Diskuse » Železnice » Německo » Archiv diskuse Německo do 05. 5. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Německo do 05. 5. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Středa, 07. dubna 2021 - 13:50:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5068
Registrován: 9-2007
Tak s Ukrajinou se snad stále počítá, termín dle IDOSu 13.6. je asi zase nadnesený, ale čistě teoreticky... pro mě je to naprosto geniální vlak, odjezd 3:06 z Hranic, v Břeclavi přípoj na Metropola a ve Vídni v 7 ráno, opačně z Vídně v 9 večer, v Břeclavi přípoj od Metropola a Hranice 0:48, s takovou mi stačí pár jedno- či dvoudenních výletů k projetí celého Rakouska a Maďarska. [jidlo] Do Polska by měl vlak jet též geniálně, Krakov v 5:30 znamená, že se v lehátku i vyspím a nesrovnatelně lepší bude cestování do celého Polska... nemám nic proti tomu, že nightjet/Chopin jede z Břeclavi do Ostravy bez zastavení, objektivně je to v takto pozdní denní dobu správně, ale pokud se zavede vlak v podobné trase, který v tu hlubokou noc pro mě a možná pár dalších v Hranicích zastaví, subjektivním úhlem pohledu je to prostě skvělé. [proud]

Na druhou stranu, to navrhované spojení je poněkud... v dobách CNL byl celoroční smysl vlaku Praha - Amsterdam ve spojení Drážďan a Berlína s Porýním. Obávám se, že Brusel Porýní nezastoupí, otázkou tak bude jaká bude celoroční poptávka po cestování z Prahy, Drážďan a Berlína do Beneluxu. A tady tomu tolik nevěřím, jako vlaku v trase Praha-Dresden-Berlin-Hamm-Dortmund-Wuppertal-Köln-Düsseldorf-Duis burg-Amsterdam.
Středa, 07. dubna 2021 - 14:30:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 874
Registrován: 7-2017
Vantju: třeba se Radim domluví s Poláky na přímých vozech Warszawa-Amsterdam-Brusel (něco jako ex-Jan Kiepura), on dokáže ledacos...
Mladějov
Středa, 07. dubna 2021 - 14:31:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16298
Registrován: 3-2007
>v dobách CNL byl celoroční smysl vlaku Praha - Amsterdam ve spojení Drážďan a Berlína s Porýním.

Ano.

>Obávám se, že Brusel Porýní nezastoupí, otázkou tak bude jaká bude celoroční poptávka po cestování z Prahy, Drážďan a Berlína do Beneluxu.

Marjá, to je prostě politická záležitost..asi jako za bolševika vlaky a letadla Praha-Moskva a Bratislava-Moskva.
Mladějov
Středa, 07. dubna 2021 - 14:35:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16299
Registrován: 3-2007
Z_F_J:
"Vantju: třeba se Radim domluví s Poláky na přímých vozech Warszawa-Amsterdam-Brusel (něco jako ex-Jan Kiepura), on dokáže ledacos..."

[lol]

Vy si setrvale pletete státní dráhy (kde většinou stačí se domluvit a "zdroje jsou")
s Jančurou, kde si to musí zaplatit sám.

Poraďte mu to !
Středa, 07. dubna 2021 - 14:51:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2032
Registrován: 6-2019
pro mě je to naprosto geniální vlak, odjezd 3:06 z Hranic,
Čas na vraždu nebo na lásku... vlak, no nevím. [rofl]
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 07. dubna 2021 - 14:57:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5070
Registrován: 9-2007
No podle odkazu žije právě v NRW 210 tisíc Poláků, v samotném Nizozemsku jich žije 150 tisíc a v Belgii netuším, z toho je tedy jasné, že potenciál může mít tak akorát spojení z Varšavy do Porýní. No a avizovaný vlak Brusel - Praha má jet přes Bad Bentheim, zřejmě navíc bez zastávek...

Chápu, že se stále jedná o šotodiskuzi, ale pořád je rozdíl mezi vlakem, co z východu do Beneluxu jede přes Porýní a co jede mimo. Na druhou stranu, pro Dány je Praha skvělá a oblíbená chlastací destinace, třeba fakt nebude Porýní třeba k tomu, aby co do obsazenosti šlo o jeden z těch lepších vlaků...

No a dle jedné reportáže, na kterou budu mít možnost dát odkaz až večer, budou sedačky a lehátka zřejmě RGJ a protože RGJ lůžko nemá, mělo by se skutečně jednat o privátní WLAB typu P z roku 1955, po rekonstrukci v roce 1992. [jidlo]

Historie se tak teoreticky opakuje, viz R 370/371 Praha - Amsterdam, kde WLAB téhož typu (označení AB30 je po rekonstrukci v roce 1992, kterou všechny tyto provozní vozy prošly) do Prahy teoreticky z Amsterdamu jezdil [jidlo][jidlo][jidlo] v tom se zdroje trochu rozcházejí, podle jiných stránek do Prahy jezdilo primárně lůžko typu MU... pro případné zájemce, tady je hezký popis všech ubytovacích vozů NS. Provoz přestárlého vozového parku ubytovacích vozů NS skončil v roce 2002, ale řada vozů jezdí dodnes a třeba v ex nizozemském lehátku lze dodnes přes léto absolvovat svezení do Villachu jako dřív. [happy] Akorát teda nejdál západním směrem z Düsseldorfu a provozovatelem takového šotoautovlaku je UrlaubsExpress.
Saul_Goodman
Středa, 07. dubna 2021 - 15:14:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 773
Registrován: 11-2019
Věřím, že odjezd ve 3 ráno má gigantický potenciál a davy nešotoušků už stepují před nádražím v Hranicích [rofl]

Polsko vs Německo/Holandsko... Ryanair i Wizzair ví, co dělají... A ten zbytek má svoje auta, popřípadně maršrutky, které velkých počtech okupují dálnice ven z Polska na západ.

Že Rakousko nasype desítky milionů EUR a následně bude v rámci páchání dobra a zeleného šílenství pravidelně dosypávat další éčka do provozu nočních vlaků opravdu neznamená, že se k takovému kroku chystá zbytek Evropy, notabene té východní [crazy]
Středa, 07. dubna 2021 - 15:31:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5071
Registrován: 9-2007
Věřím, že odjezd ve 3 ráno má gigantický potenciál a davy nešotoušků už stepují před nádražím v Hranicích
Já chápu, že je z toho příspěvku těžké poznat, že tuto výhodu vztahuji jen a pouze na sebe, jo kéž bych tam napsal třeba pro mě je to naprosto geniální vlak nebo pokud se zavede vlak v podobné trase, který v tu hlubokou noc pro mě a možná pár dalších v Hranicích zastaví... [crazy]

No a ke zbytku, píšu to pořád, svět není tak černobílý, jako letadlo a auto a nic mezi tím. [happy] A třeba že se sypou peníze na léčbu rakoviny plic kuřákům, kteří si ji způsobí dobrovolně tím, že začnou kouřit, to nevadí?
Saul_Goodman
Středa, 07. dubna 2021 - 15:47:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 774
Registrován: 11-2019
Vantju:
"No a ke zbytku, píšu to pořád, svět není tak černobílý, jako letadlo a auto a nic mezi tím. [happy] A třeba že se sypou peníze na léčbu rakoviny plic kuřákům, kteří si ji způsobí dobrovolně tím, že začnou kouřit, to nevadí?"
Svět je právě velice černobílý, v reálu jde obvykle jen o rozsah dosypu [wink]

Jo a proto, že musíte platit zdravotní daň (teda pardon pojištění), tak máte právo/nárok, aby vám daňový poplatník hradil v různém rozsahu vaše záliby? [biggrin]
Mladějov
Středa, 07. dubna 2021 - 15:48:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16303
Registrován: 3-2007
Hele, to je nejen s tebou potisící: Když se někde vyhazujou peníze, tak to dává jakoby oprávnění je vyhazovat taky jinde?
Nehledě na to, že tahat sem rakovinu plic je diskusní podpásovka jako prase.

V každé obyčejné rodině, v každém obyčejném podnikání by tahle politika "zdroje jsou" vedla ke katastrofě - tisíckrát nic umořilo osla.

Ne, svět není černobílý, jen by si měl své koníčky každý platit sám a ne to pořád chtít po státu.

A až zavedou tenhle vlak, budete chtít vy ultras další, pak hodinový takt 24 hodin denně (už to tady vážně míněno bylo!), pak by se to mělo někde zahustit na půlhodinu..

No pořád lepší, než brát drogy (ale sorry, pořád na úrovni patnáctiletého šotouška, neuraž se).

Já se taky rád svezu lůžkem třeba na Vihorlat..ale rozhodně to nestavím jako něco, na co by měl být nárok a jak to maj letos někde jinde..vždyť je to dopravně stejně pořád o houně, dvacet až třicet lidí v lůžku (a ekologicky znečišťování planety, už se to tady probíralo, jen to některým nevonělo).

Se přestěhuj do Ruska, tam máš z Moskvy lůžkové vlaky na všechny strany [biggrin]

Dyť se tím stejně jednou svezeš, odškrtneš na pomyslné nebo nepomyslné mapě a to je všechno.
Trochu málo, ne?
Středa, 07. dubna 2021 - 16:45:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2033
Registrován: 6-2019
že tahat sem rakovinu plic je diskusní podpásovka jako prase.

Tak to já vidím tedy větší společenský přínos v noční osobní železniční dálkové dopravě (a dotacích do ní) než v léčbě někoho, kdo se vlastní debilitou prokouřil k rakovině (a dotacích do té léčby). Nic proti léčení nádorů plic, ale společenský přínos je celkem jasný (a teď vyskočí huliči a chlastači s tím, kolik toho odvedli navíc na daních do systému a proto přece chtějí tu nejlepší možnou léčbu (jater, plic etc.)). Páč ti huliči se do té rakoviny prohulují vědomě a dlouhodobě.

Dyť se tím stejně jednou svezeš, odškrtneš na pomyslné nebo nepomyslné mapě a to je všechno.
A není to lepší než jet autem tisíce km?
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 07. dubna 2021 - 16:51:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2034
Registrován: 6-2019
Tak s Ukrajinou se snad stále počítá, termín dle IDOSu 13.6. je asi zase nadnesený, ale čistě teoreticky...

RJ na UA nemá jak. Rozchod 1435 mm nemá na UA infra pro osobní dopravu (leda v Čopu nebo Mukačevu), zbylé koleje by měly končit buď na ranžírech nebo SUW 2000. Leda do Hrodna nebo Brestu (ale tím Brestem si nejsem jistý, musel bych kouknout do knih, ale to není UA).
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Paul2no
Středa, 07. dubna 2021 - 17:02:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2341
Registrován: 11-2009
AŠM: kdyby jen rakovina z kouření. Co třeba ten blb, co v Plzni vylezl na vagon a dostal zásah 25 kV? Snad dvacet operací a přišel o dolní půlku těla. Muselo to stát příšerné peníze, a teď je přitom jeho společenský užitek nulový. Tak proč se na něj máme skládat my všichni? Z veřejného pojištění by neměla být hrazena léčba věcí, co si člověk způsobí vlastní blbostí (včetně následků kouření).
Středa, 07. dubna 2021 - 18:28:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5072
Registrován: 9-2007
Svět je právě velice černobílý, v reálu jde obvykle jen o rozsah dosypu
Proč potom teda jezdí vůbec nějaké vlaky? Kdo spěchá, letí letadlem, kdo nespěchá, jede autobusem a namísto lití peněz do železnice by se vybudovaly dálnice i tam, kde nejsou nutně potřeba...

A kdyby byly noční vlaky jen má záliba, tak by asi neexistovala taková vlna okolo obnovování nočních vlaků, ne?

Nehledě na to, že tahat sem rakovinu plic je diskusní podpásovka jako prase.
Nic lepšího mě nenapadlo a stáčí se to ve flame, za to se omlouvám. Faktem ale zůstává, že se dotuje kdeco, tak proč zrovna noční vlaky vzbuzují tolik nevole...

V každé obyčejné rodině, v každém obyčejném podnikání by tahle politika "zdroje jsou" vedla ke katastrofě - tisíckrát nic umořilo osla.
Viz výše – neříkám, že to je správně, ale proč zrovna něco, co umožňuje cestovat z bodu A do bodu B vleže, je tak špatné, že si nezaslouží podporu a xyz jiných záležitostí ano?

Chápu, že to působí jako moje záliba, ale diskuze o výhodách noční dopravy tady byla už mnohokrát a furt se dokola a dokola opakuje to samé...

A až zavedou tenhle vlak, budete chtít vy ultras další, pak hodinový takt 24 hodin denně
To určitě [crazy] nejednou jsem psal, že kupříkladu noční vlaky do Rijeky a Splitu budou v roce 2021, pokud bude plánovaný provoz všech vlaků zahájen, jezdit přesně tak, jak to mně osobně přijde ideální a nic víc nepožaduju. Do Splitu z Prahy, Bratislavy, Vídně, Budapešti a Záhřebu, do Rijeky namísto Vídně a Záhřebu z Mnichova. Co víc? [happy]

Tady je to to samé, nepožaduju bůhvíjaké obskurní relace, v tomto konkrétním případě stačí jeden jediný pár vlaků Amsterdam - NRW - Praha/Varšava, jak jezdil do konce roku 2014. Současná vize nočního vlaku z Bruselu přes Amsterdam do Prahy mi přijde skvělá, jen jsem si teda dovolil podotknout, že k ideálu chybí ještě jedna "drobnost"...

Já se taky rád svezu lůžkem třeba na Vihorlat..ale rozhodně to nestavím jako něco, na co by měl být nárok
Já taky netvrdím, že by na to měl být nárok, diskuze začala úvahou, že když se dotuje kdeco, tak proč zrovna noční doprava by se v žádném případě dotovat neměla, ale to už tu zmiňuju potřetí. No a pokud se něčím rád svezeš, tak je to trochu v rozporu s přístupem "je to mrtvý segment a nemá to cenu", ne? Já noční vlaky taky občas rád využiju a právě kvůli těm výhodám jsem přesvědčen, že jsou relace, kde mohou být prospěšné, o tom to celé je...

RJ na UA nemá jak.
Pardon, Praha/Vídeň – Przemyśl.
Středa, 07. dubna 2021 - 18:30:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14308
Registrován: 8-2012
Hele, to je nejen s tebou potisící: Když se někde vyhazujou peníze, tak to dává jakoby oprávnění je vyhazovat taky jinde?
Do některých diskuzí je naprosto zbytečné vstupovat [biggrin].
電車オタク
Středa, 07. dubna 2021 - 20:28:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2035
Registrován: 6-2019
Já noční vlaky taky občas rád využiju a právě kvůli těm výhodám jsem přesvědčen, že jsou relace, kde mohou být prospěšné, o tom to celé je...

Navíc mají výhodu v tom, že člověk je odproštěn od povinností vyplývajících třeba z road tripů autem. Samochod mi sice dává větší nezávislost ve výběru tras a cílů, ale zase musím taky řešit věci jako bezpečnost parkování, poplatky za použití DC, zaokruhování výšlapů tak, abych se zase k autu vrátil... Nemusí jít jen o podmnožinu nočních spojů, platí to obecně. A v neposlední řadě jsem potěšen, že jsi manželce vymyslel v podstatě stejně atraktivní dovolenou stejnými ubytovacími vlaky jako já před 14 lety té mé. A spokojená byla, takže vím, že bude i paní V. Užijete si to[wink]
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 07. dubna 2021 - 20:53:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5075
Registrován: 9-2007
Dám vědět, jak bude se svou obsesí z čistoty reagovat na rumunské lehátko. [biggrin]
Středa, 07. dubna 2021 - 22:03:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 875
Registrován: 7-2017
Tak Radimovi je Brusel málo, chce jezdit až k moři...

http://www.zeleznicni-magazin.cz/aktuality/rj-planuje-nocni-vlak- do-amsterdamu-a-bruselu?utm_source=web&utm_medium=rss

Toto oznámení je podáno dokonce pro trasu končící až na belgickém mořském pobřeží, a to v těchto časech: Praha hl. n. 19.10 - Amsterdam 6.01 - Brussel-Central 8.39 - Oostende 9.56/Oostende 18.04 - Brussel-Central 19.21 - Amsterdam 21.59 - Praha hl. n. 9.56.
Čtvrtek, 08. dubna 2021 - 08:00:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2036
Registrován: 6-2019
jak bude se svou obsesí z čistoty reagovat na rumunské lehátko. [biggrin]
Toho bych se vůbec nebál. My tenkrát jeli zpátky EN Ister, lehátkem koupeným na místě a bylo to naprosto v pohodě, celé kupé pro sebe, čisto. Nejhorší byl maďarský neklimatizovaný WLAB na Coroně.
O měsíc později jsem jel dokonce přímo z Petrošani až domů:

doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Saul_Goodman
Čtvrtek, 08. dubna 2021 - 11:28:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 775
Registrován: 11-2019
Vantju:
"Proč potom teda jezdí vůbec nějaké vlaky? Kdo spěchá, letí letadlem, kdo nespěchá, jede autobusem a namísto lití peněz do železnice by se vybudovaly dálnice i tam, kde nejsou nutně potřeba..."
Protože železnice patŕí do dopravní základní dopravní obslužnosti. I když mimo dojíždění do školy/práce jsou obvykle vlaky mimo největší aglomerace téměř prázdné a většinou dražší, než platit cestujícím taxi [rofl]

Potřebná síť dálnic nebude současným tempem hotová ani za desítky let. Rozvedete prosím dál tu myšlenku nepotřebných dálnic?
:
" tak by asi neexistovala taková vlna okolo obnovování nočních vlaků, ne?"

Já tady žádnou vlnu rozhodně nevidím. Pokud teda nemyslíte různé propagační články nebo pár úvah. Jinak na sluźební cesty se nic nezmění (nejpopulárnější zůstavá auta díky štědrým cestovním náhradám a pak samozřejmě letadlo). Zbývá tedy prakticky turistika a fenomén "overtoursim" jistě znáte, samosprávy se naopak snaží proti přílivu šetřílků bojovat. A pokud tou "vlnou" myslíte Rakousko, tak je to především ústupek části voličů, kde se nacpáním obrovských dotací budou plácat po ramenou, že dělají "zelenou politiku". U nás na podobné věci naštěstí hotovost chybí...
Čtvrtek, 08. dubna 2021 - 12:47:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5076
Registrován: 9-2007
Rozvedete prosím dál tu myšlenku nepotřebných dálnic?
No pokud nebude třeba lít peníze do provozu a tratí mimo velké aglomerace, když to přece až na těch pár výjimek odvozí autobusy či taxíky, pak by určitě bylo dost peněz i na dálnice tam, kde nejsou tak potřeba, jako třeba Znojmo - Jihlava - Pardubice nebo z Brna na Trenčín, ne? [happy] Případně by bylo víc peněz na dostavbu současných dálnic.. to je přece jasná výhra, tak proč se touto cestou nejde už teď, když jsou vlaky prázdné a dražší, než taxi? A proč touhle cestou nejsou v zahraničí? To jsou třeba Švýcaři taky tak hloupě naivní, že se myšlenky obnovy noční dopravy chytli také? Nechtěl byste jim třeba poradit? [proud]

U nás na podobné věci naštěstí hotovost chybí...
Ano, proto se to děje tam, kde na to mají. Nejen Rakousko, ale i Francie či Švýcarsko, Švédsko,.. v Norsku noční spoje také vysoutěžili a stále jezdí, bez náznaku toho, že by se mělo cokoliv měnit. Pokud je to takový přežitek, tak by to už tam mělo být léta minulostí, ne?
Saul_Goodman
Čtvrtek, 08. dubna 2021 - 13:53:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 776
Registrován: 11-2019
Vantju:
"No pokud nebude třeba lít peníze do provozu a tratí mimo velké aglomerace, když to přece až na těch pár výjimek odvozí autobusy či taxíky, pak by určitě bylo dost peněz i na dálnice tam, kde nejsou tak potřeba, jako třeba Znojmo - Jihlava - Pardubice nebo z Brna na Trenčín, ne? [happy] Případně by bylo víc peněz na dostavbu současných dálnic"
Mícháte tady páté přes deváté. Jako že se u nás staví nepotřebné dálnice nebo co se tím vlastně snažíte říct? Nebo máte panický strach, že vám někdo chce vzít hračky na kolejích?

Až budou v ČR srovnatelné daňové příjmy jako ve Skandinávii nebo v nejvyspělejších zemích západní Evropy, tak to bude jistě validní argument, že jinde je to tak a tak, ale do té doby zůstanete jen u stávající masturbace na plánkem české železniční sítě [wink]
Čtvrtek, 08. dubna 2021 - 14:48:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5078
Registrován: 9-2007
Mícháte tady páté přes deváté. Jako že se u nás staví nepotřebné dálnice nebo co se tím vlastně snažíte říct? Nebo máte panický strach, že vám někdo chce vzít hračky na kolejích?
O nepotřebnosti dálnic nepadlo z mé strany ani slovo, Vy v mé argumentaci vidíte nějaké šotoúchylky a posledlost dopravou po kolejích a nikde jinde a já se přitom pořád a jenom snažím držet úvahy, že cesta na dlouhou vzdálenost přes noc není mrtvá a v určitých relacích je výhodnější, než cesta po kolejích přes den. [crazy]

Vy jste mj. začal s tím, že veřejná doprava mimo aglomerace je provar, proč se teda stejnou metrikou, jako vůči noční dopravě, nepřistupuje všeobecně k železniční dopravě mimo aglomerace? O to jsem se snažil, je to jako tvrdit "kuřecí maso je vražda!!!!!" a jíst všechna ostatní masa. Váš případ to zjevně nebude, ale pokud existuje nějaký všeobecný názor, že noční vlaky je lití peněz do kanálu, proč se pak zvedá taková vlna nevole při zastavování provozu na nějaké trati, kde jezdí 810 pětkrát do týdne a převeze 30 lidí za týden? V nákladech je to samozřejmě něco jiného, ale v dobách svého průvodcování si nepamatuji, že by bylo někdy v CNL 456/457 z Berlína do NRW a opačně prázdné kupé, v lůžku i v lehátkách (a to byl říjen, listopad a prosinec 2016). Při pohledu na efektivitu vynaložených prostředků nad rámec toho, co se vybere z jízdného, je tak přínos někde úplně jinde... a i o tom to je. Zase je vhodným příkladem jídlo, úplně jiný chuťový zážitek budete mít z drahého steaku, než z nějakého blafu, pro mě je třeba chuťový přínos z dobrého jídla vyšší, než jeho cena, ale už to docela leze do peněz, to je fakt. [biggrin]

Tzn. argument až budou v ČR srovnatelné daňové příjmy jako ve Skandinávii nebo v nejvyspělejších zemích západní Evropy je zcela na místě a tím teoretická diskuze asi končí. [happy]

Omlouvám se za flame a za diskuzi mimo téma, stále si ale stojím za tím, že vznik sekce "Noční doprava" by těchto pro čtenáře témata "Německo" zbytečných diskuzí ušetřil.

zůstanete jen u stávající masturbace nad plánkem české železniční sítě
Dovolil bych si opět zmínit lůžkový vůz typu P/AB30, něco tak mimořádného překonává veškeré současné zajímavosti české železniční sítě po několik let dozadu. [proud]
Mladějov
Čtvrtek, 08. dubna 2021 - 17:10:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16309
Registrován: 3-2007
Vantju: Ty jseš prostě mistr falešných dilemat.
Napřed "argumentace" léčením rakoviny plic, a pak to zase jede jako kolovrátek: Když se jinde vyhazujou peníze, tak proč by se nevyhazovaly třeba za masivní dotace nočních vlaků (protože je máš rád) a pořád dokola.

Pričemž ti dělá AŠM advokáta, ať řekneš cokoli, mmch to s vaším úkrokem s neléčbou kuřáků ("protože si to zavinili sami") je krásná pitomost jako od báby Dymákový, protože jak to teda budeš určovat? Kuřáky neléčit, pak třeba lidi nad nějaký věk, lidi v invalidním důchodu..a co třeba lidi, co dělaj na směny (zdravím AŠM) - dyť si tí taky dobrovolně zkátili život a přidělali choroby sami a dobrovolně - a pořád je to jeden a ten samý kolovrátek: Když se dávaj peníze tam a tam, proč by se nedaly tam, kde by se to líbilo mně (teda tobě).

Ano, ti co by dali každému a na všechno jsou ti "hodní" a ti "zlí" to prostě nikomu nepřejou- hodně zjednodušený pohled na svět, ale má ho hodně lidí, viz třeba opakované volby Babiše.

Kdybys sis docela normálně přiznal, že chceš státní peníze na svého koníčka, tak to beru.
Ale neschovávej(te) to pořád za nějaké vzletné fráze o celospolečenské potřebě, ekologii a jánevímco. Speciálně noční lůžkové vlaky pro dvacet lidí ve vagoně.


Aspoň, že tyhle fráze neprodukujou třeba fotbaloví fanoušci, jak je celospolečensky a bla bla bla.. potřeba dotovat..jo, Maláčová má tenhle svět taky.

Jak jsou strašně potřeba noční lůžkové vlaky z ČR kamkoli..fakt nejsou.

O tvé oscilaci mezi luxusem (já na to mám) a faktickém požadování "dobrých" "rozumných" cen nemluvě.
Ty ani netušíš, kolik stálo tvé milované CNL z Prahy do Amstru nebo kam, protože pro tebe je "argument" "nebylo prázdné kupé" a hlavně je to to jedno, jako je to jedno té Maláčové.

Takže to řeknu už asi popáté: Užívej si (dotované) železniční dopravy a (tuplem dotovaných) lůžkových vlaků nebo vozů, ale nebuď pořád jako ten ZFJ "Se vyplatí" (a když se nevyplatí, tak nastoupěj fráze o celospolečenském zájmu a zase dokola, případně za to může (u mentálních bolševiků, případně nějakých hlupáků) nejlíp celej kapitalismus nebo Kalousek a současný režim (mmch co to je to některými pořád omílané "současný režim"? To, že tu nemáme reálsocík a ruskou armádu?)

No nic, ono je fakt vděčnější být Maláčová, než Kalousek (bez smajlíka).
(a soudruzi, ani toho pána z Bechyně moc nemusím, to je jen příklad).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 08. dubna 2021 - 18:01:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2039
Registrován: 6-2019
Pričemž ti dělá AŠM advokáta,
Nedělá. Jen jsem rád, že lidi jako pan Vantju (ale třeba i pan IP a další) ještě existují a píší na K-report k tématu a slušně.

Kuřáky neléčit
Ale klidně ať se léčí, ale za svoje. Nevím proč jim přispívat třeba na plicní lázně, jen ať si to zacálují ze svého, pokud na to mají. Na smradlavé cigerety měli, tak proč ne na léčbu?

pak třeba lidi nad nějaký věk, lidi v invalidním důchodu..a co třeba lidi, co dělaj na směny (zdravím AŠM)
Lidé co pracují na směny obvykle tímto způsobem dělají něco pro druhé, společnost, firmu apod. Lidé co se prokuřují k rakovině to dělají sobecky jen pro sebe a ještě smrdí okolí. Mezí tím je velevýznamný rozdíl. Čili tady falešné dilema překdládáš sám.

Ano, ti co by dali každému a na všechno jsou ti "hodní" a ti "zlí" to prostě nikomu nepřejou- hodně zjednodušený pohled na svět, ale má ho hodně lidí, viz třeba opakované volby Babiše.
Hnusný podsuv.

Kdybys sis docela normálně přiznal, že chceš státní peníze na svého koníčka, tak to beru.
Proč by se přiznával k něčemu co není pravda? Třeba chce jen fungující noční dálkovou dopravu?

Jak jsou strašně potřeba noční lůžkové vlaky z ČR kamkoli..fakt nejsou.
On nepíše kamkoliv, například noční spoj do Lisabonu tu nepožaduje asi nikdo.

Ty ani netušíš, kolik stálo tvé milované CNL z Prahy do Amstru nebo kam, protože pro tebe je "argument" "nebylo prázdné kupé" a hlavně je to to jedno, jako je to jedno té Maláčové.
A ty to víš?

tak nastoupěj fráze o celospolečenském zájmu a zase dokola,
Pokud ten noční spoj veze několik set lidí (kamkoliv, třeba do Tater, do Oostende atd.), tak ten společenský zájem je například v tom, že v noci nejede několik set aut, přičemž je nenulová pravděpodobnost, že se někdo z nich vyseká a přizmrtví. O ekologii nemluvě.

případně za to může (u mentálních bolševiků, případně nějakých hlupáků) nejlíp celej kapitalismus nebo Kalousek a současný režim
Nevšiml jsem si tady shazování odpovědnosti na kapitalismus nebo Kalouska.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pátek, 09. dubna 2021 - 08:40:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 149
Registrován: 12-2020
AŠM: Naprostý souhlas.
Krom toho neustálé argumenty o tom, že osobka na vedlejších tratách = provar jsou taky směšné. Veškeré osobní automobily jsou taky provar nebo někdo kdo má auto a jezdí s ním, tak tím vydělává? Jedinou výjimkou můžou být podnikatelé a taxislužba. Takže jediný rozdíl je, že u auta si ten provar platí každý sám, zatímco u vlaků je to zaplaceno z daní nás všech. Například já jezdím do práce na kole 12 km. To by při užívání auta znamenalo roční náklady cca 35 000,- Kč, což činí cca 9 korun za km. Takže za těch 30 let co pracuji bych provařil cca milion.
Pátek, 09. dubna 2021 - 08:47:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14313
Registrován: 8-2012
[biggrin] Koukám, že i ekonomická teorie může být naivním uměním [happy]
電車オタク
Saul_Goodman
Pátek, 09. dubna 2021 - 09:49:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 778
Registrován: 11-2019
Ahmad_Šáh_Masúd:
"Pokud ten noční spoj veze několik set lidí (kamkoliv, třeba do Tater, do Oostende atd.), tak ten společenský zájem je například v tom, že v noci nejede několik set aut, přičemž je nenulová pravděpodobnost, že se někdo z nich vyseká a přizmrtví. O ekologii nemluvě."
Obvykle to naopak vygeneruje novou frekvenci, Overtourism moc oblíbený není. Tvrzení o stovkách aut je extrémně naivní.
Miroslav_ Zikmund
Sobota, 10. dubna 2021 - 21:58:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 801
Registrován: 2-2016
Ahmad_Šáh_Masúd : RJ na UA nemá jak. To míníte vážně ... ? Opravdu jste přesvědčen, že „žlutý pán" není schopen zajistit pro svoje vozy podvozky rozchodu 1520 mm.
Z jeho pohledu je to marginální problém ...
Telini
Pátek, 16. dubna 2021 - 12:40:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 753
Registrován: 10-2006
Díky německo-rakouskému projektu vznikne nejdelší železniční tunel na světě

Článek je trochu zmatený. Nejdelší železniční tunel se týká Brenneru, ale článek samotný je o nové spojnici Rosenheim - Wörgl. Její přibližné trasování si lze prohlédnou (pouze ve větších přiblíženích) na www.openrailwaymap.org.
Čtvrtek, 22. dubna 2021 - 19:38:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7598
Registrován: 5-2010
Lok-hotel made in DDR
Pátek, 23. dubna 2021 - 18:53:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 880
Registrován: 7-2017
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/vlaky-vodikovy-pohon-di eselove-lokomotivy-nemecko.A210423_144656_eko-zahranicni_jla

V Německu jde do služby první vlak poháněný vodíkem. Rakousko má stejné plány
Úterý, 27. dubna 2021 - 13:36:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 81
Registrován: 6-2020
Krásné odpoledne všem! Řeším teď s jednou známou takovou potíž ; má jízdenku Rostock - Praha přes náš eshop, ale málo času v Berlíně na přestup. Aby nedošlo k ujetí připoje, poradil jsem jí vyjet o osobák dřív s tím, že povinný vlak je až to EC přes čáru. Myslíte, že jsem poradil dobře, přátelé [happy]?
Úterý, 27. dubna 2021 - 14:18:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1785
Registrován: 11-2005
Ano, ale nesmí vyjet už předchozí kalendářní den, než ve který jízdenka platí. Jinak je možno jet kterýmkoli vlakem v daný datum na dané trase, ale v té části trasy, pro kterou je vyznačen povinný vlak, se musí jet s ním (a nebo vůbec).

Druhá možnost je zkusit jet podle nakoupeného plánu a když to kvůli zpoždění ujede, nechat si v nějakém infostánku vydat potvrzení zpoždění a ujetí a pokračovat něčím dalším.
Úterý, 27. dubna 2021 - 14:42:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 82
Registrován: 6-2020
Děkuji za odpověď. Ono je to vůbec zajímavá jízdenka. V Berlíně je podle plánku nula minut na přestup..

P. S. kterýmkoliv, tedy i IC ( i když je v JŘ na jizdence osobní vlak), rozumím správně?

(Příspěvek byl editován uživatelem SoudruhJan.)
Středa, 28. dubna 2021 - 07:42:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2074
Registrován: 6-2019
Ano, klidně jakýmkoliv a pokud je možná i nějaká variantní cesta mezi stanicemi vypsanými na jízdence, tak je obvykle uznána (v rámci zdravého rozumu, tzn. ne nějaké šílené objížďky, nicméně jsem měl i VJE z Küstrin-Kietz do Chebu přes Hannover, Fuldu, Nürnberg ... což je slušná vyhlídková jízda).
K nějakým změnám u VJE však došlo, tuším, že ve směru ven z ČR bude těch povinných spojení více? (neudržel jsme v hlavě detaily, protože u pumpy jsou zatím podmínky stále stejné)
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 28. dubna 2021 - 09:05:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2113
Registrován: 11-2005
Důležité je jet přes čáru tím povinným vlakem (pokud je to ve směru z ČR do Německa). V opačném směru se mi v únoru stalo, že jsem v Nürnbergu nestihnul přestup, přestože je tam k dispozici 37 minut. Tak jsem dojel do Chebu o hodinu později s přestupem v Marktredwitz. Jenže pak jsem v Chebu ve vánici trčel další hodinu a čekal na přípoj do Prahy (protože 2h takt). Tehdy byl okres Cheb uzavřený, tak jsem se snažil se s nikým nepotkat a do budovy stanice kvůli riziku nákazy od "tamní komunity" nejít.

Při cestě do Německa, když vidím, že nemám šanci stihnout přípoj vytištěný na jízdence, tak preventivně vyhledám průvodčího a nechám si na jízdenku potvrdit výši zpoždění. Pak už nic nemusím řešit a skočím do jiného vlaku, který jede tam, kam potřebuji. Ale od doby, co je v Německu lockdown, tak průvodčí moc nechodí a nebo dokonce nechtějí nic řešit.

Dálkové vlaky jsou téměř prázdné a největší riziko je, že vás zkontroluje Bundespolizei, co v Německu jako cizinec v době lockdownu pohledáváte (POZOR už se mi to stalo i v hloubi Německa, ne pouze při překročení hranice). A i když máte všechny papíry v pořádku, moc příjemné to není, protože kolikrát si jich nad vás stoupne hned několik a vyptávají se na neuvěřitelné věci.
Donner au train des idées d'avance...
Středa, 28. dubna 2021 - 09:43:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2075
Registrován: 6-2019
Správně byste měl mít potvrzený i to ujetí posledního povinného spoje RE z Norimberku do Chebu, jinak by jízdenka nemusela být v následném vlaku uznána (a ještě u jiného dopravce). Nejspíš od informační budky v Nürnberg Hbf?

pokud je to ve směru z ČR do Německa
I opačně.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 28. dubna 2021 - 09:53:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2114
Registrován: 11-2005
Když jsem věděl, že nestíhám předepsaný RE Nürnberg - Cheb, tak mi to průvodčí napsala ještě v ICE. Tak jsem si šel nakoupit a pak jel RE Nürnberg - Marktredwitz o hodinu později. Tam průvodčí vůbec nebyl. Ve vlaku Die Länderbahn Marktredwitz - Cheb jsem byl jediný cestující a průvodčí ten lístek prostě jen štípla.
Donner au train des idées d'avance...
Středa, 28. dubna 2021 - 10:55:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5122
Registrován: 9-2007
Asi se to sem ještě nedostalo – od 13. 12. 2020 jsou při jízdě přes Německo a Rakousko povinné všechny vlaky. Viz bod 14.6 ZUJ:

14.6. Jízdenky se vydávají vždy s povinnou vazbou na přeshraniční vlak mezi ČR a sousední zemí. U jízdenek VJE do Rakouska a Německa je navíc jízdenka vázána na všechny vlaky v těchto zemích, to platí i pro jízdenky vydané v tranzitu přes tyto země. Tzn. Vazba na všechny vlaky v cizině je u VJE Německo (DB i DLB), Rakousko, Švýcarsko, Dánsko, Nizozemsko, Belgie, Lucemburska, Slovinsko, Chorvatsko.

Povinný vlak a datum je na jízdence vždy uveden. Jízdní doklad je neplatný, použije-li cestující jiný vlak. Povinný vlak má cestující povinnost použít v celé jeho trase v rámci uzavřené přepravní smlouvy. Přípojné vlaky na ČD, ZSSK, MAV-START a PKP IC nejsou vlaky povinnými a jízdenku lze v této části trasy použít v kterémkoliv vlaku. Jestliže je jízdenka vydána formou eTiket, je na dokladu uveden také jízdní řád, který má informativní charakter.


Zažil jsem to před třemi lety v Rakousku s rakouskou SparPreis a nezkoušel jsem to porušit, ale obávám se, že na to bude kladen důraz i u českých VČJE, když je to teď novinka. Je to na prd, ta volnost byla ohromným benefitem a ačkoliv i teď jde e-shop "znásilnit" tak, aby vydal požadované spojení (už zase na VČJE lze cestovat za necelou tisícovku do Porýní ICčky, tj. Cheb - Nürnberg - Stuttgart - NRW, ještě nějakou dobu zpátky už byl Stuttgart příliš daleko a VČJE mi to nenabízelo [jidlo]), tak asi stále nepůjde vyměnit IC za ICE, jak jsem to občas praktikoval, nebo se spontánně zastavit někde po cestě a jet o vlak později.

----

A furt nedošlo k napravení jedné hloupé chyby – zatímco u nás platí paragrafové pravidlo, že vlaky Os a Sp nemají 1. třídu a pokud mají, je to explicitně uvedeno, v Německu je to opačně – co 1. třídu nemá (např agillis), to má v KJŘ dvojku, vše ostatní tam nemá nic a bere se, že je ve vlaku i prostor první třídy. Často nic moc, ale v případě řady 612 jde o výrazné zlepšení, tak výrazné, že je jízda z Chebu do Norimberka ve dvojce utrpením jen proto, že o prostor vedle jsou ICE sedadla. [biggrin] Jenže e-shop tohle i přes reklamaci (a možná jsem dokonce psal i dvakrát) nezná.

Příklad – Plzeň - Ulm přes Aalen, poslední "leg" je IRE, kde jezdí řada 612. V poznámkách má vlak ale jen dvojku, tzn. VČJE do dvojky mi to najde za 427 Kč, ale do jedničky už to na e-shopu nekoupím (přitom jen Plzeň - Aalen, kdy RE Cheb - Norimberk poznámku o 1. třídě má, to do jedničky vyjde na 641 Kč, to je nádherná cena, do dvojky 374 Kč a jednička do Ulmu by tak vycházela na cca 800 Kč, pořád krása).

Na webu DB je na stejné datum a stejnou trasu cena 24,90 EUR do dvojky a 37,90 EUR do jedničky, takže cestu v první třídě absolvovat lze. Je to jen příklad, naprostá většina vlaků RE v Německu veze nějakou větší či menší jedničku, co ji nemá (agillis), to má na webu DB explicitní poznámku nur 2. Klasse. [crazy]

Chybu vidím v možné interpretaci dat – dodává je tuším Chaps a ten české "Os + Sp = jen 2. třída" uplatňuje zřejmě všude, což s výjimkou Německa asi platí, ale v Německu je to chybně a způsobuje to potom tuto nehezkou "diskriminaci" těch, kteří chtějí cestovat pohodlněji. Tu zmíněnou cestu samozřejmě řeší Bayern Ticket do 1., ale to není řešení problému, ten bude existovat pořád a všude jinde...

Pikantní je, že do Chapsu chodí správná data – vlaky agillis mají i v IDOSu poznámku "pouze vozy 2. třídy", zatímco RE s řadou 612 nemá nic a e-shop vlak tím pádem zná jen jako s vozy 2. třídy. [crazy][crazy][crazy]
Středa, 28. dubna 2021 - 21:00:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2115
Registrován: 11-2005
Pár obrázků z Kölnu:


Donner au train des idées d'avance...
Středa, 28. dubna 2021 - 22:59:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1151
Registrován: 5-2009
Já jsem na české jízdenky jezdil vnitro po Německu několik let. To byly geniální časy, kdy se bez vázaného spoje dalo bez BahnCard jet třeba z Essenu do Berlína za 19€. Průvodčí na to koukal a nechtěl tomu věřit :-) A občas jsem na to druhý den opravdu jel ještě do ČR. Tyhle jízdenky nikdy nikdo nijak výrazně nekontroloval. Ze zhruba padesátky cest jsem zažil jednu kontrolu jména.

Pak to zdražilo na dvojnásobek, což už pro mě přestalo být zajímavé. Dneska není moc za čím po Německu cestovat, ale až zase bude, tak pro šetřílky už se čím dál tím víc otevírá i samotná DB, v okrajových časech se dají najít levnější ceny, které v době českých jízdenek byly nedosažitelné. Teď je to korona krizí, pak to bude bus konkurencí.

Že DB české jízdenky zatrhne, bylo jen otázkou času. Já jsem své know-how nikdy nevyzrazoval kromě dvou nejbližších přátel a když chtěl někdo od nich, tak si "objednal" ode mě a já jsem si získané body přetavil ve vnitro jízdenky či In kartu. Jo, byly to pěkné časy :-)
Čtvrtek, 29. dubna 2021 - 12:17:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2116
Registrován: 11-2005
Ještě něco z víkendového výletu k Hallerbachtalbrücke a Wiedtalbrücke na NBS Köln - Frankfurt. Při cestě na Frankfurt dosahují ICE3 právě zde poprvé rychlosti 285 až 300 km/h. V opačném směru tuto rychlost drží až někam do pK 36 (pochopitelně pouze když je potřeba).


Velaro D (BR 407) vystřelilo z Günterscheidtunnel a maže to směr Köln.


Setkání rychlých strojů...

Donner au train des idées d'avance...
Čtvrtek, 29. dubna 2021 - 12:35:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2077
Registrován: 6-2019
Dvě flašky na vodu v tak hustě zalidněné krajině? [uhoh]
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Čtvrtek, 29. dubna 2021 - 13:12:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7470
Registrován: 5-2002
No když jedeš trochu sportovně tak to vypiješ jak nic, hospody z půlky mrtvý, u benziny voda za 3 eura... To bych měl asi ješte vodu v batohu. 😀

Včera jsem jel Špičák - Plzeň, a gastro bylo rozumně dostupné až u Plzně...
Čtvrtek, 29. dubna 2021 - 13:59:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2117
Registrován: 11-2005
V jedné flašce je Cola (jako aditivum do kopce) a v druhé je voda. V době locdownu je benzinka jedinou možností, kde doplnit provozní kapaliny. V blízkosti Rýna je jich dostatek, ale pokud se jede víc na západ, tak tam už lišky dávají dobrou noc a tu a tam je nějaká pouze na Bundesstrasse. Těm se snažím vyhýbat, pokud to není nezbytně nutné. Záleží také na teplotě a výškovém profilu. Nyní to ještě jde, ale jak je 18C a více, tak to padne v průměru na každých 30 km zhruba 0,75 l vody.
Donner au train des idées d'avance...
Čtvrtek, 29. dubna 2021 - 19:21:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2078
Registrován: 6-2019
gastro bylo rozumně dostupné až u Plzně...
My se v sobotu výborně najedli v Mirošově u bývalé Leopoldiny jámy, pod Čtrnáctkou. Sice za dvě jídla 418 Kč (a sežráno na dvorku), ale když už se zase smí zabíjet alieni překračováním okresů, tak to chce využít.[talker]. Na Radyni v podvečer narváno Przeňáky, ale bufet jsem nezkoušel.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Sobota, 01. května 2021 - 09:38:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 252
Registrován: 4-2015
Z toulek na kole v Gelsenkirchenu a okolí. JV


Neděle, 02. května 2021 - 17:22:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 253
Registrován: 4-2015


Neděle, 02. května 2021 - 18:01:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1792
Registrován: 11-2005
Pěkné, hlavně ty retrovky! [ok]
Neděle, 02. května 2021 - 20:05:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2118
Registrován: 11-2005
Köln-Gremberg (kousek před odbočkou na Köln/Bonn Flughafen)

Největší bordel při průjezdu dělá ta starší patrová netrakční jednotka co pendluje na RE 9 lince Siegen - Aachen. A u ICE je při průjezdu o poznání tišší BR 407 oproti BR 403. Absolutně nejtišší vlak je ale ta nová jednotka 1440 od Alstomu co tu jezdí na RE 8 Mönchengladbach - Koblenz (dnes kvůli výluce mimořádně pouze z/do Rommerskirchen).
Donner au train des idées d'avance...
Pondělí, 03. května 2021 - 08:32:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2013
Registrován: 11-2007
ad Vorech,Rail2005: To Německo je až na těch pár retrovek u soukromníků tak strašně nudný na focení[crazy].Tím neříkám, že je to špatně, hlavně pro cetující. Hlavně lepší než ten českej pojízdnej skanzen[proud] Ale stejně už tam chybí vlaky tažené klasickou lokomotivou ala 103,141 a tak[sad]
Úterý, 04. května 2021 - 10:51:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5127
Registrován: 9-2007
To jen máte malý přehled. [wink] Spolky pořádají hromadu akcí, kterým ty naše dvouvozové retrorychlíky nesahají ani po kolena...

Namátkou Lausitzer Dampflok Club e.V., Pressnitztalbahn nebo hromada akcí v gesci koordinátora dopravy v regionu Baden-Württemberg – muzejní tratě (naprosto neskutečné množství na poměry, 17!! tratí a nostalgie v rámci MHD Stuttgart), cyklovlaky (jeden s řadou 218 a vozy se stahovacím oknem a jeden je poslední klasická souprava Silberlingů u DB Regio), prosté výletní vlaky... a když se vrátím k tomu PRESSu, tak třeba noční rychlík s lehátky a lůžky ze Zwickau na Rujánu... [andel]

Pravidelný provoz už není tak šoto, jak ještě před deseti lety, ale Německo je, alespoň teda pro mě, stále nevyčerpatelnou studnicí zajímavostí a zážitků. [happy]
Středa, 05. května 2021 - 08:07:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2025
Registrován: 11-2007
Tak když to bereš takto tak jistě, muzejnictví je tam na vysoké úrovni. Jen těch velkých provozních čoud a vůbec akcí ale co se týče pravidelného provozu prostě nuda. Proč myslíš, že k nám jezdí plno německých příznivců? Sami přiznávaj, že u nich už není co. Ještě semtam nějaká Ludmila a 218, které budou taky pomalu končit. 120 končily tuším loni a 103 má snad jeden sezónní IC. Ještě tak mechaniky ale bohužel s novýma soupravama.
Jinak jo, taky bych si rád projel jejich tratě byť většina lokálek je tam zrušených[sad]Když se kouknu do DR neřádu tak na 80% to odhadnu, že ta lokálka už neexistuje[sad]A že jich tam za dob DR bylo asi jako u nás.
Středa, 05. května 2021 - 08:14:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14541
Registrován: 8-2012
Proč myslíš, že k nám jezdí plno německých příznivců?
Protože železnice tu pořád je sto let za opicema a oni potřebují tu nostalgii...
Akorát nevím, co je na tom k chlubení.
電車オタク
Středa, 05. května 2021 - 08:44:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2027
Registrován: 11-2007
ad T.H. Já vůbec nepsal, že je to k chlubení, ba naopak[wink]Psal sem to samé, prostě DB je úplně někde jinde, všude jednotky, takže není co fotit a proto jezdí k nám na ten skanzen. A to je fakt, pár Němců znám a jsou fajn
Středa, 05. května 2021 - 09:00:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11333
Registrován: 4-2003
všude jednotky, takže není co fotit

Tuhle pozoruhodnou myšlenku by nejlépe osvělil asi nějaký psycholog či neuropatolog. Zajímavý je, že spotteři na Ruzyni i jinde můžou šlehat A-320 a B737 a nikomu z nich to nevadí.

Je to něco podobnýho, jako si tady jeden šotouš pochvaloval, že na Ukrajině chodí ženy upravené, na rozdíl od nás. Já jsem tam chodou okolností byl a na ulici i mezi mými kolegyněmi byly ženy skutečně upravené - ale tak podle Burdy 1980. Čili tak ve věku matky toho šotouše v jeho dětském věku. Esli to s těma mašinkama nebude tank-nějank podobný.
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Středa, 05. května 2021 - 09:26:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14542
Registrován: 8-2012
všude jednotky, takže není co fotit
Jasný, a za deset - dvacet - třicet let budou pyskovat, proč nefotili ty jednotky. To je prostě pořád dokola, fakt zajímavá studie ze života šotouše...
電車オタク
Středa, 05. května 2021 - 09:49:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2028
Registrován: 11-2007
ad T.H. Myslím, že ne. Ty jednotky valnou většinu tady přežijou[proud]Možná máš v lecsčem pravdu ale prostě ty jednotky už tu atraktivitu nemají. Tu eleganci BR 103,120,141,112,143,218,219 už mít nebudou. Ale ať si je fotí kdo chce.
Středa, 05. května 2021 - 09:59:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2029
Registrován: 11-2007
Ono je to jak s hercema u nás, takovýho Buriana, Kopeckýho, Menšíka, Bohdalku a spol. si budou lidi pamatovat asi už navždy, kdyžto ty nový rádoby hvězdičky...Tak na ty si za pár let nikdo ani nevzpomene. Prostě nejsou ničím zvláštní, vyjímečný a to je jak u těch novejch jednotek, jsou fajn ale na jedno brdo.