Diskuse » Železnice » Všeobecná neželezniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 11. 3. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 11. 3. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Úterý, 09. března 2021 - 18:53:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1964
Registrován: 6-2019
Jestli to ten AŠM nebude mít se zubařem jako Vlček s jablky.
AŠM se zeptá v pojišťovně a tam mu odpoví Plzeň. 90 km daleko, výlet minimálně na půl dne.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Úterý, 09. března 2021 - 19:05:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5129
Registrován: 4-2003
Mirek_Zv.:
"Lžete."
To vám nedochází, že je zde dostupný archív příspěvků?

Citace z vašeho příspěvku 755:
Základ je acylpyrin (preventivně půl tablety za dva dny, při průjmu-bolesti na plicích-mozkové mlze aspoň 1 tableta denně)

Pobavíte ctěné publikum nějakým absurdním výkladem, že je to myšleno úplně jinak, než jste to napsal?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Mladějov
Úterý, 09. března 2021 - 19:17:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16142
Registrován: 3-2007
BmbČ:
" Raději test z oficiálního místa s papírem v ruce a v různých firmách pak nemůže říct nikdo ani popel."

Nojo, ale ten stojí 1500.- týdně.
Jestli hlavně v tom nebude zakopaný pes.
Úterý, 09. března 2021 - 19:17:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14059
Registrován: 8-2012
pokud jsem včera slyšel, tak Sputnik je aplikován od srpna 2020 a u nás se po něm půl roku ani nevzdechlo (protože ... Rusáci nepožádali o jeho schválení Evropskou lékovou agenturou, nedodali dokumentaci a neprokázali součinnost při kontrole výrobního procesu apod. To je celé - nevím, jestli jste jen jednoduše blbý anebo někým navedený, ale to má ta EMA vyrazit někam do Moskvy, tam se vloupat do Gamalejova institutu, vzít si vzorky a stáhnout protokoly, pak se přesunout do nějaké fabriky na léčiva a tam si násilím vynutit vstup do výrobních prostor?
na to abychom jakoukoli vakcínu (samozřejmě funkční) vakcínu odmítali, je situace příliš kritická
Co to je funkční vakcína, když ne vakcína s provedenou kontrolou a schválením od příslušné autority přes léčiva? Proč by tuto kontrolu měl provádět SÚKL jinak než EMA? (Nemluvím o Severobalkánsku, kde je ŠÚKL zřejmě pod brutálním tlakem - nepleťme do toho medicínu, je to politický problém - a bude schvalovat nějak "zrychleně", takže příslušné postupy a standardy nějak ojebe, hlavně aby se ředitelka udržela ve funkci.)
電車オタク
Pikehead
Úterý, 09. března 2021 - 19:20:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7030
Registrován: 3-2007
Musí být docela smutné vidět kretény jako je Mirek z Vola, jak mordují své nemocné blízké (pokud nějaké kdy měli nebo ještě mají).
BmbČ
Úterý, 09. března 2021 - 19:26:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8627
Registrován: 1-2007
Když už jsme u toho. [wink] Nedivím se tomu, že má někdo chuť někoho poslat do [zadnice] Mám to samé. [crazy] Dělám u soukromé firmy 25 let a převážně pracujeme pro jednoho poměrně významného zákazníka. Když si vzpomenu na dobu před těmi dvaceti lety, tak práce pro něj byla oproti dnešku úplná procházka růžovým sadem. Pohodová práce, spokojenost na obou stranách. Za dvacet let se ze strany zákazníka vše obrovsky zkomplikovalo stále novými a novými požadavky, doklady, nařízeními a nevím čím vším, a to vše, jak jinak, podle platné legislativy a v rámci údajného zkvalitňování lidského výkonu. Příprava na utažení čtyř šroubků na zařízení v provozu dnes trvá hodinu kancelářské práce, včetně vypracování pracovního postupu. A to jsme k tomu zařízení ještě ani nedošli. [blush]
Výsledek toho všeho snažení je ten, že lidský zdroj pracuje pořád stejně, práce je odvedena stejně kvalitně jako před těmi dvaceti lety, ale vylepšeno tím, že má čím dál tím víc lidí chuť poslat někoho do [zadnice] [ok] a možná ještě hlouběji. [wink]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Mladějov
Úterý, 09. března 2021 - 19:30:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16143
Registrován: 3-2007
Bmbč: Ale jo, prostě Parkinsonovy zákony.

Ale sorry, popírání a extrémní kolenovrtství je něco jiného.
Úterý, 09. března 2021 - 19:34:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14061
Registrován: 8-2012
Nojo, ale ten stojí 1500.- týdně
RT-PCR test (polymeráza řetězců DNA typických pro ne/přítomný virus). Postačující "antigenní" (test na přítomnost protilátek, tj. existence imunitní reakce na prodělané nebo prodělávané onemocnění) asi 350 a v rámci zdravotního pojištění je ... pozor, překvapení ... AG-test jednou za tři dny bezplatný.
Není to o penězích, je to o stavu hlavy a duše.
電車オタク
Mladějov
Úterý, 09. března 2021 - 19:41:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16144
Registrován: 3-2007
>Není to o penězích, je to o stavu hlavy a duše.

Tak to jaksi říkám furt a stále [wink].

Nakonec to bylo i na mnou linkovaných stránkách z Františku [wink], jen jsem se nechtěl zaplétat do zbytečných "to nejde".

To je to samý, že nerozumím, proč někdo, kdo podniká skoro 30 let (nebo víc, nechci to hledat) si nevydělal na předdůchod, když po něm tolik touží.
Úterý, 09. března 2021 - 19:53:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 82
Registrován: 12-2020
Tak my si evidentně nerozumíme. Já nějak nechápu proč by o zaregistrování vakcíny v ČR měl žádat výrobce. V srpnu 2020 jsme tu měli minimum případů i úmrtí. Tak proč by Rusko mělo tehdy žádat o to, aby nám dodávalo vakcínu? O to abychom měli dost vakcíny by snad měla žádat naše vláda po doporučení odborníků-lékařů. Rozumím tomu dobře, že kdyby žádný výrobce o registraci vakcíny v ČR nepožádal, tak my o ni žádat nebudeme a nebudeme tedy mít nic?
Pokud jde o zdroj informací, tak včerejší hlavní televizní zprávy (jen už nevím zda na ČT 1 nebo na Nově). Jinak teď na Nově říkají, že se ruská vakcína se asi bude vyrábět v Rakousku a Itálii. Pak už nebude fuj? Mimochodem veškeré roušky a respirátory, které jsem v lékárně zakoupil, případně obdržel od zaměstnavatele, byly z Číny - nemám je také jít vyhodit? Jen aby si to někdo špatně nevysvětloval, štvě mě že je všechno z Číny, ale v lékárně jaksi není na výběr. Pokud někdo chce argumentovat, že roušky z Číny jsou schálené, tak asi před měsícem v Černých ovcích po zkouškách v laboratoři se prokázalo, že z 10 respirátorů FFP 2 bylo 7 naprosto nevyhovujích a po dotazu zda se to dá rozpoznat, bylo jasně řečeno, že pouze v laboratoři.
Mladějov
Úterý, 09. března 2021 - 20:00:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16145
Registrován: 3-2007
J.M.:
". Já nějak nechápu proč by o zaregistrování vakcíny v ČR měl žádat výrobce. V srpnu 2020 jsme tu měli minimum případů i úmrtí. Tak proč by Rusko mělo tehdy žádat o to, aby nám dodávalo vakcínu? "

Protože by nežádalo malinkou ČR, ale EU, potažmo její agenturu - a to je tak velký trh zemí, co "maj prachy", že by ho příčetný obchodník nevynechal ani dříve - leda by to byl úmysl.
Takoví blbci Rusové nejsou.
Úterý, 09. března 2021 - 20:01:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13795
Registrován: 5-2004
"Samozřejmě kvůli vlčkům, co čekají až "když mi někdo v poledne zavolá", je teď na testech plno"

Jako že testy budou dělat všichni každej tejden "co kdyby" uvolní testovací kapacity oproti stavu "jen když je to třeba a pro toho pro koho to je třeba?

Kolik to stojí je celkem jedno. Protože se to přeúčtuje. Stejně jako když si v jedný firmě kdysi vymysleli vjezd do areálu za kilo. Tak se prostě k ceně opravy přidalo to kilo.

Jestli něco stojí na tom prachy tak ježdění po republice na odběrový místo. Protože na nejbližší to je 20 kiláků tam a 20 zpět což stojí a) prachy a b)čas. O tom že nutno jet mnohdy kdovíkam protože místní místa nestíhají nemluvě. Zrovna u Půtů bylo dnes zmíněno že je to například celej frýdlantskej výběžek.

No a když třeba seženeme termíny v Praze tak než dojedeme vlakem/mhd zpět tak už může být test jaksi irelevantní. O jeho relevanci za 5-6 dní ani nemluvě. Tam je to akorát "papír - šprcka na svíci". Z tohohle pohledu má ten samotest při příjezdu někam alespoň smysl...
Úterý, 09. března 2021 - 20:11:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14062
Registrován: 8-2012
Já nějak nechápu
Vy toho nechápete víc (pokud to sofistikovaně nepředstíráte).
proč by o zaregistrování vakcíny v ČR měl žádat výrobce
A kdo jiný by o ni měl žádat? Přece mu ji nevyrveme násilím z ruky...
Nebo by o schválení jakéhokoli léčivého přípravku neměl žádat nikdo? Hlavně do mě honem něco naperte, ať můžu zase neomezeně šotoušit?
Rozumím tomu dobře, že kdyby žádný výrobce o registraci vakcíny v ČR nepožádal, tak my o ni žádat nebudeme a nebudeme tedy mít nic?
Rozumíte tomu samozřejmě špatně; výrobce nežádá v ČR, ale v EU (tzn. jen jednu autoritu místo sedmadvaceti, což je výhodnější i pro něj). Každý lék se schvaluje proto, aby se prokázala jeho účinnost a vyloučila zdravotní závadnost. Pokud by žádný výrobce (ev. dovozce) nepožádal, tak bychom "my" neměli nic. Proč by to ale neudělal? Je tu solventní trh s půlmiliardou lidí. A o co bychom vlastně měli žádat "my" (a koho), když bez součinnosti toho výrobce nebudeme mít v ruce ani fyzický vzorek té vakcíny, nemluvě už o studiích a další dokumentaci např. výrobního procesu?
Jinak teď na Nově říkají, že se ruská vakcína se asi bude vyrábět v Rakousku a Itálii ... až bude schválená Evropskou lékovou agenturou (to tam určitě taky říkali, i když Novu neposlouchám). Pak nebude fuj (je to medicínský, nikoli politický problém - ten z něj dělají akorát Rusáci, snažící se ze Sputniku dělat "ropu 21. století", a užiteční idioti papouškující jejich geopolitickou propagandu).
To vám v těch vašich loužičkách musí furt někdo máchat nos?

Mladějov: v srpnu 2020 nebyly k dispozici potřebné studie, které by obstály před EMA. Tehdy to v rámci "pokusů na lidech" naočkovali akorát nějakým (mladým a zdravým) vojákům nebo policajtům za propagandistického pokrytí médii. V srpnu 2020 by nikdo příčetný o schválení nežádal, protože by neměl šanci na kladný posudek. To Rusáci jen potřebovali ideově "zvítězit" bez ohledu na to, že všechny testy ještě zdaleka neměli hotové.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
電車オタク
Úterý, 09. března 2021 - 20:14:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5810
Registrován: 3-2006
Mladějov:
"BmbČ:
" Raději test z oficiálního místa s papírem v ruce a v různých firmách pak nemůže říct nikdo ani popel."
Nojo, ale ten stojí 1500.- týdně.
Jestli hlavně v tom nebude zakopaný pes."

Za 1500, to už je dnes lidová cena. Byl test i za 6000. Komu "courají" lidé přes hranice, moc dobře to ví.[sad]
Jinak když to zlevnili na 1750, tak to byla cena testu bez papíru, za který si klidně řekli dalších 300-500.
A rychlost. Za těch 6000 na počkání za ostatní částky s papírem klidně i za 4 dny (výborné, když je platnost testu 72hodin) [rofl]

Teď už je to testování legrace.[blush]
Priapos
Úterý, 09. března 2021 - 20:18:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1931
Registrován: 10-2012
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/zly-sen-dalsi-vyrobce-z rejme-zkrati-evrope-dodavky-vakcin-40353452


Raději no comment.
Úterý, 09. března 2021 - 20:18:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12148
Registrován: 4-2003
J.M.:Já nějak nechápu proč by o zaregistrování vakcíny v ČR měl žádat výrobce.

Pane bože, čteš také to samé, co já?!? [coze]


Tak proč by Rusko mělo tehdy žádat o to, aby nám dodávalo vakcínu?

Je to kšeft jako každý jiný, takže pokud ho výrobce z Ruska chce mít, tak ať si o schválení požádá. Nebo snad (nejen) nám tu vakcínu bude ruský výrobce darovat?!? [coze][crazy][uhoh]
Mladějov
Úterý, 09. března 2021 - 20:20:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16146
Registrován: 3-2007
>Teď už je to testování legrace

No když čtu pana Vlčka, jak jezdí na kole po lékárnách v Praze marně se snaže sehnat nějaké hlavně levné samotesty tak asi ne [wink].
Úterý, 09. března 2021 - 20:33:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14064
Registrován: 8-2012
Jako že testy budou dělat všichni každej tejden
Ano. Je to jeden ze základních postupů, jak omezovat šíření infekce (vedle trasování významných kontaktů a jejich následné testování + karanténa/izolace). Vy jste to doteď nedělal?
(Já vím - nic se neděje, koukám se jinam, je to spiknutí výrobců respirátorů a přinejhorším to zdravotnictví nějak zvládne.)
電車オタク
Úterý, 09. března 2021 - 20:35:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11136
Registrován: 4-2003
HN: Jak daleko je v tuto chvíli hodnocení vakcíny Sputnik V, kterou vyvinulo Gamalejovo národní centrum pro epidemiologii a mikrobiologii v Moskvě?

S výrobcem Sputniku V jsme už nějakou dobu ve spojení. Nejdříve šlo o výměnu informací, jaké testy a studie od nich budeme vyžadovat pro schválení. Ve čtvrtek nám dorazila oficiální přihláška ke schválení, na jejímž základě jsme zahájili proces průběžného hodnocení vakcíny (tzv. rolling review, pozn. red.). Některé datové balíčky už jsme od nich dostali, ale zatím to není kompletní dokumentace. Momentálně máme zhruba polovinu informací.

HN: Když ověřujete vakcínu, která data přesně zkoumáte?

Běžně dostáváme data ze tří oblastí. První je farmaceutická část, obsahuje vše o tom, jak se vakcína vyrábí a jak se kontroluje kvalita. Díváme se například na její složení, jestli je tam správné množství účinných látek, zda je přípravek čistý nebo jak je vakcína stabilní. Potom jsou zde preklinická data. Tam je vše o laboratorních studiích a o testech na zvířatech. Třetí část obsahuje data z klinických studií. Říkají nám, co se stane, když vakcínu dostane člověk.

HN: Která data jsou nejdůležitější pro rozhodování, zda je vakcína bezpečná?

První náznaky o bezpečnosti vakcíny dostanete už v preklinických studiích. To je sice užitečné, ale do značné míry omezené. Klíčové jsou pro nás až výsledky klinických studií.

HN: Co vám tedy výrobce Sputniku už poslal?

Obvykle, a v tomto případě to není výjimka, dostaneme nejdříve farmaceutická data, protože ta jsou většinou k dispozici jako první. K tomu část preklinických dat a potom úvodní část klinické studie. Například studie, zda produkt vyvolává imunitní reakci, lze u vakcíny dokončit rychle a je to relativně jednoduché. To však není stejné jako rozsáhlé studie o účinnosti vakcíny, které také požadujeme. A tyto jsme zatím nedostali.

HN: Jak tyto rozsáhlé klinické studie probíhají?

Nezáleží na tom, jestli jde o klinickou studii kvůli vakcíně, léku na rakovinu či na srdeční choroby. Je to vždy stejné. Výrobci monitorují pacienty, kteří se do studie zapojili. V relativně krátkých časových intervalech je oslovují s dotazníky, v nichž pacienti informují, jak se cítí nebo zda měli nějaké příznaky či zaznamenali nežádoucí účinky. Také jim volá zdravotní sestra nebo lékař, aby to s nimi probrali. Potom děláme laboratorní testy v krátkých intervalech, aby bylo jisté, že se neobjevily známky poškození orgánů. To je obvyklá sada testů. Někdy se dělají ještě další testy
.
HN: Víte už, zda výrobce ruské vakcíny takové klinické testy udělal?

Ruský výrobce nám řekl, že velké klinické studie udělali. Ale my jsme je ještě neviděli. Takže výrobce může jakkoliv tvrdit, že je jeho přípravek bezpečný, ale je to pouze na nás, abychom to posoudili. Názor jsme si ještě neudělali, protože jsme proces zahájili teprve ve čtvrtek. Jsme na úplném začátku. Kdybyste se mě zeptala, zda už jsme dospěli k závěru o bezpečnosti ruské vakcíny, tak v tento moment odpovím, že zatím ne.

HN: Pokud všechno půjde dobře, kdy můžeme čekat schválení vakcíny?

To je velice těžké předvídat. Nezáleží jen na tom, jak rychle pracujeme my. Jsme v neustálé interakci s výrobcem. Je to tedy i o tom, jak rychle společnost zvládne reagovat na naše dotazy či námitky.

HN: Dáváte si v případě Sputniku na něco větší pozor než obvykle?

Pro nás je to naprosto rutinní proces jako s jakoukoliv jinou přihláškou k registraci pro evropský trh. Je naší zákonnou povinností ověřit, že výrobce přípravku, v tomto případě vakcíny, pracuje v souladu s našimi standardy a pokyny správné klinické praxe. Jedině tak si můžeme být jistí, že na evropském trhu se v každém případě a za každé situace nachází pouze přípravky odpovídající našim standardům kvality a že jsou vhodné pro zamýšlené využití.

HN: Proto také chodí odborníci agentury kontrolovat kvalitu výroby přímo ke konkrétní společnosti. Uděláte to i s ruskou vakcínou?

Rozhodně. Výrobce navštívíme a uděláme u něj takzvanou inspekci. Tady jsme ale také na úplném začátku, takže vám teď nemohu říci, kdy na to dojde nebo jaký by ten výsledek mohl být.

Řekli jsme jim, že přijdeme. Diskutujeme o tom. Nemůžeme si ale dovolit, aby unikla nějaká informace, jak přesně a kdy k inspekci dojde, to by samozřejmě mohlo podkopat její smysl a provedení.

HN: Inspekci jste tedy dělali u všech výrobců vakcíny? Nezáleží, jestli je to americký Pfizer nebo společnost AstraZeneca, která sídlí ve Velké Británii?

Ano, určitě. Nezáleží na tom, jestli je to výrobce z Evropy. Ta inspekce, říkáme tomu kontrola správné výrobní praxe, je tak důležitá, že to bez ní nejde. Dělali jsme ji u výrobců všech tří vakcín, které dostaly registraci pro Evropskou unii. Když všechno jde dobře, tak od nás dostanou certifikát. Až je proces schvalování u konce a držíme v ruce naši hodnotící zprávu, tak bude certifikát správné výrobní praxe veřejně k dispozici.

HN: Když se podíváte na informace veřejně dostupné o bezpečnosti Sputniku, máte z něčeho obavy?

To nemohu komentovat, protože je to nyní probíhající proces.

HN: Určitě jste však zaznamenali například studii, která vyšla v uznávaném britském medicínském týdeníku The Lancet. Hovoří o tom, že účinnost Sputniku proti nemoci covid-19 je 91,6 procenta. Zmiňuje také, že se neprokázaly žádné závažné nežádoucí účinky.

Samozřejmě jsme to četli. Ale to je jedna publikace. Vypadá to dobře, my však musíme zakládat náš úsudek na vlastních podkladech.

HN: Takže vás nezajímá, co tvrdí výrobce nebo co říkají vědci nalevo či napravo? Když vakcínu posuzujete, vycházíte jenom z vlastních podkladů?

Ano. Dostáváme otázky, proč to protahujeme, když vyšla tahle publikace a výsledky se jeví pozitivně. Uvědomte si ale, že publikace je dokument o 10 stránkách. My dostáváme stovky tisíc stránek, než vakcínu schválíme. Naše role je pátrat hlouběji a hledat, kde je skutečně pravda. Proto děláme všechny tyhle inspekce. Taková je naše úloha jako regulátora. Naše kontrola vyžaduje extrémní pečlivost, abychom veřejnost ujistili o bezpečnosti a účinnosti léků. To je rozdíl mezi kompletním hodnocením regulátora a publikací. Tu může vydat i někdo, kdo klinické testování vůbec nenavštívil.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Mladějov
Úterý, 09. března 2021 - 20:46:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16148
Registrován: 3-2007
Petr_vlček:
"
No a když třeba seženeme termíny v Praze tak než dojedeme vlakem/mhd zpět tak už může být test jaksi irelevantní. O jeho relevanci za 5-6 dní ani nemluvě. Tam je to akorát "papír - šprcka na svíci". Z tohohle pohledu má ten samotest při příjezdu někam alespoň smysl..."

A že tobě, děrovači respirátorů zpoza skříně z roku cvaj a užívači gázy na ksichtě tak najednou záleží na těch druhých?

O dalších detailech nemluvě.

Že ti to není blbý, tenhle boj.
Úterý, 09. března 2021 - 20:50:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11137
Registrován: 4-2003
Protože na nejbližší to je 20 kiláků tam a 20 zpět což stojí a) prachy a b)čas.

Fakt omezenec.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pikehead
Úterý, 09. března 2021 - 20:57:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7033
Registrován: 3-2007
Těch 20 km mě zaujalo. On provozuje nějakou Hospodu na Mýtince, nebo odkud se těch 2x 20 km vlastně počítá?
Úterý, 09. března 2021 - 21:01:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 767
Registrován: 1-2004
S4991023: Ad zubaři: Ale já psal jasně "měl", a že to bylo před více než 10 lety. Já nic o současnosti nepíšu...
Teď už mám taky mladého zubaře, shodou okolností z Ukrajiny, výborného a šikovného jako byla dříve jeho předchůdkyně.
Úterý, 09. března 2021 - 21:15:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13796
Registrován: 5-2004
z krkonos

No a protoze lidi jsou uz tak 3 roky na houmoficu a vyjizdeji/schazeji se dle potreby tak ted 1 den v tydnu vyrazi do sveta na testy. Asi v ramci omezeni kontaktu.

Ja mam nejblizsi testovnu 8 kilaku.Pokud bude mit na dalsi den plno tak hledaniv praze coz je 40. Tamtoho je mraky.

Mch zatim neni povinny testovani malejch firem a zivnostniku a ti si fakt svoje testovaci misto zrizovat nebudou a budou bloumat po krajich po testovacich mistech kde pro zmenu nebudou terminy pro ty co to potrebujou pro vyjezd nebo navstevy. A do tydne nebudou terminy na pcr az tamzacnou firmy posilat tu opravnene a ondy falesne pozitivni. Bude prdel az budou terminy teprv po skonceni karanteny.
Pikehead
Úterý, 09. března 2021 - 21:22:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7035
Registrován: 3-2007
Ok, tak je to extra agenda, ale podstatu - eliminace bezpříznakových přenašečů - chápeme?
Mladějov
Úterý, 09. března 2021 - 21:26:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16153
Registrován: 3-2007
A prosím tě, když jsou dva elektrikáři tři roky doma na HO, tak je platíš plným tarifem, nebo to nějak wochcáváte s pracákem ?

Já jak tě znám, nevěřím, že bys jim za nic platil tři roky plnej ani poloviční plat - hele, buď to jsou nějací mentálně postižení (čemuž nevěřím), nebo blbci (čemuž taky ne), takže buď si dost vymejšlíš, nebo je to úplně jinak.

Ale nedělej tady z nás (nebo aspoň ze mne) pitomce. Prosím.
Úterý, 09. března 2021 - 21:41:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14065
Registrován: 8-2012
Mch zatim neni povinny testovani malejch firem a zivnostniku a ti si fakt svoje testovaci misto zrizovat nebudou a budou bloumat po krajich po testovacich mistech kde pro zmenu nebudou terminy pro ty co to potrebujou pro vyjezd nebo navstevy
A realita: testovací místo (nejen) pro strojvedoucí v Děčíně zřízeno během 48 hodin.
Jablonec aktuálně: V Jablonci vznikne další testovací místo. Otevřou ho v obchodním centru Central
Tak já nevím, zřejmě je ten Beroun fakt blbákov, ale jinde se při rostoucí poptávce (páč doteď debilní národ na testy nechodil, tak proč živit mraky odběrových center) prostě navýší kapacita.
電車オタク
Úterý, 09. března 2021 - 22:12:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11138
Registrován: 4-2003
Tak já nevím, zřejmě je ten Beroun fakt blbákov,

Prosimtě, moje rodná hořovická nemocnice bere normálně na zítřejší odpoledne a z ředitelství Sasro na Pražský ul. tam má Vlček pěknou procházku přes zámecký park a Sluneční bránu.

Já jsem vlastně zapomněl, on je 3 roky na houmofisu a má to těch strašných a neřešitelných 20 km.[wink]

Fakt komedie.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 09. března 2021 - 23:12:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13797
Registrován: 5-2004
Ale jo, kdyz je cas tak se sedne do vlaku, zajede do horovic a zpet treba na kole pres tocnik.

Solidni nahrada za zakaz opusteni katastru rekreacne. Jen nevim jestli je to testovani zamyslena nahrada za turistiku...

Mladejov: to ze je nekdo na houmoficu a) neznamena ze hovno dela b) neznamena ze nektery den ci dny nejede kamje potreba. Ale chapu ze to je slozity na bednu...
Mch krom sveho casu kolegy umirajiciho na raka neznamtermin neschopenka. Kdyz je nekomu blbe tak zustane doma. Ojebavani pracaku _ asi beres dle nejakych svych zkusenosti ci praktik.

ps: bych te chtel videt jak vyrazis na akci na bozi hod kdyz ti nekdo zavola na stedrej dopoledne ze je pruser.
Úterý, 09. března 2021 - 23:16:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5811
Registrován: 3-2006
Beroun, je tak trochu v tom zdravotnictví divné město. [blush]
Ale jejich "domovská" nemocnice v Hořovicích jede i samoplátce od začátku, což například Příbram dost dlouho neumožňovala. Teď je třeba v Příbrami zajímavost, že PCR jedou odběry jak v areálu I i II, ale AG odebírají jen v areálu II (aktuálně testování AG zcela plné). Nejbližší jsou právě Hořovice a Sedlčany (také plné).
Úterý, 09. března 2021 - 23:37:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24105
Registrován: 5-2002
Vlčoun: No a teď si představ že někde chtějí dělat samotest při příjezdu resp. vstupu.
Zatím jsem všude viděl alternativu antigen ne starší 48 hodin a/nebo antigen na místě.
Ale samozřejmě nemůžu vyloučit, že jsou někde papežštější než papež.

Jako že testy budou dělat všichni každej tejden "co kdyby" uvolní testovací kapacity oproti stavu "jen když je to třeba a pro toho pro koho to je třeba?"
Ono je to hlavně rozloží v čase, takže si každej najde místo, kde je volno. Já třeba šel pěšky do Vinohradský.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 10. března 2021 - 07:54:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5812
Registrován: 3-2006
Oprava: Škrtněte si prosím PCR testy areál II Příbram. Připravuje se tam očkovací centrum.[blush]
Středa, 10. března 2021 - 10:40:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 783
Registrován: 9-2015
čas 6:36
https://www.youtube.com/watch?v=qEVIYT3igcw

A co se děje zde? Lékaři za podpory novinářů se předhánějí, aby (bez jakýchkoli důkazů) deklarovali, že to nefunguje, že to nesmí fungovat.

Bohužel, musím se pro měsíce alespoň březen a duben (ale změna mohla přijít již dříve) přidat k žalobě, přidat k obvinění z probíhajících vražd. Zahyne 12000 lidí, zvláště bolestivým způsobem, z nichž třeba 8000 mohlo přežít.

A jaké jsou důvody?
1) Psychologické - Ješitnost a neochota uznat omyl a nadále deklarovat, že JÁ jsem neomylná kapacita, zbytnělé ego, je podle mě podstatnější příčina než (2),
2) Ekonomické - profit na jiné léčbě (nebo neléčbě).
Středa, 10. března 2021 - 10:56:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 784
Registrován: 9-2015
>> Doktor

Toto je citace: "Základ je acylpyrin (preventivně půl tablety za dva dny, při průjmu-bolesti na plicích-mozkové mlze aspoň 1 tableta denně)"

... pro neschopné porozumět textu: "dávkování: bezpříznakový covid anopyrin 1/den, příznakový covid acylpyrin 1/den"

Toto je lež: "při covidu jste doporučoval jako základ Acylpyrin, při průjmu ve zvýšené dávce"

Do prdele, proč se s tím útočným (1) můj přísp.783 musím pořád bavit? Myslel jsem, že alespoň jeho úplně bezohledné lži musím odmítnout.
Ale tato moje úvaha je nesmysl. Lži si tedy dál, šmejde, jak potřebuješ.
Středa, 10. března 2021 - 11:16:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11139
Registrován: 4-2003
Lékaři za podpory novinářů se předhánějí, aby (bez jakýchkoli důkazů) deklarovali, že to nefunguje

Když ono je to přesně obráceně. Oni Vám jenom sdělují, že vůbec neexistuje vědecký důkaz, že to funguje. Abyste nenaletěl šarlatánům. Třeba.

Vy ale chcete, chcete a chcete slyšet "svou pravdu", tak se prostě hloupě chytáte jednoho primáře z okresní nemocnice. A ještě k tomu emeritního, který ještěktomu fušuje i do politiky.[crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 10. března 2021 - 11:43:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14067
Registrován: 8-2012
aby (bez jakýchkoli důkazů) deklarovali, že to nefunguje
To je furt řeč o předávkování pacienta koňským odčervovadlem? (Ne, nebudu se na to koukat, jsem po obědě a nebudu riskovat vomitus.) Tam je hlavně problém, že bez jakýchkoli důkazů deklarujete, že to funguje. Ale zatímco vy a poslanec Volný můžete z vrozené blbosti beztrestně žvanit, co chcete, lékaři jsou vázáni postupy "lege artis" a odchýlit se od nich můžou jen v odůvodněných a odůvodnitelných případech.
musím se pro měsíce alespoň březen a duben (ale změna mohla přijít již dříve) přidat k žalobě
No jo, to se přidejte. Aspoň budou všichni neomylní blbci se zbytnělým egem pohromadě na jednom seznamu.
電車オタク
Středa, 10. března 2021 - 11:56:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 429
Registrován: 8-2017
Kdyz jsem zahledl tento nadpis na iDnesu "Můj kůň stoná, lžou lidé veterinářům. Snaží se dostat k Ivermektinu", tak jsem si rikal, ze prece lidi nemuzou byt tak blby, ale jak vidim, tak to je fakt pravda. Tomu se da tezko verit...

V mezicase se rozjizdi hradni Sputnik propaganda, proste je jedno jestli umiraji lide, ale Kremlu a Cine se musi lezt do prdele bez ustani.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nocni_spoje.)
Středa, 10. března 2021 - 12:05:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12154
Registrován: 4-2003
Spíš je horší, že zlodědek se chystá si prosadit proběhnutí čistek: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/blatny-babis-odvolani-zeman-su kl.A210310_112609_domaci_remy
Středa, 10. března 2021 - 12:07:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14068
Registrován: 8-2012
Tento národ je většinově debilní, proto má i debilní představy o léčbě, debilní požadavky na veterináře, debilní vládu a debilního prezidenta.
Všechno to do sebe zapadá.
電車オタク
Středa, 10. března 2021 - 12:16:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5130
Registrován: 4-2003
Mirek_Zv.:
"Bohužel, musím se pro měsíce alespoň březen a duben (ale změna mohla přijít již dříve) přidat k žalobě, přidat k obvinění z probíhajících vražd. "
Musím říci, že komická kulturní vložka ve vašem podání předčila má - a asi nejen má - očekávání. Dejte pak vědět, zda se k žalobě budete přidávat i v následujících měsících. Jen si ještě vyjasněte definici pojmu "vražda". Nebo to je nějaký alternativní výklad právnické fakulty vysoké školy života?
Mirek_Zv.:
"Toto je lež: "při covidu jste doporučoval jako základ Acylpyrin, při průjmu ve zvýšené dávce""
To samozřejmě není lež, to jste skutečně psal ve svém příspěvku 755, viz citace. Potřebujete to zvýraznit, abyste to pochopil?
Mirek_Zv.:
"pro neschopné porozumět textu: "dávkování: bezpříznakový covid anopyrin 1/den, příznakový covid acylpyrin 1/den""
Moc jste to nevylepšil. Chápu, že se z toho chcete mocí mermo vykroutit, no zabředl jste do toho ještě hlouběji.

Anopyrin není totéž co Acylpyrin. A jaký Anopyrin? Anopyrin 30, Anopyrin 100, Anopyrin 400? A proč pro příznakové Acylpyrin? Acylpyrin se k tzv. ředění krve, s čímž jste operoval, nepoužívá. Už jsem to tu psal několikrát, nevím, proč to nejste s to pobrat.
Mirek_Zv.:
"Do prdele, proč se s tím útočným (1) můj přísp.783 musím pořád bavit? Myslel jsem, že alespoň jeho úplně bezohledné lži musím odmítnout.
Ale tato moje úvaha je nesmysl."
Nejen tato vaše úvaha je nesmysl.

Neschopností přijmout fakt, že píšete nesmysly, trpíte vy. Stejně tak jste to vy, kdo prezentuje svoji jedinou pravdu a neomylnost. Kdybyste vedl řeči o placatosti Země či novém světovém řádu, čert to vem, no vaše laické a zavádějící "rady" k užívání léků mohou vést k následkům na zdraví, pokud by se jimi někdo řídil.

Můžete sdělit ctěnému publiku, jaká je vaše odbornost ve věci farmak a farmakoterapie?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 10. března 2021 - 13:09:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 785
Registrován: 9-2015
>> Doktor:

Anopyrin 100 (protože o něm jste psal Vy).

Daily low-dose aspirin is a blood thinning medicine.
Bohužel musím opakovat, že jste méněcenný, stupidní, zkrátka ukázkově (1).
Středa, 10. března 2021 - 13:22:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 786
Registrován: 9-2015
>> Doktor:

Odbornost ve věci farmak a farmakoterapie nemám.
Středa, 10. března 2021 - 13:27:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 929
Registrován: 12-2007
Zv.: Zatímco Vy stupidní nejste, když si nejste schopen ani všimnout kdy byl založen Doktorův nick a místo toho se do něj vysíráte, že se obludně anonymizuje... [crazy]
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Středa, 10. března 2021 - 13:31:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5131
Registrován: 4-2003
Mirek_Zv.:
"Bohužel musím opakovat, že jste méněcenný, stupidní, zkrátka ukázkově (1)."
A zdůvodnění by bylo? Nebo to mám brát jako planý výkřik frustráta?
Mirek_Zv.:
"Anopyrin 100 (protože o něm jste psal Vy)."
No vidíte, jak se učíte. Tohle vám na vysoké škole života očividně neřekli. Teď ještě abyste se oprostil od Acylpyrinu, kterého se držíte jak lejno košile, a první kapitolu máte úspěšně za sebou.
Mirek_Zv.:
"Odbornost ve věci farmak a farmakoterapie nemám."
Zvláštní. A že tak jistě víte, že se mýlím, že tak jistě rozdáváte rady na užívání léků.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 10. března 2021 - 13:58:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24107
Registrován: 5-2002
Mirek z vola: Odbornost ve věci farmak a farmakoterapie nemám.
Tak jakým právem tady píšeš o medikacích...?!?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 10. března 2021 - 17:06:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 787
Registrován: 9-2015
>> Cisalpino: Za to se omlouvám, to nebylo vhodné. Byla to zbrklá reakce na obsah příspěvku.
>> Hajnej: Úplně stejným právem jako sem kdokoli cokoli píše.
Středa, 10. března 2021 - 17:07:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 788
Registrován: 9-2015
Myslím, že tento citát to vystihuje úplně přesně:

Postupně se pasionarita vyčerpává. Když začne v systému panovat nedostatek energie, vedoucí postavení ve společnosti zaujímají subpasionáti -- lidé se sníženou hladinou pasionarity. Usilují nejen o likvidaci nepokojných pasionátů, ale i pracovitých harmonických osobností. Tehdy nadchází fáze obskurační, v níž se procesy rozpadu etnosociálního systému stanou nezvratnými. Všude dominují malátní a sobečtí lidé, kteří se řídí konzumní psychologií.
Středa, 10. března 2021 - 17:52:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14070
Registrován: 8-2012
To je nějaká (neo)marxistická etnologie? [biggrin]
V té vaší definici chybí minimálně "a kteří rozumějí všemu, protože o tom viděli video na internetu".
Myslím, že můj "debilní národ" je výstižnější.
電車オタク
Středa, 10. března 2021 - 18:49:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 81
Registrován: 2-2020
Debilní národ a debilní biochemik, že ..... čas 20:50 [happy]
Pikehead
Středa, 10. března 2021 - 20:27:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7038
Registrován: 3-2007
Já čekám ještě Aštara Šerana.
Desiro
Středa, 10. března 2021 - 20:44:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3668
Registrován: 2-2004
Ještě by mohl nějakej debilni policajt zmlátit debilni mámu za přihlížení jejího debilniho dítěte. Ale určitě jste hrdí, jak debilně levnej pokec z toho děláte.
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Středa, 10. března 2021 - 23:20:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24108
Registrován: 5-2002
MZv: Úplně stejným právem jako sem kdokoli cokoli píše.
Až na to, že se u toho ten kdokoli netváří, jako doktor čehokoli.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 11. března 2021 - 07:32:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14072
Registrován: 8-2012
Já čekám ještě Aštara Šerana
Však americké čipy instalované testováním už máme [happy]
P.S. Já se hlavně obávám, že poslední slovo ještě neřekl Darth Vader z Lán.
電車オタク
Čtvrtek, 11. března 2021 - 08:22:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11140
Registrován: 4-2003
MiZV: ... v systému panovat nedostatek energie, vedoucí postavení ve společnosti zaujímají subpasionáti -- lidé se sníženou hladinou pasionarity. Usilují nejen o likvidaci nepokojných pasionátů, ale i pracovitých harmonických osobností. Tehdy nadchází fáze obskurační...

Nepochybně souhlas... ale uvažte Mirku, že by do mohlo vést šesté růstové fázi habitálních struktur pro rutinní procesy. Zvažoval jste to?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pikehead
Čtvrtek, 11. března 2021 - 09:39:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7039
Registrován: 3-2007
V obskurační fázi to zřejmě neuvažoval, to, co zmiňujete, jsou nové a relativně čerstvě publikované věci.
Čtvrtek, 11. března 2021 - 16:53:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5813
Registrován: 3-2006
Není nad to, když se člověk dozví z medií, že to "funguje" standardně (v překladu nefunguje), na co se chtěl zeptat lékaře (uspoří to čas a používání sprostých slov).[rofl]
‚Řada z nich už se dávky nedočká.‘ Jednání selhalo, chroničtí pacienti se do centrálního registru nevrátí
Čtvrtek, 11. března 2021 - 17:23:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 789
Registrován: 9-2015
>> J.M. Rozumím tomu dobře, že kdyby žádný výrobce o registraci vakcíny v ČR nepožádal, tak my o ni žádat nebudeme a nebudeme tedy mít nic?

Rozumíte tomu dobře.
Zde nejde o to, předložit nějaký smysluplný názor. Zde jde místní partičce vymaštěnců o to, zlikvidovat každého, kdo k nim nepřistoupí dostatečně servilně.
Je tu první vlna, která je schopna něco aspoň sepsat, a pak druhá vlna, která se zmůže jen na "čteš také to samé, co já?!?".

Ale neklesejte na mysli, já věřím, že pár rozumných lidí (a nemyslím tím sebe, na mě už tady dost naplivali) sem občas zajde, většinou mlčí a nenabíhají si, protože proč, když chce někdo psa bít. A pes je každý, kdo se tady objeví a nepodbízí se.

Nicméně pořád je to veřejný server, pro lidi, co mají nějaký zájem o dopravu nebo nějaký vztah k ní (i když to už tu taky docela často přestává být splněno) a partička tohohle ražení si holt něco bezcenného plácá. Patří leda tak do garáže nebo do soukromé facebook skupiny.

Co se věci samotné týče, přesně to jsem se snažil zde říci. Jsme v mimořádné situaci, v akci má být urgentní medicína, medicína katastrof, místo ní je v akci partička byrokratů "nejprve chcípněte, pak možná štempl, a pak se možná pohneme z místa". Tak je to zde (což je lhostejné), ale taky mezi lékaři, zejména výše postavenými, bohužel.
Čtvrtek, 11. března 2021 - 17:50:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14076
Registrován: 8-2012
Jen si poplačte, jak jste tu jediný bystroň, ale ostatní vás nechápou...
Jsme v mimořádné situaci, v akci má být urgentní medicína, medicína katastrof
Jsme v mimořádné situaci, proto je v akci urgentní medicína, zrychlené schvalování (co se obvykle schvaluje dva roky, je dnes schválené *) za dva měsíce), veškeré normativy humánní medicíny jsou ohnuté nadoraz. Klasická "medicína katastrof", ale ani v ní se na zlomeninu nedává projímadlo, i když obsahuje stopové množství vápníku, protože to jednak není lege artis postup, jednak to dává hlubší smysl jen sledovačům konspiračních videí na youtube.
Co se týče sputniku, není vůbec téma k diskuzi jeho nasazení před schválením *) EMA. Už třeba proto, že nasadit tu úplně stejně "neschválenou" vakcínu z USA nebo Velké Británie, tak by zrovna vás a další užitečné idioty ruské propagandy mohly rozsápnout hejty, co si to ten SÚKL dovoluje. Proč hradní agent stejným vyhrožováním neloboval za indický spin-off vakcíny Astra Zeneca, který mohl být dodán od SAE rychleji a v násobně větším množství, co myslíte? Myslíte vůbec?

*) žádná vakcína není v medicínském smyslu schválená, jde o "experimentální užití", de iure pokusy na lidech, proto také ty garance výrobcům, že proti nim nebudou vyvozeny právní konsekvence při nežádoucích účincích

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
電車オタク
BmbČ
Čtvrtek, 11. března 2021 - 22:13:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8629
Registrován: 1-2007
To už se nedozvíme, proč neloboval, ale ministerský výstup byl tento:
ministr zdravotnictví:
"Žádnou oficiální nabídku na koupi vakcín AstraZeneca jsme od Spojených arabských emirátů neobdrželi. Z této země přišla nabídka od zprostředkovatele na nákup z Indie. Šlo o šarži, která nemá v EU povolení. Vakcíny musíme nakupovat tak, aby byla zajištěna bezpečnost."

ministr zahraničních věcí:
"Možné je, že Spojené arabské emiráty nabízely vakcínu od AstraZenecy vyráběnou v Indii, a tedy šarži, pro niž nemusí být vydáno evropské povolení, na rozdíl od vakcín společnosti vyráběných AstraZenecou na Západě, které jsou schváleny Evropskou lékovou agenturou."

Přeberte si každý sám. [andel]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Čtvrtek, 11. března 2021 - 22:22:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14080
Registrován: 8-2012
A teď do toho dosadíme Sputnik:
Šlo o šarži, která nemá v EU povolení. Vakcíny musíme nakupovat tak, aby byla zajištěna bezpečnost
nabízely vakcínu ... tedy šarži, pro niž nemusí být vydáno evropské povolení, na rozdíl od vakcín společnosti vyráběných AstraZenecou na Západě, které jsou schváleny Evropskou lékovou agenturou
Přeberte si to jak chcete.
電車オタク