svého pošramoceného ega potřebuješ dostrkat někam, kde nejsem a nebudu?!? Nechceš se radši vzpamatovat a žít život dál? Holt chlapče nejsou v životě jen příjemné chvíle, ale i ty ostatní. Tak se s nimi nějak vyrovnej, nic lepšího doporučit nemohu [wink].
Pikehead
Čtvrtek, 27. května 2021 - 18:56:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7236
Registrován: 3-2007
Já nevím, jestli nejseš a nebudeš, ale tvoje projevy na úrovni učňovského internátu (kde to nedrží argumenty, to se vyfutruje nadávkama) někdy vypadají, že jejich primárním cílem je vypuštění nějaké vnitřní frustrace. Nevím, jestli ti to někdy nedělalo problémy třeba v práci, si to člověče hlídej.
Úterý, 15. června 2021 - 19:45:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6308
Registrován: 3-2006
Café Evropa: Budoucnost železniční dopravy v Česku
Neděle, 20. června 2021 - 14:17:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5203
Registrován: 6-2016
Trocha humoru v parném červnovém odpoledni[biggrin]

https://zdopravy.cz/proti-rychlejsimu-spojeni-z-prahy-do-mlade-bo leslavi-vznikla-petice-jina-trasa-neni-podle-sz-mozna-84517/

Ale uznávám, že to je strašně stavebně náročné, příšerně dlouhé a při stavbě by zahynula kopa těch nejvzácnějších živočichů a rostli[biggrin]
Neděle, 20. června 2021 - 19:40:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5204
Registrován: 6-2016
Tohle je zajímavý. Vůbec bych se nedivil, když by pilní Číňané byli znatelně rychlejší než naše SŽ...
https://vedazive.cz/technika/cina-podmorska-zeleznicni-trat/
Neděle, 20. června 2021 - 20:12:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6322
Registrován: 3-2006
honzaklonfar:
"Tohle je zajímavý. Vůbec bych se nedivil, když by pilní Číňané byli znatelně rychlejší než naše SŽ...
https://vedazive.cz/technika/cina-podmorska-zeleznicni-trat/"

Jenže to jde přes Rusko a tam tenhle tunel plánoval už car Mikuláš II. Jedině, že by to udělali jako s Aljaškou. [lol]
Neděle, 20. června 2021 - 20:13:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4644
Registrován: 5-2004
honzaklonfar:
"Tohle je zajímavý. Vůbec bych se nedivil, když by pilní Číňané byli znatelně rychlejší než naše SŽ... "
Ani ne, tyhle vlny se dělají ve vcelku pravidelným intervalu a nikdy z toho pochopitelně nic není.
Neděle, 20. června 2021 - 20:22:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14306
Registrován: 8-2004
Kupodivu... To je ale překvápko.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pondělí, 21. června 2021 - 21:25:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4645
Registrován: 5-2004
Hroch:
"Kupodivu... To je ale překvápko."
Tak třeba se s tím na SŽ vypořádají líp než s odporem Hrdějovic. [happy]
Úterý, 22. června 2021 - 07:46:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 290
Registrován: 2-2018
Myslíte? S touhle bohorovností?

"Kolizi s platnými plány územního rozvoje nepopírá ani SŽ. „Trasa schválená studií proveditelnosti je odlišná od koridoru v Zásadách územního rozvoje Ústeckého kraje ...""

Ale jo, jen houšť a větší kapky...
Úterý, 22. června 2021 - 09:28:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24605
Registrován: 5-2002
PP: S touhle bohorovností?
Co je bohorovného na konstatování, že koridor v ZÚR je na tom s proveditelností hůře?
Něčím se ta diskuse, jestli tu trať postavit dobře s nutností změny ZÚR a/nebo blbě v souladu s nimi, otevřít musí.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Úterý, 22. června 2021 - 10:22:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4089
Registrován: 5-2002
A proč se ten koridor nedal do ZÚR rovnou lépe? A co je na trase podle ZÚR špatného?
To mi připomíná plánek, jak tam byla namalovaná odbočka VRT v Uhříněvsi od přejezdu ke Benicím.
Úterý, 22. června 2021 - 11:40:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4646
Registrován: 5-2004
A proč se ten koridor nedal do ZÚR rovnou lépe? A co je na trase podle ZÚR špatného?

Protože až v současný fázi příprav se to rozkreslilo dostatečně do detailů typu, že by bylo velmi nevhodný minout ÚnL? [happy]
Úterý, 22. června 2021 - 12:59:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 291
Registrován: 2-2018
Hajnej: Předkové tomu říkali "dělat účet bez hostinského". Jestliže v určité fázi SP přijdu na to,, že je třeba změnit ZÚR, což je kompetence někoho, ale úplně někoho jiného, kdo je na takové věci hodně citlivý, tak bych se schvalováním SP počkal a šel prosit, jestli by se s těmi ZÚR dalo něco dělat a co za to.
Ale pokud si pánové od SŽ myslí, že před jejich "schválenou SP" si někdo na kraji sedne na prdel, tak se docela mýlí. A protože už to nebude generace "tesilových strýců", tak je jen a jen smutné, že se ti současní "úředníci na ředitelství", vlastně vůbec ničemu nenaučili.
Jan_perner
Úterý, 22. června 2021 - 14:30:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 280
Registrován: 10-2002
Brr:
"A proč se ten koridor nedal do ZÚR rovnou lépe? A co je na trase podle ZÚR špatného?
To mi připomíná plánek, jak tam byla namalovaná odbočka VRT v Uhříněvsi od přejezdu ke Benicím."

Do ZÚR se daly čáry podle nějaké studie dokončené 2003, poplatné nerealistickým vizím. V podstatě bez zastávky Praha - Brno, Praha - Dresden (tj. v bez zastávky v Ústí či kdekoliv jinde u nás) a to ani nemluvím jakési VRT z Prahy přes Plzeň (tam to stavět mělo) na Rozvadov, aniž by existoval jakýkoliv signál z německé strany, že do těch míst někdy nějakou trať postaví.
Do ZÚR se to dalo, aby se tam dalo vůbec něco, i když už se vědělo, že to je hovadina. Ale nikdo nic lepšího neměl zpracováno.
Ceterum autem censeo ČD a.s. esse delandam
Jan_perner
Úterý, 22. června 2021 - 14:35:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 281
Registrován: 10-2002
pilot.pirx:
"Hajnej: Předkové tomu říkali "dělat účet bez hostinského". Jestliže v určité fázi SP přijdu na to,, že je třeba změnit ZÚR, což je kompetence někoho, ale úplně někoho jiného, kdo je na takové věci hodně citlivý, tak bych se schvalováním SP počkal a šel prosit, jestli by se s těmi ZÚR dalo něco dělat a co za to.
Ale pokud si pánové od SŽ myslí, že před jejich "schválenou SP" si někdo na kraji sedne na prdel, tak se docela mýlí. A protože už to nebude generace "tesilových strýců", tak je jen a jen smutné, že se ti současní "úředníci na ředitelství", vlastně vůbec ničemu nenaučili."

Jsi poněkud mimo obraz. Ohledně trasování se s kraji jednalo a to dost intenzivně, ale nikdy se nedá zavděčit všem. A ti co nejvíc řvou, jsou především malé obce. A třeba ty na Vysočině nadávají na Jihlavu - protože jihlaváci chtějí napo jit na VRT, tak se musí měnit trasa[biggrin][lol][rofl]

A oni řvou i ti, co jsou v trase dle ZÚR, protože si mysleli, že se nikdy nic stavět nebude.
Ceterum autem censeo ČD a.s. esse delandam
Úterý, 22. června 2021 - 16:32:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7346
Registrován: 9-2005
Pirx: Vy jste se účastnil všech jednání, že se opovažujete hodnotit, kdo je arogantní? Ono klikrát stačí, že se obyvatel-ignorant vůbec nezajímá o dění v obci a nejlépe ani nechodí ke komunálním volbám s patřičným opyskováním. Takový pak čumí, cože se mu to chystá v sousedství. Například. A rozhodně neříkám, že úředníci na MD, u SŽ, nebo na obcích jsou pečliví, slušní a poctiví, ale ani opak. Neznám, nehodnotím. To, že někdo něco tvrdí do novin, může, ale nemusí být pravda. Ověřuje se to hodně těžko a třeba já na to nemám čas. Takže radši nehodnotím.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Úterý, 22. června 2021 - 17:37:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 292
Registrován: 2-2018
Qěcy: Zkuste si nejprve přečíst ten článek, pak můj příspěvek, oboje raději dvakrát, pak se zamyslete (hluboce)... no a pak pište něco o ignorantech. Jde mi o vztah SŽ - kraj, nikoliv o nějakého NIMBYstu z Horní Dolní.

Jan_perner: Nejsme ve sporu o příčinu. Nicméně si dovolím trvat na tom, že pokud SŽ zjistila, že její SP je v rozporu se ZÚR, pak v zájmu průchodnosti měla jít nejprve s krajem vyjednávat. Což se zjevně nestalo. Prostě jim to tam poslali. A pokud jednali a nevyjednali, tak gesto se schválením SP je prostě jen gesto. Když se s obcemi a krajem nedohodnou, tak stavět nebudou.
Úterý, 22. června 2021 - 21:15:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14308
Registrován: 8-2004
Ano, ona je pravda podle všeho někde uprostřed.
Tj. na jedné straně jsou jistě lidé, co se v zásadě o dění v obci nezajímají, leckdy vůbec netuší, že nějaké ZÚR nebo ÚP obcí jsou, co v nich je a k čemu jsou. A začnou věci řešit až ve chvíli, kdy stavba opravdu začne reálněji hrozit.
Na druhé straně souhlas s tím, že rozpor se ZÚR/ÚP je třeba řešit neprodleně a už jsem tu před pár lety psal, že příprava VRT u nás funguje (nebo alespoň fungovala) tak, že se úkoly přeskakovali, ne řešili. Jen, aby to vypadalo, že se krásné (nereálné) termíny plní a všichni "makají". A oni ty nesplněné úkoly zodpovědné jednou doženou a asi už i dohánějí.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Jan_perner
Středa, 23. června 2021 - 13:36:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 282
Registrován: 10-2002
Nicméně si dovolím trvat na tom, že pokud SŽ zjistila, že její SP je v rozporu se ZÚR, pak v zájmu průchodnosti měla jít nejprve s krajem vyjednávat.

Tato věta je zcela mimo realitu. Vyhledávání trasy probíhalo už více let a za součinnosti se zástupci příslušných krajů. SŽ též zničehonic nezjistila, že je v rozporu se ZÚR, ale prostě vzniklo lepší řešení než je v ZÚR a to i často na popud kraje. Tj. SŽ vyjednávala s krajem dříve, než vznikla trasa mimo ZÚR.
Argument, že trasa je mimo ZÚR používají odpůrci VRT v nové trase čistě proto, že to zní lépe, než kdyby napsali, nechceme ji kolem našich domů, ale veďte kolem domů jiných.
Různí odpůrci VRT v konkrétní trase rozjíždějí dezinformační kampaně, aby získali na svou stranu další lidi. Silně mi to připomíná cca před 20 lety "Chceme metro, ne rychlodráhu", kde odpůrci modernizace trati Praha-Kladno (a příznivci jejího zrušení - jde jim kolem domů) začali tvrdit, že chtějí metro, i když nikdy žádné metro nechtěli, protože jim nijak neposlouží. Zde se v boji proti rychlodráze naprosto bezostyšně lhalo.
Tady zas například tvrdí, že bude zabrán pás zemědělské půdy o šířce 150m.

Prostě nesmí se věřit všemu, co se říká a píše.

A u Ústeckého kraje došlo k jisté úpravě krajského názoru, neboť se změnil hejtman.
Ceterum autem censeo ČD a.s. esse delandam
Středa, 23. června 2021 - 13:53:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34
Registrován: 11-2017
Jan_Perner: to je bohužel slabina demokracie a toho, že každý může kecoat do všeho. V autoritářské Číně vybudovali za dvacet let z nuly největší síť VRT na světě. A určitě na tom má zásluhu i to že když strana a vláda stanový že se postaví trať z A do B, tak se ta trať prostě postaví a s nikým se o tom nediskutuje.
Středa, 23. června 2021 - 14:30:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6338
Registrován: 3-2006
Když ono je to těžké, stanovit kdy se mají místní zajímat (bránit), když dostanou od soudu např. takovýto rozsudek.
http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2013/0002_4Aos_130_201311 25084817_prevedeno.pdf
Středa, 23. června 2021 - 14:51:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24618
Registrován: 5-2002
JP: Argument, že trasa je mimo ZÚR používají odpůrci VRT v nové trase čistě proto, že to zní lépe, než kdyby napsali, nechceme ji kolem našich domů, ale veďte kolem domů jiných.
A zjevně to funguje velice dobře - kupříkladu jisté filmové postavy pak mají hned jasno v otázkách bohorovnosti SŽ.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 23. června 2021 - 14:56:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5213
Registrován: 6-2016
Mořepetr: Paráda! Přesně kvůli takovým dokumentům "zbožňuji" náš právní řád[biggrin] Nemohu a nechci soudit argumenty obou stran, ale potěšila úprava dokumentu...

Proč je na straně 9 "vlevo nahoře"[rofl] napsáno "pokračování", když strana 8 končí (stejně jako jiné strany) uceleným bodem rozsudku ("41")? Četl to někdo ze soudruhů soudců po sobě? Proč to není např. na straně 6, kde pokračuje bod "34" ze strany 5? Když na straně 7 ("bod" 30) to správně je???
Středa, 23. června 2021 - 19:12:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6341
Registrován: 3-2006
Ad honzaklonfar. Nejspíš úředník tuší, že po zjištění, kam je soud poslal, už dále číst nebudou. [rofl]
Středa, 23. června 2021 - 19:28:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5216
Registrován: 6-2016
Mořepetr: Ale kdyby prostý selský sekáček trávy stejným stylem napsal odvolání, tak ho stejný úředník dojebe jak sirotka...
Středa, 23. června 2021 - 19:49:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6342
Registrován: 3-2006
Ad honzaklonfar: Na vše je potřeba odborníka, supliku má vždy psát někdo kdo již s úřady má své zkušenosti. [wink]
Středa, 23. června 2021 - 20:26:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7350
Registrován: 9-2005
P.Pirx: vzhledem k tomu, že neznám všechna fakta, či spíš historii přípravy VRT, naprosto nemůžu hodnotit podle nějakého článku, co bylo dobře a co špatně. Naprosto postačuje, aby v tom článku něco málo nebylo uvedeno a celé to pak může vyznívat jinak. A nemám možnost si skutečnost ověřit (leda za naprosto neadekvátně dlouhý čas).
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Čtvrtek, 24. června 2021 - 11:53:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 718
Registrován: 10-2005
Hajnej:
"JP: Argument, že trasa je mimo ZÚR používají odpůrci VRT v nové trase čistě proto, že to zní lépe, než kdyby napsali, nechceme ji kolem našich domů, ale veďte kolem domů jiných.
A zjevně to funguje velice dobře - kupříkladu jisté filmové postavy pak mají hned jasno v otázkách bohorovnosti SŽ."

Ivo promiň, ale to je naprostá licoměrnost, co hlásáš. Já Ti k tomu v obecný rovině něco napíšu.
Máme nějaký systém územního plánování, můžeme se bavit zda by nemohl být lepší, ale prostě tady z dobrých důvodů je a platí pro každého. Ten systém je hiearchický od politiky územního rozvoje, přes ZÚR po ÚP. A pokud někdo vědomě postupuje proti jeho závaznému obsahu, aniž by včas (paralelně) pracoval za změně ZÚR (k čemuž má zákon nástroje) a dosáhl ideálně současně s dokončením dokumentace svého záměru potřebné konvence, pak je to přesně praxe, která ve finále vede k tomu, že to úřady či nejpozději soud po čase shodí a nepostaví se nic.
Nasazovat psí hlavu stěžovatelům, kterým investor, u něhož je na místě očekávat vrcholnou profesionální kompetenci (nestaví obecní záchodky ve Zvonokosech) takto svou, ač se Ti to nelíbí, bohorovností (či snad nekompetencí?) sám vytváří legitimní a legální argumentaci je pod Tvou úroveň.
Legitimní otázky jsou mnohem spíše, jak dlouho investor tušil, že se dostane mimo rámec ZÚR (z nebe to asi nespadlo, ne?), či myslí svůj záměr vůbec vážně, nebo je to jen vrtěti psem, že se něco dělá, když je jasné, že se tomu současně nastavují vidle, atd...
Čtvrtek, 24. června 2021 - 12:55:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24624
Registrován: 5-2002
Via: Já Ti k tomu v obecný rovině něco napíšu.
Obecnou rovinu neřeš - já reagoval na konkrétní případ, kdy někdo vařil z vody na základě kusých informací z článku.

pokud někdo vědomě postupuje proti jeho závaznému obsahu, aniž by včas (paralelně) pracoval za změně ZÚR (k čemuž má zákon nástroje) a dosáhl ideálně současně s dokončením dokumentace svého záměru potřebné konvence
Zdá se, že tato Tvoje premisa neplatí - přinejmenším podle JP(282) se paralelně pracovalo, akorát to nejspíš nemělo ten dle Tebe ideální timing.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Jan_perner
Čtvrtek, 24. června 2021 - 13:39:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 283
Registrován: 10-2002
Viajero:
pokud někdo vědomě postupuje proti jeho závaznému obsahu, aniž by včas (paralelně) pracoval za změně ZÚR (k čemuž má zákon nástroje) a dosáhl ideálně současně s dokončením dokumentace svého záměru potřebné konvence, pak je to přesně praxe, která ve finále vede k tomu, že to úřady či nejpozději soud po čase shodí a nepostaví se nic.

Asi možná by bylo dobré znova přečíst, co jsem napsal. A nebo ještě lépe - zjistit si fakta.

Změnu ZÚR lze provádět až na základě nějaké zpracované dokumentace, když vyjde nějaké výsledná varianta/varianty a někdo (MD) to schválí. Těžko se dá na základě nedokončené studie, když se ani neví, jak a zda to vyjde, žádat o změnu ZÚR.

...a dosáhl ideálně současně s dokončením dokumentace svého záměru...

K tomu to ale přesně je směrováno. Na základě schválené studie se začnou projednávat změny ZÚR a mezitím se začne pracovat na podrobnější dokumentaci (DÚR).

A jinak - když už se tady píše o těch ZÚR. Teď jsou v nich VRT jako územní rezerva, zatímco na základě těch studií se začne připravovat změna na koridory pro VPS (veřejně prospěšné stavby). A na se musí dělat změna ZÚR i kdyby k žádné změně trasy nedošlo.

Doufám, že zdejší "odborníci", hlavně ti na územní plánování, vědí proč a co je územní rezerva, koridor VPS a podobně [lol]
Ceterum autem censeo ČD a.s. esse delandam
Čtvrtek, 24. června 2021 - 15:31:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 719
Registrován: 10-2005
Jan_perner:
"
Asi možná by bylo dobré znova přečíst, co jsem napsal. "

Četl jsem,co jste napsal:
Tato věta je zcela mimo realitu. Vyhledávání trasy probíhalo už více let a za součinnosti se zástupci příslušných krajů. SŽ též zničehonic nezjistila, že je v rozporu se ZÚR, ale prostě vzniklo lepší řešení než je v ZÚR a to i často na popud kraje. Tj. SŽ vyjednávala s krajem dříve, než vznikla trasa mimo ZÚR.
To jednak slušně tautologická konstrukce (ale dobře politicky zní) a jednak s ohledem na:
2. aktualizace ZÚR ÚK (účinnost od 6.8.2020)
3. aktualizace ZÚR ÚK (účinnost od 17.2.2019)
1. aktualizace ZÚR ÚK (účinnost 20.5.2017)
se jeví poněkud podivným tvrzení, že časová linka je vlastně OK (už více let), a nebylo možno se do něktrerý z těch aktualizací trefit.

Hele, řešil jsem ve své praxi nekonformitu se ZÚR dvakrát a šlo o podstatně mírnější záměry než trasování VRT. Tudíž mám holt citlivější čumák na některý zvláštní nekonzistence...[crazy] a dost mi v našem státě vadí oblíbené odvádění pozornosti na zlý nimby, co nám to kazí (tím, že zneužívají, že jsme to úplně nedomysleli...). A vadí mi to principiálně z toho důvodu, že se tím zásadně komplikuje realizace někdy až k zapomnění a dost často to končí marně vynaloženými veřejnými prostředky.
Přál bych si velice, aby to nebyl tento případ, ale svou argumentací zatím příliš nepřesvědčujete.
Jan_perner
Čtvrtek, 24. června 2021 - 16:00:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 284
Registrován: 10-2002
Ohledně aktualizací ZÚR ÚK:
1. Datum vydání není datum zahájení projednávání.
2. Jak jsem psal - v ÚK došlo změnou hejtmana k úpravě názoru. Navíc v ÚK je dost problematický úsek přes České středohoří.

Jinak obecně změny ZÚR pro VRT se budou řešit, resp. už řeší aktualizací na žádost investora, a to je v různých krajích je to v různém stupni jednání (podrobnosti z hlavy nevím). Nicméně všude je to snad nějakým způsobem předjednáno.
A právě přípravy na změny (aktualizace) ZÚR vyvolaly nyní ty reakce některých skupin veřejnosti. A na ně pak reagují (politicky) politici.

Ale jak jsem napsal. Pro změnu ZÚR je nejdřív třeba mít nějakou hotovou a schválenou studii. Z hlavy to přesně nevím, ale podle mě ke schválení studií VRT (pro různé části různě) dochází postupně od 2019. Dokud není dokumentace (SP), není na základě čeho žádat o změnu ZÚR. O zopakuji se - Na základě schválené studie se začnou projednávat změny ZÚR a mezitím se začne pracovat na podrobnější dokumentaci (DÚR). Takže to běží v maximální možné míře paralelně.


Ad 1. (co narychlo dám dohromady).
2. aktualizace ZÚR ÚK (účinnost od 6.8.2020) - zahájení cca 2017-18
3. aktualizace ZÚR ÚK (účinnost od 17.2.2019) - snad jen vymezení koridoru pro VTL plynovod na žádost investora
1. aktualizace ZÚR ÚK (účinnost 20.5.2017) - zahájení cca 2014 (tj. asi vůbec před začátkem nějakých studií)

Takže se skutečně nebylo možno se do něktrerý z těch aktualizací trefit
Ceterum autem censeo ČD a.s. esse delandam
Čtvrtek, 24. června 2021 - 16:25:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24626
Registrován: 5-2002
Via: Tudíž mám holt citlivější čumák na některý zvláštní nekonzistence...
A já mám zas citlivej čumák na jiné "nekonzistence" - a sice na případy, kdy si jdu půjčit vrtačku a vidiák a jsem obviňován toho, že si bohorovně kupuju vruty a hmoždinky, i když ještě nemám vyvrtaný díry.
A s ohledem na fakta uvedená v JP(284) už raději neplýtvej časem na další poučování mé osoby, nesetkalo by se to s pozitivní odezvou.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 24. června 2021 - 17:47:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 720
Registrován: 10-2005
Jan_perner:
"Ohledně aktualizací ZÚR ÚK: "

OK, tohle dává smysl, dík.[wink]
Čtvrtek, 24. června 2021 - 17:53:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 721
Registrován: 10-2005
Hajnej:
"Via: Tudíž mám holt citlivější čumák na některý zvláštní nekonzistence...
A já mám zas citlivej čumák na jiné "nekonzistence" - a sice na případy, kdy si jdu půjčit vrtačku a vidiák a jsem obviňován toho, že si bohorovně kupuju vruty a hmoždinky, i když ještě nemám vyvrtaný díry.
A s ohledem na fakta uvedená v JP(284) už raději neplýtvej časem na další poučování mé osoby, nesetkalo by se to s pozitivní odezvou."

Promiň Ivo, ale jednak jsem na Tebe vůbec nereagoval a jednak zrovna u Tebe bych čekal určitou zdrženlivost, jak ve vandrování do cizích hovorů, tak v hodnocení náhledu jinejch fochů. Nic ve zlým[wink]
Právě ta fakta v 284 od J.P. beru, protože, když svůj přísvěvek vystavěl takhle, tak s tím problém opravdu nemám.
Čtvrtek, 24. června 2021 - 20:31:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24629
Registrován: 5-2002
Via: jednak jsem na Tebe vůbec nereagoval a jednak zrovna u Tebe bych čekal určitou zdrženlivost, jak ve vandrování do cizích hovorů, tak v hodnocení náhledu jinejch fochů
S ohledem na jistou symetrii ohledně těch očekávání mi pak tedy není jasné, proč jsi svým #718 vandroval do cizího hovoru (mezi mnou, JP a PP) Ty... [nene]

ta fakta v 284 od J.P. beru, protože, když svůj přísvěvek vystavěl takhle, tak s tím problém opravdu nemám
No a já totéž pochopil už z JP(282) a proto ta moje poznámka stran rychlých soudů jistého filmového pilota.
O to víc mě Tvé #718 a #719 nas..., ehm zamrzelo - a to zejména proto, že jsi ve výsledku svou odborností tu dezinformační sviňárnu zaštítil.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pátek, 25. června 2021 - 21:40:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14317
Registrován: 8-2004
Jan_perner:
"Pro změnu ZÚR je nejdřív třeba mít nějakou hotovou a schválenou studii. Z hlavy to přesně nevím, ale podle mě ke schválení studií VRT (pro různé části různě) dochází postupně od 2019. Dokud není dokumentace (SP), není na základě čeho žádat o změnu ZÚR. O zopakuji se - Na základě schválené studie se začnou projednávat změny ZÚR a mezitím se začne pracovat na podrobnější dokumentaci (DÚR). Takže to běží v maximální možné míře paralelně."
Podtrháváte to sice dobře, ale ono se na to z odstupu dá dívat také jinou optikou. Např. by se stejně dalo říct, že pro schválení studie je nejdřív třeba mít schválenou změnu ZÚR (pokud je třeba).
Schválení studie bez toho předjímá, že změna ZÚR projde, což se také nemusí stát.

Změna ZÚR a paralelní zpracování DÚR je samozřejmě možná cesta, za určitých podmínek může vést ke zrychlení. Ale může také vést k tomu, že tu DÚR z menší či větší části hodím do koše. Případně jí nehodím do koše, ale prostě nebudu schopen ve slibovaném čase č po dokončení DÚR získat pravomocné územní rozhodnutí. A že k takové situaci dojde (nebo obecně k tomu, že zrychlení nenastane) podle mne lze celkem předpokládat.

Někteří snílci tomu zrychlení a "letákovým" časům č možná věřilo/věří. V úvodu jsem poukázal na toto probuzení ze sna.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Jan_perner
Pondělí, 28. června 2021 - 10:42:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 285
Registrován: 10-2002
Hroch:
Např. by se stejně dalo říct, že pro schválení studie je nejdřív třeba mít schválenou změnu ZÚR (pokud je třeba).
Požadavek na změnu ZÚR se musí dělat podle něčeho. A studií si může každý malovat kolik chce. Navíc neschválenou studii žádný kraj jako podklad pro ZÚR nevezme. (Třeba i teď se Kraji Vysočina nechce vzít pro ZÚR schválené krajní úseky, když není schválený prostředek)
Podrobně se mi v tom vrtat nechce.
Ceterum autem censeo ČD a.s. esse delandam
McBain
Pondělí, 28. června 2021 - 10:55:04  
Administrátor
Číslo příspěvku: 26801
Registrován: 5-2002
Mám dotaz: existuje nějaký odhad, jaké by VRTka měla denně/měsíčně/ročně generovat tržby (možná vztažené na km délky)?
Pátek, 02. července 2021 - 15:49:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5241
Registrován: 6-2016
Malé obveselení problematiky VRT v české kotlině[biggrin]

https://www.novinky.cz/cestovani/clanek/po-strese-sveta-se-rozjel -prvni-vysokorychlostni-vlak-40365207
Pátek, 02. července 2021 - 21:02:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4523
Registrován: 12-2007
honzaklonfar: Docela by mne zajímalo, kdy Číňané postaví vysokorychlostní železnici na vrchol Mount Everestu. [proud] Mohli by odsud svážet vyčerpané horolezce, kteří se na vrchol budou štrachat z nepálské strany. [biggrin]
Čtvrtek, 08. července 2021 - 14:08:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 354
Registrován: 3-2018
Ohledně VRT v ÚK je to přesně jak píše uživatel s nickem Jan Perner.
1. ZÚR je jako jakákoliv jiná ÚPD právně závazným dokumentem stanovujícím mj. způsob využití soukromých pozemků a ovlivňujícím mj. jejich ceny. To nemůžete měnit na základě toho, co vám aktuálně leze z kdejaké studie, ale v zásadě jen na základě závazného investičního záměru investora. A ten vzešel až ze schválení Centrální komisí MDČR v prosinci 2020 (SŽ žádala o změnu ZÚR ÚK vzápětí). Mimochodem proces změny ZÚR (ÚPD) je tak složitý, že se nikomu nechce do té dokumentace dávat něco, u čeho by hrozilo, že se to bude za pár let zase měnit.
2. SŽ komunikuje s ÚK dlouhodobě a tam se samozřejmě dlouho vědělo, že ZÚR bude potřeba změnit. Všichni kompetentní v ÚK si navíc uvědomují, že ta stavba bude pro strukturálně postižený region obrovskou příležitostí. To jen nové vedení kraje spadlo z višně (bohužel).
3. Starostové dotčených obcí (z území mimo koridor vymazaný v ZÚR) se zaktivizovali až když se u nich v terénu objevili geodeti. Tam bylo možná chybou, že se to SŽ snažila urychlit a poslala je do terénu bez předchozí informační kampaně (obvykle by asi také byli vysláni do terénu až po schválení SP/IZ). Starostové ale mohli již dříve vědět přinejmenším o uvažovaných koridorech z ÚTS, o které dostávali informace shora. To že se na to vykašlali a pak dělali překvapené, je věc jiná.
Čtvrtek, 08. července 2021 - 14:13:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 355
Registrován: 3-2018
Hroch:
"Např. by se stejně dalo říct, že pro schválení studie je nejdřív třeba mít schválenou změnu ZÚR (pokud je třeba). "
To by také mohlo znamenat, že o výsledku studie proveditelnosti by nerozhodoval (odborný) kolektiv zpracovatele / zadavatele, ale orgány a zastupitelstvo samosprávy, která by schvalovala změnu ZÚR/ÚPD. Čili by pak samotný nástroj studie proveditelnosti nedával smysl [nene]
Čtvrtek, 08. července 2021 - 16:48:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24714
Registrován: 5-2002
GL: Čili by pak samotný nástroj studie proveditelnosti nedával smysl
Ledaže bychom ho přejmenovali na studii prosaditelnosti. [lol]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 08. července 2021 - 17:11:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 356
Registrován: 3-2018
Hajnej:
"Ledaže bychom ho přejmenovali na studii prosaditelnosti. [lol]"
[lol][ok]
Jinak co se týče prosaditelnosti si dovedu představit, že by mohla Vláda dát do Politiky územního rozvoje ČR požadavek stanovující obce, na jejichž území by ten koridor měl vést. A kraj by pak měl v zásadě povinnost to zanést do ZÚR. Ale asi by to mohlo bojkotovat zastupitelstvo...
Čtvrtek, 08. července 2021 - 21:00:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14332
Registrován: 8-2004
Gejza.L:
"ZÚR je jako jakákoliv jiná ÚPD právně závazným dokumentem ... To nemůžete měnit na základě toho, co vám aktuálně leze z kdejaké studie,
...
tam se samozřejmě dlouho vědělo, že ZÚR bude potřeba změnit."
Vůbec v tom není rozpor, že.[nene]
Gejza.L:
"To by také mohlo znamenat, že o výsledku studie proveditelnosti by nerozhodoval (odborný) kolektiv zpracovatele / zadavatele, ale orgány a zastupitelstvo samosprávy, která by schvalovala změnu ZÚR/ÚPD. Čili by pak samotný nástroj studie proveditelnosti nedával smysl.
...
by mohla Vláda dát do Politiky územního rozvoje ČR požadavek stanovující obce, na jejichž území by ten koridor měl vést. A kraj by pak měl v zásadě povinnost to zanést do ZÚR."
Zatímco Váš nápad obnáší, že zastupitelstva samospráv by neměla možnost se k ZÚR a jejím změnám z titulu těchto změn vyjadřovat a schvalování ZÚR a jejích změn by (v současné podobě) nedávalo smysl.
Mám za to, že samosprávy jsou právě od toho, aby hájili zájmy dotčených obyvatel a nepovažuji za žádoucí je těch práv zbavovat.
Jinak není ani pravda to, že by o studii nerozhodoval zadavatel. Zadavatel může studii třeba neschválit. Může vybírat z možností, které jsou v souladu v ZUR. Anebo tedy může požádat o změnu ZUR (jak sám přiznáváte, že se beztak děje) - a buď projde a schválí studii ve variantě X anebo neprojde a schválí jí ve variantě Y nebo jí neschválí.

Nadále si myslím, že schválení studie ve variantě, která je v rozporu se ZUR se předjímá, že změna ZUR projde, přičemž si ale myslím, že tato změna není a nemá být nároková.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Čtvrtek, 08. července 2021 - 21:22:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 298
Registrován: 2-2018
Nadále si myslím, že schválení studie ve variantě, která je v rozporu se ZUR se předjímá, že změna ZUR projde, přičemž si ale myslím, že tato změna není a nemá být nároková.

Generální ředitel SŽ a všichni dotčení podřízení + dodavatelé/tvůrci SP za trest 100x opíší a nechají doma podepsat [ok].

Mám za to, že samosprávy jsou právě od toho, aby hájili zájmy dotčených obyvatel a nepovažuji za žádoucí je těch práv zbavovat.

Touto větou by bylo vhodné zahajovat všechna jednání týkající se investiční výstavby mimo stávající pozemky ve správě SŽ. [kladivo]
Jan_perner
Pátek, 09. července 2021 - 13:45:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 286
Registrován: 10-2002
pilot.pirx & spol.

Viděli jste někdo, co je v ZÚR? A máte vůbec potuchy o tom, co je a jak funguje územní plánování? Řekl bych, že spíš ne[nene]

Navíc, v dosavadních ZÚR jsou koridory územních rezerv, tj. změna (aktualizace) ZÚR se před vydáním územního rozhodnutí stejně musí udělat, aby se koridor převedl na VPS. A tam se musí dělat - na rozdíl od ÚE - např. i posouzení z hlediska ŽP.

A též bych zdůraznil, že SP se zpracovává mimo jiné i proto, aby se změna ZÚR mohla udělat. A výsledkem SP může být někdy i závěr, že koridor ÚR v ZÚR není použitelný. Pokud použitelný je, tak je naopak snaha se koridoru dle ZÚR maximálně držet.

A jinak - cpát trasu VRT do současného koridoru ÚR je hovadina a bylo by to asi ještě neprůchodnější, než změna trasy[kladivo]

Rozepisovat se o tom podrobně pro některé zdejší diskutéry asi stejně nemá smysl. Jdu se proto věnovat nějaké smysluplnější a efektivnější činnosti - např. házení hrachu na zeď[lol]

Jinak s VRT je to teď úplně stejný problém, jako s dálnicemi. Všichni nadávají, že se nestaví dálnice, ale když má vést za jeho domem, tak proti ní protestuje[kladivo]
Ceterum autem censeo ČD a.s. esse delandam