Diskuse » Železnice » Všeobecná neželezniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 3. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 3. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Čtvrtek, 04. března 2021 - 10:16:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5760
Registrován: 3-2006

Normální lidská vlastnost, okolo zuří válka a lidi normálně žijí.[blush]

Ad lokalizaci zdrojů přenosů:
Ono to ani nejde, pokud by se to vytrasovalo, se lokalizoval zdroj a udělala okolo něj karanténa, tak by se muselo hlídat po dobu 14 dnů nějakých minimálně 300 000 lidí (nakažení + kontakty). Protože to je "krása" velkých čísel, že stačí, když to bude flinkat jedno procento a jede se nové kolo.[sad]

Jinak zajímavější je to stanovování podmínek pro neschválené očkovací látky.
Včera Hamáček do televize řekl, že očkování Sputnikem V, je možné jen na reverz a dnes Blatný že ruská i čínská vakcína není proplácena pojišťovnou. No tak dobře a kde je prodávají a podepisuje se to? Něco nabízejí za určitých podmínek a nemají distribuční kanál.[rofl]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mořepetr.)
Desiro
Čtvrtek, 04. března 2021 - 10:23:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3659
Registrován: 2-2004
RadekŠ Tím čím procházíme je řízené promořování populace
Jako že se někdo* rozhodl to tu pustit do lidí?

Nejsem příznivcem spikleneckých teorií, protože tady jim* přisuzuješ schopnost to řídit, a tu nemají. Tady se děje neřízené promořování (proto to má taky tolik mrtvých). Těm patlalům* to prostě ujelo a teď na to koukaj a neví, co mají dělat.

ad (*): Kdo to byl? Babiš? Prymula? Blatný? Černý? Rážová? Ilumináti v pozadí?
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Čtvrtek, 04. března 2021 - 10:45:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12096
Registrován: 4-2003
Případ sebestředného politika, který se považuje za vitálního chlapa: https://cnn.iprima.cz/lezl-jsem-po-ctyrech-kaslal-krev-a-mel-stra ch-jako-nikdy-birke-popsal-prubeh-covidu-20281?utm_source=www.sez nam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=536801&dop_sou rce_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=UzS6wo2PLth-20210304091 4

Zajímavý je hlavně začátek: „Během několika dnů se z 50letého chlapa, který má životní vitalitu, stala troska. Zhubl jsem 15 kilo,“ vypráví Birke. Od začátku pandemie si dobře uvědomoval, že patří do rizikové skupiny. Má tendenci k ucpávání cév, vysoký cholesterol, vysoký tlak i cukrovku, v minulosti prodělal několik mrtvic.

Záležitosti typu vysoký cholesterol, tlak, cukrovka a sklony k ucpávání cév nepřichází jen tak samy o sobě. Těm se musí ve většině případů i nějak výrazně pomoci, obvykle krom nevhodného stravování hlavně nulovou fyzickou aktivitou ve volném čase...

Takže pozitivum je nakonec to, že dotyčný shodil patnáct kilo. Ale on je zase určitě brzy nabere a další zdravotní problémy zaťukají na dveře, tupost dotyčného jedince je veliká [wink].
Čtvrtek, 04. března 2021 - 10:51:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5761
Registrován: 3-2006
Bram:
"Záležitosti typu vysoký cholesterol, tlak, cukrovka a sklony k ucpávání cév nepřichází jen tak samy o sobě. Těm se musí ve většině případů i nějak výrazně pomoci, obvykle krom nevhodného stravování hlavně nulovou fyzickou aktivitou ve volném čase... "

S tou cukrovkou to zas tak jednoduché není, minimálně se musí rozlišit DM1 a DM2 a to nemluvím o jiných podtypech, například MODY. Ptal jsem se několikrát co jsem dělal blbě, že jsem jí pře 34 lety dostal. Odborníci netuší, jeden nápad ze začátku měli, ale to by bylo střílení do vlastních řad a nedá se to prokázat.
Čtvrtek, 04. března 2021 - 11:01:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2173
Registrován: 7-2003
No ono to trasování nemůže fungovat i proto, že mě (jako pozitivně testovanému) volal tento týden už třetí člověk ("trasovací centrum hygienické stanice") a ptá se pořád a dokola na stejné věci a každý, jak to tak vypadá má jiné zadání (algoritmus) : PCR test ne, PCR test ano, děti testovat ne, děti testovat ano atd. atd. A na můj dotaz, že už jsem na to odpovídal...to bylo asi něco jiného, trasování nebo sebereportování.
Od pondělí požaduji PCR test - 3x odmítnuto jako že to už není potřeba, stačí záchyt na antigenu, 14 dní karanténa a pak po konzultaci s obvoďákem do práce, dnes telefon s diskuzí ohledně žádanky na PCR test. V pondělí sdělení, že děti musí na PCR test, do středy žádná žádanka nepřišla, takže jsme si ji zařídili sami, aby jsme se mohli objednat na jeden termín... Už mi to hlava nebere, nechci se o tom už bavit s nikým krom mého obvodního lékaře a nevím, proč bych měl citlivá data celé rodiny pořád dokola předávat naprosto cizím lidem do telefonu, kteří ani nevím kdo vlastně jsou a asi tomu ani nerozumí [zadnice]
Čtvrtek, 04. března 2021 - 11:07:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12097
Registrován: 4-2003
Mořepetr:S tou cukrovkou to zas tak jednoduché není

Vím, znám mimo jiné několik hubených cukrovkářů. Ale do těchto řad vůbec nemířím, už jsem to tu psal [wink].
Pezos
Čtvrtek, 04. března 2021 - 11:20:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1954
Registrován: 4-2014
Mořepetr:
"Jinak zajímavější je to stanovování podmínek pro neschválené očkovací látky.
Včera Hamáček do televize řekl, že očkování Sputnikem V, je možné jen na reverz a dnes Blatný že ruská i čínská vakcína není proplácena pojišťovnou. No tak dobře a kde je prodávají a podepisuje se to? Něco nabízejí za určitých podmínek a nemají distribuční kanál.[rofl] "
Mě pobavilo, jak včera svorně pindali, že indický spinoff AstraZeneky nemá unijní štempl a proto ho kupovat nebudou. Ale u Sputniku a Sinovacu to evidentně nevadí.
Největší optimisté jsou konspirační teoretici. Oni totiž věří, že ten bo*del někdo řídí.
Čtvrtek, 04. března 2021 - 11:27:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13971
Registrován: 8-2012
Takže pokračují neustálé hejty na sobce, kteří nechápou, že se nacházíme ve zcela výjimečné situaci (někdy o pár dní dřív jsem to nazval průserem, přečtěte si i ten zbytek, znovu to psát nebudu a situace se od té doby ještě zhoršila) a pořád jedou jen JÁ JÁ JÁ můžu jet tam a tam, protože se s nikým nepotkám (a pak je na "stadiónu" v Bedřichově hlava na hlavě a jak se asi obecným opatřením oddělí ti hodní JÁisti, když to budou zase všichni?). Krom toho neplatí, že když na to serou jiní, můžu na to srát taky, ani falešné dilema "když se neomezí fabriky je zbytečné, abych se omezoval JÁ JÁ JÁ". Chovejte se proboha jako lidi schopní fungovat ve společnosti, která je zasažená jako už pětasedmdesát let nebyla, a ne jako sobecká hovada, co se tváří, že se nic neděje a celé je to akorát spiknutí proti nim. No tak nepojedete na běžky... já jsem taky už od října nebyl leckde a jsem z toho naštvanej a unavenej, ale nemusím se kvůli tomu ještě chovat jako prase. Mě třeba nejvíc štve, že děti (všechny v téhle zemi) nebyly už zase tři měsíce ve škole. Ale že nebyl nějaký Pražák na horách? Jo, tak to je mi fakt upřímně ukradené (spíš to vidím jako problém té "horské" ekonomiky než problém sebestředného chudáka).
Ale oni to sobci samozřejmě nepochopí dál, takže to nemá cenu dál točit. Ano, nenávidím běžkaře z Prahy, jsem zavírač a bachař seroucí na kondici (někdy to můžeme otestovat)... to nechť je ten závěr, který si z toho vezmete a který si klidně vezměte, personifikujte si to do mě podle potřeby, vám to pomůže jako psychická úleva a mně to nic neudělá. Flašinet off.
電車オタク
Čtvrtek, 04. března 2021 - 11:33:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12100
Registrován: 4-2003
Pezos:Mě pobavilo, jak včera svorně pindali, že indický spinoff AstraZeneky nemá unijní štempl a proto ho kupovat nebudou. Ale u Sputniku a Sinovacu to evidentně nevadí.

Tak já jsem jednoznačně pro, aby si Sputnika šlehli všichni kremlofilové. Schválně, kolik jich bude mít odvahu si ho dát [biggrin].


Co třeba diskutující Miram, či Quex, nechtěli by se nechat naočkovat Sputnikem?
Čtvrtek, 04. března 2021 - 11:53:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24067
Registrován: 5-2002
Pike: Veslařský trenažer je vynález zcela geniální
Jako technika mě fascinuje, jak snadno lze docela věrně namodelovat setrvačnost i odpor lodě. [ok]
A jako vedlejší efekt je to zdroj zábavy nad nechápáním některých "selských rozumů", že čím víc ucpu ventilátor, tím to jede lehčeji. [proud]

Bram: tak jsem se pravidelného plavání musel vzdát už na půl roku ... Nejen moje záda z toho mají velkou radost
Pravidelné plavání jako jediný možný způsob údržby zad? To jako že fakt neexistuje nic jiného? Děláš si kozy...?
Co takhle se za prachy ušetřené nuceným nechozením do bazénu objednat k nějakému fyzioterapeutovi a nechat si poradit nějaké cílené cviky?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 04. března 2021 - 11:53:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11108
Registrován: 4-2003
Záležitosti typu vysoký cholesterol, tlak, cukrovka a sklony k ucpávání cév nepřichází jen tak samy o sobě.

Tyhle názory plynou jenom z toho, že rád sportuješ (což každej prostě nemá, pro spoustu lidí je sport noční můra), seš ještě relativně mladej a zatím jsi nebyl na nějaký preventivní prohlídce, kde by třeba něco už odhalili a Ty by ses hrozně divil "jakto".

A za druhý - stejně jako Birke leží na JIP i vysportovaný mladý lidi, protože britská mutace.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 04. března 2021 - 11:54:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4308
Registrován: 5-2002
Mě třeba nejvíc štve, že děti (všechny v téhle zemi) nebyly už zase tři měsíce ve škole.
Na těch řečech o školách se mi nejvíc líbí, jak všichni brečí, že chudáci ty děti. Ne že bych problémy s tím spojené jako rodič a současně manžel[wink] nechápal, ale upřímně jsem si dost jistý, že 90 % těch dětí po nějaké škole ani nevzdechne a pokud, tak spíš celému COVIDu posílá každý večer srdečné pozdravy.
Čtvrtek, 04. března 2021 - 11:55:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12101
Registrován: 4-2003
T. H.:Ale že nebyl nějaký Pražák na horách? Jo, tak to je mi fakt upřímně ukradené (spíš to vidím jako problém té "horské" ekonomiky než problém sebestředného chudáka).

Diskutujícímu T. H. to pochopitelně ukradené není. Jinak by tu nejely neustálé hejty. Tu více, tu méně maskované, ale celkově mířící k zúčtování s lidmi, co rádi sportují. To má se současnou situací společného jen to, že je teď možnost hejtovat neustále a přitom se krýt současnou ne zcela dobrou epidemiologickou situací [wink].

Jojo, lumíci z Prahy do Jizerských hor létají již dlouhá léta, soudě dle slov diskutujícího T. H.[wink].


Takže pokračují neustálé hejty na sobce, kteří nechápou, že se nacházíme ve zcela výjimečné situaci (někdy o pár dní dřív jsem to nazval průserem, přečtěte si i ten zbytek, znovu to psát nebudu a situace se od té doby ještě zhoršila) a pořád jedou jen JÁ JÁ JÁ můžu jet tam a tam, protože se s nikým nepotkám (a pak je na "stadiónu" v Bedřichově hlava na hlavě

Lidé, kteří alespoň trochu přemýšleli, jeli jinam, nebo dorazili do Bedřichově v době, kdy tam hlava na hlavě nebyla a to se týká naprosté většiny lidí. Ale vidím, že je třeba se zaměřit na situaci, kdy se tam holt lidé zkoncentrovali. Kolikrát to ale nastalo? Nebyl to náhodou akorát druhý lednový víkend, kdy se konečně dalo lyžovat?


Ale oni to sobci samozřejmě nepochopí dál, takže to nemá cenu dál točit.

Tak stačí netočit, ale k tomu nedojde ani omylem [nene].


Ano, nenávidím běžkaře z Prahy, jsem zavírač a bachař seroucí na kondici (někdy to můžeme otestovat)...to nechť je ten závěr, který si z toho vezmete a který si klidně vezměte, personifikujte si to do mě podle potřeby, vám to pomůže jako psychická úleva a mně to nic neudělá. Flašinet off.


Jsem zvědav na tři věci: Otestování kondice s bachařem seroucím na kondici, na nic mne to neudělá a na Flašinet off [wink].
Čtvrtek, 04. března 2021 - 12:15:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13972
Registrován: 8-2012
upřímně jsem si dost jistý, že 90 % těch dětí po nějaké škole ani nevzdechne
Tohle třeba zcela určitě není pravda, ta děcka by z 90% do školy vyrazili hned a s nadšením, protože je to doma s matkou (co na ně furt ječí) a otcem (co je furt buzeruje) už pěkně sere. Potřebují kamarády, potřebují sociální interakce. Ale ty jsi jseš ve své nabubřelosti dost jistý... OK, ty rodiči a manželi, užij si své sebejistoty.

celkově mířící k zúčtování s lidmi, co rádi sportují
Tak určitě. Třeba sám se sebou.
Hele, já chápu, že bydlet v Praze (obecně velkoměstě, ale nejublíženější jsou ti z Pupku) je nezdravé a frustrující a je potřeba hned, jak to jde, z ní mizet na ten vysmívaný "venkov". Ale aktuálně to prostě nejde a sobecká hovada mají smůlu - dobrovolně to nedokázala, tak to teď mají befélem.
電車オタク
Čtvrtek, 04. března 2021 - 12:17:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12102
Registrován: 4-2003
RadekŠ:Tyhle názory plynou jenom z toho, že rád sportuješ (což každej prostě nemá, pro spoustu lidí je sport noční můra)

Vím, několik takových lidí mám v rodině. Pak ať se ale ti, co nesportují, tolik nediví. Vždyť mezi sportovní aktivity můžeme zařadit i turistiku. Ale i lehké každodenní procházky pomohou, mohou je provozovat všichni, kdo mohou chodit. A přesto je neprovozují a pak se diví, že se jejich stav povážlivě zhoršuje (nevyjdou bez odpočinku ani do krátkých schodů atd.). Všimnou si toho ale většinou ale dost pozdě a mnohdy na tom nechtějí už nic měnit [sad]., seš ještě relativně mladej a zatím jsi nebyl na nějaký preventivní prohlídce, kde by třeba něco už odhalili a Ty by ses hrozně divil "jakto".

S tím, že se může něco objevit, je lepší se smířit, někteří lidé i přes udržovanou kondici (a jinak zdravý život) měli třeba zhoubné nádory. Jako každý jiný člověk si to nepřeji, není to vůbec příjemná představa, je ale lepší s tím, že to může nastat, prostě počítat. Každé dva roky mám kvůli strojvůdcování celkem rozsáhlou preventivní prohlídku, takže krom jiného i EKG, je mi 42... Jistě, jsem tak o deset let mladší, než Ty, ale dvacet mi už také není [sad].
Čtvrtek, 04. března 2021 - 12:22:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4450
Registrován: 9-2003
Záhuba_4308: To máš tedy nějaké divné zkušenosti. Jak ža máš velké děti?
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 04. března 2021 - 12:33:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1139
Registrován: 3-2013
Přesně tak, naše děti, včetně nejmladšího čtvrťáka, by do školy (a samozřejmě třeba taky do skautu)nejraději okamžitě vyrazily.
Čtvrtek, 04. března 2021 - 12:34:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5762
Registrován: 3-2006
Pezos:
"Mě pobavilo, jak včera svorně pindali, že indický spinoff AstraZeneky nemá unijní štempl a proto ho kupovat nebudou. Ale u Sputniku a Sinovacu to evidentně nevadí."

Tak on ten štempl by měl ještě někdo dát na každou dodávku, copak se nedělá kontrola kvality u dodávek léků?

Spíš tam vidím ten dvojí metr, že udivuje platba předem do Indie, přitom ten požadavek byl od všech dodavatelů vakcín.
A ohledně té kvality, platí výše uvedené, nejdřív vzorky, porovnat a při dodávce opět kontrola náhodných balení.
Jen tam byla jedna drobnost termín dodání až za dva měsíce.[sad]

Pokud jde o čínskou a ruskou vakcínu, pokud si to zkontrolují, tak jak je uvedeno výše, tak bych se bál ne vakcíny, ale toho co se za ní bude požadovat. Ona dobročinnost se vůči menším státům ve světě moc nenosí. A máme přeci zkušenost už s ruským obilím v roce 1947.[blush]
Čtvrtek, 04. března 2021 - 12:49:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1935
Registrován: 11-2005
A vakcíny z EU, nebo léčba v Německu nebudou náhodou vykoupeny přidělením migrantů???
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Čtvrtek, 04. března 2021 - 12:51:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11109
Registrován: 4-2003
Pak ať se ale ti, co nesportují, tolik nediví.

Lidi ke svýmu zdraví vůbec nepotřebujou sportovat.

vůli strojvůdcování celkem rozsáhlou preventivní prohlídku, takže krom jiného i EKG,

Takže víš jaký máš cukry, močovinu, prostatu Ti ošahával urolog (a může tak v čekárně zvniknout moje profilová fotka[biggrin]) , atd, atd, atd. měřili Ti třeba oční bulvu jako prevenci zeleného zákalu.

Na řadu z těch věcí totiž běžný obecný preventivní prohlídky nestačí.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pezos
Čtvrtek, 04. března 2021 - 12:52:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1955
Registrován: 4-2014
Mořepetr:
"Jen tam byla jedna drobnost termín dodání až za dva měsíce.[sad] "
Myslím, že to bylo do dvou měsíců (postupně). Sputnik na Slovensko má taky jezdit až do konce června.
Mořepetr:
"Pokud jde o čínskou a ruskou vakcínu, pokud si to zkontrolují, tak jak je uvedeno výše, tak bych se bál ne vakcíny, ale toho co se za ní bude požadovat."
V případě Sputnika na Slovensko to bylo asi 17 € za dvojdávku (protože tam je jiné složení pro druhou dávku).
Největší optimisté jsou konspirační teoretici. Oni totiž věří, že ten bo*del někdo řídí.
Čtvrtek, 04. března 2021 - 13:01:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5763
Registrován: 3-2006
Pezos:
"Mořepetr:
"Pokud jde o čínskou a ruskou vakcínu, pokud si to zkontrolují, tak jak je uvedeno výše, tak bych se bál ne vakcíny, ale toho co se za ní bude požadovat."V případě Sputnika na Slovensko to bylo asi 17 € za dvojdávku (protože tam je jiné složení pro druhou dávku)."

To bude na faktuře. Jde o to co na ní nebude.
Ostatně z toho samého důvodu východní státy včetně ČSR odmítly Marshallův plán.
Čtvrtek, 04. března 2021 - 13:09:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4309
Registrován: 5-2002
S4991023: To máš tedy nějaké divné zkušenosti. Jak ža máš velké děti?
To jsem spíš vzpomínal na vlastní dětství. Jakýkoli důvod k odpadnutí hodiny, tím spíš celého dne školy, byl oslavován coby zázrak. Platilo zkrátka, že škola je z dětského pohledu ultimátní zlo, jemuž se mohly rovnat snad jedině některé zážitky u zubaře nebo tak něco.[biggrin] Kdyby si snad někdo například koncem prázdnin stěžoval, že už mu škola chybí, byl by kolektivně poslán přinejmenším do blázince... Dobrá, přeformuluji: Jakkoli plně chápu potřebu rodičů (hned z několika důvodů), aby děti do škol chodily, stejně jako objektivně negativní vliv situace na výsledky vzdělávání, tak mi zaštiťování se "přáním těch dětí" přijde silně pokrytecké.

T.H.: děcka by z 90% do školy vyrazili hned a s nadšením, protože je to doma s matkou (co na ně furt ječí) a otcem (co je furt buzeruje) už pěkně sere
Asi jak kde, u nás je v tomto směru klid a pohoda. Leda snad že se trochu hůř daří dodržovat časové limity u obrazovek, ale to se v dané situaci holt asi nedá nic dělat (a hrotit to "bez ohledu na cokoliv" bych ani z výchovného hlediska nepovažoval za bůhvíjak rozumné). Vylévat si vztek na dětech, to si tedy se ženou navzájem fest hlídáme, aby se nedělo, resp. vždy v počátku utnulo. Oni za ten virus nemůžou.
Pezos
Čtvrtek, 04. března 2021 - 13:24:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1956
Registrován: 4-2014
Mořepetr:
"To bude na faktuře. Jde o to co na ní nebude. "
Jojo, jako třeba když se Matovič dušoval, že Rusové nic kromě peněz nechtěli (kromě Podkarpatské Rusi [crazy]), ještě v ten samý den z ministra vypadlo, že okamžité schválení bez posuzování ŠÚKLem byla podmínka dodávek.
Největší optimisté jsou konspirační teoretici. Oni totiž věří, že ten bo*del někdo řídí.
Čtvrtek, 04. března 2021 - 13:26:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12104
Registrován: 4-2003
RadekŠ:Takže víš jaký máš cukry, močovinu, prostatu Ti ošahával urolog (a může tak v čekárně zvniknout moje profilová fotka[biggrin]) , atd, atd, atd. měřili Ti třeba oční bulvu jako prevenci zeleného zákalu.

Budeš se divit, ale já jsem po domluvě se svojí praktickou doktorkou absolvoval vyšetření na cukry, močovinu, prostatu atd., (včetně posudku z odborného vyšetření zraku, EKG atd.) a výsledky předal smluvnímu praktikovi dopravce jako podklad pro pravidelnou prohlídku pro výkon povolání strojvedoucího. Ten mne nikam alespoň nemusel posílat, vše již měl předem připravené a v rozsahu větším, než potřeboval. Udělal jsem něco špatně, když jsem na těchto vyšetřeních poctivě byl a alespoň vím, jak na tom jsem? Stejně tak jsem někdy před asi osmi lety byl preventivně na kolonoskopii kvůli hemoroidům a sledoval jsem přímý přenos ze svých střev, což jsem si zopakoval i v loňském roce a s výsledkem v naprostém pořádku.


Lidi ke svýmu zdraví vůbec nepotřebujou sportovat.

Za sportovní volnočasovou aktivitu se dá považovat pravidelně i provozovaná pěší turistika [wink].

Není vyloženě potřeba běhat, plavat, jezdit na kole, ale alespoň nějak se každý den hýbat a ujít alespoň pár kilometrů. Toho se dá bez problémů docílit i vložením pěších přesunů na cestě do zaměstnání [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Čtvrtek, 04. března 2021 - 13:49:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 426
Registrován: 7-2017
Nechci vypadat jako pesimista, ale pokud to vypadá i v jiných firmách tak, jak u nás, tak Pánbůh s námi (říkám jako bezvěrec) - v kanclu dva lidi metr od sebe, ani jeden nemá zakrytou hubu. Okno zavřené, dveře do chodby otevřené. Na oběd jdou ve větší skupince, přeci tam nebudou sedět sami (v kuchyňce samozřejmě nejsou žádné oddělovací plexiskla, vejde se tam šest lidí ála Sardinka). A nejvíc mě dojalo to, že když už po nás firma chce, abychom se testovali, tak i s tím se snaží vydělat ("přeci si tím párátkem nebudu šťourat někde v nose, vezmu to jen z kraje").
Si říkám, že kdyby blbost nadnášela, tak je ČR už někde v mezihvězdném prostoru...
No co, doufal jsem (jako optimista-amatér) v něco takového, co dokázali v Portugalsku. Ale opět jsem se zmýlil.
A ve špitálech to dál umírá, a za chvíli začnou padat i ty sestřičky, protože to nedají i bez Covid pozitivity 😣
Čtvrtek, 04. března 2021 - 13:50:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1935
Registrován: 6-2019
Mně tedy fascinuje, jak se vytratila obyčejná solidarita a je potřeba obhajovat nějakou svou osobní zábavu. No můj bajk je nervózní až semu olej hřeje ve vidlici, já taky, ale spolu zatím nikam nepojedeme. Prostě mi to přijde hloupý .. a lítal bych po lesích, někde kolem Starý Boleslavi, kde není ani živáčka a mohl bych si to "správně zdůvodnit".

Jsem sám kdo nechápe nebezpečnost pohybu v lese u Staré Boleslavi?
Předpokládám, že RŠ asi bydlí nedaleko, tedy sedne na kolo (do auta), popojede v lese a pak tam jezdí nebo chodí po lese.
Nebezpečnost takového chování = nula. Protože v tom lese narazí tak maximálně na odpadky, případně na podobné další pěšáky či cyklouny a těm se bezpečně vyhne.
Solidarita má být kde? Když my byli všichni s covidem doma, tak snad měl být někdo solidární tím, že na nás někde na Azorech zavzpomínal? He? [crazy][crazy][crazy]
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Čtvrtek, 04. března 2021 - 13:52:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5764
Registrován: 3-2006
Ad Bram: Dělají už drážní doktoři na ty oči taky perimetr, když už měří tlak sklivce?
Mimochodem před hodinou lehla už i příbramská nemocnice. Tak uvidíme jsem objednaný na dia a oční, co se bude zase přesouvat. [sad]
Čtvrtek, 04. března 2021 - 13:53:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1936
Registrován: 6-2019
22Michal: No, slušnej oddíl! [crazy][crazy][crazy]

za chvíli začnou padat i ty sestřičky, protože to nedají i bez Covid pozitivity
Ty už to téměř všechny schytaly loni při první vlně.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Čtvrtek, 04. března 2021 - 13:58:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7439
Registrován: 5-2002
@AŠM - Jsem sám kdo nechápe nebezpečnost pohybu v lese u Staré Boleslavi?

Solidarita, no, jsou mezi námi i hrdinové co se teda plesknou na gauč, aby se sestřičkám na Covid jednotce líp pracovalo , jenom looser jako ty jde do lesa... Asi... Nebo já nevím co je to za logický konstrukt.
Čtvrtek, 04. března 2021 - 14:05:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12106
Registrován: 4-2003
Mořepetr:Dělají už drážní doktoři na ty oči taky perimetr, když už měří tlak sklivce?

Byl jsem na odborném vyšetření, ne u tzv. drážního doktora (kdo to proboha je???), takže perimetr byl [wink].
Čtvrtek, 04. března 2021 - 14:09:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13771
Registrován: 5-2004
Taky mne neni uplne jasny jak pomuze pretizenymu zdravotnickymu personalu kdyz misto jezdeni na bicyklu po brdech nebo krivoklatskych lesich vyrazim do alberta pro bramburky a par piv k zalehnuti na kanape.
Čtvrtek, 04. března 2021 - 14:22:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15538
Registrován: 12-2007
misto jezdeni na bicyklu po brdech nebo krivoklatskych lesich vyrazim do alberta pro bramburky a par piv k zalehnuti na kanape.
To pivo a brambůrky (když už se tedy bez nich neobejdete a předkládáte toto falešné dilema) si snad pořídíte ve chvíli, kdy v tom "marketu" jste tak jako tak kvůli nakoupení dalších potravin, ne?
Čtvrtek, 04. března 2021 - 14:32:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5765
Registrován: 3-2006
Bram:
"Mořepetr:Dělají už drážní doktoři na ty oči taky perimetr, když už měří tlak sklivce?

Byl jsem na odborném vyšetření, ne u tzv. drážního doktora (kdo to proboha je???), takže perimetr byl [wink]."

No dřív měl jen knížku na barvocit a třeba cukrovku určoval jen z moči (dodnes bych byl u nich bez cukrovky).
Býval to ten kdo měl uzavřenou smlouvu. Drážní poliklinika Plzeň, Italská v Praze apod. Ostatním se nevěřilo.
Čtvrtek, 04. března 2021 - 15:16:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15540
Registrován: 12-2007
K Vlčkovic falešnému dilematu dvou variant doplním, že samozřejmě existují i další varianty jako např. projít se v rámci katastru své obce/města, že.

Plus stejně tak že i zavřený doma se dá být bez piva a bez chipsů.

(P. S. Uvedené opatření o omezení volného pohybu dodržuji, pivo nepiju a chipsy taky nejím.)
754061
Čtvrtek, 04. března 2021 - 15:18:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 7-2019
Taky mne neni uplne jasny jak pomuze pretizenymu zdravotnickymu personalu kdyz misto jezdeni na bicyklu po brdech nebo krivoklatskych lesich vyrazim do alberta pro bramburky a par piv k zalehnuti na kanape.

Když pak někde spadnete v lese z kola nebo Vás srazí auto, tak budete buď zabírat místo v nemocnici nebo krematoriu. Obojího nemáme nazbyt.[proud] I tak si jde vyložit toto opatření. Když bude člověk sedět doma u televize, tak je menší pravděpodobnost, že bude potřebovat v současné době péči zdravotnického systému.
Já už jsem se nechal panem T.H. přesvědčit a budu hrdinně sedět na gauči u televize. Na to vymalování sklepa si tedy netroufnu. Co kdybych spadl ze štaflí.[biggrin] Trochu pohybu si užiji v práci.
Info pro zdejší promořovače, měsíc po covidu jenž nebyl úplně bez příznaků (3 dny celkem velké bolesti hlavy a svalů, bez prášků na bolest bych se nevyspal, teplota, kašel) protilátky: SARS Cov-2 NP IgG 0,540, RBD IgG 0,750. Oboje tedy negativní.
Jinak od středy to začali brát policajti s vojáky nějak vážně. Kontroly skoro na každém nádraží. A i na okresce na hranici krajů, co mám za barákem.

(Příspěvek byl editován uživatelem 754061.)
Čtvrtek, 04. března 2021 - 15:29:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1937
Registrován: 6-2019
Když pak někde spadnete v lese z kola nebo Vás srazí auto, tak budete buď zabírat místo v nemocnici nebo krematoriu
Když spadnete v lese z kola, tak jednak jste levej (OK, to asi část populace je, ale já jezdím na kole celý život, serval jsem se o skálu jen jednou a to jsem i přes dost krve prostě dojel/došel domů a tam si to umyl) a za druhé skončíte na příjmu v chirurgické ambulanci. Ty fungujou, fronty tam byly i před kovidem a pokud tam přijdete s hovadinou tam vás pochopitelně vyfakují.
Úplně stejně tam skončí ten, kdo si bezpečně na zahradě cirkulárkou uřízne kus svého těla. Ten se ovšem nejspíš dle zdejších bachařů bude chovat tzv. solidárně.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Čtvrtek, 04. března 2021 - 15:42:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13773
Registrován: 5-2004
"Když pak někde spadnete v lese z kola nebo Vás srazí auto, tak budete buď zabírat místo v nemocnici nebo krematoriu."

To jsem nevěděl že toto může člověka potkat jedině za katastrální hranicí obce kde mám bydliště zatímco na katastru obce neřkuli cestě do krámu s násobným provozem.toto nehrozí. Člověk se furt učí.

Ahmad: přesně. Jezdím tak abych se nepomlátil. Zatím se to celkem daří, do pangejta občas vjedu na podzim kdy koukám místo na cestu po houbách ve břehu což teď nehrozí[proud]. Projel jsem i kus polskejch a slovenskejch hor a žiju. A nejsem blb co si volá k rozbitýmu koleni vrtálník - potok na umytí a flastr na zalepení je jednodušší.

PS: 754061 - spěte radši na zemi, spadnout a zlomit ruka se dá i při pádu z postele.

"inak od středy to začali brát policajti s vojáky nějak vážně. Kontroly skoro na každém nádraží. A i na okresce na hranici krajů, co mám za barákem"

Tak proto jsme včera na služebce kde se najezdilo hnedle 600 kiláků "přes půl republiky" po dálnicích a jedničkách nebyli kontrolováni. Já si říkal že budou prudit na cyklostezkách "právě jste překročili ostře střeženou katastrální hranici, předložte bumážku vzor SSSR 1970"
Čtvrtek, 04. března 2021 - 16:01:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11110
Registrován: 4-2003
Předpokládám, že RŠ asi bydlí nedaleko, tedy sedne na kolo (do auta), popojede v lese

Já se za těch 10 km akorát na kraji lesta mezi Borkem a Lhotou rozjedu matabolismus, ale problém je v tom, že spousta lidí dalších tam vyrazí v grupě (my nikam nechodíme+ vy nikam nechodíme= takže spolu můžeme) a zastaví se u lemtacího okýnka na náměstí v Old Boleslavi. A ještě cestou potkají Vencu a Jardu a zapředou tzv. družný rozhovor.

Tyhle zákazy přispějí ke snížení sociálních kontaktů a smysl mají. Alternativou totiž je jaké jiné zákazy vymyslíte abyste srazil R. Většina jiných řešení je totiž ještě blbějších.

Problém je totiž v tom, že se dávno volí mezi blbýma a ještě blbějšíma řešeníma.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 04. března 2021 - 16:32:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5767
Registrován: 3-2006
Hlavně se to nechce teď rozčilovat, znáte to, dojel na kole, natočili mu EKG a měl ho tam.[lol]
Desiro
Čtvrtek, 04. března 2021 - 17:48:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3660
Registrován: 2-2004
"Proto vás prosím a žádám a chápu, že naše vláda v minulosti nadělala plno chyb a jsme si toho vědomi, ale zkrátka bychom chtěli, abyste nám ještě jednou dali šanci, abychom společně se snažili v rámci nouzového stavu ty tři týdny vydržet a zastavit ten vir a vrátit se postupně do normálu." 26.2.

"Po třech týdnech neuvolníme nic" 4.3.

Pro 26,5 % voličů je to důvěryhodné. Nesdělení časového odhadu je další z chyb.

Info pro zdejší promořovače, měsíc po covidu jenž nebyl úplně bez příznaků (3 dny celkem velké bolesti hlavy a svalů, bez prášků na bolest bych se nevyspal, teplota, kašel) protilátky: SARS Cov-2 NP IgG 0,540, RBD IgG 0,750. Oboje tedy negativní.
Úplně ne.
Jinak promořování už teď nemá smysl (mutace, vakcíny k dispozici).
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Čtvrtek, 04. března 2021 - 17:51:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5124
Registrován: 4-2003
Ahmad Šáh Masúd: Připomínám se s dotazem, kde je v České republice armáda nasazená proti vlastním lidem?
Ahmad_Šáh_Masúd:
"serval jsem se o skálu jen jednou"
Tedy jak sám píšete, jste levej.

Jak tak čtu vaše příspěvky, váš nejoblíbenější slovní druh musí být zájmena. Zejména zájmena osobní, konkrétně "já".
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 04. března 2021 - 18:27:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 427
Registrován: 8-2017
Ono zastresovani se sportem je pro ASM jen takova poza, protoze on musi vyrazit do Polska projet brochowske ranziry, osotit tramvaje v Bytomi, nechat se ostrihat a koupit si novy pasek ke kalhotam. Je pripraveny se nechat otestovat, ale v dalsim odkazu uz popisuje, jak to ojebe skrze nejakou nezjistitelnou vyjimku. Proste 4 z 5 doktoru doporucuji proti Covidu pravidelnou davku soceni a socialniho kontaktu [vypravci].

S takovou zustanou hranice do CR zavrene jeste hodne, hodne dlouho [smrt].
Čtvrtek, 04. března 2021 - 18:29:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13974
Registrován: 8-2012
Jakýkoli důvod k odpadnutí hodiny, tím spíš celého dne školy, byl oslavován coby zázrak
Hele, a kolikrát jsi byl v tom tvém idealizovaném dětství doma skoro rok, a to i tři měsíce v kuse a bez prognózy? Ono by to fakt chtělo trochu empatie a vylézt z bubliny.

Já už jsem se nechal panem T.H. přesvědčit a budu hrdinně sedět na gauči u televize
K tomu vás nenutím ani já, ani nikdo jiný - to je jen klasický podsun ad-absurdum, ale předeběhl vás už s vlček s brambůrkama.

P.S. Právě jsem se vrátil z hodinového pohybu na území obce. Mám snad místo toho fňukat na Grepu a obviňovat jiné diskutující? Hranice dobrého duševního zdraví nevede křivoklátskými lesy, ale pouští negativismu (ublížené pičování a litování se, zapšklé dřívbylolípáctví), a na to tu máme extra kousky!

P.S. Ať máte co hejtovat - nadepsáno pěkně podsouvačným titulkem pro ty, co nic jiného nečtou: Strážníci v Jablonci zaklekli ženu. Tvrdí, že je napadla.
(Reálně stejný průběh jako v Ostravě.)
電車オタク
Čtvrtek, 04. března 2021 - 18:45:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5769
Registrován: 3-2006
Ad Desiro: Ono je to jak v tom vtipu o zlomené lopatě a zakopaném psu. Když řeknete lidem, že je musíte izolovat, než je proočkujete, tak je moc dlouho neudržíte.

I když jsou tu vyjádření, tzv. politicky chybná. Ale těm lidi nechtějí věřit. Protože každý věří v lepší, než v horší.

https://cnn.iprima.cz/opatreni-neskonci-dokud-lide-nebudou-proti- koronaviru-ockovani-uvedl-prymula-10706
https://zivotvcesku.cz/konec-epidemie-opatreni-budou-sezonni-s-pr esahem-do-roku-2022-nastinil-epidemiolog-rastislav-madar/
Čtvrtek, 04. března 2021 - 18:47:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13775
Registrován: 5-2004
Ne že bychom neměli radost kdyby koncem prázdnin shořela škola. ba každá odpadlá hodina byla super. Vyrazili jsme do kina, někam do parku případně vlakem kus za Prahu. Takže pokud děti mohou vyrazit hned po distanční parodii výuky v partě 3-10 "kolik se sešlo" někam ven, zajít do toho kina nebo do cukrárny či vyrazit na volné odpoledne někam za město tak to mají fajn.

Jo voni nemají žádnou partu protože se nepotkávají ve škole.... No a do kina už to taky měsíce nebude, zákusek v cukrárně si snědí skrz respirátor přede dveřma a místo za město můžou jet leda do prdele.

V takovém režimu který nebyl ani po invazi 68 bych to dětskýma očima viděl na závod kdo ojebe víc restriktivních opatření.
Čtvrtek, 04. března 2021 - 18:49:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13776
Registrován: 5-2004
Mně tedy pochody kolem komína na střídačku oběma směry nevyhovují. Naštěstí není problém se do těch lesů dostat.
Čtvrtek, 04. března 2021 - 18:49:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15541
Registrován: 12-2007
místo za město můžou jet leda do prdele
Za město můžou v rámci katastru města (což u každého z měst znamená určitý přesah mimo rámec městské zástavby) zcela legálně.

Nicméně je na osobní odpovědnosti každé rodiny, aby minimalizovali kontakty s ostatními, tzn. kontakty mezi dětmi s více rodin nevyjímaje.
Čtvrtek, 04. března 2021 - 19:02:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1938
Registrován: 6-2019
Dobrá agitka, bachaři!
A jak je to tedy s tou solidaritou uprostřed lesa? [talker][talker][talker]
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Čtvrtek, 04. března 2021 - 19:04:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 305
Registrován: 10-2018
Desiro:
"Pro 26,5 % voličů je to důvěryhodné. Nesdělení časového odhadu je další z chyb. "

Chyba by byla jakejkoli časovej odhad sdělit. Momentálně neni podle čeho ho udělat, protože čísla dále stoupají. Jedinej možnej odhad je kauzální, čili až klesne počet deních případů pod x tisíc a ve špitálech bude y volných míst, pak o tom můžeme začít pomaličku uvažovat. Zatim každej z průserů nastal právě z toho, že se jelo podle nějakýho časovýho plánu, ale okolnosti se vyvinuly jinak.

Ale docela chápu, že takový složitý souvislosti 73,5% ovčanů nechápe.
Čtvrtek, 04. března 2021 - 19:26:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13975
Registrován: 8-2012
Momentálně neni podle čeho ho udělat
Ale samozřejmě že je, z těch jednodušších postupů třeba reprodukční číslo (podle něj to v těch nemocnicích bude vypadat za čtrnáct dní a to jsem teda zvědav, kde to dno může mít dno). Jenže to lidi nechtějí slyšet. Oni nechtějí slyšet žádná tvrdá fakta a matematiku, oni chtějí falešné naděje a plané sliby, jak bude za čtrnáct dní nebo tři neděle po všem... Chtějí mít zavřené oči, popírat průser. "Dokazovat" sám sobě, že se nic neděje, protože oni to přes ty zavřené oči neviděli (nebo se koukali jinam) a zdravotnictví je v pohodě. Brát si "příklady" akorát z těch, co rozvolňují (až v době, kdy rozvolňují, ne v době, kdy utahovali). Nebo jet úplně absurdní argumenty na základě konspiračních teorií, fejků a hejtů.
Nenaděláte nic, tenhle národ si zvolil tuhle vládu a to je jasná diagnóza.

Ostatně aby člověk věděl, jak to bude ve skutečnosti, na to tady stačí číst mě [biggrin]. (Ne, nijak zvlášť mě to netěší.)
電車オタク
Čtvrtek, 04. března 2021 - 19:30:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5770
Registrován: 3-2006
Prag:
"Ale docela chápu, že takový složitý souvislosti 73,5% ovčanů nechápe."

Člověk se jim nediví, že chtějí datum, za léta se to naučili, že všechno musí mít nějaký termín. To že se pak nesplní, je už taky taková národní zvyklost.

Problém bych spíš viděl v tom, že si nikdo není jistý při jakých proměnných má co nastat. Což je dané, že vše je nové a tak není algoritmus jak pro uzavírání, tak pro otevírání.

T_._H_.:
"Nenaděláte nic, tenhle národ si zvolil tuhle vládu a to je jasná diagnóza. "


S ostatním souhlas jen mám obavu, že bychom si s jinou vládou nepomohli. Čím déle trvá pandemie, tím víc chápu tento citát:

"Říká se, že demokracie je nejhorší způsob vlády, s výjimkou všech ostatních, které jsme vyzkoušeli."

(Příspěvek byl editován uživatelem Mořepetr.)
Čtvrtek, 04. března 2021 - 19:45:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13976
Registrován: 8-2012
jen mám obavu, že bychom si s jinou vládou nepomohli
Tenhle pokus hodit aspoň trochu bláta i na někoho jiného se tu už taky objevil. Asi se to musí opakovat furt dokola: za stávající průser je odpovědná současná vláda v čele s premiérem Babišem.
"Říká se, že demokracie je nejhorší způsob vlády, s výjimkou všech ostatních, které jsme vyzkoušeli."
Ale tahle situace opravdu není problém demokracie. Že jsme naprosto nejhorší na světě není problém demokracie, jiné demokracie to zvládly daleko líp. Tohle je problém většinového Čecha, i když se tu odpovědnost snaží svést na někoho jiného.
電車オタク
Čtvrtek, 04. března 2021 - 20:21:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 366
Registrován: 6-2016
Tomáš_záruba:
"Na těch řečech o školách se mi nejvíc líbí, jak všichni brečí, že chudáci ty děti. Ne že bych problémy s tím spojené jako rodič a současně manžel[wink] nechápal, ale upřímně jsem si dost jistý, že 90 % těch dětí po nějaké škole ani nevzdechne a pokud, tak spíš celému COVIDu posílá každý večer srdečné pozdravy."
[ok] (odpověď viz níže)
Petr_vlček:
"Jo voni nemají žádnou partu protože se nepotkávají ve škole.... No a do kina už to taky měsíce nebude, zákusek v cukrárně si snědí skrz respirátor přede dveřma a místo za město můžou jet leda do prdele."
Já bych řekl, že s tím děti problém nemají a obecně v době pandemie jsou nejvíc v pohodě. Jednak děti jsou mladé a smrt z nákazy koronavirem jim (téměř) vůbec nehrozí, dále je živí rodiče a ekonomická situace je nemusí zajímat. A s těmi restrikcemi si děcka poradila po svém. Většina školáků se po škole schází v parcích v partičkách 3-10 osob, kde tráví celé odpoledne. Pokaždé, když jdu do centra okresního města, tak potkám nejméně 3 takové partičky. No a samotářské děti jsou naopak rády, když nemusí do školy a mohou zůstat doma. [happy]

Já už sice nejsem dítě, ale jsem víceméně samotář a život v lockdownu mi nedělá větší problém. Na VŠ se účastním distanční výuky, ta mi vyhovuje a lidský kontakt mi nechybí (akorát se občas potřebuji odreagovat návštěvou známých/příbuzných). To ale neznamená, že schvaluji nesmyslná vládní opatření, která hejtují Ahmad, Vlček, Desiro, Bram a jiní. [ok] Namísto zavírání malých obchůdků a buzerování cyklistů v lese by vláda udělala lépe, kdyby začala používat státní aplikaci na kontrolu karantény, po vzoru nejen asijských zemí, ale i třeba Ukrajiny. Stejně tak povinné testování ve firmách mohlo probíhat už na podzim. A až kdyby tato dvě opatření nezabrala, tak bychom mohli přistoupit ke krajnímu řešení – omezení cest mezi okresy (zamezení návštěv mezi rodinami).

P. S. Před dvěma týdny jsem (v době ilegálního stavu nouze) jel na návštěvu na jižní Moravu a za celou cestu se mě nikdo nezeptal, kam jedu a za jakým účelem cestuji (ačkoliv se v Brně kolem hlaváku motalo desítky policistů). No a do poloviny února jsem měl výjimku na cesty do Prahy za účelem "vzdělávání." Tento týden už bych si ale jet vlakem šířit nákazu netroufl, hned by mě chytla PČR. [proud]
Čtvrtek, 04. března 2021 - 20:26:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 427
Registrován: 7-2017
Ač naše (ne moje) vláda posrala kde co, tak mám stejně obavy, že díky "české nátuře" by moc líp nepochodila i jakákoliv jiná vláda. Ale furt nechápu, proc se všichni chytají každého Babišova žblechtu, místo toho, aby ho konečně začali ignorovat a dělali to, co jim doporučuji třeba ti doktoři a sestry. Vzor můžeme hledat třeba v tom Portugalsku.
Paul2no
Čtvrtek, 04. března 2021 - 20:31:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2285
Registrován: 11-2009
Alex7: s aplikací narazíte na to, že neexistuje žádná zákonná povinnost vlastnit smartphone, a už vůbec ne mít ho připojený k internetu.
Čtvrtek, 04. března 2021 - 20:40:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7440
Registrován: 5-2002
odkaz

No tak gratulujeme [happy]

Je dobře že když se chtěl třeba důchodce vyblbnout před měsícem, mohl třeba na hory, zatímco teď mu zbyde supermarket jako poslední legální možnost... ( nebo území obce - podotýkám že lidi to dodržují a v parcích je narváno, proti nějakému poloprázdnu mimo město asi ideální stav? )
Čtvrtek, 04. března 2021 - 20:43:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 56
Registrován: 12-2020
Ahmade, solidarita v tomto případě znamená, že když už to bez toho vyvenčení do lesa mimo katastr nemůžete vydržet, tak se tím alespoň nechlubte na veřejnosti. Když totiž půjdete opravdu jen do toho lesa, tak to samozřejmě pravděpodobně žádné následky pro přenos viru mít nebude. Jenže když se tím, že porušujete nějaké nařízení(zákon atp.) chlubíte, tak přímo podporujete tu část národa, která se neřídí vlastním rozumem, ale tím co předvádí politici nebo tím co dělají jiní lidé (proč to mám dodržovat-když jiní to nedělají ?). A nemyslete si, takových lidí je dle mého pozorování alespoň 3/4 z celku... Já jsem si třeba myslel, že bez cestování bych víc než měsíc nevydržel, ale teď jsem zjistil, že to jde úplně v pohodě a pokud jde o pohyb tak alespoň 2 x denně si doma zacvičím, do práce dojíždím na kole 12 km, to na udržení kondice docela stačí. Když si mám vybrat jestli mít Covid nebo vydržet pár měsíců doma, tak v klidu volím tu druhou možnost. Zkuste si představit třeba, že před r.1989 se třeba do ciziny dalo cestovat jen velmi omezeně a kupodivu nikdy jsem neslyšel o nikom, kdo by na to, že nemohl svobodně cestovat zemřel nebo z toho měl nějaké těžké zdravotní následky, což se o Covidu říci nedá. P.S.-běžky, běhání a podobné aktivity jsou sice dobré pro vyšší imunitu obecně,ale dle názoru lékařů, které jsem si vyslechl, toto neplatí pro Covid. Je to z jednoduchého důvodu, při sportu, kdy nadměrně zatěžujete tělo, musíte totiž zhluboka dýchat, abyste doplnil deficit spotřebovaného kyslíku, čímž zvyšujete pravděpodobnost, že se nadýchnete právě toho viru...Proto také Covid třeba řádí u fotbalistů, přestože by se mohlo zdát, že jako vysportovaných a trénovaných se jich nedotkne.
Čtvrtek, 04. března 2021 - 20:45:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5771
Registrován: 3-2006
Ad T_._H_.: Teda nezlobte se, ale já bych chtěl vidět nějakou naší vládu, která by uzavřela hranice a držela je zavřené od března doteď (nejsme ostrov jako Nový Zéland), prosím roušky by asi udržela, jako v Německu, po celou dobu, ale okamžitou izolaci ohnisek, s tím by měla problém také a poslední věc sledování pohybu obyvatel, to by byl samý velký bratr.

A to mám velkou představivost.
Čtvrtek, 04. března 2021 - 20:52:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4893
Registrován: 6-2016
Nezoufejte! Polská mutace viru je mírnější - závodníci na ME v atletice po odchodu z dráhy fasují jen roušky[rofl]