Diskuse » Železnice » Rychlodráha Praha - letiště - Kladno (PraK) » Archiv diskuse Rychlodráha Praha - letiště - Kl... do 25. 3. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Rychlodráha Praha - letiště - Kl... do 25. 3. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pondělí, 22. března 2021 - 13:59:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9401
Registrován: 5-2002
Takhle - jaký bus na AE je fakt detailíček - a neměl by to být vlastně trolejbus?. Když by mu nestačili baterky nabité na 119 pod drátama, tak by to mohl hodit po 191 na Strahov nebo po 131 přes Hanspaulku do Bubenče .-) a to už by pak na baterky dojel. A zatrolejovat by se mohl pak i kus magistrály, stejně je třeba hodit i nějaké devítistovky pod dráty.
Petr_k
Pondělí, 22. března 2021 - 14:17:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13191
Registrován: 4-2003
Pár drobnůstek:
1) AE už několik let tarifně vlak není. A lidí, co měli problém si koupit lístek, bývaly denně stovky, jenže takovým by zrovna stěží pomohla i rána pěstí mezi oči [lol]
2) Instalace označovačů na perony T1 a T2 souvisela s rychlostí odbavování při minimálním intervalu, kdy i pár matláků, co neví, jak strčit lístek do píchačky v autobusu, zdržuje odbavování zbytku davu a tím zdržuje přistavení dalšího autobusu, tudíž se dav hlava nehlava cpe do toho, co tam stojí, a o to víc zdržuje... Na T2 je digitální tablo s odjezdy už přes 10 let, na T1 mělo být doplněno o nějaké sekundární ukazatele. Předčasem se uvažovalo o demontáži označovačů s tím, že jejich opětovná montáž by přišla na řadu v okamžiku, kdy by se zase na 119 musel zkracovat interval pod 4-5 minut, což v současné době moc nehrozí; mělo to proběhnout v režii Letiště, jenže zase se postavil na zadní někdo z DPP nemající o téhle instalaci tušení, protože argument byl, že se přijde o čísla ze sčítačů, které tam ovšem nejsou
DIE VERGELTUNGSAFFE!

Největší píčoviny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava)
M_g
Pondělí, 22. března 2021 - 14:48:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1371
Registrován: 6-2006
Borovička: Když do Brna přišly baterkový trajfy, tak točily linku do Šlapanic se staženejma fajkama.
Zcela jistě jsem viděl, že na části linky Staré letiště (Olomoucká) - Hl nádraží a zpět nezvedaly faje ani na nádraží během krátké pauzy.
Tak proč by nestačily na částečně zadrátovanou 119.

(Příspěvek byl editován uživatelem M_G.)
Pondělí, 22. března 2021 - 15:34:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7452
Registrován: 9-2011
Na T2 je digitální tablo s odjezdy už přes 10 let,
Já mám pocit, že asi rok tam zase už není. Ale naposledy jsem tam byl v prosinci, a to ještě na T1.

Tady je holt to nenapojení poplatné době, kdy se plánovalo zrušit Busštěhradku z Buben do Dejvic.
Busštěhradka je úmysl nebo překlep? [wink]
Protože těch busů tam jezdí opravdu hodně [crazy]
Jinak druhý vestibul je v plánu od samého počátku existence Vltavské, "až se bude přestavovat nádraží Bubny". Nedávno to opět zmiňovali v místním plátku.

Pezos: protože já z FRA jezdím pouze do Mannheimu (k Bombardierům), tak je pravdou, že mi jiné směry, co obsluhují hlavák a luftháfn zároveň, tak nějak unikly...
Všichni jste volové. Servít
Pondělí, 22. března 2021 - 16:16:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4943
Registrován: 6-2016
Bude ještě mnohem veseleji!

https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/filharmonie-koncert-vltavs ka-soutez-financovani.html

Projíždějící ešusy (klidně i střídavé) budou jistě večer rušit filharmonii...
Ale při reálném tempu výstavby je dalších minimálně 28 let vata[rofl]
Pondělí, 22. března 2021 - 16:28:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2107
Registrován: 8-2017
Bkp: Jistě, prosadit řádnou dvoukolejku nebude snadné, ale nějakým případným sněním o metru ta příprava půjde o to hůř. Navíc už jsme si snad všimli u linky D, že příprava metra taky není nic snadného.
Podpis. Jednokolejku přes Dejvice bych bral jako jednu z etap salámové metody, která je k dosažení cíle asi jediná průchozí. Ještě by mě tady zajímalo od zastánců metra, v čem je ten čtyřkilometrový tunel pod Střešovicemi tak komplikovaný a drahý oproti srovnatelně dlouhému (nebo delšímu, pokud by se i úsek u letiště zakopával) tunelu pod Bílou Horou.
Pondělí, 22. března 2021 - 16:43:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4583
Registrován: 5-2004
Mladějov: Problém je pořád jeden - metro je pro rozvoj města (dnes kromě vnitřního D již na periferiích) značným přínosem všude, kam se ho podaří postavit, u trati 120 tomu tak nebude, ovšem zas je i jednokolejný paskvil mnohem blíže k realizaci, jak to metro.

To snad závisí na intervalu (a vzdálenosti napojovaného území, ve větší na ten samý efekt stačí delší interval), ne na počtu dveří na bočnici nebo poloze sběrače.

Bram: Já jen jsem názoru, že jestli vlak, tak tedy "pořádně" a ne slepenicí jednokolejky a dvojkolejky s řadou problematických míst, čekáním na křižování a ještě kuplováním.

Ona by i ta 1,5-kolejka šla udělat funkční, akorát by důsledně musely být 2 koleje v úsecích grafikonových křížů a na jednokolejkách s následnými vlaky autoblok umožňující patřičně krátké mezidobí, že...
Mladějov
Pondělí, 22. března 2021 - 16:52:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16229
Registrován: 3-2007
>To snad závisí na intervalu (a vzdálenosti napojovaného území, ve větší na ten samý efekt stačí delší interval), ne na počtu dveří na bočnici nebo poloze sběrače.

Napište si do inzerátu na prodej bytu "přímo na metru" nebo "přímo na vlaku", vy teoretiku.
Pondělí, 22. března 2021 - 17:56:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3993
Registrován: 5-2002
Buď pořádná železnice, nebo autobusy k nejbližšímu metru. Takže tu Buštěhradku zrušíme, protože žádnou "pořádnou dráhu" tam nikdo jen tak nepostaví. Na druhý tunel nejsou peníze a snění o tom, jak "k trati jednoduše přidáme další kolej" jsou snahou o proražení zdi hlavou. Na druhé straně pořád jsou v Praze lidi, co by tu trať nejradši zrušili.
Jednokolejku přes Dejvice bych bral jako jednu z etap salámové metody, Přesně tak. Opravit tu jednokolejku, z Ruzyně do Kladna dvoukolejku, aby těch jednokolejných úseků nebylo moc, zorganizovat solidní údržbu, nasadit tam třeba ta Desira, co už tam podle slibů ČD měla jezdit, a počty cestujících vzrostou. Pak už bude jasné, že jedinou možností pro budoucnost té trati je ten dvoukolejný tunel. Právě tahle salámová metoda je jediným způsobem, jak s celou tratí do Kladna pohnout.

Napište si do inzerátu na prodej bytu "přímo na metru" nebo "přímo na vlaku", vy teoretiku.
To je další věc: věta "přímo na vlaku" u nemovitosti v pásmu "čtvrthodinového intervalu" okolo Prahy dělá víceméně totéž, co věta "přímo na metru" v Praze. Tak by nebyl od věci nějaký tlak StČ kraje na Prahu.
Pondělí, 22. března 2021 - 19:05:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 897
Registrován: 4-2006
Bkp:
"Bram: "Slepenici jednokolejky a dvoukolejky bych nechal pro obsluhu Kladna a Rakovníku. Ta slepenice tu totiž bude na hodně dlouho..."
Opravdu ne. Buď pořádná železnice, nebo autobusy k nejbližšímu metru. Ta slepenice bude možná podávat dobré výkony v porovnání s jánevím tratí Nymburk - Jičín, ale nebude odpovídat významu relace Praha - Kladno."
"Nebude odpovídat významu relace" je bezobsažná fráze, smyslem snad je dobrá praktická funkčnost. A té tady může i slepenice dosáhnout slušné, pak už to je otázka nasazených vozidel a hlavně provozního konceptu. Stálo by za to přestat si hrát na parodii na rychlíky do Rakovníka, a místo toho zavést 15 min. takt zrychlených vlaků Kladno město - Praha. Proti špičce to může jezdit skuplované po 30. Na to dvoukolejka Ruzyně-Kladno stačí, klidně bez drátů, aspoň síť mezitím stihne zkonvertovat (ne k islámu, ale k AC).
I am the passenger, and I ride and I ride...
Pondělí, 22. března 2021 - 20:44:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2108
Registrován: 8-2017
Stálo by za to přestat si hrát na parodii na rychlíky do Rakovníka, a místo toho zavést 15 min. takt zrychlených vlaků Kladno město - Praha.
I když vztah Kladno - Praha v těch vlacích výrazně dominuje, tak není důvod hned znepříjemňovat tranzit. Kuplování už bylo vynalezeno. Tohle by dokonce mohlo být už dnes v podstatě zadarmo, kdyby si kraj vyndal hlavu z [zadnice] a přestal trvat na tom, že všechno musí odjezdit ČD.
Pondělí, 22. března 2021 - 20:44:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14170
Registrován: 8-2004
Sice je otázka, co všechno tam počítají, nicméně děkuji.
Velky_sef:
"Hroch, problém pasmovani je práve kapacita dlhých spojov, písal o tom aj Martin Subrt v príslušnom vlákne. Na Acku jazdia 81-71M, netuším, dokedy majú tie reko vydržať, ale pochybujem, ze do nich niekto kvôli ceste na letisko bude inštalovať kúrenie, to sa neoplatí."
U všech ostatních pásem si s tím poradili. A 81-71M také nebudou jezdit navěky, ono to metro také ještě nestojí a hned tak stát nebude.
Wagon:
"pokud se týká spojení na Petřiny, tam je asi jedna linka málo a dvě jsou moc"
Jedna málo?[uhoh]
Bkp:
"Bram: "Slepenici jednokolejky a dvoukolejky bych nechal pro obsluhu Kladna a Rakovníku. Ta slepenice tu totiž bude na hodně dlouho..."
Opravdu ne. Buď pořádná železnice, nebo autobusy k nejbližšímu metru."
Opravdu ano. Jednokolejka přes Dejvice se nám nemusí líbit, můžeme s ní nesouhlasit, ale v tomto souhlasím s Bramem, že tu bude ještě dlouho.
Zdvoukolejnění odb. Karlovarská - Kladno-Ostrovec (příp. Praha-Veleslavín - Kladno-Ostrovec) je pro stávající trať podstatné zlepšení a případně i vhodné naplnění salámové metody. Zastavit na stávající trati provoz považuji za blbost - a myslím, že za ty leta už bych tu nemusel být podezírán z šotofanatismu "ani muž ze závodu, ani metr trati".
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Úterý, 23. března 2021 - 00:33:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1011
Registrován: 7-2017
Rýchle a spoľahlivé spojenie na letisko garantuje niekoľko miliónov cestujúcich za rok, jedna z mála dopravných stavieb, ktoré dávajú zmysel. Preto ma zmysel postaviť trať, hoci aj pod zemou.
Úterý, 23. března 2021 - 09:19:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4385
Registrován: 12-2007
Velky_sef: [ok][ok][ok]
Úterý, 23. března 2021 - 09:37:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12229
Registrován: 4-2003
Velky sef:Preto ma zmysel postaviť trať, hoci aj pod zemou.

Třeba dráhu speciální, neboli metro [proud].
Úterý, 23. března 2021 - 09:54:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3994
Registrován: 5-2002
případně i vhodné naplnění salámové metody. Já se obávám, že se SŽ vykašle i na modernizaci trati u Kladna a zdůvodní to nemožností postavit druhou kolej přes Ořechovku.

Třeba dráhu speciální, neboli metro Ani metro, ani vlak. Reálné není a v dohledné době nebude nic z toho.
(Dřív, než se dokončí D, se tady nic nepohne. A co bude pak, to je ve hvězdách.)
Bkp
Úterý, 23. března 2021 - 10:07:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8605
Registrován: 8-2003
Vzhledem k množství dojížděčů z Kladna a okolí má trať Praha - Kladno reálnou možnost být mezi řekněme třemi nejvytíženějšími tratěmi regionální (příměstské) dopravy u nás. A teď si řekněme co někteří jsou schopni připustit jako variantu (která oficiálním vyřčením zabije všechny jiné) - v pražském úseku (nebo "jen" jeho části) nechat jednokolejku na té uvažovat s čtyřmi špičkovými vlaky za hodinu. Nakreslené to bude vypadat přijatelně, ale realita.. Vzhledem k drážním zvyklostem (čekání na přípoje, listí na kolejích - aneb jakýže to je sklon z Dejvic do Veleslavína?) to bude prakticky pořád vozit 5 - 15 minut zpoždění, které v rámci drážních zvyklostí nebude pokládáno za nějaký větší problém (zpoždění do pěti minut prý není zpoždění, deset minut zpoždění - no stane se...) zatímco jaká je realita v metru, zkuste vy zaměstnanci dobré správy se zeptat na příslušných místech DPP co je v metru považováno za zpoždění a jak vážně se to bere.
Chápu, že někomu může vyhovovat SQ do Ruzyně a rekonstrukce do Ostrovce, ale rekonstrukce stávající trati? Vypadá to slibně, ale pokud se tím někdo začne zabývat a vyčíslí, co všechno by bylo potřeba řešit (všechny okolní inženýrské sítě, nadjezdy, podjezdy, protihluková opatření), tak zjistí, že to vůbec není levná varianta a po černošických zkušennostech ani snadno projednatelná.
Úterý, 23. března 2021 - 10:47:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 898
Registrován: 4-2006
M250.0: Problém kuplování je, že zdržuje tranzit i v tom hlavním směru, a zbytečně tak hází do kanálu minuty JD pracně uspořené rekonstrukcí. Kdyby to byly srovnatelně vytížené směry, tak bych i souhlasil, ale Rakovník-Praha je vlak stejně nekonkurenceschopný, a většinu ostatních sídel mezi Kladnem a Rakovníkem obsluhuje blbě. Navíc pak můžou nějaká potenciální lepší vozidla jezdit jen mezi Kladnem a Prahou, a nebude se jimi plýtvat na úseku Kladno-Rakovník, kde stačí regína.

Bkp: Já si nemyslím, že by to s těmi zpožděními muselo být tak zlé. Však by to byl do velké míry ostrovní provoz s malým počtem vazeb na jiné tratě. Příkladem může být třeba 173, kde těsný JŘ funguje i s regínami, a velké sklony jsou tam taky.
I am the passenger, and I ride and I ride...
Úterý, 23. března 2021 - 11:17:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3995
Registrován: 5-2002
má trať Praha - Kladno reálnou možnost být mezi řekněme třemi nejvytíženějšími tratěmi regionální (příměstské) dopravy u nás.
A protože není reálné tam postavit tunel a, jak snad už na SŽ zodpovědným došlo, přihodit druhou kolej vedle současné nejde, tak tuhle trať zrušíme?[uhoh] Nebo co teda?
Nakreslené to bude vypadat přijatelně, ale realita Nakreslené dva špičkové vlaky za hodinu mezi Libercem a Tanvaldem vypadají pěkně a v realitě taky. A to se tam na přípoje čeká (tady by se nemuselo), povětrnostní podmínky tam jsou horší a stoupání a listí okolo je tam taky. A nejde tam o krátký jednokolejný úsek obklopený dvoukolejkami s výhybnou uprostřed, ale o komplet jednokolejku.
Tady by to bylo tak, že interval poloviční a kapacita souprav trojnásobná.

Pak se tahle trať dostane mezi, řekněme, deset nejvytíženějších tratí pro příměstskou dopravu. Tenhle nárůst bude pádným argumentem pro další rozvoj, tedy pro stavbu tunelu.

zkuste vy zaměstnanci dobré správy se zeptat na příslušných místech DPP co je v metru považováno za zpoždění a jak vážně se to bere. S touhle logikou by měly být všude aspoň šestikolejky. A nebo by šlo změnit neschopnost SŽ.

rekonstrukce stávající trati Stačí současnou trať udržovat v dobrém stavu. Ano, tak, že se údržba bude dělat v noci.
Bkp
Úterý, 23. března 2021 - 11:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8607
Registrován: 8-2003
A protože není reálné tam postavit tunel a, jak snad už na SŽ zodpovědným došlo, přihodit druhou kolej vedle současné nejde, tak tuhle trať zrušíme?
Ano, širší centrum Prahy jej příliš významná a drahá lokalita, aby jím procházela trať svými možnostmi patřící někam mezi 19. a první třetinu 20. století. V Berlíně u kolem roku 1900 pochopili, že železnice se změní v pozemní metro, nebo nebude. Zkusme se tam inspirovat.

Tady by to bylo tak, že interval poloviční a kapacita souprav trojnásobná.
Fakt by to tak bylo? Za ty roky tam ČD ani nedokázaly pořídit adekvátní soupravy. Když to srovnám zase s metrem, něco takového by si DPP nikdy nedovolil.

Tenhle nárůst bude pádným argumentem pro další rozvoj, tedy pro stavbu tunelu.
Vzhledem k tomu, že nevlastním podíl ani v Metroprojektu, ani v Metrostavu, mi metoda zabere to víc času, ale bude sto stát víc peněz nepřipadá jako správná.

A nebo by šlo změnit neschopnost SŽ
Nejen SŽ, ale i ČD. To jsme zase u přípojů, výpravě vlaků, vhodných soupravách...
Pokud bude ostrovní provoz, takže přestup na Kladně, bude požadavek na ostré přestupy. Pokud na něj odpovědní přistoupí, už tu je prostor pro zpoždění. Pak tu máme průvodčí, mě stačí vědět, jak často je vlak na odjezdu o minutu opožděn jen proto, že průvodčí prodával jízdenku a chvíli to trvalo. Soupravy... jak dlouho se ví, že řada 471 není pro benešovskou trať vhodná, jak dlouho už tam jezdí a jak dlouho ještě bude, k tomu kolik podobných chyb na české železniční síti je?
Ale začněme něčím snazším, třeba modrým gumám konečně vysvětlit, že i minutové zpoždění JE zpoždění a že to JE problém (v jakékoli části trasy). Aha, to možná bude docela oříšek.

Ano, tak, že se údržba bude dělat v noci.
Hele, to není špatný nápad, takové dva týdny nocí s podbíječkou, pluhem a brusnou soupravou a dotčení obyvatelé sami přesvědčí své sousedy o přijatelnosti tunelové trasy.
Úterý, 23. března 2021 - 12:04:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12230
Registrován: 4-2003
Brr:Stačí současnou trať udržovat v dobrém stavu. Ano, tak, že se údržba bude dělat v noci.

V případě, že bude dvoukolejná trať z Kladna až do Veleslavína, tak se jako náhradní doprava dá bez jakýchkoliv problémů použít metro i o víkendech po celý den a snesitelné by to bylo i v mimošpičkových dobách pracovních dnů. To je ovšem moc kacířská myšlenka, která bude některé jedince to samé, jako červený hadr pro býka.
Úterý, 23. března 2021 - 12:10:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 7-2017
Bkp: Vy ste se dotkl možná jednoho zásadního problému, mj z mnoha, drážní zvyklosti kontra DPP a zpoždění a v tom máte naprostou pravdu. Z rychlodráhy za 20 minut na masně, propojení na Německo, rychlost až 150 km/hod. tady najednou nevadí nějaké to zpoždění, které už dneska uvažujeme jako prkotinu, o kuplování ani nemluvě,atd, salámové metody, vyhovující jednokolejka, křižování, prostě typicky české nejen drážní uvažování, hlavně když bude vlak, Že z toho původního, třeba možná megalomanského zůstalo něco jako lokálka mezi okresním městem je dost blbé. Jestli je dneska bus z terminálu 1 na Veleslavín 17 minut, tak to budoucí musí být minimálně srovnatelné,na úrovni 21 století,ne že vystoupím na Veleslavíně a vlezu do metra,čili žádná změna, přestup tak jako tak,dokonce tam co dnes. To ty náklady tratě na letiště budou nanic. Já prostě v metru neslyšim o nějakém zpoždění (skoky do kolejiště zase nejsou denně), o dráze to až tak říci nemohu. A konstatování, že to zpoždění nemusí být až tak velké, tomu českému uvažování plně odpovídá. Jaké pak asi muže být ve skutečnosti. Já nejsem nepřítel železnice, ani přítel metra, jen se snažim uvažovat reálně.
Úterý, 23. března 2021 - 12:18:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3996
Registrován: 5-2002
V Berlíně u kolem roku 1900 pochopili, My nejsme v Berlíně v roce 1900, abychom si tu postavili čtyřkolejnou trať na viaduktu skrz město. To šlo tenkrát, teď ne.
A kterou dráhu tam roku 1900 zrušili?
Za ty roky tam ČD ani nedokázaly pořídit adekvátní soupravy. To je vina Ropidu, že to tam neobjednal. A nejsou tu jen ČD, může se to objednat u jiných.
mi metoda zabere to víc času, ale bude sto stát víc peněz nepřipadá jako správná. Mně zase npřipadá správné si vykreslit vzdušné zámky a když se ukáže, že to je nereálné, tak se urazit s tím, že "ať se to zruší". Mně se postupný vývoj líbí, i pro to, že je možné odpůrcům Buštěhradky ukázat, že ta dráha opravdu může mít smysl.
třeba modrým gumám konečně vysvětlit, že i minutové zpoždění JE zpoždění a že to JE problém To je pravda, s tím by se mohlo začít. Bez toho by samozřejmě provoz tady nefungoval.
Pokud na něj odpovědní přistoupí, už tu je prostor pro zpoždění. Prostě by se nečekalo. V nejhorším by si těch pár lidí od Rakovníka muselo počkat těch 14 minut na další vlak. (ne, že by se mi to nějak líbilo, ale je to asi nejlepší ze všech špatných řešení)
Mimochodem, jestli něco na Buštěhradce rušit, tak ne úsek přes Ořechovku, ale to pokračování z Kladna dál.
Hele, to není špatný nápad, takové dva týdny nocí Dva týdny... za jak často. Krom toho, brousilo se i v Nuselském údolí, noční broušení bylo i na trati 221.
obyvatelé sami přesvědčí své sousedy o přijatelnosti tunelové trasy. Obyvatele přesvědčí to, až jim tam budou jezdit po 15 minutách tři spojená Desira plná lidí. Za pár let potom to budou Herkulesy s push-pullem a už nikdo nebude pochybovat, že tunel má smysl.
Úterý, 23. března 2021 - 12:43:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1012
Registrován: 7-2017
Aj téma sa volá Praha-LETISKO-Kladno, viete si predstaviť, žeby na letisko jazdilo Desiro? Alebo ze takúto trať niekto porovná s traťou Liberec Tanvald? Za dva roky sa naseka extra dlh a ešte budú prachy z obnovy, dajme tomu celá sranda vyjde na 18 miliárd na letisko a do Kladna. Za rok bez problémov 6 miliónov cestujúcich, ak mi dá každý 200,- mám 1,2 miliardy za rok. Tá návratnosť je v tomto projekte úplne v pohode a pokiaľ sa niekedy má postaviť vlak na letisko, tak určite teraz. Metrom sa vyrieši hypoteticky doprava na letisko, ale nie do Kladna.
Úterý, 23. března 2021 - 13:19:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 899
Registrován: 4-2006
mi metoda zabere to víc času, ale bude sto stát víc peněz nepřipadá jako správná.
Proč by to mělo stát víc peněz? Prostě se teď udělá úsek Ruzyně-Kladno, a později případně úsek v Praze, který díky tomu bude lépe obhajitelný. Maximálně se posléze na mimopražský úsek doplní dráty, které tam teď nebudou potřeba. Ale jinak je to jen rozložení stejného objemu nákladů v čase.

A že by udělat celou trať najednou zabralo míň času ... leda teoreticky. V praxi to narazí na obtížnější přípravu a průchodnost (musí se vypořádat všechny připomínky najednou, případný problematický úsek blokuje celý projekt) a na potřebu mít k dispozici větší objem peněz na celou investici v jeden okamžik. Takže to skončí čekáním na Godota jako na 171 nebo právě na 120 dodnes.
I am the passenger, and I ride and I ride...
Úterý, 23. března 2021 - 13:46:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3997
Registrován: 5-2002
Mouser: 100%[ok]
Ale někomu se dnešní stav patrně líbí. Ono je to pohodlné, nemusí se nic dělat.
Dělat to celé najednou by stejně nešlo - to by vázalo snad polovinu všech kapacit stavebních firem, co na dráze staví.

Velky sef: to letiště je jen úlitba Pražákům, hlavní směr je Kladno, letiště počká.
bez problémov 6 miliónov cestujúcich, ak mi dá každý 200,- Mnoho z nich použije auto (třeba jako taxík), cestovky vozí klienty autobusem... A 200 těžko dá, ta zastávka bude muset být v PIDu.
mám 1,2 miliardy za rok Z toho odečtěte provozní náklady, cenu vozidel,... To všechno z těch 200,- musíte zaplatit.
viete si predstaviť, žeby na letisko jazdilo Desiro? Letiště počká, ale kdyby přišlo tvrdé na tvrdé - ano, umím. Kapacitně by to bylo velmi vhodné vozidlo, pro přepravu lidí se zavazadly taky.
Alebo ze takúto trať niekto porovná s traťou Liberec Tanvald? V obou případech jednokolejka s našponovaným jízdním řádem (ta jizerská dráha asi víc).

Bram: na mě to jako červený hadr až tak nepůsobí.

Michal7: prosím Vás, čtěte pořádně. Právě že jsem přesvědčen, že namísto drahých tunelů, co budou někdy za desetiletí, je možné dosáhnout relativně vyhovujícího stavu i v současných podmínkách, ale právě tím, že se opustí to současné drážní myšlení, jako že "zpoždění nevadí", "průvodčí prodává jízdenky místo výpravy vlaku", "výluky jedině přes den". To pak tu dráhu můžem fakt zabalit.
jen se snažim uvažovat reálně. Jestli nevidíte, že to původní je v tuto chvíli neprosaditelné, tak reálně neuvažujete.

-----
Na obrázku je ofocený jízdního řád (10 let starý) z trati Nagoja - Jokkaiči a dál, která je v 16 km dlouhém úseku hned z hlavního nádraží v Nagoji do stanice Tojotomi jednokolejná (vlak vyjíždějící v 17.20 je tam v 17.40). Tak se podívejte, co se na jednokolejce dá vyjezdit.
Samozřejmě, minuta zpoždění je zpoždění, průvodčí se stará o včasný odjezd, před okamžikem odjezdu strojvedoucí upřeně kouká na návěstidlo a hned, jak se objeví povolující návěst, začne úkony před odjezdem, a ne, že ještě dvě minuty po rozsvícení zelené dožvýkává svačinu...
Jasně, říkat, že by se na naši dráhu měly dotáhnout japonské způsoby, to zavání blázincem. Ale jsem zcela vážně přesvědčen, že u nás jiná cesta není. Takovou velkorysou infrastrukturu, jakou mají v Německu nebo ve Francii, u nás už nikdo nepostaví, i kdyby byly peníze, protože to nikdo neprojedná. Takže ten provoz, který bude potřeba, budeme muset zvládnout na mnohem úspornější infrastruktuře.
Paul2no
Úterý, 23. března 2021 - 14:07:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2313
Registrován: 11-2009
A 200 těžko dá, ta zastávka bude muset být v PIDu.

Nicméně mohla by být už v pásmu 1. Ve světě je běžné, že na letiště neplatí běžná jízdenka na MHD, ale je třeba příplatek.

Jinak zajímalo by mně jak to v tom Japonsku dělají, že jsou tak přesní. Tipuji jednak poměrně hodně vaty a druhak čas odjezdu v JŘ pro cestující != čas odjezdu dle grafikonu (neexistuje čekání na dobíhače v okamžiku odjezdu).
Úterý, 23. března 2021 - 14:30:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7139
Registrován: 9-2005
Brr: nelze mít japonský systém, když nemám tak vysokou spolehlivost infrastruktury, ani vozidel, ani obsluhy. Musel byste aspoň zavést pravidla dle metra DPP a k tomu zvýšit spolehlivost infrastruktury i vozidel. Včetně třeba radikálního zvýšení dojezdu porouchaného vozidla pryč z jednokolejky i výhyben (zálohování pohonu (čili nesmí vám chcípnout nadkritické procento pohonu a jeho ovládání), perfektní spolehlivost výhybek za každého počasí, žádný vliv listí a podzimu na adhezi :D, ATP.).
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Úterý, 23. března 2021 - 14:33:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3998
Registrován: 5-2002
V pásmu 1 asi ano.
Tak především, oni tu přesnost potřebují ne, že jsou jí tak posedlí, ale právě proto, že mají relativně úspornou infrastrukturu (proto jsem s tím tady začal) a silný provoz. Bez té přesnosti by tam měli chaos. Víc se o tom rozepisovat nechci, je to tady mimo téma, ale je to opravdu obdivuhodné.

Vatu taky mají, ale v čase odjezdu podle JŘ se odjíždí, ostatně, často ani není potřeba se na nějaký JŘ koukat.

Qěcy: tak oni tam taky mají podzim.
Ale převzít způsoby z DPP (ať to není tak exotické) na dráhu, to by asi bylo potřeba.
Pořád by to bylo levnější,než kopat tunel pod Střešovicemi.

(Příspěvek byl editován uživatelem BrR.)
Úterý, 23. března 2021 - 14:38:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 11-2017
Zásadní rozdíl v Japonsku je v segregaci tratí. Ne jen logické jako v Evropě, ale fyzické. Z jedné trati se mnohdy v rámci stanice nejde jednoduše dostat na jinou. Každá trať nebo soubor je v podstatě ostrovní provoz a funguje to spíš jako metro nebo tramvaj než evropská univerzální železniční síť.
Paul2no
Úterý, 23. března 2021 - 14:54:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2314
Registrován: 11-2009
Pořád by to bylo levnější,než kopat tunel pod Střešovicemi.

Jenže to by se muselo asi navždy jezdit v dieselu. Předpokládám že stejně jako Praha 6 nepovolí zdvojkolejnění ve stávající stopě, tak nepovolí ani jakoukoli zásadnější modernizaci nad rámec běžné údržby. Jejich cílem je, aby ta trať zmizela z povrchu zemského.
Úterý, 23. března 2021 - 16:07:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7456
Registrován: 9-2011
V pásmu 1 asi ano.
Klidně v pásmu 3 [happy].
V Madridu mají letiště jako průjezdnou zastávku metra a je do ní speciální tarif (a do zastávek za letištětem je zase tarif normální). Stejně třeba Bari (železnice).
Podobné je to v Bruseli na železnici - na letiště je ďábelský příplatek (aspoň to drze přiznávají - Diabolo supplement [happy]), ale pokud projíždíte dál, tak ho neplatíte.

Samozřejmě, vyžaduje to např. výstupní turnikety a uvnitř placené zóny automat, kde si "zapomětlivci" mohou příplatek dokoupit.

Naopak v Curychu mají domácí, bydlící až za letištětem, smůlu - letiště je extra zóna MHD a ty asi 2 zastávky tramvaje za ním mají prostě smůlu. Ale pokud je jednání v Glattbruggu, tak se z něj, jako z jednoho z mála evropských letišť, dá v pohodě dojít pěšky - a ještě celkem příjemnou cestou (žádná pěšina podél dálnice) [proud]
Všichni jste volové. Servít
Úterý, 23. března 2021 - 16:08:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2109
Registrován: 8-2017
Mouser: Problém kuplování je, že zdržuje tranzit i v tom hlavním směru, a zbytečně tak hází do kanálu minuty JD pracně uspořené rekonstrukcí. Kdyby to byly srovnatelně vytížené směry, tak bych i souhlasil, ale Rakovník-Praha je vlak stejně nekonkurenceschopný, a většinu ostatních sídel mezi Kladnem a Rakovníkem obsluhuje blbě.
Arriva tam už dnes reálně kupluje, nebyl by problém tou zahozenou jednotkou udělat obrat na Ostrovec nebo lépe do Kralup. Takže reálně cestující na Vejhybce vystoupí ze jednotky, která tam ale skončí, a přestoupí do regíny, která tam začíná. [crazy]

Navíc pak můžou nějaká potenciální lepší vozidla jezdit jen mezi Kladnem a Prahou, a nebude se jimi plýtvat na úseku Kladno-Rakovník, kde stačí regína.
Zas tak mizerná trať v tak chudém kraji to není, aby i na úseku Kladno - Rakovník nemohlo jezdit aspoň něco jako 628. Tam to totiž hlavně zabíjí interval - v příměstské dopravě douhodina použitelných vlaků proložená s dvouhodinou couráků s dlouhým přestupem je opravdu trochu mimo. Proto ani nikoho nezajímá stav té trati samotné. Ve chvíli, kdy bude úsek Praha - Kladno dostatečně kapacitní na to, aby za Kladno mohl pokračovat rychlý vlak každou hodinu a ve špičce po půlhodině, rázem to pro Stochov a Strašecí začně dávat smysl a věci se dají do pohybu včetně takových dosud nepředstavitelných věcí jako ostrov přístupný po lávce v Novém Strašecí nebo přístup z druhé strany ve Stochově.
Ono už dnes by dávalo smysl za Kladnem vyhubit osobáky a mít po hodině rychlé vlaky. Kdyby to nebylo ve Středočeském kraji, ale třeba v Královéhradeckém nebo Plzeňském, tak už tu takový model dávno je.

EDIT: Překlep

(Příspěvek byl editován uživatelem M250.0.)
Úterý, 23. března 2021 - 16:20:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7140
Registrován: 9-2005
Japonské železnice fungují na modelu minimalistické infrastruktury. Čili žádné improvizace v provozu, jako u nás. Německo je někde mezi, ale spíš blíž k nám. Nám se dost skokově změnila skladba dopravy během posledních 32 let, na 6apad a jih od nás se tato změna odehrávala plynuleji a to už od 60 let min. století. A zároveň jsme neměli a nedávali dost peněz na novou infrastrukturu a ani na řádnou údržbu té, co byla. To se teď těžko dohání. Nejen totálně zanedbaná údržba a nízká kvalita socialistické drážní výstavby, ale i ten rozvoj a zkapacitnění zejména těch nejvytíženějších páteří a uzlů. Němci a Rakušané mají v tomhle 70 let náskok. Včetně zrušení nepotřebných lokálek.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Úterý, 23. března 2021 - 17:03:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 7-2017
Brr: Jestliže píšu o megalomanských projektech, tak už to slovo vystihuje můj názor. Čili to původní neprosaditelné tím pádem neobhajuji, ba naopak, čili jaké nereálné uvažování. Ale neobhajuji ani nějaké to zpytlíkování. Takže takový byl asi obsah.
Úterý, 23. března 2021 - 20:08:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3999
Registrován: 5-2002
S699.0: Zásadní rozdíl v Japonsku je v segregaci tratí. Soukromé společnosti ano, ale síť JR je souvislá.

Jenže to by se muselo asi navždy jezdit v dieselu. Přinejmenším nějaký čas by se v dieselu jezdilo. Pak by to místní přestalo bavit, ale protože by modernizovaná trať přitáhla víc cestujících, tak by i na P6 bylo jasné, že zrušení té trati nepřipadá v úvahu. Pak by se začalo zas uvažovat o tunelu, ale to jsme někde v roce 2060.
Jejich cílem je, aby ta trať zmizela z povrchu zemského. A právě cílem toho, co bych navrhoval, je, aby oni tenhle cíl museli opustit.

M250: aby i na úseku Kladno - Rakovník nemohlo jezdit aspoň něco jako 628. No nevím, asi nějaké zrychlení by to tam taky chtělo. I když, když se můžou nacpat miliardy do tratí, jako Lípa - Liberec, Olomouc - Uničov nebo i ta mnou zmíněná Jizerská dráha, tak sem by to snad taky šlo. Ale mám známého, co dělá v Praze a bydlí v Rakovníku, a ten jezdí jen autobusem, že je to rychlejší.

Qěcy: To se teď těžko dohání Ono už se leccos nedožene, protože místa, kde by šlo postavit další koleje, už jsou zastavěná.

Michal7: tak co teda navrhujete?}
Úterý, 23. března 2021 - 20:17:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4388
Registrován: 12-2007
Brr: Na letišti by měla být snad stanice v podzemí, myslíte si, že by bylo vhodné jí zamořit emisemi z dieselu? Ke všemu by asi dieselová souprava by pro cestující nebyla tak přitažlivá jako autobusové linky č. 100 a 119. Takže investice odbočky na letiště v dieselu by byla podle mne naprosto zbytečná investice. V roce 2060 už nebudu žít, pravděpodobně ani řada současných politiků a možná, že i řada nynějších diskutérů. Nevím, jaké priority budou mít městští a státní politici, ale pokud bude současný stav trvat, tak asi lidé je budou hodnotit jako naprosto neschopné.
Úterý, 23. března 2021 - 20:25:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14171
Registrován: 8-2004
Brr, Mouser:
Souhlas.[ok]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Úterý, 23. března 2021 - 22:59:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1014
Registrován: 7-2017
Wagon, súhlas, máme problém so 119 na letisko a tu sa riešia DMJ do Kladna ci do podzemnej stanice na letisku. Hotové Kocurkovo. Až sa ten problém nevyrieši teraz, tak zrejme ta kapacita bude pretekať aj naďalej.
Pikehead
Středa, 24. března 2021 - 08:44:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7093
Registrován: 3-2007
U letiště mě vždy bavilo, že na jednu stranu letiště strašně potřebuje vlak, nicméně nikdy to nevydalo ani na expresní přímý bus metro-letiště (což je zlomek nákladů jak na straně infra, tak na straně provozu) a Ropid vždy trval na "řešení" situace vymetákovým spojem s 20 zastávkami a vyhlídkovou jízdou zázemím letiště.
Mladějov
Středa, 24. března 2021 - 09:47:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16240
Registrován: 3-2007
Wagon:
" Ke všemu by asi dieselová souprava by pro cestující nebyla tak přitažlivá jako autobusové linky č. 100 a 119."

Jako dieslové autobusové linky? [lol]

Tak jsme se zasmáli a teď vážně: Cestujícím je skutečně u zadní části těla, jestli je někde uvnitř vozidla moderní spalovák nebo elektromotor, ba velká část tomu ani nerozumí.


Je zajímá, aby snadno našli zastávku, zaplatili kartou, dlouho nečekali, moc se nemačkali a přijeli pohodlně bez přestupů do centra.

Pike: Tak investic do dopravní infra, které jsou potřeba i do budoucna, není v Praze (kromě oprav) zas tak moc: Metro D, železnice či metro na letiště, dokončení pražského okruhu.

(Neřešme teď zkapacitnění pražského žel. uzlu)

A mně připadá škoda z těch požadavků na železnici ustupovat už předem, to je jako bych navrhl jednokolejné metro bez drátů.
Avychom si zase (typicky po česku) nezabetonovali na věky provizorium místo řešení s výhledem do budoucna.
Středa, 24. března 2021 - 10:29:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4390
Registrován: 12-2007
Mladějov: Myslel jsem, že Brr by chtěl dieselová Desira táhnout na letiště.
Středa, 24. března 2021 - 10:32:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 7-2017
Letisko na 119 prispieva, od Divokej Šárky majú zamestnanci nárok na bezplatnú dopravu. Pri zastávke K letisti majú ubytovňu a školu, U hangaru zase vystupujú letušky TVS a ČSA Handling alebo ľudia do nákladného terminálu atď.
Středa, 24. března 2021 - 10:52:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4000
Registrován: 5-2002
Mladějov: Myslel jsem, že Brr by chtěl dieselová Desira táhnout na letiště.
A taky jsem tam psal, že letiště počká. Hlavní směr je ten od Kladna. V tomto bodě s Mladějovem souhlasím, lidem je fakt jedno, jestli ten vlak má sběrač, nádrž na naftu nebo ho táhnou koně.
(Jo, čekal jsem, kdo tohle vytáhne.)

Na druhou stranu, s výrokem mně připadá škoda z těch požadavků na železnici ustupovat už předem, to je jako bych navrhl jednokolejné metro bez drátů nesouhlasím, protože
1) mi to připadá jako chytání holubů na střeše - podívejte na 171: po letech snů o tunelu do Berouna se trať údolím Berounky rozpadla a teď, po mnoha průserech, se dospělo k tomu, že se bude modernizovat, přičemž tunel je stejně daleko, jako, řekněme, před 15 lety.
2) není dobré udržovat Buštěhradku ve stavu lokálky, protože, pokud by byla v pořádku, má potenciál na víc, a krom toho by se tím dodávaly argumenty těm, co ji chtějí zavřít úplně bez náhrady. Přitom fakt nemyslím, že by potřebovala o mnoho víc, než udržovat v dobrém stavu.
Středa, 24. března 2021 - 11:16:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4584
Registrován: 5-2004
No osobně nechápu, proč nejít do mezistavu, kdy bude západně od Prahy zadrátováno a bude se jezdit v EMU, které na konci drátů (Veleslavín?) najedou na připravený diesel se Scharfenbergem a WTB a za 2 min pokračovat na Masaryčku. Rozkuplování opačným směrem by se mohlo stihnout během normálního pobytu. Drát hned tak nebude, tunel je ještě vzdálenější, toto by umožnilo plně využít vylepšení infra západně od Prahy, i kdyby se P666 a její obyvatelé stavěli na hlavu.
Mladějov
Středa, 24. března 2021 - 11:31:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16242
Registrován: 3-2007
>bude se jezdit v EMU, které na konci drátů (Veleslavín?) najedou na připravený diesel se Scharfenbergem a WTB

Ježíšmarjá, proč to lidi jako vy vždycky dokáží ve jménu zelené ideologie spolehlivě té železnici zkomplikovat a provozně zdražit?
[crazy]
Takový 3kV topný kabel se bude taky spojovat a rozpojovat sám a i s předáním řízení a zkouškou brzdy do bude do dvou minut..prosím vás..[crazy]

Taxík jezdí na fosilní paliva furt, většina osobních aut taky, letadla též, autobusy taky a na železnici z Kladna (letiště) budete čekat na křižování, posunovat, kuplovat, připojovat a odpojovat diesl
(přičemž na čtvrtce sítě SŽ se jezdí s motorama pod dráty turnusově).

Hrozná blbost, nezlobte se.

------------------------------------

Pánové, a byly by tady ty varianty řešení nějak ke shrnutí finančně a časově s tím, co tedy "předložit politikům"?
Středa, 24. března 2021 - 12:13:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4585
Registrován: 5-2004
Ježíšmarjá, proč to lidi jako vy vždycky dokáží ve jménu zelené ideologie spolehlivě té železnici zkomplikovat a provozně zdražit?

Ve jménu toho, že se rovnou nakoupí finální vozový park, který na rekonstruované části trati plně využije své vlastnosti. Nakoupit nové nebo jeté DMU by bylo pravda teoreticky ještě jednodušší, ale kde že jsou ty, které ČD poslední léta sháněly? Zato nové EMU vyrábí x výrobců na kontinentě a brejlovců nemají úplně málo, „tradiční“ výkony jim ubývají a WTB do nich zastavět lze ve vcelku krátké době, viz Ostrava-FM.

Edit: Nové DMU v nabídce (mimo Alstom a Pesu) prakticky nejsou a kupovat je na 10 let je poněkud nehospodárný.

Nicméně chápu, že vidět za tou myšlenkou ekologii je jednodušší než situaci na trhu vozidel, s projednatelností staveb a s ekonomikou.

(Příspěvek byl editován uživatelem David_Jaša.)
Paul2no
Středa, 24. března 2021 - 14:24:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2315
Registrován: 11-2009
David_jaša: to bych si už uměl představit spíš hybridy trolej + nafta, které by se po eventuálním dodrátování přesunuly jinam.
Středa, 24. března 2021 - 20:34:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1016
Registrován: 7-2017
Metro 27 miliárd KČ, platí Praha
Vlak cca 40 miliárd, platí štát (celý úsek Praha-Kladno Ostrovec)
Středa, 24. března 2021 - 21:05:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9405
Registrován: 5-2002
VS: a možná o tom to je. Praha bude mít akorát holou pr..el. Přišla o peníze do rozpočtu a stejně na to i před tím neměla. Tedy na to metro na letiště není a nebude. Stát naopak by měl rozpočty motivovat a tedy by tunel mohl být, ale jsou to takové miliardy a do toho chce VRTky a další investice, takže proč by tam měla být priorita. Za relativně méně peněz a hodně muziky by to šlo z toho Veleslavína do Kladna (až Ostrovce), takže tam bych to viděl a s elektrifikací. Nic víc, jen dál do Prahy po jednokolejce v nezávislé trakci.
Mladějov
Středa, 24. března 2021 - 21:13:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16244
Registrován: 3-2007
A ony ty dráty na stávající 1k Wels-Bubny nejdou udělat proč?
Nevejde se to do tunelu ve Stromovce?
Středa, 24. března 2021 - 21:34:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2114
Registrován: 8-2017
Ale k čemu by to bylo? Jen by se betonoval současný stav a rozbil tranzit přes Kladno.
Středa, 24. března 2021 - 22:36:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4395
Registrován: 12-2007
Borovička: Vždy půjde o to, jaká reprezentace bude u nás vládnout po říjnových volbách. Když bude deficit dejme tomu bilion Kč, tak se v něm 40 miliard schová, mnohem lépe než když není krize a jsou tlaky na vyrovnaný rozpočet.
Ostrovní elektrizace také nebude to pravé ořechové, ledaže by se elektrizoval Semmering anebo trať z Kladna do Kralup. A jinak jaký význam by měla jednokolejka v nezávislé trakci mezi Veleslavínem a Bubny? Co by po ní jezdilo, a to odkud kam? Pokud by to bylo dle Vašich představ, tak elektrické vlaky z Kladna by končily ve Veleslavíně, nikdo žádné hybridní vlaky asi kupovat nebude.
Středa, 24. března 2021 - 22:55:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3919
Registrován: 3-2006
Na letišti by měla být snad stanice v podzemí, myslíte si, že by bylo vhodné jí zamořit emisemi z dieselu? Ke všemu by asi dieselová souprava by pro cestující nebyla tak přitažlivá jako autobusové linky č. 100 a 119. Takže investice odbočky na letiště v dieselu by byla podle mne naprosto zbytečná investice.

No ještě že to nevěděli v Drážďanech, kde v roce 2001 otevřeli S-Bahn na letiště v dieselu a to dokonce do podzemní stanice. Teprve o rok později začala elektrizace.

Stejně tak to nevěděli v Kyjevě, že dieselový motorák není tak přitažlivý jako autobusová linka 322 a trať na letiště nezadrátovali. (což je možná štěstí, protože tam aspoň jezdí něco moderního místo nějaké reinkarnace ER9)
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Středa, 24. března 2021 - 23:04:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4396
Registrován: 12-2007
Mikulda: Asi by ta neelektrizovaná dráha v neprůjezdném tunelu vyžadovala větší odvětrávání. Zda na letiště v Kyjevě jezdí trať do podzemí, to nevím. Samozřejmě, pokud je trať na povrchu, tak s tím problém není. Ale obecně tady všichni navrhují různé projekty jenom aby se vyhnuly tunelu pod Bateriemi. Já bych to konečné rozhodnutí nechal na Ministerstvu dopravy, které by mělo být garantem financování stavby. Až bude předložen nějaký návrh, pak má smysl jej komentovat. Zatím jak známo, se do země nikde ani nekoplo.
Čtvrtek, 25. března 2021 - 00:18:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 7-2017
Tak on sa uz urobil Negreliho viadukt, to je prvá časť, majú nasledovať Bubny Vystaviste a Ruzyne Kladno. Za minulý rok bol deficit 320 namiesto 500, tak sa niečo ušetrilo. Do pozornosti dávam ale plán obnovy, tam majú ísť peniaze aj na ekologizaciu dopravy, čo určite nebude zachovanie Bustehradky v súčasnej podobe, preto hneď počítam s elektrikou, pochybujem, žeby diesel prešiel. Ako píše Mladejov, bavíme sa tu o tom, ze je tu príležitosť urobiť niečo poriadne, čo má aj vysokú šancu, ze sa vráti späť cez výnosy.
Čtvrtek, 25. března 2021 - 07:10:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9406
Registrován: 5-2002
Když bude deficit dejme tomu bilion Kč, tak se v něm 40 miliard schová, mnohem lépe než když není krize - ? To máte podivnou představu a zřejmě chcete mít důchod nominálně milion, ale prakticky si za to koupíte 1 (jeden) rohlík.
Čtvrtek, 25. března 2021 - 09:14:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7458
Registrován: 9-2011
Za minulý rok bol deficit 320 namiesto 500, tak sa niečo ušetrilo.
Ušetřilo se -320, tzn. že se pro*ebalo o 180 míň, než si MF před tím vycucalo z prstu (a že to nebylo cucání první...).
Všichni jste volové. Servít
Čtvrtek, 25. března 2021 - 09:24:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4397
Registrován: 12-2007
Borovička: Když vidím, komu všemu se dávají peníze v současné covidové době, tak je mi jasné, že šéfka státní kasy Alena Schillerová už dávno rezignovala na zvládnutí státního rozpočtu. Nicméně se domnívám, že nějaké provizorní řešení může být v čase ještě nákladnější než když se pořádně udělá konečné řešení. Protože to provizorní řešení se pořád vylepšuje, ale nikdo s ním není spokojený, nakonec se zpravidla zruší a udělá konečné řešení, ale náklady na budování a zrušení provizorního řešení se nikdy nezaplatí.
Mladějov
Čtvrtek, 25. března 2021 - 10:05:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16247
Registrován: 3-2007
Wg: Bilion..To je super, jak ty státní finance jsou pro hromadu lidí (i pro vás) jen čísílka a myšlení "zdroje jsou" je vám vlastní.
Tipuji sympatizant či snad i člen? ČSSD.
Protože snad jen ta může vyprodukovat a nekorigovat něco jako Maláčová.

Wono to i vy poznáte nejen na důchodu, že se dělají v pohodě (a to vidím jako snad nejhorší, to "v pohodě") půlbilionové dluhy při současném brutálním omezování živnostníků i firem. Jen vám třeba nikdy nedojde, že za to nemůže Kalousek [biggrin], ale samozřejmě to Joudové přičtou té budoucí vládě, co se to bude snažit řešit.

Nojo, vy už tady nebudete, tak je vám to fuk. Hlavně, že se "najde" tu 40 mld na tohle nebo padesát na něco jiného.

Mně tenhle zúžený obzor velké části mých spoluobčanů opravdu děsí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)