Diskuse » Železnice » Všeobecná neželezniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 25. 2. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 25. 2. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Úterý, 23. února 2021 - 09:45:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4425
Registrován: 9-2003
Mořepetr: A ona ja norma ČSN EN nějaká "zdravotnická"? To jsou prostě normy.
Mimochodem, základní rozdíl mezi "medical" a "non-medical" je v tom, že u "non-medical" se hledí zejména na ochranu nostiele, u "medical" i na ochranu okolí. Takže třeba repirátor s výdechovým ventilem z principu nebude "medical"
NOBLE BRICKS
Úterý, 23. února 2021 - 10:16:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5105
Registrován: 4-2003
Ahmad_Šáh_Masúd:
"Vy jste tak jednoduchej, až je to k smíchu."
Pro hlupáka každý hloupý. A jen se klidně smějte, když na víc nemáte.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 23. února 2021 - 10:20:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5708
Registrován: 3-2006
S4991023:
"Mořepetr: A ona ja norma ČSN EN nějaká "zdravotnická"?"
Ano a je jich docela dost.
To co nás zajímá, například:
Zdravotnické obličejové masky (EN 14683:2019)
Operační roušky, pláště a oděvy (EN 13795:2019 část 1 a 2)

T_._H_.:
"Jen je to pořád improvizace, stejně jako použití šitých roušek, ale kdo by chtěl chodit v přetlakovém obleku, že?
A k tomu přikládáte argumentaci "neřekl že nejde" o detektoru, který bude v daleké budoucnosti (možná) jeden na celou nemocnici (OK, bude s ním běhat ta Ripleyová) a na každý vir (možná i kmen viru) extra jiný? To není chození v přetlakovém obleku, to je ještě o level výš..."

Proč by s tím někdo běhal, v okamžiku zjištění viru, tam dávkuje ŘS vzduchotechniky, nějaké to "Savo".

Na MZCR je aktuálně TK a vypadá to, že nikdo to slovo "triáž", nechce vyslovit.[sad]
Úterý, 23. února 2021 - 10:57:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11070
Registrován: 4-2003
Dělal ve skutečnosti vůbec někdy něco? Podle výpisu snad možná teoreticky působil nějaké 2 nebo 3 roky „na údržbě”.

Dělal politiku. To je normální zaměstnání, jako každý jiný. Jenom to leckdo nechápe. Co pořádnýho dělali Helmut Kohl či Winston Churchill?

Dtto i jiné obory. Neměl náhodu Karel Gott 10 let poctivě elektrikařit v ČKD, aby jako dělal něco "pořádnýho" a teprv potom se dát na pofiderní dráhu zpěváka?


Středula tu politiku dělá naplno. Nainvestováno do toho bude mít docela dost - vypadáš, jak mluvíš, jakým způsobem se vyjadřuješ, jak přesvědčuješ lidi - to se člověk musí někde neučit. Na rozdíl od brutálních amatérů typu Blatný, který mluví jako ufon a 50x během tiskovky mu spadne respirátor.

-----------------
Nijak to nemění nic na tom, že to vyjádření je úlet do rektu cílovce, jinak se totiž projevoval jako vcelku rozumnej chlap přístupný argumentům.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 23. února 2021 - 11:27:51  
Administrátor
Číslo příspěvku: 74095
Registrován: 4-2003
RadekŠ:
"Dělal politiku. To je normální zaměstnání, jako každý jiný."
Nemám problém s tím, když někdo dělá politiku (taky záleží jak, viz třeba současného hejtmana Kubu kdysi a nyní; úlety v PS typu Volný snad ani nejde nazvat politikem [uhoh]).
Průmyslovku nikomu nenutím (uvedena je jako jediné vzdělání), pro jeho funkci je tak nějak k ničemu.

Vycházel jsem z textu, co je na wikipedii uveden (často tam něco chybí, nebo je to vysloveně špatně, ale při lehkém prohledání je to skoro to jediné, co se o něm a jeho činnosti dá najít). A především z toho, jak se projevuje zejména poslední rok nebo dva. Zajímalo mě, koho že to zájmy vlastně zastupuje a kde to své přesvědčení(?) bere.
Gůgl samozřejmě nabízí hlavně to, co lidi hledají nejvíc (plat, rodina, KSČ, manželka... [crazy]), takže dobrat se k něčemu podstatnému jen tak nejde (v balastu je akorát odkaz na ČMKOS, kde taky skoro nic není: https://www.cmkos.cz/cs/obsah/272/kontakty/12718). Takže díky za reakci, že jsem se o něm aspoň tady něco dozvěděl.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Priapos
Úterý, 23. února 2021 - 12:29:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1922
Registrován: 10-2012
Desiro:
"V současné době u nás není stav (?) nejhorší od začátku epidemie - ale to si můžete vyhledat třeba na seznamu ...
No nic"


Ale je.
No nic.
Úterý, 23. února 2021 - 13:45:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13893
Registrován: 8-2012
Na MZCR je aktuálně TK a vypadá to, že nikdo to slovo "triáž", nechce vyslovit
Selekce (triáž) se už dávno dělá nejen v tom Sokolově a Chebu. A jestli ještě nějaký hlupák věří v nějaké další "reprofilace JIP lůžek", tak už ne - třeba v Jablonci už reprofilace dělat nebudou, protože na ně nemají personál. A nemocnice bez personálu není nemocnice, ale jen sklad postelí a přístrojů. Viz např. ty Letňany.
Plus se ještě patří dodat, že kapacita na JIP nikdy nebude 0% - to prostě nejde, musí tu vždycky být rezerva pro akutní úrazy apod. Přitom anesteziologicko-resuscitační oddělení nejsou žádná megaoddělení s desítkami postelí, takže pokud někde zbývá (na první pohled ještě "dobrých") 10-15% kapacity, tak to znamená, že jde reálně o jednu postel a nepůjde se na 7%, když ji zabere nějaký motorkář (jaro se blíží). Čili selekce běží dávno před tím, než je 0% kapacity na JIPu, a pozná se to akorát podle zvyšujícího se počtu úmrtí při nezměněné obsazenosti JIP...
K tomu další vlnu "rozjíždíme" do víc obsazených nemocnic než při té předchozí.
Člověk by řekl, že jsme se z toho Bergama 2020 poučili. Ale ne - je to spiknutí, chřipečka, byznys s pomůckama, stav není nejhorší, jedeme na hory a příští týden otevřeme hospody.
電車オタク
Quex
Úterý, 23. února 2021 - 14:14:11  
Administrátor
Číslo příspěvku: 8102
Registrován: 5-2002
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/soud-prazskemu-gymnaziu-zakaza l-distancni-vyuku-musi-vyucovat-normalne-143818

A už je to tady, přesně jak jsem předpovídal, nějaký aktivistický č...k u soudu, nezávislý na nikom a na ničem, se do toho obul a svůj soukromý právní názor převtělil do rozsudku, takže cesta k totální anarchii už je otevřená.
Jasně se ukazuje, jak jsem měl v roce 2004 pravdu, když jsem varoval na různých seminářích před zaváděním paskvilu typu "opatření obecné povahy" do správního práva, které pak může kdokoliv napadnout u soudu a výsledek je tady - jakýkoliv soud si může osobovat rušit opatření i na celostátní úrovni.
"...bude potřeba zvládnout zákony po našem..."
Desiro
Úterý, 23. února 2021 - 14:35:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3638
Registrován: 2-2004
Mladějov: Tak nějaké konkrétní otázky napište - já je tam nevidím.
Nejhorší na téhle krizi je nedůvěra a neochota slevit ze svých - pro mnohé odůvodněných, vysoce morálních, ba vědeckých - požadavků (třeba aktuálně Petr Ludwig chce nechat lidi nosit roušky všude). Pak se k nějakému akceptovatelnému řešení nedobereme - protože to řešení je v tuto chvíli především o akceptaci širokými vrstvami obyvatelstva. I těmi lidmi, co o nich píšete.

V současné době u nás není stav (?) nejhorší od začátku epidemie - ale to si můžete vyhledat třeba na seznamu ...
No nic
Ale je.
No nic.


Tak předřečník to nekonkretizoval, řečí čísel (počtu denních nakažených, obsazení lůžek v nemocnicích...) ta situace už byla horší. Špatné je, že na těch různých (i COVID) JIP leží lidé s trvalými následky po nemoci, co už se bez přístrojů resp. specializované péče dále neobejdou. Bude tak nutné rozhodnout, co s nimi dál - ale zase to není něco, co by se běžně nedělalo. Samozřejmě má dostat šanci ten, kdo to může přežít a vést dál relativně normální život.

Ale zase - nejlepší by bylo, kdyby se na tu JIPku dostalo co nejméně lidí. Ale my jsme si tu vybrali resp. bylo nám vybráno nerealistické řešení "společně to zvládneme" namísto ochrany ohrožených, tedy těch potencionálních klientů JIP a pohřebních ústavů.
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Úterý, 23. února 2021 - 14:41:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4429
Registrován: 9-2003
Quex: To, že je tady nějaký obecný zájem, NEZNAMENÁ, že se můžou zavádět protiústavní prasečiny a "lide, drž hubu, my víme, co je pro tebe nejlepší". Tady to naštěstí (zatím) není Německo 1936.
NOBLE BRICKS
Úterý, 23. února 2021 - 14:44:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4430
Registrován: 9-2003
Desiro: Jaké jsou trvalé následky po Covidu? Můj doktor o žádných neví. Zotavení trvá dlouho ale kdo přežije, zotaví se.
A dále: Na ty JIP-ky se tále více dostávají mladí, zdraví lidé bez přidružených nemocí. Jaká by tedy byla Tvá kritéria pro ochranu ohrožených?

(Příspěvek byl editován uživatelem S4991023.)
NOBLE BRICKS
Quex
Úterý, 23. února 2021 - 14:46:58  
Administrátor
Číslo příspěvku: 8104
Registrován: 5-2002
Tak se musím poopravit, našel jsem si to na stránkách soudu a žalobce se žalobou domáhal ochrany před nezákonným zásahem a žádal, aby soud škole přikázal obnovit prezenční výuku tak, jak byla uskutečňována do 2. října 2020. Takže v tomto případě se konkrétně jednalo o žalobu na ochranu před nezákonným zásahem, takže ten rozsudek nic obecně neruší, je závazný jen pro účastníky řízení (tj. fakticky pro to gymnázium). Což ovšem nevylučuje spuštění laviny podobných žalob od podobně "postižených" studentů, které navíc soudy budou posuzovat individuálně, takže rozdílně.[crazy]
"...bude potřeba zvládnout zákony po našem..."
Quex
Úterý, 23. února 2021 - 14:49:07  
Administrátor
Číslo příspěvku: 8105
Registrován: 5-2002
Jaké jsou trvalé následky po Covidu? Můj doktor o žádných neví. Zotavení trvá dlouho ale kdo přežije, zotaví se.

A co je teda ten tzv. postcovidový syndrom? Vždyť se s tím léčí lidi v lázních v Luhačovicích. Ani po půl roku po nemoci nejsou schopni bez odpočinku a zadýchání vyjít krátké schody.
"...bude potřeba zvládnout zákony po našem..."
Úterý, 23. února 2021 - 14:53:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13895
Registrován: 8-2012
Můj doktor o žádných neví
To ještě neznamená, že neexistují. Ale na to zatím bude (naštěstí) málo dat na malém vzorku.
電車オタク
Bkp
Úterý, 23. února 2021 - 14:53:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8566
Registrován: 8-2003
Quex:
"aktivistický č...k u soudu, nezávislý na nikom a na ničem, se do toho obul a svůj soukromý právní názor převtělil do rozsudku"

To že je někdo nezávislý není ani vada, ani chyba. Jinak, jak může někdo nezávislý a aktivistický převtělit svůj názor do rozsudku? To snad může jen soudce a tón tvé věty tak dostává na frak.
Mimochodem, situaci kdy vláda nehraje ani podle svých vlastních pravidel není forma anarchie?
Úterý, 23. února 2021 - 14:58:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4431
Registrován: 9-2003
Quex, T.H.: Ano, zotavení může trvat i rok. Ale nejsou tam žádné patologické změny, svědčící o trvalých následcích. Dlouhodobé samozřejmě jsou.
NOBLE BRICKS
Bkp
Úterý, 23. února 2021 - 15:04:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8567
Registrován: 8-2003
V souvislosti s covidem si vždycky uvědomím, že chřipka, nemoc tradičně považovaná za něco mezi banalitou a změkčilostí, je vlastně něco, co moderní věda neumí léčit ale jen v omezené míře mírnit, a která umí mít i hodně těžký průběh až smrtelný.
Úterý, 23. února 2021 - 15:14:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11073
Registrován: 4-2003
Můj doktor o žádných neví. Zotavení trvá dlouho ale kdo přežije, zotaví se.


Pokud už dojde k poškození plic (ze sklípků se udělá vazivová tkáň), tak žiju v domnění, že je to v podstatě poškození trvalé, s příslušným snížením kapacity plic. Plíce nejsou játra.

Řekl bych že to povede k dost podstatnýmu zhoršení kvality života.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Desiro
Úterý, 23. února 2021 - 15:17:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3639
Registrován: 2-2004
Jaké jsou trvalé následky po Covidu?
Připojit na ÚPV, pneumonie, traumatizace plicní tkáně, fibróza, barotrauma ... po pár dnech neodpojitelný z ventilace. To jsou ti lidi, co tam z většiny dnes jsou. Fakt to nebude o triáži u vchodu.

Na ty JIP-ky se tále více dostávají mladí, zdraví lidé bez přidružených nemocí. Jaká by tedy byla Tvá kritéria pro ochranu ohrožených?
Už jsem je tu psal. Tyhle statistiky bych rád viděl, nemůže to být tím, že staří už začínají být proočkovaní, takže se do těch nemocnic dostává relativně více "mladých"? Nedokážu odpovědět.

třeba v Jablonci už reprofilace dělat nebudou
Někde se nechce, jinde to jde.
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Quex
Úterý, 23. února 2021 - 15:20:59  
Administrátor
Číslo příspěvku: 8106
Registrován: 5-2002
To že je někdo nezávislý není ani vada, ani chyba. Jinak, jak může někdo nezávislý a aktivistický převtělit svůj názor do rozsudku? To snad může jen soudce a tón tvé věty tak dostává na frak.

V pořádku, soud má být nezávislý ve smyslu být procesně nezávislý na účastnících řízení a to je něco jiného, než naprostá nezávislost na nikom a na ničem (tj. být zcela odtržený od společenské reality, od právních předpisů a do rozhodování vnášet svoje osobní politické preference a názory).
"...bude potřeba zvládnout zákony po našem..."
Bkp
Úterý, 23. února 2021 - 15:25:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8568
Registrován: 8-2003
Desiro:
"Tyhle statistiky bych rád viděl, nemůže to být tím, že staří už začínají být proočkovaní, takže se do těch nemocnic dostává relativně více "mladých"? Nedokážu odpovědět. "

Jako že by staří očkováním uvolnili místo mladším? To se mi nějak nezdá. Byly doby, kdy kapacity nemocnic byly více než dostatečné, takže tam všechny skupiny mohly ležet naráz.
Bkp
Úterý, 23. února 2021 - 15:31:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8569
Registrován: 8-2003
Quex:
Ano, ale tvůj původní komentář vyzněl jako by nějaký "aktivista" rozhodl. Aktivista podal nějaký návrh a ten soudce zhodnotil a vydal rozhodnutí, ale to tady jen slovíčkaříme.
Mě spíš zaráží, že i po roce této situace je vláda schopna vydávat takto snadno napadnutelná rozhodnutí. Holt ono se zdá jako rozumná volba v krizové situaci mít diktátora, jenže i to diktátorství se musí umět a ti současní matlové na něco takového rozhodně nemají, takže buďme rádi za ty aktivisty a soudy.
Desiro
Úterý, 23. února 2021 - 15:41:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3640
Registrován: 2-2004
Bkp: Na té hypotéze netrvám, rád bych ty statistiky.
Varující je, že ve světě už denní počet nakažených klesá a tady ne.
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Úterý, 23. února 2021 - 15:54:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13896
Registrován: 8-2012
To že je někdo nezávislý není ani vada, ani chyba
Musíte to brát tak, že Quex potřebuje zvládnout zákony po jejich. Takže každý právní názor, který není po jejich, je aktivistický.

Mě spíš zaráží, že i po roce této situace je vláda schopna vydávat takto snadno napadnutelná rozhodnutí
No protože je neschopná a všehoschopná. Je špatná. A přezkum takových rozhodnutí soudem je obrovské PLUS, nikoli nedostatek. Je to přesně to, co bolševici potřebují popřít, protože jim to nepasuje do jejich metod ("obhajoba je součástí obžaloby").

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
電車オタク
Úterý, 23. února 2021 - 20:21:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 986
Registrován: 7-2017
Určite aj očkovanie ma vplyv na počet hospitalizácii, ale tou hlavnou príčinou zvýšeného počtu ľudí je nová mutácia vírusu. Napokon preto aj články o tom, ze prekonanie corony nemusí byť bez problémov ani u detí. Co sa týka reprofilizacie, niekde to ide, pretože inde majú kapacitu na bielom oddelení, inde to uz ale nemusí ísť, pretože existuje aj nejaký minimálny počet lôžok, ktoré jednotlivé nemocnice musia mať aj pre neinfekcnych pacientov.
Úterý, 23. února 2021 - 20:53:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 919
Registrován: 12-2007
Mě spíš zaráží, že i po roce této situace je vláda schopna vydávat takto snadno napadnutelná rozhodnutí
To je tak, když na ministerstvech pracují lidé loajální, ale nikoliv patřičně odborně vzdělaní a kompetentní.
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Úterý, 23. února 2021 - 21:46:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11076
Registrován: 4-2003
když na ministerstvech pracují lidé loajální

Jo a proto u nás v baráku i jinde obíhá návrh zákona dva týdny a nic se nevykecá (protože to prostě nikoho nenapadne...)a jakmile odejde do státní správy, tak je hned druhý den v novinách.[crazy]

ale nikoliv patřičně odborně vzdělaní a kompetentní

Ježišmarjá, to je prostě o tom, že někdo nahoře nekompetentě rozhodouje, protože se přeci nebude s někým dole radit a radši se bude řídit průzkumy veřejného mínění. Takže třeba zbrkle nařídí dvě roušky, ačkoliv na to nemá žádnou průkaznou studii.

Tahle se dají fpohodě řídit tři netáhla ve stavebninách na okresním městě. Ale těžko se dá takhle řídit moderní stát v době krizového řízení.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 24. února 2021 - 00:01:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23998
Registrován: 5-2002
Desiro: Varující je, že ve světě už denní počet nakažených klesá a tady ne.
To není ani tak varující, jako spíš prostý důkaz toho, že jinde si umějí nehrát na nejchytřejší a dělat, co mají...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 24. února 2021 - 08:44:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1923
Registrován: 11-2005
Už vícekrát někdo jiný, dávaný nám za vzor, skončil stejně nebo hůř ( ale v jiném čase[proud]) takže tohle poměřování je fakt dobré jen pro naivní sluníčka[wink] Brzy Británie i Izrael zase půjdou ke dnu. Jak jsme na tom v žebříčku jezení pečených kobylek?
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 24. února 2021 - 09:31:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24001
Registrován: 5-2002
Miram: Jak jsme na tom v žebříčku jezení pečených kobylek?
Trénink z chemičky nemáme...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Desiro
Středa, 24. února 2021 - 09:39:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3641
Registrován: 2-2004
To není ani tak varující, jako spíš prostý důkaz toho, že jinde si umějí nehrát na nejchytřejší a dělat, co mají...
Ano.
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Středa, 24. února 2021 - 09:46:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12037
Registrován: 4-2003
Hajnej:To není ani tak varující, jako spíš prostý důkaz toho, že jinde si umějí nehrát na nejchytřejší a dělat, co mají...

Ale vůbec ne [nene]. To je akorát shození problému typu zcela nezchopná vláda o několik levelů níže. Jistě, ta vláda nevznikla jen tak sama o sobě, k tomu byli potřeba i voliči. A tak se to zacyklilo a máme tu hlavně manuálně pracující, kteří nedodržují (ani ve firmě, ani mimo ní) nic a raději zanadávají nad chlastem v garáži u souseda, jak to zase stojí za howno.

Hodně záleží ale přístupu vedení firem, zde jsou dva možné příklady:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/testovat-nebudeme-vymyslel-si- to-stat-tak-at-testuje-rika-sef-madety-143547

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ve-firme-nema-ani-jeden-prenos -covidu-ted-vyzyva-ostatni-udelejte-totez-142490

Který příklad je následování hodný a který nejspíš ne, už ponechám uvážení na každého diskutujícího [wink].

A stále tedy zastávám názor, že za velkým přenosem stojí hlavně chlastání u sousedů a přenosy ve firmách, kde se manuálně pracuje. Praha, kde by se dalo očekávat, že díky výrazně většímu podílu VHD na dopravě, než třeba v okolí Sokolova či Trutnova, na tom bude nejhůř, je na tom celkem dobře. Takže hromadná doprava, která byla dávána za jeden z největších zdrojů přenosu, tím evidentně není a nejspíš ani nebyla...

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Quex
Středa, 24. února 2021 - 11:02:18  
Administrátor
Číslo příspěvku: 8107
Registrován: 5-2002
A přezkum takových rozhodnutí soudem je obrovské PLUS, nikoli nedostatek.

Víte, co je zajímavé? Já mám u městského soudu v Praze podanou správní žalobu od roku 2018, poslední úkon soud udělal před 2 lety a od té doby je nečinný. Jinou správní žalobu mi stejný soud rozhodnul za 1,5 roku. Za to tady projednává žaloby těchto č....ů hned a prakticky v řádu dnů, na to čas má, protože si aktivisticky vybírá podle svého soukromého názoru, s čím soudce osobně nesouhlasí. Takže asi takhle.
"...bude potřeba zvládnout zákony po našem..."
Středa, 24. února 2021 - 11:27:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13898
Registrován: 8-2012
Víte co je zajímavé? Že si stěžujete tady a riskujete kvůli tomu svoji tak ochraňovanou digitální stopu. Podle mého názoru by i vaše pře měla být rozhodnuta maximálně rychle, takže to je jen pokus o falešné dilema.
Co vám odpověděli na stížnost na průtahy, popř. na návrh na určení lhůty k provedení procesního úkonu?
電車オタク
Středa, 24. února 2021 - 12:37:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24002
Registrován: 5-2002
Bram: Ale vůbec ne ... stále tedy zastávám názor, že za velkým přenosem stojí hlavně chlastání u sousedů a přenosy ve firmách, kde se manuálně pracuje
Aha, takže vlastně přece jen jo. [wink]
Protože to chlastání u sousedů není ničím jiným, než jedním z projevů toho "nejchytřejšismu"...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 24. února 2021 - 13:14:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12040
Registrován: 4-2003
Hajnej:Protože to chlastání u sousedů není ničím jiným, než jedním z projevů toho "nejchytřejšismu"...

Ty jsi ale napsal zobecnění platné i pro ostatní a s tím si tedy dovolím nesouhlasit [nene]. Lopatám prostě do palice nenatlučeš, že chlastat se sousedem v garáži teď nemají [crazy]. A jak vidíš dle odkazu na vyjádření představitele jisté firmy (čekal bych u něj záblesk inteligence a ono nic), tak evidentně některým manažerům stále nedochází, že jim může kleknout firma díky tomu, že tam nebude mít i několik týdnů kdo pracovat. No nic a tohle asi nebude podnik jediný [sad].
Středa, 24. února 2021 - 13:31:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1866
Registrován: 6-2019
A stále tedy zastávám názor, že za velkým přenosem stojí hlavně chlastání u sousedů a přenosy ve firmách, kde se manuálně pracuje.
V okrese Cheb (a předpokládám i Tachov, zóna Bor a další) je to z velké části záležitost agenturních pracovníků. Tedy těch "manuálů", kteří pokud chtějí v jejich způsobu života přežít, tak po šichtě ten nákup láhve vodky, sádla a chleba je běžný životní styl. No a v tom Tesku, Kauflandu apod. pak potkají domorodce a za pár týdnů bude vymalováno.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 24. února 2021 - 13:42:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5709
Registrován: 3-2006
Bram:
"Hodně záleží ale přístupu vedení firem, zde jsou dva možné příklady:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/testovat-nebudeme-vymyslel-si- to-stat-tak-at-testuje-rika-sef-madety-143547

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ve-firme-nema-ani-jeden-prenos -covidu-ted-vyzyva-ostatni-udelejte-totez-142490

Který příklad je následování hodný a který nejspíš ne, už ponechám uvážení na každého diskutujícího [wink]."

Vzhledem k tomu, že znám oba pány, za běžného stavu státu. Tak mne rozdílný názor nepřekvapuje. On totiž každý z nich využívá jiný segment pracovního trhu.
Středa, 24. února 2021 - 15:21:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13899
Registrován: 8-2012
Vzhledem k tomu, že znám oba pány, za běžného stavu státu. Tak mne rozdílný názor nepřekvapuje. On totiž každý z nich využívá jiný segment pracovního trhu
Především pan Teplý je omezenec babišovského typu (mám na něj pifku dlouhodobě), takže ho vůbec nesere nevydělat denně milión dvě stě tisíc, ale než by dal dvacet tisíc do testování, tak se radši bude plácat čtyři měsíce v jakože "omezení" s reprodukčním číslem kolem jedné (takže vyhlídka na změnu nula).
A s tím Ruskem je to stejný - on dodnes nepochopil, že nikdo nezakázal do Ruska vyvážet, ale že Rusko zakázalo dovážet (protože reciproční zákaz vývozu technologií vojenského využití z Ruska do USA a Evropy by byl dost k smíchu).

No a přenosy? Různý rodinný akce (mecheche s účastí širokého příbuzenstva), chlastání načerno (to se navíc nemelduje hygieně), šatny (jedna směna proti druhé) a kantýny v práci, kanclové slepičárny tamtéž, skupinky znuděných pubošů pochlastávající na lavičkách, školky (mezi dětma lehký průběh, v rodině průser), hromadná doprava - a především bezbřehá lidská tupost, zhovadilost a sobectví.

P.S. Babiš už vypouští zkušební balónky o totálním lockdownu (a čeká na reakci vox populi).
電車オタク
Středa, 24. února 2021 - 15:58:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11046
Registrován: 5-2002
ad T.H.a ostatní: No a přenosy? Různý rodinný akce (mecheche s účastí širokého příbuzenstva), chlastání načerno (to se navíc nemelduje hygieně), šatny (jedna směna proti druhé) a kantýny v práci, kanclové slepičárny tamtéž, skupinky znuděných pubošů pochlastávající na lavičkách, školky (mezi dětma lehký průběh, v rodině průser), hromadná doprava - a především bezbřehá lidská tupost, zhovadilost a sobectví.

S tím vším by se dalo souhlasit.
Druhý graf v pořadí, dá se přepínat na Všechny nakažené a z toho Senioři 65+

Jak ale dovedeme logicky vysvětlit, že například v okrese Sokolov 15.1.2021 bylo 1159 nakažených a z toho 1113 65+, ke dni uzavření okresu dne 12.2.2021 to bylo celkem 2630 a z toho 1944 65+ a včera ale již 2557 celkem a z toho ale seniorů 2522.
Podle této statistiky je okres Sokolov nejbezpečnějším přístavem pro lidi "mladé", protože je tam nakaženo jen 35 mladých (i okres Vsetín, který je nejlepší má mladých čtyřnásobek).
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Středa, 24. února 2021 - 16:05:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5710
Registrován: 3-2006
Ad T_._H_.: Pokud mu někdo Nivu, nezařadil do biologických bojových prostředků.[biggrin] Pamatujete jak se mu vrátila, až od ruských hranic, tehdy byla konečně v obchodem pěkně vyzrálá. Ostatně bych se tomu nedivil, když to samé udělali s uhelnou těžební technologií. I když tank na parní pohon, by nebyl špatný.[rofl]

Myslel jsem něco jiného, k lince na jogurty nebo k baličce másla sežene pár lidí za dopoledne a druhý den je zaškolí, v tom má tu výhodu.
Středa, 24. února 2021 - 17:03:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13751
Registrován: 5-2004
ze nemaj chlastat ted - na tom je blby ze ted= minimalne rok. A to uz je natolik dlouha doba ze pristup "radsi oslavim 50 nez cekat jestli se doziju 55 a nejspis budu mit zaracha jak ted" ma znacnou logiku. Zejmena u smrtelny nemoci leceny vylezenim, pricemz ani pokus o nejaky lek co se zkousi za kopeckama.
Středa, 24. února 2021 - 17:14:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5711
Registrován: 3-2006
Petr_vlček:
"ze nemaj chlastat ted - na tom je blby ze ted= minimalne rok. A to uz je natolik dlouha doba ze pristup "radsi oslavim 50 nez cekat jestli se doziju 55 a nejspis budu mit zaracha jak ted" ma znacnou logiku. Zejmena u smrtelny nemoci leceny vylezenim, pricemz ani pokus o nejaky lek co se zkousi za kopeckama."

Tak když už má člověk narozeniny na nejhorší den v dějinách odkaz, tak jestli se 50 slaví ten den, nebo vůbec je jedno.[blush]
Středa, 24. února 2021 - 17:31:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13900
Registrován: 8-2012
Jak ale dovedeme logicky vysvětlit
Nijak. Ale ani to není důležité. Tady jde o "velká" čísla, ne o anomálii v jednom okrese. Ostatně ten Cheb, Sokolov, Trutnov můžou klidně "rozvolnit", jsme fprdely všichni a třeba okres Hradec Králové už stejně nezavřou, protože to prostě nejde (tranzit D11, I/35, velká mobilita HK-PU). No a večer zasedá vláda a uvidíme, do čeho se probudíme ráno (protože tvrdý lockdown se nedá po bolševicko-středulovsku naplánovat čtyři týdny dopředu [happy] ). Každopádně ať nařídí co nařídí, půjde dál tlustý do tenkejch, protože nařídit používání mozku a utlumení sebestřednosti nemůže (žádná vláda a tahle to má speciálně v kontraindikaci nejen u premiéra). Takže se tu budeme dál oblbovat, jak se nic neděje, že by přece mohlo s Fialou a Adamovou být ještě hůř, škatulkovat se do zavíračů a sluníček a nemocnici si kdyžtak nabrnkneme.
電車オタク
Desiro
Středa, 24. února 2021 - 17:59:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3642
Registrován: 2-2004
https://www.kurzy.cz/koronavirus/okres/sokolov/
Tady to vypadá jinak. A ve statistikách je dost nepořádek.
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
BmbČ
Středa, 24. února 2021 - 18:59:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8608
Registrován: 1-2007
Mořepetr: A to možná nevíte, že se i u nás stala událost, která ovlivnila život mnoha lidí na dlouhá léta. [wink]
15. dubna 1970 byla v českobudějovickém železničním uzlu ustanovena Komplexní uzlová brigáda socialistické práce (KU BSP), první v celé síti ČSD. Tato forma práce poté našla následovníky v dalších železničních uzlech v ČSSR. [vypravci] [wink]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Středa, 24. února 2021 - 19:05:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5712
Registrován: 3-2006
Ad BmbČ: Díky to ještě ke všemu.[biggrin] V tom článku také zapomněli na narozeniny Kim Ir-sen, ale co už jedna katastrofa sem, nebo tam.[vypravci]
Středa, 24. února 2021 - 20:46:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 921
Registrován: 12-2007
T_._H_.:
"Však ona "nám" tahle vláda nespadla z nebe omylem."
Stačí se podívat na jistého prezidenta z Vysočiny co všechno napáchal v letech 2013-2018 a jak se k tomu národ postavil? Prostě ho zvolil znovu a mnozí jsou na to ještě hrdí a brání ho zuby nehty, takže se nemůže být čemu divit, že takhle republika nefunguje, protože ani nemůže. [crazy]
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Čtvrtek, 25. února 2021 - 00:40:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24009
Registrován: 5-2002
Cis: a jak se k tomu národ postavil? Prostě ho zvolil znovu
No však - jaký elektorát, taký protektorát.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 25. února 2021 - 05:07:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 11-2017
Petr Vlček: nejsi náhodou příbuznej s Ondrou Vlčkem? To je taky totální exot.
Čtvrtek, 25. února 2021 - 08:40:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5713
Registrován: 3-2006
Důvod proč není v politice "normální člověk". [kecal] odkaz
Telini
Čtvrtek, 25. února 2021 - 11:42:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 726
Registrován: 10-2006
A podobně žasnu, když poslouchám, jak lidi vážně řeší, že místo nanoroušky budou nosit obyčejné látkové, ale našijou si na to štítek, který odpářou z nějaké reálné nanoroušky, a tak podobně. Nebylo by jednodušší tu nanoroušku prostě koupit? Samozřejmě bylo, ale chyběl by ten pocit „vyzráli jsme na to“.
Čtvrtek, 25. února 2021 - 12:47:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5714
Registrován: 3-2006
No pokud to přešije z těchto, má to bohužel pěšky jako za vozem[sad]
Včera to řekl Smejkal dobře, "Proč SUKL nevydá seznam schválených výrobků".
754061
Čtvrtek, 25. února 2021 - 13:30:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 7-2019
https://www.mix24.cz/vaclav-klaus-je-v-pokrocile-fazi-demence-rik a-lekar-hrozi-se-toho-ze-covid-prekona-bez-komplikaci/?utm_source =www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

To tedy hledím, že tohle si troufne některý doktor říct. Ale má pravdu. Když Zima po měsíci na JIP řekne, že na svých názorech nic nemění a dál by promořoval, tak asi to měsíc v nemocnici bylo fajn a doporučil by to každému. Ještě nám zapomněl říct jaké má přídružené nemoci, když ho ta chřipečka tak sejmula. Bojím se fakt, že Klaus ještě má moc příznivců a díky takovým dementům (diagnóza potvrzena dokonce lékařem) budeme národem s nejmenší proočkovaností. Přitom už je jasné, že očkování pomáhá (data z Izraele a Británie). Včera řekl i Smejkal na ČT, že to vypadá výborně i s tou neinfekčností očkovaných. Takže světlo na konci tunelu tu je. Ale v našem Kocourkově se půlka národa nebude chtít očkovat a v rámci svobody, aby nebyla některá skupina privilegovaná, tak budem nosit roušky, respirátory všichni až do konce života a budem si tu Covida pěstovat.
Mladějov
Čtvrtek, 25. února 2021 - 13:36:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16046
Registrován: 3-2007
díky takovým dementům (diagnóza potvrzena dokonce lékařem) budeme národem s nejmenší proočkovaností.

Zbytečná starost - ještě dlouho nedostanou včeličku ani ti, co by ji chtěli (a třeba i tu Zenecu).
Ono je dost výsměch až drzost TEĎ dělat kampaně na očkování.

A jinak - ono se přece promořuje přesně podle Prymulova původního scénáře, jen se o tom nemluví.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
754061
Čtvrtek, 25. února 2021 - 14:04:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 7-2019
Ta nejhorší situace u nás má jednu výhodu, že to vypadá, že jiné státy se nad námi slitují a pošlou nám vakcínu navíc. Myslím Francie slíbila 100 000 dávek, Izrael taky něco atd. Teď ještě aby se to zvládlo nějak naočkovat.

Toto je taky vtipné.
https://echo24.cz/a/ScGrD/vlada-neomylne-vzdy-vybere-nejhorsi-pra vni-reseni-rika-ustavni-pravnik-kysela?utm_source=www.seznam.cz&u tm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name =hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=a6xCz2grWHu-202102251248

Mě taky připadá logičtější rovnou zažádat o nový NS, než prodlužovat ten sporný stávající. Jinak před hodinou bežel na ČT nápis, že zase jiný soud žalobu na současný NS zamítl. Takže každý soudce si to vyloží podle svého osobního názoru. Mě z logiky věci vyplývá, že sněmovna posuzovala návrh na zrušení současného NS a zamítla to a tím by to mělo být vyřešeno. Ale soudy asi nemají co dělat a budou to pořád řešit. Tak z toho hlediska by bylo lepší vyhlásit nový NS.
Pezos
Čtvrtek, 25. února 2021 - 14:04:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1935
Registrován: 4-2014
No, jako Kotleba na Slovensku. Ještě i mainstream to uchopil tak, že se celá debata omezila na vodku s bromhexinem (a ne třeba na to, jak dostal nemoc, která neexistuje).

Mladějov:
"Zbytečná starost - ještě dlouho nedostanou včeličku ani ti, co by ji chtěli (a třeba i tu Zenecu). "
Tu přece máme... vlastně nemáme... vlastně máme odloženou ve skladu. Ale je pravda, že v tom nejsme sami, v Německu z 1,5 milionu dávek vyočkovali 250 tisíc. Doufám, že jsou novináři za ty hysterické články na sebe patřičně pyšní [kladivo]
Největší optimisté jsou konspirační teoretici. Oni totiž věří, že ten bo*del někdo řídí.
Čtvrtek, 25. února 2021 - 14:08:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2401
Registrován: 7-2017
Mladějov: Opravím vás, nikoli Prymulova (ten už jasně řekl, že to byl omyl a už v květnu řekl, že to je nesmysl), ale náměstka pro péči Černého (ten, co říká, že to není ničí vina – jenom ty převozy do Německa a další věci má v gesci on), který spolu s Rážovou (která odmítá testovat&trasovat) jede promoření od dubna.
Pezos
Čtvrtek, 25. února 2021 - 14:10:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1936
Registrován: 4-2014
754061:
"Jinak před hodinou bežel na ČT nápis, že zase jiný soud žalobu na současný NS zamítl. Takže každý soudce si to vyloží podle svého osobního názoru."
Byl to Městský soud v Praze a žalobu odmítl z formálních důvodů (že o tom nemůže rozhodovat správní soud).
Největší optimisté jsou konspirační teoretici. Oni totiž věří, že ten bo*del někdo řídí.
Quex
Čtvrtek, 25. února 2021 - 19:19:51  
Administrátor
Číslo příspěvku: 8108
Registrován: 5-2002
Byl to Městský soud v Praze a žalobu odmítl z formálních důvodů (že o tom nemůže rozhodovat správní soud).

Jistě, protože ta žaloba směřovala na zrušení nouzového stavu jako takového, k tomu nemá pravomoc správní soud a ani svoji pravomoc k tomu neshledal Ústavní soud. Nicméně soudy v ČR nejsou vázány právním řádem, jako to bývalo a mělo by být, ale jen zákonem, takže si každý soudce může vyložit údajný rozpor jiného předpisu nebo opatření se zákonem nebo ústavou v nějaké konkrétní věci podle svého a podle toho rozhodnout - viz causa gymnázia Na Zatlance.

Co vám odpověděli na stížnost na průtahy, popř. na návrh na určení lhůty k provedení procesního úkonu?

To se uvidí. Ve světle současných událostí jsem velmi ostrou stížnost podal před týdnem.
"...bude potřeba zvládnout zákony po našem..."