Diskuse » Železnice » Všeobecná neželezniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 27. 2. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 27. 2. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Desiro
Čtvrtek, 25. února 2021 - 20:30:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3643
Registrován: 2-2004
754061 budeme národem s nejmenší proočkovaností. ...v našem Kocourkově se půlka národa nebude chtít očkovat a v rámci svobody, aby nebyla některá skupina privilegovaná, tak budem nosit roušky, respirátory všichni až do konce života

Nikdy nenaočkujete všechny. Proto naočkovat ty, co chtějí, a uvolnit to (resp. to ještě dříve, až budou naočkováni ohrožení).
-------
Jinak vývoj v ČR je zhruba podle písmena a, zatímco v Rakousku se chovají naprosto logicky a dle skutečnosti, při rozhodování myslí. Kurz a lidé za ním, to je velice příjemné překvapení středoevropské politiky.
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Čtvrtek, 25. února 2021 - 21:09:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1925
Registrován: 11-2005
Při rozhodování myslí a tak budou mít bordel jako všude jinde. Jo, lidstvu není pomoci.
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Miloš_jonák
Čtvrtek, 25. února 2021 - 22:05:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 448
Registrován: 12-2007
Bram:
"Lopatám prostě do palice nenatlučeš, že chlastat se sousedem v garáži teď nemají"
Ale pořád jsou to jen dva sousedi, ale co takhle firemní oslavy a chlastačky přímo na pracovišti nebo ilegálně fungující hospody? A věřte, že mám důvěryhodné indicie, že ani jedno není nic vyjímečného. To pak můžeme zavírat okresy a zavádět respirátory jak chceme... [crazy]
Priapos
Čtvrtek, 25. února 2021 - 22:28:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1926
Registrován: 10-2012
Desiro:
"V současné době u nás není stav (?) nejhorší od začátku epidemie - ale to si můžete vyhledat třeba na seznamu ...
No nic
Ale je.
No nic.

Tak předřečník to nekonkretizoval, řečí čísel (počtu denních nakažených, obsazení lůžek v nemocnicích...) ta situace už byla horší"


Předřečník tedy zkonkretizuje jeden nezpochybnitelný údaj. Aktuálně je počet osob v těžkém stavu 1430. I v zatím nejhorší situaci to bylo vloni začátkem listopadu jenom jeden den „pouhých" 1200. Navíc je zde nová, nakažlivější verze B.1.1.7. Momentální stav je bohužel nejhorší od začátku epidemie, kapacity UPV a ECMO jsou proto téměř vyčerpány. Toto je kardinální problém.

No nic, Desira stejně nepřesvědčím, že líp už bylo.
Desiro
Pátek, 26. února 2021 - 06:53:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3644
Registrován: 2-2004
Priapos: je to tak (důvod v textu).
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Pátek, 26. února 2021 - 07:05:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13902
Registrován: 8-2012
Nemocnice Jablonec - "nula" v intenzivní péči (dtto Česká Lípa, Jilemnice). Překlady do KNL i na Moravu, řeší se Sasko. Pozitivita prováděných testů 35-40%. Vznikne nějaký hybrid mezi JIP a standardní péčí - bez ECMO, jen vysokodávkový kyslík (IPPV) + základní monitoring + rychlokvašení personálu. Válečná medicína.
Přijeďte na hory.
Desiro je pitomec.
電車オタク
Pátek, 26. února 2021 - 07:53:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1880
Registrován: 6-2019
Ale pořád jsou to jen dva sousedi, ale co takhle firemní oslavy a chlastačky přímo na pracovišti nebo ilegálně fungující hospody?
Přidejte třeba mobilní kadeřnice.

zatímco v Rakousku se chovají naprosto logicky a dle skutečnosti, při rozhodování myslí. Kurz a lidé za ním, to je velice příjemné překvapení středoevropské politiky.
No, uvidíme. Raději jedu na hory, je nutné udržovat se fyzicky aktivní a na čerstvém vzduchu. [talker][talker][talker]
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Quex
Pátek, 26. února 2021 - 08:30:17  
Administrátor
Číslo příspěvku: 8109
Registrován: 5-2002
A nejlepší je tohle:
https://ct24.ceskatelevize.cz/moravskoslezskykraj/3275388-ostravs ky-soud-zamitl-dve-zaloby-studentu-pozadujici-obnoveni-denni
Jak jsem předpokládal, každý správní soud to bude posuzovat jinak a ten ostravský ty žaloby ani nezamítnul, ale rovnou odmítnul pro nedostatek svojí pravomoci rozhodovat takovou věc. V Ostravě holt asi nesoudí aktivistický soudce, jako v Praze a stejnou věc rozhodnul úplně opačně, resp. vůbec se jí nezabýval, protože není v pravomoci soudů.
"...bude potřeba zvládnout zákony po našem..."
Bkp
Pátek, 26. února 2021 - 09:11:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8572
Registrován: 8-2003
Miloš_jonák:
"Ale pořád jsou to jen dva sousedi, ale co takhle firemní oslavy a chlastačky přímo na pracovišti nebo ilegálně fungující hospody? A věřte, že mám důvěryhodné indicie, že ani jedno není nic vyjímečného. To pak můžeme zavírat okresy a zavádět respirátory jak chceme... [crazy]"

S tím se setkávám pořád, že je to jen soused, nebo že rodina je něco jiného. Blbost první třídy. Covid si nevybírá. Pokud to chci řádně dodržovat, tak jsem v kontaktu pouze s ostatními členy domácnosti a v nevyhnutelné míře jdu do práce nebo na nákup. To fakt není válka, kde můžu vlastní rodině věřit, že neprozradí, že mám vysílačku.
Protože jinak to je tak, že babička se s nikým nestýká, vlastně jenom se sousedkou, ta zase se svými dětmi, ti zase s babičkou z druhé stany, ta se vídá jen s rodinou ale jen když je to něco většího jako narozeniny nebo výročí (takže fakticky pořád něco), no a sice máme ten coronavirus, ale ona je opatrná, nosí roušku (pořád tu samou, občas ji vypere, na 4O), takže si může pohladit vnoučka...
Do toho nám pomalu přichází jaro a s ním chalupářská sezóna, leckeré práce nejde odložit, no a se sousedem se po půl roce uvidíme jen přes plot, no možná na jedno kafe, ale budeme mít roušku...
To se fakt nedivím, že si v Rakousku uvědomili, že opatření, kde dvě třetiny situací "vyřeší" výjimky, nemá prakticky význam.
Takže pokud už se musím napít, tak raději s někým v práci, kde tak jak tak sdílíme 8 hodin v jedné místnosti (a máme jednu kuchyňku a toaletu), než se sousedem, se kterým už rok není důvod vidět se jinak, než z uctivé vzdálenosti. Stejně tak není důvod courat k příbuzným, byť bydlí jen pár čísel ode mne, ale mají svoji domácnost a svoji bublinu nezbytných kontaktů. Protože covid nedělá rozdíly mezi důstojnou rodinnou událostí k významnému jubileu a kamarádským drinkem.
Bkp
Pátek, 26. února 2021 - 09:12:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8573
Registrován: 8-2003
Quex:
Při vší úctě k právnické profesi, dá se už dneska s určitostí říct, jestli aktivista je ten pražský soudce, nebo jestli ten ostravský je příznivcem lockdownu a prostě našel způsob, jak to nějak zvládnout?
Pátek, 26. února 2021 - 09:24:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13903
Registrován: 8-2012
Ve světle současných událostí jsem velmi ostrou stížnost podal před týdnem
Takže dopředtýdne jste mámtofpyčismus soudu dva roky neřešil a ještě se divíte?

stejnou věc rozhodnul úplně opačně, resp. vůbec se jí nezabýval
To je ale dost podstatný rozdíl, pokud se někdo chce tvářit, že je právník.
電車オタク
Desiro
Pátek, 26. února 2021 - 09:28:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3645
Registrován: 2-2004
T.H. Zase sis dal předsevzetí a zase jsi ho nesplnil, jak je to u tebe obvyklé, ale vždyť se známe. To pnutí nedokáže tvoje osobnost vydržet, viď? Ale tak máme zkompenzováno a jsem rád, že už se mnou budeš zase mluvit - vždyť už jsi mi tolik chyběl! A já Tobě taky, vždyť ty oponenta potřebuješ - a já taky, proto jsem si tě tehdy vybral.

Vím, že máš strach. Bude to zlá vlna nemoci a asi ne jedna, budou mrtví, ale nakonec to přežijeme. Bude to horší a bude víc mrtvých, než by to mohlo být, kdybychom měli cíl a strategii - nejlépe teda nějaký životaschopný cíl a strategii - pro zmáhání epidemie. Ale bude to dobrý.

A taky bych nechtěl spadat pod jabloneckou nemocniční péči ... ale řekl bych, že ani tam intenzivní péče neznamená jen ECMO. Ale asi je třeba držet rezervu, kdyby se někdo zle pořezal při broušení bižuterie.

(Ostatním se omlouvám za tuto osobní vsuvku.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Desiro.)
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Quex
Pátek, 26. února 2021 - 09:35:26  
Administrátor
Číslo příspěvku: 8110
Registrován: 5-2002
Takže dopředtýdne jste mámtofpyčismus soudu dva roky neřešil a ještě se divíte?

Vy s tím moc zkušeností nemáte, že? 2 roky nejsou u městského soudu v Praze žádná doba, mně ale vadí opak, že si někdo aktivisticky vezme žalobu, která se mu líbí, aby někomu zatopil a bez ohledu na ostatní případy ji projedná a rozhodne přednostně v naprosto expresní lhůtě.

To je ale dost podstatný rozdíl

To není žádný rozdíl, ale právě naopak. V Ostravě ten soud věc posoudil tak, že vůbec nepatří do pravomoci soudů a věcně ji ani neprojednal, jinými slovy hned na začátku shledal její naprostou nesmyslnost. Samozřejmě je otázka, zda byla to byla taky žaloba na nezákonný zásah, jako v Praze nebo nějaká jiná, to z toho není zřejmé, ale princip je stejný, soud se tam prostě odmítnul zabývat "neústavností" nouzového stavu, do čehož se aktivisticky pustil pražský soud.
"...bude potřeba zvládnout zákony po našem..."
Desiro
Pátek, 26. února 2021 - 09:36:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3646
Registrován: 2-2004
Bkp: Představte si, že tento zákaz setkávání se může trvat dlouhé roky. Alternativou je neustále do sebe nechat bodat - z principu nedostatečně odzkoušené - vakcíny.

To vyměkne mnoho dnešních odhodlaných sociálně distancovaných a nakonec za svými blízkými přijdou.

(Příspěvek byl editován uživatelem Desiro.)
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Quex
Pátek, 26. února 2021 - 09:43:12  
Administrátor
Číslo příspěvku: 8111
Registrován: 5-2002
Při vší úctě k právnické profesi, dá se už dneska s určitostí říct, jestli aktivista je ten pražský soudce, nebo jestli ten ostravský je příznivcem lockdownu a prostě našel způsob, jak to nějak zvládnout?

Samozřejmě se každá věc dá rozhodnout obojím způsobem, jde jen o jejich soukromý právní názor, to říkám od začátku. Soudy by prostě měly být vázané právním řádem jako celkem a správní soudnictví by se mělo omezit jen na přezkum zákonnosti konkrétního rozhodnutí, to je moje řeč.
"...bude potřeba zvládnout zákony po našem..."
Bkp
Pátek, 26. února 2021 - 10:08:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8574
Registrován: 8-2003
Desiro:
"Bkp: Představte si, že tento zákaz setkávání se může trvat dlouhé roky. ...
To vyměkne mnoho dnešních odhodlaných sociálně distancovaných a nakonec za svými blízkými přijdou. "

To já nepopírám, naopak, vidím to ve svém okolí. Jistá paní, jinak přiznivkyně opatření volající po exemplárních trestech pro porušitele opatření, má 93 let starého tátu, který vyžaduje určitou péči. Tu sice poskytne sociální služba, ale o víkendech mu chce přivést i své jídlo a vůbec s ním být. Jenže ten bydlí v jiném okrese. A už je to tady - lyžující by pokutovala, zavírala, ale v tomto případě pokud jí silou nebude zabráněno přejíždět, tak prostě případné pravidlo zákazu cestování mezi okresy nedodrží.
Zkrátka někdo z rodinných důvodů, někdo třeba z finančních, prostě vyměkne.
Mě šlo ale o to ilustrovat jinou věc - nelíbí se mi to moralizování, jak si jistá část jinak příznivců opatření našla důvod, proč mají mít výjimku. My lidé chápeme rozdíl mezi rodinnými vztahy a třeba všelijakým kamarádstvím, ale coronavirus to nechápe. Postoj ve stylu 'já to dodržuju, s nikým se nevídám, teda jen s příbuznými, ale to se přece nepočítá' je nejen z epidemického hlediska špatný, ale i totálně pokrytecký a falešný.
Pátek, 26. února 2021 - 10:12:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1883
Registrován: 6-2019
A už je to tady - lyžující by pokutovala, zavírala, ale v tomto případě pokud jí silou nebude zabráněno přejíždět, tak prostě případné pravidlo zákazu cestování mezi okresy nedodrží.
Na toto je výjimka, já jezdím skrze okresní kontroly obden a se zásobováním důchodců nikdy nikdo neměl problém.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pátek, 26. února 2021 - 10:13:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13905
Registrován: 8-2012
Samozřejmě že je dost podstatný rozdíl mezi tím, že se soud shledá nepříslušným, a tím, že (se shledá příslušným a) rozhodne (ať už ano, nebo ne). Ale vzhledem k tomu, že tu furt jede krupobití frází o "aktivismu", se už ničeho nedobereme.
電車オタク
Pezos
Pátek, 26. února 2021 - 10:15:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1937
Registrován: 4-2014
Bkp:
"A už je to tady - lyžující by pokutovala, zavírala, ale v tomto případě pokud jí silou nebude zabráněno přejíždět, tak prostě případné pravidlo zákazu cestování mezi okresy nedodrží.
Zkrátka někdo z rodinných důvodů, někdo třeba z finančních, prostě vyměkne.
Mě šlo ale o to ilustrovat jinou věc - nelíbí se mi to moralizování, jak si jistá část jinak příznivců opatření našla důvod, proč mají mít výjimku."
Ano, toto je čisté pokrytectví. Prostě musí být solidarita a musí se uskromnit - ti druzí. Ale nedejbože, aby se to nějak citelně dotklo mě.
Největší optimisté jsou konspirační teoretici. Oni totiž věří, že ten bo*del někdo řídí.
Desiro
Pátek, 26. února 2021 - 10:19:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3647
Registrován: 2-2004
Bkp: Souhlas.
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Bkp
Pátek, 26. února 2021 - 10:27:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8575
Registrován: 8-2003
Ahmad_Šáh_Masúd:
"Na toto je výjimka, já jezdím skrze okresní kontroly obden a se zásobováním důchodců nikdy nikdo neměl problém."

Ano. Stejně jako dalších x výjimek. To se nesmíme divit, že opatření, ve kterém s trochou nadsázky řečeno, je výjimka to, na co se žádná výjimka nevztahuje, prostě tak nějak nefunguje jak asi někteří čekají.
Pátek, 26. února 2021 - 10:31:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1887
Registrován: 6-2019
No, protože některé okresy jsou dost malé, ať již rozlohou nebo počtem obyvatel a většina lidí má asi příbuzné roztroušené všude možně a ne koncentrované na jediném místě. Na D6 několika kilometrové kolony, na vedlejších silnicích obvykle ne nebo jen půl minuty zdržení. Ráno v pět pak jen "vizuální" kontrola bez zastavení.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pátek, 26. února 2021 - 10:51:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13906
Registrován: 8-2012
nelíbí se mi to moralizování, jak si jistá část jinak příznivců opatření našla důvod, proč mají mít výjimku
To je přesně ten problém "nefunkčnosti" opatření. Protože okolní země mají ta opatření stejná nebo i přísnější, ale mentalita "nic se neděje, jedeme na hory" tam je buďto slabší, nebo alespoň není předmětem obdivu a potlesku. Čili za polovinu průseru může neschopná vláda pučmidrátů populisty Babiše (která dnes vymyslí další ne polovičaté, ale čtvrtičaté řešení), za druhou lidový étos ojebávačů a "odbojářů proti vrchnosti", koukačů-se-jinam (protože dnes už nikdo racionální nemůže tvrdit, že "to neviděl a tak to neexistuje" a "není to nejhorší") a individuálních sobečků "mě se to netýká, můžu si dělat co chci".
Můžeme si za to sami a proto to lepší nebude, ani když vznikne nějaký zákaz cestování mezi okresy (WTF, jak se to bude vymáhat?) nebo nějaké jiné nedostatečné a opožděné vládní "omezení" (přitom podstata v omezení kontaktů skrze snížení mobility je správně). Rozpad české "civilizace" v přímém přenosu, teď už v tom jsme každý sám za sebe.
電車オタク
Pátek, 26. února 2021 - 14:06:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13909
Registrován: 8-2012
Smíchovské Gymnázium Na Zatlance nemusí v pondělí obnovit prezenční výuku
電車オタク
Pátek, 26. února 2021 - 14:53:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11082
Registrován: 4-2003
Njn, to si tady zas počteme o přehnaném aktivismu NSS.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 26. února 2021 - 15:01:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1891
Registrován: 6-2019
WTF, jak se to bude vymáhat?
Úplně stejně jako dnes. Důležitější pozemní komunikace obsadí silové složky a v některých exponovaných oblastech pěší hlídky. Třeba za Chodovem chodí policajti kolem výsypky a hlídají. Lidi bez důvodu prostě vrací tam, odkud přišli. Pokud si dobře vzpomínám tak aktuálně by hranice okresů Cheb a Sockolov mělo hlídat cca 800 lidí. Předpokládám, že by mohli dělat i jinou, užitečnější práci, než generovat kolony na D6, ale holt to tak je. Jak uzavřít okresy jako třeba Plzeň sever nebo jih nebo ve Středních Čechách dost dobře představit nedokážu (hustší síť komunikací a vyšší mobilita obyvatel).
Jo a u rychlíků v KV stojí u každého vagonu jeden polymerovaný monocajt a kontroluje všechny nástupy a výstupy. Zbytek je asi nahodile podle kapacit.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pátek, 26. února 2021 - 15:33:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7025
Registrován: 9-2005
Co chcete od národa, jehož jádro vyznává sobectví, ochcávání, nimbysmus, nemá před ničím a k nikomu úctu? Čestnost, lidskost a morálka je sprosté slovo, neumí táhnout za jeden provaz a každého, kdo poukáže na potřebu vychovávat si svědomí, pošlou do prdele? Obzvlášť pokud se někdo zmíní o hodnotách křesťanských? A ještě se tím chlubí a jejich vzorem jsou ti, co to druhým nandají, jsou sprostí, škodolibí?

(Příspěvek byl editován uživatelem Qěcy.)
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Pátek, 26. února 2021 - 15:36:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1373
Registrován: 7-2009
Smíchovské Gymnázium Na Zatlance nemusí v pondělí obnovit prezenční výuku
Do hajzlu s celým Smíchovem [zadnice]
Pátek, 26. února 2021 - 16:27:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1132
Registrován: 3-2013
Ad Qěcy: 100% souhlasím. Teď jsem četl diskuzi pod článkem o tom, jak měšťáci zpacifikovali čtrnáctiletého klacka (na videu vypadá, že je skoro vyšší, než oni). Měli s ním co dělat. A zřejmě šlo taky jen o nasazení roušky.
Nejsem žádný zastánce totality, ale i demokratický stát by měl mít autoritu nařízení účinně vymáhat, třeba právě prostřednictvím policie. A takovej puberťák by to měl velice rychle pochopit.
Ovšem, když vláda vydá nařízení, soud to po nějaké době zruší a následně další soud zruší rozhodnutí toho prvního soudu, k tomu moc nepřispívá.
Pátek, 26. února 2021 - 16:50:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7026
Registrován: 9-2005
TMB: když dostanou policajti úkol především řešit nošení respirátorů a to bez domluvy, tak to asi budou dělat. Problém je v tom, že soud musí zrušit laicky řečeno neoprávněně vydaná nařízení vlády a vyhlášky.
Sobečkovská amorální část národa zvolila tuhle vládu a prezidenta, tak to tak bohužel máme. Navíc Babiš není žádný manažer. On vůbec neumí řídit firmy. On k nim přišel přes známosti a to, co na ně ví. Takže jaká rozhodnutí chcete od takového člověka? Který absolutně netuší, co to je krizové řízení?
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Pátek, 26. února 2021 - 17:17:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1893
Registrován: 6-2019
Co chcete od národa, jehož jádro vyznává sobectví, ochcávání, nimbysmus, nemá před ničím a k nikomu úctu? Čestnost, lidskost a morálka je sprosté slovo, neumí táhnout za jeden provaz a každého, kdo poukáže na potřebu vychovávat si svědomí, pošlou do prdele? Obzvlášť pokud se někdo zmíní o hodnotách křesťanských? A ještě se tím chlubí a jejich vzorem jsou ti, co to druhým nandají, jsou sprostí, škodolibí?

A vy jste čekal něco jiného, lepšího? Lidi nejsou ani lepší ani horší než před pandemií, jen to tu vyhřezlo naráz všechno ven.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pátek, 26. února 2021 - 17:55:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13913
Registrován: 8-2012
vy jste čekal něco jiného, lepšího
Pochybuju, to by nesměl být dlouhodobým čtenářem Grepu. Jen to prostě konstatuje, bez hodnotícího soudu.
電車オタク
Paul2no
Pátek, 26. února 2021 - 19:49:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2275
Registrován: 11-2009
Ahmad_Šáh_Masúd: hlavně je rozdíl hlídat tři okresy, a všechny okresy. Na to tady prostě a jednoduše nejsou kapacity.
Pátek, 26. února 2021 - 20:00:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 842
Registrován: 10-2007
Jestli má mlynář auto v garáži, tak v pondělí na nákup už neodjede :-)
https://mapy.cz/s/lobeserubu
Pátek, 26. února 2021 - 20:16:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24021
Registrován: 5-2002
TH: za druhou lidový étos ojebávačů
Je dokonce snaha založit Církev svobodné konzumace piva - a její vrchní duchovní je v případě nepovolení Ministerstvem kultury připraven podat žalobu k Mezinárodnímu soudu pro lidská práva.

AŠM: jen to tu vyhřezlo naráz všechno ven
Jojo, to je jeden z očistných účinků covidu - v plné nahotě ukáže, kdo je kdo.


(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pátek, 26. února 2021 - 20:31:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7421
Registrován: 5-2002
Je dokonce snaha založit Církev svobodné konzumace piva - a její vrchní duchovní je v případě nepovolení Ministerstvem kultury připraven podat žalobu k Mezinárodnímu soudu pro lidská práva.

Je to sice pí.ovina, ale příčina je snad fakt že se neměří všem stejně, kdyby byly výjimky pro blonďáky, budou se lidi barvit na blond... Dávat výjimky pro lidi uctívající nějaké fiktivní přátele holt vede k tomuhle, no....
Pátek, 26. února 2021 - 20:36:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7422
Registrován: 5-2002
přitom podstata v omezení kontaktů skrze snížení mobility je správně

Pokud by byla přímá úměra mezi mobilitou a počtem kontaktů tak ano.

Pokud mám ale v baráku souseda na chlastání, do 300 metrů funkční fitko, ale za 80 km přírodu na běžky / kolo kde nikoho nepotkávám, tak nevím, ale omezení mobility mi spíš sníží alternativy jak být sám a na vzduchu...
Pátek, 26. února 2021 - 21:00:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13914
Registrován: 8-2012
Tak HK (a ještě FK) je nepochybně ta úžasná odchylka, co má právo na výjimku. Snad ji Bureš do usnesení vlády zapracuje...
Jenže takhle to sotva může fungovat.
Akorát koukám, že sliby a falešné naděje už mají prodlouženou expiraci ne čtrnáct dní, ale tři týdny.
電車オタク
Pátek, 26. února 2021 - 22:52:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 554
Registrován: 7-2017
TMB: Jenom k tomu zápasu nevinný andílek bez roušky vs. MP Beroun - klučina poničil fasádu na obytném domě a jeho majitel na něj přivolal městskou policii, ta napřed junáka (zřejmě plnícího bobříka odvahy a zručnosti zároveň) opakovaně vyzvala k nasazení ochranného prostředku, a když s nimi pořád diskutoval na téma neposlušnosti vůči systému a že není ovce, tak ho prostě holemi zahnali zpět do stáda [kladivo]

Ale chápu, že dělat závěry na základě ustřiženého videa a výpovědí vohnoutů z ulice je vždycky snažší, to je fakt. Asi jako v článcích na D-Fensovi [crazy]
Miloš_jonák
Pátek, 26. února 2021 - 22:57:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 449
Registrován: 12-2007
Rouška bude opět povinná všude v obcích, látková nestačí
Tak a máme tady přesně to co se dalo očekávat. Tentokrát je otázka jestli to po loňské zkušenosti někdo bude v červnu rušit.
754061
Pátek, 26. února 2021 - 23:43:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 7-2019
Tak vidíte, kam jsme to dopracovali. Nosit na vesnici roušku po ulici, kde nikdo jiný není,tak na to rychle zapomeňte. Zvlášť tu chirurgickou, která je na tváři nepříjemná. A ještě teď jak se oteplí. To už je lepší respirátor, ale v tom se zase blbě dýchá. Tady se dají v klidu dodržovat na ulici rozestupy klidně 20 m. Ve městě to ještě nějak zkousnu. Lidi nedodržovali mírnější opatření, které já jsem dodržoval, ale tyto hovadiny nehodlám dodržovat taky. Také by mě zajímalo, jak se definuje nutný nákup? Kolikrát týdně a kam na ten nutný nákup mohu jít? Já to beru tak, že pod záminkou tohoto se můžu pohybovat po celém okrese.[proud] Na vesnici si svůj oblíbený žitný chleba nekoupím. Musím do okresního města do pekařství.[biggrin] Samozřejmě nepředpokládám, že policajti budou kontrolovat lidi někde v lese, tak v rámci procházek po přírodě mě katastr obce vůbec netankuje.
754061
Pátek, 26. února 2021 - 23:53:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 7-2019
A teoreticky tu procházku nebo projížďku na kole je pořád v rámci okresu možné propojit s nutným nákupem. To omezení na území obce vůbec nechápu. Na nákup můžu do okresního města, ale do lesa mimo katastr obce nemůžu. To nevymyslíš takovou hovadinu.[angry]
Pátek, 26. února 2021 - 23:58:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13752
Registrován: 5-2004
a "cestne prohlaseni" si napisu kouskem cihly na sracak protoze papir a tuzku v zavrenym papirnictvi nekoupim.

Ja jsem zvedavej jak bude stado co dodrzovat kdyz vlada stanovila jako jedinou napln volnyho casu chlastani se sousedy a jedinej sport prave porusovani vladnich narizeni.

Tohle by proste chtelo kdyby se lidi dokazali domluvit neresit nejaky demonstrace ale treba v jeden den se pul mice poslat do karanteny s tim ze maj nejaky priznaky. Kasle a kejcha kdekdo a ztrata chuti nejde overit.
Sobota, 27. února 2021 - 00:11:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 420
Registrován: 8-2018
Dle mého názoru nemá smysl logdaunovat, jelikož virus sám od sebe nezmizí a po otevření se zase rozsíří.
Bylo by lepší kdyby se naši politici přestali urážet a pomlouvat se a zavolali do Ruska a objednali milion sputniků, aby konečně mohli začít očkovat. Než čekat na mafiány od astryzeneky, až se uráčí, do Evropy poslat 36% vakcín. A ještě se vymlouvaj na navišování kapacity. Ve skutečnosti vakcíny prodaj tomu, kdo víc zaplatí.

Když by byl průměr očkování 16000 deně, děleno deset miliónů, tak máme do dvou let hotovo.

Takže podle toho, co sjem našel na internetu, si do formuláře můžu napsat, co budu chtít, protože to nikdo nebude zjišťovat, jestli je to pravda. Nebo si vytisknu, že tam mám přechodný bydliště.
Můj web:Kolejiště Trutnov tt

Ekoblázni přestaňte [kecal][kecal][kecal] do zemědělství.
Sobota, 27. února 2021 - 00:27:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 924
Registrován: 12-2007
Petr_vlček: Co jste si dneska šlehnul? To je teda síla tohle číst od začátku až do konce. [coze][nene]
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Sobota, 27. února 2021 - 00:41:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13753
Registrován: 5-2004
dnes jsem si nechca slehnul z radia vladni tiskovku.

A opravdu nejsem kreten abych nosil v liduprazdny vsi na ulici venku nahubek. Aneb kdyz se neco ukaze jako totalni kretenizmus tak je to nutno zopakovat.

Jediny co tyhle opatreni zpusobi bude to ze dalsich par lidi bude srat na jakykoli opatreni a lhani bude brano jako soucast zivota typu jidlo a piti.
Sobota, 27. února 2021 - 01:20:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24029
Registrován: 5-2002
4.061: To omezení na území obce vůbec nechápu.
Pokud jsem správně pochopil článek v novinách, tak omezeno na území obce je musení nosit něco, nikoliv pohyb jako takový.

Zadar: logdaunovat
Log-downovat? To jako umlátit někoho polenem...? [coze]


(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Sobota, 27. února 2021 - 02:32:13  
Administrátor
Číslo příspěvku: 74129
Registrován: 4-2003
Lépe si to přečíst v originále tady a tady (oboje pdf), než se snažit pochopit, jak to nějaký pisálek přežvachlal a zohybal.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Sobota, 27. února 2021 - 04:17:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7423
Registrován: 5-2002
No, tak to už zavládne blaho, při cestě do přírody "měl člověk jistě kontakty", a běhat po lese bez roušky bylo typické ojebávání / ochcávání systému, vždyť i tady se to opakovalo furt.

Nejhorší je že pokud z jakéhokoliv důvodu ta epidemie zase poleví, tak si budou myslet že pomohlo právě tohle...
Sobota, 27. února 2021 - 06:38:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13915
Registrován: 8-2012
Ono to samozřejmě částečně pomůže (k udržení hladiny reprodukčního čísla kolem jedné = setrvalý stav, aby zdravotnictví fakt nedošlo až k Bergamu), i když koukači-se-jinam pořád nechtějí vidět realitu a předstírají a) nevědomost ("není potřeba"), b) vlastní výlučnost, se kterou si zaslouží být výjimkou. Ale jinak je to opatření nejspíš stále nedostatečné pro nějakou zásadní změnu, protože základní prvky tlumení epidemie - testování, trasování a očkování - pořádně nefungují nebo vůbec neexistují, omezení mobility je pořád jen volnočasové a milión lidí může nadále zcela libovolně poflakovat po celé Praze (ano, jde o vymahatelnost). Tak si užijte falešnou naději, že to je na tři týdny (z nichž polovinu času budou ještě razantně růst čísla z nákaz v uplynulých dvou týdnech z pozdního lockdownu, který, kdyby byl zaveden v první polovině února, bychom už měli skoro za sebou [happy] ).

P.S. po lese bez roušky běhat můžete (pokud nikoho nepotkáte a máte nějaký na území obce). Ostatně rouška už je považována za nedostatečnou ochranu a přípustný je pouze respirátor nebo obdobný prostředek (takže si musíte v rámci spravedlivého odboje proti systému koupit nanoroušku, odpárat z ní cedulku a našít si ji na záclonu [crazy]).
電車オタク
Sobota, 27. února 2021 - 06:46:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7424
Registrován: 5-2002
Tak si užijte falešnou naději, že to je na tři týdny

No tak to už většina lidí pochopila loni, tuto jednotku dočasnosti.

takže si musíte v rámci spravedlivého odboje proti systému koupit nanoroušku, odpárat z ní cedulku a našít si ji na záclonu

Tak mě stačila letenka, ale good luck s vojenskými kontrolami a finálním zúčtováním s lyžaři.[happy]
Paul2no
Sobota, 27. února 2021 - 06:55:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2276
Registrován: 11-2009
Je zajímavé, že v rámci výjimek z nočního zákazu vycházení je stále bod g) cest zpět do místa svého bydliště. Což pokud se na ulici nemotáte s flaškou v ruce, tak se dá uplatnit snad vždy.
Sobota, 27. února 2021 - 07:54:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12042
Registrován: 4-2003
T. H.:omezení mobility je pořád jen volnočasové a milión lidí může nadále zcela libovolně poflakovat po celé Praze (ano, jde o vymahatelnost).


Jojo, na svrbení koulí z Pražáků (a obecně ze všech sportovně laděných lidí) zatím neexistuje účinná mastička. Takže to asi bude svrbit nadále a třeba to nakonec skončí i rozdrbanými kulkami [proud].

Ale teď vážně: Neustále opakovaná tvrzení diskutujícím T. H. o hromadné dopravě a open space kancelářích coby místech největšího přenosu jsou ničím nepodložená a hlavně zcela nesmyslná tvrzení. Z tohoto důvodu by zcela logicky musela být Praha na špičce v počtu nakažených a to tak prostě není. Stejně tak Brno a Ostrava, tato města by na tom musela být opravdu hodně špatně. Open space kanceláře také nemohou být místem přenosu, protože naprostá většina kancelářských pracuje z domova.

Zcela jistě není vysoká koncentrace open space kanceláří v Tachově, Vlašimi, Milevsku, Náchodě, Novém Bydžově, Dvoru Králové a dalších obcích s rozšířenou působností. Také asi není nic těžkého dojít ke zjištění, že podíl hromadné dopravy na přepravě osob ve zmíněných obcích bude oproti Praze, Brnu a Ostravě zcela zanedbatelný.

Naopak tam vidíme různé průmyslové podniky, spíš menší a střední, kde místní lidé pracují. Takže nejspíš přenosy probíhají právě tam. Docela zajímavý je případ Vlašimi, tam bych si i dovolil odhadnout, kde se opatření nejspíš vůbec nedodržují. Svůj tip si ale nechám pro sebe [wink].

Jinak i mezi mými blízkými se vyskytují lidé, kteří mne s oblibou označují za hrozbu (dovolím si stále jezdit hromadnou dopravou, ó jaká to hrůza [coze]), ale že zrovna oni by si odpustili zajít si probrat situaci nad sklenkou vína se sousedy, tak to tedy ne [nene]. A jak je znám, tak budou chodit probírat situaci k různým sousedům i nadále, protože pohyb je v rámci jedné obce povolen i od pondělí...

A já si budu chodit nadále zaběhat, budu se snažit, abych se během března rozběhal tak, abych na konci března běhal každý druhý den desetikilometrové trasy. Je to lepší, než sedět doma a chlastat se sousedy a nadávat na to, jak to stojí za howno. Už teď uběhnu sedm kilomertů v kuse, tak mám slušně našlápnuto a sociopati Babiš, Hamáček a Blatný mi v tom fakt nezabrání [wink]. Však bylo také dobře, že jsem vyrazil letos v zimě vyrazil šestkrát do hor na běžky, abych se udržoval ve formě [wink].
Sobota, 27. února 2021 - 08:24:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13754
Registrován: 5-2004
trasovani fungovat ani nemuze kdyz je zakaz navstev. To by se priznal leda uplnej blbec, priznaj se max kontakty ze zamestnani.
Sobota, 27. února 2021 - 08:32:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1895
Registrován: 6-2019
Je zajímavé, že v rámci výjimek z nočního zákazu vycházení je stále bod g) cest zpět do místa svého bydliště. Což pokud se na ulici nemotáte s flaškou v ruce, tak se dá uplatnit snad vždy.
Takových možností je více. Vždy se dá tvrdit, že se vracíte ze zahraničí - s ručně psaným čestným prohlášením (*) a flaškou v ruce.

Tak mě stačila letenka, ale good luck s vojenskými kontrolami a finálním zúčtováním s lyžaři.
Bejt váma, zůstanu tam co nejdýl. Je jen otázka času, kdy to agentůrníci z Boru/Nové Hospody přenesou na Plzeňsko.

Také by mě zajímalo, jak se definuje nutný nákup? Kolikrát týdně a kam na ten nutný nákup mohu jít? Já to beru tak, že pod záminkou tohoto se můžu pohybovat po celém okrese.
Klidně denně. Starý rohlíci nejsou dobrý.

A opravdu nejsem kreten abych nosil v liduprazdny vsi na ulici venku nahubek.
Na vesnicích se to nedodržovalo nikdy, ani loni v první uzávěře. Také tam žije dost lidí, kteří jsou staršího věku a poslouchají maximálně svého souseda a ne nějaký exkrementy v televizi.

Pokud mám ale v baráku souseda na chlastání, do 300 metrů funkční fitko, ale za 80 km přírodu na běžky / kolo kde nikoho nepotkávám, tak nevím, ale omezení mobility mi spíš sníží alternativy jak být sám a na vzduchu...
Ano, správně. Desetitisíce lidí teď budou namačkaní ve velkoměstech a předstírat pohyb na "čerstvém" vzduchu, než aby se volně rozptýlili do krajiny. Dobrou chuť. Leda si pořídit loď a odplavat. [talker]

* tedy, když vláda lumpů a zlodějů požaduje čestná prohlášení, to je dobrej cirkus. Samozřejmě, že takto rozsáhlá opatření měla přijít tak o 3 týdny dříve a propracovanější. Dneska si s tím každý leda tak vytře zadel.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Desiro
Sobota, 27. února 2021 - 08:39:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3648
Registrován: 2-2004
Ono to samozřejmě částečně pomůže (k udržení hladiny reprodukčního čísla kolem jedné = setrvalý stav, aby zdravotnictví fakt nedošlo až k Bergamu), i když koukači-se-jinam pořád nechtějí vidět realitu
To je ale po ránu příjemné překvapení, že se shodneme, že volné kapacity ještě jsou! A jestli chceš, můžeme se pobavit na téma jejich vyčerpání včetně časových odhadů. Jenom mě mrzí, že ses musel na tohle téma předtím tolik vymezit, bylo to zbytečné, důvody chápu - a tuhle zpátečku oceňuju, to není prohra ani něco, za co by ses měl stydět.

Jinak přesně tenhle způsob jednání vlády - jen zákazy, příkazy a chuť trestat, opatření bez odůvodnění, rozhodování nikoli na základě dat - vláda opakuje neustále a diví se stále stejným výsledkům, to je definice šílenství. Taky bych upozornil, že pod stůl spadla izolačka, a to přičiněním poslanců ANO :-D

kdyby se lidi dokazali domluvit neresit nejaky demonstrace ale treba v jeden den se pul mice poslat do karanteny s tim ze maj nejaky priznaky.
To vůbec není špatný, ale problém je, že to následně nemusí znamenat následné přijetí efektivních opatření ze strany vlády.

Bram Neustále opakovaná tvrzení (...) o hromadné dopravě (...) coby místech největšího přenosu jsou ničím nepodložená a hlavně zcela nesmyslná tvrzení.
Abychom to vrátili na věcnou rovinu s čísly: Bokem jsem získal informaci, že v případě jednoho velkého osbního dopravce byla nemocnost na COVID v době největší vlny na podzim mezi zákaznickým personálem (průvodčí, pokladní, vlaqedoucí) asi 3 %. Taky prodavačky v různých hypersupech by musely padat jako mouchy, ale třeba v tom našem jsou vidět pořád ty samé tváře a omezení provozu není (a to má být a je otevřeno mnoho pokladen, protože podle pravidel PES má být prováděn "management front").
Takže v VHD ten hlavní přenos nebude, důležité je mít ochranu dýchacích cest, na druhou stranu nepřenosu v VHD pomáhá její nižší obsazenost - samozřejmě s negativními ekonomickými dopady.
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Sobota, 27. února 2021 - 08:46:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7425
Registrován: 5-2002
Mimochodem, v rámci vycházek do přírody v rámci obce, nevím jestli to mají Vary jako unikát, nebo je to ještě jinde... Ale Cihelny jsou část Varů, nicméně oddělené územím jiné obce, je to takový ostrov... Ale jde tam použít vlak jako peáž asi...[proud]

Jednou nám tohle nebude nikdo věřit...[happy]
Sobota, 27. února 2021 - 09:06:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1896
Registrován: 6-2019
To je pochopitelně megakrávovina, ti troglodyté z Prahé ani netuší jaké je využití páteřní cyklostezky podél Ohře. A fakt se lidi nezastaví na hranici katastrů (!!!), obcí či okresů. Prostě si pojedou nakoupit na kole do vhodně dalekého obchodu, vybaveni čestným prohlášením. [crazy][crazy][crazy]
A cyklosezóna právě začíná, včera spatřeni desítky lidí, nejen na kolech.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Sobota, 27. února 2021 - 09:11:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 3-2013
Ad Bobmaster: Však taky proti takovému postupu policie nic nemám. Samozřejmě, že mají prvně slušně upozornit, ale na vzpurného jedince neplatí nic jiného. Tím spíše, pokud se tento případ udál tak, jak píšete.
Špané by bylo, kdyby bez vyzvání přešli rovnou k bodu b.
Sobota, 27. února 2021 - 09:21:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12043
Registrován: 4-2003
Desiro:Abychom to vrátili na věcnou rovinu s čísly: Bokem jsem získal informaci, že v případě jednoho velkého osbního dopravce byla nemocnost na COVID v době největší vlny na podzim mezi zákaznickým personálem (průvodčí, pokladní, vlaqedoucí) asi 3 %.

Praha je místo, kde je i teď nejvíce v ČR využívána VHD. To je číselně podloženo a v souvislosti s tím by by šlo očekávat, že Praha bude patřit k nejvíce zamořeným oblastem, jenže nepatří.


Takže v VHD ten hlavní přenos nebude, důležité je mít ochranu dýchacích cest, na druhou stranu nepřenosu v VHD pomáhá její nižší obsazenost - samozřejmě s negativními ekonomickými dopady.

Vytížení VHD je nižší, ale také se snížila její kapacita - prodloužení intervalů (zejména MHD) a snížená kapacita souprav (zejména vlaky), čímž se bohužel šlo proti snížení počtu lidí na metr čtvereční a tedy i v zásadě proti duchu ostatních epidemiologických opatření. Přesto to na základě počtu nakažených obyvatel v různých obcích s rozšířenou působností nemá téměř vliv na přenosy. Nedá se tím vysvětlit třeba Tachov, Milevsko, Vrchlabí atd., kde je podíl VHD na přepravách malý.