Diskuse » Železnice » Restaurační, lůžkové, lehátkové, společenské a salonní vozy » Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 06. 4. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 06. 4. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Středa, 09. prosince 2020 - 13:42:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1637
Registrován: 6-2019
Vidím pane Té Há, že máte stran alkoholu rozsáhlé znalosti. Že by vlastní zkušenost? [lol][lol][lol]
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 09. prosince 2020 - 14:02:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4252
Registrován: 9-2003
Promluvil ten pravej abstinent [proud] .
NOBLE BRICKS
Středa, 09. prosince 2020 - 14:45:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2494
Registrován: 12-2007
Proč se v sekci Restaurační vozy bavíme o "divnosti" konzumace alkoholických nápojů ve vlaku?? Co je zvláštního na tom chtít v restauračním voze pít alkohol?
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Středa, 09. prosince 2020 - 14:56:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1904
Registrován: 5-2007
Mladějov:
"
Hlavně aby to zase zítra pan premiér nenechal změnit [crazy]"
A nechal změnit!!! [lol][lol][lol]
https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/babis-prodej-piva-z-hospo dy-domu-od-zitrka-povolime-40344729
Středa, 09. prosince 2020 - 15:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13474
Registrován: 8-2012
Že by vlastní zkušenost?
Vlastní i zprostředkovaná, zejména s těmi, co to mají pod kontrolou a můžou kdykoli přestat a pak potrefeně kejhají, když se v těch "symptomech" (nutkání, pití "na žízeň") začnou nacházet.
Konzumace alkoholu je totiž dvojího typu: řekněme společensko-kulturní, kdy to je součást nějakého prožitku, a fyziologická, kdy je "lití" cílem. Přes hranici se přepadá nikoli zkonzumovaným množstvím (samozřejmě v rámci nějakého "normálu"), ale právě tím účelem konzumace. Není to nevratné, ale většina to nedokáže a líp či hůř s tím žije.
電車オタク
Středa, 09. prosince 2020 - 17:12:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 6-2020
T_._H_.
K tomu budiž řečeno
:

" protože jinak by to muselo být v jídelních vozech kapacitně úplně jiné a bistro v každém panťáku do Benešova (60 minut).
No a především, pokud někdo takhle "u piva a párku, dvojky vína apod." funguje pravidelně (při dojíždění = každodenní cesta) a dlouhodobě, má k alkoholismu dost úspěšně nakročeno (nikde neříkám, že je alkáč) - zřejmě u něj vznikla "potřeba" pravidelně pít alkohol, který funguje jako odreagování se, "spláchnutí" dnešních starostí a problémů (kompulzivní závislost). Nevidím totiž moc jiných důvodů pravidelného požívání alkoholu při dojíždění ve vlaku, což není nijak společensky ani kulturně stimulující prostředí.
(No a otázkou je, zda dotyčný nepokračuje, když dorazí domů.)

"

ad TH: Také jste někdy zavítal na Jižní expres? [happy] Protože to pěkně vystihuje realitu. Ostatní zvu na návštěvu, byť před covidem by to bylo názornější.

Určitě nechci bránit slušným konzumujícím v občerstvení, nic proti zapití oběda, doplnění pitného režimu v parném létě, i ten stres z práce je někdy jednorázově dobré spláchnout.
Jenže pak tu máte v denní nabídce taky takovéhle zážitky: Denní dojížděč (28 let, aspoň to tvrdil) - dokud jezdil ČD minibar, koupil a následně za hodinu dvacet zvládl dvě dvě půllitrové plechovky Budvaru (free ani bezový to nebyl), aby se po příjezdu odebral na šest kousků do kamenné provozovny. Po nasazení bistrovozů (s obdivnými slovy "to je super, že je jednička jídelák") již ve spolupráci s podobně smýšlejícími kolegy vytvářel vskutku hodnotné a kulturně stimulující prostředí pro ty, kdo v jedničce dříve hledali mj. klid. Doplatek do 1. třídy už jsem neobnovila.

A pokud jde o dojížděče z Benešova - někteří svůj den v rychlíku v 6.45 začínali (nebo už pokračovali?) skutečně s lahváčem z vlastních zásob.
Čtvrtek, 10. prosince 2020 - 05:42:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 53
Registrován: 6-2020
Martin Zlivsky: část nabídky je dlouhodobě omezená, což se dá snad v této době pochopit. Podobně reagoval například i DoN. To že někde mají vyprodáno,resp. mají jen dvě jídla je trochu něco jiného, rozumím, že je to k naštvání,ale občas se to stane.Ostatne sám jsi jezdil a víš to.

Jinak to že se ve vlacích jiných společností prodával alkohol i když se nesmělo snad nema cenu komentovat.


T.H. omezení se týká piva i vína.V Pendolinu či bistro vozech se prodávat nesmí.

Co se týče dojíždějících. Pravidelný cestující nerovná se automaticky denní dojíždějící.Dojíždějící pracující se taky nemusí rovnat denním cestujícím. Tolik k pití každý den[happy]

Co se týče podílu konzumujících. Konzumovat z jídelního vozu neznamená v něm automaticky sedět, tudíž to není, často ani zdaleka, jen o kapacitě toho jednoho vozu

A co se týče jakési kulturnosti místa, řekl bych, že je to dost otázka názoru. Nemálo lidí ve vlaku snídá ( protože to ráno nestíhá ) ,obědva či večeři ( protože tím ušetří čas). Potkají u toho známé, dají si třeba skleničku ( min ty u oběda či večeře snad alkoholiky nazývat nebudeme). Jaký je rozdíl toto uskutečnit ve vlaku a jaký v restauraci? Ti, kteří toto činí pravidelně rozhodně nepůsobí jako " lemtaci lahvacu" ( omlouvám se všem lemtacum,doba je zlá a je nutné ukázat, že jsem někdo lepší[crazy] ).

(Příspěvek byl editován uživatelem SoudruhJan.)
Pátek, 11. prosince 2020 - 10:57:21  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73784
Registrován: 4-2003
Pochopit se to dá občas, ne pokaždé (navíc nejen v této době - zkus si dát něco v nedělním SC 240 za Ostravou...).

SoudruhJan:
"Jinak to že se ve vlacích jiných společností prodával alkohol i když se nesmělo snad nema cenu komentovat."
Nesměl se konzumovat, ne prodávat. Ale v té době bych chápal, že (by) se neprodával (minimálně někteří ho prodávali stejně).
Nechápu ale omezení nyní, kdy takový zákaz snad neexistuje (ani prodeje, ani konzumace). Proč dobrovolně omezovat už tak dost omezenou službu?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pátek, 11. prosince 2020 - 14:30:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 6-2020
Martin : máš pravdu, že některé vlaky na to trochu hreší. Nedělní "Koše" už jsou trochu na hranici skladovacích kapacit, otázka je, zda a jak funguje dozasobovani v Bohumíně nebo Ostravě, to nevim.

Osobně s tebou souhlasím i v druhém bodě, ale tady je řešení složitější..
Sobota, 12. prosince 2020 - 08:32:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 6-2007
Canopusi, moc děkuji za odkaz. [wink]
MATH
Neděle, 13. prosince 2020 - 17:54:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 7-2012
Zdravím vespolek,
RegioJet obnovil po dloouhé době palubní menu, viz odkaz. [jidlo] Máte někdo už zkušenost? Docela mě zajímá, jak vypadají slibovaná teplá jídla v jejich podání, a sám se do RJ dostanu asi až do Vánocích.
Nejhorší srážka je ta s blbcem...
Puberťák + krabička ≠ kindermafián
Pondělí, 14. prosince 2020 - 11:19:05  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73787
Registrován: 4-2003
Ať už budou reálně vypadat jakkoliv, mohlo by to na Nábřeží a na Chodovský třeba probrat pár tesiláků z agonie. Anebo taky ne. [crazy]


SoudruhJan:
Skladovací kapacita je jedna věc (zboží se dozbrojit dá, voda na mytí nádobí už hůř...), dlouhodobá neschopnost posílit adekvátně posádky druhá. Bohužel se tím dost kazí docela dobré jméno produktu.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pondělí, 14. prosince 2020 - 22:11:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 56
Registrován: 6-2020
Martine, posádky se posilovaly, na některých spojích byly i ve čtyřech, což je v podstatě maximum.

Ale udělám ti radost, za pár dnů už opět jen výdejní okýnko ( narozdíl od Rakouska, kde mají jídeláky výjimku ). Takže vlaky můžou být plné, tu a tam si postojíš v uličce, ale v hospodě si nesedneš. Čest.
Pondělí, 14. prosince 2020 - 22:57:11  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73791
Registrován: 4-2003
Ano, občas se něco posílilo. Ale na nedělní 240 jsem po Ostravu víc jak dva lidi nezažil opakovaně (když vlaková četa za něco stojí, tak těm dvěma nešťastníkům aspoň pomůže, ale stejně to nezachrání, když už před Žilinou je obsazenost dvoutřetinová). A to jde zrovna o vlak, kde zaplatíš často nekřesťanský mezinárodní jízdný (zhruba 2 litry), abys pak místo slibovaného servisu na místo stál frontu na zbytky do plastu.

Omezení platné od pátku je idiotské (fakt není rozdíl, jestli to sním o vagon vedle - spíš je naopak lepší, když s konzumací nepolezu do plného vozu...), ale ať mi nikdo neříká, že by to nešlo řešit, kdyby se chtělo. Nebo se snad někdo aspoň pokoušel a neuspěl? Když už může bejt ta sračka (ARmpee) prohlášena za první třídu, proč by klasické JV nemohly být dočasně prohlášeny za třídu druhou s tím, že si dojdeš k okýnku?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Středa, 16. prosince 2020 - 11:27:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 57
Registrován: 6-2020
Martin Zlivsky: naprostá většina vlaků ( včetně Košic) se jezdila ve třech, některé i ve čtyřech. Pokud jsi zažil něco jiného, muselo se jednat o mimoradnost ( i to se stává, Martine [wink]), ale nevěřím tomu, že to bylo opakovaně.

U druhého bodu může být i otázka, jak by reagovaly někteří na to, že hospody musí být zavřené a jv může normálně fungovat. Mám pocit, ze toto už jednou médii proběhlo.

(Příspěvek byl editován uživatelem SoudruhJan.)
Středa, 16. prosince 2020 - 12:34:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 6-2020
Co se plastů týče, napadá mě, že buď došla voda nebo si většina odnášela jídlo na své místo ( vyprodaný vlak, tudíž i místa ve voze číslo tři, pokud tedy mluvíme konkrétně o Pendolinu ).
Čtvrtek, 17. prosince 2020 - 11:32:51  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73797
Registrován: 4-2003
Jasně, došla voda (na delších vytížených obratech dochází často).


SoudruhJan:
"U druhého bodu může být i otázka, jak by reagovaly někteří na to, že hospody musí být zavřené a jv může normálně fungovat. Mám pocit, ze toto už jednou médii proběhlo."
Ne, nefungoval by normálně. Fungoval by jako osobní vůz s výdejním okýnkem. Co je na tom závadného? Tahat vůz, kde nikdo nesmí být, je zvěrstvo nejen ekonomické, ale když jsou ostatní vozy docela plné, tak to nedává ani smysl z ohledu omezení kontaktů mezi lidmi.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 17. prosince 2020 - 16:31:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 59
Registrován: 6-2020
Martin Zlivský: V takovém Rakousku výdejní okno funguje pouze přes noční zákaz vycházení, přes den se pouze vyblokuje část stolů a jede se jako vždy ( obsluha u stolu, porcelán.. ). Proč to nejde u nás, toť otázka[happy].
Mladějov
Čtvrtek, 17. prosince 2020 - 17:41:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15634
Registrován: 3-2007
>Proč to nejde u nás, toť otázka

Protože pan premiér podniká v zemědělství a ne v gastronomii a hotelnictví.
Čtvrtek, 17. prosince 2020 - 21:06:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 60
Registrován: 6-2020
Asi na tom něco bude.

A já se ptám, soudruzi, kde je ta občanská společnost, která pozvedne hlas?[happy] Nejsem nekritický obdivovatel Havla, ale v některých věcech jsem ho obdivoval.
Pátek, 18. prosince 2020 - 10:27:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4798
Registrován: 9-2007
Řím, Paříž či Amsterdam. Praha chce dotovat až 50 miliony korun ročně noční vlaky

[vypravci]

(Musím uznat, že se z nočních vlaků stává v poslední době silný marketingový nástroj za zlepšení klimatu, a byť je tahle výhoda fakt, tak mě trošku děsí ten tlak nuceného dobra. [proud] Na druhou stranu, marketingová podpora je dnes nutností všeho nového a třeba se to chytne. Velká středočeská sezóna (1.4. - 28.10. nebo jak to letos je) zhruba pokrývá období, kdy výrazně roste počet turistů z Evropy v Česku a ti EC do Mnichova a do Berlína přeplňují tak, že se noční vlaky na západ mohou v tomto období při dobré cenotvorbě zaplatit. Pokud by průměrná cena jízdenky s příplatkem byla 100 EUR a rozdíly T3-D-S by se vzájemně překrývaly; tedy plný vůz by znamenal 30x 100 EUR v jednom směru, na to už by dotace potřeba nebyla, ne?)
Mladějov
Pátek, 18. prosince 2020 - 10:40:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15637
Registrován: 3-2007
>a byť je tahle výhoda fakt

Ne. Je to způsob, jak něco dotovat.
Když se to zaplatí, tak teda proč to dotujou 50 mega ?
Životní prostředí se ušetří tím, že lidi seděj na [zadnice], ale má to za následek, že se pak pumpuje půl bilionu do ekonomiky a kapes šíbrů [crazy]

Debil Scheinherr nedá peníze ani na to, aby si lidi v městském autobuse nefuněli za krk, a tady si zase hraje na ekologii - na poblití.
Wono se tím líp zviditelňuje.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 18. prosince 2020 - 10:49:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4799
Registrován: 9-2007
Ale vždyť píšu, že je fakt, že třeba DB se chlubí 100% ekologicky získanou elektřinou a v takovém případě vlak prostě ekologický je. Ekologie se asi nedá vyčíslit a asi proto to vzbuzuje pozdvižení, ale pokud jsou vědecké důkazy o tom, že je stav vážný, tak je otázka, zda je lepší nějakou budoucnost ignorovat a tvářit se, že nás se "ještě" nic nedotkne a je tak jedno co uděláme, nebo se snažit zmírňovat objem znečištění planety. Na druhou stranu mi ale souvislost s nočními vlaky přijde trošku uhozená, jeden vlak může být jedno letadlo, pokud by se tedy fakt zavedlo pět párů vlaků, nahradí se možná tak pět letadel a to je oproti tomu, co létá do Prahy, prd...

No a "Když se to zaplatí, tak teda proč to dotujou", neexistuje žádný projekt, co se zaplatí od prvního dne fungování. Každý podnikatel si na rozjetí svého byznysu potřebuje půjčit, dotace tak v tomhle případě může být investicí, která pomůže rozjet službu, co se pak už zvládne sama zaplatit. Nejsme Balkán, aby se napumpovalo x milionů do provozu rychlíku Budapešť - Sofia, co by pak i pět let po zavedení převážel vzduch.
Mladějov
Pátek, 18. prosince 2020 - 11:15:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15638
Registrován: 3-2007
>neexistuje žádný projekt, co se zaplatí od prvního dne fungování. Každý podnikatel si na rozjetí svého byznysu potřebuje půjčit, dotace tak v tomhle případě může být investicí, která pomůže rozjet službu, co se pak už zvládne sama zaplatit.

Svatá prostoto. Kdyby tomu tak bylo, tak se toho někdo z oboru i mimo něj chytne, půjčí si ty peníze u banky a pojede na své triko.S-herr není žádný podnikatel.
A nastuduj si rozdíl mezi dotací a půjčkou.


Tohle bude zase akorát další zviditelnění za erární peníze a skončí to do ztracena.
Spíš si potřebujou jeho kamarádi vydělat nějakými dalšími studiemi.

A prosťáčkům se řekne, že to je ekologické a oni tomu věří - to je jako s těmi DB, kde sis mohl připlatit za ekoštrom [crazy]
Dobře se to prodává, je to in.

(Jinak já pochopím, že si velký státní dopravce z nějakých nostalgických či prestižních důvodů drží třeba lůžkové spoje, nebo se udělá nějaká akce využitelná v reklamě a jménu firmy (Jančura), ale proč do toho furt pleteš "vyplatí se" ?)

Mimochodem i těch 50 mega (co pořídí za 50M ? Jeden lůžkový vagon ?) je třeba z daní ze zisku chemičky, dolu či autoservisu [biggrin].

Ačkoli dneska je moderní na sekyru - a začíná se vytvářet čím dál větší závislost firem i lidí na státu a oligarchizovat ekonomika.

Nic, jen jsem se k tomu "úžasnému počinu" vyjádřil.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 18. prosince 2020 - 14:28:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4272
Registrován: 9-2003
Vantju: To s tím 100% Ökostromem je taky jen takový marketingový kec - měkdo musí spálit i tu elektřinu z prokletých uhelek a poloprokletých jaderek.
NOBLE BRICKS
Pátek, 18. prosince 2020 - 15:29:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9244
Registrován: 5-2002
nahradí se možná tak pět letadel a to je oproti tomu , co létá do Prahy, prd...

No ono jich teď občas létá denně jen do 10, koncem týdne i 20. Jen dnes, protože je před vánocemi, se číslo zvedlo. Ty letadla, co létají dnes, neletí dál, než do Evropy (výjimkou je občasný let Dubai a Dauhá). Ty lety do vzdálenějších destinací, co dnes chybí, vlaky nenahradí. Ty krátké lety ale ano. Je to zelený trend, tedy vnitrostátní lety nahradit vlaky (nejlépe na VRT). V českých podmínkách jde samozřejmě o mezistátní relace a nedostupný komfort VRT nahradí noční spoj. Možná ta iniciativa pana radního je v reakci na schválení 2. ranveje v Ruzyni na včerejším Zastupitelstvu opozicí.
Pátek, 18. prosince 2020 - 16:02:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13562
Registrován: 8-2012
vždyť píšu, že je fakt, že třeba DB se chlubí 100% ekologicky získanou elektřinou a v takovém případě vlak prostě ekologický je
100% Ökostrom v Německu byl postaven (možná ještě je) mj. na principu nákupu "odpustků" na objem produkce "hodných" norských vodních elektráren, takže ve vlacích se samozřejmě fakticky spálila energie z východoněmecké uhelky, ale teoreticky to byl obnovitelný proud z Norska, přičemž norský soudruh asi ani netušil, že ideově spotřebovává "ošklivé" fosilní elektrony [happy].
Ekologie se asi nedá vyčíslit
...a proto znovu zkusíte, jestli by náhodou nefungovala nějaká zelená verze socíku?
Ne, nefungovala, nemusíte zkoušet. Resp. si to zkoušejte na sobě, ale nedělejte znovu pokusného králíka ze mne.
neexistuje žádný projekt, co se zaplatí od prvního dne fungování. Každý podnikatel si na rozjetí svého byznysu potřebuje půjčit
No tak si na to může půjčit (od toho jsou už několik století specializované firmy zvané banky, které si dokonale ohodnotí riziko a výnos) a ne vykřikovat, že mu ty peníze má někdo dát z "ničího", protože má bohulibý záměr.
電車オタク
Mladějov
Pátek, 18. prosince 2020 - 16:28:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15643
Registrován: 3-2007
>Resp. si to zkoušejte na sobě, ale nedělejte znovu pokusného králíka ze mne.

Když je holt blbý, že zkušenost z přerozdělovacího reálsocíku není nepřenosná a tím to ta hloupější*) část z populace co to nikdy nezažila na vlastní kůži, vidí jako fajn věc a ne cestu do pekel.

*) Tím teď nemyslím Vantjua !

Jinak zprávu beru na vědomí a třeba tím i do té Paříže i jednou pojedu, ale byl bych rád, kdyby si nadšenci uvědomili, že doopravdy na tom není nic ekologického, CO2 šetřícího ani vydělávajícího, spíš spotřebovávajícího další statky těmi dotacemi.

Jak to udělaj, o tom není samozřejmě ani slovo, klasika.
Středa, 23. prosince 2020 - 23:59:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 138
Registrován: 10-2020
Není to tak dávno, co naše Wapky s uhlím jezdily do DE přes Cheb i Domažlice......a nyní už mají v DE ekologickou elektřinu od nás po drátech, takže už naše uhlí nepotřebují...
Sobota, 26. prosince 2020 - 17:18:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 6-2020
S4991023:
"To s tím 100% Ökostromem je taky jen takový marketingový kec "

A zvlášť člověka zahřeje, když mu za tuto správnou ekologickou volbu děkují na jízdence na motorák po neelektrifikované trati ...
Pondělí, 28. prosince 2020 - 12:04:15  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73844
Registrován: 4-2003
Jsou jen stránky JLV neaktuální, nebo nadále platí letní verze menu s trvalými redukcemi (dle posádek měly redukce trvat do prosince, kdy bude vydán nový)?

A jaké další zprasení se chystá s ARmpee829, že mají být na jaře přistavovány opět do dílen? [crazy] Bude to mít aspoň jednu výhodu - ta sračka přestane otravovat lidi aspoň na nějakou dobu na části vlaků. [crazy]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Mladějov
Pondělí, 28. prosince 2020 - 12:46:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15690
Registrován: 3-2007
MZ, první odstavec: Můžu v Pendu z Chebu (a pro úplnost se zeptám i na SC 240/241 a vlaky s klasickou hospodou) teda počítat s nějakým jídlem, nebo radši ne ? (otázku vidím a taky by mne to zajímalo, stránky se tradičně neaktualizují, ale možná se to nechává vyhnít).

Díky.

Druhý odstavec: Nojo, třetí reko [crazy], třeba jen napravují nedostatky ?
Pondělí, 28. prosince 2020 - 13:03:51  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73846
Registrován: 4-2003
Anebo stávající nedostatky doplní dalšími. [rofl]

Nabídku v těch pár zbývajících Pendolinech bych čekal spíše standardní, tam se snad podobná blamáž jako u bister ve frenšíze ještě neprovozuje. [uhoh] Minimálně řízek se svíčkovou je snad všude. Akorát aktuálně asi s „opatřením”, že to je do plastu a pro odnos (v Pendolinu asi stačí za přepážku, ve WR a AR asi mimo vůz) - nechtěl bych třeba zvídavému dítěti vysvětlovat, k čemu je to užitečné a proč je to zrovna takhle. [crazy]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Sobota, 02. ledna 2021 - 09:31:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 7-2019
Nevie niekto ako to aktuálne vyzerá s fungovaní JLV reštaurákov na území SR? Totiž, predaj "cez okienko" máme povolený, avšak je vyslovene zakázané, aby to človek konzumoval na mieste. Tak, že či sa dá jedlo zobrať do iného vozňa, alebo ako to je. [proud]
Pondělí, 11. ledna 2021 - 21:59:03  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73892
Registrován: 4-2003
Mladějov:
Jak to dopadlo?

My jsme se včera odvážili k dalšímu pokusu - zbrojení je nadále slabé, kousek za Prahou jen svíčková, řízek, kulajda a gulášovka.
Samozřejmě s tím, že jezení v úplně prázdném ARmpee (po odjezdu s minibarem tam nebyla ani obsluha) je zakázáno, zatímco v Bdpee obsazeném zhruba způlky je to v pořádku. [crazy]

Paskvil ARmpee829 aktuálně jezdí i na náhradě za Pendolino (dneska 515).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Středa, 13. ledna 2021 - 01:11:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3830
Registrován: 4-2007
Je pravda, že se u ARmpee829 budou otáčet a dodělávat stolečky v malé části a lítačky do velkého oddílu? Díky moc.
Středa, 13. ledna 2021 - 09:43:57  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73912
Registrován: 4-2003
Minimálně by to nebylo od věci, pokud nechtějí žehrat na to, že jim bude MD nadále trpět provozování vozu, který nevyhoví už tak dost nízkým požadavkům smlouvy...
Otočení míst v malém oddíle mělo přijít už při návrhu toho paskvilu - vzdálenost od sedáku místa číslo 51 ke sklu je snad horší jak v Bymáku, navíc takové místo je těžko využitelné i pro konzumaci. [crazy][angry]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Středa, 13. ledna 2021 - 12:09:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3831
Registrován: 4-2007
MZ: Takže díky za "neodpověď". Když nevím, nic nepíšu.
Garfield
Pátek, 15. ledna 2021 - 20:17:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13270
Registrován: 10-2004
Na Ex 143 dneska jela náhradní souprava, zřejmě od Ex 144 otočená rovnou v Praze na hlavním. Nadávek na ČD padlo dost, jelikož nesouhlasilo číslování vozů a místo velkoprostorů s wifi tam byly kupéčka bez wifi. Ale budiž, to se ještě dá pochopit. Korunu tomu nasadilo to, že lidi si chtěli objednat kávu za 10 CZK, ale kvůli toho, že ve vlaku byl mimořádně zařazený restaurační vůz, káva najednou stála 49 CZK. [crazy] Výborná reklama ČD. [ok]
Pátek, 15. ledna 2021 - 20:30:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 12-2018
Garfield - minibar JLV nejezdil? Za 49 má Starbucks, ale už od loňska musí mít všude v nabídce minibaru i kafe za 20.
Pátek, 15. ledna 2021 - 20:36:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 6-2018
Garfield - a pokud je mi dobře známo, tak ČD minibar v provozu nějakou dobu není. Takže cestující ještě mohli být rádi za kávu za 20, potažmo 49 Kč
Sobota, 16. ledna 2021 - 17:24:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4561
Registrován: 1-2010
Za 49 má Starbucks
Se Starbucks to má společný akorát název, chutí je to podobný blivajz, jako ten pytlík od ČD minibaru. Za 10 korun v pořádku, občas si dám, ale za 50 [ko].
Jednoduché přehledy některých lokomotivních řad
"Béčka & interiéry" - přehledy provozních vozů AB, B, Bd, BDs, Bee273, Bmto/Bdmteeo, Bdt279 a jejich interiérů [new]
Sobota, 16. ledna 2021 - 21:13:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4888
Registrován: 9-2007
Že prý lotyšský jídelní vůz...

Navštíven v prosinci 2019. Neměl jsem moc příležitostí vůz fotit, s dovolením tak pro ilustraci použiji snímek interiéru z webu: odkaz. Osobně mě velice zaujala velkorysost, prostředí je mnohem víc opravdovou restaurací, než vagónem, sedadla velice pohodlná a kruhové posezení (na snímku vlevo dole) je skvělé, sedí se tam mnohem lépe, než v klasické "čtyřce".

Menu zde, nabídka obrovská, jen snídaní je 11 druhů, 9 druhů příloh, 5 druhů masa a alkohol na několik stránek, včetně dvou druhů šampaňského. [lol] Ceny vyšší, ale s platbou kartou nebyl problém. Služby zajišťuje LSG Sky Chefs, věřím, že sázka lotyšské dopravní společnosti na firmu, zabývající se převážně leteckým cateringem, byla vzhledem k výsledku správná.Pokud má někdo fotky či své vlastní zážitky s lotyšským jídelákem (operuje pouze na trase Riga - Moskva a opačně), bude to určitě vhodný příspěvek k diskuznímu tématu. [happy]

Na závěr musím vynachválit nádražku v Rize - občerstvení formou bufetu, sice trochu těsné, ale příjemné prostředí. [happy] Po probuzení po zážitku, popsaném v sekci o ex. SSSR, byl náš hlad bohatě zahnán.

Neděle, 17. ledna 2021 - 01:59:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 61
Registrován: 6-2020
1510015: pokud Vám nechutná, je to škoda, každopádně se jedná o kávu od Starbucksu. Párkát jsem ji měl a přeci jenom chutná lépe než ta z ČD minibaru. A jistě uznáte, že prodávat kávu této společnosti za 10Kč by byl nesmysl.

(Příspěvek byl editován uživatelem soudruhjan.)
Neděle, 17. ledna 2021 - 18:08:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1774
Registrován: 6-2019
Pokud má někdo fotky či své vlastní zážitky s lotyšským jídelákem (operuje pouze na trase Riga - Moskva a opačně), bude to určitě vhodný příspěvek k diskuznímu tématu. [happy]

Myslíš tento vůz?

Mohl jsem s ním jezdit týden po celém Lotyšsku, nicméně vybral jsem si jen tři dny a i to bylo tak akorát...:

...protože šlo o sofistikovaně pojatý zájezd a konzumace nebyla v ceně. Obvykle nemám problém zaplatit více, ale když si Lotyši řekli jen za základní menu (jeden celkem chudý chod + nealko) cca 700,- Kč, tak jsem usoudil, že dávat v Lotyšsku více než třeba ve Švýcarsku nemám zapotřebí a živil jsem se tím co bábušky a vagzály daly (= mnohonásobně levněji). Takže mé zážitky jsou omezeny jen na to, že jsem ten vůz viděl. [biggrin]
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pondělí, 18. ledna 2021 - 13:56:54  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73933
Registrován: 4-2003
redexxx:
"Garfield - a pokud je mi dobře známo, tak ČD minibar v provozu nějakou dobu není."
A dokonce je to upraveno i v datech IS ČD. (Na jaře byla v poznámkách vlaku i přes zrušení nadále uvedena.)

Jeden_z_mnoha:
"Za 49 má Starbucks, ale už od loňska musí mít všude v nabídce minibaru i kafe za 20."
V jaké nabídce? Je snad někde veřejně uvedena (=aby to cestující viděli)? Ona ji snad obsluha aktivně nabízí? (Delší dobu jsme nejel SC a rj, tam to možná nějak funguje.)
Zatímco nabídka minibaru ČD lze ve vlaku i na webu najít vcelku snadno, o nabídce minibaru JLV se nedozvíte obvykle nijak, maximálně dotazem u obsluhy.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pondělí, 18. ledna 2021 - 18:04:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 55
Registrován: 12-2018
Je snad někde veřejně uvedena (=aby to cestující viděli)?

Tady
Pondělí, 18. ledna 2021 - 18:12:38  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73936
Registrován: 4-2003
Díky za odkaz. Kudy se k němu dá proklikat (zkoušel jsem to už víckrát na stránkách ČD i JLV - vždy marně)? Obsluhy jsem se zatím aktivně neptal, neboť kafe jaksi nepiju a nevím, co bych pak s ním dělal. [proud] (Navíc když si chci něco dát, využiju AR/WR, kde se v tomto ohledu za běžné situace dozvím, co je v nabídce - nyní je lepší se na těch pár položek, co jsou aktuálně k dispozici, zeptat.)

Tohle přesně bude zřejmě onen leták, který lze nalézt ve vlacích rj. A Pekař třeba doplní, zda je i v SC (nebo zda to aspoň visí někde na očích v palubním portále).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pondělí, 18. ledna 2021 - 19:19:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4891
Registrován: 9-2007
Ty seš teda provokatér, takovéhle fotky a zážitky... [proud] on je drahý i sám o sobě, holt ta klientela na to asi má, když kupé stojí pomalu pětku a to tam jezdí i SV (kupé po dvou) a SV+.

Co to bylo za akci? Odpověď klidně ve vláknu ex. SSSR, uvítám trasu i fotky. Když už závidět, tak pořádně. [biggrin]
Úterý, 19. ledna 2021 - 09:33:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1776
Registrován: 6-2019
Týdenní výlet po Pobaltí, z toho 3 dny s fotovlakem po jinak nedostupných končinách (Renge, přeshraniční Daugavpils - Panevežys a další). TR by z toho byl asi hezký, ale po nedávných útocích diskuzních zabíječů k tomu nemám žádný důvod.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Úterý, 19. ledna 2021 - 16:11:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 62
Registrován: 6-2020
AŠM: můžu se jen poptat, která společnost tu fotojízdu pořádala?
Středa, 20. ledna 2021 - 10:07:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 6-2019
Stejná, jaká nás odvezla k plážím Κυπαρισσία. [wink]
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Úterý, 26. ledna 2021 - 19:32:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8100
Registrován: 12-2011
Různé THčka a spol. v poslední době už v diskuzi neobtěžují, tak bych se určitě do nějakého menšího popisu akce určitě vrhnul.

Nějaké fotky z té akce jsem viděl už zde: http://www.loco-photos.net/index?/category/277-2012_05_latvia_lit huania/start-80

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
Čtvrtek, 28. ledna 2021 - 19:55:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 372
Registrován: 3-2013
Príbeh železničiara Gálika, ktorý neveril v pomoc štátu: Biznis udržal, keď sa zbavil 22 spacích vozňov

Viac než štyridsať vagónov prenajímala štátnym dopravcom na vnútroštátne i medzinárodné linky. Popritom ich požičiavala cestovným kanceláriám, keď organizovali cesty pútnikov alebo zájazdy lyžiarov.

(Příspěvek byl editován uživatelem 310097.)
Sobota, 30. ledna 2021 - 22:12:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1794
Registrován: 6-2019
Různé THčka a spol. v poslední době už v diskuzi neobtěžují
Kdepak, zabíječi jen čekají na příležitost!
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 03. února 2021 - 13:09:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1940
Registrován: 5-2007
Je třeba požívat kašovitou kosmickou stravu v tubách a nasávat jen vlastním prověřeným náústkem přes speciáně upravenou roušku či náhubek [proud] [crazy] (či rovnou použít přilbu ke skafandru [jidlo])
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vlak-misto-restaurace-cestovan i-je-jediny-zpusob-jak-dostat-jidlo-na-taliri-140255#source=hp&se q_no=5&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop _req_id=dAUzJtHRjch-202102031202&utm_campaign=&utm_medium=z-boxik u&utm_source=www.seznam.cz
Sobota, 20. března 2021 - 00:11:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5016
Registrován: 9-2007
Na vagonwebu [new] postupně vycházejí různé články o osobních vozech či se související tématikou. No a v pátek vyšlo jedno obzvlášť zajímavé čtení: Na vlnách luxusu se SŽD – WLABm 63-80 z let 1967 - 1972.
Pondělí, 29. března 2021 - 20:55:18  
Administrátor
Číslo příspěvku: 74289
Registrován: 4-2003
Od včerejška do konce dubna by měly být zcela zrušeny WR na Blavu a neprovozována bistra na slovenském úseku na Púchovech a Pendolinu do Košic.
Od 6. dubna nemá bejt bistro ani na Ex 127, Ex 126, R 899 a o den dříve už ani na R 899.

A kvůli výluce na dvořišťský nemají bejt v provozu ani na Budějce (od 7. do 23. dubna).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Úterý, 06. dubna 2021 - 10:13:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5063
Registrován: 9-2007
Nový EN Brusel - Amsterdam - Berlin - Praha. Nemůžete někdo už těm naivním soukromníkům vysvětlit, že tohle je přece už dávno mrtvý segment dopravy? [biggrin] [vypravci]
Úterý, 06. dubna 2021 - 11:23:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5065
Registrován: 9-2007
Dále byl dnes oznámen další noční vlak z Bruselu do Berlína, Moonlight Express. No a aby toho nebylo málo, údajně stále platí vize ÖBB, že v této relaci začnou od 2023 jezdit také. [rofl]

To už je pomalu jak v jedné písničce od Right Said Fred, Living on a dream... [biggrin]