Diskuse » Železnice » Všeobecná neželezniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 10. 2. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 10. 2. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pondělí, 08. února 2021 - 17:06:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 961
Registrován: 7-2017
Zjednodušene, Covid-19 je infekčná choroba ako žltačka typu B. Ked ma niekto PCR test pozitívny, tak môže byť infekčný a podobne ako s podozrením na žltačku musí do karanteny. Za normálnych okolností by sa dali urobiť ďalšie vyšetrenia a zistiť, ci uz niekto nie je infekčný, ale vzhľadom na množstvo nakazených a celkovo málo informácií sa určila dĺžka karanteny na základe prvotných štúdií. Čo dokáže taká mutácia môžeme vidieť na Slovensku, ked si pozrieme graf úmrtí alebo hospitalizácii od začiatku decembra.
Pondělí, 08. února 2021 - 17:41:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6530
Registrován: 7-2011
RadekŠ:
" točíš se na hloupostech."
Na hloupostech? Rozlišování mezi pozitivním a nemocným je hloupost? Proč?
Hajnej:
"
Protože rozumět datům tohohle druhu je docela kumšt a učí se to docela dlouho jak ve škole, tak i potom v praxi."
Přesně. A právě proto mi z toho trošku smrdí něco ve smyslu prostý lide, drž hubu a krok a hlavně koukej poslouchat, protože tomu stejně nemůžeš rozumět a věř nám, odborníkům. Když říkáme, že data jsou správná, tak prostě jsou správná a basta, takže kušuj a přestaň prudit. Snaha o vysvětlování co, proč a jak, aby ten prostý lid měl nějakou šanci se třeba přiučit a vědět víc, naprosto nulová.
Přičemž zrovna mnoha ministerskejm a vládním ouřadům se bohužel nedá věřit nos mezi očima. A jediný skutečný odborníci, kterým lze věřit, mají jedinou odpověď - víceméně nevíme - a nic víc se z nich pochopitelně nedá dostat. Protože jediné, co opravdu vědí je, že vlastně nic nevědí.

Mimoto kdyby se chtělo, různých dat je k dispozici fůra, jen jednak se neumí je propojit a jednak další věcí je jejich interpretace. Nemusím citovat Churchilla, že? [happy]
Velky_sef:
"Zjednodušene, Covid-19 je infekčná choroba ako žltačka typu B."
No, to se, podle dostupných informací, obávám, že zrovna moc není. Je to choroba spíš jako chřipka. Otázkou akorát je, o jak moc "jedovatou" chřipku jde. A začíná to vypadat, že zas tak jedovatá, jak se původně myslelo, nejspíš nebude.
Pondělí, 08. února 2021 - 18:03:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 93
Registrován: 5-2018
Rozklíčovat a matematicky objasnit, to jsem tu provozoval celý minulý týden. Ale vysvětlit to některým hlupáčkům je zhola nemožné - celý ten minulý týden byli zticha, protože věcně neměli co říct, ale jakmile pominulo bezprostřední nebezpečí kritického přístupu k jejich emotivním "analýzám" (COVID neexistuje, je to jen chřipka, 70. léta byla svobodnější), už zase vyskakují jak pihy na sluníčku.
Nikdo z nich tu třeba nedokázal zpochybnit čísla "nadúmrtí" (protože na nich se nic zpochybnit nedá, tolik lidí navíc prostě umřelo a data jsou správná, nikde nikdo nefalšuje matriky a úmrtní listy), ale už zase zasévají pochybnosti a dožadují se nějakého "vysvětlování pro prostý lid".
Tak si to tu přečtěte sedm dní zpátky, ani kněz nekáže dvakrát.
Pondělí, 08. února 2021 - 18:24:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6531
Registrován: 7-2011
No, to je přesně to, o čem mluvím. Drž hubu a krok, stejně bys to nepochopil. [crazy]
Plus podsouvání, nadávky a urážky. Smutné.
Pondělí, 08. února 2021 - 18:57:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 5-2018
Vůbec nemusíte držet hubu, klidně tu zase napište nějaké teze o chřipečce a samozmizení, rouškové totalitě nebo spiknutí proti vám, "prostému lidu" se "selským rozumem" a "školou života".
Jen nemůžete očekávat, že vám tu někdo bude pořád dokola vysvětlovat matematiku základní školy. Nelze těm, kdo jsou moc hloupí na to, aby ji pochopili, nebo ji záměrně pochopit nechtějí (což je ta pravděpodobnější verze).
Ono to taky dá nějakou práci, vyhledávání dat, ověřování, psaní, abyste to za pár dní, až vám otrne, za pět minut zase zamázli stylem "něco tu smrdí a nejspíš to tak nebude". No tak pro vás nebude, no a co. Realita stejně nepustí, ta funguje naprosto mimoběžně od přání, dojmů a pocitů. Asi se tu pár posledních diskutujících ještě chvíli bude zoufale pokoušet vám dávat nějaké argumenty, než zjistí, že je to jako psát do mlhy. Ale i když máte pocit, že jiní nereagováním na vás uznávají správnost světa podle vás, není tomu tak. Nemlčí kvůli souhlasu, ale protože na této úrovni už jednoduše nemají co říct.

Ostatně, Santa existuje.

(Příspěvek byl editován uživatelem železniční_pacient.)
Pondělí, 08. února 2021 - 18:59:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 61
Registrován: 2-2020
Zjednodušit vše na výpočet typu 1+1=2 je opravdu pro hlupáčky. Nelze počítat něco na základě zcela nejasných, nepřesných a proměnlivých dat. To co nám tu již rok předhazují, jsou čísla, která o ničem nesvědčí ve vztahu ke kovidu.
Potvrzené případy: V podstatě číslo kolik se ten den udělalo pozitivních testů. Nic jiného to neříká. Ale kolik je těch, kteří na testu nebyli a jsou pozitivní, protože jsou bez příznaků. Kolik je chybových testů? Jsou to skutečně pouze nově nakažení, nebo se počítají i ti kdo musí na test po několika týdnech? Netestuje to třeba pozitivně i chřipku?
Aktivní případy: No tak to snad ani není potřeba zveřejňovat, ne? K čemu je tato informace dobrá?
Počet zotavených: To jsou ti propuštění z nemocnic a ti co jdou po 10-ti dnech po pozitivním testu do práce? Jako to počítají? Podle ukončených neschopenek a co ti co ji nemají a už na test dál nejdou .... prostě se po x dnech napíšou do zotavených?
Právě v nemocnici: Tady by ty data byly potřeba jasnější a přesnější. Když napíšu ty obvyklé nejasnosti, budu zase hlupáček. Ale přesná čísla nejsou. Jen kolik lidí je vykázáno v nemocnicích.
Zemřelí: Zemřel a měl v nějakém časovém horizontu před smrtí kovid. Ale když je to tak vážné, kolik je těch, co je to potvrzeno pitvou? Nemůžu přeci říct zemřel na kovid a neudělat důkaz a jasnou příčinu.
A že zemřelo loni o 17 t. lidí více než loni? Ano, ale opravdu za všechno může jen kovid? Od roku 1994 úmrtnost klesá a populace stárne. Dokdy může stárnout? To má jako za sto let být průměrný věk třeba 120 let (jasně, dá se udělat model). Přichází stáří pro lidi narozené v populační explozi po roce 1945 a přišel kovid, který je bohužel postihuje mnohdy smrtelným průběhem. Ale na to dělat modely 1+1=2 je málo dat a ty data jsou více než nespolehlivá, zavádějící a nedá se z nich vyčíst opravdu moc nic. Takže než zase začneš někoho nazývat hlupáčkem, zamysli se sám nad sebou, jestli to je opravdu v tvé "kompetenci".
Pondělí, 08. února 2021 - 20:08:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 962
Registrován: 7-2017
Bobik, podľa dostupných informácií mám určité pravdu, aj chripka je infekčné ochorenie. Kto si da do wiki slovo infekcni, tak hneď mu bude jasné, ze Covid infekčné ochorenie je. Tu žltačku spomínam zámerne, pretože stačí, aby bol človek len potencionálne nakazený a dávame ho do karanteny. Je to z toho dôvodu, ze pri Covid-19 niekto má príznaky po 5 dňoch iný človek az po 14 dňoch, ale nemusí mať príznaky vôbec, no infekčný budú všetci traja. Preto sa odporúča trasovat, ak je podiel pozitívnych nad 5%, tak sa hovorí o komunitnom prenose. Preto je dôležité to % pozitívnych testov.
Na otázku, za koľko obetí môže Covid-19, na Slovensku každý týždeň MZ robí prezentáciu, kde ukazuje čísla úmrtí na v
Covid-19 a s Covid-19. Ten pomer je cca 80:20 a všetky úmrtia potvrdzuje patológ, takže tá štatistika bude podobná aj v ČR.
Áno, povedzme, že viaceré čísla možno nie sú presné, ale keď napríklad v okrese Beroun vidím, že počet pozitívnych testov a ich počet rastie, tak viem s určitosťou povedať, ze tamojsiu nemocnicu čaká rast počtu hospitalizovanych. Do akej miery môže byť ťažké odhadnúť, pretože u mladších nevieme ešte ďalšie ochorenia, ktoré ľudia majú, ale pri ľuďoch nad 65 rokov sa to uz dá celkom spoľahlivo odhadnúť. Kto má záujem,. môže si nájsť na Facebooku skupinu data bez patosu, ti robia pravidelný report, z ktorého viaceré veci môže znalý človek odhadnúť.

(Příspěvek byl editován uživatelem Velky_sef.)
Pondělí, 08. února 2021 - 20:19:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 963
Registrován: 7-2017
Prečo sa niektoré veci nevysvetľujú, ono čítať vedia všetci a uz je celkom dosť vecí na internete popísaných. Na co je potrebné si dat pozor je to, že viaceré veci povedané pred rokom už nemusia platiť. Vírusy mutuju, výskum napreduje tiež a tak sa niektoré veci menia aj v čase, no viaceré termíny, ktoré sa používajú platia stále. PCR test sa robí vyterom z nosa a(alebo len) z hrdla, následne sa vzorka v labaku zahreje, schladí, následne sa namnozi a potom sa v nej hlada DNA toho vírusu. Ten proces predtým sa robí kvôli tomu, aby sa z RNA stala DNA a mohli sme hľadať konkrétne sekvencie. Áno, keď sa urobí príliš veľa množeni, tak môže byť PCR pozitívny viac menej každý, ale práve preto sa robí len určitý počet tých množeni. Zároveň majú PCR vysokú specifitu a senzitivitu, vďaka čomu môžeme povedať, ze su veľmi presne a spoľahlivé. Nejdem tu vysvetľovať konkrétne termíny, verím tomu, ze si dokážete nájsť ich význam sami.
Pondělí, 08. února 2021 - 20:24:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 964
Registrován: 7-2017
Co sa týka napríklad toho, prečo teraz nenastavaju uvoľnenia. Určite ste zachytili, ze tu máme viaceré mutácie britskú, juhoafrickú alebo brazílsku. Keďže ešte nevieme presne ako sa správajú a ako píšem vyššie, ľudia môžu mať príznaky az neskôr a zároveň ich nemusia odhaliť PCR testy, pretože sa buď nehľaddaju alebo sa nenamnozi dostatočne množstvo materiálu. Vidíme na Slovensku, ze to môže mať celkom vážny dopad na priebeh pandémie a momentálne nie sme v situácii, kedy by sa dalo robiť experimenty s miernejsimi opatreniami.
Pikehead
Pondělí, 08. února 2021 - 20:46:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6937
Registrován: 3-2007
Tom_L:
"A že zemřelo loni o 17 t. lidí více než loni? Ano, ale opravdu za všechno může jen kovid? Od roku 1994 úmrtnost klesá a populace stárne."

Tome, pokud vám Hajnej slušně napíše, že analýza časových řad není až tak jednoduchá, jak se může zdát, a vy tady předvedete tohle, tak líp jeho slova potvrdit nemůžete nemůžete.

Z těch 17K se odhaduje, že cca. 2K lze přičíst zvyšujícímu se věku populace, ale furt tam máte ten jeden Nymburk navrch, pro který lepší teorii než Covid zatím nikdo nevymyslel.
Pondělí, 08. února 2021 - 22:11:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 914
Registrován: 12-2007
Pikehead:
"ale furt tam máte ten jeden Nymburk navrch, pro který lepší teorii než Covid zatím nikdo nevymyslel."
Covid pravděpodobnou příčinou může být, ale ještě je zásadní otázka jak, zda je opravdu primárním viníkem virus, který způsobil zápal plic nebo nějaké dramatické zhoršení stavu u již jinak nemocných a ti podlehli nebo je za tím v nemalé míře i zanedbaná preventivní péče, (i opakovaně) odložené operace nebo vězeňský režim v domovech seniorů jejiž křehké duše takový přístup nevydrží donekonečna a prostě se jednoho dne neprobudí.
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Telini
Pondělí, 08. února 2021 - 22:13:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 716
Registrován: 10-2006
A ten Nymburk navrch není ani za celý rok, ale za čtvrtletí...
Pondělí, 08. února 2021 - 22:28:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11012
Registrován: 4-2003
Bobík:

Rozlišování mezi pozitivním a nemocným je hloupost? Proč? ,

Hloupost je se točit na nepodstaném slovičkaření.

Drž hubu a krok, stejně bys to nepochopil.

Nikdo nechce držení huby a kroku, akorát to vysvělování nejspíš nepochopíte a nastane kolovrátek (a+b)2= a2+2ab+b2 .... neveřím!!.. dokaž!! Uznejte, že to leckoho přestane rychle bavit.

Nepochopit něco přitom není žádná ostuda ani tělesná vada.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 08. února 2021 - 22:42:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 965
Registrován: 7-2017
Tu by som zdôraznil, ze ak niekto má pľúcnu formu Covid-19, tak má obojstranný zápal pľúc. Je to vidieť uz pri použití pulzneho oxymetra, kedy je viditeľný pokles saturacie kyslíkom. To ma samozrejme vplyv aj na srdcový sval a iné orgány. Ak by si to niekto chcel vyskúšať, jednoducho ponorte hlavu do vody po vydychnuti. Za krátku chvíľu sa budete chcieť nadýchnuť, ale kvôli tomu, že máte tekutinu v bunkách,. ktoré zabezpečujú práve okyslicovanie krvi. Ak niekoho pripojíte na umelú pľúcnu ventiláciu, tak má 20-33% šancu, ze prežije. Jednoducho tie pľúca už znovu nenahodite a je koniec. Ďalší zabijak je pľúcna embólia. Teda pokiaľ niekto zomrie na Covid, tak z veľkej časti to bude skutočne ten primárny dôvod úmrtia, samozrejme nejaké ďalšie príčiny tam byť môžu, ale stále existuje nejaká tá hlavná. Nie je teda dôvod, prečo by sa ľuďom v tomto malo klamať, verte tomu, ze vidieť pľúca človeka po covide nie je žiadna sranda. Neviem prečo majú ľudia názor alebo pocit, ze sa v tomto chce ľuďom hrabať. Skôr to uberá sily a človek ma občas pocit, že ľudia to tak neocenia oproti napríklad prvej vlne.
Pondělí, 08. února 2021 - 22:47:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 966
Registrován: 7-2017
To zase nie je pravda, človek môže byť pozitívny, ale už nemusí byť infekčný. Preto sa ľudia označujú za neinfekcnych resp vyliečených po 10 resp 14 dňoch. Urobíme PCR a bude pozitívny, no uz nie infekčný, tak urobíme test na protilátky, tu môže byť hladina rôzna, pretože IS u človeka je ako spojka v aute, každá je iná. Preto hladina protilátok nie je az taká dôležitá, skôr záleží na bunkovej imunite, ktorú nevieme nejak spoľahlivo merať a povedať, tak tento bude v pohode a ten skončí na ventilácii.
Pondělí, 08. února 2021 - 22:55:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13650
Registrován: 5-2004
Otazka taky je kolik starejch lidi umrelo na kovid ne proto ze by ho dostali ale proto ze byli ve jmenu sve ochrany odejiti za katr bez osobniho kontaktu s okolnim svetem a svymi blizkymi. Aby to nakonec nebylo vic nez na slavnej kovid.
Pondělí, 08. února 2021 - 23:36:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2393
Registrován: 7-2017
Tady k tomu něco máte… Chápu, popření je nejsnažší… [kladivo]
Úterý, 09. února 2021 - 00:10:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 967
Registrován: 7-2017
Problém je skôr u lekárov, ktorí neordinuju len na diaľku predpisujú lieky a chýbajú prehliadky. Zvyšok je tak nejak normal,. ľuďom je smutno, ale určite kvôli tomu neumieraju.
Úterý, 09. února 2021 - 06:26:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 62
Registrován: 2-2020
Pikehead:
" Tome, pokud vám Hajnej slušně napíše, že analýza časových řad není až tak jednoduchá, jak se může zdát, a vy tady předvedete tohle, tak líp jeho slova potvrdit nemůžete nemůžete."

Pokud ty čísla mají hodnotu jako ta co nám předkládají, nemůže se v nich bohužel vyznat nikdo. To není žádná časová řada, ale pouze čísla. Já si nemyslím, že analytici jsou blbci a neumí to spočítat. Ale pokud mají takováto vstupní data, tak modely jako PES atd. prostě nikdy vycházet nemohou.
Úterý, 09. února 2021 - 06:35:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4822
Registrován: 6-2016
Tantin27: Zajímavé! Jen mi tam chybí ještě údaj o "početnosti rizikové skupiny" v roce 2020 a roce 2021. Ony se totiž do skupiny 65+ dostávají velmi početné poválečné ročníky (sám jsem 1951). Je to takový "stromový" graf, nevím jak se to přesně jmenuje. Hledat to teď nebudu, jsem v přípravě na přesun hmot ("zas kurva napad"!)[biggrin]
Pezos
Úterý, 09. února 2021 - 07:15:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1915
Registrován: 4-2014
Velky_sef:
"Zvyšok je tak nejak normal,. ľuďom je smutno, ale určite kvôli tomu neumieraju."
Pohodička, piánko
Největší optimisté jsou konspirační teoretici. Oni totiž věří, že ten bo*del někdo řídí.
Úterý, 09. února 2021 - 07:42:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 968
Registrován: 7-2017
Pezos, reč bola o dôchodcoch. Materské školy a 1,2. ročník sú otvorené, na home office sa vedia rodičia vymeniť v štýle doobeda sa deťom venuje jeden, poobede druhý. Ľudia síce majú obmedziť kontakty, ale ísť von s ruskom môžu aj dnes, dokonca zahadzat si frisbee alebo na bezky. Možnosti sú, netreba len sedieť doma, len dodržiavať opatrenia.
Úterý, 09. února 2021 - 09:25:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11014
Registrován: 4-2003
menu sve ochrany odejiti za katr bez osobniho kontaktu s okolnim svetem a svymi blizkymi.

Proboha Vlčku, ono je zakázáno se navštěvovat?? Lidi si nesmí skypovat, telefonovat?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pikehead
Úterý, 09. února 2021 - 10:13:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6939
Registrován: 3-2007
Tom_L:
"Pokud ty čísla mají hodnotu jako ta co nám předkládají, nemůže se v nich bohužel vyznat nikdo."
Tome moc se mi líbí, že jednoduší lidé vašeho střihu jsou schopni se dostat do bodu, zpochybňují snad i to, že země je kulatá. Tohle není výstup predikčního modelu, extrapolace nebo jakýkoliv jiný forecasting, ale velmi primitivní statistika: jakmile někdo na území ČR natáhne bačkory, uděláte si čárku. A tady jsou ty čárky sečtené za celý rok 2020.

Tom_L:
"To není žádná časová řada, ale pouze čísla."
Bylo mým záměrem diskusi posunout na tu nejzákladnější úroveň jako je počet zemřelých. Tohle časová řada s dovolením je a jestli se začínáte bavit o nějakých jiných "pouze číslech", tak namísto vysvětlení nárůstu zemřelých o 15% stáčíte diskusi jinam.

Na statistice zemřelých nemáte co dezinterpretovat, zpochybňovat, ani nic podobného, ale byl jste požádán, abyste ho vysvětlil jinak než covidem, což je poněkud nelehký úkol i v paralelní realitě selského rozumu.
Desiro
Úterý, 09. února 2021 - 11:04:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3617
Registrován: 2-2004
Na statistice zemřelých nemáte co dezinterpretovat, zpochybňovat, ani nic podobného
Tak.
A pokud je SARS-CoV-2 schopný svými mutacemi schopný způsobit reinfekce, tak nemá smysl promořování a nebude fungovat očkování a pokud nebude jiné řešení (jako účinný lék), tak nás tu čeká vlna 50 - 150 tisíc mrtvých, následně trvale vyšší úmrtnost a nižší naděje na dožití při narození.
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Úterý, 09. února 2021 - 16:14:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 2-2020
Pikehead: Nevím kde jsem zpochybnil to, že v loňském roce zemřelo o 17 t. lidí více. Pořád se točíme kolem kovidu a matematických modelech kolem něj. Mluvím pouze o tom, že vstupní data tak jak jsou předkládána se nedají použít. Kroutíš to jak chceš. Nepotřebuji se obhajovat, když si někdo špatně přečte, nebo si špatně interpretuje psaný text. Lidi tvého střihu si prostě něco přečtou a jejich mozeček to nějak zvláštně zpracovává.
Úterý, 09. února 2021 - 17:41:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6533
Registrován: 7-2011
Tom_L:
"Mluvím pouze o tom, že vstupní data tak jak jsou předkládána se nedají použít."
Přesně. Přesně to jsem myslel, když jsem psal, že děláme přesné závěry z nepřesných čísel.
Stačí jen vzít testy - kdo jde na testy? Komu je blbě, kdo se setkal s nakaženým, kdo má příznaky - což je všechno skupina "takže to nejspíš má". Jediný, kdo to drobet snižuje jsou lidi, kteří jdou na testy preventivně, "co kdyby náhodou", protože se třeba chystají na návštěvu starších příbuzných. Čili už ze vzorku lidí jdoucích na testy je zřejmé, že pozitivních testů bude spíše více. Jenže, s jakou přesností se z toho dají dělat výsledky aplikovatelné na celou populaci?
Stejnětak výpočet psa - ví se, že ty testy mají určitou chybovost, uvádí se, že v reálu něco kolem 12%. Fajn, to je normální. Ovšem taky to znamená, že i kdyby v populaci žádný virus nebyl, tak testy díky chybovosti vyhodí nějaké procento pozitivních - a že třeba stupeň 1 psa vlastně nemůže nikdy nastat. Mimoto samotný výpočet psa je poněkud sporný a vláda už byla kritizována, že se tím řídí jak se jí to hodí.
O další věci - čím víc testů, tím víc pozitivních, se už dávno ví. A je to logické. Jenže už se s tím stejně logicky nepracuje a když počet pozitivních stoupne, zavládne oficiální zděšení a přitvrzení.
Číslo R z oficiálních výpočtů tu vypadává, tu se s ním pracuje. Podle jakého, klíče, zase podle toho, jak se to hodí?

Takže jak píše Tom L, pokud jsou pochybná už vstupní data, nikdy nemůžu získat výsledek odpovídající realitě. I když samotné výpočty budu mít naprosto správně.
Priapos
Úterý, 09. února 2021 - 18:38:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1918
Registrován: 10-2012
Desiro:
"A pokud je SARS-CoV-2 schopný svými mutacemi schopný způsobit reinfekce, tak nemá smysl promořování a nebude fungovat očkování a pokud nebude jiné řešení (jako účinný lék), tak nás tu čeká vlna 50 - 150 tisíc mrtvých, následně trvale vyšší úmrtnost a nižší naděje na dožití při narození."


Tato prognóza se také může úplně klidně vyplnit, nikdo nic s určitostí neví, ani totiž nemůže. Zatím totiž uplynula ještě příliš krátká doba na jakékoliv relevantní závěry. Proto vůbec nechápu to popírání údajů, zlehčování, podceňování a hlavně snahu o urychlené rozvolňování stávajících opatření.
BmbČ
Úterý, 09. února 2021 - 19:06:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8585
Registrován: 1-2007
Stačí jen vzít testy - kdo jde na testy? Komu je blbě, kdo se setkal s nakaženým,...

A také již i zaměstnanci některých podniků. Prý dobrovolně. Věřme tomu. [lol] Ale ano, najdou se někteří, kteří z toho mají radost, když je test zadarmo, ale jak často by takový test měl být opakován, aby testování opravdu mělo smysl?
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Úterý, 09. února 2021 - 19:07:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4828
Registrován: 6-2016
Trochu odbočím od virusa - příznivce obnovitelných zdrojů jistě potěší fotka reálného stavu dnes na haldě v Tochovicích. Mezi odborníky se šušká, že sněhem chlazené fotovoltaické panely dávají o 10% větší výkon[biggrin]

Cestou domů z Kladna (autem, -9) jsem si říkal, zda by ministr životního prostředí dojel v tomto počasí v použitelném stavu VLÁDNÍM ELEKTROMOBILEM do Rožnova(kde by konečně na férovku rozťal tu Bečvu) a zpět za jeden den. Vyšlo mi, že ANI NÁHODOU[rofl]

Úterý, 09. února 2021 - 19:19:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4829
Registrován: 6-2016
A zpátky k virusovi - tohle nevymyslíš, to se musí stát[rofl]

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/praha-snih-deti-petrin-boby-san e-straznici-hrib-politici.A210209_163900_praha-zpravy_lre

Jen by mě zajímalo, který hovado tam ty policajty poslalo??? Oni bohužel musí plnit rozkazy, protože tak je to spravne a tak to ma byt!

Radši měli poslat cajty do Lidlu v Letech, kde moje generační družky vystrkovaly rypáky z roušky[biggrin]
Pro zdejší mravokárce- já měl rypák předpisově schovaný!
Vikijous
Úterý, 09. února 2021 - 19:33:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 4-2003
Bobik:
" Stačí jen vzít testy - kdo jde na testy? Komu je blbě, kdo se setkal s nakaženým, kdo má příznaky - což je všechno skupina "takže to nejspíš má". Jediný, kdo to drobet snižuje jsou lidi, kteří jdou na testy preventivně, "co kdyby náhodou", protože se třeba chystají na návštěvu starších příbuzných. Čili už ze vzorku lidí jdoucích na testy je zřejmé, že pozitivních testů bude spíše více. Jenže, s jakou přesností se z toho dají dělat výsledky aplikovatelné na celou populaci? "
Kdyby jste se na ty data na stránkách MZ podíval, tak víte, že jsou tam 2 grafy. V jednou jsou počty testů podle indikce (doktor, hygiena, prevence). V druhém pak poměr pozitivních taky dle indikace. Z toho už dostanete celkem zajímavé informace.

Bobik:
"O další věci - čím víc testů, tím víc pozitivních, se už dávno ví. A je to logické. Jenže už se s tím stejně logicky nepracuje a když počet pozitivních stoupne, zavládne oficiální zděšení a přitvrzení."
Vážně? Tak třeba 1.2.2021:
44310 preventivních testů -> 572 pozitivních
21901 testů přikázaných doktory -> 4915 pozitivních - toto je to číslo o kterém s handrkujete s RadkemŠ
9663 testů podle hygieny -> 1375 pozitivních.
Přestože se v důchoďákoch testovalo, jak o dušu, tak stejně 70% včech pozitivních pocházelo z ordinací - tj. bylo opravdu nemocných.

BmbČ:
"
A také již i zaměstnanci některých podniků. Prý dobrovolně. Věřme tomu. [lol] Ale ano, najdou se někteří, kteří z toho mají radost, když je test zadarmo, ale jak často by takový test měl být opakován, aby testování opravdu mělo smysl?"
U nás se šlo dobrovolně poté, co 2 kolegové onemocněli - prostě aby se vyvrátilo, že je ve firmě přenašeč, potvrdily se přijatá hygienická opatření a mohlo se jet v klidu dál.
Úterý, 09. února 2021 - 19:35:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 285
Registrován: 10-2018
honzaklonfar:
"Jen by mě zajímalo, který hovado tam ty policajty poslalo??? Oni bohužel musí plnit rozkazy, protože tak je to spravne a tak to ma byt!
"
Vzhledem k tomu že tam operovalo prej asi osm zpravodajskejch štábů, tak je asi ani nemusel nikdo posílat, jen se šli podívat co je to tam za srocení. [proud]
Hlavně že nikomu za dvacet let existence tý vyhlášky nepřišla podivná.
Desiro
Úterý, 09. února 2021 - 19:52:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3618
Registrován: 2-2004
Priapos: Protože pokud by tomu tak bylo, tak bychom tu museli zůstat zarouškovaní, distancovaní navždy.

Takže v každém případě je nutné hledat rozumný způsob dalšího života.
Život můžeme šálit dlouho, ale nakonec z nás vždycky udělá, k čemu jsme byli stvořeni.
Pikehead
Úterý, 09. února 2021 - 19:53:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6940
Registrován: 3-2007
Já nestačím zírat. Modelováním chování viru se zabývají přes rok asi všechny planetární špičky jak v přírodovědných, tak v matematických oborech a pak přijde nějaký Bobík (povoláním nádražák nebo něco podobného), a celý jim to několika dobře mířenými argumenty rozmetá, případně si k tomu domyslí absurdity typu "stupeň 1 nemůže nikdy nastat".

Aspoň vidíme, že jestli to Blatný s Babišem vedou blbě, tak to jde vést ještě výrazně blběji. Ostatně viz Polsko...}
BmbČ
Úterý, 09. února 2021 - 20:01:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8586
Registrován: 1-2007
Vikijous: Za téhle situace testy smysl měly. Testujete dál?
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Úterý, 09. února 2021 - 21:01:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1908
Registrován: 11-2005
Prostě život (a smrt) se do tabulek a grafů nevejde, jede si podle svého dál, lid ne lid.
Mluvčí naší rozvědky to vyjádřil přesně:twitter
Smiřte se s tím, ničíme přírodu, tak tady máme přes držku.
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Úterý, 09. února 2021 - 22:53:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23839
Registrován: 5-2002
Bobik: Snaha o vysvětlování co, proč a jak, aby ten prostý lid měl nějakou šanci se třeba přiučit a vědět víc, naprosto nulová.
Možnost se něco přiučit tady v minulosti dostalo nemálo lidí (včetně Tebe) a nevyužil ji prakticky nikdo. Většinou si furt mleli svou.
Jinými slovy: pokus něco vysvětlit si nárokovat můžeš, andělskou trpělivost vysvětlujícího už nikoliv.

Nemusím citovat Churchilla, že?
S takovým přístupem se nediv, že se každej na nějaký vysvětlování vysere a řekne Ti, abys radši držel hubu a krok...

Stačí jen vzít testy - kdo jde na testy? Komu je blbě, kdo se setkal s nakaženým, kdo má příznaky - což je všechno skupina "takže to nejspíš má".
A nebo taky ten, kdo prostě jen přiletěl z ciziny a nechce se mu uváznout v karanténě. Takže loni v prosinci jsme se já, A.L. a ještě jeden kolega vytírali hned dvakrát. Byli jsme také ti "nejspíš to má"...?

Tom_L: Mluvím pouze o tom, že vstupní data tak jak jsou předkládána se nedají použít.
Ne. Ty tím pouze přiznáváš, že Ty ta data neumíš použít. Ale usuzovat z toho, že ani fachman nic nevukouká, fakt nejde.

Prag: Hlavně že nikomu za dvacet let existence tý vyhlášky nepřišla podivná.
On je trochu rozdíl, jestli je toho sněhu dvacet čísel nebo jenom pět.

Desiro: Takže v každém případě je nutné hledat rozumný způsob dalšího života.
Obávám se důvodně, že skrz rozvíjení spikleneckých teorií ta cesta nepovede... [nene]

Miram: Smiřte se s tím, ničíme přírodu, tak tady máme přes držku.
...pravil ten, jehož živí chemička. [biggrin]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Středa, 10. února 2021 - 06:12:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 64
Registrován: 2-2020
Hajnej:
"Tom_L: Mluvím pouze o tom, že vstupní data tak jak jsou předkládána se nedají použít.
Ne. Ty tím pouze přiznáváš, že Ty ta data neumíš použít. Ale usuzovat z toho, že ani fachman nic nevukouká, fakt nejde.
"
Ne. Mluvím o tom, že pokud někdo dělá výpočty z nesolidních a vyfabulovaných dat, potom i výsledek a potažmo opatření v nich vyplývající nemůžou být správná. Že několik údajů z mnoha je správně, nemůže solidnost výsledku napravit.
Středa, 10. února 2021 - 09:02:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4830
Registrován: 6-2016
Novinky přihodily zajímavý článek ohledně té úžasné elektromobility:

https://www.denik.cz/veda-a-technika/elektromobil-mraz-potize-vyr obci-20210209.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-in ternetu#dop_ab_variant=475600&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.b ox&dop_req_id=KWUu2k9L4GT-202102100743

Zejména norský test (země elektromobilitě zaslíbená) je slušně řečeno "na pováženou"[angry] Také výkruty tiskových mluvek renomovaných výrobců elektrohéblů jsou "poněkud úsměvné"...
Středa, 10. února 2021 - 10:00:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 969
Registrován: 7-2017
Žiadny datovy súbor nie je dokonalý, preto sa pred jeho použitím robí tzv predspracovanie. Následne sa na základe viacerých metrik dá spočítať, aká je chybovosť daného súboru a tú si špecifikuje zadávateľ. V konečnom dôsledku záleží na ministerstve, aké hodnoty považuje za dôležité a následne podľa nich vyhlasuje opatrenia. To, že ľudia tomu nechcú/nevedia porozumieť uz je problém na ich strane.
Středa, 10. února 2021 - 10:12:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 561
Registrován: 9-2002
@Klonfar: Chudáci Norci, kašlou na výuku polštiny, takže si nepřečtou Gazetu Wyborczu a teď umrzají na dálnicích. Možná byste měl vyrazit do Norska na naftovou misii. [crazy]
Středa, 10. února 2021 - 10:49:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4831
Registrován: 6-2016
Vytrezvitel: Článek o prodejních procentech neříká vůbec nic o dojezdu v mrazech, že? Zrovna tak by se mohlo argumentovat procenty prodeje Trabantů - jaké že to bylo úžasné auto[rofl]

Do Norska teď nepojedu. Byl jsem tam už 4x, země se mi velmi líbí. Zato místní ekogendero blbákov mě velmi "defekuje"!
Středa, 10. února 2021 - 11:55:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 562
Registrován: 9-2002
Článek o prodejních procentech neříká vůbec nic o dojezdu v mrazech, že?

Ale říká. A sice, že je pro zákazníky dostačující.

Zrovna tak by se mohlo argumentovat procenty prodeje Trabantů - jaké že to bylo úžasné auto

Nedalo. Zatímco v Norsku si můžete vybírat, jaké vozidlo koupíte, tak v DDR jste byl rád, že vám po deseti letech čekání přidělili Trabanta.
Středa, 10. února 2021 - 12:13:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 2-2020
Velky_sef:
"Žiadny datovy súbor nie je dokonalý, preto sa pred jeho použitím robí tzv predspracovanie. Následne sa na základe viacerých metrik dá spočítať, aká je chybovosť daného súboru a tú si špecifikuje zadávateľ. V konečnom dôsledku záleží na ministerstve, aké hodnoty považuje za dôležité a následne podľa nich vyhlasuje opatrenia. To, že ľudia tomu nechcú/nevedia porozumieť uz je problém na ich strane."

Takže zjednodušeně jsi napsal: Vytvoříme číslo a kdo tomu nerozumí, to je jeho problém.
Středa, 10. února 2021 - 12:32:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13771
Registrován: 8-2012
Ve vašem případě (+Bobik a další zdravorozumáci) je to opravdu problém na přijímači a divím se, že někdo ještě pořád má nutkání zkoušet vám ty věci vysvětlovat - kde nic není, ani smrt nebere.
電車オタク
Středa, 10. února 2021 - 13:21:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 2-2020
Zřejmě asi nevysvětlil, jinak ...... ale je pravda, že je zbytečná diskuze s těmi co všechno vědí nejlépe.
Středa, 10. února 2021 - 13:32:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13773
Registrován: 8-2012
Věděním všeho nejlépe se projevují hlavně ti zdravorozumáci. Teda především nejlépe vědí, že to všechno smrdí, bude to jinak a entelygenti se akorát spikli proti vobyčejnejm lidem.
電車オタク
Středa, 10. února 2021 - 14:29:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 2-2020
..... panebože [uhoh]
Středa, 10. února 2021 - 14:30:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 970
Registrován: 7-2017
Idem do obchodu kúpiť zemiaky, nahadzem do sáčku a zvazim. Váha mi ukáže nejakú hmotnosť. Tiež neriešim, kedy ta váha bola kalibrovana, kto pracuje v kalibracnom úrade a kedy porovnávali tu svoju kópiu s originálom, ktorý je niekde v trezore v Paríži. Tu je to rovnaké, ak chcete číslam rozumieť, naštudujte si štatistické metódy ako poissonovo rozdelenie parovy t test a ďalšie a pochopíte, ako sa číslo počíta, potom môžete za nejakým odborníkom, ktorý vám tie čísla vysvetlí resp povie, aký postup ďalej navrhuje. Az v tom budete dostatočne zbehly, tak si jeho odpoveď dokážete predstaviť vopred, no stále vám ju musí potvrdiť on. Aj v médiách sa očakáva, že článok pochopí človek so stredoskolskym vzdelaním a predsa ho nemajú všetci. Toľko k tomu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Velky_sef.)
Středa, 10. února 2021 - 14:50:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 2-2020
Jdeš do krámu a koupíš si 1 kg brambor, který ti stačí k obědu. Přineseš je domů a oznámíš manželce že jsi koupil kilo brambor, ať je udělá k obědu, že přijdou mladý. Ona je oškrábe a některý jsou nahnilý, některý zamodralý, některý nakopnutý .... no můžeš zavolat mladým, ať nechodí. Nemáš dostatek brambor, i když jsi to správně spočítal, že potřebuješ kilo. To pochopí i dítě na základce. Tolik k tomu.
Středa, 10. února 2021 - 15:10:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 971
Registrován: 7-2017
Keďže v rodine mame celé generácie roľníkov, tak zemiak najskor obzriem(väčšinu z tých vad je poznať na povrchu), nez ho hodím do sáčku a ked potrebujem kilo len na obed, tak logicky zoberiem aspoň 1,5kg, lebo sak si možno niekto bude chcieť pridať, tiez elementárna logika. Preto nemá zmysel všetko vysvetľovať, keď niekto proste nechce pochopiť, nepochopí a len prudi. Odpovedať takým je strata času.
Středa, 10. února 2021 - 16:12:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4377
Registrován: 9-2003
Tom_L: Myslím si, že se často diskutuje nad nereálnými a nesmyslnými návrhy, zatímco použití selského rozumu by přineslo dobrá a přímočará řešení.
NOBLE BRICKS
Středa, 10. února 2021 - 16:24:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13651
Registrován: 5-2004
smutny je ze v prdeli jsou i pohadky.

Sipkova Ruzena se neprobudi protoze prinvcuv polibek v respiratoru ffp2 je k hovnu

Snehurka se u trpajzliku neubytuje neb neni na sluzebni ceste

Ze zlatovlasky je dredovlaska neb zanikly kadernictvi

Honza princeznu nezachrani neb do sousedniho kralovstvi nevycestuje, musel by jet jako migros v kamionu

Dlouhy a bystrozraky jsou v prdeli neb siroky kvuli nadvaze funi na ventilatoru
Středa, 10. února 2021 - 17:00:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 287
Registrován: 10-2018
Růženku hlavně nikdo nesmí líbat, dokud mu to výslovně nedovolí [wink]
Středa, 10. února 2021 - 17:17:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13652
Registrován: 5-2004
No a pokud bydli karkulka na chebsku a babicka tachovsku tak je v prdeli i ta babicka neb karkule tam nebude smet...
Středa, 10. února 2021 - 17:44:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 2-2020
Velky_sef:
"Keďže v rodine mame celé generácie roľníkov, tak zemiak najskor obzriem(väčšinu z tých vad je poznať na povrchu), nez ho hodím do sáčku a ked potrebujem kilo len na obed, tak logicky zoberiem aspoň 1,5kg, lebo sak si možno niekto bude chcieť pridať, tiez elementárna logika. Preto nemá zmysel všetko vysvetľovať, keď niekto proste nechce pochopiť, nepochopí a len prudi. Odpovedať takým je strata času."
Šéfiku ..... to měl být všeobecný příklad na ty tvoje brambory .... samozřejmě že to tak normálně všichni uděláme! [wink]
Středa, 10. února 2021 - 17:48:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 972
Registrován: 7-2017
Potom nie je nutné ani rozporovat názory odborníkov. Konecne sme dospeli k záveru.
Středa, 10. února 2021 - 18:05:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 2-2020
Fakt to z toho vyplívá?? [coze]

Nechme to být ....
Středa, 10. února 2021 - 19:12:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4833
Registrován: 6-2016
Vytrezvitel: Tak to jsem hned klidnější[rofl]

Až bude nějaká statistika SKUTEČNÝCH dojezdů elektrohéblů v Norsku, tak se s ní rád seznámím!!!

Elektromobilní ideologie je jedním z mnoha průserů, kterými EU (a teď i USA) táhnou dříve prosperující euroatlantickou společnost do brusele temný. A to i díky takovým hujerům, jakým je Vytrezvitel...

Aby bylo úplně jasno - jsou oblasti, kde elektromobily mají svůj PRAKTICKÝ význam. Třeba poslední míle poštovních zásilek. Ale když se to nepovidlo ani soudruhům z NSR/NDR, tak je pes zakopán asi hooodně hluboko!